Laat Bloemen Uw tolk zijnl'"'m ME'Ai- Agenten gevraagd voor Kistenfabriek STRIJKJE Beurs van Amsterdam. Café-Restaurant „Harmonie" Zondagsavonds PREDIKBEURTEN. LAAlölt ÖLKIÜrtltW. FRANS DEE, Brillen en Pince-Nez. Plaatssl. Cti. tit lipipi m hi mi lif prdikiitii ii Siksii. LEZING Rijwielmagazijn J. HULLEMAN Lange Tiendeweg 5 GOUDA Tel. 350 de(n) patient(e) op deze wyze vergiftigen met sublimaat, tot nul gedaald.*. W-y willen nu den volgendeiilteer on- middellyk overgaan tot de bespreking van de z.g.n. „acute" aublimaatvergiftiging, terwijl wij daarna nog enkele woorden zul len spreken over de „chronische" sublimaat - vergiftiging, die gelukkig heden ten dage niet zoo veelvuldig meer voorkomt als vroe ger, aangezien in die bedrijven, waarin zluks mogelijk is, heden ten dage de streng ste hygiënische maatregelen getroffen wor den. Rutland offioiael door da Britsoha Raoaaring arkand. Een ontmoeting tusschen MacDonald en Poincaré. -y D^uaestie van de PaJtz. De Micum-overeenkomsfen. De Britsche regeering heeft officieel de Russische regeering erkend. Hodgson, de Britsche vertegenwoordiger te Moskou, heeft dit ter kennis der Rus sische regeering gebracht in een nota waarin hy namens zyn regeering mededeelt dat zy de Unie van socialistische sovjet republieken erkent als het juiste bewind van die gpbieden van het oude Russischt rijk, die haar gezag erkennen. Ten einde evenwel een normalen toestand van volko men vriendschappelijke betrekkingen en volledig handelsverkeer te scheppen, zal het noodig zijn, bepaalde practische over eenkomsten te sluiten over een verschei denheid van aangelegenheden, waarvan er sommige niet rechtstreeks verband houden met de quaestie der erkenning, terwijl an dere daarentegen nauw verband houden met het feit der erkenning. Tot de laatste behoort, zoo gaat de nota voort, de quaes tie der bestaande verdragen. Aan Zr. Ms. regeering is advies gegeven in dien tin, dat een erkenning der sovjet-regeering van Rusland volgens de aanvaarde beginselen van het initerantionale recht automatisch alle verdragen in werking zal doen treden, tusschen beide landen gesloten vóór de Russische revolutie behalve in het geval deze zijn opgezegd of rechtens vervallen zyn. Het is blijkbaar in het voordeel van beide landen, dat de positie ten aanzien dier verdragen wordt geregeld gelijktijdig met de erkenning. Technisch geen venbahd houdend met de erkenning, maar naar <|uidelijk is vam het hoogste gewicht, zijn de vraagstukken der regeling van bestaande aanspraken van de zijde van de regeering en de onderdanen der eene party op de andere, en van het herstel van het Russische crediet. Het is eveneens voor de hand liggend, dat oprecht vriendschappelijke betrekkin gen niet kunnen gezegd worden volledig ge vestigd te zijn zoolang een der partyen re den heeft de andere te verdenken vaq het voeren van propaganda tegen haar belang en er op gericht haar instellingen bmver te werpen. Onder deze omstandigheden noodigt Zr. Mis. regeering de Russische re geering uit zoo spoedig mogelijk vertegen woordigers naar Londen te zenden, gewa pend met volmachten ter bespreking van deze aangelegenheden en om de voorloo- pige grondslagen op te stellen van een vol ledig verdrag ter regeling van alle tus schen beide landen hangende vraagstukken. In afwachting van de benoeming van een ambassadeur is aan Hodgson de positie van zaakgelastigde toegekend en namens zijn Regeering deelde hij mede dat de Brit sche regeering desgelijks gaarne een Rus sisch zaakgelastigde als vertegenwoordiger der Unie bij het hof van Saint James zal ontvangen. Na deze gewichtige stap van de nieuwe Britsche regeering zal vermoedelijk een ontmoeting tusschen MacDonald en Poin caré volgen. In Londen althans verwacht men zeker dat een bespreking tusschen de beide premiers aanstaande is. Ook in Pa rijs begint men meer en meer te spreken over een ontmoeting, maar verwacht wordt dat deze bijeenkomst niet zal plaats heb ben voor eenige teekening gekomen is in den aifceid op het oogenblik door beide So- «nité's te Berlijn verricht. Over het alge meen is de stemming tamelijk gunstig, al ontveinst men zich niet, dat het niet ge makkelijk zal zijn over de schadevergoe dingen en de veiligheid tot overeenstem ming te komen. Maar men meent, dat het noodzakelijk is, dè ontmoeting zeer zorg vuldig voor te bereiden, opdat de vroegere mislukkingen, met name die van het onder houd tusschen Poincaré en Baldwin in Sep tember, na het uiterst optimistische com muniqué niets heeft opgeleverd ,zich niet herhalen. Een besluit van de hooge commissie van het Rijnland in haar gistere» gehouden vergadering genomen om de quaestie van de besluiten der zoogenaamde autonome regeering van de Paltz voor onbepaalden tijd te verdagen, verdient alle aandacht. In de practyk verkeert de separatistische be weging in de Paltz even als haar voorgang sters in andere deelen van het Rijnland, thans in een toestand van ineenstorting. Het standpunt, dat te Londen wordt inge nomen is, dat een terugkeer van normale toestanden in de Paltz het best kan wor den bespoedigd door aan de bevoegde plaat selijke overheden de bestuursmacht terug te geven. De quaestie der betaling van on dersteuning aan de werkloozen schijnt gee nerlei moeilijkheden op te leveren, daar naar vernomen wordt, de Duitsche regee ring steeds bereid is geweest en nog is om die betalingen te doen verrichten door haar bevoegde autoriteiten. Die betalingen wer den slechts gestaakt daar waar het geld In handen zou zyn gekomen van tistische De onderhandelingen over de verlenging der overeenkomsten tusschen de Micum en de Ruhrindustrieelen zullen, naar thans de finitief is vastgesteld, in h Februari beginnen. De vertegenwoordigers d stellen pogingen in het werk om aan de be raadslagingen deel te nemen, ten einde te verkrijgen, dat rekening wordt gehouden met den toestand der werknemers en dat hun medezeggenschap wordt verleend over de mogelijkheid der geëischte leveringen. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Een student onder hypnose blind gemaakt. De politie van een der Berlijnsohe voorsteden doet, naar de Tel. meldt, op hot oogenblik nasporingen in een zaak die ongetwijfeld stof zou kunnen ople- veien voor een Sherlock Holmes-ver haal. Zij komt in het kort hierop neer: Een zekere dr. Phil. B. heeft uit nog niet opgehelderde motieven den zoon van een te Berlijn woonachtigen opper-offi- cier, een 23-jarigen landbouwstudent door middel van hypnose onder zijn in vloed gebracht en daarna den willoo- zon jongen man het gezichtsvermogen ontnomen. Voor zoover reeds is vastge steld, heeft B. met behulpj van zijn Blachtoffer afpersingspbgingen gedaan bij diens ouders. Door een toeval ont dekte iemand, die met de praktijk van hel hypnotisme op de hoogte is, den ongelukkigen student nadat hij 2 maan den blind was geweest en wist hem uit de klauwen van B. te redden. Deze laatste werd gearresteerd maar is thans weer vrijgelaten. BELGIE. Prins George van Saksen. Volgens een bericht uit Genève heeft de gewezen kroonprins ^George van Saksen defenitief van zijn titel afstand gedaan en als zijn voornemen te ken nen gegeven den priesterlijken staat te omhelzen. Het is met dit doel, dat hij op het oogenblik in het St. Pieters klooster van Freyburg zijn theologische studies is begonnen. FRANKRIJK. Volgens de Intransigeant rekent men met de mogelijkheid van een reis van Poincaré naar Londen voor het einde van deze maand. In de plaats van den hertog van Mont pensier, wiens dood wij gisteren ge meld hebben, zou prins John de Bour bon, beter bekend als hertog van Gui se. als troonpretendent en leider der royalisten moeten optreden. Het is ech ter bekend, dat de hertog de republi- keinadie beginselen is toegedaan, zoo dat het waarschijnlijk ia, dat bij het pretendentschap weigert. RUSLAND. Volgena een zegsman van de Daily Mail zouden in Rusland ernstige gebeur tenissen te verwachten zijn. Er zou eon groote beweging tegen de Joden op handen zijn. Onder de boeren wordt verteld, dat Lenin de laatste dagen van ■zijn leven steeds herhaald zou hebben, dat de Joden gedood m oesten worden. Progroms in Zuid-Rusland. Nieuwe heftige progroms schijnen thans opnieuw in Zuid-Rusland te woe den. Zoo had onlangs te Elisabetgrad een plotselinge antisemitische en anti- bolsjewistische uitbarsting plaats, als ook in de nabij gelegen dorpen, welke hoewel aanvankelijk bedwongen door de roodo troepen, thans weer met ver nieuwde kracht in opstand zijn geko men Duizenden Joodsohe inwoners .ie- nieu de wijk naar Odessa, waar, vol gens de Sovjetpers, de autoriteiten in allerijl doende zijn, speciale maatrege len te treffen, om de vluchtelingen te hulp te schieten. VEREENIGDE STATEN. Oud-president Wilson is sedert eeni- gen tijd lijdende aan een storing in de spijsvertering en zal vermoedelijk wel niet meer herstellen. Dr Grayson, de arts die den ex-pre sident behandelt, gaf reeds gisteren zoo goeJ als geen hoop op herstel. FINANCIEELE BERICHTEN? Weekoverzicht. De wisselmarkt, die in de voorafgaande weken zulk een bewogen aspect had en daardoor de belangstelling in de zakenwe reld doorloopend gaande lueld, heeft den laatsten tyd een wat kalmer verloop gehad, hoewel in het bizonder wat francs betreft, scherpe fluctuaties toch niet uitbleven. Ge- ïyk te verwachten was, heeft dë Fransche regeering thans alles op haren en snaren gezet om tydig met maatregelen gereed te zyn, ten einde althans een stabilisatie op de huidige koersen mogelyk te maken, doch wanneer men nagaat, hoe in het algemeen de technische positie van de markt beoor deeld wordt, dan wordt het duideiyk, dat een nieuwe débacle als het ware ieder oogenblik kan optreden. De dollar heeft in middels iets van zyn hooge positie prjjs ge geven, doch ook hier zyn verrassingen van allerlei a^rd nog zeer goed mogeiyk en vooral het? feit, dat men in sommige krin gen weder met eenige beaorgheid over de positie van den gulden spreekt, maakt, dat in het algemeen ook ten opzichte van de dollarkoeree® van stabilisatie geen sprake ia. Ook de willige stemnzng voor verschil - lende producten wordt «lier eu daar uit gelegd als een verschynael, dat op een na dereode depreciatie van den gulden zou wij- zon. Men zy echter met dergelyk interpre taties zeer voorzichtig. Van tal van goe deren zyn de voorraden gering en is ln den loop der crisisjaren aanvoer of pro ductie dermate ingekrompen, dat by de minste herleving van de belangstelling het aanbod te gering is. Een tekort aan aanbod zien wy bijvoor beeld in het artikel Java tab uk, dat den laatsten tyd enorme pryzen bedingt en waarvan luidens vakbladen de productie be neden de behoefte blyft. Voor Sumatra- tabak bestaat eveneens een zeer opgewekte vraag en ook hier verwacht men by de eerstvolgende inschryvingen ongekende pryzen. Vamiaar dat op de Amsterdamse lie beurs de afdeeling der Tabakswaarden een zeer opgewekt en vast verloop had. Ook de I'etroleumafdeeling