1. IE» t tl. - Klier HOM 24 - ML 141 A. VAN MAAR EN au BRANDSTOFFEN. in Galanteriën en Rookartikelen. WESTHAVEN 66. Kachelkolen - Eierkolen - Belg. Anthraciet Engelsche Anthraciet - Briketten buitë^akdschI^ijws. Beurs van Amsterdam. PREDIKBEURTEN. LAATSTE BERICHTEN. Wij hebben nog, voldoende voorraad'3 in een aardig sportpakje steken, zij het dan ook stemmiger van kleur en stemmiger van vorm. Waarschijnlijk met de bedoeling haar van dienst te zijn, zijn daar plotseling ver schenen aardige jasjes van muisgrijze wol, soms met slanke streepen gelijnd, soms el fen om op een grijs wit gestreepten rok te dragen. Voeg daarbij de grijze ijsmuts, de wollen bouffante in zelfde kleur en ge kunt u voorstellen, hoe de geposeerde dame zich daarin nog eens ^zwierig" kan voelen als weleer. Ook de gebreide wolpakjes, complets van mantel en rok, die er zijn in een vloed van gedempte tinten, staan haar goed. De leven dige, fleurige exemplaren laat zij over voor de jongeren in jaren en hen staat zij ook iets extra's toe, iets zeer joligs, dat zjj voor elke andere gelegenheid van openbaar ge bruik ten zeerste af zou keuren. Verschijnt die pittige blondine, wier polkahaar zoo gunstig onder hare gewerkte baret uitkijkt zoowaar niet, in breeches en voert zij in die korte, even poffende been- bekleeding niet met het grootste gemak allerlei kunstvolle figuren op de schaat sen uit? Doet menig meisje met het gladde vest en het korte, nauwe spanrokje niet aan eene schoonrijdster uit het circus denken en heerscht er niet over 't algemeen eene zóó vrije opvatting in zake kleeding als wij voor gééne andere gelegenheid in ons landje goed •ouden keuren? Uet is duidelijk, het ijs verbroedert de menschen en het schijnt wel of den twierigen schaatsenslag geen gelegenheid iaat voor kleinzielige en bene pen conventie-ideën. Men bemerkt nu pas, hoe ook de moderne fantasiekousen bij deze sportprestaties tot hun recht komen. Er zjjn schaatsearijdsters die geheel in het jaspé gestoken zjjn. Jaspe petje, man teltje met heupcewtuur, jaspe rokje en kou sen. Er zpn er die in Jaspé verechynen, waarin geblokte figuren gewerkt zpn. Zoo als vaozeil spreekt, worden daar bp een paai geblokte kousen geassorteerd, zoodat het ais t ware een wedstrpd wordt van wie de mooiste ot de meest opvallende combinaties gemaakt heeft. biecht# enkele jeugdige rijdsters drpven de coquetterie zoover, dat ze zich een zeil uitgedacht volkomen origineel toiletje voor pssport vervaardigen laten. Zoo viel ons eene kranige rpdsters op in huzarenblauw met tressen. Grps astrakan versierde het jasje en het ontbrak er nog aan dat ook zp de breeches aandorst, in welk geval zp je reinste huzarenofficier had kunnen voor stellen Dok voor kinderen roept deze ij «periode eene nieuwe, toch ook weer oud-nieuwe aportdrucht in het leven. Gewone mantels of mantelpakjes ziet men haast niet meet. jongens dragen sporttruien, bontere knie kousen dan anders, fleurige pamutsen. Meisjes zpn dikwpls geheel in t wit, watte jumper, witte plooirok, tot zelfs witte lan- tasiokousen. Enkele kinderen hebben den sport jumper over een gewone jurk aan. Maar alles lpkt mooi en fnsch op de gröote ijsvlakte en on der den helderen vrieahemel, alles ziet er tierig en buitengewoon decoratief uit. Typisch toch dat wp Hollanders de ps sport ais een soort van nationale feestelpk- heid voelen, dat wp er ons beste beentje bp voorzetten en dat we zelfs diep in den zak durven tasten, om er „op de baan" eens extra aardig uit te zien. GRACE ALLAN. uur de opdracht aanvaard een kabinet te vormen .De nieuwe ministers zullen reeds heden den eed afleggen. Venizeios zal als premier van Griekenland optreden. ENGELAND. Nieuwe vorstelijke verloving. Naai de „Daily News" meldt, gaat in hofkringen hardnekkig het gerucht, dat voor het einde van dit jaar een nieuw koninklijk huwelijk plaats zal hebben. De bruid moet de dochter van een leidend staatsman zijn en zeer populair. De vorstelijke verloving wordt bin nen enkele weken verwacht, het huwe lijk in den herfst. Aan het bericht wordt toegevoegd dat niet de prins van Wales zich zal verlo ven. Waarschijnlijk dus prins henry, die 31 Maart a.s. 24 jaar wordt. JAPAN. Naar een Engeisch blad uit Tokio uneldt, zuilen de gezanten de eeiuge vreemdelingen zijn aan wie vergund zal worden het huwelijk van den prins- regent met prinses Koeni bij te wo nen. Het huwelijk zal zoo eenvoudig mogelijk voltrokken worden op ver zoek van prins Hirohito zelf, wegens de groote ellende, waarin de aardbe ving het Japansche volk heeft gedom peld. De keizer en de keizerin zullen wegens hun zwakke gezondheid het hu welijk niet bijwonen doch het jonge echtpaar zal hun onmiddellijk na de huwelijksvoltrekking een bezoek bren gen te Noemadzoe. Feestelijkheden zul len vrijwel achterwege blijven, tot het laatst van Februari. Alleen zal een banket wonden aangeboden aan het corps diplomatique op het paleis van Akasaka. VEREENIGDE STATEN. De prijsvraag-Bok. Publicatie der 22000 niet bekroonde plannen geëischt. De teleurgestelde mededingers naar den vredesprijs, uitgeloofd door Eward Bok, hebben geeischt, dat bij rechter lijk bevel aan de jury wordt opgedra gen al de ingediende plannen (22000 in totaal) openbaar te inaken. BINNENLAND. Buitengewone Ministerraad. Naar de Res.bode verneemt is gister morgen 10 uur een buitengewone zitting van den Ministerraad gehouden, welke 's middags halfd-rie werd voortgezet. Het Bezoldigingsbesluit 1920. Naar het Corr.