PUNCH Oudejaarsavond. HOFFMAN Co. te Gouda Adverteert in dit Blad. Appelbollen - Appelbeignets Saucijzenbroodjes - Tompouzen Soezen Gebakjes - Siroopwafels 90 CENT per Liter Al. IniiHjta Fatriikii 1 tam (Laag Imir" OPGERICHT HU. LIJNZA ADKOEKEN MjnNjts 6 M, bij L. E. BESZELZEN, T.Goedewaagen&ZoneD, Gouda en Boskoop, 5% Nederlandsche Staatsleening 5% Nederlandsche Staatsleening. T. ZAAL Az. Koninklijke Marine. Oudejaarsavond. HELDERZIENDE lp itJM .136 KANTONGERECHT TE GOUDA. Telefoon BEf e xxz. Fft’l Ik Advertentiën. Matroos-kok Stoker 2e klasse ’t die verleenen gaarne hunne tnsschenkomst voor inschrij vingen op de nieuwe INLICHTINGEN verkrijgbaar te hunnen kantore. Is Pyramidaal Kamper Kraal merk >8TER« en W. L. 'tfertnoM Schweppes Dry Ginger Ale The Apollinaris Water. Warme Appelbollen 7 Cent Matroos-lorpedomaker Kleermaker Maaglijders. Rechtszaken. school lag te in clementie der en Telephoon 148. O. MJKDOORN Eleotr. Dr. A. Brinkman 4 Zn., Good* Uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Bere-INptoma Parijn 1900. Wegen Oouden Medaille». vaste het MARKT 32 en TURFMARKT 73. Het Nieuwjaar Vrijdagmorgen. Morgenavond Courant niet va Per kwartai Idem franct Met Gallus Mem francc Ahonnemen Markt 31 1 ZALF, l’CORA, Een beeld de Gouda, te we- draf Verkrijgbaar bij M. M. BELONJE Jr. In Natuurlijke Minerale Bronwateren» Keizerstraat 83—85 —87. Firma J. F. HERMAN A Zn. - L Tiendeweg 60. Aanbevelend, Voedert aw Vee met de »uiver» murwe Van 5 tot 9 uur EN GOUWE 170 Uitspraken van 80 December 1914. J. H. te Gouda, 3 maanden voorwaar delijke tuchtschool, ring van wegens C. v Kennisgeving, dat gelegenheid bestaat tot het aangaan eener vrijwillige minimum-leeftijd 21 jaar. maximum-leeft. 29 jaar. GOUDA. 30 Dec. Ontspanningszaal voor Mili tairen 510 u. 4 Jan. Onderstandscommissie Armen zorg 2 u. Het Maagpoeder van Apotheker BOOM ie het beste geneesmiddel voor maagpijn, maagkramp, raar, hart water en slechte spijsvertering. Prjjs per doos 75 Cents. 12 Verkrijgbaar te Gouda bij ANTON COOPS, Fa. WOLFF 4 Co., te Rot terdam bij E. VAN SANTEN KOLFF, Korte Hoofdsteeg 3. a 20 cent per doos met 17 nemen de vrijheid, zich beleefd aan te bevelen voor inschrijvingen op de ■waarvoor door hen geenerlei kosten worden in rekening gebracht ■W Inlichtingen worden gaarne zonder eenige verplichting verstrekt 15) De jongeling s> hernam met diepei „Ik koester de voor de beroemde hun arbeid en la te maken, maar g ik toe aan de ne Onbekend voortwoi min blijven wijden hunne pogingen b( oen zeldzaïnen ino hevenheid van kaï opstand arm en wijl andere tijdgen treffen, maar slecl ger gesternte zijn licht weten te dri den. Dit is het Vriend, die niet Om eene laatste n omhelzen. Nooit klacht; onderworp* hij zijne ondankbt hij nog werken, i en ouderdom hem „Dat is werkeli maar gij zult mot zoon niet zoo geil De beroemde van Scheveningen houdt zitting L. Pannekoekstr. 42 b, 2-m. bellen, Rotterdam. Voorspelt de ware toekomst en lost alle geheimen óp. Spreekuren van 1010. Is tevens te spreken voor iedere ziekte. Succes verzekerd. Adres L. Pannekoekstraat 42b, 2-m. bellen, Rotterdam. 15 het tekort en het vaststellen daarvan. Ge inige voegde aan zijn verklaring toe dat bekl. jaren lang al» een voortreffelijk amb tenaar bekend had gestaan. Het O. M. etechte ter zake van het als ambtenaar in openbaren dienst gelden ver duisteren, zes maanden gevangenisstraf. Mr. M. I. N. Spaargaren, advocaat en procureur te ’s Gravenhage, trad als ver dediger op. Pleiter erkende, dat het be wijs der feiten geleverd was en straf zou moeten volgen. De verdediger zou bepalen tot bet bespreken van de dat zijn als hij tegen Maart indien zou Bq alle drogisten in Nederland ver* krijgbaar /**---* gebruiksaanwijzing. minimum-leeftijd 21 jaai. maximum-leeft. 