een Dienstbode rnkrija ei Telegrafie. itabakbelastiiigJ MEISJES en LEERLINGEN gevraagd EERSTE KLAS-INRICHTING. C. A. B. BANTZINGER Circus CARRE MMSGE1TO. DE GROOTE 'ZWAAN", VOOR DEN ZOMER! L. VAN RLANKENSTEIN, Commissioni^air in Effecten, BR1LLANTE VOORSTELLINGEN^ Schitterende Gala-Voorstelling Amerika's inmenging. STADSNIEUWS; predikbeurten. Mevronv JOHiRNi fiN DE K1STEELE, een nette Juffrouw of Burgermeisje DIENSTBODE. Dienstbode, Kamers. MOTORBOOTJE Kauwgom ANTON COOPS Elegante ^Sportmanteta Frins Jozef I Karei I t mirkan uit Wascana u kl" Corona's C. MICHAËLIS DAMESTASCHJES, PORTEMONNAIES enz. Tandborstels, Tandpasta en Tandpoeder voor allo afdoolingen, bij DAALMAkS Co. THALIA THEATER ACHTER DE COULISSEN STOOM-.n CHEMISCHE WASSCHERIJ Voor Badcostuums, Zwembroeken, Badmutsen en Badhanddoeken is het beste adres Celluloid Spoj/hzenhanger 95 ct. BALT. A. DE JONG, Gouda GOUDA GROOTE MARKT Nederlandsch Slechts eenige dagen! 2 VOORSTELLINGEN Groote Familie-Matinée k Groote Sport-Voorstellingen Vreugde over Amerika's vertegenwoordiging in den Oppersten Raad. Harvey begroet De taak van den nieuwen gezant Bijeenkomst van den Oppersten Raad uitgesteld. Voortzetting der interpellaties. De toestand in Opper-Silezië niet verbeterd. Protest van vluchtelingen. ONS OVERZICHT. Gisteren ziin in de Fransche Kamer de laterpexiauieö voorts:Met Miereerst nam de communist Mnrcei Caotun het woord, die Bgna geheel Europa hééft met vreugde de boodschap vernomen dat de nieuwe pre sident der Vereenigde Staten besloten heeft weer een afgevaardigde te benoemen in den Oppersten Raad, m. a. w. weer deel te ne men aan de regeling der internationale aan gelegenheden, die in hoofdzaak Europeesche zaken zijn. De vreugde, die vooral in Enge land en Duitschland werd gevoeld is een bewijs, dat de politici eigenlijk zelve niet goed meer een uitweg zien en nu hopen dat uit de nieuwe wereld, nieuwe gedachten zul len komen. Daarbij komt dan dat Duitsch land van Amerika verwacht, dat het de zware eiachen weet te verzachten, terwijl Groot-Brittannië hoopt op steun tegenover het radicale, wraakzuchtige Frankrijk, dat voortdurend den ex-tegenstander hardhan diger wil aanpakken dan Lloyd George ge- wenscht acht. De hartelijkheid waarmee hij Harvey, den nieuwen Amerikaanschen ge zant, gisteren aan een maaltijd te zijner eere gegeven, heeft begroet, was dan ook volkomen oprecht. In een rede noemde de premier het van groot belang voor den we reldvrede, dat de Ver. Staten daar verte genwoordigd zijn. De Europeesche diploma tie werkt in een dichte haag van oude vee ten en het is moeilijk om het juiste pad te vinden. Het is terwille van onze eigen veiligheid van het allerhoogste belang, dat wij mid delen vinden om de naties uit het doolhof te verlossen. Wij verwelkomen deze nieuwe macht (de Ver. Staten) die krachtig werkt, helder van hoofd is en niet belemmerd wordt door deze oude twisten. Het verheugt ons te zien, dat de Ver. Sta ten komen, omdat wij wenschen, dat Ame rika ons uit de moeilijkheden zal helpen. In den loop van zijn antwoord zei Harvey: De nieuwe president is er met iedere vezel van zijn ziel van overtuigd, dat de vriend schap en goede wil altijd tusschen de groote Engelsche volken hebben bestaan en door zijn vertegenwoordiging verplicht hij zich tot vastberaden samenwerking. Het Amerikaansche aanbod om de hel pende hand toe te steken moet niet in de eerste plaats worden toegeschreven aan teergevoeligheid. Mijn land is gereed om met Groot-Brittannië samen te werken in de eerste plaats omdat het in zijn eigen be lang is en in de tweede plaats omdat het voor beide landen voordeel oplevert. De pre sident der Ver. Staten is, nu hij eenmaal in functie is, niet iemand om terug te keeren en hij heeft verklaard, dat de Ver. Staten ten volle hun deel moeten dragen bij het bevorderen van den werelvrede. Mijn re geering heeft mij gemachtigd om deel te ne men aan de besprekingen van den Opper sten Raad inzake het Opper-Silezische vraagstuk. Met het oog echter op het besluit van het Amertkaanscne volk om Amerika niet aan den Volkenbond te doen deelnemen, kan de huidige regeering der Ver. Staten met den Volkenbond niets te maken hebben. iNwtier wordit no*c gemeld, dat de regee- xukwr der Ver. Staten niet verimwct, dat hij