tweede dienstbode EcmbiMi! Kamers M Hebt gij U Vei der Gmf Ge., wC., Kloosterbalsem STADSNIEUWS. ÏÏW^Fe Gemeubileerili Zit- ei Slaapkamer Telefoon 603 C. itllÊIIS - Inlitili 132-21 Meubelkoepjesü Triuweiü SIKflRTIilTul hvulils, diSckiiküi N. V. „DE TIJDGEEST" BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Knoéiery op groote schaaL De „RachstreuhandgésetlBchaft" ia een groote knoeierij met legermateruiaal orp het apoor gekomen. De oprichter van de op slagplaats van optwohe insbrumeaitan van de TVeuhand^eeell&chaft trachtte door be middeling van een aantal „Sohieber" de optische instrumenten, die voor artillerie ën inDanterie-doekdoulen hebben gediend, aan Poolache handelaars te verkoopen. In Berlijn weerden acht groote lei aten in be «lag genomen, waarin zich oa. 800 verre kytoems, 200 artillerie-vizieren en 12 ec haar-ver rok ijlkers bevonden. Verder werd nog ander legermateriaal, ter waarde van 200XXK) mark by fiabriekabezitters in .Steg- iftaz gevonden. Dertien personen, die aan den smokkelhandel hadden deelgenomen, loonden worden gearresteerd. De Pool &che handelaars wisten echter te ontkomen. GRIEKENLAND. Staking te Athene. By de beamfbtem by de tram en het gas* bedrijf, die sedert 6 Februari staken, heb ben zich de aiibedders van het eflectrisch krachtstation en den spoorweg Atheye Piraeus en de wevers aangesloten. Wian- neer de eischen der stakers tot hooger toon niet nog heden worden ingewilligd, dreigt morgen een algemeene staking uit breken. De regeoring heeft een verga dering van arbeiders, welke gistermididiag zou plaat» hebben, verboden. ZUID-SLA VIE. Het handelsverdrag met Duitschland. De ministerraad te Belgrado heeft zyn goedkeuring geweigerd aan het voorloo- iige handelsverdrag met Duitschland, dat na langdurige onderhandelingen was vast gesteld en op de onderteek ening na gereed was. FINLAND. Voor de typhus-bestrijding. De Finse he regeering heeft aan den Vol kenbond 27XXX) francs dn goud dben toe komen voor de typhuisbeatryding in Oost- Du ropa. AMERIKA. 35.000 staakstera. Vijfendertigduizend vrouwen en meisjes, werkzaam in de kfleedinginiditótrie te New- York, hebben den arbeid neergelegd, ten einde de door die vakvereeniiging geëdschte standaard-arbeidsovereenkomst af te dwin gen. BINNENLAND. Overkomst van Oostenryksche en Hon- gaarsche kinderen verboden. Het hoofdbestuur van het Algemeen Ne- derlandsch Comité voor Oostenryk deelt mede, dat gisteren een resolutie van 'köbii- nisterie van Binnenlandsche Zaken is'ont vangen dd. 8 Februari jl. luidende: „Volgens berichten in de pers komen in Weenen gevallen van vlektyphus voor en naar de laatste dagen gemeld werd, zou die ziekte zich snel verspreiden en zouden reeds gevallen met doodelyken afloop zyn voorgekomen. Ik acht my onder deze om standigheden niet verantwoord, langer toe te stemmen in de overkomst van kinderen uit Oostenryk en Hongarye en verzoek uw Comité daarom de overkomst van kinderen te staken. Treinen, die reeds onderweg mochten zyn, kunnen alsnog binnenkomen." Naar aanleiding hiervan zal, naar het hoofdbestuur verder meldt derhalve de trein, die voor het Comité 16 Februari a.s. uit Weenen zou vertrekken, voorloopig uit gesteld moeten worden. Wyziging der drankwet. De wynverkoop in verlofslokaliteiten. Blijkens de Memorie van Antwoord in za ke het ontwerp tot wyziging van artikelen 1, 34, 39 en 50 der Drankwet, vernam de regeering met genoegen, dat de wyziging van art. 89 der Drankwet, waardoor de mo gelijkheid tot het intrekken van verloven wordt uitgebreid, en die van de artikelen 50 en 54, waardoor de bevoegdheden der po litie worden versterkt en de mogeiykheid tot strafoplegging wordt verruimd, vry al gemeen werden toegejuicht. Wat de alco- holgrens van 10 7c betreft, hierby, heeft de gedachte voorgezeten, uit de verlofslo kaliteiten te weren die dranken, welke in hunne werking op de physische gesteldheid van den consument als sterke dranken zyn te beschouwen. De regeering geeft echter toe, dat hierdoor de meeste wynen tot ster ke dranken zouden worden gestempeld. Waar deze by ongewyzigde aanneming van het wetsontwerp niet meer in verlofsloka liteiten zouden mogen worden verkocht, be staat inderdaad de mogeiykheid, dat de han del sverhoudingen tot wynlanden als Frank rijk, Portugal, Italië e. a. zouden worden geschaad. Dit kan niet geschieden door een geringe algemeene verhooging van het grenspercentage; immers de goede Portu- geeeche en Spaansche wynen b.v. hebben een alcoholgehalte van 20 tot 22 De eenige weg is daarom deze, dat voor wy nen een byzonder groot percentage wordt vastgesteld, dat ware te bepalen op 22 7c. Intusschen dient dan in de wet 'n definitie van „wyn" opgenomen, om te voorkomen, dat in verlofslokaliteiten feitelyk sterke dranken „als wynen" zouden worden aan geboden, die inderdaad geen wyn zyn. Met het oog hietop is alsnog de redactie van het wetsontwerp in art. 1 onder le, 2e en 5e aangevuld, resp. gewyzigd. De definitie van wijn is opgesteld in overleg met de Nederlandsche Vereeniging van Wynhan- delaren. De Ziekt e verzor gin gs wet. Verschenen is het voorloopig verslag (Tweede Kamer) der wet tot regeling der Ziekteverzorging. De byzondere commissie, die dit wets ontwerp onderzocht, betuigde in het alge meen haar instemming met den inhoud daarvan. Zy vestigde er de aandacht op dat het ook in geneeskundige kringen, in de apothekerswereld en in de kringen van het ziekenfondswezen gunstig wordt beoor deeld. Wordt dit ontwerp tot wet verheven, dan zal het ook mogelyk zyn de bepalingen der Armenwet, die op de geneeskundige ar menzorg betrekking hebben, uit te voeren, hetgeen tot dusver in vele gemeenten nog niet kon geschieden, omdat de daarvoor noodige instellingen niet in voldoende mate bestaan. Men betuigde voorts waardeering