Anton Coops, DOROTHEA evoorsteiiing PINO'sKleeding bovenaan Firma Wed. A. PINO, Bevordert MOLASTEGO voor Varkens, Echte Berger Levertraan. a HET MOET WEG cCeuL&U&j VmhijKltii van Nierziekte. De Witte ]}ioscoop Demisaisons, Ulsters maar vooral laagste prijzen. Nationale Mijnindustrie VAN STRAALEN Co, Amsterdam. Alle Zieken!! ANTON COOPS, Electro-Technisch Bureau. Firma A. VAN VLIET. OPGERUIMD wi FRENKEL, Co. EEEHENHUIS GEBOUW GEBOUW GEBOUW GROND TUINLAND, Staatsmijn Wilhelmina. D. VERMEIJ, Licht- en Krachtinstallaties. Ingezonden Mededeelingen. DeWitt^s Binnen laaa.dL. SPORT. Gemengde Berichten. Telegrafisch Weerbericht Qfficieele Prijscourant Ad vertentiën n.f.cambiebvannooten Sanatogen. Haematogen. Haemoferrin. Kleiweg, Good#. Onze prachtvolle zijn zonder concurrentie door kwaliteit, elegdnte pasvorm, Markt 10, GOUDA. Stookt de alom gunstig bekendstaande NNTHIIACIET (Suikerhoudend Veevoeder) M. DE HEEUER, Herbarist, Drogist, Wijdstr. 29, Tel. 32S. POOL'S TANDMIDDELEN Rijwielhandel „STRUISVOGEL". an 01MENTEN, GLOEIUMPEN en aanverwante artikelen. GOUDA KLEIWEG 92 Goudscliewageostraat 48 ROTTERDAM. 1 1 niet oninteressant. Het is een bedrage tot de kennis van het zeemansleven en de kringen, waarin visscherslieden worden opgevoed, Daarom verdient het in breeder kring de aandacht dan waarvoor het uiteraard bestemd is. Zooals wij een vorige maal jnist zeiden, vormt Schfeveningen een af zonderlijk geheel al is het dat na niet en nooit goweat. Het boven verhaal de is wel eeihjvpisch Scheveningsch geval dat geheel binnen de grens van dit plaatsje beperkt blijft. Betere opvoeding, een greintje meer beschaving zou der Schevemngsche jeugd, niet te onpas komen. Daarvoor wake dan ook de wetge ver al was het alleen slechts door zijn wetten wat solider te maken dan met de leerplichtwet het geval is. Deze wet bleek slechts het tijdelijk-, afschrikwekkende van den vogelver schrikker te bezitten. Nu men eenmaal don waren aard heeft loeren kennen, is alle vrees geweken, on stookt men er den draak mede. Dat gaat te ver. HAGENAAR. Zl|t yl| la («vaar door onwetendheid Bijna al onze lezers lijden af en toe aan een of ander soort steken en pij nen. Rtekon en pijnen beteekont dik wijls nieraandoeningen. Verschijnselen zooals Verstopping, Rugpijn, onvol doende wei king der ingewandon, pijnen in spieren en gewrichten, onaangename smaak in den mond des mor- gons by het op staan, gezwollen voeten, troebelo urine, een alge meen gevoel van zwakte on prik kelbaarheidal a-MK (*ez0 v**»oh{jn- selou komen ZÜtfde verhaal voor bij nicraan- van toltsrsnds pijnen, doeningen. Deze worden veroorzaakt door de vergiftige zuren in het bloed welke do nieren behooren to verwijderen, doch zij doen zulks niet, omdat zy in zwakke staat verkeeren. Db Witt's Nieren- en Blaaspillen doen deze ver schijnselen spoedig verdwijnen. Ga naar de drogist ANTON COOPS Wijd straat 29 Gouda en vraag om een doos van f 1.75 van DE WITTs Nio- ren en Blaaspillen en U bewyat Uzelf dat binnen vier en twintig uur dezè won dervolle pillen hare genezende werking hobbon aangovangen. Stel dit niet langer uit, want zwakke nieren ver oorzaken dikwyls Bright's ziekte. Wanneer U de pillen koopt, overtuigt U DE WITT's te bekomen in kleine blauwvergulde doosjes. Indien U deze wondervffllo pillen nog nimmer be proefd hebt leunt U van bovenstaande adressen of van E. O. DE WITT fit- Co., Amsterdam, gratis on franco een monsterdoos bekomen, wanneer U 10 ets. in postzogols toezendt. 