deel aal nemen aan een gedetailleerde be- ajxreiuJWf en evenmin zal Amerika verte- gienrwoordurd zjjn in de oomité's ter be- aprekung van vmagauiixiken, zooais die met betrekking tot de grenoen. Harvev zal de vergaderingen van den O. R. buwonen met hot doel een uiteenzetting te geven van het algemeen standpunt der regeenmg van Washington. Nu aal Harvey niet zoo spoedtug aan t werk behoeven als 't plan was. want dut wordt nu wel duideliik, van de conferen tie betreffende Opper-Silezië zal voorioo- pig met veel komen. Briand heeft er geen lust ui, doet dus geen pognng om de de batten in Se Fmnsche Kamer te bespoe digen, dae, naar de bladen verwachten, hoogabwaarscluindrik met voor Zondag zou den eindigen. Dan moet Bnand's antiwoord nog komen, wel lacht met re- en dunlieken en wanneer dut allemaal achter den rug m. zal hij eindeluik Engeland er definitief van in kennis stellen of hii zal deelnemen aan de conferentie van den Oppersten Raad. Er kan dm nog heel wat tiid worden zoek gebracht en SiSarza due Italië zou gaan vertegenwoordigen en al reisvaardig wes. heeft dan ook wijselijk sun vertrek uitge- steld. Nu zijn er wei geruchten dat Briand en Lloyd George elkaar voorloowig eens te Boulogne zouden ontmoeten en dat Sfdrza dan toch ook van die partti xou zijn. dus dat men een onder onsje zou beleggen al vorens officieel als „Opperste Raad" in te- geniwoordagtoeid van dten Amertkaaascheo gezant te vergaderen, doch voor 't «ogen blik durven we daaraan niet meer waarde toekennen dan als aan .geruchten". tegen de politiek der regeermg de bez. la ren van zyn gro^p formuleerde. Hm Hr- oordeeide de kapualiatasohe politiek, wel ke in de kwestie van Opper-Silezie wordt gevolgd, protesteerde tegen het plan tot bezettnar van de Ruhr, alsmede tegen de mobiluaatae der lichting 1919. Na een korte interventie van Barthou. minister van oorlog, die zei de dat de vrien den van Cachm (dies hebben gedaan om de ongehoorzaamheid der soldaten uit te lokken, doch daarin niet zijn geslaagd, nam Forgeoi het woord om ziin groote rede te houden. In het eerste gedeedte toonde For- geot zich verontwaardigd over het door de Commissie van Herstel vastgestelde cii- fer, dat belachelijk laag is in verhouding tot de bedragen, waaraan Frankrijk wer kelijk behoefte heeft. Te dien owaebte is de regeeitng evenzeer verantwoordelijk als de Commissie. &pr. herinnerde er aan dat h« zich na het accoord van Parijs geweld heeft moeten aandoen om het te aanvaar den. Thans vergeleek hü het Pariische cij fer met dat van de overeenkomst van Lon den en toonde aan dat de laatste nog na deel ïger is voor Frankiriik. De Romer luisterde met aandacht naar deze nauwkeurige en met cijfers doorspek te uiteenzetting. De conclusie was dat Frankrijk het bedrag niet kan aanvaarden. Vervolgens tot het positieve deel zijner rede komend, stelde Forgeot voor de aan Frankrijk verschuldigde bedragen niet in goud doch in franken vast te stellen, het geen veel voordeediger is in geval de frank stijgt en waartoe het verdrag van Ver sailles machtigt. Spr. betoogde vervolgens dat hii niet veel verwacht van het gebruik der Duit- &Che werkkrachten in die bevrijde gebieden, waarvan de bewoners een afkeer hebben noch van de betalingen in natura als een .voortreffelijk betalingsmiddel. Ten slotte zeide Forgeot dat de Kamer het onbetwistbaar recht heeft de overeen komst van Londen af te wiiaen, en diat zij dit dient te doen. Een verwerping zou ernstig zijn, doch minder ernstig dan de houding van Amerika, dat heeft geweigerd bet verdrag van Versailles te bekrachti gen, minder erg dan de jongste woorden van Lloyd George (langdurige bijval). Hii eindigde met te zepigen dat de Kamer dus moet weigeren het ac coord van Londen te aanvaarden. De geheele Kamer, zelfs vele socialis ten. appiaudiseerden. Na een korte pauze verdedigde Lou- cheur in een technische rede de ciifers der Londensche overeenkomst en bestreed de redeneering en conclusies van Forgeot. De toestand in Opper-Silezië schijnt er intusschen niet beter op te worden. De in sluiting van de industriesteden duurt nog steeds voort. Na Kattowitz, Beuthen en Gleiwitz is ook Köningshütte volkomen in gesloten. Gisterochtend om 6 uur stuurden de insurgenten nog eens onderhandelaars naar Kattowitz om de overgave