M«EWATEÈLEM-mTSCHAmi. 5i3a.3a.en land.. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. LJLZnTOBOTTW Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. In de streek van Metzeral werden twee nieuwe aanvallen op de Fransche stellingen der hoogten ten oosten van het dorp afgeslagen. Fransche vlieg tuigen uombardeerden met succes de stations van Challerauge, Zarren en Langemark, alsmede de Duitsche bat terijen van Vimy en Beauraing. Het Franaohe namiddag-communi qué van 4 Juli meldtDe dag van 3 Juli kenmerkte zioh door een toenemen de activiteit der Duitache artillerie, voor namelijk in België en in de streek bij Neufviile, Eeurie, Rocheoourt en op het Iront van de Atene. De Franschen beantwoordden deze acti- viteit door het Inschieten der vijandelijke loopgraven en batterijen in de streek ten Noorden van Atrecht. De Dultschera deden tijdens den nacht in gesloten gelederen oen aanval op de Franache stellingen aan den hollen wig van Angres-Ablain, ten Noordien van dyn straatweg van Aix-Mouletto-öouchoz. De aanvallers werden uiteengejaagd door het vuur der mitrailleurs en leden zware verliezen. Op den rechteroever van Aisne, in do streek van Sodpir Troyon en in ('hatnipagne (op het front bij Perthes en Beaa-öéjour) wordt de strijd met mijnen gevoerd. In de Argonnen is do dag kalmer ge woest. De Duitsohers deden na hun laat ste poging geen infaiderie-aanval meer. Het geschutvuur hield den geheel en nacht van den Sen op den 4en aan, vanaf den straatweg Binar-viHe^Vienne le Cbateay,- Kour-de-l'arl». Eenige plaatselijke Infan- terle-govechten werden slechts In de- streek van I.* Fontaine en Beauoharmë gevoerd, zoiuler verandering in de linies van bolde partijen. Op de hoogten van de Maas, bij de loopgraaf van Oalonne en bij La Hayc duurt het geschutvuur vÖort. Op dit laat ste punt deden de DwRachers na een he bombardement, In den nacht van den 3en een poging tot den aanval tegen onze loopgraven, ten Noordien van Regnevllle Onze versperringen maakten een voort dringen onmogelijk en de vijand1 moest voor ons geschutvuur terugtrekken. Een tweede aanval op hetzelfde punt had niet meer suoceo. In de Vogezen hadidien eenige artille rieduels plaats bij Fontenelle en op den Hartmansweilerkopf. Het Duitsche communiqué van 3 Juli luidt: Du Franschen vielen des nachts onze stellingen aan ten Noord westen van Sonchez. De aanvallen werden afgeslagen. By Les Eparges mislukte een Fransche aanval, die door handgranatenvnnr en stinkbommen was ingeleid. De eergisteren op den Hilsennrst veroverde werken gingen gisteren weder verloren. Hot Duitsche communiqué van Juli meldtIn de Argonnen hebben onze troepen het offensief voortgezet. Onze buit, die zioh aanzienlijk vermeerderd heeft, bedraagt voor de liedde- eerste Juli dagen 2566 gevangenen, waaronder 37 officieren, 25 machinegeweren, 72 roijn» worpors en een revolverkanon. Op de Maashoogten herhaalde de vijand ondanks alle mislukte aanvallen, viermaal zijn poging om, de vér lor en stellingen bij Lespargos te heroveren. Wij sloegen zijn aanvallen af. Ten Noordl-Wiwten van RegJ- neville veroverden' wij oen 000 motor bree- de strook Fransche stellingen en ontna men ten Noorden van Feyemhaye dien vij and een gedieeRe van het bosch. De actie dier vliegtuigen 1» gisteren zeer levendig geweest. Duitsche vliege nlers wierpen bommen op hot fort I-Ond- guafd bij Harwich en op een Kngelsohe flottllle inijnenivernieiers. Zij deden even epijfl e<-n aanval op de vesting Nancy op de spoorwogllnle van Domlfaslo op het sperfort Remlremont. Een Engelsch vliegtuig stortto bran dend ten Noordlen van Gent aan dë Hol- landisohe grens naar lx*i©den. KenDultsch vliegtuig dwong oen Fransoh vlieger bij Scblucht lot een landing. De vijand wierp bommen op Brugge, zonder schade aan te richten. Aan het Oostelijk Front. •Het Dnitsche oommuniquó van 4 Juli zegt Op het zuid-oostelijk front vervolgt het leger van Von Linsinfljlf' den vijand bij de Gnila-Lipa. Drieduizend Rassen vielen in onze handen. Onder den druk van onze legers wijkt de vijand nit zijn stellingen bij Narajow Miasto tot noordelijk Przemyslanf Van Kamionka tot aafc Krwlow aan de Boeg is de toestand onveranderd De legers van Generaal-Veldmaarschalk Mackensen rukken voort. Tnsschen de Weichsel en de Piliza heeft niets bijzonders plaats gevonden Hot Russische communiqué van Juli meldtOp 1 Juli heeft in de kust streek een artillerie-diuel plaats gehad. Een onzer torpedojagers heeft met de Turksohe artillerie, schoten gewisseld. In de streek van Karaderbent hebben onze troepen zioh van de hoogten ten Wenten van liet dorp Ardarkom moester gem af kt. Ten Zuiden van Avbazak zijn de Tur ken over de Ohariandhg-bergketen terug geworpen. In die omstreken van Ze-wan heeft een artillerie-duel plaats gehad. Op het overige front had geen enkele ver andering plaats. Het Russische communiqué va3 Juli luidt Een treffen had plaats tussohen een brigade Russische kruisers en vijf Duit sche kruisers in d» nabijheid van Got land. Het resultaat van het gevecht was dat een Duitsche kruiser zwaar werd be schadigd en genoodzaakt was te landen. De andere kruisers vluchtten In allerijl De achtervolging van den vijand duurde meer dan een uur. In den nacht en op den dag van den I Hbld. gemeld d.d. 4 Juli dat de gene- 2n. li., vijand' verscheiden» gedeelte- I raa] (J0Qraud, commandant van het lijke aanvallen ten Westen van de Nje- men, op het midden van het front van Bzeszupa en de Weichsel en van de Bolier, bij Ossowee verder aan den. rech teroever van de Pilica bij Radom. Al deze aanvallen, werdiem met succes af ge- slagen. Do