No. 14555 Woensdag 23 Februari 1921, 59e Jaargang-, aljiSpiritisten, erwerp: „Leven j te wonen op gebouw Réunie 1066 24 XTietE-we- en. vooi O-o’ccd.a. @xx Qxnxstxeic.exx- FEUILLETON. Lavendel en Oude Kant. De verkiezingen in Pruisen. BBHALVE ZON- EN FEESTDAGEN. Redactie: Telef. Interc. 545. Bureau: Administratie: Telef. Interc. 82. wilh ten. iel, veel voor- Meindersma, telegram ibonnementen ep me verkleed heb”, was het antwoord. DA. bureau, bedoel je!" vedbeter- De Réunie. Lesing Wordt vervo’rd.) Réunie, Voordracht- gebruik van D. D. crème INGEZONDEN MED ED RELINGEN1—4 regels ƒ2.06, elke regel meer ƒ0.60. Op de voorpagina 60 hooger. Gewone «dvertentiën en ingezonden mededeeUngen by contract tot zeer geredu ceerd* prtfs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. D. geeft on- g, Zeere bee- cen jeukenden ig. in »u- jgeering Londen Vöd- ■JEN. klaargespeeld, Londen te zen< De ter zond nezing. Reeds brengen ver- same" rra sche moest gi heftige vrienden was een gesteldht rechter t, De zaal Naar het Engelsch van MYRTLE REED. Geautoriseerde vertaling van I. P. WESSELINK-w. ROSSUM. (Niadruk verboden.) velinaetje.” „Wall je me vergeven?" vleide zij, haar ig’claa.t naar hem opheffend. „Natuur! yk" zed hy en hy vergaf haar meer dan een dozijn keer. „Laat ons nu verstandig spreken", wi de sy. „Dat kunnen wy ndet. Ik gefloof met, dat ik ooit meer verstandig zal kunnen spre ken." „Wlat gaan we dan doen?" „Ik ben by den o «arts geweest”, begon ihy, „hö heeft gezegd, dat myn oogen hy'na beter zyn, maar dat ik ze nog gedurende een paar weken niet moet gebruiken. Daarna mag Uk twee uur per dog lezen en schrijven en dan eiken dag wat langer, zoo lang het my niet hindert. Hdj ver wacht, dat ik den eersten October weer aan hat werk zal kunnen gaan. Carlton verlangt, dat ik.den vijfden als verslag gever begin en hij biedt my hooger sala ris aan, dan ik by „The Herold" had.” „Dat is prettig!" „We zuHen een flat nemen in de stad of een huisje buiten de stad, niet te ver van mijn bureau af." „Vian ons de Rutih. „Wat is u van plan te gaan doen, juf frouw Thorne?" „Wied, ik blyf naituuriyk aan het werk", antwoordde zij verbaasd. „Nieen, dat doe je ndet, lievding”, ant woordde hjj zacht, terwijl hij zjjn arm om haar heen sloeg. „Denk je, dat ik mijn vrouw voor Oarlton of een anderen man Kal laten werken? In ieder geval kun je ndet meer, want ik heb je betrekking op- aan. Wannt weer geheel onder Turksch l dan zal Armenië zich nooi De huidige toestand is dat voorloopig- publiceerd. In het f ’-t' 16.951.338 -♦ de ste de gezegd en je plaats is al dooreen ander dngenoanen. Oarlton zendt zijn gelukwen- schen, en zegt dat zijn verlies, mijn winst was, of jets desgelijks.” „O, jouw booswicht." „Ik ben geen booswicht, je hebt zelf ge zegd, dat ik lief was. Duister eens, Ruth”, vervolgde Winfield op geheel anderen toon, „waarvoor zie je mij aan Zou je een oogenblik denken, diat ilk met je zou willen trouwen, als ik je niet zou kunnen onder- i jouden?” „Dat is het niet", zeide zy, zich losma- kend uit zyn armen, „maar ik houd van myn werk en ik gvef het niet graag op. Bovendien bovendien dacht ik. dat je het prettig zoudt vinden, mij bij je te hebben.” „Dat vind ik ook vrouwtje, je hebt recht op het werk, waar je van houdt, maar on danks den vooruitstrevend en tijd, waarin wij leven, kan ik niet anders dan gelooven, dat de plaats van de vrouw in haar huis is. Ik mag ouderwetsch zijn, maar ik wil niet, dat mijn vrouw op een bureau werkt, daarvoor heb ik te veel trot. Je hebt je whryflmachine en je kunt veriuüen voor do Zondagsbladen schrijven, zooveel je wilt. Bovendien zijn er altijd teruggezon den manuscripten indien je den tijd hebt, is er geen enkele reden, waarom je geen weric zoudt