z s s s z z oan,oer' Stadsnieuws. S3 s IS SS SSSS5S «T -f Bi3cixa.eri.laa3.d_ Gemengde Berichten. Laatste Berichten Telegrafisch Weerbericht De positie die wij thans hebben kannen innemen, verklaarde de Prins, is prachtig en niemand zal, zoolang we leven, ons het stukje Servië dat wij bezitten, kannen afnemen. Sprekende over de voorwaarden van Bulgarije voor een Balkanbond, zeide Prins Alexis dat Servië daarover thans, nu het vocht voor zijn bestaan, niet kon denken. De Prins heeft diverse oorlogstrofeën meegebracht die ver kocht zullen worden ten bate van de Roode Kruis fondsen. De Prins is vergezeld door zijn secretaris Nickageargerisch. Deze zeide o.a, dat er nog 70.000 Oostenrijkers waren op Servisch gebied doch voegde hij er bij, dat zijn krijgsge vangenen Het plan is ook te Londen een steun- tentoonstelling te houden daar er nog ontzifiyk veel noodig is voor Servië, Duitsche verliezen. De correspondent van de „Times" te Kopenhagen meldt, dat de 148 Pruisische verlieslijsten de namen be vatten van 971.042 gesneuvelden, ge wonden en vermisten. Bij deze ver liezen moeten dan nog worden gevoegd die vermeld in 152 Beiersche, 107 Saksische 114 Wurtembergsche ver- lieslysten en 17 verlieslijsten der marine. Men dient hierbij te bedenken, dat van de gewonden een groot deel naar het front terugkeerep. In het Engel- sche Lagerhuis berekende Minister Asquith het percentage der herstelde Brit8che gewonden bv. op 60 procent. De scholen te Reims. Uit Parijs wordt gemeld, dat de scholen te Reims weer geopend zijn. Daar het bombardement door de Duitschers nog voortduurt, kon men niet de gewone schoolgebouwen ge bruiken, maar wordt nu het onder wijs gegeven in de kelders van de champagne-firma's, waarin sedert Sep tember honderden lieden een onderdak vonden. Japan's eischen en de Europeesche oorlog. De door Japan aan China gestelde eischen, aldus vangt de „Temps" een beschouwing aan over dit nieuwe pro bleem, dat aan den toch reeds zoo gecompliceorden toestand is toege voegd, zijn het antwoord van den Mikado op de pogingen door Duissch- land te Peking in het werk gesteld om de schade te herstellen, welke Duitschlands aanzien en belanden ge leden hebben door de verdrijving uit Kiautsjoe en het Chineesche kustge bied. Japan wil beletten, dat eenig gedeelte van die kust door afstand of pacht opnieuw in Duitsche handen valt en eischt de indertijd door Duitsch- land verkregen rechten voor zichzelf op. Japans eischen, meent de „Temps", j zullen de Chineezen niet verrassen; zij zullen toegeven en hun leventje voortleven. Maar niettegenstaande al zijn zor geloosheid, moet China toch inzien, dat het, na regeling van de tegen woordige moeilijkheden in Europa en het Oosten, de eerste plaats zal gaan innemen in de belangstelling van de wereld. De spoed, waarmede Japan het ten tooneele verschijnen van be langen met de zijne in strijd, heeft voorkomen, laat daaromtrent geen twijfel bestaan. Het binnenkort te sluitenChineesch-Russisch verdrag over Mongolië, door Sasonof aange kondigd, is een nieuwe aanwijzing in die richting. Japan verzorgt zijn be langen, vóórdat eventueele concurren ten zich aanmeldenhet bevestigt zijn positie en laat anderen mogendheden, de Duitsche dan uitgezonderd, ruimte hetzelfde te doen, voor zoover hun bezigheden elders hun daartoe althans de gelegenheid laten. De door Japan aan China gestelde eischen acht de „Temps" niet in strijd met Frankrijke belangen en minister Sasonof heeft hetzelfde verklaard voor Rusland. Wellicht komen zij op som mige punten in botsing met de Brit- sche plannen, maar, zegt het blad Engeland is Japans bondgenoot; ge zamenlijk hebben zij Kiautsjoe ver overd er bestaan tusschen Londen en Tokio te veel aanrakingspunten, te veel vriendschapsbanden en er is te groote belangengemeenschap dan dat er geen grondslag te vinden zou zijn om het samen eens te worden. Bovendien zal de Japansche regeering de Londensche zoowel als de Parijrche beurs noodig hebben om van de voor- deelen, welke men van China zal we ten te verkrijgen, ook behoorljjk pronjt te trekken. De „Temps" acht het zeer natuurlijk en gewettigd, dat het rgk van de Op gaande Zon zich een flinke plaats wenscht te reserveeren in dat gedeelte van de wereld, waar voor een groot deel zyn levensbelangen zijn gelegen. En voor niemand is het meer oen geheim, dat de Mikado als vergoeding voor zijn eventueele militaire hulp verleening in het westen uitbreiding van zijn machtssfeer in China zou wenschen. De Japansche regeering is nu bezig, terwijl hij zich buiten het conflict in Europa houdt, om zich een gedeelte der voordeelen te verzekeren, welke men haar zou moeten geven ingeval van Japansche interventie op het oorlogstooneel. Het Chineesche vraagstuk, aldus besluit de „Temps", hetwelk de Ja pansche medewerking onvermgdelijk in het leven moest roepen, is thans aan de orde gesteld. Het beginsel van China's integriteit loopt daarbij geen gevaar, verzekert het blad dit zal door de mogendheden, die strijden voor de rechten der volkeren, zeer zeker geeerbiedigd worden. Het be treft dus slechts het economisch ter rein en daarop schept de eliminatie van Duitschland vele mogelijkheden om tot schikkingen te geraken. En daarom schijnt de actieve deelneming van de Japansche strijdmacht aan de worsteling aan de zijde van Engeland, Rusland en Frankrijk een afdoende oplossing van het toekomstige Azia tische vraagstuk meer in de hand te werken dan te bemoeilijken. Het blad meent, dat Japans leger en vloot