Speciaal in fijne Pelterijen. «OER P05T:5JW Bioscoop Salon „GOUDA VOORUIT" BIJZONDERE VOORSTELLINGEN BOCKBIER! D. BAKSTEEN Jr., Leuvêhaven 39, Rotterdam. Een lichte verkoudheid, 1 een groot gevaar! feïsaSi'ïSKsïi® Slechts zeven dagen Vanaf Maandag 10 tot en met Zondag 16 November Zeldzame Natuurbeelden. 3000 medewerkenden. 20 Leeuwen. Spannende Wagenrennen. Zwaardvechters. Brand van Rome. PtijMÉr plaalien: f i.-, f 0.60, f 0.40, f 0.20. FOTOGRAFISCH ATELIER W. J. VAN ZANEN, 1 FERWERDA TIEMAN Van Vollenhoven's N. VAN DER MEER, Gouda. W ABDIJSIROOP, Blatchfords Kalvermeel, -- Brfeven uit de Hofstad Advertentiën. Commissie voor Openbare Feesten te Gouda D. J. VAN OS, Jonkerlransstraat 144, Botterdam, Bureau „Discretie", Particuliere Recherche. in combinatie met de firma HERMAN SMITS Co., welke het alleenver- tooningsrecht voor Gouda heeft. des avonds van 7-9 en van 9-11 uur der beroemde kunstfilm Naar het onvolprezen meesterwerk van HENRY SIENKIEWICKZ. Afdeellngen. Lengte «00© N. Duur 2 nor. Men loze Ixet T7-olgrexxd.e. Oost lia ven «O. Telefoon 188. GKEOIFElflTD vanS-5 ZCQÏTD.A.GI-S Traan. S-2 -u.-a.x- Votograflën In iedere uitvoering, pastel, aquarel en waterwerf. HOYTEMA's KALENDER 1914 F. J. J; Boon v. Ostade, Kleiweg, Gouda. Krachtig, vol en Smakelijk, GOUDA KLEIWEG 92 Varkensvoer merk MVK, het beste! Af. VERHEUL, Rotterdam. Do Minister TrmiV hoelt het zelfde reeds bewezen In den horten tijd dat hij achter de regeeringatatel gezeten ia. Ill zijn weinige ministcrioole we ken heelt do Minister reeds een ONT WERr-OUDERDOMBKEN'l'li gereed gemaakt. Het voorstel eirculeert thans reeds bij zijn collega's en dal hnael zeker nog deze maand den Raad van State bereiken. Dit getuigt van een werkkracht, en van een goeden wil, die haast ver bazing wekt na het jarenlange treu zelen van Talma. Van den inhoud van het aangekon digde wetsontwerp weten wij natuur lijk nog niets. Maar men kan 't in strekking wol haast gissen: hot moet worden een verbeterde editie van het 8t. Nieolaaa-pensioon, eenerzijd» in gekrompen, anderzijds uitgebreid tot ALLEN DIE OUD EN ARM KUN. Wanneer Treub met zulk een voor stel komt en het gelukt zulk een regeling tot stand te brengen, zal de yrijzinnige Regeering een groot en goed werk tot stand gebracht Mb- bon, oen schoone bladzijde gevoegd kunnen worden in het geschiodbopk der vrijzinnigen. Het begin whs prachtig. Moge het zoo voortgaan. 's Lands belang zal er wel bij varen. Wanneer uw gezondheid begint «I te nemen Van de geboorte tot don dóód stroomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefiltreerd te worden. Indien do nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zy hot bloed njet behoorlijk filtroeren en do urinaire onzuiverheden in het bloed verspreidpn dan ziekte door nw geheele gestel. Do patiënt begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar on dof te gevoelen, hfi wordt prikkelbaar on ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheuma- tisohe pijnen veroorzaken. De urine wegen kunnen aangedaan wordon en waterzuchtige zwellingen vertoonen zioh. Hot hart schijnt niet goed'te workon, de handen en voeten zijn dikwijls koud, en do patiënt kan aan vallen van duizeligheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te genezen, omdat zij zoo vaak ongestoord zioh verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgon, indion zij nog verder verwaar loosd wordon. Begint daarom reeds bij hot oorsto optreden van de boven genoemde versohijnsolen met het ge bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot. wer king brengen, 'heelen en versterkén, de urino-afsoheiding regelen en uw kwalen doen verdwijnen. 