Mlenfakiek LEEUWIN, Jonkerfranssfraat 31-33 Rotterdam HET MODEHUIS Gebroeders RIJKEN DE LANGE DE PHONOLA, 3> Hl *"fle tatWsM 7 cd i Bill. TÉIoon WO. J. B. MOLLER D. BAKSTEEN Jr Collectie Gegarneerde Dameshoeden. Leovehaven 39, Rotterdam. ïuUDSGHE COURANT Beslist grootste keuze. Ons Reclame-Rjiwiel van 28 dat wij reeds 8 jaren r_. levert met toenemend succes on. „Succes" Bedstel H.H. Hotelhouders Grootste sorteering Modehuis Hoogstraat 321 ROTTERDAM. prachtige tSS Gedempte Rinueiirotle FlLAJiTO'S HOTTE II DA ff VLEUGELS Telefooxx In.tex coi3CLZ3n.-u.z3.aaJ. 2530. Hoofdsteeg 33, ROTTERDAM Nieuwe Modellen voor het a.s. Seizoen Speciale Inrichting voor het bewaren van Pelterijen. I. Tweede Blad. Buitenlandsch Mieuwa. Bixixxexa.letx3.c3- gemengde Berichten. VKRGMI1VAN DSN GEMKENTEBAAD de welbekende 2-persoons P r VeerenbedsteJIen met alle I /jj - toebehooren voor -* Deze stellen bestaan nit groot 2-persoonsVeeren Bedstel, ge vuld met nieuwe, gezuiverde veeren 1 prima gewatteerde Déken 1 echte Leidscho Wollen Deken 1 blanke Molton Deken en 2 flinke Stroomatrassen. ir t» 3 A a Dit alles tezamen I J^en dito Bedstel, doch met overtrek voor Bed en Peluw f 2T SO Beter en zwaarder Bedsteden 33.50, 38.50, 42.50, 47.50 en hooger. Met jarenlange garantie 42.50. 180 Od bestaat uit2-persoons Springveerenmatras, prima Kapokmatras, flink Peluw, 2 Kussens. Geheel compleet 34.—*. Betere stellen 40.—, 42.50, 45.—, 48.-, 52.-. Keuze in 40 verschillende dessins Stores en Damast voor deze Matrassen. Reckme-Ledikan* met Spiraalmatras, verstelbare Peluw f1260 Bovenmatras en Kussen compleet Onze vanouds bekende 2-persoons Kapokmatras, met schuin peluw en 2 kussens k I Jb.gu is zwaar gevuld in Linnen Tijk. Goedkooper stellen reeds vanaf f 15. Zendingen door geheel Nederland. vraagt onze SPECIALE OFFERTE. in Kapok Stellen. Veeren Stellen Zeegras Bedstellen Springveer Matrassen. Kapok Matrassen Zeegras Matrassen Houten Ledikanten IJzeren Ledikanten Engelsche Ledikanten Ledikanten met Spiraal Matras Waschtafels Nachtkastjes Waschstellen Spiegels, groote maten Bedspreien Kinder Ledikanten Kinderstoelen Massief Brenenhouten vanaf 5.95 tot 26.50 32.50 9.50 28.50 7.90 23.60 18.60, 45- 12.50 4.76 24- Massief Eikenhout 1.26 3 65 U.50 I i' JS.120 S-5» I Ledikanten, groot I 2-persoons, krimpvrij, U.40 I 13.75 Het^Plodehuis Hoogstraat 32' Rotterdam et Modehui cr riuu*c.-'2, Hoogstraat' Rotrerda^ Modehui* "oogstraat 32' jwrerdS*11 ia voor het Zomerseizoen gereed. |J De aorteering kenmerkt zich door groote, J^yeracheiderihejd en matige prijzen-'J 120 Heeft steeds een y iy—•-» -w—v «-w—f m. succes verkoopen OVERTREFT BESLIST alle Rijwielen die voor dien pry's verkocht worden van Stelnway Sons, Bechstein, Erard, Julius Blüthner, Pleijel, Qrotrian, Steinweg Nachf., Knake, O. Adam, F. Adam, Msnn Co.. Kaöchel, Plinisch Eigen Fabrikaat. 102 Het PIANOSPEELAPPARAAT met artistenrollen, stelt iedereen in staat muzikaal piano te spelen. Steeds in onze magazijnen te hooren. Geïllustreerde Catalogus op aanvraag franco en gratis. FIRMA B. DE JONG Behangerij -Stoffeerderll - Beddenmakerij Verhuizingen. Oouwe 91 T,|r| 4J Schoen- en Laarzenmagazijn TELEF. 