Op alle goederen minste korting 15 Extra koopjes in de Etalages. Gebroeders RIJKEN DE LANGE DE PBONOLA, ^0[RP05T:5!öar EXCELSIOR BANDEN Zondags GESLOTEN zijn. JU. Koninklijke Fabrieken 1 tam (Laai f aitrw" Slechts 14 dagen. Einde Uitverkoop beslist 18 Juli. HEDENAVOND 7 UUR WESTLANDSCHE HYPOTHEEKBANK ODSGHE COURANT begint de Haematogen F. A."dEE, Fotograf ie -Arlisti que, Fotografieën in Aquarel, Pastel en Olieverf X-tijza.zsusucLlco©3s©33* f Tweede Blad. bij Sduq Gedempte Binnenrotte ^I^-IsTO'S ROTTERDAM VLEUG-ELS Telefooxi laatorcorrL23a.-a-n.aaJL 25SS- Uitgekeerd dividend 21%, 22%, m0'/0».20 Atelier W. J. VAN ZANEN, Oosthaven 20. Tln.si.ris overal:' Vanaf 12 TTTLI zal HOEDEN- en PETTEJN MAG AZIJN van A. F. VAN DER STEEN, - Kleiwegstraat 30 Weerzinwekkend. FEUILLETON. Voor Moes- eo Bloemtuin, enz. Buitenlandscb Nieuws. ftroote Uitverkoop van Steinway Sons, Bechstein, Erard, Julius Bliithner, Pleijel, Grotrian, Steinweg Nachf., Knake, Q. Adam, F. Adam, Mann Co., Knöchel, Rönisch Eigen Fabrikaat. 102 Het PIANOSPEELAPPARAAT (ook ingebouwd in vleugels en pianino's) met artistenrollen, stelt iedereen „in staat muzikaal piano te spelen. Steeds in onze magazijnen te hooren. Geïllustreerde Catalogus op aanvraag franco en gratis. 's-GRAVENHAGE, Lange Houtstraat 28 BIJKANTOREN: AMSTERDAM, Damrak 92 ROTTERDAM, Wijnhaven 86 DirecteurenJhk. J. HOOPT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. QeplMtH maatich.piMllik kapitaal I 3-ooo^oo Hypothecaire Ueningên meer dan-a8.ooo.ooo Gezamenlijke reserves ruim- 614.000 Clrculeerende pandbrieven circa-a7.ooo.ooo Wlniwwwamw pama"""» «11 BI PANDBRIEVEN verkrijgbaar bij A 19 B agenten en commissionnaire in efte I I tot den koers van 100 °/o. de Pacten UTRtCHtr GOUDA. Apotheker. Westhaven worden in elk formaat uitgevoerd vanaf visite tot levensgroot. Zeer veel succes en uitnemend geschikt voor gelegenheidsgeschenken. RUIME KEUZE LIJSTEN VOORRADIG. Atelier geopend van 9—5 uur, 's Zondags tot 2 uur. 40 STERK EK SNEL. - STEEDS GROOTER SUCCES. GEN. DEPOT HANN. GUMMIWERKE „EXCELSIOR'. FRED.PLEIN 29 Telef. lnterc. 5518 N. AMSTERDAM OPGERICHT 17U. Voedert uw Vee met de euivere murwe merk ,8ter" en W E>, eu mor A BOOK EMUUEUKK murk WD, Uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaar e Eere-Diploma Partje 1900. Negen Gouden Medaille». ZATERDAG 4 JULI 1914. De V aderlander, u.l., schrijft: Wij hebban nooit iets gekend, dat s tegen de borst stuit, als een roaoL- chte doode te zien exploiteeren tot 3 behalen van politiek voordeel. Belaas is ook Thomson daaraan niet itkomen. „Het Voik" bijv. gal een necrolo gie, die daarop neerkwam, dat de keld van Durazzo eerst een man van beteekenis zou geweest zyn, als hij maar lid van de S.D.A.P. geweest was. We zullen daarvan maar niet anders zeggen, dan dat we niet we ten voor hoeveel of hoe weinig men did daarvan kan worden, en dat dit recept om een „groot man" te wor den ons te goedkoop is. Veel eiger maakte het een inzender in het „Han delsblad", die de schuld van Thom son's dood geeft aan de clericalen, die door hun herstemmingsadvies ge maakt hebben, dat hij niet in Leeu warden herkozen werd. En ware hij wel herkozen, dan zou hij in de Twee de Kamer hebben moeiten wezen, en Wie in de Kamer is, kan niet tegelijk op het slagveld zich bevinden, at qui ergo, ware hij dan nog in leven; men f ziet, dat allee sluit ajs een bus, ook van onbenulligheid. Wij proteeteeren tegen dergelijks weerzinwekkend geschrijf, waarmee Thomson niet geëerd wordt. Hoe zou hij, die alle dingen, ook zijne bij de stembus in 1913, getuigegijp, telegram aan Troelstra, aeogroot zag, zich geërgerd hebbeif jver der gelijke strijdwijze, als bij die, met een ander als corpus