iwen!’ en NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN kilt daor menschenhanden gebouwd s 48 96 No. 15191 Bl* Jaargang 1923 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-en Feestdagen JDGEEST” leren, ek|es. t ZOON Donderdag 22 Ma^wt BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEU WERKERK OUDERKERK., OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDI NX VEEN, ZEVENHUIZEN, enz. ISVROUW" Om het Rijn- en Roergebied. leel W s/Ae fe g .2 bü de admi- noeg!' nam daar (Wordt wroW.) spre- ■Ma - R GOUDA. Verstand en hart zijn tweelingbroeders. Waak, opdat de eerste in zijn sluwheid aan den laatste niet het eerstgeboorte recht ontfutsele. oudintf, doordat r van practiseh «ehe bevolking luul gedaan dan tien jaar propaganda zou kunnen hebben doen. Te Luik mag geen enkele Vlaamsche leergang widen ingesteld, meende Digneffe, anders was het een aanslag op de rechten der Walen, die niets willen weten van twee taligheid. Wat hot resultaat dezer beslissingen aal z|jn, is thans nog niet te zeggen. Zeker is dat het misnoegen onder de Vlamingen aan groeit en thans reeds kan worden gezegd, dat het votum van den Senaat een verschui ving van de Vlaamse he beweging naar het extremisme, zooals het heet, beteekent. De Vlamingen blijven voogdijkinderen, aan wie «Ie Waalsche voogden toestaan op taalge bied zooveel vrijheid te genieten als ver- eenigbaar wordt geacht met de Waalsehe belangen. Dit beseffen de Vlamingen met den dag scherper en dat de onderdrukte bevolking naar beslissender oplossingen uit ziet, ligt dan ook voor de hand. slechts 4.— t te voldoen in «ra ten overstaan VM 3. Mulié. Maart 1923 I 63 87 98 20265 GOUlSfflE COUR ANT RK ’N, iT- EN, GOUDA. denken haar naar de pastorie te brengen. Dat ly’kt my op zichzelf al ontzettend ge noeg!” „Wacht, ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.80, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal 3.16, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 9—6 uur.; Administratie Tel. Int. 82; Redactie Tel. 646. dat ik eens te Craigellan antwoordde zij met waar- inner mjj de vrouw, die In Engeland schijnt het tot een hereeni- ging der liberale groepen te komen. Vol gons een Londensch Reuterbericht toch, sou gisterenavond op een gemeenschappelijke vergadering van de twee liberale groepen in het lagerhuis besloten zijn een raadge vend comité te vormen, ter bevordering van gezamenlijke actie in het Huis. Asquith en l.lord George zullen tot de leden van het co mité behooren. Dit wordt beschouwd als een groute stap naar dé hereeniging der liberale groepen. UW”, Veertien- erksters allerlei eresseeren ch verheugen in kringen in het ruik maken van it vermeld. iet het moeilijk rouw des huizes van alle onder- FEUILLETOM. UM het Engelsch van DAVID LYALL door J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. (Nadruk verboden.) Verscherpende maatregelen. Russisch graan naar de Roer. Zwitser land en de Roer-actie. De vervlaamsching der Hoogeschool verworpen. Ontstellende cijfers der Duitsche begrooting. De motie-Snowden in het Lagerhuis. Een rede van Mussolini. bureaux hadden ontruimd, door de Fran schen betrokken. Sedert gisterenochtend dient het meer dan 150 kamers tellende ge bouw nog slechts voor bezettingsdoeleinden. Intusschen is ook de inkwartiering in Dus seldorf toegenomen. Er moest voor 1000 officieren en een groot aantal manschappen kwartier worden gemaakt, waardoor de toch reeds groote woningnood nog aanzien lijk is toegenomen. De opperbevelhebber der Fransche troepen, generaal Degoutte, zal in de eerstkomende dagen van Mainz naar Dusseldorf verhuizen. Voor