Sanatogen ValtuwHaaruit? •ïi/rjes n"— Stoomgrutterij PAKHUIS Petrolan Levertraan P. WEIJ ER, lhmeslioedenvak. E1JWIELÏÏAÏÏDEL „STRUISVOGEL", Firma A. VAN VLIET. J. F. W. TURION. Openbare Verkoc/ping VERGAÜEKIVG VAN DE\GEMEENTERAAD Gemengde Berichten. Ingezonden Mededeelingen. Die verschrikkelijke Fijn in den Rngjoeteekent Nierziekte DeWittTsI Stadsnieuws. {^grafisch Weerbericht Officieele Prijscourant gffeetenbandel te Amsterdam VI, 112'/, Opgave van Personen I Predikbeurten te Gouda. 1 Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. Haematogen F. A. DEF, Aambeien. Haemeaflikken F. A. DEE, Mill N. F Jill VIN NOÖTEN I Draisma v. Valkenburg Apreteusc ANTOlN coops, Drogist - Wijdstraat 2!», Telef. 328. 1.1. Tlieuuisse, Made 3, R0TTERD1M, Prijs per flacon i 1.25. (STRUIS VOGEL-BIJ WIELEN ziin solide, licht, elegant en goedkoop. COMPI.ETE REPABATIE-INKIOHTING^ gT.,ldfeon flink WINKELHUIS met TUIN on afzonderlijke BOVENWO NING gelegen aan de Markt, plaat selijk gemerkt n°. 22 en 23. uitko mende op het water aan do Zeugstraat, Sectie n°. 40 groot 2.09 Aren. N A AIM ACH N E N. w. VERMEULEN, Kipstraat 42. Rotterdam. genieten als hier de „doel en de „back" van het eerste voetbal-elftal, schijnen buiten hun bedrijf nog goede zaakjes te maken. Bij het jongste stierengevecht te Malaga werd aan het publiek een strooibiljet in de handen gestopt welks inhoud ongeveer als volgt luidde „Dank zij de sympathie, die de stierenvechter Larita voor de bevol king van Malaga koestert, en uit dankbaarheid voor de goede ont vangst die zijn landslieden hem steeds bereiden, wil Larita het pu bliek in de gelegenheid stellen, het vleesch van den stier die heden zal worden gedood, tegen ultra-billijke prijs op te koopen De prijzen zijn Met beenen 1,75 peseta's per KX>. Zonder beenen 2,50 peseta's per K.G. Een muziekkapel houdt er tijdens den verkoop de gezelligheid in. VRIJDAG 6 MAART 1914. VoorzitterDe Burgemeester. Tegenwoordig de hh. van de Velde, Knuttel, van der Want, van der Torren, van Eijk, Bokhoven, Vergeer, van Ga len, de Jong, van der Ree, van Veen, IJsselstijn, Donker, Kolijn, Broekhui zen, Muijlwijk en Jongenburgor. Afwezig de heer Prince. Er is een vacature. De Voorzitter: De nieuw be noemde leden do hh. IJsselstijn, Donker en van der Want zijn op het raadhuis tegenwoordig; ik verzoek den Secre taris de hh. binnen te leiden. Nadat genoemdo heeren de gebrui kelijke eeden hebben afgelegd en na door don Voorzitter te zijn geluk gewenscht, nemen zij zitting. De Notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. De Voorzitter: Dooï Gedep. Staten der provincie zijn goedgekeurd de volgende raadsbesluiten van 13 Februari 1914. a. dat, waarbij een af- en over schrijving wordt gelast op de gemeento- begrooting van uitgaven voor den dienst van 1914 in verband met de aan den l,ten kourmoester van het vee en het vleesch toegekende gratificatie. ft. dat, waarbij eenigo af- en over schrijvingen worden aangebracht op de gemeonte-begrooting van uitgaven voor den dienst van 1913. c. dat waarbij een af- en overschrij ving wordt gelast op de gemeente- begrooting van uitgavon voor den dient van 1914 in verband met het besluit tot uitbreiding van het secre tarie-personeel. d. dat, waarbij oen st.uk grond wordt verhuurd aan do finna van der Want en Barras alhier. Deze mededeelingen worden aange nomen voor kennisgeving. De Voorzitter: De eigenaar van perceel Markt (Westzijde) No. 54, kadastraal bekend Gouda, sectie B. No. 2257 de heer D. Bouwer heeft zich alsnog bereid verklaard den on dergrond van do voor dat perceel zich bovindende stoep aan do gemeente af te staan. Ook de heer B. de Jong, eigenaar van perceel Molen werf No. 10, kadastraal bekend Gouda, sectie C. No. 249 verzookt overneming van don ondergrond van zijn stoep ten behoeve van een bestrating door de gemeente. Namens B. en W. stel ik voorden ondergrond van die stoepen te aan vaarden. Aldus besloten. Ingekomen 1. Do verslagen over 1913 van de Bank van Leening, van het Burgerlijk Armbestuur, van Regenten van hot van Iterson-Ziekenhuis, van het Stedelijk Museum van Oudheden, van Libryemoesters over de Librye, van do Volksgaarkeuken, van het Iloff- mans-ge ticht, van de Commissie van Toezicht op de Stedelijke Zwemin richting en van Curatoren van het Gymnasium. De Voorzitter: Ik stel voor deze vorslngon te stellen in handen van B. on W. om daarvan gebruik te maken bij de samenstelling van het gemeente-verslag. Aldus besloten. 