sterk genoeg zijn om tegen alle gebeurlijk heden in het Oosten opgewassen te zijn en tpvens mede te werken aan de beslissing in Europa. De „Temps" verwacht, dat de diplo matie in de door Japan gestelde eischen wel een grondslag zal weten te vinden voor het aanknoopen van onderhan delingen om een deel van het Japansche leger als strategische reserve op het Europeesche oorlogstooneel te kunnen inzetten. (Hbld.) Op den Balkan. BOi KAR'-ST, 15 Febr. Uit Sofia wordt geseind dat aldaar het revolutionair Ma- cedoniech comité in zijn gebouw een groote vergadering heeft gehouden, waar aan de meeat bekende ouder de vroegere Bulgaarsche bendenleidors en Wojwoden deelnamen. Kr werden besluiten genomen, welke voor de gebeurtenissen op den Balkan van veel belang kunnen zijn. Voor zoover uit- de geheim gehouden be sprekingen bekend werd, is het besluit genomen Nieuw-Servië in vorsdhillenrk' gebieden te verdeden, in elk waarvan de revolutionaire actie begonnen zal wor- don. Ook werd de tekst eener proclama tie vastgesteld, welke onder de Moham- medaansche en Bulgaarsche bevolking van NieUW-Servië verspreid zal worden. Koper voor Duitschland. De Kxchangb Tel. Corap. geeft een te legram uit Kopenhagen, waarin wordt verhaald, dat rechercheurs hadden opge let, hoe aan boord van de Carmen, die in de haven van Kopenhagen lag, zich zulk een groot aantal zware vaten be vonden. De vaten, het waren er onge veer 100, moesten suiker bevatten, doch bij onderzoek bleek het schip zwaar te zijn goj aden met koper, bestemd voor een Duitsche fabriek. De kapitein van hot1 schip en de leve rancier werden gevangen genomen en de lading werd geconfisqueerd in afwachting dat het strafgeding in behandeling zou komen. Kergistermorgen kwam de $aak voor. Bij hot geding werd o.a. verklaard dat de ('armen op weg was naar Aarhuus in Denemarken met een lading rijst en olie voor een koopman te Kopenhagen. De waarde koper die aan boord1 werd gevonden, wordt geschat op 80.000 p. st. Door een matroos word medegedeeld1, dat het schip op weg was naar Stettin. In een extra-editie van het Kopenha- gensoh blad l'kstrabladet wordt beweert, dat het plan was, dat do Carmen in volle zee oenDuitsche boot zou ontmoeten om dat de lading over te laden. Daarna moest men de Carmen zelf laten zinken, om op die manier te voorkomen, dat een woord van de geschiedenis bekend zou worden. Levering van ijzererts aan Krupp. Do Daily Chronicle meldt Zaterdag heeft voor de rechtbank te Glasgow een strafzaak gediend, naar aanleiding van de levering van 15.000 ton ijzererts aan Krupp. De zaak werd met gesloten deuren be handeld en de grootste geheimhouding werd in acht genomen. De zaak was eerst kort geleden aan gebracht. De beschuldigden, twee firman ten van een groote ijzerzaak te Glas gow, werden slechts tegen een borgstel ling van f 24.000 ieder op vrij© voeten gesteld. Twee andere firmanten van dezelfde zaak zijn nu te Glasgow eveneens voor den rechter gebracht onder dezelfde be schuldiging. Ook in dit geval is de borgtocht voor elk hunner op f 24.000 gesteld. De Duitsche bedreiging in de Neder- landsche schoepvaart. Naar wij,' ook in verband met de be sprekingen, welke ln de laatste dagen hebben plaats gehad, tusschen leden on zer Regeering en de vertegenwoordigers der groote stoomvaart-maatschappijen van hoogst bevoegde zijde vernemen, is de houding der Regeering tegenover de vraag, welke de gedragslijn der scheep vaart in de komende dagen zal moeten zijn deze, dat de Regeering de scheep vaart geheel vrij heeft gelaten in de be slissing of deze met het oog op de Duit sche verklaring en de daarmede verband houdende waarschuwingen van Duitsche zijde hare schepen in de als gevaarlijk gekenschetste gedeelten dier Noordzee wil laten varen. De Kegeering heeft er zich daarbij zelfs van onthouden ook maar eenigen wenk te geven met betrekking tot de door de scheepvaart te volgen gedragslijn. Naar wij verder ook uit ambtelijke kringen vernemen, wordt tegenover de komende gebeurtenissen een volmaakt af wachtende houding aangenomen. Belgische kinderen. Men schrijft uit Roosendaal aan de Msb. Gisterenmorgen arriveerde alhier uit Antwerpen, de heer Kellenaers van het R.-K. Hui8vestings-comité te Lei den, vergezeld van mevr. De la Faille, uit Antwerpen, en een 100-tal kin deren uit de meest geteisterde streken van België. Zele, Grimsbergen, St. Gillis, Dendermonde, Edegem, Ant werpen en omgeving. De aankomst der kinderen uit Zele en Dendermonde, Maandagmiddag te Antwerpen, was hartroerend. Ze zagen er in allerellendigsfen staat uit. Op de place de Meir volgde een onafzienbare menigte het arme troepje. Dames rukten hare bontjes en dasjes af, om ze den armen kinderen om te hangen en ook de Duitschers lieten zich niet onbetuigd met hunne liefdegiften. Er zijn onder deze kinderen vele weezen van 2 tot 5 jaar, o. a. een 6-tal opgespoord door den Z.Eerw. heer kapelaan Reusens, onder-pastoor der kathedraal te Antwerpen. De Duitschers hadden van Ant werpenEsschen voor de kinderen een extra wagen gereserveerd. Uitvoerverbod. Nader vernemen wij dat te verwach ten is een verbod tot uitvoer niet van vlas, maar van afval van vlas, geschikt voor de werkgarenspinnerijen. Op het slaohRmis te Haarlem heerschf enorme drukte door overgrooten in voer van varkens uit Rotterdam, bestemd om uit te voeren, alvorens het verbod van uitvoer uitgevaardigd is. In het industriegebied om Oberhau- sen hebben de fabrikanten zoodanig gebrek aan arbeiders, dat zij ook on geoefende arbeiders moeten aannemen. Het groote getal arbeiders, uit Holland komende, is niet voldoende de leemte aan te vullen. Bij K. B. is aan den Minister van Staat, Minister van Binnenl. Zaken, mr. P. W. A. Cort van der Linden, alsmede aan den Minister van Water staat, dr. C. Lely, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van ridder-grootkruis der Dannebrogs- Orde, hun dooi Z. M. den Koning van Denomarken geschonken. Kardinaal van Rossum. Naar „De Tijd" verneemt, is Z. E. kardinaal Van Rossum thans geheel hersteld, zoodat hij zijn dagelijksche werkzaamheden hervat heeft. 