laje pryzen A. E. GOSIJN - in Aooorootióo - GOUBA. Slavenburg Co's Bank lokkiliii't MIM n h ktkendt II Lr ^wEET U dat Tricot- .n Net-Ondergoederen Firma J. C. SIBBES Echte Wicko Stofiliiiirtoiitol GOUDSCHE COURANT W. NI. VAN HULZEN Grootst gesorteerd Magazijn io MODERNE DAMES- eo HEEDING. 8 Reclamedagen. hU sik ui M si» a"e wm. Mmdmi 6 75 Denk aan den Winter zun en blyven db en juist- in dft opzicht-heel Nedep land weet het by ondervinding marcheenen wi/ aan de spit; Deze Mantel rn: pi 217! 3973 Deze Japon qso 1 Dit Costuurn Deze Mantel Kindermantels Blouses „Rokken «oor particulieren, handel, scheepvaart en Industrie. Behandeling van alle Bankzaken. Da Oroasl«rd»rl] van K. BERLIJN, Si Anthoniestraat 16, Tel. Int. 589 Tavans Orosalar In de bekende mepken Cigaretten. PRIMA KORT 16 cent per half pond. Dameskousen Kinderkousen Heerensokken P. ROND Pz. - Zeugestfllt - GOUDA. TWEEDE BLAD. 91/1 Of» dl'arlomont. Medische Brieven. MODEPRAATJE. MARKT 56-S7 QOUDA Wegens het groote succes houden wij vanaf heden Gedurende DRIE DAGEN in alle Afdeelingen BIJZONDERE AANBIEDINGEN. Iedere kooper(ster) wordt in die dagen een mooie reclame aangeboden van practische waarde. Brengt- een bezoek aan onze mogozfien en profiteerb er van. prachtig beige loken 11 amrdtqm voi/o stof «Zn—- pn ma go bord in moo/'e fontos/e stof p 10 7*» 97' 12._ 15"»^ radii.» I 2?° w 2?' 3.» B 5ï' 7!» v' 6-1 gr512" cn hoog or Mod. Japonnen 2." 5.30 72' 9." 11— W™ hooqer Nieuwe Costuums 12?° 15- 17" 24- 24" 36.» Fantasie Mantels 5.» 67® 8f° f2™ 15. enhooger Beige Mantels enhooger ROTTERDAM HOOGSTRAAT 273 HOEK VIADUJ LEIOEN BOTERMARKT 5-6—7 LEEUWARDEN ENSCHEDE DEN HAAG SPUISTRAAT HOEK WBficNSTR. GRONINGEN SNEEK 2390 T»l»fOOn NO, Ml. 30 g^v^stl0cl SCHIEDAM. Kantoren Schiedam, Rotterdam, Den Haag Leiden, Gouda en Oud-Beijerland. in ditzelfda blad oen uitvoerig* advertentie etaat van de N. V. Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen en dat die advertentie ook voor U van groot be- lang I» GOUDERAK. AdvertsatHe te dit blad wordai i U V1.KGGRKRT, Goeden*. Hoogstraat 7Telefoon 423 nu de nieuwe'groenten weer in aantocht z(je en zorg voor den INMAAK met het deze zijn met alle onderdeden weer In afwer king en kwaliteit ale voor Me oorlog voor- handen In de Mg0ei§M* van Dcnog voo rhanden andere glazen enz. worden opgeruimd 2157 tot verminderde prftmn. 58 ZATERDAG. 14 MEI 1921. Verhooging der Grondbelasting. Minister de VrieB gevallen? De Kamer heeft zich deze week voorria- meltjk bezig gehouden met de herziening der Grondbelasting. De hoofdzaak is gelegen in de verande ring van den grondslag dezer belasting. Tot nu toe deed de belastbare opbrengst dienst als grondslag. Thans zal de verkoopwaarde de basis zijn. De verkoopwaarde op 1 Ja nuari 1922 zal worden vastgesteld, naar aangifte van den eigenaar, gecontroleerd door ambtenaren. Deze grondslag zou tot 1936 blyven en als dan zal om de 10 jaar herschatting plaats hebben. Er is nog al heel wat verzet tegen deze herziening geuit, voorfl in de kringen der land- en tuinbouwers. Het th'dstip van in voering acht jnen niet gelukkig. De tijden heeten te onzeker om thans voor 13 jaar de waarde van onroerend goed vast te stellen. Voorts acht men de belasting voor de mar ginale bedrijven te zwaar. De heer van Rap- pard wenschte althans aan een der grootste bezwaren tegemoet te komen door perio dieke, zoo mogelijk jaariyksche aangiften voor te stellen. Tegen het ontwerp verzetten zich twee uitersten op politiek gebied, de heeren Oud en de Wljkerslooth. Zij achtten de belasting- te willekeurig en onbillijk. Onder den schjjn van te willen egaliseeren bracht, naar hun meening, dit ontwerp schromelijke onge lijkheden. Speciaal gold dit voor de boeren, met name nog de kleine bezitters, wier be zit zwaar