2. Een schrijven van B. en W. waarbij zij een aanbeveling doen voor do benoeming van oen bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Is gedrukt rongedeeld on wordt tor visie gelegd. 3. Een voorstel van B. en W. tot herziening der bezoldigingen van eenige secretarie-ambtenaren. Is gedrukt rondgedeeld en voor heden aan de orde gesteld. 4. Een schrijven van B. en W. waarbij voorstellen worden gedaa i in verband met hetjaan het Rijk aan te bie den terrein voor den bouw van eene Rijks Hoogere Burgerschool. Is gedrukt rondgedeeld en voor heden aan de orde gesteld. 5. Een voorstel van B. en W, tot wijziging der begrootingen van de gemeente en der Eloctrischo Centrale in verband met uitbreiding van het electrische kabelnet. Is gedrukt medegedeeld en wordt ter visie gelegd. 6. Een schrijven van B. en W. waarbij praeadvios wordt uitgebracht over de adressen van werklieden bq de gasfabriek en bij de gemeente werken inzake verhaal voor inkoop van pensioen jaren. Is gedrukt rondgedeeld en wordt ter visie gelegd. 7. Een voorstel van B. en W. om een strook gemeente-grond te ver- koopen aan den heer W. de Mol. Dit voorstel luidt aldus Gouda, 5 Maart 1914. De heer W. de Mol is voornemens zijn huis aan de Markt, ter zijde van de Waag, af te breken en te dier plaatse een nieuw bankgebouw op te richten. De zijgevel van het huis is niet recht doch vertoont eene flauwe buiging binnenwaarts. Met het oog op den welstand zou hij gaarne zien dat de nieuwe zijgevel volgens een rechte lijn werd opgetrokken. Hij vraagt onze medewerking opdat hem daartoe in eigendom worde afgestaan de ge- meentegiond (straat) die tusschen de oude en de nieuwe gevellijn zou vallen, zooals op bijgaande teekening is aan geduid. Evenmin als bij de Commissie van bijstand in het beheer der gemeente werken bestaat tegen dezen afstand bij ons bezwaar. Wij hebben mitsdien de eer Uwen Raad in overweging te geven het volgende besluit te nemen De Raad der Gemeente Gouda Gelezen do voordracht van Burge- moestor en Wethouders van 3 Maart 1914, No. 24/386 Besluit 1°. Te verklaren dat de strook grond tusschen de bestaande oostelijke gevellijn van het huis, plaatselijk ge merkt Markt No. 38, en eene rechte lijn welke de noordoostelijke en de zuidoostelijke hoekpunten van het erf van dat huis verbindt, niet meer voor den openbaren dienst bestemd is; 2®. Do onder 1°. bedoelde streok grond, tor grootte van ongeveer 8 M2., te verkoopen aan W. de Mol alhier voor den prijs van f 200. Aan don Raad der Gemeente Gouda. De heer d e J o n g M. de V., ik zou willen voorstellen dit punt nog heden te behandelen. De Voorzitter: Wanneer de Raad daar niet togen is, zal ik het aan do orde stellen aan het eind der agenda. 8. Een schrijven van B. en W. waarbij preadvies wordt uitgobracht over het voorstel van de heeren van Veen en a. tot wijziging der school geldheffing van het Gymnasium. Dit voorstel luidt aldus Gouda, 8 Maart 1914. Wij hebben de eer hierbij aan Uwen Raad over te leggen een schrijven van heeren Curatoren van het Gymnasium dd. 23 Februari j.l., behelzende hunne beschouwingen in zake het in Uwe vergadering van 16 Januari t.v. ver- handoldo met betrekking tot het school geld op het gymnasium, U verstrekte ons do opdracht het advies van Cura- toron voornoemd in te winnen en te vens om onder overlegging daarvan ook van ons gevoelen blijk te gevon. Aan dit laatste gaarne voldoende, deelen wij U mede. dat ons College zich geheel plaatst op het standpunt van Curatoren. Ook wij zijn op de in hun schrijven aangevoerde gronden van meening, dat het geen aanbeveling verdient verandering te brengen in het schoolgeld op het gymnasium, zoodat wij mot eene verwijzing naar het bijgevoegd schrijven meenon te mogen volstaan. Aan den Raad der Gemeente Gouda. Ter visie. (Wordt vervolgd.) Men meldt uit Rotterdam Donderdag is het 15-jarige meisje P. D., in