1 tijdelijke leeraren, RAAD' VAN ARBEID GOUDA. Militair Hospitaal Net Meisje gevraagd Werkster henkes - C. MÏCHAËLIS, Groote Samenkomst De Valera gaat naar Londen. STADSNIEUWS. PREDIKBEURTEN. Net Burgerwoonhuis GOUDA. wagenmakersknecht en halfwas Kaal-, Neus- en Oorarts De bureaux van den Raad van Arbeid te Gouda zijn verplaatst naar het aan de Karnemelksloot. 3130 60 Opengesteld voor het publiek van 8V12 uur v.m. en van Vla-S uur n.m. Des Zaterdags van 8*12-12 uur v.m. De conferentie te Dublin beraadslaagde over een wapenstilstand. Lloyd George's uitnoodiging aangenomen. De Britsche regeering bereidt den wapenstilstand voor. Blijde en sombere voorteekenen. Fransche controle-commissie teruggeroepen. De uitspraken van 't Leipzigsche Hof niet erkend? Windigriitz' onthullingen tegengesproken. ONS OVERZICHT. De Valera «aat naar Londen! Hij zal met Lloyd George en Craig beraadslagen over de pacificatie van Ieriand en vootr- loopig wordt een wapenstilstand gesloten, die reeds Maandag a.s. ingaat, nog vroe ger dus dan de meest optimisten gemeend «hadden, welike veronderstelden, dat in het gunstigste geval tijdens de Londcnsche conferentie over een voorloopige staking der vüandelyikiheden zou worden beraad slaagd. Gistervoormiddag werden op het stad huis te Dublin de besprekingen voortgezet van de Sinn Feinleiders De Valera en Ar thur Griffith met lord Middelton en de drie overige vertegenwoordigers der Zuid- Iersahe unionisten. De Valera kwam om tien uur in 't stadhuis aan en werd dooi de buitenstaande menigte weer luide toe gejuicht. Kort daarna verscheen Arthur Griffith. Beiden hadden eerst een bespre king met den burgemeester van Duhlin. Lord Middloton en zijn collega's, die te vo ren ook een afzonderlijke bespreking hiel den, verschenen om elf uur en ook zii wer den door de menigte luide toegejuicht. By de aankomst van de leden der conferentie werden de toegangen tot het stadhuis slechts door enkele stedelijke agenten be waakt. Terwijl de Sinn Fedn- en de unionisti sche vertegenwoordigers in den namiddag bijeen waren, verscheen generaal sir Mac Ready, de opperbevelhebber der Britsche troepen in Ierland, in uniform op het stad huis. Hij werd daar ontvangen door den burgemeester, die hem terstond naar de conferentie leidde, waar Mac Readv met de Valera en de anderen aan de onderhan delingen deelnam. Anderhalf uur lang bleef hij ten stadhuize. Omtrent het verhandelde meldt een spe ciale editie van het Iersche bulletin van gisteravond het volgende: „President De Valera deelde aan de conferentie de ter men mede, waarin hij denkt te antwoor den op de uitnoodiging van den Britschen premier. (Tot bijwoning van de conferen tie te Londen.) In de vorige zitting van de conferentie", aldus het bulletin, „werd de meening uitgesproken, dat het onmoge lijk zou zijn, de onderhandelingen met eenige hoop op het bereiken van een bevre digend resultaat te voeren, tenzij het bloed vergieten in Ierland ophoudt. De brief, door Lloyd George aan lord Middletom ge schreven, die ter conferentie werd voorge lezen, drukt dezelfde meening uvt en geeft te kennen, dat de Britsche regeering bereid is toe te stemmen in het ophouden der vij andelijkheden van beide zijden." Tot zoo ver het bulletin. Gisteravond heeft De Valera het vol gende antwoord geseind aan Lloyd George: ,#Het verlangen, door u namens de Brit sche' regeering uitgesproken, om dei» eeuwenlangen strijd tusBchen de volken van deze beide eilanden te beëindigen en betrekkingen van nabuurschappeiiike har monie te vestagen, is ook de oprechte wensch van het volk van Ierland. Ik raad pleegde miin collega's ep verwierf tevens de instemming van de vertegenwoordigers der minderheid van onze^ natie met betrek king tot de uitnoodiging, door u tot mil gericht. In antwoord hierop wehsch ik te zoggen dat ik bereid ben u te ontmoeten en met u ti: spreken over de basis, waarop een conferentie als door u bedoeld, kan worden gehouden met redelijk® hoop, om het ge- wenBchte doel te bereiken." De Britsche militaire autoriteiten in Ier land doen stappen, om aldaar een wapen stilstand vanaf Maandagmiddag 12 uur. al gemeen toegepast te krijgen. De wapenstilstand komt dus van de zijde der Britsche regeerimg, hoewel wordt ver wacht, dat ook van Sinn Fein-zijde de wa penstilstand zal worden afgekondigd. Vroeger echter is er al op gewezen, dat het op groote moeilijkheden zal stuiten deze doorgevoerd te krijgen, omdat het Sinn Fein-leger te weinig georganiseerd is, dat een bevel uit 't hoofdkwartier ge geven oogenblikkelijk en unaniem zou wor den opgevolgd. Intusschen is men vol hoop. Men gelooft wel dat het ei al zien enkele voorteeken in, dat d« conferentie te Lon den in het Buckingjhampeleis gehouden wordt, immers dat was ook de plaats van de mislukte Home Rule-conferentae in het begin van 1914. De koning heeft nJ. zijn paleis weer beschikbaar gesteld voor de deelnemers aan de onderhandelingen. Hij is vol belangstelling in den gang van za ken en heeft o.a. gasteren lord Craig. den premier van Ulster ttntvangen. Evenals over Smuts' reis naar Londen is hierover niets uitgelekt. Afwachten is nu weer de boodschap: spannende dagen ziin in aan tocht. Te Berlijn is zaakt doordat de missie, die tot taak heeft de processen te Leipzig bij te wonen en te controle aren. •telegrafisch opdracht van de Fransche re geering gekregen heeft Leipzig te verlaten. Met haar zijd alle Eizaaser getuigen ver trokken. Men wtjet niet. of het vertrek der dele gatie een gevolg is van de voijpissen dan wel van de vijandige betooging der bevol king. In het eerste geval moet worden afge wacht, zegt Wolff, of de Ëngelsche com missie die heeft bericht Dinsdag ter wit ting aanwezig te zullen zijn, zal wegblij ven, dan wel of Frankrijk in deze aange legenheid afzonderlijk optreedt. Het proces zal zonder de controle-coimmissie worden voortgezet, verzekert