verhypothekeerd is. De waardevermeerdering van den grond wordt het meest getroffen en daarbij wordt geen rekening gehouden met de draagkracht van de belastingschuldigen. Voor de boeren kwam de heer Weitkamp krachtig op en hij was de vierde, die het ontwerp bestreed. Ook hy achtte de belas ting te zwaar voor de kleine bezitters, die slechts weinig geld in hun bezit hebben. Er bestaat geen vaste verhouding tusschen verkoopwaarde en opbrengst. De eerste kan stijgen, zonder dat in de laatste verande ring komt. Het begrip verkoopwaarde is meer fictief dan reëel en het heeft voor den boer geen beteekenis. Als vyfde man, die zich tegen het ont werp verklaarde, trad de heer Braat op. Altegader agrarische bezwaren en altega- der van hetzelfde allooi. Deze wet schijnt wel een zeer zwaar ding te worden voor de boeren, want hun vertegenwoordigers zyn duchtig in de weer. De tweede dag was iets gunstiger voor den minister, vooral door de rede van mr. Treub. Deze nam het standpunt in, dat dit ontwerp eigenlijk niet zooveel verschilde van het oude. De bedoeling was alleen de belasting dichter te brengen bij de waarde van den grond. De egalisatie is als begin sel juist en wordt algemeen aanvaard. Maar daarmede is men er niet. Practisch moet men trachten de billijkheid te betrach ten. Natuurlijk zullen sommigen meer moe ten betalen, maar dat zegt niet, dat dit on billijk is. In principe was mr. Treub dus vóór het ontwerp, doch hy had tot zijn leedwezen zoovele verslechteringen daarin gevonden, dat hij zijn stem er slechts aan kon geven als die ongedaan zijn gemaakt. Door eenige amendementen heeft de heer Treub trachten te bereiken, wat de heer van Rappard wil. Echter zal een omwerking van het ontwerp dan ohvermijdelijk zyn. Volgens den heer J. ter Laan was het niet zeker, dat dit ontwerp meer zal opbrengen dan de oude wet. Hij was maar gematigd bewonderaar van het ontwerp. Liever had hjj een heffing-in-eens gewild, die al deze kleine belastingen had voorkomen. Voor de kleine bezitters wilde hy wel eenige ver lichting van den druk. De heer Coljjn vond de kritiek eenzijdig en zag veel goeds in het ontwerp. Eindelijk kreeg de Minister dus wat steun in eigen kring. Die steun is wel heel gering. Het is echter niet zeker wat de zwijgende leden doen. De heer Teenstra heeft getracht de heeren nog eens voor te houden wat z\j in 1918 bij de algemeene verkiezingen deden, toen zy allen blaakten van liefde voor de boeren en allen gekant waren tegen een grondbelasting als deze. Want een boeren-belaating by uitstek is deze grondbelasting, betoogde de heer Teen stra en zy was in stryd zoowel met het Ka tholieks als met het anti-revolutionnaire program. Wat het Katholieke betreft, haeft de heer de Wyckersloot deze meening van den heer Teenstra onderschreven; wat het anti-revo- lutioanaire betreft, «ptkende Minister de Vries de juistheid van die bewering. De motie-van Rappard, die periodieke, zoo mogelijk jaariyksche eigen-aangiften vroeg, is verdwenen. Ze is vervangen door eenige amendementen van den heer Treub, die het zelfde beoogen. De Minister heeft zyn ontwerp met al zyn handigheid verdedigd, zonder evenwel zyn tegenstanders overtuigd te hebben. Inzake de herschatting van de waarde heeft de Mi nister een concessie gedaan, die niet zonder belang is. Het amendement-van der Laar (verzachting voor de kleine boeren) heeft de Minister echter absoluut afgewezen. Het amendement-Treub is na langdurig debat, dank zy linksch absenteïsme en het tegenstemmen van de meeste vrijzinnig-de- mocraten verworpen, zy 't op het kantje af (41 tegen 36). Een schorsing van de debat ten, welke door velen waarachynlyk werd geacht en welke na aanneming van het amendement-Treub had moeten plaats heb ben, werd hierdoor voorkomen. De amende menten hielden de Kamer