hem is een eigen villa gerequireerd. Verder eischen de bezet- tingsautoriteiten het verbouwen en de in richting van een groot aantal particuliere kantoren en eenige hotels ten dienste der bezetting. Het centraal station te Oberhausen, dat de Belgen en Franschen van 23 Februari tot 16 Maart bezet hebben gehouden, verkeert in zoo’n staat van verwoesting, dat van een herstel van het bedrijf voorioopig geen sprake kan zijn. De hooge intergeallieerde commissie heeft 184 nieuwe uitwijzingen van ambtenaren veroi'dend, en van 13 tot 16 Maart 21 Duit sche bladen voor den duur van één tot drie maanden geschorst. Zimmermann, de eerste burgemeester van Buer, die wegens het weigeren van licht aan het bezette station tot 10 millioen mark boete veroordeeld is, doch weigert te beta len, heeft thans een sommatie gekregen om binnen 3 dagen te betalen. De bladen te Buer verschijnen weer,- doch onder preven tieve censuur. Regeeringsraad Immer, die ruim 14 dagen geleden van zijn kantoor op de spoorweg directie opgelicht is, omdat het personeel van de stations-centrale weigerde telefoon- verbindingen voor de Franschen tot stand te brengen, is weggevoerd, vermoedelijk naar de strafgevangenis te Werden. Volgens een bericht uit Fransche bron zullen morgen de groote banken te Essen bezet worden. De Franschen willen het de posito van de mijnbouw-maatschappij en in beslag nemen in verband met de door hen geëischte koleabelasting. Op het gemilitariseerde baanvak Oster feld-Recklinghausen is een ernstig spoor wegongeluk gebeurd. Drie wagens zijn van de spoorbaan op de aangrenzende straat ge vallen. Zeven militairen zijn gewond. Het spoorwegongeluk bij Friemersdorf heeft, naar eerst thans uit Krefeld wordt gemeld, veel meer slachtoffers geëischt dan de Franschen hebben opgegeven. Volgens betrouwbare Duitsche berichten zyn 60 sol- De valuta in Duitschland spot met elke begrooting. De Rijksraad heeft n.L de twaalfde suppl. begrooting aangenomen. Minister Sachs heeft verklaard, dat de noodzakelijkheid van het indienen dezer suppletoir© begrooting voortkwam uit den inval van de Franschen en Belgen in het Roergebied. De gevolgen van deze misda dige rechtabreuk voor de Duitsche financiën zijn vernietigend. Het program der regeering voor de sa- neering van de staatshuishouding is in stuk ken gescheurd. Het totale deficit van de slaatebogrooting bedraagt thans voor 1922 7.1 billioen mark. Nog in den herfst was het op ongeveer 848 milliard geschat. Van dit deficit komen 2.8 billioen op het alge meen rijksbestuur, 1 billioen op de staats bedrijven en 3.1 billioen op de begrooting ter uitvoering van het vredesverdrag. Van de staatsbedrijven heeft thans de post een tekort van 318.8 milliard mark. Hoezeer de uitgaven van het rijk zijn gestegen, blijkt uit het feit, dat voor het Roer- en Rijnland 1 billioen mark zijn uitgetrokken. Enorm is de stijging van uitgaven voor de uitvoering van het vredesverdrag. De uitgaven voor de bezettingstroepen zijn met 82 milliard ge stegen. De kosten der leveringen in natura zijn 800 milliard hooger, de kosten der Com missie van herstel 76.5 milliard. Voor de inwisseling der aan België gegeven schat- AKTE Ef-1 Hoewel de Duitsche regeering volhardt bij haar standpunt tot aankweeking van het verzet tegen de besetting van het Ryn- en Roergebied, heeft zy niettemin stappen ge daan te Londen en Washington, teneinde te trachten tot een oplossing van het zeer moeilijke schadevergoedingsvraagstuk te komen. Welke die stappen zyn, daarover laat de Duitsche regeering zich niet uit. Het ge volg daarvan is, dat reeds enkele bladen er op wijzen, dat dit