Het adres van! Firma GROBBE Expositie Sociëteit „oks GENOEGEN". COMBINATIE gezocht Echte Berger Levertraan. Demisaisons - Ulsters Brandkasten en Kluisdeuren Waar zal ik mijn Kleeding koopen? flinke bediende. D. SAMSOM t UITFOIRIM Aan de leden wordt kennis gegeven dat de Zalen der Sociëteit „ONS GENOEGEN" weder in orde zijn gebracht en voor de leden zijn opengesteld. De WITTE BIOSCOOP ANTON COOPS, Firma Wed. A. PINO, PAND, Advertentiën. ANTON COOPS ii MUS HiLE Wil RobesConfectionsFourrures Nouveautés O. SAMSOM. Het Bestuur. VOORDRACHT door den Heer W. VAN BOVEN, Stedelijke Bebouwing en Volkshuisvesting WIE IS DE DADER? eigengemaakte H. J. VAN DKR VALK, ANTON COOPS, Openbare Verkooping Telephoonnet Gouda. De Vliegdienst tijdens de groote Manoeuvres VERMEULEN's NAAIMACHINEHANDEL is Kipstraat 42, Rotterdam. N. F. Cambier van Nooten Woon ll Ills W O OH buis Woonhuis Pakhuis Woonhuizen Woouhuls Woouhuls Woonhuis Woonhuis Woonhuizen Koffiehuis Woonhuis Emserwater. Emserpastllles. Kmserzout. der nieuwste modellen RAttïltelsC/OStUftieS('Itl'l VJCTl, BlousesJupes en Jupons benevens vele „PERSEVERANZA", op Woensdag 15 Oktober 1913 Me], CORRY BATENBURG (Cello) i m den lieer Pb. BLES (Piano) Jm UWi DIENSTBODE. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. DEPT? «DtM. DINSDAG 7 OCTOBER1913,'savondstö8uur. KLEIWEG, GOUDA. Drogist, WIJdstr. 20, Tel. 328. Als antwoord wijzen wij U op onze prachtvolle sorteering 1 en 2 Rij en Raglanmodel. PV Voor kleeding naar maat is geen beter adres. Markt 10 - GOUDA. Zeer sollede Kheumatiekwatten. Termogènewatten. Formanwalten. Bureau „Discretie'^ ROTTERDAM, Nieuwehaven 116a. fel, 1184, C. SMITS Co. Aambeien. te Waddinxveen. Eengoedonderhouden per uur verdient en zoo is het ook gemakkelijk om het loon' voor het overwerk vast te stellen. Intu8schen, als dat eenmaal vastge steld is, zie ik er van af een voorstel wat dit betreft te doen. De Voor zïtterHet kan geen kwaad het ten overvloede nog eens vast te leggen in art. 16. Als de heer Vergeer dat wenscht', dan is er geen bezwaar tegen. De heer Vergeer: M. de V. Staat het zoo in het werkliedenregle ment? De Voorzitter: De heer van Galen doet mg opmerken, dat het niet in het Werkliedenreglement staat maar dat hat afzonderlijk bepaald is. Wenscht de heer Vergeer het vast te leggen in het Werkliedenreglement? De heer Vergeer: Als het een maal bepaald is, is het niet noodig het hier nog weder vast te leggen. De Voorzitter: Dezelfde be dragen gelden reeds nu. De bedoeling is deze. Hier is niet sprake van een uurloon en nu zullen B. en W. eenigszins een berekening moeten maken en daarom is het op deze wijze in art. 16 opgenomen. De heer Jongenburger: M. de V. 1 Hetgeen u opmerkt omtrent die berekening is zoo duidelijk mogelijk. De werklieden verdienen zooveel in de week en werken 10 uur per dag. Men weet dus hoeveel het loon per uur bedraagt en hieruit kan men ge makkelijk berekenen het percentage ▼oor het overwerk. Maar nu die bepaling voor het over werk reeds bestaat, zie ik niet in dat de eerste zin van art. 16 moet gehand haafd blijven. Wg komen het best te gemoet aan hetgeen de heer Vergeer bedoelt door dien zin er uit te laten De Voorzitter: Dan is het verstandiger het in het Werklieden reglement zelf vast te leggen. De heer Jongenburger: Het is reeds bepaald. De Voorzitter: Niet in het Werkliedenreglement maar afzon derlijk. Ik wil den heer Vergeer vragen, of hij van zijn denkbeeld een voorstel maakt. De heer Vergeer: Ja, M. de V.! Ik stel voor den eersten zin van art. 16 van het Werkliedenreglement aldus te lezen „Het loon voor het overwerk van gemeente-werklieden bedraagtna het eindigen van den tienurigen arbeids dag tot des avonds 10 