Ho. *IEEN s c men NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN itan” De toestand in het Rijn- en Roergeoied. Geruchten van bemiddelingspogingen. -~ Engeische en Fransche arbei- dersvertegenwoordigers naar de Roer. Prof. Kohnstamm bepleit inter nationale arbitrage. Het motief: beveiliging van Frankrijk. Schen king van den Paus aan de Roerbevolking. De depreciatie van de Mark bij de belastingen. De toestand in Ierland. Een compromis voorstel inzake de Vlaamsche Universiteit. Vrijdag 18 Maart 1923 Mo. 15188 M WERKERK OUDERKERK., OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, 61" Jaargang ijzen. Slaopen en, Jw idt [tie nk. BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEU WER KERK OUDERKERK., OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. egligés, Matinés FEUILLETOM. Niet door menschenhanden gebouwd Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen 3 r ften. waliteiten. J E R. A ML '4 te zijn. afgewerkt. 716 130 4 3 k). w» Zm - 246 c.M. 245 245 245 245 245 245 245 245 460 5.65 Big. BF1C >rt, om Bid fs. is 4.35 4.40 4.75 2.15 2.60 3.30 4.20 3.65 fiOHBSCHE COÜBANT den w_ wdagnummer 20 INGENt 1—4 regels ƒ2.05, elke regel meer ƒ0.50. Op Ijoekhan- vóór de plaatsing rand 245 c.M. j 245 245 mredigheid. peinzende, bezorgde ziel keek. Zij volbracht haar taak onverbeterlijk, maar haar over groots bezorgheid zou haar zelf ten verderve strekken. Zóó ging zjj op in het vervullen van haar plicht, dat zelfverloochening als het ware haar tweede natuur werd. Wyl zij het prettig vond, als Tibbie er aardig uitzag, zorgde zij daarvoor, al moest het dikwijls geschieden ten eigen koste. Een oud ding, dat weer wat opgelapt werd, was goed ge noeg voor Alison zelf. Tib moest het mooie en het nieuwe hebben. Niemand keek naar Alison en niemand gaf om Alison; dat was haar overtuiging. Zij was handig met de naald, maar zy miste aangeboren bevallig heid, waarmede Tib in staat was een goed- koope katoenen jurk met haar eigen per soonlijke bekoring te kleeden. Alison kon niet coquetteeren met een lint of met een verlokkend effect een roos tusschen haar lijfje steken. Zij zei zelfs soms, dat zij een houthakker en een waterputter was en dat zou zy bly'ven tot het einde harer dagen. Haakte haar hart ooit naar een andere bestemming, toen de jaren voortrolden en haar jeugd meevoerden, waarby onmerk baar haar natuur verhardde, die geneigd was tot zachtheid? Zy poseerde niet voor martelares, en evenmin wenschte «ij, dat men haar opzettelijk prees, maar zy ver langde van iedereen, dat hy het pad v»n den plicht zou bewandelen, wat niemand zonder opofferingen volbrengt. Zy had zich blijmoedig opgeofferd en verbaasde er zich soms over, waarom enkelen dat zwaar von den. Zelfs haar broeder Patrick, hoe aan genaam en welsprekend ook op den kan- uitbarsting zou komen, wat er dan ook de gevolgen van mochten zyn. Het deed haar genoegen juffrouw Alisoo te zien glimlachen, terwijl deze den drup pel in den lepel onderzoekend bekeek. „De duivel heeft met dit kleine beetje niets uitstaande, Janet. Ik heb er in het begin te veel water by gedaan, en uut moe ten wy er weer uit zien te krygen, dat is alles. Maar nu heb ik er genoeg van, en ik laat het het aan jou over, om het verder in orde te maken, en ik loop even by me vrouw Dunlop aan. Als de dominee eerder thuiskomt dan ik, vraag hem dan vooral of hy wat heeft gegeten. „En als hy het niet heeft gedaan, dan zekeren eieren by zyn thee?" zei Janet droogjes. „Ik zal myn best doen met de gelei, maar het komt alleen door de zure appels van Rochallan. Het is een slecht soort, net als enkele menschen, wat men er in mengt of hoe men er aan werkt, hot