Muriiiinri 30 lili WoensriagavQRi) I Augustus Doderdagivoml 2 Augustus ZoRdigivond 5 Augustus OCIETEIT „ONS GENOEGEN' DE WIJZE KATER MO U-N OU H HET SPROOKJESLAND Bij ongunstig weder in Csberetzaal „Kunstmin" AANVANG BAL 9 UUR BELG IE. Gisteren zijn er ongeveer 600 kinderen uit uocüapest naar België vertrokken. EMGELAND. I>e nationaliteit der gehuwde vrouw. L/e ueto^teauigen van üe gemengde com- uuojue mi net nooger- en Lagerhuis over ue qaucane Deueueude de nationaliteit der gwuuwue vivuw zyn op het doode punt ge- aoiucn. iJe commissie bestaat uit vyf leden uit out huis met Lord Chelmsford als voor zitter. uezer uagen diende Kir John But- cnei net ontwerp in van een rapport, het- weut auviseerde, dat een Britsche vrouw, die een ouaenlander huwt, het recht zou hennen naar Britsche nationaliteit te be houden indien zy dit wenscht. Üe vyf La- gernuisieuen stemden vóór, de vyf Peers togen net rapport, zoodat dit niet werd aan genomen. i-oru Lhoimsford diende daarop oen ont werp in, waarin werd voorgesteld de be staande wet ongewijzigd te laten (krach tens welke de Britsche vrouw, die een bui- tomanuer huwt, de nationaliteit van haar eeuwgenoot krijgt). Hier tegen stomden ech ter weer de Lageiihuis-leden, terwijl de Peers er vóór waren, zoodat ook dit rap port niet werd aangenomen. Ton slotte werd besloten beide rapporten in een Vv.itboek aan de Huizen voor te leg gen. .Sedert jaren is er niet zulk een uitge sproken meeningwverschil van dien aard tus scnen beide Huizen voorgekomen. Vvouiuiuenverslagen over ecntscheidings- procesaen. Tot dusver was het de gewoonte der En- geiscne maden uitvoerig verslag te geven van ecntscueidingsprocessen. Zy deden dit met een nauwkeurigheid, die zich met ont zag ue meest pymyke byzonderheden uit tiet ecuwuyk leven der betrokken partyen aan ue opennaariieid pry a te geven. Mieraan zal weldra een einde komen. Een speciaal <ioor het Lagerhuis benoemde com- niissie, die zich met het vraagstuk inzake ue puuucatie der desbetreffende verslagen heen oeziggeliouden, heeft haai- rapport voitooid en het aan de parlementsleden voorgeiegd. Üe commissie adviseert het ver- hieuen vun het publiceeren van onwelvoege- jyze uyzonderheden. Üe bladen zouden al leen do verklaring van den eischer, de ver- uodiging, ue conclusie van den rechter en net vonnis, mam- niet de getuigenissen mo gen publiceeren. rsieuwc havenpiaiuien m Engeland. Een UËiangryk plan tot uitbreiding van de i ueeiusnavens werd heden op de byeen- komst van havenautoriteiten van Londen oiiowiJtactd door den voorzitter, lord, Üevon- porw. o miiuoen pond sterling zal deze uit- bixuuing, naar schattin kosten. Het voor- iiun.iu.su; pian bestaat w het bouwen van een meuw dok to Tilbury, groot genoeg om hei grootste schip op te nemen dat zelfs m ue verre toekomst kan worden gebouwd. Le gruote opzet van het plan valt in het oog wan^per men in aanmerking neemt, dat up net oogenblik het grootste schip, dat in ue vaan is, de Majestic is, met een lengte van aia en oen broedt© van 1UÜ voet. Üe ruimte in het nieuwe dok zal 1150 voet zyn en idü voet breed, terwyl het dok zeil oöüO voet tang en 760 voet breed zal zyn en de inneming van het dok zal aldu. worden dat er 13 afscheidingen euc waarvan groote oceaanschepen kunnen donken. Het dok zal 45 voet drep worden. VEKEEN1ÜÜE STATEN. Na veertig jaar gelukkig getrouwd te zyn geweest hebben de heer en mevr. Gior dano, Italianen, die te New-York woonden, de oontveroeniging ontbonden door een duel. L»e wapens waren een dolk, een byl en twee revolver*. Het gevecht vond plaats oven na middernacht en de 63-jarige heer Giordano was de verliezer. Met een hoofd van siagwonden, een lichaam vol dolkatoo- ten met bovendien een paar kogels in het lyf werd hy door de politie dood in zyn slaapkamer gevonden. Üe vrouw was er ook heel erg aan toe, maar zy bleef toch meesteres van het slag veld. üe aanleiding tot dezen ietwat verge dreven echtelijken twist was al heel weinig emotioneel. Üe Giordano's hadden een goed beklante groentenzaak, die echter verkocht was. Nu wilde de vrouw een nieuwe zaak beginnen de man wilde het niet, maar had beter kunnen toegeven, zou men zoo zeg gen. BINNENLAND. Provinciale Staten. Zuid-Holkuid. In de gisteren gehouden zitting van de Provinciale Staten van Zuid-Holland werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd de voorstellen tot het ver teenen van een garantie van f 160.000 voor de oprichting van een dag- en nachtverblijf voor tuberculoselijders te Delft, en tot het verleenen van een subsidie voor verbetering der steigers van het veer Brielle—-Kozenburg aan de Brielsche zijde. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over een concept-verordening kraehtens art. 2 der Verenwet. De heer Koetman stelde voor om de verordening te laten gelden voor de veren in alle wateren der provincie Z.