LIPS SLOT. Groote Oranje Ballon Wedstrijd Een FEESTSIGAAR P. ROND Pz.i™»i GOUDA .liiarsma Viilhaarden Abonneert U op dit Blad. Duitsche en Belgische Anthraciet Happij ui Middenstandsbank P. ROND Pzn., T. DEKKER - GOUDA EDEL 8 BAAR Sigaren. Rook- en Pruimtabak der Firma D G. VAN VREUMINGEN 10 Cents. Baldwin naar Frankrijk. Goudsche Land- en Tuinbouwtentoonstelling Wilt U zich amuseeren? 0r. Hommel' S Haematogen PiOIilFBWRTEN. mm M Cleveland Motor VAN HOORN en DE JONG 6, 8 en 10 cents L. BINNENDIJK Bijverdienste. solide en actieve personen Algemeens Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand. Gouda. Prima kwaliteit v.h. S. D. Boon en fa. P. de Vroedt, De Goudsche Melkinrichting Turfsingel 25-27 Telefoon 21 M f j.; Si. I 1 Vraagt ons nieuwe merk „DE LANDBOUW' Zeugestraat 96-98-100, Gouda, A. L. 1. VAN DER VEER. GROENEWEG 77 - J; I - ■v Behangerij, Stoffeerderij, Bedden- en Ma- Matrassenmakerij CompleteMeubib ering Fabrikaat Firma A. H. J. Wijtenburg, I»..*., H. N. VALCKENIER DE GREEVE. Wy bieden onzen lezer» hiei het portret van den actieven Voorzitter van de Goudsche Land- en Tuinbouwtentoonstelling 1923, die reeds meer dan een jaar geleden de plannen tot het organiseeren dezer tentoonstelling heeft gevormd, en sindsdien onafgebroken heeft gewerkt om die plannen tot werkelijkheid te doen worden. Het resultaat van dien rusteloozen arbeid biedt de Tentoonstelling, zooals die Maandag 27 Augustus wordt geopend. aard, zand, steeneiNe.d., daar lossen en vaak laten staan, hetgeen nu niet bepaald ^geschikt is voor den goeden toestand van het product. Door het instellen eener Zaterdag avond-markt voor groenten en fruit uil laatste wordt al reeds vaak ver handeld zou het afzetgebied zeker worden bevorderd. Gouda is het centrum eener wel varende streek en is de bij uitstek aangewezen marktplaats daarvoor. Wellicht is ook de Goudsche Land en Tuinbouwtentoonstelling in staat daartoe het hare bij te dragen. iiiieigeallieerde cunleienue aanslaande/ bireseniaiui aan nel woord. De Economische crisis in Duitschiand. L>e vacantiereis van de Lugelsche premier naar Aix-ies-bains en de ju die vacantie veiwachte conferentie met I'oincaré houdt d« rmgeisehe pers voortdurend bezig. Van oliieieele zyde wordt wel niets bekend ge- UJfauKt, maar algemeen is men ven meexung dat «ieze byee&konujt tusschen Baldwin, Cur zon en Foincaré inderdaad zal plaats heb ben en men verzekert reeds dat de Bel gische premier en zelfs Mussolini aan de besprekingen zullen deelnomen. liet algemeen oordeel is dat de Britsche regeering al het mogelijke wil doen, om een breus met frankrijk te voorkomen en men geioolt, «lat voor een breuk Ook geen ge- Zoowel in Frankrijk als in Engeland wordt de verzoeningsgezinde stroom voort durend sterker en men meent, dat een ptr- Mjomyke gedachtenwisseling, ook zoo deze niet tot een onmiddellyke overeenstemming leidt, de betrekkingen tussehen beide swn,siieden, van wie bekend is, dat zy eb kaar een byzonder persaonlyke achting toe- diagen, aanmerkelijk zal verbeteren. Vvaarom men opeens zoo optimistisch ge stemd is, is niet recht duidelyk, zelfs heeft men algemeen eerst felle critiek <>p <ie nota van Pomcaró geuit. aiogeiyk zyn de geruchten juist dat Bei- ga- het voorstel heeft gedaan tot een .sa menkomst van de geallieerde ministers om daardoor tot een definitieve beslissing te komen. BÜkskanselier Stresemann