3529 AMSTERDAM DEN HAAG ARNHEM berioht de ontvangBt der in Dames-, Heeren en Kinderschoenen. Alle genres. Prima kwaliteiten. HAARLEM NIJMEGEN UTRECHT UOA. v/h BAKSTEEN en KUSTERS. Telefoon 10105. 40 ZATERDAG 4 APRIL 1914. Vebeeniode Staten. I John D. Rockefeller, depetroleum- fconing, heeft opnieuw een gift van eon miliioen dollars doen toekomen ean het Rockefeller Institute for Me dical Research, zoodat hij thans in het geheel tien miliioen dollars aan dit instituut heeft geschonken. Met deze laatste gift stijgen de schenkingen voor I wetenschappelijke en onderwijsdoel einden door Rockefeller gedaan tot een bedrag van ruim 180 miliioen dol- u Iers. (Hbld.) Frankrijk. Het proces-Caillaux. Onder de getuigen, die door den rechter van instructie in het proces- Caillaux gisteren zijn gehoord, bevond óch ook de oud-minister. Deze deelde mede, dat hij de onjuistheid in de beweringen van de vrienden van Cal- mette zal aantoonen, dat deze nooit met mevrouw Gneydan, de eerste trouw van Caillaux, in betrekking heeft gestaan, ten einde de hem (Cail laux) ontstolen brieven in handen te krygen. Verder zal Caillaux bewyzen, dat Barthou inderdaad met mevrouw Gueydan een samenkomst gehad heeft, die hem 's avonds op straat onder een J lantaarn de veelbesproken brieven heeft voorgelezen, f Ook heeft de rechter van instructie, den plaatsvervangenden directeur van het protocol van het Ministerie van j Boitenlandsche Zaken, de Fouquières verhoord, die verklaarde, dat hij en kele uren voor den moord op Calmette, un mevrouw Caillaux telephonisch had gevraagd, hoe laat zy en haar echtgenoot op het diner bij den Ita- liaauschen gezant meenden te zullen komen- Mevrouw Caillaux had hem daarop geantwoord, dat zij niet zouden mankeeren op tijd te verschijnen. De directeur van de „Rappel", Du- mesnil, verklaarde, dat mevrouw Cail laux geweten heeft, dat de Figaro en andeje bladen opzienbarende onthul lingen wilden publiceeren. Deze ge tuige meende echter, dat deze moge- Se openbaarmakingen, niet den aan- 5 van mevrouw Caillaux op Cal mette zonden kunnen rechtvaardigen. Declaux, de voormalige directeur van het Kabinet van Caillaux, bevestigde tegenover den rechter van instructie, de verklaring van den journalist Ver- voort, volgens welke de eerste vrouw van Caillaux, mevrouw Gueydan, hen zou hebben voorgesteld, zekere docu menten te publiceeren. Mevrouw Guey dan echter houdt het tegendeel staande, en beweert dat zij nimmer noch aan een journalist, noch aan een courant documenten ter publicatie heeft aan geboden. Nederland en België. Volgens het „Handelsbl. v. Antw.u zijn de Belgische en Nederlandsche Kegeeringen het eens geworden, de Maaskanalisatie te voltrekken van Visé tot Maastricht, welk ter groot voor deel van zou hebben, zou bereid zijn in de eerste Maaswerken voor een goede som bij te dragen, daar de scheepvaart tusschen Maastricht en Ifnik groote uitbreiding zal aannemen. Van- den Hak op den Tak. Caruso, de meest beroemde zanger der wereld, wil zich dien roem ook behoorlek laten betalen. Hy zingt in Amerika voor f6000 per avond. Dat is toch eigenlijk geen geld, meent hij. En waar de groote wereld Curaso nu eenmaal wil hooren zingen, heeft hij de New-Yorksohe opera-directie een nieuw contract