A. BRINKMAN ZOON HANDELSDRUKWERK Verdr De Electr. Drukkerij van levert alle soorten Prijscouranten Catalogi Bestekken enz. enz. Fraai Werk - Billijke prijzen TEL. INT. 82. MARKT 31. Stadsnieuws. Telefoon Svixte FEU1L XTiei- SFOBT. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. De Amerikaa Vrij bewerk Jubileumzegels. In verband met de in de Staatscou- Adv.bl. mede, dat een ling onder leiding van Beeuw(/k. Reeuwijkeche dorp Per kwartaa Idem franco Met Gefllust Idem franco Abonnement Markt 31, 1 2401—2450. postje. verwerpelijk deed de tariefhervorm politieke kwestie is geworden, vind namelijk in de ec 1907die geweldig die gevolgd is d< gaande stijging t waaruit volgde ee den Amerikaanse! een daaraan even: dering. Toen begt dat die beschermt teebting van enk net algemeen. 45) Vol schaamte b dat zijn stokpaan gesleept had. Gij gen, zei hij. Ko» Hij leidde het een bank, die me een berk stond; n voor den zon en deelte van den liet hij Seraphine ging naast haar 2 verwachting. Hij v haar te helpen, a gelijk was. Het persoonli^heid he ftog vermeerderd, de had voor den Wat wensch vroeg hij, toen Be: maar niet begon. Zij Rweog nog kei toen voor hei bereid: Heer const slechte gedachten Maar mejuH dat anders, na al vallen Weldra zal op het een R.-K. graan- maalderij worden gebouwd. Het be stuur is door de ledenvergadering gemachtigd om den noodigen grond hiertoe aan te koopen. Voetbal. Als tweede competitiewedstrijd in den N.V.B. speelt Zondag T.O.P. 1 op haar terrein aan de Achter villens tegen Excelsior uit Rotterdam. Voor den Goudschen Voetbalbond ontvangt Gouda I op haar tenein aan de Karnemelksloot Olympia li cn trekt Volksweerbaarheid naar Alphen. In de 2e klasse krijgt Olympia 111 Gouda II op het Sportterrein op be zoek en rolt de voetbal in Boskoop dit jaar voor het eerst weer litsschen - de mee 1915, wanneer kan worden nagegaan, dat er geen bijzondere school zal wor den gebouwd, over te gaan tot den bouw van een school in het dorp. Bankoop. Naar wij vernomen staat de heer B. van der Sluis, hoofd der Openbare School alhier, op de voor dracht voor hoofd eener Handelsschool in Groningen. Onze verkiezin, is in hoofdzaak punten. Inzet w openbare school, wetsherziening, m dan beide, de tai dat zich alhier h strijding van dei beginsel van den strijd zoo krachti overtuigd dat het en beter is een k het later uit te éénmaal het prot is binnengeslopen moeilijk opnieuw te krijgen. We J tectionistische lai energie, een bete: belanghebbenden zich verzetten te< het tarief te vei waardig voorbee Amerika in de laa rika is altijd het voorbeeld werdvc die het kwaad vr ming. De groote noemde men- klak volg van het protet En de bewoners Staten zelf hebb geaarzeld hetdwa uit te trekken, door het democr tariefwijziging wo president Clevelan derteekenen. Dit\ door veroorzaakt, mocratische zuide had gevestigd, v systeem van pro De door het Burgerlijk Armbe stuur op 8 Oct. gehouden aanbesteding van 100.000 stuks zware baggerturf is gegund aan de firma P. Vermij, brandstoffenhandel alhier. van den heer J. L. v. d. Pauw werd gekozen de heer J. Oldeboom. GOUDA, 11 October 1913. Wij lezen in de Deli Courant dat de hoofdadministrateur derSenembah Maatschappij, de heer L. Weigand binnenkort naar Europa zal vertrek ken, Als hoofdadministrateur zal dan optreden de heer A. Tameling, thans die functie bekleedend bij de Medan Tabak Maatschappij. Als hoofdadministrateur van laatst genoemde Maatschappij zal dan op treden de heer D. C. Samson (onze vroegere stadgenoot) laatstelijk admi nistrateur bij „Two Rivers". rant van 25 September en 10 October II. geplaatste bekendmaking inzake de verkrijgbaarstelling van Jubileum zegels 18131913 wordt van bevoegde zijde alsnog medegedeeld, en z3ks tot wegneming van gebleken misver stand dat waar die bekendmaking in de eerste plaats beoogt aan allen die een of meer dezer exemplaren der jubi leumzegels in hun bezit wenschen te hebben, daarvoor zooveel mogelijkse- kerheid te verschaffen die zegels in elke gewenschte hoeveelheid, hoe klein die ook zij, aan het Hoofdbestuur der Pos- terijen en Telegrafie kunnen worden aangevraagd. Te Torréon. Mexico, 10 Oct. De regeering neemt de meest ernstige maatregelen om zoo veel mogelijk op de stad Torréon op te rukken. I De afdeeling Oudewater van de Holl. Maatschappij van Landbouw alhier, hield Woensdag een vergade ring. Aan de orde was het benoemen van een