GOUOSCHE COÜHHT >o. 144 XT xe'k Fauid Abonneert U op de Een overl i T 25.— 100.— 300.— 308. 404.— 200.— B08— 2247.25 Mavr. J. P WEB8 Vaoantie. Odessa doi bij. - De M< Het k< ning over den tijd der plaatsvervan ging, berekend naar het verachil tus- schen de minimum-jaawedde eener hoofdonderwijzeres en hare jaar wedde. ABONNEMB! per kwartaal Franco per poet Abonnementen by onze agente ADVERTENT 15 regel» 1.C regels 1.30, e 12*/j cent per r 4591,25 Volgnummer 95 wordt verhoogd met Volgnummer 112 wordt verhoogd met De hoeren van de zjjn moe. Daarom ii dat de opperste ra staande schorsing Vele gedelegeerden al meet dan acht breking zitting hov grijpciyke behoefte dat bedrijf wel vac Het is moeilik te 1 lijk zal zijn, gezie wel ten minste v werk voor den bo< duldt. Artikel 6. De door Burgemeester en Wethou ders aangestelde tüdelüke leerkrach ten ontvangen eene belooning bere kend naar 1.25 per wekelüksch les uur., Bovendien zullen aan hen, die van buiten de gemeente Gouda aan de school les komen geven, de te maken reiskosten worden vergoed. Artikel 7. De concierge-bode der school ont vangt benevens vrüe woning, vuur en licht eene bezoldiging van 800. Deze bezoldiging wordt bü geble ken ijver en geschiktheid 6 maal, tel kens na twee jaren, met 50.ver hoogd tot het maximum van 1100. is bereikt. b. in afwijking hiervan echter te l>epalen, dat voor de berekening van de jaarwedden van het thans aan de onder a bedoelde school verbonden personeel de door hem doorgebrachte diensttijd niet zal worden medegere- kend; c. in verband daarmede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaar voor de tegenwoordige titularissen voorloopig nader vast te stellen voor den Directeur tevens leeraar J. H. B. Spaanderman, onder intrek king van de verschillende, thans voor hem geldende voorloopige pensioens grondslagen, respectievelijk als leer aar aan de afdeeling A 1000.als leeraar aan de afdeeling D 850.— en als Directeur 400.benevens 150.als personeele toelage we gens het gemis van overuren, op 3750.— voor den leeraar J. G. Arentz op 1500.— voor den leeraar J. M. Schüvens op 1500.—; voor de leerares Mej. J. C. E. Ouweneel op 1500. voor de leerares Mej. C. H. van Oudheusden op 1500 Intusschen is h Want na een onder toestand in Hóngai raad geweigerd de tog Jozef te erken: In verband hierr gende telegram aai te Boedapest, die h autoriteiten overbrs De geallieerde en heden hebben nogn onderzocht, vervat uit andere bronnen gen, betreffende dt te Boedapest. Haar gende: Zij verlangen ten gaarsche volk een d ten, maar meenen c zoolang de tegenwoc bewind zal blijven, steld door den v staatsgreep een „p scheming van een tot leider heeft eer burg, die door haai ven voor een groot lijk is voor de ran lijdt en nog geruimt Een vrede, gesloten zou géén duurzame lieerde en geassocit haar niet de econo waaraan Hongarije Indien aartshertog klaart om, alvorens geassocieerde regee den, zich te onder bestaande in een v< ten wü dit niet vo kiezingen zouden v de auspiciën van e hoofd de aartshertoj Tengevolge van in het bezit zün van de acte Wis kunde M. O.; 50.per uur voor leeraars, die in het bezit zijn van de acte voor teekenonderwijs M. O., M I, M II, Mo, Ma, Mb, Mc, of Mg, voor leeraars, die in het bezit zijn van de acte van be kwaamheid als hoofdonderwijzer en tevens van de acte Wiskunde L. O. of de acte Schoonschrijven M. O.en voor leeraars, die in het bezit zijn van de acte Boekhouden M. O.; 37.50 per uur voor leeraars, die in het bezit zijn van de acte voor teekenonderwijs M. O.Md of Mf en 25.per uur voor de assisten ten onverschillig of zü al dan niet in het bezit zyn van de acte voor tee kenonderwijs L. O. De vorengenoemde jaarwedden per lesuur worden beschouwd als aan- vangswedden en zullen na een dienst tijd van vijf en tien jaren telkens met 5.worden verhoogd. XXXa. behoudens hoogere goed keuring, onder intrekking van het 1ste en 2de lid van artikel 6 der „Ver ordening op den Handelscursus der gemeente Gouda” zooals deze werden vastgesteld bij zijn besluit van 22 April 1904 en alle de later daarin aangebrachte wijzigingen, in de plaats daarvan te lezen „De Directeur geniet boven zijne bezoldiging als leeraar eene jaarwed de van 600.