hoÈiig Meur Op de week! 1000 Rijwielen 28.50, „NIGHTCAP** OLYMPIA Tandpasta. Tandborstels. CORSETS Kiiiderweegschaal STROBIN Linoleums, Vloerzeilen, De Logé J. B0ËR 500 Touristen-Rijwielen 37.50, 200 Elite-Rijwielen 45.00, Fijne Likeuren Elixers P. HOPPE RIJWIELHANDEL „STRUISVOGEL", Firma A. VAN VLIET. HANDSCHOENEN p A 1) BANTZIMER, P. Weijer, Houtveiling. ANTON COOPS, B. W. VAN DE PAVOORDT, RUIME KEUZE: Complete Salon-,. Huis- en Slaapkamermeubileering, COHE1T, §1. Jacohstraat 7-9, Rotterdam. J. F. W. TURION. ANTON COOPS, Drogist. Wijdstraat 29, Gouda. HSZ-jajeist. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Buitenlandsch, Nieuws. «SfCÏ'SS sjwj Advertentiën. le huur HOUTWAREN, Corn. J. OOSTERWIJK, Vermeulen's Naaimachinen, straat 42, Rotterdam. Lange Tiendeweg 10jl2, GOUDA. Tapijten, Karpetten, Loopers, Linnen-, Vitrage- en Tulle-Gordijnen, Allovernets, enz. enz. KANTOORMEUBELEN, Zaal „CONCORDIA" - Gonda. Op veelvuldig verzoek Zondag 19 April a.s. Handelaars Koxtimgrl STBUISVOGIL-BIIWIILB» zijn solide, licht, elegant en goedkoop. Apotheek 't Goude Hert, P. BOHG- MAN eu ZOOA. Dr. P. «V. Schieveen ■Borgman, Apotheker. Mosseltrap 2, Rotterdam. LOUIS BISSCHOP, DAMES MWÊÊÊÊÊB1 Goed passende modellen. -: Lage prijzen. V. IJ. MARKT 18-19. - ONTVANGEN Van Eijsden hier zal worden opge voerd. 't Moet ons van het hart, wij had den toch waarlijk gedacht dat het bestuur der R. K. Sociale Actie wijzer zou zijn geweest en zich er niet aan zou hebben gewaagd om op een on- noozel stuk, waarvan het meent dat het niet „geschikt" is, zoo de aan dacht te vestigen. Wij zijn van mee ning, dat daardoor juist bereikt wordt het tegendeel van wat het bestuur beoogt, dat voor dat stuk plaatselijk reclame wordt gemaakt zooals het in onzen Senaat door Mr. van den Berg voor het heele land is gedaan. En dkt hij reclame heeft gemaakt, is be wezen door de ontzaggelgke toeloop van menschen waaronder zeer veel Delftenaren, bij de opvoeringen van „De Spaansche Vlieg" in Den Haag. In Delft was bet verboden, welnu, Den Haag bood de gelegenheid tel kenmale opnieuw Nu krijgen wij dezelfde geschiedenis hier. Het kluchtige stuk wordt hier I betiteld als hoogstonzedelijk„Afge zien van elke religieuze opvatting, achten wij het Goudsche publiek te hoogstaand om zich te gaan vermeien bij het ten tooneele voeren van de meest grove, van de meest stuitende onzedelijkheid". Zoo zeggen het de heeren Henri van Pelt en J. C. Riet veld in de Nieuwe Zuid-Hollander! Nog al kras, dunkt ons zoo. Wat is er nu per slot van rekening van aan? Men kan nu wel degroote trom roeren om te trachten iets ver dacht te maken, maar dan moet het toch ook waar zyn wat men schrijft. En dat is het géenszins. Mr. H. Louis Israëls heeft in de Telegraaf van 25 Maart j.l, naar aan leiding van Mr. van den Berg's woor- I den, voorkomende op pag. 456 en 457 der Handelingen van de Eerste Kamer, en gesproken in de zitting van 19 I Maart j.l., een artikel geschreven, I waaruit blijkt dat bij al de zwaar- I wichtigheden, door den senator geop- I perd, geen enkel steekhoudend motief I is te vinden, waarop een verbod tot opvoering zou kunnen worden ge baseerd. „De Spaansche Vlieg" zou volgens Mr. van den Berg zijn „een opeenstapeling van zedeloosheden en i wat meer zegt, van strafbare hande lingen voorgedragenals