afgedwongen, waarbij hem f7200 per avond zal worden uitbetaald. Elke noot die hij zingt is een goudstnk. Ja, zóó kan men doen als men eenmaal in trek is, wanneer men „naam" heeft. Maar niet ieder is ge zocht en niet alle gelegenheden van vermaak trekken zooveel menschen. Pan moet er reclame voor gemaakt Worden. Nu, daar heeft men slag van, en de vindingrijkheid is op dat gebied groot. In een Berlijnsche correspondentie tan het „Hbl." lezen we o.a. over de Volgende reclametruc, die in de hoofd stad aan de Spree is uitgedacht „Weken lang reeds kan men in de Berlijnsche vervoermiddelen een vreemd paar zien. Een ouden man met grijzen, langen baard en een jongen man met een zwart snorretje Hetzelfde blad meldt, dat in den Senaat de heer Wiener aan den mi nister gevraagd heeft of hij wist dat ten gevolge van besluiten in Neder- land getroffen, de toelating der Neder landsche regeering voortaan moet ge vraagd worden door vreemde oorlogs schepen om de Schelde op te varen. De minister weigerde een antwoord te geven, onder voorwendsel, dat die vraag geen verband hield met de be handelde quae8tie. De uitslag van de „Donderdag ge- honden periodieke verkiezingen van Hoofdingelanden en hoofdingelanden- plaatsvervanger van Rijnland was als volgt: 6e districtHoofdplaats Lisse. Her kozen opgevolgd als Hoofdingeland en Hoofdingeland-plaatsvervanger de heerenJ. M. D. graaf van Lynden en P. Verdegaal, beiden te Lisse. 14e district: Hoofdplaats Sassenheim. Gekozen opgevolgd als Hoofdinge land en Hoofdingeland-plaatsvervan- fer de heeren R. Warnaar en E. J. peelman, beiden te Sassenheim. De huwelijksvruchtbaarheid. Een roep gaat door de landen om kinderen, meer kinderenDe merk waardigste middelen worden te baat genomen om de gevreesde ontvolking te voorkomen. Oldenburg zal de in komstenbelasting voor de ongehuwde mannen verhoogen met naar gelang van het inkomen, 20 tot 40 opcenten, welke verhooging ten hoogste 4000 Mark mag bedragen. Engeland behoudt thans aan het Fransche geboortecijfer van vóór 30 jaren, toen het in Enge- nog Va hooger was, nl. 33.58 per 1000 inwoners, van 1902 tot 1912 zijn de geboortecijfers in eenige Duitsche ste den als volgt gedaaldMünchen 31.5—21.9 Leipzig 31.5—22.1Dres den 31.5—23.2 Mannheim 42.6—28.7 Stettin 35.3—22 7 Niirnberg 38.5— 25.5. Berlijn heeft nog slechts een ge boortecijfer van 13.8. Frankrijk telt volgens de jongste statistiek 11,317,434 gezinnen. Hier van hebben 1,805,744 geen kinderen; 2,967,571 één kind2,661,978 twee kinderen 1,633,425 drie kinderen 987,392 vier kinderen566,768 vijf kinderen. Dan daalt het met sprongen tot 34 gezinnen met 17 kinderen en 45 met 18 of meer kinderen. De correspondent te Batavia van de N. R. Crt. seint nog Bij het spoorwegongeluk zijn er to taal twee en twintig dooden en vijftig gewonden. Er is geen enkele Euro peaan omgekomen. Kazernobrand te Ede. Men meldt uit Ede aan de N. Crt. De Bergeant, die verleden week Dins dag deserteerde en sedert in het Poli tieblad gesignaleerd werd, heeft zich vrijwillig aangemeld. Reeds dadelijk werd vermoed, dat hij niet de brand stichter kon zyn. VRIJDAG 3 APRIL 1914. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig de heeren Jongen- bnrger, van der Want, Kolijn, Knut tel, van der Torren, IJsselstijn, Bok hoven, Muijlwijk, van Galen, van Veen, van der Ree, Vergeer, de Jong, Donker, Broekhuizen, van de Velde en van Kijk. Afwezigde heer Prince. De Voorzitter: Ik heb de eer Waar men ze ontmoet, in tram of omnibus of ondergrond, zekrakeelen. Want de onde is doof en verstaat geen woord. „Hoe heb je je gisteren avond ge amuseerd vraagt hij den jongen vriend. „Prachtig, ik was in do Kientopp Zus-en-zoo en in het kabaret Zus-en- zoo." „Waar ben je geweest De jonge man herhaalt, de oude verstaat nog steeds niet. De passagiers laohen, helpen een handje mee. „In den Kientopp Zns-en-zoo, in het kabaret Zus-en-zoo." De arme oude man rijdt den hee- len dag met zijn jongen vriend door de stad. Van de antobns stapt hij over in de tram, van de tram in de „onder grond". En Steeds vraagt hij zijn makker„Waar heb je je gisteravond geamuseerd?" En steeds verstaat hq de namen van de etablissim^nten niet, ook al brullen de passagiers mee. Deze twee vormen een reclame- paar ze zijn geëngageerd door den kientopp en het kabaret. „Het schitterende denkbeeld is voor uitbreiding vatbaar I" Een reclame in denzelfden trant is het volgende: de vergadering te openen. De notulen der vorige vergadering, welke ter visie hebben gelegen, wor den onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter: Mijne heeren, ik heb de eer U het volgende mede te deelen: Door Ged. Staten der provincie zyn goedgekeurd de volgende raadsbe sluiten 1°. van 13 Februari en 6 Maart jl. beide betreffende de overdracht aan de gemeente van den ondergrond van stoepen aan de Hoogstraat, Kleiweg en westzijde Markt, 2°. van 6 Maart jl. betreffende de overdracht aan de gemeente van den ondergrond van een stoep voor een perceel aan den Molenwerf alhier, 3°. van den zelfden datum betref fende den verkoop van een strook grond aan de Markt alhier, 4°. van den zelfden datum betref fende den aankoop van een stuk grond ten behoeve van het aan het Rijk te schenken terrein voor den bouw van een Rijks Hoogere Burgerschool Door Burgemeester en Wethouders zijn met ingang van 1 Mei e.k. be noemd tot hoofdcommies ter secretarie de heer Mr. M. W. G. van der Veur en tot tweeden commies ter secretarie de heer J. Lagendijk. Ingekomen zijn Het door Burgemeester en Wethou ders uitgebracht verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente is verricht gedurende het jaar 1913. Ter visie. De verslagen over het jaar 1913 omtrent den toestand van: a. het middelbaar onderwijs in de gemeente, b. de gemeentelyke arbeidsbeurs, c. het Wees- en Aelemoeseniershuis, d. het St. Catharina Gasthuis of Bestedelingenhuis en het St. Elisa beth's Gasthuis of Oude-Vrouwenhuis. e. de Stads-Muziekschool. De Voorzitter: Ik stel voor deze verslagen te stellen in handen van B. en W., teneinde daarvan ge bruik te doen maken bij de samenstel ling van het gemeenteverslag. Aldus besloten. De rekening en verantwoording der gemeentelijke arbeidsbeurs. Ter visie. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den heer A. Mul het gymnastieklokaal- van de school voor gewoon openbaar lager onderwijs no. 1 in gebruik te geven. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gesteld. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van het salaris van een klerk by de gemeente-licht fabrieken. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gesteld. Een praeadvies van Burg. en Weth. op het adres van C. M. Dessing, strekkende tot verhooging der aan nemingssom van den reinigingsdienst. Ter visie. Een voorstel van Bnrg. en Weth. tot wijziging der begrooting van uit gaven voor het loopende dienstjaar in verband met belooning voor over werk ter Secretarie. Dit voorstel luidt aldus Gouda, 3 April 1914. Zooals U reeds bekend is, heeft de invoering van de beide pensioenwet ten voor gemeente-ambtenaren en hun ne nagelaten betrekkingen veel werk op de secretarie te doen gegeven. Ge durende de drie eerste maanden van dit jaar heeft dat werk zulke groote In Moskou, verhaalt Haskelt Dale, de vertaler van Tolstoi's werken, zag ik zekeren avond een kind, dat jam merlijk weende. Het liep door eene der hoofdstraten en zyn gehuil verzamelde een aantal menschen. Wat scheelt er aan, arm kind vroeg men medelijdend. De kiene kwam eindelijk tot beda ren. Hij zag de verzamelende men- schenmenigte rond; toen verhief hij zijne stem, die tamelijk schel klonk. Ik ben verdwaald. Wil iemand zoo goed zyn, mij naar huis te bren gen bij Iwan Trubetzkoy, het groot ste magazijn van gemaakte kfeeren die laatste nouveautés van costuums, overhemden, dassen en parapluies ont vangen heeft, welke hij goedkooper levert dan eenig ander winkelier in de gansche stad. 'tZijn wel eigenaardige manieren om aan den kost te komen en de dubbeltjes van de menschen tot zich te trekken. Maar blyven binnen de grenzen der eerlijkheid. Wat dezer dagen een „koopman" te Rotterdam uithaalde en misschien nog bezig is te doen, kan den toets der eerlijkheid niet doorstaan. Het R. Nbld. vertelt het als volgt: Hy belt aan en vraagt aan de vrouw V' afmeting aangenomen, dat de daarmee belaste het niet in kantoortijd konden afdoen, doch daaraan 's avonds in hun vrijen tijd hebben moeten werken. Wij achten het billijk, dat voor dit extra werk, waardoor het ons moge- is geweest zonder indienstneming van tydelijk personeel aan de eischen, die de Rijkspensioenregeling aan de ad ministratie ter Secretarie stelt het hoofd te kunnen bieden, een extra belooniing wordt uitbetaald. Wij zou den daarom aan den Tweeden Com mies ter Gemeente-secretarie L. Boer, die ongeveer 85 avonden ieder van 3 uur aan dit werk heeft besteed en aan Commies ten kantore van den Ge meente-Ontvanger, die ongeveer 16 avonden heeft overgewerkt een gra tificatie willen verleenen van respec- tiefelijk f 125. en f 25, berekend naar f0.50 per uur. Wij hebben de eer Uwon Raad te verzoeken ons hiertoe in staat te stel len door op de gemeente-begrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1914 in te voegen onder hoofdstuk 1 oen nieuw artikel 7a „Gratificatie aan per soneel ter gemeente-secretarie en ten kantore van den Gemeente-Ontvanger" f 150. (Volgn. 77a) en dit bedrag af- teschrijven van Hoofdstuk XIV, art. 1, „Onvoorziene Uitgaven" (Volgn. 