-, welke drie malen tel kens na twee jaren kan worden ver hoogd met 100. De jaarwedde der leeraren wordt berekend per wekeljjksch lesuur en wel naar: 70.per uur, wanneer zij onder wijs geven in het Nederlandsch, het rekenen of de handels-aardrijks- kunde 70.per uur, wanneer zij onder wijs geven in een vreemde taal en zij in het betit zijn eener acte van bekwaamheid voor het lager onder wijs; 95.per uur, wanneer zü onder was geven in het boekhouden en het handelsrekenen en -recht; 120.per uur, wanneer zü onder wijs geven in een vreemde taal en zü in het bezit zün van eene acte van bekwaamheid voor het middel baar onderwas, of wanneer zü de handelscorrespondentie in een vreem- de taal onderwazen” b. l>ehoudens hoogere goedkeu ring, onder intrekking van züne vroe gere te dezen opzichte genomen be sluiten de belooning der leeraren in de stenografie en het machineschrü- ven te bepalen op 195.per weke lüksch lesuur per jaar; c. onder intrekking van züne vroegere te dezen opzichte genomen besluiten aan den concierge van den gemeentelijken Handelscursus toe te kennen eene belooning van 500. ’s jaars; d. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaar van den tegenwoordi- gen titularis C. de Honing, thans be dragende 350.—, voorloopig nader vast te stellen op 500. XXXI. In te trekken artikel 12 „Verordening op de Openbare Be waarscholen in de gemeente Gouda” zooals dit werd vastgesteld bü zün besluit van 25 Augustus 1916, onder No. 871 (Gemeenteblad No. 262) met alle de later daarin aangebrachte wü- zigingen en dit te doen luiden: Artikel 12. De jaarwedden, welke aan het per soneel worden toegekend, bedragen: voor de hoofd-onderwüzeressen 1000.—, met 4 verhoogingen van 50.—, telkens na twee jaren dienst als zoodanig; voor de onderwüzeressen 600. met 4 verhoogingen van 50.tel kens na twee dienstjaren als zoo danig; voor de kweekelingen 200.met 4 verhoogingen van f,25.telkens na twee dienstjaren als zoodanig; voor de dienstboden ten hoogste 175.—. De verhoogingen worden bü geble ken voortdurende geschiktheid en Üver toegekend door Burgemeester en Wethouders, gehoord dé Commis sie van Toezicht. De jaarwedden der onderwüzeres sen en der kweekelingen worden ver hoogd met 100.voor het bezit der akte van hoofdonderwyzeres en met 50.voor het bezit der akte van onderwüzeres. Alle verhoogingen gaan in met het kwartaal volgende op dat, waarin de aanspraak op de verhooging is ver kregen. De onderwüzeres, die bü afwezig heid of ontstentenis van de hoofd- onderwüzeres in hare plaats op treedt gedurende eene maand of lan ger, ontvangt daarvoor eene beloo- totaal 29575.— INKOMSTEN. Volgnummer 31 wordt verhoogd met voor den concierge K. Akkerman op 900.waaronder 100.we gens vrü’e woning, vuur en licht., XXXIV. a. onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte ge nomen besluiten aan den Directeur der Bank van Leening eene jaarwed de toe te kennen van 1400.be nevens het genot van vrüe woning echter onder bepaling, dat hem geen emolumenten zullen worden toege kend; b. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaar van den tegenwoordi- gen titularis C. J. de Groot, thans bedragende 1300.voorloopig na der vast te stellen op 1600. 