54 H. M. de Koningin te Amsterdam. In don namiddag bracht H. M. hot aangekondigde'bezoek aan de inrioh- ting der vereeniging hulp voor onbe- huisden. II. M. heeft met groote be langstelling de verschillende afdeelin- gen der inrichting bezichtigd. De hoeron T. Jonker, directeur, en mr. J. G. Hohoelvinck, bestuurslid, leidden H. M. rond. De vestibules van het gebouw waren met planten en vlagge- doek versierd. In iedere sal die li. M. doorwandelde, liet Zy door haar bloe mist bloemen plaatsen. Op de binnen plaats werden aoor alle kinderen, waar onder ook de meisjes van het tehuis Jeanette-oord te Houten by Utrecht, gymnastiekoefeningen uitgevoerd. Voorts werden nog door de kinderen het Oude Wilhelmus en O, Vaderland ik heb u lief ten gehoore gebracht. Ten slotte bezichtigde de Koningin nog in de zusterkamer het handwerk door de kinderen vervaardigd en any- en koperwerk van de jongens. Het geheele bezoek had VU uur geduurd. Te halfvier was H. M. ten paleise teruggekeerd. Gisterennamiddan werden verschil lende hperen in ae Mozes-zaal door JI. M. de Koningin ontvangen; in deze saai was een thee-buffet ingericht. De Koningin ontering de navolgende industrieelen uit de provincie Noord- Holland F. Smidt van Gelder, Johan A. Laan, W. Prins, J. A. E. Verkade, mr. Ch. Enschedé, zoomode de heeren E. G. Duyvis Tzn.. president van de Zaanlandsche Kamer van Koophandel, A. de Clercq, president der Kamer van Koophandel te Haarlem, Ernst H. Krélage, voorzitter der Vereeniging voor bloembollencaltahr, J. W. A. Boy nes, directeur der fabriek van spoorwegmaterieel te Haarlem, J. F. Hulswit, directeur der Haarlemsche machinefabriek, D. Goedkoop, directeur der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amster dam, J. Muysken, directeur der Ne^s1 Fabriek van Werktuigen en Spoor wegmaterieel alhier, N. Sluis Pzn. te Enkhuizen, Jb. Zijp Hzn., landbouwer te Wieringerwaard, F. A. F. Grone- man, veefokker te Wieringerwaard, M. C. P. Barbe, directeur der Wester Suikerraffinaderij, K. Breebaart Jzn., landbouwer te Winkel, W. Fennenga, ingenieur-administrateur der Amsterd. Droogdok My. en jhr. mr. van Fo- reest te Heilo, dijkgraaf en voorzitter van verschillende waterschappen. Vrjjz.-Dem. Bond. Op de agenda voor de vorgadering van den Vrijzinnig-Democratischen Bond op Zaterdag 16 en Zondag 16 November te Haarlem komen o. m. do volgende punten van behandeling voor Rede van dr. Bos „De crisis en hare oplossingVerkiezing van vier leden van het hoofdbestuur, mevrouw W. van Itallie—van Embden, en de heeren H. de Greeff, mr. H. J. Tas man en Kl. de Vries treden af en zijn niet herkiesbaarVoorstellen van het hoofdbestuur: a. Samenwerking met de andere Vrijzinnige Partijenb. Oprichting van oen politiek stryd- en propagandablad van den Bondc. Organisatie en Propaganda. Vorder blijkt uit don beschrijvings brief, dat men voornemens is, bij het verdwijnen van „De Wereld" een zui ver politiek woekblad in den geest als "de opgeheven „Vrijzinnig Democraat" en onder dien naam to doen ver schijnen. pat nieuwe weekblad zou dan tevens dienen als „Kopblad" voor verschil lende plaatselijke bladon. Oud-Minister A. S. Talma. Naar De Nod. vernoemt, hoopt a.s. Zondag te 6'/j aur in de Regontosso- kerk te 's Gravenhage voor net eerst na zijn Ministerschap, ds. A. S. Talma, een predikbeurt te vervallen. Opheffing van de tol aan de Haagsche Schouw. Men schrijft aan het Hbld.., dat de Haagsche Schouw, mot recht van tol heffing onder Voorschoten aan den Ryksstraatweg tusschon don Haag en Amsterdam, door 't Ryk aangekocht is voor oen bedrag van f 75.000. Dezo mededeeling zal ongetwyfold met vreugde worden ontvangon, voor- namelijk door automobilisten en wiel rijders en door wandelaars uitLoiden en omstroken, niet alleen om het hooge toltarief, maar ook om het op onthoud dat er door het stilstaan ver oorzaakt wordt. Herhaaldelijk is dan ook by de ogeering en by de Provinciale Staten ing aangedrongen en de Alg. l.'Wielrijdersbond heeft al eens een jroces tegen den eigenaar uitgelokt, kt echter verloren word. K orfba! Morgenmiddag 2 uur speelt Swift I tegen Vitesse li uit Leiden op het Sportterrein een korfbalwedstryd. V li eg en. Leo G. van Steyn verbetert zijn eigen hoogterecord met pas sagier tot 2650—-2700 M. Gisteren steeg Leo G. van Steyn, met als paissgior den 2o-Iuitenant Hofstee, weer van het terrein Duindigt te Gravenhage op om zyn hoogte record met passagier (1950 M.) te ver beteren. Omstreeks 12 uur waren op het terrein aanwezig de heeren mr. Th. G. van Eek, penningmeester van het hoofdbestuur en van delportcommissie van de K. N. V. v. L.; F. van Voorst tot Voorat, sportscommissaris Ch. A. Nell, vah het Koninklyk Meteorolo gisch Instituut te De Bilt, en eenige vertegenwoordigers van dagbladen. Er stond een klein windje, guMtig voor het opstygen. De lucht vertotjkta veel diepblauw, al dreven hier en daar meer of minder zware wolken. De zon scheen by na voortdurend. De weers gesteldheid kon dus goed genoemd worden, al kon de lucht voor een hoogtevlncht klaarder geweest zyn. De luchtreizigers namen in han schuitje mee een hoogtemeter voor een hoogte tot 5000 M., eenbarograaf welke tot 5000 M. kan schry ven, bene vens een barograaf van de Nederland- sche Weerkundige Vlieger Verêepiging welke tot dkz 4000 M noteert. De eerste barograaf werd nadat de heer Van Voorst haar verzegeld had, den vlieger op den rug gebonden, zoodat de passagier de monotonie van zyn vlucht wat kon breken door de hoogte-vorderingen te volgende twéede werd rechts buiten tegen den -wand van het schuitje vastgebonden. Toen de voorbereidingen van het vlie gen de benzine-toediening, het klee- denAwaardoor de luchtreizigers in uiterlijk poolreizigers nabijkwamen, het beproeven van den motor ge schied waren naderde ras het oogenblik van vertrek Te 12 uur 13 minuten, terwijl de motor heftig ronkte, de passagier zijn hand onder de barograaf hield om door een beweging met een hefboompje de schijfstiffc voor den hoogte-aanwijzer op den cylinder te brengen, ging de armzwaai van Van Steyn. Het toestel schoot voort, rolde ongeveer 100 M. en hief dan den kop naar het prachtige luchtblauw toe. De eerste vijf minuten steeg het toestel zeer. zeer langzaam het schommelde lichtelyk, wendde zich de afvaart had in noordelyke rich ting plaats naar het oosten en begon na een tiental minuten terwijl het een