DÏËNSTBÖDË mzrz Groote Faillissement Uitverkoop SOMlEWmBLmDlNS-iüATSCEArriJ. Het Adres Een Rembrandt! ""ihnathion. Voor de Kaasmakerij. ZOMER 1914. Stremsel en Kleursel 145 Mijn RECLAME RIJWIEL v|" WOLFF C' Slechts in deze flacons Zaterdag 4 JULI COSTER's Hanlir. SCHIPPERS LIJNZAADKOEK. SCHIPPERS OLIESLAGERIJ, II Haemeaflikken F. A.DEE, Burgermeisje ASTRA P- Weijer, Dames. Wertheim aus Berlin r o.oo r ©.- ri8.ro rn.io Uw Motorrijwielen n U. magneet ea veerende vorkUI.-. Vergadering Dienstbode, Eereprijzen, Gouden en Zilveren Medailles, f 28.50 Rijwielmagazijn Korte Pannekoekstraat 9a, b en c, De Vredescongressen in 1914. nr. Brieven uit de Hofstad. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Advertentiën Priedrich Helm Woleken Johanna Maria Bruijstens fWWWWWWW# gevraagd, Eau de Cologne Toiletzeep Medicinale Zecpen Drogisterij Westhaven 11, der wetenschap is PTOdlondemindtH> lemidJelwr an,inon Er i,s slechts éénecht„Od«l"-mondwater. en volgende dagen Heeren- en Jongeheeren Costuums Regenjassen, Demi-Saisons, Ulsters, Jekkers, Winterjassen, Pantalons, Fiets Capes, Werkmansbroeken en mouwvesten. taluum Blauw Costuum lanlasie Cost. Blauw diagonaal f 10.00 Cosluum lanlasie r 5.35 Cosluum gesimpt f 10.- Cusluum lant. 2 rij f 4.20 Cosluum laul. 2 ri] f 8.50 Cost. Blauw Cheviot f 7.50 Cosluum Geruit f 14.- Muiim lanlasie f 6.50 Cost, grijs modern f 13.8© Cosl. nieuwe kleur f15.35 Costuum Bruin r 15.- Cosluum prima zwart f 11.5© Cosluum donker Grijs f 0.2© Cosl. pr. zwart gekl. f21.25 Cosluum Modern r ii.- Cusluum prima sla! Cosloum Elegant teluum Mode kleur f 17.35 ULSTERS vanaf f 2.IO, .BROEKEN vanaf 45 cent. BoererLVisclmiaxkt 1 hoek Lamsteeg ROTTERDAM. M. C. BttAATJr. Wearwell Rijwielen zijn snel, sierlijk en laag in prijs. ADB. DE GROOT. Kleiweg 79, GOUDA. XHSfllNSEl-MHTSClIirPU P. IHIIJtllV SANATOGEN F. A. DEE, ttó, heeft voorradig: M. RAVENSWAAYZONEN Aambeien. Kipstraat 4=2, ROTTERDAM. 1S Apotheek Gouden Hert, P. BORG MAN! en ZOON. Dr. P. J. Hciiieveèii Borgman, Apotheker. Mosseltrap 2, Rotterdam. ROTTERDAM, Telefoon 8870. uurkdr^. Voedert CJw vee met Overwerkte nieren. Dagelijks worden door een gejond mensch omstreek 3040 gram urine- stof en 1 gram urineztmr afgescheiden en deze hoeveelheid is voldoende om tot een noodlottig einde te leiden, wanneer zy in het lichaam achterblijft. Alleen uw nieren kunnen u redden, want zij alleen dragen zorg voor het filtreeren van het bloed. Wanneer de nieren echter overwerkt zijn, blijft een gedeelte der schadelijke stoffen in het bloed achter en dien tengevolge gevoelt gy u vermoeiden dof, gij begint last te krijgen van rugpijn, hoofdpijn, stijfheid in de-spie ren en gewrichten, duizeligheid, be zinksel in het water, waterzuchtige zwellingen in de enkels of rond oogen. Misschien moet gij des nachts dikwijls opstaan, of de urineloozing geschiedt moeilijk en pijnlijk. Wanneer de bovenstaande verschijn selen verwaarloosd worden, kunnen gevaarlijke en ongeneeslijke ziekten der nieren en blaas zich ongestoord verder ontwikkelen en plotseling, zon der waarschuwing, optreden. Geneest uw nieren terwijl het tijd is, leeft zoo rustig mogelijk, vermijdt buitenspo righeden van welken aard dan ook, houdt u aan een eenvoudig dieet, en zet een kuur met Foster's Rugpyn Nieren Pillen door, totdat ieder spoor van uw kwaal verdwenen is. Dit ge neesmiddel herstelt de goede werking der nieren en blaas, het verdrijft het urinezuur, de oorzaak van lendenjicht, rheumatiek, niersteen, enz., eto het voort het overtollige water af, waar door de oorzaak van waterzucht enz., wordt weggenomen. 