No. 145 ADVERTEERDERS! Indien UWE advertentie hier had gestaan, Uw succes was verzekerd. hadden duizenden gelezen. ze Geeft Uwe opdracht aan ons Markt 31, Gouda, Tel. 82. JJureau, FEUILL KINDERCOURANT rr-- Het Lavendel en Illllllllllllll D Redactie: Telef. CORRESPONDENTIE. „ziekt den", d. L„ Krantje Voor de volgende week. RAADSELS. NADRUK VERBODEN). (Art. 15 Auteurswet.) Manifest der B De werklooshei gezindheid remmend. E veel dag was blü, niet meer je nu ?*jr muziek leel voor de tem eng Zaterdag, is een paar steeds alleen onze tuin ik niet wéét worden moet, hij is veilig voor her nu maar, dat hij Allen, mijn har Aster, reeds geho je weer J gespeeld, voor al je jurken had. voorraad, cretaresse om haar >en, en ze tal komen om me te help igen, maar dat jul i helpen, d" Wat heb mtzettend gr< an, bekenden ouders mijn I hoe is het er worden. Zeker boot? Dat is ook dat ik [oe gaat al eens Ier het t. Wees lap. de helft van Naar het Engedsch va Geautoriseerde I. p. Wesselini (Nadruk ve Terwijl Lloyd G rede hield om aan gcering zich inspar heud tefgetn te gaan beiders-afgevaardlug Lagariiuis met de gipg ter opstelling J opgemaak is. Het vo ABONNEMI per kwartaal Franco per pos Abonnemente bij 'onze agente; ADVEKTEN* 1—5 regels ƒ1 1-^5 regels fl. bijslag op den j Gootje en Nellie v. d. .ouise P. Jan v. d. L., Krijntje H., Willy P., Jan P., Vr., Hansje M. gezond en ondeugend, hy bijt alles kapot en onze tuin ziet er zoo schandelijk uit, dat ik niet wéét wat dat van den zomer 1 sleept alles weg en niets sm, maar we troosten ons ten minste gezond is. die mij iets brachten, nogmaals irtelyken dank. 27) „Dit zijn de lekken ooit heb gegeten”, zed ker gemaakt, meisje?” „Ja mijnheer”, antw< wjjd ze aan haar boeze De jonge echtgenoot haar meest gevoelige „Hepsey”, zed ze bee voorbij ia, moeit je een i ken, ik ga eenigie ve: len.” Het mes van miijnhef rend neer. „Miaar vrou' tend, „wie moet dan het „Maak je daar geen de wusch laat ik doei Pendleton en de rest gt ren laat." „Tante", zed Ruth, nu gekomen en alles zoo gc dat het beter is, dat ik nigkeer. Als ik hier My: noegiyke van uwe wnti derven.” „Neen, neen nicht Rui ®all, „geen kwestie vai wittebroodsweken. Het u een groot genoegen ze alles verkeerd zou doen en als er ’s avonds gespeeld wordt, zou ze zeker niet mogen. Wordt de operette weer gegeven voor een liefdadig doel en wanneer? Ma riet je. Ja, velen dichten, dat ze niets hadden en toen ze na gingen kijken, was er toch nog wel iets, dat gemist kon worden en ziet, zoo was de oogst rijk. Ik kan me voorstellen, dat bordteekenen voor jou moeilijk is er zal wel heel wat voor ge oefend moeten worden. Ja, katten worden zoo mooi gro’ot. W i 1 d v o g e 1, Meisje, het spijt me heel erg, dat je me gaat verlaten, je was zoo’n oude getrouwe! Gelukkig dat we door nog andere vriendschap als deze elkaar nog wel eens zullen spreken. Het zal me vreemd aandoen je bekende blauwe brieven niet meer te ontvangen. Zoo’n wekelyksch praatje was toch zoo gezellig. Adieu dus, oude krantenvriendin. Zwartje. Het doet me plezier, dat je het zakdoekje mooi vindt, mijn zieke vrien dinnetjes hebben altyd een streepje voor, ik weet maar al te goed aan Elsje, wat ziek zyn voor een kind is. Gootje zegt zelf al „zieke kindertjes mogen wat verwend wor den”, die kleine prinseé, die weet het wel, de kleine ondeugd! Prettig, dat je werkje goed is uitgevallen. Ik heb van Go heel mooie kleedjes van téneriffe gezien. Van de week heb ik heel eigenaardig werk