Nieuwjaarswenschen. Di Voetbal-Uitslagen N.Y.t. le Massa Kegelconcours LAATSTE BERICHTEN. DANKBETUIGING. Beurs van Amsterdam. Reclame Wollen dekens Het goedl worden ZONDAG 23 DECEMBER vanaf half vijf aan ons Bureau: MARKT 31 door onzen draadloos- tolefonischen dienst bekend gomaakt. goorgauiseeru overleg zul moeten tot sianu komen ,ie. out net hoofdbestuur tegen üet voorstel viiu 1U loonaver- tbging in en ais uitvloeisel van dit stunupunt geen invoering wenscht van een nieuw artikel löö in het reglement ciienatvoorw aarden. ue heer Kallf, lid der directie, zetde geen bezwaar te hebben tegen de in voering van een nieuw systeem van overleg, zooais uoor de Nederiandsehe V ereeniging werd verzocht. Daarover wilde de uirectie later met de Neder iandsehe V ereeuiguig overleg plegen. De directie uer Nederiandsehe Spoor wegen zal thans aan den minister van VS alerstaat voorstellen, 10 loonsver laging met 1 Jan. a.s. in te voeren. Gezelschapsbiljetten. De Nederlaudsciie Spoorwegen zuilen a.oi ingang van 1 Januari gezelschaps- biljetten verkrijgbaar stellen voor eeii leis heen en terug op denzellden dag in de tweede ol in de derde klasse, voo$ gezelschappen van ten minste 10 personen, kostende per persoon en per n.M. 5 ct. voor de tweede en 3.5 cent vooi de derde klasse, met een mini mumprijs van onderscheidenlijk f 0.30 eii I 0.20 per persoon. Directeur Kon. Petroleum-Mij. -ii een te Amsterdam buiteng. aig. ver gadering gehouden van de Kon. Ver. tot Expl. vaii^ Petroleum bronnen in Ned.-lndiö is benoemd tot directeur de hoer J. B. A. Kessler met op 1 na al- gemeene stemmen. Minister Van Kamebeek op reis. De minister van buitenlandsclie zaken ds heer Van iKarnebeek is voor korten tijd naar Zwitserland vertrokken. Mi nister Coljjn is voor enkele dagen naar Brussel. GEMENGDE BEK1CHTEN. Hoog water. Door den hevigen N.-W. wind is het Zuiderzeewater te huizen over de kade beoosten de haven geslagen en over- stioouit het nu de Uooische Meent. Strandingen bij Boek van Holland. Een sleepboot met lichters aan den grond. Tt zeven uur gisteravond is bij de Zuiderpier, ton Westen van het uan den grond gevaren stoomschip „Stuart Star' üw l^ntscüu stoomschip „Real" ge stri nd. Er werd dadelijk om assistentie ge seind, doch zonder hulp is het scnip eve.: later weer vlot gekomen en naar Rotterdam opgestoomd. Ongeveer tegelijker tijd is duizend meters Zuidwaarts van de „Real" op de Maasvlakte de sleepboot „Limbur- gia" met drie lichters gestrand. Deze sleepboot gal noodsteinon, waarop de stoomreddmgboot „Prins der Nederlan den" ter assistentie uitgevaren ia. Maandag a.s. opnieuw 10.000 arbeiders uitgesloten. Wanneer geen verandering komt in den stand van zaken, zullen Maandag 24 December wederom een 10.000 tex tielarbeiders (sters) worden uitgesloten. Al et de 1U,UÜÜ, welke reeds te Ensche de op straat staan, zal dit voor geheel Twente worden een aantal van c.a. 20.000. RECHTZAKEN. De ingestorte huizen. Dood door schuld. De rechtbank te Rotterdam heelt gis- ttien J. van O., 43 jaar, bouwkundige, wjen ten laste was gelegd, dat hij met de noodige zorg ervoor had gedragen, d.»t de arbeiders, belast met het metse len van ue lundeering voor do panden Ailbrachtskade 31 en 32 te Rotterdam, cio vereischte metselspecie gebruikten, zoodat de betonnen bovenbouw is uige- ■toit, en de arbeiders D. J. Kooymau en P. van der Werff door het neerval lende puin werden gedood, veroordeeld tot twee maanden hechtenis. Een geheime branderij. Voor. de Rotterdanische rechtbank heeft gisteren terecht gestaan H. v. H., 82 jaar, koopman te Reeuwijk, wien ten laste was gelegd, dat hij op 8 Decem ber 1321, toen ambtenaren der belas ting een onderzoek te zijueut instelden in een schuur naast zijn huis, aanwe zig hau werktuigen om een branderij uit te maken, zonder dat daarvan de - vureischte aangifte was gedaan ten kan tore van den ontvanger te Gouda, ter- wijl van die werktuigen gebruik werd gemaakt tot het bereiden van gedistil leerd, alzóo tot ontduiking van den ac cijns op het gedistilleerd. fcr» ten tweede werd ten laste gelegd aan beklaagde, dat bij in dat schuurtje meelbeslag ter verkrijging eener alco holische vloeistof in gisting heeft ge bracht, althans dat hij meelbeslag aan wezig had, hetwelk kennelijk ter ver- kiijging eener alcoholische vloeistof in gisting was gebracht. Beklaagde bekende de feiten. Tweo' ambtenaren der belastingen legden verklaringen af omtrent wat zij hadden aangetroffen bijt hun onder zoek ter plaatse. De rijksadvocaat, mr. J. J. v. Wal sem, merkte op, dat er eenige wetswij- zi|ging is gekomen sedert het feit is ge pleegd, dit brengt eenige juridische moeilijkheden mee. De feiten zijn wettig en overtuigend bewezen. De zakfilter was in werking op 't oagenblik, dat de ambtenaren bin nen kwamen beklaagde kende de wer king en niet is vast komen fel staan, dat Wy vestigen er de aandacht op dat in het Niéuws jaarsnummer der Goud- sche Courant, dat op Maandag 31 Dec. a.s zal verschijnen, de gelegenheid wordt opengesteld tot het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN tot den gereduceerden prijs van 50 CENT voor ten hoogste 5 regels; elke regel daarenboven wordt a 10 cis. berekend. Inzending dezer Nieuwjaarswen schen gaarne vroegtijdig verzocht. eon ander persoon tot deze werktuigen in betrekking stond. Wei wordt er in ai dit soort zaken in den laatsten tijd van een onbekenden Belg gesproken, van wien men de inrichting heeft ge kocht, maar deze is in dit geval niet ontdekt. Beklaagde was de verantwoor delijke man. Het tweede feit acht