- lloliand. Dit amendement werd verworpen met 56 tegen 12 stemmen. Over het voorstel betreffende verhaal van pensioenbijdragen van provinciaal personeel werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer Kolkman, lid van (Jed. Sta ten, merkte o.m. op, dat de betrokken colleges zich houden aan hetgeen in de wet is vastgelegd. Vooris merat spr. op, dut Ueü. sta ten er met aan denken, om aan de thans in dienst zijnde ambtenaren iets te ontnemen, noch van salaris, noch van hun pensioen. Wat de pensionneermg betreit, merkt spr. op, uat de algegtëene regel was, aal de betrokkenen ze'li in de premies bijdroegen. üe regeling voor deze provincie was hierop een uitzondering. liet voorstel van Ueü. Staten, om van umbteuaren uie na 1 Juli 1H23 worden aangesteld, te vcrbuien 3% voor eigeu pensioen en ö/j tol een inuxjtnum van l 3UU0 voor weduwen- en weezenpen- sioeu werd aangenomen met 4b tegen 21 stemmen. H. lkirtl. Ue heer ii. Borel, die aunvunkelijk het „Vaderlanu zou verlaten om aaii de 'ieiegruai Barbarossu op te volgeu, is op dat besluit terug gekomen. Ue steun aan Uanze-debiteuren. Waar de lel. verneemt, is de rege ling der staatsgarantie ten behoeve van tl anze bank-debiteur en nog sieeus mei tol stand gekomen eu blijven de ouder- nandelingen tusscneu regeering, Alge meen© Centrale Baukvereeuiging en wederlandsche Bank voortduren. Hangende deze besprekingen is noch door geldversirekking, noch anderszins geanticipeerd op de le treilen overeen komst en zijn alleen üe voorloopige onderzoeken ingesteld, uoodig om na hel verkrijgen van overeenstemming tot credietverieenmg te kunnen overgaan. Ue aanvragen om credieten zijn vrij tal rijk, ofschoon momenteel nog met te overzien is ot vun Ue staatsgarantie tot de voile 4 millioen zal worden gebruik gemaakt. liet bovenstaande, zoo merkt liet blad Inerbij nog op, werpt een eigenaardig licht op den nuustigen spoed, waarme de het wetsontwerp erdoor is gejaagd. Wij willen gaarne aannemen, dat net geval urgent was, doch het is al zeer zonderling, dat ongeveer een maand na aanneming van het ontwerp door het Parlement de heeren 111 üen Haag nog aan het onderhandelen zijn en urgen tie dus alleen tegenover het parlement uoodig achten. Met dat al verliest de maatregel1 hoe langer hoe moer zijn practische beteekems en biijlt het el- lect zuiver spychologisch. üs invoer van gouden en zilveren werken. Ju antwoord op desbetrelleude vra gen van hot 'l'weede Kamerlid Staal man heelt de heer Dé' üeer, minister van Financiën medegedeeld, dat hoe wel de mogelijkheid met kan worden tegengesproken, dat gouden en zilveren werken uit het buitenland hier worden ingevoerd, voorzien van valsche mer ken en gehalteteekeiis, hem tot dusver geen feiten vun dien aard bekend zijn geworden. Naast andere omstandigheden, zooals het te behalen voordeel van ontduiking der invoerrechten en der waarborgbe- lusliug, nog vergroot door het valuta- vei schil, kun de juiste™ toepassing der Waarborgwet in den Wtsten tijd mede oorzaak zijn van do hierboven bedoel de fraude, zoo die wordt bedreven. Üe munster meent tèïi deze te mogen verwijzen naar net bij de tweede Ka mer aanhangige wetsontwerp, houden de nade.ro bepalingen omtrent den waar borg en de belasting der gouden en zilveren werken. Üe memorie van ant woord op het naar aanleiding van dat ontwerp uitgebrucht voorloopig verslag is in voorbereiding. Een toepassing, die zou toelaten buitenlandsche gouden en zilveren werken met Nederlanhsche ge- halteteekeuen te voorzien, ui strijd met de bestaande wot, zou z.i. een vooruit- loopen zijn op maatregelen, die nog niet door de Staten-Ueneraul zijn goed gekeurd. Arbeidstydverlenging. De directie van Wilton's machinefa briek en scheepswen te Botterdam heelt vergunning verkregen om gedurende een halt jaar 56/, uur per week te laten werken. In ondersteunden brief aan den Alg. Ned. Metaelbewerkersbond motiveert de direcleur-generaal van den Arbeid, de tuer Zaalberg, naar wij m „Het Volk' lefen, deze toestemming als volgt: ,,lk heb het districtshoofd der Ar beidsinspectie te Botterdam gemachtigd om voor een tijdvak van 6 maanden, ingaande 6 Augustus a.s., aau de ma chinefabriek en scheepswerf van Wil ton toe te staan, dat 10 uur per dag en 6% uur op Zaterdag gewerkt wordt aoor de dagpioeg en 0% uur per nacht gedurende 5 dagen per week door de nachtploeg. „Het motief voor de vergunning is, dat de productiekosten in Nederland, vooral in verband met de hoogte der loonen in vergelijking met die in het buitenland, zoo hoog zijn, dat het steeds meer onmogelijk wordt om voor het buitenland te werken, üe politieke toestanden in de landen om ons heen doen nog geenszins verwachten, dat zeer spoedig het bedrijfsleven m gezon der positie zal komen. Ue gevolgen hiervan voor de welvaart in wis land, in het bijzonder voor de arbeiders, zijn dermate onrustbarend, dat niet voortge gaan kan worden met af te wachten of zender bijzondere maatregelen de toe stand zal verbeteren. „Hoe ernstig ik het ook betreur, dat aan de arbeidsvoorwaarden, zooals die enkele jaren geleden hogelijk werden geacht, moet worden getornd, mag ik het oog niet sluiten voor de werkelijk heid, die hierin bestaat, dat tengevolge van de stagneerencie invloeden, die bui ten ome grenzen werkzaam zijn, ons land mede naar de armoede wordt ge voerd. Die zeer te oetreuren omstan digheden maken liet noodzukelijk, te erkennen, dat het levenspeil van 1W2U lot de geschiedenis behoort en dal een verdere achteruitgang in de productie alleen te ontgaan is, door nog te trach ten goedkooper te produceeren. üat hiertoe naast andere middelen ook loonsverlaging onvermijdelijk is, valt met te ontkennen. (Juut met die loons verlaging een werktijd verlenging ge paard, aan heeft in een geval als bij Wilton deze het tweeledig gevolg, dai de weekinkomens gelijk blijven en door beperking van aigemeene kosten bij grooter productie, de kostprijs \aa het product nog verder daalt. „Het is ontegenzeggelijk voor u, zoo wei ais voor inij, zeer pijnlijk, dat op deze wijze de internationale Handha ving van den 8-urendag in gevaar komt doch wij kunnen ook niet lijdelijk aan zien, dat de Nederlandsche bevolking nog verder door werkloosheid verarmt, als gevolg van het optreden der andere mogendheden. Uat optreden