heeft gisteren by de lunch hem aangeboden door de Duit- scne iodustrie- en handelsdag, zyn reeds te voren aangekondigde rede gehouden over «len binnen- en buitenlandschen toestand en aigemeen is men in Berlynsche kringen van ooicieel dat deze rede, die ais 't programma van de buitenlandsche politiek van het nieu we kabinet kan worden beschouwd, een stap voorwaarts beteekent op den weg naar de oplossing van het vraagstuk van het her- bUu en van het itoerconflict. Voor den eer sten keer heelt een Duitsch politicus klaar <m duidelyk het Duitsche minimum-pro gramma geschetst en tevens verklaard, op welke wyze volgens hem ëen toenadering tot de tegenstanders van Duitschiand mo- geiyk is. In politieke kringen beweert men zelfs, dat «Ie indruk van de tafelrede van «Ir. Stresemann veel grooter zal zyn. «lan van alle in den Rijksdag door zyn voorgan ger» afgelegde verklaringen. Stresemann heeft in zijn rede het Duit sche standpunt verdedigd, maar tevens ver klaard, dat «Ie rijksregeering, en met haar <le overgroote meerderheid van het Duit sche volk niet zouden aarzelen, een deel van het Duitsche bedrijfsleven als productief pand voor «Ie Duitsche verplichtingen in zake het herstel ua» te bieden, mits «laar- dooi de vryheid van het Duitsche grondge bied werd herwonnen, de souvereiniteit werd gehandhaafd en de binncnlandsche toestan- «len werden geconsolideerd. Stresemann heeft g«?weigerd het vraagstuk van het Rynlund als een internationaal probleem te beschouwen. Voor Duitschiand bestaat er geen Rynlund-probleem. Vraagstukken van economisch prestatievermogen kunnen vraagsltik^n van onderhandelingen en van compromissen zyn. Het vraagstuk van Rijn land is geen vraagstuk van een compro mis, het is, zoo zeide hy, een levenskwes tie voor ons. Voor eiken Duitscher, die «le zen naam waardig is, en voor elke Duit sche party is het eenige doel: de Duitsche Rijn in het onverdeelde Duitsche Rijk. De rijkskanselier protesteerde tegen het standpunt van hen, die het Roergebied, ztf het dan ook tijdelyk. als pand voor de re geling van het vraagstuk van het herstel willen beschouwen. Over het Hjdelyk ver zet sprak de rijkskanselier niets, vond hut rehijnbaar overbodig, deze kwestie te ber de te brengen, zoolang de basis voor een pnncipeele overeenkomst niet is gevonden. Aan het slot van zyn lede zeide hy: m- uien de hransche regeering oprecnt wenscht, positieve panden te verjuygeii na afloop van een moratorium, zoo zal zy het hieromtrent met ons wel eens kunnen worden. Met voldoening nemen wy kennis «*»n de verklaring van den rranschen mi- II,ster-president, dat de Franache regee- ung geen politieke doeleinden nastreeft en ook geen annexatie beoogt. Met deze verklaring kloppen echter de voorgestelde oplossingen niet, omdat zy zoowel op eco nomisch als op politiek gebied het Rijn land en het Roergebied aan een byzondeie behandeling willen onderwerpen en aldus etn practische oplossing, die Duitschiand zou kunnen aanvaarden, tegenwerken., Zoodra de politieke gezichtspunten uit deze voorstellen zullen zyn uitgeschakeld zul de weg naar de practische oplossing, waarover de ëransche minister-presidem. te üharlwvdiu hoeft gesproken, open zyn. Wy doen thans ons uiterste best 0111 dat gene te bereiken waardoor wy het Duit sche volk naar vrede, vryheid en orde kun nen brengen, moge een beroep op de staatslieden, die machtiger zyn dan