C. SMITS, Schoenhandel. SCHOEISEL J.C.SIBBES, Drinkt thee van SUNUBHT Verdi j Jaeger-Ondergoederen volgens systeem No 121 ion FULli EchtPOOLsODOL XTien. Fijn Dames- en Heeren Telefoon LITER a 15 ct. Telegrafisch Weerbericht van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Officieele Prijscourant De Echte Prof. Dr. G. Jaeger Eabrikaal WILHELM BENGER SÖHNE, W|M Heeren, Dames en Kinderen. .Laatste Berichten. 13. INDISCH NIEUWS. 82"/,. 83 62 %i 86% 867.6, 89'7,. 871/, 40 40 78% 56 47 677, 67'/,l 23'716 64% 217’/" 15 15 185 186 64O'/a 645 525 1987. .Zee- 1151/J 4%« 1077. 107'/, 37. 10 10 89 89 967, 967, 60'7.. 60'7,d 95 287, 29% 1107. II. DRACHEN-QUELLE NATUUR BRONWATER De apothekers hebben zich onderling verbonden om aan de overeengekomen bepalingen strikt de hand te honden. 218'/, 255 1897. 185'/, 937, 153'/, 46'/. 102 797. 87 80% 152'/, 4'/, 157 44'/, De Reform-flaeons bevallen 85 en 45 c.M.8 en kosten slechts 80 en 50 ct. p. stuk. Weiger flacons welke niet voor zien zijn van bovenstaand merk. Overal verkrijgbaar. L. POOL ZONEN, Amsterdam. 153'/, 4'71. Vrij bewei uiib merk:’t Stadhuis. Per ons 16, 18, 20, 22 ct Eenig adres: Kleiweg 48. Gouda SPECIALITEIT IN Per kwarto Idem franc Met Getllus Idem franc Abonnemcr Markt 31 47. Boakoop. Het is de gem. politie mogen gelukken, de daders op te sporen van het in de rivier de Gouwe werpen van planten, welken aan een overscheping waren nedergezet. Procesverbaal is opgemaakt. Waddinxveen. Kort geleden maak ten wij melding dat bij een arbeider waarschijnlijk door het verwerken van kunstmest, vergiftigingsverschijnselen waren onstaan. Thans is de man, die nog slechts 35 jaar oud is, overleden. 46"/,, FLESSCHEN WORDEN OP REKENING GESTELD,DOCH BIJ TERUGGAAF VEF bivak te Lewa Belolong des mor gens overvallen, waarbij een inlandsch fuselier sneuvelde, terwijl een Euro- peesche sergeant ep vijf iniandsche minderen en twee gewapende politie dienaren door geweerschoten gewond werden. De vijand werd verdreven, en liet acht dooden in onze handen. Het gezag van de betrokken rad- ja’fe n.l. van Adonare en Larantoeka, is in deze streken slechts nominaal. 1) Waar blijf, nog al niet en uur met het avo maar geen ongel De jonge mevi geruimen tijd op villa gestaan. Dt van Holstein, ni« meer on werd 1 haarman, haar l jongere zuster vi Naar deze laai op een voetpad, bosch naar het rl Haar oogen, die schijnsel van de blind waren, be kleine hand en staande glazen d< aan het balcon f Zij wierp een en zag toen vraj die bij de gejas vrouw, een dagb zitten lezen, neer zijn hand over h Maandagnacht is er aan de Zwar- teweg een koppel koeien uit het land losgebroken. Na bij verschillende eige naren op het erf te zijn geweest, wer den zij wederom naar hot weiland van L. V. overgebracht. Woerden. Door do Commissie voor de Onafhankelykheidsfeesten alhier is besloten de data's van de feesten te vervroegen op 2 en 3 September a.s. Het is nog niet bekend of de vlie genier Van Meel ook op die dagen demonstraties zal houden. Hoogste barometerstand 769.1 te St. Matthieu en Horta, laagste stand 751.8 te Vestmanver. Verwachting tot den volgenden dag Meest matige westelijke tot zuidelijke wind, veranderlijke bewolking, waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer. Iets warmer. Bodegraven. In den gisteren ge houden vergadering van den Raad dezer gemeente werd besloten de be slissing van Gedep. Staten inzake