tocli dreigt de wereld in zoo n mate te zullen ver nietigen, dat er nog veel meer dan de 8-urendag voor de arbeiders door ver loren zou gaan. „Ik vertrouw daarom, dat ook uw organisatie zich zal weten te schikken in het onvermijdelijke en naar ik hoop tijdelijk een verlengden arbeidsdag zal verkiezen boven verdere toeneming der reeds zoo rampzalige werkloosheid. Ue Indische vloot plannen. Üen busten .luiii is de commandant van het vloot-eskader m Uost-lndië, vica-admiraai Umbgrove, naar Neder land teruggekeerd, na liet commando der vloot overgegeven te hebben aan den kolonel der Marine iissot v. Fatot. Üe Tel. vernam uit Weltevreden, dat er aan dit plotselinge besluit van den vice-admiraal bijzondere omstandighe den verbonden zijn, voortspruitende uit hel besluit van den minister van Mari ne om het moederschip Pelikaan, dat juist in Holland voltooid is, met daar bij behoorende drie duik booten, niet naar indib uit te zenden. Het bleek, dat deze plotselinge veranderuig der plannen geschiedde op advies van den gouverneur-generaal uit bezuinigmgs- redenen. Daarbij was het oordeel van den eskader-commandant, hoofd van Indische marine-departement, niet ge vraagd, zoodat deze eenvoudig voor een fait accompli werd gezet. Hij verklaar de hierop, de verantwoordelijkheid niet langeu- te willen dragen. ï'e 48-uren werkweek te Nymegen. lil den Gemeenteraad van Nijmegen l> de kwestie van invoering van de 48- uien werkweek voor net gemeente-per soneel, in plaats van de thans bestaan de 4o-uren werkweek, andermaal oe- bandeld. in de vorige vergadering was het voorstel van B. en w. teruggezon den naar de commissie voor het geor ganiseerd overleg. Deze had zich met verlenging van den werktijd met drie uren per week vereeuigd, mits de loo nen van thans zouden blijven gelden tot einde 1924. B. en v7. hadden dit voorbehoud onaannemelijk verklaard, daar h.i. de regeling van de arbeids voorwaarden niet liet karakter uiogeu hebben vaii een overeenkomst. Overi gens hadden B. en W. medegedeeld, dat voorstellen tot loonsvermindering bij hen thans niet ni overweging zijn; alleen meenen zij, dat de vacanliebij- slag met ingang van 1 Januari 1924 dient te worden ingetrokken en zij kondigden een voorstel van die strek king uaii. Behalve het voorstel, om den werk tijd voor de gemeente-werklieden en voor de ambtenaren, wier werktijd ver band houdt met dien der werklieden, le bepalen op ten hoogste 8J4 uur per dag en 48 uren per week, ingaande 1 beptember 1923, hadden p. en W. vo r- gesteid de betaling van overwerk voor de ambtenaren al te schallen. Dit voorstel lokte m den Kaad ver zet uit van de zijde der sociaal-demo- ciaten en van den communist, doch werd ten slotte met 21 tegen 9 stem men aangenomen. Alleen de genoemde fi acties stemden tegen. Het gevaar van inflatie. De centrale commissie voor bezuini ging van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel heelt, d.d. 28 Juni een adres gericht tot den voorzitter van den raad van ministers, waarin o.m. het volgende voorkomt: Onze commissie acht het overbodig aun het uitstekende fmancieele betoog, in het rapport der Vlootwetcommissie vervat, nog iets toe te voegen. Zij on derschrijft volkomen de conclusie, waar toe deze commissie komt, dat het thans meer dan ooit geboden is om door krachtige samenwerking van regeering en volksvertegenwoordiging een einde te maken aan den hoogst onbevredi- genden en gevaarlijken toestand op fi nancieel gebied, die een zwaren druk oefent op ons staatkundig en economisch leven. Slaagt de regeering er met m de uitgaven op aanmerkelijk lager peil terug te brengen, dan staat de econo mische toekomst van Nederland op het spel. Hoe groot gevaar bestendiging van den bestaanden toestand op financieel gebied en voortgaan met toenemende tekorten op de begrootuigen met zich brengt, behoeft onze commissie ook te genover uwen Raad wel niet meer te betoogen. Wordt bet ïiuancieeie even wicht niet hersteld, dan is ïuiiatie vrij wel onvermijdelijk en tot welke gevol gen dit op den duur leidt, blijkt ai- uoende uit de buitenlandsche voorbeel den. Gewezen moge hier ook nog wor den op het juist in den laatsten ujd tot uiting komen van milatie in üenemar ken. Afgescheiden van de vraag, ol al uau niet onder deze omstandigheden n.et de vaststelling der v lootplannen noet worden doorgegaan, meent o commissie ten voile den eisch te moe ten ondersteunen van de V lootwet-com- Missie, dat n.l. vanwege de regeeruig wordt overgelegd een gespeciticeerd en duidelijk toegelicht programma van de maatregelen, die zij denkt te nemen oai liet budget van Nederland weer op ge jonde grondslagen te vesttgen. GEMENGDE BERICHTEN. Een zeilsloep omgeslagen. Gisteravond omstreeks bail tien zag men van de boot van üe reederij fop Simt en Co., die om a uur van Hoek van Holland was alge varen, lusscnen Vlaardmgeu en Schiedam, op ongeveer 3UU meter afstand een zeiisioep omslaan Naderbij gekomen, zag men vijl perso nen te water liggen, uie men, door hun uroggen, werpiijneu en reddingboeien loe te werpen, te hulp trachtte te ko men. Met veel moeite gelukte het twee vaii de drenkeluigen binnen boord te halen; een derde, die zich aan het' om geslagen bootje had vastgeklemd, werd gered door een roeier, die met zijn roeiboot te hulp geschoten was. Ue twee andere personen, meisjes, zijn ui de diepte verdwenen en nog niet ge vonden. De tram Üen HaagWassenaar. Met ingang van l Augustus a.s. wordt ook het traject Wassenaar—Haagsche Schouw van de electrische tramlijn üen llaag—Wassenaar m gebruik genomen en van o Augustus al zal