een bericht uit Ber lijn, doch dit is praktisch onmogelijk, want de uitspraken zonder toezicht der controle commissie gedaan, zijn ongeldig. Daarom doet het bevel dat de getuigen en de com missie moesten vertrekken vermoeden dat het wel degelijk gegeven is met de bedoe ling het proces te doen beëindigen en dat het voor het Leipziger Gerechtshof betee- kent een beschuldiging- van partijdigheid. Dit is ook de meening van de Berliner Zei- tung am Mittag. Overigens zoeken de mees te Berlynsche bladen achter de terugroe ping der Fransche commissie een politieke bedoeling. Frankrijk, zoo meenen zij, zocht een reden om de sancties te handhaven. .yAlleen de „Freiheit", die gistermorgen de vrijspraak van Slenger critiseende, geeft Briand volkomen gelük. Het blad schrijft: Ook wii moeten Leip zig als een symptoom beschouwen en alles doen om te voorkomen, dat de daar tot uitdrukking komende gezindheid van DuitschJand nog langer haar vernietigen den invloed uitoefent. Wii zelf moeten er voor zorgen, dat deze justitie^ iwt*.iUr rechtsopvatting die der nationalistische kringen is, uit haar macht wordt ontzet. Het Rijkageredhitahof te Leipzig houdt zich thans bezig met het proces tegen lui tenant-generaal Schack en generaal Krus- door een reeks verkeerde aan de verspreiding van een typhus-epide- mie te hebben schuldig gemaakt, waardoor een groot aantal gevangenen is gestorven. Generaal Schack wordt verantwoordelijk gesteld voor den dood van 3000 gevange nen. Hij moet met voorbedachten rade het nemen van hygiënische maatregelen in het kamp hebben belet. De door typhus aan getaste zieken werden met gezonde sa men gebracht. Desinfectie-maatregelen zouden met opzet niet genomen ziin. De Weensohe „Arb. Ztg." verklaart, dat de onthullingen van prins Windisdhgr&tz leugens zijn en vraagt, waarom hij eigen lijk zoo lang met zijn mededeelingen heeft gewacht, als hy reeda tijdens den oorlog wist, dat Karolyi een hoogverrader was. Ook de door prins W. in verband met Karolyi genoemde Hongaarsche politici verklaren, dat aLles laster is. Intusschen wordt ujt Boedapest gemeld, dat de regeering voornemens is een uit gebreid onderzoek in te stellen tegen de aanstichters der October-revolutie en dat o.a. graaf Julius Andrassy zal worden ver- BINNENLAND. De kabinetscrisis. Het Centrum verneemt, dat de oplossing van de kabinetscrisis nog wel eenigen tijd in beslag kan nemen. Het belastbaar inkomen daalt. •De invloed van de tijdsomstandigheden schijnt zich in den Haag volgens de N. H. Ort. reeds af te spiegelen in het belast baar inkomen, dat voor de inkomstenbe lasting in aanmerking komt. Uit de be schikbare gegevens moet reeds niet ondui delijk blijken, dat het belastbaar inkomen a.ch thans in dalende lijn beweegt. Bezwaren tegen uit keeringen. De minister van arbeid heeft bepaald, dat B. en W. van Amsterdam terecht be zwaar hebben gemaakt tegen uitkeerin- gen, tot een bedrag van f 20.686, uit de iwerkloozenkas van den Algem. Nederl. iBouwarbeider&bond aan leden van dien bond gedurende een uitsluiting, en heeft bevolen, dat genoemd bedrag binnen een maan in de wericloozenkas moet worden teruggestort. Subsidie werkiooZenkassen. iDe minister van arbeid heeft aan de lamiarbeiderabonden meegedeeld, dat het subsidie voor de werkloozenikassen van die organisaties niet heoger dan 100 kan worden vastgesteld en dat de bijdragen van de leden zullen moeten worden ver hoogd en gebracht op 30 cte. voor de losse en 6 cets per week voor de vaalt© jube4A de ra. De tegenwoordige bijdragen ziin resp. 26 en 3 ets. per week. Indien de vakbonden mochten willen overgaan tot tie invoering van een afzonderlijke klasse met een hoo- gere udtkeering, dan 1.60 per dag, zal de bijdrage van de tot die klasfie beboe rende leden bovendien nog naar verhou ding hooger moeten zijn. De minister acht verhooging van subsi die-percentage reeds daarom niet mogelijk omdat zü de medewerking van de platte landsgemeenten aan de regeling neerge legd in het werkloosheidsbesluit 1917. ern stig in gevaar zou brengen. De Handelsfaculteit. De voordracht voor economische geschiedenis. Naar de „Tel." verneemt zijn op de voor dracht voor de economische geschiedenis, als eerste candidaat prof. N. W. Posthumus uit Rotterdam, en als tweede candidaat dr. «J. Y. van Diller te De actie v Vervolging van Kolthek te wachten? Naar de „Tel." verneemt, is tegen het Tweede Kamerlid Kolthek proces-verbaal opgemaakt wegens opruiing in een verga- dering door de S. A. M. V., j.l. Dinsdag te Appingedam gehouden. LUCHTVAART. Een nieuw vliegtuig. Er zijn in Engeland geslaagde proeven genomen met een nieuw vliegtuig dat ont worpen is door den Britschen vliegdeskun- dige kapitein de Havilland. Wanneer Blechts een motor van 450 P.K. gebruikt wordt, kan het met een snelheid van 192 K.M. per uur behalve zijn bestuur der en diens helper, tien reizigers en vijf honderd pond bagage vervoeren. Gebruikt de motor maar zijn halve kracht kan het vliegtuig met volle lading gemid deld 160 K.M. m het uur vliegen. Men «al met een snelheid tweemaal groo- ter dan die van den snelsten trein en met alle geriefelijkheid reizigers kUi nnen vervoe ren voor een prijs, die lager is dan die voor een reis eerste klasse met het spoor. De Predikbeurten 4§r Nederl. Herv. Gemeente. De vorige week is namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente'aan de dagbladen hier bericht, dat, in verband met de omzet ting van het Predikbeurtenblad der Ned. Hervormde Gemeente van Gouda en Omstre ken met ingang van 1 Juli de opgaven der predikbeurten der Ned. Herv. Gemeente met uitzondering van die van Ds. Borger alleen in genoemd predikbeurtenblad zouden worden opgenomen en dat overname van bedoelde beurten nadrukkelijk verboden wordt krachtens de Auteurswet 1912. Dat schrijven heeft ons wel wat bevreemd. De opname der predikbeurten in de dag bladen