Borst-Ulevellen va» S. Maas Zonen Adverteert in dit Blad. Fotografisch-Atilier VAN ZANEN, Molenaar's Kindermeel. Meubelkoopjes!! Alleen het echte Odol De Kleine Winst" BLAUW KEPER WERKPAKKEN DAMES Bankiers te GOUDA en BOSKOOP, Groote Uitverkoop Korte Pannekoekstraat 9a-b-c, KUNSTTANDEN Portretten - Interieurs - Groepen enz. New American Concert Hall, Voor Reclame!!! WOLFF De Oorlog. Ad verten tien 1» SAFE-INRICHTING, Hoogheemraadschap van Rijnland. Notaris I. P. CI1IER VIN NOOTEN INBOEDEL. Telephoonnet Gouda. Anton Coops, 'olgtns het der weten' Blzinenlaxid. ROTTERDAM. yy waschechte kleur. wegens verbouwing. ROTTERDAM, Telef. 8870. Hotel annsx Lunchroom COME W1CENSTBHT 21-22, Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, Maatschappij van Nijverheid. DINSDAG 9 FEBRUARI 1915 VOORDRACHT C. H. BEGEM ANN Tandarts J. T. ORTH Zn. Oosthaven 20. „Vooral geen mindere kwali teit, dan liever een paar centen meer", zegt iedere verbruiker van Hel is daarom iets duurder geworden en kost nu per pondspak 24 Ct. por halfpondspak 13 Ot. 3D© Q-rootste Con.c-u.rrent U Groote Elite Variété-lfoorstelling. Eiken middag MUZIEK-MATIIIËE van 3-57, uur. Zondags van 2-57, uur SITOLITEIÏEMIIÉE. Emserpastillés. Wijberttabletten. Bazeltjes. Simonstraat 44% ,*-«145, N. HESSING, Likdoornpleister Likdoornzalf Libdoorntinctuur Drogisterij Westhaven 11, Haagache gemeentebestuur het nut ervan inzagI n later werd een der mooiste lanen genoemd naar dezen „deugdzamen staatsraad" Copes van Cattenburch, die zoo'n helderen geest had HAGKNAAR. Aan het Westeltyk Front De Duitschers in Frankrijk en België. In het Franache oommuniqué van 5 Febr. wordt gezegdDuitecho vliege niers leggen in België grootc levendig heid aan den dag. Wij hebben een loop graaf in de lucht doen vliegen ten Noor den van I'curie. Wij hebl>en ons vast ingericht in de veroverde stelling; onze artillerie heeft verscheidene vijandelijke batterijen tot zwijgen gebracht. In Ar- gonne had een aanval plaats op Baga telle, waarbij wij 100 meter loopgraaf ver loren; doch bij een tegenaanval werden <le 100 meter door ons heroverd, alsme de het rondom gelegen terrein. Op het overige front viol niets van be lang voor. Aan het Oosteiyk Front Het HriMsische groote hoofdkwartier Uieldt d JfT 5 Febr. De s/rijd bij de Bzura en ltakava is met krkclit voortgezet, doch heeft onze troepen slechte zeer weinig verzwakt, die tot het offensief overgingen en de Bzu ra overstaken bij haar uitmonding. Zij maakteq zich van een gedëelte der vij andelijke stelling bij Dahowo meester, al waar wij den vijand uit zijn bruggehoofd verdreven hebben. Bij Borjiinowo. Gou- inirea en Violiachidlowaka wisselden onze aanvallen met die van den vijand, onder een onafgebroken artillerievuur af. Op hot overige deel van het front op don linker Weichseloever, hud ten Zuiden van den spoorweg Ökernewoco—-Warscltau een levendig artillerievuur plaats. Wij hebben de brug over de Nida verwoest, dten de vijand bij liet dorp üernlki had I gebouwd. Wij hebben de pogingen van den vijand om tot oen gedeeltelijk offen sief over te gaan aan do Nida bij Rom- IkjwO e« lang» de Dounaietz tegenover ons bruggehoofd hij Kouar verijdeld. In 1 do Karpathen wordt in noord-westelijke richting van Ujok ons offensief voortge zet; wij maakten tol dusver 3000 krijgs gevangenen. Ten Zuidoosten van Ujok zijn wij voortgegaan met druk uit te oefe nen op de zeer talrijke vijandelijke /(roe- pen. In Polen on üaliclë. Uit Weeoen wordt dd. 6 Febr. offi cieel gemold lu