het beginpunt der lijn aldaar aan den hoek van den Benoordenhoutschenweg bij den Dieren tuin zijn. Vervalschte asperine. üe recherche neell bij een expedi teur te Amsterdam oeslag gelegd op een partij van öUülj buisjes aspirine, ai- komstig uit Beigie. Ue aspirine", welke moest doorgaan voor de origineele as pirine Bayer, bleek vervalsen! te zijn. i'e buisjes waren verpakt met een paars etiket, zooals dit in Uuitschiand gebruikelijk is, doch ook Uit etiket bleek vervalscht. Diefstal van een party goud en zilver. in den nacht van Woensdag op Uou- dtrdag is ingebroken bij den lieer en mevr. Wijsman, Eiiunastraat in üen Haag. Deze slapen boven en de dieven hebben zich uitsluitend bepaald tot het doorzoeken van net benedengedeelte van de woning. Daar de heer en mevr. Wijsman beiden dool zijn, behoefden de inbrekers niet bevreesd te zijn wat le ven te maken. Met een breekijzer neb ben ze alle kasten en schrijibureaux opengebroken en daaruit de gouden en zilveren voorwerpëh gestolen, die voor de hand lagen. Zoo is er een doos met gouden lepels en vorken ontvreemd, verder een horloge, een gouden pince- nei" en een groote partij talelzilver. Sluiting Tilburgsche wollenstoffenfabrieken Ut Bond van Woiiensloileniabrikan- len le liiburg heelt oesioten zijn leden en die van andere werkgeversorganisa- .ties te aüviseeren 18 Aug. de la brieken te sluiten. üe verduisteringen te Ede. in zake de verduisteringen van een bedrag van f 44.UUU ten nadeeie van den Staat der Nederlanden door den kapitein der militaire administratie K. K., kan nog worden gemeld, dat hij gedurende 2 jaren te Nijmegen woonde en er een goed leven van nam. Hij trad veel op den voorgrond en zag op geen geld. Hij reisde dagelijks op en neer van Nijmegen naar Ede, waar hij werk zaam was op het bureau van het lüe reg. int. Over eeltige weken zou hij den dienst met pensioen verlaten en moest dus de kas worden overgenomen door zijn opvolger, zoodat dan het te kort aan het licht zou zijn gekomen. Door verlof te nemen kon hij dus voorkomen, dat de gepleegde onregel matigheden onmiddellijk ontdekt wer den. Thans is gebleken, dat er reeds eerder een tekort in de kas moest ge- eest zijn. K. teelde te Nijmegen ge scheiden van zijn wettige vrouw, üe politie stelt een uitgebreid onderzoek in. K., die bijzonder corpulent is, zal net moeilijk vallen zich aan het speu rend oog van de polftie te onttrekken; vermoed wordt echter, dat hij reeds in het buitenland is. Voor zijn vertrek stelde hij in zijn gehuurde appartemen ten orde op zijn zaken; zijn meubelen heeft hij laten opbergen. De oorsprong der jumper. Het Engelsche woord jumper dateert reeds uit 1605, lezen we in de Manu- iacturier. Men verkortte het toen tot jump en duidde daar een tot de heu pen reikend) jakje ot korten ruimen mantel mee aan. Het was een kieedmg- stuk van grove zakkenstof en het werd door mannen gedragen bij het verrich ten van zwaren arbeid. Het behoorde destijds o.a. tot de garderobe van schip pers e.d. Deelnemers aan een poolex peditie berichtten, dat zij eskimo's ge zien hadden in jumps zonder eemg model! In de 18e eeuw begonnen ook ande re menschen de jump te dragen en maakte al gauw de vrouw er zich mees- tei van; zij gebruikte het echter uit sluitend) ais huiskleeding; denk b.v. aan het jak der vrouwtjes van Vermeer! Eet* eeuw later nam de Engelsche admiraliteit het woord jumps over, ver beterde het tot jumper en gaf dezen naam aau een kleedingstuk, dat door de lusschendeksbemaiunng zeer graag go dragen werd. En nu weer een eeuw later dragen de dumes het allemaal! Hoe hij over de grens kwam üe heer P. Remans, die uit zyn gevangen schap in het Roergebied te Dordrecht is te ruggekeerd, heeft aan de Ct. het een en ander verteld over zyn invrijheidstelling, hoe belachelijk het overdreven bureaucra tisch gedoe geweest was. Om elf uur werd hy vrijgelaten en had men hem toen langs den kortaten weg over de grenzen gebracht (hy is uitgewezen) dan was hy vóór twaalf uur nog in Nederland geweest. Doch de heeren hadden dit anders beschikt. Hy werd tegelijkertijd met een uitgewezen Duitscher weggebracht. Na eenigen tijd op den auto, die hen vervoeren zou, gewacht te hebben, ging het toen eerst naar Krefeld, waar de Duitscher op onbezet gebied achtergelaten werd. In Krefeld wilde men hem zyn pas afnemen, waartegen hy hevig protesteerde, wat tot gevolg had, dat men schijnbaar zelf niet wist hoe te handelen. Toen ging het naar Kaldenkirchen,. waar, volgens orders van hooger hand, R.. over de grenzen gezet moest worden. Doch Kaldenkirchen, noch iets dat er op leek, was te vinden. Men kwam over Geldern en Kevelaer, doch Kal denkirchen bleef zoek. Daarna belandde men te Kleef, waar men R. over de grenzen had kunnen zetten, doch dit was in strijd met de opdracht em dus ging het weer te rug naar Geldern... naar Kaldenkirchen, dat toch ergens moest liggen. Het bleek echter onvindbaar en ten slotte belandde men toevalligerwijze op den anderen weg naar Venlo. Toen vroeg R. of het nu toch niet al te gek werd. Reeds zeven uur had men met hein langs de grenzen gevlogen, steeds o pzoek naar Kaldenkirchen en ala het zoo door moest gaan, kwamen er nog wel zeven uur bij. Zou men hem nu maar niet langs den kortsten weg in Nederland brengen? Eerst wilde de begeleidende offi cier daar niets van weten; in Kaldenkirchen moest hij afgezet worden, zoo luidde de order... Ten slotte echter kwam ook bij de zen militair het gezond verstand boven en zoo werd R. ten laatste ergens midden in de hei achtergelaten. Nog anderhalf uur moest hy daarna loopen en toen eindelijk was hy in Nederland, 's avonds tien uur, terwyl hij daar 's middags voor twaalf al had kunnen zijn! De heer R. heeft den indruk, dat onze regeering voor hem gedaan had wat moge lijk was. Onze consuls in Duisburg, Aken- en Brussel hebben hem naar hun trdchfen ter zijde gestaan. R.