delicti, had mo gen beleven. En behalve dat zulk geschrijf het toppunt van dwaasheid is, bewijst 't dat de schrijver er van Thomson al heel weinig, heeft gekend. Thomson was toch in zijn hart veol meer soldaat dan Kamerlid, als is hij dan ook zoolang hij deel uitmaakte van de Volksvertegenwoordiging, een voorbeeld geweest van ijver en toe wijding. Onze overtuiging is dan ook, dat hij de roepstem om naar Al banië te gaan, even beslist zou heb ben gevolgd, ook al zou Leeuwarden in 1913 zijn mandaat hebben ver nieuwd. Organiseeren toch was zijn lust en zijn leven, en het trok hem te meer aan, naarmate daarbij groo- te moeilijkheden eu gevaren waren te overwinnen. Men moet zich trou wens ook niet voorstellen, dat hij onder zijne niet-herkiezing gebukt ging; daar was hij heelemaal de man niet naar in de eerste plaats, inaar daar kwam nog wat anders bij. In zijn hart verlangde hij weer naar L den troep terug en hij zou dan ook 1 nooit genoegen hebben genomen met H zoo langdurig verblijf in de Kamer, f dat hij, om zoo te zeggen, den niaar- schalksstaf uit zijn staf had moeten laten wegnomen. Met andere woorden den hoogstenrang in het leger moest en zou hij bereiken, dat was zijn ideaal. (Onze lezer» weten, dat de tijd, dat men op de banken van de Tweede Kamer van luitenant, luite nant-generaal kan worden, reeds ver achter ons ligt). En daarom ging hij met blij ge moed naar den troep terug, en als wij een enkele maal onze vrees niet konden onderdrukken, dat hem van zekere zijde in het leger wel eens een minder aahgename ontvangst ten deel kon valletf, dan stelde hij ohs gerust met dien blijden lach, dien wij helaqs nimmer meer zullen hoo ren. Z^ker, hij zou het leger vaarwel De gevolgen van een ziekte- Mijn beide tantes «zijn vroeger altijd best over elkaar te spreken geweest, maar tegenwoordig kijken zij elkaar zelfs niet meer aan. Dat is zoo gekomen Tante Anna had, ten gev olge van een verkoudheid, geruimen tijd het bed moeten houden, tante Laura ook, en qnmiddellijk na haar genezing zijn zij elkaar op straat tegengekomen. Tante Laura opende den veldslag met de woorden Je hebt je in een. heelen tijd niet laten zien! Ik ben immers ziek geweest Zoo, ik ook. Wat, jij ook Maar in ieder ge val niet zoo erg al® ik! ÉL O, veel ergca*!... Influenza.... het was verschrikkolilk! |&r- Alleen maar Influeozi? Bij mij vrap het influenza iVn ktoelcaiarrh. *8fc En. keelcatarrh? O! daar let ik niet meer op, die heb ik doorloo pend. Zoo, wat zeg je^ Ja, maar een slifimvliesontste- king als ik heb gehad-... ....Is bij lange ma niet zoo ge vaarlijk als een echte keelcatarrh. Zoo, wat je zegt,! hebben gezegd, als men hem minister van Oorlog had gemaakt, want hij haakte er naar te laten zien, wat door zijn stelsel kon worden verkre gen. Maar hij zag zelf wel in, dat zijn tijd nog niet gekomen was, en dat voor zijn optreden moeilijk een minder gunstig oogenblik kon gebo ren worden, dan dat waarop Colijn's Militieet moest worden geconsoli deerd.''Wat niet wegneemt, dat als er een Concentratie-kabinet ware ge formeerd, en men had hem de porte feuille van Oorlog aangeboden, hij deze zou hebben aanvaard, de moei lijkheden toch waren er naar zijne opvatting om te Worden overwonnen. Of hij zich daarbij niet te veel door zijn optimisme liet leiden; of hij we zenlijk er op zou hebben kunneu-re- kenen, dat men zijn stelsel fair trial zou geven, blijft natuurlijk open vraag, die wij niet gaarne bevesti gend zouden beantwoorden. Maar zqodra de Concentratie door haar besluit om de regeering niet te aanvaarden ilen concentratieman Thomson de zekerheid gaf, dat hij weer op zijn eerste roeping was aau- gewezen hij woonde die vergade ring niet bij, omdat hij door