vijand slaagde er in Alleen I in gevaar, maar hij is naar Frankrijk de eerste linie loopgraven in de streek I teruggebracht, an Kalwaria te veroveren. Op den 2n werd de strijd hevig voortgezet. Feu van. onze onderzeeërs vernielde drie stoomschepen, een groote zeil bark verscheidene sloepen. Een torpedojager bombardeerde met succes Zunguldak. Met ministerie van munitie. LONDEN, 8-Juli. Officieel wordt ine- i degedeeld dat 60.000 bekwame vakarbei- ders thans ter beschikking zijn gesteld van den Minister van Munitie. Er is munitie gereed om overal heen gezonden te worden. Frankrijk. Generaal Couraud gewond. Officieel wordt uit Parijs aan het hij niet j legercorps in het Oosten (Dardanellen) getroffen werd door een springende om bij een ambulance, waar hij de gewonden bezocht had. Het leven van den generaal is niet Generaal Bailloud heeft voorloopig I het bevel op zich genomen. Amerika. Moordaanslag op PienoOQt Morgan Lil New-York wordt gemeld dat Za terdag door d«i hoogleeraar in het Duitack aan de Loruell-hoogescbool de heer Frank lloit oen aanslag ia gepleegd op Mor- Het Dnitsche communiqué van Juli luidt Ten noorden van den Dn jester rukten I gan op zijn buiten te Glencove. lloit onze troepen vooruit onder achter vol- I was per trein naar Glencove gegaan en ging8ge vechten over de linie Mariarn- I beeft daar op Pier mout Morgan eenige >olNarajowMiasto naar het Zlota- I revolverschoten die Morgan in bet dij- Lipa gehied. Wij bereikten den Boeg, I ',eetl troffen, gelost. stroomafwaarts van Kamionka-Stru- milowa tot beneden Krylow op vele plaatsen, en zijn ook in noordelijke richting tusschen Boeg en Weicheï in Aan de Nyznica, tusschen Krasnik en de inmonding tnsschen den linker oever van den Weichsel en de Pilitza is de toestand over het geheel onver anderd. Een Russische tegenaanval j zuidwestelijk van Radom werd afge- Bij ziju inhechtenisneming verklaarde liolt dat' hij ongeveer ecu maand geleden het denkbeeld opgevat had, naar Morgan gaan, om beu. over te haten ziju - vloed aan te wenden, om ecu einde aan snellen opmarsch. De dalen van de I uitvoer van munitie naar Europa te Labnnka en Por zijn thans in ons I maken. Die uitvoer, zeide hij, stelt ons bezit, hoewel de vijand op sommige I verantwoordelijk voor de moordpartij die jlaatsen nog hardnekkigen tegenstand I daar gaande is. In zijn bezit bevond zich rachtte te bieden. een beele verzameling krantenuitknipsels over den oorlog. Over den heer Morgan ontleent» wij aan de N. R. Ct. nog bet volgende J. Piermont Morgan, de Amerikaansche bankier, die heeft bloot gestaan aan een moordaanslag, is sedert den dood van zijn veel beroemder vader, J. Piermont Morgan Sr. (overleden 1913), bet boold van liet beroemde bankiershuis J. P. Morgan Co. te New-York, dat ge lieerd is met de groote banken Drexel Co. (Philadelphia), Morgan, Grenfell Co. (Londen), Morgan, llarjes Co. (Parijs), enz. De jonge" Piermont Morgan is feite lijk al lang hiel jong meer bij werd1 geboren in 1867. De Morgans zijn onder Amerikaansche plutocraten niet enkel om hun geld en beurs-invloed tot de allereeraten te rekenen, ipaar ook hun afkomst. Zijn J. D. Rockeéeller en Carnegie zelf de. sdheppors van hun reuzenfortuin, Pier mont Morgan. Jr. had oen grootvader, Spencer Morgan, die tot dc eerste fami lies behoorde en te Hartford' een ban- Het Oostenrijksche commu niqué van 3 Juli meldt: In Oost-Galicië vervolgen de ver bonden legers den vijand, in aanslui ting met hun goed geslaagden aanval en dringen voorwaarts ten Oosten van Halicz en over de Narajowka. Ten Oosten van Janczyn aan de Boeg is de toestand oriveranderd. Tusschen de Weichsel en de Boeg dringen de verbonden legers onder hevige gevechten steeds vooruit. Za- mosc werd bestormdten Westen hiervan werden de Rassen bij de beek, die in ons bezit is, overal terugge worpen. De overgang over de beek werd op verscheidene punten bestre- I kier»zaak van Ixsteekenis bezat. Ofschoon denook ten Oosten van Krasnik, I Piermont Morgan Jr. geenszins de rol van beurs-Napoteon heeft overgenomen door zijn vader zoovele jaren gespeeld!, zoo wordt hij tooh bijna altijd in groote internationale beurs- en geldtrans acties aan de beurzen van New-York, ,ondcn en Parijs gekend. Morgan schijnt aan het hoofd' te staan van een Amorikaansch syndicaat, dlat tot zeer aanzienlijke bedragen (100 millioen dollar) wil deelnemen in de Britsche oor logst eening. Duao moordaanslag zal wellicht met die leen-ingsquaestie verband1 blijken te hou den. Ook is het een merkwaardige bij omstandigheid, dat op het oogenblik dat de moordaanslag werd gepleegd, de Brit sche gezant uit Washington juist bij Mor gan dejeuneerde. Gelukkig schijnen beide verwondingen niet van emsigen a a i-d te zijn» Morgan is getrouwd en hecfl verschei den ^kinderen/. Naar men ziph zal herinneren, Is pre sident Wilson geen voorstander van het plaatsen van leuningen in de V. St. door de oorlogvoerenden. waarom nog gevochten werd. Stedzianki hebben wij veroverd; het ten Westen van Krasnik gelegen dorp Wysnica werd bestormd. De vijand werd van den Zuidelijken oever van de Wysnica overal teruggedreven. Ten.Noorden van de beek wierpen wij hem reeds uit eenige stellingen. Aan de Por-beek en bij Krasnik maakten wij gisteren 4800 gevange nen en veroverden drie machinege weren. Ten Westen van de Weichsel had nog eenig geschutvuur plaats. Het Oostenrijtysoho communiqué van 4 Juli meldt De Russen, die gis teren in Uost-Galioië tusschen de Nara jowka en do Zlota Lipa, alsmede Noor delijk daarbij aansluitend' niet sterke troe pen weerstand boden, zijn door de bond1- genooten