voor den arbeid der staatscommissie, die dit wetsontwerp heeft voorbereid, en voor de voortvarenheid, waarmede zy haar taak heeft volbracht. Haar rapport huldigt het beginsel, dat de wettelyke regeling zooveel mogelyk by den bestaanden toestand moet ^ansluiten en dat de overheid slechts dan moet optreden, wanneer ziekenfondsen ont breken, of de bestaande niet aan de gestel de eischen voldoen. De meerderheid der by zondere commissie achtte dit een juist be ginsel en juichte het toe, dat de minister zich daarmede heeft vereenigd en het ont werp der staatscommissie vry wel ongewy- zigd heeft overgenomen. De minderheid dei commissie achtte het volgen van deze ge- dragslyn niet het meest geschikte middel om tot een goede ziekenverzorging te ge raken. Deze leden hadden er bezwaar te gen, dat de minister zich by dit wetsont werp te veel heeft bepaald tot steun aan het particulier initiatief, dat op dit gebied in den vorm van ziekenfondsen is tot uiting gekomen. Door een lid werd gevraagd of thans wel het oogenblik der totstandkoming van het wetsontwerp gewenscht is, nu onder de ge organiseerde arbeiders en de werkgevers een beweging gaande is om van invoering van de Ziektewet af te zien en de ziektever zekering door onderlinge samenwerking buiten den wetgever om te regelen, een be weging waarmede de Hooge raad van Ar beid zy het met de kleinst mogelyke meer derheid, zich heeft vereenigd. Andere leden kwamen hier echter tegen op. Gevraagd werd of het. vooral voor de kleinere (plattelands) gemeenten niet beter is, de uitvoering van de wet op te dragen aan de Raden van Arbeid. Enkele leden waren bevreesd, dat het wetsontwerp zeer hooge kosten zou veroor zaken, zoowel voor het ryk als voor de ver zekerden. Enkele leden der commissie hadden ern stige bedenking tegen het toelaten van on- dernemingsfondsen, aangezien dergelyke fondsen voor de arbeiders hun afhankelyk- heid van de onderneming vergrooten. Opgemerkt werd, dat ook de Moeder- schapszorg en dit wetsontwerp op behoor- lyke w(jze moet worden geregeld. Het in de M. v. T. genoemd maximum van den wel standsgrens van ƒ2500.—, werd door vele leden te laag genoemd. Het beginsel der vrye artsenkeuze werd door de commissie met instemming begroet. Opgemerkt werd, dat de bepaling, dat specialisten per verrichting worden betaald, ten gevolge zal hebben, dat de verzekering duur wordt, indien te veel naar specialisten wordt afgeschoven. Invoerverbod van ansjovis in Duitschland. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Ter Hall, betreffende bevordering Van den vryen invoer van ansjovis in Duitschland en betreffende het opkoopen door de regeering van de oude voorraden van de ansjoviszouters, heeft de minister v. Landbouw geantwoord, dat inderdaad het invoerverbod van ansjovis in Duitschland ernstige schade doet aan het Nederland sche ansjovisbedryf. De minister heeft zyn ambtgenoot van Buitenl. Zaken verzocht by de Duitsche regeering stappen te doen, wel ke zouden kunnen leiden tot opheffing van het invoerverbod. Tot heden is door de Duit- regeering ter zake nog geen beslissing minister is niet voornemens de oude voorraden van de ansjoviszouters voor ryks- rekening te doen opkoopen. In overleg met zyn ambtgenoot van Arbeid heeft hy in het vorige seizoen ansjovis van de visschers ge kocht en deze voor ryksrekening doen zou ten ten einde aldus de werkloosheid in dat visschersbedryf te bestryden. Het ligt naar zyn oordeel niet op den weg der Regeering voorraden van goederen, die door de tijds omstandigheden zeer belangryk in waarde gedaald zyn, door het Ryk te doen aankoo- pen. Verdrag Ongevallenverzekering. Op 9 Februari 1921 heeft op het ministe rie van Buitenlandsche Zaken de ondertee- kening plaats gehad van een verdrag met België betreffende ongevallenverzekering. President C. H. fractie. Het schynt dat mr. Schokking het pre sidium der Christ. Hist. Kamerfractie ver wierf, daar hy Woensdag in de Tweede Kamer tot plaatsvervanger van den heer Lohman werd aangewezen in de commissie voor buitenlandsche aangelegenheden. Rijksarchivarissen. Benoemd tot rijksarchivaris te Utrecht dr. K. He-eringta, met eervol ontslag als ryksarchivaris in Zeeland; tot rijksarchi varis in Noord-Holland te Haarlem jhr. anr. B. M. de Jomge van Ellemcet, met eervol ontslag als rijksarchivaris in Drente. Maaltyd ten Hove. Gisteravond heeft de Koningin in de Ga- leryzaal van het paleis aan het Noordeinde den aangekondigden maaltyd aangeboden aan de civiele autoriteiten te 'a-Gravenhage en waaraan ook de Prins deelnam. Aan den disch zaten aan o. a.: de voor- Ütter van de Eerste Kamer, de voorzitter der Tweede Kamer, de Ministers hoofden der Departementen van Algemeen Bestuur met uitzondering van den Minister van Oorlog tevens Minister van Marine a. i., die door ongesteldheid verhinderd was. ONZE KOLONIëN. De kroonprins van D jok ja. De kroonprins van Djokja is eergisteren avond te Djokja gearriveerd en feesteiyk ingehaald. Heden zal de troonsbestyging plaats hebben. Banka-tin. In Nederlandsch-Indië is in de maand De cember 1920 geen Gouvernements-Banka- tin verkocht. TWEEDE KAMER. Zitting van 10 Februari. (Vervolg). Veevoederbereiding. De heer Teenstra (v.d.) aegt, dat uit het rapport duidelyk blykt, dat op var- schillende punten anders gehandeld had moeten worden, doch daarop ia de minis ter niet ingegaan. De tegenwoordige minister heeft by den overdracht der portefeuille een half uui- met zyn voorganger gesproken, waarby twee lysten zyn overgelegd. Op een daar van stonden als belangryke onderwerpen de zaken betreffende de veevoederberei ding en op de andere als spoedeischend de reorganisatie Van Calcar en de quaestie der proefinstallatie. Spr. acht het niet denkbaar, dat in het onderhoud van een half uur over deze' punten niet zou