1400.wegens jaarwedde en 200.voor vrüe woning). XXXV. a. onder intrekking van züne vroeger ten dezen opzichte geko men besluiten te bepalen, dat de pandbewaarder der Bank van Lee ning zal genieten eene jaarwedde van 728.— b. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaai* van den tegenwoordi- gen titularis L. C. Lafeber, thans lie- dragende 624.voorloopig nader vast te stellen op 728. XXXVI. a. onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte ge nomen besluiten aan den Zwemmees ter eene belooning toe te kennen be rekend naar 26.50 per week gedu rende den tüd, zünde 20 weken, dat hü als zoodanig in functie zal zijn echter onder bepaling, dat hem ver der geen emolumenten zullen worden toegekend b. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-amtenaar van den tegenwoordigen titularis W. Gründer, thans bedra gende 265.65 voorloopig nader vast te stellen op 530. D. De begrootmg van Inkomsten en Uitgaven der gemeente voor den dienst 1919 te wüzigen als volgt: UITGAVEN. Volgnummer 86 wordt verhoogd met4591.25 Uit het EugiUoh „Boerab. W Mot heal ey witkiel, wa* op hét keek ntu XVIIa. onder intrekking van zijne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten het weekloon van de graf makers te bepalen op ƒ10. b. in verband hiermede de pensi oensgrondslagen per jaar als gemeen- te-ambtenaar van de tegenwoordige titularissen J. Blok en H. Verbeek na der te regelen en voorloopig vaat te stellen respectievelük van 588.op 637.per jaar, waaronder 117. personeele toelage wegens gemis van vrüe woning, en van ƒ520.— op 624.per jaar, waaronder 104.— wegens vrüe dienstwoning. XVIIIa. onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten aan den Directeur der Ge- m een te-Lichtf abri eken toe te kennen het genot van vrüe woning, geschat op 600.alsmede eene jaarwedde van ƒ3750.welke telkens na twee jaren dienst als zoodanig wordt ver hoogd met 250.tot een maximum van ƒ4750.is bereikt; b. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis F. J. Swartwout de Hoog thans bedragende ƒ4500.voorloo pig nader vast te stellen op 5250. 4750.wegens jaarwedde en 500.voor vrüe woning) c. onder intrekking van züne vroe ger te dezen opzichte genomen be sluiten te bepalen, dat de jaarwedde van den Adjunct-Directeur der Ge- meente-Lichtfabrieken zal bedragen 8300.met vier verhoogingen van 150.telkens na twee jaren dienst als zoodanig d. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis J. B. van Hoorn, thans be dragende 2800.voorloopig nader vast te stellen op ƒ3800. XIXa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten te bepalen, dat de Opzichter der Gemeente-Gasfabriek zal genie ten eene jaarwedde van ƒ1950. welke telkens na twee jaren dienst als zoodanig wordt verhoogd met 125.tot een maximum van 2450 b. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis J. Gonda, thans bedragende ƒ2150.—, voorloopig nader vast te stellen op 2450. XXa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen liesluiten te bepalen, dat de Opzichter der Gemeente-Electriciteitsfabriek zal genieten eene jaarwedde van 1950.—, welke telkens na twee ja ren dienst als zoodanig wordt ver hoogd met 125.— tot een maximum van 2450. b. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis J. Neeter, thans liedragende 1850.—, vanaf den datum zijner in functietreding, zijnde 1 Juni 1919, voorloopig nader vast te stellen op I960.—. XXIa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten te bepalen, dat de Boekhou der Gemeente-Lichtfabrieken zal genieten eene jaarwedde van 1950.—, welke telkens na twee ja ren dienst als zoodanig wordt ver hoogd met 150.— tot een maximum van 2550. b. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis C. J. Verschoor, thans be dragende ƒ2250.