wy, om die drie dingen weer op de lieeie we reld in eere te herstellen, niet onverhoord blyven. Want de oplossing der dringende kwestie, waarom het thans gaat, raakt niet alleen ons, zy raakt niet meer of minder dan de handhaving van de cultuurgemeen schap der volken. Ze beteekent voor Euro pa: vrede en weivaalt, of ondergang en chaos. De mark is, zoouls men heeft kunnen lezen, gisteren iets gestegen, maar van een daling van de prijzen heeft men in Beriyn nog niets kunen merken. De fabelachtige pryzen voor levensmiddelen worden steeds nog hooger en als men nu leest «lat een ei reeds gestegen is tot 140.000 mark, «lan vraagt men zich af wie «lat er nog voor kan betalen. In Breslau besloten alle uitgevers en «Inikkers hun bedrijven te sluiten en het geheele technisch personeel te ontslaan, «laar zy niet in staat zyn de hooge loonen te betalen. Tal van andere bedryven zul len vermoedelijk dit voorbeeld volgen. De toestand in tal van bedryven toch reeds zoo moeilyk, is door de nieuwe belasting wetten en de enorme loonen aanzienlijk verscherpt, de hooge pryzen vvoor grond stoffen en «laarnaast veel kleinere omzet ten bij de algemeen «latende koopkracht van het binnenland en «Ie dalende uitvoer zijn even zooveel factoren, die de bestaans mogelijkheid van tal van zaken bedreigen. De kapitaalkracht der ondernemingen is door de reusachtige daling der mark se dert begin Augustus eveneens sterk ge daald en nu zyn velen eenvoudig niet meer in staat, hun bedrijf voort te zetten. Dat dit alles nu weer tot groote werke loosheid zal leiden staat vast. Hoe dan de groote massa werklieden zonder werk en zonder verdiensten zal moeten leven bij de hooge pryzen *De staat zal waarschijn lijk tot ondersteuning op zeer grooten schaal moeten besluiten, maar welke on metelijke bedragen hiervoor noodig zullen zyn en hoe de staat aan deze middelen ko men moet is een groote vraag. BUITEN LANDSCH NIEUWS TURKIJE. De ontruiming van Constantinopel. In verband met de ratificatie van liet ve i drag van Launanne door de Nationa le Vergadering te Angora, zal een be gin worden gemaakt met de ontruiming van Constantinopel door de geallieerde troepen. i He zoekt de lokalen en terreinen van „ONS GENOEGEN" Boelekade. Doorloopend Bal-Cabaret. Wilt U lunchen, dlneeren of soupeeren? Het Restaurant „Ons Genoegen", biedt U een degelijke Lunch 2.Diner 2.50, Souper 2.50; a la carte den geheelen dag. Wilt U een ONGEKENDE BLOEMENPRACHT BEWONDEREN? De Bloemen-Tentoonstelling op de terreinen van „Ons Genoegen" is ongeëvenaard- De terreinen en lokalen van „Ons Genoegen" vormen het middelpunt van Tentoonstellings-Attractie en Amusement. dat 2407 98 Het eenige Bal-Cabaret In Gouda, 's morgens, 's middags, 's avonds en nachts geopend is. DE DIRECTIE. BINNENLAND De bezuinigingsplannen van «ie re geer in g. De Residentiebode verneemt van zeer Lelrouwbare zijde, dat thans definitief besloten is, met t Januari a.s. een al- gemeene salarisverlaging in te voeren voor het geheele rijkspersoneel, ook voor de onderwijzers. De daartoe noodige maatregelen zijn iteds in bewerking. Verder vernam het blad, dat ook het tekort op de spoorwegen gedekt zal worden door een algeheele salarisre- geling van liet spoorwegpersoneel. Aangezien dus de regeering nu ook t -I salarisverlaging besloten heeft voor hel reeds jaren in dienst zijnde perso neel, zal tot intrekking van artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit moeten wor den overgegaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Versterkend Bloedvormend Wekt den eetlust op Alom verkrijgbaar a 2.50 p.' li. GEMENGDE BERICHTEN. De autoramp te Saint-Sauveur. De heer Kuypers teruggekeerd. De eenige overlevende van de auto ramp te Saint Sauveur, de heer M. Kuypers is onverwacht Feeds Woensdag avond om 11 luir te Haarlem terugge keerd. Volgenade berichten weFd hij y ïijdagavojid n ons land verwacht, doch hij heeft lie feis van Lourdes uit zonder onderbreking afgelegd en kon dusdoende reeds Donderdagavond in zijn woonplaats terug zijn. Niemand verwachtte hem en gistermorgen was de aanwezigheid van den wonderbaar lijk geredde in Haarlem's veste dan ook nog slechts in zeer beperkten kring hekend. Zeil». zijn familie had hij nog niet bezocht Een H. Part. telegram uil Tarbes meldt, dat men liet negentiende lijk ge vonden heeft, dat van een jong meisje. Het is naar Lourdes overgebracht. Drie lijken ontbreken nog. STADSNIEUWS. GOUDA, 25 Augustus 1923. Verkeersregeling. ZooaLs wy reeds hebben gepublici enl, val g»«lurende de Goudsche Land- en Tuinbouw- tentoor stelling het verkeer naai de te - reinen van de tentoonstelling «loor de politie geregeld worden. Wy laten hier nog eens volgen hoe dit door den Commissaris van Politie is geregeld: Alle voertuigen die over den overweg bij de Spoorstraat de sta«l inkomen, zullen moe- ton ryden langs den Spoorlaan, de Crabeth- btraat en de Kattensingel. De Spoorstraat mag dus alleen bereden worden van den kant der Sociëteit Vredebest naar den over weg. Een viertal verkeersagenten zal dit verkeer in goede banen leiden. De Bleekerssingel mag uitsluitend bere den worden in de richting van de Tiende- wegsbrug; de Boelekade alleen in omge keerde richting. De tentoonstelling wordt door de bezoe kers uitsluitend verlaten door het 2e hek van de Sociëteit Ons Genoegen. Langs den tuin der Sociëteit is de stamlplaats voor voertuigen van tentoonstellingsbezoekers. Rytuigen en auto's ydie bezoekers voor de Tentoonstelling aanbrengen ryden tot vlak voor «Ie eerepoort by de Kleiwegsbrug en begeven zich dan naar de standplaats in de Boelekade. Diverse verkeersagenten zullen op de be langrijkste punten worden opgesteld. Borden, bevattende de mededeelingen: „Verboden inrij" en „Naar de tentoonstel ling" zullen het ieder gemakkelijk maken «len voorgeschreven route te volgen, zoodat met medewerking van het publiek een or delijk verkeer gedurende de feestweek ge garandeerd is. Ballon wedstrijd. De heer van der Veer heeft de feestweek benut om een reclame voor zyn zaak te or ganiseeren, die zeker succes moet hebben. Hy stelt zich namelijk voor een groote bal Ion wedstrijd te houden op de Markt op Vrijdag 31 Augustus des middags om 2 uur. Pat «Ie jeugd zich daarbij zal amuseeren, staat vast. Voor bijzonderheden verwijzen wy naar de advertentie in dit nummer. Soc. Ons Genoegen. Hoewel we een heele week van feesten etc. tegemoet gaan, heeft dat den heer Kleinbloesem niet weerhouden Zaterdag- en Zondagavond a.s. in de Sociëteit „Ons Ge noegen" soirees dansante te organiseeren. Zaterdagavond treedt de bekende piano- humorist Jules Boesnach op, terwijl er dien zelfden avond balonnenjacht is ,en Zondag avond is en Tombolaiiansen. De toegang is alleen opengesteld voor leden en hun dame». De Cabaret-zaal van Ons