zyn ge sproken. Waarom Is de minister bovendien eerst nu met deze lysten gekomen, nadat er hier over gesproken was. De heer de Montl Verloren (a.r.) bestrydt den heer Teenstrs^Men moet reke ning houden met de moeilijke omstandig heden van den erfiistyd. De heer v. Berestejjn (v.d.) wyst er op dat uit het rapport bljjkt, dat de minis ter zich herhaaldelyk heeft vergist. Het is treurig dat de minister daarvan niet leert. De heer Treub (é.b.) bespreekt de mo- tie-Sannes. Deze moet duidelyker de bedoe ling weergeven. Keurt zy het beleid van den minister af, zoodat by aanneming der motie de Kamer verklaart het beleid niet verder aan dezen bewindsman te kunnen toevertrouwen, dan moet men een motie van afkeuring stellen. Objectief gesproken is er geen sprake van dat het beleid in dezen niet gelukkig zou zyn geweest. Spr. neemt niet aan dat de minister op- zettelyk onjuiste inlichtingen zou hebben gegeven; men kan niet verwachten, dat alle byzonderheden den minister steeds juist voor den geest staan. Spr. denkt er niet over het beleid van den minister in dezen absoluut te verdedigen. Men zou met positieve betichtingen moeten komen, zoo niet, dan is dit een oneerlyke motie. De motie-San nes wordt met 42 tegen 23 sem me n verworp en. Vóór stemden soc.dem., comm. en vryz.- dem. en de heeren Braat, Visser van IJzen- doorn, Ter Hall, Rink en Otto. De wetsontwerpen worden z. h. st. aan genomen. Aan de orde is de Begrooting van Suriname. De heer Van Doorn (u.l.) dringt aan op toepassing van de groote techniek by den landbouw in de kolonie. De heer De Jonge (s.d.a.p.)' wyst op het gewicht van maatregelen in het be lang van landbouw, ontjerwys en gezond heid. Hy dient twee moties in, de een vra gende om meer bevoegdheid van direct door de bevolkihg gekozen Koloniale Sta ten; de ander om georganiseerd overleg voor de Gouvernements-ambtenaren en een scheidsgerecht voor de Gouvernements werklieden. De heer L e 1 y (u.l. ontwikkelt bezwaren tegen immigratie op groote schaal. De heer Van Vuuren (r.k.) waar schuwt tegen al te klakkeloos volgen van het rapport SurinameHuder-syndi- caat. De heer Scheurer (a.r.) dringt aan op het doen van een ernstige poging tot verheffing der kolonie, ook al moet het millioenen kosten. De Minister van Koloniën, de heer de Graaff, deelt de bezwaren tegen immigratie op groote schaal. Hü ver wacht veel van het bevorderen van vestiging van kapitaalkrachtige suikerondernemin gen. Hy zal zoo spoedig mogelyk komen met een plan als door den heer Scheurer werd bedoeld. Denkbeelden in de moties- De Jonge vervat wil de minister over wegen. De heer De Jonge trekt zyn motie inzake bestuursorganisatie in. Over de ander moties wordt heden gestemd. De begrooting werd z. h. st. aangenomen. POST EN VERKEER. Pensiéenien P. en T. By de Tweede Kamer is ingekomen een adres van den secretaris en voorzitter van de Vereeniging van Directeuren en Com miezen der Posterijen en Telegrafie, hou dende verzoek als grondslag van da bere kening van het pensioen te nemen den pensioengrrorvdislag van de laatste 12 maan den. Uitbreiding wagenpark Ned. spoorwegen. Het plan bestaat een groot aantal per sonen- en goederenwagens aan te schaffen. De onderhandelingen omtrent de levering in den kortst mogelyken tyd worden reeds met buitenlandsche fabrieken gevoerd. Be halve het wagenpark zal ook het aantal lo comotieven niet onbeduidend worden uitge breid. Daar gebleken is, dat de door Duitschland te leveren type-locomotieven wat trekkracht en snelheidsontwikkeling betreft, beter voldoen dan die van Engelsch fabrikaat, is het vrywel zeker dat de loco motieven uit Duitschland zullen worden betrokken. LETTEREN EN KUNST. De Amsterdamfcche subsidise voor Muzvek- en Tootiecèvoonstöllingen. Qp de gemeenitebegtrootïng voor 1921 van Amsterdam was door dien raad f 850.000 voor bovengenoemd doefl udtgtebrokScen. B. en W,. stellen thans voor die subsidies als volgt te verdeden: Voor de Tooneelver- eenigdmg 75XXX).Het Nederl. TooneeJ 45.000; het Hollan-dsch Tooneel 30.000; Het Schouwtooneed 10.000; de N.V. Na tionale Opera 30XXX); de SchoWbuirg- maatsohappy 20.000, onder beding van een aantal volksvoorstellingenaan de N. V. Het Concertgebouw 100.000, onder beding van 40 volksconcerten, plus 5 con certen ad 1.aan de Mjj. tot bev. der Toonkunst 10.000. Voort» kleinere sub sidies aan de andere aangvereenigingen. GEMENGDE BERICHTEN. Hr. Ma. „Hydra" gezonken. Nader seint men uit Middelburg: Wjy vernemen nadar, dat de „Hydra" aangevaren' is door de JL 3" en totaal zyn er zea gewonden, allen van de torpedo boot, naar het ziekenhuis vervoerd. De lichtmatroos Van Peursen en de matroos eerste klasse Naaktgeboren liepen ernsti ge brandwonden op. De JL 2" nam aan de oefening deel en bracht de opvarenden maar Vlissingen. De „Z 3" kwam gmooten- dteels met eigen kracht op. Uit de haven van Vlissingen vertrokken ter hulp „Bri- nio" en een my men vager. Het lichten is opgedragen aan de Nieu we Berging Maatschappij, te Maassluis. Een ooggetuige deelde betreffende de ramp met de „Hydra" mede: Even te voren was order gekomen de oefening te staken en de „Z 2" wtas byna wieer in de haven teruggekeerd. De „Hy dra" en de „Z 3" waren nog in de Wie lingen. Toen de order kwam de oefening voort te zetiten, wendde de „Hydra" den steven en toen had de aanvaring plaats. De „Hydra" werd getroffen kort achter den steven en, maakte direct water. De commandam/t Sta verman wilde nog trach ten het schip op een j^laat te zetten, doch doordat de patryspoorten openstonden, kwam veel water binnen en door snel va ren bezweken de waterdichte schotten; toen was het schip verloren. Aanvankelijk ontstond een paniek, doch slechts zeer kort. De orders werden stipt opgevolgd!, ook by het gaan in de sloepen. De „Z 3" was, zooals bekend, vA