uur 125 ®/o van het uurloon, van 10 uur des avonds tot des morgens 6 uur (nachtwerk) 150 °/0 van het uurloon en voor Zon- dagaarbeid 200 van het uurloon." De V o o r z i t tV rBij aanneming van dit amendement zal wijziging moe ten worden gebracht in het verdere gedeelte van het artikel. Kan de Raad goedvinden, dat B. en W. eventueel die redactie-wijzigin gen aanbrengen Aldus besloten. Dan acht ik dat te zijn een onder deel van het voorstel van den heer Vergeer. Het amendement van den heer Ver geer wordt voldoende ondersteund en maakt mitsdien een onderwerp van beraadslaging uit. De heer van Galen: M.deV.l Ik acht het overbodig dit in het artikel op te nemen, want dergelijke bepaling Btaat reeds in een afzonderlijk daar voor genomen besluit. Ik herinner mg niet welk besluit het geweest is, maar ik weet dat het bestaat. Er zijn mis schien nog andere regelingen by het zelfde besluit getroffen. Ik vjnd het Ik heb nu den ganschen dag in het bosch rondgezworven, dat ik vanwege mijn costuum en de weduwe niet durfde verlaten... Ik sohönk hem een glas brandewijn in en vroeg verder: Wie heeft dan de drie dagen van den kalender afgescheurd? Wie anders dm zij was het antwoord zij alleen stelt belang in de kookrecepten op den achterkant van de blaadjes. Er ontstond een kort zwijgen, gedu rende hetwelk men het tikken van de hangklok had kunnen hooren als ik ze van den marskramer had gekocht. Ik dacht dat een alligator je had verslonden zeide ik nameen poos met toonlooze stem. Er waren in de Blauwe Rivier nooit alligators zeide hg. Sedert wanneer? vroeg ik. Hg wist niets te antwoorden. Weer na een poos zeide ik Je kleeren heb ik aan een mars kramer verkocht. Piet richtte zich in bed op, keek mij scherp aan en vroeg: Voor hoeveel? Voor vier dollar, zeide ia. Geef opzeide hg, terwijJJ^j de hand uitstrekte. daarom gewaagd en wel wat gevaarlijk om thans hierop in te gaan, daar deze zaak niet zoo helder is. Wij kunnen te allen tijde nog het toen genomen besluit wijzigen. De heer M n ij 1 w ij kM. de V. Ik fiftd precies hetzelfde willen voor stellen als de heer Vergeer. Hg heeft mij het gras voor de voeten wegge maaid en ik kan dus van het woord afzien. De beraadslaging wordt gesloten. Het amendement van den heer Ver geer komt in stemming en wordt aan genomen met algemeene stemmen op 1 na, die van den heer van Galen. De Voorzitter: Ten gevolge van deze beslissing zijn B. en W. ge machtigd de noodige redactie-wijzi gingen in het vervolg van dit artikel aan te brengen. Het gewijzigd punt 4 wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De punten 57 worden achtereen volgens zonder beraadslaging en zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde: Het voorstel om aan de Commissie voor openbare feesten toe te kennen een subsidie van f 1000. De beraadslaging wordt geopend. De heer Vergeer: M. de V. Ik wil beginnen met mijn dank uit te spreken, dat deze zaak nog heden avond aan de orde is gesteld Ik zou in overweging willen geven om de feestcommissie toe te staan hetgeen gevraagd was of althans zoo veel mogelijk. Dit doe ik met vrgmoedigheid, om dat men, ais men een feest wil vieren, en vooral als het betreft een feest dat nog al een belangrijke gebeurtenis betreft, het honderdjarig bestaan van onze onafhankelijkheid, daarvoor veel geld noodig heeft en het bezwaarlijk gaat om het daarvoor benoodigde geld van particulieren bij elkander te krijgen. Ik hoop dus, dat de Raad de feest commissie ter wille zal zijn. Is het niet mogelijk, gelijk in de stukken staat, om het geheele aangevraagd bedrag ad f 1500.toe te staan, dan zal de Commissie tevreden zijn met de f 1000.tot verleening waarvan B, en W. adviseeren. De Voorzitter: Is het de be doeling van den heer Vergeer voor te stellen «en subsidie van f 1500.te verleenen De heer Vergeer: Nu B. enW. bezwaar maken tegen het verleenen van een subsidie van f 1500.