Genoegen is keurig en smaakvol versierd, zij zal in de eerstvolgende dagen van heel wat steps, bostons en shimmy's getuigo zijn. Want 't zal wel druk worden in Ons Genoegen. Geïllustreerde Gids voor Gouda. Reeds jaren geleden is het plan geopperd om voor Gouda te doen verschijnen een Gids, die in woord en beeld zoowel aan in gezetene als vreemdeling de wetenswaardi ge dingen onzer stad zou me«ledeelen. De uitgave is echter nooit ondernomen met het oog op de vele kosten, die daaraan verbon den zijn. De vereeniging „Gouda Vooruit" gaf in- tusschen een goed voorbeeld door voor vreemdelingen een interessant en fraai uit gevoerd boekske te doen verschijnen, maar dit voldeed toch niet aan de eischen, die aan een goeden gids mogen worden gesteld: Thans is het de uitgevers A, Brinkman Zoon mogen gelukken, dank zy de medewer king van het Gemeentebestuur van Gouda. «Ie uitgave nu ter hand te kunnen nemen. De Secretaris dezer gemeente, de heer G. J. J. Pot, die tevens archivaris is, heeft met be- wonderenswaardigen spoed in een paar we ken, dezen gids samengesteld en de2e in samenwerking met de uitgevers voorzien van we mogen wel zeggen bijna alle interessante foto's en teekeningen, die voor deze uitgave konden dienen. Het is daardoor mogelijk geworden als 't ware een levende beschrijving te geven van datgene van onze gemeente, wat de aandacht van ieder inge zetene en vreemdeling verdient en inderdaad ook heeft. In vlotten styl worden in beknopten vorm in dit boek de volgende hoofdstukken behan deld: De oorsprong en ontwikkeling van Gou da; De Goudsche Handel en Industrie; De verkeersverbindingen te water en te land; De bedryven «Ier gemeente Gouda; Ge- zon<thei<lszorg en Volkshuisvesting te Gou da; Kunsten en Wetenschappen te Gouda; Het Onderwijs te Gouda; De lichamelyke opvoeding te Gouda; Gouda als woonstad; en als laatste: De voornaamste monumentale gebouwen. Het werk is verlucht met 76 fraaie illus traties in en buiten den tekst, terwijl daar bij is opgenomen een zeer goe«l uitgevoerde vierkleurenplaat van het kerkglas uit de St. Janskerk: De herbouw van den Tempel. Aan den tekst zijn toegevoegd een serie advertentiebladen, waarvan menige pagina interessante bijzonderheden vertelt. Deze uitgaaf, die in een aardig geteekend omslag is gestoken, zal zonder twijfel met groote belangstelling worden ontvangen. Nationaal Huldeblijk. De penningmeester van het Nationaal Huldeblijk bericht ons, dat sinds de laatste opgaven by hem zijn ingekomen de volgende bedragen. Rijnsburg 152.26%; Zoetermeer ƒ231.60; Haastrecht 105.0746; Woubrugge ƒ172.--; Nieuwveen-Zevenhdven 50. Nieuwveen 167.85; Noord wykeHioat f326.08; Woerden ƒ200.—; Bodegraven 101.72%; Hillegom 221.87%; Rietveld Waarder en Barwoutswaarder ƒ428.20; Lei-muiden en Rijnzaterswoude 110. Zwammerdam 283.82%; Ter Aar 200. Voorburg ƒ500.Leiderdorp 171.06% Hekendorp 57.90; Moerkapelle ƒ84.81; Ze venhuizen 141.25; Leiden (totaal) ƒ3294.14 en Gouda (totaal) ƒ1819.50. Gedenkboek 1898—1923. Het Gedenkboek 1898—1923, uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig Regeerings- jubileum van H. M. de Koningin en samen gesteld door den Kapitein W. G. de Bas met medewerking van ruim 100 van de meest vooraanstaande Nederlanders, zal aan H. M. de Koningin op 6 Sept, a.s. als geschenk van het Nederlan«lsche Volk worden aange boden. Dit byzonder fraaie zeer omvangrijke werk, dat 