heeft een geschiedenis. Gedurende 1919 was er een afspraak met een der pre dikanten gemaakt, waarbij aan de beide dagbladen de predikbeurten der Ned. Herv. Gemeente werden verstrekt voor een be paald bedrag per jaar ten behoeve der Diaconie. Daarna is gevolgd een verzoek aan die bladen om goed te vinden, dat die beurten ook door het toen op te richten pre dikbeurtenblad van den heer Wessels zouden worden opgenomen. Onzerzijds is daartegen geen bezwaar gemaakt, doch is tevens ge wezen op de billijkheid, dat dan ook van die zijde een bedrag zou worden afgestaan aan de Diaconie der N. H. Gemeente. Van des Kerkeraads zijde zijn die voor waarden niet te niet gedaan. En nu komt in eens des Kerkeraads brief met het verbod tot opname der beurten. Wij hebben tot driemalen toe een poging gewaagd om te trachten den Voorzitter van den Kerkeraad op het onjuiste van het standpunt van het college te wijzen, maar zijn daarin niet kunnen slagen. Wij hebben het toen opgegeven. En nu de quaeatie zelve. De Kerke raad verbiedt de overname op grond van de Auteurswet 1912. Welnu, nu dit college langs dien weg „rechten" wil laten gelden, waar het allereerst „plichten" had behooren te vervullen, nu meenen wij, die een verzoek wellicht in overweging zouden hebben geno men, voor een dreigement niet uit den weg te moeten gaan. De opname der beurten ge schiedt verder, zooals de wet dat o.i. ver oorlooft. Wy achten het noodig hieraan nog te moeten toevoegen, dat het besluit van den Kerkeraad genomen is tijdens de afwezig heid van Ds. Borger, die zich daarmede ab soluut niet kan vereenigen. GOUDA, 9 Juli 1921. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Gouda is bijeenge roepen tegen Dinsdag 12 Juli 1921, des na middags te 1% uur. Aan de orde worden gesteld: Het voorstel tot benoeming van een Re gent van het Van Iterson-Ziekenhuis in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer G. Prince. Het voorstel betreffende de Gemeentelij ke Belastingen naar het inkomen ingevolge de gewijzigde Gemeentewet. Het voorstel ter zake reorganisatie van het Lager Onderwijs in verband met de Lager Onderwijswet 1920. Het voorstel betreffende de Schoolkinder voeding. Het voorstel tot aanschaffing van materi aal voor de Gemeente-Lichtfabrieken. Het voorstel tot wijziging van het con tract vor de electriciteitslevering aan Haas trecht. Het voorstel betreffende verhooging van hqt bouwvoorschot voor de door de gemeen te gebouwde 126 woningen in het stadsdeel Kort Haarlem (eerste complex). Het voorstel tot vaststelling der rekening van den Reinigingsdienst over 1920. Het voorstel betreffende het verleenen van premievry pensioen aan de leeraren van het Gymnasium. Het voorstel tot wijziging der gemeente- bqgrooting voor het dienstjaar 1921. Vaststelling primitief kohier H. O. 1921, lo gedeelte. En Verder voorkomende zaken. Promotie. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht is bevorderd tot arts de heer W. B. Smit, al hier. Diploma M.U.L.O. Te Rotterdam zijn gisteren geslaagd voor het examen M.U.L.O. diploma B, W. A. Speltie en J. H. E. M. van Heuveln, alhier, leerlingen van de le Burgerschool voor jon gens, hoofd de heer W. den Hoed. Faillissement. De Rechtbank te Rotterdam heeft uitge sproken het faillissement van G. van Ra- vestein, Heerenstraat 106 alhier. Tot cura tor is benoemd Mr. R. Rensma. Extra Orgelbespeling. Het programma voor de extra orgelbespe ling op Dinsdag 12 Juli des avonds half acht in de St. Janskerk, te geven door den heer J. H. B. Spaanderman, met welwillende me dewerking van mejuffrouw Rie Kist, mezzo sopraan en den heer P. J. van der Bilt, ba riton, beiden te Amsterdam, bevat werken van J. S. Bach, F. Mendelssolin-Barthpldy, Fr. Schubert, Hugo Wolf, L, F. Brandts Buys, Max Reger, Rich. Strauss, Guilmant, Duparec en E. Silas. Thalia-Theater. Het moge voor getrouwe bioscoopbezoe kers een aanbeveling zijn, dat Hans Mieren- dorff, bekend als Baron Murphy uit de Ko ningin der Aarde de hoofdrol speèlt in het drama „Hartentroef", dat deze week als hoofdnummer in Thalia loopt. Hij wordt daarbij geassisteerd op schitterende wyze door een reeks le klas filmartisten, terwyl regie en mise-en-scène uitnemend z«n ver zorgd. Ook het bijprogramma is zooals we dat in Thalia gewend zijn, nitnemend. Dit programma wordt ook deze week slechts 8 dagen gegeven, vanaf Maandag wordt in Thalia voortgegaan met de door de Directie noodig geachte veranderingen aan tooneel en,-zaal te brengen. Beent ettelijke ziekten. 'Alhier zijn deze week geconstateerd 7 gevallen van scabiës en 1 geval van me ningitis. Bellachini. Jammer, dat „menéér Bellachini", zooals z'n trouwe vazal den goochelaar noemde, zijn bezoek aan Gouda niet tot de kermis heeft uitgesteld. Hij zou dan zeker meer be langstellenden in de heilige tooverkunat ge lokt hebben dan op den heerlijken zomer avond van gisteren en wat hy te bieden heeft, is op-en-top een kermisvermaak, waann boeren, burgers en buitenlui ver maak scheppen. Dadelijk bij den ingang kreeg je dat gevoel al, de schemerduistere zaal, die je binnen liep de zalige verwach ting, die in je keel klopte, wanneer je de zeildoeken tent binnengiuurde, de wit-ge- broekte en rood gerokte bediende, die ijverig heen en weer liep om de schaarsche bezoe kers, die in 't ruime „Kunstmin" elk wel een twintigtal stoelen hadden kunnen be zetten, consciëntieus naar hun plaats te ge leiden en een fladderig program met veel zetfouten in de hand te stoppen raison van zooveel, dan eindelijk 't vele belevende schelletje, 't opschuiven van 't gordijn, de meneer in rok poëtisch beschenen door ros sig licht en die een speech in 't Duitsch be gon af te steken, waarvoor alleen de jeugd zich al in verbazing vergaapte, waarna hy zich een roos op de revers tooverde. Ap plaus! Dan wordt het magisch licht ont stoken en in snel tempo volgen allerlei ver wonderlijke toeren elkaar op. Een joggie moet te hulp komen voor 't munten bezwe ren. Een succesnummer. De jongeling ver staat geen woord van het Duitsch, de aglios- tro heeft zichzelf nog maar heel weinig ken nis van 't Nederlandsch kunnen aantooveren, maar z'n kunst heeft toch wel in ander op zicht nut voor 'm: twee guldens wörden verdubbeld, verviervoudigd zelfs, later weet hy overal geldstukken te voorschijn te brengen: een bezoeker heeft geld in den neus, een ander't haar, een derde op een kraag, etc. 