Beddenfabriek LEEUWIN, Jonkerfranssfraat 31-33 Rotterdam j Quo lfadis? Quo Vadis? Witte Bioscoop. MM! Kit, Korte Itojstall, MMul EXCELSIÖ AN Boerenjongens en Boerenmeisje! KLOSSTERfilLSEM WITTE BIOSCOOP. J. H. KROI Zoon, f26.50, Beslist grootste keuze. Zwerende vinger deed haar lijden. I BEZOEKT P. HULLEMAN, Burgers E. N. R. en Rover Firma C. LOFHENS, levert met toenemend succes ons „Succes" Bedstel H.H. Hotelhouders Grootste sorteering MM 95--l 11.40 I POOL'S TANDMIDDELEN Allen op naar de SANATOGEN F. A. DEE 3. STOFZUIGER HI7EE1T Magazijn van Schoonmaakartikelen. het fotografisch Atelier boven het - WARENHUIS - ■W LIFT gratis. "Ml DE ZEVEN STERREN, Molensteeg 19, ROTTERDAM, nabij het Postkantoor. WUJDEIlSISn nu Dwen leverancier i1 Q-O-OD-A- Hljwlelherstelplaats. Neemt proef ijget LOUDENS' No. 124.55. Zaterdag 18 April 1014. 53e Jaargang. -£Tie-CL-ws- exi. ^.d.Trerten.tielola-d. -voor G-om.d.£c em. OzM-strelcenrL. "Versehijnt dagelijks Telefoon Interc. 82. behalve Zon- en Feestdagen. Uitgevers A, BRINKMAN EN ZOON, Telefoon Interc. 82. Derde Blad. .Voor tluls en Hol, DBIn-aaemletn d. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. I de welbekende 2-persoons Pfip Veerenbedstellen met alle V;1 - f AnKnL AArnn TTAAr toebehooren voor fl' Deze stellen bestaan uit groot 2-persoons Veeren Bedstel, ge vuld met nieuwe, gezuiverde veeren 1 prima gewatteerde Deken 1 echte Leidsche Wollen Deken 1 blanke Molton Deken en 2 flinke Stroomatrassen. 1 fjc „iDit alles tezamen Een dito Bedstel, doch met overtrek voor Bed en Peluw27.50 Beter en zwaarder Bedstellen 33.50, 38.50, 42.50, 47.50 en hooger. Met jarenlange garantie f 42.50. OA bestaat uit: 2-persoons Springveerenmatras, prima Kapokmatras, flink Peluw, 2 Kussens. Geheel compleet f 34. Betere stellen f 40.42.50, 45.—, 48 -, 52.-. Keuze in 40 verschillende dessins Stores en Damast voor deze matrassen, p..].». Ledikant met Spiraalmatras, 4Vcwl«iüic,"verstelbare Peluw t i n a Bovenmatras en Kussen compl. •««Ow» Onze vanouds bekende 2-persoons Kapokmatras, met schuin peluw en 2 kussens is zwaar gevuld in Linnen Tijk. Goedkooper stellen reeds vanaf f 15. 180 Zending-en door geheel Nederland- vraagt onze SPECIALE OFFERTE. in Kapok Stellen. Veeren Stellen 16.50 Zeegras Bedstellen 2 75 Springveer Matrassen. 9.50 Kapok Matrassen 7 59 Zeegras Matrassen 2.75 Houten Ledikanten 6 35 IJzeren Ledikanten 3.65 Engelsche Ledikanten 9 50 Ledikanten met Spiraal Matras 710 Waschtafels125 Nachtkastjes 97c Wasch stellen 1.35 Spiegels, groote maten 6 60 Bedspreien125 Kinder Ledikanten 3 65 Kinderstoelen 120 Massief Grenenhouten Ledikanten, groot Massief Eikenhout vanaf 5.95 tot 2650 I 6.751 32.50 I 9.501 28.50 1 n 7.901 23.50 18.601 45.-I 12.50 4.751 24.-1 18.-I 1456 I 9.601 13.75 I 2-persoons, krimpvrij, zijn de beste en goedkoopste, staan onder voortdurende scheikundige contróle en worden sinds 1894 door Nederlandsche Tandartsen en doctoren aanbevolen. Chemische Fabriek L. POOL Zonen, Amsterdam. Wereldtentoonstelling GENT 1913. Balten mededinging, Lid der Jury. IN DE Lioge 55 ets. 2de rang 25 ets. Ie rang 35 ets. 3de ]5 ets. Zon- en Feestdagen 5 ets., meer. 10 Coupons Loge f 4.00. Tekstboekjes a 6 ets. in 5 afdeelingen met ontelbare prachttafereelen is de mooiste en nog niet overtroffen film (5000 medewerkenden). Alleen in Nederland reeds meer dan 2000 maal opgevoerd. «.?J?°?,(1^5rsonen bebbon al te Amsterdam in 2 Bioscopen de I4UO VADIS gezieu. De journalisten en andere kunstenaars roepen het met de grootste geestdrift uit. VOLK VAN NEDERLAND verzuimt vooral niet dit weergaloos alles overtreffend schouwspel te gaan zien. bÜ Apotheker. Westhaven. Indien U de ■r j' wil FIRMA B. DE JONQ Behanger!) -Stoffeerderl) - Bedden makerij Verhuizingen Gouwe 91 Tel. Int. 47 (handbeweging f 2.50, Electr. f5.