13 Febr. werd Z. E. in particuliere audiëntie ontvangen door den Paus. De „Gelria" van de Kon. Holl. Lloyd. Gistermiddag 3 uur vertrok het stoom schip „Gelria" van den Holl. Lloyd, van Amsterdam. Het schip zal, ofschoon het zich he den in die gevaarlijke zftne zal bevinden, niet door een Nederlandach oorlogsschip geconvoyoerd worden. Op den boeg van de Gelria van den Koninklijken Hollandecheo Lloyd, welke gistermiddag van de steigers aan de Riet landen te Amsterdam naar Zuid<-Amerika vortrok, was meldt het Hbl. over een oppervlakte van verscheidene meters, onze vlag geschilderd. Duidelijk stak het rood-wit-blauw af tegen de zwarte kleur van den romp zeker zullen deze kleu ren op grooten afstand' zichtbaar zijn. Bovendien was midscheeps met groote letters Gelria en Amsterdam te lezen. Tusschen de schoorsteenen staat ook nog de naam te lezen, en 's avonds wordt dit verlicht. Zooals men weet, heeft de Gel ria dit naambord1 tussohen de schoorstee nen altijd' gehad. Langzaam voer de Gelria over het IJ on bij den kop van de Handelskade pas seerde het groote stoomschip een Zweed- sche boot, die ook al beschilderd was in de neutrale kleuren. Op het voorschip en achterschip waren daarop, hoewel over een kleinere oppervlakte, dan op de Ne- derlandsche boot, geel-blauw-gele strepen geschilderd. De Gelria doet als eerste haven Fal mouth aan. Postverkeer over zee. Het Hbld. acht de bekend gemaakte maatregelen voor het postverkeer over zee ten eenenmale onvoldoende. Het is bekend, dat snelvarende kleine schepen in hej bijzonder torpedobooten zoo goed als geen gevaar voor een aanval van onderzeeërs loopen. Kan de regeering niet voor postvervoer door een torpedoboot zorgen en aldus tevens door een daad toonen, dat zij het recht van een oorlogvoerenden staat ontkent om ons den toegang tot de zee voor onze kust te ontzeggen Distributie van meel. Het „Hbld." deelt mede, dat trots alle voorzorgsmaatregelen door de commissies voor den graanhandel bij de gehouden meelinschrijvingen genomen, teneinde te voorkomen, dat voorraden in één hand zouden worden opgehoopt, het aan en kele handelaren, alsook verbruikers toch gelukt is. Thans is weth. Wibaut van Amster dam doende om ten behoeve der bakkers die elders geen meel kunnen bekomen, da op sommige veemen en andere pak huizen opgeslagen partijen Amerikaansch meel, van gemeentewege in bezit te ne men. De uitwisseling van gewonden. Uit Vlissingen meldt men nog: Reeds in het kort deelden wg mede, dat de Duitsche en Engelsche gewon den, die hier gisterenavond tegelgk vertoefden, zich drnk met elkaar on derhielden en dat vooral werd geïn formeerd naar de wijze van behande ling in de wederkeerige landen. De Duitschers hadden maar een roep over de behandeling in Engeland, zij zagen er dan ook buitengewoon goed ver zorgd uit en droegen of militaire of nette burgerpakken, terwijl enkelen het marine-uniform aan hadden. De Engelschen waren minder goed te spre ken over de ondervonden behandeling bij de Duitschers, vooral over de voe ding hadden zij te klagen, weinig vleesch en slecht zwart oorlogsbrood. Ook, zagen de Tommy's er veel min der goed uit wat de kleeren betrof, er waren er met Fransche petten en soms ook jassen, terwijl een zelfs het mutsje van een Turco droeg. De Duitsohe leden van het Roode Kruis, die den trein begeleidden, wa ren vol lof over het optreden van hen die te Vlissingen de zorg voor de gewonden hadden en betuigden her haaldelijk hun dankbaarheid daarvoor. Toen met het aan boord brengen van de gewonden begonnen werd, moest aan een 24-tal medegedeeld worden, dat voor hen geen slaapplaat sen meer aan boord waren en dat zij in de loods moesten overnachten om heden aan boord te gaan. Onder de Engelschen vooral waren een drietal uiterst zwaar gewonden, waarvan het vervoer Blechts met alle voorzorgen kon geschieden. Het Roode Kruis te Vlissingen, bij gestaan door dragers van het leger en de marine, heeft wederom bewezen ten volle voor zijn taak berekend te zijn, wat ook reeds gebleken is bij de aankomst van Belgische gewonden in October van het vorige jaar. Brandstichting J.l. Maandagavond' is een hooiberg af gebrand, staande op de boerderij van den heer C. Boa te Abbenos, gemeente Haar lemmermeer. De heer C. Bos ontving 5 Januari een anoniemen brief, waarin hem werd medegedeeld, dat hij onder een aangewezen brug f 100 had' te deponee- ren en dat anders zijn boerderij zou af branden. De politie scheen het als een grap te beschouwen, totdat het nu ge bleken is dat het wel degelijk in allen ernst bedoeld) was. (Hbl.) I'en gevaarlijke tocht. In het concertgebouw te 's-Hertogen- bosch is thans een Belg onderdak ge bracht, die reeds vaak langs een veili- gen weg de grens naar België had over gestoken met brieven en dergelijke. Enkele dagen geleden echter zag hij plotseling een Duitsch soldaat op het pad staan. Aan vluchten viel niet te den ken en do Belg