Polen en Weet-Galioiö is de toe- stand onveranderd. Do aanvallen, die do Kussen in de Karpathen hier en daar da gelijks horhalen, worden mot zware ver- Ilezen voor hen afgeslagen. In het woud gebergte maken onze aanvallen vorderin gen. Aan het Russische offensief in de Bukowina, dat tot midden Januari in het bovon-Moldawadai voortduurde, gelukte het verder voort te dringen. De hier operee- rende sterke vijandielijko troepen kregen bevel over de Karpathen te trekken; zij hebben dicht bij onze stellingen bij Jaco- beny en Kirlihaba stand gehouden. In aanvallen die verscheidene dagen duur den, hooft de vijand getracht 20 Jan. den wederstand der hoofdi-overgangon dokken de troepen tc breken, daar alle pogingen om onzt» hoog te-Htell in gen te bestemen mislukten. Onze troepen gingen op 22 Jan. tot het offensief over en ontrusten den vijand Kirllbasa. Deze trok daarop den volgenden dag met zijn hoofdmacht- in de richting naar Kunpoiung—Moidava terug, waar hij bleef. Ia de laatste da gen vingen nieuwe gevechten aan; onze troepen legden ook hier bij het overwin nen van de door den aard van het ter rein en liet weder ontstane groote moei lijkheden, een buitengewone kracht aan den dag. Do vijand die in bet Moldawa- dal was binnengedrongen, werd daaruit geworpen. Wij namen Jzwoz, het plaatsje Moldawa en Breaza in bezit. Het aantal der bij de gevechten in de Kar pathen gevangen genomen vijanden is we der met 400 toegenomen. De strijd bij Warschau. Dultsohe gevangenen geven een be schrijving van den strijd rondom War- schou. Ze/.en Duitsche divisies zijn daar bij op oen buitengewoon beperkt front tegen de Russen opgetrokken, terwijl 600 Duitsche kanonnen vuurden. De Russen hebben do Duitsohers achteruit geslagen, welke laatste reusachtige verliezen le den. Under de Duitsche troepen bevon den zich ook do garde-soldaten van Lo- itch komende. Aan het Zuidelijk Front De Turken aan het Snezkanaal. Over den eersten blykbaar misluk ten aanval der Turken op de Sues- kanaal verdedigingswerken zegt o. a. de Times dat ait de eerste ontmoeting was, waard vermeld te worden maar tevens oonelndeert het blad dat de Turksche troep die dezen aanval uit voerde tooh nog al talrijk en sterk moet geweest zijn. De Tnrken hadden kanonvuur bfl zioh. Dit weerspreekt dus de voorspelling van de Engelsche pers dat** de Tnrken nooit over de Sindiwoestgn zonden kunnen komen met geschat. Men vermoedt dat op hnn marsch de Tnrken meer Zuidwestelijk zijn gegaan via Bin Matha. Men had verwacht dat zij bij Ismailia waar de spoorlyn (naar Cairo zich splitst, 't eerste zonden aangekomen zijn. De Daily Telegraph maakte mel ding van een gevecht bjj Tusum. Dit kanaalstation ligt zuidelijk van Ismai lia, even voorbij het groote Bitter meer. In de nabijheid zijn betrekkelijk lage zandheuvels van los zand. De oorlog ter zee. Het jongste optreden der Duitsche vloot besprekend, keurt de ,,New York He rald" de onophoudelijke yornieling. zon der vooraf te waarschuwen, der neutrale ladingen door Duitsche onderzeeërs af, en zulks zonder eenig onderzoek waar uit zou kunnen blijken of zoodanige la dingen contrabande, voorwaardelijke con trabande of vrije ladingen zijn. De „He rald" voegt daaraan toe, dat het recht van onderzoek bij internationale wettelij ke regeling is toegestaan, dipch dat het doen zinken van neutrale schepen, zon der daarbij de veiligheid der opvarenden te verzekeren en geen onderzoek in te Rtellen naar den aard der lading een misdaad is. De „New York Times" zegt, dat