aangevallen, en na pen strijd, die uren duurde, over het geheole front naar de Zlota Lipa teruggeworpen. Wij namen 3000 Russen krijgsgevangen, ter wijl talrijke mitrailleurs werden buitge maakt. Dok in de streek Przemyslani Gllnisny is de vijand op den terugtocht naar het Oosten. Aan de Boeg is de toe- stand ongewijzigd. In.Russisch-Polen kwam het op verscheidene front-deelen tot hevi ge gevechten, daar de Russen met ge bruikmaking'van versterkingen tot tegen- aam allen overgingen. Alle pogingen der Kussen om het verloren terrein terug, te winnen, mislukten volkomen. Een onzer legerkorpsen weerde alleen reeds 5 storm aanvallen van den vijand bloedig af. Bij de Por en dc Wyznica duren de gevech ten voort. Aan weerszijden van Studs zianki zijn onze troepen bij een frontuit- hreiding verscheidene kilometers in. hoofdstelling van den vijand doorgedron gen zij wierpen den vijand onder zware verliezen terug. Hierbij werden meer dan 1000 Russen krijgsgevangen gemaakt en werden 3 mitrailleur», benevens 8 ka nonnen veroverd. De hoogten ten Noor den van Krasnik werden door ons in een zwaren strijd genomen. Aan het Zuidelijk Front. PI,TROG RAD, 4 Juli. In den Kau- kasus had op 2 Juli in de vallei van Passtne geweervuur plaats. Onze troepen bezetten in de ometreken van Karaber- lent het dorp Djarobek. Ten Zuiden van het Wan-meer heeft een onzer troepen - afdeelingen door een onstuimiigen nach ts ijken aanval do Turken uit hun stel lingen op den linkeroever van de Khls- 'sanssou verjaagd, en hen genoodzaakt deels naar Tekke, deels naar Sarp terug te trekken. Op de andere fronten tra den geen veranderingen in Stijn Streuvels over de toekomst van België. In de „Nieuwe Amsterdammer" van Za terdag komt een artikel voor van Stijn Streuvels, waarin hij „zijn inzicht" doet kennen aan „ziju vrienden" in Holland" Op den voorgrond' stelt hij dat er* in laanderen thans drie soorten of groepen Vlamingen zijn. f lo. Dezen, die zwijgen en die beweren dat alle Vlamingen moeten zwijgen, zoo lang do oorlog duurt. Dat zijn de daagden, die kranlgen, die hebben ge duld en willen op 't gepaste oogenblik voor den dag komen. 2o. Dezen die niet kunnen of willen zwijgen. Die meenen dat de Vlaameche molen moet voortmalen, omdat de tegen strever ook de zeilen uitspant. De twee eerste groepen zijn vooral va- derlandsche Vlamingen, die willen: Vlaan deren terug In een nationaal België. De 3e groep wordt gevormd' door jongeren voortvarend on ongestuimig, noemt men ze ook wel met radicale denkbeelden. Zij willen n.l. Vlaanderen maken tot een schoon en rijk land Europa I 't Ongeluk is echter dat ze 't we! allen even goed meenen, doch dat ze 't van elkaar niet verdragen kunnen. De schrijver herinnert eraan hoe gegaan is met het geroep om een Vlaam- sche hoogeschool. Toen Streuvels hun aanraadde „Blijft thuis. Richt een alge» jueene staking in. Studeer niet meer zoo lang men u geen onderwijs wil geven eigen taal"Toen gingen destu- d»iit«i ut 't v«rloi weer kotavja. hu» ranschen cursus volgen. Tooh wil Streuvels, ondanks de wei nig aanmoedigende bejegening bij die ge legenheid ondergaan, nu niet zwijgen wil zijn persoonlijke beschouwingen voor zioh houden. Over de drie groepen hierboven ge noemd nader sprekende, zegt hij, dat de eerste soort Vlamingen de zwijgers zeer zeker de voorzichtigste zijn. Vol gens hen geldt het „primura vivere" als eenige wet en dat het nu met het ge schiktste oogenblik is om de Vlaamscbe levenszaak op te werpen. De tweede groep werpt hen voor de oeten dat de franskiljons niet zwijgen. De Vlaamschhaters denken dat zij 't veld vrij hebben, dat er geen Vlamingen meer bestaan. Echter moet alles weer worden zooals hot eens geweest is; de Vlamin gen moeten en willen hun naam van na tionale Belgen zuiver en onbesmet hou den opdat de tegenpartij hen van niets zou kunnen beschuldigen,. De Vlamingen der derdb groep echter vonden dat het nu- juist 't oogenblik is een grooten en afdoenden slag te slaan. Volgens hen niag de koppeling an Walen met Vlamingen niet weer her beginnen. Streuvels vraagt edhter wat zij dan willen een nieuw Koninkrijk of een Re publiek Zullen zij koning Albert wan delen zenden met heel zijn hofhouding f en eigen, onafhankelijk Vlaamech va derland, met eigen Vlaamsch bestuur, aar wij als in eigen huis vrij ontwik kelen kunnen, ware eigenlijk wel het ideaal Maarzullen we 't maar voor pakken hebben-, gereed gemaakt (loor de Mogendheden De schrijver twijfelt daar aan: „Zullen „p onze Vlaamsehe onafhankelijkheid met de wapenen of met geweld bemachtigen?' vraagt hij. „Dan acht ik het nog beter een nieuwen Vlaamschen staat te stichten rgens in Midden-Afrika. De roering der Vlamingen uit groep III is een gevaarlijke. J)e schrijver betoogt verder, dat de Vlamingen nooit de echt© vaderlandnche pleiding kregen het verleden was er niet en overal ontbrak de hechte hand onder de bevolking en ook do warmte van gevoel voor (te regeering ze voel den zich een beetje als vreemdelingen of liever, als ondergeschikten in eigen huis, onbekwaam, om het eigen wezen te laten ontwikkelen. Hij geloofde dat het vaderlandsche ge- •oei eerst zijn volle kracht zal krijgen als de oorlog gedaan is gelijk de za ken uitvallen. De handeling en houding der Vlamin gen van groep III wekt naar hij ver der zegt wantrouwen omd&t zij in hun •rking de hulp (ter Duitsohers ge bruiken. Streuvels wilde maar, dat een gezag hebbend leider opstond, en luidop het symboluni van den, Vlaming durfde ver kondigen, om iedereen zijn gedragslijn oor te schrijven. Nu zijn koppen, zooveel zjnnen. Op de vtaag „Wachter wat is er van den nacht „Hoe staan we er eigenlijk voor", antwoordt Streuvels„dat men moet beleggen in 't vooruitzicht van wal de Vlamingen te doen staat In drie mo gelijke gévallen 1. Als zij weer Belgen worden. Dan moet met nieuwen moed de oude strijd worden hervat van het volk bewust maken. 