Abonneert U op dit Blad. EM’S VISITEKAARTEN Vracht-Auto-Onderneming wat doen wc wt Pleines Plaatjes? KHEUMATIEK jicht, spit in den rug, stijve en stramme ledematen, rugpijn, verstuikingen, spier pijn, kneuzingen, zenuwpijn, lendenpijn, «pierverrekkingen en verder alle rheuma- tische aandoeningen en pijnen die ontstaan zijn tengevolge van gevatte koude geneest men met het heerlijke wrijfmiddel Wortel- boeris Olie van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijgbaar i f2.— per flacon bü de vrrkn<»i'W’’« van Wortelboer'» Artikelen. Grootste LIJNKOEKEN Voedingswaarde "VALET” NIEU1 NO. IS4II M feihgheidsscheennes TT Openbare Vrijwillige Verknoping. Drukkerij A. BRINKMAN I ZOON ANTON COOPS DOOR SMAI Bestel thans Uwe Nerveuzen en Zenuwzieken, die lijden aan prikkkelbaarheid en wilsawakte, gebrek aan energie, neerslachtig heid, levensmoeheid, slapeloosheid, hoofdpijn, angst- en dwangtoestanden, hypochon drie, nerveuse hart- e» maagaandoeningen, sexueele zenuwziekten, moeten de uit voerige brochure van Dr. Weise ever zenuwziekten lezen. Vraagt gratis toezending daarvan door Dr. GEBHARD Co., Eusebiusbuitensingel 14, Arnhem. 25CS 10 Heinrich Theodor Schmidt Verhuizingen onder garantie. J. VAN MILD, MM I- Notaris MAHLSTEOE Stoomveekoakenfabriek en Graanmalarij. Dit blad vei O» omh 1 van I 3625 40 ■HM» 860? 10 3567 31 l\ FEUII 2589 16 a Aanbevelend, Turfslngol SI - aan van Formaat en letter naar keuze ZEER BILLIJKE PRIJZEN. GOUDA. BERGAMBA WERKER die door i drongen wordt, w af- De werktijd in De nieuwe Pret Tanger-overeen! ABÖNNEMEN per kwartaal ƒ2. Franco per poet Abonnementen bij ojne agenten Owe bureaux Redactie Tel. 54E DROGIST - W1JDSTRAAT 31. MUAWK LIJNKOEKEN IE-1* »«*-3S7< 34 door HALLH voor Nederh J. P. Wesse 18) Wat Trash bet het tegenwoordig voet van den Kei neus hield hij in te op een toon, red. Griff, die zijn droomen van de een plotseling van den hond. I pen in het spel, Wyecollar een de hond in zijn i gedurig en het Griff kwam to steenmassa, en op het nauwe gi weekt paar laars vrouw en terwij bijstering bleef i met klagelijk gel Een oogenblik overweldigende hier bukken m<x De Rijksnegeerinj met het pndenen en teriaal in verband gen met Frankrijk, zaakgelastigde te F binnen enkele dat doen by den Frans De heer Stresem simistisch gestemd reeds in de „Zeit” wel niet veel kans ben, men zich daai den. Het blad wijst i zyde de Micum vóórgrond worden i heim, zoo zegt het, van de Micum met nemingen uit de op een hechte fina buitenlandsche ere om deze overeenki voeren stuiten juis dat de Fransche ar waarden de draagki trie zeer belangry dan ook begrijpeljji mier bijzondere aai cum-overeenkomstei ring van deze ove pand productief kaï ductdvitedt hangt ht de Roenactie en ha zichten van den Fr regeering bij de vei sche Kamer, die i volgend jaar wond sche premier zou r kunnen zijn als het overeenkomsten te dat de Duitsche ren Roerindustrie, de g eenkomsten op ziel Voor de Duitsch kwestie, afgezien cieele kwesties, een De Rijksbank is hypothecaire garan de standaard van d rige Duitschland i; dus ook geen credi ven worden en op op dien van den tn onze financiën is s ring bij de Micum- zelf geheel onnwgi Maar er is bove omdat de Duitsche denken kan, de w< schen inval in het het minst te erken kenning zijn als d zou nemen in de N Wecsanen’s Kon. Fabrieken OPGEKICHT nes WORMERVEER. Nederland: Vraagt Uwen Winkelier eene demonstratie van het Voor de vele bewijzen van deelneming mij betoond bij het overlijden van mijn ge liefden Echtgenoot betuig ik mjjn hartelijken dank. Wed. TH. SCHMIDT— BOELSUMS. GOUDA, 18 December 1923. Pain axpallar Sloan’s Llmlnent Thermogene watten 