48 Te Gouda verkrjjgb. bij do hh. S. van Loon, v.h. Wolff Co., Westhaven U, on Ant. Coops, Wijdstr. 29. Toezending rohiedt franco na ontv. v. postwissel 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Eisöht do echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. Hot ritueele moordprooos te Kieff. Nog steeds trekt dit geruohtmakendo proces aller aandacht. Woensdag heeft doi offioier van institie zijn requisitoir gehouden. Hij begon met te zeggen in 't kort is gisteren roods iets mee gedeeld - dat de Beilis-zaak alleen daarom de aandacht trok omdat het een Jood is die do plaats op de bank der bosohnldigdon inneemt. Aller wegen vreest men dat de veroordee- ling van Beilis de aanleiding zal zijn voor programs, maar daarvoor bestond volgens de officier van justitie met de minste vrees. Uitgebreide maatregelen waren door de regeering genomen ter bescherming van de Joden, die door hun leiders in gevaar waren gebracht. Do offioier van justitie meende verder dat de verklaring van den politie ambtenaar Krassowski, dat de sohul- digen aan den moord gezocht moesten wordon bij Wera Tsjeberjak en haar vrienden uit de misdadtgerswereld, ge heel bezijden de waarheid was. Kras sowski kende de schuldigen wel, maar had hun namen niet aan de rechtbank willen meedeelen. Wanneer de regeering gemeend had dat de journalist Brazoel Braschowski gelijk had gehad met zyn bewering dat een der moordenaars SingajeWBki J was, dan zon de regeering niet geaar zeld hebben dezen en zijn makkers in I de plaats van Beilis op*de bank der I beschuldigden te doen plaats nemen. 1 En na de getuigenverhooren aan een I uitgebr. critiek te hebben on dorwor-1 pen, kon de officier van justitie niet I anders verklaren dan dat Builis den vermoorden knaap naar de woning had gesleept waar later vrouw Beilis heeft gewoond en hem daar vermoord heeft. De deskundigen die dezelfde zienswijze waren toegedaan, had- i den daarenboven verklaard, dat de knaap langzaam het bloed was afge tapt* Natuurlijk vertelde de officier er niet bij, dat de andere deskundigen die verklaringen stuk voor stuk hadden ontzenuwd. De officier van justitie wilde niet den Joodschen godsdienst beschuldi gen, maar gaf te kennen dat er hier slechts sprake was van eenige dwepers of van een geheime secte. Hij eindigde zijn betoog met de hoop uit te spreken dat de jury bij het uitspreken van het vonnis zouden donken aan de marte lingen die de knaap Joestsjinski onder gaan had en tevens daar- -r I r»T>/i!1ia slechts sprake was van eenige dwepers of van een geheime secte. Hij eindigde aan, dat Joeatsjinaki een Rna en Beilia eon Jood ia. Het graf van den ver moorden knaap zal nog langen tijd I een gewijde plaats voor velen zijn. Dit laatste vooral spreekt. Niet komt het er op aan wie de werkelijke schul dige is, maar wel dat Boilis eon Jrmd I is, die-veroordeeld moot worden. En al verklaart dan een deskundige, psy- I chiater Karpinski, dat naar zyn innige overtuiging Beilis onschuldig is, en I zijn ook ondere deskundigen van die I zélfde meening en protesteeren zij togen do vervulling van een zoo nutte- I looze taak als hun in dit proces is I opgelegd, het doet er niets toe, Bellis moet en zal veroordeeld worden. Men I ziet zelfs niet tegen lengens op. De Nowojo Wremja deelde dezer dagen mede dat de Duitsche Keizer een hooggeplaatston Rus had meegedeeld dat hij aan ritueele moorden geloofde en er zelfs in Dnitschland een geval was voorgekomen, dat evenwel om politieke redenen niet vervolgd was. Natuurlijk beweerden Duitsche