een bou quet van grappige slimmigheden van de danseres in quaestie". Niet alleen dat Mr. van den Berg verzuimde te zeggen dat van al de door hem genoemde feiten geen en kele vertoond wordt, maar ook ver telde hij niet dat de geheele geschie- I denis dobr hem te berde gebracht, I zich heeft afgespeeld meer dan 20 jaar vóór het begin van het stuk en dat in het geheele stuk noch de danseres- I burgerjuffrouw, noch haar kind ooit te voorschyn komt. Maar, zegt Mr. Louis Israiëls boven- I dienHet verhaal is geheel onjuist I weergegeven, en dan laat hij het aldus volgen *In een klein provinciestadje is gedurende eenigen tijd een reizende troep, waartoe behoort eene danseres, die geen burgerjuffrouw isf maar, wat wij in het Hollandsch noemen, „een juffertje", met deftiger term, eene demi-mondaine. Deze jonge dame is zeer vriendelijk met een viertal jongelui uit de meest gegoede klasse van het stadje, welke alle vier nog ongehuwd zijn op dat oogenblik, dus van overspel is geen sprake; en van ontucht ook eigenlijk niet. Niet alleen, dat van een vrij huwelijk geen quaestie is en dat doze vorm van polyandrie, d.w.z. het vroolijk i uitgaan beurtelings met vier heeron aangetroffen wordt in alle staten van Europa en A&erika, ons land niet uitgezonderd, maar de betrek king tusschen elk der heeren en hun voorbijgaand vriendinnetje wa- I ron van zoo weinig intiemen aard, I dat zij alle vier bij het ontvangen I van het kinderportret uitermate ver- I wonderd zijn over dit nooit verwach-1 te gevolg. Alleen omdat het zulke stumpers zyn, zulke onnoozele hal zen, zulke „bonnes poires", die nog nooit eens een beetje uit waren en het juffertje dat slim doorzien heeft, zgn zij inwendig trotsch nu ook eens iets te hebben gehad, gelijkend op een avontuur uit het leven dèr groote wereldsteden. Daarom zenden zij alle vier geld aan de danseres, die natuurlijk nooit een kind gehad heeft, maar eenvoudig 4 portretjes heeft gekocht. De verduistering van staat is bij een niet-bestaand kind niet j mogelijk en dat de zendster der por tretten met openbaarmaking dreigt en daarom geld krijgt, is in het stuk niet te vinden en past ook in het geheel niet bij haar doen. Afdreiging is er dus evenmin en wanneer het juffertje ziet, hoe die vier „heeren" er alle vier invliegen, gaat zij regelmatig voort hun por tretten te zenden en geld van hen te ontvangen, althans gedurende eenige jarenlater geeft zij het spel letje op en aU het stuk begint, heeft geen der vier, sinds meerdere jaren, iets van haar gehoord en geen nauwe notie hoe zijn beweerde zoon er nu uitziet. De geheele opzet is dus een een voudig leugentje, zooals die, waar- j van onze Hooge Raad verklaard heeft, dat zij niet eens grond geeft tot eene burgerlijke actie voor scha devergoeding. Waren die vierman nen niet zoo benepen naïef en on begrijpelijk lichtgeloovig geweest, dan zouden zij onmiddellijk hebben doorzien, dat zij voor den gek wer den gehouden. Juist deze eigen schappen, welke zij blijken behou den te hebben, wekken den lachlust van het publiek op, en indien men ook lacht, maar waarlijk niet het meeste, om de „vrome philanthro pist aangelegde dame", die met miskenning van den Assyrioloog en van de beide jonge meisjes door mr" Yan ^en ®erg „de eenige fat soenlijke persoon in het stuk" wordt genoemd, is