groote bocht beschreef, welke de oogen aer toeschouwers naar het zuidwesten bracht, te stijgen. Toen was het spoe dig uit gezicht verdwenen en do wach ters konden vermoeden dat de hoogte neming boven zee vorderde. Het lange wachten begon. Toen de luchtreizigers een uur in de incht waren althans dat werd aangenomen was er op Duindigt |nog niets van hun ver blijf daar te bespeuren. Het werd bijna angstig. Toen wy een uur gewacht hadden en de lucht intusschen wat betrokken en de zon verdwenen was, kwam lichte vrees in de gesprekken, omdat geen stip, geen vaag motorgeronk aanduid de, dat de lucht nog steeds de twee mannon, die eenigen tijd te voren om hoog gestegen waren, op haar ijle golven voortdreef. Toen plotseling out- panning kwam, omdat heel vaag motorgeluid uit de hoogte noerdaaide. En den hemel met lage witte wolken bedekt, aftarend, ontdekte een onzer, die wel zeer sqherpe oogen had, ont zaglijk tsbog ia het zuiden, iets naar hft óósten toé, een zwarte stip, welke traag voortkroop lang het neerliik- pohoone luchtbeeld. Gauw zagen alien het en uitroepen van bewondering en opgetogenheid klonkon. Het toestel onzegbaar ijl zich afteekonend tegen de lucht scheen heel, heel hoog. Nu en dan verdween het achter de witte uitloopertjes dor vederwolken, om telkens weer in het diepe blauw terug te keeren. Het was halftwee. De wind bracht nu en dan het geraas van den mótor duidelijker in onze ooren. Een oogenblik verdween het toestel in den zonneglans. En toen het weer zichtbaar werd, daalde hel snel, heel snel tot het te 13 min. voor twee den vasten veiligen bodem had bereikt. De vliegers hadden dus 1 uur en 34 minuten in het luchtruim vertoefd. De barograaf gaf als grootste hoogte 2700 M. aan en de heer Nellideeldo mede, dat het record dus zal worden vastgesteld tusschen dè 2650 en 2700 M. De luchtreizigers waren het eerst naar Hoek van Holland gestevenden waren over Rotterdam en Delft naar de Residentie teruggekeerd. Zij hadden boven een schitterend schoon schouw- spel gezien, veroorzaakt door de witte wolkenlagen waarop de zon scheen, op 2200 M. hoogte had de naald van de barograaf een oogenblik stilgestaan. Het stijgen in de hoogere luchtlagen kostte veel moeite temeer omdat net toestel zeer zwaar belast was, ook door de groote hoeveelheid benzine welke medegenomen was (115 L.). Dit ia waarschijnlijk de reden waarom men geen grootere hoogte bereikt had. Ter vergelijking diene nog dat het wereld-hoogterecord met passagier 4380 M. bedraagt. (N. Crt.) Op de sigarenfabriek van de firma Lntmans Co. te Eindhoven, is een staking uitgebroken van het geheele personeel over de zoogenaamde „per- centengolden", die firma tot heden nog niet uitbetaalde en nog weigert deze uit te betalen. Een kléin gedeelte, slechte 17 werklieden, ia vereenigd, de anderen niet. Het gebed in den Raad. De Tel. verneemt, dat by de a.s. behandeling der Amsterdamsche j meentebegrooting, den Raad de gele. genheid zal worden geschonken, zich uit te spreken over een voorstel, dat de afschaffing van het gebed in den Raad beoogt. Te Zutfen is opgericht door krui deniers uit verschillende deelen van ons land „De Nederlandsche Kruide- niersbondu, waarvan het doel is elkan ders belangen te behartigen door coo per, aankoop van waren enz. Een be stuur