bladen dat dit bericht onmogelyk waar kon zijn en thans meldt ook de Nordd Allgem. Zeitung dat er van het geheele verhaal geen lett-er waar is. CCI. Het was op een der laatste, aoo j onnatuurlijk warme Octoberdagon dat I wij gelokt door het zachte weer een wandelingetje maakten langs den altjjd I moeien ouden Schoveningachen weg. Het zal even na éénon in den middag geweest zijn, toen wij heb Vredespaleis passeerden. Daar trok een lange file mensohen opgepropt voor een zij-hekje j de aandacht. Het verbaasde ons inder daad dat nog dagelijks eenige honder den zioh verdringen om al het fraais van het paleis des vredes te bezichtigen. Het groote publiek is toch in alles even groot, ook dus in zijn domheid. Hoe- velen van degenen, die nn, alsof er een erfenis viel te dqelen, zioh beijveren toegang te krijgen, zullen ooit de prachtige zalen van het Huis Ten Bosch beziohtigd hebben hoovelen het I gemeente-museum Nienw en dus in zijn nieuwheid sensationeel, ziedaar de maohtige aantrekkingskracht, ook van het fraais in het paleis aan den Sche- I voningschen weg. Nienw, wat is er ten slotte nieuw.-1 En hoe lang blijft iets nienw De Gevangenpoort is oud, oer-oud en toch nieuw voor den grysgejasten Engelseh- man, die door de bezichtiging van de gruwelkamers met een „verheven" in druk van onze voorvaderen en hun besohavingapeil naar hnis terug keert. Typeorend is het verhaal van den Hagenaar, die hoog opgaf van een copie naar één der Hollandsche schil ders, die hn in Weonen had gezien, Het origineel bleek te hangen in het Mauritshuis, op een afstand van tien minuten gaans gelegen van de woning van dezen „Kunstliovenden" Hollander en Hagenaar. I Vreemd toch dat ons land in het i buitenland zoo'n goeden naam heeft op konatgebied en dat wy hier te lande zoo'n enorm gemia aan smaak, aan schoonheidsgevoel moeten constatee- ren. En het is niet alleen het gemis, maar wie zal zeggen hoe veel of hoe weinig er eoht is van de voorgewende liefde tot de schoone kunsten zooals die zich schynt te demonatroeren in volle conoertzalen en dito theaters? Wij hebben wel reden de diepte van al dat kunst-gevoel in twijfel te trek ken. Bjj de behandeling der gomoente- begrooting is nog oona gewezon.op het treurig klein aantal monumenten en Hagenaar, die hoog opgaf copie naar één der Hollands standbeelden, dat den Haag telt. Zoo menig knal-pleintje, zoo menig ver- loren hoekje was tot een aantrekkelijk puafc fe maken, indien bet werd benut voor het plaatsen van een fraai mo nument. Misschien zal den Haag zpoe- dig een ztandbeeld voor Jan dé Witt krijgen. Z$n er niet talloos vele voor vaderen, wier nagedachtenis wel eens I op waardiger wijze mocht worden ge- j huldigd dan door bet simpele feit, dat een straat naar hem wordt ge noemd Hef, volk kent de namen niet eens en verbastert ze op gröwelijke wijze. De naam „Jan-Evertsonstraat is reeds verfomfaaid tot „Jenever- straat". De „van Weede van Dgckveldstraat heet in den volksmond de „weduwe Dijckvelstraat". De namen spreken Met tot het publiek. Wat daarvan do oorzaak is? Wij meenan niet vermis to tasten wanneer wij het geschiedenis- I onderwijs op de lagere scholen de I schuld geven. Men schermt daar toch I steeds met de heldendaden van onze I voorvaderen, in den tijd toen deze nog het vak van zeevaarder combi- I neerden met dat van zeeschuimer. I Vraag eens aan alle Hagenaars of po I er eens willen vertollen wie de man- I nen waren naar wie de straten zijn I genoemd en je zult ontwaren dat die I I namen niets meer dan klanken zijn. Zal Jan de Witt zijn standbeeld krijgen Het zon de grootste schande