't Lykt wel, of ieder aan wezige een modern „ezeltje strekje" is. Op een even gemakkelijke manier verschaft me neer Bellachini zich eieren en z'n roodge- rokte travant dien hij in een groote kist heeft gestopt verandert hy eerst in een „duivel", daarna doet hy hem verdwijnen en een dame voor hem in de plaats komen. En 't wonderlijkst van alles is nog de spiritis tische lei: Een doodgewone lei wordt in een nog doodgewoner krant gewikkeld, eenige aanwezigen schrijven een aantal cijfers on der elkaar, die worden opgeteld, dan wordt de lei ontpakt en blykt de som keurig net jes op de lei te zijn verschenen. Na de eerste pauze liet mevrouw Bella chini haar prestaties bewonderen: losmaken van vastgeknoopte voorwerpen, doen ver dwijnen van handschoenen, te voorschijn tooveren van zyden zakdoekjes uit een, voor de oogen van 't publiek uit ringen en kran ten vervaardigde tambouryn, het verande ren der vermelde doekjes in een vlag, enz. enz. Eindelijk wordt mevrouw B. geblind doekt, haar man wijst verschillende voor werpen aan, die ze vlug weet te noemen, ook kan ze 't jaartal zeggen van een geld stuk, dat een der aanwezigen in de beurs heeft, etc. Een prachtig staaltje van oefe ning in 't formuleeren van vragen en ont houden wat iedere woordschikking, elke klemtoon beduidt, Trouwens, alle oefenin gen werden met groote behendigheid uitge voerd en de zeer nauwlettend toeziende kon toch maar by uitzondering de truc doorzien. 't Was een prettige avond voor de bezoe kers. Zooals gezegd, als kermisvermaak of ter opluistering van een kinderpartijtje zou den de toeren zich uitnemend geleend heb ben. Goudsche Vereeniging voor Gezondheids koloniën. Het bestuur der vereeniganig schrijft ons: Niu de verslagen over 1920 der Goudsche Vereeniging voor Gezondheidifcoloniën we iden zijn aan de contri- verschillende gelden ook zijn binnengekomen, maakt de Vereeniging ernstige plannen tot uitzending van een kolonie in de maand September. De laatste jaren zyn, wat uitzending aangaat, ver- de prijzen van tend gestegen waren, maakten het biina onmogelijk een 30-taJ kinderen naar Zon- neheuvel te zenden. Toch is dit gebei|*l, maar ieder begrijpt dat dit zware offers gevraagd heeft en ook nu nog vraagt Een ieder die er iets voor voelt een zwak kind eens een maand buitenlucht, niets dan ge zondheid te laten inademen, steune dus de Goudsche Vereeniging voor Gezondheids- koloniën 'door een extra gave of geve zich voor een flink bedrag op als contribuant bij onzen penningmeest|r, den heer J. P. maet, Gouwe 114. Veel wordt gedaan voor het zwakke kind uit het buitenland, vergete men ook niet dat in ons eigen land vele bleekneusjes rondloopen, die door eenige wejken boschlucht in te ademen een flinke duw in de' goede richting krijgen en hun Ier voor wat deze Vei Gemeenteverslag 1920. VI. Omtrent de Gemeente lichtfabrieken afd.' Gas wordt het volgende vermeld: De steenkolenvoorziening bleef gedurende het geheele jaar nog in handen van de Rijkskolendistributie. De kolenpryzen ste gen dit jaar aanmerkelijk en varieerden van ƒ50.— tot ƒ69.50 per ton Amerikaansche kolen, welke soort kolen het meest werd gasverbruik 5 M3. en bed™ steeg dit jaar met bedroeg 2.487.054 M3. tegen- 2.377.572 Het 109.482 over 1919 met 2.377.572 M3., alzoo een meerdering van 4.64 De gaspryzen styging der kolenpi verhoogd met 3 cent per M8. De gaspryzen waren over 1920 als volgt: Vanaf 1 Januari tot 1 April gewoon gas 13 cent per M3., muntgas 14 cent, per M3„ vanaf 1 April tot 1 Sept.: 16 cent per M3., muntgas 17 et. per M3., vanaf 1 Sept.: 19 cetn per M3., muntgas 20 cent per M3. De financieel e resultaten zijn ook dit jaar gunstig te noemen, daar de netto-winst be draagt 18.703.81. De kostprijs per geproduceerde M3. gas bedroeg 13.4 cent, terwijl de kostprijs per verkochte M3. gas 16.63 cent bedroeg. De gemiddelde ontvangsten per verkochte M3. gas bedroegen 16.21 cent. Voor de straatverlichting werd het aan tal brandende lantaarns op 1 Januari 1920 vermeerderd met 144 stuks, zoodat op 31 December van dit jaar het aantal 834 be droeg. Het gasverbruik der openbare verlichting bedroeg 190.084 M3. Dit gas wordt gratis aan de gemeente geleverd. Het buizennet werd uitgebreid met 48 Meter hoofdbuis. Het aantal geplaatste me ters bedroeg op 31 Dec. 1920 5650 stuks. In 1919 was dit inclusief meters stadsgebou- wen 5683 stuks, een vermeerdering van 17 stuks. De toename van het aantal geplaatste meters bedroeg in de laatste jaren: 1909 237 stuks, 1910 153 stuks, 1911 334 stuks, 1912 768 stuks, 1913 597 stuks, 1914 408 stuks, 1915 219 stuks, 1916 102 stuks, 1917 234 stuks, 1918 883 stuks, 1919 28 stuks, 1920 17 stuks. Het aantal gasmotoren bedroeg op 1 Ja nuari 1920 18 stuks met een vermogen van 92% P.K.; dit aantal verminderde met 2 stuks, zoodat op 31 December 1920 aange sloten waren IJ stuks gasmotoren met een vermogen van Tl% P.K. De gasproductie bedroeg in totaal 2.900.940 M3., eèn vermeerdering dus te genover 1919 vaif 273.600 M3. of ca. 10.41 pCt. Voor de pwfchctie werden gebruikt 8.177.177 K.G. koleiF van verschillende kwa liteiten. De gasopbrengst per 100 K.G. be droeg 36.47 M3. De totale cokesproductie bedroeg 6.064.517 K.G., dus per 100 K.G. kolen 74.16 K.G. Aan koolteer werd geproduceerd 478.403 K.G. is 5.85 K.G. per 100 K.G. vergaste ko. len. De totale productie van ammoniakzout was 66.000 