betrekking bij den leerhan- handelaar Ph. v. D., in d.e Hoogstraat, van uit de vierde verdieping, een hoogte van ongeveer 10 Meter op straat gevallen. In bewnsteloozen toestand werd het meisje naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij weldra overleed. Doodslag. Men meldt ons uit Koevorden Zondagmorgen is te Borger-Ooster- veen aan de Duitsche grens het lqk gevonden van zekeren Stuiver. De man had 5 steekwonden in zijn hoofd. Het lijk lag in het water. Het parket hetwelk Maandag ter plaatje was, hatF" oen tweetal verdachte personen aange houden. Donderdagavond zijn deze echter weder op vrije voeten gesteld. Het lijk is na rechterlijke schouwing begraven. Onder Hontenisse is een 66-jarige knecht bij een brand in een land- bouwschuur omgekomen. Men meldt ons uit Harlingen De staking der exportslagersgezellen te Harlingen is geëindigd. In de Donderdagavond gehouden conferentie werden de eischen der gezellen door de patroons volledig ingewilligd. De arbeid is^ hervat. De bij de R.-K. patroons in dienst zijnde werklieden, die reeds eerder tot een accoord zijn gekomen, hebben het contract nog niet willen teekenen en zullen trachten de voorwaarden, die thans bij de andere patroons gelden, ook doorge voerd te krijgen voor hen. De voordeelen van draadlooze telegrafie aan boord. De scheepsarts van een Amerika- vaarder had onlangs bij een der op varenden een gevaarlijke operatie te volvoeren, die hij niet zonder hulp van een collega aandurfde. Draadloos heeft men toen een naburig schip kunnen aanroepen om geneeskundige hulp. Op dezelfde wijze hebben de beide geneesheeren de operatie kunnen bespreken, terwijl de schepen elkander meer en moer naderden. Voorzien van de noodige instrumenten stapte eenige uren later de hulpbrengende arts aan boord van het schip. Jammer maar, dat de patiënt de operatie niet heeft mogen overleven. Knnstoogen voor paarden. Ook bij paarden komen oogziekten voor, die het noodig maken, het oog te verwijderen. Dat staat nu bij luxe paarden alles behalve mooi. Volgens de „Zentralzeitung für Optik und Mechanik" heeft men tegenwoordig kunstoogen voor paarden, ze zijn ge maakt van glas, porcelein, hoorn, en ook wel van rubber en ebbenhout. Men moet het onderscheid haast niet kunnen zien. Indien» i'lqd«nde zijt aan doffe en stekende pqnen in den rug, moet U oogenblikkelijk op Uw Nieren letten. Indien U des morgens een onaange name smaak in den mond hebt, bla zen onder de oogen, troebele urine, dan hebt u beslist een Nieraandoening. De Witt's Nieren- en Blaaspillen, verkrijgbaar bij Anton Coops Wijd- straat 29, Gouda ad f 1.75 per doos, voldoende voor 2 weken, zijn uitsluitend voor Nier en Blaasziekten bereid. Zij, die ze gebruiken, be weren dat het resultaat zoo verrassend is, dat ze in de meeste gevallen bijna alle genazen. 22 GOUDA, 7 Maart 1914. Verkort Kaudsvorslag. In de gisteravond gehouden ver gadering van den gemeenteraad wor den de nieuwe leden, de heeren A. J. Donker, I. van der Want en A. J. IJsselstijn Azu., geïnstalleerd, waar na deze na aflegging van de bij de wet gevorderde eeden zitting namen. Door don voorzitter werd medege deeld, dat de heer D. Bouwer zich nog bereid had verklaard zijn stoep voor perceel Markt 54 aan de gemeen te over to dragen, terwijl door den heer B. de Jong verzocht was dat de gemeente zou overnemen voor beetra ting den grond voor zijn perceel Mo lenwerf 16. Daartoe werd besloten. Met verschillende verslagen van gemeente-instellingen, welke voor het gemeente-verslag zullen worden gebe zigd, waren o.a. ingekomen een af. wijzend preadvies van B. W. op het voorstel van de heeren v. Veen c.8. beoogend verlaging van het schoolgeld voor het Gymnasium, de rekening van het gemeente-pensioen fonds; oen adres van de Vereeniglng van Ned. Gemeenten, waarin in be ginsel. medeworking wordt gevraagd voor de oprichting van een Ge meentelijke Credietbank met een ka pitaal van f 2.500.000 in tiandeelen van f 1000, en waarbij de geipeente Gouda wordt verzocht 10 aandeelen voor de oprichting te nemen; aanbe velingen voor een ambtenaar van den Burgerl. Stand, voor Librye- meester, voor Regent van de beide Gasthuizen; een adres