55 Te Gouda verkrijgb. bij d%hh. S. van Loon, v.h. Wolff Co., Westhaven 11, en Ant. Coops, Wijdstr. 29. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75_ voor één, of f |0.voor zes doozen. Eischt de echte Foster' Rugpijn Nieren Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven» staand handelsmerk. Onze nationale vrede s- b ij eenkomst. Terwijl in andere landen reeds gedurende verschillende jaren do goede gewoonte beBtond om aan de jaar lijksche algemeene vergadering van den nationalen Vredesbond een reeks van propagandabijeen komsten te ver binden, zoodat de stad, waar de ver gadering gehouden wordt, een drietal dagen als het ware geheel in het toe ken van den vrede staat, droeg de jaarlijksche bijéénkomst van „Vrede door Recht" tot dusverre een meer eenvoudig, strikt huishoudelijk ka rakter. Met de ontwikkeling van den Bond heeft echter gaandeweg ook de alge meene vergadering een wat grootscher karakter verkregen, en de dit jaar voor het eerst in de hoofdstad van ons land gehouden jaarvergadering stemde reeds in zooverre met debui- tenlandsche "congressen overeen, dat tal van onderwerpen behandeld wer den, niet in de eerste plaats om hier over het gevoelen van de algemeene vergadering in te winnen, maar om door de behandeling meer bekendheid te geven aan, propaganda te maken vóór die onderwerpen bij de aanwe zige afgevaardigden en bij het kranten lezend publiek. «Was de ochtendvergadering gewijd aan het uitbrengen der jaarverslagen en aan stemmingen voor de benoe ming van nieuwe Bestuursleden en de afgevaardigden naar het Weener Congres, de middagvergadering droeg feitelijk een geheel propagandistisch karakter. Zeker, er bestond gelegen heid tot stemmen ov-er de voorgestelde moties, maar, zooals ook te voren voorzien kon worden, van die gelegen heid werd bijna in het geheel geen gebruik gemaakt. Met uitzondering van óón motie, waartegen één Afdeeling zijn afwijzende stem uitbracht, werden alle moties onder applaus aangenomen. Was het ook anders te verwachten, dan dat de Bond „Vrede door Recht" met instemming zou begroeten de aan staande opening van de Academie voor Internationaal Recht, de oprich ting van de Amsterdamsche Studen tenvereniging „Vrede door Recht", de Nederlandsche Bond van Jongere Vredesvrienden, de gemeenschappelijke reis van meer dan honderd Nederland sche pacifisten naar het Weener We reldcongres voor den Vrede, de voor genomen Zes-Staten-Tentoonstelling te Groningen, alsmede de plannen tot stichting van een internationaal Con gresgebouw te 's-Gravenhage Toch was het geenszins overbodig dergelijke algemeen gedeelde wenschen te uiten. Want niet alleen zal de geestdrift, waarmede alle inleiders zonder uitzondering hun motie bespra ken, bij verschillende afgevaardigden een weerklank hebben opgewekt, maar voor velen zal eveneens het nat der in de moties belichaamde denkbeelden helderder in het licht getreden zijn. Wie had b.v. te voren ingezien, hoe talrijk de gronden waren, die naar de uiteenzetting door mr. H. C. Dressel- huijs gegeven in zijn even aangenaam van vorm als belangrijk van inhoud voorgedragen inleiding, pleiten vóór de stichting van een internationaal Congresgebouw Voor menigeen, die zich zal hebben afgevraagd of een dergelijk Congres gebouw, hoe nuttig en wenschelijk ook, wel zóo nauw verband met de Vre desbeweging houdt dat het een eere plaats verdiende op de agenda der iaar vergadering van „Vrede door techt", gaf mr. Dresselhuijs het over tuigende antwoord. Niet de commer- cieele overweging dat 's Gravenhage en geheel ons land financieel voordeel zouden hebben van eten gebouw dat tal van internationale congressen naar ons land zou weten te trekken, noch zelfs de