K.G. is 0.856 K.G. per 100 K.G. vergaste kolen Een graphiek geeft van een en ander een duidelijk beeld. Omtrent de electriciteitsafdeeling is het volgende vermeld: De capaciteit der machines en ketels werd ook in 1920 niet uitgebreid. De uitkl-edding der Centrale en van het ketelhuis is voor- loopig uitgesteld door het tot stand komen van een contract tot wederzydsche stroom- levering, in gevallen van stagnatie, mei; de N. V. Goudsche Machinale Garenspinnery, welke fabriek 1000 K.V.A. beschikbaar heeft. Tengevolge der belangrijke styging der kolenpryzen werden de electriciteitspryzen met 5 cent per K.W.U. verhoogd. De electriciteitspryzen waren dit jaar als volgt: Vanaf Januari tot September: lichtstroom 35 cent per K.W.U., krachtstroom (dubbel tarief) avondtarief 35 cent per K.W.U., dag. tarief 20 cent per K.W.U., krachtstroom ^enkel tarief) te allen tijde 35 cent per K. Vanaf September: lichtstroom 40 cent per K.W.U., krachtstroom (dubbel tarief) avondtarief 40 cent per K.W.U., dagtarief 25 cent per K.W.U., krachtstroom (enkel tarief) te allen tyde 35 cent per K.W.U. De kostprijs van de electriciteit bedroeg per verkochte K.W.U. 22.5 cent, terwyl de gemiddelde stroomontvangsten per K.W.U. ca. 20.87 cent bedroegen. De financieele resultaten van het electri- citeitsbedrijf zyn dit jaar niet zoo gunstig als in 1919. Werd over het boekjaar 1919 een winst behaald van 3379.12%, over dit jaar valt er een verlies te boeken vaa 17.353.24, waarbij echtfcr in aanmerking genomen dient te worden, dat over 1920 aan de gemeente voor de openbare verlich ting gratis werden geleverd 80.303 K.W.U. Voorts heeft, zooals verwacht werd, de verlaging van de kolenclausulefactor van 0.03 op 0.02 voor de stadscontracten een grooten invloed gehad op de financieele re sultaten van het bedryf. Het kabelnet werd dit jaar uitgebreid met totaal 1338 Meter; het aantal aansluitingen te Gouda nam dit jaar toe met 168 stuks. Einde 1919 bedroeg het aantal 1164 stuks, einde 1920 1332 stuks. Het aantal aansluitingen inclusief en bedroeg op 31 December 1920 3648 ?en 3098 op 31 December 1920. Het aantal motoren nam toe met 172 stuks en hun capaciteit met 544 P.K. Einde 1919 bedroeg het aantal 585 stuks PK einde 1920 757 stuks met (Wordt vervolgd.) (Zie verder Stadsnieuws Tweede Blad). BODEGRAVEN. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is be vorderd tot arts de heer W. J. van Runs- horst. BOSKOOP. De Rozententdonstelllng. De Rozententoonstelling zal Dinsdag a.s. te 2 uur n.m. officieel worden geopend door den heer P. van Hoek, Directeur-Generaal m Landbouw. De catalogus der tentoonstelling is ver schenen. Deze bevat behalve de samenstel ling der verschillende commissies en de jury, een lijst van inschrijvingen in het waarborgfonds, bijdragen en medailles, een volledige vermelding van de aanwezige soor- n, pl.m. 270. Voor de bloemenlief hebbers een schat! De heer C. Ph. Moerlands, rykstuinbouw- •nsulent alhier is benoemd tot lid van de commissie aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die een akte van be kwaamheid verlangen tót het geven van middelbaar onderwijs in den boschbouw of het geven van lager onderwijs in den bosch bouw of het geven van lager onderwijs in land- of tuinbouwkunde voor het jaar 1921 zitting zal houden te Wageningen. Tot voorzitter dier commissie is benoemd dr. K. H. M. van der Zande, inspecteur van het landbouwonderwijs te 's-Gravenhage. Te Rotterdam zyn geslaagd voor het M. U. L. O. diploma B, J. Bulk, C. v. Groos, A. van Kleef, J. J. Kooy, A. A. Koster, A. Oosthoek, J. Verkade, J. G. Pol en Chr. Ramp, allen alhier. HAASTRECHT. Gemeenteraad. Gistermiddag hield de gemeenteraad een openbare vergadering. Na opening door den voorzitter, baron van Hemert tot Diogéhoflas de aeèretaris de notulen, die na een kleine wijziging werden gearresteerd. De Voorzitter deed mededeeliag van het overlijden van den heer Boe re. aan wiens gedachtenis een droeve buide werd ge- Jit. Spr. prees de wijze waarop de over ledene als raadslid en wethouder zijn werit- eden heeft waargenomen. Besloten werd <le weduwe een schrijven van rouw beklag te zenden. Verschillende stukken waren ingekomen die geen aanleiding gaven tot discussie. Alle werden Voor kennisgeving aangeno- men. In verband met het overlijden van den heer Boere werd besloten de benoeming van een tijdelijk wethouder van de agenda te schrappen, i Van Gedep. Staten was een schrijven ontvangen betreffende de verpleging van uitbestede kinderen in gezinnen. Dienover- i eenkosnstig werd het reglement van het Burgerlijk Armbestuur gewijzigd. I Aan de orde was het voorstel van B. en 1 W;. tot uitbreiding van het electrisch net. I De heer Scheer vroeg of deze plan- I nen financieel gedekt zyn. I De Voorzitter antwoordde dat hier- voor een leeman» moet worden gesloten, doch eerst ddent het besluit te worden ge- nomen. Hii stelde voor de uitbreiding aan te besteden en ddt onderhands te doen. óm dat anders allerlei leveranciers inschrijven I die niet voor dit werk berekend zijn. De heer Scheer wijst er oip dat op 't oogenblik goedkoop palen te krijgen zyn, wegens opheffing van t net te Bergam bacht. Als de gemeente het benoodigde aantal kocht en die aan de firma aan wie het werk wordt gegund, leverde, zou dit ze-ker zyn ten voordeele der gemeenten. De heer v. d. Berg zeide dat bedoelde palen niet deugdelijk zijn. De Voorzitter achtte het gevaarlijk die palen te koopen, omdat degenen die 't werk uitvoert dan de verantwoordelijkheid voor t wetk' niet op zich zal nemen. De heer Scheer vond dat men toch een onderzoek zou kunnen instellen. Spoed- ei.schend is de kwestie niet. De heer v. d. Berg achtte het werk juist wel spoedeischend. Het voorstel van B. en W. werd aaoge- nomen. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel van B. en W. den prijs van bet electrisch licht ais volgt te regelen: t|im 10 K.W.U. f 0.45 per K.W.U., 11 tlm 25 K.W.U. f 0.36 per K.W.U.. 26 tlm 50 K. W.U. 0.27 per K.W.U., 51 tlm 250 K.W. I U. f 0.18 per K.W.U. 251 K.W.U. en meer f 0.13% per K.W.U. De heer Scheer informeerde hoeveel •voor 500 K.W.U. moet worden betagjd. De Voorzitter antwoordde dat voor de eerste tien K.W. 45 cent, voor" de vol gende vijftien K.W. 36 cent moet worden 'betaald, omdat anders iemand die precies 10 K.W. heeft gebruikt nog even 1 K.W. zou kunnen laten doorstroomen en zoo doende minder betalen. De heer Scheer vond deze regeling niet goed. Hij had gedacht dat bij groot- gebruik voor de heele hoeveelheid 13% cent per K.W.U. zou moeten worden be taald. Spr. vroeg hoe ddt in andere ge meenten geregeld is. De Voorzitter antwoordde dat een andere gemeente tot voorbeeld is gekozen. De regeling werkte daar uitstekend: ze is juist aldus ontworpen ter wille van de groote verbruikers. Besloten werd conform het voorstel van B. en W. Aan de orde was nu het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een postkan toor op het Maiktveld, mits een huur be taald wordt van f 800.— per jaar en de zekerheid door het Rijik gegeven wordt dat de houder van het Postkantoor'ddt perceel steeds be^pont. De Voorzitter lijk van de deelt nvanke- schriiven te hebben ontvangen dat van den brievengaarder f 180 huur kan worden ge vraagd, dat het Rijk 300 daarbij poa leg gen, zoodat f 480 was gegarandeerd. La ter bleek de directeur-generaal niet met deze regeling accoord te gaan. In een onderhoud met den inspecteur der posterijen is spr. aan de hand gedaan dat de gemeente het kantoor zou bouwen, wat op ongeveer f 8000 komt te staan. Daarbij komt 1000 aan grond. De ge meente moest dan een huurprijs vragen, welke dan aan den directeur-generaal zai worden voorgesteld. Spr. wilde f 800 huur vragen (d.L 9 van de oprichtingskos ten) en de zekerheid hebben dat het ge bouw steeds als postkantoor zal worden gebruikt. De heer Scheer vroeg of 't rijk geld levert voor 't bouwen. De Voorzatter antwoordde dat de gemeente den bouw voor eigen rekening jnoet doen geschieden. |De heer van Dyk vroeg of 800 huur voldoende is: 9 is niet veel. want men houd. De Voorzitter wees er op dat de onkosten voor onderhoud van gebouw naet hoo hoog zijn. De had er op aangedrongen een b pry's te vragen. Bovendien geldt het hier toch een gemeentebelang. De heer Re neon an was het hiermee eens en zeotle dat het kantoor op 't oogen blik zeeT angelegen gevestigd is. De heer v. d. Berg weerlegde deze op merking. De bewoners buiten het dorp kun nen alles met de bestellers meegeven. Nu er een telegraafkantoor komt is échter wel een nieuw gebouw noodig. De heer Reneman ble$f er bij dat 't Punt waar 't postkantoor nu is, ongele gen is. t De Voorzitter: Maar de heeren zijn I t er immers allemaal oyer eens dat tot w d*® bouw moet worden overgegaan? Het voorstel werd aangenomen. Op. de vraag van den heer A. C. Kraan 001 hypotheek voor te bouwen vlajjlg*. werd gunstig beschikt. Vervolgens stelden B. en W. voor om de huurcommissie voor Oudewater ook voor Haastrecht te doen optreden, waartoe ze heresd is. mats Haastrecht een bijdrage geeft van 100.(voor kosten van den secretaris) plus een bijdrage in de presen tiegelden 4 voorzitter en 3 leden) per te behandelen geval te berekenen. uEü ?.r te r die dit voorstel toe- lichtte, zeide dat het gedaan is in verband met klaahten over huuropdryving. die den laateten tyd zijn vernomen. - De heer Reneman zou het beter viaÉ den een eigen commdsede in te «tellen. De Voorzitter merkte op dat het voordeeliger is de huurcommiaaie uit Oude water zoo noodig te doen optreden. Ove rigens moet de Raad alleen de benoodigde bedragen voteeren, de instelling der com missie is aan B. en W. De heer Van Diik vroeg of die kosten voor een eigen commissie zeer hoog zijn. De Voorzitter zeide, dat 't hier zoo weinig voorkomt dat een eigen commissie veel duurder Is. De commissie uit Oude water rekent per geval, alleen de f 100 voor.den secretaris is een vaste bijdrage. Hier krijgt men geen secretaris voor f 100. De heer v. d. Berg was om verschil lende redenen blij met dit voorstel, vooral dat een commissie uit Oudewater en niet uit Gouda is gekozen. Met commissies uit Gouda heeft men onaangename ervarin gen opgedaan en bovendien kamen de huurprijzen uit Oudewater overeen met die in Haastrecht. Het voorstel werd aangenomen. Aan de orde kwam nu het voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan Joh. Oudyjc Azn. geen betaling te doen in zake leverantie boonen, als zijnde in strijd met art. 228 der Gemeentewet De Voorzitter deelde mede. dat uit onderzoek is gebleken dat betaling inder daad in strijd met de wet is. De kosten voor den advocaat 380.65, ziullen op de betreffende post worden bijgeschreven, j Een aantal af- en overschrijvingen wer den goedgekeurd. Ingekomen was nog een schrijven van Van Vliet om een auto te stallen in het gebouwtje van de distributie. De Voorzitter wil hem b.v. per maand doen betalen, opdat de gemeente haar rechten kan doen gelden. Werd aangenomen. De heeren Dogterom en van Dijk hadden de rekening nagezien van 't Ro- zendaalsche Armbestuur, welke sluit met een saldo van f 424.44. De begrooting sluit met f 3962.44. De rekening werd goedgekeurd. Daarna sloot de voorzatter de vergade ring. LEKKERKERK. Voor het M.Ü.L.O. diploma B is geslaagd te Rotterdam P. Boere. MOORDRECHT. De militieplichtige C. C. Wolfers, is voor een jaar vrijgesteld van de militie wegens kostwinnerschap. OUDEWATER. Aan de R.X. H. B. S. met 6-jarige cur sus te Maastricht is o.a. geslaagd, Mej. A. Verheul. iZondagmidjdag speelt Rohda I alhkjr te gen D. V. V. II riit Gouda. Burg. en Welh. brengen ter openbare kennis dat a.s. Woensdagavond 1 uur, op nieuw de verpachting der exploitatie der gemeentetram ten Stadhuize in baar zal plaats hébben. STOLWIJK. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht ƒ18.33. WADDINXVEEN. Te Rotterdam slaagde gisteren voor het M.U.L.O. diploma B, J. van Rijswijk, alhier. De gemeenteraad heeft besloten tot het aangaan van en geldleening groot 6000 ter bestrijding van de kosten van overname van den inrijstal en een deel van de Noordkade. Voorts is het kohier van den Hoofdelyken Omslag vastgesteld en het vermenigvuldi- gingscyfer bepaald op 0.87. ZEVENHUIZEN. De Rechtbank te Rotterdam heeft uitge sproken het faillissement van C. Ellenbaas, koopman alhier, en tot curator beneomd Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen te Gouda. GEMENGDE BERICHTEN. Motorrijwielen in huur. Het plan bestaat, inRotterdam op ver schillende punten huur-motorrywielen met zyspanwagens te statdonneeren. De dure groenten. In verband met de dure groenten heeft het bestuur der Haagsche afdeeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, als steeds zeer actief, een poging gedaan om haar leden aan goedkooper groenten te helpen. Zy wil een organisatie in het leven roepen, die nog tijdig voor den inmaak kan werken, zorgen voor winterprovisie (ook voor vruchten) voor goedkoope najaars- en wintergroenten, om, als de proef gelukt, door te gaan. Be stond de organisatie nu, dan zou zy bijv. nieuwe aardappelen, van de beste kwaliteit, kunnen leveren voor 13 cent per kilo, ter wyl de meesten thans het dubbele betalen. Voor het in het leven roepen van de be doelde organisatie is een fonds noodig, waarin elke deelneemster ten minste tien gulden dient te storten, een bedrag dat door de goedkoopere prijzen spoedig weer kan worden ingehaald. Vóór 15 Juli moeten er ten minste 800 aangeslotenen zyn bij de nieuwe organisa tie! Een inbreker. Te Roermond is gistermiddag iemand de woning van de winkelierster, Wed. R., die alleen thuis was, binnengedrongen. Na haar bewusteloos geslagen en met handen en voe ten gebonden te hebben, snuffelde hy alle kasten en laden na en verdween met mede neming van ruim 300 gulden. Eenige uren later werd de winkelierster door de buren in bewusteloozen toestand aangetroffen. LAND- EN ZEEMACHT. Onderofficiers-Vereeniging Ons Belang. Donderdag en Vrydag vergaderde het tweede gedeelte van de Onderofficiers- Vereeniging Ons Belang te Amersfoort. De heer W. Wyk, voorzitter van Ons Belang en Algemeen Vertegenwoordiger der Instellingen, opende de vergadering met^n korte inleiding. f Aan de orde is in de eerste plaats punt 2 van den beschrijvingsbrief. De verhou ding van de instellingen tot de vereeni ging O. B. en de hoofdiy'nen van de sta tuten en reglementen. De voorzitter leidt dit pont in en zet uiteen dat de instellingen zeer noodig zyn tot de instandhouding «ener goede organisatie. Het is niet waar, zoo zegt spreker, dat de instellingen gevaariyk zouden zUn, voor de organisatie. Hy bespreekt' het werken, het doel der instellingen als daar zyn: Coöperatieve Vereeniging Samenwerking, Levensver- zekering-Maatschappy, Patria, Stichting Sanatoriumfonds, Brandwaarborg-Maat- Bchapy, Voorwaarts, Onderlinge Voor zorg en Woningstichting Ons Belang. Behandeld wordt hierin, de stichting „Het Sanatoriumfonds". Na eenige beschouwingen en vragen van de zyde der Afdeelingen wordt het verslag over 1920 goedgekeurd. De af deeling Den Haag verzoekt mede steun te verleenen aa niyders aan zenuwzwak te, enz. In verband met de ingekomen gelden, zal hieraan worden voldaan. Harderwyk, wenscht de Sanatorium- dagen, feesten enz. te zien afgeschaft en stelt voor de donatie te verhoogen. Assen steunt dit voorstel, doch wil per jaar "één groote verloting, uitgaande van het Stichtings-beBturu en licht (lit toe in verband met de reglementswijziging. De voorstellen worden na eenige bestydihg verworpen. MARKTBERICHTEN. Oudewater. 8 Juli. Schoolmeesters f 9.5010, Eigenheimers 11—12, per 100 K.G. Boter 1 1.02—1.06 per pond. Kruisbessen 1820 pti* 100 pon'd. Roode bessen 17—22 per 100 pond. Tuinboonein 9.50—«12 per 100 KjG. liriM-nteoTeilint NIEUWERKERK a. d. IJSEL, 8 Juli. Coöperatieve Tuinbouwveiling Nieuwer- kerk a. d. IJsel en Omstreken. Eng. kom kommers ƒ8.10—10.10, id. 2e soort 4.70— 5.50, kleine halve komkommers 2.30—3.60, groengele komkommers ƒ6.10—6.50, bloem kool 9.8013.80, id. 2e soort ƒ6.40—7.80, uitschot 1.60, per 100; peen 10.8014.90 per 100 bos; tuinboonen 7.50—8.40, poste lein ƒ1121, per 100 k.g.; komkommerstek 28, per 100 k.g. SPORT. Algemeene Vergadering N. V. B. De Jaarlyksche Algemeene Vergadering van den N. V. B. heeit morgen om 1U.3U piaats in het clubgebouw van „Sparta", in den Spangenpolder te Rotterdam. VOETBAL. Zondag 10 Juli. Wedstryden om den „Uouda '-beker. Tweede ronae: 1 uur: I. S. V. V.—Alphen. 2.15 uur. J. Gouda—V.U.C. 3.30 uur. H. T.Ü.G.O.—T.O.P. 4.86 uur. K. 't NoordenU.S.C. ZWEMMEN. Waterpolo, le klasse A. Amsterdam. D. J. K. I—G. Z. C. I. 2e klasse A. Rotterdam. R. Z. C.—Maas II; B. Zaandam. NeptunesA. Z. P. C.: Amsterdam. D. J. K. II—A. Z. I. 3e klasse A. Den Haag. H, D. Z. P. C. -H. V. G. B.; C. Gouda. <5. Z. C. II—U. Z. C. II; Deventer. De IJsel—Zwarte Wazen Zutphen. Nept Z.P. C. Zwolle. Lames competitie 2e klasse, Zaandam. Thetis—H. D. Z. II; Utrecht U. Z. C.—R. D. Z. II. LAWN TENNIS. 