h.i. ongemotiveerde zwij gen van de ryksregeering aanleiding tqt allerlei geruchten zal geven, welke de Fran sche bladen met vreugde zuilen opnemen. De parlementaire commissie van buiten- landsche zaken zal Maandag a.s. vergaderen ter bespreking van den politieken toestand. De Duitsche Rykskanselier Cuno heeft Dinsdag by de ontvangst eener deputatie uit Opper-Silezië ten aanzien van de Roer- quaestie het volgende verklaard: „Hoe langer de bezetting van het Roerge bied duurt en hoe meer zich dientengevolge de economische moeilijkheden voor het on bezette gedeelte van Duitschland doen ge voelen, des te sterker moet de wil van het Duitsche volk worden om het verzet voort te zetten. Er bestaat een wisselwerking tus schen de bevolking in het onbezette en de bevolking in het bezette gedeelte van Duitschland. De ryksregeering is zich van die wisselwerking wel bewust en streeft er ernstig naar, ten gevolge van het verzet in het Roergebied het lyden van het overige gedeelte van Duitschland niet te vergeten en overal te helpen, waar dit mogelyk zal zyn. Intusschen heffen de bezettende autori teiten steeds strenger maatregelen. Zoo heb ben de Franschen met de bezetting der bruggen over het Ryn-Hernekanaal een nieuwe blokkade binnen den om het Roerge bied getrokken douanegordel ingesteld. De intergeall. commissie te Frankfort maakt bekend, dat tuschen 8 uur nam. en 5 uur voorm. elk grensverkeer, ook het voetgangersverkeer met het bezette gebied verboden is. Het besluit is den 21en Maart 's avonds om acht uur, van kracht geworden. Men wil uaardoor beletten, dat wanordelijke elemen ten in het Rynland aanslagen komen plegen om daarna in onbezet Duitschland de wyk te nemen. Het hoofdkwartier der Franschen is ver plaatst van Mainz naar Dusseldorf. De „Stahlhof” is voor een deel reeds Dinsdag, nadat de daar gevestigde syndicaten en di recties van Ijzergieterijen in allerijl hun thans, door de verhoogde kolenrekening de kostprijs van een wagon kolen 700750 Zw. fr., tei'wljl die voor de bezetting bedroeg 436470 Zw. fr. De administratie van de Bundesbahnen heeft te boeken een verlies van 10 millioen. Waar de zaak zod staat, vraagt het Jour nal de Genève, of het niet beter ware, waar heden nog wei is waar geen rechtmatig, doch in werkelijkheid een bijzonder régime bestaat een commissaris, agent de liason te zenden die de Zwitsersche belangen van handel en industrie in handen neemt Diens arbeid zou bestaan in het in ontvangst ne men van licentie», ten behoeve van de Zwit- sersche belanghebbenden. Voor de Duitsche fabrikanten bestaat dan geen aanleiding meer om de aflevering te weigeren van hun waren. Genoemd blad meent, dat do Fransche overheid tegen het te werk stellen van een zoodanigen commissaris geen bezwaar zou inbrengen De Bas.er Nachrichten steunt het denk beeld Niet alleen, merkt dat blad op, zou deze by'zcndere commissaris zich hebben bezig te houden met het ontwarren en orde nen van het lincentiowezen, doch hij zou ojk werkzaam kunnen ztfn in het belang van ons goederenvervoer. Intusschen hoopt het blad, dat hot denk beeld in de kringen van handel en industrie een vasten vorm zal aannemen waarna het, in een voostel belichaamd, den Bondsraad kan women voorgelegd. 