verder den gehee- len Vrydag bezig. Amendementen, die den druk der belasting aanmerkelyk wilden ver lagen en volgens den Minister het karakter van de wet zouden aantasten, werden door mr. de Vries absoluut afgewezen, zoodat alle verworpen werden. Maar toen kwam het onverwachte. Het artikel, dat de belasting vaststelt, werd op verzoek van den heer Dresselhuijs in stem ming gebracht en daarby bleek, dat de Mi nister de lyn te strak gespannen had. Door de amendementen zoo scherp af te wyzen, had Z.Exc. deze vt^n de baan weten te kry- gen, doch een zevental leden van de Rech- terzyde was daardoor kopschuw geworden en verwierp het artikel, dat de belasting op onbillijke wijze regelde. Daarmee was het pleit beslist. Het artikel werd verworpen en de Minister kon na deze beslissing niet an ders doen dan schorsing vragen van de be raadslagingen. Na deze uitspraak behoort deze bewinds man, die reeds te lang zitten bleef, heen te gaan, hoewel by hem nooit iets met zeker heid te voorspellen valt. Ieder ander Minister zou na zulk een échec aftreden. Mr. de Vries ook? Toevallen. III. Kennen wy aan den éénen kant menschen, die één of twee aanvallen medemaken, zoo zyn er ook, die telkens gekweld worden en wel in zoo'n hevige mate, dat de eene aan val nog niet is afgeloopen of de volgende staat al weer voor de deur. Het bewustzyn wordt in dergel yke gevallen dan ook geheel en al beneveld en komt 't voor, dat de pa tiënt zeer verward en soms tevens zeer gevaarlijk wordt. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke toestanden geenszins ongevaar- lyk zyn en de levensdraad op deze wyze wordt afgesneden. De toevallen openbaren zich gewoonlijk op zeer jeugdigen leeftyd, soms al in de prilste jeugd. Wordt het kind volwassen, dan treedt deze aandoening meestal meer en meer op den voorgrond. Ook op lateren leeftyd kan de ziekte zich voordoen, hoewel dit vrij zeldzaam het geval is. Tal van pro cessen in 't leven schynen ook deze aandoe ning a. h. w. uit te lokken. Zoo wil ik niet onvermeld laten, dat de zwangerschap haar invloed soms laat gelden, meestal ten kwa de, doch ook een enkele maal ten goede. De aanvallen treden zoowel op den dag als des nachts op, hoewel dit laatste meest al geruimen tyd verborgen biyft, vooral als de patiënt alleen slaapt en de toevallen geen ernstig karakter dragen. De patiënt merkt hoogstens dat zyn tong wat bloed of zyn lippen een kleine kwetsuur bekomen hebben en voorts, dat zyn bed in een min of meer wanordelijken staat zich bevindt, maar ove rigens bespeurt hy weinig van den aanval. Is deze echter wat zwaarder geweest, dan zyn de verwondingen meestal niet alleen van ernstiger aard, doch de patiënt gevoelt zich ook minder prettig en heeft by het ontwaken een zeer suf en dof gevoel in 't hoofd. Naast degenen, die alleen nachts gekweld worden door aanvallen, vinden wy ook personen, die uitsluitend overdag aan getast worden. Als derde categorie hebben we degenen, die zoowel overdag als 's nachts de dupe zijn van deze ziekte. Wordt de persoon in kwestie niet al te vaak aangetast door aanvallen, dan is hy in den tusschentyd geheel en al normaal en tot alle werk in staat. Treden de toevallen evenwel vaak op, dan neemt het geheugen in geenszins onbelangryke mate af en staan ten achter by een gezonde. Zoo geldt dus als algemeenen regel: Hoe meer aanvallen des te minder bekwaam tot het verrichten van arbeid in de tusschenperioden. De duur van deze ziekte is zeer wisselend. Immers elke toeval kan de laatste zyn. Naast de bekende verdoovende middelen, waaronder het Broomnatrium en Broomka- lium goede bekenden van den ïyder zyn, komt het opk vooral aan op de levenswijze van den patiënt. Allereerst dienen wy dan op te merken, dat elke lichamelijke en gees telijke overspanning een nadeeligen