hot scheppen van een Duitsche oor logszone rondom Brittanië en Ierland, door geen enkele neutrale mogendheid ter we reld zal goedgekeurd worden. De „Tri bune" schrijft, dat Duitschiand's buiten sporig optreden als een kwaadwillige ult- noodigiug aan de wereld i» te beschou wen voor internationale verwikkelingen. Het is spelen met vuur. Het is thans het oogenblik om rondborstig tcë spreken in nuam dor internationale veiligheid en het Duitschland duidelijk te maken, dat ach ter do Amerikaansche vlag en de sche pen die deze voeren, een vastberaden geest staat. De oorlog in de lucht. Naar de „Daily Chronicle" vernoemt zijn thans negen Duitsche onderzeeërs te Zeebrugge, terwijl er oep. Zeppelin-sta tion is ingericht aan do kust tusschen telende en Blankenberghe, waarin twee of drie Zeppelins zijn ondergebracht. De tocht, onlangs door Zeppelins boven de Engelsche Oostkust ondernomen, werd uit gevierd door Zeppelins van uit Ostende, Hun vertrek werd bijgewoond door den Keizer en door graaf Zeppelin, die- zijn hoofdkwartier in België gevestigd hoeft. Bij do beide Zeppelins sloot zich een (kirde aan, die van do Oost-Friesche kust kwam. In Duitsche marine-havens zou druk sprake zijn van een voorgenomen lucht- schiptocht naar de schecpsbouwwerven aan de Tyne. Op 21 Januari is een Zep pelin in het Kanaal verongelukt, ten ge volge van het slechte weder. Belgische kinderen. Notaris Brands, de President der Vereeniging „Tehuis voor Belgische Kinderen" te Amsterdam en Mevr. Kellenaers, vertegenwoordigende het bekende ijverige Huisvestingscomité te Leiden, zyn thans uit België terugge keerd met een veertigtal noodlijdende kinderen, waarvan de helft weezen en waaronder een zuigeling van zes maanden ond, die uit een gehucht in het operatiegebied ten zuidoosten van Kortryk moest worden gehaald. Deze kinderen worden allen kosteloos en liefderijk opgenomen in Hollandsche Sezinnen, welke reeds maanden gele en zich voor dit sohoone doel hebben laten inschrijven. Vooraf wordt naar den stoffelijken welstand der gezinnen en hunne moraliteit een nauwkeurig onderzoek ingesteld en moeten zij na plaatsing van kinderen, een twee- maandelijksche controle vanwege het Bestnur toelaten. Voorzeker zonden meer kinderen zijn meegegaan, wan neer men over grootere financieels middelen had kannen beschikken. Thans zijn honderden kinderen moeten achterblijven in gestichten over ge heel België verspreid om bij de eerste de beste gelegenheid naar het gast vrije Holland te worden overgebracht, waar zy tenminste geen honger en gebrek behoeven te leiden. De beide comité-leden ondervonden steeds en overal den grootsten steun en mede werking der Duitsche autoriteiten, die voor het doel der reis veel sympathie en belangstelling betoonden. De aan hen verstrekte „Passir-Scheine" en „Empfehlungen" gaven overal spoedig en gemakkelijk doorgang, zelfs in het zoo moeilijk te betreden operatiegebied en, wanneer er een militaire anto of rijtuig noodig mocht zijn, dan werd dit te hunner beschikking gesteld of werd er een „bevel" aan de plaatse lijke autoriteiten gegeven om daarvoor zorg te dragen. De kinderen werden tot Esschen gratis vervoerd (hetgeen in de tegenwoordige omstandigheden heel wat wil zeggen) en onderweg door Duitsche militairen menigmaal op versnaperingen onthaald. Het voornemen bestaat over 14 dagen opnieuw noodlijdende kinderen te gaan halen. "oinitï van Nederlaudsche uitge wekenen uit België. De Secretaris verzoekt ons te berich ten dat 1. de belasting"op de afwezigen, wordt niet toegepast wordt op Nederlandse)ie onder danen, daar de in België verschijnende bladen uitdrukkelijk vermelden dat deze heffing niet toegepast wordt op hen, die lot de Duitsche en neutrale nationaliteiten behooren. 