van de vereen. „Gouda Vooruit", bedoelend om met het oog op de Volksgezondheid een betere regeling te treffen voor den reinigingsdienst en ten slotte een ver zoek van de heeren Kolijn, Broek huizen en Donker, waarin B. W. worden uitgenoodigd een voorstel te doen tot het stichten van een vei lingsgebouw voor groenten. Goedgekeurd werden de aan de or de zijnde rekening over 1913 van do Kamer van Koophandel en Fabrieken, sluitend in ontvangst en uitgaaf met f 500; de suppletoire begrootingen v. 1913 van het lsraëlietisch Armbestuur, het van Iterson-Ziekenhuis en de Volksgaarkeuken. Nadat door den heer van Eijk een *>r juiste redactie was voorgesteld van het artikel betreffende de beta- van de door de gemeente Haas trecht aan Gouda verschuldigde som van f 20.000 voor den aanleg van een hoogspanningskabel naar Haas trecht en bijkomende werken, welk amendement door B. en W. werd over genomen, werd besloten de reeds ge publiceerde overeenkomst tot electri- citeitslevering aan Haastrecht tus schen Gouda en Haastrecht aan te gaan op de daarin genoemde voor waarden. Het voorstel tot uitbreiding van de Corn. Ketelstraat op de voorwaarden zooals door B. Wvoorgesteld, ont- oette ernstige bezwaren bij den heer Jongenburger. 8pr. noemde de voor waarden van dien aard, dat zij een belemmering opleverden voor de bou wers, zoodat daarmede niet werd be vorderd de zoo noodige vermeerde ring van arbeiderswoningen. 8pr.'s bezwaren golden in hoofdzaak de ge vorderde cementrioleering van 60 bij 90 c.M. inwendig, met vier reini- gingsputten, rustende op een paalfun- deering en *spr. stelde daarom voor die inwendige afmeting vast te stellen op 40 bij 60, het leggen van drie rei- nigingspunten en geen paalfundeering te eischen. Naar spr.'s berekening dit voor de rioleering een min dere uitgaaf vorderen van f 60 per woningbreedte. De voorzitter bestreed bezwaren van den heer Jongen burger op grond van de adviezen v. fabricage-commissie. Ook de heer Bokhoven sloot zich daarbij aan. De heer van Eijk wees er nog op dat de meerdere kosten van goeden aanleg wel gevonden kunnen worden op de grondprijzen, die voor eenigen tijd abnormaal hoog waren. Het amende ment-Jongenburger werd in stemming gebracht en verworpen, waarna het voorstel van B. W. werd aange- men. Zonder discussie of stemming wer- n goedgekeurd het ontwerp-verslag betreffende 8choolvoeding door Jeru- el; het voorstel om de aan J. H. MÜl- ler verleende concessie voor de spoorweg Gouda—Utrecht niet te ver lengen, alsook het voorstel tot het; verleenen van een voorschot van f 138.000 aan de vereeniging „Het Volksbelang", voor het stichten van arbeiderswoningen tusschen de coupure in de Nieuwe Gouwe en den Winterdijk onder de reeds gemelde voorwaarden. Het voorstel tot verhooging van het salaris van een drietal ambtenaren ter secretarie in verband met de niet- opschuiving in de bestaande vacature, gaf de heer Van Veen aanleiding te zeggen dat dit een gaan is in ver keerde richting. Spr. zou B. en W. wel willen vragen te komen met een herziening van de tractementen der ambtenaren. De heer Kolijn gaf zijn teleurstelling te kennen dat in de vacature geen practicus zou worden benoemd. De bruikbaarheid komt niet door een wetenschappelijke opleiding, doch door routine. Overigens meende spr. dat de benoeming van een wetenschappelijk man zou leiden tot groote offers en het komt ook voor dat alleen een titel dient om iemand op te bergen. De Voorzitter verklaarde het ver zoek van den heer Van Veen te zullen overbrengen bij B. en W. Tegen het door den heer Kolijn gesprokene, deed de voorzitter een ernstig protest hoo- ren. Logisch verband was er niet in te ontdekken en er moest zooveel ver trouwen zijn bij B. en W., dat zij niet iemand zouden benoemen om hem ,,op te bergen". Het voorstel \£erd daarna aange nomen. In verband met geheime mededee lingen betreffende het voorstel tot aankoop van de eigendommen van W. Rijkelijkhuizen e. a. ging de Raad over in besloten zitting. Na heropening verlangde niemand het woord over dit voorstel en werd het zonder stemming goedgekeurd. Ten slotte werd besloten aan den heer W. de Mol te verkoopen een smal strookje ^rond