invloed uitoefent. Men dient matig te leven in alle opzichten, n.l. op tyd naar bed en niet al te vroeg op, terwijl eveneens het eten en drinken eenvoudig dient te zyn. Specerijen, thee, koffie, alcohol moeten tot een mini mum beperkt worden, daar zy zonder twy- fel soms een aanval bevorderen. Tenslotte wil ik nog een enkel woord wy- den aan die groep van lyders, waarbij de toevallen berusten op een aandoening van de hersenen of van den schedel, zoodat op deze wyze de hersenmassa geprikkeld wordt. Hoe 't ook zy, in die gevallen kan doorgaans een operatie licht brengen in de duisternis en de patiënt geheel en al poe zen van zyn aanvallen. Ik wil niet eindigen zonder u te hebben medegedeeld, dat wy het uitbreken van den aanval niet zelden kunnen tegenhouden door den patiënt ty- dens die periode, die aan den aanval vooraf gaat, krachtig te wry ven, etc. Waar deze periode zeer kort som» is, zooals wy gezien hebben, heeft deze wyze van ingrijpen na- tuurlyk geen waarde, doch alleen in die ge vallen, waarin deze eenigen tyd duurt. Hiermede hoop ik U in deze keeren een duidelyk overzicht té hebben gegeven van deze interessante aandoening, die vry veel vuldig voorkomt. TUINBOUW. Vaste keuringscommissie. De leden van de Vasite Keuninmjoom- missie kwamen dezer dagen in Amsterdam byeen in de groote Koningszaal van Artis, om daair te beoordeelen de mzendiwren naeuiwe en zehkuume gewassen. De firma <J. u. v. Nes en Zoon te Boskoop had geëtaleerd drie nieuwe nog niet in den handel ziind<e welriekende Rhododen drons, die de algemeene aandacht trokken. In de eerste plaats hebben wij zaailing no. 100. een hybride van Wlbiite F«ui X Sir Qhariee Butitler; bioemiroeaen als de moeder White Pearl, de bloemen ziin meer lila roze en ruikende als een violier. Dit alles staat boven een krans van groote bladeren. No. 107 beaat dezelfde ouders: de bloemtros ie breeder, de kleur der fraai gegolfde bloemen doomcèvimead lila: No. 101 mag ook aanspraak maken op genoem de ouders, hier ie echter de kleur meer roze, de bloemen gixxxter, de knoppen hoo- ger van tint, zooala wiü dat bii de aris tocratische moeder kennen. Nu moet men weten dat de moeder zeer onvruchtbaar is. maar zU bezit zooveel goede eigenschap pen, dat men alleen van haar toeloom&t- Rhodo's verwacht die de ganeche wereld in extase sullen brengen. Van Rhododendrons gesproken: de fir ma W. Topsvoort te Aalsmeer nood ter keuring de nieuiwe Rhode mevrouw P. C. Topsvoort, een kruisingaprodfuct van Sir Charles Buktler X Evereetrianuim. Het is een winterharde verscheidenheid met flin ke, goed gevormde bouquetten bloemen, vrolijk lila-roze gekleuird. Mooi! Van de Landbouw Hoogeschood te Wage- ningen waren ingezonden een aantal aard beien: Roem van Neeihoech. waarmede te Wiageningen een vergelijkende proef ge nomen is met de alleebeste soorten en deze is geheel ten gunste van de Roem van Needbosch. Od 28 Mei 1919 ia deze oranje kleurige aardbei ter plaatse, Neerboech, doer de heeren A. 1de. F. J. Abbing en J. C. Mo yen gekeurd en ontving zii een getuigschrift le klasse en een gelutewwasch der jur Volgens den directeur der N. V. HendeJekweakerii „Neeifacwwh", de heer L. Karthaius, is zii1 door selectie ontstaan. De inzending beoogde de goede dualiteiten te laten zien om haar te vervroegen. De heer C. Thkn. bloemist in Amster dam. onze oud-stadgenoothad een groep opgesteld van Polman, blauwe, roze en witte Hortensiaafgezet door een rand zilveahonte Funfcua's. Het was een mooie, kleurrijke groep, die den inzender alle eer aandeed. Schitterend wias de inzending Ridder- apotrenfcioemtalkken en Vaoheren. De ge forceerde Deltfhinutras waren eenvoudig prachtig en algemeen was men van mee ning dat zij vervroegd oog mooier waren dan die van den open grond. De heer P. Sweera. Amsterdam, had