—, kan ik mij vereenigen met hun voorstel om f1000.— te geven. De heer Jongenburger: M. de V. Ik kan mij zeer goed vereenigen met het voorstel van B. en W. Ik zou het echter jammer vinden, wanneer dergelgke subsidie werd toegestaan zonder dat aan het feest verbonden was een kinderfeest. Bij geruchte heb ik vernomen, dat waarschijnlijk een kinderfeest zal plaats hebben maar gaarne vernam ik daarvan een beves tiging. Bg een dergelgk feest, als wij hopen te vieren, mogen de schoolkinderen niet worden vergeten en ik zou eigen lijk als voorwaarde aan het toestaan van het subsidie willen verbinden, dat er ook een kinderfeest zal gehouden worden. De heer Vergeer: Ik kan den heer Jongenburger de verzekering ge ven, dat wel degelijk een kinderfeest zal plaats vinden. De heer Jongenburger: M. de V. Met deze verklaring van den heer Vergeer neem ik genoegen en zie ik er van af een voorstel te doen. De beraadslaging wordt gesloten en Drie antwoordde ik, want één ben je er mij schuldig. Goed drie dan Ik gaf ze hem en kort daarna vielen wij in slaap. Toen ik om zes uur wakker werd, was Piet weg. Met hem mijn kleeren en mijn portemonnaie. Ik heb ze nooit teruggezien. het voorstel zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De Voorzitter: Alvorens aan de orde te stellen, de beide volgende puntep der agenda, die in comité-ge neraal zullen behandeld worden, geef ik het woord aan- den heer Jongen burger, die het mij gevraagd heeft. De héér Jongenburger: M. de V.i In de vorige vergadering is bij de behandeling van het voorstel tot het verleenen van steun aan de Vereeniging „Het Volksbelang" voor den bouw van arbeiderswoningen door den heer van Eijk beweerd geworden, dat reeds gekocht was een gedeelte grond, waarop men zou willen bouwen. Ik heb dat toen tegengesproken om dat ik als commissaris meende, dat dergelgke zaak niet zou hebben plaats gehad zonder toestemming van com missarissen. Ik heb intusschen een onderzoek ingesteld en ik ben tot de conclusie gekomen, dat wel degelijk grond aan gekocht geworden is. Ter wille van de waarheid meen ik dit hier in deze openbare vergadering te moeten zeg gen, omdat anders de schijn zou ge wekt zijn, dat de heer van Eijk hier oen onjuistheid zou hebben gedebiteerd. Ik verklaar hiermede, dat hetgeen de heer van Eijk in de vorige ver gadering beweerde ten aanzien van den aankoop van dien grond juist is geweest. De heer van der Ree: M. de V.! Ook ik heb die woorden in de vorige vergadering gebezigd en ik kan mij geheel aansluiten bg hetgeen de heer Jongenbarger zoo even in het midden heeft gebracht. Aan de orde: Het kohier van schoolgelden op de Burgerscholen dienst 1913/1914. De verzoeken om ontheffing van Schoolgelden op de Burgerscholen, dienst 1912'1913. De openbare vergadering gaat over in eene met gesloten deuren. Na heropening deelt de Voorzitter mede dat het Kohier van Schoolgelden op de Burgerscholen, dienst 1913/1914 en de verzoeken om ontheffing van Schoolgelden op de Burgerscholen, dienst 1912/1913 z\jn goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering door den Voorisitter gesloten. KERKNIEUWS. Bisschopsbenoemingen in Nederland. DéjN&twe Koerier schrijft als volgt: Het open staan van den bisschop- pelijken zetel van Roermond heeft bg menigee* de vraag doen rijzenHoe heeft in ons land de benoeming van een Bisschop plaats Op deze vraag kunnen wij het vol gende antwoord geven Volgens het thans geldende kerke lijke Recht heeft Z. H. de Paus de vrije benoeming van de Bisschoppen aan zich