versterking van Nederland's aanzien en eer in het buitenland, kon den voor „Vrede door Recht" den doorslag geven, om zijn invloed aan te wenden ter ondersteuning van de actie eener bijzondere commissie, die zich, naar mr. Dresselhuijs mededeelde, reeds gevormd heeft, om de stichting van een waardig gebouw voor inter nationale congressen te bevorderen. „Vrede door Recht" kan en moet de zaak uit internationaal standpunt be zien en het internationaal congresge bouw mede helpen tot stand brengen, omdat dit gebouw den glans van het Vredespaleis zou verhoogen. Het Vre despaleis is niet alleen een fraai paleis, de hooge zaak der internationale rechtspraak waardig. Het Vredespaleis wil ook suggestief werken, het moet ieder jaar zijn wereldvermaardheid vermeerderd zien, het moet zijn het middelpunt, het brandpunt van het internationalisme. De vooruitgang der Vredesbeweging hangt samen met het aanzien van het Vredespaleis. Een der doeltreffendste middelen nu, om dit aanzien te verhoogen, is, dat in de on middellijke nabijheid van het Vredes paleis jaarlyks duizenden personen uit alle landen van verschillenden werk kring en congressen samenkomen, om hun gemeenschappelijke belangen te bespreken, om bouwstoffen bij te bren gen voor het te vormen internationaal recht dat in het Vredespaleis moet worden toegepast, om een levend ge tuigenis te zijn dat de internationale belangengemeenschap en de volkeren- vriendschap, waarvan het Vredespaleis een symbool is, niet alleen een toe- komstwensch is, maar voor een groot deel reeds bestaat. En daarom verdienden ook de Pa leisplannen der Maatschappij Zorgvliet de sympathie van „Vrpde door Recht". Want in deze plannen is begrepen, behalve den bouw van een Konink lijk Palei\voor de weldra te openen Academie v^pr Internationaal Recht, en de stichting van een Internationaal Congresgebouw, beide in de onmid dellijke nabijleid van hot Vredespaleis, dat aldus een omgeving zal verkrijgen, zijn vef^heysn bestemming waardig. CCXLI. Een der voornaamste vraagstukken van gemeente-beheer in een groote stad is dat van den vuil-afvéer. De hooge eischen van hygiëne die aan de groote steden worden gesteld en steeds meer opgevoerd, hebben dit vraagstuk steeds moeilijker en omvangrijker gemaakt, terwijl de kosten welke een goede op lossing met zich brengt, enorm zijn. Er ligt een reusachtig kapitaal aan rioleoring in den grondde dagelijk- sche vuilverwijdering van de straten en uit de huizen kost schatten geld, terwijl de baten van dit uitgebreide bedrijf uitermate gering zyn. Wij mogen ons in de residentie ver heugen in een zeer uitstekend inge richt bedrijf der gemeente-reiniging, waaraan alleen het sluitstuk nog ont breekt: de vuil vernietiging. Zooveel als mogelijk is wordt ge waakt tegen verontreiniging der grach ten, maar niettegenstaande dat zenden deze al te dikwyls minder welriekende geuren omhoog. Over den invloed van deze uitwasemingen zijn degeleerden het niet geheel eens. Zij, die jaren in de onmiddellijke nabijheid van de grachten hebben gewoond, verklaren vaak niet het minste nadeel ervan ondervonden te hebben, terwijl het in theorie toch allerminst aanbevelens waardig kan zijn in plaats van zuur stof, zwavelwaterstof en dergelijke min-frissche odeuren in te ademen. Hoe het zy, niemand zal er iets tegen hebben, dat het gemeentebestuur er op uit is den stank te verwijderen. Een uitvoerig rapport te dier zake is thans verschenen en daaruit leeren wij allereerst dit belangrijke dat de verontreiniging niet plaats heeft in den Haag zelfj doch wel vóór dat het water binnen de veste komt. Dfelft met zyn fabrieken komt in de eerste plaats de