het omdat deze ook al zoo buitensporig lichtgeloovig is. Pas heeft zij gehoord van een on- echt kind, of zij meent, dat het een verlaten wurm van een paar maan- I den moet zijn, terwijl in werkelijk heid dat fictieve kind, had het J bestaan, reeds lang meerderjarig feweest zoude zijn. Hare over- j rijving met Mutterschutz, die ha- I ren echtgenoot den bijnaam van Mutterschutzmann verstrekt heeft, I mag toch wel belachelijk gemaakt worden zonder dat hierin eenige I aanval op philanthropic wordt ge- I gezien. In het kort, mr. Van den Berg heeft het stuk niet begrepen en moet het I dus hoogst oppervlakkig gelezen I hebben. Aan het bovenstaande willen wij I nog toevoegen hetgeen onze Kamer- overzichtschrijver in verband met Mr. van den Berg's oordeel over dat stuk heeft gezegd in de Ooudsche Courant van 21 Maart j.l. „Wij hebben vermoedelijk in tegenstelling met Delfts burger- vaer ,,De Spaansche vlieg' ge- zien en durven daar gerust voor uit te komen. Het is een allerdolst stuk, waar men een paar uur har telijk om lacht, niet hoogstaand, maar volstrekt niet schuin of spe- culeerend op slechte hartstochten. Wij zeggen zonder eenig voorbe houd, dat de „Spaansche vlieg" van a tot z duizendmaal fatsoenlij ker is dan tal van comedies en opera s, die jaar-in jaar-uit wor den opgevoerd en waartegen geen I burgervader het wagen zou het zwaard der censuur te trekken. Wij ontkennen absoluut, dat in het stuk de religie zou beieedigd wor den en houden vol, zelfs tegenover een man als mr. van den Berg, dat er geen sprake is van verheer lijking of zelis maar vergoelijking van onzedelijkheid en evenmin van I misdaad. Prof. v. d. Berg ontdek te er r.veelmannerij" en „verduie- tering van staat" in; excusez du I peu I Er blijkt echter alleen in het I stuk van een danseres (die men I den heel en avond zelfs niet ziet, I I al ontleent het stuk aan haar bij- I naam zijn titel), die meer dan één vriend in haar jeugd heeft gehad; I I sinds wanneer is dit strafbaar, ten- i?.*.(!?I1Seree gehuwd was (wat I I iöi .b'ijkt) en dan nog slechts op I klachten van haar echtgenootI En verduistering van staat! Omdat I een aantal oude, braafdoende heer- I sf? SB?1. .bl^k0n iaren lftng voor I hetzelfde kind te hebben bijgedragen I in gedachte, dat deze spruit de I hunne was? En in ernst: Binds wanneer mag in een tooneelstuk geen misdrijf meer worden aangeduid, geen dief stal, oplichting, schaking, overspel, mishandeling, doodslag, ja zelfs moord? Is benepener standpunt dan dat van Delft's burgemeester denk baar? En denkt hij gewichtiger I vraag daarmee zijn gemeente- naren van het pad der ondeugd af te houden? Of moet men niet eer I aannemen, dat tal van Del venaren juist door het veel gèridiculiseerde verbod nu even naar den Haag of Rotterdam zullen overwippen om die beruchte Spaansche vlieg te I bewonderen, waar zij anders wel licht niet qver zouden gedacht heb ben Ten slotte nog dit, De maatstaf van wat zedelijk en I onzedelijk is, schijnt voor niet alle I gemeenten dezelfde te zijn. Te 's Gra- I venhage is „De Spaansche Vlieg" in I den Dierentuin gegeven als een der I abonnementsvoorstellingen en toen I naar aanleiding van de Allerzielen- opvoering daar ter plaatse een protest vergadering werd gehouden tegen die opvoering, die buiten het abonnement I had plaats