leveren, dat ze wol moé ten aannemen.” Ruth zweeg en hij legde zijn hand op de hare. ,Je begrijp* n*Ü» i» niet, liefste? God weet, dat ik niet zou willen, dat Je ziel in ledigheid verdorde; ook zou ik niet graag willen, dat je in je binnenste moest begraven allez, waar Je graag uitdrukking “ring bracht, ^egaties onder i irzichtigheidsha’ Evenwel wist nemen-, “1 Tef- isteren- .t hoofd te ver- Adverteatita kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhan delaren, Advertentiebureau* en onze Agenten. zou by zyn besprekin gen rekenen op de tege- ler Britache arbeiders, jeheele wereld. Het bu- Verbond van Vakvar- !t volgende gezonden n Mej. VAN 106 2 ier OOP door SPAARMAN, Achterkade 253. Ie Reunie. Alg. Le- r. tot Bestr. der Tu- ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.26, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per -week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal 2.76, met Zondagsblad 3.40. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Markt 31, GOUDA, by onze agenten, den boekhandel en de postkantoren. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 1—6 regels ƒ1.80, elke regel meer ƒ0.25. Vim buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 W beslag op den prijs. 29) „Je blijft hier ritten, nacht Ruth, tot ik me verkleed heb”, was het antwoord. Oom James zuchtte toen ze naar boven góng. „Nu”, zei hij, ,#it jk aan den band vast, er is niets meer aan te doen.” „Trék het je niet aan, oom”, zei Win field troostend, „het zou enger kunnen ayn.” j w x „Het is alles ook zoo pLotsebng geko men”, zuchtte hij, „ik heb geen tijd gehad me er op voor te bereiden. Weinig dacht toen ik drie weken geleden in myn I kleinen winkel zat, die vier vijfhonderd dollars waard was, dat ik getrouwd zou zyn, voordat de maand voorby was. Ikl ge trouwd!” riep hy uit, „ik, die nooit aan nooiets heb gedacht!" Toen mevrouw Bal! in een donkerblau we katoenen japon binnentrad, vond Ruth het oogenbük gekome dat ze Winfield mee naar buiten kon nemen. „Het is slecht voor je. daar te blijven", zei zy ernstig, „nu je bestemd bent hetzelfde lot te ondergaan.” „Ec heb tyd gehad, my er op voor te be reiden, ja, meer tijd, dan mij lief was.” Zij liepen den heuvel doelloos af en Ruth bukte zich, om een grooten zakdoek, «net C. W. in oen hoek, op te rapen. „Dit aan zoudt willen geven; maar ik wil niet, dat je moet werken; als je er geen ne.gnng toe voelt, noch, dat iemand je maar van alles kian opdragen. Ik weet, dat je aan d« courant goed werk levende. Cariboo sprak met lof van je, maar anderen kunnen dat even goed doen. Ik zou willen, dat je je aan een werk zoudt kunnen wijden, waar in je zoo geheel je eigen persoon weer gaf, dut niemand anders dat zou kunnen, Het is een moeilijk leven, Ruth, aan een courant te werken, dat weet je even goed als ik en ik heb je lief." Zij laatste argument was overtuigend. „Ik wil niets doen, wat i Jou niet aange naam is”, zei ze, met oen voor haar ^ou we berusting. „Ik wil, dat je je gelukkig voelt, liefste”, antwoordde hij «el. „Be proef het gedurende een jaar dat is al wat ik vraag." „Maar 'k zal spoedig naar .de stad te rug moeten gaan”, zei zy een oogemblik later, „ik verstoor hier de wittebroods weken." „We zullen spoedig onze eigen witte broodsweken hebben, en als je terug gaat, ga ik met je mee. We zullen inkoopen voor ons huisgezin doen." „We zullen heel wat noodig hebben”, merkte ze op. „Dat verwacht ik ook. maar ik heb in de vaiwte verte geen idee, Van wat er alla- maal moet zijn; je zult het mij moeten vertellen." G0U1SIHE COUKANT VERSCHIJNT DAGELIJKS as de plaats, waar wij dien morgen zaten.” „Gezegende plaats”, antwoordde hy. „O, die mooie Hepsey en die edele Joe! Wat leiden kleine voorvallen