gezien. Een tulle kleed, waarop gehaakt was, het was heel mooi; hoe het precies in elkaar zat, heb ik niet kunnen ontdekken. Toe, je moet je best doen, dat je flink eet, ik weet zeker, dat je er je Vader en Moeder plezier mee doet. Lief, dat jullie alle vier wat uit je spaarpot gaven, ik koop er blikjes melk voor. Doet Blondje niet meer mee, dat zou ik niet aardig van haar vinden. Gootje. Kindje, wat is dat prachtig bedacht van je, om my zoo te helpen. Ten eerste dat heerlijke pak kleeren, dat je verzamelde en dan dat goede idee van je, om in dat busje geld te verzamelen. Heerlijk is het en ik ben er heel erg blij mee. Wat grappig zeg. Het Ned. Roode Kruis maakte het begin, de afdeejingen helpen, ik help de afdeeling Gouda door een inzameling en jij helpt my weer inzamelen. Zoo zie je eens, wat groots er tot stand kan komen als alle menschen elkaar gaan helpen. En nu verwacht je, dat ik Zaterdag kom? Nu meiske, ik zal je niet teleurstellen, hoop ik. Ik heb wel een zakelijke afspraak, maar ik zal trachten die een paar uur uit te stellen. Ik kom niet lang, maar ik kom, want jij jarig zyn en tante Else er niet by, dat gaat niet meer, wat zeg jy Van Juffie weet ik ook niets, ik veronderstel wel, dat ze ziek is, ik vind het akelig, dat ik niets van haar weet. Dag peuter, succes met je inzameling. Blonde Krullebol. Wat was dót gezellig, dat jullie zoo prettig met Elsje en Dickie hebt gespeeld. Ik vind het heel pret tig, dat ik jullie nu ken en je moeder ook. We komen stellig dezen zomer eens by jul lie. Moeder ook vooral nog bedankt voor haar pakje en voor het geld. Elsje had het er nog over, dat ze toch stellig hoopt, dat jullie in de vacantie nog eens een dagje komt en dan ook blyft slapen. Dickie heeft niet heel veel meer gegeten na al de koek jes. Wat was ze leuk vertrouwelijk met jullie. Corrie zou ’t dunkt me heerlyk vin den tiog zoo’n kleine peuter in huis. Groet Moeder van me. Jantje v. d. L. Aardig, dat jullie een brief uit Brussel kregen. Als ik kom, zal ik je vertellen wat het beteekent. Zooals je het nu schryft, kan ik er niet veel van maken. Ben je nogal zoet tegenwoordig? Het wordt nu beter weer, dus kun je veel buiten, hè? Middelpuntje. Ik denk, dat heel velen van jullie gemeente Mej. E. zullen missen, overal hoor je zoo sympathiek over haar spreken. Ik wist niets van dien avond in de kerk. Er wordt anders in de meeste kerken allertreurigst gezongen door de ge meente, als het orgel alleen bespeeld werd en de menschen zwegen en luisterden, zou het heel wat beter en indrukwekkender zijn. Na een goede preek haalt dat gegalm je altijd uit de stemming. Er zijn al wel ker ken waar nó de preek niet meer gezongen wordt, alleen maar orgel gespeeld. Aardig, dat jullie wisten dat mej. E jarig was. Wat ben jy altijd vroeg op, lief van je, dat je zoo spontaan lust had om my te schrijven. Doet Slimmerd niet meer mee? Nelly. Dus twee feesten in één week! Wat zal ik schrijven? Straks, als je deze ontvangt, zie je me hoogstwaarschijnlijk wel zelf, dan weet ik ook lekker alle gehei men! Dag klein dikkertje! zfrfi Voor de volgende week. w RAADSELS. Inzendingen tot Dinsdagmiddag IQ uur. Van de Ouderen: Vacantie. Amerika. Carton. Atlas. Neef. Tin. In. E. 2. Korreltje, muisje, snippertje, pluisje. 