is gekozen. Voorzitter is de heer Ter Hoeve nit Apeldoorn, secretaris de heer C. van den Berg te Bassnm en penningmeester de heer H. J. Gotinck te Vorden. Een Nederlandsch wereldreiziger. Naaf men uit Bergen (L.) aan de „Limbnrgsche Koerier" meldt, znn de 200 H.A. heidegrond, gelegen aldaar aan beide zijden van den grindweg naar Slebengewald, door den Gemeen teraad van Bergen aan den heer H. uit Goch verkocht voor de som van f32.000. Binnen 14 dagen zal de stoom ploeg reeds in dat terrein gezet wor den. Men meldt uit Kapelle aan de Midd. Crr. Gisterenmiddag is ons trotsch en fier kerkgebouw bijna een prooi der vlammen geworden. Twee loodgieters waren op de kerk aan 't werk, terwijl een paar schoonmaaksters binnen bezig waren. Dezen bemerkten rook in de kerk, waarschuwden toen de loodgie ters, waarop met een paar emmers water de brand in den aanvang werd gestuit. Gelukkig 1 Bandietengeschiedenis. Als een verhaal uit een stuivers roman klinkt het relaas dat een mede werker van het H. v. A. geeft van een inbraak, gepleegd in de nabijheid van het dorpje Hey-Kruis. Het luidt als volgt: Verleden week ontving een gendar merie van Hey-Krais de volgende me dedeeling„ln de nacht tusschen Dinsdag en Woensdag zal er ingebro ken worden in de woning van Octavie de l'Arbre. Eerst wordt dezo vermoord en daarna steelt men alles waar men aanraakt." Dinsdag rond 7 ure 's avonds trok wachtmeester Polfliet, vergezeld door de gendarmen Vanhaecke, Men ten en Welther naar de bedoelde woning. Onopgemerkt traden zij binnen en maakten zich kenbaar aan jonkvrouw de l'Arbre, die hen in eene der kamers van het gelijkvloers verborg. Jonkvrouw de l'Arbre is 35 jaar oud en woont ganzch alleen op eene een zame kasteelhoeve op ongeveer een kwart uurs van het dorp gelegen. Zij heeft den naam zeer rijk te zijn. Een twintigjarige jongeling van Kester is er dienstknecht en overnacht in den paardenstal. Rond 9 ure 's avonds werden alle deuren gesloten en de lichten gedoofd. De jonkvrouw en dienstbode trokken naar boven, terwijl de gendarmen op het gelykvloers bleven. Rond 10 ure vernamen zy eensklaps gerucht aan den voorkantmen wrong aan de deur en daarna aan het venster. De pogin gen der bandieten bleven nutteloos en zij schenen zich verwijderd te hebben, want gedurende rnim een half uur werd er niets meer vernomen. Eens klaps nochtans stond de kamer aan de achterkant van 'thuis waarin de gendarmen zich bevonden, in helle lichtop hetzelfde oogenblik gaven de bandieten waarvan een met eene toorts recht over het venster stond de achterdeur eenen zoo geweldigen stoot dat zij uit hare hengsels vielen met oorverdoovend gediuisch ten gronde plofte. De wachtmeester, met de revolver in de vuist loerde door de spleet der kamerdeur en liet eerst de bandieten den gang binnentreden. Ze waren met drieën en gemaskerd. De eerste droeg een revolver, de tweede een wapen dat meu op hetzelfde oogenblik niet goed kon herkennen f n de derde een jacht geweer. Nauwelyks waren de bandie ten binnen of wachtmeester Polfliet gevolgd door zyne mannen wierp de kamer open en een dreunend„Han den omhoog!" weerklonk. De eerste gehoorzaamde aanstonds, de derde wilde ontvluchten, terwyl de tweede een Btap vooruit zette. Op het zelfde oogenblik vuurde de wacht- op den tweeden