3633 10 Vervoer door geheel Nederland met gesloten Auto Tapissière tegen «er billijke tarieven. Tevens een speoiale Auto voor Kaas vervoer met dubbele bodem. GOUDA - Tel. 4S9. Op straat en in het gure weer zijn Uwe ademhalingsorga nen aan vele gevaren bloot gesteld. Door gebruik van vookkomt U hoest, heesch- heid en keelpijn. Ze zijn bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar a 45 en 80 Cts. aanbieding der gemeentebegrooting, hij tot zijn genoegen heeft gelezen, dat in verband met de zorgelijke toestand der gemeente fin., ernstig t naar bezuiniging is gestreefd. Toen is dan ook besloten tot opheffing van het instituut van den pchoo’arts, de betrekking van bode de afschaffing der presentiegelden voor de raadsleden het ^emeeiite-personeel heeft in verband met het tekort op de begroeting een vrijwillige storting van 5 toegezegd. En nu komt men met dit voorstel. Spreker vraagt o.a. of de gemeente-timmerman de veeren in de stoelen niet lean inzetten. Hij verwacht dan ook dat B. en W. hun voorstel zul len terugnemen. De Voorzitter antwoordt, dat er din gen zijn waar men verschillend over kan denken. Hem hindert het echter, dat het behang van de muur valt en het geheel een sjofele indruk maakt. Dat de raadsleden over een geverfde vloer de raadzaal moeten binnen treden hin dert hem ook. Het geeft den indruk van een armenhuis. Tenslotte is er nog iets van zelfrespect. B. en W. waren niet met voorstellen gekomen, indien bbinenkort toch een algeheele verande ring had moeten plaats vinden, zulks in verband met de verbreeding van de Gouwe. Doch hier is de eerste jaren geen sprake van. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. B. en W. bieden ter vaststelling aan conceptbesluiten, strekkende resp. tot wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1923 en tot het doen van een be taling uit den post voor „onvoorziene uitgaven” op genoemde begroeting. Aldus besloten. B. en W. bieden ter vaststelling aan een suppletoir kohier hondenbelasting, dienst 1923. Aldus vastgesteld. Mededeeling van B. en W. i.z. met den heer J. van Klaveren Jzn., gehou- ------ -8099 70 I In plaat» van kaarten. Ondertrouwd Dr. C. I. KRUISHEER en HENRIETTE M. VAN NIFTRIK. Receptie Zondag 6 Januari 1924 84% uur te Edam. e Huwelijksvoltrekking Donderdag 10 Jan. 1924. Alkmaar, Langestraat 47, Edam, Schepenmakersdijk 141, 17 Dec. ’28. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk te Edam om 1.30 uur. 3694 is Gemeenteraad van Boskoop. Gemeenteraad. In de vergadering van den Raad der gemeente op Vrijdag 14 December wa ren met den voorzitter tegenwoordig alle leden. De notulen van de vorige vergade ring worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen waren a. een schrijven van Gedep. Staten, houdende mededeeling dat er voorbands geen redenen aanwezig zijn de salaris sen van den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger en Wethouders te verla gen b. een schrijvén alsvoren, dat het be sluit tot afschaffing der presentiegelden voor de leden van den Raad niet aan hoogere goedkeuring onderworpen is. De heer van der Wolf protesteerde uit democratisch oogpunt tegen het ge nomen besluit tot afschaffing der pre sentiegelden. De heer Loef merkt op, dat Gedep. talen nog niet goed doordrongen zijn van den eisch tot bezuiniging. Spreker hoopt, dat bij een volgende begrootüig hun standpunt gewijzigd zal zijn. De heer Mesman vraagt, of, wanneer van particuliere! zijde een aanvrage komt om een lokaliteit of subsidie voor vervolgonderwijs, dit door de gemeente zal worden verleend. Spreker dient een motie in, waarbij B en W. in overweging wordt gegeven na te gaan of het