besloot zich te redden, koste wat het kost. Toen de Duitsche mi litair hem zou visiteeren een pas had de Belg ook niet greep hij plotseling in zijn jaszak, dien hij vol peper had en wierp dén Duitscher de oogen vol. Een verwoed gevecht ontstond tusschen beide mannen, waarbij het ten slotte den Belg, hoewel vreeeelijk gewond, vooral ln 't gezicht en op den rug, gelukte over de llollandsche grens te geraken, die op 2 nieter afstand was. Doordat de Duitscher do oogen vol peper had, kon hij den Belg niet zien; anders zou hij hom wel heb ben neergeschoteii. De Belg heeft thans genoeg van zijn boodschappen tusschen België en Nederland en blijft als vluch teling in Den Bosch. p—fa— i Ondankbaarheid. De Belgische vluchtelingen die te Mid delburg in de school in de Lange Delfi vertoeven, leken wel onverzadigbaar wat broodvoeding betreft. Teikens vroegen zij meer brood. Bij onderzoek is thans ge bleken, dat het hun alleen om witbrood te doen was. Zij krijgen n.l. steeds een witte en een bruine boterham tegelijk. De witte werd opgegeten, doch het bruinbrood werd verstopt. Op alle plaatsen die daar voor maar oenigszins in aanmerking kwa men vond men boterhammen, in totaaf kilo's kostelijk brood'. Naar de Mid. Ct. verneèmt, bestaat er groote kans dat de ondankbaren naar een der vluchtelingeadOrpen zullen worden overgebracht. Daar kan men strenger toezicht uitoefenen. Ontmoeting met een Zeppelin. De „Helena" van de Kon. Ned. Stoom bootmaatschappij die Dinsdag in Rot terdam aankwam, heeft, naar het „Hbl." schrijft op zee, ongeveer 40 mijlen van het Haaks-vuurschip, eén ontmoeting ge had met een Zeppelin. Toen de bestuur ders van de Zeppelin het schip bemerk ten kwamen zij snel naderbij en vlogen heel laag over den stoomer. De bestuur ders vau het luchtschip, bemerkende dat het een Nederlandsche stoomer was, ver anderden echter spoedig weder van koers. Van beide zijden werd met vlaggen ge salueerd. GOUDA, 18 Februari 1915. Gisteren slaagde te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken Mej. Th. H. Blok alhier, en Mej. A. Plomp van Waddinxveen. Dierenbescherming. Men eschrijft ons De algemeene vergadering der afdeeling Gouda en omstreken van de Ned»rl. Ver. tot Bescherming van dieren, gisteravond in Het Schaakbord gehouden, was, als de meeste vergaderingen, helaas zeer slecht bezocht wel is waar diende het weer niet mede, en mag dit oorzaak geweest zijn van veler wegblijven. Een eeresaluut brengen we aan degenen, die door hun tegenwoordigheid blijk van be langstelling gaven. Want belangstelling v e r d i o nt het werk der afdeeling en hebben de dieren noodig. In hun belang werd ook in 't afgeloopen dienstjaar zeer vaak opgetreden, meestal met gunstigen uitslag. Er zou op 't ge bied van dierenbescherming echter nog veel meer gedaan kunnen worden, indien maar meer samenwerking te verkrijgen ware. Het verslag maakt melding van een honderdtal gevallen, waarin daadwerkelijk werd opgetreden door daartoo bevoegden. De rekening en verantwoording der penningmeesteres word onder dankzeg ging goedgekeurd, evenzoo het verslag der afdeeling aan het Hoofdbestuur. Na nog oenigo algemeene besprekingen naar aan leiding van feiten, door een paar der le den waargenomen, sloot de voorzitter, na rondvraag de vergadering. Boskoop. De Burgemeesters-vacature te Boskoop. Men schrijft ons 't Is hier voor de zooveeiste maal „Zus ter Anna, Zuster Anna, ziet ge nog niets komen." Wel waren het geen Blauwbaards, die talloozo Burgemeesters in enkele jaren gekomen en gegaan, doch we zien niet temin verlangend uit naar een waar Burgervader. Zou er dan voor deze zeker niet onbelangrijke gemeente in Zuid-Holland niet eens iemand onder de sollicitanten zijn, die voor ons is vthe right man on the right place" Onze hardgroeiende gemeente met nu al ongeveer 7000 zielen heeft 'niet ge noeg aan een administrateur, die de ma chine draaiende houdt, dat is voldoende voor Lutjebroek of Lage Mierde. 't Is waar, Boskoop heeft een gemeen teraad van flinke mannen, waar klein- steedsche Rijnstreeksche partijzucht niet zoozeer domineert met strijdvragen, of de diphthoritis van de openbare school komt of niet. Onderwijs, gasfabriek, waterlei ding, wegen, geven geen aanleiding tot al te groote klachten, doch in dit op zicht is er toch nog veel goed te ma ken. Op dit oogenblik worden de wegen verbeterd, geschikt gemaakt voor de mo derne vervoermiddelen als lijkkoets en auto, doch met dat al gaat ons eenige natuurschoon, onze weinige opgaande hoo rnen, verdwijnen. Eerst onze 4 eiken bij de Biezendraai en nu langzamerhand al het gewas. Wat zal daarvoor in de plaat® komen, wat zal ons Oud-Hollandsche „Ach ter in de Biezen" nu meer beteek enen Met het uitsterven van de echte boom- kweekers verdwijfien onze hoornen, die schaduw en namurschoon gaven. Onze hoop is gevestigd op de verfraaiingecom missie, die op advies van de moderne kweekers, nuraad weet op een moderne planten- eq heeeterversiering, die ons nieuwe wandelingen schept. Maar gerief, schoonheid, gemeentebedrij ven, administratfé' eischen niet alleen een Burgeineéeter-leider, vooral met het oog op het verkeer. Boskoop is en blijft geisofèerd. Kijk naar Aalsmeer met zijn nu al 10 treinen heen en terug per dag naar Haarlem, in uur-rit en binnen kort 30 idem per dag naar Amsterdam. j, n dan Boskoop niet z'n bootjes die niet eens permissie hebben om bin nen het uur naar Gouda te varen. De spoorplannen blijven nu rusten -eet men. Neen, honderd maal neen, die moéten