van de stad te eischen; ze werden echter .teruggezon den. Het gemeentebestuur van Kattowitz meent bij deze vanzelfsprekende weigering te kunnen blijven, daar gisteravond de Fransche kreitscontroleur opnieuw uitdruk kelijk beloofd heeft de stad te zullen be schermen. Naar de Berlijnsche bladen melden is door veertienduizend vluchtelingen uit vijf entwintig gemeenten in het district Kosel tot de minister-presidenten van Frankrijk Engeland en Italië een fel protest gericht tegen het vandalisme van de Poolsche op standelingen. BUITENLANDSCH NIEUWS. BELGIE. Veroordeelde activisten. Door het assisenhof van Oost-Vlaande ren te Gent werden «iateren bii verstek veroordeeld de volgende, thans in Neder land verbiiivencle. stichters en redacteuren van het tijdens de Duxtsche bezetting op gerichte activistische blad. De Vlaamsche Pbst. later De Genteche Courant: Domela Nieuwenhuys (Nederlander van geboorte) tot de doodstraf, deleter Leo Pi card, le venslange opsluiting, dokter Jules van Rov en Jan Baptist de Boeve twintig jaar bui tengewone opsluiting. Jozef Boulengier en August Remouchamps tien jaar opsluiting. Ook werden allen levenslang beroofd van hunne burgerrechten. BINNENLAND. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer zijn tot hervatting der werkzaamheden bijeengeroe pen tegen Dinsdag 24 Mei, des avonds 8% Ned. Kamer van Koophandel voor het Rijnland. In Keulen is een Nederlandsche Kamer van Koophandel opgericht, die zich bezig houden met de bevordering der economische betrekkingen tusschen Nederland en Rijn land, welke sedert den oorlog ten zeerité zijn uitgebreid. Tot voorzitter van de K. v. K. werd de heer H. W. Verhey gekozen. Tot zijn plaats vervangers de heeren H. L. Gaastra en J. H. E. Vertin, alsmede de h.h. directeur-ge neraal Ott en de Nederlandsche vice-consul C. Scheibier. Tot sydicus van de Kamer werd mr. Victor Kaifer gekozen. De minister van Financiën. Naar het „Centrum" meldt zijn alle ge ruchten over het aftreden, niet alleen wat het Kabinet in zijn geheel, maar zelfs wat den minister van Financiën betreft, van el- ken redelijken rond ontbloot. Naar de oplossing der ontstane moeilijk heid zal worden gestreefd door de indie ning van een nieuw art. 7 van het ontwerp tot regeling der Grondbelasting, waardoor eenigermate wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren in de Tweede Kamer te berde gebracht. Premie-woningbouw. Het enorme aantal verzoeken om bijdra gen en hypothecair voorschot uit 's Rijks kas ten behoeve van den bouw van wonin gen, gegrond op de bepalingen van het Kon. besluit van 8 November 1920 (pjremie- bouw), maakt het onmogelijk, met de tot beden gevolgde methode om op elk verzoek een afzonderlijke beschikking te nemen, door te gaan. In verband hiermede zal voortaan gere geld wekelijks, n.L in de Staatscourant van Vrijdag in den vorm van een beschikking, worden bekend gemaakt, ten behoeve van welke gemeenten en onder welke voorwaar, den bijdragen worden toegekend, terwijl de gemeenschappelijke beschikkingen van de ministers van Arbeid en Financiën voor het verleenen van hypothecaire voorschotten ook wekelijks in de Staatscourant van Vrij dag zullen worden opgenomen. Aan elk gemeentebestuur, in die beschik king genoemd, zal voorts door de zorgen van het dep. van Arbeid een overdruk van de betreffende beschikking worden gezon den. GOUDA, 21 Mei 1921. Gemeenteraad van Gouda. De Raad der gemeente Gouda is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 24 Mei 1921, des namiddags te 3 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: Installatie van den heer P. Bokhoven, be noemd lid van den Gemeenteraad, in de va cature N. A. van der Ree. Benoemingen: a- Het voorstel tot benoe ming van een onderwijzer aan de O. L. school no. 1. b. Het voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school no. 3. Het voorstel tot aankoop van bagger- schuiten voor den gemeentelijken Reini gingsdienst. Het voorstel tot uitbreiding van het gas buizen- en kabelnet der gemeentelijke licht fabrieken. Het voorstel om tijdelijk in gebruik af te staan aan de S. S. een strook grom! van den toegangsweg naar het station. Het voorstel tot onderhandsche verhuring van weiland gelegen in het stadsdeel Kort Haarlem aan C. Kaars. Het voorstel tot verleening van recht van uitgang en overpad op gerioleerden grond der gemeente aan A. Wagenaar. Het voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van den bouw eener nieuwe school voor de Vereeniging tot stichting en in standhouding van Chr. scholen voor L. O. en U. L. O. Vaststelling van een suppletoir kohier H. O. 1920 (forensen). En verder voorkomende zaken. Inschrijving H. B. S. Boj de eerste inschrijving hebben zich aangegeven voor tien cursus 1921il922 dter R. H. B. S.: voor tie le klasse 46 Can dida ben. voor.de 2e M. 3. 