f. j. j. nu 111 mm i\mml Het Adres C.C.BENDER Automobielen J. VAN BEKKÜM, Hollandsche Zondags GESLOTEN zijn. P. HULLEMAN, KASSA. Voor Moes- eo Bloemtuin, enz. Brokkenhuis. J. H. KROM ZOON. Fotograf ie-Artistique, Fotografieën in Aquarel, Pastel en Olieverf Instrumentmaker voor Orthopaedie, d Zonneschermen. Markiezen. I v./h. LOUIS WEIMAR, Particulier Kapitaal (jRONDKREDIETBANI{ Hoofdprijs: f 00.000,- van A. F. VAN DER STEEN, v|" WOLFF A C. Dames. SANATOGEN F. A.' üEF, Dienstaanbiedingen Goudsche Courant Haematogen F. A.'*DEE, Voor Hais en Hof. Buitenlandscli Nieuws. Advertentiën rtetallurgique, Hurta en Krit LAME TIENDEWE0 16 GLEKILDE on FREDERIKSBERG Radiumhoudend Bronwater. - Telefoon 333. Atelier W. J. VAN ZANEN, Oosthaven 20. HUGO DE GROOTSTRAAT 125, EOTTEEDAU. 3 Aambeien. Apotheek Gouden Hert, P. BORG- IIAil en ZOON. Dr. P. J. Schieveen Borgman, Apotheker. NIosseltrap 2, Botterdam. AMSTERDAM PREMIE-AANDEELEN f1250. T7"axxa,f 12' JXJXjI zal iaat HOEDEN- en PETTEN MAG AZIJN i Kleiwegstraat 30 Uuina Lnroche Staalwijn Drogisterij Westhaven II, I1. IIULLEMAIV, PIANINO'S, ORGELS, MIGNON-EN SALONVLEUGELS, PIANOLA-PIANO'S, „w ORCHESTRELLES. 5q| Pandbrieven met Winstaandeel van <h> lO Holland-Noord-Amerika Hypotheekbank Agenten voor Gouda T. GOEDEWAAGEN Zn., "J" HPWiQPi Men is thans bezig te trachten uit de scherven zich een denkbeeld te vormen van het geheel. Een bijzonder sieraad van het koor vormen do zeer vele wapenborden van de leden van het Onlden Vlies, die in 1456 de kapittele vergadering hunner orde in de Hint-Jakobskerk hielden. De oorspronkelgke blazoen schilden zrjn het vermoedelijk niet meer, want deze zullen in 1539 wel een prooi der vlammen zijn geworden. Groot was eenmaal het getal wapen schilden van Uaagsche familiën, die •de muren van de kerk tooiden, ter herinnering van de vele dooden die in de kerk begraven waren. Toen echter in 1795 de vrijheid, gelijkheid en broederschap ook in deze kerk werd geproclamoerd, zijn zij van do wanden gehaald 'en bij publieke veiling ver kocht. Van do graftoekenen is het voor naamste dat van Jacob, baron van Wassenaar Obdam, die in den twoeden Engelschon oorlog met zijn schip de lucht in vloog. Zijn stoffelijk overschot rust weliswaar niet in dozo kerk, doch in 1667 is op last van de Htaten-Oeno- raal dit monument opgericht ter na* gedachtenis aan dezen admiraal. Vermelding verdient de gedenkplaat ter eero van Constantijn en Christiaan Huygens, die respectievelijk in 1687 en 1695 hier hun laatste rustplaatr vonden. Do steen is echter eerst aan gebracht op den 8on Juli 1857 op den sterfdag van den beroemden wiskun dige, door do Veroeniging ter beoefe ning van do geschiedenis van 's-Gra- vonnage. Ken menigte grafplaten hoeft oor spronkelijk nog do muren versierd, Echtor zijn deze voor het grootste godeelto verdwenen, al heeft inon nog hoop volo onder de pleisterlaag terug te vindon als een staaltje hoe van dalistisch onze voorouders mot mooio voorwerpen omsprongen, mag de kapel der familie van Assendelft geldon. Aan de Zuidzydo van de kerk was een kapel uitgebouwd, die als grafkelder van deze familie zou dienst doen! Later hooft men dozo kapel kort en goed uitgebroken on or kerkoraads- kuinor van gemaaktDo graftombe, hoewel zeer gehavend is in deze kamer nog aanwezig ze dateert van 1486. In dit jaar overleed op den 9en October in de residentio do heer Gerard van Assendelft, Kaad van Karei den Htoaten en Muximiliaan. De toren van de St.