bandiet die dan eenige stappen verder liep en neerzeeg. Mid- derwyl maakten de andere gendarmen zich van de andere inbrekerp meester en de bende was geknipt. Twee er van de genaamde Ameys, de getroffene, 30 jaar oud woonachtig op de heide te Kester en Passelenr, 25 jaar oud, van Leerbeek, zyn zeer gevaariyke kerels. De derde is een inwoner van Pamel, waarvan de identiteit nog niet is vastgesteld. van het Koninklijk Imtitnnt te D Meteriologiseh E BILDT. Hoogste barometerstand 770.2 te München, laagste stand 746.0 teSey- diafjord. Verwachting tot den volgenden dag Zwakke tot matige snidelgke tot oostelijke wind, nevelig tot halfbewoikt weinig of geen regen, zelfde temp*, ratnnr. W'/s 80'/. 61'/, 100'/,, 87»/„ VAM DEN Effecten han del te Amsterd»* 25 OCT. 1913. StaatsleeBinten. Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 Russische Obl. 1! 5 pet. ld. Obl. (Gr. Russische Spw.mn) 1898 4 pet, ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. Id. Obligatie 6e Emis sie 4 pet. Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië Funding Lee ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezulea Dipl. Schuld 1905 3 pet, Bank- en Crediet-Instel lingen. Fed. Bankaandeelen Industr. Ondernemingen American Car fit Foun dry Comp. C. v. A. ld. Smelting Refining Co. Cert. v. Aand Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. Kol. Credlet Instel 1. en Cnlttinr Ondernemingen Handels ver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur My. Aand Ned. Handel-My.O.v.A HljaboawH(jea. Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petrelenm-Ondern. Dordsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. My. totExpl. v. Petr, Bronn. C.v.A, „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A. Scheepvaart BUen. Ned.Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-My. „Zee land" Preferente A Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Ondernemingen Bindjey Tabak My. A, Diversen. Maxwel Land Gpant Cert. v, Aand. Peruvian Corporation Iim. Cert. v. Aand Spoorwegen. Holl. IJzeren Si Apoor- Aand. wegmrj. My. t. Ëxpl. v. Staats spoorwegen Aand Zuid-Italiaan. Spwmy. Serie A-H Obl. 3 pet. W arschau-W eenen Spoorwegmy. Aand dito dito Act. ae Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 Erie Spoorweg-. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleeniagea. Amsterdam Aand. 3 pet. Hongarye. Theiss-Re- gnlirnngs-Ges. 4 pet. GELDKOERS. Prolongatie 41/»—5 pCt Amerikanen vast, Mynen stil en prijshoudend, Rubbers zwak. Petro leum vast, Tabakken weinig omzet, culturen iets zwakker, Nationale en Buitenl. Staatsf. prijshoudend. NOTARIS to Gouda, zal op WOENSDAG 12 NOVEMBER a. s. bij inzet on op WOENSDAG 19 NOVEMBER a.s. bij afslag en combinatie, telkens des avonds 7 uur, in het Gebouw der R. K. LEESVEREENIOING a/d Westhaven te Gonda, publiek ver- koopen: No. 1. Een nieuw, zeer solide ge bouwd en goed onderhonden met Erf en grootea Tuin a/d Flu welen Singel n°. 