3e kil. 3 en 4e kl. 1. Overtreding Arbeidswet. Bij de politie bestond reeds eenigen tijd het vermoeden, dat door den brood-, be schuit- en banketbakker M. J. v. V. aan de Groenendaal de Arbeidswet op schromelijke wijze werd overtreden, ten aanzien van den arbeid door jeugdige personen, die daar soms 12 en meer uren arbeid verrichtten. V. werd reeds eenige malen gewaar schuwd, maar gaf daarom blijkbaar nie mendal. Gisterenavond kwart over acht werd door de politie bij v. V. overtreding van de Ar beidswet geconstateerd ten aanzien van twee jongens en een man en werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Meermalen komen by de politie klachten over overtreding der Arbeidswet binnen, waarvan de betreffende werkgevers niet onkundig worden gelaten. Mocht het blijken, dat deze werkgevers zich aan dergelijke waarschuwingen niet storen, dan zullen ook ij de minder aangename gevolgen daarvan zeker ondervinden. Besmettelijke ziekten. Deze week is hier geen enkel geval van besmettelijke ziekten aangegeven. Afd. Gouda R. K. Volksbond. De afdeeling Gouda van den Ned. R. K, Volksbond, houdt op Vrijdag 27 Mei a.s., des avonds om kwart over acht, een leden vergadering. De heer A. C. van Berkel zal dan een lezing houden over het onderwerp: riet Bedrtjfsradenstelsel en Socialisatie. Circus Carré. De heer Carré heeft de krachten van z'n naarstig volkje onderschat, de mannen kun nen zich haasten, helaas beschikken ze niet over een tooverstokje om tent en toebehoo- ren in een oogwenk gereed te hebben. Alzoo: het circus was gisterenavond niet speel- waardig, de voorstelling ging niet door. Wat niet beiet, dat de gasten toch een deel van 't Goudsche publiek heeft geamuseerd. Tot 's .avonds laat stonden drommen om het zeildoek-bouwsel, keken in spanning toe bij 't oprichten van de hooge paai, die een open lucht-nummertje belooft, de rondrit in de manége, etc. 't Was de voorpret. Vanavond het eigenlijke feest, dan zal de muziek schetteren, 't licht schitteren, de zweep knallen, het zand omhoog stuiven onder de krachtige hoeven der fiere paarden en zal tenslotte de lucht trillen van het daverend geiach om de leuke clowns. Een prettige Za terdag- en Zondagavond staat voor de deur. prig nummer, waarin men alle onaange name gevolgen beleeft van 't verschrikke lijke feit dat twee bestuursleden van een dilettanten tooneeJvereenjgin* allebei ver liefd werden op de presidente en tenslotte bet hoofdnummer ,,Het groote heimwee". De ondertitel uou kunnen luiden: ..Eén uur van onbedachtzaamheidmet vele stop peltjes, die de smartelijke rest te raden geven of de veelzeggende waarschuwing van den wijzen dichter: „Wees tevreden met uw lot". Dit levensdrama in 6 acten is een, vóór alles mooie en spannende film met moraal, een tik ie sentimenteel, maar dat mag een Hollander wed en ie gaat na afloop naar huis in de zaoht-weeke mee gaande stemming van brave Zondagsschool- kindert jes na een indrukwekkend vertel - uurtje. En dat gevoel Ls een enkelen keer volwassenen wel aangenaam. Thalia Theater. Een circus in de stad beteekent meestal voor de bioscoop-theaters slechter bezochte zalen. Het was dus voor beide theaters hier 'n buitenkansje, dat Carré nog niet opende, waardoor veien uit den omtrek de voorstel ling bezochten. En ongetwijfeld hebben zij zich er uitstekend geamuseerd, want wat deze week wederom wordt gepresenteerd, is een bezoek aan Thalia ten volle waard. Het hoofdnummer „Achter de Coulissen!'waar in de bekende kleine Odette allerliefst spel te zien geeft, de wekelijksche Courant, een komisch Amerikaansch nummer en boven dien het vervolg van het filmwerk „De Ko ningin der Aarde", dat buitengewoon span nend is en weer reikhalzend uit doet zien naar het vervolg