de niet-toelating tot raadslid van den heer Van den Marei te aanvaarden. Mede werd aanvaard do belissing inzake de niet goedkeuring van het opheffingsbesluit van de openbare la gere school in de Meyp. De gemeente-rekening wijst over 1912 een ontvangst aan van f 40.006, een uitgaaf van 39.290 on een batig saldo van f716. Nieuwer kerk aid IJeel. Aange zien de inrichting van de beide Open bare Scholen niet meer aan de eischen dor wet op het L. O. voldoet, zullen aan beide groote veranderingen aan gebracht worden. Dit jaar nog wordt met de school op het dorp begonnen, terwijl door het gemeentebestuur voor de school aan den ’s Gravenweg nog één jaar uitstel is gevraagd aan het Rijksschooltoezicht. Alsmede is procesverbaal opge maakt tegen W. G. wegens het op den openbaren weg plegen van zeer ernstige straatschenderij. 37, dienst 1913. 12. Bespreking in zake de verplegings- kosten van W. Kraaijeveld in een Krankzinnigengesticht. Reclames inzake plaatselijke be lastingen. BURGERLIJKE STAND. GOUDA. GEBOREN21 Aug. Jacob, ouders W. J. van Eijk en C. van Spengen. Elizabeth Johanna, ouders C. A. van Putten en J. Brink. GEHUWD: 20 Aug. N. J. Dogge naar en E. J. Boot. P. Verkaaik en B. J. Jue. K. Preuijt en H. G. Burgersdijk. OVERLEDEN: 19 Aug. Josef Voll mers, 21 j. 11 m. REEUW IJK. GEBORENAlletha, ouders Kraan en N. Graveland. OVERLEDEN C. J. van Leeuwen 4 maanden. De toestam Moer en mee' ken van het Tv ken ten westen de wenseh is v voortkomt uit die bij het legei te nemen over het vorige jaai leed. Thans h( leger op de noc en is men klaar bereiding tot eer een jaar gelede zijn. Was het verzorgd in het thans schijnt, dt schijnlijk moer was het hoogsto dig geweest dat doet, nieuwe sp. wereld teweejb zonder den wil ken bezetten ste de grenslijn doo vastgesteld. E( voor dit optrede de legercommai c.8. De Griekei warden toestam evenveel schuld, die streken, dit overd, maar aar wezen, ofschoon garen het bewin nen nemen. Di omdat de Buig in Noord-Thraci dit zuidelijk geb wendsel dat na toestand van ar als de bevolkin overgolaten, vrt Turken do gebit ten. Het Turks eon en al bero; hoopt uit dozer tering van do 5 Turkijo afgedwt Naar het schijnt s op deze wijzo ni Venezolos hoeft ken voorjoopig «uilen blijven. Porto er op dat handelingen zal is or geon ven leger om op te gevaar voor eer naar de berichte 77% 779/i6 VAN DEN Effecten handel te Amsterdam 21 AUG. 1913. Vorige Koer» van Koern. j heden. 148'/,I - GELDKOERS. Prolongatie 4% pCt. Amerikanen kalm, Mijnen stil, Rub bers zwak, Petroleum lager, Tabakken flauw, Culturen stil, Nat. en Buitenl. Staatsf. stil en weinig varieerend.. 115'/ Hoogstraat 7, GOUDA. Steeds verkrijgbaar en voorhanden voor Prijscourant wordt gaarne op aan vrage gratis verstrekt. De opstootjes op Flores. Aan het politieke gedeelte van het kort verslag der residentie Timor en Onderhoorigheden over de maand Maart is het volgende ontleend Flores. In den nacht van 20 op 21 Maart werd een woning, waarin vermoed werd, dat zich een ontvluch te veroordeelde met name Mbete Mbo- ko met eenige volgelingen, de da ders van het bepijlen van het bivak der gewapende politiedienaren te Lain- ba Lena (Maoemere) in de maand December 1912 bevonden, door een patrouille gewapende politiedienaren omsingeld. Na herhaald sommeeren om vrouwen en kinderen het huis te doen verlaten, waaraan geen gevolg werd gegeven, doch als antwoord op de sommatie