de rijksadvocaat exenzeer bewezen, bpreker noemt het hebben van een geheime distilleerderij een ernstig feit de wet van 1320, die den accijns van 100 pet. op 300 pet. brrcht, maakte de verleiding groot on deed de geheime distilleerderijen als paddestoelen uit den grond rijzen. Al leen strenge straf kan iets uitwerken tegen dit euvel. Br. van Walsem besloot met te vra gen veroordeeling van beklaagde tot ,1 1000 voor elk der tenlasteleggingen. Het O. M., waargenomen door mr. A. Rombach, stelde in 't licht, dat de rijksadvocaat verwacht, dat hij gevan genisstraf zal eischen. Het O. M. acht een strenge straf voor de feiten ge rechtvaardigd. Er is geruimen tijd ver- loopen sedert de feiten plaats hadden en sedertdien is de wet gewijzigd in velband met de vele knoeierijen. Inde nieuwe wet zijn de straffen veel stren ger in de oude wet was het maximum 1 jaar gevangenisstraf. Spreker vraagt met toepassing van Aa,t* 19 der nieuwe wet een gevangenis^ straf van 6 maanden voor het eerste feit en voor het tweede feit een gevan genisstraf van 1 maand, met verbeurd verklaring der in beslag genomen werk tuigen. Mi G. A. Oskam, als verdediger op tredende, zeide, dat beklaagde de in richting heeft overgenomen van iemand, die hem de heele zaak heeft overge- I daan. Waarschijnlijk was die iemand een Duitscher. Pleiter legde er na druk op, dat beklaagde heeft erkend, de werktuigen te hebben, maar niet dat uo bedoeling was ontduuung van den accijns. Pleiter zegt, dat wat onder de oude wetgeving viel, ïiiet meer straf baar is, omdat het toen nog niet was gepleegd. Kr ligt een rechtsgeleerde 'kwestie in deze vraag, aldus mr. Oskam verder, of men door het vervaardigen van gedis tilleerd, reeds accijuspiiciitig zou zijn. Deze beklaagde Ueeft wat geprutst, nitar hij heelt niet vervaardigd, dat bruikbaar gedistilleerd zou zijn. Dat er Ilesseüen en kurken zijn ge vonden, bewijst niet, dat er uitslag van gedistilleerd lieeit plaats gehad. Dt- tweede teniasle legging is over treding van art. 1 van de wet van i31o. Pleiter zeide dat het bereiden van meel! beslag voor het vervaardigen van ge distilleerd buiten een aangegeven bran derij eerst niet siratbaar was en om die ontduiking te vangen is dat wetje gemaakt. Zonder dit wetje was de man niet strafbaar. Nu wordt hij voor hetzelfde leit twee pia^i_ 8epakt. Als de recütbank tot de ver5'eören(erklanng mocht besluiten, zal dit duidelijk woroen. Dit feit valt dus onder de oude wet. Er staat een boete van f 400f 1000 en als bewezen is de bedoeJing tot het ontduiken van den accijns een gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden. Deze man staat goed bekend, de burgemeester van Reeuwijk geeit daarvan een gunstige verklaring af. Deze geschiedenis dateert van 1321. Stejrke repressie is voor de zen beklaagde niet noodig. De rijksadvocaat, mr. Van Walsem zeide in zijn repliek, dut wel degelijk de geheime branderij in werking was pesteld tot ontduiking van den accijns. Voorts kan men een geheime branderij bezitten zonder RF die in weraing is gesteld als in ten tweede is ten laste gelegd. Repressie in Reeuwijk is zeker noodig, er dient vandaag nog een iwee- de gedistilleerdzaak uit hetzelfde dorp. Het O. M. besloot zich bij de opvat tingen van den rijksadvocaat aan. Mr. Rombach noemde een zware straf voor de generale preventie noodig. Mr. Oskam vond het niet billijk, dat desu man, die niet eens weet wat ge nerale preventie is, zwaar moet worden gestraft. Voorts stond terecht, J. L., wijnhan delaar, 22 jaar, te Reeuwijk, wegens 6 leiten bij dagvaardiging ten laste ge legd Tegen zijn medebeklaagde G. P. ^werd verstek verleend. Beklaagde wist niet dat zijn mede- beklaagde, die een kamertje te zijnent had gehuurd, een distilleerketel daar had, alcoholische vloeistoffen enz. De rijksadvocaat vroeg schorsing de zer zaak en voorgeleiding van den 2den beklaagde. Na raadkamer werd overeenkomstig dezen eisch de zaak uitgesteld tot 15 Januari en.de medebrengitig van den tweeden beklaagde gelast. ff' Markt GOUDA. C*Hi« kaaowotfatrijtfn) om wild on aovosolto op Zaterdag 22 Dec. van 7-12 uur en Zondag 23 Dec. van 12 lot 3 en 6 tot 12 uur. "5 A. VAN RUITEN. STADSNIEUWS. GOUDA, 21 December 1928. Vervolgcursus voor Meisjes. Ten einde zoo spoedig mogelyk reeds eenigszins te voortien in de behoefte aan vervolgonderwijs voor meisjes, wil de af deeling Gouda van Volksonderwijs na de Kerstvaeantie meisjes van 18 tot 10 jaai in de gelegenheid stellen een cursus te vol gen, waar voorloopig nog slechts onder wijs in Nuttige Handwerken (naaien, stop pen, breien, versteilen) zal worden gege ven. Gaarne had ze er ook lessen in koken aan verbonden, maar een leerkracht voor dat onderwijs stelde zich niet beschikbaar. Yv ie dezen cursus volgen wil, kan zich daar voor aanmelden op Donderdag 27 Decem ber tusschen 7 en 8 uur in het Blauwe Kruis, waar het bestuur van bovengenoem de vereeniging dan zitting houuen zal, ter inschrijving van leerlingen. Tegen betaling van 2 voor de maanden Januari, Februari en Maart, kan men dezen cursus volgen. Eerste Goud sche Accordeon-Vereeniging. 