-Bur. mededeelt zal de herziening van het Bezoldigingsbesluit vgor de Burgerlijke Rijksambtenaren 1920, dat op verzoek der regeering aaa- vankeiij* ter lialui was genomen, door den heer H. A? van IJsselsteijü, oud minister van Lahdbouw, worden voort gezel door den heer E. P. Westerveid, minister van Marine. Opkomst in werkelijken dienst van verlofspersoneel. Gedurende de laatste week van de maand Maart en de eerste beide weken in de maand April eJc. kunnen ongeveer 75 re serve-luitenants en ongeveer 300 reserve- onderofficieren, behoorende tot het instruc tiekader van het wapen der infanterie (waaronder die van het bataljon wielrij ders), voor zoover zij dit jaar voor het vol brengen van herhalingsoefeningen zullen worden opgeroepen, onder de wapenen ko men voor het verrichten van werkelijken dienst bij de lichtingen 1923 II en 1923 Ia/> De aanwijzing voor opkomst wordt over gelaten aan de .divisiecommandanten, tot wie zich belanghebbenden kunnen wenden voor het geval zij vermoeden, aan de beurt te zijn om dit jaar voor herhalingsoefenin gen op te komen, en hun deze periode van opkomst beter schikt, dan in de zomer maanden. Het ruiterstandbeeld van Willem 11 te Den Haag. De onthulling. Naar het „Vad." verneemt'is in een bij eenkomst van het Comité tot het oprichten van een standbeeld van Koning Willem II besloten het standbeeld op 16 Juni, den dag van Quatre Bras, te onthullen. Prof. Dr. H. H. Kuyper naar Zuid-Afrika. Naar „De Stand." verneemt is prof. dr. H. H. Kuyper door de deputaten voor cor respondentie met buitenlandsche kerken uitgenoodigd om zich begin Februari te be geven naar Zuid+Afrika, teneinde daar de Geref. Kerken te vertegenwoordigen by de Synode van de Geref. Kerk te Rustenburg (Transvaal) en de algemeene synodale com missie bij de Ned. Geref. Kerk. Loonsverlaging voor het Spoorwegpersoneel Het hoofdbestuur van den bond van amb tenaren by de Nederlandsche Spoorwegen heeft aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen bericht, dat het bereid is tot het plegen van overleg met de directie in zake de te nemen bezuinigingsmaatregelen. De directie heeft nu aan dezen bond als voorwaarde van toelating tot het overleg den eisch gesteld, dat de bond zal afzien van zijn voornemen, den rechter te laten beslissen over hot rechtmatige van de 10 percent loonsverlaging. De bond heeft om trent dien eisch nog geen beslissing go- nomen. Ook de neutrale bond van spoor en tram personeel heeft aan de directie verrecht, aan het overleg te mogen deelnemen. Deze bond zal dus op de conferentie van Maan dag m. hoogstwaarschijnlijk vertegen woordigd zijn. De rechten van op wachtgeld geetelden. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben pistoren uitspraak gedaan In de zaak van den heer H. Th. Klein, contra den raad der gemeente Delft. De heer Klein was zooals bekend als gemeente-ontvanger in dienst der gemeen Vrijeban en werd, na de sa menvoeging dezer gemeente met de ge meente Delft, op wachtgeld gesteld. Na ceDigen tijd werd den heer Klein de portie van hoofdcommies ten kantore van den gemeente-ontvanger aangebo den, waartegen hij echter op grond van verschillende omstandigheden, bezwaar maakte. Ged. Staten hebben nu deze bezwa ren van den heer Klein deugdelijk ver klaard. ,#De bezuiniging. Beperking op het rijksschooltoezicht. Omtrent de geruchten betreffende de beperking van het personeel bij het lijkstoezicht op de scholen, verneemt de Tel., dat reeds geruimeu tijd gele den, toen „Ouderwijs" op zijn begroo ting moest bezuinigen, ook overwogen werd het rijksschooltoezicht te beper ken. Tijdens ae crisis bleei deze zaak rusten, doch thans worden de bezuini gingsplannen weer ter hand genomen. De minister van Onderwijs had aan de vier hoold-inspecteurs bij het L. O. verzocht, in een rapport van advies te dienen in noeverre zij beperking mo gelijk achten. Dit rapport zal binnen kort bij den Minister worden ingediend. Omtrent den inhoud hiervan en den omvang der beperking is echter nog niets bekend. Mocht na indiening de Minister zich bereids accoord daarmede verklaren, dan zal men onverwijld tot de ten uitvoerlegging overgaan. Hieromtrent is uit (ien aard der zaak nog niets definitiefs mede te deeien. Verkeersinspectie per auto. De aA.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, die met groote belangstel ling de proelneming gevolgd heeft met de Verk eersinspectie in de provincie Gelderland, heeft aan de besturen der andere provinciën verzocht, ter bespa ring op de onderhoudskosten van de wegen en ter verhooging van de ver keersveiligheid op de wegen, een der gelijke inspectie in te stelten per auto. Deze inspectie, voorzien van weegwerk tuigen, houdt nauwlettend toezicht, dat de wegen met bereden worden met voertuigen, o.m. vrachtauto's zwaarder dsn waartegen zij bestand zijn, naar den maatstaf, die in de provinciale ver ordening is vastgelegd. Uok wordt toe zicht geoelenu op liet naleven der be palingen van hei Motor- en Rijwieire- glement en op deze wijze den gebrui kers van den weg de regels voor den weg geleerd. In „De Kampioen", het orgaan van den A.N.W.U., is reeds herhaaldelijk gewezen op het groote nut dezer Ver- keersinspectie, ook voor andere doel einden, ais uierenbeschérming (o. a. tvekhondenbeulerij enz.)regelmatig toezicht op het onderhoud der wegen, strijd tegen ontsierende reclame op het platteland, enz. De waterleidingskwestie te VGravenhage. De huiseigenaren wijzen alle verantwoor delijkheid af. De vereeniging van Huiseigenaren „Het Eigendom", de verhuurdersbond „Onderling Belang", en de