zal niet smakelyk worden noch zyn doei bereiken, of hen er toe brengen zich aan hun eigen werk te geven.” ,Ze heeft in elk geval een mooie kleur”, zei juffrouw Alison, toen zij in het gloeien de lichtroode hart van den grooten inmaak- pot keek, te veel van haar huishoudelijke bezigheden vervuld om aan do filosofie van Janet haar aandacht te wijden. „Heb geduld en als ik terugkom laat ik dan niet zien, dat je het hebt af gegoten! Geduld, Janet, versta je, mijlen en mijlen van geduld, dan komt het met alles, ook met knorrige menschen en waterige appel gelei ten slotte in orde!” den over de gevolgen van de Koer bezet ting. Ook buiten de arbeiderskringen zyn er ve len, die trachten er een oplossing aan te geven. Prof. Kohnstamm heeft in het Han- een poging daartoe gewaagd: De van het Roergebied kan alleen af worden geregeld als tegelyk de ortelboèr van Oud» i, drie dooien ƒ140. ricoopem van W*r- «64 17 sel, beantwoordde niet aan haar ideaal. Het vurig temperament der Flemings bezat hy in sterke mate en hy aanvaardde alle din gen, ook het groote offer, dat zyn zuster aan haar eigen toekomst had gebracht, als een vanzelfsprekend feit. Er waren zelfs oogenblikken, waarop zy zichzelf had af gevraagd of het niet mogelijk kon zyn, dat Pat, terwijl hy voor anderen preekte, zich zelf een verworpeling voelde. Zy uitte deze vrees tegenover geen sterveling, zelfs niet tegenover haar getrouwe vriendin en dienst maagd Janet Aiken, die zooveel met hem had doorgemaakt en grys was gew’orden in den dienst van de pastorie. De vereering van Janet voor haar meesteres werd slechts geëvenaard door de verachting, die zy koes terde tegenover de andere leden der fami lie, ofschoon die toch vermengd was met een zekeren trots. „Een zelfzuchtige bende”, was zy ge woon hen te noemen en van die kwalificatie sloot zy zelfs den predikant niet uit, dien zy, indien men haar het vuur na aan de schenen had gelegd, tot den voornaamsten zondaar zou hebben verklaard. De twee vrouwen bespraken veel in de keuken van d« pastorie van Rochallan, maar niet heel dikwijls de familie-aangelegenheden. Toch was Janet er altyd volkomen van op de hoogte, als de dingen niet glad gingen in de eetkamer of het studeerwerk; zy voelde de spanning en den druk in de lucht. De predikant was den laatsten tijd zeer kort aangebonden en juffrouw Alison treurig en stil en soms wenschte Janet, als zjj on der haar werk alles overdacht, dat er een „Dat zit nog”, was het norsche antwoord van Janet Mejuifrouw Alison zuchtte eens, toen zij haar boezelaar afdeed en netjes opge vou wen neerlegde in den hoek van haar eigen lade van de aanrechtbank. „Ik geloof, dat het een slechte dag is, Janet. Ik voelde iny al niet als anders, toen ik van morgen opstond, en jy bent den ge- heelen dag bitser dan gewoumyk. Zy heb ben zeker een lange byeenkomst van het presbyterium gehad. Het is al over vijf. Terwyl zij de trap opging, om haar laar zen en hoed te halen, vroeg zy zich ver wonderd af, waarom de dagen den laatetan tyd zoo somber waren en de stemming zoo slecht was. Er hing iets onbestemd* in de atmosfeer, waarvan zy zich de uitwerking volkomen bewust was, muar dat zy niet kon onderzoeken of recht in het geiaat zien. Indien een waariyk sterke en bekwa me vrouw de dingen kalm hun gang laat gaan, dan is het zeker, dat een cruus met ver af is. Zij keek oplettend in den spiegel, toen zij haar voile voordeed en werd smar- telyk ge trollen door haar ouder wordend* trekken. V „Ik zie er vandaag uit als acht en veer tig”, zei zd fluisterend. „Je hebt afgedaan, Alison, dat is wat je scheelt, geloot ik. Haar stem was zonder twijfel het best*, wat Alison Fleming