twijfelachtige eer toe aan onze stad de minder geurige dampen te leveren. Daarnaast mag Loosduinen genoemd worden. Mis schien moest dit dorp wel in de eerste plaats worden genoemd. Het afval van de groentenveilingen wordt daar maar eenvoudig in het water geworpen, zakt met den stroom mede, ontbindt middellerwijl en passeert juist in dien toestand onze stad, dat het den meesten geur verspreidt. Naar het rapport mee deelt, ligt op den bodem der Haagsche grachten een zeer dikke laag modder, die bestaat uit een rottende massa, waaruit voortdurend gassen opstijgen. Natuurlijk wordt het water er in den Haag zelf niet beter op. In de onmiddellijke nabijheid van den vuil nisbelt ligt een sloot, waarin nogal veel aan het vuilnis terecht komt èn bij het verwerken èn door den wind èn bij het overladen in de afvoerschuiten. Deze sloot mondt ook in een der grachten uit en is dus mede verant woordelijk te stellen voor de veront reiniging. Het rapport adviseert dan ook in de eerste plaats deze sloot te dempen. Overigens is het gemeentebestuur in deze aangelegenheid zeer deligent. Als er iets is dat iederen vreemdeling, die den Haag bezoekt, opvalt dan is het wel de reinheid der straten. Een enorm verschil met Rotterdam en Amsterdam, al geven wij aanstonds toe dat deze beide plaatsen door haar omvangrijker straatverkeer in veel on gunstiger conditie verkeeren. Buiten twijfel is het echter of het beheer van dit gemeentebedrijf is in zeer goede handen. Minder gelukkig zijn wij in dit op zicht ten aanzien van de openbare werken. Daarover wordt in alle groote steden steen en been geklaagd en den Haag maakt hier helaas geen uitzon dering. Het vraagstuk van de volks huisvesting dat ook onder het gebied van gemeentewerken ressorteert, is in zijn oplossing zoo achter op, dat zelfs in de Tweède Kamer over dien achter stand is geklaagd. Eindelijk is er na vele jafpeh wachtens een voorstel ge komen van B. en W. aan den Raad, dat zoo alle verwachtingen teleurstelt, dat wij wel een warme raadszitting verwachten, wanneer dit ontwerp aan de orde komt. Het wordt door iedereen ook van ons dagelij ksch bestuur toe gegeven, dat ten aanzien van het woningvraagstuk den Haag een heel eind achter is en merkwaardig is daar bij dat men de schuld daarvan overal elders zoekt dan waar ze ligt. Nu eens is het de wisseling van wethouders, dan weer de omvangrijkheid van de kwestie, dan weer wat anders dat de oorzaak heet, te zijn van den achter stand, terwijl de ware reden niet anders is dan gemis aan voortvarendheid van het dagelijksch bestuur. Er zal nu echter een begin gemaakt worden en dus is er wel een nieuwe hoop ont staan op een verbetering. De ruim 1300 ambtenaren van de gemeente zijn alïe in actieer is een salarisregeling bij den Raad ingediend en dus is nu het ijzer heet om ge smeed te worden. Het is voor den buitenstaander onmogelijk een derge lijke regeling te beoordeelenhet eenige dat duidelijk voor hem is, is de toeneming van het totaal bedrag der kosten van bezoldiging met niet minder dan zeventig duizend gulden 's jaars. Per hoofd is het dan nog maar een goede vijftig gulden. Hieruit blijkt hoe ver de gevolgen zijn van een simpele verhooging. Het incident dat een paar weken geleden den Haagsohen raad in be roering bracht, is kalm geslecht. Ge deputeerde Staten zijn in de gelegen heid een definitieve uitspraak te doen en de zaak waar het om gaat de opening van de Handelsschool zal er geen nadeel van ondervinden, aan gezien de raa^F dood-leuk nogmaals hetzelfde heeft besloten. Gedeputeerde Staten krijgen dus twee besluiten, precies eensluidend, over dezelfde zaak. De beslissing wordt algemeen met veel aandacht tegemoet gezien. HAGENAAR. Aanvragen van werknemers op 3 Juli. Volwassenen 1 timmerman, 1 opperman, 1 machinist, 1 kellner, gedurende de kermis. 