mogelijk is met in gang van 1 Mei 1924 de betrekkingen van schoolarts, arts, belast met de ar menpraktijk, den doodschouw en vacci natie, te combineeren en om het voor dat jaar op te dragen aan één der hier gevestigde doctoren. De Vooizitter beantwoordt de spre ker*. Wat de presentiegelden betreft, B. en W. hebben indertijd een passieve houding aangenomen, omdat zij meen den, dat de Raad zelf de beslissing in handen moest hebben. Waarin verschilt dit apparaat met ieder ander fabrikaat Iedere verkooper toont U gaarne, op welke wijze het "VALET” apparaat zijn eigen mesjes aanzet en scherp houdt. Oppervlakkig gezien, lijkt het op elk gewoon vedligheidsscheer- me». Maar neem het "Valet" mes eens in handen. Zie hoe de riem door het apparaat gestoken wordt; geeft U er rekenschap van, dat binnen 10 seconden het mesje automatisch een bijzonder scherpe snijkant verkrijgt, en gij niet meer dan 12 seconden noodig hebt, om het geheele apparaat na het scheren schoon te maken, dan eerst leert gij de waarde op prijs stellen van het eenige*veiligheids- m scheermes, dat zich zelf aanzet. No. 1. Standaard EtaLuo afb. 1151 W0lc-px^^rss 3.50 Wie in ONS KERSTNUMMER, dat Zaterdag 22 December verschijnt, adverteert, kan er zeker van zijn dat zijn annonce door vele duizenden lezers in Gouda en omgeving dagenlang onder de oogen komt. Wie verkoopen wil, moet het publiek daartoe opwekken. Het beate middel daartoe is een advertentie in de GOUDSCHE COURANT. De oplage stijgt van dag tot dag! den besprekingen omtrent door de ge meente in gebruik genomen grond voor openbare straat. De vergadering gaat in comité Na heropening der vergadering zegt de heer Boekraad, dat wanneer van Klaveren geen schadevergoeding krijgt, de kans bestaat dat een proces zal vol gen. Om kosten te vermijden lijkt het hem het beste een schikking te treffen. De heer Brand vindt de prijs van f 500 voor het e.v. nog aan te koopen strookje grond, te hoog. Na breedvoerige discussie, waarbij de heer Guldemond nog opmerkt, de Raad en B. en W. principieel hei bepaalde in art. löbis der Bouw en Woning verordening 1905, voor den bouw van 2 houtloodsen, gunstig te Be schikken. Aldus besloten. B. en W. stellen voor om te besluiten tol nadere vaststelling van een tarief voor ,de opname van patiënten uit bui tengemeenten in het Wees- en Armhuis Vin het Burgerlijk Armbestuur (f350.) Aldus besloten. Een voorstel van B- en W. om te* be sluiten aan Gedep. Staten te verzoeken het Burgerlijk Armbestuur alhier te machtigen tol afstand van een gedeelte van het z.g. Armenland, vallende in de onteigening van den spoorweg Gou da—Alphen aan den Rijn, goedgekeurd. B. en W. stellen voor om te besluiten met de gemeente Alphen aan den Rijn een overeenkomst aan te gaan voor de levering van gas, ten behoeve van de beu oners van den Groenenweg, onder de gemeente Alphen aan den Rijn en de publieke verlichting aldaar. Aldus besloten. Het voorstel van B. en W. om aan G Boere te Boskoop een bedrag van f 2700 te verstrekken, ingevolge de oe- palingen der Landarbeiderswet wordt (aangehouden tot een volgende verga dering, aangezien nog een nader onder zoek noodig blijkt. B. en W. adviseeren, op het verzoek van den Raad der gemeente Waddinx- veen, om mede te adresseeren inzake de kosten van het Middelbaar en Hoo- ger Onderwijs. Aldus besloten. B. en W. stellen voor om te besluiten tot regeling van de uitbetaling der aan de bijzondere schoolbesturen over 1922, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920, verschuldigde vergoeding. Aldus besloten. B. en W. stellen voor om hun een crediet te verleenen voor de inrichting van een commissiekamer ten