2. Zijn de gebeurtenissen Van dien aard dat de Fransche invloed' overwegend wordt, dat Vlaanderen en de Vlaming zijn zelfstandigheid wordt onderdrukt, dan nog vreest Streuvels niet. Kr bestaat immers levenskracht genoeg bij zijn volk naarmate de verdrukking heviger wordt, zou men de reactie zien opkomen, 3. En als we zegt Streuvels hij Pultschland ingelijfd worden Daar op anhvöordt hij: dat het zijn heilige overtuiging is dat iri het geval het on- wedierroepelijk met d» Vlaamsehe zelfstan digheid uit en aanen is. Hij begrijpt niet dat niemand' van dte Vlaamsehe leiders er openlijk op wijzen durft wat voor de Vlamingen is „het Duitsche gevaar." ,Van een Hollander," zegt hij, „zal men nooit een Duitöcher maken, al heeft zijn taal dezelfde verwantschap met Duitsche als de Vlaamsehe taal en hoort hij ook, gelijk wij, tot dezelfde Ger- inaansche. familieomdat de Hollan der er bovenop is en het zoo ver heeft gebracht een eigen beschaving te bezit ten die door hoog en laag, hij heel het volk is doorgedrongen. Wij echter ren er nog maar begonnen er naar te zien, er naar te verlangen onze eigen zelfstandigheid uit te werken tot een hoo- ger plan. Aan Franschen invloed zul len we veel beter weerstaan, omdat lang» die zijde, op natuurlijke wijze reageeren en in onzen aard zelf en ons bloed' geïmmuniseerd zijn tegen- iets dat ons eigen wezen vreemd is. Maar gooi ons nu eens die heele Duitsche Kul tur op den kop,- we worden door den grooten stroom meegevoerd', erim opge slorpt, zonder dat we maar zelfs een be weging kunnen doen om weerstand te bie den de nieuwe generatie van ons volk zal reeds met het Duitsche vereenzelvigd zijn De superioriteit dier Duitache be schaving zullen wij natuurlijk en nood lottig aangrijpen om onszelf te volman- ken, ten koate echter van onzen Vlaam schen aard. Ik geloof dat alleen Pan- Gormanisten mij hier zullen tegenspre ken of lipver toegeven dlat ik gelijk heb, maar beweren dat we ons Vlaamsehe be staan moeten prijsgeven. Ten slotte zegt Streuvels, dat db ver deeldheid op 't oogenblik voor de Vla mingen het grootste gevaar is, dat zij met alle kracht moeten zien te vermij den. „Wij moeten een ieder de gelegen heid laten zioh klaar en duidelijk uit te spreken,, niet voortvarend tfjn in uit- i prak en of lieeluiten, niet veroordeelen verdacht maken of overboord gooienin tegendeel alle krachten verzamelen, om dat wij er groote behoefte aan zullen heb ben als de tijd van handelen zal geko men zijn." zooveel de uit Het vergaan van, de K. W. 147, Wllhelmina III. Met betrekking tot het vergaan van de W. 147, Wilhelmina III, is thans be kend geworden, aan welke omstandigheid ondergang moet worden toegeschre ven. Een der gerodden van hot vergane vaartuig, de lichtmatroos Arie Wasse naar, is gisteren te Katwijk gearriveerd als minderjarige, door tussctienkomst de politie, hij zijn ouders terugge bracht. Vast staat, dat deze ramp niet veroor zaakt werd door een mijn, zooals aan- vankolijk vermoed werd, maar dat het vaartuig, terwijl het visschende was, ia overstoomd. De jongen vertelde, dat deze ramp zich als Volgt heeft toegedragen „Op Zaterdag den 27en Juni 1915, des voormiddags om 4 uur, was de geheole bemanning reeds aan dek, ten einde de vleet aan boord te halen. Wij vischten op 58 gr. N. B. Het weder was erg dampig met kalme zee; men kon slechts enkele meters voor zioh uit z|en. Plot seling werd ons vaartuig door 'n onbe kenden Engelschen oorlogsbodem, (groots kruiser), aangevaren, met 'tgevqlg, dat de logger onmiddellijk in de diepte ver dween. Toen Ik in zeo lag, greep lk een plank, onr mij op die wijze drijvende U houden; eenige oogenblikken daarop kwam een Engelschc torpedojager aange varen, welk vaartuig mij oppikte, enmij naar Cramarty Firth overbracht. Opge noemde plaats deelde men mij mede, dat do schipper, de stuurman en nog eeni- gen van ons vaartuig, door een andëren ngelisohen torpedojager waren opgepikt, en dat van de overige bemanning moest worden aangenomen, (lot deze allen in de diepte verdlwenen zijn:" Op de vraag, waarom hij niet op de andere geredden gewacht had, deelde hij nog- mede, dat (te schipper en de stuurman licht gewond waren en nog eon paar dagen moeeten wachten, voordat sfij in staat waren de terugreis te aanvaarden. Het Leidsche Dblb. meldt, dat de stuurmansmaat nit Cromarty (Schot land, gelegen aan de Moray baai, een brief aan zijn verloofde te Katwijk heeft gezonden, waarin de aanhef woordelijk luidt: Zondag, 27 Juni. „Het is een groot wonder, dat ik nog gered benHadt gij dat ooit kunnen denken, toen gij van ons af scheid nemende, buiten Willem, Klaas en mij, de andere menschen nooit meer zoudt hooren noemen dat zij in leven zijn Ik heb een lichte wond aan mijn duim en mijn hand is opgezet, daarom kan ik moeilijk schrijven, overigens ben ik gezond". Even later vervolgt hij Wij zijn gered door oorlogssche pen en hier binnen gebracht, met ons drieën van de 14 menschen, Willem van der Plas, Jeroen de Hollander, N. van Beelen Wzn. Als ik thuiB ge komen ben, zal ik wel vertellen hoe het gekomen is, en hoe ik gered ben. Morgen, vertrekken wij van hier, maar het is een groot eind. Uit Wassenaar wordt nog gemeld, dat de familie W. daar bericht ont ving, dat haar oudste zoon bij de ramp van de KW 147, die op een mijn liep, om het