IDA jst Ontspanning in het Rijn- en Roergebied? Protesten van Duitsche züde. Het schadeverj-oedingsvraagsluk en Frankrëk’s veiligheid. Franseh-Engelsche besprekingen, Het Vati can bereidt zijn zending voor. Gebeurtenissen aan de Rijn en de Roer. NIEUWS- ENj(ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Niet door menschenhanden gebouwd Uit het Engelsch van DAVID LYALL No. 15190 Woensdag 21 Maart 1923 81" Jaargang HJDGEEST” ijgbaar an GOUDA. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK HAASTRECHT MOORDRECHT mdfrcapkt t i? kiiitii WERKEBK OUDERKERK,, OUUEWATER, REEUWUK, I (Wordt vervolgd.) voongalsaow 85 19536 37 41 immer» ten overstaan A. G. Mulié. O Maart 1923 02 15 45 20201 17 31 75 - 20363 73 20415 88 48 18114 78 34 20517 57 20636 69 20744 71 69 18223 82 .□55 20874 69 83 18419 20972 67 82 44 98 )12 18515 13160 13265 13364 91 13405 16012 1851! 13 1 5Ö 16 Financierde besprekingen. In het Engelsche Lagerhuis. quaestie. Beide partijen benoemen een gelijk aantal leden, die een neutralen voorzitter kiezen. Daar de Franschen het den Duit- schen autoriteiten te Buer,ónmogelijk heb ben gemaakt een onderzoek in te stellen naar den moord op de Fransche officieren en men hetzelfde te Essen vreest, is de Duit sche regeering van oordeel dat haar niets anders overblyft dan de weg, door de Haag- sche conventie aangewezen. De tweede nota houdt zich bezig mot de order, door generaal Langelot d.d. 28 Febr. te Recklinghausen uitgevaardigd, waarbij wordt bepaald, dat ter verhindering van sa botage aan de spoorwegen bepaalde Duit sche ambtenaren voor zekere trajecten ver antwoordelijk worden gesteld en eventueel zullen worden gearresteerd, terwijl de ge meenten wegens sabotage met geldboeten kunnen worden gestraft. Ten slotte wordt geprotesteerd tegen het stelsel der gijzelaars, de collectieve straffen en tegen de gedwongen dienstverrichting togen het eigen vaderland. Het Duitsche standpunt ten aanzien van met Frankrijk aan te vangen onderhandel in- gen, wordt door de Voss. Zeitung aldus uiteengezet: het standpunt der Duitsche re geering is onlangs in den rijksdag zeer dui delijk in dier voege gespecifiseerd^ dat in terventie eigenlijk een moreele plicht is van al de mogendheden, die het verdrag van Versailles hebben ondèrteekend, welk ver drag, naar het Duitsche blad opmerkt, door de jongste Fransche inbreuk op het recht is geschonden. Maar zoolang de wereld uit vrees voor het dreigement der Fransche re geering om elke poging tot bemiddeling als een onvriendelijke daad te beschouwen, zwijgt, aldus gaat het Duitsche blad door, zou een verzoek om bemiddeling ook geen zin hebben. In Duitschland werden daarom interventie- en onderhandelings-mogeltfkhe- den slechts in verband met de uit Parys en Londen komende berichten besproken. Het feit, -dat de Parijsche pers sinds weken voortdurend rept van de mogelijkheid van onderhandelingeji, zjj het op voorwaarde van een Duitsche capitulatie vormt voor ons de onmogelijkheid om te onderhandelen, al dus de Voss. Ztg., en bewijst, dat in Frank rijk een zeer groote behoefte bestaat aan een spoedige liquidatie van het mislukte Roeravontuur. In dit verband wordt gewag gemaakt van een Parysch bericht der Ti mes, volgens hetwelk de Fransche regeering de Britsche had gepolst, of Groot-BritAnnië bereid was deel te nemen aan maatregelen, die er toe zouden dienen ten opzichte van w^het naar haar mee- - mieest van allen hulp noodig had. Want in sommige aangelegen heden was hij traag, en altyd geneigd te vertrouwen op zyn populariteit die ge durende een w’yle een man drijvende kan houden, maar die op den langen duur de menschen verveelt, tenzij ze versterkt en gesteund wordt door meer blijvende en