Voren geraa/kt en zoo was de stoompijp van het ankerspil ge sprongen. De uitvliegende stoom bezorg de brandwonden. Direct werd met sein SOS om hulp gevraagd!, maar het dJuurdie lang eer dlit VMssdhgen, langs een omweg,, bereikte en zoo vertrok de mijnen!egger eerst half twaalf en de „Brinio" twaalf uur. De „Z 2" was spoedig teruggekeerd en kon de in sloepen ronddrijvende mannen Opnemen. Slachtoffer van den woningnood. In de Tel. komt de volgende adverten tie voor: „Lpuis Bouwtmeesfcer dreigt met 1 Mei a.s. dakloosheid. Hij zal misschien zyn wo ning moeten verlaten. Is er onder de huis eigenaren te Amsterdam een zeer 'kunst zinnige, die hem een benedenhuis met eer ste étage en tuin wil verhuren, in ruil voor 800 's jaars, zonder overneming van een wrakken stoel of een mank nachtkastje voor 1000? Indien er een bestaat, dat •hy zich wende tot Louis Bouwmeester, 3e Helmerstraat 45, die zeer dankbaar aal zyn." Verlengde werktyd in de scheeps- bouwindustrie. Zooals wy reeds hebben gemeld is door enkele Rotterdamsche firma's op scheeps- werfgebied, de firma's Wilton, Rotterdam sche Oroogdokmaatsdhappy en Nienhuis en v. d. Berg op 'n audiëntie by minister Aal- berse de noodzakelykheid bepleit van een verlengden werktyd in hun ondernemingen. De heeren hebben aan den minister een werktyd van minstens 10 uur gevraagd, niet zoozeer omdat er zoo overstelpend veel werk is, maar omdat zy zooveel werk drei gen te verliezen. Hun Engelsche klanten klagen en nemen opdrachten terug. Immers in Duitschland, waar de loonen op de werven door de valuta 1|3 zyn van de Nederlandsche, werkt men ondanks de ook daar geldende wetten, veel langer. Grif geeft de Duitsche regeering dispensatie van de 8-uren-verplichting. Werk van tonnen gouds o. a. voor de Luckenbachlijn ging naar Hamburg en onze eigen N.A.S.M. zond daar haar „Noordam" heen. Dat men hier pas om 8 uur 's morgens beginnen mocht en van halfvyf tot acht uur stil moest liggen was een omstandigheid, die het werk aan de Nederlandsche fabrie ken onttrok en Engel schen en Nederlan ders naar Duitschland dreef. De minister heeft thans, voorloopig, ver lof gegeven tot een meer practische rege ling. De werven werken thans overdag van 6 tot 6 met uur en 1% uur schafttyd du» 10 uur en 's nachts van 66 met tweemaal uur schafttyd dus 11 uur. Besmettelyke ziekten. In de week van 30 Jan. tot en met 5 Febr. is het volgende aantal gevallen van besmet telyke ziekten in de verschillede provin ciën ter kennis gebracht van dln Centralen Gezondheidsraad. Provincën Typhus Roodvonk Diphteritis Friesland 6 17 Overysel 8 22 Groningen 1 11 Drente 1 2 N.-Holland 39 14 48 Utrecht 5 5 10 Z.-Holland 11 37 41 Zeeland 1 9 N.-Brabant 6 2 7 Gelderland --3 16 Limburg 2 1 8 Totaal v|h Ryij 64 78 190 Deze getallen luiden resp. voor Amster dam: 8, 4 en 33; voor Rotterdam: 5. 16 en 17; voor Den Haag: 1, 9 en 8, en voor Utrecht 0, 6 en 6. Te Zwolle kwam één geval van meningi tis voor. andering te doen ondergaan in Dr. Kuyper- straat. ÜIT DE PERS. Berooring. Gisteren is te Amsterdam een bejaard persoon in een urinoir aan den O. Z. Ach terburgwal, 'n bedrag van 6300 gulden ont roofd. Hy werd aangevallen door twee man nen van ongeveer 40-jarigen leeftyd. De eierenpryzen. Het „Ned. Weekblad voor den Handel in Kruidenierswaren" verneemt dat de kwes tie der oploopende eierenpryzen reeds de aandacht der regeering heeft. De laatste elerenveiling te Rotterdam werd bygewoond door een vertegenwoordiger van de N. U M., die nauwkeurig aanteekening heeft ge-' houden van de bestede pryzen. In welinge lichte kringen houdt men daarom rekening met de groote waarschynlykheid dat de N. U. M. weldra een uitvoerrecht zal heffen op eieren. Daar het verschil tusschen de hier betaalde en de in het buitenland te maken pryzen slechts ongeveer een cent bedraagt, zal de heffing van een uitvoerrecht een ge- lyke daling van den binnenlandschen eieren- prys vanzelf meebrengen. De normale eierenprijs is volgens het blad 8 en 9 cent zoodat een exportrecht van 7 per 100 eie-' ren noodig zou zy'n om hiertoe te geraken. Openbare LeeszaaL Woensdag is te Kampen de leeszaal geopend. Geknipt. De daders der talrykie inbraken en di«f- stallen in den laatsten tyld in kerken ec woningen in Frieeèand's Zuidwesthoek ge pleegd, zijn geknipt. Het zyn drie werldfe. den uit Koudum, dde volledig bekend heb ben. VoUks warenhuis. De Maatschappij tol exploitatie van volkisiwiarenhuizen heeft volgens de N. R. Crt. voor de vestiging van een wiarenhuii op den Rechter-Maasoever te Rotterdam, aangekocht het gehouw van de Naaml. Venn. C. Gonrads Mianufacturenhandel aa nde Hoogstraat 311—<313, met daaity beboerende panden aan de Wyde Kerk straat aildaar. Dit complex, ter geaamenlyfee opper vlakte van 260 M2„ is aangekocht voor 260.000. Het nut van lichamelijke oplading. In een restaurant werd een heer aan de telefoon geroepen. Zyn jas hing aan een 'haak en snei schreef hy iets op een kaartje en spelde het aan de jas. Op het kaartje stond: „Deze jas behoort aan een man, die bokst en achter zyn alag een kracht •kan setten van 250 pond. Ik kom dadelijk terug." Toen hy terugkeerde, was de jas weg, maar hy vond een kaartje, waarop te le- zten was „Dit kaartje is geschreven door een man dde twaalf kilometer per uur k Ik kom niiet -terug." Een 90-jarige voor rit ter. Te MedemMdk werd de 90-jarige heer P. Berkhout als voorzitter van een begrafe nisfonds herkozen, welke functie hy reedt byna 40 jaren waarneemt. „Met genoegen" verklaarde hy aSfe her benoeming aan te nemen. Lehman's afscheid. De N. Rott. Grit. acht het aftreden van jhr. mr. A. F. de Savorndn Lohman, een groot verlies voor de Tweedie Kamer, dat zy aelf wel het eerst moet voélen. Aan het gezag en het vertrouwen, dat haar beste figiuren onder het volk