222. Aan den Raad der Gemeente Gouda. Ter visie. Een voorstel van Bhrg. en Weth. tot het doen van oenige af- en over schrijvingen op de gemeente-begroo ting van uitgaven voor het dienstjaar 1913. Dit voorstel luidt aldus Gouda, 3 April 1914. Aangezien ons" College gebleken is, dat nog verschillende posten der ge meente-begrooting voor het dienstjaar 1913 eenige verhooging behooven, in welke meerdere uitgaven kan worden voorzien door afschrijving van eonen -anderen uitgaafpost, hebben wij de eor uwe vergadering hierbij een concept besluit tot het doen van de vereischte af- en overschrijvingen ter vaststelling aan te bieden, en U met betrekking daartoe het volgende mede te deelen. Als gevolg van do uitbreiding, welke de werkzaamheden ter secretarie meer en meer ondergaan, is het gewone be drag van f 550.beschikbaar voor schrijf- en bureaubehoeften, briefpor ten, enz. niet meer voldoende. Voor 1913 behoort de'post (Volgnummer 75) met f40.— te worden verhoogd. Volgnummer 90, waaruit de uitgaven voor kiesverrichtingen worden gekwe ten, blijkt f 190.te laag geraamd te zijn, waarvan de in het laatst van 1913 gehouden verkiezingen voor den Ge meenteraad oorzaak zijn. Aan perceptieloonen was ongeveer f 500.boven de raming verschuldigd, hoofdzakelijk wegens het ruimer vloeien van de markt- en waaggelden. Volgnummer 98b zal met dit bedrag moeten worden verhoogd. De overige kosten op het innen van belastingen enz. hebben circa f55.— meer bedragen, wegens meerdere uit gaven voor drukwerk, hondenpennin gen, enz. volgnummer 98c wordt om deze reden f55.hooger voorgedra gen. Doordien een nieuwe voorraad keur- loodjes moest worden aangeschaft en ook meer drukwerk voor registers, behoeft volgnummer 122 eene ver hooging met f 50. De kosten van den electrischen stroom, ten behoeve van de afzonder lijke bemaling van de Korte Akkeren hebben de raming overtroffen. Volg nummer 137 zal als gevolg daarvan des huizes bijv. zooals bij een be woonster van de Schiedamschenweg geschied is of zij ook antiquiteiten te koop heeft. Neen Of zij dan misschien in de loterij speelt Neen 1 Dan heb ik toch nog wat voor u. En de „koopman" haalt een soort opgevouwen dambord te voorschijn, op welks vakken de namen staan geschre ven van tal van voorwerpengoqd horloge, porfcemonaie, gouden ring enz. enz. De „koopman" blijkt voorts gewa pend met een paar dobbelsteenen en naar het aantal oogen dat men gooit heeft men kans de op het bord opge schreven prijzen. De juffrouw verspeelde tot aan een bedrag *van f 10 en zette ten laatste ook haar sieraden in, welke zij eveneens verloor. Toen vond de onvoorzichtige juf frouw het welletjes en ze was big, dat de „koopman ten slotte goedschiks ophoepelde. We lazen nog van twee andere Rot- terdamsche juffrouwen, die elkaar ook niet vriendelijk bejegenden en waarvan de eene stellig ook gaarne de andere f35.— hooger moeten worden geraamd. Op Volgnummer 141 behoort te worden gebracht het nadeelig saldo over 1913 der rekening van de Bank van Leening, f211.20 bedragende. De voorgestelde verhooging van den post schoonhouden en verlichting van schoollokalen lager onderwijs, volg nummer 152, behoeft slechts een ge ring bedrag, f25.