nu juist weer op de proppen, om na afloop van de crisis alle schade jn te halen. Laat Burgemeester Zimmerman van Rot terdam nü ook zijn grootsche plannen si* pen, nu het havenbedrijf stilligt? Kijk eens. wat hij doet 1 Zoo'n soort Zimmerman, dat moet Bos koop hebben. Die kon het stukje Zuid- Holland, liggende tusschen Oude-Rijn en Hollandscho IJsol, uit den druk helpen en aansluiten bij het groote verkeer. Wel dra, als de lijnen Alfen-Amsterdam klaar zijn, is ons stukje Zuid^IIolland het slechtst voorzien van verkeermiddelen. Zelfs geen goede wegen tusschen Leiden en Gouda en Alphen en Gouda, 't Is ^De8nieuwe burgemeester van Boskoop heeft die zaak tot eerste taak. Boskoop heeft allerminst behoefte aan een partij en, behoorende tot democratie of kerk jj, C. Wij doen niet aan benepen po- jjfiekt n strijd. Alle Boskoopefs zien uit Mar een waar Burgervader, wiens roe ping het is om zich te wijden aan den vooruitgang van deze belangrijke ge meente. Niet een, die Boskoop gebruikt als passe-partout om verder te komen doch iemand, die zijn ieven wijden wil aan den bloei van onze gemeente. 9845 9863 9910 9936 9948 9959 10048 10094 10120 10131 10155 10262 10272 10291 10342 10361 10433 10499 10530 10539 10561 10586 10589 10645 10650 10686 10693 10736 10810 10815 10832 10886 10892 10940 10966 10979 10980 11008 11021 11035 1104011043 11049 11061 11141 11198 11253 1133211371 11372 11427 11430 11442 11520 11627 11613 11652 11669 11671 11674 11682 11700 11775 11790 11798 11847 11874 11968 11987 11995 11996 12043 12088 12089* 12107 12120 12265 12276 12297 12300 12313 12342 12^H^M Noordhollandsche a Boter red. aanvoer. Handel matig. Goeboter 1.75 k f 1.85. Weiboter 1.65 k f 1 70. 1 vijandige demonstratie in een der Ber- lijnsche theaters waarvan de Ameri- kaansche gezant het voorwerp was. (Men zal goed doen, dit bericht on der voorbehoud te aanvaarden. Het is natuurlijk zeer goed mogelijk dat j in verband met de verhouding tus- 4 PrA«t I scben Duitschland en de Vereenigde Aan het Oostelijk Front. I de Keizer een bespreking met PETROGRAD, 18 Febr. Officieel. den gezant van de Vereenigde Staten Aan den rechter Weichseloever duurt 1 Reeft gehad, doch was daarbij dan 12431 12443 12456 12469 12487 12483 12515 de stryd op dezelfde plaatsen voort I z00'n haast dat dit niet kon wachten 12536 12585 12600 12604 12609 12618 12633 en neemt een zeer verbitterd karakter totdat de Keizer, die te Berlijn is aan- 12637 12649 12658 12686 12702 12711 12712 I aan. In eenige sectoren is de toestnd I gekomen, in de hoofdstad zou zijn 12789 12823 12937 12946 12970 13034 13033 I onveranderd. Aan den linkeroever I gearriveerd Red, 13040 13107 13122 13125 13164 13171 13201 werd een aanval op het front Khawa- 1 6 13211 13242 13287 13318 13319 13330 1335^4 I Wvkorocz afeeslacren 13366 13413 13486 13509 13552 13566 13676 werd een vüandeliike 1-1071 14138 14156 14180 1423114311 14334 zen voor den vijand. Daarbij werden 14342 14347 14356 14389 14424 14431 11461 1410 man krijgsgevangen gemaakt. 11527 14551 14555 14614 14668 14682 14697 Meer oostelijk hebben de Dnitsohers U74S 14753 14757 14825 14827 14849 14884 hevige aanvallen gedaan tnsschen 11898 14911 14913 14920 14927 14955 14986 Moziomoka en den Wyszkow-pas. Alle 15009 15010 16073 15033 15046 15076 15078 aanvallen werden afgeslagen onder .sier veneo .unci 4 R'iC7 1ROQA 1 Fid 1H I j zware verliezen voor den vijand. In een bajonetgevecht werd bijna rikoonsoho altvi een geheel bataljon gedood, terwijl de gevolg vau 6, overigen werden gevangen genomen. In de Boekowina is de toestand on veranderd. bla de 15115 15166 15258 15264 15367 15380 15415 15482 15518 15521 15541 15638 15639 15674 15749 15820 15824 lSWT 15865 15898 15929 16978 15991 16097 16106 16124 16157 16177 16201 16217 16238 16254 16262 16362 16416 16475 16499 16551 16569 16612 16629 16638 16673 16757 16763 16766 16815 16847 16856 16861 16929 16951 16966 16965 16989 17023 17086 17128 17131 17222 17244 17248 17249 17297 17302 17344 17449 17441 17451 17470 n I 17608 17632 17636 17682 17686 17693 17711 De noodkazerne welke alhier op bet t n826 M829 1786, 178s liet tegemoetkomend, d haalt de statistiek nota sportterrein wordt gebouwd nadert 17988 17976 17987 17997 18090 18110 18122 langzamerhand hare voltooiing. 18120 18149 18153 18156 18207 18210 18222 Naar wij vernemen zal hoogstwaar schijnlijk in de volgende week reeds eene van drie alhier ingekwartierde compagniën het nieuwe gebouw be trekken. 18126 18149 18153 18155 18331 18343 18359 18402 18420 18425 18452 18156 18463 18601 18677 18717 18750 18840 407o STAATSLOTERIJ. 5*0 KI. Trekking v. Donderdag 18Febr. Prijs van f 50.000 12364. 161 19336 19339 2 19463 19491 l 19716 19752 19829 I9a31 1 19949 20C f 15( f 10< f 40( 16723. 10263, 1741 1083, 4084, 18081. 1026, 1066, 13098, 13 20046. 1091, 2092, 73 840 1326 2155 2869 13082, 14052, Prijzen van f 70. 323 352 416 £26 949 977 1018 1138 1356 1433 1904 1943 2027 2221 2298 2370 2572 2580 2875 2883 2987 3060 3187 3, 17551. 6040,15097, 2041, 9061, 129 15054, I 3032, 4012, I 9082, 10048, 2, 15037. 