— per dag) of SPANRAMEN 50 ets. per dag, gelieve dan vroegtijdig op te geven welken dag s.v.p., om niet te worden teleurgesteld. WIJDSTRAAT 27 TEL. 333. Lfc-jt-'v Mej. v. STIPPELEN (volgen» portret). Mej. Elise van Stippelenwo nende Rechtstr., Maastrichtver klaarde ons: Eenigen tijd ge leden had ik een ^werende yin- ger, welke mg verschrikkelijk veel pijn veroorzaakte. De vinger was dik en zag er leelijk uit en wilde maar niet beteren. Mijn geheele arm was stijf en pijnlijk en ik sliep 's nachts bijna niet van de folteringen. Verschillende genees middelen wendde ik aan, maar deze bleken niet in staat de pijn te verzachten. Soms wist ik van pijn geen raad en toen men mij den Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, aanraadde, kocht ik vol hoop een pot bij den dro gist Hub. Starmans, Rechtstraat No. 75. Dadelijk verzachtte de Kloosterbalsem de pijn en gaande weg trad de genezing in. Nadat ik enkele dagen mijn vinger met den Kloosterbalsem behandeld had, was deze totaal genezen. Ik kan dan ook elkeen uit eigen ondervinding verklaren, dat de een uitstekend middel Is tegen won den vsn allerlei aard. Ook rheuma- tische aandoeningen, spit In den rug, spierverrekklngen, stramheid, win terhanden en voeten, huldaandoe»- nlngen en aambeien worden spoedlk. grondig en blijvend genezen. Prij» per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram I 1.20, van 250 gram I 2.50. Eiach rooden band met handteekening van den Generaal-Agent L. 1. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar Mij alle drogiaten, apotheker» en de bekende dnpóthouder». 13 visite portretten f 1.10 2 f 0.80 50 13 cabinet f 2.75 f 1.85 GEOPEND DAGELIJKS, ook ZONDAGS van 9-7 uur. BEZOEKT steeds het Burger Hötel-Restaurant 16 Aanbevelend, J. N. P. MOONEN. 40 GEN. DEPÓT HANN. GUMMIWERKE „EXCELSIOR'. FRED.PygIN 29 Telef. Interc. 5518 N. AMSTERDAM LANGE TIENDEWEG 16. Telef. 350. ■RIJWIELEN, benevens een prima Rijwiel onder eigen merk, Bteeds voorradig- Vraagt, alvorens een rijwiel te koopen onze uitvoerige prijscourant®®- N. SCHOONMAKEN. VERNIKKELEN- EMAILLEEREN. op Brandewijn f 1.per Literpot. I Aanbevelend, Lange Tien de weg- 57, Gouda. Vertegenwoordiger van RIEDBL'S LIMONADES op KogeUIuch|ea. fiOIJDSCHE COURANT. -PRIJS VAN HET ABONNEMENT: Per kwartaal -f 1 25 Idem franco per postI -50 Met Geïllustreerd Zondagsblad150 Idem franco per post„1.90 Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau Markt 31, bij onze Agenten, den Boekhandel en de Postkantoren. PRTTs DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 gewone regels met bewijsnummerf 0.55 Elke regel meer«0.10 Bij drie achtereenvolgende plaatsingen worden deze tegen twee berekend. Dienstaanbiedingen per plaatsing van 15 regels f0.35 by vooruit betaling elke regel meer 6 ets. Reclames f 025 per regel. Groote letters en randen naar plaatsruimte. Tegen slapeloosheid beveelt de N. R. Ct. een zeer eenvoudig middel aan. De patiënt moet zijn armeif langs het hoofd en eenigszins achter waarts gericht omhoog heffen en dan liefst de stijlen, zooais metalen ledi kanten die hebben, vastgrijpen. Reeds na enkele minuten zal hij een ver moeienis voelen, daarna moet hij nog eenlgen tijd in dezelfde houding blij ven liggen en ten slotte langzaam zijn gewone houding op zijn zijde aannemen. Hij zal dan kort daarna kunnen inslapen. Ebstein heeft, naar hij verzekert, altijd sucoes met dit voorschrift gehad. Hij verklaarde de - werkzaamheid