bouwkundi ge vereeniging „Onderneming en Vrij heid"- hebben aan B. en W. van Den Haag een adres gezonden, in zake de bekende waterieidingkwestie. Aan dit adres is het volgende ontleend Niet „een groep van huiseigenaren" heeft er bij uw college op aangedron gen om over te gaan tot wijziging van de onlangs herziene verordening op de duinwaterleiding, doch de georganiseer de Haagsche huiseigenaren. U hebt besloten, indien de betreffen de huiseigenaren voor of uiterlijk op 19 Jan. a.s. niet tot intrekking van de gedane opzeggingen zijn overgegaan, aan de directe der duinwaterleiding opdracht te geven om tot afsluiting van het water bij de verschillende bewo ners over te gaan. Door dezen maatre gel zult U een groep personen treffen, die aan het thans, bestaande conflict ge heel onschuldig zijn. Wij wijzen alle verantwoordelijkheid voor een derge- lijken maatregel terug. Wij kunnen U mededeelen, dat de besturen bij hun eens genomen beeluit volharden. Hei Holland-Huis te Brussel. De heer Bern. J. Veldhuis, voorzitter van den Raad van Beheer van het Holland- Huis te Brussel, heeft o.m. het volgende medegedeeld omtrent deze stichting, die binnenkort zal worden geopend Het Holland-Huis is bestemd om den Ne- derlandschen industrieel of handelsman gelegenheid te geven, buitenlandsche rela ties aan te knoopen en uit te breiden en de Belgen zoowel als te Brussel vertoeven de vreemdelingen uit te noodigen, kennis te komen nemen van al wat Nederland en Ned.-Lndië op de wereldmarkt kunnen brengen. Daartoe dienen allereerst exposi tiezalen, voorts conversatie- en leeszaal, kantoorlokalen, terwijl een inlichtingen dienst iedere gewenschte informatie geven Iran. Behalve deze permanente tentoon stelling zullen tegelijkertijd als bijzondere attractie tijdelijke exposities worden ge organiseerd. Een groot aantal speciale comité's voor ongeveer 16 groepen ia samengesteld, waaronder de bekende firma's, zoodat het contact verzekerd is tussohen de leiding van het Holland-Huis en de vakkringen. Behalve deze comité's werd een aantal autoriteiten bereid gevonden zitting te ne men in het eere-eomité. Daar het mogelijk is, dat de kosten be streden worden uit de opbrengsten van het verhuren van stands en het aanbren gen van reclame, kan deze instelling zon der regeeringasubsidie bestaan. De Raad van Beheer heeft gemeend be zoekers te kunnen lokken door het laten aanbrengen van artistiek uitgevoerd deco- ratieweik, o. m. van verschillende diora ma's. Zoo zal de Alkmaarsche kaasmarkt in beeld worden gebracht, doch ook op an dere wijze, b.v. door vóorstellingen ont leend aan een scheepsbouw- en land- en tuinbouwbedrijf, een havencomplex, de schoen- en lederindustrie e. d. zal een zeer bezienswaardige entourage worden bereikt, op zichzelf het bezichtigen ruimschoots waard, naast de duizenden producten, af komstig van Nederlandschen bodem. Het spreekt vanzelf, dat diorama's met voor stellingen aan de Indische cultures en on derwerpen aan de koloniale industrieën ontleend, de Indische afdeeling buitenge woon aantrekkelijk zullen maken. De tentoonstelling zal kosteloos toegan kelijk zijn. Voortdurend zad worden getracht goede attracties aan de tentoonstelling te ver binden. Hollandsche bloemen zullen telken male den zalen een fleurig aanzien geven. Thee's, matinée'e en wekelijksche concer ten, voor weflke laatste oim. vele Belgische vereenigimgen haar medewerking belange loos hebben toegezegd, zullen gasten trek ken. De officieele opening zal begin Maart plaats hebben. GEMENGDE BERICHTEN. Een haan die niet kraait. Op de Haagsche tentoonstelling van Avicultura bevindt zich, zoo lezen wij in het „Vaderland", een haan die niet i-raait. Men weet het, de Haagsche gemeen- teraatt heeft een verbod uitgevaardigd voor kraaienae hanen en het bestuur van Avicultura schreef dan ook een ouderlingen wedstrijd uit, waarvan de opgave luidde een haan te fokken, die >uet kraait. De heer C. Krul uit het Noordeinde is het gelukt, aldus het Vaderlands, zulk een wonder te tokken. Ter controlee ring is het dier den geheeien nacüt be waakt en zelfs 's morgens toen honder iten hanen hun morgengroet in de zaal uitbazuinden, bleef de naan van Krul zwijgen. Het bestuur van Avicultura heeft niet geaarzeld onmiddellijk een groote me daille te laten fabriceeren, waariiT ge graveerd staat Voor den baan, die niet kraait. Avicultura 1924. en die den heer Krul uit te reiken. Aan het dier is 's morgens onmiddel lijk een eerepiaats ingeruimd. De ren-werd ineL-xasm. hrattH»id. Deskundige fokkers hebben de overtui ging, dat het nu wel een aardige pres- latie is, maar dat het hier te eeneuma- le ongeschikt is voor verderen fok. Het leeft niet, zooals dat in lokkerstermen heet, en het is ook te „zoet". Welmoet hot uitstekena geschikt zijn voor de n lacht. Avicultura overweegt den niet kraai- enden haan aan den Gemeenteraad van 's-Gravenhage aan te bieden. Tragisch ongeval in den Haag. Kindje in een wieg verbrand. In de woning van den heer H. v. W., in de Emmaslraat in den Haag, is door net vlamvatten van! een schoorsteen- kleed, terwijl er niemand in de kamer was, de wieg in brand geraakt, waarin het zoontje van neg en maanden lag. De dienstbode, aie de vlammen het eerst bemerkte, waarschuwde mevrouw v. W. die onmiddellijk kwam aangesneld. Zij baalde het kind uit de wieg, waardoor zij brandwonden bekwam aan armen en beenen. Dooh een hoofdbrandwaoht werd zij verbonden. Moeder en kind werden vervolgens door den eersten hulpdienst naaij het ziekenhuis ver voerd, waar