198 927 615 673 1181 1324 2060 2102 2635 2673 3335 3436 4139 4298 5108 5277 5577 5593 3515 3620 3642 3665 3870 4092 4589 4836 4852 4940 4950 4953 6317 5359 5477 - 5559 5563 5612 5788 5799 5803 6091 6110 6219 6236 6325 6498 6761 6834 7051 7102 7340 7512 7584 7660 7707 7736 7982 8068 8208 ,8331 8415 8439 8706 8928 8966 9001 9026 9072 9482 9503 10299 10312 7159 7180 7756 7790 8530 8671 9257 9460 9811 9834 9895 10109 10136 10373 10383 10436 10509 10528 10560 10847 10852 10862 10895 11153 11173 11235 11276 11484 11519 11526 11534 11546 11760 11827 11867 12034 12289 12324 12457 12557 12636 12743 12845 12852 12902 12969 12999 13052 13060 13231 13371 13438 13512 13544 13690 13713 13734 13814 13876 14016 11032 14042 14216 14450 14574 14604 14679 14895 15498 15994 16411 16837 17182 17653 18176 18552 19051 19416 20164 18919 18953 18997 19034 L9105 19118 19165 19176 19363 19400 19407 19 19507 19512 19613 19617 19754 19782 19794 19796 19835 19864 19881 19 20090 20127 20132 20157 20244 20318 20362 20399 20416 20450 20569 20615 20722 20777 20786 20861 20879 20908 20925 20927 20950 2096?) 20935 20980 5e klasse 11e lijst No. 19539 f 70 m. z. no. 19538 f70. New Yorksclie Beurs. 17 Februari. De omzet bedroeg 190.000. Gew. Aand. Atchison Topeka93 I* Baltimore Ohio 67 /i Erie spw213/8 Kans C. South22 Missouri K. T.10*(a Rock Island Southern Railway 14 /t Southern Papifip lt -t .J&Ji Union Pacific H8 Amalg Copper62 Car en Foundry43/3 Smelt en Ref61 Ih Steel Corp42 American Can27 Upited Cigar45 L Hidec Leather26 Central Leather343/8 Studebaker 43 Inter. More. Marine 4,/a Obl. 34 (Hbld.) fflARKTBE RICHTEN. Gouda, 18 Februari 1915. GRANEN: Goed prijshoudend. Tarwe: Zeeuwsche 14-75 I5-~ mindere dito 14 25 ,4-50, Afwij kende 13.50 A M-— PoWer '3 Ao f 14.25. Rogge Zeeuwsche 11 75 k f 12.—. Polder 11.25* «150- Buhen landsche per 70 kilo 11.75 l2. GerstWinter 9-75 k f xo-. Zomer /9.50 k/ 9.75 Chevalier 11-25 k 11.75, Buitenl. voerger3t per 65 kilo 9,25 k f 9. o. Haver per H.L. 6 75 k 7.25 Per 100 kilo 15.25 ïS80- Hennep zaad: Buitenlandsche per 50 Kilo/92s i 9 50. Kanariezaad 20.—k/22.-. p. H.L. Karwijzaad per 50 Kilo 16 4 ,7._. Koolzaad 13 k f 14 per HL Erwten: Kookerwten 17 k f 18 Buitenlandsche voererwten per 80 Kilo Boonen bruine boonen 15.- ,6*8° witte boonen 20k 22,— Paardenboonen 11.50 ia Duivenboonen 12.k 12.5c Mais per 100 Kilo Amerikaansche Mixed 14945 15034 15045 15283 15466 15485 15507 15641 15730 15912 15988 15992 16030 16145 16269 16311 1633-1 16343 16427 16444 16461 16483 16565 16739 16884 16886 16895 16901 16956 17091 17-252 17261 17269 17382 17l06 17588 17851 17858 17915 18018 18030 18081 18235 18244 18274 18308 18867 18550 18580 18627 18661 18826 18852 18900 19058 19098 19108 19175 19385 19102 19429 19560 19748 19890 19921 20042 20289 20421 20485 20603 20978 Nieten. 23 39 70 119 156 252 268 280 317 82 1 332 336 353 360 392 394 409 414 421 i44 452 493 610 516 330 559 620 630 688 798 874 980 1009 1081 1103 1129 1141 1156 1165 1222 1316 1336 1343 1372 1374 1411 1417 1460 1468 1490 1505 1512 1561 1597 1635 1647 1677 1678 1712 1720 1739 1740 1807 1818 1895 1900 1908 1914 1939 1929 1961 2020 2110 21-70 2176 2202 2213 2829 2346 2362 2382 2409 2437 2481 2498 2503 2505 2524 2657 2574 2626 2644 2642 2658 2639 2669 2676 2698 2722 2762 2792 2827 2834 2968 2970 2975 3019 3040 3057 3074 8189 3202 5 S 4191 Z SS Z 4463 4534 I 'v.Ue v.rlens, goede aanvoer. 4567 4568 4602 4620 4652 4728 4765 4774 4795 4798 4849 4831 Het antwoord van Duitschland aan de Vereenigde Staten. B RLIJN. Officieel. Het antwoord van Duitschland' op de Amerikaansche nota ijst er op dat Duitschland tot de maat regelen in de tot oorlogsgebied verklaar de wateren is gekomen, doordat de En gelsche Regeering Duitschland daartoe door haar uithon^eringsoorlog heeft go- dwongen. Do nota stelt voor de Lon densche verklaring, betreffende het oorlogsrecht te ratifioeeren, in overeen stemming met het voorstel dat de Ameri kaansche regeering in het begin van den oorlog, hëeft gedaan" Duitschland zou daardoor de legitiemen toevoer van le •nsmiddelen en ruwe stoffen voor zijn industrie worden mogelijk gemaakt. Hier mede zouden dan de oorzaken, die de Duitsche regeering noodzaken tot haar hui dig optreden, vervallen. De nota wijst 'érder op de oorlogsleveringen van Ame- •ikaansche firma's aan de tegenstanders van Duitschland en op het besliste voor nemen der Duitsche regiering om den toevoer van dit oorlogsmateriaal aan geland en zijn bondgenoot en, te verhin deren. v Verder wijst de nota op tiet feit dat de Duitsóhc regeering volle veertien dagen aan de neutrale scheepvaart ge legenheid heeft gegeven tyet •gebied van het dreigend gevaar te vermijden. Doge t*m, die thans nog door het oorlogsge bied varen, dragen zelf de verantwoor- ng voor alle ongevallen. De Duitsche regeoring wijst riko vertdltWtftfrflélljKheid voor zulke ongevallen in de vblgchdb da gen geheel van zich af. Hoezeer ook de Duitsohe regeering be reid is iedere maatregel te overwegen die de legitieme scheepvaart .der neutralen in het oorlogsgebied veiligheid zou kunnei geven, zijn er toch twee omstandigheden die daartegen een bezwaar zijn le. Het misbruik van neutrale vlag gen door Engelsche handelsschepen. 