zijn indien daarvoor in de residentie niet voldoende geld bijeen te brengen was. Men zou eventueel zijn nage dachtenis kunnen vieren door de ge vangenpoort id vlammen te doen op- gaan. Een dergelyk vuurwerk zon een schitterende demonstratie zijn voor de de Witten, Maar zoover zal het wel niet komen. Misschien stelt men het standbeeld van de Witt wel juist zóó op dat de raadspensionaris het i uitzicht krijgt op den schade-plek van Noerland's historie. Van standbeelden gesproken, wij hebben iots nieuws, inderdaad iets „nieuws" gehoord. Werd tot nu toe 1 vaak steen en been geklaagd over de verwaarlóozing waaraan de standbeel- I den ten prooi waren een verwaarlóo zing die zich ten duidelijkste demon streerde in de groene vervuiling van dat op het Plein, thans hebben fi] van een „deskundige" op dit gebied in den gemeenteraad gehoord, dat het I groene kleurtje volkomen in stijl is Alle ingezonden-stukken-schrijvers in de Haagsohe-, bladen, waarin ach en I wee wordt geroepen over de „yèrwör-1 I ding" van onze standbeelden, is thans I 1 het zwijgen opgelegd met de mede- I I deeling dat het zoo hoort Wij hadden het zoo even over do Gevangenpoort en wy kunnen niet nalaten te vertellen aan welk een zeer merkwaardige „heilig" schennis deze wordt blootgesteld. Vele winkeliers maken in het avonduur reclame met 1 licht effecten. In hun winkel of daar van boven stellen zij een projectie- I apparaat op, waarmee zy reclame wer pen in lichtende letters op het trottoir. 1 Nu is er vlak bij de gevangenpoort een winkelier op het denkbeeld ge- komen om zulks ook in praktijk te brengen. Zijn liohtwerper heeft hij zóó 1 weten op te stellen, dat de reclame (voor oude jenever nog welvlak I boven den ingang van de poort komt I te staan. Verwijderen kan de politie I die reclame niet, sohade aan het ge- I bouw kan moeielijk ondersteld worden*, I inderdaad schjjnt dit licht door alle wetsartikelen en verordeningen heen. Het zal niet glad zitten een bepaling op te Btellen waardoor dit soort re- clame wordt tegengegaan, zonder dat men vele andere niet bedoelde gevol gen aan zoo'n bepaling zou verbinden. Intusschen zij het toegegeven, dat de reclame onhebbelijk is en de ver ontwaardiging van het raadslid, dat er over klaagde, is begrijpelijk. In I Dnitschland viel misschien het vergrijp aan de heiligheid van zoo'n pronk juweel van een monument als onze I gevangenpoort onder het algemeene I verbod wegens „grober Unfug", het- I geen in het Hollandsoh vertaald zoo veel als „onhebbelijk" beteekont. Maar als wij daarmede begonnen, I om alle strafbaar te stellen wat on hebbelijk is dan zat spoedig een groot godeelte van het thans geachte publiek achter slot en grendel. Want de onhebbelijkheid van het I publiek wordt met den dag grooter, I I in verband met het maken van reola- I me. Reeds is een verscherping van enkele bepalingen in de politio-veror- dening voorgesteld waarbij paal en perk wordt gesteld aan de lengte dor reclame-wagens. Dit loopt de spuigaten nit. Een der varieté-theaters heeft een reclamewagen, die alleen reeds een nauwe straat verstopt. En dij voor- keur rijdt dit gevaarte door de hoofd straten. Ook aan den omvang van de verhuiswagens, de olifanten voor de voertuigen, zullen grenzen worden gesteld. Ook deze werden on-hebbelijk Zoo blijyen wij aan den gang en blijft het werk- aan den winjkel, pok zelfs voor uwen. HAGENAAR. Voor de vele blgken van deel neming, ondervonden bij het overlij den van onze Moeder CATHARINA HENRIETTE dk CRANE, "Weduwe van den Heer A. O. GhaufhA Moliebe, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens allen, T. B. GRANPRÉ MOLIÈRE. Gouda, 7 Nov. 1913. De SUB-COMMISSIE voor de LICHTSTOET heeft de eer alle Ver- eenigingen te Gouda, die zich bewegen op het gebied van Muziek, Zang, Tooneel, Sport etc. etc. uit te ndo- digen, zich met hun vaandels aan .te sluiten aan de lichtstoet, welke in den avond van 19 NOVEMBER door do straten van Gouda zal trekken. De deelnemers zullen van lampions worden voorzien. Opgaven van deelname worden vóór WOENSDAG 12 NOVEMBER ingewacht bij den Secretaris der Sub commissie, de Heer A. MUL, Ridder van Catsweg N°. 44. w 1- 1 4— TA-, li, - UOlIUDnu to mrip ninv GOUDEN MEDAILLE en EEREKRUIS. Kunsttanden vanaf f 1.— per geheel gebit v. af ƒ25 m. gar. Volg. Amor. syst. met en zonder gehemelteplaat. Heele gebitten zonder veeren. Behandeling beslist pijnloos. Med. Dentist 20 le Rott. Speciale Inrichting voor Kunsttanden en Gebitten (hoek Gondsohesingel). Spreek uren v. 94, 's av. 79. Nieuwe Haven 116a Tet 4184 Rotterdam. Opsporen, Nagaan, Begoléiden en uitvorschen van PERSONEN en «ZAKEN, op elk gebied, zoo wel in Êinnen- als Buitenland. Voorts Rechtskundig optreden voor 20 Kantongerechten, Opmaken van Roquesten en Acten, Innen van Schuldvorderingen. Aanbieding van Accoorden met bijstand van Juridische Personen. De Directie: C. SMITS Co. n v/h BAKSTEEN en KUSTERS. Telefoon 10105. 40 GOUDA. held kan bl| verwaarloozlng In de ernstigste™ borst-, keel- of longaandoening ontaarden.™ Vraag eens aan lijders aan asthma, bronchitis, influenza of tering: „Hoezgt™ ge aan Uw kwaal gekomen", dan zullen™ ze U antwoorden dat hun ernstige kwaal mót eon licht kuchje, een eenvoudig™ H hoestje of eene onheduidende ver koud-™ held begon, waarop zij geen acht sloegen.™ Weest verstandig, doe Uw voordeel met™ hun antwoord, en zorg er voor op ae£ bres Uwer gezondheid te staan. Gij moet™ altijd op de bres Uwer gezondheid staan en eiken aanval der ziektekiemen met een krachtig geneesmiddel afwenden. Het™ eenigste middel, dat door zijne veelzijdige ^R werking door U onmiddellijk moet aan-™ gewend worden, is de Abdijsiroop ter Sancta Paulo. Samengesteld uit zeld~™ zame kruiden, heeft de Abdijsiroop een geheel bijzondere werking op de adem-™ halingsorganon. Zij geneest onmiddellgK™ Uw hoest, Uw aangedane keel, Uw ver- koudhoid, Uw heeschheid, doodt de ziek-™ tekiemen, lost de slijm gemakkelijk op™ en versterkt Uw borst en longen. Noch asthma, noch influenza, noch pleuris,™ bronchitis, kink- en slijmhoest, kunnen™ aan de al genezende werking van de™ Abdijsiroop weerstaan. De KLOOSTER SANCTA PAULO Ivel» malen genezen. „M 1 Agrnt. I., 1' AKKER, RotUrdum- Vcrknjgbw bij alle »PothekCT»jnjM^ DUO VANS'! Do roman van Henry Sienkiewickz maakte een zegetocht door de heelo wereld. En die hem lazen, zagen in hunne verbeelding dat% lijden en dien strijd der eersto Christenen onder dien wreeden Nero! Zij zagen het in hunne ver beelding. Verschillende filmfabrieken hebben voor en na gepoogd, een doel van den roman te bewerken voor de Bioscope. Zoo ontstond de filmDe brand van Rome. Doch de zwakke pogingen leden schipbreuk op onvolmaaktheid van hulpmiddelen. ^oen kwam CINES en spaarde moeite noch kosten om ze zoo historisch getrouw te doen worden. Zoo ontstónd „QUO VADIS?" En wat het werd? Wij laten weer anderen aan het woord. De Leidsche Courant ln de Stadsgehoorzaal wordt ioderen avond van deze week door de Bioscoop-exploitatie Herman Smits Co. de prachtfilm „Quo Vadis" vertoond, die rijke tafereelen vol schok kende en roerende emoties uit den heerlijken roman van Henry Sienkiewickz op hot doek toovert. Het moet gezegd, dat