—, voorloopig vast te stellen op 2550. XXIIa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten te bepalen, dat de Eerste Klerk ten kantore der Gemeente- Lichtfabrieken zal genieten eene jaar wedde van 1200.—, welke telkens na ieder jaar dienst als zoodanig wordt verhoogd met ƒ50.tot een maximum van 1600. b. in verband hiermede de pensi oensgrondslagen per jaar als gemeen- te-ambtenaar van de tegenwoordige titularissen A. J. Kouwenberg en J. Scharloo, thans respectievelük l>edra- gende ƒ1200.— en ƒ900 voorloo pig nader vast te stellen respectieve lük op 1600.— en 1200.—. XXIIIa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten te bepalen, dat de Klerk- Meteropnemer der Gemeente-I icht- fabrieken zal genieten eene jaarwed de van ƒ1000.welke telkens na ieder jaar dienst als zoodanig wordt verhoogd met ƒ62.50 tot een maxi mum van 1500. b. in verband hiermede de pensi oensgrondslagen per jaar als ge- meente-ambtenaar van de tegen woordige titularissen A. Usselstün, P. Lafeber en A. Verkaaik, thans respectievelük bedragende ƒ1100. ƒ1000.en ƒ800.voorloopig na der vast te stellen respectievelük op f 1500.—, 1500.— en 1187.50- c. te bepalen, dat van het totaal der bezoldigingen van den boekhouder, de klerken en de Werken-meteropne- mers der Gemeente-Lichtfabrieken twee derden wordt gebracht ten laste van de rekening der Gasfabriek en één derde ten laste van de rekening der Electriciteitsfabriek. XXIVa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen l>esluiten te bepalen, dat de Directeur van den gemeentelüken Reinigings dienst zal genieten eene jaarwedde van f 2850.welke telkens na twee jaren dienst ais zoodanig wordt ver hoogd met 187.50 tpt een maximum van ƒ8100.benevens eene vrüe dienstwoning, geschat op 300. b. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis J. P. Anemaet, thans bedra gende ƒ2450.voorloopig nader vast te stellen op 8025.— 2725. wegens jaarwedde en ƒ300.— wegens vrüe woning). XXVa. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen liesluiten te bepalen, dat de Opzich ter van den gemeentelüken Reini gingsdienst zal genieten eene jaar wedde van ƒ1400.welke telkens na twee jaren dienst als zoodanig wordt verhoogd met 100.tot een maximum van 1800.— is bereikt b. te bepalen, dat voor de bereke ning van het aan den thans in dienst zünde functionaris toe te kennen sa laris de door hem in zün tegenwoor digen rang doorgebrachte dienstja ren zullen worden in rekening ge bracht c. in verband hiermede den pensi oensgrondslag per jaar als gemeente ambtenaar van den tegenwoordigen titularis I. van Dijk, thans bedragen de ƒ1250.voorloopig nader vast te stellen op 1500. XXVla. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten de jaarwedden van de ge- meente-vroedvrouwen te bepalen op ƒ700.— b. in verband hiermede de pensi oensgrondslagen per jaar als ge- ineente-ambtenaar van de tegenwoor dige titularessen S. A. Gorter en E. P. Woerlee, thans voor ieder harer bedragende ƒ600.voorloopig na der vast te stellen op 700. XXV Ha. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte ge nomen besluiten de jaarwedde van den Stads-Apotheker te bepalen op een minimum van 2000.dat tel kens na twee jaren dienst als zoo danig met 50.zal worden ver hoogd tot een maximum van 2200. is bereikt; b. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaar van den tegenwoordi gen titularis E. Hoekstra, thans be dragende 2800.voorloopig nader vast te stellen op 2500.waar onder 300.wegens vrüe dienst woning c. onder intrekking? van züne vroeger te dezen opzichte genomen besluiten de jaarwedde van de assis tente ter Stads-Apotheek te bepalen op 1000. d. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaar van de tegenwoordige titularesse D. J. H. Edauw, thans be dragende 800.voorloopig nader vast te stellen op 1000. XXVIIIa. onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte ge nomen besluiten de bezoldiging van den bediende van de Stads-Apotheek te bepalen op 18.per week b. in verband hiermede den pen sioensgrondslag per jaar als gemeen- te-ambtenaar van den tegenwoordi gen titularis L. de Pater, thans be dragende 728.voorloopig nader vast te stellen op 936.—. XXIX. Onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte ge nomen besluiten voor de salarieering van het onderwijzend personeel aan de Ambachtaavondschool de volgende regeling in te voeren Boven züne bezoldiging als leeraar geniet de Directeur een jaarwedde van 800.t de Onder-Directeur een jaarwedde van 100. De jaarwedde der leeraars wordt berekend per wekelüksch lesuur en we) naar: f 75.per uur voor leeraara, die t XXXII. In te trekken artikel 6 van het „Reglement voor de Inrich ting tot opleiding van onderwüze ressen en hoofd-onderwüzeressen aan eene Bewaarschool” zooals dit laat stelijk werd vastgesteld bü het Raadsbesluit van 28 Augustus 1918, onder No. 51 (Gemeenteblad No. 297) qp dit te doen luiden: Artikel 6. De jaarwedde van den Directeur (Directrice) als zoodanig bedraagt 150.—. Voor ieder wekelüksch lesuur wordt eene belooning van 65.per jaar genoten, welke met 4 tweejaar- lüksche verhopgingen van 5.kan klimmen tot 85. De verhoogingen gaan in op den Isten der maand volgende op den dag, op welken de aanspraak op verhop- ging is ontstaan en nadat de daartoe schriftelüke aanvrage aan Burge meester en Wethouders is gedaan. X XXIIIa. onder intrekking van züne vroeger te dezen opzichte ge nomen besluiten vast te stellen de na volgende „Verordening rogelende de bezoldiging van het Personeel der Stads-Muziekschool te Gouda”; Artikel" 1. De vaste leerkrachten aan de Stads-Muziekschool worden aange steld op een aanvangssalaris van 1500.per jaar. Daarvoor worden door hen 30 vaste lesuren per week gegeven. Artikel 2. Het in artikel 1 genoemd salaris wordt by gebleken geschiktheid 6 maal, telkens na twee jaren, met 100.verhoogd tot het maximum van 2100.is bereikt. Artikel 3. De Directeur ontvangt boven zün salaris als leerkracht eene extra l>e- looning van 750.per jaar. Artikel 4. Het totale salaris van den Direc teur wordt 6 maal, telkens na twee jaren, met 150.verhoogd tot het maximum salaris, aan deze betrek king verbonden, is bereikt. Jaren als leeraar aan de school doorgebracht kunnen voor de bere kening van het salaris mede in reke ning worden gebracht. Artikel 5. Overuren, opgedragen aan het vas te personeel der school worden ver goed met 1.per wekelüksch les uur. 24 Toen de tvxsh v< haald, wBie Bui to meesteres overharu en parfumerieën da; 'Teem lei’ g het d!c hi.i bovendien stjnd zé&prekend voor h „Dénk u,” zeil» en de vreemdeling gesteld een diepe op zijn plaats zitu gebeld Die zaohte men* paste geheel 1 geestige schoonheid over hem. Dat zij eeuigsaiia barsch perron, kwam geen lay kwan M, dia de .««t punt Marvel eeug teeken van v gelaatstrekken verto< koei als te voren geloaven, dat dat h 1133— Volgnummer 117 wordt verhoogd met 70Ö. Volgnummer 118 wordt verhoogd met 7864.— Volgnummer 121 wordt verhoogd met Volgnummer 131 wordt verhoogd met1025.— Volgnummer 136 wordt verhoogd met 350. Volgnummer 187 wordt verhoogd met 208. Volgnummer 188 wordt verhoogd met 1329.— Volgnummer 146 wordt verhoogd met Volgnummer 148 wordt verhoogd met Volgnummer 154 wordt verhoogd met Volgnummer 155 wordt verhoogd met Volgnummer 175 wordt verhoogd met 2007.50 Volgnummer 176 wordt verhoogd met 1850.— Volgnummer 182 wordt verhoogd met2626.— Volgnummer 184 wordt verhoogd met1500.— Volgnummer 191 wordt verhoogd met 200.— Volgnummer 192 wordt verhoogd met Volgnummer 228 wordt verhoogd met

Goudsche Courant | 1919 | | pagina 6