leven is gekomen. Lading s.s. Jiul. De minister van buitenlandsche zs- ken brengt ter kennis van belangheb benden, dat op zijn departement in zage kan genomen worden van den tekst van het door het Fransche Prjj- zenhof op 7 Juni genomen tweede be slissing in zake de aanhouding van de lading van het stoomschip Jiul, Tegen dit vonnis kan binnen drie maanden, te rekenen van 16 Juni af, door belanghebbenden in appèl wor den gekomen. (Stct.) Rijksinkomstenbelasting en landbouw- boekhouden. In de Jnni-aflevering van het Tijd schrift der Nederl. Heidemaatschappij komt van de hand vfin den heer D. van Maaswinkel, administrateur dier Mn., een artikel voor, handelend over de Rijksinkomstenbelasting en land- bouwboekhouden. Schrijver bepleit allereerst het nut van boekhouden voor den land- en boschbouwer, maar speciaal in verband met de nieuwe Rijksinkomstenbelw- ting, welke in tegenstelling met de vroegere bedrijfsbelasting ook toe gepast wordt op land-, tuin- en boschbouw. Een juist gevoerde boek houding toch zal de aangeslagenen in rZ stellen zelf hnnne aangifte te wat in de meeste gevallen het vMrdeeligst voor hen zal uitkomen. Vervolgens, wordt aangegeven hoe nor landbouwbedrijf" een eenvoudig» I hoekhouding is samen te stellen. Aim I onderdeelen van deze boekhouding I worden kort doch duidelijk behandeld rno wordt een bespreking gewijd aan I den Inventaris, de Winst, Eet notitK» j boekje, het Kasboek, het Kasgeld, de Landerijen, de Gebonwen, de Werk tuigen, Gereedschappen en Rgtuigen, da» Veestepel, de Voorraden, den Veidinventaris, de Vorderingen, de Sohuldeischers, het kapitaal, de Be- drnfskosten, de Huishouding en de Privéuitgaven, de Totale winst, On juiste Boekhouding, de Resultaten van bedrijfsonderdeelen, bet .Kolommen kasboek en aan het bijhouden der Voor hen 'die niet in de gelegenheid zijn deze boekhouding, die zeer eenvondig is, zelf te voeren, wordt voorts gewezen op de heid, die de Heidemaatschappij biedt voor 'het doen bijhouden van boek houdingen of het afsluiten daarvan aan het einde des jaars, wat tegen billijken prijs geschiedt. De kosten voor het voeren van de boekhouding be dragen n.l. slechtsvoor een bedrijf van 50 H.A. en meer f25 per jaar; voor een bedrijf van 25—60 H-A. f 20 per jaarvoor een bedrijf van 25 H.A. en minder f 15 per jaar. Bezoek vaa H. M. dë Koningin aan Rotterdam. Naar aan dc N. R. Ct. wordt medege deeld zal Rotterdam het voorrecht genie ten. dat Hare Majeetein, onze geëerbie digde Koningin, persoonlijk den eersten ,ueen voor het nieuwe Raadhuis zal legp gen. Deze plechtigheid is op Donderdag 15 Juli e.k. bepaald. üp dienzolfdeu dag zal Hare Majesteit, I gevolg gevend' aan een uitnoodiging van I Gecommitteerden tot de zaken van de I Nederduitsch Hervormde Gemeente, de I godsdienstoefening bijwonen, welke on- I der voorgang van dr. J. R. Callenbach I zal plaats hebben ter inwijding van die I Groote Kerk na de uitgevoerde reetau- I ratie. I Het Wad' voegt dfcaraan het volgende I toeI Bovenstaande bericht zal zonder twij- I fel in onzgi gemeente groote vreugde en I voldoening verwekken» Sedert de oorlog I is uitgebroken, heeft de Koningin geene I offioieeie bezoeken meer afgelegd. Het ia I eene ongemeen© onder scheiding voor Rot- I ter dam, dat het eerst© offioieeie bezoek I nu juist haar geldt. Rel is owje «kdorscboiding, doch eeaa I opwekking teven». Dat de Koningin bij- I zondere l»elang«telling heeft voor het wel en wee van onze havengemeenschaip, is bekend, en daarvan is ook nog in den crisistijd, dien Rotterdlam doormaakt, on dubbelzinnig gebleken. Doch dit offioieeie bezoek wijst op meer dan belangstelling; het duldt op een groot vertrouwen inde toekomst onzer stad'. En van dit ver trouwen komt het hoofd) van den staat (iians getuigenis afleggen, door aan den bouw van het nieuwe stadhuis eene bij zondere wijding te verleenen. Dit «teint tot erkentelijkheid maar het legt ook verplichtingen op. De op richting van het nieuwe stadhuis valt door de omstandigheden op de grens van twee tijdperken. Zij kin zijn de afslui ting van eene periode van bloei; zij kan óók zijn het begin van een nieuw tijdvak van voorwpoed1 voor Rotterdam een tijdvak, waarover onze nazaten, wan neer het nieuwe stadhuis reeds lang grijs en verweerd zal zijn, nog gaarne zullen spreken. Wat zal het wordien Slecht» dit staat I vast, dat hetgeen d'e Koningin blijkbaar I van Rotterdam verwacht, alleen zal kun- I neti worden verkregen door den ijver en I de volharding van (De burgerij in al I haar geledingen. Zich in de toekomst het nieuwe gebouw waardig te maken, 1» de verplichting, dfic Hare Majesteit aan de burgerij opleggen komt. Moge dit begrepen worden Moge Rot terdam zich nooit hcfaben te schamen, dat het, ja wel de Koningin Op 15 Juli 1915 met VTCufp&e hel welkom toeriep, doch de diepere beteekenis van haar bezoek niet heeft verstaan. Gezondheidstoestand van Mr. Troelstra. Naar wij vernemen hebben de ge- neeeheeren van Mr. Troelstra hem na gehouden consult aangeraden eenige maanden rust te nemen en zoo mogelijk in een Dnitsche plaats. De Rotterdamsche haven. 