voorzitter in de plaats van den heer D. van der Veen, die bedankt had. Benoemd werd de heer A. C. de Jong van Rodenburgh. Als afgevaar digde naar de vergadering te Alphen op 13 October werd benoemd Ph. Straver. Verder werd besloten het bestuur te machtigen de Koninklijke goed keuring te verkrijgen voor een ver loting, teneinde in 1914 een tentoon stelling te kunnen houden. Stolwijk. De gemeenteraad heeft een subsidie van f 100 toegestaan voor het op 14 en 15 October te vieren on- afhankelijkheidsfeest. De gemoentebegrooting voor 1914 is vastgesteld mot de volgende cij fers ontvangsten f 21,788, uitgaven f19,771. Besloten werd om met 1 Janukri Cholera. In Odessa hebben zich nu reeds 26 gevallen van cholera voorgedaan waar van 14 met doodelijke afloop. Landverhuizersschip in brand. Het stoomschip „Voltumo” van de Uranium Steamship Comp., op we# van Rotterdam naar Canada is midden op den Atlantischen Oceaan in brand geraakt. Draadlooze telegrammen bij deCu- nard-Maatschappij ontvangen, melden dat van de 757 personen die aan boord zijn, 650 zijn opgenomen door het s.s. „Kroonland en eenige door de „Nassa Gansett” Gewaarschuwd door de Marconi- telegraaf zijn verschillende stoomsche pen ter redding toegesneld. Do brand is ontstaan door de ont ploffing van een stoomketel. De be manning heeft vergeefsch getracht het vuur te bestrijden. Het schip is verlaten op 48°, 25’ N.B. en 34°, 33’ W.L. Nader wordt nog geseind dat door de stoomschepen „Czaru en „Grosser Kurfürst" nog opvarenden zijn op genomen. Oudewater. 'Woensdag vierde onze burgemeester zijn 25-jarig ambts- feest. Van veler woning woei de vlag, ’s Morgens 10 uur word hij door den wethouder per rijtuig van zijn woning gehaald en naar ’t stadhuis gebracht. Daar aangekomen boden de ge- meente-ambten aren hem hun geluk- wenschen aan en vereerden hem met een cadeau, waarna het „Mannenkoor" en „Cecilia" den jubilaris een lied toe zongen. Daarna kwamen de leerlingen van de hoogste klassen der verschillende scholen met hun onderwijzers en hul digden hem met oen lied. Na afloop hiervan brachten do wethouders den jubilaris weer per rijtuig naar zijn woning. ’s A vond werd hem door Euterpe" een serenade gebracht. Door den jubi laris werden allo schoolkinderen ont haald. De gemeenteraad en de burgerij lieten zich met cadeaux niet onbetuigd. Schoonhoven, Bij de Woensdag plaats gehad hebbende verkiezing voor leden van het kiescollege in de Ned. Herv. kerk werden herkozen do heeren A. Kuylenburg, H. M. Den Uijl, P. De Heer, W. F. Itjeshorst en P. J. De Hoog v. d. Bergh, terwijl in de vacature ontstaan door het vertrek In de overtuiging dat bij de toe passing der Pensioenwetten 1913 zich althans in den eersten tijd, ongetwij feld vragen zullen voordoen, waar omtrent deskundige voorlichting noo- dig zal zijn, besloot de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, waar van de héér J. Simons, oud-wethou der, Directeur is, een deskundige aan te stellen om, aanvankelijk tot 31 De cember 1914, aan de bij de Vereeni- ging aangesloten gemeenten die advie zen te verstrekken. Op deze wijze zullen tevens waar devolle gegevens worden verkregen, zoowel uit de inlichtingen, die bij het betrokken Departement zullen worden ingewonnen, als door de Mi- nisterieele beschikkingen, die zullen worden gewonnen. Het zal daardoor ook dikwijls mogelijk zijn, de aan het Bestuur voor te leggen vragen spoedig te kunnen doen beantwoorden. De aan de aanstelling verbonden kosten zullen uit de kas der Vereeni- ging worden gekweten, zoodat der halve de te geven adviezen kosteloos zullen worden verstrekt aan de bij de Vereen, aangesloten gemeenten. Mochten zich dus in eene gemeente bepaalde gevallen voordoen, waarom trent nadere inlichtingen verlangd worden, dan kunnen hare desbetref fende vragen, zoo nauwkeurig moge lijk toegelicht, tot de Vereeniging worden gericht, welke dan ten spoe digste het door haar ingewonnen ad vies zal geven. B. V. V. I en Alphep II. Dat B.V.V. een blijvend succes er zal mogen hebben Vliegen. Van Meel. Men meldt ons uit Tiel: De vliegenier Van Meel kreeg tele grafisch bericht dat de hangar niet voor Maandag Of Dinsdag zal geplaatst kunnen worden en hij na plaatsing daarvan direct naar Tiel overvliegt om de hydroproeven op de Waal te nemen. Leo van Bteijn, die gisteren eiken Hagenaar recht boven zijn huis heeft zien passeeren, heeft ondanks het gu re weer een viertal