gehouden, behalve voor die bisschoppelijke zetels, waarvan hij het recht van verkiezing der titularissen aan de kathedrale kapittels of van benoeming aan eenige staatshoofden heeft toegestaan. Zoo bijvoorbeeld hebben verschil lende kathedrale kapittels in Duitsch- land en Zwitserland het recht, een bisschop te kiezen eveneens kunnen de Koningen van Spanje en Beieren, volgens gesloten concordaten, bisschop pen benoemen. Maar in beide gevallen behoort de goedkeuring of bekrachti- flng der keuze of benoeming aan den aus weigert de Paus de goedkeuring of bekrachtiging, dan wordt de keuze of benoeming vernietigd en moet er een nieuwe keuze of benoemingplaats hebben. In het algemeen geWt echter het recht des Pausen, om geheel vrg, zelfs zonder voordracht den bisschop te benoemen. Er is echter een uitzondering voor de landen, die onder de congregatie „de Propaganda Fide" (Congregatie tot voortplanting des geloofs) staan. iWdeze landen worden of wel drie oandidaten voorgesteld door de bis; schoppen der kerkelijke provincies, of wel en dit gold voor Nederland het kathedraal kapittel beveelt drie candidaten aan, en de bisschoppen ge ven over deze candidaten een advies, dat aan den Apostolischen Stoel wordt toegezonden. Hierna doet Z. H. de Paus de be noeming, zonder verplicht te zijn, zich aan de aanbeveling van het kapittel te houden. Sinds de laatste bisschopsbenoeming in ons land plaats greep, staat de kerkprovinoie van Nederland niet meer onder dq Congregatie „de Propaganda Fide", maar is onder het gewone recht gekomen. En volgens het gewone recht be noemt Z. H. de Paus zonder aanbe veling der kathedrale kapittels. De vraag rees dus, of ook nu nog de kathedrale kapittels recht van aan beveling van drie oandidaten hebben, Deze vraag werd te Rome gesteld, en naar wij vernemen, is thans het antwoord ontvangen, dat althans voor dit maal het kathedraal ka pittel een aanbeveling van ftie can didaten kan opmaken en ter beoor- deeliug aan de andere Hoogwaardige bisschoppen toezenden, met andere woorden, de vroegere wijze van be noeming der bisschoppen is thans voor- loopig behouden. Dientengevolge zal binnenkort het kathedrale kapittel van het Bisdom Roermond vergaderen teneinde te Roermond de aanbevelingslijst op te maken. door LUITENANT M. L. J. HOFSTEE. III. (Slot.) 24 September. De laatste dag der manoeuvres. Be paalde opdrachten zijn er voor de aviateurs niet meer. De opstelling der vijandelijke afdeelingen was gis teren voldoende verkend. Toch kre gen Van Meel en ik nog een op dracht, nl. Je verkennen waar zich de vijandelijke Cavalerie bevond. Men was nl. bang dat deze onze aanvallende troepen in de flank zou aantasten. Wij konden helaas door den dikken mist, die er 's morgens vroeg hing niet voor 11 uur opstij gen en toen was het uitzicht nog maar zeer beperkt. Op 500 Meter hoogte konden wij niets van de aarde zien en besloten maar terug te kee- ren. Het eerst steeg Van Heijst op en even daarna Van Steijn met zijn passagier. Daarna besloot Van Meel te vertrekken. Inmiddels was het weer volkomen helder geworden en het liet zich dus aanzien dat dezè laatste tocht van ons nog een heer lijke reis zou worden. We stegen op onder luid gejuich van deLochemr sche bevolking. Eerst maakéen we eenige cirkels boven het terrein om op voldoende hoogte te komen ea wuifden de „Locheneezen", zooals Van Meel de bewoners van Lochem noem de, toe. Op een hoogte van 300 M. verlieten wij Lochem en namen on ze richting op Zutfen. Doch wij hadden nu buiten den waard, in dit geval onzen motor, ge rekend. Nauwelijks waren wij uit het gezicht van Lochem of ik voelde dat wij daalden. Ik keek naar den toeren* teller (een toestel dat steeds aangeeft