dienst zaken verhinderd was wijdde hij zich daaraan met alle kracht die in hem was en die was niet gering, om dat hij het eerst onontbeerlijke had om groote dingen te doen, het geloof in zich zelf. Zoo staat de zaak met Thomson, en wie hem waarlijk eert, zal zijn nagedachtenis niet verlagen tot poli tiek strijdmiddel, maar zal, bloemen op zijn graf strooiende, slechts zacht- kens kunnen fluisteren: What ever isr is beet. Profiteer van de Vruchten Wij zijn weer in den vruchtentijd. De aardbeien komen eerst, dan volgen de bessen, frambozen en kersen, en straks worden ons de boomvruchten geboden. Die zijn gezondheid lief heeft profiteer er van, zooveel mogelijk 't Wordt meer en meer ingezien, dat fruit geen weelde is, niet uitsluitend een lekkernij, maar een absolute be hoefte in de voeding van den öiensch. Prof. M. E. Jaffa, die bij verschillende personen, mannen van verschillenden leeftijd, vrouwen en kinderen, op ver schillende wijze gevoed, langdurige proeven heeft genomen, iet daardoor tot de erkeöning gekomen van de hooge beteekenis, welke vruchten voor de voeding van den mensch bezitten. Die proeven hebben hem doen inzien, dat vruchten door en door verteerd worden en een hoogere voedings waarde hebben dan gewoonlijk aan genomen wordt, „In dit opzicht is het zeker een dwaling vruchten te beschouwen., als iets alleen van waarde door haar aangenamen geur of door haar hygiënische en medische eigen schappen. of ze eenvoudig te beschou wen als een toespijs bij een volledigen maaltijd." De stem der wetenschap zegt ons dus„Eet vruchten 1" En laten we dus zorgen, dat we er niet alleen van kunnen genieten in den oofttijd, in het fruitseizoen, maar dat ook in den winter onze provisiekelder goed voor zien is. Wij geven op verzoek eenige re cepten voor het inmaken van vruchten. De beste methode, door ons sinds jaren gevolgd, isde vruchten te 8teriliseeren. Daartoe behoeft men een Week's toestel (sterilisator) benevens de noodige glazen. Deze methode heeft o.m. de voordeelen, dat de vruchten (en groenten) hun oorspronkelijke kleur vormi4 en geur behouden, dat vergif- Ja, want anders zou onze huis dokter niet zoo bedenkelijk het hoofd geschud hebben. v Och, dat doen die dokters altijd als zij niet preciee weten, wat ietmand eigenlijk scheelt. Nu, maar mijn dok tor heeft er onmiddellijk een speciali teit bij gehaald. Pardon, ik heb er bovendien ook een infectie bijgekregen. Je zult dus nu wel moeten toegeven, dat mijn toestand zeer ernstig was en in ieder geval veel bedenkelijker dan de jouwe. En als mijn beide tantos geen da mes van opvoeding waren geweest, zouden zij spoedig haar paraplu's gemobiliseerd hebben. Thans werden zij echter plotseling zeer koel en tante Anna antwoordde met een honend gebaar: Dan schijn je zeer dicht bij je begrafenis gestaan te hebben! Welke opmerking tante Laura weer aanleiding gaf tot het antwoord, dat er sommige menschen schijnen te zijn, voor wie dat een groot genoegen zou zijn geweest. Tenslotte doorboorden zij elkaar wecterkeerig met eenige welgemikte blikken en snelden in tegenoverge stelde richtingen heen. Engelsche humor. De pachter Jenkins bracht een dagje in Londen door en bekeek een tiging buitengesloten is, etiquetten overbodig zijn, suiker niet behoeft te worden toegevoegd. Dit laatste is een groote besparing niet alleen, maar de vruchten en geleien worden niet, als anders vaak het geval is, door te zoeten smaak bedorven. Doch niet ieder past het zulk een toestel met vele glazen aan te schaf fen. Men kan dan de vruchten, even als groenten, die zuren bevatten, in flesschen (met wijden hals en beu gelsluiting) inmaken. Zijn de fles- schen zorgvuldig schoon gemaakt, dan zwavel men ze, door