er van als volgt: De hoogere ligging van het hoofd en het strekken van de armen maken het wègstroomen van het bloed uit de hersenen gemakkelijker en gaan dus de hyperaemie van het hoofd die meest al de oorzaak van de slapeloosheid is, tegen. Bovendien dwingt de me chanische inspanning den patient om de gedachten, die hem vervullen, af te leiden. Bloedvergiftiging zegt Moleschott heeft met kleurstoffen van gekleur de kleediagstukken niets uit te staan. Vroeger dacht meii daar anders over. Bloedvergiftiging wordt steeds ver oorzaakt door het binnendringen van gevaarlijke bacteriën. Deze bacteriën vermenigvuldigen zich en producee- ren vergiften, die in het bloed wor den opgenomen en o.a. koorts ver oorzaken; men spreekt dan van wond koorts. Bloedvergiftiging kan onder ver schillende vormen voorkomen. Een roestige spijker, een speld met het zoo gevreesde kopergroen (dat intus- schen een vrij onschuldige stof is), een peil nog met inkt bevochtigd, zij kunnen slechts indirecte bloedvergif tiging veroorzaken. Echter zijn wel de door deze voorwerpen veroorzaak te wonden meer vatbaar voor „in fectie dan die, welke door blanke spijkers, schoone spelden en nieuwe pennen worden veroorzaakt, omdat dit in de eerste gevallen vreemde stoffen (roest, kopergroen, inkt) in de wond worden gebracht, waardoor de v genezing wordt vertraagd en ge legenheid voor het binnendringen van bacteriën dus wordt vergroot. Ongedierte in duivenslagen. Bit duivenslagen verwijdert men het ongedierte (luizen, vlooien, enz.) met «et volgende berproefde middel: Soda (koolzuur natron) wordt zuiver fijn gestampt en de vloer, de neeten enz. daarmede matig v bestrooid. Met een half kilogram kan men een middel matig groote slag behandelen; wat m«er, schaadt de duiven ook niet. Roet. Het roet, dat uit de schoor steen komt, wordt in den regel weg geworpen. Dat is jammer, want het heeft als messtof veel waarde en op weilanden of gazons uitgestrooid, ver krijgt het gras er een donkergroene kleur door. Men beware dus het roet in over dekte ruimten, of op tegen wind en regen beschutte plaatsen en strooie het bij stil en regenachtig weer over het weiland uit, waarbij men het, hetere uitstrooiing met droog zand kan vermengen. Voor kippenhouders. Aan welke eischen moet een nacht hok voldoen? 1. Het moet goed verlicht zijn, zoo dat de zon, vooral in de wintermaan- - don diep in het hok kan doordringen in lichte hokken gaan de kippen liever zitten en zoeken rustiger hun zitplaatsen op lichtstralen en vooral zonnestralen «ooden de ziektekiemen in de hokken; het nachthok dient veelal tevens als daghok, dus goed licht is gewenscht. 2. Het hok moet luchtig en koel Z|jn; warme hokken verweeken de dieren, bevorderen het bevriezen der kammen, maken ze vatbaar voor koudevatten, het begin van snot en dyphterie; de dieren verharden in openlucht- hokken; volop frissche buitenlucht, geen tocht, de eierproductie wordt er door bevorderd. 3. Het hok moet droog zijn, war me vochtige damp, hoogst schadelijk in lage streken de vloer verhoogen, zoo noodig eep vlaklaag er in en daarover turfmolm. 