'De Goudsche Accordeon-Vereeniging „Excelsior" geeft morgenavond in de zaai Concordia haar eerstt concert. B. Sterk, f De begrafenis van den heer B. Sterk, in leven lid van den Gemeenteraad, zal plaats vinden morgen, Zaterdag 22 December, des namiddags 2 uur, op de Algemeene Be graafplaats. Men vraagt ons belangstellenden en partijgenooten van den overledene, die hem dt laatste eer willen bewijzen, te verzoeken op dat uur daar tegenwoordig te zijn. W a ar schuw in g. Bestuurders van rijwielen worden er aan herinnerd, dat d« wet voorschrijft, dat op bepaalde tijdstippen de rijwielen voorzien moeten zijn van een lantaarn, die voor waarts een helder wit licht uitstraalt, zoo dat bestuurders, die een lichtgevende zak lantaarn in de hand houden of aan het lichaam bevestigen, de wet overtreden. De politie zal dan ook proces-verbaal op maken tegen de overtreders. Een Lithurgische Adventdienst. Het bestuur van de Rem. Geref. Gemeen te verzoekt ons de aandacht der kerkbe zoekers er op te vestigen dat Zondagmor gen in het kerkgebouw geen godsdienst oefening zal worden gehouden. Inplaats daarvan zal Zondagavond te 7 uur een Li thurgische Adventdienst plaats hebben on der leiding van den predikant Dr. L. J. van Hoik. 1 Aanbesteding. De architect P. P. Stuurman heeft he den in de bovenzaal van het Schaakbord aanbesteed het bouwen van èen heerenhuis aan de Burgemeester Martenssingel voor den heer J. G. de Weger. Ingeschreven werd door de volgende firma's: J. Vermey, Vlizt 12961 Nieuwveld en Goƒ13621 Gebr. Zoet, Stolwyk 12333.— G. v. d. Horst, Gouda 12397.— W. v. d. Klis, den Haag 13980.— J. van Vliet, Waddinxveen ƒ14490.— J. Valk, Gouda ƒ13900.— J. van Dam, Schoonhoven 17340.— D. Koster, Waddinxveen 13466. Fa. Sanders en Co., Gouda ƒ13497.— De gunning zal later worden bekendge maakt. Bioscoop in den Schouwburg. Heden, morgen en Zondag gaat in den Grooten Schouwburg de film „Zy die niet slapen", met Olga Pretova in de hoofdrol. Als variété-nummer wordt aangekondigd „Diana" de Koningin van de Nacht, een nummer vol schitterende kleureffecten. Voor le Kerstdag staan 2 voorstellingen op het programma, allereerst Moederliefde en Moederleed; met Marie Lecko in de hoofdrol en De Wraak van Gevangene 39. Tweede Kerstdag Nick Carter, de beroem de detective, groote filmroman in 6 aeten. Beide dagen voorts nog vertooning van de Groote boksmatch. Voorts is er Zondag, Dinsdag en Woens dagmiddag, de beide Kerstdagen, Thé Dan sant, en Dinsdag- en Woensdagavond groot bal voor de leden in de cabaretzaal. De Russische violist Sormus in den Schouwburg. Door het immer actieve Comité voor Ar beidersontwikkeling xvas gisteravond in den Schouxvburg een avond georganiseerd, waarby de Russische violist Sorinus optrad alsmede de welbekende declamator Stern- heim. Sormus begon bij zijn optreden te zeg gen dat dank zy de groote hulp van moe der Aarde, Rusland weer brood had, schet ste de groote ellende en hongersnood welke thans in Duiischland heerschen en zeide te zullen aanvangen met het vertolken van werken van de Duitsche componisten Bach en Handel. De keuze van Bach voor een dergelijken avond was niet gelukkig te noe men. Het Largo van Handel en het Concert van Paganini op de G-snaar voldeden beter. Na de pauze speelde Sormus Russische muziek, o.a. Die Nacht van Ant Rubinsteni en een Wiegeliedje. Sormus deed ten slotte een beroep op de aanwezigen voor de nood lijdenden in Duitschland en nadat op zijn verzoek in He «aal peeollerteerd was hy ter belooning zijn slotnummer. Ten zeer ste hebben wy bewonderd Sormus' hooge kunstenaarseigenschappen, zijn techniek en zijn zeldzame virtuositeit. Sternheim beschikt over declamatorische talenten welke wij het meest waardeerden m de fragmenten uit ,J>e Opstandelingen" van Henriëtte Roland Holst en uit „Her bert je Snik" van Herman Heijermans. De Schouwburg was slechts matig bezet- Voor de aanwezigen was het een genot vollen en leerzamen avond. De heer P .de Vos deelde nog mede dat Woensdagmiddag, 2e Kerstdag, de heer K. tor Haan in den Schouwburg zaJ spreken en dat dien middag de dames Okker en de heer van Es hun medewerking voor het muzikaal gedeelte hebben toegezegd. Steun kan Noodlijdend Nederlanders in Duitschland. Het Cómité, dat vorige week een inza meling heeft gehouden van kleeding en voedingsmiddelen en geld, heeft gisteren zijn werkzaamheen beëindigd. lm een ten huize van den heer H. J. E. van der Ven gehouden bijeenkomst is reke ning en verantwoording gedaan van de ontvangen gelden en goederen en de wijze waarop die zyn besteed en verzonden. De bescheiden zyn nagezien en in orde bevon den- In totaal is ontvangen aan gelded op Donderdag 13 Dec. 806.60 en op Zaterdag 15 Dec. 266.26, in totaal 1071.86, behal ve de reeds vermelde groote hoeveelheid kleeding en voedingsmiddelen. Van deze gelden is aan voedingsmiddelen besteed voor 678.40 en zijn afgedragen aan het Roode Kruis 155.24%, en aan het K.-K. Huisvestingscomité 144.24. Het verdere bedrag van 82.97% is uitgegeven aan onkosten vallende op de inzameling en het eorteeren der goederen, benevens op de vrachtkosten van den wagon van Gouda naar de plaats van bestemming. Noch by de inzameling, noch by de ver lading op Zaterdag 16 dezer is eenigen ar beid betaald behoeven te worden; allen, die daaraan hebben meegeholpen, hebben zich voor dat werk belangeloos gegeven. Het Comité brengt nogmaals bijzondei en dank aan allen, die op zoo spontane em zoo royale wyze hebben bijgedragen tot steun onzer in Duitschland in nood verkeorende Landgenooten. Roode Kruisoollecte voor noodlijdend Duitschland door samenwerking van de afdeeling „Gouda" van het ,Ned. Roode Kruis met het R.-K. Huisvestingscomité en andere corporaties te dezer plaatse. Het is algemeen beleend, dat m de- algeloopen week Weldadig Gouda zich Krachtig heeit aangegord om een bij- diage te leveren voor den droeven nood d.e in het land onzer naburen heerscht. En er is wei niemand, die niet met Hartverkwikkende blijdschap heqft ken nis genomen van het schitterend resul taat. Misschien zal nu menigeen zich ver- Wonderen, uat wederom groote aan plakbiljetten een nieuwe collecte voor Duiiscniand komen aankondigen, en wel op morgen Zaterdag 22 December. Het moge gezegu zijn, uat de afd. „Gouda" van net Kooue Kruis en die van het R.