2. de te Antwerpen, in de Bank van Leening beleende panden, kunnen na pfloop van den oorlog gelost worden, wijl de bepalingen over den duur van den boleeuingstijd geschorst zijn. 3. Het is raadzaam zich niet naar Ant werpen te begeven, tot het zoeken van werk aldaar is zeer groote werkloos- Ij^1* en zijn reeds velen na vruohteloos I zoeken terug gekeerd. Deze waarschuwing is ook voor dia mantbewerkers. 4. I erlang aai een aanvang worden ge maakt mei het naar ons land transpor- toeren van de te Antwerpen achterge laten Inboedels. Aan alle ingeschreven Nederlandsche uitgewekenen worden de nood'ige inlichtingen onz. toegezonden en is het dus overbodig mondelinge inlich tingen te vragen daar het vervoer naar gelang van de behoeften der personen van de inboedels, zal plaats vinden en ieder waclite maar tot hom kennis van het transport wordt gegeven. 5. Uitdrukkelijk wordt men verzocht elk schrijven te richten aaq het Secretariaat Singel 334, Amsterdam, ook betreffende verandering van tijdelijke verblijfplaats, of bij vertrek, naar Antwerpen, om zich daar tc vestigen. Ook de in militairen dienst zijnden die te Antwerpen hunnen inboedel lieten, moeten bij verplaatsing hiervan konnis geven. Naar het front. Men meldt ons uit Eindhoven Dr. Stehr uit Eindhoven vertrekt met de Duitsche Roode Krois-ambu- lance naar het front. Verboden klei-uitvoer uit Duitschland. Men iheldt uit /Zwalmen (L.) aan de Msb.: De acht dakpannenfabrieken hier ter plaatse zullen dit jaar waarschijn- lijk niet kunnen werken, daar de Duitsche Regeering het vervoer van' klei over hare grens verboden heeft, zoodat de daar gedolven kleigrond niet naar hier vervoerd kan worden. Tot heden was dit toegestaan, na tuurlijk voorzien van de noodige pa pieren „Scheinen", stempels etc., maar plotseling is er een verbod gekomen ofschoon niemand er aanleiding toe gegeven heeft. Eigenaardig is het nog, dat terrei- nen, liggend op Duitschen bodem, eigendom der gemeente Swalmen zijn. Het is te hopen, dat de Nederland sche regeering stappen zal doen bij het Dnitsche gouvernement, om de ge- regelden aanvoer te verkrijgen, daar anders een vijfhonderd arbeiders broo deloos zullen worden. Liefdadigheidsfonds voor miliciens en landweerplichtigen. De „Staatscourant" van 3 Febr. bevat de koninklijk goedkeuring op de statuten van de Vereeniging „Lief dadigheidsfonds 7e regiment infante rie, 2e bataljon, 2e compagne." De vereeniging stelt zich ten doel om nfilitairen die-tengevolge der mo bilisatie onder de wapenen zijn geroe pen, en wier zaken door hun afwezig heid grootendeels zijn achteruitgegaan of verloopen, gedurende na afloop der mobilisatie, met raad en daad bij te staan en hun zoo mogelyk financieel te steunen, opdat zij en hun gezinnen tengevolge der mobilisatie, niet geheel te gronde gaan. Dé vereeniging heeft hiertoe natuurlijk veel geld noodig, en om dit te verkrijgen heeft zij een bondtelsel ontworpen. Het stelsel is zoodanig samengesteld, dat de bons ten laste der vereeniging worden uit gegeven ten bedrage van f 0,25, f 0,50 fl,en f2,50; deze bons moeten voorts sneeuwbalsgewijs hun weg tot het publiek vinden, waarbij de mili tairen die zich met de plaatsing ervan belasten nog eenige tegemoetkoming in hun gage vinden, daar een vast gestelde premie