getad, gaven alle protes- teerende katholieken het toe, dat op de abonnemenravoorstellingen de Spaansche Vlieg was daarvan de laatste geweest voor die vergadering nim mer iets aan te merken is geweest! Hoe nu, waa£ de Spaansche Vlieg in Den Haag niet onzedelijk en hier wel? Is die opgeschroefde protestbeweging tegen deze onbeduidende en onschul dige klucht niet allerzotst -<• Het bestuur van de R. K. Sociale Actie moest dat toch begrijpen en I wijzer zijn Het slaat nu een aller dwaast figuur, en dat had het zich kunnen besparen Das Verlorene Paradies. De uitvoering van Bossies meester werk is voor „Excelsior" en z'n kra- nigen leider, Bernard Diamant) gister avond 'n groot artistiek succes geweest. Op buitengewone wijze heeft Diamant de talrijke schoonheden van deze in gewikkelde partituur naar voren ge- I bracht, terwijl hij 't bizondere karakter van elk der drie deelon die Holle, das I Paradies en die Vrde prachtig deed uitkomen. Z'n leiding was vast en tegelijkertijd vol gloed, zoodat alle I schakeeringen volkomen tot haar recht kwamen, 't Valt dan ook niet te ver wonderen, 'dat onder deze leiding 't koor iets zeer bizonders gepraesteerd heeft. Enkele minder gelukkige passa ges voor de tenoren uitgezonderd, viel I 't timbre van 't koor bizonder te prij zen vooral de pianissimi van 't vrou wenkoor zijn van 'n wondere subtie- liteit. Mej. Liesbeth Meissner heeft de partij I van Eva uitstekend gezongen en of- I schoon haar ktfem me in 't middenre- I gister meer kan bekoren dan in de I hoogere tooneo, wist ze in 't groote I duo met Adam in 't derde deel haar I gehoor geheel mee# te sleepen door hare gloedvolle voordracht. Ook mej. Hermine Scholten uit Haarlem, die in plaats van mevr. Dresden-Dhont de I alt-partij, zong, deed dit op zeer ver dienstelijke wijfce, terwijl de baspartij aan den heer Van Loon uit Tilburg I volkomen was toevertrouwd. De heer groenen uit Mainz heeft 'n prachtig bariton-geluid doch dat is dan ook 's mans eenige muzikale ver dienste. Zoo schijnt hij 't zingen van j de juiste noten slechts een bijkomende omstandigheid te vinden, evenals hij er een* eigen maatverdeeling op na houdt. De heer Diamant verdient wer- I kelijk een extra-pluim voor de wijze, I waarop hij dezen zanger er telkens I weer „in" wist te krijgen. De begeleiding van 't Utrechtsch stedelijk orchest was niet altijd even I „af" wat echter uit do moeilijkheid I der partitie en 't geringe aantal or- I chestrepetities, dat aan 'n dergelijke I uitvoering vooraf gaat, gemakkelijk is I te verklaren. Totaal onverklaarbaar echter zijn I voor mij de drie coupures, die de heer I Diamant in de Voce di Dio in 't tweede I en 't derde deel aanbracht. De heer I Diamant is 'n zeer begaafd en 'n zeer I ernstig musicus, zoodat ik niet twijfel of hij zal daarvoor gewichtige techni- I sche gronden gehad hebben, doch welke deze ook zijn, ik verklaar ze k priori onverdedigbaar. Immers daar de tekst van de weggelaten gedeelten de kern der handeling raakt, is 't aanbrengen dezer coupures 'n principieele fout. H. N. Aanvragen Van werknemers op 17 April. Volwassenen 1 pijpmaker, 1 grondwerker, 5 pakhuisknechten, 1 werkman zonder vakkennis. Halfwas of aankomende 2 kantoorbedienden, 1 machinebankwerker. Aanvragen van werkgevers. Volwassenen. 