de gelijke hoedanigheden. Alison, die nooit tot heftiger critiek geneigd was, dan op deze ©ogenblikken van scherpe en zeer bij zondere zielesmart, zag reeds in haar ver beelding den langzamen achteruitgang van haar broeders populariteit en eindelijk het geheel ondergaan van de zon. Toen wist zï atoh met groote kticbteinepanning te Duitschland de ontwapcnings-voorwaanien van 't vredesverdrag af te dwingen. Het Times-bericht bevat aa. de volgende pas sage: Hoe ook de werkelijks bewoordingen van de Fransche mededeelin^ mogen zyn op gesteld, duidelijk is, dat formeel een nieuw vraagstuk op het tapijt wordt gebracht en dat de deur voor mtci-geal lieerde beraad slagingen over de veiligheïiT van Frankrijk geopend wordt Op ’t oogenblik, dat het vraagstuk der potentieels militaire sterkte van Duitschland den geallieerden wordt voorgelegd, zal het makkelijk zijn, de on- derhandelingen van het vraagstuk der schadevergoeding tot de kwestie der vei ligheid uit te strekken. Zooais men zich herinnert zijn niet-officieel verschillende plannen te beide gebrftcht om Frankrijk’s veiligheid te verzekeren. Het eene plan voorziet de instelling van een intergealli eerde of internationale controle der spoor wegen in Rijnland en Roergebied, een an der plan de demilitairisatie van den linker- Rynoever onder toezicht der geallieerden. Nog weer andere plannen hielden zich be zig met de vorming van een bufferstaat met autonome bevoegdheden en de „inter nationalisatie” van den linker Rijnoever onder toezicht van den Volkenbond. Uit een en ander concludeert de schrij ver in de Voss. Ztg., dat het aan geen twij fel onderhevig is, dat de voorwaarden, waarop de Franschen bereid zyn het Roer gebied te ontruimen op het oogenblik het onderwerp van besprekingen vormen tus- schen Engeland en F™** waarvan de bizonderheden in boven weergegeven pers stem verheimelijkt waarschijnlijk moed willig in onduidelyken vorm weergege ven zijn. In hoofdzaak is daarbij sprake van den ouden eisch der „garanties" voor Frankrijk tegen de eene of andere mili taire bedreiging in ’t Rijnland- Wanneer men den tekst der verschillende persstem men als punt van uitgang wilde nemen, al dus is het oordeel van ’t door ons geciteer de Duitsche blad, dan zou men moeten aan nemen, dat het de Franschen er om is te doen de Roer tegen den Rijn te verruilen en tegen de ontruiming van het Roerge bied een bufferstaat uit het Rijngebied als ingewilligd te beschouwen. Dat het ónmo gelijk zou zyn de goedkeuring van derge- Ijike plannen van Duitsche zyde te erlan gen, behoeft geen betoog, zegt de Voss Ztg: er zou geen regeering zyn in Duitsch land, die over een dergeljjk plan zou willen praten, laat staan het voor het parlement zou kunnen brengen. Feit noemt het blad het, dat al sinds ge ruimen tijd het eerst ter conferentie van Genua meer of min der officieele voelhorens der Fransche re- geeringskringen naar Duitschland werden uitgestoken om uit te visschen, of een de finitieve regeling (ter Rynlandkwestae tus- ADVERTENT1EPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den he«orgkri»w>- 1—5 regels 1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkrii*: 1—5 regels 1.55, elke regel meer ƒ0JO. AdvertenUën in het Zaterdagnummer M ft bijslag op den prys. Liefdadigheids advertentien de helft van den prijs INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN: 1-4 regels ƒ2.05. elke regel meer fUÜ Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentie© en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceer- den prya Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentie© kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede boekhan delaren, Advertentiebureaux en onze Agenten