genieten, beeft het heele lichaam en hiermedle elk Lid deel. De heer Lohman had niet alleen per- soonlyke eigenschappen van den eer sten rang, hy vertegenwoordigde ook een brok eefbdedwtaardige geschiedenis luit den partyetryd van de laatste eeuw. De groote mannen gaan. En het is. alsof eerst heit heengaan den achter geblevenen door de ontstane leegte het volle besef van de zwaarte van hun taak by brengt. Wat een leven als dlat van den heer Lohman tot voorbeeld dbet strekken, het zyn niet zoozeer dë gaven van den staatsman als wel zyn stryd voor een diep gewortelde overtuiging. Waar hy ook uit politieke overwegingen aan an dere beginselen mocht hebben geofferd, dJat van de geKykheid' van het byzonder onderwijs is met onbezweken trouw en •tot in zyn ouderdom met jeugdig vuur Het beeldje van Benwenuto CclUni. Uit Rotterdam wordtt geméld: In Mei 1900 werd aangifte gedaan dat uit een zending uit L/ucern, bestemd voor de fa. Baschiltz, Den Haag, een bronzen beeldje was vprmdst, afkomstig van B«n- venubo Cellini, waarde 60.000. De Haag- sche recherche heeft, toen zy vernam dat zulk een beeldje te Den Haag te koop was aangeboden, overlegd met towiee particu liere rechercheurs, die constateerden, dat het t bewuste beeldje was. Daarop heeft de Haagsche recherche aan het Station D. P. te Rotterdam aan gehouden den Rotbardamschen koopman V., vroeger grossier in kruidenierswaren, die bekende het beeldje van een onbeken de gekocht.te hebben voor 12*50. Hét be- d zich nog in zyn woning, waar het ver volgens in beslag genomen werd. De koop man had1 het te koop gesteld voor 25000. M'en vermoedt, dat de edgenflyke dief be hoort tot het personeel der expedütlefirma, die de goederen enkele dagen in haar lood sen had opgeslagen. landbouw. Dr. Kuyperstrast. B. en W. van 's-Gravenhage stellen den raad voor de Kanaalstraat een naamsver- Hengstenkeu ringen. Gisteren zyn pp Woudenstein in Rotter dam de ryks-voorjaars hengstenkeuring» voor de provincie Zuid-Holland begonnen, die vandaag worden voortgezet. Op beid® dagen werden deze keuringen gevolgd door premiekeuringen van dekhengsten van 3 tot en met 6 jaar, goedgekeurd voor deze pro-( vincie. De algemeene leiding berustte by de pro* vinciale regelingscommissie voor de paw- denfokkery in Zuid-Holland waarvan de heer J. H. van der Torren Kzn., uit Gouda, voorzitter is; de heer W. A. J. Nieutvenhui- zen, uit Den Haag, trad ditmaal als secre taris op. Verreweg het meerendeel van de ter keu ring aangeboden hengsten, type trekpaard, is afgekeurd. Voor het Nederl. Stamboek Trekpaard zyn goedgekeurd de hengsten Bouillon, Belgisch ras, eigenares de vereeniging Stryen; Simon Geer, Nederl. Belgisch ras, eigenaar A. Troost, te Simonshaven; Chest nut, Ned. Belg. ras, eigenaar C. de Kievit to Zwarte waal; Brillant, Belgisch ras, eige naars W. Dam Rz. en anderen te Ridder kerk; Racine du Sartiau, Belgisch ras van dezelfden; Antonius, Ned. Belg. ras, van Gebroeders De Bruin te -Gravendeel; Mar quis de Grubben, Ned. Belg. ras van de Vereeniging tot aankoop en beschikbaar- stellen van dekhengsten te Dordrecht; en Bunsen, Ned. Belg. ras van A. van Bergen te Zevenhuizen. De rykscommissie voor het trekpaard keurde goed Marquis de Rebecq, van Bel gisch ras, eigenaar F. Koopman te Ryswy*. De overige ter keuring aangeboden heng sten (er waren 38 ingeschreven) zyn afge keurd. De Tyd zegt dat deoe man van zelf- i inzicht, een beteeke- heefit in de geschiede nis dier antd-<revolutiotuiaire party. Hy was in verschillende opzichten geen medestan der van Kuyper, stichtte de vry-antarevo- lutikxnaire groep en werd na fusie de lei der der Ghristeiyk Historische Party. Vanzelf stond hy aldus ter rechter zijde van den kant, die het verst van ons i9 verwijderd en zyn geschiedbte- die ons volksbestaan dloet ten by de reformatie en in de Ne derlandsche natie het protestentsch ka rakter ondanks de weerspraak der fei ten blyft zien, heeft hem voor ons pyn- lyke woorden dioen spreiken in de Ka mer by de quaestie van het gezant schap by het Vaticaan, waarna de be treurenswaardige artikelen in „De Ne derlander" verschenen. Maar liever her inneren wij ons zyn standvastige trouw in de coalitie, óók in de diagen, toen felle paperihaat o^a) in de Friesche ge westen, aanstuurde op een braken met het rechtsch verbond. En zoo is hy ge worden tot een historische figuur in het samengaan van Katholieken en Anti- Revolutionnairen en Ghristelük-Histo- rischen en i® ook zyn naam onverbre- kelyk verbonden aan den zoo princi pieel gestreden en met succes bekroon den schoolstrijd- Het bericht van het bedanken door jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman voor het Tweede Kamer treft vriend en tegenstander tegenstander wij schrij >t niet „vya«nd". Wlaivt te- heeft deze edele menseh we kennen geen in ons parlementair leven van den dag, die zóó geëerbiedigd, zóó ge iden wordt en zooveel gezag heeft, ook onder zijn felste tegenstanders, dan deze edelman naar geboorte en hart. mr. A. F. d< lidmaatschap P vriend en tei Vriend -.»v1 „COTV RECHTZAKEN. Rotterdamsche Rechtbank. Voor de rechtbank te Rotterdam werden gisteren de zaken behandeld tegen: C. M. G., 52 jaar, koopman te Boskoop, gedetineerd, wegens diefstal, te Zevenhui- zen, van een rywiel, eigendom van L. Ver hoef aldaar en geëischt negen maanden ge vangenisstraf. Vry gesproken werd G. P. te Waddinx- veen, beklaagd geweest wegens mishande ling. KUNST. Nagemaakte Stradiwaiius-viofen. Men heeft op alle manieren gepoogd violen te bouwen met den edelen klank dier «ud-rtaiiaansche instrumenten. Men heeft het geheim van hun toon gezocht in den lak, den lyni, de houtsoort enz., maar men slaagde nooit. En nu is er een Hamburgisch koopman Ohlhaver gekomen, die beweert, dat hy van elike viool, hoe gemeen ook, een Stra