-Jacobskork is natuurlyk eon geweldige steenmassa do muren zijn aan den voet niet minder dan twee on een halvon Meter dik. Wel is hot noodig dat hot' geheel stevig was, als men nagaat wat del toren aan gewicht «heeft te torsen. Dat ziju allereerst de enorme klokken, f waarvan de grootste 9200 A mater- damsohe ponnen weegt,, torwijl dozo geaocosteerd wordt door tweo die to samen dit ontzagwekkende gewicht vertegenwoordigen. Het carillon, dat op den Ben April 1668 door den Ant- worpsohen klokkenmaker, Molchior de Haze, werd geleverd, weegt in totaal 9500 pond. Voogt men hierbij nog het gehoelo uurwerk, dat ook oen aardig gewicht vertogenwoordigt, dan zal mon wel willen toegeven, dat oen solide onderbouw van den toren niet ovorbodig is. De restauratie is thans in vollen gang en geschiedt onder by uitstek deskundig© leiding. Kt bestaat dus alle zeknrheid dat het onmiskenbaar fraaie kunstwerk zal horstold worden ln don oorspronkelijke!! toestand, voor zoover althans de overblyfselen dit toelaten en den wog aanwijzen. Want dit is ook hier weer gebleken, dat or in onze vadeHandsohe geschiedenis tijdperken zijn geweest, waarin de bouwkunst een grooton bloei toonde, die helaas maar al te vaak zijn gevolgd] door perioden van wansmaak en van dalisme. Wij loven op hot oogenblik in een tijd van grooto belangstelling voor do kunstwerken en van oen ernstig stre ven om te redden wat or to redden valt. Van dit streven geeft do restau ratie dor Hint-Jacobskerk een duidelijk bewys. In do Nederlandscho kunstwerken ligt de Nederlandscho geschiedenis vor- vat en het lijdt geen twijfel of steods meer zal do studie van deVaderlandsche historie in die richting worden ge stuurd, dat aan de hand der monu menten uit het verleden de wording van het heden zal worden geleerd. Heel wat beter dan uit de opsomming van vecht^ebeurtenissen en de namen van allerlei onbekende grootheden, zal de historie onzer monumenten ons een kijk geven op het leven en streven van ons voorgeslacht. En heel wat schoons zal roemruch- tiger blijken, dan do z.g. heldendaden van Jan Rap, die de zee onveilig maakte HAGENAAR. Wanneer uw gezondheid begiat af U iimta Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefiltreerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zy het bloed niet be hoorlijk filtreeren en de urinaire on zuiverheden in het bloed verspreiden dan ziekte door uw geheele gestel. De patiënt begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkelbaar en ellendig. De onzuivorhedon kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheu- matische pijnen veroorzaken. De uri newegen kunnen aangedaan worden en waterzuchtige zwellingen vcrtoonen zich. Het hart schijnt niet goed te werken, do handen en voeten zijn dikwijls kond, en de patiënt kan aan vallen van duizeligheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te genezen, omdpt zij zoo vaak onge stoord zich verder kannen ontwikken len. En noodlottige ziekten zullen on getwijfeld volgen, indien zij nog verder verwaarloosd worden. Begint daarom reeds bij het eerste optreden van de bovengonoemde verschijnselon met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot werking brengen, hoelen en verster ken, do urine-afscheiding regelen en uw kwalen doen verdwjjnen. 48 Te Gouda verkrijgb. bij de hh. H. van Loon, v.h. Wolff Co., Westhaven 11, en Ant. Coops, Wijdstr. 