en moeten daags vóór de plaataing het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. Het leven is geen stroom van zalighe den, maar een keten van plichten. vermanen zichzelf te overtuigen, dat zy haar oordeel moest opschorten, totdat sy de vrouw zou hebben gezien, die haar ging verdringen. Ondertussohen zat Pat stil aan zyn les senaar, het hoofd bestormd door een chaos van warrelende gedachten. Eindelijk, kwart voor acht, verliet hy, zonder iets uitgevoerd te hebben, het huis en begaf zich met groote passen op weg om de tnyl ‘af te leggen tusschen Rochallan en bet ge meentehuis van Seadoon. Het groote pak was nu van zijn hart; maar hy wist zeer goed, dat het ergste nog moest komen. Op zyn gelaat drukte zich zyn onverzettelyke wil uit om zyn plannen te verwezenlijken, toen hij den fynen regen tegenging, die sinds den vlammenden ondergang viel, en het temperament der Flemings in hem had zijn hoogste spanning bereikt. Hij was boos op zyn zuster. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.90, par week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal 3.15, met Zondagsblad 3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 9—6 uur.; Administratie Tel. Int. 82: Redactie TeL 545. :n uitgevoerd Gill 1NIIL COURANT. FEUILLETON. W J. P. WESSBLINK—VAN ROSSUM. (Nadruk verboden.) Volgens' een Fransch bericht uit Dussel- dorp zou er een toenemende ontspanning zijn waar te nemen tusschen de bezettings overheid en hare troepen en de Duitsche be volking en de ambtenaren. De regeerings- president van Münster zou aan de ambtena ren in het Roergebied nieuwe instructies hebben gezonden om hen te machtigen be trekkingen te onderhouden met de bezet tingsoverheid op voorwaarde, dat zy hem er vooraf mede in kennis stelt In hoeverre dit bericht juist is, kunnen wjj niet beoor- deelen. De mogelijkheid bestaat natuurlyk, dat er onder de bevolking een zekere moe- heid ontstaat, die haar er toe brengt, zich in het voor ’t oogenblik onvermijdelijke tc schikken, hoe fel zy daar ook tegenover staat. Het is dan niet anders dan een buk ken voor de ijzeren noodzakelijkheid. Maar daarmede komen de Franschen toch geen steek verder, omdat met een dergelijke be volking toch niet te werken valt. Onder deze omstandigheden is het begrij pelijk, dat men te Parys gretig de teekenen volgt, welke men meent te zien, waarbij de mogelijkheid wordt voorbereid ,dat Duitsch land wil onderhandelen. Daar is blijdschap over, welke voortspruit uit tweeërlei over wegingen; eenerzyds verheugt men zich in Parys als het niet te voorbarig is dat Duitschland blijkbaar de nutteloosheid van verder verzet inziet en voor de Franschen zelf aldus een eervolle uitweg uit de Roer- actie kan worden geopend, anderzijds uit wantrouwen, dat de Fransche regeering misschien onder den zachten drang van Londen zal beginnen met beloften Duitsch land concessie te doen, zonder dat dit land daartegenover de gegeven beloften zal in lossen. De berichten, die van Duitsche zyde ko men, klinken wel iets anders, daaruit spreekt nog steeds de krachtige toon van volhouden van het verzet en niet wy'ken voor al de dwangmaatregelen, die de bezettende machten treffen. De Duitsche re geering heeft dan ook protestnota’s tot Frankrijk gericht inzake het optreden tegen de Duitsche bevolking. In de eerste nota protesteert de Duitsche regeering tegen de arrestaties te Essen en de bloedige incidenten te Essen en Buer. Zy stelt voor een internationale commissie van onderzoek te benoemen ter opheldering van het gebeurde, overeenkomstig de Haagsche conventie van 1907. Een dergelyke commis sie heeft volgens deze conventies slechts tot taak de geschilpunten op te lossen, niet het nemen eener