3. Tien minuten oponthoud. Van de Jongeren: 1. Oost West thuis best. 2. Naar je 71e. 3. Krokodil Van de Ouderen: L., Gonda v. W., Lc Van de jongeren: de H., TreeSje v. d. Lydi B., Rina de ulUml je juist niet binnen kon komen met de kleine peuters. Elsje was juist zoo heerlyk aan het spelen met twee andere kranten vriendinnetjes. Wat zul jullie Dickie toch een beer vinden in vergelijking met jullie tengere peutertjes. Dip kleine zus heeft zul ke aardige oogjes, al zegt vader dat ’t een katje is. Ze ziet er toch zoo lief uit. Zondagskindje. Prettig, dat je zelf met moeder het pak kwam brengen. Elsje zal het heerlijk vinden eens by je te spe len. Doe je ook mee aan de Operette, of heb je het te druk met je lessen? ’t Was jam mer, dat moeder niet even naar Dickie kwam kijken, maar als ’t mooi weer wordt, ryd ik wel eens langs. Pimpernel. Jammer, dat je brief slechts een paar woorden bevatte, met den verderen inhoud was ik erg bly. Kom je nu eens praten? Hoe komt het toch, dat je me zoo weinig te vertellen hebt en ik ge loof toch, als we elkaar wat beter kennen, dat je me heel veel te vertellen zult heb ben, dat merkte ik vanavond nog weer even aan je gezegde, toen je de trap afging. Kom meiske, kom eens praten, misschien kan ik je wel eens met ’t een of ander helpen. Meidoorn. Wel meiske, hoe is het er mee? Ik hoop niet ziek te worden. Zeker boven op gestaan op de zoo gevaarlijk in dezen tyd. Prettig, nog een pakje verwachten kan. Hoe het op school Je bent dit jaar nog al ziek geweest, is ’t niet? Maakt moed< tegenwooitdig goed Het beste met je. maar een beetje voorzichtig. Romulus. Zoo vrind, ga je ook mee doen! Dat doet me plezier. En nu wilde je graag weten hoe alles in elkaar zit. Nu m’n jongen. Alle kinderen noemen me heel ge zellig „tante Else”, dus geen Mevrouw of Mej. of zooiets. Ze schrijven my elke week een briefje, liefst een lange brief, waarin ze me heel vertrouwelijk allerlei wederwaar digheden uit hun leventje vertellen, over thuis en over school, over broertjes en zus jes, over alles zoo wat. Dan lossen ze de raadnels op, jy moet dus met de ouderen meedoen. Je zet je oplossingen op een apart blaadje papier en onderteekent ze met je mm en je leeftijd erbij. Weet je zelf raadsels of versjes, dan stuur je me die ook en als ze geschikt zyn, worden ze ge plaatst. Wordt maar een trouw vrind. We hebben een gezellig clubje. Blondkopje. Wat z(jn jullie aan het sukkelen tegenwoordig. Eerst vader, toen je broer en nu jy! En allemaal zoo’n beetje hetzelfde soort kwaal. Wat akelig met je broer, het is zeker te hopen, dat het zonder operatie geneest, maar zoo’n langen tyd rust valt ook niet mee. Het is goed dat Elsje zoo’n dieet niet hoeft te hebben als jy, want die heeft zoo gruwelyk het land aan al wat pap is, dat kan ik er gewoon niet in krygen. Prettig, dat je ook meegeholpen hebt. AJle beetjes helpen. Van harte het beste met je, ook met Broer en Vader. Goudkop je. Kindje wat spyt het me, dat ik niet geweten heb, dat je zoo lang ziek was, dan had ik je zeker eens opge zocht cm had Elsje je eens iets lekkers ge bracht. Als ’t weer eens gebeurt, zul je ’t dan eens laten weten? Wat had je? Julliie waren van middag net even te vlug weg, iik hoorde je naam en kwam daarop naar ’beneden, maar je was al weg. Doe je nu weer trouw mee? T u 1 p j e. Wat zal dat nichtje verwend worden! Mogen jullie weer meedoen aan de operette? Elsje wil ook zoo graag, malr ik vind haar nog wat jong, Ik ben bang, dat dan ook biljceerd leend: De gecombineerde veree nmgungsl eiders is van meemng, du industrieels crisis, maakt, in hoofd zaa vinden zym. Heel E den oorloig en de dfeel er van Volkom iWiillioenen afnemers »Ün zoo anm, dat ei te doen zpn