-K. Huisvestingscomité alhier niet zonder aarzeling, bij de gedachte aan hei veie goeue, dat reeds is gedaan en wel aan na rijp oeraaü en overleg met uiiuere pluatsenjKe corporatie's tot bo vengenoemde collecte besloten. Welk motief hen uaarbij heelt geleid Het- zeilde, dat anderen reeds bewogen heeft tot een uitgebreide actie om het omzettende leed, dat over onze ooste lijke grenzen geleden wordt, eeniger- mate te helpen verzachten. Men is uit gegaan van de meening, dat zij die reeds een groot ofier hebben gebracht, m't» wel andermaal tot een klein offer beieid zouden zijn en mogelijk zijn er nog ingezetenen, die nu in de gelegen heid zullen zijn een vuil beide te bren gen, die zij misschien te voren hebben gemist, kortom, geiet op het menachlie- vend doel durven wij met vertrouwen ook deze nieuwe collecte voor noodlij dend Duitschland op morgen,, Zaterdag, aan te bevelen in aller aandacht, in aller mildadigheid. Moge de gedachte aan het naderend Keistfeest, dat eerst dan bevrediging schenkt, wanneer men op een of ande re wijze heeft welgedaan, alle inwo ners van Gouda nogmaals stemmen tot mildadig geven voor den nood in Duitschland. Internationale Arbeidsbemiddeling. Lyst van 19 December 1923. Aanbieding van werkzoekenden. 17 aardewerkers (pottenbakkers en pyp- makers), 3 gieters, 2 plateelschilders, 2 machinezetters, 12 letterzetters, 3 drukkers, 1 boekdrukker, l boekbinder, 18 grondwer kers, 12 heiers, 29 opperlieden, 29 timmer lieden, 4 metselaars, 29 schilders, 1 werkt, teekenaar, 1 waterbouwk. teekenaar, 4 houtdnaaiers, 3 behangers (waaronder 1 be hanger-stoffeerder), 6 kistenmakers, 2 byt- sers, 8 meubelmakers, 1 stoelenmaker, 1 klompenmaker, 1 witwerker, 5 mach. hout bewerkers, 1 borstelmaker, 1 wagenmaker, 1 zeilmaker, 2 scheeptuigers, 6 kleermakers, 6 bleekersknechten, 2 schoenmakers, 3 me taaldraaiers, 1 aanhouder, 5 monteurs, 6 scheepslrinkers en ijzerwerkers, 2 ketelma kers, 1 gieter (metaal), 4 mach. bankwer kers, 4 machinisten, 4 smeden, 10 stokers, 1 kopergieter, 1 halfwas koperslager-fitter, blikslagers en lakkers, 1 loodgieter, 1 rij wielmonteur, 1 instrumentmaker, 1 hulp monteur, 3 touwslagers, 4 textielarbeieders, 3 mabtenwevers, 18 suikerwerkers, 9 brood- en banketbakkers, 68 tabaksbewerkers (si garenmakers, sorteerders, plakkers enz.), 7 tuinlieden, 18 pakhuis-, 6 expedidtie- en 14 schippersknechts, 4 reizigers, 1 winkel, bediende, 1 winkeljuffrouw, 9 koetsiers. S chauffeurs, 15 kantoorbedienden, 3 werk sters, 150 transport- en fabrieksarbeiders, 1 dienstbode, 1 gas- en waterfitter. Aanvragen werkgevers, 14 meisjes h 16 jaar voor fabrieken, jongens 14 16 jaar, 6 meisjes voor pa pierfabriek, 1 sigarenringster, 1 dienstbo de (dag en nacht) boerenbedrijf, allen voor Gouda. Er biedt zich aan een Duitsch meisje leeftijd 20 jaar, voor huiselijke bezigheden. Er zal meer op goede behandeling, dan op loon gelet worden. Gevestigden en vertrokkenen. Gedurende de laatste weken zyn uit on ze Gemeente vertrokken: C. M. van Velzen uit Zeugstraat 7 naar Weesp, Slijkstraat 11; J. G. van der Ende uit L. Dwarsstraat 42, naar Reeuwijk; M. J. W. van Hensbergen uit Bogen 67 naar Rotterdam, Oostplein 67b; C. Kortlever uit Gouwe 189 naar Utrecht, Boschstraat 5; M. V. van Vliet en gezin uit Walvisstraat 6 naar Reeuwijk, Platteweg 620; H. W. M. Verstappen uit Markt 10 naar Rotterdam, Djerockstraat 14a; A. E. Grevenstuk uit Peperstraat 28 naar Groningen, Plantsoen straat 38a C. Jongeneel en gezin uit Bur- gemester Martenssingel 25 naar Veur, Mo lenpad 74; A. J. Kuis en gezin uit Hee renstraat 91 naar Alkmaar, 2e Landdwars- straat 7; J. van Eyk uit C. KeteJstraat 60 naar Overschie, Kleinpolderkade 1; G. Kooi man uit Nieuwehaven 106 naar Schiedam, Goereeschestraat 1; A. W. M. van der Most en gezin uit Markt 40 naar Rotterdam, Schiedamschestraat 186a; J. Schenk uit Muilenpoort 11 naar Aasendelft, Nooidein- de 541; J. Col jé—van Dyk uit Raam 272a naar de Bilt, Nieuwestraat 37; D. Hofstede uit Nieuwehaven 212 naar Rottendam, Pr. Fredrikplein 30b; J. J. P. den Hertog en gezin uit Turfmarkt 123 naar 's-Graven- hage, Ruijsdaelstraat 13; H. H. Htisken en gezin uit Hoefsteeg 7 naar Voorst, 116a; A. L. A. van Drimmelen uit Gr. Florisweg 4 naar Tubbengen, Hotel Veldhuis; A. J. D. Stukje uit Crabethstraat 70 naar Ndeuw- Aim sterdam. De volgende personen hebben zich in de gemeente gevestigd: M. G. Nielen—de Jong uit Vlaardingen in St. Josephstraat 35; G. M. van der Grift dienstbode, uit Haastrecht in van B. IJ. Park 11; H. van der Steeg uit Hékendorp in Crabethstraat 1; S. van Turenhout, chauffeur uit Voorschoten in Keizerstraat 91; A. Schouten, arbeider, uit Zevenhuizen in Vierde Kade 41; A. Oudenes, melkalyter uit Krimpen a. d. IJsel in Heerenstraat 106; C. M. van den Berg, machinist uit Aven- horn in Jaagpad 57; A. Coomans, caféhou der uit Rotterdam in Kleiweg 100; C. A. Rijnaarts uit Utrecht in St. Anthoniestraat 20; P. J. Koppendraaier, loodgieter, uit '-Gravenhage, in Ve«t 109; E. R. A. de Bree uit 's-Gravenhage in Krugerlaan 87; M. J. M»ons uit Haastrecht in Gr. Floris weg 69; S. Kreeft uit Rotterdam in Eras- musstraat 9; G. J. Grobben uit Amsterdam in Kamemelksloot 189; P. M. van der Horst uit Amsterdam in Krugerlaan 16; A. M. van der Bruggen, onderwijzeres