3e klasse. Gouda: Be QuickGasam, R'dam. Voorburg: Gome—Wigwam 2, R'dam. KUNST. Concert Réunie door het Lewisch Univeraiteits-Trio, 'bestaande uit de heeren P. Hoogen- bergh, Piano, L. van Bommel. Viool. H. Benjamins, Cello, met welwillen de medewerking van de dame» Ani Riesa, Sopraan en Mevrouw M. Schouten—de Voogt De zon scheen warmpjes nog toen we naar de concertzaal gingen en het kostte eenige zelfoverwinning om den overgang mee te maken van de zonbeschenen straten naar de lampverlichte zaal. De opbrengst van het concert komt ten goede aan het Nedemandsch Studenten-Comité voor Steun- verieemng aan Noodiydende Studenten in Centraal- en Oost-Europa; wel in hooge mate te waardeer en. deze broederlyLe steun, die onze Nederlandsche studenten hun buitenlaadschen collega's aldus bieden; we lazen nu gelukkig eens niet dat die noodlydende studenten v&u «en beimaide confessie. Roomsch. Christelijk of wat dan ook, moeten zyn, maar hul® van mensch aan mensch. van makkers aan makkers. Is dat toch niet veel hooger? En spreekt het dan ook edgeniyik niet vanzelf, dat de opgekomen belangstellenden hartelyk ge stemd waren jegens de kunstzinnige stu dio* en de beide dames uit onze stad, die haar zoo gewaardeerde medewerking ver leenden? Gemakkelijk had het trio het zich bdj de Jreuze hunner stukken niet gemaakt, want het programma vermeldde niet minder dan: Trio Op. 11 bes dur van L. v. Beet hoven, verder het innig mooie Trio (Op. - No. 1 Fis-moll) van César Franck en ten alotte het Trio Op. 50 A-moU van Tschai- kowsky, alle drie werken, die geteld kun nen worden onder de zwaarste uit de mij- ziekditteratuur. Het ligt niet op onzen weg, om het gebod ene op een avond, waar het doel van hulpverleening voorop staat, aan kritiek te onderwerpen; wü wenschen de prestaties der heeren te roemen en te bewonderen de door hen bereikte vorde ringen in de muziek, waar veel studie aan vooraf moet zijn gegaan ear dat te meer waar het hier toch geldt dilettanten, voor wie de muziek verpooning is na hun stu die-van-all e-dag. Mej. Rieisz bekoorde weer door haar zong; haar uitspraak vooral was zeer ver zorgd; we noemen het recitatief en de Aria op Italiaansdhen tekst uit Mozart's Opera „Figaro's Hochzeii", .Der Linden- bsuin" van Schubert, verder het met tem perament gezongen „Ldebenfeder" van Weingartner en „Ourre tee yeux bleus" van Massenet, en tenslotte e«ki van Cath. van Rennet' zoo typeerende liedjes JDarpe- kinderdans''. Mevrouw Schoutende Voogt verzorgde de pianobegeleiding der zangnummers op bescheiden en muzikale wüze; zü droeg er veel toe bU. de zangnummers tot haar recht te doen komen. ff Zondag 10 Juli. UOUDA. Remonstr. Kerk. 10% u. v.m. Da H. Canne- gieter, Ned. Herv. Pred. te Lrempt. Lutnersche Kerk. 10 u. v.m. Ds. Th. Schar- ten, H. Avondmaal. Geref. Gemeente. Turfmarkt. 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Preekiesen. Geref. Kerk. Kattenaingei. 10 u. v.m. Da Sj. Pijper te ReeuWyk. 5% u n.m. Geen dienst Turfmarkt 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Veder. Aan het Predikbeurtenblad (voor Gouda) ontieenen we de volgende diensten: St Janskerk. 7% u. v.m. Ds. F. G. Hospera 10 u. v.m. Ds. F. W. G. Verheul. Kleine Kerk. 10 u v.m. Ds. Joh. E. Byl. AMMEKSTOL. Ned. Herv. Kerk. 6% u. n.m. Da J. v. d. Spek te Schoonhoven. BEKKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Da J. N. v. d. Heyden. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. P. Glas. GOUDEKAK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. M. B. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10 vm. Ds. E. v. d. Broek. Geref. Kerk. 10% u. v.m. en 6% u. n.m. Preeklezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. Knip huizen. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. v. Wyn- gaarden te Reeuwyk. 6 u. Ds. Hoek, voorber. H. A. Geref. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Da de Bruin. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Da B. J. Kanis. Onderwerp „Het Zwygen der ver drukten". Evangelisatiegebouw. 10% v.m. Ds. Vetha- ke, em. pred. te Woerden en 7% u. n.m. de heer C. A. de Vries, godsd. onderwyzer. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. ep 6% u. n.m. Ds. Steenbeek. In den ochtenddienst doo- pen. Remonstr. Kerk. 10 u. v.m. Da v. d. Pot, uit Rotterdam. GOUDA. Woensdag 13 Juli. 12 u. m. Huweiyksvoltrekldng in de St. Janskerk door Da J. E. Bijl. BURGERLIJKE STAND. GOUDA. GEBOREN: 6 Juli. Arie, z. v. W. Mathol en W. Zeverboom; 6 Juli. Wdllem Johannes, z. v. W. J. Dercksen en P. E van Wyk; 7 Juli. Emmerensje Cornelia, d. v. A. F. Nieuwveld en J. M. M. van den Heuvel. ONDERTROUWD: H. Sipsma en M. F. Verblauw; E. Sanders en W. H. Snel; P. J. Endenburg en M. Kreeft; A. van der Zwalm en E. Janssen; J. Boer en A. Meijboom; J. C. van Leeuwen en J. W. Kniest. OVERLEDEN: 6 Juli. Reinier van Bal- foy 76 j.; 7 Juli. Rosetta Dondorj, wed v. Jacobson 78 j. ADVERTENTIëN: Ondergeteekende stelde het op hoogen prijs zoovele bewijzen van belangstelling bg zijn 40-jarig zaken- jubileum te mogen ontvangen en dankt bij deze allen die dat hebben gedaan r»oht hartelyk daarvoor. 8806 10 De familie P. ROND. TE KOOP OEVRAAOD of Klein Heeranhuis met TUIN, op netten stand, wat spoedi)' ie aanvaarden is. Brieven onder No. 0180 Bureau Dagblad van Gouda, Gouwe 76. ma ia Aan de Ambachtsavondschool te Gouda worden gevraagd: in het bezit der akte Md (het recht- lijnig teekenen en het bouwkundig teekenen aan ambaohtsscholen). Bezoldiging overeenkomstig de Rijksregeling. Inzending van stukken aan Burge meester en Wethouders vóór 20 Juli 1921. Nadere inlichtingen verstrekt de Directeur «Ier school. was as ter opleiding in een winkel. Leeftijd niet beneden 14 jaar. Adres: BALT A. DE JONO, Ooit- haven 39. sawio Gevraagd, voor bet schoonhouden van een Kantoor. ssas» Adres: GOOSSENS Kattensingel 67. GEVRAAGD een aaiibiVdipg liefst in persoon h«j O SOUER, w agen makerij en smederjj Gouderak. nu 11 zal t« mn SI Juli NIST t« comultaaran Sl|ri. Darned BOELEKADE 132-211, TELEFOON 603. MAATSCHOENMAKERIJ. R EPAR ATIÊN, LEDERWAREN. In da BR00TE of ST. JANSKERK, op Wo.nsdag 13 Juli a.s. 's avonds holf 8. Spraken Dp. M. M. DEN HERTOO, NED. HEKV. PRED. I. VQ,....k.|«. Dcse oamenkomat bedoelt te sijn een anti'proceoaie-iamenkomat lol verlevendifinl vaa het proteetantache bewuatsijn. N.B. De. Hoopers sal het opeoln|awoord apreken. Da. Verheul apreekt een slotwoord. 3329 30 lodor dlo protostontseh voelt, vorzulmo nlot thans togsnwoordlg to zijn.

Goudsche Courant | 1921 | | pagina 2