28 jaar. minimum-leeftijd 19 jaar, maximum-leeft. 25 jaar. (indien reeds zeer vol doende kunnende stoken, maximum-leeftijd 29 jaar) terwijl voor jongelieden op eenleeftjjd van 17 tot en met 20 jaar immer de gelegenheid is opengesteld om bij de Zeemacht in dienst te treden als lichtmatroos of matroos 3e klasse. Nadere inlichtingen worden op aanvraag (het zenden van een brief kaart is voldoende) gratis verstrekt door den Commies van aanneming der Marine te Willemsoord (den Helder). 50 Ieder jaar kom einde, de Oudejat staan als aan de jaren gescheiden i tijd opnieuw acht verleden en voor verschiet der toch en voor ons zier dat, zoo het altij dere, het toch oo komt immers in 1 rug, zooals het de omstandigheden de kunnen zijn - ook dit kunnen anders toch, doord verschijnen, doordi innemen in het van ons leven, alles, we zijn zei we nog teven, in ieder jaar ons, tegenover de wei Wat er gebeurt, beurt, kan niet op ons wezen. ’W ders, beter of stee En we zien ook menseben. Van di ren zijn misschien onbereikbaar ver den dood of verz< kouden nevel der deren zijn gekom< af, mensohen tegei ders staan, en w en zijn op ander© Dat alles weten of we het duidelij meer aan denken, overstappen in eei grenspaal van het blijven, om achter; voorbijging. Wan heen, zien we na naar een nog an< leven. En dat d< het verleden met zoo duidelijk als ons niets zoo op vervorming van li wezen speuren we en zich Etech ter zake van diefstal bij herha ling dén jaar gevangenisstraf. Mr. L, van Dantsig refereerde zich. In den nacht van 16 op 17 November zou de ntet-yerschenen bekl. P. G. K. te Gouda een houten deur, waarmede een poortje was afgesloten, hebben vernield door een paneel er van, met geweld er uit te rukken ep te slaan. Uit het verhoor der getuigen bleek dat bekl. zich toegang had willen ver schaffen en dat er een hamer bij te pas gekomen was. Het O. M. elschte wegens vernjeüng twee maanden gevangenisstraf. N. R. Ct. De spionnage-zaak te Oude Tonge. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis teren vrijgesproken, den heer J. W. G. (T., directeur der gasfabriek te Oude «Tonge, beschuldigd van apionnage. De eisch was 2 maanden gevangenisstraf. zich mate der straf, welke bekl. zou moeten worden opgelegd. Mr. Spaargaren wees er dan allereerst op, dat bekl. altijd en bij alle zijn chefs als een uitstekend ambtenaar bekend had gestaan. Bijna vijf en twintig jaar lang was hij door zijn ambgenooten en chef» al» zoodanig geacht en één van die chefs had aan pleiter verklaard, nimmer met een beter ambtenaar te hebben samenge werkt. De oorzaak van bekl. ondergang reeds 20 jaar terug. Toen al had bekl. in dergolijke moeilijkheden verkeerd en een levensverzekering met geldleening ge sloten, om zich daaruit te bevrijden. Inplaats echter van zich aldus van zijn zorgen te ontlasten, had bekl. zich nog dieper in de zorg gestoken. Het was hem onmogelijk gebleken, zijn verplichtingen na te komen; nieuwe geldleeningen, ver bonden met levensverzekeringen, waren daarvan hot gevolg geweest. Ten slotte was bekl. in zoo groote moeilijkheden ge raakt, dat meer dan de helft van zijn sa laris aan premies van verzekeringen enz. wegging. Bekl. had zich toen ten einde raad tot familieleden gewend en met behulp van deze zou het mem gelukt zijn zijn zaken to regelen en door middel van één enkele geldleening bij een solide bank al zijn ver plichtingen aan voorschotbankjes af te |loen, ware het niet, dat door het plotse ling uitbreken «van den oorlog en de daar mee gepaard gaande financiëeie crisis, die leening niet tot stand had kunnen ko men. Pleiter was van oordeel dat er geen