1170 groote kwarto pagina's be slaat met byna 700 zeer belangwekkende foto's, is door de N.V. Drukkerij Koch Knuttel alhier zeer mooi verzorgd. Teneinde ieder in de gelegenheid te stellen dit kunst product te bezichtigen, wordt het fraaie boek Maandag a.s. by den Boekhandel G. J. van Burk geëxposeerd. Wij komen hierop nader nog terug. Gedenkboek A. Quant. Door de firma A. Quant, alhier, wordt ter gelegenheid van het 25-jarig Regeeringsju- bileum aan haar Cliëntèle een gedenkboek aangeboden, dat tevens een practisch hand hoek voor het huisgezin is. Het is een keurig stukje werk. Men vindt erin behalve een verjaardagkalender, post- tavief enz., enz. een serie van* 14 reproduc ties naar oude meesters. De bekende teeke naar André Vlaanderen toekende de omslag en de heraldische figuren in het boek, dat er zeer appetijtelijk uitziet ën in ieder huis zeker gaarne een plaatsje vinden zal. Expositie van Merkwaardigheden in het Stedelijk Archief. Gedurende de Feestweek wordt, zooals reeds gemeld, in het Gebouw van het Stede lijk Archief en Boekery, een tentoonstelling gehouden van merkwaardige stukken, die de belangstelling verdient van iedpr die voor historie van stad en land en voor zeldzame oude boeken iets gevoelt en zich daarvoor interesseert. Het is een byzonder goede gedachte ge weest van den archivaris, den heer G. J. J. Pot, om op deze wyze het publiek kennis te doen maken met de bijzondere schatten van geschiedenis en kunst, die in de merkwaar dige Goudsche Boekerij huisvesting vinden. Op deze interessante tentoonstelling van handteekeningen van historische personen van stad en gewest, van oude charters en merkwaardige wiegedrukken, die vanaf Maandag a.s. de geheele volgende week ge durende eenige uren daags kosteloos ger opend is, vestigen wij de bijzondere aan dacht. Wy zullen hieraan nog een nadere be schouwing wijden. Aangehouden. Gistermiddag vertoonden op den Groene- weg een drietal kunstenmakers hunne gym nastische toeren. De pret was echter van korten duur, want de politie herkende in een van hen een gesignaleerde uit het politie blad, die nog straf moest ondergaan, of boete betalen. De man verkoos het laatste. Tegen het drietal werd proces verbaal op gemaakt. Zondag 26 Augustus. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- hurg, Em. pred. te Boskoop. St. Janskerk. 10 u. v.m. Mr. J. L. N. Zillin- ger Molenaar, em. pred. te Dordrecht (voor Ds. Borger). 6 u. n.m. Ds. P. den Duyn, pred. b. <i. Hervormde Evang. te Enschedé. Kleine Kerk. 10 u. v.m. Ds. F. G. Hospers. Gewone dienst. Luthersche Kerk. 10 u. v.m. Ds. Th. Schar- ten. Geref. Kerk. Turfmarkt. 10 u. v.m. Ds. J. Douma, den Haag. 5% u. n.m. Ds. A. Steyling, Em Pred. te Apeldoorn. Kattensingel. 10 u. v*.m. Ds. A. Steyling. 5% u .n.m. Ds. J. Douma. AMMERSTOL. Ned. Her». Kerk. 10u. v.m. Ds. 3. Slot van Lekkerkerk. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. J. N. v. d. Heijden. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Steenbeek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk. 10 u. v.m. Mej. A. Trevel, rem. propte. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. B. M. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. J. Roobol. Geref. Kerk. 9% u. v.m. en 7% u. n»m. Preeklezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds Kniphui zen. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. J. Hoek. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw. 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. M. J. G. v. d. Pol te Bunnik. HEKENDORP. Ned. Herv. Kerk. 7% u. n.m. Ds. H. IJse- brands. WADDINXVEEN. Remonstr. Kerk. Geen dienst. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds P van Wil- lenswaard uit Krimpen a. d. IJsel. 2% u. n.m. Ds. P. J. J. v. d. Plamsche uit Krimpen a. d. Lek. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. N. Luyendyk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Dr. W. D. v. Wijngaarden, Em. pred. te Voorschoten. GOUDA. Maandag 27 Augustus. Gebouw tot Heil des Volks V. d. Ver. Calvyn. Dr. R. Bartlema van Hoogeveen. SrORT EN WEDSTRIJDEN. ZWEMMEN. Oefenwedstrijd Ned. Polo-zevental 5—2. Wederom een mislukking. In het bassin aan de Houtmansgracht waarin Zondag de landen-ontmoeting Heiland—België zal plaats vinden, vond gisteravond de laatste oefenwedstrijd plaats van het Ned. Polo-Zevental. De wedstrijd bood niet veel fraais. Lang na achten werd pas aangevangen. Gced geslaagd kan deze oefening niet genoemd worden. Het geheel begon en verliep werke lijk als de nacht. Over de spelers verwijzen we naar onze overzichten, deze week reeds ge geven en we hopen dat Zondag tegen de vlugge Belgen de zaak zal sluiten al» een bus, om daardoor eenig succes te kunnen boeken. Vermelding verdient nog een paar pracht goals die Bokhoven voor de te genpartij maakte, hoewel hij een supe rieure bewaking van A. H. C. v. Senus genoot. Jac. Kohier nam 3 en v. d. Velden 2 punten voor zijn rekening. In de samenstelling kwam geen ver andering, terwijl onze stadgenoot t). IJsselstem waarschijnlijk niet als reser ve kan fungeeren door een spierverrek- fring bij liet oefenen opgeloopen. DAMRUBR1EK. Onder redactie van de Damclub „Gouda" Oplossingen worden ingewacht by der Secretaris, Steynkade 27, of aan het loka der club, Markt 49. Oplossingen moeten worden mgeaindcn uiterlyk Dinsdag 4 September. De oplossing zal worden vermeld Zater dag 15 September. Probleem no. 74. Zwart schijven op: 8, 10/12, 14, 15, 17, 18, 21, 27, 32. Wit schijven op: 23/26, 34/36, 39, 47, 49. Probleem no. 76. Wiï Wm Zwart schyven op: 1, 3, 8/11, 13/17, 19, 20, 24/26. Wit schyven op: 28, 29, 33/40, 43/45, 47, 49. De oplossing van probleem no. 68 is: wit speelt: 26—21, 27—21, 39—33, 33 4, 48- -43, 43—39, 22—17, 4 42. Van no. 69: wit speelt: 4237, 3127, 32—27, 43—38, 48 28, 34 5, 30 8, 5—32, 8—2, 2 24. A.D VERTENTIEN TE KOOP 3 P.K., met Duo, Lamp en Hoorn. Goed onderhouden. SPOTPRIJS! DOELESTRAAT 12 GOUDA. EEN KENNER rookt HOOG FIJNE SIGAREN Aanbevelend, SIOARENHANDEL BORNEO KLEIWEG 87 TELEF. 517 GEVRAAGD door eene Verzekeringsbank, voor een ge heel nieuw verzekeringssysteem. Succes verzekerd. By gebleken geschikt heid goede vooruitzichten. Br. onder no. 66 Adv. But. „MERCU- RIUS", Stadhoudersplein 126, den Haag. Kantoor Raad van Commissarissen. Mr. H. P. C. M. DE WITT WIJNEN, Advocaat, Gouda. E. AREN-DS, Fabrikant, Gouda. G. J. VAN BURK, Gemeenteraadslid. Gouda. J. VAN DER JAGT, Penningmeester Vereeniging v. Tabak- Sigaren fabrikanten, Gouda. K. DE JONG, Penningmeester Goud sche Winkeliersvereeniging, Gouda. Ch. J. VAN DER LINDEN, Voorzitter Patroonsvereeniging i. d. Bouw vakken, Gouda. B. RIETVELD, Voorzitter Goudsche Winkeliersvereeniging, Gouda. Correspondenten. Gouderak: J. G. VAN DAM, Koop man, Wyk A. 196. Ouderkerk a. d. IJsel: CORN. EVE- GROEN, Lid v. d. Gemeenteraad, Wyk A. 173. MoordrechtW. HOOGENDOQRN. Gem.