divarius kan maken. Ohlhaver is een anal fabeet en weet van violen niets af. Maar het is een slimme zakenman, hij kan goud piraten en hy heeft een vrouw die volgens hem helderziend is. En deze vrouw schynt by het procédé der metamorphose dten gieest van Stedivarius te pas te brengen. Hoe het zy, in de Beethovenzaal te Ber-„ lyn heeft de Belgische vdollftst van den Berg vergélijkiende proeven ten beste ge geven tusschen een afstandsche Stradiva rius en een tot Stradivarius geadelde pro letariërsviool. Natuuriyk kon niemand na gaan of deze laatste inderdaad door toe doen van het Hamiburgsche echtpaar haar goeden klank had gekregen, die overigens niet buitengewoon schynt te zyn. De heer Ohlhaver hield een reclamerede met veel lof voor zichzelf. De proef heeft natuur lijk niemand overtuigd, maar het mon daine gehoor had veel byval voor den vio list; niet voor de viool. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste stand 781.4 te Valentia. Laagste stand 747.7 te Haparanda. Verwachting tot den volgenden dag: Zwakke tot matige Noordoosteiyke tot Noordwestelyke wind, neveljg tot zwaar be wolkt, weinig of geen neerslag, tempera tuur om het vriespunt. GOUDA, 11 Februari 1921. Benoeming. Onze stadgenoot, de heer W. T. J. Abbe- ma, leeraar Boekhouden, is benoemd tot assistent-accountant by het Nederlandsch Instituut van Accountants. Promotie tot Doctor in de Veeartseny kunde. Heden promoveerde aan de Veeartseny- kundige Hoogeschool te Utrecht tot Doctor in de Veeartsenykunde onze oud-stadge noot, de heer N. R. 'Slop, thans dierenarts te Nieuwerkerk a. d. IJsel, op een proef schrift „Over de ekkoprotische waarde van subcutane en intramusculaire injecties van Sennatine en Peristaltine in verschillende doseeringen by den hond. Vliegdemonstraties. Binnenkort zullen in de onmiddellyke na- byheid onzer gemeente onder Reeuwyk meldden wy gisteren reeds een en ander vliegdemonstraties worden gehouden. De Eerste Rotterdamsche Luchtvaart onderneming, Directie Stevens en Co., kort weg genoemd R. L. O., is voornemens op het terrein van den heer Houdyk in de Achterwillens door den aviateur Harry Vink van 26 Maart3 April demonstraties te doen houden, waarby voor het publiek gelegenheid zal bestaan tot een toertje in de lucht. Het ligt voorts in de bedoeling der on dernemers om op het naast-aanliggend ter rein van den heer de Graaf een Lunapark in te richten tot vermaak van het publiek. Het vliegtuig, dat Zaterdag j.l. op het terrein van den heer Houdyk neerkwam, was van de R. L. O.; de aviateur kwam om hét terrein te verkennen, dat aan de te stel len eischen bleek te voldoen. Het was dus Zaterdag geen daling uit noodzaak, die de aviateur hier deed, het gold de uitvoering van een vastgesteld plan. Het vliegtuig is dan ook Maandag weer vertrokken en behouden te Rotterdam ge arriveerd. Ned. Ver. van Kaashandelaren. In de Mededeelingen van de Ned. Veree niging van Kaaskandelaren is opgenomen een schryven van den Inspecteur van het Zuivelwezen, waarin hy de aandacht ves tigt op de in Mei in Madrid te houden ten toonstelling. De deelname van Nederland op die ten toonstelling wordt opgeeet door de „Ver eeniging tot verbreiding van kennis van Nederland in den Vreemde" als Nederland sche week en is bedoeld als een tentoonstel ling van Nederlandsche producten. Hieraan wordt ook door den landbouw deelgenomen, waarvan de zuivel en met name de kaas een belangryk onderdeel uitmaakt. Op de tentoonstellingen zullen inzendin gen komen van den Federatieven Neder- landschen Zuivelbond, de Vereeniging van Zuivelfabrikanten in Nederland, den Bond van Kaasproducenten en de Boter- en Kaas- contrölestations onder Rykstoezicht. De kosten van het vervoer van het ex positiemateriaal naar Spanje, de aanklee ding van de tentoonstellingsruimte en de bewaking daarvan, zyn voor de exposanten kosteloos. Eveneeps wordt vrywel kosteloos beschikbaar gesteld een speciale brochure handelende over de Nederlandsche zuivel producten. De byzondere kosten, betrek king hebbende op de aankleeding der stands, als een fries (voorstellende een Ne derlandsch landschap), eventueele versie ring met planten, enz. komen ten laste van de gezamenlyke deelnemers der zuivelten- toonstelling. Het totaal bedrag van deze laatste kosten wordt geraamd op 4500. Het ligt in de bedoeling op het tentoon stellingsterrein verkoop te doen plaats vin den van beschuitjes met boter en kaas.] De tentoonstelling wordt gehouden ii) het „Palacio de Cristal" te Madrid, begin Mei a.s„ zoodat inzendingen begin April móeten worden verzonden. Deken Stroomer. Volgens de „N. Z.-H." zal de plechtige installatie van Deken Stroomer hedenavond half acht plaats hebben in de parochiekerk van O. L. V. Hemelvaart aan den Kleiweg alhier. R. K. Bond voor Groote Gezinnen, Op de ledenvergadering van de R. K. Bond voor Groote Gezinnen op Woensdag 16 Februari a.s. te houden in de zaal Con cordia aan de Westhaven zal de heer J. G. Kropman uit 's-Gravenhage spreken over „Opvoedkunde". ALFEN a. d. RIJN. De heer W. M. C. Regt, correspondent voor district IX der prov. Z.