gelegen ter zijde van de Waag in verband met de stich ting van een nieuw gebouw vooreen bankinstelling, ter plaatse van het thans aanwezige aan de Markt. Aan het eind der zitting werd den heer Kolijn verlof verleend tot toe lichting van het voorstel inzake de stichting van een veilinggebouw. Spr. grondde dit verzoek op de noodzakelijkheid. In 1913 was aan de groentenveiling alhier voor f 100.000 groenten geveild, hetwelk een kosten met zich bracht van f 4000.In verband met het steeds toenemend aantal tuinders, nu reeds c.a. 100 en in verband met den te langen duur der veiling, beval spr. het ingediend voorstel zeer aan. De vergadering werd daarop ge sloten. Gunning. Door Burgemeester en Wethouders dor gemeente 's Gravenhage is aan den heer J. H. de Wilde alhier, opgedra gen het afbreken van 19 perceelen aan de Ammunitiehaven te Den Haag en het daar ter plaatse bouwen van Bewaarschool met annexen voor een som van f 62443. Gasonderzoek over de maand Februari. Lichtsterkte in kaarsen 14,96 Ammoniakgehalte in m. Gr. per M3.0 60 Zwavelgehalte „740 Specifiek gewicht 0,416 Calorisch vermogen in caloriën. 5184. R. H. B. S. Tot tijdelijk leeraar in het Fransch aan de Rijks H. B. S. alhier is be noemd de heer J. A. Kuiler, te 's Hage. Eindexamen H. B. S. 5-jarige cursus. De Commissaris der koningin in Zuid-Holland heeft bepaald dat met het oog op het groote aantal candi- daten dat zich waarschijnlijk voor de eindexamens H. B. S. 5 j. c. zal aan melden, deze examens zullen worden afgenomen door drie commissies. De Eerste commissie zal zitting houden te Dordrecht, de Tweede commisiete Delft en de Derde commissie te Gouda. Door de Derde commissie zullen worden geëxamineerd de candidaten van de H. B. S. te Gouda, te Leiden en te Voorschoten, der le H. B. S. te 's Gravenhage, de afd. H. B. S. van het Ned. Lyceum te 's Gravenhage en van de Middelb. School voor meisjes te 's Gravenhage. Voor de derde commissie zijn be noemd tot voorzitter, tevens lidDr. S. S. Hoogstra, directeur der R. H. B. S. te Gouda tot leden, de leera ren der H. B. S. te Gouda, de heeren W. A. Piets, S. J. Vroman, Dr. J. L. Hoving, S. van Heijningen, J. H. van den Bosch en J. H. van der Voort en voorts 'éen aantal leeraren en lee- raressen van andere M. O. inrichtingen. De candidaten, die geen leerlingen zijn van de H. B. S. met 5 j. c., de extranei moeten zich aanmelden bij den Voorzitter der Derde commissie, den heer Dr. S. S. Hoogstra te Gouda. De Bioscoop-salon „Gouda Vooruit" aan de Hoogstraat vertoont deze week de monopolfilm van de fa. Noggerath, De Dochter van den Vuurtorenwach ter". En we kunnen niets anders zeggen, dan dat de directie in de keuze van dit stuk wel geslaagd is; het is van begin tot einde spannend en zeer mooi. Daarbij komen er zeer veel schoone natuurtafereelen in voor, hetgeen het geheel nog aantrekkelijker maakt. Er is ook een tikje humor in, door den persoon van den dikken, altijd joligen kok, die de toeschouwer nog eens lachen laat ook. 3e explicateur heeft een moeilijke taak, doch weet zich hiervan zeer goed te kwijten. De pianobegeleiding was vooral bij de storm-episode uitstekend. In het geheel genomen, zal de Bios coop-Salon „Gouda Vooruit" door deze film zeker volle zalen trekken. 8e Abonnementsvoorstelling. In de Nieuwe Schouwburg zal als laatste der abonnements voorstellingen in dit seizoen worden gegeven Ghetto van Herm. Heijermans door de Too- neelvereeniging van Heijermans. In dit tooneelspel zullen optreden de dames E. de Boervan Rijk, Hen- riëtte van Kuyk en M. Sasbach, en de heeren Adolf Bouwmeester, Ch. Gilhuys, Jac. van Hoven, Jan Buder- man en P. Beukman. Waddinocveen. Ten Rijkspost spaarbank werd gedurende de maand Februari j.l. ingelegd f 4214.59 en teruggebetaald f 11601.36. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 1427. Op het Rijkspost- en Telegraaf* kantoor alhier werden gedurende de maand Februari jl. verzonden 70 tele grammen en ontvangen 99. Het aan tal telefonische gesprekken bedroeg, uitgaande 352 en inkomende 462. In" ternationaal (België) 2het aanta plaatselijke gesprekken 357. Algemeen totaal 1332. Tegen een voerman van een met paard bespannen wagen geladen mefc steenen, staande in de Zuidplaspolder is door den Gemeenteveldwachter van R. proces-verbaal opgemaakt wegens het onbeheerd laten staan van dat voertuig. W, Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 766.3 te Bisritz laagsto stand 730'9 teMemel- Verwachting tot den volgenden dag Afnemende tot matige, later wellicht tnooemende westelijke tot zuidweste- tijdelijk opklarend, later wellicht weer regen, zelfde tempe- ntnnr. Vorige Koen. 775/s 82 613/h 997/a 8Ga/, 89'/, 82 "V, 77 29 99'/2 74 6G3/, 50 50 G73;, 23'/J 653/J 237 230', 166 15'/, 183'/, 11 183'/, 600 194 208'/a 124 2 112'/» 8'/, 96'/, 99'/, 60'/, 94 V, 30'/8 973/, 283/, 160'/, 2'/, 997/s 148 Koeri vau heden 77"/, 833/„ 82 71'/. VAN DEN 7 MAART 1914. gtutsleenlncen. Sed. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Basische Obl. 1906 Spet- JA Obl. (Gr. Russische Spw.mij) 1898 4 pet. ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet ld. Obligatie 6e Emis. sie pet. Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 Pct- Brazilië. Funding Loo sing 6 Püt" d. Obl. 1889 4 pct. Veneznlea Dipl. Schuld 1905 3 pct. Bank- en Credlet-lnstel- linten- Fed. Bankaandeelen Industr. Ondernemiuten American Car Foun-, dry Comp. C. v. A. Id.Smelting Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. u. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. Ktl. Credtet lustell. en Ciltnur ondernemingen Handelsver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Red. Handel-Mij.O.v.A. Mijnbouw Hj|èn. Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Eedjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petrolenm-Onderu. Dordsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij. tot Expl. v. Petr, Broon. C.v.A.j „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A.l Scheepvaart Myeu. Ned.Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Ondernemingen Bindjey Tabak Mij. A. Diversen, hbxwel Land Gpant Cert. v, Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pct. Warschau-Weenen SpQorwegmij. Aand. dito difb Act. de Jouiss- Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pct. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleeningen. Amsterdam Aand. 3 pct. Hongarije. Tneiss-Re- gulirungs-Ges. 4 pct. GELDKOERS. Prolongatie Nationale Staatsfondsen iets beter voor Integralen, overigens geen omzet, Buitenl. geen omzet, Culturen eveneens, Tabakken lusteloos en zwak, Petro leum stil, doch flauw, Rubbers onge- awmeerd en lager, Mijnen beter voor Guyana's en Redjangs, Cobars prqBh. i -■L-"-y— 49'/, 66 ">/ls 23 64>/8 2373/, 232 185'/, 11 182 597 207'/, 993/, 158 2'/', 148 die zich gedurende de week van I 27 Febr. tot 6 Maart in de Gemeente I gevestigd of deze verlaten hebben. I GE VESTIGDEN J. D. Brandt uit Zonuemaire in I Dubbelebuurt 7 G. de Kwiet uit Naarden in Groe- I neweg 55; A. Tabak uit Kampen in Bleekers- I singel 24. K. Goor uit Waddinxveen in Turf- I markt 84. J. J. van Wijck uit Boskoop in K. Tiendeweg 8. A. M. van Maaren uit Zeist in Veerstal 20. K. van Vegten, Wed. v. Wijngaar den uit Bergambacht in Karnemelk- sloot 103. Ca. Blommestein Wed. Kasbergen uit Snelrewaard in Kattensingel 35. W. van Gilet uit Rotterdam in R. v. Catsweg 214. J. Meurs uit Doorn in A. de Visch- markt 3c. J. Borgstein uit""* Culemborg in P. I C. Bothstraat 2. T. van Ommen uit Ouderkerk a.d. I IJsel in Speldemakerssteeg 3. P. M. Snel uit Rotterdam in Böc- I konbergstraat 5. J. F. J. M. Melis uit Hilversum in I Markt 9. A. Goes uit Waddinxveen in Kru- I gerlaan 59. C. Kortenoeven uit Waddinxveen I in Bleekerssingel 47. G. C. v. d. Nieuwendijk uit Leiden I in Raam 125. G. J. Natrap uit Arnhem in Raam 232. VERTROKKENEN J. H. Segers uit Zeugestraat 76 n. Afrika. S. P. Dekker uit Groenendaal 58 naar 's Gravenhage, 's Gravenzande- laan 2; L. J. Goudkade uit Krugerlaan 19 naar Boskoop Zuidwijk. S. de Vries uit Krugerlaan 130 n. Rueul. G. Brouwer uit Heerenstraat 133 n. Rotterdam, Roseveldstraaf 23b. v C. Breur uit R. v. Catsweg 144 n. Vlaardingen. v R. Pauw uit Turfsingel 7 naar Jut- phaas Scheepswerf „Lieebosch". G. J. L. Brokke uit Markt 51 n. Haarlem. W. C. Sauerbreij uit Nieuwe Gou we 3 naar Leiden Papestraat. Zondag, REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm, 10'/, uur, Ds. W. MACKEN- I ZIE, proponent b/d. Rem. Broeder- I Bchap. GROOTE KERK. Lijdenstekstvrm. Matth. 