te hunner beschikking wordt gesteld, naar gelang van het te plaatsen bedrag. Afgescheiden van dit bonstelsel houdt de vereeniging zich nog voor tiften en schenkingen aanbevolen, op at zy zoo spoedig mogelijk over mime middelen kannen beschikken. De op deze wijze verkregen gelden worden door de vereeniging naar ge lang van omstandigheden en aanvra gen belegd en de opbrengst ervan aan hen die 't dringendst hulp behoeven uitgekeerd, onverschillig tot welk regi ment of tot welk wapen zij behooren. Zoodoende hoopt de vereeniging vele leden van de kleine burgery die thans ter verdediging van onze onaf- hankelijkheid onder de wapenen zyn, tengevolge van hnn afwezigheid in eigen zaken, voor algeheelen Onder gang te behoeden. s, zooals bekend, juist dat mondwater, hetwelk de' oorzaak van het bederf der tanden beslist tegengaat. Wie het echte Odol geregeld gebruikt, past de, volgens onze hedendaagsche Wetenschap, best denkbare ver zorging van mond en tanden toe. Men wachte zich voor namaak! Onder den naam Odel worden talrijke minderwaardige, ja dikwijls zelfs schadelijke namaaksels in doozen en flesschen verkocht Daarvoor zy men op zijn hoede. Het echte mondwater Odol worftt alleen in Flacons verkocht, als hier afgebeeld. Prijskleine flacon GO cj.y groote flacon (itoereikend voor maanden) f I.— De vereeaiging die behalve de ko- ninkiijke goedkeuring reeds de sym pathie en medewerking van vele mili taire en civiele autoriteiten heeft ver kregen is op initiatief van den milicien F. W. Blase opgericht, die tevens in het bestuur als voorzitter zal fungee- ren medebestuurders zijn de miliciens D. J. Soet, secretaris en K. J. Bonus, penningmeester. De vereeniging is gedurende de mobilisatie gevestigd te Til burg alwaar tevens het bestnnr zetelt en alle verdere inlichtingen verkrijg baar zyn en waar ook gaarne giften in ontvangst znllen worden genomen. Gebrek aan geneesk. hulp. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken, brengt ter ken nis van geneeskundigen, dat door de oproeping van reserve-officieren van gezondheid, in onderscheiden gemeen ten van het land gebrek is ontstaan aan voldoende geneeskundige hulp. Artsen die bereid zyn de openge vallen plaatsen tijdelijk te bezetten, worden verzocht, met opgaaf hunner voorwaarden, daarvan mededeeling te doen aan den voorzitter van den Cen- tralen gezondheidsraad, dr. W. P. Ruysch, te Utrecht. De opperleiding der inter- neeringsdepóts. Het gisterenavond in de Staatscou rant verschenen Kon. Besluit, waarbij eenige hoofdofficieren op hunne aan vrage weder in dienst zijn gesteld en andere opperofficieren en hoofdoffi cieren tijdelijk benoemd zyn bij het reserve-personeel der landmacht, alle welke officieren reeds bestemd waren voor den dienst bij een interneerings- depöt, moet verband houden met de gebleken wenschelijkheid dat de opper leiding van de interneeringsdepöts in handen kome van den Opperbevel hebber van Land- en Zeemacht. als lot ons laatste redmiddel. Van U. God der barmhartigheden, smeeken wij inet aandrang het einde al van den schrik wekkenden geesei; van U, Vrede vorst, vragen wij met vurigheid den zoo zeer verlangden vrede terug. Uit Uw goddelijk Hart óeedt Gij over de wereld de liefde uitstralen, opdat alle tweedracht verdwijne en onder de uien- schen alleen de liefde heerschen zou. 1 ijdena Uw sterfelijk leven, hier op aar de, klopte Uw Hart van teeder medelij den met de ellende der menschen. O, moge Uw Hart ook verteederd worden in de»* ure, zoo vreeseljjk voor ons