er een aangestoken „zwavellint" even in te houden, tot ze met een dikken, wit ten damp gevuld zijn, en te sluiten met nieuwe, uitgekookte kurken. Enkele minuten vóór de vulling opent men de flesch, opdat de over tollige damp kan uittrekkenmen zet ze daartoe omgekeerd b.v. op een rekje. De vruchten, rauw en met eigen sap of iets suiker en water, in de flesch gedaan, worden daarna ge kookt. Kersen, goed gewaBschen en van pitten en stelen ontdaan, kookt men een half unrgekookt water wordt, zoo noodig b'ygevoegd. Om het springen te voorkomen, moet de kurk los op de flesch worden gezet en deze langzaam in het kookwater afkoelen. Aardbeien en bessen be handelt men eender; de bessen wor den na het wasschen gerist. De kruisbessen worden ontdaan van de verdroogde bloesem en de steeltjes, ze behoeven slechts eenige minuten te koken, ze mogen n.l. niet stuk gaan. De flesschen worden na het kurken gelaktmen snijdt de kurk gelijk met de hals' der flesch, waarna deze in gesmolten lak en hars, van elk evenveel, wordt gedoopt. Voor het koken van geleien moet •een pan gebruikt worden met geheel onbeschadigd email; voor het roeren dienen houten, te voren uitgekookte lepels. De potjes wascht men met sodawater, spoelt men met kokend water na, droogt ze niet om, doch zet ze omgekeerd weer op een bord of schotel. Na vulling dekt men ze met een wit papier, in alcohol gedrenkt, en sluit ze af met bevochtigd perka mentpapier. De geleien moeten op een koele, frissche (luchtige) plaats- worden bewaard en af en toe nagezien ontdekt men schimmel of gisting, dan kookt inen ze op. De toevoeging van suiker is bij aardbeien, kersen, frambozen, bosch- bessen, bramen en Mahnrber 760 gram op 1 Kilo (1000 gram) vruchtenbes sen- en appelgelei vragen meer1 Kilo suiker, dus evenveel als het ge wicht der gelei. Bij bessen en rabarber vraagt men nog V2 Liter wa|er, bij boschbessen en bramen 1 citroen of 10 gram citroenzuur, bij appel-gelei '/k stokje vanille. C. B. De toestand in Albanië. Volgens betrouwbare berichten te Durazzo is onder de rebellen oneenig- heid ontstaan. Ongeveer 1000 deel nemers aan den opstand zijn daarop naar huis getrokken. Dinsdag moet het on der de rebellen tot een gevecht gekomen zijn, waarbij er vijftien werden gedood. Aehmet bei bevindt zich nog altijd te Kroja. Er is niets jammerlijker, aldus wordt uit Durazzo aan de Matin gemeld, dan de laatste stuiptrekkingen van hetgeen men nog slechts het vorstendom Du- uitstalling van motorrijwielen. De jonge eigenaar der zaak liep den win kel uit én met zijn beminnelijkste lachje zeide hij tot Jenkins: Wilt n niet die machine, links in den hoek, koopen?. Hoeveel kost dat ding? vroeg Jenkins. Driehonderd vijf en twintig gol den, antwoordde de jonge man. Een buitenkansje- Wat heb ik er eigenlijk aan? U kunt er mee naar de stad gaan, als u wilt. Dat is mogelijkMaar ik heb al leen 350 gulden bij me en ik wil twee koeien koopen. Maar meneer, u zondt u belache lijk maken als u in de stad kwam met twee koeien. Ik zou me nog veel belachelijker maken, als ik probeerde om een motor fiets te melken. Goeden middag! In' welke maand moet ik trouwen? Trouw, wanneer 't jaar begint, 'k Weet zeker, dat ge liefde wint. Steekt 't huwelyksbootje in Februari [van wal, Ge hebt niets te vreezen, leed minst [van al. razzo kan noemen. De Prins van Wied kwam heden, 1 Juli, 's morgens van den steiger terug, waarheen hij het Ink van den Nederiandschen overste Thomson vergezeld had, en hy werd gevolgd door een gevolg, dat een jammerlijken indruk maakte. Verbergt men hem de waarheid Men vraagt zich af, wat hem er toe brengt nog aan zijn illusies vast te houden. De Nederlaag van de troepen van Prenk Bib Doda moest hem toch