e<n een dien toestand, voor nog veel erger gem Men heeft nu oi schadevergoeding ii enorme la&t aan c wordt opgelegd, w, Diuitsche bevoilKiing i Onze uitvoer naar D de pryzen van vóór was verleden jaar s vroeger was. Naar i feche en voormalig! sche havens hebben verscheept van wa naar die streken ginj voldoende, wat de o werkloosheid. In die algemeene onze klanten ten ond arbeiders werkloos v fettelijk erger is du verspilling uit de blokkade van Rus! lichtzinnige en baldai Oostenrijk werd uite vergat te Parijs maai het economische verl elkaar geraakte dk Duitse hl a nd werd1 vea om zooveel te wenken de de aangerichte maar hetzelfde ver Dvitschland als een pl nam aan dit land z roofde het van va minderde den kolenvt banken en handelsi vreemde, zondier wel landschen handel kan Gevoelens van mens als eigenbelang breng dit systeem protest cijfers der kindersterf Van het mooie kleedje had ik hoord, breng je het eens mee als komt? Elsje heeft heerlijk by je Ze vondt het zoo prachtig, dat je poppen wel 2 of 3 verschillende Ze was deze week erg met haar naaimachine in de weer; vond je niet, dat ze dat hempje aardig geknipt had Het was wel erg met kappen geknipt, maar het mo del was zoo leuk en ze zei heel eigenwijs: „van achter moet een hemd altyd hooger zyn als van voren, is t niet moeder?” Hoe vindt je zoo’n handig ding? Kom je nog eens gauw? Kruid je-roer-me-niet. Wat een heerlyk pak kreeg ik toch nog van je, al dacht je dat moeder niets meer had. Ik heb de laatste vfeek niet zóó veel last meer van hoofdpijn, gisterenavond is het weer begon nen en nu wordt het weer steeds erger, dat is heel akelig. Jy gaat nog al een? naar een partijtje, geloof ik. Vindt jij teekenen ook al zoo prettig? Wat teeken je al zoo? Je moest het net zoo mooi gaan doen als moe der, dat zou heerlyk zijn. Oefen je maar goed. Die arme Joopje hè, nu is hij al weer een beetje ziek. Ga je nog vaak naar hem toe? Indiaan, Met Elsje was *t nog gekker,' die had in Brussel een heelen n.b. 40.9 koorts en den volgenden dag de temp, zoo goed als normaal. Ik ben dat er postzegels waren die je nog hebt. Ik zal m’n best doen er nog voor je te krygen. Wat prettig, dat een vriend gevonden hebt, die vooi voelt. Zou jij zelf lust hebben geheel muziek door te gaan? Je bent zeker ook naar dien zangavond in de Rem. Kerk ge weest? Blauwoog. Ik geloof niet, dat Elsje het wist en toen ze je kwam halen, kreeg ze de boodschap, dat je tot 5 uur moest sla pen, heel iets anders dus dan een prettigen middag. Maar het doet er alles niets toe, hoor! Ik ben bly, dat je niet ziek was en juist een prettige middag had. Kom maar eens gauw een anderen middag by haar. Je zegt het wel eens, als Oma Dickie ontvan gen kan, hè? Lief, dat je zelf ook iets wilt geven. Roosje. Elsje kwam opgewonden thuis met éen verhaal over de nieuwe operette en zei, dat het heete Roodlipje en Blond- baartje. Het was nu wel niet bepaald het rechte, maar het leek er toch erg veel op. Wat zal die tante bly zijn met haar meisje en wat zullen de broertjes het kleine ding verwennen. Sneeuwkoningin. Welkom nieuwe vriendin. Ik hoop, dat je een trouwe vrien din zult zyn. Ik ken het boek niet waarover je spreekt en tot m’n schande wellicht, ook den schrijver niet. Je bent deze week wel een ongeluksvogel, ja. Lieve hemel, goed dat ik zoo’n examen niet hoef te doen, ik zou er geen notie van hebben hoe een mo torfiets in elkaar zat. Krijg ik altyd lange brieven? Viooltje. Meisje, wat een heerlijke voorraad