5 timmerlieden. Halfwas of aankomende I 1 bakker. 1 vakman niet afzonderlijk genoemd, I Leerlingen en jongens 3 loopjongens. Predikbeuijten te Gouda. Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. ÏO'/a uur. Dr. W. J. LENTE, Leiden. Huwelijksinzegening a.s. Woensdag 22 April des namiddags te 2 uur. GROOTE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. BIJL. Bediening H. A. Namidd. ten 2 ure. Geen dienst. Avonds ten 6 ure. Ds. BIJL. Dankzegging H. A. KLEINE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. DEUR. Namiddag ten 2 ure. Ds. DEUR. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Prof. J. PONT, van Bussum. GROOTE KERK. Huwelnksinzegening, Woensdag 22 April 12 uur, Ds. BIJL. Amerika. Mexico en de V. S. In de quaestie, die tusschen de Vereenigde Staten in Mexico was ge rezen, hing alles af van de hoading, welke president Huerta zou aannemen. En daaromtrent verkeerde men in het opzekere. De vlaggezaak was niet het eenige, waarin hij de V. S'. had ge tart. In antwoord op een protest tegen de vernieling der bezittingen van i vreemdelingen te Tampico had hij, naar de Washingtonsche correspondent van de Times verham, aan het minis terie van buitenlandsche zaken ver- klaard, dat hij de verantwoordelijkheid voor eenig eigendom niet kon dragen, I wanneer hij vechten moest tegen de I opstandelingen, en dat er nu geen I 1 sprake van vechten zou zijn, als de Vereenigde Staten de rebellen niet aangemoedigd en hen van wapens voorzien hadden. In Washington verkeerde men in groote spanning en allerlei gissingen over den vermoedelijken afloop wer den gemaakt. De toestand was ernstig, daar aan de concentratie der vloot I voor Tampico beslist de beteékenis van een ultimatum moest worden toe gekend. Mocht Huerta hardnekkig op zijn stuk blijven staan, ook voor de dreigende monden der kanonnen van de slagschepen, dan zou zelfs een zoo handige pacifist als Bryan moeilijk een reden kunnen vinden, waarom het ge schut niet zou worden gebruikt. Huerta heeft zich echter, naar we reeds meedeelden, nog bijtijds bedacht. Hij zal de vlag der V. S. laten salu- eeren, terwijl president Wilson geen I I bezwaar heeft tegen zijn voorwaarde, I dat de Amerikaansche schepen het I saluut zullen beantwoorden. Deze be- I antwoording van het saluut mag ech- I ter geenszins als een erkenning van Huerta's regeering worden opgevat. Men acht de crisis thans voorbij. Toch moet de regeering der V. S. voor nemens zijn, de vloot in de Mexicaan- sche wateren te versterken. Slechts enkele schepen, die nog onderweg zijn, zullen teruggeroepen worden. Hieruit blijkt, dat men nieuwe incidenten mo- I gelijk acht en daarop voorbereid wil I zijn. Er stfian groote belangen op het I spel. Tampico is het middelpunt der I petroleum-industrie in Mexico. De I Amerikanen hebben daar ook groote I bezittingen en de opstandelingen, die I de stad kortgeleden aanvielen, konden I de petpleumvoorraden in brand schie- ten. Zij hebben zich thans, zooals men weet, teruggetrokken, de spoorweg achter zich vernielend. Maar nieuwe aanvallen waren niet buitengesloten. Te Washington vreesde men ook, dat de vreemde oorlogsschepen, als de I buitenlandsche belangen werkelijk in gevaar kwamen, wel eens tot optreden konden besluiten. Engeland. De mijnwerkersstaking. In verband met het besluit der sta- kende