29. Toezending; geschiedt franco na ontv. v. post wisse a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt do echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. Tegen de Aardappelziekte. Het bespuiten van het aard ai gowas mot Bor^oauxsche (of Bour gondische) pap tegen de gevreesde aardappelziekte, is in vele stroken reeds ingeburgerd de resultaten daar van zijn dan ook onmiskenbaar en soms zeer groot. Op de samenstelling, van de in den handel zijnde poeders, daartoe dienstig, valt echter nog wol eens wat aan te merken; schade kan daarvan het gevolg zijn. Het Instituut voor Phytopathologie te Wageningen, dat zich bezig houdt met de bestudeo- ring en bestrijding van plantenziekten, heeft daarvan in overleg met de Rijks- landbouwproefstations en enkele dor grootste handelaars in pappoedors, bewerkt, dat voortaan als poeder voor Bordoauxscho (of Bourgondische) pap oen poeder, bereid volgens bepaald voorschrift, in don handel zal worden gebracht onder den naam: „Normaal pappoederw, een poeder dus, dat mot vertrouwen, zonder vrees voor schade, kan worden aangewend. De aardappelverbouwers en land- bouwveroenigingen doen goed er toe mede te werken dat het gebruik van dit poeder algemeen wordt. Daarom viago men voortaan van betrouwbare handelaars „normaal pappoeder voor oardappolbesproeiingu, bereid volgens voorschrift van het Instituut voor Phytopathologie te Wageningen en voldoende aan do eischen voor kwali teit, vastgesteld door de Ryksland- bouwproefstations. I)e kleine verbouwers zullen good doen het te vragen in bussen, olk be vattende oen halve kilo, dat is juist do hoeveelheid, die noodig is om een rugsprooier (inhoud 13 tot 16 L.) vol pap te makon>(Een gieter is voor dit doel voel te grof). Bij fijn en gelijk matig spro|ien is dozo inhoud vol doende om ll/i tot 3 Are of 10 tot 20 liynlandsche roedon eenmaal te besproeien. De levering van hot poodor in bussen, juist voldoende voor éón rugsproeier vol, heeft het groote voordeel dat het loeder lauger goed blyft, en dat de liykslandbouwproefstations (wegens de scheiding der bestayddeelen on moei lijkheid bij monsterneming bij pap poeder, dat in groote hoeveelheden wordt geloverd) in den inhoud van zulk een bus een betrouwbaar monster voor contrölo-onderzoek hebben. Voorgrootoro hoeveelheden verdient de levering in dubbele balen, waarvan de binnenste geprepareerd, in vaatjes of kistoii (b.v. van 50 kilo, voldoende voot eenmaal sproeien van l'/j tot 3 H.A.) aanbeveling, daar het poeder hiorin minder aan bederf gedut ende het. vervoer is blootgesteld dan iff gewone zakken. Heeft de levering in vaatjos plaats, dan mogen deze bij het vervoer niet worden gerold, daar hier door de inhoud in sterke mate in de twee beatanddeelen zou worden ge scheiden. mmm Het verdient aanbeveling de balen, vaatjes of kisten met pappoeder op een droge plaats binnen op te bergen en vóór het gebruik goed gesloten te houden. Restanten moeren in gesloteh bussen, vaatjes of kisten op een droge plaats worden bewaard, daar zij ander? tot een groenachtige massa zouden samen bak Ven en derhalve voor pap bereiding niet meer zouden deugen. Stuurt men een gedeelte van den inhoud van zulk een vaatje naar een Rijkslandbonwproefstation ter onder zoek, dan dient men den ganschen inhoud vooraf door omscheppen nog eens goed te mengen. Hierbij kan nog worden medegedeeld, dat l/j IRer, los uit het vaatje geschept, ongeveer juist evenveel is als !