heb je me gebracht. Jammer dat NIEUWE RAADSELS. Voor, de Ouderen: Een boer had een vierkant stuk land, waarvan hij zelf een vierde gedeelte nam. Hy verdeelde nu onder zyn vier zoons het overblijvende stuk, zoodanig, dat zij ieder een gelijk en gelijkvormig gedeelte ervan kregen. Teeken het verdeelde stuk. II. Ik spreek zonder tong En roep zonder long, Ook heb ik geen hart, Maar toch neem ik deel Aan vreugde en smart. Wie ben ik? III. Wat is de meest verlichte natie? Voor de Jongeren: 1. Welke bloemen kunnen geen warmte verdragen? 2. In onderstaande zin zitten twee ver borgen diernamen. Zoek ze eens. Hij is in voornaam gezelschap. 3. Wie kan aantoonen, dat 8 nul is. De prijs werd toegekend aan Gonda Willigen te Gouda. AAN DE JEUGD Eerlijk gezegd, heb ik wel wat verwacht van mijn vraag aan jullie om me te helpen voor de Krim-vluchtelingen, maar dat jullie me zóó heerlyk zouden helpen, dat had ik niet durven denken. Wat heb jullie me daarmee een ontzettend groot genoegen gedaan. Aan allen, bekenden en onbeken den, kinderen en ouders myn heel hartelij- ken dank. Het is nu Donderdagavond en er staan reeds twee volle manden met kleeren en schoenen en een groote kleerenbak staat opgestapeld met bussen melk, ik heb er al wel 40 denk ik en in m’n busje zit onge veer 6.om nog melk voor te koopen. Wat zeg jullie daarvan. Valt het jullie ook niet mee? En zyn jullie niet net zoo blü al» ik, dat we dit met ons vriendenkrin getje hebben tot stand gebracht? Ik hoop ook zoo, dat ik er weer meer vrienden en vriendinnen door gekregen heb. Eén meisje, Marietje N., die me geld uit haar spaarpot bracht van broer en haar zelve, beloofde me reeds, dat ze ook met ons mee gaat doen en wie weet doet haar broertje nu ook wel mee. De twee meisjes, die me het eerste pak brachten waarin de heerlüke blauwe wollen mutsen zaten, heb jullie geen lust om mee te doen? Probeer het eens, je zult eens zien, hoe gezellig of het in ons clubje is! Een van onze welbe kende vriendinnetjes had het goede idee ge durende deze heele week onder haar kennis sen een collecte te houden, zy zal my dat Zaterdag afdragen en ik koop er weer blik ken melk voor. Elsje juicht bij elk nieuw pak en is zoo nieuwsgierig of het Sint Nicolaas is. Ze zegt ieder keer „Moeder, wat zal dat lekker warm zyn voor zoo’n vrouw” of „Wat zal dat zoo’n koud kindje snoezig staan.” En ze wil maar steeds, dat we alles zelf gaan brengen, dat zal niet gaan. Ik ben zelf zoo bly met m’n v dat ik al twee maal naar de Sec: van het Roode Kruis ben geloopen te vertellen, dat we zooveel hebbel heeft beloofd, dat ze morgen zal kyken. Ik ben zoo trotsch op Jullie! Nu moet ik jullie nog iets naars vertellen. Onze poes Toppy is gestorven, We vonden het zoo naar. Ze is weken ziek geweest, ze zat maar stil in haar hoekje en wou niets eten, maar melk drinken" Vrijdag bewoog ze zich haast niet meer en hebben we haar op een dekentje op de divan gelegd en Zaterdagmorgen is ze ge storven. Ik vind het echt heel naar. Wat kun je toch ook van zoo’n beest houden. Ze was zoo mooi toen ze dood was, ze lag zoo lief met één pootje vooruit alsof ze aan het spelen was. We hebben haar in den tuin begraven. Gelukkig was Elsje het gaui is nog te klein om zich die dingen zoo erg aan te trekken. Ze vindt het wel heel naar en praat nog wel eiken dag maar 't nare van den dood voorbü gegaan. Beppo, onze jonge hond, is springlevend, iw vergeten, ze dingen rel h over Toppy, is aan haar

Goudsche Courant | 1921 | | pagina 4