-K. Vrouwen-landdag. Volgens de Maasbode zal in Utrecht heden de eerste R.-K. Vrouwenlanddag plaats hebben, een geheel nieuw punt op het programma der Federatie van R.K. Vrouwenbonden in Nederland. De Zeereerw. heer RectoT J. B.. W. M. Möller uit Den Haag zal een feestrede hou den. Enkele zangnummers, gezongen door de soliste mevrouw A. Oldenboom-Lutke- mann, sopraan, en eenige meerstemmige liederen, uitgevoerd door een dames-koortje zullen de vergadering opluisteren. Mevrouw Vinkesteyn—-Zoetmulder zal in de ochtendvergadering spreken over: „Her stel van oude Katholieke gebruiken in het huisgezin. De dag zal besloten worden door een plechtig Lof, waarna de -bond aan het H. Hart zal worden toegewijd. INGEZONDEN. buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De Bijzondere Neutrale School. Rectificatie. in mijn ingezonden stuk in 't nummer van 20 dezer komt de volgende zin voor: „De heer Slop weet nu vry zeker, dat hy op wachtgeld komt." Van zekere zijde werd my medegedeeld dat deze zin, gelezen in verband met de vorige, de meening kon doen postvastten, dat de heer Slop lid der schoolvereeniging was geworden om op wachtgeld te worden gesteld en dat dit beslist onjuist is. Het spijt my, dat ik deze onvoorzichtig heid heb begaan en neem dan ook deze zin terug. C. H. ZANEN. M. de B., In uw raadsoverzioht lees ik, dat er bui ten den Raad een uitlating is gedaan, waar uit zonder twijfel blijken zou, dat Regenten van het Van I te rson-Ziekenhu is zich zouden terugtrekken. Zou U niet willen meedeelen, wie de uit lating heeft gedaan en wat is er uitgelaten Wel kan ik U mede dealen, dat Regenten er niet over denken hun ontslag te nemen. Is hier, Redactie, de wensch niet de vader der gedachte? U, dankend voor de plaatsruimte HD. VAN DANTZIG. GOUDA, 27 Juli 1928. STADSNIEUWS. tn Wat wy schreven is juist; de ling kwam van een zijde, die alken twijfel uitsluit In discussie daarover treden heeft hier geen zin. RED. i GOUDA, 27 Juli 1928. Comm. van Toezicht L.O. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. worden door B. en W. in over leg met de Commissie van Toezicht op het L.O. voorgedragen, in de vacature J. Lafe- ber, de heeren S. J. Doelemen, hoofd eener R.K. School en Th. Roelofsen, onderwijzer aan een R.K. School. c Tijdelijk Leeraar Gymnasium. B. en W. stellen den Raad voqr als tijde lijk leeraar in de oude talen te benoemen in de plaats van den heer L. v. Liempt, wien verlof is verleend van 1 Sept tot 1 April 1924, de heer J. A. Schuurman, doet. in de klassieke letteren. Aangezien de heer Schuurman echter eerst op 18 September in functie kan treden zullen de lessen tot dien datum dan worden waargenomen door Mevr. ZelvelderHovens Greve en gedeel telijk door den Rector. Verlof Directeur Reinigingsdienst tot reorganisatie reinigingsdienst Steenwyk. Van het gemeentebestuur van Steenwyk ontvingen B. en W. een schrijven, waarbij wordt gevraagd of het de goedkeuring zou kunnen wegdragen, dat de directeur van den gemeentelijken reinigingsdienst, de heer J. P. Anemaet, dat College met zyne ervaring en inzichten ter zijde staat ten aanzien van de in die gemeente voorgenomen reorgani satie van den reinigingsdienst. Hiertoe zou dan een verbljjf ter plaatse noodzakelijk zijn, teneinde zich van de locale toestanden op de hoogte te kunnen stellen. B. en W. hebben hierover het advies inge wonnen van de commissie van bijstand in het beheer van den gemeentelijken Reinigings dienst, welke commissie mededeelt, dat zy er geen bezwaar tegen heeft indien aan den heer Aneanaet verlof wordt verleend in bo venomschreven aangelegenheid advies uit te brengen en zich daartoe naar Steenwyk te begeven om zich met de plaatselijke toe standen op de hoogte te stellen. B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen, doch volgens artikel 18 der instlhictie van voormelden ambtenaar is het hem niet veroorloofd zonder vergunning van den Raad eene andere betrekking waar te ne men of andere werkzaamheden te verrichten, dan die in dienst dezer gemeente. Zij stellen den Raad thans voor aldus te Inkwartiering. Op20 Augustus e.k. zal een bataljon wiel rijders uit 's-Hertogembosch een oefening houden in de omgeving van Gouda. Na af loop der oefening zullen deze militairen te Gouda worden ingekwartierd bij de bewo ners van de Hoogstraat, Markt, Stoofsteeg, Wydstraat, Dubbele Buurt en Oost Haven. Inspectie L. O. In de plaats van den heer E. R. C. Pele- tier, aan wien om gezondheidsredenen met ingang van 1 Juli 1.1. eervol ontslag is ver leend als bureau-ambtenaar 1ste klas by de Inspectie van het Lager Onderwijs alhier, is met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer A. R. P. A. van Heyningen te Lei den. Eindexamen M. U. L. O. Te Rotterdam zyn geslaagd voor het exa men M. U. L. O. diploma A: A. W. F. De- terman, A. M. Meyer, A. J. E. Schygrond, E. Schouten, S. Sytsma, W. A. M. Vermeu len, allen alhier. Evenals vorige jaren slaagden ook dit jaar weer alle leerlingen der U. L. O. school aan de Turfmarkt (hoofd Mej. Snoep) voor het examen M. U. L. O. Notarieel examen. Voor het notarieel examen 2e gedeelte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. Pitlo alhier. Gevaarlijke helling. Gisteravond omstreeks helf negen fietste een ongeveer 10-jarige jongen, thuisbehoo- hend in een der woonwagens aan de Kru- gerlaan staande, van de helling der Goe- janverwellendyk in de richting der Cronjé- straat De fiets was zonder ketting of remmen en toen de jongen, die nota bene nog een jongen achter op de fiets meevoerde, met een vaart de helling afkwam, was het geen wonder dat hy in volle vaart tegen de brug aanbotste. Een van de jongens kwam zoo leelyk terecht dat hy in het Ziekenhuis ver bonden moest worden. 