beslissing nopens de rechts- schen Duitschland en Frankryk is te be reiken. Daarbij zou het er niet om gaan, dat het Rynland Fransch bljjft, maar dat by een definitieve regeling der schadever goedmgskweslie ook het Rynland etappe- gewyxe door Fransche troepen werd ont ruimd op voorwaarden, dat bet gelukte eenigerlei controle over de fascistische demi litairisatie tot stand te brengen. Het Duit sche blad besluit: „Wanneer de Fransche regeering haar voorstellen preciseert, dan zal er in Du i tech- land over worden gepraat. Maar daarbij staat by voorbaat al vast, dat eenigerlei ontwerp, dat zich tegen de eenheid of de soevereiniteit van 't rijk richt, in 't geheel niet voor besprekingen in aanmerking komt. Daarentegen heeft de Duitsche re geering al meermalen doen uitkomen, dat zy bereid is ertoe mede te werken den Franschen waarborgen te verschaffen wel niet tegen de oorlogszuchtigheid van Duitschland, want die bestaat, volgens de Voss. Ztg. niet by de meerderheid van het Duitsche volk maar tegen de angst psychose in Frankrijk zelf.” De voorbereidingen voor het zenden der missie van Het Vaticaan naar de Roer worden getroffen. Gasparri, de kardiaaal- staatssecretaris van het Vatikaan, heeft gisteren de Engelsche, Fransche en- Bel gische gezanten ontvangen. De diploma ten hebben hem op de hoogte gesteld van het standpunt hunner regeeringen in de kwestie van het Roergebied. Gasparri rei de te hopen dat spoedig een minnelijke op lossing zou z(jn gevoadën. De HeiHgc Stoel acht de tegenwoordige toestand van Euro pa buitengewoon gevaarlijk. De Paus heeft trouwens aan mgr. Paccelli den nuntius in Duitschland, opdracht gegeven hem objec tief materiaal over de bezetting van het Roergebied toe te zenden. der Kheiwsche Republiek, het orgaan Smeets, zyn de noodige maatregelen ge troffen. Ook het ondersoek naar don dader den moord op den FnuMchen «uuaat te Essen heeft nog geen licht verechatt. net vermoeden schynt niet ongegrond, dat üe daad om zuiver persoonlyke redenen te ge pleegd, misschien urt wraak. Het openoaa* numsterie heeft een beloomng van een uiU- Uoen mark uitgeloof<j-voor het vatten van de daders. Na den moord hebben de rima- schen nachts op straat verschuienoe vooitygangers aangehouden, die zy pa* Maandagmiddag weer in vryheut neouan gesteld. Men had hen mishandeld en tet Maamlag 1 uur zonder eten geiaten. Naar aanleiding van de aanhouumg van den president van de rechtbank ais gu<«- laar, beginnen alle justitueeie ambtenares in het arrondissement morgen een 24-uur staking. De Fransche krijgsraad te Werden heeft drie agenten van de schupo uit Eeaen eik tot 40 dagen gevangenisstraf en 3tx».uuc mark boete veroordeeld en een agent uit Mulheün tot 15 dagen en 200.000 mark, omdat zy geen gevolg hebben gegeven aan het uitzettingabeveL De krijgsraad te Castrop heft o.a. bui gemeester Wittmann van l.uessen veroor deeld tot 1 maand en 1 millM>en mk. boete, omdat hy de bevelen van de bezettings overheid niet heeft opgevolgd en Schmidt, de directeur van de tram, tot 1 miliu*en mk. boete, omdat hij geweigerd had schrijf machines te leveren. Schcrr, de vice-president van den Land dag van Hessen, is <kx>r de Franachen te Darmstadt uitgezet Uit Essen wordt gemeld, dat de Fran schen dezer dagen ernstige pogingen zul len ondernemen om de groote hoeveelbe den kolen, die thans reeds in het Roerge bied zyn opgestapeld naar Frankrijk te trans portee ren. Volgens een Fransch bericht uit DimmcI dorff zjja gisteren twee kolentreinen naai Nederland vertrokken. De Fransch-Belgi ache spoorwegregie voor het bezette ge bied is in werking getreden. „Natuurlyk was ik er op voorbereid, Pat, je den een of anderen dag getrouwd te zien. Maar ik wil nu wel