mijnwerkers in Yorkshire om weder aan het werk te gaan op de I voorwaarden die de verzoeningsraad reeds vroeger had voorgesteld, schrijft de Westminster Gazette De mijnwer- I kers van Yorkshire hebben verstandig gedaan met te stemmen voor hervat ting van het werk. De staking had nooit over de geheele graafschap uit- I geroepen moeten zijn. Zij ontstond uit een twist aan mgnen om Rotherham. In dien twist hadden o. i. de mijn- I eigenaars ongelijk en de mijnwerkers gelijk. Men trachtte een verkeerde uitlegging te geven aan een uitspraak, gedaan krachtens de wet op een mi nimum loonook de mijneigenaars buiten het bewuste gebied vonden de uitlegging verkeerd. Was de sta king beperkt gebleven tot de mijnen, waaraan het geschil bestond, dan had er een schikking getroffen kunnen worden. Maar het denkbeeld van een j algemeene staking is tegenwoordig bij vele arbeiders zeer in trek. Elk geval, hoe onbeduidend ook, moet door een algemeene staking worden beslecht. In Yorkshire legden de mannen het werk neer tegen den raad van hun leiders. Het gevolg is geweest, dat de mijneigenaars al hun voorraad tegen gestegen prijzen hebben verkocht, en de fondsen van het verbond, die toch I reeds al te kléin z$B, nog verminderd. Dit is een stawf waarlijk al het voordeel aan troons heeft gebracht. Beloie. De gewezen bestuurder der arbeid, hoogesohool van Charleroi, de kt Omer Muysse, thans bestuurder j vlk.onderm)s ErnseeL Jï opdracht ontvangen het plan «Z oprichting van een arbeidshoovescïï m de hoofdstad aan hek'stadsbeefaZ I te onderwerpen. In dit gesticht zouden ai de berom. scholen der hoofdstad worden venl mgd, een bestendige tentoonstelt» van werktuigen en grondstoffen to verwerking worden ingericht, mW ders alles wat de ontwikkehngT Brnsselsohe ambachten kan in de Cj I werken. Verder zou er een soort technisch, normaalschool worden opgericht M he oogmerk leerkrachten voor w vakonderwijs te vormen. zal T™rij™r de arbeideh°ogescbMl Dciischlasd. Terug naar Zabern. Volgens een zoo juist van het oefe ningsterrein der troepen te Olberhofen ontvangen bericht, zal het 99e infante- rie-regiment na een afwezigheid van eenige maanden heden namiddag we- der te Zabern binnenrukken. Terechtgesteld. Gisterenmorgen ie op de binnen- plaats van de gevShgèWs -te Thorn, het doodvonnis, voltrokken aan de^ moordenaar /Joseph Straekiewicz. De veroordeelde/ die in 1690 te Keulen wan geboren, had, na uit het leeer gedeserteerd te zijn, in verscheid®» provinciën een reeks inbraken ge- h^g„-„,°°k de k/rken we«ta d»« hem niet gespaard; in Augustus van het vorige jaar sloeg hij bij een in braak te Althausen een boerenarbei. te en diens huishoudster dood. De nnjgsraad veroordeelde Strackiewic» op 30 Januari jl. tweemaal ter dood en gisteren werd het doodvonnis vol- trokken. Bloedig gevecht. In een herberg in Halbendorf ont stond gisteravond twist onder soldaten van het te Glatz liggende 38ste infan- terie-regiment./ivelke twist om een meisje ontspan, spoedig in een gere- geld gqvapnt ontaardde. Een der ven tende ®Brd gedood, zes anderen zwaar gewond, terwijl de herberg werd ver woest. De waard zoowel als een andere burger werden ernstig mishandeld, en een passeerende fietsrijder van het rijwiel getrokken en eveneens toege takeld. Ten slotte kon men er in sla gen de daders te