vertoonde een willige tendenz, vooral voor het hoofdfonds, dat in de drie centra, New-York, Londen .en Amsterdam goed gekocht wordt en een scherp stijgende koersiyn doet zien. De prysstygingen van het artikel geven hier toe dan ook alle aanleiding, doch zy zou den niet in staat zijn, voor Kon. Olie zulk een willige tendenz in het leven te roepen, indien men niet de overtuiging had, dat de oliesituatie by den dag meer in het voor deel van den producent begint te geraken. De productie der Amerikaansche velden neemt sterk af, terwyi de verhoudingen in Mexico in niet mindere mate er toe bijdra gen, dat men binnen afzienbaren tyd een tekort aan olie tegemoet ziet. Tenzij na tuurlijk nieuwe zeer productieve velden worden ontdekt, hetgeen altyd als een mo gelijkheid beschouwd dient te worden. Voor Suikerwaarden was de vraag ta melijk gering, doch by de matige pryssty gingen van het product te New-York, be stond er toch genoeg belangstelling om lvet algemeen koerspeil iets te verheffen. De berichten echter omtrent den aanplant van oogst 1924 zyn niet iA staat om de koop lust een extra stimulans te verleenen. In tegendeel, naar verluidt staat het jonge riet er in het algemeen minder florissant bij,- zoodat de oogstverwachtingen min of meer gedrukt zyn. Het is echter meer gezien, dat by zeer gematigde vooruitzichten de resultaten nog belangrijk meevielen en wy achten dan ook in de berichten, zooals zy tot nog toe doorkwamen, geen aanleiding tot onrust aanwezig. Rubbers hielden zich goed, onder de prys- fluctuaties van de Londensche markt, doch het hoofdfonds kon zoomin als de incou rante soorten da hoogste koersen handha ven. In het algemeen is dé stemming voor het product zoodanig, dat by een eenigs- zins beduidende inzinking van de prijzen «ogenblikkelijk herstel optreedt en gedu rende de laatste dagen van de week was dan ook een sterke verbetering onmis kenbaar aanwezig. Op de Scheepvaartmarkt werden de transatlantische* zoowel als d'e Indische lijnen van tyd tot tyd goed gevraagd, zoo dat voor verschillende soorten beduidend betere koersen gemaakt konden worden. De groote belangstelling voor olie- en ta- ■bakswaarden hield echter speculatieve kooplust op eenigzins ruime schaal van deze afdeeling verwydeid. Tegen het ein de van de Week trad dan ook een lichte reactie in, veroorzaakt door matige winst nemingen van de zyde der beroepsspecu latie. Voor industriëele fondsen blyft de be langstelling levendig en de goede soorten worden dan ook constant weggekocht. Prolongatie, aanvankelyk 4 stéeg onder den invloed van de disconto-verhoo ging der Nederlandsche Bank tot 5% Fa. B. SANDERS Ezn., Amsterdam. ONS PLUIMVEE» Deelt gij al in de voordeelen van pluimvee eieren en kuikens? Het is een bekend feit, dat mén in Ame rika op veler gebied andere landen ver voor uit streeft. Ik herinner my nog goed, dat in myn kinderjaren, de ouden elkander soms van wonderlijke dingen vertelden. Het ant woord was dan: dit komt zeker van Ameri ka, niet waar? De Amerikanen, die van onzen spot zéker ook wel gehoord zullen hebben, zyn eenvou dig voortgegaan, en liet men ons maar pra ten en schertsen over het eene wonderlyke ding na het andere. Dit is zeker, men doet in Amerika niets halfhartig. Aan „willen en kunnen" ont breekt het in Amerika niet. Neem de pluimveeteelt en industrie. Daar praat men van 20.000 leghennen; daar raapt men 1.000.000 eieren op één pluimvee-boer derij; men spreekt van het uitbroeden van 25.000 kuikens per week, alles is even grootsch ingericht. Duizenden en tiendui zenden leven van de pluimveeteelt alleen, terwyl men nog steede hoort: „wy konden dit jaar niet aan alle aanvragen voldoen!" Nu behoeven wy alles wat in Amerika ge beurt, niet na te apen, maar 4iet kan ons toch tot een spoorslag dienen om meer wakker te worden. Die zich aan anderen spiegelt Holland is wel geen Amerika ln grootte, maar de geachiedboeken bewijzen, dat het kleine Holland groote dingen kan doen als het wil. Laat de oude roem van Holland op 't land en ter zee, in handel en nyverheid, nog eens den kop opsteken! Holland heeft op pluimvee-gebied nog groote kansen om uit te breiden! Zuid-Afrika mag, wat klimaat betreft, be ter <lan Holland z(jn voor onze gevederde vrienden, maar het land is zóó groot, de afstanden zóó primitief, de blanke bevol king nog (naar de uitgestrektheid) zóó ver spreid en klein, dat hier de mogeiykheden niet bestaan, zooals in Holland, met geheel Europa als ean afzet-gebied. Nu is het volstrekt niet myne bedoeling om U „hals over kop" een besluit te d<fen nemen, maar ik spreek tot diegenen, die er reeds (lang) over gedacht hebben om de pluimvee-industrie op te nemen als een be roep of uit iiefhebbery. Begin maar klein, dan zal uitbreiding het natuurlyk gevolg zyn. Laat het doel zyn er een succeB van te maken in het klein of in het groot. Uitvoer van boter en kaas in 1923. De uitvoer van boter geschiedde in het begin van het jaar in hoofdzaak naai Frankrijk en sedert April naar Frankrijk, terwijl Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije en Zwitserland soms ook als koopers op de markt waren. Amerika betrok eenige hoeveelheden, maar was een vrij geregeld, somtijds zelfs voor groote hoeveelheden, kooper van Deen- fk'he boter. Deze inkoopen waren oor zaak, dat de Kuropeesche markten zoo nu en dan niet met boter overvoerd werden. De laatste jaren werd zeer veel bo ter naar België en Frankrijk verzou den In 1923 was de export daarheen