bezat. Ze was mot ivo heel diep, maar vol en welluidend en er kon zulk een sympathie in meetrillen, dat de troostende klanken verder doordrongen in een hart dan zij zelf wel wist. (Wordt vervolgd.) Londen in Berlynsche regeeringskringen gisteren nog niets af. De particuliere be- riclrten, die men omtrent deze Engelache stappen verkreeg, zijn ook nog niet beves tigd. Ook van diplomatieke zyde is de Duit- ,sche rjjksregeering nog niet geraadpleegd, hetgeen, Aldus het Acht Uhr Abendblatt, nog niet bewijst dat er geen diplomatieke actie op touw is gezet. Het blad voegt eraan toe, dat het standpunt der Duitsche regee- ring ten opzichte van-mogelijke onderhan- delingen door den rijkskanselier in zyn jong ste rede duidelijk genoeg is omschreven. Deze geruchten worden door andere Duit-, sche bladen met wantrouwen ontvangen. Men beschouwt ze als te komen uit Fran sche bron en waarschuwt er dan ook tegen. Te Parijs, zoo zegt de Duitsch-nationale „Tag”, zitten immers de heeren, die er be lang bij hebben op de een of andere wijze met Duitschland te onderhandelen over de liquidatie van het avontuur in het Roerge bied, dat zij reeds lang betreuren. Het is natuurlijk de plicht van de regeering elk voorstel tot bemiddeling ernstig te onder zoeken en na te gaan of het rekening houdt met de eer en de levensbehoeften van het Duitsche volk. Het blad meent verder, dat de plannen die dezer dagen te Brussel wer den gesmeed, een dergelijken grondslag tot onderhandelen niet bieden, aangezien zij de afscheiding van het Rijnland en de blijven de controle over de productie van het Roer gebied beoogen en dus een verscherping van het verdrag van Versailles beteekenen. De „Lokal-Anzeiger”, eveneens behooren- de tot de Duitsch-nationalen, stelt zich op nog scherper standpunt. Het blad ziet in deze geruchten een bewjjs, dat het vtfande- lyke front aan het wankelen is. Een mis daad zou het echter zijn een wapenstilstand te sluiten met hen, die Duitschland by den wapenstilstand van ill November 1918 heb ben bedrogen. En dan laat het blad er op volgen: Voordat Duitschland deelneemt aan mondelinge of schriftelyke onderhandelin- gen met Frankrijk of België moet het ge dane onrecht zijn hersteld, moet de laatste vijandelijke soldaat het Roergebied hebben verlaten en moet Duitschland de noodige panden bezitten als vergoeding voor de be rokkende schade.” Dit laatste zal zeker wel tot de vrome wenschen kunnen worden ge rekend. Maar een oplossing moet er komen. Daar om wordt ook buiten het terrein der diplo matieke en militaire machten naar een op lossing gezocht. Uit Engeland vertrekt de zer dagen een deputatie van de parlemen taire fractie der Arbeiderspartij, die den toestand in het Roergebied ter plaatse gaat onderzoeken. Ook de Belgische soc. vakver- eenigingscommissie heeft een aantal leden aangewezen om naar het Roergebied te gaan, teneinde zich van den toestand op de hoogte te stellen. Daarnaast zullen socialis tische parlementsleden uit Engeland, Frank rijk, België en Italië samensprekingen hou- Uit het Engelsch van DAVID LYALL d“t J. P. WESSBLINK—VAN ROSSUM. (Nadruk verboden.) zyn dan er arbeiders werison, wyst er wel op, dat handhaving van eepigen duur van een zoodanige positie niet mogelyk Is. Het is dan ook volkomen bagrypeiyk, dat aan alle zyden geruchten opgaan waarin van bemiddelingspogingen wordt gesproken. Reeds verluidt uit Londen ert Parijs, dat er opnieuw sprake is van het bijeenroepen van een internationale oeconomische conierentfó, waartoe ook vertegenwoordigers van Duitschland zouden worden toegelaten. De New York Herald en de Evening Standaard beweren zelfs, dat het Engeische kabinet, zich