onkel© reden bestond om bekl. voor ge- ruimen tijd uit de maatschappij te ver wijderen. For dan een gevaarlijk man, was bekl. iemand, voor wien men mede lijden moest gevoelen. Bovendien was bekl. door de onmiddellijke gevolgen van zijn daad, het ontslag uit zijn betrekking, de zorgen waarin hij zijn vader had ge bracht, die borg voor hem gebleven en niet kapitaalkrachtig was, enz., enz. reeds zwaar gestraft. Het was óók met het oog op bek!.’» ouden vader, een ruim zeventigjarig en zëer eerbiedwaardig man, dat de verde- diger met aandrang de clementie rechtbank voor zijn cliönt inriep. De 61-jarige werkman zonder woonplaats J. O., gedetineerd in Huis van Bewaring te Rotterdam, had op 26 November te Gouda een winterjas weg genomen. Bekl. zou den diefstal gepleegd hebben, om in de gevangenis te komen. Ter zake van diefstal eischte het M. zes maanden gevangenisstraf. Mr. Meyer Wiersma voerde aan, bekl. beter in de gelegenheid zou om werk te vinden, r’~ t?“ of April In vrijheid kwam, dan hij zes maanden gevangenisstraf moeten ondergaan. De 53-jarige timmerman zonder vaste woonplaats M. W., recidivist en gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Rot terdam, had op 26 November te Gouda een rol rood flanel weggenomen, deze wederrechtelijk toegeëigend. Een oude gewoonte in eere hersteld. Men meldt ons uit Delft Het is bekend, dat langzamerhand de in vroegeren tijd bestaande gewoonte om bij den overgang van het oude in het nieuwe jaar huisgenooten, vrienden en kennissen te vergasten op in eigen keu ken gereed gemaakte oliebollen, appel beignets of ander gebak, bij velen in discrediet is geraakt. Sedert evenwel een paar jaar geleden de fabriek der Delft sche Slaolie haar product voor dit doel aanbeveelt en door een kok in verschil lende steden heeft laten aantoonen hoe heerlijk dergelijk gebak is wanneer het met de bekende goudgele olie wordt be reid, wordt hoe langer hoe meer in ver schillende plaatsen van ons land het oude gebruik in eere hersteld. „Nu lust ik weer oliebollen I” Dit Is het eenparig oordeel van de dames, die op de demonstraties het bakken van olie bollen in Delftsche Slaolie hebben bijge- wpond. Wie volgens het recept van den kolt der fabriek de oliebollen gereed maakt, vindt ze overheerlijk en prijst het zuinig gebruik der olie. „Het is opmerkelijk,” staat er in het reoept voor oliebollen op pagina 32 van het receptenboekje der Delftsche Slaolie, „dat, hoewel de bollen in de olie zwem mend gaar gebakken worden, toch de olie niet naar binnen dringt. De oliebol len zijn dan ook volstrekt niet vet; wel croquant en van een mooie lichtbruine kleur”. Tal van getuigenissen in het boekje maken er bovendien melding van, dat de Delftsche Slaolie zeer zuinig het' gebruik is, veel minder walm geeft dan andere oliën, niet spat en geen on- aangenamen geur in de keuken ver spreidt. Het is geen wonder, dat bij de krui deniers in Nederland de vraag naar een flesch Delftsche Slaolie in de laatste da gen van. het jaar sterk toeneemt. Wijte den de dames, die nog geen proef heb ben genomen, dit alsnog te doen en bij de Afdeeling Reclame der Oliefabrleken CalvéDelft een receptenboekje -aan te vragen, dat gratis en franco wordt toe gezonden. In dit boekje vindt men on der de rubriek Meelgerechten meteen re cepten voor het bereiden van appelbeig nets, Berlinerbollen, tulband, krentenbrood en ander gebak. 57 J. H. te Gouda, 3 maanden -met verbeurdverkla- de inbeslaggenomen zetlijnen, visechen zonder vergunning. d. K. te Moercapeite en G. TL. te Zevenhuizen ieder f 3. sub». 