zeggen, want wij wil len er niet meer over spreken, dat ik graag had gezien, dat je wat openhartiger waart geweest. Ik heb al die brieven natuurlyk gezien en de bedoeling van je uitstapjes naar Glasgow gegist; maar het zou vrién delijker zyn geweest my niet zoo lang in het duister te hebben gelaten.” „Je begrijpt niet, hoe een man in deze aangelegenheid voelt, Alison. Hy kan er niet over spreken en bovendien was ik nog niet zeker. Ik heb haar vandaag pas ge vraagd, dus zie je, dat ik niet zoo heel veel tyd verloren heb laten gaan." „Wie is zy?” vroeg Alison met het air van een rechter. Hy keek naar de klok. „Ik zou daar graag mee wachten, tot ik terug kom, Alison, als je het goed vindt. Ik moet nog het een en ander doen, voor ik naar het gemeentehuis ga. Zy hebben gevraagd, iets in den geest van lord Monck- barns te ontwerpen.” „Heel goed; dit is dus alles, wat je my op het oogenblik te zeggen hebt?” „Ja”, antwoordde hy en weer kwam de peinzende trek terug. Zy had het beter op genomen dan hy had verwacht, maar hy hunkerde naar een woord van sympathie, waar Alison buitenshuis zoo kwistis mee WM. Hij wist, hoe vriéndelijk zij was voor de armen en lijdenden. Hy hoorde er vaa in elk huia Zij was alleen hard, zoo dacht kö aoma, haar eigen bloedverwanten. Alison begreep hem niet, indien hy daarop zinspeelde ;zoo dikwyls hy er een woord van zei, verhardde zy haar hart er tegen. Nu verliet zy met een plotselinge, snelle beweging het vertrek. In haar eigen kamer gekomen, sloot zy de deur en bleef in het donker zitten. Zy had gemeend goed voorbereid te zyn geweest, maar nu wat zy vreesde inder daad zou gebeuren en het huwelijk van haar broer binnen korten tyd een voldon gen feit zou zyn, besefte zy, hoezeer dit, voorzoover het haar aanging, een ramp was. Acht en dertig jaar had zy beschut ting gevonden onder het dak van de kleine gryze pastorie; het grootste deel van haar leven was zij er de meesteres van geweest. Zy had haar nestvogels de wereld in zien gaan, waar zy hun plaats goed ver vulden, en nu had de laatste haar niet meer noodig. Toch ning Pat,- die het Hij werd door allen gecomplimenteerd, toen de vergadering afgeloopen was en of schoon de lof hem aangenaam was, wpoad- de hij zich dren avond weg, alaof h(j zich aan wilde onttrekken Hy vond Alison rustig en naar het acheen onverstoord aan de eettafel zitten, met een klein stapeltje verstelwerk voor zich. Aan het andere einde waa voor een eenvoudig avondeten gedekt en de welriekende geur van koffie hing in de lucht By zijn binnenkomen stond xy op en ging naar de keuken om het te halen; Ja net Aiken was reeds naar bed geagan. Zü was zoo'n vroege opstaanster, die haar werk winter en zomer met de klok van bm bo- gon en zelfs, ah het heel druk was, nog vroeger, waarom «ij gewoonHjk om negen uur naar boven ging. In de pastorie hield men zich aan vroe ge uren; een der kleine punten van strijd tusschen Alison en den predikant was «tJn vurige wenach om avond» laat op te zit ten. Zy deed geen vragen, toen hü naai den haard kwam, nadat hij zyn modderige* laarzen in de gang by de keuken had uit getrokken. Zyn muilen stonden gereed op do mat voor den haard; zy had niets ver zuimd. Indien «r nog eenige bitterheid in haar hart draalde, dan slaagde x|j er in derdaad uitstekend in die te verbergen. Haar oogen waren echter koud; maar Pat, die een vreemde, ongewone v«rieganh«Ll over zich had, lette nauwelijks op haar gelaat Van het Ryn- en Roergebied ie te mel den dat het onderzoek, ingesteld na den aanslag op Smeets, nog geen enkel resul taat heeft opgeleverd. Een jonge man, op wien eenige verdenking viel, moest opnieuw in vryheid gesteld worden. De tot stand van Smeet» is tot nog toe