van aanstaande week, alle nummers werken zonder uitzondering er toe mede om de bezoekers enkele uren op de meest aangename wijze bezig te houden. Op het tooneel zong de kleine soubrette Jeanne Joncret enkele aardige nummertjes. OndankB haar aankondiging als „Nederland sche soujfttte" wilde het ons voorkomen, dat zij haar Vlaamsche accent nog niet ge heel en al kwijt was! Z(j oogstte veel ap plaus. Witte Bioecoop. De teJeurgeeteldec. die gisteren een circus- ibezoek misliepen en in arren moede maar naar de Wdtte Bioscoop trokken, zullen after all geen spijt hebben gehad over hun avond Ze troffen het: t i« tuist deze week een uitgelezen programma, dat veel te zien en veel te genieten biedt. Een natuur opname, een komische film, nog een «rap- BERGAMBACHT. Door het centraal stembureau zijn tot le den van den Gemeenteraad alhier benoemd verklaard de heeren: Joh. Boer en T. Bur ger. BERKENWOUDE. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school alhier zijn geplaatst de dames A. A. E. Piersma en van Eik, beiden te Gouda. BODEGRAVEN. Te 's-Gravenhage ziin geslaagd voor het examen akte 1. <k de dames E. C. J. van tier Luiden en J. G. M. Moes. alhier. BOSKOOP. De Raad dezer gemeente zal op Dinsdag 24 Mei a.s. des namiddags 7 uur eene open bare vergadering houden. De te behandelen onderwerpen zijn: Opening. Beëediging van den heer C. J. van den Broek. Vaststelling der notulen van de vergadering van 28 April 1921. Ingeko men stukken. Mededeelingen. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een con cept-besluit, regelende de voorwaarden, waarop een gedeelte der openbare school ten behoeve van het bijzonder onderwijs in bruikleen zal worden gegeven. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een con cept-besluit tot wijziging der gemeente-be- grooting, dienst 1920. Voorstel van B. en W. om hun een crediet te verleenen voor bac teriologisch onderzoek van het drinkwater der regenbekken. Mededeelmg van B. en W., met betrekking tot het verzoek van den heer J. Spruyt, om voorstellen te doen tot wederinstelling eener Commissie van bij stand voor de gemeentebedrijven. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de be noeming der Commissie, bedoeld in art. 31 van het Reglement van Orde voor de verga dering van den Raad. Aanbieding door B. en W. van balans en winst- en verliesreke ning over 1920, van de Gasfabriek en de Waterleiding, met daarbij behoorende be scheiden. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-verordening op de heffing en van eene op de invordering eener belasting op vermakelijkheden. Aan bieding door B. W. ter vaststelling van een concept-verordening tot regeling van het Vervolgonderwijs. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-wij ziging van de Algemeene Politieverorde ning. Aanbieding door B. en W. van ver zoeken om ontheffing of vermindering van hoofdelijken omslag over 1920. Rondvraag. In de gehouden vergadering der vereeni ging „Pro Rege" zijn tot Bestuursleden ge kozen de heeren Th. v. d. Willik, L. Eige- man en J. Blonk, resp. als Voorzitter, Secre taris en Penningmeester. De vereeniging telt thans 40 leden. De metselaar van der Vliet alhier viel Donderdag j.l. van den steiger der in aan bouw zijnde R. Kath. school met het onge lukkig gevolg, dat hü een arm brak. CAPELLE a. d. IJSSEL. In den nacht van 18 op 19 dezer hebben ongenoode gasten zich toegang verschaft tot de Ned. Herv. Kerk alhier, waar zij echter niets van hun gading vonden. 4 kippen van den koster werden medege- HAASTRECHT. De jaarlyksche grasverpachting van het grasgewas langs den Slangenweg zal plaats hebben op Dinsdag 24 Mei vjn. 9% uur. MOORDRECHT. De verbouwing van het heerenhuis no. K. tot postkantoor, is opgedragen aan den heer L. Vermeer, alhier. De heer Joh. J. Engelbregt slaagde te 's-Gravenhage voor het vak-examen van kantoorbediende lste klasse bij de poste rijen. De IJselmuur achter het gemeentehuis, die reeds lang in slechten toestand was, zal hersteld worden. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. De Gemeenteraad heeft 1000 beschik baar gesteld voor de werklooze glasarbei ders. Een gelijk bedrag wordt door het Rijk gegeven. Door de gemeente heeft een lijst gecircu leerd tot het verkrijgen van handteekenin- gen van ouders van schoolgaande kinderen, die voor de invoering van den ouden tijd op de openbare lagere scholen zijn. De ouderdom8commi88ies hadden besloten aan B. en W. te adviseeren de schooltijden te doen zijn van 9 tot 12 en van 2 tot 4. Aldus is nu besloten. Aan de bijzondere school zijn de school tijden van 10 tot 1 en van 2% tot 4%. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem, al hier is beroepen Ds. N. Lujjendjjk te Scher- penisse. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ds. G. v. Montfrans hoopt 6 Juni afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente al hier. Den 12den Juni volgt zijn intrede te Sommeisdijk, waar hij eerst zal worden be vestigd door ds. Alers uit Middelharnis. OUDËWATER. In de Herv. Kenk alhier ia een bank biljet Tan 100 gecollecteerd voor de Voetbalwedstrijden Zondag 22 Mei. Nerra alhier tegen Vioa II uit Haas trecht. Rohda I alhier tegen V. O. C. uit Rotterdam (le klasse N. V. B.). SLUIPWIJK. Ds. J. J. ran Oosterzee. predikant al hier, heeft het beroep naar de gemeente van Hien en Doodewaard aangenomen. STOLWIJK. Vanwege het gemeentebestuur van 's-Gra venhage is gisteren aanbesteed het ver bouwen van de Burgerschool aan de Nep- tunusstraat no. 92. Laagste inschrijvers waren gebrs. Loef, alhier voor 35.798. ZoodJagmAdidag 2 uur zal op het VUtesae- terrein alhier een voetba 1 wedstrijd plaats hebben tusschen Vitesse 1 alhier en Viog 1 te Haastrecht. LUCHTVAART. De vlucht naar Ned.-Indië. Naar „Aneta" verneemt, ligt het in de bedoeling van de Marine-autoriteiten den luitenant ter zee Goedhart, die zijn plan om r Indië te vliegen in verband met de ge beurtenissen in Mesopotamië moest uitstel len tot dit najaar, per scheepsgelegenheid uit te zenden naar Oost-Indië, terwijl ook de voor Indië bestemde watervliegtuigen voor den Marinedienst ih de tropen per stoomer naar de Oost zullen worden over gebracht, zoodat dan, daar geen andere ma rinevliegers beschikbaar zyn of zich voor dezen tocht hebben aangemeld, de mogelijk heid om per watervliegtuig naar Indië te vertrekken, in de naaste toekomst is weg genomen. In deskundige kringen wordt een en an der ter. zeerste betreurd, daar men van meening is, dat het zeer wel mogelijk is, dat de thansj bestaande zwarighedet, die mo menteel een beletsel zyn voor een vlucht r Indië via Mesopotamië, over enkele maanden niet meer zullen bestaan. KUNST. Rabindranath Tagore in Duitschland. Raihkidranath Tagore zai eind Mei op verzoek varn de Universiteit te Frankfort voordracht houden. MARKTBERICHTEN. Coöp. Tuiniersvereeniging „Gouda en Omstreken". GroentetiveiUng. Veiling van 20 Mei 1921. Komkommers le soort 1121; id. 2e soort 914; id. 3e soort 58; Bloemkool le soort 20.9034.60, id. 2e soort 12.60 -25.80; id. 3e soort ƒ817; id. uitschot ƒ27; Kropsla le soort ƒ0.602.40; id. 2e soort ƒ0.100.60 per 100 stuks; Postelein ƒ816; Spinazie 0.109; Zuring 6; Peu len ƒ1.061.16; Doperwten ƒ64/8; Sja lotten ƒ4.1010.50 per 100 K.G.; Peen le soort 1524 id. 2e soort 213; Rabarber ƒ1.10—8.70; Radys 1.60—2.60; Raapstelen ƒ0.40; Peterselie ƒ8.30; Selderie ƒ3.20— 6.90; Sjalotten ƒ0.80—! per 1U0 bos; Zu ring ƒ0.30; Slavelien ƒ0.01—0.06; Radijs ƒ0.170.32 per kist; Aardbeien per pond ƒ0.60—0.76; Eieren per 100 stuks ƒ880- 9.20. Ndeuwerkealk a. d. IJsel. 20 Mei. VeuOingisbericht der Coöp. Tuinbouwvei ling Nieuwerkerk a. d. LJsel en Omstre ken. Kaakomloommers f 14.90. Eng. kom kommers f 11.60—14. Eng. komkommers 2e soort f 9.20—10.30, kleone halve kom kommers 38, groengele komkommers 11. bloemkool f 19—29. 2e soort f 12-22. uitschot 1 0.658.90, sla f 1.40-4.60. 2e soort 0.801.60, alles per 100: slavelien 0u06 per kist; peen f 1122. 2e soort 10.10, selderie 8.30—5. radijs f 1.40. alles per 10 Ofbos; postelein f 811.80, stek 1 210.80, spinazie f 4.70. alles per 100 K.G. SPORT. VOETBAL. Wedstrijdprogramma voor Zondag 22 Mei Kampioenschap van Nederland. Brede: N. A. C.—-ïAjax. Groningen: Be QuickGo Ahead. Goudsche Voethal Bond. le ldasse: G. S. V. 1Gouda 2. T. O. P. 2—Bodegraven 1. 3e Masse: Victoiriaan 2—Woerden 2. Schoonh. 3Moordrecht 2. Gouda 4iZwammerdam 2. LAWN-TENNIS. 3e Masse: TJ.OJ). (Gouda) Ready T. B. 2 (Haag). 3e kinase: Goudsche L. T.'C.Advantage (Utrecht). B. O.. E. D. (Utrecht)—T. I* O. D. (Gouda). - Game (Voort».)