-H. arch, pom- missie, schryft aap de „N. R. Ct.": Naar aanleiding van de aanbesteding der nieuwe N. H. Kerk te Alphen aan den Ryn, is in uw blad (en daaruit ook door ons qver- genomen, Rpd.) een beschouwing gegeven over de merkwaardigheden der oude kerk, met de verzuchting: zou al het bestaande oude dus verdwynen? De opsteller van genoemde beschouwing is geen ingezetene onzer gemeente, ander* zou het hem bekend zijn, dat terstond n* den brand de muren, die nog een paar eeu wen hadden kunnen staan, met geweld zyn omgehaald en dat sedert een paar jaar van de ruïne geen steen op den anderen is ge laten. Alléén de grafkapel der familie De Smeth staat nog, maar deze heeft feitelyk met het oude kerkgebouw niets te maken. Klaagliederen over het gepleegde vandal isme leiden tot niets: de zaak is nu eenmaal geschied. Hopen wy alleen, dat er nu een gebouw zal verryzen, dat niet tot in lengte van dagen ieders ergernis zal opwekken! En waar het ontwerp voor de nieuwe kerk uit handen van den bouwmeester der Bad- kapel komt, zal er van ergernis toch wel geen sprake zyn. BOSKOOP. Woensdagavond brak er aan het Rijne- veld een felle brand uit, en de boerenhof stede van den heer Huisman, tydeiyk in ge bruik by de firma v. d. Vis en Co., boom kweekers alhier. De brand greep zoo snel om zich heen, dat niets viel te redden zoo dat de woning dan ook geheel is afgebrand. Vele boomkweekersgereed schappen zyn mede een prooi der vlammen geworden. Omtrent de oorzaak tast men nog in het dalster. Naar wy vernemen "Was alles zeer laag verzekerd. Tot voorzitter en secretaris van de Com missie van toezicht op het algemeen vor mend lager onderwys in deze gemeente zyn respectieveiyk benoemd de heeren C. Ph. Moerlands en D. Mesman Wz, In de vacature van den heer H. van der Tak is door het Centraal Stembureau be noemd verklaard als lid van den gemeente raad de heer W. C. van Kleef. HAASTRECHT. In het buurtschap Rozendaal geraakte de landbouwer van der Hee uit Waddinxveen met paard en wagen van den dyk in Oe sloot. Met een lichte hoofdwonde liep het ongeval af. oudewazter. is op het Door de politie is op het postkantoor al hier een valsche zilverbon van ƒ2.50 in beslag genomen, die daar door de Woerden- sche Bank in betaling was gegeven. Dinsdag en Woensdagavond heeft van wege de Vereeniging Volksonderwys afd. Oudewater en Omstreken uitvoeringen plaats gehad in 't Café „Centraal" alhier. Beide keeren was de zaal flink bezet De tooneelstukjes en vooral de muziek en de zang trokken zeer de aandacht van het pu bliek. Beide avonden Bloot men met een ge zellig en zeer geanimeerd bal. De heer R. C. J. W. Hoek, candidaat al hier, heeft het beroep by de Ned. Herv. Kerk te Vuren en Dalem aangenomen. STOLWIJK. Het overleg tusschen Kferkeraad en Be stuur der Evangelisatie ter zake van t predikantstraktement heeft geen resultaat opgeleverd. Dit is niet de schuld van den Kerkeraad, die tot zeer belangryke conces sies bereid was. Het woord is thans aan den Raad van Beheer. Wegens onvoltalligheid van den Kerke raad doet het Classicaal Bestuur sedert eenigen tyd „hetgeen des Kerkeraads" is. Voor de gemeente niet bepaald een eer! FINANCIEELE BERICHTEN. WISSELKOERSEN. Niet-officieele noteering te Amsterdam. 11 Februari. 10 Febr. 11 Febr. niet-offic. Londen 11.33 11.34 Berlyn 4.87 4.90 Parys 20.92 Mi 21.— Brussel 21.92tt 21.97H Zwitserland 47.80 Weenen 0.75 0.75 Kopenhagen 54.60 Stockholm 64.80 Christiania 52.50 New-York 2.92 2.91% Slotkoerson van heden nog niet ontvan gen. MARKTBERICHTEN. Ceëpsvatiar* TniiiMrsT«rMai|mf „Gouda mm Omstrofcsa". Groentenveilinz. Gouda, 11 Februari 1921. Spruiten le art. 1829, idem 2e srt. 89, Witlof le srt. 22—<36, idem 2e art. 9—18, Uien 5.20—6.80, Chalotten 3.008.60, Kroten 2-J7.10, per 100 K.G. Groene kool 1.20—3.40, Knolselderij 6.2012, per 100 stuk». Prei 16.00, Rabarber 627, Selderij 28.80, per 100 boe. Eieren 1813,80^ per 100 stuks. 425e NEDERL. STAATSLOTERIJ. 5e KI. Trekking van Vrijdag 11 Febr. 1921 Pryzen van ƒ70. 404 1829 3801 3967 4744 4773 5321 7906 8150 9898 10276 11084 11626 11970 12744 13456 14135 14890 16500 16846 16076 17990 18272 18521 18681 20115 22119 22472 Nieten. 1159 1601 1890 1970 2186 2863 3289 4092 4967 6319 6653 6665 5827 5864 5943 6179 6262 6407 7211 7974 8236 8904 9600 9681 9910 12584 12851 12936 13136 13166 13286 13383 13459 13507 14484 14806 15080 16078 15191 15462 15585 16148 16162 16213 16632 16850 16997 17171 17360 17766 18071 18101 18262 18760 19314 20210 20449 20558 20783 21392 21657 21712 21833 21885 22133 22394 22602 22569 22706 Vorige lyst stond: 2016 m. z. 2013; 4606 m. ƒ70 m. z. 4616 m. ƒ70; 7340 m. z. 7343. No. 19147 met 70 en premie van 3000. ƒ200: No. 22784. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Stv. MU. Nederland. Radja (thuisr.) arr. 9 Febr. te Genua. Saleier (uitr.) arr. 9 Febr. te Genua. Vondel (uitr.) pass. 10 Febr. Ouessant. Rott. Lloyd. Goentoer (uitr.) pass. 9 Febr. Pantella- ria. Kon. West-IndL Maild. Merope, v. West-Indië n. Londen, pass. 10 Febr. Dungeness. Holland-Amerika UJn. Nieuw-Amsterdam, v. R'dam n. New- York, pass. 10 Febr. Cape Race. Stadsdyk, vertr. 10 Febr. v. R'dam naar Baltimore. LUCHTVAART. Een ▼liegachool op Java. T« Soerabaja vertoeft de heer Husani, een Turk, die plannen heeft om by voldoen de belangstelling indien Wj de daartoe ver- eischte vergunning kan krygen, een vlieg- school op Java te openen. De heer Hussni is in de Europeesche avia tiek geen onbekende. Gedurende de oorlogs jaren vloog hy als officier-vlieger aan het Duitsche front en werd daarna verbonden aan de vliegschool van den heer Carley te Ede, waar hij verschillende Nederlanden» tot aviateur opleidde. Ook op de Elta heeft hy gevlogen. LAND- EN ZEEMACHT. Militaire dienstweigeraars. Op vragen van den heer Kolthek betref fende behandeling van militaire dienstwei geraars en het achterhouden van hun cor respondentie, heeft de minister van justitie geantwoord, dat het in overleg met zyn ambtgenoot van oorlog ingesteld onderzoek nog door een nader moet worden aangevuld. Het Is hem deswege thans nog niet moge lyk de gestelde vragen volledig te beant woorden. Bedoeld nader onderzoek wordt zooveel mogelyk bespoedigd eu de miniBtei stelt zich voor, na afloop daarvan aanstonds de gevraagde inlichtingen te verstrekken. TIJDSCHRIFTEN. Verschenen ia het eersta nummer van „Cinema en Theater", een naam waarin de strekking van dit wekelyks verschynend tydschrift ligt opgesloten. Het is een voort zetting, tevens uitbreiding