3e Orgelbespeling St. Janskerk. Onze muziekverslaggever heeft gisteren in het verslag van de 3e Orgelbespeling ge meld dat de heer Spaanderman de verschil lende zangnummers heeft geaccompagneerd. Dit was, zoo vernemen wy, niet juist, ook het accompagnement was in handen van den heer G. van den Burg uit Amersfoort. Demonstraties schoonspringen. Wy herinneren nog eens aan de demon straties in schoonspringen, welke morgen middag 3 uur worden gegeven door Mej, Klapwyk en Mej. Treffers op het terrein van de Roei- en Zeilvereeniging „Gouda". Mejuffrouw Klapwyk is zoo men weet kampioen in schoonspringen. Aanbesteding. In het schoolgebouw aan de Groenendaal heeft het bestuur der Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolooderwij s hedenmorgen aanbesteed het verhouwen van het school gebouw met bijkomende werken. Ingeschre ven werd door: H. Verboom k Co., Gouda voor 14990; N.V. W. Bokhoven, Gouda voor 15420; A. P. Jansen, Gouda, voor 13020; G. J. van Wingerden, Gouda, voor 13033; C. J. v. d. Linden, Gouda, voor 15800; J. T. den Hertog en J. J. v. d. Spelt, Gouda, voor 14080; Firma Donker Zoon, Zevenhuizen, voor 18393. De gunning zal nader worden bekendge maakt. Herbenoeming tijdelijke leeraren aan de B. en W. stellen den Raad voor in over leg met den directeur der school voor den cursus 1923'24 opnieuw te benoemen tot leeraar aan de Ambachtsschool resp. in het boekhouden en vakteekenen de lieeren L. Boer en J. vun Ham, thans beiden tydelyk leeraar aan d Temperatuur Zweminrichting. in de Stedelyke Zweminrichting was de temperatuur van ,het water hedenmiddag 2 uur 67, de temperatuur van de lucht 66. Een gedenkbord voor de Landbouwfeesten. De firma P. van der Want Gzn. heeft ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der afd. Gouda en Omstreken van de Holl. Maat schappij van Landbouw een plateel gedenk bord vervaardigd en in den handel gebracht. In het midden van het bord staat een af beelding van een boerderij met hooischelf; deze is geflankeerd door medaillons van het hooiland en van de weide, terwyl aan de onderzyde de affiche van de tentoonstelling is geplaatst. Het bord bevat verder de naam der afdeeling, de jaartallen 1848—1922, ter wyl korenbloemen en Goudsche kazen daar op ook zyn afgebeeld. Het geheel is om ringd door een rand van graanhalmen. Van dit aardige kleurige bord worden 60U genummerde exemplaren in den handel ver krijgbaar gesteld. Stookt geen vuurtjes. Üe Vereeniging van Nederlandsche Brandverzekeraars gaat een campagne voe ren tegen het geliefkoosde spel van «le jeugd: vuurtje stoken, het spelen met luci fers en het werpen met vuurwerk. Dezer dagen verzond zy aan Burgemees ters en Wethouders ,-van de Nederlandsche gemeenten een cirfulaire, waarin zy o.m. schryft: „De jeugd zietilechts het schijnbaar on schuldige genot wy weet van geen gevaar. Men behoeft slechts de courant op te nemen om te ervaren, hoe verbazend veel onheil er wordt gesticht door het met vuur spelen door het opkomende geslacht. En is het nu niet de plicht van de volwassenen, de jeugd op die gevaren te wyzen? Opdat men niet achteraf hoore: „ja, daar heb ik niet aan gedacht; daarin had ik geen erg"! In vele staten van Amerika moet op de scholen les gegeven worden tegen het roe keloos omspringen met vuur, en worden van staatswege handleidingen voor dat onder wijs uitgegeven. Waar er natuurlijk in Hol land aan zooiets niet valt te denken, werd er uit het midden onzer vereeniging het plan ontworpen, onzerzyds een ernstige waarschuwing te richten tot Jong-Neder- land en wy vragen hiervoor thans uw me dewerking." t De vereeniging heeft twee schilden laten' waarop zy kort maar krachtig „Stookt geen vuurtjes! Speelt niet met lucifers of met vuurwerk! Menig kind heeft daardoor niet alleen ouderlyk huis, doch ook ouders, broertjes, zusjes of zichzelf verbrand!" en op het andere: „BUjft met vuur uit de bosschen! Eén weg geworpen brandende lucifer of sigaret deed niet alleen gansche bosschen, doch ook heele dorpen in vlammen opgaan." Daan Hoekstra teekende er vier platen by, die pakkend illustreeren hoe kleine oor zaken groote gevolgen kunnen hebben. Elke reclame voor brandverzekering of zoo is met opzet vermeden. De vereeniging zou gaarne zien dat deze schilden op alle scholen een plaatsje von den. De Minister van Onderwys verweee de vereeniging met haar plannen naar de Gemeentebesturen en gaf als zyn meening te kennen dat die wel zouden meewerken. Daarom verzoekt de vereeniging thans aan de Gemeentebesturen op te geven hoeveel scholen er in de gemeente zyn. Elke school zal dan twee exemplaren ontvangen. Gem. Arbeidsbeurs. In de aigeloopen week kwamen bij de Gemeentelyke Arbeidsbeurs de volgende aanvragen in: 1 keukenmeisje, 1 dagdienstbode, 1 kin dermeisje, 1 wever (hand), 1 fabrieksarb. (14 jaar), Agenten spaarkasverzekering. Er boden zich aan: 18 aardewerkers (pottenbakkers en pyp- makers), 3 plateelschilders, 1 gieter, 2 boekdrukkers, 4 drukkers, 12 letterzetters, 1 boekbinder, 1 machinenaaister, 6 grond werkers, 9 heiers, 16 opperlieden, 19 tim merlieden, 4 schilders, 2 metselaars, 