hoeveel omwentelingen de motor maakt). Normaal is het aantal om wentelingen der motor 1180 per mi nuut, doch onze toerenteller stond op 300.. Ik keek om en zag hoe lang zaam de schroef draaide. We daal den steeds sneller. Ik keek naar be neden en zag dicht onder ons ik denk op ongeveer 200 Meter een bosch. Van Meel keek zeer bedenkelijk en beduidde mij dat hij zou trachten een noodlanding te maken. Maar waar Boomen zijn heel mooi, maar voor een aviateur de vreeselijkste dingen, die men zich denken kan. Hier en daar was een klein Stukje bouwland omgeploegde en met diepe voren doorsneden grond en dus uitermate slecht terrein om met een vliegmachi ne te landen. Doch goede raad was duur in dit geval. Wij waren op 100 Meter van den grond en ik zag hoe Van Meel strak keek naar een stukje grond midden in het bosch en ongeveer 100 Meter lang. Hier stuurde hij op aan. Pijlsnel liet hij het toestel dalen door het bijna op den kop te zetten. Ik vreesde ieder oogenblik dat wij over den kop zou den gaan. De schok was hevig. Door" den zeer zachten grond konden de wielen van het landingsstel niet rol len en zakten ze daarin weg met het gevolg dat het toestel voorover ging en ik er door de groote snelheid uit geslingerd werd over den rug van Van Meel heen. Deze was doordat hij zich goed had vastgehouden er in gebleven. Ik had mij bijna niet be zeerd, alleen had ik 's avonds vrij zware hoofdpijp. Alles was betrekke lijk goed afgeloopen. We gaven el kaar de hand efl Van Meel verzeker de mij, dat het slechter had kunnen afloopen. Daar zatèn we nu. het toestel was licht beschadigd, en we hadden dus onze mechaniciens noodig.. Gelukkig hadden we het voorrecht in kennis te komen met Jen burgemees ter van Gorssel, de gemeente waar in we geland waren, en deze was zoo vriendelijk zijn auto aan ons af te staan, waarmede ik er op uit trok om te gaan telegrafeeren om de mecano's. Deze kwamen 's avonds aan en begonnen dadelijk te herstellen. De schade was zeer gering. Door de uiterst stevige constructie van Van Meel's toestel was er niets gebroken en moest dus alleen de motor, die ons dit ongeval bezorgd had, gron dig worden nagezien. Het bleek, dat de carburateur bevroren was en dus de motor geen gas kreeg. Het toe stel moest verder verplaatst worden naar een stuk weiland een eind ver der gelegen, daar het niet mogelijk was om van het landingsterrein op te stijgen. Dit verplaatsen geschiedde met behulp van een aantal huzaren, die in de buurt waren ingekwartierd. Wij bleven dien nacht bij den burge^ meester van Gorssel logeeren. Den volgenden dag, Donderdag, konden wij weer opstijgen en besloten dit in den namiddag te doen. Het weer was goed en we brachten den dag door met het maken van een auto-tocht door den Achterhoek, met onze eigen auto, die inmiddels te Gorssel was aangekomen. Om 5 uur 's middags besloot Van Meel te vertrekken. Wij namen afscheid van allen, die ons hier zoo vriendelijk hadden geholpen en bedankten den burgemeester in het bijzonder voor zijn uiterst gastvrije ontvangst. De belangstelling van het publiek te Gorssel was groot bij ons vertrek. Wij maakten eerst eeni ge cirkels boven het terrein en be reikten zoo cirkelende spoedig een hoogte van 1700 Meter op welke hoog te Van Meel op mijn aanwijzing koers zette naar Zutfen. We hadden een sfcevigen wind in den rug en bereik ten eene snelheid van 130 K.M. per uur. In 38 minuten hadden wij Soesterberg bereikt. Op 1700 Meter boven Soesterberg zette Van Meel de motor stop en gingen wij in vol pla- né naar beneden. Onze collega's ver welkomden ons op het terrein. De manoeuvres waren geëindigd en allen waren er goed afgekomen. Ongetwijfeld hebben de aviateurs bij deze manoeuvres