1 grondwerker, 1 pakhuisknecht, 1 loopknecht, 1 werkman zonder vakkennis, 1 warmoezier. Halfwas of aankomende 1 stoker, Leerlingen en jongens 2 klerken. Aanvragen van werkgevers. Volwassenen 1 werkman zonder vakkennis. Leerlingen en jongens 2 jongens zonder vakkennis. Den 17 Juli e.k. hopen EN hunne te herdenken. Rotterdam, 4 Juli 1914. Boerensteiger 81a. 20 f* m De Heer en Mevrouw VAN REEDT DORTLAND—Brouwer be danken vriendelijk voor de belang stelling, bij de geboorte van hun dochtertje ondervonden. Visites bij voorkeur Dinsdag a.s. van 2lli4l)2 uur. Gouda, 4 Juli 1914. Apotheker. Westhaven. Jo 's-Gravenhage wordt Augustus gevraagd een eenvoudig P. G., een burgerpot kunnende koken on netjes werken. Loon f120 met ver hooging en f26 waschgeld. Fr. Br. NOORDEINDE 122a, Den Haag. tegen 1 of 15 Aug. te Scheveningen. Goede getuigen vereischt Loon f 150.—, waschgeld f 26.—. AdresMevr. DE LANGE, Leuven- sche straat 56. 59 Sanitaire Slofwerende VLOKROLIE. Door de Arbeidsinspectie aanbevolen in werkplaatsen, drukkerijen etc. 415 cent per Liter bij Apotheker, GOUWE 135. Haarwa8schen met Electr. droging. Aparte Salon. Levering van alle soorten HAAR- WERKEN. balt. a. de jong Coiffeur. Oosthaven 31. wordt het eenige echte mondwater „Odol" verkocht. Alle andere preparaten, die mochten worden aangeboden onder den naam „Odol" zijn namaak. Men wijze alle mengsels, die niet in onze t orgineele Odolflacons worden te koop geboden, met nadruk af. Voordat men koopt, overtuige men zich, dat men een flacon krijgt» als hier is afgebeeld. Dan alleen heeft mey de zekerheid, het echte mond water „Odol" te hebben, dat alleen door de Wetenschap wordt geroemd als het preparaat, hetwelk geheel beantwoordt aan de laatste eischen van de mond-hygiene. Prijs'kleine flacon 60 ct., groote flacon (toereikend voor maanden) f l-~~' van het Kleederwarenhaus in het pand BOERENVISCHMARKT No. 1. hoek Lamsteeg, ROTTERDAM. De bekende kooplieden in ongeregelde goederen hebben heden aangekocht van den Curator in het faillissement Wertheim Berlin, den geheelen voorraad gemaakte bestaande tjit prima kwaliteiten en eerste klas afwerking en zijnde als volgt: alle soorten in Blauw, Zwart, Grijs en Bruin, in diverse streepen en in alle gewenschte modellen. Verschillende soorten Deze Goederen zijn voor alle standen geschikt om reden er alle genre-modellen, kleuren en kwaliteiten voorhanden zijn. Daar wij deze partij Confectie Goederen contant hebben gekocht zijn wij in de gelegenheid de goederen voor enorme lage prijzen van de hand te doen en wel voor één derde der wer- kelyke waarde. Hieronder overzicht der prijzen wat de goederen gekost hebben en waarvoor zij thans verkocht worden. waarde f 20.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 27. nu twee derde verminderd, is waarde f 37.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 16.— nu twee derde verminderd, is waarde f 30. nu twee derde verminderd, is waarde f 12.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 24.50 n^ twee derde verminderd, is waarde f 22.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 42. nu twee derde verminderd, is waarde f 19.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 41.50 nn twee derde verminderd, is waarde f 46< nu twee derde verminderd, is waarde f 45. nu twee derde verminderd, is waarde f 34.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 27.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 63.