echter veel minder alleen de eerste inatndeu was deze belangrijk, later was (hij bijzonder klein en werd, behalve de botei uit onze Zuidelijke provinciën, zeer weinig daarheen verkocht. Duitschlund nam nog bijna niets, ter wijl ook de export naar Oostenrijk niet van groote beteekenis, was. Wij waren daroom genoodzaakt de boter in hoofd zaal; in Engeland te plaatsen en daar zi.i in langen tijd niet op die markt was geweest, viel het moeilijk, vooral bij flauwe markten, om een bevredigenden prijs te bedingen. De laatste 20* jareii is onze boter in hoofdzaak naar Duitsch lana verkocht en het is daarom voor wis van groot belang, dat de toestanden daar normaler worden en men er weer boter gaat importeeren. Aan het einde van 1923 kwam er eenige opleving en weid er weer gekocht. Het verloop der verkoopprijzen voor boter, veirpakt in l,lj vaten en af fa- biiek, was in 1923 als volgt (prijzen per K.G.) Januari f 2.50—2.65, (Februari f 2.45 —2.75, Maart f 2.65—2.05, April f 2.15 -1.70, Mei f 1.70—1.60, Juni f 1.75— f 1.60, Juli f 1.60—1.95, Aug. f 1.85% 2.10, Sept. f 2.10—2.35, Oct. f 2 35— 2 16, Nov. f 2.16—2.40, Dec. f 2.35-2.50. Wat de kaas betreft, waren de prij zen in 1923 gemiddeld goed, ofschoon gedurende eeiiigen tijd zeer laag. Door elkaar genomen waren zij niet lager dan in 1922, hetgeen bij de groote pro ductie en de slechte omstandigheden waarin onze Oostelijke naburen ver keerden, zeker een bevredigend resul taat genoemd mag worden. Alle landen die vroeger kaas kochten, waren ook thans weer koopers Duitschland nam wel ongeregeld, maar zoo nu en dan toch vrij flinke hoeveelheden, zoodat er hier te lande niet te groote voorraden ontstonden. Aan het einde van het jaar was er niet veel kaas aanwezig, maar toch meer dan einde 1922. Gedurende de zomermaanden, toen do kaasprijzen laag waren, werd vrij veel Cheddarkaas gemaakt, waarvoor bevredigende prijzen waren te bedin gen de markt voor de gewone soorten weid hierdoor zeer ontlast. De export naar Spanje bleef zeer be langrijk. niettegenstaande het hooge in- voeirecht, dat daar van kaas geheven wordt. Dit bedraagt n.l. 150 goudpese- ts of f 75 per 100 K.G. voor de Neder- landsche kaassoorten, terwijl voor de Zwitsersche kaas dit invoerrecht de helft lager is. Volgens informaties heeft het tot gevolg, dat de Zwitsersche kaas die voorheen zeer weinig gebruikt werd, thans meer en meer op den voor grond treedt en is het lang niet moge lijk, dat de Spaansohe markt, welke wij zeer noode kunnen missen, door de Zwitsersche kaas wordt ingenomen. Aan het einde van het jaar was de vraag in Frankrijk en België zwak waarschijnlijk is dit toe te schrijven aan den slechten stand van den franc. Het schijnt, dat daar van officieele zij de er op aangedrongen wordt zoo wei nig mogelijk in het buitenland te koo- pen, vooral ook kaas en boter, tenein- hierdoor den franc te steunen. WISSELKOERSEN. 31 Jan. 2 Febr. Officieel. 11 uur. Londen 11.48% 11.53(4—% Beriyn 0.63% 0.63—0.64 Parijs 12.62(4 12.50—12.65 Brussel 11.07(4 11.05—10 Zwitserland 46.312(4 46J2030 Weenen 0.0037% 0.0037(4—8 Kopenhagen 43.30 43.60—40 Stockholm 70.20 70.20 Shriatiania 36.90 36.— New-York 2.66% 2.66%—% Beursoverzicht. De Beurs had heden een kalm verloop. Niet alleen was de handel weinig omvang rijk. maar daarby waren de koeravariaties gedurende het Beu rave rloop van geringe af metingen. Evenwel was de stemming vast te noemen. Van de oliewaarden bewogen Ko ninklijke en Geconaotideerden zich voorna- melyk op de toppryzen van gisteren. Indi sche cultuurbanken werden mee rend eels wat hooger ingezet en konden zich nadien gemakkei yk handhaven. In tabakken ging weinig om, doch desniettemin waren deze gunstig gedisponeerd. Rubber goed prijshou dendDe affaire in scheepvaarten we«| wat Ingekrompen en het koer&niveau wai weinig veranderd. Prolongatie 5 GEMENGDE BERICHTEN. Mark en Frank. Do* Petit Parisien bevatte een tijd ge- leden een advertentie, in het Duitsch gesteld, waarvan dit een vertaling is Dollarius 0 Multiplikarius I Valutarius Het heeft den almachtigen dollar in zijn wijsheid behaagd in zijn eeuwig heid tot zich te roepen onze innig ge liefde zuster Maria Rijksmark. Na vijf jaar van met bewonderens waardige duldznamheid gedragen lijden is zij eindelijk bezweken onder een zware hausse- en baisse-koorts na her haalde malen achtereenvolgens, maar vergeefs te zijn behandeld met de Wirth Ctno- en Stresemann-stabilisajtie-kuur. Bij haar graf staan rouw dragend o. a alle industrieridders en beursgokkers van Duitschland. Moge de prullemand haar stof licht zijn 1 Anna Rentemark Franciska Grondmark, Gerlrud Roggemark, en ons zieke Rückenmark (Ruggemerg). Nu is, naar de Deutsche Algemeine Zeitung meldt, daarop in het Fransch en Duitsch het volgende antwoord aan de Petit Parisien gezonden L heeft onlangs den dood gemeljd van onze geliefde zuster Maria Rijksmark. Met groote vreugde kunnen we u me- dedeelen, dat er een wonder is ge beurd. Onze geliefde zuster is uit den dood opgestaan en verheugt zich in de beste gezondheid. Tot ons groot leedwezen hooren we echter, dat uw waarde vriend, de heer Frank, op het punt staat te bezwijken onder een ernstige baisse-koorts, niet tegenstaande zijn dokter, de heer Pom- caié, alle krachten inspant hein met een stabilisatie-kuur te redden. Zijn toe stand is hopeloos, het ruggemerg is aangetast. We zijn er van overtuigd dat de prullemand zijn stof licht zal wezen. Do ontroostbare vriendinnen. Anna