98 te Gouda, breed 8.80 M. en diep» 52 M. Het pand voorzien van gas- en waterleiding bevat beneden2 ka mers en suite, serre, zijkamer, keuken en grooten, drogen kelderen boven 5 kamers en zolder met dienstboden kamer. No. 2. Een en Erf, breed 6.75 M. en diep 40 M., naast de tusschen perc. 1 en 2 ge projecteerde Poort. Nos. 3 en 4. Een en Erf, naast het vorige perc., breed 10 M. en 'diep 40 M. (Te veilen in 2 perc. en bij combinatie). Nos. 5, 6 ei^ 7. Een on Erf, naaBt het vorige perc., breed 18.90 M. en diep 40 M. (To veilen in 3 perc. en bij combinatie). No. 8. Een perceel liggende achter de vorige percoelon, zeer geschikt voor Tuinland, breed 38 M. en diep 58 M. En No. 9. Een pereeel best liggende naast het vorige perc., breed 44.80 M. en diep 46 M. De perceelen zyn zeer gunstig ge legen, voor allerlei doeleinden ook als bouwterrein geschikt, en wor den na afzonderlijke veiling en afslag gecombineerdzij hebben alle uitgang op de 2 M. breede poort tusschon perceelen 1 en 2. Te bezichtigen: perc. 1,mits vooraf belet vragende en do overige perc. dagelijks (uitgezonderd Zondags). rij van huur te aanvaarden op den betaaldag der kooppenningen, uiterlijk 18 December a.s.; 2/3 der koopsom kan als 1° hypo theek gevestigd blijven. Verdere inlichtingen geeft gezegde Notaris, ten wiens kantore van 3 No vember a.s. af notitiën en platte gronden te verkrijgen zijn. Inmiddels uit de hand te koop. J bÜ Drogist - Wijdstr. 88. Heden en volgende dagen uitgebreid speciaal Vitagraph en Gaumout Programma. 4 Succes films Het HOOFDNUMMER i« of de kracht der oogen. Boeiend Drama in 2 afdeelingen. WOENSDA O tusschen 2 en 5 uur met speciaal uitgezochte bedden. ■V De WITTE BIOSCOOP heeft steeds een eerste klas programma. 1 en 8 rij en iiaglan model DE VAN DE afmeting1 20(30 f 1.50 per H.L. 30|50 f 1.60 per H.L. Alleenverkoop voor Gouda en Omstreken Telefoon 181. RAAM 24. MOLASTEGO is iir vereeniging niet ander voeder het beste voor varkens van eiken leeftijd. Varkens hebben zeer veel zeüneelachtige stoffen noodig, hiertoe behoort ook de suiker, waarvan MOLASTEGO niet minder dan 40-^4 °/0 bevat. Dient het eiwit in het voeder vooral voor den groei, de zetmeel- achtige stoffen dienen mede tqt de vorming van spek en vet en is dit hij' geen enkel landbouwdier van meer beteekenis dan bij het varken. Bovendien maakt de suiker het voeder smakelijker en bevordert zij de vertering der andere voederbestanddeelen. Daarbij is de suiker die met zetmeel gelijk gesteld mag worden in MOLASTEGO goedkooper dan in Mais of elk ander soort granen, daar het totale gehalte aan zetmeelachtige stoffen (de suiker inbegrepen) in MOLASTEGO 65 bedraagt. Vraagt inlichtingen en brochure's bij dio lijdende zijn, en nergens hnlp voor hun kwaal konden vinden, GARANDEER IK VOLKOMEN GENEZING door een oud recept van kruiden en planten aaamgesteld. VELE DANKBETUIGINGEN TER INZAGE Voor alle ziekten z(jn kruiden gewassen II Indien men ze maar weet 1 INLICHTINGEN KOSTELOOS, OOK PER BRIEF. Spreekuren van 101 en van 710 nnr. 40 BERGWEG 162. ROTTERDAM. zijn de beste en goedkoopste, staan onder voortdurende scheikundige contröle en worden sinds 1894 door Nederlandsche Tandartsen en doctoren aanbevolen. Chemische Fabriek L. POOL Zonen, Amsterdam. Wereldtentoonstelling QENT 1913. Buiten mededinging, Lid der Jury. TELEFOON No. 326. AANLEG van complete Beleefd aanbevelend, J. F. W. TERION, Gedipl. Electrotechnicns. ONOVERTREFBAAR ZIJN 50 Ook op termijnbetaling. wegens VERPLAATSING worden de nog- voor- rmfig-e g-oederen tot eiken prijs 60

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 4