hier wordt ge boden een waarlijk rein genot, dat deze voor stelling verheffende indrukken achterlaat. Voor al diegenen, welke de schepping van Sienkiewickz kennen, maar wel in het bijzonder voor de katholieke lezers en de klassiek ge- vormden onder hen moet deze vertooning er wel leene zijn, die men met gospannen aan dacht meermalen zal willen volgen. Het Nieuws van den Dag. De overweldigende roman van Henry Sien kiewickz "Quo Vadis" is thans in beeld ge bracht op de wijze van den tegenwoordigen tijd, namelijk langs bioscopischen weg. Om een denkbeeld te geven van de enorme ontwikke ling van de film-industrie, moge hier enkele bijzonderheden volgen, in verband met deze opneming. De „Societa Italiana CinesM te Rome, ge vestigd, besteedde daaraan een geheel jaar. Op haar uitgestrekt terrein, liet zij paleizen bouwen, parken aanleggen, een reuzen arena stichten, en zoo al meer. Antieke meubelen uit het museum te Rome mocht zij voor haar -omvangrijk werk in bruikleen ontvangen. Behalve met een talrijk personeel artisten en figuranten, ziet men de arena gevuld met een 3000 personen. Die grootsche onderne ming heeft aan de Societa Italiana zoo om streeks een half millioen francs gekost. Die buitengewone kosten worden voor een deel gedekt door de sommen, die het recht tot opvoering in andere landen opbrengen en die ook al belangrijk genoeg zijn om even te vermelden. In Engeland werd daarvoor 7500 pond sterling betaaldDnitschland offerde 200.000 Mark, en de directie Noggerath te Amsterdam werd het recht tot opvoering in Nederland afgestaan voor 16.000 frB. als hoog ste bod voor ons land. In óón woord, het is een hoogst- indrukwekkende vertooning, die daar gegeven word, eene die van begin tot einde den toe schouwer in spanning houdt en bewondering wekt. Wg zagen dit alles in diepe stilte. Speciale explicatie van den heer HERMAM SMITS. Geïllustreerde tekstboekjes verkrijg-baar. Plaatsbespreken 5 ct den geheelen dag. UP* Gelieve voor St.-Nicolaas tijdige bestelling, PREMIE UITQAVE VAN Ten einde de kennismaking met onze Wijnen te bevorderen, bieden wij vanaf heden eiken kooper van f 20.of meer aan Wijnen, of van een onzer Proefmanden, gratis een exemplaar van den HOYTEMA- KALENDER voor 1914 aan. De Kalender wordt uitoluitend geleverd bij bestellingen op Wyn, (dus niet op gedistilleerd). De oestelling waarbij een exemplaar onzer Premie-Uitgave vorstrekt wordt, moet bestaan uit f 20.aan Wijnon, buiten de kosten van mand en flesschen. Bestellingen kunnen gesohieden aan ons Hoofdkantoor of aan een onzer Depóts. Elke kooper kan slechts óén exemplaar onzer Premie-Uitgave ont vangen. De verkoop gesohiedt uitsluitend A Contant. Flesschen worden 5 ct. berekend, doch tot denzelfden prijs teruggenomen. Dc verzending geschiedt franco door Nederland. PROEFMAND No. 2. 5 flesschen Chau. Malleret. 5 St. Emilion. 2 ExtraOudeRoodePortwijn. 2 Extra Oude Witte Portwijn. PROEFMAND No. 1. 3 flesschen Palus de Módoc 3 St. Estóphe Mèdoc. 6 r Chau. Malleret. 3 Oude Roode Portwijn, 3 Oude witte Portwijn, f 17.40 A contant. f 18.20 A contant VOLLEDIGE LIJST VAN WIJNEN WAAROP DP AAN BIEDING-VAN TOE PASSING IS, WORDT OP AANVRAAG GAARNE GRATIS GEZONDEN. is vanaf 8 NOVEMBER verkrijgbaar bij 50 Ook op termijnbetaling. vervangt de koemelk geheel. Verreweg het voordeeligste voeder voor fokkalveren. Brochure met vele attesten gratis en franco. prima gehalte, billijk in prg§. Bij afname van 1000 Ko. kosteloos onderzoek naar zuiverheid. Uitsluitend verkrijgbaar bij 30 ff ff. H rtiirrirkooprrt korUug.

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2