—Be 1 (Gouda). Motorclub „Gouda". Maandagavond 8% uur ledtemveHWdenn* in „Concordia" ter beaprekk* van een** clubtochhen. OOrilMG 22 MEI. ffrmonstr. Kerk. 10% u. Ds. B. Nieuiwbur*, an. Ned. Herv. Pared, te Boskoop. St, Janskerk, 7% u. v.m. Qs. F. W. G. Ver heul. 10 u. v-rn. De hear L. G. de Bruym. candudiaat te Zeist. 6 u. nan. Ds. Joh. E. Bijl. Doopen Kleine Kerk. 10 u. vjm. Ds. F. G. Hospers. Buthersche Kerk. 10 u. van. Ds. TIK. Schar- ten. „Ons Hiuds". Turfmarkt. Rev. Soc. Verbond. 6% u. n.m. Ds. v. d. Holk uit Schoon hoven. Geref. Kerk. Turfmarkt. 10 u. v.m. Ds. T. Sap, 5% u. n.m. Ds. Veder, doorpen. Geref Kerk. Kattensanged. 10 u vju. Ds. JVedier, 5% u. njn. Ds. T. Sap. Gemeente. Turfmarkt. 10 u. vjn. en u njm. Ds. J. Ovenduin van Moerr- 8' AMMEKSTÖL. Ned. Herv. Kerk, 2 u. n.m. Ds. B. J. Kaals van Stolwiik. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 Va u. van. Ds. J. v. d. Heyden. BERGAMBACHT. Ned Herv. Kerk. 7 u. n.m. Ds. v. d. Spek van Schoonhoven. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. vm. Ds. P. Gflas. GOUDERAK. Ned. Her#. Kerk1. 10 u. vjm. en 7 u. n.m. Ds. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. E. v. d. Broek. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. njm. Ds. J. v. d. Wodf. OUDEWATER. iHerv. Kerk, 10 u. vjm. en 6 u. njm. Ds. Buiskool. Geref. Kerk, 10 u. vjn. an 7 u. n.m., Ds. de Bruin. MOORDRECHT. Ned Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. Knip huizen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Bvangeliisatiegebouw. 10% u. vjm. en 7% u. n.m. de heer C. de Vries, god ooderw. WAARDER. Ned. Herv. Kerk. 9% u. (oude tüd) Ds. H. A. Leemans, pred. te Harlingen, beves tiging van Ds. C. J. Leemans.. 6 u. n.m. Ds. C. J. Leenmans. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. Steenbeek te Wilnis. 6 u. n.m. Ds. Steenbeek. Remonstr. Kerk, 10 u. v-m. Dis. G. W. G. Goedhart van Arnhem. WOENSDAG. 25 MEI. GOUDA. St. Janskerk. 12 u. m. Ds. F. W. G. Ver heul, Huwelijksinzegening. BURGERLIJKE STAND. GOUDA. GffifflORElN: 15 Mei. Maria Johanna, d. v. J. de Wit en A. Verburg. 17. Geurt Jan en Petnoneilla Christina, z. en d v. G. J GrandlLa en J. R. Buis. CoenraadL z. v. J. C. P. van Duureu en G. van der Ree. 18. Hendrilka. d. v. K. de Booü en J. van Eijk. Jan. v. v. B. Bnoer en M. W. Schouten. 20. WiJKhelm. z. v. E. Flach OiNDHRTROiUWlD: J. A. Oathel en A. J. de Boodi. J. van Loon en J. van der Pol. P. Schouten en J. M. J. van Leeu wen. W. Janssen en A. N. Schouten. I— J. J. de Bruin en C. M. van der Louw. J. M. de Vries en L. Hamburger. A. J. Spa as en C. J. M. Jaspers. J. Groe nendal en J. G. Verbeek. OVERLEDEN: 19 Mei. Amtondus A. Ooimens, 37 1. BOSKOOP. Burgerlijke stand van 1 tot 15 Mei GEBOREN: Jacobus, z. v. C. Akerboom 'en M. v. TiHburg. Leendert Cornelia, z. v. E. Versluis en G. Haak. Geertrui, z. v. F. v. d. Velde en F. Kortland. Jan Dirk, z. v. A. Ndihof en A. Qosterom. Elberta. d v. N. Barendsz en G. v. Tien- hoven. Helena Hendriks, d v. H. A. Boekraad en E. M. Uitenhroek. Petro- nella en Danker, d. en z. v. J. Dortland en G. v. d Berg. Cornelia Pieter. z. v. J. A. Driesprong em J. v. 't Hof. Gerrit. z. v. M. v. Tol en H. Hoosbeek. WU- helmiiina, d v. J. Groenewegen en D. H. de Vink. GETROUWD: N. A. v. d Vis en J. Boe. H. J. Peters en H. v. Kleef. W. J. v. d. Graai» en A. y. d, WÜllik. OVERLEDEN: H. J. v. d. Meiiden, 8 j. C. A. v. Amsterdam. 7 i. LANGE RUIGE WEIDE. GEBOREN: Jannetje, d v. G. Kasius en W. Bol. ONDERTROUWD: J. van Selm, 30 j. te Vleuten en J. C. Boerefijn, 26 j. H. van 't Hoog, 24 j. te Gouda en A. Uittenbogaard, 20 J. D. van der Panne, 23 j. te Bodegraven en G. Perdijk, 22 j. OUDEWATER. GEBOREN: Hendrika Adriana, d. v. J. de Waal en C. Staal; Hendrika, d. v. H. Goudkamp en H. J. v. Vliet; Hendrika, d. v. J. Oostrom en J. H. C. Verhoeven. ONDERTROUWD: Theodoras Marinus van der Steen 29 j. te Gouda en Grietje PrinB 24 j.; Johannes Antonius Vermeij 24 j. en Alijda Maria van der Steegt 26 j. te Hekendorp. GETROUWD: J. W. H. Kuipers en H. M". Heesen. ADVERTENTIëN: De Heer en Mevrouw VAN VREUMINUEN—Oybeiundee Keven hiermede kennis van de ge boorte van een ZOON. Amersfoort, 21 Mei '21. Langestraat 48. 