wel zijn laatste illusies benemen. VolgenB de laatste berichten is deze teruggetrok ken, nadat talijke van zijn manschap pen gedood en gevangen genomen vraren. De Prins van Wied wendt zich meer dan ooit tot Oostenrijk. De onderhan delingen over het aanwerven van Oos- tenrijksche vrijwilligers gaan voort. Het is onnoodig te verbergen, dat zij geleid worden door kapitein Armstrong, attaché van het paleis. De Regeering heeft om die vrijwil ligers onder te brengen, 22 onbewoon de huizen gerequisiteerd, die aan 8 Mohammedanen en 14 orthodoxen toe- behooren. De moord te Serajewo. Uitvaart. Gisternamiddag om 4 uur had te Weenen in de kapel van den Hofburg de -lijkdienst plaats voor den Aarts hertog Frans Ferdinand en de Herto gin van Hohenberg. Talrijke hooge autoriteiten,"alle buitenlandscho gezan ten en vele militaire deputation waren aanwezig. Op een hooge katafalk rust ten de twee met goud- en zilverver sieringen voorziene lijkkisten. Het in wendige der kerk was geheel met zwarte draperieën behangen en maakte een zeer plechtigen indruk. Een dub bele rij brandende kaarsen stond rond om de lijken. Een diepe ontroering ging door de stille ruimte, toen de Keizer en de leden van het Vorstelijk Huis in het oratorium verschenen. Onder groote aandacht werd door den kardinaal-aartsbisschop Piff de plech tige zegening van het stoffelijk over schot verricht. In diepe verslagenheid volgden de aanwezigen de plechtige handeling, na welker beëindiging de kerk gesloten werd. Een groote -menigte was in en nabij de Ringstrasse tot aan den Hofburg samengestroomd en bracht den Keizer en den Aartshertog» Karei Frans Joeef bij het terugrijden naar Schönbrunn, geestdriftige ovaties. De kinderen van wijlen Aartshertog Frans Ferdinand zijn in gezelschap fan gravin Chotek te Weenen aange komen en begaven zich naar de Hof- burgkapel om bij het stoffelijk over schot hunner ouders te bidden. Volgens een bericht uit Serajewo aan de dagbladen te Weenon ligt de vleugel-adjudant, die bij den aanslag verwond werd, op sterven. De betoogingen te Weenen. toen de lijken van den Aartshertog Frans Fer dinand en van de Hertogin aldaar aangekomen waren on overgebracht werden, hebben een ernstig aanzien gehad. Toen de lijkstoet de Ringstrasse bereikt had, werd het aantal betöogers en toeschouwers zoo groot dat her haalde malen het wachtcordon ver broken werd, en de politie verschei dene keeren van de blanke sabel ge bruik ihoest maken. Tevens zag de politie zich op een gegeven oogenblik genoodzaakt een formeelen aanval op de menigte te doen, waarbij verschil lende personen onder den voet ge raakten het gevolg was dat een era- Trouwt ge bij hevigon Maaitschon (wind, Geluk en leed wachten d beiden, [mijn kind. Als je kunt, doe 'tdan in April, Dat brengt vreugde, zooveel ie maar [wil. In Mei getrouwd, Heeft menig paartje berouwd. Hard werken is de boodschap als je [in Juni trouwt, Maar hard werken is nuttig en luieren [berouwt. En ook zij, die in Juli zijn getrouwd, Werken levenslang voor hun levens- [onderhond. Betreedt go in Augustus huwelijks- [altaar, Dan beleeft ge veranderingen, veol [en raar. September is voor trouwen de boste [maand, Ze brengt geluk, dat nimmer taant. En October brengt liefde, maar dat is [ook al, Want arm zal 't huwelijk zijn, al staakt [ge rijk van wal. In November getrouwd brengt wel [vreugd en pleizier, Maar van al 't andere blijft ge ver stoken schier. stige paniek ontstond. De betoogers wierpen met steenen naar de politie en de soldaten, waarna talrijke personen gearresteerd wérden. Oiider stormachtige tooneelen trachtten de betoogers naar de binnenstad en naar den Hofburg te trekken, doch werden door de politie daarin ver hinderd. Na