2e. De reed» genoemde contrabande- handel met oorlogsmateriaal door neutrale handelsschepen. De nota gaat dan verder „Betreffen de dit laatste punt geeft de Duitsche re geering uiting aan de hoop, dat de Arno rikaanschc rogeering nogmaals reden zal inden te overwegen om een gedragslijn te volgen, welke met den werkelijken geest der neutraliteit overeenstemt." Ten slotte beveelt de Duitsche Rogee ring aan de Amerikaansche Regeeriug aan, hare schepen, die hot tooneel van den zeeoorlog aandoen, door convooien kenbaar te maken, waarbij vooropgesteld zou kunnen worden, dat slechts die sche pen zouden kunnen worden geconvoyeerd welke geen waren aan lioord hebben, die als contrabande zou moeten beschou- antwoord van Engeland aan Amerika. LONDEN, 17 Febr. (part.) Thans is officieel de tekst gepubliceerd van het antwoord van I ngeland aan de Vereenig de Blaten nopens de contrabande kwestie. De toon der nota welke ougeveer 8000 woorden bevat is vriendschappelijk och krachtig. Grey uit de Amerikaansche mtoonde dat de Arnc- eren verminderd zijn als Britsche operaties ter zee Grey wijst er evenwel op dat integen deel het cijfer der Amerikaansche uitvoe- thans grooter is dan dat van ver leden jaar. Het verminderd aantal sche pen is veeleer een gevwlg van de vele mijnen welke door den vijand op goed geluk zijn gestrooid dan van de aanhou ding van neutrale schepen door Enge land. In dezen 'tijd kan goon enkele mogend' lipid afstand doen van het recht om sche pen te onderzoeken welke vermoedelijk handelsvaartuigen zijn die niet aanvallend' zullen optreden, doch kunnen dienen mijnen te leggen of zelfs ingericht kun nen zijn om torpedo's te lanceeren. Ten aanzien, van de ladingen aan levensmid delen merkt Grey op dat geen enkele mo gendheid krachtiger dan Engeland het ienkbeeld heeft ondersteund dat een oor logvoerende mogendheid zich er van te onthouden heeft de levensmiddelenverzen dingen voor de burgerbevolking lastig to vallen, doch in 1885 toon dit onderwerp door do Fransche en Engelsche Rogeer in- gen werd besproken, was het Bismarck overnemen. En toch is ruimere bekend making wel gewenscht. Wat het bezwaar betreft dat de den niet gedwongen kunnen worden uittreksel® van de vonnissen op te uemen, de rechter zal wel zorgen, dat hij geen bladen aanwijst, van welke een weigering is De beslissing over het amendement- s laat Z. Exc. aan de Kamer. De lieer Schim van der Loeff 1. verdedigt nader zijn amendement.dat daarna in stemming komt en wordt aan genomen met 33 tegen 27 Het amendement-Mendels wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals ontwerp zelf. Aan de orde komt daarna het wetsont werp tot verhooging der Waterstaatsbe- grooting voor 1915 met f 50.000 als eer sten termijn van eeu bedrag van rond 13 milUoen gulden voor de kanalisatie van de De lieer Jansen (Maastricht) r.k. meent, dat ook na aanneming van dit ontwerp men nog ver verwijderd is van het einddoel kanalisatie der goheele Maas in Limburg. Inzake het gedeelte, waar- wij niet alleen zeggenschap hebben, nog altijd overeenstemming worden erkregen met België. Niettemin zal het thans aan te vangen werk van groote beteekenis zijn voor Limburg. Daar evenwel titans geen uitzicht bo- taat, dat de onderhandelingen met Bel gië in afzienbaren tijd tot eenig resultaat kunneü leiden, dringt spr. aan op de ernstige overwegingen van het plati een kanaal op eigen grondgebied naast do Maas te graven. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze wordt opgemaakt denomi natie voor lid van den Hoogen Raad (vaeature-Laman Trip). Daarop worden geplaatst i No. 1 Mr. Dr. L. E. Visser, vice-president van de Rechtbank te Rot terdam, uo. 2 Prof. Kosters te Gronin gen en no. 3 Mr. Schepel, president Hoog Mil. Gerechtshof 'te Utrecht. Daarna wordt de behandeling voortge zet van de suppl. Watorstaatsbegrooting (Maaskanalisatie). (De zitting duurt voort.) De Zeescheepvaart en de Nederl Regeering. Omtrent de besprekingen van de tora zijn oordeel' door de Kamer van Regeeringen met vertegenwoordigers die, Koophandel te Kiel nopens de behande ling van rijstcontraband© werd gevraagd, antwoordde dat de betreffende maatregel de bekorting van den oorlog ten doel heeft door de moeilijkheden voor den vijand te ergrooten. Dit is in den oorlog een recht matige stap, aldus zeide Bismarck, in- lien deze onpartijdig ten opzichte van elk neutraal vaartuig wordt toegepast. In de nota wordt in dit verband door Grey gezegd dat de Engelsche Regeering meent te weten dat de Duitsohe Rogee ring nog steeds hetzelfde standpunt in- ■emt. De nota eindigt met te verklaren dat Engeland allo pogingen in het werk zal stelleo ten einde nadeel en schade voor de neutralen te vermijden, doch de ver klaring dat het in hare bedoeling ligt om handelsvaartuigen met hunne ladingen te laten zinkon, zonder zich omtrent natio naliteit of karakter te vergewissen zonder voorzorgen te nemen ten opzichte hH heil der non-combattanten lieman- ning' of deze gqjegenheld te 'geven zich te redden, maakt het noodzakelijk dal do Britsche Regeering overweegt - welke »tap- peu noodig zullen zijn ten einde hunne belangen te beschermen. Het is onmogelijk dat een oorlogvoe rend© mogendheid afwijkt van de regle menten en precedenten, en de andere zich er aan blijft houden. TWEEDE KAMER. Vergadering van. lieden. Geopend te 11 Tot regeling van het vlaggenvraagstuk beveelt de Duitsche regeering aan Aé Ame rikaansche schepen aan, het zeeoorlogs gebied rondloin Engeland te mijden. De nota concludeert „De Duitsdlie re geering geeft daarom uiting aan de stel lige hoop dat de Amerikaansche regee ring den zwaren strijd, welke Duitsch land om zijn bestaan voert, in zijn volle iieteekenis zal eerbiedigen en uit de voor afgaande verklaringen en toestemmingen 4908 4927 4919 4960 4961 4971 5054 5076 5109 5133 517!) 