rekenschap gevend var, den ernst van den tegenwoordigen toestand, gisteren be sloten heeft de vraag tot de regeering te Berlyn te richten of Duitschland bereid is deel te nemen aan een internationale oeco nomische conferentie, die de Engelsch-Ame- r.kaansche voorstellen voor het herstel tot basis zou hebben. Duitschland zou op deze conferentie dozelfde rechten als alle andere deelnemers genieten. Reuterberichten uit Londen en Washing ton komen echter verklaren, dat Engeland niet zal bemiddelen tussclien Duitschland, Frankrijk en België aangezien dat niet ligt op den weg van Engeland. Verklaard wordt, dat de quaestie Britan- nië niet aangaat, in zoover het I^uitsclilunds taak is, een plan in te dienen, dat Frankrijk en België bevredigt en hetwelk tevens den steun van de Duitsche industrieelen heeft. Duitschland kan voorstellen tot alle naties richten, in welk geval Frankrijk en België ze automatisch zouden ontvangen, waarna voor Frankrijk en België de weg zou zyn geopend, onderhandelingen met Duitschland te beginnen. En de Amerikaansche Staats secretaris Hughes publiceert een officieele tegenspraak als zou Britannië voorstellen hebben gedaan inzake de bemiddeling van Amerika tusschen Frankryk en Duitschland ten aanzien van de Roerquaestie. Uit deze tegenspraken blykt échter alleen dat er van een directe poging geen sprake is; terwijl Engeland reeds den te bewandelen weg aangeeft. De correspondent van het Acht Uhr Abendblatt te Londen meldt vandaar, dat Frankryk op de jongste byeenkomst te Brussel wel degel yk zou te kennen hebben gegeven er niet aan te denken het verdrag van Versailles te schenden by het vaststel len van zyn Oostelijke grenzen. Zelfs zou er te Brussel over een mogelijke ontruiming van het Roergebied zijn gesproken. Men hoopt te Londen verder, dat Duitschland in staat zal zijn nader te treden in de En- gelsch-Amerikaansche voorstellen, of met een nieuw plan, dat met den veranderden politieken toestand rekening houdt, voor den dag zal komen. Na de byeenkomst van Brussel lykt het weer mogelyk door een nieuwe regeling van het vraagstuk van het herstel een oplossing aan het vraagstuk van het Roergebied te geven. Van een dergelyke vraag wist men uit rig- cht >y's ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelyks geopend van 9—6 uur.; Administratie Tel. Int. 82; Redactie Tel. 545. 8 m ale bjj ktate* en snel roet d* be- De toestand in het Ryn- en Roergebied is uiterst verward; de berichten die vandaar komen, hetzij ze zyn uit Duitsche dan wel uit Fransche bron, hoe overdreven dan ook de perspropaganda wordt gevoerd, doen zien dat de toestand van zoo gespannen aard is tusschen de bevolking en de bezetting, dat botsingen en incidenten dagelyks moeten voorkomen. En het gevolg daarvan is alwe der, dat de bezetting tot nog krassere maatregelen overgaat. Dat dit inderdaad het geval is, blykt wel uit de volgende feiten en beslissingen, die worden gemeld: De post- en de telegraafdirecteur van Aken zyn om onbekende redenen in hechte nis genomen. De rechtbank te Aken heeft den directeur van de Akensche locaalspoorweg wegens on behoorlijk gedrag tegenover de bezettings troepen tot 3 maanden gevangenisstraf ver- 4 oordeeld. Vjjjf douane-ambtenaren uit Duisburg zijn wegens het heffen van 10 millioen mark wijnbelasting veroordeeld elk tot 1 maand gevangenisstraf en 500.000 mark boete. Een hunner kreeg bovendien nog 3 maanden ge vangenisstraf De eerste burgemeester van Witte veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf gens het niet laten herstellen van lichllei- dingen voor de Franschen. De postdirecteur Kohlberg uit Buer is veroordeeld tot 3 maanden