1 half was stucadoor, 1 aank. bouwk en 1 werk- tuigk. teekenaar, 2 telegraafwerkers, 4 mach. bankwerkers, 3 stoelenmakers, 3 houtdraaiers, 4 meubelmakers, 5 kistenma kers, 1 bytser, 2 klompenmakers, 6 houtbe werkers, 1 witwerker, 1 zager, 1 cirkelza ger, 4 bleekersknechten, 1 kapper, 1 stof feerder, 2 kleermakers, 2 schoenmakers, 2 machinisten, 1 frameveiler, 2 motorherstel lers, 3 klinkers, 4 yzerwerkers, 1 kopergie ter, 4 bankwerkers, 1 metaaldraaier, 1 ke telmaker, 6 stokers, 3 smeden, 3 verlakkers, 14 blikslager», 3 eletriciens, 1 aanhouder, 3 loodgieters, 1 werkmeester textiel, 2 textielarbeiders, 1 hekelaar, 3 brood- en banketbakkers, 6 suikerwerkers, 77 sigaren- en tabakbewerkers, 2 landbouw-, 6 pakhuis- 1 magazijn-, 1 expeditie- en 7 schippers knechten, 1 boomkweeker, 1 tuinder, 2 rei zigers, 1 winkel- en 12 kantoorbedienden (boekhouders, administrateurs, sdèryvers enz.) 168 transport- en fabrieksarbeiders, 1 waker, 8 Duitsche dienstboden (nog niet in Hotlaad), 1 halfwas-koperslager-fitter, 2 chauffeurs, 5 koetsiers, 1 halfwas timmer man (leeri. amb.sch.) 2 hulpstraatraakers, 2 huisbewaarders, 1 stalbaas ol stalmeester, 1 wever, l beeltienvormer, 1 instrumentma ker. Agenda: 28 Juli, 3 uur. Clubgebouw Roei e-n Zeil vereeniging „Gouda". Demonstraties in schoonspringen door Mej. Klapwyk en Mej. Treffers. 29 Juü, 1 uur. Sted. Zweminrichting. Groote Nationale Zwedwedstryden. 29 Juli, 7(4 u. n.m. Soc. Ons Genoegen. Concert Sted. Muziekkorps. 30 en 31 Juiit Groote Schouwburg. Het Schouwtooneel. 16 Augustus. Groote Schouwburg. Revue Henri ter Hall. UIT DEN ÜMTKEA, KRIMPEN A. 1JSEL. Voor het examen M. U. L. O. voor diplo ma A zyn te Rotterdam geslaagd H. G. Boer», VV. A. van Uriel en A. v. d. Heiden, alien alhier. OUDERKERK a.d. USEL. Te Rotterdam geslaagd voor het exa men M. L". L. O. voor diploma A: L. de Groot alhier. WAÜÜ1NXVEEN. By besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie is aan de ingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1924 dezer gemeente Dirk Bontenbal, Gorstiaan Lamme raat, Dirk Leender Üoornenbal, Jan van Heezik, Jo hannes Dirk Üudyk, Marinus üudyk, Ar ie de Ruiter, Hendrikus Troost, Johannes Cor nells Veerman, Johannes Viöser, Gerardus Cornells van Wageningen en Cornells Zalm voor goed vrystelling van den dienstplicht verleend, terwyl aan de ingeschrevenen dier lichting Jacobus Marinus van Dyk, Nicoluas Smit, Hendrik Melchior Üiederik Theussen, Johannes Jozephus Verkley en Gysbert Verwoeixi voorloopig vrystelling van den dienstplicht is verleend. Ter secretarie der gemeente ligt ter in zage een verzoek met by lagen van den heer K. Ende, aannemer van bouwwerken alhier, om vergunning tot uitbreiding van zyn be- dryf door plaatsing van een schaafmachine gedreven dooi een electromotor van 5 /.K., een fraisbank gedreven door een electro motor van 5 P.K., een cirkelzaagbank ge dreven door een electromotor van 5 P.K., een pennen- en slypbank gedreven door een electromotor van 2 P.K. en een langgatboor gedreven door een electromotor van 2 P.K., allen dienende voor machinale houtbewer king in de werplaats staande op het erf plaatselijk gemerkt wyk E no. 53, kadastraal bekend sectie B no. 2713 gemeente Noorcl- Waddinxveen. Üp Donderdag 9 Augustus a.s. des voor middags 11 uur zal ten raadhuize gelegen heid bestaan tegen dit verzsek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schrifte- lyk toe te lichten. Üe burgemeester onzer gemeente is op genomen in het Diuconessenhuis te Leiden, teneinde een operatie te ondergaan. Gedu rende zyn afwezigheid treedt de oudste wet houder, de heer D. Bremmer Jzn., als loco burgemeester op. SCHOONHOVEN. In de Raadsvergadering van 2 Juli j.l. werd na het onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen leden van den Raad beslo ten, den heer L. Bosch niet als zoodanig toe te laten, o-p grond van art. 23, sub 1 der De Ged. Staten van Zuid-Holland in tegenstelling van genoemd Raadsbesluit, by hun besluit van 16 Juli bepaald, dat de heer L. Bosch wèl als Raadslid moet worden toegelaten en zy gronden hun besluit op de volgende overwegingen: dat de Raad der gemeente Schoonhoven door zyn voormelde beslissing aan de beteekenis van art. 23 sub 1 der Gemeentewet uitbreiding heeft gegeven, door daaronder het nyverheids- onderwys, waarby de heer Bosch werkzaam is, te betrekken; dat het ny verheidsonder- wy» staat naast het lager- en middelbaar onderwys en afzonderlijk is geregeld by de wet van 4 Oct. 1919 (Staatsblad 693) ter wyl het in art. der Gemeentewet niet met name afzonderlyk wordt genoemd; dat mitsdien een onderwyzer by het nijverheids onderwijs niet vervult een betrekking, welke in art. 23 der Gemeentwet onvereemgbaar met hel lidmaatschap van den Raad ie. In een spoedeischende vergadering werd den Raad Maandagavond mededeeling ge daan van de beslissing van Ged. Staten. üe heer Kortland stelde voor van deze beslissing m hooger beroep te gaan by de Kroon. Dit voorstel werd echter verworpen, zoo- dat thans ook «1e heer Bosch ais Raadslid zal worden toegelaten. üp - /eerstel van B. en W. heeft de Raad gemeente besloten een crediat toe te staan van 600 voor de feesten ter gele genheid van het jubileum van «le Koningin. Üe Gemeenteraad besloot op voorstel van liet lid, den heer v. tingelen, een blanco crediet toe te staan ten einde in September ook den werkloozen een feestdag te berei den. 4 STOLWIJK. Op 31 Juli a's. zal door het polderbestuur schouw worden gehouden over de sporen en slinken der wegen. Gistermorgen geraakte een autobestuur der uit Bergambacht, doordat hy achter zich keek het beheer over zijn voertuig kwyt. Het gevolg was dat de auto tegen een boom botste met zulk een vaart dat de boom afknapte en de auto groote averij opliep. Door dit ongevul was van een naai de markt gaan geen sprake meer. Persoon- lykeongelukken kwamen niet voor. Si'UKT EN WEDSTRIJDEN. ZWEMMEN. De wedstrijden dor U.Z.C. belovou spannend te zijn. Vooral do kampioen- schapabanen luü M. ru» voor duuioa on 4UU M. vrije slag voor heeren, trekken vfeel deelnemer». Voor estafette o X M M. schreven in liet R.Z.C., Mua», U.Z.C., ü.Z.C., Merwede en U.J.K.; benevens een damesploeg K.U.Z. eu U.Z.C. lu het nr. VVuterspriiigen komen uit oa. de dames Klapwijk (K.U.Z.) eu van Male (Ü.D.Zd en de heeren Lot gering en tiemsiiigh van Het ATHLETIEK. Üe door de G. AJ.»