het kind 's middags is over leden. De kamer brandde gedeeltelijk uit. Msnufacturendiefstal te Enschedé. In Enschede is een belangrijke dief stal van manufacturen ontdekt, die de laatste maanden bij herhaling in een der textielfabrieken werd gepleegd. Het politieonderzoek heeft uitgewe zen, dat op deze wijze voor een waar de van meerdere duizenden guldens werd gestolen en dat de goederen, als manchester, poolbont enz., aan ver schillende manufacturiers werden ver kocht. Voor een waarde van f 1000 kon nóg in beslag genomen worden de rest was niet meer te achterhalen. Een geheime branderij. Wij hebben dezer dagen bericht, dat eenige ledige vaten en een compleet toestel voor de bereiding van alcohol opgevischt zijn op Nieuwjaarsdag van onder het ijs aan den Oost-Havendijk tc Roosendaal. De maréchaussee is er m geslaagd diei geheime-branderij-al fa ire tot klaarheid te brengen. Den man, op wiens terreinen de in beslagneming plaats had en in wiens woning «en aloohollucht werd waarge nomen, Reeft men eindelijk tot beken tenis kunnen Brengen, meldt nu de „Msb."y4iij had een deel van zijn een zame wtetong verhuurd tegen f 50 per week aan een kastelein te Roosendaal, die in compagnonschap met den broer van den huiseigenaar daar een jenever stokerij inrichtte en heimelijk ook ex ploiteerde. Hat antwoord wan Frnnkrijk on Bolgie nnn Uuitaohland. De separatistische beweging in de paltz. Protesten tegen de erkenning van de autonome Paltz. Harriot over de buitenlandsche politiek. Venizeios kabinetsformateur in Griekenland. De Duitache zaakgelastigde von Höech (heeft gisteren de tekst van het F ranse he antwoord, op de jongste nota der Duitache Regeering van de F ranse he regeering ont vangen. In gemeen overleg werd besloten dat de tekst van dit antwoord niet zal worden gepubliceerd, zoolang de bespre kingen van den Duitechen zaakgelastigde duren. Pereitti, de directeur van politieke oaken van het Ministerie van Buitenland sche zaken, die de nota namens zjjn regee ring overhandigde, gaf aan von Höach een uiteenzetting van het Franache antwoord •n voegde er aan toe dat door de overhan diging van dit aide-mémoire de Franache regeering geenszins bedoelde een eind te maken aan de besprekingen, aangeknoopt met de Duitache regeering en dat deze be sprakingen konden worden voortgezet over alle punten, waarever Duitschland zich nog zou wenachen te verstaan met de Quai d'Oreay. De minister van buitenlandsche zaken te Brussel overhandigde aan den Duitechen zaakgelastigde te Brussel het Belgische antwoord. In dit antwoord wordt gezegd, dat de Belgische regeering bereid is voort te gaan op den weg, ingeslagen na de ste king van het lijdelijk verzet, doch dat be grepen Moet worden, dat de bespreking over de modus vivendi slechts kan beoogen de modaliteiten van het stelsel der panden zonder dat het beginsel daarvan gewijzigd wordt en dat het welslagen dar onderhan delingen grootelijks afhangt van een loyale uitvoering door Duitschland van het Ver drag van Versailles. t Het onderzoek naar de daders van den aanslag te Spiers is in weerwil van alle pogingen der Duitache politie en der Fran ache gendarmerie tot dusver vruchteloos gebleven. De Separatisten hebben na den moord op hun voormannen hun maatregelen ge nomen; niet alleen hebben zij een strenge paasencontrole ingesteld en zijn zij tot huiszoekingen overgegaan, maar ook heb ben zij, wij meldden het reeds, in verband met den bloedigen aanslag verschillende vooraanstaande inwoners gegijzeld. Gene raal De Metz heeft eveneens terstond op het voorgevallene gereageerd. Hij heeft een verordening uitgevaardigd, volgens welke de toegang tot de Paltz is verboden aan elkeen, die uit onbezet Duitschland kamt en niet zijn vaste domicilie heeft in de Paltz. De Rijnbruggen zijn gesloten, be halve voor het spoorwegverkeer, en de brug vin Ludwigshafen naar Mannheim is al leen op bepaalde uren open, om de voed selvoorziening voor de geheele Paltz te verzekeren. In het geheele gebied der stad Spiers is het verkeer van zeven uur des avonds tot zes uur 's ochtends verboden, terwijl tevens openbare instellingen gedu rende dezelfde uren zijn gesloten. Verga deringen, van weikan aard ook, zijn verbo den. Op dit alles zal ongetwijfeld de remmen de houding van Engeland wel eenigen in vloed hebben. Immers de Briteche regee ring heeft op krachtige wijze haar wensch te kennen gegeven een onbevooroordeeld onderzode in te stellen naar de separatis tische beweging in de Beiersche Paltz en er hebben besprekingen plaats tusschen Londen en Parijs over de voorwaarden waarop zulk een onderzoek zal plaats heb ben. Met de inlichtingen, waarover zij beschikt, is de Briteche regeering niet ia staat overtuigd te zijn, dat de beweging een spontane manifestatie is van den op rechten wensch der inwoners naar afschei ding van het Duiteche rijk. Van Briiach standpunt beschouwd kan men moeilijk be grijpen waarom de wensch naar plaatse lijke autonomie, indien deze oprecht is, zich niet op constitutioneel® wijze demonstreert De kwestie is er een, die slechts op wet tige wijze kan worden te berde gebracht op grond van de bepalingen der grondwet van Weimar en men is te Londen van oor- deed, dat een lichaam als de Rijnlandcom missie onder geen omstandigheden wettig ibevoegd is om erkening te verleenen aan oen „autonome" regeering van eenig deel van het Duitache «ijk. Van de zijde der Duiteche Regeering ia togen de houding der Franache en Belgi sche regeering geprotesteerd en de Duit eche legatie te Parijs