op de troep werd gepijld liet de patrouillecommandant een sal vo door de woning geven waarop een vrouw ep twee mannen uit de woning vluchtten. De woning geraakte in den brand en lag in korten tijd geheel in de asch. De gezochte persoon en zijn handlangers ontkwamen en worden thans opgespoord. In het Keo-gebied onderafdeeling Ngada, werd Ranga NéNé, een der voornaamste bendehoof- den van Lewa Woela opgevat, laatst genoemde wordt nog gezocht (reeds in April opgevat). Het Ndora-gebied waar sedert 1912 nagenoeg aanhou dend moest worden gepatrouilleerd, kon in verslagmaand doör de mili tairen worden verlaten. In kampong Witti Hama, eiland Adonare, onder af d. Oost-Flores en de Solor-eilanden, werd een daar gelegerde troep ge wapende politiedienaren, sterk 15 man den 18n van verslagmaand ’s mor gens plotseling aangevallen door een 100-tal gewapende lieden van Watoe Ona op slechts dertig pas afstands van het bivak gelegen. De aanval werd in een paar minuten afgeslagen. Aan onze zijde sneuvelde een inl. ser geant, en werden drie gewapende po litiedienaren gewond, waarvan er 1 overleed. De vijand liet een doode in onze handen en volgens spionnen- berichten overleden nog twee aanval lers aan de bekomen wonden. De aan val had plaats uit wrevel over het feit dat de uitlevering van eenige personen, verdacht van moord en ook woonachtig in de kampongs Witti Ha ma en Watoe Ona, werd geeischt, doch de oorzaak moet gezocht worden in onwil om zich naar onze regelin- te schikken. Een der gezochte was den vorigen avond in Watoe Ona opgevat; hem doel oogmerk in de den Aan do .Staats Ct. 194 ziju toe gevoegd de Koninklijk goedgekeurde statuten der VereenigingDe Bos- koopsche Woningbouwvereeniging, alhier. De vereeniging stelt zich uitsluitend ten doel, in het belang van de ver betering der volkshuisvesting te Bos koop werkzaam te zijn. Zij beoogt te dien einde hygiënisch ingerichte wo ningen to stichten, die voldoen aan de behoeften van een in bescheiden finan- cieele omstandigheden verkeerend ge zin, ten einde deze aan personen uit de arbeidende klasse of daarmede gelijk te stellen personen te verhuren en andere handelingen te verrichten, die bevorderlijk kunnen zijn aan hot doel der vereeniging. Ammerstol. De gftteren gehouden stemming voor een lid van den ge meenteraad had tot uitslag, dat wer den uitgebracht 109 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren P. Bakker 43, J. Sprik 26 en C. Zaanen Hz. 37 stemmen, zoodat herstemming moet plaais hebben tus- schen de heeren r. Bakker en C. Zaanen Hz. Jr. (N. R. Ct.) 9. Bespreking Jaarwedde van het Hoofd der Op. Lag. School B. 10. Kohier wegens Schoolgelden over de maand Juli j.l. 11. Af- en overschrijving Begroeting gen personen kampong te bevrijden was het naaste der aanvallers, welk algemeene verwarring tijdens overval dan ook werd bereikt. I De gewapende politiedienaren moes ten met het oog op de gewonden op Lamboenga terugtrekken, waarop de bevolking van Watoe Ona een nog uitdagender houding aannam en open lijk rondbazuinde dat zij oorlog met de „compenie” wilde. Twee groepen militairen die van Endeh toevalliger wijs juistnaar de Solor-eilanden wa ren gedirigeerd, ten einde in die stre ken te patrouilleeren, rukten in den nacht van den 21n op den 22n naar Watoe Ona op, doch vonden den kampong verlaten. Sedert werden ge durende verslagmaand nog weinig re sultaten verkregen. In April sloot het grootste bendehoofd van Tanah Boleng eveneens op Adonare zich on der Kakavng Palaftma bij den opstand aan. Op 5 April werd het militaire Staatsleeniugen. Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. ld. Obl. (Gr. Russische Spw.mij) 1898 4 pet. ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. ld. Obligatie 6e Emis sie 4 pet. Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië Funding Leo- ning 5 Pct- d. Obl. 1889 4 pct. Vonezulea Dipl. Schuld 1905 3 pot.' Bank- cn Crediet-instel lingen. Fed. Bankaandeelen 116 Industr. Ondernemingen American Car Foun dry Comp. C. v. A ld.Smelting Refining Co. Cert. v. Aand Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A U. S. Steel Corp. Cert v. Gew. Aand. Koi. Crediet instell. e« Cultuur Onderneming^ Handels ver. „Amster dam” Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand Ned. Handel-Mij.C.v.A NUnbouw HUen Ketahoen” Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Ondern. Dordsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij. tot Expl. •v. Petr, Bronn. C.v.A. .Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A Scheepnart mjeu I Ned.Am. Stoomvaart' Mij. Aand. Stoom vaart-Mij. „Zee land” Preferente A Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Ondernemingen Bindjey Tabak My. A. Diversen. Maxwel Land Gpant Cert. v, Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzéren Spoor- wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuicl-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pct. W arschau-W oenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pct. Erie Spoorweg-My. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. PremielMuingen. Amsterdam Aand. 3 pct. Hongarije. Theiss-Re- gulirungs-Ges. 4 pct. De klasse-bewuste koetsier. Een aardig staaltje van klasse-be- wustzijn vertelt de Bataviasehe cor respondent van De Noordkust. Verbeeldt u, zegt hij, kennissen van me, die er eigen paard en rijtuig op na houden, wilden eens een toertje in den maneschijn gaan maken en gaven dus den koetaier order in 4e spannen. Maar dat zal niet gaan, antwoordde ons koetsiertje met een air van heb ik jou daar, ik moet vanavond naar een 8.-:. vergadering, dus geen spra ke van mennen hoor, morgenavond misschien als er tenminste niets tus- schenbeide komt. Mijnheer en mevrouw perplexed. ,,Apa itoe, maar man, wij moeten toch uit rijden, wat hebben wij met jouw vergadering noodig. „Net zooveel als ik met uw rij den te maken hebt en als je toch wilt gaan rijden, wel, hierheeft u geld voor een ebro” en meteen legde de koetsier een riks o|) tafel. Tableau’ Dat de koetsier ontslagen werd, op staanden voet, begrijpt u, niet waar, maar waar moet dat heen? N.R.Ct. f| komt U halverwege tegemoet, M doet alJiet werk in de helft van den tijd en voor de helft I der kosten, die U aan groene I zeep zou uitgeven. I Sunlight maakt, dat Uw I goed niet lijdt, Uw handen I niet ruw worden en Uw leven I geen slavernij is. I De volstrektezuiverheid van I Sunlight maakt haar alleen I geschikt v o o r het I wasschen linnen en Faillissementen in Indië. Het Nieuws van den Dag verneemt uit Soerabaja dat het faillissement is uitgesproken van de firma Hap Tjoen Hoo. De oorzaak is een mislukte kof- fiespeculatie. Het passief bedraagt zes ton. De firma Joachtm te Soerabaja staat eveneens op springen. Oorzaak: spe culatie in rijst, koffie en suiker. Ze is door het teruggaan