5178 5197 5229 5237 6310 5319 5380 5409 5429 5510 5509 5526 5551 5564 5668 5709 5741 5749 6800 58115830 5839 5861 5893 5923 6935 5942 5963 6062 6098 6099 6134 6135 6158 6192 6381 6353 6862 6373 6464 6470 6530 6557 6567 6573 6689 6691 6773 6898 6910 6930 6933 6952 7056 7096 7169 7193 7202 7206 7348 7353 7379 7418 7427 7440 7630 7089 7739 7784 7877 7924 7965 7971 7988 7992 8001 8119 8123 8180 8329 8393 8397 8345 8359 8405 8464 8477 8496 8537 8540 8573 8605 8608 8622 8636 8678 8677 6659 9697 ,3.25 i 12 6o. Kleine ronde 12.75 I oen volledig begrip zal ontleenen omtrent de beweegredenen en bet doel der ioor haar aangekondigde maatregelen. Duitschland en Amerikn. LONDEN, 18 Febr. (Part.) Een hier uit Genève ontvangen telegri mto tom ïkHV handel 4735 4740 I ving, j6 4 44 per half K.G. 4874 I Biggen voor Engeland, redel, aanvoer, handel vlug 25 J7 ct. per half K.G. Magere Biggen, goede aanvoer, handel I 2egt dat. de Duitsche Keizer Maandag vlug i.to h 3.— per week. j6 Insterburg aankwam ten einde met Vette Schapen, redeL aanvoer, handel I generaai VOn Hindenburg overleg te matig, S4-— e| plegen nopens' den veldtooht in Oost- 1 I Prniaon Lammeren, goede aanvoer, handel a Aanvoer geen beteekenis, Nuchtere Kalveren, groote aanvoer, Hon del matig, 8.— k 14. Graskalveren, geen aanvoer, handel - uur 4! Aan de orde is de voortzetting der be handeling van het wetsontwerp tot wij ziging van art. 276 en van daarmede verband houdende artikelen van het Bur gerlijk Wetboek (bepalingen betreffende de echtscheiding). De hoor Beunier a.-r. meent, dat door de sinds de indiening aangebrachte wijzigingen het wetsontwerp niet meer in overeenstemming is met de considerans, Met het amendement-Mondeis, bedoelen de voor te schrijven, dat do gronden van het scheidingsvonnis niet in de te publiceeren uittreksels mogen worden vor- meld, kan spr. zich niet vereenigen. Het laat zich denken, dat er redenen kunnen zijn, die publicatie gewenscht maken, De heer Van Visser van IJ zen- doorn v.l. acht ruime publicatie van liet vonnis gewenscht ter voorkoming van bigamie, in het belang der crediteuren en vooral opdat, bij verstekvonnissen, de echtscheiding niet plaats heeft zonder dat de man er iets van merkt. De heer Van Doorn u.l. betuigt, tegenover den vorigen spreker, zijn in stemming mef het amendement-Schim van der Loeff 0111 het uittreksel van hot von nis alleen in de Staatscourant en niet in deze en een dagblad te publiceeren* Hij meent dat de publicatie van het von nis niet afhankelijk mag worden gemaakt der groote Stoomvaartmaatschappij wordt nader vernomen dat: minder juist is dat de Regeering zich zelfs zou hebben onthouden van het geven ook maar van eenigen wenk. Immers naar ons thans nader is gebleken, heeft de Regeering aanbevo len om den gezagvoerders der schepen op te dragen om, zoodra zij een on derzeeboot op hun weg ontmoeten, te stoppen en zich gereed te houden voor het geven alle inlichtingen om trent schip en lading. Ten tweede heeft de Regeering de Directies in overweging gegeven sil- houlettes te doen vervaardigen van hunne schepen en die op uitgebreide schaal verkrijgbaar te stellen. Van het bij een der Conferenties ter sprake gekomen denkbeeld om de schepen van sommige onzer vaste Stoomvaartlijnen te doen convoyeeren door Nedérlandscho Oorlogsschepen, heeft de Regeering afgezien, voorna melijk op grond van de overweging, dat daardoor het ricico van de niet- geconvoyeorde schepen aanmerkelijk grooter zou worden. Men meldt ons uit Don Haag Do Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del ontvangt hedenmiddag te 4 uur op zijn departement do vertegenwoordigers in do Nederlandsche Hoeders- Vereen i - ug. Het Persbureau Vas Dias te Am sterdam ontvangt het volgende tele gram uit Batavia. HetlndiscneGouver- nement is voornemens de leening voor Maart van 6'2V2 millioen op te nemen tegen een rentevoet van 6%; notee ring 9°/o. De Jwfasche Bank zal 95°/o van het bedrag voorschieten. Pruisen. De Keizer telegrapheerde aan Ge rard den gezant van de Vereenigde van do medewerking van een dagblad. I Staten te Berlijn, hem verzoekend I Do Minister van Justitie niet principieel in strijd met het ont werp; er zijn evenwel practische iczwa- ren togen aan te voeren', Welke aanne ming ongewenscht maken. Het publiek naar Koningsbergen te komen. Dit a I bericht doet veronderstellen dat een Fokkalveren 16.— k 28.— ernstige wending is gekomen in de Eieren goede aanvoer, handel vlug, poi houding tegenover Amerika. De Ame- 100 stuks, 5-5° 6 25- rikaansche gezant nam de uitnoodiging 1 tocii krijgt dagelijks nieuwsbladen in Kaas, aangevoerd 30 partijen, handel ln Vertrouwelijk wordt medegedeeld I handen; terwijl dit met de Staatscourant ,luS- t ,.0 4 .6, k,val I dat de Kfiizer deze gelegenheid zal niet het geval is. Verder is het lang te kwal. 40. 5 I te baat nemen, om verontschuldigin- I niet zeker dat de nieuwsbladen de mode- 44 A 47 I aftn te bieden in verband met de dnelingen uit de Staatscourant zouden Zwaardere 49*"" 1 van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 763.5 te Memel laagste stand 742.5 te Skudesnaes. Verwachting tot den volgenden dag Meest krachtige tijdelijk wellicht storm-aohtige Zuidelgke tot Zuid westelijke wind, betrokken met regen, later wellicht opklarend, zelfde tem peratuur. Bl'RGERLIJKE STANK GOUDA. GEBOREN15 Febr. Adriaan Paulus, ouders P. Christ en A. An- naars. Bernardus Johannes, ouders A. J. van Vliet en J. J. Flux. Elisabeth, ouders P. de Mink en J. acht het amendement-Schim van der Loeff I J. Kruijswijk. 16. Pieter Johannes Marinus, ouders J. A. Ziere en S. de Weger. Willem, ouders J. G. Cas- telein en J. K. Blanken. GEHUWD17 Febr. W. van der Heij en H. S. van den Heuvel. B. Merkus en H. Prins. H. de Gans en G. de Jong. E. C. J. van der Horst en I. M. Pilger.

Goudsche Courant | 1915 | | pagina 2