—, datmoeielijk nader kan worden toegelicht. Voor het schoonhouden, verwarmen en verlichten van het gymnasium gebouw is f 85.meer dan de raming bedraagt verschuldigd, als gevolg van hoogere uitgaven ten behoeve van de verwarming en verlichting. (Volg nummer 164c.) De kosten van het plaatselijk toe zicht op het gymnasium (Volgnummer 165) hebben de raming met circa f 55.overschreden, veroorzaakt door hoogere uitgaven van drukwerk en advertentiën, daar in 1913 eenige vaca tures in het looraarspersoneel zijn voor gekomen. Volgnummer 167, onkosten van de Muziekschool, behoort met f 120. verhoogd te worden. Er werd meet dan gewoonlijk uitgegeven voor extra lesuren. Ten slotte behoort Volgnummer 178 nader geraamd te worden op f 250.—, zijnde dit bedrag ongeveer liet aandeel dat aan het Rijk en de Provincie toe komt in de bijdragen van particulieren ia de verpleegkosten van armlastige krankzinnigen. CONCEPT-BESLUIT. De Raad der Gemeente Gouda; Gezien de voordracht van Burge- meester en Wethouder dd. 3 April 1914, No. 32 Besluit Op de begrooting van uitgaven voor den dienst van 1913 to doen do navol gende af- en overschrijvingen 1*. Af te schrijven van Hoofdstuk VIII, Artikel 6d „Sub si lie aan het Van Iterson-Ziekenhuis" (Volgnummer 179). f 1520. 2°. Over te schrijven op Hoofdstuk I, Af deeling 1, Artikel 8 „Schrijf- en bureau behoeften, briefporten, vracht- loonen en andere kleine uit gaven" (Volgnummer 75) f 40. Hoofdstuk I. afdeeling 11, Artikel 1 „Kosten van de kiezerslijsten en van het uit oefenen der kiesverrichtin- geu" (Volgn. 90) f 190.— Hoofdstuk II „Kosten van toezicht op invordering van de plaatsolyko belastingen" (Volgn. 98) Artikel lb. „Veranderlijke belooningen". f500. Artikel lc. Verdere kosten op de invordering vallende", f 55. Hoofdstuk IV, Aartikel 6 „Kosten van het slachthuis en keuring van slachtvee en vleesch" (Volgn. 122) f 50.— Hoofdstuk V, Artikel 14 „Kosten der bemaling van de Korte Akkeren" (Volgn, 137) f 35. Hoofdstuk VI, Artikel 3 „Uitgavon voor de Bank van Leening" (Volgn. 141) f215. Hoofdstuk |V1I, Afdeeling I, Artikel 8, „Kosten van verlichting, verwarming en schoonhouden der schoollo kalen" (Volgn. 152) f 25. Hoofdstuk VII, Afdeeling II, Art. 5 „Kosten voor het Gymnasium" (Volgn. 164) het onderdeel c „Vuur en licht in on schoonhouden van de lokalen f 85. Hoofdstuk VII, Afdeeling zag „ophoepelen". Voor de Rotterdamscho rechtbank verschenen twee juffrouwenjuffr. K. had juffr. S. geslagen, want juffr. S., die erg jaloersch is, had gezegd, dat juffr. K. den man opwachtte van juffr. S. Toen juffr. S. voor do heeren ver scheen, keek ze kwaad naar haar buur vrouw in de bank. Ze was jaloersch, dat wilde ze wel weten. Waarom wacht die vrouw me man op Edelachtbare, mijn man is het, van mijn alleen Edelachtbare ver volgde de juffrouw theatraal ik heb mijn man lief.... hij is van mij.... van my alleen... stik alleen. Juffrouw K. in de bank schudde het hoofd. „Die man riep ze mag niks doen. Hy mag nog niet naar het pri vaat gaan of ze kijkt hem na.... En dat voor 'n vrouw met 6 kinderen..." „Van mij alleen, Edelachtbare. Ik heb hem lief I" „Maar juffrouw sprak de presi dent waarom mag juffrouw K. niet met hem praten Daar zit toch geen kwaad in." „Edelachtbare, 'tis toch myn man. En ze zee... edelachtbare ze zee... is je vrouw niet thuis..." (Wordt verv.)

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 3