en Brussel kregen opdracht oen protestnota te overhandigen tegen de zg. registratie van verordeningen der „autonome rageering" van de Paltz door de Rijnlandcommissie, waarin tevens wordt geëischt, dat de Franache en de Bel gische regeering onverwijld daartegen op komen. De katholieke geestelijkheid in de Paltz publiceert een protest tegen de vorming der s,g. autonome Paltz, welk protest la toegezonden aan de regeeringen van alle staten, den Paus en de leden der Rijnland- commissie en waarin ota. wordt verklaard dat de katholieken in de Paltz de zg. auto nome Paltz als niet besteand beschouwen. Morgen zal van alle katholieke en protostanteche kansels in de Paltz een pro testverklaring worden voorgelezen. De onrust in het Rjjnlandsche industrie gebied duurt voort. Volgens het „8 Uhr Abendbiatt" hebben de voornaamste werk geversorganisaties zich wederkeerig ver bonden vast te houden de gesloten overeenkomst, waarbij wordt bepaald, dat de werktijd wordt verlengd. In de metaalindustrie t« Essen hebben de communisten besloten de beslissing in zake de algemeene staking uit te stellen tot de volgende weak. In Dusseldorf zou een overeenkomst ge sloten zijn tusschen de aoc.-dem. metaal- bewerkersbond en de communistische be- drij farad en waardoor een verscherping van het conflict wordt verwacht. De stakings beweging heeft zich voorts uitgebreid over de Britsche bezettingszone en zou naar Ben- rath en Solingen zijn overgeslagen. Tusschen de Duiteche Regeering en Thu- Tingen wil het ook nog niet erg vlotten. Onderhandelingen hebben geen resultaten opgeleverd. De Thuringeche ministers heb ben geweigerd de verlangde waarborgen te verstrekken en men kan nu verwachten, dat van Rijkswege in Thuringen stappen zullen worden gedaan om zich die waarbor gen te verschaffen. Het is vrij zeker, dat in Thuringen een rijkscommissaris zal worden benoemd. In de Franache Kamer heeft de afge vaardigde Harriot, de leider der oppositie, gisteren het woord gevoerd. Harriot becritiaeerde de houding der Re geering, noemde het Ruhrgebied een slecht pand, de bezetting ervan een onvoldoend middel. Onder groot tumult herinnerde Har riot aan de politiek van Napoleon, die ia 1806 Berlijn binnentrok, maar in 1813 was heel Duitschland in opstand. Spr. noemde het gevaarlijk het separatisme in het Rijn land te begunstigen. Herriot veroordeelde de plannen inzake de schadevergoeding van Rechberg en waarschuwde, dat zij de oor zaken zullen scheppen van een nieuwen oorlog. Hij besloot met te zeggen, dat het verstandig zou zijn Duitschland en zijn democratie te helpen, die het reeds eens is met Engeland en niet te vergeten, dat de Amerikanen er slechte in zullen toe stemmen zich te bemoeien met den weder opbouw van Europa als de Europeanen hot met elkaar eens zijn geworden. Bij interruptie verklaarde Poinearé, dat hÜ het gedeeltelijk met de denkbeelden van Herriot eens- was met name ten aanzien der medewerking van Engeland en Ame rika. Wat de plannen van Rechberg be treft beschouwde hij deze slechts als een klein deel van het algemeene plan, dat de deskundigen moeten beetudeeron. I e e e Venizeloe heeft gisterenmiddag te vier I Op Oudejaarsavond werd een hoe veelheid van circa 30 liter jenever on gedekt naar Breda vervoerd, doch al daar aangehouden. De kastelein zag echter kans de plaat te poetsen en zorg de er voor dat men aan den Oost-Ha vendijk kennis kreeg van den opgeloo- pen strop met de opdracht er bij, dat al het materiaal onmiddellijk verdonke remaand moest worden. De verhuurder heeft toen de geheele installatie en de vaten naar de veen- putten gesleept en daar onder het ijs verstopt, waar op Nieuwjaarsdag de be lasting-ambtenaren den boel weer op het droge brachten. Na deze bekentenissen werd ook on middellijk de kastelein gearresteerd en in verhoor genomen. Aanvankelijk trachtte hij zich van den domme te hou den, doch ten slotte viel ook hij door den mand. Radio-Concert P.CJG.G. Zondag 13 Januari 3—6 uur n.m. zal met het Radio Telefoonstation P.C.G.Ü. van de N.V. „Ned. Radio Industrie", Den Haag, een Radio-concert gegeven worden met medewerking van „The Original Jazz Syncopators" onder lei ding van den heer Th. Uden Masman. Het programma luid als volgt 1. Dearest, Akst2. Runnin' Wild, Gib he 3. DooDah Blues 4. Blue, .Hsndman 5. JRenata (Tango), Th. [Idea Masman 6. St. Louis Tickle, Barney 7. Coaxing the Piano (piano- solo), Zez Coufrey 8 When you and 1 were dancing, Tennent9. Choo Choo Blues, Barr 10. Dumbell, Confrey; 11. Mamma's gonna slow you down, Cop per 12. Neenah, Th. U. M. 13. Last night on the Backporch, Schraubstader; 14 Finale. STADSNIEUWS. DAMRUBRIEK. Onder redactie van de Damclub „Gouda". Oplossingen worden ingewacht bjj den Secretaris, Steijnkade 27, of het lokaal der club, Markt 49. Oplossingen moeten worden ingezonden uiterlijk Dinsdag 22 Januari. De oplossing zal worden vermeld Zater dag 26 Januari. Probleem No. 105. Zwart schijven op: 2, 7/lj, 13, 16, 17, 20, 37. Wit schijven op: 22, 27, 28, 32, 33, 36, 38, 39, 41, 43, 48. Probleem No. 106. Zwart schijven op: 8/10, 12, 14, 17, 22, 27/29, 32. Wit schijven op: 16, 19, 21, 24/26, 39, 47/49. De oplossing van Probleem No. wit speelt: 2117 (ew. 1122), A 42—87, 47:88, 48-89, 39:8, 25,: 8. A Zw. 18 29, wit 17 8, 30—24, De oplossing van Probleem No. wit speelt: 42—31, 28—22, 47—42, 33 4. 101 is: 48—42, 26 3. 