toch dikwijls tot tg'.i'ooto gebeurtenissen! Je hebt nog niet eens gezegd, dat je bly waart mij te zien." „Lk ben altijd blij je te zien... Carl lieve”, zei Ruth met hoogroode kleur. ,»N(u begint het er naar te lijken, laat ons nu 'hier gaan zitten ik heb iets voor je meegebracht; je mag driemaal ra- den.” „Een teruggezonden manuscript.” ,^een." ,^og een stuk van de huwdjjkskoek van tante Jane?" „Nee, nog één keer.” „Chocolade „Wie had gedacht, dat je zoo dom was", zei hij, terwyl hij twee vingers in zijn vestjeszak stak. ,X>!" bracht Ruth verrukt uit ,Jouw dwaas meisje, hadt je geen ver lovingsring verwacht? Laat eens zien of die past?" Hij stak den fonkelenden diamant aan haar vinger; de ring paste precies. „Hoe heb je dat zoo kunnen raden?” riep ze verbaasd uit. „Ik deed het niet geheel op de gis, lief ste. Uit een anderen zak haalde hy een grijzen peau-de-suède handschoen, die aan Ruth's linkerhand behoorde. „Waar heb je dien vandaan gehaald?” „By den boomstam, die dwars over het pad ligt; dien eersten dag, toen je zoo boos op my was!" ,Jk was met boos!" „Ja, dat was je wefl, je was een dui der Fransch mandaatbeheer staat, terwtyl het Westelijke gedeelte van dit land, met de steden Adama, Mersina enz., aan de Turken is gebleven. De Armeniër» nu stel len voor, dat Oost-Cilicië een Armec«^vl» provincie zou worden met behoud vr- v x Franschp mandaat en dat V weliswaar under Turksche souvereiniteit zou bleven, maar ais Fransch pi als een land met Christelijke bevo Franachen zou geadministreerd Voor 't geval dat de Franschei daat over Oost-Cilicië opgever, meensche delegatie er op aandrini het gehecle land alhoewel het dan L. blijft, toch door Franschen zou bestuurd worden. Er Londen nog heel om De Duitsche regeering had er op gere kend aan 't eind van deze week naar Lon den te gaan tot 't voeren der besprekingen over de nieuwe Parysche besluiten. Wellicht zal de reis van dr. Simons enkele dagen moeten worden uitgesteld: te Londen vlot het niet met de Oostersche conferentie, zoo- dat ze vermoedelyk later zal zyn afgeloo- pen dan men aanvankelijk meende. Gisteren zouden ook de Turken aan 't woord komen, doch dat kon niet. Tefwik Pasja, die naar we gisteren meldden als voorzitter van de lengesmolten Konstantinopel-Angora- e delegatie was aangewezen, is ziek en gisteren onder de wol bly ven met een verkoudheid. Voor zyn familie en geen reden tot ongerustheid, 't diplomatieke verkoudheid, een on- leid, die elk politiek persoon te tijd overvalt. „zak is, dat de geallieerde ministers slechts met één Turksche delegatie te doen De totaal uitslag der verkiezingen. De tegenwoordige coalitie kan blij ven. Nieuwe constellatie overwogen. Tefwik pasja’s diplomatieke verkoudheid. De Grieken tegen herziening van het Sèvres-verdrag. Armenië’s positie. Bespreking der Duitsche deskundigen. Het I. V. V. tegen te strenge voorwaarden aan Duitschland. Vergadering van den Volkenbondsraad. Staatsgreep in Teheran. ONS OVERZICHT. een dergelijke combinatie tengevolge heb ben dat de samenstelling der Pruisische re geering sterker van die der Ryksregeering zou afwyken dan voor een goeden gang van zaken gewenscht is. Een ander geopperde mogelijkheid is een uitbreiding der coalitie met de Duitsche Volkspartij, die bekend staat als de Bond der groot-industrieelen. Het „Berl. Tagebl.” vindt deze samenwer king dan ook zeer aanbevelenswaard, te meer daar de oude tegenstelling tusschen Pruisen en het ryk daarmee zou verdwij nen, daar, mocht deze uitbouw gelukken, dan tegelijkertijd op een verbreeding van de regeeringsbasis in 't ryk zou worden aan gestuurd. Hier zou men dan uitbreiding naar links zoeken, samenwerking met de meer- derheidssocialisten. Mocht dit plan slagen, dan zouden beide regeeringen