't Blijft bijzonder stil in onze haven Bchrijft de N. R. Ct. Tot Zaterdag waren er in de afgeloopen week bin nengekomen 65 schepen, tegen verle den week 68. Hiervan waren er 27 Nederlandsche, 16 Engelsche, 18 Noof- schè, 3 Zweedsche en 1 Deensch. De aanvoer van graan is de laatste weken weer belangrijk verminderd i{ deze week liep slechts 1 schip met graan binnen. Voorts waren ér 10 met een lading steenkolen, 2 met hout, 1 met ijzererts, 1 met grondnoten, 1 met levensmiddelen, 1 met fosfaat en 1 met ballast. De overige 47 waren met stukgoederen geladen. Er vertrokken deze week 69 schepen, tegen 74 in de vorige week. Van deze schepen waren er 32 Nederland- sche, 15 Engelsche, 16 Noorsche, 4 Zweedsche, 1 Deensch en 1 Duitsch. Vijftig hadden er stukgoederen aan boord en 19 vertrokkn er met ballast. Er was deze week in de Maas- en Rijnhavèn niet zooveel werk als in de voorafgaande weken. In de Waalha ven geeft het voortdurend omwerken van de regeering^mais nog eenige j drukte. De Belgische schepen met le vensmiddelen vertrekken nu weer ge regeld. Het aantal binnenschepen, dat thans nog ligplaats heeft in de Waal haven, is gedaald tot ongeveer 1300. Toch nog een heèl groote vloot. De ontknooping van het badkuipen- I drama. Na een behandeling van 9 dagen I voor het hof van gezworenen in Old I Bailey te Londen, heeft het proces I tegen George Joseph Smith, beklaagd I 3 van zijn 7 vrouwen in haar badkuip I te hebben verdronken, een einde ge- I nomen, het einde, dat te voorzien was, I n.l. dat de beklaagde ter dood ver- I oordeeld is. Gedurende die 9 dagen is langs het hof en de jury een geheele reeks van I getuigen getrokken, die min of meer 1 ernstige verklaringen tegen den be klaagde aflegden, ongeveer dezelfde verklaringen, welke gehoord zijn in de behandeling van dezelfde zaak voor den politierechter in Bowstreet. Smith is zevenmaal getrouwd, nu eens onder zijn waren naam, dan als JohnLloyd of i Harry Williams. Bezat, zijn vrouw eenig vermogen, dan liet hij zich tot i haar erfgenaam benoemen en bezat I zü niets, dan verzekerde hij haar leven I voor een flinke som en langer of kor ter tijd na het huwelijk verdronk de I vrouw in haar bad. Deze feiten, door het getuigenver hoor in alle onderdeelen uitgesponnen, werden door den procureur-generaal nogmaals voor de jury geresumeerd, I nadat hij zijn requisitoir had aange- I vangen met een verwijzing naar den I hedendaagschen toestand in Europa. Een Eugolaolie watorvliegniachino tot I sinken gebracht. Door den stoomtroiler „Trio", schip- I per F te-ter T. llart, werd gisteravond' te I iJimiiden aangebracht dc hikgelsclie vlieg- I officier Bird, wonend» te VVestwickhain I in Kent, die uit eene vliegmachine werd I opgenomen. Do berichtgever van het Ilbld. te IJmui- I den vernaau van den schipper en den I stuurman Kuiper de volgende bijzonder- I j heden De freiler was gistermorgen negen uur I visschende met prachtig zomerweer op 53 gr. 45 min. N.B. en 4 gr. O. L. In den geheel en omtrok was geen ander sohip te I zien. Plotseling kwant een vliegmachine, I wolk© een Engelsche tweedekker hydlro- I plano van zeer groote afmetingen, bleek te zijn, naar den treiler toe, vloog er eenige malen om heen- en streek toon I achter het schip, op ongeveer 20 meter I afstand, op hot water neer. De inzitten» I do officier vroeg of de schipper hou» aan I boord1 wilde nemen en bond, nn^eaq. be- I I vestigend antwoord verkregen te" h'ebfibtt. I den sleeptros, die hem was toegeworiien^ I aan het vliegtuig vafit. Hij naui (*yi I kouw beitel en haauor en hakte toen op I verschillende plaatsen gaten in de ina- I chine. Vervolgens wierp hij den niet I grooten voorraad1 benzine over de vleu- I gels en kwaan daarna op don treiler I over. Van het dik van het vaartuig I schoot hij met een soort pistool drie I vuurkogels op het vliegtuig af, vermoc- delljk om die benzine in brand te solde- J ten en daardoor hot zinken te veroorza- I ken. Alle dirio schoten misten echter doel, zoodat hij den schipper verzocht hot vliegtuig in. den grond te boren. De schipper aarzelde, omdat hij bevreesd was hierdoor last te krijgen met deNe- dorlandschc regeering, doch stemde later toe, nadat de aviatenr hem had verzokerd (lat het geen kwaad kon. Om halftlen I waren do netten ingehaald en stoomde de I treiler op het vliegtuig in, dat in min- I dor dun goen tijd in. de diepte verdween. I De schipper doolde den officier mode, dat I hij hem naar IJmuiden zou brengen, om- I dat hij daar ging markten, waartegen I geen bezwaar werd ingebracht, daar de I officier overtuigd was als schipbreuke- I ling beschouwd en d)us niet geïnterneerd I te zullen worden. De officier, een jonge- I man van ongeveer vijf-en-twintig jarigen I i leeftijd, voelde zich goed thuis op hot I I schip, bekeek dc vischinrichtingen, doch I weigerde op alle door den schipper go- I vraagde inlichtingen omtrent herkomst en I bestemming te antwoorden. Hierdoor is I dus niet vastgesteld wat de oorzaak van dc daling was, al kan bezinegebrek wel als zoodanig worden aangenomen. Te IJmuiden werd de officier bij den politie-commandant gebracht om, evenals de schipper on do stuurman, een offi cieel© verklaring van het gebeurde af te leggen. De officier kon zich later vrij I bewegen eu maakte daarvan gebruik om in een hotel van dte doorgestane ver moeienissen te gaan uitrusten. GOUDA, 6 Juli 1916. Concert Hem. Uiamaal. Het Bestuur <ler Sociëteit „Uns Uenoe- I gen heelt ditmaal to atwijkin® van I ,K- kewooute en wellicht onder den drang I der tijdsomstandigheden den heer I Bern. diamant uil Botterdam geuoodigd I voor ecu zomerconeerl in den tuin tnet zijn bekende uinnnen-zangvereenigtog „in- I ter Nos". I De proef die hiermede genomen isI mag zeker bijzónder geslaagd genoemd I wordta. liet krachtige koor van zulke I ghede stemmen onder leiding van Bern. I Diamant beeft een zeer succesvolle uit- I voering gegeven, die zeer is gewaar- I deerd. De uitgevoerde nummers wareu I wei is waar niet alle, tot achter in (ten j tuin hoorbaar, maar dit zou wel te voor komen zijn indien het pad naar de so- citeite-deur voor zulk een uitvoering werd verlegd en hot gewone pad bezet werd I met stoelen. Wij hebben over dit concert één roep I van voldoening gohoord en daarom mo- I gen wij verwachten dat dit ltotterdam- l.