2 d„ we gens zijn kind niet geregeld de laten bezoeken. D. J. de R. te Vlaardingen f8. subs. 2 d„ wegen» rijden met een motorrijtuig des nachts zonder dal nummer en letter zichtbaar is. G. Kr. te Langeruigeweide, N. K. te Moordrecht en G. v. d. B. te Stolwijk, ieder f 1. subs. 1 d., J. Z. te Boskoop f 0.60 sub». 1 d„ wegens 's nacht» fietsen zonder licht. K. H. en J. B. te Gouda, leder f 0.50 sub». 1 d., wegens te Gouda vuil in het water werpen. F. S. te Haastrecht f 1. subs. 1 d., we gens te Gouda zitten op zijn hondenkar. N. V. te. Gouda f 1. sub». 1 d., gems te Gouda de Kuiperstraat in berijden. P. A. d. E. en F. J. B. beiden «ia, ieder f 1.50 »ub». 1 d., wegens Gouda buiten do openbare privaten datgene verrichten, waarvoor die inrich tingen bestemd zijn. M. P. B. te Gouda, 11. subs. 1 d., wegens te Gouda kleedjes kloppen in ver boden tijd. J. v. D. te Gouda, f 1. subs. 1 d„ wegen» te Gouda fietsen op een wandel pad. N. p. B. te Rotterdam tO.bO eubs. 1 d., wegens te Gouda fietsen op een brug alleen voor voetgangers bestemd. D. S., woonplaat» onbekend, f 1 subs. 1 d. en L. G., ld. ld. ld1», wegen» te Gouda het bedrijf van liedjeszanger uit- oefenen. C. O. te Hazcrswoude f 0.50 subs. 1 d., wegens te Waddinxveen een brug be rijden zonder toestemming. C. A. C. te Waddinxveen, f 0.50 subs. 1 d., wegens te Waddinxveen een per soon op een fiets mede vervoeren. A. K. te Boskoop 3 dagen hechtenis, wegens te Gouda niet voldoen aan een bevel van de politie. A. V. te Moordrecht en W. v. d. E. te Gouda, ieder f3 .subs. 2 d., wegens nachtelijk burengerucht. B. v. R. te Zevenhuizen f 2.50 subs. 2 d. wegen» vee laten loepen op een» ander» grond’. J. A. F. te Gouda 11 subs. 1 d„ J. M. to Gouda f 5 sub». 2 d., J. J. B. te Waddinxveen f 2 sub». 2 d., W. V. to Moordrecht f 1 sub». 1 d. en D. v. D. te Moordrecht f 5 sub». 3 d„ wegens openbare dronkenschap. H. de R. te Zoelermeer 2 maal f 15 hubs. 2 maal 3 d„ wegens openbare dronkenschap 2 maal gepleegd. - RECHTBANK TE ROTTERDAM. (Strafzitting.) Verduistering als ambtenaar. Gisteren heeft de 42-jarigen H. v. G., directeur van het post- en telegraaf kantoor te Ammorstol, thans gedeti neerd in het huis van bewaring alhier, terechtgestaan ter zake van het als ambtenaar in openbaren dienst gelden verduisteren. Aan bekl. was ten laste gelegd, dat hij te Ammerstol, als directeur van het post- en telegraafkantoor, alzoo als ambtenaar, belast met den open baren dienst, op verschillende tijdstip pen in den loop van het jaar 1914 telkenmale opzettelijk bedragen in geld tot een totaal bedrag van ongeveer f5844.79 7a, welke hij in zün gemelde bediening onder zich had, doordien ze behoorden tot de door hem in zyn gemelde bediening beheerde kas van gemeld kantoor, zou hebben verduis terd, door die gelden aan de kas te onttrekken, niet te verantwoorden en ze ten eigen bate aan te wenden. Bekl. bekende. Hij verklaarde, dat in Januari 11. de kas gecontroleerd en in orde bevonden was. Op 5 Novem ber had nogmaals een contröle van de kas plaatsgevondentoen was aan het licht gekomen dat er tekort was. Reeds sedert jaren had bekl. in gel- delyke moeilijkheden verkeerd. By her haling had hij zich door geldleeningen weten te redden, doch was aldus door do noodzakelijkheid van rente-bctaling en aflossing" steeds erger in de knel geno men. Alleen in het jaar 1914 had bekl. aan rente en aflossing niet minder dan ruim f5000 te betalen gehad; ten einde raad had hij dit bedrag toen uit de kas genomen. Bekl. had altijd nog hoop behouden, het tekort te zullen kunnen aanvullen. De tijdsomstandigheden hadden hem echter ónmogelijk gemaakt den steun te verkrij gen, op welken hij vertrouwd had- Jhr. A. E. van Foreeet, adjunct-iitepec- teur bijde posterijen en telegrafie, legde ais getuige een verklaring of betreffende

Goudsche Courant | 1914 | | pagina 3