Pruisen en het ryk op dezelfde partyen steunen en in Landdag en Rijksdag zou er den voortaan een zeer groote meerderheid be staan. De socialisten zijn over dit pli „Berliner Tageblatt” als va; schouwt, niet bijster goed te oude coalitie, schrijft de Sociali respondent, heeft in den - een besliste meerderheid. e Réunie. Vergade- n. uwburg, 8 uur. 7e elling. - Nieuwe Schouwburg, O. is dus, alvorens de Duitschera te kunnen worden ontvangen, wat te regelen en 't zal on» daar- niet verwonderen, wanneer dr. Simon* een verzoek ontvangt zijn reis enkele da gen uit te stellen. Gisteren heeft hy voor het eerst deel genomen aan de besprekin gen van de deskundige afgezanten voor Londen. Waarschijnlijk zou de memorie der deskundigen gisteren gereed komen. Deze zou een diepgaande kritiek bevatten op de voorstellen der entente en aandringen op algeheele afwijzing. Het raadskabinet w morgen over de memorie beraadslagen. Donderdag, waaifithijnlijk ook Vrijdag en desnoods ook Zaterdag nog zullen de des kundigen hun beraadslagingen voortzetten. Zondag vertrekken de Duitsche vertegen woordigers naar Londen. Aan de bvSpiO- kingen van Donderdag en de volgende da gen zullen niet alleen de leden van de ba* perkte commissie voor Londen deelnemen, die de memorie hebben opgësteld, maar ook de ongeveer 50 deskundigen, die dee- tyds ook voor de bijeenkomst te Brussel zyn gehoord. I memorie van de Duitsche regeering zal bij het begin der besprekingen to Londen aan de entente worden ter hand ‘gesteld. De Politisch Parlementarische Nach- richten verneemt dat Ministerialdirccto»’ von Simson, de minister Simons en Wirth als Duitsche gedelegeerden naar Londsn zal vergezellen. Ook dr. Melchior en Wal ter Rathenau maken de reis als deskundi gen mee. In tegenspraak met andere be richten zal Hugo Stinnes geen deel van de delegatie uitmaken. Het vertrek is op Zon dag bepaald. Minister Simons gen niet alleen kunnei moetkomeudheld der doch van die der ge reau van het Intern, eenigingen heeft het aan Lloyd George Bureau Internationaal Verbond van Vak verenigingen, optredend namens 25 mil- lioen georganiseerde arbeiders, acht bij aanvang besprekingen door vertegenwoor digers verschillende regeeringen van eischen aan Duitschland te stellen wegens schadevergoedingen, noodig aandacht dezer vertegenwoordigers te vragen voor da eischen der arbeiders in zake uitvoering Vredesverdrag reed» herhaaldelijk aan Op- KT 31, GOHDA. willen hebben, en de delegatie van Tefwik kon het girterenvoormiddag nog niet eens worden met Bekir Saml bey en diens beide college’s, die Moestafa Kemal en zyn re geering vertegenwoordigen. De laatste ontkent het gezag der regee ring te Konstantinopel, welke die te Ango ra als rebellen beschouwt. Het is voor Tef wik daarom geen aangename taak, met hen te onderhandelen. Doch door dien zuren ap pel heeft de Turksche grootvizier moeten heenbyten, nu Moestafa Kemal het heeft een eigen delegatie naar ^n te zenden. Turksche diplomatie neemt het ech- nimmer heel nauw en Tefwik Pasja Maandagavond een vertegenwoordiger van zyne delegatie naar het station om Be kir en zyn collega's by hun aankomst uit Parijs te begroeten. De Engelsche regeering bracht, zooals reeds gemeld, beide delegaties onder dak in het Savoy-hotel, voorzichtigheidshalve op verschillende étages. Evenwel wist Bekir bey de noodige égards in acht te als antwoord op de Maandagavond van wik ontvangen groeten zond hij gistt morgen iemand naar beneden, om het der Turksche regeerings-delegatie welkomen. Wat er verder nog is gebeurd, is niet be kend, doch gisterenavond meldde het „Cen tral News”, dat beide Turksche delegaties een accoord hebben getroffen om morgen tezamen in 't St. James Palace te verschy- nen, om den geallieerden