2663b—67I Voorm. ten 10 ure. Ds. DEUR. Namidd. ten 2 ure. Ds. BIJL. Heid. Cat. Zondag 21. Avonds ten 0 ure. Ds. v. d. VEN, te Moordrecht. KLEINE KERK. Namiddag ten 2 uro. Ds. BERKKL- BACH v. d. SPRENKEL. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. P. vin GEN- i DEREN STORT, Evang. Luth. Pred. te Culemborg. GROOTE KERK. Huwelijksinzegening, Woensdag' 11 Maart 12 uur, Ds. DEUR. KLEINE KERK. Woensdagavond 8'/, uur. Ds. BIJL. Bijbellezing. Washing/ton, 7 Maart. Do zoon I van den millairdair Vanderbllt, George 1 Vanderbilt is tengevolge eener mis lukte operatie op vijftig jarigen I tijd overleden. Hij was een der "j"® grootgrondbezitters der Nieuwe We- reld. Typografenstaking opgeheven. De typografenstaking te 's Herto- I genbosch is opgeheven, daar de pa- froons het landelijk looncontract heb- ben aanvaard. Verdronken. Op de IJslandsohe kust isdeschip; per van den stoomtrawler Platos uit IJmuiden overboord geslagen en V^reen gezin met tien kinderen achter. Moeder-moordenaar. In Berlijn heeft zekere George fefen ïoen zij |hierdoor nog nret dood ontdekte men de verschrikkelqke daad. De dader is voortvluchtig. Ned. Bond v. Ned. Onderwijzer. Zooals men weet werd op de Alge- meene Vergadering van den Ned. Bond van Onderwijzers met kerstmis te Amsterdam gehouden, aangenomen een motie tegen den heer Hart, wijl deze zich beijverd had voor de can- j didatuur-Otto in Amsterdam III. Een referendum over deze quaestie gehouden heeft thans uitgemaakt dat deze stemming onjuist is geweest. Van de leden verklaarden zich 2030 tegen de motie en slechts 1129 vóór, zoodat de motie thans als verworpen moet worden beschouwd. Moordenaar gepakt. De moordenaar van de twee vrouwen I welk vorige week in een bosch bij I Berlijn werden aangerand en ver- I moord, is thans te Berlijn gearresteerd. Het bleek te zijn een bedelaar, Paul GOUDA. GEBOREN 5 Maart, Lena, ouders A. Human en A. Klink. Pieter Johannes, ouders A. Rabouw en E. de Zeeuw. Krijna Wilhelmina, ouders P. Bunschoten en W Heijgen. 6 Maart, Pieter, ouders J. G. Bik en A. Hunink. Boudewijn, ouders B. Rietveld en J. J. Floor. 7 Maart, Adrïanus Jozef, ouders G. Dernee en I. van Rooijen. ONDERTROUWD L. P. Hoogon- dijk en M. L. Mercier. B. de Jong en H. van Vliet. OVERLEDEN: 6 Maart, Pieter van Reeden 76 j. HAASTRECHT. Over de maand Februari 1914. GEBORENJohanna Catharina, I ouders S. M. Snieder en M. Reichard.— I Hendrik Gerardus, ouders N. Stolwijk I en Ch. A. Smints. Reinier, ouders I P. van Eijk en R. Kwakernaak. I Jan Gerrit, ouders G. M. van Vliet en N. Pek. I ONDERTROUWDA. Verzijl, te I Monster en G. M. Fredrikze te Haas- I trecht. J. van Geelen en A. Bonter. 1 GEHUWD C. Bode, te Oudewater en M. J. van Zuilen. J. van Duu- ren en N. den Ouden. F. N. Wij- mer, te 's-Gravenhage en A. Visscher. 'OVERLEDEN: Gerrit van Dort, 79 jaar. STADTTHEATER ELBERFELD. Woensd. 11 MaartB'/, u. einde 11.10 Bezoekers uit Gouda on Utrecht kunnen na afloop mei extra trein terugkeeren, plaatabeapreken aanbev. h'j Apotheker. Westhaven. Do MamlieielUHllf van Apothe ker IKOOltl geneest spoedig in- en uitwendige, bloedende en blinde Aam beien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje 50 ot. Verkrijgbaar te Gouda bij ANTON COOPS Fa. WOLFF Co.te Rot terdam bij E. VAN SANTEN KOLFF, Korte Hoofdsteeg 3. bij' Apotheker. Westhaven. te Gouda, zal op MAANDAG 23 MAART 1914, des avonds zeven uur, in de R.