door noodlottige uitingen van haat, door ont zettend bloedvergieten. Heb medelijden met zooveel moeders bekommerd over het lot hunner zonen medelijden met zooveel huisgezinnen, be roofd van hun hoofd; medelijden met het rampzalig Europa, waarover zulk een ver woesting is neergekomen. Boezem den regeerders en den volken gevoelens van zachtmoedigheid in, maak een einde aan de verdeeldheid, die de valken vaneen scheurt, geef dat de men schen eikander den vredekus schenken. Gij die met den prijs van Uw Bloed hen tot broeders hebt gemaakt. En gelijk Gij eens de smeekbede van den Apostel Pe trus Heer red ons, want wij vergaan, genadiglijk hebt beantwoord door do woeste zee te doen bedaren, zoo verhoor heden goedgunstig onze vertrouwvülle ge beden, door aan de ontwrichte wereld do rust en den vrede terug te schenken. En gij, allerheiligste Maagd, gelijk in andere tijden van zWare beproevingen help ons, bescherm ons, red ons. Amen. KERKNIEUWS. Het Pauselijk Vredesgebed. Door den Paus is bepaald, dat Zondag 7 Februari door de Katholieken in alle kerken voor den vrede zal gebeden wor den. Het gebed, dat door den Paus voor dien dag is afgekondigd, luidt Met droefheid overstelpt om de ver schrikkingen van een oorlog, die landen en volken in verwarring brengt, vluch ten wij, o Jezus, tot Uw liefdevol Hart RIJKSNORMAALLESSEN te OOUDA. De ondergeteekende bericht, dat met 1 MEI a.s. KWEEKELINGEN kunnen geplaatst worden. Aanmelding uiterlijk 22 Februari a.s bij den Direc teur onder overlegging van 1. een geboorteakte, 2. een verklaring van ouders of voogden, dat zy voornemens zijn hun kind óf pupil voor het onderwijs te bestemmen en 3. opgaaf van de School (Scholen) waar de candidaat onderwijs ontving. Vereischte leeftijd 14 jaar op 1 April 1915. De Directeur, B. P. VAN CITTERT. HET BESTE MIDDEL TEGEN VERKOUDHEID BIJ DE MEESTE WINKELIERS VERKRIJGBAAR Telefoon-Intercommunaal 384. Speciaal adres voor gegarandeerde Spaar uw uitgevallen Karen zuinig op om naar verkiezing daarvan elk gewenscht Coiffure zaak kundig te doen vervaardigen. Voor bespreking gaarne ten dienste. Aanbevelend, H. P. V. WIJNGAARDEN, Fabrikant van Haarwarken, Kleiweg, Gouda. hebben de eer te berichten, dat in de in hun nieuw bankgebouw aan de Markt te Gouda, loketten in verschillende afmetingen en tot verschillende huurprijzen beschikbaar zijn. jk Inlichtingen en voorwaarden worden te hunnen kan tore gaarne verstrekt. 50 Vrij Entreé. n n Vrij Entroé. Buitenbanden149 ct. Binnenbanden. .117 Handpompen 12 Voetpomp inet slang 34 Pedalen per paar 72 Kogel freewiel 09 idem van duijlsleutels 29 Nationale solution C Reparatie doozen 5 Fietsbellen 10 Groote doozen vaseline fi'/j Broekkappen. 30 Springsloten met sleutel 3 V, Geheim8loten10'/, Zakbalance 87a ct. Punaises 3 dozijn ll/s Hamers Prima Nijptangen .15 Booromslagen .29 Zagenvijlljes 2 Boren®Va Zaklantaarns compleet 59 Batterijen 29 Hlectrische lampjes .12 Eiectrisohe schellen 89 idem draad per meter 2 Rubberhaken com pleet 19 1000 LEGER RIJWIELEN VOOR RECLAME waarde f 57.50 nu f 32.50 met 30 maanden garantie. 70 L'EÜROPE - - S EI N P OS T bij Booten, Spoor en Tram. LOOiES MET DEOELIJK ONTBIJT VANAF f 1.25. RUIME KAMERS. 60EDE BEDIENING. Zend uw Schoolkinderen voor het 12-nurtje naar de Seinpost. Aanbevolen voorHeeren Reizigers en Marktenbezoekers. 