uit Rotter dam in Molenwerf 26; B. M. Graanboom uit Amsterdam, in Oostihaven 31; E. Boef uit Rietveld in Vierde Kade 122; H. C. van Zijl] Langhout uit Amsterdam in Wilhelmina- straat 35; A. Mejj uit Reeuwijk in Schelte- mastraat 15. Gevonden voorwerpen. Op eiken werkdag, des voormiddags tus schen 10 en 12 uur, zyn aan het bureau van politie alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeer de voorwerpen: 2 koffiezeefjes en 1 kinderspeen. Voorts zyn te bevragen: 1 sigarettenpijpje in étui, W. Bouwer, IJssellaan 171; 1 gr. handschoen, W. Blok, Boomgaardstraat 64; 1 zw. das, A. Nolte, Persynstraat 5; 1 z. kruisje, P. v. Hattum, Robaarsteeg 17; 1 kinderhandschoen, B. van Veen, Blauwstraat 14; 1 zegelkaart, R. v. Dertb, Groenedaal 19; 1 kinderarm- bandje, H. E. Calatz, Kamemelksloot 80; 1 leesboek en 1 potlood, M. J. van Loon, Keizerstraat 98; 1 kinderhandschoen, R. Roelofs, W. Tombergstraat 58; 1 portemon- naie, N. Sluiter, SL Josepstraat 30; 1 cein tuur, A. v. Aagten, R. v. Catsweg 114; l' portemonnaie m. sleuteltje, Bewaarschool, Patersteeg; 1 handschoen, C. Keijzer, Cra bethstraat 6; 1 kinderhandtaachje, H. van Dyk, Keizerstraat 104; 1 sjaal, C. de Graaf IJssellaan 117; 1 hondenketting, G. Hornes, Boomgaardstraat 27; eenige Duitsche mar ken, C. J. v. d. Want, Tuinstraat 38; 1 da- mestaschje, S. Broekhuizen, Spieringstraat 35; 1 haarkam, J. Jansen, Boelekade 245; 1 portemonnaie, G. Kramp, Steinkmde 26; 1 portemonnaie, G. Kramp, Jan vxi. Hei denstraat 271 boodschappenbasch, F. Sohoonderwoerd, Turfmarkt 97; 1 armband, F. Sohoonderwoerd, Turfmarkt 97; 1 arm band, W. v. d. Hoeff, Zeugestraat 106; 1 gr. ceintuur, J. Epping, Raam 216; 1 lede ren riem, G. Prinsenberg, R. v. Catsweg 92; 1 R.-K. kerkboekje, A. v. Schaik, Rid der van Catsweg 166; 1 rozenkrans, C. Meyer, Boelekade 169; 1 br. ceintuur, A v. d. Neut, Boomgaardstraat 46; 1 dames horloge, J. Oirist, Heerenstraat 103. Als verloren werd aangegeven: 1 bruine portemonnaie. Agenda. 21, 22, 23 Dec. 4 en 8 uur. Bioscoop in den Grooten Schouwburg. 22 Dec. 8 uur. Zaal Concordia. Uitvoering Eerste Goudsche Accordeon Vereeniging. 22 Dec. 7—12 uur en 23 Dec. 12—3 en 6—12 uur. Café Harmonie. Kegelconcours. 23 Dec. 36 uur, 25 en 2é Dec. 36 uur. Thé Dansant in Ons Genoegen. 25 en 26 Dec. 8 uur. Groot Keretbal in Ons Genoegen. 23 Dec. 8% u. njn. Zaal Concordia. Open bare bijeenkem.it van de J. G. O. B. Spre ker Dr. L. J. van Holk. 25 en 26 Dec. 4 en 8 uur. Bioscoop in den Grooten Schouwburg. 26 Jan. 8 uur. Zaal Concordia. Uitvoering Tooneelvereeniging ..Harmonie" Avond- en nachtdienst apotheken. De apotheek van den heer F. A. Dee, Westhaven, is deze week tot en met Vrij dag 21 December, benevens den daarop vol genden nacht, geopend, na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor recepten). UITDEN^OMTHEK. BEKKEN WOU DE. Woensdag 2e Kerstdag, des avonds 7 uur, geeft de Zangvereeniging „Vriendschap een uitvoering in het schoolgebouw, ler aiwisseling zullen een tweetal tooneelstuk- ^es worden opgevoerd. BODEGRAVEN. in verband met de toetreding als lid tot den Ned. Voetbalbond, had de V.V. Bode graven in dit jaar omstreeks 700 betaald voor terrein verbetering en restauratie der kleedkamers. Uit de gewone middelen kon niet meer dan 300 daarvoor afgezondeid worden, zoodat 400 schuld overbleef. Het pogen, om deze schuld te dekken door het houden van een paar bazaravonden, is voor de helft gelukt, zoodat de resteerende 20U in 1924 uit de gewone middelen zal gedekt moeten worden. Dinsdagavond weid een concert gegeven voor sopraan, viool en orgel in de Ev. Lu- the rsche Kerk alhier. De viool was in goede handen. Het orgel werd wel goed bespeeld, maar kwam soms wat sterk naar voren. l)e sopraan had meermalen goede momen ten. Door het te voren loopen met intee- kenlysten voor plaatsbewijzen, was het ge bouw eivol met belangstellenden. De ont vangsten komen ten bate van Duitse».e kinderen. Naar men zegt, is de polder Weipoort niet tevreden met de door den Raad ver leende 100 als tegemoetkoming in kosten van wegverbetering, en zal getracht wor den om, evenals de Zuiderpolder, totaal 200 te ontvangen. BOSKOOP. De burgemeester dezer gemeente ver zoekt namens de ouders bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van hun zoon Jacob de Wit, schippersknecht, gebo ren te Waddinxveen op 3 Februari 1902. H(j verliet op 8 Februari j.l. de outlerlyke woning en keerde tot heden niet terug. Door de Gebr. Nyhof, houthandelaren al hier is een verzoek ingekomen bij het Da- gelyksch Bestuur der gemeente, om in hun perceel gelegen aan de Zuidkade te mogen plaatsen een 25 P.K. Deutz Diessel Ruw- oüemotor. Omtrent de hieronder genoemde verloren voorwerpen zyn aan het politiebureau in lichtingen te bekomen. 1 school étui, 2 portemonnaies met inhoud, 1 lorgnet, 1 grijze jongenswant, 1 koop mansbeurs, 1 sjaal en 1 kinderwant. Door het comité voor huisvesting van Duitsche kinderen, z\jn hier ter plaatse 26 kinderen geplaatst GOUDERAK. Gisteravond gaf de Miuziekvereeniging Caecilia een uitvoering voor een goedge vulde taal onder leiding van haar directeur de heer J. L. Nobel uit Gouda. De avond begon met een marsch en werd gevolgd door verschillende nummers, welke uitste kend werden ten gehoore gebracht. Hierna werden een tweetal tooneelstukjes opge voerd. Allereerst ging ^De drie werksta kers", dat niet naliet indruk te maken op de aanwezigen. Na de pauze ging het kluchtspel: „Een terechtzitting ui tde oude doos", en daar om is zoo gelachen, het was een kostelijke vertooning. Eenige muzieknummers tot be sluit, waarna een gezellig bal op deze goed geslaagde uitvoering volgde. HAASTRECHT. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Arie, z. v. C. van Duuren en C. Loeve. Maria Grietje, d. v. J. G. Steehouwer en B. M. Verseput De Rijksveldwachter Brig. tit. B. J. Her- weijer alhier, is geslaagd voor het examen om te worden bevorderd tot Brigadier bij het korps Ryksveldwacht. Tot geneeskundige, belast met de dood- schouw in 1924 is door Burgemeester en Wethouders aangewezen de heer F. .J Hak kenberg, arts alhier. De dienstplichtigen P. Noomen en J. Scholten zullen worden ingelijfd bij het 3e Reg. Inf. le ploeg, A. J. Spruit en G. J. van den IJssel bij het 3e Reg. Inf. 2e ploeg, S. Slingerland bij het 7e Reg. VeldarL 2e ploeg (bereden), J. Steenbergen bij het 6e Reg. VeldarL le ploeg (onbereden) en A. C. Verkaik bij de Cie. Torpedisten, 2e ploeg. SCHOONHOVEN. De Raad heeft een langdurige discussie gevoerd over een voorstel van B. en W. om aan de Chr. U. L. O. school ten gebruike af te staan, drie lokalen van de openb. school aan het DoeJeplein en het bijbouwen van een vierde lokaal. De wethouder van Onderwijs, den heer G. J. Niekerk, meende dat by met-aanne men van het voorstel van B. en W. de ge meente gedwongen zou worden tot het bou wen van een nieuwe school voor het Chr. U. L. O. waartoe een uitgaaf van pl.m. 40.000 noodig zou zijn. Ook verdedigde hy het voorstel op grond van het advies van den hoofdinspecteur en insp. L. O. en den Rijksbouwmeester. De voorzitter ging zoover met te zeggen dat B. en W. zich met band en tand zou den verzetten, wanneer hun voorstel niet werd aangenomen. Van de zijde der S. D. A. P. werd gepro testeerd tegen die mededeeling. Een raadslid gaf B. en W. in overweging hun voorstel te splitsen. 1. Het afstaan van drie lokalen aan het Doeleplein. 2. Bijbouw van een vierde lokaal. B. en W. handhaafden echter hun voor stel. Dit werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden 1 V.B., 2 S.D.A. P., 2 VJ3. en 2 R.K. Een voorsbei om beschikbaar te stellen de drie lokalen bedoeld in het voorstel-B. en W. werd aangenomen met 3 stemmen tegen. Hiermede is het bijbouwen van een vier de lokaal ten behoeve der Chr. U. L. O. school vervallen. B. en W. zullen, nu men de opinie van den Raad kent, met het bestuur der Ghr. U. L. O. verder onderhandelen. STOLWIJK. Voor de afdeeling Stolwijk van de Holl. My. van Landbouw heeft de heer W. J. Huisman, zuivelconsulent te Gouda, Woens dag een voordracht gehouden over de „Kaasmakerij". Aan de hand van een teekening in kleu ren, waarop duidelijk de verhouding der verschillende stoffen, waaruit de kaas be staat, ia water, vet en droge aUf, was aangegeven, begon spreker de oorzaken te noemen van de vele afwijkingen bij het product en de middelen te bespreken, die hierin verbetering konden brengen. Door den heer Huisman werden zeer nuttige wenken gegeven omtrent de warmtegraad bij het kaasmaken, over het gebruik van de thermometer, waarvan steeds een ge controleerd duplicaat aanwezig behoorde te zyn, over de soort van snijmessen, die aan beveling verdienen en over de wijze van wringen, waarby zelfs een klok in de kaas kamer, als zeer nuttig zou zyn aan te be velen. Na den heer Huisman werd het woord gevoerd door den heer van Wijnen, die wel hetzelfde onderwerp behandelde, maar ge zien uit een oogpunt van handel. Achtereenvolgens werden door den heer van Wijnen de eischen, die aan het product gesteld worden, zoowel voor de binnenland- ische consumptie als voor uitvoer naar Frankrijk, België, naar de tropen, naar Noorwegen, enz., aan een bespreking on derworpen. Hieruit bleek, dat de vorm, het gewicht, de kleur, het model der vaten en de smaak een belangrijke rol spelen. By de behandeling van den uitvoer bleek ook, dat die van Engeland thans zoo goed als buitengesloten is, terwijl in Duitschland, door de verarming van dat land, alles wordt opgenomen wat afwykt of minderwaardig is, als er tenminste betaalmiddelen voor te vinden zyn, wat niet altijd het geval is. De verschillende vragen door de aanwe zigen gesteld, werden door de heeren Huis man en van Wijnen beantwoord. Hiet Kinderkoor „Klein Eensgezindheid" directeur de heer K. J. de Beun uit Gouda, geeft Maandag 24 Dec. een opvoering van de kinderoperette „Goudmuiltje" voor oudere en belangstellenden, Woensdag 26 Dec. voLgt een speciale opvoering voor de jeugd. Beide uitvoering in de zaal bij den heer Natzjjk Burgerlijke Stand. GEBOREN: Ddrk, z. v. C. Slappendel en A. de Jong; Cornelis Johannes, z. v. K. van der Bas en G. L. de Vries; Geertje Hartje Pietertje, d. v. B. Versluis en M. A. Stoppelenburg. GEHUWiD: G. van Erk en W. Loeve; A. C. Verheul en P. M. Both; G. van Wijn gaarden en K. J. de Vos. OVERLEDEN: Een levenloos kind aan gegeven, d. v. P. van Buren en C. Loeve. VLAST. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Leendert, z. v. A. Schep en D. Schouten. GEHUWD: W. B. de Jong en A. üe Wit. WADDINXVEEN. Collecte Roode Kruis. De nood in Duitschland behoeft niet na der te worden uiteengezet. De berichten in de bladen geven daarover dagelijks de meest aangrijpende berichten. Een groot aantal comité's heeft zich vereenigd voor het houden van een algemeene straatcol lecte over geheel Nederland ten bate van de noodlijdenden. En ook onze gemeente wil niet achterblijven, en liefdegaven inza melen voor dit doel. Het ligt in de bedoeling een collecte te doen houden onder de auspiciën van het Nederiandsehe Roode Kiuis, en wel op Vrijdag 28 December aj». De afd. Waddinxveen van het Nederiand sehe Roode Kruis, gevormd door burge meester en wethouders, de beide doktoren, de bestuursleden ran de vereeniging tot bestrijding der tuberculose, de wijkver pleegster en de verloskundige heeft weder een aantal jonge dames bereid gevonden deze collecte voor haar te houden. Ten zeerste wordt deze collecte in mild dadigheid der ingezetenen aanbevolen. WOERDEN. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werden de volgende besluiten genomen: Het vervolgonderwijs werd wegens niet voldoende deelname opgeheven. De directeur-veearts, de heer G. C. Ver kaik werd herbenoemd. De schoolgeldverordening werd gewij zigd. Besloten werd tot aanleg van trottoirs in de Voorstraat, Halvemaanstraat, gedeel te Wilhefamnawflg. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening van 100.000 tot aflossing van kleinere leeningen. Tot leden van het Btarg. Armbestuur werden herbenoemd de heeren T. Toor, C. J. v. Eyk en J. Nap. Het contract met Goude betreffende de electriciteitalevering werd aangevuld door levering aan de gemeente Ka me rik en Bar- woutawaarder. Bij de behandeling dar begroeting werd verworpen een vooretH HL Brunt tot ver laging der ambtenaarssalarissen met 10 Een voorstal Smoreaburg tot verlaging met 20 werd ondersteund. Een voorstel van de commissie voor de financiën om van de salarissen der amb tenaren vanaf ƒ1560 tut ƒ2500 8 af te trekken voor pensioenbijdrage en van die boven ƒ2500 8% werd 7 tegen 4 stem men goedgekeurd. Met 7 tegen 4 stemmen werd besloten op voorstel van wethouder Kalabeek om op raads- en commissie-vergaderingen geen sigaren meer gratis te verstrekken. Vastgesteld werd 26 opcenten te heffen op de hoofdsom der personeele belasting. De belasting naar het inkomen werd vast gesteld op 36.787,86. Een voorstel da Wit tot schrapping van de kosten der huurcommissie werd aange nomen. De begrooting werd tenslotte vast gesteld in uitgaven en ontvangsten op 154.374,66. Er is hier ter plaatse een afdeeling van Vrijzinnig Hervormden opgericht. jMAKlxiTlKiÜCHlKN Kaasmarkt. Utrecht 21 Dec. 1W22. Op de Kaasmarat waren aangevoerd 2'? wagens kaas, te samen wegenae oOttO K.U. Men besteedde voor 1ste kw. 1 %.U0 a i .1)0, 2e kw. f 56 f 58.U0; hijks- merk f 58 a f 63.00 zwaardere f btt.— alles per 50 K.U. Handel matig. (Jii'uk ttitis». De opvolger van t'rot. Visser v. iJzenuoora. net ueenguau ais Kuoieruu van pro- ifeasor visser van ïuseiiuoorn g— aon- uer iwijiel een uer anapsie Koppen niet aiieeu van ue v rijtieiusDondsciie ïrac- uo. uoch van ue gunsciie iweeue Ka mer steil, zoo zegt W. m. Wester- nttn in ae vrijneiu een kwestie aan ue orde, die ue aigemeene aaiiducm ten voile verdient, ik bedoel ae kwes tie van zijn opvoiger. Men herinnert zien waarschijnlijk nog out tijdens ae verKiezingscainpague van 1022 van versciiiueiule zijuen de wensch werd geuit ooi aan den heer uriou, wiens verdiensten ais Kamerlid aige- nieene erkenning oogstten eeu plaats op een der vrijzinnige iijsieu te ver- schallen, die zijn Herkiezing kou waar borgen. Het spreekt van zeil, dat bet geen zin heet' om over de indertijd piaau» gehad nebbende rangsciiiKkhig van de candi- uutenujst te gaan napraten, maar iets anders is ol er op het oogenblik nu aan de franctie een zoo eminente liguur als proiessor Visser Is komen te ont vallen niet alle aanleiding bestaat om de mogelijkheid van een Kamerlid maatschap van den heer Drion opnieuw ter sprake te brengen. Fast men met voorbijgang van den eisch, dat de Ka merfractie uit respesentatieve persoon lijkheden bestaat, 't „summum jus" toe, dan is de kans voor den heer Drion als no. 4 op de lijst natuurlijk verke ken. Ziet men echter verder en is men waarlijk bereid om wat het zwaarste is ook het zwaarste te laten wegen, dan mag ook niet geaarzeld worden om tot den heer de Uroot (no. 3 van de lijst) aan wiens kwaliteiten op een beperk ter arbeidsveld ik geenszins waag te twijfelen, met aandrang het verzoek te richten zijn plaats voor den heer Drion te ruimen. LAND- EN TUINBOUW. H«t Cratr. Bestuur uit den Tuin bouw raad. Naar vernomen wordt zijn voor het Centraal bestuur uit den Nederland se hen Tuinbouwraad iuiancieele moei lijkheden ontstaan, omdat de regeering de subsidie heeft uitgetrokken. Aan vankelijk bedroeg deze subsidie f 7000, doch later weru zij verminderd tot f 3.500. Velen vreezen, dat het centraal be gluur daarom dan ook den langsteii tijd heeft bestaan. Vele vereeuigingeii zeg gen hun lidmaatschap op en meenen genoeg te hebben aan een lidmaatschap van de groep, waartoe zij behooren. (Draadloose Dienst.) Dc opstand ia Mexico. 1 NEW YORK, 21 Dec. Een officieel te legram uit Mexico -City dat uit Villa Hermoca bericht is ontvangen, dat 200 rebellen en 13 man regeeringstroepen gedurende de 30 uur geduurd hebbende gevechten zijn gedood, waarna de re bellen in wanorde terugtrokken. WASHINGTON, 21 Dec. Het depar ted ent van F. deelt mede dat het le- vensmiddelentekort in Duitschland, on middellijke steun noodzakelijk maakt. De weigering van Frankrijk aan een lévensmiddelenleening, de prioriteit te verleenen boven de schadevergoedings kwestie, heeft deze leening onmogelijk gemaakt. Hulpverleening door weldadigneid wordt noodzakelijk geacht, doch men gelooft dat dit ernstige vertraging zal medebrengen voor de reconstructie van Kufopa. Da urdbevinisramp. 