RenteGark. Franciska Goudmark. Gertrud Roggemark. KERKNIEUWS. Gouden jubileum van Db. G. L. Weiter. Ds. W. L. Weiter, predikant te 's- Gravenhage en sedert eenige jaren hof prediker, hoopt 8 Februari a.s. zijn gouden ambtsjubileum te» herdenken. Zondagmorgen, 19 Februari, zal hij in de Groote Kerk een gedachtenisrede uitspreken. MARKT 39 - OOUDA. onder leiding van den Heer Groenendaal Jr. 231 is A. VAN RUITEN. STADSNIEUWS. GOUDA 2 Februari 1924. Dr. Steffelaar neemt ontslag. Dr. Steffelaar heeft, naar wy vernemen, het voornemen Gouda te verlaten en in ver band daarmede eervol ontslag aangevraagd als chirurg van het Van Iterson-Ziekenhuis tegen 1 Aug. 1924. Deze mededeeling zal ongetwyfeld door zeer velen met groot leedwezen worden ver nomen. Dr. Steffelaar toch heeft in de 4 4 jaar, dat hy aan het Ziekenhuis verbonden is, zich zulk een naam verworven, dat zyn heengaan voor het Goudsche ziekenhuis als een ernstig verlies moet worden beschouwd. En het feit, dat korten tyd geleden toen reeds eerder spreke was van zyn heengaan, velen onder zyn patiënten en bovendien de ziekenfondsen een massale adresbeweging op touw zetten om dezen chirurg voor Gou da te behouden, bewyst dat op zyn blyven hoogen pry's is gesteld. Het besluit tot heengaan is echter toch gekomen. Verwondering kan dat o.i. niet wekken. Wel koesterden we de hoop, dat na de bemoeiingen van vooraanstaande ingeze tenen de ziekenhuisquaestie tot rust zou komen, en een periode van eendrachtige sa menwerking van allen, die deze instelling besturen, zou aanbreken, maar het besluit van den chirurg doet zien, dat wat uiterlyk in orde is, toch in werkelykheid nog wel iets te wenschen overlaat. Wy kunnen ons levendig voorstellen, dat onder deze omstandigheden een besluit tot vertrek wordt genomen, uit een gemeente, die nu en in de komende jaren wel vele las ten, maar zeer weinig lusten bieden kan. Dat deze reden ook voor Dr. Steffelaar, zooals voor vele anderen vóór hem, heeft gegolden, daarvan kan men zeker zyn. Dee Wijkverpleging. Naar het Predikbeurtenblad meldt zijn er ernstige plannen om het gebouw der Wykverpleging op de Weettoavan alhier zeer uit te breiden. Het groot aantal pa tiënten maakt een vergrooting noodzake- lyk. Pjan en teekening zyn reeds in voor bereiding. Het wachten is op het ledig ko men van het pand bewoond door den heer IJsselstyn,die het evenwel spoedig zal var- laten. Bekendmaking. De commissaris van politie te 's-Herto- genbosch bericht dat by hem, door tus- schenkomat van het R.K. Huisvestings comité te 's-Hertogenbosch is ingekomen een schryven van den Polizei Direktor te München, waarin gewaarschuwd wordt te gen een persoon, zich noemende Dr. Albert Neymeyer, geboren 20-6-1873 in Regens- burg, zich ook wel noemende Dr. Ensler. Intusschen is evenwel vastgesteld kunnen worden, dat het in deze gaat om denzelf- L persoon die als een zekere Dr. Mttl- ler( wiens aanhouding wordt gevraagd in het Bay. Politieblad 86 6186/23 en in het Schw. Pol. 121 5172/23 terzake oplichting en diefstal. Hy is als geesteiyioé gekleed, houdt zich veelal op in zusterkloosters, zusterhuizen of instituten ,en tracht missen te lezen, te prediken en biecht te hooren. Hy gaf zich in Zwitèerland en Lichtenstein uit als Bis schop, als Kardinaal en Bay. Prins. Hy tracht door bedelbrieven in het bui tenland giften byeen te krygen en zou hy ook reeds belangryke giften hebben ont vangen. Ook pleegde hy zich in Duitschland te bewegen onder de Katholieke Gesellen- vereenigingen en hield hy zich ook vaak op in vereenigingslokalen. In zyn woning werd een gouden kelk in beslag genomen, waarmede hy de Pauselyke opdracht, die hy beweerde te hebben, trachtte te bewy zen, doch welke kei khy vermoedelyk in een kerk gestolen heeft. Hy had volledige papieren by zich naam van een priester Julius Goldenbott, in Schaau in Lichtenstein, welke papieren hy met nog 500 k 700 franken, ten na- deele van een hofkapelaan Goldenbott te Schau in Lichtenstein heeft ontvreemd. Signalementongeveer 40 jaar, middel matig grootte, ovaal wit gezicht zonder baard, gave handen, licht blond haar, hoog voorhoofd, grijze oogen, scherpe kin, loopt rechtop, is goed gemanierd, spreekt be schaafd, lijdt aan hartkrempen en bloed spuwingen, draagt zwarten opvallenden langen overjas, met zwarte kraag, zwarte slappe vilthoed, zwarte kappen, gouden lorgnet. Het is niet uitgesloten dat hij binnen kort als hooger geestelyke optreedt. In zyn bezit zyn nog gevonden handels adreskaarten van groote heerenkleeding- Spreekbeurt Prof. Dr. Ernest Cohen. Voor het Natuurkundig Genootschap zal op Donderdag 7 Februari in de Soc. de Réunie als spreker optreden Prof. Dr. Ernst Cohen te Utrecht over „Zes maanden in het lam! van Benjamin Franklin". Lichtbeelden zullen het gesproken woord verduideiyken. Men meldit ons: Onze oud-stadgenoot, de heer J. Sloof te Utrecht viert 4 Februari a.s. zyn 80sten verjaardag. Nog frisch van hoofd en lichaamskracht telt men hem niet meer dan 60 jaren toe. Hy is stamvader van 38 kin deren, behuwd- en kleinkinderen. Zyn vader telde er destyds 79. De 80-jarige mag zich nog verheugen te leven met drie zusters en nog vier broers, samen tellende 593 jaren. Classicale vergadering Geref. Kerken. De classicale vergadering van de Gere formeerde Kerken in den Kring Gouda wordt Dinsdag as. gehouden in de Geref. Kerk aan de Turfmarkt. ln s^uur van de Ven Belangen in „de 1 op T).m. onder een De Polizei Direktor in München verzoekt de meest uitgebreide bekendmaking om trent dézen persoon, in het byzonder on der de geestelyken, zusterkloosters en zus terhuizen, instituten en charitatieve ver- eenigingen .alsmede opsporing. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is ten stadhuize aangifte gedaan van een geval van be- smetteiyke ziekte diphtheritis. Een jubileum. De afdeyling Gouda van de halve jtyi- versvereeniging ten bate van de Stichtin gen voor lyders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede, hoopt op Woens dag 6 Februari a.s. des avonds 8 uur in de Kleine Kerk het 25-jarig bestaan in een feestelyke samenkomst te herdenken. De heer J. A. Hoekendyk, directeur dei- beide gestichten, hoopt de feestrede te hou den over „Een zilveren tyd", terwyl het Dameszangkoor onder leiding van den heer R.Verbeek welwillend medewerking heeft toegezegd. Thalia Theater. Het hoofdnummer „de Koningin van den Nacht" is een sensatie-romannetje. Een troepje kermisreiaigers treedt op in Pary- sche volksbuurten, maar Colombine, Pierrot, Harlekyn, en Paljas zyn in werkelykheid zakkenrollers en dieven. Colombine heeft talent en wordt opgemerkt door een variété directeur, die een beroemd danseres van haar maakt. Voortaan leidt ze een dubbel leven: in de Society ie ze gevierd, in de apachenkelders voelt ze zich thuis. Als de oorlog uitbreekt trekken de apa chen de uniform aan en de apachen-meid meid wordt verpleegster. Na den oorlog blykt alleen de harlekyn nog een even grooten boef als voorheen. De apache-meid is echter dansleerares gewor den in New York, verydelt een voorgeno men diefstal van haar voormalige kornui ten en huwt met een Enge lachman. Het wordt allemaal schitterend gespeeld en knap geregisseerd. De tafereelen in de holen van het gespuis behooren tot het beste wat men op dit gebied ooit in films heeft kunnen zien. Betty Compson, een van de merkwaardig ste Amerikaansche filmdiva's, vervult de hoofdrol. „Het Hollandsch Nieuws" geeft de winter vermaken in het schilderachtige Volendam; de Koningin en Prinses op schaatsen en een Roode Kruis optocht te 's-Hertogenbosch ten bate van het Hollandsche en Duitsche kind in Duitschland. Het byprogramma geeft voorts nog een leuke trucfilm „De lyntrekker" en een klucht in 2 acten „Een moderne schaking". Cursus Huib Luus. De eerste cursusavond voor de afd. Gou da van de Volksuniversiteit, te houden door Huib Luus over „De Bouwkunst en Beeld houwkunst in Europa" zal aanvangen op Maandag 4 Februari a.s. des avond 8 uur in Kamer no. 1 van de Soc. de Réunie. Aan den heer J. Kwinbelenberg, commis saris van de S. S. My. „de Volharding" alhier, werd hedenmiddag door het be- van de Vereeniging van Beurtvaart- Kroon" te 's-Gravenhage, hartelyke toespraak van den Voorzitter, een medaille, vergezeld van het diploma, uitgereikt, by gelegenheid Van zyn onlange by genoemde maatschappy gevierd 40-jarig jubileum. De „staking" der transportarbeiders. Het is met de „staking" der transport arbeiders, waarvan we dezer dagen mel ding maakten een eigenaardig geval, want deze „staking" is eigenlyk geen staking. Een staking toch breekt uit wanneer er een conflict is tusschen werkgevers en werknemers over bepaalde aangelegenhe den. En dat is hier niet het geval. Zooals gemeld heeft de Vereeniging van Goudsche "Werkgevers het collectief con tract mat de organisatie der Transportar beiders hier, dat 31 Dec. jJ. eindigde, niet gecontinueerd en is ook geen nieu-w con tract op andere voorwaarden aangegaan. Daaidoor stonden de werkgevers en werk nemers op 1 Jan. 1924 los van elkander. De werkgevers, die werk hadden voor thansportarbeiders, hebben zich daarop ge wend tut de Arbeidsbeurs om personeel en deze heeft natuurlykerwya aan de aanvra gen voldaan en uit de ingeschreven werk krachten het benoodigde personeel verstrekt. Deze arbeidsbemiddeling nu schynt de organisatie der transportarbeiders zeer on welgevallig te zyn geweest, althans de uit latingen over deze bemiddeling in het s.-d. blad „De Voorwaarts", die wel uit den koker der transportarbeidersorganisatie geacht kunnen worden te komen, waren allesbehal ve vriendelijk-aan het adree van de Arbeids beurs; dat leek wel een aanval op het be leid van den leider dezer instelling. En toch was diens houding volkomen correct en conform de geldende voorschriften. Om aan deze bemiddeling nu een eind te maken besloot de transportaibeidersorga- nisa/tie een „staking" te proclameeren, ter wyl er nota bene geen enkel verband be stond tusschen werkgevers en werknemers, die toch na 31 Dec. 1923 los van elkander stonden. Die stakingsproclamatie had dan ook alleen ten doel Mn de Arbeidsbeurs te noodzaken geen bemiddeling meer te ver leenen, hetgeen in geval van „staking" niet geschiedt. Langs dien weg zou dus geen personeel meer kunnen worden verkregen: de transportarbeidersorganisatie ^gebruikte dus een „stakingsproclamatie" als machts middel om de Arbeidsbeurs te dwingen te doen wat de transportarbeidersorganisatie wil. Nu zou men zoo zeggen dat een derge lyk optreden toch niet door den beugel kan, dat dit toch in stryd is met elk gezond ooi-deel en dat het ge meentebestuur daarin een woordje zou meespreken om daar niet zonder meer het vaak aangevochten instituut de Ai-beidabeurs, nu er diensten worden gevraagd, buiten werking te doen stellen. Het gemeentebestuur, heeft over deze' zaak ook werkelyk- meegesproken, maar de meer derheid van B. en W. schynt van oordeel te zyn dat, wanneer een organisatie zegt dat