-Ontvanger, Wyk K. 33. Stolwijk: JAC. VERDOOLD, Be stuurslid Coöp. „Ons Belang", Wjjk A. 14. Directie: W. F. HESHUS1US. Rekening-Courant. Girodienst (koitdooi n.ar een Deposito. ieder en alle plaatsen in Nederland). Prolongatiën. Incasso's. Beleening. Valuta. Rekening-Courant (direct opvraagbaar) Deposito-rente met één maand opzegging drie maanden opzegging zes Handelscredieten. Assurantiën. Effecten. Coupons. 3»A 4 4»4 c/r 4V2 2366 100 Spaarbank 4 Hiermede berichten wij U dat wij in voorraad hebben: DITTS< HE ANTHRACIET 30/50 m.m. BELGISCHE ANTHRACIET 30 50 mm. 20/30 J" per H.L. 10a 25 H.L. 10 a 25 H.L. 4.00 3.75 3.65 3.55 3.50 3.40 3.30 2 65 EIERKOLEN Franco thuis. Gaarne zien we Uwe gewaardeerde bestellingen tegemoet, welke prompt zullen worden uitgevoerd. Telefoon 119, mh »o Turfssingel 5 7. De oudste, de grootste en modernst ingerichte Melkinrichting hier ter stede AL DE VAN OUDS BEKENDE MERKEN zijn tijdens de Landbouwtentoonstelling verkrijgbaar in de SIG «REN- KIOSK op het KAZERNEPLEIN. GROOTE SORTEERING FIJNE SIGAREN EN CIGARETTEN. iets bijzonders (hoogfijne Yara Mélange) Reeds lang is bewezen dat er geen beter sluiting bestaat dan een Dat zulks algemeen erkend wordt bewijst wel het groote personeel noodig om aan de vele en groote opdrachten te kunnen voldoen. Een afbeelding van dat personeel wordt gedurende de feestweek tentoon gesteld by den AGENT VOOR GOUDA aan welk adres WOENSDAG 29 DEZER, tussehen 9 en 12 uur gratis aan een elk een cartonnen LIPS-VLIEGMACHINE zal worden uitgereikt, zoover de voorraad strekt. 2416 60 OP 31 AUGUSTUS A.S. DES NAMIDDAGS 2 UUR OP DE MARKT TE GOUDA. Wij orKaniMeeren «>p Vrijdag a.n. een GROOTEN ORANJE BALLON WEDSTRIJD waaraan jongens en m eis jew vanaf den leeftijd van 10 jaar kunnen deelnemen- Aan eiken Ballon ia een genummerde kaart bevestigd en «leze wordt door den vinder terug gezonden, omdat daar geldpryzen voor zyn uitgeloofd. De 8 deelnemers waarvan de Ballons het verste neerkomen ontvangen een FRAAIEN PRIJS. Voor de deelnemers zijn acht fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Ten 2e mag iedereen schutten waar de Ballons neer zullen komen. Zij die het juiste of dichtstbyzynde a, punt raden ontvangen een prijs. Hiervoor 2ijn ook acht fraaie pryzen beschikbaar gesteld. De deelnemers voor «len Ballonwedstryd moeten zich aanmelden a.s. Dinsdag v.m. van 9 tot 12 uur in het VOLKSKLEEDING MAGAZIJN, hoek L. en K. TIENDEWEG. Diegenen die mee willen raden waar de Ballons ongeveer neer komen kunnen een briefje: naam en adres en de plaats die men raadt, inzenden aan het VOLKSRLEEDING MAGAZIJN, hoek L. en K. TIENDEWEG. (briefjes in de bus) vóór ZATERDAG 1 SEPTEMBER v.m. 12 uur. De pryzen zyn geëtaleerd in het Volkskleeding Magazijn. Volgende week worrlt in de bladen bekend gemaakt wie de winnaars zyn. HET VOLKSKLEEDING MAGAZIJN In prijzen van 6, 8, 10 en 12 cent. .'399 30 heeft ontvangen en reeds geëtaleerd de nieuwe zending voor welke levering hij zich ten zeerste aanbeveelt. Voorts maakt hy zijn afnemers attent op zyn groote voorraad GEREEDSCHAPPEN VOOR ALLE VAKKEN vooral ook voor LAND-, TUIN- en BLOEMBOUW, waarvan vele soorten gedurende de feestweek in zijn etalages zyn tentoongesteld. 2417 60

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 2