der prijzen in moeilijkheden geraakt. Zij heeft ge tracht in een vergadering van de voornaamste bankinstellingen het ge vaar af te wenden. Bij de Hongkong Bank had de firma zware leeningen gesloten, die niet gedekt zijn. Ande re handelaars zullen de gevolgen on dervinden. De mogelijkheid bestaat, dat andere débacles zullen volgen. In handelskringen gelooft men, dat de debacle van de firma Hap Tjoen Hoo zoo volkomen is, dat zelfs- nog geen halt procent van het faillisse ment zal terechtkomen. In de Vergadering van den Ge meenteraad van Waddinxveen te hou den op Vrijdag, den 22,ton Augustus 1913 des namiddags ten half acht ure, zullen de volgende onderwerpen wor den behandeld 1. Verslagen van de vergaderingen van 18 en 24 Juli 1913. 2. Mededeeling van ingekomon stuk ken enz. 3. Gemeenterekei^ng over 1912. 4. Begroeting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1914. 5. Voorstel tot het aangaan eener geldleening groot f 5250.—, tot betaling van het land langs het Jaagpad voorzoovor do Woning bouwvereeniging „Waddinxveen” daarover de beschikking niet be hoeft. 6. Voorstel inzake de uitbreiding der Gasfabriek. 7. Verordening op don Burgerlijken Stand. 8. Benoeming van een Stembureau voor de verkiezing van een Raads lid. Minister Colijh. Naar aanleiding van het voor het Vad. gepubliceerde bericht als zou aan Minister Colyn een hooge betrekking bij de petroleumindustrie zijn aange boden, wordt ons thans gemeld dat deze mededeeling onjuist moet zijn. De heer Colijn is' voornemens na zijn aftreden als minister, een reis te gaan maken als particulier naar China en vandaar naar naar Indië om zich daar op de hoogte te stellen van de Javaansche bewegingr Ministerraad. De Ministerraad kwam gisteren we der bijeen. De Oorlogsbegrootóng. Men meldt; ons dat de begrooting voor het departement van oorlog voor 1914 njet minder dan 1.400.000 hooger zal zijn dan die van 1913. Deze aanmerkelijke verhooging moet een gevolg zijn van de bepalingen der nieuwe Militiewet. De crisis. Van bevoegde zijde wordt ons ge meld dat de heer Cort van der Linden met de samenstelling van het nieuwe kabinet gereed is. In verband met do feestelijkheden naar aanleiding van de opening van het Vredespaleis zullen de namen der nieuwe Ministers eerst daarna worden bekend gemaakt. Mexico en de Vereen. Staten. Uit Mexico (stad) wordt geseind dat de voorstellen die door president Wil son aan Mexico waren gedaan en door den president Huerta werden verwor pen, bevatten volledige staking der vijandelijkheden, aftreden van Huerta, bepaling van den datum voor de presi- dents-verkiezing en tenslotte Huerta zou geen candidaat mogen zijn voor het presidentschap. Schwebin, 21 Aug. De dezer dagen overleden koopman Bauel heeft aan de stad Schwerin zijn geheele bezit 6 millioen Mark nagelaten met de be stemming voor liefdadige doeleinden, Drie en twintig jaar geleden ver dween uit Elberfeld een notaris, Son- dag genaamd. Hij had malversaties gepleegd tot een bedrag van 200.000 Mark. Alle nasporingen van politie en familie bleven vruchteloos. Thans is gebleken, dat hij na veel omzwerven in Griekenland terecht gekomen was, waar hij onder den naam „Steiner” schrijvor was geworden. Den 12en Mei van dit jaar is hij daar gestorven. Zijn familie wenscht geen aanspraak te laten gelden op zijn nalatenschap. 64 fijne kant. 5 H»

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 4