gevangenis en 500 fr. boete we gens het protesteeren tegen de bezetting van het postkantoor. De postdirecteur Schier- baum uit Recklinghausen is veroordeeld tot 6 maanden gevangenis en 200.000 mk. boete en onmiddellyk naar Zweibruecken gevoerd, zonder dat hem vergund werd eenige bagage mee te nemen. Ook is aangehouden Opper-regeeringsraad Göppert uit Dortmund, die dezer dagen we gens het niet opvolgen van verschillende Fransche bevelen tot gevangenis en boete is veroordeeld, is, zonder dat het vonnis vol trokken was, het bezette gebied uitgezet. Op het gemilitariseerde Zuider baanvak nemen de Franschen thans op hun treinen gevangen genomen Duitschers mee als gyze- lanrs tegen daden van sabotage. Rechter Kamitz uit Steele moet eiken ochtend om 4 uur met een locomotief het baanvak afry- den, voordat het verkeer daarover mag be- ginnen. In de treinen mogen de gijzelaars in een coupé plaats nemen. Zy logeeren op delsblad kwestie doende kwestie van ’t Roergebied kan z.i. alleen af- regeld. Frankryk moet gaan inzien d*t het hier met geweld zjjn doel niet bereikt, maar alleen langs den weg van het recht en van internationale samenwerking. Zoodra het dat inziet is het oogenblik voor bemid deling gekomen; niet eerder. En dan is het oogenblik er ook voor bemiddeling in het vraagstuk van de schadevergoeding. Frank rijk zal financieele waarborgen moeien krygen voor afdoening van een redelijke schadevergoeding en door internationale so lidariteit gevrijwaard moeten worden tegen Duitsche revanche. Maar zoo vervolgt prof. Kohnstamm in dat land der belofte komen wy auéen; dóór de Ruhr heen. En daarom moet vóór alles thans de bevolking daar moreel en materieel gesteund, opdat zy haar stryd niet tydelyk opgeve. Tydelijk, want geiyk ik reeds zeide, op den duur kan geen macht, ook niet het Fransche militarisme met zyn zwarte hulptroepen, een volk van zestig millioen menschen naar haar wil dwingen. Daarom is elke tydelyke overwinning der Franschen slechts een verlenging van den onvermydelyken stryd. Hy kan op die wyze jaren duren. Na Napoleons bezetting van Westfalen heeft het ook zeven jaar geduurd voor de Russen den Pruisen te hulp kwanten. En Waterloo was weer twee jaren later. Geve God dat niet lan#* di*n w*g het Mtüw- conflict over negen jaren woide opgeiofit, maar kan het zyn nog dit jaar,.dank zy het moderne strijdmiddel van ongewapend, maar scherp treffend verzet.” ~X Door internationale arbitrage wil Prof. ^Kohnstamm en hy vindt daarvoor steun by de Fransche afdeeling van den Wereldbond der kerken, een oplossing verkrygen. Ook Prof. Dr. C. A. Verryn Stuart be spreekt in de N. R. Ct. de Roerbezeitmg. En zegt, dat het van Frankryk een dwaasheid is te spreken van een middel tot beveiliging, daar Frankrijk door de onderwerping aan d* militaire conscriptie van de bevolking zijner koloniën binnen 5 jaar rekent op een bly- vend leger van 800.000 Afrikanen voor krygvoering in Europa! Onder die omstan digheden acht de geleerde schryver oen roe pen om „beveiligingoverbodig en wyst op de vraag van Ramsay Macdonaid omangs in het Engeische Lagerhuis gedaan: „\»aar blijft de beveiliging van Engeland?” Er is ook reeds sprake geweest van een bemiddelingspoging van den 1 aus. De pau selijke Nuntius te Brussel zou by den Spaan- schen gezant te Brussel stappen daaitoo hebben gedaan. Maar ook dit bericht wordt het station Kettwig, waar zy op stroozakken moeten slapen. Naar de Köln. Zeitung meedeelt hebbe® de Franschen in Witten a. d. Roer een beloo- ning van 250.000 mark uitgeloofd voor de arrestatie van eiken Duitschen schupo. De Franschen hebben in het land van Berg de plaatsen Ründeroth en Istbergen, aan