-K. I Leesvereeniging a./d. Westhaven te I Gouda, publiek verkoopen No. 1. Een in besten staat verkee- I rende, naar de eischen des tijds inge- 1 richte en sedert jaren bestaande met WINKEL- en WOONHUIS, ruime bergplaatsen, zolders en erf, aan de I Turfmarkt no. 106 te Gouda; met uit- I gang op de gedempte zql daarachter, I groot 2 Aren 69 centiaren. De vaste werktuigen der grutterij, I waaronder stoommachine met ketel, I vier koppels steenen, builen enzoo- I voorts, zijn in den koop begrepen. Het pand is zeer gunstig aan het water gelegen, en behalve voor het daarin uitgeoefende bedrijf, dat wegens gebrek aan opvolger niet kan worden voortgezet, voor fabrieken van ver schillende doeleinden geschikt. No. 2. Een en ERF aan de Lange Dwarsstraat no. 6 te Gouda, dienende als wagen borgplaats der gezegde grutterij. De perceelen zijn in eigon gebruik en wor- den na afzonderlijke veiling en afslag gecombineerd zij zijn te aanvaarden op den betaaldag der kooppenningen 30 April a.s. en te bezichtigen de laatste drie werkdagen voor en op den verkoopdag van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Verdere inlichtingen geeft gezegde notaris. bij Apotheker, GOUWE 135 Er kan terstond GEPLAATST WORDEN een of vergevorderd LEERMEISJE. Mej. PLOEGER DE BOOIJS, Kerkstraat 4, BOSKOOP. bij gebruikt het eenig afdoend middel yan tegenover Plah C, nabij hoek Hoofdsteeg. 2Q toegezonden. Beleefd aanbevelend, in twee zittingen, op MAANDAG 30 MAART 1914, bij inzet, en op MAANDAG 6 APRIL d. a. v. bij toeslag, telkens des avonds te 7 uur in het hótel „de Zalm" aan de Markt te Gouda, ten overstaan van den Notaris R. W. II. PITLO, aldaar, vaa* de volgende te Gouda gelegen On roerende Goederen: 1®. Een flink WINKELHUIS met TUIN, gelegen aan de Markt plaat selijk gemerkt n°. 69, met uitgang op het water aan de Naaijerstraat, groot ongeveer 2.14 Aren (gevelbreedte 4.65 Meter). Het perceel bevat: grooten winkel, daarachter 3 kamers, binnenplaats, keuken en kelder; 1° verdieping: 4 kamers met alkoven, ruimen zolder. 2®. Een dito WINKELHUIS -met j TUIN, gelegen onmiddellijk naast het voorgaande perceel, plaatselijk^ ge merkt n°. 68, groot ongoveer 1,47 Are (gevelbreedte 4.45 Meter). Het perceel bevatwinkol, 3 ka mers, alkoof, keuken en bijkeuken I 1° verdieping3 kamers en 2 alkoven, I zolder, die zich over het geheelo huis I uitstrekt. De perceelen 1 on 2 zijn op don I besten stand van Gouda golegen. 3®. Een percool BOUWTERREIN met daarop staand steenen G EBOUW, gelogen aan het water van de Naaijer straat, achter de perceelon 1 en 2 broed aan het water ongevoer 6 Meter on diep ongeveer 16.57 Meter. Dit porceel is zeer geschikt voor het bouwen van een Benoden- en Bovon- woning. Do porceolon 1 en 3 zijn in oigon gebruik. Perceel 2 is verhuurd tot 31 December 1916 tegen f800.- por jaar. Do perceelen, 1, 2 en 3, kadastraal bekend: Sectie B nM. 807 en 1053 zullen in perceolen en in massa worden Het winkelhuis bevat: winkol, 3 kamers, alkoof, keuken, kelder en bin nenplaats 1° vordiepingkamer en I zolder. Het bovenhuis bevat3 kamers, I alkoof, keukon en zolder. Perceel 4 is 1 niet verhuurd. 5". Een degelijk WOONHUIS, mot TUIN, golegen aan de Gouwe, plaatse lijk gemerkt n°. 100 Sectie B no. 1024 groot 1.20 Are. Het huis bevat4 kamers 2 kleine kamers, keuken, kolder, 1" verdieping 3 kamers, alkoof en kouken, 2 zolders, waarvan een met beschoten kap. Dit perceel, geheel in eigen gebruik, is als bonoden- en bovenhuis te vor- liureh. 6'. eon PAKHUIS gelegon aan hot water van do Naaijerstraat tegenover het perceel Naaijerstraat N". 15, Sectie B. n°. 801, groot 54 c.A. Dit perceel is niet verhuurd. En in één zitting, op-MAANDAG, 30 MAART 1914, ton tijde en ter I plaatse voormeld 7» en 8». TWEE WOONHUIZEN mot ERVEN, gelegon in do Boelekade, plaatselijk gemerkt nr". 62 on 64 groot 67 en 68 o.A., verhuurd olk voor f 2.7u kjflO". Twee WOONHUIZEN mot groot open TERREIN, gelegon aan de Adriaan Vlackstraat, plaatso- I lijk gemerkt nr\ 5 en 7, elk groot I 1.52 A., verhuurd respectievelijk voor f 2.30 en f 2.25 por wook. Aanvaarding en betaling dor koop- I sommen op 15 Moi 1914. Do perceelon, behalve perceelen 5 I en 6 zijn te bezichtigen do 3 laatste I werkdagen voor den inzet en toeslag en op den dag van don inzet en too- slag telkens van 10—12 en van 2—4 uur, perceel 5, na vooraf belet te i hebbon gevraagd, op 26, 27 en 30 1 Maart en op 2, 3 en 6 April a.s. tol- kens van 10—12 en van 3—5 uur; en perceel 0 op den dag van den inzet en toeslag van 10—12 en van 2—4 I ""Sadere inlichtingen geeft de Notaris voornoemd. r reparatie-inrichting. Alle soorten worden naar den hoogsten prijs inge ruild. Prijscourant gratis. 15

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 4