een luchtig groepje gemaakt van tropische Pal men. Kalinin's met fraaie witte bloemen en bloemknoppen die er als een taartje uitzien en een stengel-begonia die zich bij zonder voor de kamer leent. Wiat wii TroUins noemen, heet in Enge land Globe flowers en de hoer G. Lubbe Th.zn. te Oegatgeest. maakt van dót ge slacht een specialiteit; in een twintigtal soorten en variëteiten laat hii de schoon heden van deze voliegrondsolant zien. Wii hebben er een paar van genoteerd: ..Ex celsior", oranje; „Gloriosa", geel; „Gol den" wonder, goudgeel; ..Earliest of Ail", zacht geel; „Meteor", warm geel, een krans van meekinadBn zijn steriel geworden en anders van kleur. De heer H. Oariee ..Enchantress". Heem stee. heeft sich buaonder venüensteliik gemaakt door ziin buitengewoon verdien stelijke inzending Lathyrus-inzending. Niet alleen liet hil de nieuwste snufjes zien. maar ook de cultuur liet weinig te wen schen. Dit zal men begrijpen wanneer wij zeglgen dat de bloemstengels gemiddeld een halve meter lang zijn, zoodat men ze op de meest elegante wjjae kan eteleeren. Ook de wijtze waarop hij die vazen gevuld had en gerangschikt verdiend een compli ment Hder zijn een paar exquise verscheiden heden .jHawlmark Lavender", zuiver la- nendericleurig, Daisybud, zacht rove, de 'bloemen worden op een sterken stengel gedragen; „Tangerine" aalm-cmanje: „Con stance HÏnton" zuiver wit: „R. F. Felbon" mauve. Sensation, scharlakenrood, zeer ge schikt voor tafeldecoratie. De heer A. J. van Laren vroeg de aan dacht voor een koude kasplant n.l. ,3e- schorneria bracteeta". die zich had getooid met een gmacieusen, hoogen, roodkieurigen bloemstengel, geheel behangen met groene knoppen en zachtgele bloemen. Voilen japonnetjes. Eenigen tjjd geleden heb ik U gezegd, dat ik U wat meer by zonderheden van voilen japonnetjes zou vertellen en dat wilde ik nu doen. Erg veel verandering èb er niet in de mo dellen gekomen; over 't algemeen zyn zij zeer eenvoudig en met een goed patroon ge makkei yk in huis te maken. De meeste loo- pen recht door en hebben weinig of geen middel, maar worden eenigszins byeen ge houden door een smal ceintuurtje van het zelfde goed of ingehaald met een schuif van smal lint, dat op beide heüpen in een langen strik neerhangt. Ik meen TJ reeds verteld te hebben, dat rtien hiermee zeer aardige kleurcombinaties kan bereiken, door het lint in de kleur van een geborduurd bloemetje in de japon te nemen. Byvoorbeeld een fraise (frambozenrood) lint by fraise ge borduurde bloemetjes; een blauw lint by een stofje met blauwe ballen of figuren enz. Vele van deze japonnen zyn zoo wyd ge maakt, dat men ze over 't hoofd kan aan trekken, zonder sluiting. Zy hebben dan een wyde ovale hals of een zeer lage punthals, die met een kruiselings geregen lintje een eind byeen wordt gehaald, waardoor men weer een aardige gelegenheid voor kleur combinaties krijgt. Men ziet ook nog zeer veel zomerjapon netjes, die uit twee stofjes zyn vervaardigd, waardoor men gelegenheid krygt, van twee vroegere japonnetjes één te maken. Byvoor beeld uit effen witte voile en voile met bal len of figuurtjes kan men een rechte jum per van effen witte voile vervaardigen met een punthals, afgezet met een kraag van het figuurtje of gekleurde goed, wat ook als manchetten wordt gebruikt. Verder bestaat de rok, die onder aan deze iumper glad wordt gezet, of gerimpeld, geheel uit het figuurtjesgoed. Men kan op deze manier on eindig veel combinaties maken en byvoor beeld een ovale hals nemen, met een ge kleurd randje afgezet of ook lila, roze of blauw effen, met effen wit combineeren enz. De rokken zyn middelmatig wjjd; onge veer 2VI el. Men ziet ook losse rokken van witte of gekleurde voile, waar een jumper met een breede aansluitende ceintuur op de heupen overheen