de grens van de Engeische zóne, bezet. Volgens verklaring van den ryksminister van verkeerswegen Gröner in de Centrale Commissie van den Ryksdag hebben de Franschen volgens de jongste berichten 142 spoorwegbeambten gearresteerd, 73 uitge wezen en 52 ernstig mishandeld. Daarby zyn niet geteld degenen, die uit hun woningen zijn verdreven. Bovenstaande berichten vormen slechts een greep uit het vele, dat naar buiten ruchtbaar wordt. Aan de staatsmijnen Westerholt en Schol- ven zetten de Franschen het werk tot weg halen van steenkool en cokes voort. De Franschen hebben deze myn uitgezocht, om dat zy aan den Noorderspoorweg ligt en met dezen rechtstreeks verbonden kan worden, zoodat de geladen wagens via den gemilita- riseerden spoorweg direct, naar het Westen verzonden kunnen worden. De door de Fran schen aangewende arbeidskrachten zyn ver meerderd; Donderdag waren een 120 a 130 arbeiders aan het werk. Totnogtoe was het echter niet mogelijk vast te stellen, tot wel ke nationaliteit deze arbeiders behooren, daar de verblijfplaatsen der arbeiders door een dicht militair cordon streng van de bui tenwereld afgesloten zyn. Tengevolge van de afsluitingsmaatregelen zijn minstens drie maal zooveel militairen als arbeiders aan wezig. De mijnen Westerholt en Scholven, evenals een derde staatsmyn hadden een 24-urige proteststaking afgekondigd; bij be ëindiging ervan echter hebben de arbeiders het werk weder opgevat. Het voornemen bestaat, dat de arbeiders, ingeval de Fran schen nog langer op de myn blyven ,de co- kesbranderijen zullen verlaten, zoodat de co- keswinning spoedig stil zou liggen. Men overweegt dezen maatregel, omdat het den Franschen n.1. om de cokesvoorraden te doen iè. Gisteren werd echter op alle mynen nog gearbeid. Dat deze wyze van werken den Franschen aangenaam is, zal wel niet kunnen worden gezegd. Het feit dat voor bescherming van den arbeid driemaal meer militairen noodig ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 1—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en z den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke reg^l meer 0.80. Advertentiën in het Zutei bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van dert pi INGEZONDEN MEDEDEELlf t de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeel ingen bij contract tot zeer gereduceer- den prijs. Groote letters en randen worden berekend naar piaataruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkumst van soliede delaren, Advertentiebureaux en onze Agenten en moeten daags aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd t 5) Boekengeleerde als hy was, gaf zijn nei- I Ring om roekeloos geld uit te geven voor boeken af en toe wel eens aanleiding tot ®oeilykheden met zyn dochter, die er alleen zij haar meer dan gewoon talent om wis te houden, in slaagde alles te betalen ea bovendien het schoolgeld voor de kinde- en de aalmoezen voor de behoeftigen J11! te sparen. Van deze laatste wemelde het *etterlijk in dit afgelegen kerspel aan de *ee. Maar ondanks de soms met tranen ge- Psxrd gaande protesten werden de boeken- P enken in de studeerkamer steeds voller; waren een voortdurende bron van verba- en afgunst voor den „plaatsvervanger1^ e nu en dan kwam om den predikant af te •OMen, alg hy elders een godsdienstoefening ®oest leiden. gingen zelden weer weg, zelfs de minst ervarene en opmerkzame van deze jeugdige PWooenten, zonder in stilte hun cyns van en bewondering te voldoen aan de jonge huismoeder, uit wier oogen, 8 m haar jaren onder de twintig, een Een uur het goede doen, is meer dan er jarenlang over te praten.

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 1