4* De Belgische Senaat heeft met 76 tegen 58 stemmen het principe van het wetsont werp tot vervlaamsching van dq Gentsche hoogeschool verworpen. Het eerste artikel van d't ontwerp bevatte het beginsel, dat de onderwijstaal te Gent het Nedertandsch zou zyn. Al de Waalsehe Senaatsleden hebben tegengestemd en werden gesteund door een liberaal en twee conservatieffkatholieke se natoren uit Gent en een liberaal uit Osten de. Van de Brusselaars stemden de conser vatieven, de liberalen en enkele socialisten tegen, terwijl de andere socialisten en de christen-democraten vóór hebben gestemd. Buiten de drie bovengenoemde leden hebben al de vertegenwoordigers van het Vlaamsche land tot den voorzitter van den Senaat toe voor het ontwerp gejtemd. Een door den katholieken afgevaardigde Braun ingediend ontwerp, waarbij Gent ver- vlaamscht zou worden, doch Fransche leer gangen zouden blijven bestaan, zoolang een vierde van het aantal studenten de Fran sche cursussen zou bezoeken, waarbjj werd voorzien, dat onder dezelfde voorwaarden te Luik Vlaamsche leergangen georgani seerd zouden worden, heeft ook geen kans van slagen. Dit ontwerp stuitte op hevig verzet van de Waalsche leden. De Luiksche senator Digneffe verklaarde, dat het voor- stel-Braun meer voor het verspreiden van separatistische opvattingen onder de Waal- j. zuiver werktuigelyk «teuii voor een vrouw, bezig zijn. Ga voort.” „Welnu dan, als het moet. Ik moet een beetje terug gaan, tot het vorig jaar Kerst mis, toen jjj my tegen myn wil er uit dreef naar de hydropatische inrichting te Crai- gellan.’K „Je had verandering noodig, Pat, en het heeft je goed gedaan,” antwoordde zjj, maar er was eenige aarzeling in haar stem. „Het kan zyn, het keerpunt. daten gedood, terwyl tot nu toe reeds meer dan 60 paarden moesten worden doodge schoten. Er heeft weer een nieuw spoorwegonge luk plaats’ gehad. Een door Franschen be stuurde trein is op een kolenwagen by de gasfabriek te Ludwigshafen geloopen, waar bij een groote deel menschenlevens verlo ren gingen. Tusschen Dusseldorf en Duisburg heeft men door een ontploffing een stuk spoor lijn vernield, waardoor het bedrijf drie a vier dagen moest stilstaan. De Belgen heb ben daarop drie personen als gijzelaars ge arresteerd en gedreigd hen te zuilen dood schieten, indien dergeiyke feiten zich zouden herhalen. Ten gevolge van de sabotage op de tele graaf- en telefoonlijnen in de omgeving van Dusseldorf hebben de Fransche autorirteiten de stad Dusseldorf een boete van twintig millioen mark opgelegd. Dit bedrag werd uit de gemeentekassen in beslag genomen. De Fransche autoriteiten hebben gisteren 27 Duitsche douanebeambten, uit Dusseldorf uitgewezen. Volgens de Petit Parisien heeft de Engel- sche regeering aan de Fransche doen weten, dat zy bereid was zich by haar aan te slui ten om van Duitschland gedaan te krygen, dat de missie-Nollet haar controle over de ontwapening kan hervatten. Naar Belga uit Parjjs meldt, heeft de in tergeallieerde socialistische conferentie een afvaardiging van vier leden benoemd een Franschman. Engelschman, Belg en Itali aan ten einde een samr^omst te hebben met de Duitsche sociaal-democratische par tij en met deze de aanpassing van het scha- dpvergoedingsplan van Frankfort aan de huidige behoeften, alsmede de voorwaarden, waaronder de internationale veiligheid zou kunnen worden verkregen, te bespreken. Naar aanleiding van den aanslag op Smeets heeft de Engelsche recherche huis zoeking gedaan bij tal van personen, die be kend z\jn wegens hun nationalistische, anti- geallieerde gezindheid, o.a. bij Moiden- hauer ,een lid van den Ryksdag, en by af- deelingen van de Jung-Déutsche Orde. Men meent de medeplichtigen van den aanslag op het spoor te zyn. Er zyn vier personen te Keulen gevangen genomen, o. w. Albert Pass, een bekend al-Duitsch drijver. Ook in de Fransche zóne worden huiszoekingen ge daan; daar hebben 9 arrestaties plaats ge had. Het centraal comité der Russische vak verenigingen heeft vijf millioen poed graan ter beschikking