wordt gedragen. Deze costuumpjes zyn zeer practisch, zoowel als de rok van witte als van gekleurde voile is, daar hjj dan met alle mogeiyke blouses apart kan worden gedragen. Vooral een .witte voile rok, aan het middel wat ingerim- peld, is hiervoor zeer practisch, daar hij dan met elke aardige witte voilen blouse, een mooi japonnetje schijnt te vormen. Zeer veel japonnetjes hebben aangeknipte mouwen, wat in dunne stof heel aanlig staat en gemakkelijk en vlug maakt. Het is gelukkig een aardig soort kimono-mouw, waar model aan is gegeven onder den arm, want ik weet niet hoe g(j er over denkt, maar ik vind de aangeknipte mouwen, die byna recht door loopen van middel tot elle boog meer dan afschuweiyk, vooral daar velen nog zoo onhandig zyn om deze mouw van zwaanler goed dan voile te vervaardi gen, in weik geval zy als een zak neerhan gen. Denkt erom, dat, hoe zwaarder het goed valt, des te meer model moet er onder den arm aan de mouw geknipt worden om een aardig geheel te verkrijgen. Er zyn zoowel Iob, als aan japonnetjes aangehecht, gladde yjy nauwe rokken, aan gerimpelde rokken, geplisseerde rokken en rokken die uit drie strooken of verdiepingen bestaan, benevens rokken met tunica's. Ge ziet, dat er keuze genoeg is. De geplisseerde rok vol doet zeer in zwarte zyde met een lichte of gekleurde zyden blouse, maar ik zou U niet aanraden, deze rokken zelf te vervaardigen, maar ze liever klaar te koopen, daar zy an ders toch niet correct zyn. MADDY BRAND. GEMENGDE BERICHTEN. Tegen de korte rokken. De mode der korte, der zeer korte rok ken zelfs, is ook tot in Boedapest doorge drongen- Nu heeft gravin Aipponyi met Augusta Rosenberg, de leidster dor Hon gaarsche kiesrechtvrouiwen. oon actie od touw gezet om daar een einde aan te ma ken. De bond' voor vrouwenkiesrecht heeft tot de regeering het verzoek gericht om de politie te voorzien van eilenmten. waar mede de agenten kunnen nagaan of de rokken, welke in het publick worden ge dragen, vokloen aan de lengte, welke door deze dames behoorlijk wordt geacht. Naar verluidt, zal aan dit verzoek werkelijk ge volg worden gegeven en de vrouwten. wier rokken korter blijken be ziin dan 25 cM. boven de hielen, nullen worden gerappor teerd wegens kwetsing van hat betamelijk- beittagevoel. Hpllandsche melk per vliegtuig naar Engeland. Uiit Londen meldt men aun tie ..Mat)'.", dat <ie „Daily Ghronicle" er melding van maakt, dat er nu dagelijks melk gezon den wordt uit Nederland voor invaliden èn Engeland. Deze melk wordt overge bracht per vliegtuig, door de zorgen van de firma Van den Bergh. Te Rotterdam wordt de melk in gestempelde bussen ge sloten. In Croydon worden ze oogombiik- kelyik in ontvangst genomen, zoodat twee uren na het melken in Nederland de melk reede voor de zoeken in Engeland op taf-el staat De rechten van het model. Kian een model rechten laten gelden op de schilderijen, waarvoor .het" heeft ge poseerd? De vrouw van Kees van Dongen, rijn gotrouw model gedurende verse heiden o huwelijke- en werkbaren, meent van wel. en natuurlijk bemoeit zöch heel de Pa- rij sche kunstwereld met het geval. De Ikweatie is dat Van Dongen wil scheiden; de andore partij weigert en wd bovendien in gjeon goval afzien van hot recht, dat ze meent te hebben op tie schilderijen van haar man. waarvoor ze poseerde. Hot wordt een proces en. hoe de rechterlijke uitspraak ook luiden moge. voor Van Don gen weer een pracht-reclame na die met liet portret van Anatole France. Het Hotel „Atlanta" te Amsterdam. Naar de Tel. verneemt, heeft het ge meentebestuur van Amsterdam opnieuw van zyn belang>tteliling voor de plannen - tot den bouw van het hotel .Atlanta" doen biyicen, door verschil lende boezeggimgen te doen, ten einde deze piLaimen te bevor deren.

Goudsche Courant | 1921 | | pagina 3