ministers hun standpunt in zake het verdrag van Sèvres uiteen te zetten. De Opperate Raad besprak gisterenmor gen ten huize van Lloya George andermaal deze kwestie, zonder eenig besluit te heb ben genomen. De oplossing der Tnrksch-Grieksche kwestie zal dus nog heel wat voeten in de aarde hebben. Over het algemeen gevoelt men van En gelsche zy’de weinig neiging om te gaan tomen aan het verdrag van Sèvres en wel omdat als men eenmaal begint een eenmaal vastgesteld verdrag te wyzigen, een prece dent geschapen wordt, dat de geallieerden veel last zou bezorgen. De Franschen voelen dit ook wel, doch hun afkeer van koning Konstantyn weegt bij hen zwaarder. Zij wenschen Konstantijn niet de vruchten te laten plukken van het geen de Entente deed voor een Griekenland, dat aan de zyde van Venizelos stond. Bekir Sami zeide gisteren tot een verte genwoordiger van de „Evening Standard”: „Ingeval het verdrag van Sèvres zou wor den uitgevoerd zoals het thans uitziet, dan zullen wy weten, dat er geen recht of recht vaardigheid meer in de wereld is en dat wy ons hebben te verdedigen. Wy zyn nooit voor de Grieken gezwicht en zullen dat ook nooit doen, en als de mogendheden er geen mouw aan kunnen passen, dan zou het beter zijn, het tusschen ons te laten uitvechtên”. Bekir Sami liet zich in het voorbygaan nog smalend uit over Tefwik Pasja en zijn delegatie, zeggende: Deze delegatie is ge zonden door Konstantinopel doch wij wer- De verkiezingen in Pruisen, welker uit slag voor het geheele land van belang is, zijn afgeloopen en de regeering heeft een voorloopig bericht omtrent het resultaat ge publiceerd. In het geheel werden uitge bracht' 16.951.338 stemmen. Hiervan ver kregen de sociaal-democratische partij 4.171.286 stemmen, het centrum 2.964.002 stemmen, de Duitsche nationale Volkspartij 2.892.667 stemmen, de Duitsche Volkspartij 2.266.587 stemmen, de communisten 1.207.695 stemmen, de onafhankelyken 1.055.923 stemmen, de democraten 977.463 stemmen, de economische party 187.345 stemmen, de christelijke volkspartij 13.982 stemmen, de Poolsche party 12.271 stem men, andere partyen 5.606 stemmen, partij- looze candidaten 940 stemmen. De Landdag zal nu als volgt zyn samen gesteld (hierby moet men echter rekening houden met de afgevaardigden uit Opper- Silezië die uit den vroegeren Landdag blij ven zitting houden): sociaal-democraten 111, verlies 33, cen trum 83, verlies 11, Duitsche nationalen 73, winst 23, Duitsche volkspartij 56, winst 35, communisten 30, winst 30, onafhankelijken 28, winst 4, democraten 25, verlies 41, Wel- fen en Sleeswyk-Holsteiners 6, winst 4, eco nomische party 2, winst 2, in het geheel 414 afgevaardigden. De meerderheids-socialisten, democraten en centrum, die sinds 1914 de coalitie vorm den in Pruisen, zijn dus aanmerkelijk ver zwakt: ze beschikken nu nog over 219 ze tels, terwyl ze in den vorigen Landdag 264 plaatsen innamen, echter, ze hebben nog al tijd 12 afgevaardigden meer dan de helft van het totaal aantal vertegenwoordigers, zoodat de oude coalitie desnoods aan 't be wind kan blijven, echter, nieuwe combina ties worden mogelyk geacht, -vooral door de „Vorwarts”, die alle socialisten aan spoort tot samenwerking, teneinde ’n flinke meerderheid te krijgen. Het onderscheid tusschen onafhankelyken en meerderheids- socialisten is zeer klein, het eenige geschil punt is de kwestie der samenwerking met de burgerlyke partyen in de regeering. Een toegeven op dit punt zal den onafhankely ken echter wel niet moeilyk vallen, meent de „Vorwarts”, daar hun vrienden in Oos tenrijk op dien weg reeds zyn voorgegaan. De vereenigde sociaal-democraten moeten den strijd aanbinden tegen de reactie van rechts en tegen de communisten. Dit voorstel is nu niet zoo heel