gemeente- huize. De heer Loef merkt op, dat bij de TE BERGAMBACHT. ia voornemens op DONDERDAG 20 DE CEMBER 1923, des voormiddags half twaalf uur in een zitting, in het Hotel „DE ZALM” op de Markt te GOUDA by inzet, verhooging, en afslag in het openbaar in een perceel te verkoopen; ,1. De In 1915 hecht en zeer sterk ge bouwde met bijbehoorend kantoor, ketelhuis, stoom machine, acheepeelevater, koekenpersen, kollegangers, maalstoelen, automatische weegmachine, transportwerk en alle andere daarbij behoorende machinerieën, staande en gelegen onder de gepieente Bergam bacht, aan den Lekdjjk (Rivierzijde), hoog vier verdiepingen en met bergruimten voor ruim 1000 ton, groot 12 aren 33 centiaren. Dagelijks te bezichtigen. Zich hiervoor aan te melden bü den fabrieksbaas. Ten aanzien van de verlaging der tractementen van Burgemeesters etc., gelooft spreker niet, dat Gedep. Staten op den duur bij hun standpunt zullen blijven volharden. Een en ander zal echter wel verband houden met het be ruchte art. 40 van het Bezoldigingsbe sluit. B. en W. zullen bij Gedep. Staten aandrang blijven uitoeïenen. Wat betreft het gesprokene van den heer Mesman, daarop kan eerst op wor den geantwoord, als daartoe een ver doek is ingekomen. B. en W. hebben geen bezwaar tegen de voorgestelde motie. Echter is thans nog niet te zeg gen, of de in overweging gegeven com binatie van betrekkingen gewenscht is. Hierover zullen de hier gevestigde art sen moeten worden gehoord. Na nog eenige discussie vereenigt zich de Raad met de voorgestelde motie De Voorzitter deelt mede, dat van de winkeliersvereeniging het verzoek is ingekomen om de gasmunten met l/t winst te mogen verköopen. B. en W. stellen voor dit verzoek toe te staan. De gemeentelijke verkoop zal dan echter worden uitgebreid, door ei ken dag met uitzondering van den Za terdag van 121 uur, de gasmunten ten kantore van den genieente-onrtvanger verkrijgbaar te stellen. Aldus besloten. Tot leden van de Commissie van Toe zicht op het alg. vormend L. O. worden benoemd do heeren 3. Zwartendijk en D. Mesman Wzn., tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur de heer G. Panne- bakker. B. en W. bieden ter vaststelling een instructie voor den concierge het gemeentehuis. Vastgesteld. Eveneens wordt, overeenkomstig het voorstel van B. en W., vastgesteld eén nieuwe Instructie voor den gemeente- architect. B. en W. adviseeren op het verzoek van de heeren D. en A. Nijhof, hout handelaren, alhier, om vrijstelling van dat r-,r- op hetzelfde standpunt staan, wordt door den Raad uitspraak gedaan, dat hij geen prijs stelt om er nog een strookje grond bij te nemen voor f 500. Bij de rondvraag werden nog eenige vragen gesteld. De heer van Kleef vraagt, of B. en Wwillen zorgen dat de begrooting voortaan niet in den seizoentijd wordt behandeld. De heer Mesman vestigt nogmaals de aandacht op het verkeersvraagstuk Bootstraat,, Dorpstraat er* Kerkstraat. Zou het niet gewenscht zijn dat verbo den werd aan wielrijders do Bootstraat uit te rijden. Wethouder Guldemond zegt, dat er twee partijen zijn, een voor behoud van presentiegeld en een voor afschaffing. Nu is de zaak anders geloopen dan men vermoed had. Immers Gedep. Sta ten hebben bericht dat het besluit tót afschaffing der presentiegelden niet aan hoogere goedkeuring is onderworpen. .En nu zal gfeen van beide partijen vanzelf op het genomen besluit terug komen. Waar hem het niet goed voor komt om de positie van een arbeider in den Raad onmogelijk te maken, lijkt het hem toch beter toe, dat een kleine vergoeding wordt gegeven van f 3 per zitting. Hierna sluiting.

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 3