er een „staking" is, dat het dan niet ligt op den weg van de Arbeidsbeurs om zich verder daarmee te bemoeien, dan heeft men de „staking" als feit te aanvaarden. Of dat nu een werkelyke staking is naar aanleiding van een arbeidsconflict, of dat alleen van een „staking voor den vorm" kan worden gesproken, dat laat de meer derheid van het gemeentebestuur koud. En zoo krygt de transportarbeidersorganisa- tfe, dank zy de samenstelling van het col lege van B. en W. precies haar zin. Is het wonder dat deze opvatting, die indruischt tegen elk begrip van objectiviteit en die blyk geeft van miskenning van den huidigen toestand, en waarvan als gevolg schaden ontstaan, die ook voor de gemeente als verloren geld moeten worden beschouwd, tot scherpe verhoudingen leiden, die geens zins bevorderlyk zyn voor de belangen on zer gemeente? Moet deze situatie zoo blijven en nog By deze „staking", die zich heet uit te strekken over de bedryven: Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda, Plateolbakjcery Zuid- Holland, T. P. Viruly Oo.'s Stoomaeepzie- dery „de Hamer", Goudsche Mach. Garen- spinnery, Goudsche Glucosefabrielt, Goud sche Siroopfabriek, N.V. A. Jonker en Zn., Corn. Jonker Zn., G. Prince ét Zoon, Jah. Dossing Co., Gebr. Nachtegaal, GeÊM Boekamp. Vereenigde Brandstoffenhandel, C. A. de Knoop Zoon, D. Vermey Zoon zyn 127 transportarbeiders betrokken. Van deze zyn 40 georganiseerd en 87 ongeor ganiseerd. Dit aantal 2a\ zich uitbreiden, naarmate de thans met ander werk belette transportarbeiders daarvan vry komen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 31 Jan. Maria Mathilda, d. v. P. P. Janssen en C. van Kersttergen, Parkstraat 19; 1 Febr. Marinus, z. v. M. Both en A. P. Hardyzer, Gr. Floriaweg 16. ONDERTROUWD: 31 Jan. L. A. A. van der Sanden en H. E. M. Rynaarts; P. Loef en J. G. de Mol; C. Boon en G. A. Kapteyn. OVERiLEDEN: 30 Jan. Aart Wilhelmus Kerkhoven, 1 jaar; 31 Jan. Pieternella Fre- derika Visser, geh. met T. de Jong, 66 j. Agenda. 2 l^ibr. 8 uur. Zaal Concordia. Concert Ac cordeon-Vereeniging. 3 Febr. 10 uur. Soc. Ons Genoegen. Zaal Kunstmin. Ds. Schermerhorn voor het Comité voor Arbeidersontwikkeling. 4 Febr. 8 uur. Bovenzaal Soc. de Réunie. Ledenvergadering afd. Gouda Volkson- derwys. 4 Febr. 8 uur. Soc. de Réunie, Kamer no. 1. Cursus Huib Luus voor de afd. Gouda van de Volksuniversiteit. 6 Febr. 8 uur. Soc. de Réunie. Kamer no. 1 Cursus Dr. v. d. Sleen, Volksuniversiteit. 5 Febr. 8!4 uur. St. Janskerk, Ds. H. Jans sen voor het Prot. Comité voor den nood in Saksen. 5 Febr. 1% u. Raadzaal Stadshuis Gemeen teraad. 7 Febr. 8 uur. Soc. de Réunie. Lezing Na tuurkundig Genootschap. 11 Febr. 8 uur. Soc. „Ons Genoegen", Feest avond „Excelsior". 18 Febr. «8 uur. Groote Schouwburg. Con cert Gaecilia. Eiken Zondagmiddag van 3—6 uur Thé Dansant in „Ons Genoegen" voor de le den en hunne huisgenooten. Avond- tu nachtdiem De apotheek van de firma H< Weyer, Gouwe, is deze week tot en met Vry* dag 8 Februari, benevens den daarop vol genden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor recepten). UIT DEN OMTREK. GOUDERAK. De nieuwe Burgemeester, de heer H. Bergman heeft gisteren de schoolgaande jeugd een allerprettigste dag bezorgd, want allen zyn op waarlyk royale wyze namens den Burgemeester getrakteerd. Dat de nieu we Burgervader daarmede alle kinderharten heeft veroverd, staat va#. Toen de pret op de scholen aan den gang was kwamen Bur gemeester en Wethouders een kykje nemen. Op de Openbare Lagere School bracht de heer Smaibil den Burgemeester dank voor zyn goede gaven. Het hoofd der byzondere school sprak naast den dank voor al hetgeen de kinderen mochten ontvangen, er zyn vreugde over uit, dat de Burgemeester thans ook de Byzondere School bezocht, een feit dat nog niet voorkwam. Burgemeester en Wethouders werden door de jeugd toegezongen, waarna de Bur gemeester nog een woord van dank sprak voor de woorden tot hem gericht. Deze feestdag ter eere van Burgemeester Berg man zal de jeugd nog lang by blyven. Voor een leerlingetje werd de dag helaas geen feestdag, en inplaats van met vrien dinnetjes naar school te gaan en mee te ge nieten, werd zij het slachtoffer van een van de groote vrachtauto's, die zoo vaak de we gen onveilig maken. Het geval deed zich als volgt voor. Een groepje kinderen stond gereed om naar het schoolfeestje te gaan, waarna zy heel fees telijk per rytuig zouden worden gebracht. Opeens verschynt een groote vrachtauto van de firma W. Otterspeer te Ouderkerk a. d. IJ8sel. Een van de kinderen, het 11- jarige dochtertje van den arbeider J. v. d. Horst kon niet vlug genoeg uitwyken, met het gevolg dat zy aangereden werd en met een gebroken been moest worden weggedra gen. Gelukkig verleende Dr. Beekenkamp spoedig hulp. Volgens ooggetuigen reed de auto met snelle vaart en gaf geen signalen. STOLWIJK. By het omhakken van een boom kwam deze met den top terecht op de electrische maaldery van den heer de Vreugt. De goot en eenige pannen werden vernield. Burgerlyke Stand. GEBOREN: Steven, z. v. T. Dorresteyn en G. Lam; Willem, z. v. G. Graveland en I. K. Graveland; Willèmpje, d. v. W. Ver sluis en J. Boon; Anton Hendrik Matthys, z. v. B. J. Kanis en J. SchoortJohannes Aryaantje, d. v. N. C. Dogterom en A. Os kam; Metje Cornelia, d. v. E. Verstoep en M. A. van Eyk. ONDERTROUWDT. Baas en J. van der Ham; B. S. M. Eykelboora en J. Loeve. GETROUWD: P. Borsje en H. Breedyk; A. van Wyngaarden en M. Kouwenhoven. OVERLEDEN: Cornelia van Weelde, 58 jaar; Arie ZuiderVliet, 83 j.; Willem Gra veland, 10 d.; Dirkje van Eek, 80 j. Zondag 3 Februari. GOUDA. Remonetr. Kerk. lOVi u. vjn. Dr. L. J. van Holk. Onderwerp Levensverzekering en Gel oofave raeke rdhe id St. Janskerk. 