102 is: WISSELKOERSEN. ll Jan. 12 Jan. Officieel. Londen 11.37% 1137% Berlijn 0.60 0.60%—0.61 Parije 12.80 1239—63 Brussel 11.42 1231—88 Zwitserland 46.12 46.06—15 Weeaen 0.0037% 4X0037—87% Kopenhagen 46.60 46.40-60 Stockholm 70.06 Chrktiania 88.15 New-York (...to 2.66% Beurso verzicht. Op de effectenbeurs waren het vandaag weer de Oliewaarden, die de leiding op zich namen. Koninklijke kwamen diarbjj boven 420. Geconeolideerden werden ngeveer tot vorige slotkoeraen verhandeld. Na een lange rustperiode vertoonden de Suikerfondsen en Indische Cultuurbenken weer koersstijging in verband met de wei gering van de Viep om suiker uit de jong*** oogst te verkoopeu tot den prijs van 16.60 p. pfltoi voor superieur. De scheepvaart markt was stil en weinig veranderd. Rub berfondsen vrijwel geheel verwaarloosd. Van Ned. Industrieelen ging iets om in GOUDA, 12 Januari 1923. Engeleche Handelscorrespondentie. Bij het in December jJ. te 's-Gravenhage .gehouden examen voor het diploma Engel- sche Handelscorrespondentie, afgenomen door de Federatie van Handels- en Kan toorbedienden MercuriuB, slaagde onze stadgenoote Mej. C. L. de Mol, leerlinge van Mlej. F. C. A Bak. Vergadering Coöp. Tuiniersvereenigmg. De Coöperatieve Tuiniersvereeuiging voor Gouda en Omstreken houdt een ledenver gadering op Woensdag 16 Januari ax dee morgens 10 uur in het Hotel Welgelegen aan de Spoorstraat Voordracht Elsacker. H-et Comité voor Arbeiders-Ontwikkeling deelt ons mede dat het er in geslaagd is ten tweede male den, heer J. J. Elsacker naar Gouda te krijgen, die morgen, Zon dagochtend in de Réunie een voordracht zal houden over: Den Spyegel der Salichéit an Elkeriijc. De voordracht zal, evenals de vorige maal, worden ingeleid door den heer P. J. Blok, Hoofdredacteur van het Dagblad van Rotterdam, terwijl toepasselijke muziek ge geven zal worden door den heer W. F. v. Es, muziekleeraar te Rotterdam. Deze kunstochtend is, zooals alle bijeen komsten van het Oomité, voor iedereen toegankelijk. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeel in g van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zyn over de afigeloopen week, eindigende 11 Jan. in Nederland uitgesproken 69 faillissementen tegen 94 faillissementen in deeelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 Jan. 1924 133 faillissementen tegenover 144 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Thalia-Theater. „Vlam"1 is de titel van het hoofdnum mer, een knap filmwerk vol handeling en romantiek van niemand minder dan den befaamden regisseur Ernst Lubiach, die Hans Muller's tooneelwerk pasklaar heeft gemaakt voor het filmpubliek. Het is de liefdesroman van een componist, die op een meisje met een bepaald verleden ver liefd wordt en haar al aarzelend uit het moeras haalt. Fraaie resultaten zijn in dit filmwerk, waar Pola Negri de hoofdrol in speelt, bereikt, er is voor een serie tafe reeltjes gezorgd waar de meeat critiache geest pleizier van heeft. Bijzonder goed is in „Vlam" ook het spel van den vriend van den componist, een jonge bon-vivant, die met zijn handschoenen, wandelstok en hoo gen hoed altijd bij zich, het leven doorgaat. Het bijprogramma bestaat uit een dolle boel in 2 acten „Bioscoop idioterite's", waarmede men zich goed kan vermaken. „Hollandfch nieuws" geeft 9a, mooie kijk- van Marken onder water, waar men noodgedwongen Venetië moet nabootsen; een voetbalwedstrijd in het Gemeentelijk Sportpark in de Kerstweek te Hilversum, waar de Duaseldorfsche kampioenen de overwinning behaalden en den bekenden artist J. J. Rentmeester, die zijn 40-jarig jubileum viert. De heer Ambriola geeft bij „Vlam" een juisbe explicatie en het orkest verschaft te zijn tegenwoordige samenstelling veel ge not 1 Een afd. Gouda van „Zonnegloren". Op initiatief van de diakenen der Ned. Herv. Kerk is hier ter stede opgericht een afdeeling Gouda van de Vereeniging, ge vormd uit leden der Ned. Herv. Kerk tot oprichting van een Ned. Herv. Sanatorium voor Tuberculose. Bedoelde vereeniging draagt den naam van „Zonnegloren". Tot bestuur van de afdeeling zijn gekozen Mevrouw Waale, Mevrouw Bol en Mevrouw C. van Driesten, resp. als voorzitster, secre- tares en penningmeesteres. Burgerlijke Stand; GEBOREN: 7 Januari: Hans Jürgen, z. van K. H. K. Zimmenmann en M. A. L. Kraft, B. Martenssingel 19; 8 Januari: Willem, z. v. W. C. Bor en H. K. de Bruin, Vest 18. 9 Januari: Johanna, d. v. G. J. van der Hee en G. J. van Willigen, Varkenmarkt 20; 10 Januari: Hendrikus, z. v. J. H. Blok en F. Verbant, Speldemakerssteeg 31; Ca- tharina Maria Cornelia, d. v. C. L. van den Hondel en H. Wijnhof, Vorstmanstraat 15. ONDERTROUWD: 10 Januari: W. H. van der Meulen en L. Koolwijk. L. W. Lafe- ber en J. P. J. Laproi. M. Schildkamp en N. F. S. de Jong. OVERLEDEN: 9 Januari: Geertruida van der Burg, gehuwd met J. Dorleijn, 40 j. Willem Idenburg, 61 j. Barend Schol- ten, 92 j. 10 Jan.: Kundra Schenk, 59 j. Maria Helena van Wijk, gehuwd met W. J. Dercksen, 61 j. Geertina Heeren, 3 m. 11 Jan.: Jacobus Jacob Albers, 3 m. Agenda. 14 Jan. 8 uur. Lunchroom Flora, Hoog straat Feestvergadering ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan der Loterij Vereeniging „Onderling Sterk". 14 Jan. 8 uur. Groote Schouwburg. 3e Abonnementsconcert Rosé Kwartet. 16 Jan. 7% uur. Café „Harmonie". Leden vergadering Bond van Marktkooplieden „Door Eendracht Sterk". 15 Januari. Sociëteit Vredebest. 2e Compe titiewedstrijd v. d. Ned. Schaakbond tus schen de Schaakclub Measemaker en de Haagsdie dub O. S. D. 18 Jan. 8 uur.! E H. b. O., Gebouw Daniël, Ctirausoefening onder leiding van Dr. Prolongatie 4% bord heden vergadering Zuid-Holl. IJe- bond Afd. Gouda. 