# F. C. „Otympia" op 3 Juni 1.1. uitgestelde athletiekwedstryden zyn vastgesteld op Zondag 19 Augustus a.s. Het programma, hetwelk alleen open is voor leden van den GoOdsche Voethalbond en gymnastiekverenigingen uit dit «liatrict, bevat: 1. 100 M. Hardloopen; 2. 400 M. Hardloopen; 3. 5000 M. hardloopen; 4. Dis cuswerpen; 5. Kogelstooten; 6. Hoogsprin gen met aanloop; 7. Estafette (4 m. 100 M.). Behalve bovenstaande nummers, waaraan btihalve persoonlijk^'#r ij zen ook de door den G. V. B. beschikbaar gestelde beker als ver- ecnigingaprys verbonden is, zyn nog aan het programma t«)égevoegd: 800 M. Hard loopen voor nieuwelingen em 1500 M. hard loopen met voorgift, welke nummers ook open zjjn voor N. A. U.-leden, d<xdi niet voor den beker medetellen. Nieuwelingen zijn zij, die nimmer een ln, 2n of 3n prijs op de 800 M. hebben behaal»!. Inschrijvingen met inleggeld, hetwelk 0.35 per nummer en 1.— per estafetteploeg bedraagt, te richten tot en met 9 Augustus aan het Secretariaat van de Athletiek-Ctmi- missie, Eraamusstraat 11, Gouda. RECHTZAKEN. Faillissementen. 1 a ïlliet verk laa rd 26 Juli. J. J. Uerka, openb. koop- vruuw on winkoliorstor in manuiaciurcu voorheen wonende te L'uiemborg, than» te Kotterdam, Leeuwenstraat I. Curator inr. A. van Namen. A. J. M. van Kaayeu, Zwuunahula 871—673, Kotterdam. Curator: inr. H. van Wijk tzn. J. C'lay, Kotterdam, üfoen© Zoom 313 (luuidorp Vreewijk). Curator mr. H. Craaiulijk. U. Vrijlioil, Kraltngsche Veer. Curator jhr. rar. A. C. A. Stern. iz. vun Zwieten, schipper, wollen de schip „Johaunagedomicilieeru te botterdam, Haagsche Veer 17D. Curator nu J. O. de Kat. K. Spanjer, kupper, Bcukelsdtjk 153, K'dam. Curator mr. J. C. Brons. M. W. Blankomeyer, caféhouder, Schiedam. Curator mr. J. li. C. kok. P. Oudenaarden, rijwielhandelaar, üversctue. Curator ntr. F. A. Borüe- wijk, Schiedam. Vernietigd het faillissomeiit M A. de Jong Bz., Krimpen aan de Lok. NIEUWE UITGAVEN. Van de Hollandse he Revue, ondet ledactie van Julian Koning is weder «<«n zomernummer verschenen. Dit c.a. 100 pug. dikke tydschrift bevat veel uantrekkeiyK» voor de vacantiereuigers. Tal van mooie plekjes van ons land worden daarin beschre ven en afgebeeld, terwyl ook aan vacantie- reizen naai het buitenland aandacht is ge schonken. Daarnaast bevat (lit nummer een paai interessante artikelen over vljegen ea vlieg- diensten in de tropen, en speciale bydragen die de vrouwen bijzonder interessec ren; Tante Mies geeft aan het slot aardige stuk jes voor de jeugd. MARKTBERICHTEN. Coöperatieve Kweekersvereeniging „Gouda en Omstreken" te Gouda. Gouda, 27 ^Juli 1923. Gloxinia's 233U ct., Distel 2—10 ct., Vio lieren 6Va8 ct., per stuk; Dahlia's 10—Ji8, Gladiolen 915 ct., Riddersporen 47 et.. Papaver 16 ct., Rozen 931 cL, Haby- ruzen 1625 ct, Anjelieren 9—17 ct. per 10 stuks; Asparagas PI. 16—46 -ct., Glpsu- fila 59 ct. per boa. WISSELKOERSEN. 27 Juli 1923. 26 Juli. 27 Juli. Officieel. 2 «ui. Londen 11.60* 11.66 Vii Bcrlyn U.0UO3 Vu 0.0002% Parijs 15.12 V» 16.04 Mi Brussel 12.45 12.35 Zwitserland 46.66 45.47 M. Weenen 9.0036 0.00% Kopenhagen 44.20 46.37% .Stockholm 67.80 67.70 Ghristiaoia 41.30 41.77% Neew-York 2.64% 2.64*/ TELEGRAFISCH WEEKBERICHT. Hoogste stand 766.6 te Ueunes. Laagste stand 744.0 te Stockholm. Verwachting tot den volgenden dag: Meest matige Noordwestelijke tot Zuid westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met tij«lelyke opklaring, regen of «m- weerbuien, zelftle temperatuur. Licht op. 27/28 Juli 9.30 n.m.—4.43 vjn. 28/29 9.29 -4.44 29/30 9.26 —4.47 30/31 9.26 i.48 31 Ju4i/1 Aug. 9.24 —4.49 1/2 Aug. 9.22 4.51 2/3 9.22 —4.51 3/4 9.19 —4.54 Dlraetaw, FRITS KLEIRBLOESCM. ■■■i Agenda KERMIS 1923. Atd..llnt TOON KEI.. Maandag 30 |uli en Dinsdag 31 Juli. Aanvang 8 uur. HET SCHOUWTOONEEL MET HET SCHITTEREND TOONEELWERK JAN MIJSCH IN DE HOOFDROL. PRIJZEN: Loges en Stalles, Leden ƒ2.25. Niet-leden 2.75; Balcon, Leden 1.35, Niet-Leden 1.75Galerij 0.75plus Bel. Van Woensdag I Aug. toten met Zondag 5 Aug Aanv half 8. HET EERSTE NEDERLANDSCHE REVUE-GEZELSCHAP - HENRI TER HALL MET DE NIEUWSTE REVUE PRIJZENle Rang, Leden 2.25, Niet-Leden 2.752e Rang, Leden ƒ1.35, Niet-Leden ƒ1.75; 3de Rang, ƒ0.90; plus Bel. Zaterdagmiddag 4 Augustus. Aanvang 's nam. 2 uur. SPECIALE KINDERVOORSTELLING door het| Revue-Gezelschap HENRI TER HALL OPGEVOERD WORDT: ALLE ARTISTEN VAN HET GEZELSCHAP HENRI TER HAL WERKEN HIER MEDE PRIJZEN: le Rang t.—nlet-ledm/ 1.25: 2. Rang leden 0.60, niet- leden 075: 3e Rang 0.30: plu» Rel. Bei,raakt ti|kl| U« plaaUaa. Ia„rak!at raar alka altvaarlaa a, kan la, kar vaaritalllni zalf. Inraau |aa,aad van 'i ■af|lM 10-1 W ülkk. au t-4 Mr Entree f 0.60 p. persoon Belastingen inbegrepen

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 2