van „De Film wereld" en behandelt de amusementskunst, in de eerste plaats Bioscoop, Cabaret en Klein Theater. Deze eerste aflevering geeft in de eersts plaats een uitvoerig overzicht van de laatst verschenen rolprenten met talryke repro ducties van filmscènes, o. a. uit „De Stille Getuige" en „In een Gouden koor,, in welke laatste film de geliefde Mary Pickfort op treedt. Voorts worden byzonderheden ver teld van de danseres Sent M'Ahesa en bty een tweetal portretten, een artikeltje ge- wyd aan Louis Davids en Margie Morris, De redactie van 't ryk geïllustreerde blad wordt gevoerd door Pier Westerbaaa. ADVERTENTIëN. LAATSTE BERICHTEN. Overeenkom* met de Oostenryk—Hongaarsehe bank. WEENEN, 11 Febr. VJD. Tusschen de cL ree tie dea- N. U. M. en de Oostenryk- Hcmgaarsche Bank is ondier goedkeuring dier Oostenryfosche flinancieele ïulministra- tio en de liquddlateureon tier Bank een over eenkomst gesloten. Volgens deze overeen komst ziet de N. U. M. van een bedlmg van 9 milltioen gulden der 16 mdllioen gul den af. De resteerende 7 millloen gulden aullen binnenkort betaald worden. Het kweeken van haat. BREMEN, 10 Febr. V. D. De vergaderde wolhandelaars in Bremen hebben het vol gende besluit genomen: „De leden van de Brèmer wolhandel-vereeniging verklartn, dat zij, met het oog op de aanhoudemto smadelyke behandeling van Duitschlattd door Frankryk, alle zaken met Franschen afwyzen. Op Fransche aanbiedingen zal dienovereenkomstig geantwoord worden. De nieuwe party „Vrijheidsbond" genoemd. De Commissie uit verschillende partyen en groepen die in beginsel besloten hebbiui, met elkaar een nieuwe party te vormen, heeft in een gisteravond te 'sGravenhage gehouden vergadering het program defec tief vastgesteld ter voorlegging aan de id- gemeene vergaderingen dier partyen, voor zoover ze zich de eindbeslissing over haar toetreding nog hebben voorbehouden. Besloten werd de nieuwe party den naam van „Vryheidsbond" te gfcven. Aan een commissie uit 8 leden, de beu ren Dresselhuys Otto en Treub werd de verdere voorbereiding van de inrichting der nieuwe party omgedragen voor zoover deae reeds thans noodig is. TWEEDE KAMER. (Zitting van hedlen.) De motie De Jo.vge, betreffende het ge organiseerd overleg voor gouvernements ambtenaren en een scheidsgerecht v»or igooi verne m'ents-werkld eden in Suriname, wordt aangenomen met 42 tegen 22 stem men. Aan de orde is de interpellatie v. d. Tem pel (ad.a.p.) betreffende de werkloosheid De interpellant betoogt dat de groote werkloosheid veroorzaakt wondt door het kapitalistische stelsel. Hy vraagt of de re geering geregeljl nadere gegevens wil ver strekken omtrent den omvang dar werk loosheid, of die regeering productieve werk verschaffing wil bev onderen en ter hand nemen, buitengewonen steun wil verschaf fen aan de werkJooz.en-<kaasen, de sigaren- en diamantbewerkers wil behandelen als de overige bedrijfsgroepen, maatregelen wdl nemen om werkgevers te verplichten by te dragen in de kosten van ondersteu ning der wehklooze arbeiders, In overleg met vakcentrale» een algemeene regeling wil ontworpen voor het ondersteunen van weridoose arbeiders, die geen uitkeering ontvangen uit werklooaen-kassen. (De vergadering duurt voort.) BURGERLIJKE STAND. HHKHNIDORP. GfEfFROUWlD: Jan Arie van Dam en Wynanda Gysbertha van Vliet. OVERLEDEN: Wfllempje Uithoi, we duwe ran Roious Verwoerd, 87 jaar. LANGE RUIGE WEIDÊ GEBOREN: Gorrigje en Johanne*. kin deren van Miarinus Kastelein en Hendrika Griffioen. STOLWIJK. GEBOREN: Neelt Je, d. t. L. Hootooo Jr. en A Noordegraef. MargO, d. T. J. A. Bonter en G. A. van Duuren. Jon, z. v. J. W. Stoppelenburg en T Eikel en- boom. Corn el is, z. v. A Broer en A. Verdoold. Jen Teunia, z. v. A. D. Baas en H. A. ven Heyat Jotina Jannigje, d. v. W. Verkalk en J. J. Koojwiik. ON/DKRTROUWD: K. TWwen en K. A. Dekker. G. J. M. Mok en W. Kou- M«vrouw J. DE RAADT, Peperstraat 16, vraagt een /niet voor werk in de mapa- zynen). 918 17 TE HOUR tegen 1 Ma»rt. 922 8 Adres: TURFMARKT 16. TE HUUR aangeboden op netten itaeid. Br. fr. onder No. 920 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 (JVERLEDBNAdriaaa de Redeiyidieid, 80 Jaar. Sehoinmaktrlj L«darwirtn. Vraagt condities voor hot Incas- seeren uwer Achterstallige en Betwiete Vorderingen. Sohede Salon- en Huiskamermeu beien als Tafels. Stoelan. Linnsnkaa- ten, Spiegels, Schilderden. Theeta fels, Eikenhouten Buffetten. Bosken leasten. Clubfauteuils, Züden oluche Ameublementen, Leerameublemeuten Kapokmatrassen, Wollen- en Satiio 'lekens. Stroomatrassen. enz. eaz. S396 SPOTKOOPJES III 20 BESTE ADRES VOOR JONGELUI MET HUWELIJKSPLANNEN. {OTTERDAM. Tvlvfoon I2M00 geprikt, gekribd, gebrand, geklemd, gestoken, gesneden, pettooien, gekneusd, geschaafd Neem dan onmid- delyk den veraaeh- tondon, soiveronden V genesemlen J toveue onvolpreeen Ug rheu- I matische aandoeningen, huid- j uitslag, aambeien, oude en I nieuwe wonden. 46 I Prys per pot van 20 gram 0.80, van 60 gram 1.60, van 100 gram 3.—, van 250 gram 6.Alom verkryg- baar! Eiacht rooden bami met onze handteekening: L. I. AKKER, Rotterdam. GOUDERAK. Advertentiia en abonnementen op dit blad worden aangenomen door L. VLEGGEERT. Gouderak. Trekking ven »0 nummers ten oversttsn »«n Notsrls ft. 6. MULIE, Vrijden u Februari 19.li. Premie vu I 30-0 ISICl Plje vu JJJ 3879 loo is:- rair Petlaco vee 19„i. Stee»"» "J7 S5} ;r,°i '«8018078 "«S118 7U, 'IsiSSilMi™"» 373 2901 1148 3 03 34£ 39*1 1537 /(J79 «7 438/ *01 4847 2 J771 *5aa <8 61 Lator aflosbaar. 5673 85 0 972112T80 14915 !Z 5 ,L081 12235 41 CdOti 8817 84 12*20 1*0:41 7HS9 n384 "8'® IPïi .VP® 10 M 1*57 1562! 8,15 «67 IITue ,4758 Jl Veris, m* MM 161 «5 «j. ,6(34 «32 a z. 332 1643519406 80 19 59 1663720279 175^20» I775J«0ai4 I 290 18940

Goudsche Courant | 1921 | | pagina 2