3000 dooden? PARIJS, 21 Dec. Volgens een tele gram uit New-York aan de bladen von den, luidens de jongste berichten, in Bogota 3000 menschen den dood bij de aardbeving, die de streek aan de grens van Ecuador teisterde. Ook de materi- óe'e schade i* enorm. Maviga aiMUwvai. LONDEN, 21 Dec. Uit alle doelen des lauds wordt veel sneeuw eu uevige wuki bij 20 graueu vorst gemeld. Hei langer-verUxaf. KüME, 21 gcc. natie weigert het vec- uffag inzake langer tot stand gekomen tusschen Epgetand, Vranknjk en Spanje te eraennen, üaar uit verdrag een in breuk is op de rechteu van italib in ue Mitideniandsche zee. Inkrimping departementen m Beieren. MUNUHEN, -1 i>ec. net tcauit aun liuunc.9a heet» ue üeteiscüe rugeeruig Uueii besluiten uet aan tut ministeries terug le brengen van 8 tot 5 eu hut aan- tu& leden van ueu luuddag van luO op 100. De Landdag zal nog niet onthouden worueu, nij u» voortoopig tol de voi- geuuu maand verdaagd. Een comniot tenen vou Kahr. MUNCHEN, 21 Dec. Wegens 'n voor genomen moordaanslag op Vou Kahr neeft de politie den tooneelspeier Bahr en 4 nat. socialisten gearresteerd. BERLIJN, 21 Dec. Na een lange rede van Stiunea werd besloten de zetel van het belangrijke Stinnes-concern over te piuutsen uit tiet Ruiugebied naur Ber lijn. BJatkaarsM Naw-Yerk 11 Dcc. 5 o. Londen 436*/», Partje 567%, Brussel 454%, Italië 432%, Zwitserland 1743, Am sterdam 3808, Weenen 1415, Praag 293, Christian ia 1495, Kopenhagen 1787, Stock holm 2634, Madrid 1808. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 21 Dec. Hoogste stand 770.8 te Scilly. Laagste stand 747.5 Je Memel. Verwachting Aanvankelijk zwakke tot matige N.W., later krimpende en toenemende wind, aanvankelijk gedeel telijk bewolkt en weinig of geen neer slag, later toenemende bewolking en waarschijnlijk regen- of eneeuwbuieu, latei zachter. ADVERTENTIEN. Ondengeteekeixten betuigen hiermede hun hertel ijken dank voor de ondervonden deel neming bij de ramp van 8 Dec. j.l., dewelke one »oo noodlottig heeft getroffen. J. N. DE GOE1J. W. M. DE GOEIJ—STRENG. 8TE1N bij Haastrecht, 80 Dec. '28. 3654 14 Een Duitacke ambawadeur in Frankrijk. BERLIJN, 21 Dec. in politiek krin- gen verluidt dat de benoeming van den Duitschen ambassadeur te Parijs na de Kerstdagen zul plaats hebben. BRUSSEL, 21 Dec. De Etoiie Beige u feldt dat do Duitsche regeering tot nu toe geen goedkeuring beeft gevraagd voor de benoeming van een Duitschen ambassadeur te Brussel. De benoeming wordt in het begin van Januari ver wacht. Het ontslag van d« gehuwde ambtenares. AMSTERDAM, 21 Dec. Het onlangs ogerichte comité tot het tegengaan van het ontslag der gehuwde ambtenares h eft gisteravond een druk bezochte bijeenkomst gehouden en besloot een openbare meeting te houden waar man ner en vrouwen van allerlei richting hot woord zullen voeren. WISSELKOERSEN. 20 Dec. 21 Dec. Officieel.. Londen 11.46% 11.49% Berlyn 0.62% 0.62 Pary8 13.64 18.60 Brussel 11.87% 11.97% Zwitserland 45.77% 45.90 Weenen 0.0037% 0.0037% Kopenhagen 46.90 47.— Stockholm 69.15 69.60 Christian ia 39.25 39.30 New-York 2.62% 2.63% Voor de zeer vde blijken xwn belang stelling, zoowel van particuliere als zake lijke zijde ondervonden bU het overlijden van onzen besten Man en Vader, dan Heer C. C. KROM, betuigt de ondergeteekende haar hartelij- ken dank. Wed. C. C. KROM—HEINTZEN. 9074 a 170 x 280 f 11.70 a«br. DB RAADT Wetthaven 7 t/o da Nat. Bank. koopite adres voor naaliaachlnei en onderdeden It sua w W. VIRMIULKN, Klpetraat 42 - ROTTERDAM. Telefoon 2176 en Oude Binnenweg 90 Beurso verzicht. De beurs legde vandaag eeu vaste houding aan den dag en hoewel de ho&r del niet bepaald omvangrijk was te noemen, ging er op sommige afdeelin- gen nu en dan nog wel wat om. Scheepvaartwaarden traden bij wijlen op den voorgrond en konden die zich bijna allen bove»i de vorige koersen veiheffen. Van de oliewaarden namen Koninklijke thuns weer de leiding en borstelden die zich eeuigermate, van het verlies de laatste dagen geleden. Ueconsolideerden werden in hoofdzaak onstreeks de vorige topprijzeu afge daan. Rubberfondsen genoten maar wei nig belangstelling doch bleven goed op peil Naar de nieuwe Serbadjadi ontwik kelde zich eenige vraag, en verhieven die zich dan ook eenige procenten bo ven den emissieprijs. Suikerwaarden ah mede Indische cultuurbanken werden op bescheiden voet verhandeld, doch bleken overigens prijshoudend. Tabak ken stil en weinig veranderd. Van di versen gaven Compania nog eenige be weging te zien, doch bewogen die zich op een weinig veranderd niveau. Ne- uerlandsche industrieelen buiten de be langstelling. Prolongatie 4% SOHITTBRKNDB FILM-MkODMAMMA'» in de SCHOUWBURG-BIOSCOPE BOELEKADE. 1 VRIJDAG 21 DECEMBER 8 uur, ZATERDAG 22 DECEMBER 8 aar. ZONDAG 23 DECEMBER 4 ca S sur. ZIJ DIB NIBT SLAPKN, in de hoofdrol: OLGA PRETOVA. Een zeldzaam mooie tender**-film. i ZIJ DIE NIET SLAPEN ia de gcachiadcnis van een vrouw die naast I groote kinderliefde zich opoffert voor het heil der mensehheid. Dese film werd te Rotterdam voor meer dan 200 Doktoren vertoond, welke allen eenparig hun lof over deze film uitspraken. Variété-nammer op Tooned: DIANA CKonlnflln van Ban Haohi.) Schitterende Lichteffecten. Kleerenpreeht. I le KERSTDAG 2 voorstetliagsa aanvang 4 uur aaauftg 8 uur MOBDBRLIBFOB - MOBDBRLBBD in de hoofdrol: MARIE LECKO Een filmwerk naar het ware leven. Een film die iedereen aal ontroeren. Ale 2e Hoofdnummer een aenaattoneele fUm: Da wraak van Oavanoona M 2e KERSTDAG 2 vooretelltafen een.en, 4 uur enn.en» I nr De bereeredu Detectie* MOK OANTHt tefen dc Bandieten vaa Parit*. Groote Filmroman in Acten BEIDE DAGEN VERTOONING VAN DE GROOTE BOKBMATCH. De prijzen zijn en blijven slechts: Loge, Bmleon L— (Leden 0.75). ie Rang 0.60, 2e Rang 0.30.

Goudsche Courant | 1923 | | pagina 2