gesteld voor de arbeiders in het Roergebied. Dit graan zal over Reval naar zijn bestemming worden gezonden. Ook Zwitserland ondervindt in hooge ma te. de nadeelige gevolgen van de bezetting van het Roergebied. Volgens de Baslerr Nachrichten bedraagt 15006 49 57 80 89 171 400 93 3 15110 10 16 20 24 58 74 33 208 97 47 1515253 67 33 15350 J7318 320 15411 55 50 47 17433 II Z2 70 .wioirr" 13 17644 -513 49 62 17790 20027 94 17864 32 99 17935 15709 22 63 niet voorstellen, dat zjj zou weigeren. Zjj weigerde niet. Zij boog, en dat heel plot seling, slechts het hoofd. „God verhoede het, ik zou niet hard te gen iemand willen zijn, maar dat is haast te veel voor mij. Ik heb den laataten tijd gebeden voor jou en je huwelijk en God gevraagd je bjj je keuze te willen leiden.” „Nu, dan geloof ik, dat Je gebed ver hoord werd; zij Is de rechte .Mooi is ze en goed en ze heeft iets over zich, dat haar onderscheidt van andere vrouwen. Ik weet zeker, dat je dat zult voelen, als ja haar ziet” „Maar de kring, waaruit ze voorkomt. Indien je de geheele wereld had doorzocht, dan zou Je zeker geen minder geachikte gevonden hebben.” „Waarom zeg je dat?” „Ga alleen maar na, hoe ze is grootge bracht Haar vader was een muskus en zijzelf verdiende haar brood door man- schen op publieke planteen te amueeeren. Je zult toch moeten toegeven, dat het een treurige opleiding is voor het leven in een pastorie.” „Zjj het loeren,” antwoordde hjj met de hooggespannen verwachting van een, die bemint „En zjj rekent op je hulp eren als Ou” 16598(8852 -511 55 63 75 90 96 97 18950 - 51 78 66 84 16827 19069 99 42 91 310 55 97 32 67 19124 34 10972 19220 80 23 17011 81 34 19313 54 43 M00 52 5 86 47 19577 66 9ó 17227 19601 - 51 76 19741 45 95 18856 - 17545 19935 - 57 X7 4920144 98 15875 18002 41 82 12 71 15913 15 L DO 18 46 20413 81 73 99 34 - 16230 il 52 2 91 K 16300 6 4 1 201 6 ic": 916572 totdat je haar hebt gezien,” antwoordde hij en daar hij voorbereid was op den schok, dien hy haar had moeten geven, nam hy de uitwerking met de meeste gelatenheid op. „Zij is niet, wat je denkt” „Je vergeet, ben geweest,” am.w digheid; „en ik herii de tooneelvertooningen en dat alles arran geerde. Zü was een ónmogelijke persoon.” „Maar zoo is juffrouw Brooke niet. Ik vraag slechte één ding, Alison, dat je wacht, totdat je haar hebt gezien.” „En wanneer «al dat zijn?” vroeg zij, maar haar toon was dof en haar houding die van berustende hopeloosheid. „Ik zou graag zien, dat het morgen was,” zei hy snel. „Gisteren kreeg ik een brief, waarin zy mij meldde, dat haar va der na een operatie in het ziekenhuis ge storven was. De arme man was heel ziek, toen z(j te Craigellan waren; ofschoon hjj het niet wilde bekennen. Hy is in den laatsten tijd hard achteruit gegaan en nu is hij gestorven en is «U geheel alleen in de wereld zonder een vriend en met heel weinig geld. Wil Jij, die vriéndelijk voor iedereen bent, haar als een vriendin be handelen. Om te beginnen terwDle van mij, totdat je haar leert kennen, dan zul je het graag doen terwille van haarzelf.” Het was heel veel, wat hü vroeg, maar in zijn toon lag vertrouwen. Hij kon zkh maar het was tegelijk Het was te Craigellan, dat ik het meisje ontmoette, «lat ik zal trou wen.” „Ja en wie is zfl? Iemand, denk ik, die met haar familie uit Glasgow ver toefde voor de Kerstdagen.” „Ja en een. Zij was er met haar vader, een musicus, die toen een vrfj populair or kest te Glasgow leidde. Zijzelf was be hulpzaam b(j het uitvoeren der vermake lijkheden. Haar naam is Edith Brooke.” „Behulpzaam by de vermakelijkheden!” hertiaalde Alison. Haar werk viel haar uit de