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 36. nu twee derde verminderd, is waarde f 56. nu twee derde verminderd, is waarde f 36.50 nu twee derde verminderd, is waarde f 52. nu twee derde verminderd, is GEOPEND alle dagen van 9—5 en van 7—10 uur. ZATER DAG tot des avonds 12 uur. ZONDA£l tot 1 uur. Dus allen naar 200 Aan g'eabonneerden wordt herinnerd, dat de betaaldagen voor het 2e kwartaal, zijn van 1 tot en met 8 JULI. De Direoteur, Onbetwistbaar het beste en goedkoopste motorrijwiel. AGENT Prijscouranten gratis. IMPORTEURS GEBR. SIEBGL, Amsterdam. Naamlooze Vennootschap gevestigd te Gonda. Jaarlijksche Algemeene van AANDEELHOUDERS VRIJDAG 17 JULI 1914, des voor middags 11 uur Hotel „DE ZALM" te Gouda. Punten van behandeling liggen vanaf 7 Juli a.s. ten kantore der Maatschappij ter inzage. Aandeelhouders, welke aan de be raadslagingen of stemmingen wenschen deel te nemen, moeten hun aandeelen minstens 8 dagen te voren deponeeren bij de Heeren R. MEES ZOONEN te Rotierdam of ten kantore der Maatschappij te Gouda. voor BURGERS E. N. R. en ROVER RIJWIELEN is bij Lange Tiendeweg 16. Ruime voorraad. Billijke prijzen. Groote sorteering toebehooren Bagagedragers. Rijwielmandjes. Stuurspiegels. Rijwielclaxons. Cyclometers. Electrische Rijwiellampen. Lucas- en Riemann Lampen. Zadels en Tasschen. Kinderwagenbandjes. bij Apotheker.Westhaven. LANGE TIENDËWEG 27. Versche Aardbeziën, Perziken, Blauwe Druiven, Tafelperen, Tafelappelen, Bananen, Tomaten, Sinaasappelen, enz. Aanbevelend. Men wordt verzocht op 't MERK te letten uit het Magazijn van QOBINCSEM. THEEËN worden afgeleverd in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nom- mer en Prijs, voorzien van nevenstaand Merk, vol gens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geeerde orders aan- bevelend, J. C. BIJL voorheen J. BREEBAART Lz. De Aamheiensealf van Apothe ker 1IOO Hl geneest spoedig in- en uitwendige, bloedende en blinde Aam beien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje 50 ct» 12 Verkrijgbaar te Gouda bij ANTON COOPS,'Fa. WOLFF Co., te Rot terdam bij E. VAN SANTEN KOLFF, Korte Hoofdsteeg 3. schilderij heeft veel bekijks, zoo is het ook met Mevrouw PRINS-Waller, 178 Riouwstraat, Den Haag, vraagt met 1 of 15 Augustus een kunnende koken en werken. HOMOEOPATHIE. Depót der centrale Homooopa- tischo apotheek van Dr. Willmar Schwabo te Leipzig. Op aanvrage per briefkaart wor den franco en gratis boekjes over homoeopathie toegezonden. Do geneesmiddelen worden in te Leipzig verzegelde fleschjes afge leverd. 30 Vooral thans, met de zoo afwisselende koelo en warme dagen, wordt men dringend en nog eens dringend verzocht, bestelt en gebruikt uitsluitend Alle Kaashandelaren, Grossiers en Wederverkoopers, hebben deze zoo voortreffelijke fabrikaton in hun verkoop opgenomen. hebben kaasmakers met COSTER's Stremsel en Kleursel behaald. Hieronder zijn de hoogste onderscheidingen, als le. Koninklijke Eereprijs. 2e. Alle Prijzen Hoofdwedstrijd, Den-Haag. 3c. Eereprijs van de stad Woerden. 4e. Eereprijs van de stad Hamburg. 5e. Gouden Medaille, Eere Afil. Gouda. ENZ., ENZ., ENZ., ENZ., ENZ. overtreft allo in kwaliteit, praohtig gelakt en vernikkeld, kogelfreewhi iel, stuur met 2 remmen, prima banden, solide garantio, enz. Wilt gij veel geld verdienen, koopt dan mijn Klokkenlagc'r Rijwiel, waarde f 60.nu f 39.Machine en bandon allo ge garandeerd. Vraagt mijn Reclameband f 1.98 met 12 mnd. garantio. 40 MaTTE KtlttS Eh VOCHTIGE MURE" Rotteroam HCHRI HUIHCn AlEXIMHOFE. UTRECHT Vraagt beschrijving Q ZUIVERE MURWE Hoog- vet- en eiwitgehalte. VLAARDINGEN. F-tS

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 2