goede diensten bewezen. Men moet niet vergeten dat dit pas de tweede keer is dat er in Holland bij de groote manoeuvres luchtschepen medegaan. Wijzelf zijn tevreden over de resul taten, die wij bereikt hebben, en zijn irvan overtuigd dat die resultaten bij ien volgende manoeuvre nog veel be ier zullen zijn. De belangstelling voor ie aviatiek is in ons land verge- '»ken bij andere landen niet groot iaar we willen hopen, dat die be- tngstelling grooter zal worden ajs resultaten ook verbeteren. Ik hoop nu binnen niet al te lan- in tijd zelf het vliegen machtig te |n en aan de volgende groote ma- «uvres in 1915 als bestuurder deel nemen. Ik heb van Van Meel veel ieerd en hoop ook van hem in- ructie te ontvangen. Voor een goe ie uitvoering van den verkennings- lienst in den oorlog is het beslist noo- lig dat elk vliegtuig bemand wordt met een bestuurder en een waarnemer ■liefst beiden officier daar dan de zoo hoog noodige samenwerking in het toestel gedurende de tochten beter zal zijn. Binnen korten tijd ga ik een ballonvaart maken en hoop U daar ook een en ander van te vertellen. Predikbeurten te Gouda. Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorin, IOV2 nur. Ds. H. VAM AS SENDELFT. GROOTE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. H. DOORN- VELD, van Oudewater. Voorbereiding. Namidd. ten 2 ure. Geen dienst. Avonds ten 6 ure. Ds. BERKEL- BACH v. d. SPRENKEL. H. Avondmaal. KLEINE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. BIJL. Namiddag ten 2 ure. Ds. S. VAN DOORN, van Sluipwijk. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Dr. A. WARTENA, van Scheveningen. GROOTE KERK. Huwelijksinzegening, Woensdag 8 Oct 12 uur, Ds. BERKELBACH v. d. SPRENKEL. KLEINE KERK. Woensdagavoud 8,/fc uur. Ds. BER KELBACH v. d. SPRENKEL. Bijbellezing. De Heer en Mevrouw SLEGT- Kleymeeb geven hiermede kennis van de geboorte van hun zoon AART. Amsterdam, 4 October 1913» Wittenburgergracht 61. Afbetaling, Kepareeren en INRUILEN. 15 NOTARIS te Gouda, zal op MAANDAG 13 OCTOBER a.8. des avonds zeven uur, in Hotel de Zalm a/d Markt aldaar, publiek verkoopen No. 1. Een ruim piet Erf en Grond aan de Gouwe 204 te Gouda, groot 1 Are 35 Centiaren. In eigen gebi^ik: V? No. 2. Een goed onderhouden en Erf a/d Nieuwe Haven 252 te Gouda, groot 61 Centiaren. Per week ver huurd voor f2.30. No. 3. Een dito en Erf a/d Nieuwe Haven 234 te Gouda, groot 99 Centiaren. Per week ver huurd voor f 2.25. No. 4. Een dito en Erf naast het vorige 232 te Gouda, men een afzonderlijke Bovenwoning en Achterwoning, beide uitkomende in de poort naast het perceel, groot 1 Are 11 Centiaren. Verhuurd: het Pakhuis"voor f 1. en de Boven- en Achterwoning elk voor f 1.40, alles per week. No. 5 en 6. Twee dito en Erven naast het vorige perceel 212 en 214, groot 1 Are 44 Centi aren. Per week verhuurd 212 voor f 1.65 en 214 voor t 1.70. No. 7. Een dito en Erf a/d Lange Dwarsstraat 40 te Gouda, groot 52 Centiaren. Per week verhuurd voor f 2. No. 8. Ben dito en Erf a/d Vrouwesteeg 39 te Gouda, groot 21 Centiaren. Verhuurd per 3 maanden voor f 22.75. No. 9. Een dito en Erf met Bovenwoning a/d Lom* bardsteeg 16 te Gouda, groot 21 Cen tiaren. Per week verhuurd beneden en boven elk voor f 1. No. 10. Een dito en Erf a/d Vest 22 te Gouda, groot 39 Centiaren. Per week verhuurd voor f 1.75. Nos. 11 tot 15. Vijf dito en Erven a/d Raam, 5, 7, 21, 23 en 25 te Gouda, groot 66, 60, 24, 25 en 29 Centiaren. Per week verhuurd 5 beneden voor f 1.90 en boven voor f 1.10, 7 voor f 2.30, 21 voor f 1.75, 23 voor f 1.75 en 25 voor f 1.80. No. 16. Een dito en Erf, met afzonderlijke Bovenwo ning, op den hoek van de Raam en de Lange "Willemsteeg 91, groot 65 Centiaren. Per week verhuurd, bene den voor f 2.60 en boven voor f 1.10. En no. 17. Een dito en Erf a/d Lange Willemsteeg 1 te Gouda, groot 25 Centiaren. Per week verhuurd voor f 1.60. De perceelen zijn te bezichtigen de laatste drie werkdagen voor on op den verkoopdag van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur en te aanvaarden op den betaaldag der kooppenningen 13 No vember a.s. Verdere inlichtingen geeft gezegde Notaris, ten wiens kantore van 6 Oc tober a.s. af, notitiën verkrijgbaar zijn, Drogist - Wijilsti'. 