/i kilo, dus de hoe veelheid, die voor een rugpul verisateur vol noodig is. Wanneer de vraag naar „Normaal pappoeder voor aardappelbesproei: te leveren in oen der bovengenoemde verpakkingen, algemeen wordt, dan zal de kostenverhooging voor de aflevering in een dier vormen zeer onbelangrijk zijn, tegenover het groote voordeel, dat een vertrouwbaar ep meer duurzaam poeder algemeen ver4 krijgbaar is. Hierdoor zullen knoeierijen tevens krachtig worden tegengegaan. Nog maar al te vaak toch wordt aan kleine verbouwers of aan landbouwvereeni- gingen, die liefst voor zoo weinig mogelijk geld de levering van pap- poeder aanbesteden, oen praeparaal geleverd van minder waarde, of scha delijk voor do aardappelplant. Mon weet waarschijnlijk, dat in vele jaren de besproeiing moet worden her haald zeer vaak zelfs zal het noodig zijn om drie en soms zelf vier malen te sproeion, om al het voordeel te hebben, dat met besproeiing te be halen is. C. B. 3» Tegen Tuberculose: In een vergadering van de „Académie de módocine", het hoogste medische lichaam in Frankrijk, werd met over groot© meerderheid de volgende con clusie aangenomen, waarnit blijkt hoe de moesto geneeskundigen (laar over de tuberculose en haar behandeling denken 1°. het publiek belang eischt, dat elk geval van tuberculose verplicht aangegeven wórde, zoodra de diag nose vassthat. 2°. der aangifte moet gedaan wor den nan oen geneeskundigen ambte naar, gebonden aan zijn beroepseed. Deze moet zorg dragen, dat or voor behoedende maatregelen genomen wor den, als de behandelende geneesheer dit niet reeds gedaan heeft. 3°. De aangifto legt de rogoering tieht op behoeftige lijders aan turberculose de verpleging te bezorgen, die hnn ziekto vereischt, en hun ge zinnen finantieol bij te staan 4°. Bij elk nieuw op Fransch ge bied op te richten ziekenhuis moeten afgezonderde gedeelten bestemd blij ven voor de Opneming van aan open tuberculose lijdende zieken, in omvang evenredig aan het aantal patiënten waarvoor het ziekenhuis bestemd is. Gevaren Van den alnin- t e e n. Iedereen kent den aluinsteen, waarvan de barbiers zich bedienen om kleine wondjes, bij het schoren gemaakt, in to wrijven. Hy bestaat uit een mongisl van glycerine en aluin, waarbij voor de antiseptische werking een weinig boorzuur wordt gevoegd. De barbier behandelt het gelaat van elkoa klant met den steen tiein daarbij eenigen tijd op do door hot scheermes gemaakte wondjes hou dend. De steon wordt niet afgewas- schen, eerst by het volgende gebruik, wordt dit oppervlakkig gedaan. Do proeven, genomen met een steen, die twee jaar bij een barbier in gebruik was geweest, toonde aan, hoe gevaarlijk hij was. Ingedompeld gedurende 5 minuten in 50 oM3. gesteriliseerd wa ter on daarna in eon ander bad ge logd zijnde gaf hij 68.250 bacteriën af in het eerste bad en 59.150 in het tweede. Tegen aardvlooien: Iemand beproefde eens het volgende Hij nam terpetyn, een hoekje grond, dat hij met radijs wilde bezaaien, verdeelde hy iii drie stukjes. Op 't eene zaaide hij de radijs als altijd, zonder iets tegen de aardvloo te doen; op 't tweede stukje besprenkelde hy den grond met terpentijn, en voor het" derde stukje had hij de zaadkorrels eerst eenige minuten in de vloeistof gelegdden grond besprenkelde hij lier niet. En wat bleek later? Dat het tweede qtukje meer opleverde dan het eerste, doch dat het derde stukje het weer verre van het tweede won. Ieder beproeve eens het goedkoop© en gemakkelijke middel, dat ook bij erwten, boonen en kool kan toegepast worden. v, f Waaraan herkent men den ouderdom der ganzen? Poo- ten en snavel van een oude gans zijn rood, diè van een jonge gans lichter, bijna geel. De ring om de papil is bij een oude gans blauw of geel, bij een jonge gans nog wit. De nagels zijn s'pitser en de bekken wijder bi een jong dier dan bij een oude. Bi, geslachte ganzen zijn verdere merk- teekens By jonge ganzen kan het zwemvlies gemakkelijk gescheurd wor den en de gorgel breekt bij het druk ken, terwijl die bij een oude gans nauwelijks te buigen is. Vochtige kelder8. Wanneer een kelojyijvochtig is en niet voldoende gelucht kan worden, of