^cho Mannenkoor, hetzij dezen zomer nog eene opnieuw, doch andters iu het win terseizoen in den Schouwburg een oon- I eert komt geven. De Gouiteche Schutterij-Muziek ouder I leiding van 'den heer Areutz opende hot I concert gisteren met een paar nu armer s, I welke veel applaus verwierven, terwijl I met het mannenkoor ook den pistounist I van de Schutterij, den heer Verkerk, bij I de uitvoering yan „Die Post im Walde" I aeer werd toegejuicht. De Wals van I .StraiiHzi „MargtmibHtyer" was voor het I koor en den dirigent een bijzonder suc- I cosnuimner. I Gemengde Zangvereeniging Gouda. I De Gemengde Zangvereniging Gouda heeft Zaterdagavond haar 10-jarig be staan in oen feestelijke bijeenkomst her dacht. In een inleidend woord tot dezen avond herinnerde de voorzitter wat de vereöni- ging sliul» hare oprichting had' gedaan, waarbij aan donateurs en begunstigers dank word gebracht voor den ondervon den steun. Mededeetfng werd gedaan, l dat do directeuren dier Kaarsenfabriek we- I gen» uitstedighedd verhinderd waren aan- I wezig te zijn, doch dat zij niettemin blijk I I van belangstelling hebben gegeven door I het zenden van een tetegrafischen geluk- I wenech en een krans. Under leiding van den heer P. Zanen I zong dc feestvierendie vereeniging bij dc I I opening „Bede aan bet Vaderland" I I Sneeuwklokjes en Bede, waarop" lmd ap- I I plaus volgde. I Het tableau dat thans volgde, wa» wel l.liet hoofdnummer van dezen avond-. DU I slaagde uitnemend en verkreeg dan ook I oen langdurig applaus. In den loop van I den avond werden nog een tweetaf ta» I bleoux gegeven, waartusschen verschil- I lende voordrachten werden gehouden, ter- I wijl de avond besloten, word met een ge- I zei lig bal. I De vereeniging heeft inet haar feest- I avond dc leden en verdere aanwezigen I veel genoegen gedaan.. De avond is in I ejk opzicht geslaagd'. I Naar wij vernomen zal de iPostduiven- I vcroeiniging „de ZwaluwV bij genoegzame I deelneming een oonooufr® uitschrijven voqr joude duiven van Ledën en Donateurs op I Zondag II Juli. De wedvlucht zal ge- I houden worden van uit Roermond. Gouda Vooruit. I Het komische element i» deze week goed I vertegenwoordigd. Noemen we ten eerste I de geestige film „Een Held", gespeeld door dc bekende Noorsobe filmartisten. Verder een nummer getiteld „De ]>ara- pluio", waarin een tweetal exoentrie's hei publiek tranen doen lachen. Evenzoo wekt het nummer „De geplukte naohte- gual" herhaaldelijk de lachlust der aan wezigen op. Het hoofdnummer „Leve do Koning" is ben boeiend filmschonwspel, dat magnifieke beelden bevat en als ge heel zoor te roemen is. De explioatiels doze week ook weer Uitmuntenden doet evenals de goede pianomuziek zeer aan genaam aan. Boskoop. Zondagmorgen reed een gezelschap wielrijders langs de Voorkade alhier waarvan een persoon het ongeluk had met zijn fiets van den walkant in de I I Gouwe te vallen. De man, die een eind i van den kant was geraakt en blijkbaar I niet kon zwemmen, kon een hem toe- gestoken lange stok nog juist grijpen, waardoor erger werd voorkomen. Bij het toelatingsexamen voor het Lyceum in Den Haag slaagde voor de 3e Klasse Irène Koster, leerlinge der M. U. L. O. School, alhier. Vervoer van rundvee. De minister van Landbonw, nijver heid en handel, heeft: A. met ingang van 4 dezer het ver voeren of doen vervoeren van rund vee verboden uit, naar of binnen een kring in de gemeente Nienwerkerk a./d. IJasel, omvattende het gedeelte van den Alexanderpolder, begrensd door den Onmoordschen tocht, den Schollevaartschen tocht, de Ringvaart en den Ringdijk met inbegrip der genoemde wegen; en de gemeenten Berkel en Rodenrijs en rijn acker; B. bepaald, dat. wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A be doelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toe gestaan resp. door den burgemeester van Nieuwerkerk a/d IJsel, of Berkel en Rodenrijs, of Pijnacker, onder de door den districtsveearts te Leiden aan te geven voorwaarden. (St.-ct.) Aan het Westelijk Front. PARIJS, 5 Juli. (Officieel). Com muniqué van 3 uur: In België en ten noorden van Atrecht hadden hevige artillerie-gevechten plaats. Aan den rechteroever van de Aisne duurt het mijnengevecht voort. In Argonne wordt er met granaten en torpedo's gevochten, doch er hebben geen infanterie-acties plaats. Aan de hoogten van de Maas en in de Vogezen wordt er kanonvuur geleverd. Een part. telegram uit Duinkerken meldt d.d. 5 Juli: Men verliest hier de goede stemming niet, al levert het offensief tegen den vijand niet direct de gewenschte resul taten. Er kunnen binnen ettelijke dagen belangrijke verrassingen ver- j wacht worden, die thans aan Fran schen kant in bewerking zijn. De ge heimen kan ik bezwaarlijk melden, maar aan onze kant weet men van de plannen. Bij Atrecht, waar de vijand aan zienlijke troepen samentrok, is een I infanterie actie der Duitsohers door I onze artillerie verijdeld. Thans wordt i de stad beschoten. Het zware Duitsche I geschut slingert soms den geheelen I duisteren nacht door, de granaten in I de stad, die onzettend huishouden. I De kleine bevolking heeft in de laatste I dagen bijna geheel op verzoek van I den militairen commandant, de stad I verlaten. De huizen zijn er alle dicht- I gespijkerd de bruggen weggenomen. I De projectielen vernielen dajtelijks I meer woningen. Het kan niet verheeld I blijven, aan onzen kant worden ont- I zettende