39. ALPH^N A/D RUN, VRAAGT tegen 16 NOVEMBER ol eerder een GOUDA Markt 16. Teleph. 131 's-GRAVENHAGE Korte Voorhout hoek Smidsplein Teleph. 5740. Hoogste Onderscheiding AMSTERDAM Ürand-Prlx LEEUWARDEN Tentoonstellingen l QOUDA. Lid der Jury Dordrecht. m. in de meest mogelijke verscheidenheid van de billijhste tot de beste soorten tegen de ScheVpSt concurreerende prijzen. Aanbevelend, van het Goudsche Mandoline Gezelschap Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 29 Maart 1912 No. 54. Directeur de Heer C. STOLK, in de Groote Zaal der Sociëteit DE RÉUNIE. Met medewerking van Toegangsprijzen tot do le rang 60, 2e rang 40 en 3e rang, boven, 25 cent Programma's tevens bewijs van toe gang verkrijgbaar bij de Wed. KOUS BROEK, Boekhandel Dubbelebuurt, alhier, en 's avonds aan de zaal. N. B. BH genoegzame deelname wordt met 3 NOVEMBER een nieuwe cursus begonnen HET BESTUUR. Gevraagd te Rotterdam 15 October of 1 November een net MEISJE, zelf standig kunnende Koken en Werken, (niet als Meid-alleen) van goede getui gen voorzien. Hoog loon. Brieven franco Alg. Adv. Bureau GEBRs. GEVERS, Wijnhaven 42, Rotterdam, Motto Dienstbode. inspecteur van de volksgezondheid te 's-Gravenhage over verklaard met lichtbeelden in fle groote zaal van de Sociëteit „DK RÉUNIE op Introductiekaarten voor alle belangstellenden verkrijgbaar bij den secre taris P. C. DE VOOYS, Markt. Heden en volgende dagen Vracht-Programma met speciale films. ALS HOOFDNUMMER Groot en boeiend Drama in 3 acten. Deze prachtfilm munt uit door het fijne spel en de vele treffende tafereelon. Behalve deze groote film, welke ongeveer een uur duurt, ndg vele andere humoristische beelden. Woensdag- van 2-5 uur FAMILIEVOORSTELLING, met speciaal uitgezochte beelden. De WITTE BIOSCOOP heeft steeds een eerste klas programma. om een volle serie van 50 stuks HOLLANDSCHE GROND-CREDIETBANK LOTEN te spelen Te bevra gen bij LOUIS BISSCHOP, Dubbelebuurt, Gouda. levert tot zeer concurreerende prijzen Zeugestraat 90, GOUDA. Drogist - Wijdstraat 29. met afdeelingen Particuliere Recherche. Informatiën. Adviezen. Incasso's. 15 Directie, De Aamhelenaalf van Apothe ker UOOM geneest spoedig in- en uitwendige, bloedende en blinde Aam beien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje 50 ct. 12 Verkrijgbaar te Gouda bij ANTON COOPS, Fa. WOLFF Co., te Bot terdam bij E. VAN SANTEN KOLFF, Korte Hoofdsteeg 3. Notaris J. KOEMAN te Haastrecht zal o{> WOENSDAG 22 OCTOBER 1913, des voormiddags tl uren, in het Koffiehuis „DE UNIE" van den Heer VERMEULEN aan de brug to te Waddinxveen in hot openbaar vor- koopen bewoond door drie gezinnen, verdere betimmering, ERVEN en GROND, aan de Noordkade te Waddinxveen, wijk C Nos. 63, 64 en 65 groot 3 Aren, 30 Centiaren. yerhuurd bij de week voor f 5.75. Te aanvaarden bij de betaling der Kooppenningen op 20 November 1913. Te bezichtigen de laatste 3 werk dagen vóór de veiling van 10 tot 4 uren en op dien dag van 9 tot 11 uren. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Aangesloten tel. no 373. HORTEN8IUS. J. Café Nieuw Schippershuis, adres Sleepdienst Roe lof s, Veerstal 40.

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2