4. De hokken moeten zindelijk zijn en gemakkelijk te reinigen, daarvoor is noodig een meatvloer, welke ge makkelijk schoon te maken is; zit- stokken die gemakkelijk zijn weg te nemen en schoon te maken; legnes- ten die uitneembaar zijn; hok vol doende hoog om er in te staan, zoo dat men er niet tegen opziet in het kippenhok te kruipen om er nu en dan eens een kijkje te nemen. Tol- manhok, Dag- en Nachthok tevens. Voor het leven. Zelfverwijt bakt het bitterste brood. Schrijft beleedigingen in 't zand, maar weldaden in marmer. O b s e r v a t o-r." Dreadnoughts. Het Vad. verneemt nog dat er uiter aard van indiening bij de wetgevende macht van voorstellen tot uitbreiding van de vloot met één slagschip geen sprake kan zijn vóór de vice-admiraal Tydeman, die voor een bespreking van deze aangelegenheid met de In dische Regeering naar Batavia is ver trokken zijh opdra cht volbracht heeft. De „Rembrandt", aan boord waar van de heer Tydeman de reis maakt, wordt eerstdaags te Batavia verwacht. Bouwfonds Binnenlandsche Zaken. Bij de Tweede Kamer is ingekomen, een wetsontwerp tot instelling van een Bouwfonds voor het Departement van Binnenlandsche Zaken. Een ongelukkig schot. Te Duisburg wilde de arbeider Ha gen musschen schieten met een flobert geweer. Hij trof daarbij zijn kind van 10 maanden, dat dood ter aarde stortte. Staking te Zaandam. Men schrijft aan De Tel. Als men 't niet wist, dat te Zaandam honderden menschen tengevolge der staking aan de houtzagerijen werkloos rondliepen, zou men het niet zeggen, De vreemdeling merkt er niets van en den geboren Zaandammer valt het alleen op, dat op sommige punten groepjes menschen staan te praten, die er op andere tijden niet staan. Spoort men langs Zaandam, dan ziet men op de anders zoo nijvere hout- werven slechts eftkele'Tnenscheh aan het werk, weeheden, die óf uit begin sel, óf uit vrees voor ontslag, omdat zij reods zoo hoog bejaard zijn, aan de staking niet wilden of durfden mee doen. Ën verder ziet men er de patroons zelf of hun zonen, een enkele maal bij gestaan door kantoorbedienden, schui ten lossen en laden, balken vervaren of aanslaan, enz. Slechts op een enkele werf, o.a. op die der firma E. Van de Stadt en Zonen, waarvan de patroons niet zijn aangesloten bij den Bond van Werk gevers in het Houtbedryf, heerscht volle levendigheid en bedrijvigheid. Toch zal deze staking indirect voor een deel der stakers nadeelige gevol gen hebben. De firma Huibert van der Stadt Cz., eigenaresse van de stoom zagerij „De Morgenster" bij wie on langs voor een belangrijk bedrag aan machine-onderdeelen werd gestolen en die nu weer betrokken is in de staking heeft beslist verzekerd het drijven harer fabriek moede te zijn en met ingang van 1 Januari 1916 te zullen liquideeren. Aan een groot gevaar ontsnapt. Een reiziger heeft aan het N. v. h N. meegedeeld Woensdag zat ik in den Zwolscjien trein, die om 5.18 in Groningen aankomt. 'tWas bij het station Echten, toen er plotseling hevig werd geremd en in minder dan geen tijd de trein tot staan werd ge bracht We reden terug en zagen toen, dat we op verkeerd spoor waren ge- loopen. En pas waren wp weer op 't goe de spoor en was de wissel weer recht gezet,, of daar kwam een trein van het Noordeü met vaart het station bin nen op het spopr, dat wij net hadden verlaten. Brandstichting. Betreffende de brandstichting als verdacht waarvan zekere L. M. uit Biervliet naar Middelburg is overge bracht, meldt men onq nader dat op 13 April tijdens de afwezigheid van den verdachte in diens woningbrand ontstond en dat de rijkspolitie direct constateerde dat de brand in een bad stede en tegelijk op den zolder die rijkelijk met petroleum bleek te zijn overgoten was ontstaan. M. werd in een herberg aangetroffen onder den invloed van sterken drank. Hij werd gearresteerd en na eerst den volgenden morgen halsstarrig te hebben ont kend, viel hij eindelijk door de mand en bekende de brand gesticht te heb ben om in het bezit van de assurantie penningen, ongeveer f 2700 te komen. Hij is daarop aanvankelijk naar Middel burg overgebracht. Men schrijft aan de Res.