26 Jan. 8 uur. Zaal Concordia. Uitvoering Tooneelvereenigang „Harmonie". Avond- en nachtdienst apothekers. De apotheek van den heer F. A. Dee, Westhaven, is deze week tot en met Vrijdag 18 Januari, benevens den doorop volgenden nacht, geopend, na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter vgpr recepten). UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. t De Kozen-cadeaux. Deze week hield de Ned. Ver. tot bevor dering, der rozenteelt „Nos Jungunt Rosae" te Utrecht hare algemeene vergadering. Be sloten werd op 18, 19 en 20 Juli te Bussum de jaarlyksehe tentoonstelling te houden, waarbij eerst nogal bezwaren werden uitge bracht tegen een Rozententoonstelling op Zondag. De vergadering sprak na ernstige discus sie hare afkeuring uit over de handelwijze der N. V. K^eekery Moerheim te Dedems- vaart. Alsof de rozenplanten een artikel is zoo weinig waarde, schonk Moerheim aan Apeldoorn geheel gratie, de planten van het Rosarium aldaar, 't Was één van beide opruiming van onverkochte waar, of een nieuwerwetsohe reclame-concurrentie. Ge zien de tot standlkoming van het Haagsche onvolledige rosarium, wordt de naam rosa rium een bespotting. SCHOONHOVEN. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan B. en W. dezer gemeente medege dee ld, dat het niet mogelijk was, vóór het einde van het vorig jaar een beslissing te nemen omtrent de begrooting dezer ge meente, dienstjaar 1924; mitsdien hebben zij hun beslissing verdaagd en machtiging verleend tot 't doen van uitgaven tot de helft der aangevraagde sommen en het ont vangen van alle geraamde inkomsten. B. en W. bieden den Raad ter vaststel ling aan ontwerp-verordeningen op de hef fing en invordering van keurloon van vee, vleesoh en vleeschwaren. B. en W. stellen den Raad voor de gas prijzen te regelen als volgt: voor koken en verlichting: maandverbruik eerste 26 M8. k J 0.15; boven 25 t/m. 50 M3. k 0.13; bo ven 50 t/m. 100 M3. k 0.12; boven 100 t/m 250 M3. ƒ0.11; boven 260 t/m. 500 M3. I ƒ0.10; boven 600 t/m. 1000 M3, k f 0.08; bo ven 1000 t/m. 2000 M3. k ƒ0.06 en boven 2000 k 0.05. Gas, geleverd over een munt meter, ƒ0.01 per M3. hooger; uitsluitend voor verwarming van locali- teiten en die verwarming, die naar het oor deel van B. en W. daarmede is gelijk te stellen: bij 'it gecontracteerde gasafname van minstens 500 M3. per jaar ƒ0.10 per M3.; van minstens 750 M3. per jaar ƒ0.08 per M3.; van minstens afc M3. per jaar ƒ0.06 per M3.; van minstens 3000 M3. per jaar ƒ0.06 per M3.; van boven 3000, doch minder dan 5000 M3. per jaar 0.04 per M3. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op het adres van bewoners der Lopikerstraat om een betere verlichting dier straat Leger 4es Heila. Zondag 13 Januari. - 7 uur v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingediera*. 330 u. n.m. Verblijdiogsaamenkomst. 780 u. n.m. Openbare Hei lamenting. SPORT EN WEDSTRIJDEN. G. V. B. Wij vernemen dat ook de wedstrijden van de G. V. B. allen zijn algelast we- gen*. de onbespeelbaarheid der terrei nen RECHTZAKEN. Het kantongerecht Schoonhoven ver oordeelde wegens overtreding der On gevallenwet M. B. te Stolwijk, C. S- te Schoonhoven, H. H. te Ouderkerk a.d. IJaael, J. v. d. W. te Schoonhoven, M. var D. te Schoonhoven, C. v. d. V. te Amnieratol, F. A. W. te Schoonhoven, Th A. I). te Schoonhoven, A. d. G. te Schoonhoven, ieder f 5 sub», ieder 2 da- yen, met bevel tot teruggave van de loonlijst aan don Raad van Arbeid te Gouda. De zaak J. G. te Haastrecht, J. S. te Schoonhoven, werd aangehouden tot 18 Januari 1924. Wegens overtreding der M.R.W.: B J. v. d. S. te Gouda, 1 8 subs, één week tuchtschoolJ, L. to Polsbroek, f 5 subs. 2 dagen, en B. d. R. te Lek- ü.erkerk, f 1 subs. 2 d., wegens overtre ding van de Wet van 1880. D. B. to Vlist, f 5 subs. 2 dagen, we gens zonder verlof den openbaren land weg versperren. A B. te Bergambacht, f 4 subs. 2d., wegens overtreding der Leerplichtwet, 17 Jan. 8 uur. Soe. de Réunie. 4e Hurtvelt- Coneert. 17 Januari. 8 uur. Bovenzaal bet Sehaak- LAND- EN TUINBOUW. RoaententooiHitelUnK te Buesum. Op 18, 19 en 20 Juli zal te Bussum in het gebouw Concordia een tentoonstelling ge houden worden van de Koningin der moe- men: de Roos. A Aldus werd gisteren te Utrecht beslmen in een algemeene vergadering van de Ver eeniging Nos Jungent Rosae. Er zal aan deze expositie een rozenfeest verbonden worden in den vorm van een Bataille de Fleurs. MARKTBERICHTEN. Zondag, 12 Jan. 1923. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u .vrn. Dr. L. J. vaa Holk. Onderwerp: 't Geluk hangt als een druiventros. St. Janskerk, 6 u. njn. Da. A. D. Meeter, pred. te Looaduinen. Voorb. Avondmaal. Luthersche Kerk, 10 u. van. D8. G. Ko ning, Dir der Utrechtache atadszending- Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. De. W. Veder, 6% u. njm. Da. T. Sap. Kattanaingel, 10 u. v.m. Da. T. Sap, 5% u. njn. De. W. Veder. Gerf. Gemeente, 10 u. vjn. en 6% u. njn. Da. Overduin. AMMERSTOL. Nd. Herv. Kerk, 2 u. non. Da. J. Slot van Lekkerkerk. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 9% u. vjn. De. J. N. v. d. Heijden. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 9% u. vm. Da. Steen beek, doopen BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. rim. Dr. P. GlaB. Remonatr. Kerk, 10 u. vjn. Da. Houtgaat. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v®. en 6% u. njn. De. M. B. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u..v.m. Da. J. W. Roo- bol Geref. Kerk, 9% n. vjn. en 6% u. njn. /•-ftnd J. L. v. d. Zanden van Putten. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjn. Da. Knipbuy- zen. STOLWIJK. Ned. Her». Kerk, 9% u. v.m. Da. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. vjn. en 6% u. njn. De heer v. d. Kolf, g. o. te Dub beldam. HEKENDORP. N«L Herv. K«A, 10 o. vjk. Ds. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 914 u. v-m. De hee' Lr tiema, 6 u. oen. Ie—kerk Remonstr. Kerk. Geen dienst. OUDERKERK e. d. IJSSEI.. Ned. Herv. Kerk, 914 u. ven. De. G. Une. NIEUWEKKEEK e. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 914 u. vjn. D» Luyendük Meende* 14 Jenneri. GOUDA. Gehouw Tot Heil dee Vofte, 714 n. njn. De. Pot» ven Ond-Sette'lend, voor de Ver. CelvUn. Kaasmarkt. Utrecht 11 Jan. 1924 Op de kaasmarkt waren aangevoerd 23 wagens kaas, te samen wegende ')!320 K.G. Men besteedde voor eerste kwaliteit f 0.00, tweede kw. f 57—60. Rijksmerk f 60—64, zwaardere 0.00, allee per W K.G. 'Handel matig. Hat inkomen ran Ford. NEW YORK, 12 Jan. De Wullstreet deskundigen schutten het inkomen vun Henry Ford op 1 milüoen dollar per dag. Boerderij af gebraad. MAASTRICHT, 11 Jan. lu den aige- loopeu nacht is te Borghaveu een boer derij afgebrand. Het woonhuis en het vee kon worden gered, dank xij de iVaaslriehtsohe braudweer. De schuren en bergplaatsen van hooi en stroo werden een prooi der vlam men Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Het U* bi de Zuiderree. Door den jongs ten westeusloriu u iu tie Zuiderzee bel ijs vun de Noord-iiol- iundsche kust los geraakt en tegeu d« zunlwul opgestuwu. Coupuciu uiussu ti ijs biokkeeron liet zuidelijke bokaeu. op sommige plaalseu hebben deze mus- sa s eeu Hoogte van a 4 meter be reikt. Indien de wind niet keert zal de scheepvaart ui diverse iiuvuus nog lan gen tijd gestremd blijven. Aangehouden. AMSTERDAM, 12 Jan. Door twee re chercheurs van de Centrale Recherche nier ter stode is gisterenavond ui eeu particuliere wonung iu de Uoeterpark- ouurt aaugehoudeu B. F., wiens naam ook genoemd is met betrekkuig tot den diefstal in hut correspondentschap der Ned. Bank te Kampen, i'egeu hen was rechtsingang verleend met bevel tot ge- vungeiinemLug wegens diefstal met brauk door de rechtbank te Aruiioui. Hij woonde nu ruuu - maanden hier ter -lede en had zijn kosljulfrouw medege deeld dat iiij werkzoekende was. Inbraak in Uldenzaal. ÜLDENZAAL, 12 Jan. Hedennacht is alhier bij een 5-tal beweners inge broken, waarbij tal van kleine voor werpen, alsmede een rijwiel ontvreemd :ujn. Bij een sigarenwinkelier werden do dieven, 2 Duitse hers, op hoeterdaud betrapt door een surveilleer enden ageut Zich ontdekt ziende, dreigde een der inbrekers met een revolver, doch de po li lietnan was hem voor en loste een schot, dat hem in het heupbeeu trol. Do undere nam de vlucht. Vermoede lijk zijn er hedennacht, behalve deze beide, nog moer inbrekers bezig ge weest. De gewonde inbreker is in het zie kenhuis opgenomen. (DRAADLOOZE DIENST.) La*rent Sperry. LONDEN^ 12 Jan. Een in staat van ontbinding vorkeer end lijk is opgevischt tusschen Dungeness en Rye. Hoewel het nog niet geïdentificeerd is gelooft men dat het het lijk is van Laurent Sperry, den Amerikaansche vliegenier, die in een vliegtuig met kleine motor over de Ncordzee wilde vliegen. Protesten tegen het Separatisme. LONDEN, 12 Jan. De correspondent van tie Times, te Ludwigshafen brengt naar aan leiding van tien moord te Spier naar 'voren het voorbeeld van een deputatie van burge meesters, die eenigen tijd geleden in ateat was de valachheÉL te bewijzen van eenige z.g. aanhankelijkheidsverklaringen tot de autonome regeering. Deae bezochten met vertegenwoordigers van alle industrieele or-' ganisaties, van Kamers van Kooph., Bank instellingen, ambtenaren en beambten gas teren generaal de Meta en heden de hooge Commissie te Coblem om te protesteeren tegen het handhaven van het separatistisch bestuur en de officieele registratie van se paratistische proclamaties door de hooge commissie. Een scherp protest wordt ook uitgebracht door de R. K geestelijkheid en dit werd heden persoonlijk ban tie hooge commissie te Coblenz overhandigd door een delegatie onder leiding van den bejaarden bisschop van Spier. Dit protest zal worden gezonden aan alle regeeringen ter wereld en aan den Paus. De protestantsche kerken zullen op gelij ke wijze protesteeren. Onder de arbeiders heerscht eveneens groote verontwaardiging. RADIO-TELEGRAFISCH WEEKBERICHT Hoogste stand 778.1 te ZUrich. Laagste stand 781.8 te Stornoway. Verwachting: Matige tot krachtige zui den tot zukl-westen wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk enkele regen buien, weinig verandering in temperatuur. ADVEBTENT1KN. In Jezus ontslapen, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- «n Grootmoeder M««r. Maria Halana Daroksan, |(k. Wijk, in den ouderdom van 61 jaar. W. J. DERCKSEN. W. J. DERCKSEN Jr., L. DERCKSEN—v. d. AREND. H. M. DERCKSEN—J>ERCKSEN. P. M. 'DEROKSEN. Utrecht: ALB. DERCKSEN. C. DERCKSEN—STAM. Gouda: H. M. DERCKSEN. M. DERCKSEN—RISSEEUW. J. DERCKSEN. J. DERKSEN—v. d. HAM. Rotterdam: P. E. v. d. WOLF—DERCKSEN. J. L. v. d. WOLF. Soest: t M. H. HOEK— DERCKSEN. j. Hoek. Gouda: D. DERCKSEN en Kleinkinderen. GOUDA, 10 Jan. 1924. van Beverainghlaan 6. De begrafenis tal plaats hebben Maandag 14 Jan. a.»., des morgens om 11 uur van het sterfhui». Qroots aortooring. Laga prijzen. KNOROS. ENORO» Bestellingen worden ook aangenonen KARNEMELKSLOOT 134.

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 2