30 Ondernemer JOS. L BERLIJN. brengen bij dezen ter openbare kennis: 1°. dat de ltysten der stemgerech tigde Ingelanden van het Hoogheem raadschap voor het dienstjaar 1915 opgemaakt op Donderdag 4 Februari 1915 gedurende veertien dagen van 9 Februari 1915 af voor ieder ter lezing zullen liggen als volgt de lijsten van al de zestien dis tricten ter Secretarie van Rijnland (op eiken werkdag van des morgens 10 tot des middags 4 uren), alwaar zij tevens, tegen betaling van 10 cents voor elke lyst, verkrygbaar zijn; die van het derde district aan de Cruquius; die van het vierde district aan de Lynden; die van het zevende district aan de Leeghwater; die van elk der overige districten ter Gemeente-Secretarie van de hoofd plaats van dat district en van de daartoe behoorende onderkiesdistric ten 2°. dat zij, die vermeenen dat de lijsten niet nauwkeurig zyn opge maakt, gedurende veertien dagen na het aanplakken dezer kennisgeving het recht hebben hunne bezwaren met overlegging van de vereischte bewij- aan de beoordeeling van de Ver- ;de Vergadering te onderwerpen, op den eersten Donderdag in Maart a^omtrent de ingekomen be zwaren zal heslissen 3°. dat doer of vanwege het Hoog heemraadschap deze kennisgeving op 8 Februari 1915 zal worden aange plakt. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, j ygy P. A. PIJNACKÉR HOFDIJK, Dijkgraaf. C. W. VAN DER POT Bz., Secretaris. Departement „OOUDA". in de Sociëteit „DE RÉUNIE", 's avonds te 8 uur van den Heer te Helmond. ONDERWERP Hoe kunnen wij ons een schitte rende toekomst voor de Neder- iandsche Industrie en Handel scheppen na den oorlog? Namens het Bestuur, P. 0, DE VOOIJS, Secretaris. Introductie door leden van de Maat schappij van Nijverheid. te OOUDA, zal op DINSDAO 0 FEBRUARI 1915, des morgens half tien, aan het huis TURFMARKT no. 134, te GOUDA, publiek verkoopen i Een netten, goed onderhouden Daags te voren van 9^ tot 12 en 2 tot 4 uur te zien. Verdere inlichtingen geeft gezegde notaris. met en zonder gehemelte-plaat, vanaf f 2.— per tand, f35.per gebit. Plutaing zonder pija en met schriftelijke en langdurige garantie. 12 COOLflNOEL 10, ROTTERDAM. Foto, aquarel, Pastel en Olieverf. TELEFOON 188. GEOPEND VAN 9—4. in rijwielen, Banden, Lantaarns, Ijzerwaren, Gereedschappen, enz. is, was en blijft A. COHEN, St. Jaoobstraat, Rotterdam. TIL. IMT. HOM. OLIFANTSBANDEN (15 maanden garantie) 1.98. 90 RECLAME RJJWIELEN (2 Jaar 28 50. EXTRA PRIJZEN VOOR KOOPLIEDEN 11 Stationsplein 14, Rotterdam. Directeur: W. GKRTSF.it. ELKEN AVOND; Optreden Van uitsluitend Eerste Rang Specialiteiten, met mede werking van het Solisten-Ensemble, onder leiding van den kapel meester ROBERT ROERIG. 30 ■■Mi *ri| - Aan.aim i uur. Zondagavond 25 oto. ontréo. DE DIRECTIE. Aangesloten /el. No. 412. RUPKE Chrzn. Mr G. W., Dir. der Alg. Land en Tuinbouwbank, West haven 44. 413. GRAAFLAND. J., Rid- der van Catsweg 38. Drogist - Wijdstraat 29. Fraaie Meubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilde rijen, complete Salon- en Huiskamer ameublementen, Veeren- en Kapok- Bedsteilen, Buffetten, Uittrektafels, Leerstoelen, vanaf f 17.50 de zes, Theetafels, Slaapkamermeubelen, Brandkast, Pianino, Westminster Speelklok, enz. enz. ALLES SPOTGOEDKOOP 111 bovenhuis by de Schiekade, Rotterdam. 100 prima Sigaren f 1.10 100 2 ets Sigaren 1.30 100 extra 2 ets Knakken 1.40 100 Modjo Vorstenlanden 1.50 100 Bolknakken 1.50 100 extra 2*/i ets Sigaren 1.60 300 stuks naar keuze franco rembours. 20 Firma H. v. d. HEIJDEN, Rotterdam. Dit hlud vrnulduu pl. Een SOLIED ADRES voor meu belen Is b(j Peperstraat 24. Reparatie aan alle menbelen spoe dig netjes en billijk.

Goudsche Courant | 1915 | | pagina 2