-bode Dezer dagen kreeg ik in handen een schrijven van de afd. Handel van het Departement van Landbouw, Han del en Nijverheid. Daar stond o.m. bij het hoofd te lezen, schrik niet„Tele gramadres „Commerce"." Overreding Loterij wet. De kantonrechter te Heerenveen ontsloeg gisteren van rechtsvervolging den agent van „De Tijdgeest" en ver oordeelde de agent van de Mpij Juliana tot geldboete, daarbij overwegende dat De Tijdgeest is eeij premieleening en de Mpij Juliana een loterij. Hoog water. De N.R.Crt. verneemt uit Grave: Hedenochtend om balfvijf zijo bij een waterstand van 7.33 M. boven N. A. P. de loozingssluizen van het riviertje de Raam open gezet, met dit gevolg, dat de peilschaal aan de Pekel- brug hedenmiddag een stand van 7.28 M. boven N. A. P. aanwijst, zoodat het binnenwater in één dag 13 cM. ge daald is. In de onmiddelijke omgeving van de Pegelbrug is deze daling duidelijk merkbaareen stukje weiland steekt reeds boven het water uit. De peilschaal aan de Maas teekent om 4 uur 7.26 M. boven N. A. P. Men meldt uit Zwolle aan de N. Crt. Me heibaas B. Mulders geraakte gisterochtend bekneld tusschen de brug aan de Yischpoort, die werd dicht gedraaid, en het brnggehoofd. Vreese- lijk gekneusd werd de ongelukkige opgenomen in het Sophia-ziekenhuis. Tusschen trams bekneld. Op het oogenblik dat gistermorgen omstreeks half zes twee electriache trams een komende van Delfshaven en een van Rotterdam, op den Nieuwen Binnenweg, elkander passeerend kwam ook een huurrijtuig aan dat tusschen de trams wilde doorrijden. Het gevolg was dat het rijtuig tusschen de beide trams geheel werd verbrijzeld en beide trams aan het voorbalcon werden beschadigd. Een persoon die in het rijtuig zat, de machinist W. F., wonende Claes de Vrieselaan, kwam er gelukkig met eenige lichto kwetsuren aan het been af. Ook de koetsier van het rijtuig, die van den bok viel, kreeg kwetsuren aan hoofd en rechterarm, terwijl een 16-jarige glasblazersjongen die juist passeerde, door glasscherven verwond werd. Voetbal. Wij ontleenen aau de Offic. Meded. van den G.V.B.: 2e kl. de Struis-?Boskoop, W. San ders; 3e kl. Zevenhuizen—Boskoop 2, J. v. Dijk; Proefwedstrijd twee G.V.B.-elftallen, R. Larson; Kampioenscompetitie 3e kl.: T.O.P. 3 de Struis 2, B. Ronselaar; gronsr. H. de Wilde en B. 8. Oroeueveld. Op het Gouda-terrein spelen Zon dag twee G.V.B.-elftallen een proef wedstrijd. De elftallen zijn aldus sa mengesteld: Elftal A: Hennuln, Alfen, doel; Wagner, Olympia en Cattol, Gouda, achter; Oostroom, Gouda, v. Zwieten en Kleijn, Alphen, midden; Faaij, Volksw., v. Oudshoorn, Gouda, Lok horst Heijnekamp en Bauer, Alphen, voor. Elftal B: IJsselstijn, Olympia, doel; Goudkade, Boskoop en Tamse, Gouda, achter; Endenburg, Gouda, Blom, Alphen en Mallon, Olympia, midden; Rijsdam, Alphen, Verkaik, Gouda, de Wilde, Olympia, Kerkhof en Verstoep, Gouda, voor. GOUDA, 18 April. Aanbesteding. Door de Hollandsche IJzeren Spoor weg Maatschappij te Amsterdam is bij onderhandsche aanbesteding aan de N. V. voorheen H. J. Nederhorst al hier, opgedragen het maken van een uitbreiding aan het ketelhuis aan de Electrische Centrale met bijkomende werken te Leidschendam voor de som van f 52945.en het maken van een werkplaats onder en achter de bogen Nos. 106, J08 en 110 van do viaduct van de Zuid-Hollandsche Electrische Spoorweg aan de Vijverhofstraat te Rotterdam voor de som van f 12442. Lezing Mr. Smeenge. In de advertentie van de afd. Gouda van Schuttevaer, is abusievelijk ver meld dajt de lezing van Mr. Smeenge Maandagavond 3 uur zal beginnen. Men zal reeds hebben begrepen dat daar behoorde te staan S uur. i Het landweerplichtig kader der lich tingen van 