handen, terwijl z(j hem verbijsterd aan staarde. „O, Pat zoo’n vrouw! Hoe kun je er aan ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (beboerende tot den bezorgkring) 16 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Adver tentlën in het Zatordagnummer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentien de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN: 1—4 regels ƒ2.05, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone odvertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceer- den prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van aoliede boekhan delaren, Advertentiebureaux en onze Agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. 16052 18182 69 18243 72 55 95 18308 - Oü 20551 18422 32 45 18586 20754 16421 18732 72 - 75 2M* 10 „Het was een kleine vergadering," be gon hjj, terwyl hij z(jn gemakkelijke mui len aandeed. „De menschen praten veel over wat er gedaan moet worden, maar als het op handelen aankomt, is de belang stelling zeer lauw. Ik heb dat ook by an dere gelegenheden opgemerkt, ook buiten de werldoozenkwestie.” „Is er iets aangenomen?” „Niets: enkele voorstellen werden ver wezen naar een sub-comité voor onderzoek en rapport Ik verwacht, dat het resultaat I*s een volgenden winter merkbaar zal zyn» tenzij de nood abnormale afmetingen aanneemt; dan zullen wij ongetwijfeld nog een vergadering bijeen roepen. Die koffie ruikt buitengewoon goed, Alison. Heb jy w al van geproefd?” G ja. Janet bracht ze als' gewnenlijk OP slag van negen uur binnen.” «Wetten van de Meden en Perzen,” zei hU «et een flauw lachje, toen hij opstond om zyn plaats aan tafel in te nemtn Eeni ge gesmeerde gerstekoekjes en een stuk van de heerlyke Ayrshirekaas met een schotel honing, alles zag er echt verle.de- lijk uit, maar ofschoon hij uit was gegaan zonder zyn thee, scheen hy niet geneigd zijn vasten te onderbreken. De sterke kof fie gaf hem weer moed en hy lachte, toen hy vroeg, of hy het blad naar de keuken mocht brengen en dan een pyp opsteken. Alison antwoordde hem door zelf het blad snel op te nemen; zy bleef ongeveer vjjf minuten weg om de eetwaren op haar plaats te bergen en zyn kop en schotel om te wasschen. Toen zy in de kamer terug kwam, was hjj nog bezig zyn pjjp te stoppen, terwyl hy strak in het vuur staarde. „Als je er niets tegen hebt, zou ik wel naar bed willen gaan, Pat Ik ben moe en wjj kunnen morgen praten.” „Neen,” riep hy met plotselingen schrik, wetende hoe koud en onbarmhartig de dag kon zyn. „Ga zitten, Ailie, het is eerst half tien. De avond begint pas. Dit is de tyd, waarop men het best kan praten en elkaar begrijpen. Elke dag heeft zyn eigen las ten.” Zij ging aan het einde der tafel zitten, zoodat de breedte er van tusschen hen was en nam het kussensloop, waarin zy bezig was hare fjjne steken te leggen. „Ik geloof niet, dat ik zoo met je ken kan,„Ailie, je zit te ver weg.” „Neen, neen; ik moet werken, je weet, dat ik nooit graag leeg zat,” antwoordde zij en er klonk zenuwachtigheid in haar «tem, „Er moet een tyd van werken en een tijd van niets doen zyn,” antwoordde hjj met een zweem van pedanterie. „Ik had graag, dat je voor een klein poosje al je aandacht schonk aan wat ik te zeggen heb „Dat kin ik ook, al naai ik, Pat! Dat is en het ia altijd een als haar handen 14 (eigen geld). 1224Ö 14621 16594 53 9416611 12377 14782 12415 85 19 14805 39 67 16741 43 90 61 45 93 84 95 2565 f 2615 1491 90 - 97 2837 2936 84 97 »77 1100 51» I 59 65 I 75 20551 82 20628 42 70 65 62 127 15510 79 IS 504 15613 15 176 '45 55 152 83 61 I 1591;

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 1