als er een cluffe, vunzige lucht in is, zal een zak houtskolen over den grond gestrooid de vochtigheid en de lucht totaal weg nemen. Een mandje houtskool, in een vochtigen kelder neergezet, waar bijv. melk bewaard wordt, belet het zuur worden en stremmen of ineen- loopen der melk. VOOR HET LEVEN: Het geluk komt bij den een vroeg, bij den ander laat. En misschien is het maar het best niet te veel aan geluk te denken. Dikwijls vindt men het, als men het niet meer zoekt. Miss Mulock. Een Hindoesch spreekwoord kan eenigen troost geven aan hen, die het in do wereld hard te verantwoorden hebben. Het luidt: Ik htul geen schoenen aan mijn voeten en ik mopperde, totdat ik op den weg een man zag zitten, die geen voeten had." Verlies uw tijd niet in drpomen over verleden en toekomst, maap wees op uw hoedo om het heden goed te besteden. Do dij is u nader dan de knie. Vergeten van grieven is een onbe wust vergeven. Aan do armon wil menigeen zijn voet wisschen. Falen en struikelen komt teLkens voor bij hem, die er naar streeft^ een hoogero trap te bereiken. ObsrrvAor. De toestand In Albanië. Aan de Neoe Frëie Presse wordt uit Durazzo geseind Pronk Biptoda heeft het ambt van Minister van Buitenlandsche Zaken op zich genomen. Hij deelde de mogend- hoden mede, dat de Berdhieten uit Durazzo verdreven worden en dat de groote mogendheden heden voor de verdediging van Durazzo zelf maat regelen moeten nemen. Aan de Voss. Zeit. wordt geseind, dat de aanvoerder der Epiroten gis teren in Corinthe een proclamatie deed uitvaardigen, waarin hij zegt, dat hij de stad in naam der autonome Epi- rotische regeering in bezit neemt. Wusseos heeft hot bestuur der stad op zich genomen. Do inwoners van Koritza moesten hun wapenen inle veren. De Hollandsche officioren werden vr ij gelaten. Een afdoeling der Epirotische troepen rukt op naar Maschopokez, dat reods zoo goed als ingenomen is. Do inne ming van Ebratz is echter nog niet bevestigd. De speciale oorr. van de Deutsche Tageszeitung seint uit Durazzo, dat do toestand aldaar steeds onrustiger wordt. Gisteren zijn weer 50 gendar mes gedeserteerd. De Vorstin van Al banië zal zich niet naar Rumenië maar naar Duitschland begeven. De Berl. corr. van het Vad. verneemt dienaan gaande, dat de vleugel van het kasteel Neuwied, die tot dusvor onbewoonbaar was, dozer dagen in gereedheid is gebracht, zoodat mon hierin een be vestiging van het bericht ziet. BELOlfi. Een verrassing. De vreemdelingen, die gedurende het aanstaande nationale feest de mooie Belgische hoofdstad bezoeken, zullen een zeldzame verrassing beleven, die bovendien lichtelijk aan de middel- eenwsche gebruiken der hertogen van Bourgondië herinnert. Iedereen kent den „oudsten burger van Brussel", het kleine knaapje in de Rue de l'Ebuve, in de nabijheid van het beroemde stadhuis te Brussel, dat daar reeds eeuwen staat en in zijn natuurlijke, ongegeneerde houding een krachtige waterstraal in een wijd bek ken zendt. Op feestdagen draagt hij een prachtig goudgestikt Fransch mar kiezen-gewaad, dat Koning Lodewijk XV van Frankrijk ham cadeau deed en ook dit feestkleed hindert hem absoluut niet in zijn weinig kiesehe bezigheid. Den 21sten, 22sten en 23sten Juli zal het schaamtelooze mannetje nu niet water spuiten, maar bier, uitslui tend bier, het Brusselsche bier, be kend onder den naam Faro. De Brus selsche bierbrouwerijen zullen het bier gratis leveren, en iedereen zal zijn glas onder den straal kunnen houden om het te laten vullen. Algemeen verwacht men, dat het standbeeld het op de feestdagen vreese- lijk druk zal hebben. Een «Sociale politiewacht