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913 uit de districten Leiden en Gouda (28e en 29e bataljon) komt 22 Mei in een kamp bij Katwijk onder de wape nen om aldaar tot 30 Mei gelegerd en geoefend te worden. De landweerplichtigen der lichtingen 1912 en 1913 uit die districten komen voor zoover zij geen rang bekleeden van 25 tot en met 30 Mei onder de wapenen. De staking in de bouwvakken. In antwoord op het door den heer P. J. Kolijn aan het stakingscomité gerichte schrijven is namens de twee organisaties aan den heer P. J. Kolyn een schrijven gericht van den volgen den inhoud Mijnheer, Wij namen met groote belanstelling kennis van uw gewaardeerde pogin gen om te trachten patroons en ar beiders in het bouwbedrijf hier ter stede tot elkaar te brengen. Het zal u waarschijnlijk niet onbe kend zijn, dat nog in de vorige week door ons de plaatselijke patroonsorga nisatie is geschreven dat wy „elk oogenblik" tot onderhandeling bereid zijn om eventueels wijzigingen in ernstige óverweginging te nemen. Wij blijven dus volkomen in de lijn van de vele door ons gedane pogin gen om een conflict te voorkomen, indien wij u hierbij mededeelen dat iedere ernstig gemeende poging om te trachten het conflict op een bevre digende wijze tot een einde te bren gen, bij ons steun en sympathie zal vinden. Wij bevestigen hiermede dan ook officieel besloten te hebben, dat onze vertegenwoordigers op de door u ge- wensehte bemiddelings-conferentio te genwoordig zullen zijn. Hoogachtend, Namens de stakers, voor de besturen, 0. HEIJ, Socr. Van patroonszijde werd ons mede gedeeld dat een schrijven als door den heer P. J. Kolijn aan de arbei dersorganisatie is gezonden ook is ge richt aan de patroonsvereeniging in de bouwvakken. Door afwezigheid van den voorzitter is dat schrijven van die zijde nog niet beantwoord. Naar ons echter van meerdere zijden werd medegedeeld moet het ernstig in twijfel worden getrokken of voor het geval dat oen bemiddelingscommis sie, als door den heer Kolijn bedoeld, tot stand komt, door de besprekingen dier commissie een goede oplossing zal kunnen worden bereikt. Immers de quaestie waar hot om gaat is bezwaarlijk voor bemiddeling vatbaar, waar door de patroons, op enkele kleinere na, die den doorslag niet kunnen geven, definitief besloten is geen collectief contract te aanvaar den. Dit is een principieele uitspraak geweest, waaraan niet te tornen valt. Moest over voorwaarden worden onderhandeld dan zou oen oplossing, naar den wensch van beide partijen, zeker spoedig kunnen worden ge vonden. De Logé. Het succes dat aan het blijspel „De .Logé" hier en elders is te beurt ge vallen, heeft het dilettantentooneel- gezelschap dat dit stuk opvoert, doen besluiten gevolg te geven aan de vele aanvragen om nog een vierde opvoe ring te doen plaats hebben. Dit aar dige stuk van onzen stadgenooot, den heer Nauw, zal nu Zondagavond op nieuw in Concordia worden gegeven. Wij verwijzen ook naar de adver tentie in dit blad. „De Goudsbloem". De tooneelclub „De Goudsbloem" zal haar tweede uitvoering in dit sei zoen geven op Zaterdag 25 April a.s. Op dien datum zal in „de Nieuwe Schouwburg worden opgevoerd „De Reis naar Turkye", blijspel in 3 be drijven van Oscar Blumenthal en Gustav Kadelberg. Na afloop zal er bal zyn onder leiding van den heer B. Sternfeld. Plateelbakkerij firma P. van der Want Gzn. Sinds eenige weken is door de firma P. van der Want Gzn. aan hare pijpenfabrieken aan de Kuiperstraat alhier, een nieuwe afdeeling yerbon- den, welke zich uitsluitend bezig houdt met de fabricage van plateelwerk.

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 5