6 u. n-m. Ds. J. Borger. Kleine Kerk. 6 u. n.m. De heer Lyklema uit Waddinxveen. Luthersche Kerk. 10 u. v.m. Ds. C. C. G. Visser, pred. te Rotterdam. Abends 8 Uhr. Pastor Kühnen oder Pastor Bausemer aus Neu-Jfirchen. Deutacher Gottewlienst. Die ^Precte wird dringend empfohlen. Geref. Kerk. Turfmarkt. 10 u. v.m. Ds. T. Sap. 6% u. rum. Ds. W. Veder. Kattenaingel. 10 u. v.m. Ds. W. Veder. 5 Mi u. n.m. Ds. T. Sap. Geref. Gemeente. Turfmarkt. 10 u. vsn. en 6(4 u. n.m. Ds. J. Overduin. Leger des Heils: 7 u. vjti. Bidstond. 10 u. vm. Heiligingsdienst. Ensign J. U. C. Stastra. 3(i u. njn. Verblydingssamenkomst. 7 Mi u. n.m. Groote openbare heitBsamen- komst. Stryd voor zielen. Ensign J. U. C. Stastra. berkenwoude. Ned. Herv. Kerk. 9(i u. v.m. Ds. A. v. d. Wissel uit Leiden. BERGAMBACHT. W Ned. Herv. Kerk. 9Mi u. v.m. en u. n.m. Ds. Steenbeek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. N. v. d. Heijden uit Berkenwoude. Kemonstr. Kerk. Geen opgave ontvangen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 9(4 u. v.m. en 6(4 u. n.ra. Ds. M. B. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. yjm. Ds. J. W. Roobol. e Geref. Kerk. 9(4 u. v.m. en 6(4 u. n.m. I'reeklezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. vjn. Ds. Kniphuyzen. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk. 9(4 u. v.m. Ds. Hoek, H. Avondmaal. 6 u. n.m. Ds. H. IJsebrands van Heken dorp. Dankzegging. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk. 9(4 u. vmi. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw. 9(4 u. v.m. en 6(4 u. n.m. de heer v. Veen, G. O. te Ter Aar. HEKENDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. IJsebrands. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. 9(4 u. v.m. de heer Lykle ma. 6(4 u. njn. Ds. F. W. G. Verheul uit Gouda. OUDERKERK a. d. IJSS^L. Ned. Herv. Kerk. 9(4 u. v.m. en 6(4 u. n.m. D». G. Lans. NIEUWERKERK a. d. IJ8SEL. Ned. Herv. Kerk. de heer E. C. Brusse, G. O. te Den Haag. 6(4 u. n.m. Ds. N. Lu ij end ijk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk. 9(4 u. vjn. Ds. N. Luyen dyk uit Nieuwetketk. GOUDA. Woensdag, 6 Febr. 7(4 u. run. Gebouw tot Heil des Volks. De heer W. V Leeuwen v. d. Ver. Calvy'n. KUNST. Mevr. De Boer—Van Klik naar ladië. Naar wij vernemen bereidt mevrouw De Boor-Van Kijk een tournee met haar eigen gezelschap door Ned.-lndid voor. het plan ia in den loop van Mei a-a. per „Jan Fiotersz. Coeu te vertrekken <l)ItAAJL)LOOZE DiEiVM.) u slit' en Uusiand. ROME, 2 foor. Uilicieel wordt beves tigd dat Muandug lusschou Italië eu luisland een verdrug tot erkeiunng van Ruslund zal worden geteekeud. Frankrijk en de Ver. Staten. 1AK1JS, 2 Febr. Ueiueld wordt dat nocli Frankrijk nowh do Ver. Staten hun houding tegeiiover Rusland zullen wijzigen. Zij willen eerst da houding vau huslaud tegenover zijn achuldeu af wachten. Heiligverklaring Lenin. MOSKOU, 2 Febr. Een beweging tot heilig verklaring van den overleden Ni- colai Lenin als heilige bolajewik wordt ateiker. Onlusten in het Uuhrgebied. DUSBELDOKF, 2 Febr. De stukings- tocsland in het Rulirgebied en de aan- gienzeudo gebieden wordt eruatiger. Onlusten hebben in verschillende ste den plaats gehad. Het conflict in de bkwoopen in het Zuiden. A Md IER DAM, 2 Febr. Het hoofdbe stuur van don Nod. Bioscoopbond deelt ntede dat alle leden van deu Bond zoo wei de filnivorhuurders als de bios coopexploitanten in het Zuiden het be kende besluit hebben uitgevoerd met het gevolg dat gisteravond in de bios copen, bij het conflict betrokken, geen filmvertooniiigen zijn gegeven. RADIO-TELEGRAFISCH WEEKBERICHT Hoogste staiul 779.4 te Valencia. Laagste stand 734.9 te Stensele. Verwachting: Meest matige westen tot noordwestenwind, swaar bewolkt of betrok ken met tydeiyke opklaringen, wellicht eenige regen. Aanvankelyk iets zachter. ADVERTENTIEN. Den 13«n Februari a.i. hopes oase Ouder* en Grootouder* J. KWINKKLBNBBKG IN J. KWINKBLKNBBBG-ZOBG hunne 40-jerige Behtvereeaigiag te herdenken. Hnnnt Kindtrw i» KUmktndtrt*. Gouda, 31 Januari 1924. Moordrechtache Varhal 16. 507 16 OPTICIIN, We«t haven 14, Gouda, Telef 292. Groote sorteering in 118 lf Eleetrieche Slijp- en Reparatie-In richting. Levering van Brillen op voorschrift. Barometers. Kjjkers. Thermometers. Leverander der Goudocbe Ziekenfondsen. te houden in de Groote of St. Janskerk op Dinsdag 6 Febr. >.s dee 'e avonds 8.16 uur. SNHU, Ds. H. JANSSEN, 4o 291 lisu. n «uerrainuar. Deze, teruggekeerd zijnde uit Saksen, hoopt te kunnen spreken ov«r het onderwerp„DE NOOD IN SAKSEN. Houders van zitplaatsen hebben recht op bun plaats tot 8 uur. Namens het Comité, B. E. J. BIK. Voort. Mej. J. C. VELTMAN, Sccr. Met het oog op het aanstaande voorjaar raden wij aan THANS UW RIJWIEL te laten in orde brengen. 292 30 EMAILLEEKEN. VERNIKKELEN. REPAREEREN. BONDSR1JW1ELHERSTELPLAATS. Een modem ingerichte kistenmakerij moï^ groote capaciteit zoekt verbinding met personen die in relatie staan met fabrieken of firma's, die kisten gebruiken en bereid zijn tegen provisie orders op te nemen. Brieven met volledige inlicht, onder letters E.S.A. aan Nijgh Van Ditmar's Alg. Advertentiebureau, R'dam.

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 4