9 De Heer en Mevrouw CLEYNDERT—SCHALK betuigen hierbij hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hun zoon ondervon den. Kraamvisite's worden bij voorkeur Woensdag 25 Mei van 34Va uur af gewacht. mm is Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze beste Moe der, Wteuws van din Htsr FREDERIK SMITS in den ouderdom van 61 jaar. 's-Gravenhage, D. M. SMITS. Gantoeng, C. J. SMITS. 's-Gravenhage, 19 Mei 1921. Laan van Meerdervoort 182. De Crematie zal plaats hebben in het Crematorium te Wester- veld Maandag e.k. te 12.15 uur. Eenige en algemeene kennis- Keving. 28 Gevraagd te Utrecht, genegen met behulp van een dienst bode de geheele huishouding op zich te nemen, koken vereischte. Zich aan te melden bij Mevr. POLAK, Markt 25, Gouda. Voor spoedigst gevraagd een nette, degelijke in klein gezin. Flink loon. Adres; Prins Hendriklaan 38 (bo venhuis), Rotterdam. 2578 12 In Rijngeest en E wiegeest kan wor den geplaatst niet jonger dan 18 jaar. Loon 350 365 's jaars, met bewassching. Aanbieding bij het Hoofd der Huis houding. 2580 16 Dame, b. b. h. h., zoekt tegen 1 Juli geheel of gedeeltelijk met of zonder pension. Brieven met prijsopgave onder no. 2508 Bureau „Goudsche Courant", Markt 31. 16 Tb koop oon Staal ploot lang M. 5.50breed M. 1.35, met 7 P K. Bezine Motor. Loopt 12 K M. per uur. H. HAGENDIJK, Blok makerstraat 27a, Rotterdam. scoi 9 DIJKGRAAF en HOOGHEEMRA DEN van RIJNLAND, brengen bij deze ter openbare kennis 1°. dat het gaarderboek voor het loopenüe jaar ter inzage van ingelan den zal liggen van 25 Mei tot en met 7 Juni aanstaande, en wel het gaar derboek in zijn geheel ter Secretarie van Rijnland te Leiden (op eiken werkdag van des morgens 9 tot des namiddags 4*/2 uur) en uittreksels uit het gaarderboek op de gemeente- Secretariën van de hoofdplaatsen der districten 2°. dat de Ingelanden hunne be zwaren binnen acht dagen na de ter inzage ligging, en dus uiterlijk op 15 Juni e.k., schriftelijk en met de noo- dige bewijsstukken gestaafd, aan de Vereenigde Vergadering moeten heb ben ingezonden. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, J. VAN DE KASTEELE, le Dijkgraaf. C. W. VAN DER POT Bzn., 2Ma m Secretaris. (pepermunt-kruizemunt en vruchtentmaak) Dreglat wqditraat 31. De gelegenheid is opengesteld tot het afleggen van he|r> examen voor leerling telegrafist en kantoorbedien de, welk examen begin Juli a.s. te 's-Gravenhage zal worden gehouden. Aanmelding moet geschieden vóór 15 Juni a.s. bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie 6e Afdeeling D te 's-Gravenhage. *76 m Nadere inlichtingen, o.a. betreffen de vrijstelling van het examen wegens het bezit van diploma, zijn te beko men bij den Directeur van het Post en Telegraafkantoor te dezer plaatse. \#ln prima geheelJ S wollen stoffen——.*^ in 10 moderne Kleuren S grootste Keuge^i 19,75, 22.75. 24.75, 29.75, enz. IfooqathaatO eKo tfcerdsm WIJ ontvingen geheel nieuwe groote essertlmenten In alle afdeellngen. ■1 H. H. ROOKERS vraagt p'ijs en levering conditie van aanbevelend, Du biitu fubrlakan. „UlflIIIUU KLEIWEG mr, T*l. 517 SCHOENMAKERIJ BOELEKADE 132-211 TELEFOON 803 van nog enkele SPOTPRIJZEN. Drogisterij HARKT 6. Verkrtjfbaar bQ S. H VAN LOON II v/k WOÏ.f a Ca ALS HOOFDNUMMER: Schitterend filmspel uit het variëtéloven in 4 afdeel ingen. In de hoofdrollen de beroemde filmsterren Medtmeltelle Vanher N de kleine Odette. Op het tooneel optreden van LA PITITI JIANNK Neerlandüch jonaste Soubrette met haar nieuwste transformatie-schetsen ALS EXTRA NUMMER de xevende episode van het geweldige filmwerk DB .KONINC IN DER AARDI getiteld Tol Zagen dop Monschhald. Overweldigend van mis en scène. Elke episode is een afzonderlijk verhaal. 2584 ExpMcaties^OUIS AMBRIOLA. S0 BLEEKERSSINGEL 65. GOUDA. TELEFOON 540. Ruime keuxe ZOMER-TRICOT-, m MACCO- en NET-ONDERGOEDEREN. NIEUWE HAVEN 70»/ 11 ROTTERDAM. 2581 ïfetoon Nr. 13055. 80 HAARZAK, 58 en 75 cent. PALMOLIVE ZEEP SO CGnt. *""u PARFUMERIEËN. TOILETARTIKELEN. Directeur-eigenaar: ALBERT CARRÉ. Heden en volgende dagen 'e avonds S uur ■et uun aehitturund Programmal Behaal nieuw «oor Gaode! Morgan. ZONDAG «8 MKI 'e Middags a uur met halve entree-prljiea veer de jeugd an gratie panj-rljdtn 't Avonds O uur MS\ mat hetialtda programme ale le DEN HAA8 vertoead. 2570 124 Volgende dagen 's avonds uur

Goudsche Courant | 1921 | | pagina 2