fraaie vluchten gedaan. In gezelschap van luitenant M. L. JHofstee, steeg hij te vijf minuten over vieren op, koerste via het Be- zuidenhout en de Groenmarkt naar het Vredespaleis en nam vandaar de richting van het Kurhaus. Deze vlucht' werd op zeer geringe hoogte niet meer dan 300 Meter volbracht, en wel om luitenant Hofstee gelegen heid te geven fotographische opnamen te doen. Ware hij hooger gestegen, dan zouden in verband met de min der gunstige weersgesteldheid geen opnamen gemaakt kunnen zijn. Na met een wijden boog rond Sche- veningen te hebben gevlogen werd Duindigt weder opgezocht. Doch al vorens te landen cirkelde van Bteijn die inmiddels tot 600 meter was geklommen nog wat rond, waar na hij, fraai manoeuvreerend, met stop gezette» motor in zweefvlucht tot op 200 meter daalde om in een zeer gedurfd vol piqué te landèn. De ze vlucht had juist 35 minuten ge duurd. Ten tweeden male opstijgend, thans vergezeld van den heer van Wulfte Palthe, werd via Voorburg naar Rijswijk gevlogen van waar in rech te lijn werd teruggekeerd. Ook nu werd weder uit 600 meter hoogte in keurige vol plané gedaald. Door de laaghangende wolken was het toestel gedurende deze vlucht welke 12 minuten in beslag nam eenigen tijd aan het oog onttrokken. De derde vlucht had plaats in ge zelschap van den heer Hannibal Pa- loncini, chef-monteur aan de fabriek van Henri Farman. Gedurende 10 minuten werd nu in grooten straal rond het landgoed Duin digt gevlogen. De laatste vlucht was de mooiste en meest indrukwekkende. Beter nog hadden we geschreven angstwekkend. Nu ging van Bteijn alleen. En nu hij geen verantwoording voor zijn passagier droeg, Ijet hij eens zien, over welk een meesterschap en wel ken durf hij beschikt. Het heette een voudig: ik' ga even mijn toestel naar de loods brengen. Maar in waarheid was het een korte, maar hier in Holland nog nimmer geziene vliegkunst-demonstratie op tweedekker. Hij liet het toestel zwaaien en gie ren met nagenoeg vertikale vleugels, beschreef een bochtje van minimum- straallengte, piqueerde met den staart vrijwel recht omhoog, en zette ten slotte de Farman zacht en licht als een duif in de nabijheid van de loods. Wij, die met ons zessen toeschou wers waren en toch al talrijke vlieg- demonstraties hebben gezien, waren van dit korte maar meesterlijke vlmsht- je, ja, laten we het maar zeggen, verrukt. Het ligt in het voornemen van van Steijn, indien de weersgesteldheid gunstig is, hedenmiddag in gezelschap van luitenant Hofstee het hoogtare- cord onder handen te nemen. De groote rmjaarsvorscheping van planten alhier naar Amerika en andere landen, is thans in vollen gang. Liet het zich eerste tengevolge der groote droogte, aanzion dat de rooing bezwaarlijk zou gaan, nu is daar, door den overvloedigen regenval, zeer aan tegemoet gekomen. De le verin gen overtreffen die van verleden jaar. Waddinxveen. Door een persoon uit Gouda werd heden bij de politie aangifte gedaan dat hij gisteren aan het Jaagpad een 50-tal paardenloten der verloting van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Gouda en omstreken had verloren. De nammon van de loten zijn van 24012450. Voor waar een schade-» GEBOREN10 Oct. Edmond, ouders E. Lafeber en O. Slootjes. - Augustinus Franciscos, ouders J. Kas bergen en A. C. van Loon. Jan Dirk Johannes, ouders H. M. D. The- singh en L. F. Roos. Johanna Francises, ouders G. Bakker en J. de Korte. Alfred Cornelia, ouders J. Oudshoorn en M. M. Vos. ONDERTROUWDG. A. Tuyfhof en II. W. van der Post. OVERLEDEN: 11 Oct. G. Biljee, 26 j. Pluimvee- en konijnententoonstelling. Inzake de in het laatst van Nov. alhier te houden Pluimvee- en konij nententoonstelling deelt het 'l. N. en aparte nfdee- de besturen der afd. Gouda en van de H. M. v. L. en der V. P. N. wordt inge- lascht, uitsluitend voor liefhebbers uit Gouda en omgeving. Het programma dat niet minder dap 700 klassen bevat, zal omstreeks 16 Oct. verschijnen. Van hier, zoowel als elders, zijn verscheidene eere-prfjzen, medailles, bekers en kunstvoorwerpen, alsook geldprijzen beschikbaar gesteld. Do jury zal bestaan uit de hoeren G. Muijs, Amersfoort, J. Mantel Jzn., Haam, Joh. P. Tuijt, den Haag, Os wald Hepke, Gütersloh (Dultschland), II. P. Hoos, Rotterdam, en W. Jac. van der Horst, Utrecht. Als secretaris der tentoonstelling treedt op de heer D. Dos, Utrecht.

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 6