zal dan ook afdrukken om hot goedgeefsche manrfeke op de feestdagen te beschermdfu Oostknbijk-Honoabu*. Spionnage Een luitenant van hetlödeOosten- rijksche regiment infanterie, genaamd Schmidt, is naar uit Tarnopel wordt-? gemeld in hechtenis genomen, beschul digd van spionnage. Schmidt had zich dezer dagen mmr 'Ostrow begeven, naar hij voorgaf om gezondheidsredenon. Dinsdag werd den stationschef al daar medegedeeld, dat Schmidt zich bij den spoorwegbrng van Ostrow den gowichtigsten van heel Galicië, bevond en daar opnamen deed en fcee- keningen maakte. De stationschef waarschuwde den regimentcommandant, die Schmidt in hechtenis liet nemen, terwijl deze nog met zijn arbeid bezig was. Toon een gendarme op hem toekwam, trok hij zijn revolver. De gendarme richtte onmiddellijk zijn bajonet op de borst van Schmidt, waarna deze zich zon der verderen tegenstand liet gevangen nemen. In zijn woning vond men teekenin- gen en brieven, die zeer compromit- teerend voor hem moeten zijn. Aldus luidt het verhaal waarvan men niet weet wat er waarheid in is, en wat aan den thans in Oostenrijk bestaande zenuwachtige opwinding moet worden toegeschreven. Frankrijk. De gearresteerde Russische anarchisten. Verscheidene Parijsche bladen melden dat de te Beaumont in hechtenis ge nomen Russische terroristen Kiritsjef en Trojanowsky kort geleden een te Parijs wonende Russische vrouwelijke arts, Strofecka genaamd, in haar wo ning met revolvers en andere wape nen bedreigd hebben, ten einde een' aanzienlijke geldsom van haar los te krijgen. Thans heeft de politie ook bij deze Russin een huiszoeking gedaan, daar de politie er haar van verdenkt, dat zij de Rtssische anarchisten kent en hen heeft ondersteund. In socia listische kringen wordt beweerd, dat de in hechtenis genomen terroristen het slachtoffer van Russische agents provocateur zijn. De rechter van in structie te Pontoise deelt niet de vrij algemeen verspreide meening, dat de anarchisten een aanslag op President Poincaró beoogden. Het socialistische Kamerlid Longuet heeft geprotesteerd tegen de in ver band met de arrostatie van Kiritsjef en Trojanowsky, bij Russische en Poolsche socialisten plaats gehad heb bende huiszoekingen. worden te Gouda vertegenwoordigd door de fima - TEL. 350. - Prijscouranten en nadere inlichtin gen op aanvraag. 18 Dames t» Wilt U bij het opruimen in deze» tijd s.v.p. denken om het Brokkenhafc. Zendt slechts bericht aan een dj* Commissieleden of per Tel. n°. 178, en onze beambte zal halen, wat u wilt missen. De Commissie: W. GOL, Voore. I. v. DANTZIG, Vice-Voor*. B. D. GROOTENDORST, Pen. BRONDANSTALT. Het is bekend, dat de meeste bronwateren Radio-actief zijn onneer zij aan tie bronnen zelve gedronken worden. Evenzeer is bekend, dat vrijwel •lie bronwateren deze eigenschap rerliezen bij transport, zoodat zij dan eene gewichtige geneeskrach tige eigenschap missen. Het Radiumhoudend bronwater der Maglekilde og Frederiksberg Brondanstalt is het EENIGE bronwater dat tengevolge van eene speciale behandeling bij ver- sending zijn radium-gehalte be houdt. Het radium-gehalte van het Maglekilde-bronwater wordt be vestigd door eene verklaring van Dr. E. H. Büchnkr, privaat-docent aan de Universiteit te Amsterdam, welke verklaring op aanvraag wordt toegezonden. Van dit bronwater wordt de geneeskrachtige werking ver hoogd door het radium-gehalte. Patiënten wier kwalen gene zing vinden door Fachinger, Gas- teiner, Karlsbader, Vichyof Aix- lea-Bains zullen dus spoediger baat vinden bij gebruik van RADIUMWATER. MAGLEKILDE-UNIOM is het fijnste Tafelwater. Verkrijgbaar bij