middernacht speelden zich op nieuw wilde tooneelen afde menigte wilde daarbij ook tot het Russisch gezantschapsgebouwdoordringen,doch alle toegangen waren door sterke po- litie-contingenten afgezet. Eerst andor- half uur na middernacht kon deordo hersteld worden en werd het rustiger. De politie blijft voortdurend de toe gangen naar het Servische gezant schapsgebouw streng bewaken, terwijl ook de particuliere wonig van den Servischen gezant, alsmede do Servi sche kerk, bewaakt wordon. Engeland. Home Rule. Volgens den politieken medewerker van de Daily Mail zou de meerderheid van het Kabinet haar standpunt ten aanzien van Ulster belangrijk hobben gewijzigd en bereid zijn, de graaf schappen Antrim, Armagh, London derry, Down en de Protestantscho gedeelten van Tyrone en Fermanagh zonder voorafgaande stemming uit te sluiten. 'Binnenkort zullen de niet- officieele besprekingen van de rogee- ring met de Iersche nationalisten on unionisten worden hervat. Intusschen is de spanning in Ulster voortdurend toegenomen. We maakton reeds melding van de vechtpartijen in Tyrone. Te Belfast zijn een paar Ul- storsche vrijwilligers, die in uniform waren en hun geweren droegen, door de politie aangehouden en gewaar schuwd, dat zo wegens het dragon van wapenen zonder vergunning zou den worden vervolgd. Sir George Richardson, de bevel hebber der Ulster-mannen, moet nu een dagorder hebben uitgevaardigd, waarin hijhen machtigt gewapond door Belfast te loopon, en tegenstand te bieden, wanneer men hun de wa pens tracht te ontnemen. Dit revolutionaire bevel heeft na tuurlijk gi;oot opzien gewekt maar wordt in de conservatieve kringen te Belfast goedgekeurd. Wat de politie betreft, ,deze schijnt niet van plan te zijn om tusschenboide te komen. De stad blijft rustig, dank zij do tucht onder de vrijwilligers, maar overal ontmoet men er gewapende mannen. Van hun kant zijn de nationalistische vrijwilligers eveneens druk in de weer en hun aantal heeft zich in de laatste dagen nog aanzienlijk uitgebreid. Chamborlaih. Joseph Chamberlain, gowozon staats secretaris van Koloniën, is gisteren te Londen overleden. Joseph Chamberlain word den Hen Juli 1836 te Camberwoll (Zuid-Londen) geboren. Hij was oerst werkzaam in de fabrieken van zijn vader te Londen en Birmingham. Na den dood van zijn vader, in 1874 betrad hij echter de staatkundige loopbaan. In 1869 word hij gemeenteraadslid te Birmingham en van 1874—1876 was hij burgomoestor dier stad. In Juni 1876 in hot Lagerhuis gekozen, trad hij spoedig op als oen dor aan voerders der radicale partij. Als voor zitter van het Ministorio van Handel werd hij in 1880 lid van het Kabinot Gladstone. Bij de verkiezingen na don val van En rijdt "do trouwkoets in December [door sneeuw, Dan duurt de liefde, als 't kon 'wél |een eeuw. F aki Professor v. Dam op reis met z ij n familie. Professor Van Dam kon nooit woe dender worden, dan wanneer or werd gesproken van professorale verstrooid heid. Dit vond hij vooral zoo bedenkelijk, omdat hij zichzelf van elke verstrooid heid vrij wist. En vooral maakte hij zich boos, om dat zoo vaak de vrouw en familieleden van den professor in do aanklacht van verstrooidheid deelen. Zoo ging professor Van Dam graag op reis en hij beroemde er zich op, dat hij zelfs in de benarde reisomstandig- heden met zooveel bezwaren en inge wikkelde berekeningen nooit van eeni ge verstrooiheid last had gehad. Doch een goede vriend van den professor dergelijke onthullingen komen altoos van goede vrienden heeft onlangs een verhaal gedaan van een professorale reis dezen zomer, die een vreemden indruk geeft van pro fessor Van Dam's niet-verstrooid zijn.

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 3