gelukki; Stel’ dat de huidige regeeringspartijen i Pruisen de uitbreiding naar links goedkei ren (wat nog zeer te betwijfelen is, 't cen trum aal wel heel weinig voelen voor sa mengaan met de onafhankelyken), dan zou den gwonden door het Turksche volk. Dit volk weet niet, wie de delegatie van Kon stantinopel anders vertegenwoordigt dan dagenen, die het verdrag van Sèvres on- derteekenden. Wy spreken voor Turkije en wij gevoelen ons in de positie van een man, die ter dood is veroordeeld, en ijverig tracht aan te toonen, waarom zyn leven moet worden gespaard. De Grieksche premier gaf op de gisteren gehouden conferentie te kennen, dat het Grieksche leger sterk genoeg is, het verzet der Turken te breken, doch de Fransche generaal Gouraud was dienaangaande niet zoo optimistisch, en in geen geval zullen de geallieerde regeeringen het huidige Grie kenland eenige hulp tegen de Turken kun nen of willen bieden. Dat staat in ieder ge val vast. Een Md van de Grieksche delegatie stelde hiertegenover dat Griekenland 126.000 goedbewapende mannen aan troepen heeft tegenover de 34.000 man slechtbewapende strijdmachten van Moestafa Kemal, en dat Griekenland op zich neemt, zyn campagne in |len tyd van zeer weinige maanden te beëindigen. Het beweert zyn mandaten stipt en precies te hebben uitgevoerd en op eigen kosten 126.000 uitgewekenen te Smyrna te hebben teruggebracht. Grieken land verklaarde tenslotte, dat de geallieer den niet kunnen terugkomen op het Ver drag van Sèvres en vroeg om het, daar het zelf kapitaal produceert en mannen op de been brengt tot het doorvoeren van het ver drag, toe te staan kapitaal in het buiten land te vinden. Behalve de Opperste Raad Griekenland en Turkije, heeft ook Armenië een duit In ’t zakje te steken in zake ’t verdrag van Sèvres. De Armeniërs hebben net als de Turken twee delegaties naar Londen gezonden; daar aangekomen heeft er echter een ver zoening plaats gehad tusschen de afge vaardigden der beide partyen; Nubar Pasja en Aharonian zullen vereenigd Armenië’s belangen voor de conferentie verdedigen. De Armeniërs trekken een )Un met de Grieken, ze vreezen elke verandering van het verdrag van Sèvres: zy beschouwen dit verdrag als de geboorteacte van hun nog niet zeer levenskracht!gen Staat en wen schen dat er aan die acte zoo weinig mo- geiyk getornd wordt. De huidige positie van Armenië aldus de Times is overigens al lastig genoeg. Het land bestaat uit twee deelen, waarvan het eene het Noordeiyke vroeger Russisch was en het andere het Zuide lijke vroeger Turksch. De Noordeiyke streken hebben geweldig onder den oorlog geleden, maar toch blijven zy het meest le venskrachtige deel van den Staat, die zich thans in de ongelukkige positie gevoelt van eenerzyds tegenover de bolsjewisten te staan en over zyn Zuidelijke grenzen de landen van het Kemalistiwhe bewind te hebben. De Armeensche delegatie trekt zich voor al het lot van Cilicië aan. Wanneer Cilicië heel onder Turksch bewind blijft. Armenië zich nooit veilig voelen. Oost-Cilicië on.- Berliner lan, dat het vaststaand be bouwt, niet bijster goed te spreken. De ide coalitie, schryft de Socialistische Kor- ispondenz, heeft in den. nieuwen Landdag _jn besliste meerderheid. De sociaal-demo- cratie heeft niet den minsten lust om met de Duitsche Volkspartij in de regeering zit ting te nemen. Voor de buitenlandsche poli tiek, waarop velen, juist in deze dagen, ge neigd zyn het zwaartepunt te leggen, zou de door 't „Berliner Tageblatt” gewenschte combinatie zee gelukkig zyn. Misschien zal men dit in het socialistische kamp tenslotte ook wel inzien. Armeensche otid van het West-Cilidë protectoraat /oiking door worden. *n hun man ui, zal de Ar- andringe’n dat Turksch

Goudsche Courant | 1921 | | pagina 1