Vlieg-enkooitjes. Vlieg-enklappen. Vliegenkasten R aamhorren. Vliegenkappen. Strijkplanken. Strijkijzers. lnmaakpotten. Kurken. Kranen. Komkommersehaaljes KerRenpitperser». Gieters. Sjamlml trekkers. Knz. Enz. worden in elk formaat uitgevoerd vanaf visite tot levensgroot. Zeer veel succes en uitnemend geschikt voor gelegenheidsgeschenken. - RUIME KEUZE LIJSTEN VOORRADIO. - (P Atelier geopend van 9—5 uur, Zondags tot 2 uur. MftTTE En vocmtim rotterdam HEMRI HUIUCKs ALEX.IMHOfE UTRECHT. Vraagt beschrijving Q (VERKROMMINGEN, enz.) Telefoon 9913. 1 Wij leveren U ZONNESCHERMEN met ANTON's nieuw ge- Jjj patenteerde zijwaarts uitvallende onzichtbare armen. jU Eenig in Europa. EIGENARES DER PATENTEN IN EUROPA. M N. V Nederlandsche Markiezen- en Zonneschermenfabriek Jensiusstraat 54-56. ROTTERDAM. Telefoon 2336. 30 H O Een goed onderhouden KASSA (Nationaal) te koop aangeboden. Br. fr. onder A. 6 Bureau rDE AVONDPOST", den Haag. 7 D» Mambeieumalf van Ajitothe- ker BOOM geneest spoedig in- en uitwendige, bloedende en blinde Aam beien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje 50 ct. 12 Verkrijgbaar te Gouda bij ANTON COOPS, Fa. WOLFF Co., to Rot- terdam bij E. VAN SANTEN KOLFF, Korte Hoofdsteeg 3. beschllcb. tot elk bedrag en voor alle doeleind. Ook zonder borgen (naar om- standigh.) Hoogst bill, rente en voorw. Zeer gemakk. afloss. Strenge geheimh. Br. Ir. postz. v. antw. No. 94#4 Alg. Ned. Adv. Bur. NaadwIJkscbestr. 53.'» Graven- hage. 0 HOMOEOPATHIE. Depot der centrale Ilomoeopa- tische apotheek van Dr. Willmar Schwabe te Leipzig. Op aanvrage per briefkaart wor den franco en gratis boekjes over homoeopathic toegezonden. De geneesmiddelon worden in te Leipzig verzogelde fleschjea afge leverd. 30 - KAPITAAL f 1.000.000. - volgestort Commitaariaoem M. KLUWER, Notaria Ie Amaterdam (Gedelegeerd), F. A. STEENSMA, Lector aan de Rijka-Univeraileil Ie Utrecht. M. MERENS, Consul-Generaal van Servië Ie Amaterdam. Mr. A. W. JACOMETTI. Oud-Advocaat te Batavia, te Bloemendaal. G. J. ERLACHER. Ingenieur te Parija. Directiet J. C. VAN ALPHEN. Jhr'C. M. M. VAN ASCH VAN WIJK. Serietrekking 15 JULI e.k. J Prijzen wordeif direct uitbetaald, zonder eenige korting. Mede verkrijgbaar bij de verschillende Agentschappen: I Worden ten allen tijde tegen f 11.— teruggenomen. I Heercnqracht 520. corriMf a -a. »o« voor BURGERS E. N. R. on ROVER RIJWIELEN is bij Lange Tlendeweg 16. Ruime voorraad. Billijko prijzen. Grooto sortooring toebehooren Bagagedragers. Rijwielmandjes. Stiuirspiegels. Rijwielclaxong. Cyclometers. Hlectrischc Rijwiellampen. Lucas- en Riemnnn Lampen. Zadels en Tasschen. Kinderwagenbandjes. Ilaarwasschon mot Electr. droging. Aparte Salon. Levering van alle soorten IIAAR- WERKEN. B4LT. A. DR JONtt Coiffeur. Oosthavon 31. Apotheker.Wosthaven e©« [hofleverancier AMSTERDAM, LEIDEN. ROTTERDAM. ~0 ft 0 0 o i 0 0' 0 0 0 01 0 0 O O 0 C O t r» C C O O 0 0 0 0 b hebben in de tteedt turen W0f Deze advertentiën kosten slechts hij vooraitbeltlliig:- 1—6 regels f 0.35, voor elke regel meer 6 cents. Opgaaf uitsluitend aan het Bureau Apotheker. Westhaven. ROTTERDAM - OOUDSCHE S1NOEL 49. Chr. Soh. v. M. U. L. O. voor Jongens en Meisjes' Opleiding voor Examens en voor den Handel Inschrijving van nieuwe leerlingen dagelijks. Kleine klassen. Prospectus op aanvraag. AANVANG NIEUWE CURSUS 2 SEPTEMBER. (N.B. 10 min. van Spoor en boot). 20 C. DE BRUVN- te OORINCHEM zijn verkrijgbaar bij de alwaar tevens de coupons betaalbaar zijn. 22 Geplaatst tot einde Juni 1914aan Pandbrieven f I.MS.2&0.-.

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 2