arresteeren. STATEN GEJNEUAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 17 April. Voorzitter: Mr. H. Goeman fiorgesina Vervolg. Inkomstenbelasting!. De heer Bos, v.d., zijn rede ver volgend, betoogde dat gemis aan kennis van de finantieele gevolgen van bepaalde maatregelen tot het te kort hebben bijgedragen. Spr. her innerde aan den tegenslag met de ouderdoms- en invaliditeitswet bij de uitvoering van art. 369, toen de uit- keering 3maal zoo groot bleek als geraamd was. Spr. wepschte terug te keeren tot de goede gewoonten dat de gewone uitgaven op de begrooting gedekt moe ten worden uit de gewone middel®. Verbetering in het belastingstelsel dient gebracht te worden. Alleen door een voorzichtige budgetpolitiek kan overigens het oploopen van vlottende schuld wordem voorkomen. De rechterzijde voert steeds oppo sitie tegen het stelsel van belasting naar draagkracht, welke houding spr. zeer zonderling noemt, waar thans niemand het nut van die hef fingen ontkent. De heer Tydeman, v.l., ging het doel van het ontwerp na, en con stateerde dat het vorig kabinet deze ongunstige toestand heeft nagelat®. Duurzame versterking der midde- ten is noodig. De draagkracht van het volk ia toegenomen en de econo mische en financieele toestand van het volk is gezond. Het gevaar ech ter dreigt dat ons land boven zijn kracht gaat leven. De directe belas tingen moeten verhoogd worden, hoe wel niet alleen daaruit zal moeten geput zal kunnen worden om de noodige middelen te vinden. Onbil lijkheden zullen echter ook daarin voorkomen. Deze inkomstenbelasting is als 't ware een nieuwe belasting-wetgeving. Spr. zou wenschen hervorming van het finantie-wezen der gemeenten. Zoo mogelijk moeten de gemeentelijke hoofdelijke omslagen verdwijnen. Overigens noemde spr. het wets ontwerp helder en beknopt van g0* dachten. De heer Vliegen, s.-d., consta teerde dat er geen reden is om de belasting naar draagkracht niet toe te juichen. Het gaat de* bezittende klasse goed, zij kunnen dus ook wel «eer betalen. De tabaksbelasting achtte spr. ge vaarlijk; liever zag spr. dat de min. je opbrengst der inkomstenbelasting met een paar millioen verhoogde. Er ia zoo verbazend veel voor de arbei ders nog te doem, dat er nieuwe mid delen gevonden moeten worden om daarin te voorzien. De vergadering werd daarna ver daagd tot Dinsdagmorgen 11 uur. De Heer en Mevrouw P. BOK HOVEN—van Vbeumingen betuigen hiermede hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner dochter onder vonden. Gouda, 18 April 1914. Voor de vele bewijzen van be langstelling hem Donderdag j.l. be toond bij zijn 25-jarige werkzaamheid bij de firma A. BRINKMAN ZOON alhier betuigt ondergeteekende gaarne zijn dankinzonderheid aan zijn C' ons en aan het personeel der voor de wijze waarop zij dezen dag tot een aangename herinnering H. BLANKER. Gouda, 18 April 1914. HET BESTUUR der Vereeniging tot Steun .aan Behoeftige Zieken en Herstellenden, brengt bij deze zijn hartelijken dank aan de leden van D. C. G. voor hun welgeslaagde uit voering, waarvan het als netto op brengst f 81.175 mocht ontvangen. Zuster M. CLAUSING, Pres. A. VAN ITERSON, Secr. E. J. VAN DER TORREN, Penn. Apotheker, GOUWE 135. Ondergeteekende zal ten overstaan van den Deurwaarder F. H. SWAM op Woensdag 22 APRIL, des morgens ten 10 ure op het terrein van de Wed. van Vliet, Karnemelksloot te Gouda, verkoopen een mooie partij bestaande in vloerdeelen lang 28 voet, baddings 3 X 9—3 X 11, platen, palen, schotten, deuren, enz. enz., alles afkomstig van zoo goed als nieuwe Heerenhuizen. Zegt het voort Aanbevelend, 22 Koopman en Aannemer van sloopwerken. RIDDERSTRAAT 22, ROTTERDAM. bet beste waschmiddel voor Stroo- en Panamahoeden. Pakjes a 15 ets, bij "Wijdstr. 