niet veranderd. Naar de Cologne Post meldt, heeft de Engelsche districts-afgevaardigde, zoodra de aanslag op Smeets bekend was, by de Duitsche overheid geïnformeerd of de ge wonde goed verpleegl wordt en of de poli tie ijverig den moordenaar opspoort. Met het oog op een mogelyk incident is den districtsafgevaardigde de bijzondere vol- macht opgedragen volgens par. 12 der Rynland-overeenkomst: verbod van samen scholingen in nachteljjk verkeer, van wel ke volmacht hij echter geen gebruik maken zal, daar de rust in de stad nergens is ge stoord. Tot bescherming van de drukkerij Er is een eind gekomen aan de velerlei geruchten omtrent de reis van Norman Montagu, den directeur van de Bank van Engeland, die naar het heette zich eerst te Parijs en toen in Beriyn zou hebben opgehouden. Montagu is tc Londen terug gekeerd en verklaart geen voet in Duitoch land te hebben gezet. Het doel van zijn reis waa uitsluitend een regeling te tref fen met de directie van de Bank van Frank rijk aangaande het versterken van 't ers« diet van laatstgenoemde. Franseh* koop lieden hebben van Engelsche zyde reads J135 £5 1203 70 76 )340 95 )432 64 71 87 94 66 17705 91 12481 15297 44 >520 12578 15335 17899 89 98 60 17951 )618 12639 15575 60 24 98 15626 80 63 12715 34 18013 67 17 46 14: 1736 - 37 39 62 12990 156 79 13024 1886 1931 37 58 76: 93 95 035 4*l_.„ 87 32 129 43 219 »»Alison”, zei hij. en zijn stem beefde. »Je zult vriéndelijk tegen haar zyn, niet waar? Evenals je vriendelyk bent geweest jegensmy, jegens ons allen? Zy is een ver laten kind, zonder een enkelen vriend in de wereld.” „Heeft zij geen familie?" vroeg Alison, oiet iets strijdlustigs in haar stem. „In ’t geheel geen, maar als je wacht, totdat ik terugkom van de vergadering, dan *al ik je alles vertellen.” .JleeJ goed.” Zij deed, alsof zy de kamer wilde verla ten; maar nog steeds verlangend naar een *0ord van deelneming of goede wenschen beproefde hy haar tegen te houden. ,^li- “oa je zult dit toch niet heel verkeerd op- '‘enien, hoop ik? Je zoudt my toch niet heb- willen vervordeelen myn heele leven alleen te blijven?” Zjj slikte wat door in haar keel. Dit was ®oa de waardeering voor haar offer; zy *ted alaehta getracht anderen tot een- *M» Wm te vetpordMiiP 5614 8229 9790 14832 6 90- teigea geld). 9657 11252 13609 16243 18595 88 11310 38 5618634 9741 80 53 16339 18700 85 93 13744 1654 4 47 9831 11442 13809 16833 18906 60 52 66 34 12 94 11557 13914 76 36 95 95 21 16926 É4 9940 11636 82 (7050 1903» 51 64 14045 17158 19158 58 11742 56 79 19201 65 73 1432317206 39 67 11861 61 28 19308 72 65 14402 34 95 9001 86 16 81 19418 6 11954 76 17308 23 r boos op zichzelf, en het meest op het lot, dat hem zoo had behandeld. Want op zijn zes en dertigste jaar was hy nog niet begonnen te leven. Hij benijdde het lot van den landlooper, die onder de sterren slaapt, met de haag als dak; of op zijn best met de beachuting van het gewone logement, maar die tenminste meester over zijn eigen armzalig lot was. Toch had hij, ondank* zyn gemoeds stemming, nooit welsprekender betoog ge- houden noch ooit gesproken met beteren uitslag dan nu, toen hü werd uitgenoodwd de eerste resolutie van het nieuwe plan uiteen te zetten, nadat te doer den voor- litter, Lord Monjbbeme, vouwde» 6 11954 76 17308 23 58 6014511 10 64 67 71 If 85 74 12074 88 20 94 12102 14623 78 14 91 97 17 14732 17454 67 24 14818 17501 86 59 18 89 «9 2919632 1957 47 C 88 62 1 15017 71 1978 87 17673 >145 74 1981 66- 15297 15335 60 15575 15626 63 75 12247 14( 57 66 12310 40 151 94 12481 I! 12578 1! 98 12639 1! 98 1! *”715 17 21 15704 54 82 68 84 1808 25 47 31 55 47 57 1822 60 61 1835 69 76 15939

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 1