schaden geleden, die meestal I de b ezittingen van onschuldige bur- I gen treft. Nog wordt 019 Atrecht zwaar gestreden. De artillerie heeft het grootste woord. Er dreigt een groot gevaar, dat in de komende dagen de stad zoozeer in de knel zal komen, dat er niet meer dan een puinhoop van overblijft. Van Atrecht tot Lens ondernemen de Duitsohers ernstige tegenaanvallen, die voor hen geen succes opleveren. Op dezen sector van het front zijn de meeste verliezen aan manschappen geleden. Aan beide zijden waren de offers aanzienlyk. Hier is de correspon dentie door den censor geschrapt. In België. j Een aantal dagen geleden werd uit België gemeld dat de Antwerpsche bla- I den niet meer verschijnen, omdat zij de telegrammen van Reuter en zelfs van Wolff onverkort, Afdrukken. Naar wij uit België vernemen mogen de telegrammen van Wolf niet alleen on verkort afgedrukt worden, maar zij moeten zelfs onbeknopt worden weer gegeven. Daarentegen worden de tele grammen van Reuter gecensureerd. Duitschland. BERLIJN, 4 Juli. De „Vorwartsu deelt mede, dat de socialistische Par- tyraad op 30 Juni en 1 Juli de vol gende besluiten nam lo. de houding van het Partijbestuur om voeling te houden met de païtij- genooten uit het buitenland te erken- 2o. den ondermijnenden arbeid, blijk baar uit een centraal punt geleid, te veroordeelen als onvereenigbaar met de eenheid in de party 3o. het optreden van partijgenoot Haase te verklaren als niet in over- I eenstemming met de plichten van den party-voorzitter. (Hbld.) KONSTANTINOPEL. (Korr. Bur.) Volgens particuliere berichten zijn de wachtlokalen en fabrieken te Ilidisp in de Golf van Edremid gebombar deerd door twee vijandelijke oorlogs schepen, die zonder succes 1|7 pro- jectielen afvuurden. Er vallen geen menschenlevens te betreuren» Bier-uitvoer naar Duitschland. Men schrijft ons van de Duitsche grens Het eigenaardig verschijnsel doet zioh thans voor, dat de Limburgsche brouwers bier uitvoeren voor Duitsch land, dat in normale tijden zulke enorme hoeveelheden gerstennat voor Holland exporteert. De oorzaak ligt hierin dat de moutproducten in Duitschland zoo hoog gestegen zijn, dat de Rijnlandsche brouwers hun bier- prijzen moesten verhoogen, zelfs tien mark per H.L. tot groote ontevreden heid der herbergiers. De Duitsohers willen nu gaarne flin ke prijzen betalen voor ons Hollandsch bier, dat oogenblikkelijk ook naar Bel- f*ë wordt doorgezonden, waar het de eiersche soldaten zonder hun biertje niet kunnen stellen. Wagonladingen bier gaan den laats ten tijd over de gj-ens naar Rijnland. MARKTBEKIOHTEiN. Rotterdamsohe Veemarkt. 5 Juli 1915. Aanvoer 256 vette runderen, 204 vette en graskalveren, 656 varkens2 hokken, 2897 schapen. Prijzen Kooien lo kw. 198, 2e kw. f90, 3e kw. (82; Oshou le 196, 2e '38, 3e f 80; Kalveren lo f 120, 2e f 110, 3o f 100, hémdel matig; Varkens le f 99,2e f93, 3e f90; licht soort le f76, 2e 184; Schapen le f72, 2fr f66, 3e f60; Lam ineren le f80, 2e f82, handel redelijk. Opgave van Personen die zich gedurende do week vaii 25 Juni tot 2 Juli in de Gemeente gevestigd of deze verlaten hebben. QEVESTIQDMN'. A. J. Hoorn uit Rotterdam iü Dubbele- buurt 1; H. Zoetemau uit -GapeUe op de lJssel in Kleiweg 116; W. J. Stalt lie uit de Bilt in Oosthaven 22; J. F. Cramer uit Rotterdam, in Markt 29; eu A. But ter uit Krimpen a/d. iJssol iu Boomgaard- Htraat 68, V Eli TM OKKENEN Wed. R. Leopold) uit Fluw.singel 76 naar Utrecht, Burgemeester Uolgerstraat 45bls; K. Lugthart uit Waloeteeg 5 naa^ Rotterdam, Akkorsdiijkntraat 12a; 11. J. ('raiuer uit Markt 29 naar Amsterdam Jan van dor lleijdMwtraat 137; G. M. de Korte uit Markt 53 naar Rotterdam Westkruiskadc 46c; A. Vreeswijk uit Graaf van Bloisatraat 13 naar Dordrecht, BreedHtraat 29; E. de Knecht uit Veer- straat 4 naar Oud Boijerland, Oostetraaf .'186; J. C. Langeraar uit Groeneweg 48 maar Wadcïinxveen, Zuidkade D 62; U. B. C. K. Biamchl uit Markt 15 uaar Alk- piaar, ljmg(wtraat; J, P. G. Doening uit Karnemelksloot 140 naar Amsterdam, Bll- derdljkstraat 46 II; L. Janeen uit Uroe- non-daal I naar den Haag; J. Korten- oevenjtrit N. Haven 058 naar den Haag, 2e -SWeelinokstraat 75; C. J. den Bra- ber uit Goudkade 18 naar Rotterdam, Nij- verhetdfestraat 110; A. de Pauw uit Dub- bolebuurt 10 naar Assem, Vertestraat 45; t'. If. J. van der Geld! uit Gouwe 115, naar den Haag, Cartesiusstraat 151A. E. van der Graaf uit Peperstraat 92 naar Rotterdam, Hoflaaa 61; P. C. van Blokland uit Peperstraat 2 naar Kwinte- heul; 1). L. de Jong uit Boelekade 183 naar IJtreoht, Spoorstraat 11 en J. S. M. Paridon uit Rozéndaad 13 naar den. Haag, Waterloo straat 57. BURGERLIJKE STAND. BOSKOOP. Vau 16—30 Juni. GEBOREN Pieternalla, d. v. C'. v. d. Wolf en M. G. Zwanepburg. Arte, v. K. Sligter en M. Tok. Hendrik, z. v. A. Trimp en 1'. Kbster. Willcrnina, d. v. J. de Jong en M. A. van Rijn. Pe trus Johannes, z. v. P. Houdijk en J. C. Blonk. Geertruidft Johanna, d1. v. W. Alphcnaar en T. Z. v. d. Toorn. Kla- '/.ina, d>. v. C. Koster en B. -Pens. GEHUWDJ. Radder, 23 j. en W. Iiijmshurger, 24 j. H. de Jong, 25 j. en H. I'. Vink. 19 J. OVERLEDEN A. van der Velde, 57 j., wedn. van M. i. Felix. van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 762 8 te Haparanda, laagste barometerstand 762.2 te Den Helder. Verwachting tot den volgenden dag: Zwakke tot inatigc wind uit Westelijk© niohtingen, meest zwaar l»owolkt, behou dens onweer, droog weer, tete koeler. Aan geabonneerden wordt herinnerd, dat die betaaldag-en voor het 2e kwartaal, zijn van 1 tot en met 8 JULI. DE DIRECTEUR.

Goudsche Courant | 1915 | | pagina 2