29. GOUDA. GEVRAAGD voor spoedige indienst treding. Schriftelijke aanbiedingen begeleid van bewijzen van bekwaam heid in te zenden aan de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda te Gouda. klas te ook op maandelgksche afbetaling door geheel hpt land gaan klasse reparatie-inrichting. Prijscourant gratis. 15 Prachtige en nieuwste dessins. Oroote sorteering. 4e OPVOERING VAN Aanvang- 8 uur. Plaatsbewijzen a f 0.50 aan de zaal ..Concordia", Voor oordeel der pers zie men de groote biljetten. AMER. SCHRIJF BUREAU f 55.- N, BUREAU MINISTRE f 36.50 •BOEKENKASTJE f 35- BUREAU FAUTEUIL f 7.50 SCHRIJFTAFELS - f 13.50 Salonameublement, kastje en spiegel inbegrepen, in Cubamahonichout f350.— id. eikenhout BEKLEED f240.- tot f260.- HUISKAMER- AMEUBLEMENT, voorheen A. BOER Meubelfabrikant HANQ 12-18-26 Telel. 9481 - Rotterdam. BUFFET en SPIE GEL inbegrepen. ld. Eenvoudiger Compleet Eiken SI aapameublement, spiraal- matras, bed en 2 dekens inbegrepen f200.- f 110. f 130.- alle voorzien van kogelfreehwiel, stuur met dubbele remmen, roestvrije wielen, zeer goede banden enz., met schriftelijke garantieWérkelijke ptijs van dit rijwiel is 50 Gulden. zeldzaam fijn gelakt, met fijne gouden biezen, werkelijk voor dién prijs iets bijzonders, door ons reuzensucces geven wij ten volle 2 jaar BGtlfjtfte- lijke garantie. S' 2 jaar schriftelijke garantie. In onze fabriek gemaakt, mochten wij de vol doening smaken, dit'rijwiel aan le klas firma's ambtenaren, Politie, Ver een igingen, enz. enz. te mogen leveren en werden zij daar dan ook geprezen door hunne uiterst solide bouw, hunne zeer lichte gang, hunne zeer Dette, doch hoogst eenvoudige afwerking, kortom het werd eenparig geroemd, als te zijn, een rijwiel uitstekend geschikt voor hen, die het dagelijks voor Hunne Zaken moeten gebruiken. Als Extra Reclame-Aanbieding5000 Buitenbanden 1.43, 5000 Binnen banden 1.19, 1500 Zadels voor Dames Heeron 1.25, 1000 Kettingkasten voor Dames en Heeren 0.97, Reuzenpartij Bellen 0.10, Pompen met Slang 0.29, Pedalen 0.79, Freehwiels 0.75, 500 Horloges, 1 jaar garantie 1.25 enz. enz. TELEFOON INT. 10058. Echte Oude (Jenever en COMPLETE REPARATIE-INRICHTING, Emailleeren, Nikkelen Onze nieuwe geïllustreerde prijscourant wordt U op aanvrage gra is toegezonden. Bclcefd aanbevelend, HOMOEOPATHIE. Depot der centrale Homoeopa- tische apotheek van Dr. Willmar Schwabe te Leipzig. Op aanvrage per briefkaart wor den franco en gratis boekjes over homoeopathie toegezonden. De geneesmiddelen worden in te Leipzig verzegelde fleschjes afge leverd. 30 blijft een aanbevolen 3-ceiits Sigaar, Sigarenmagazijn, Dubbele Buurt. 72 In groote verscheidenheid. in alle prijzen. de laatste Nouveauté's HOOGSTRAAT 351, Hoek Spui, ROTTERDAM. 00 Telefoon 7688. ROOKT O. C. en F. C. 3 CTS. SIQAAR. Firma C. G. VAN DER POST.

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 4