laatste Nouveautés MISS BLANCHE WONDEN STRIJKJE w LAAISIE berichten- Jostumes Robes. |Viantels, Hoeden Café-Restaurant „Harmonie" Doorloopend verwarmde Biljards Hit bezoeker onlvanyl een cadiau. PREDIKBEURTEN. Beurs van Amsterdam. mier mededeelde, dat de regeerimg bereiu waa het plan in zijn geheel .te ondersteu nen, mits alle andere tietfdzken partijen bereid zyn hetzelfde te iiMi Omtrent het ItaliaanscÜe antwoord meldt de New-York Herald, dat het de rapporten als basis voor de oplossing-van het herstel- vraagatulc aanneemt, mawrbop enkele pun ten voorbehoud maakt, tfMfcf'het eer van de schrapping der schulden tusschen de ge allieerden, dan van de door het vredesver drag voorziene betalingen uitkomst ver wacht. Te Brussel schijnt men te wenschen, dat de regeeringen zich eerst op enkele punten verstaan, die buiten de bevoegdheid der commissie Liggen, vandaar dat Theunis en Hymans misschien al Zondag in Parijs komen ert Sf&andag aan den Quai d'Oraay midagmtneftr Alvorens naar Londen te gaan zullen zflfw^'meldden het reeds, Poincaré spreken. Intuaschen heeft de commissie Barthou en Bradbury gelast in financieele kringen, met name bij Morgan, die hier vandaag moet aankomen, alsmede bij de gouverneurs van de banken van Frankrijk en Engeland poolshoogte te nemen omtrent de mogelijk heid van de verwezenlijking der door de deskundigen gedane financieele voorstel len, vooral ten aanzien van de plaatsing van de leening van 800 millioen gouden mark, die Dultschland In staat moqt stel len dit en het volgende jaar de leveringen in natura, de bezettingskosten en die der geallieerde commissies te betalen. Dit be treft geen technisch overleg. De commis sie zal er niet door gebonden wonden. Over de plaatsing zelf zullen ze niet spreken, maar ëp'voorstel van Logan, den Ameri- kaanséKbb' wAarnemer, den weg er toe ef fenen. Aldius wordt de toenadering tusschen ae onderscheiden standpunten op verschillende manieren voorbereid. Wat het bezoek van de Belgische Minis ters aan Engeland betreft, men verwacht hen niet voor Vrijdag te Londen, waar zij een onderhoud met MacDonald zullen heb ben. Het bezoek vindt eerst zoo laat plaats omdat MacDonald in het begin van de volgende week te zeer in beslag zal zyn genomen door de begroeting en de lerschc crisis. MacDonald is bovendien van oordeel dat de in tergeallieerde conferentie eerst na de Fransche verkiezingen plaats zal kun nen hebben, zoodat het onderhoud niet overhaast behoeft plaats te hebben. Men ziet hierin een aanleiding voor het vermoe den, dat deze geallieerde conferentie niet voor half Mei zal plaats hebben. MacDo nald zal Zaterdag op Windsor Castle de gast van den koning zyn, waar hij ook den Aimerikaanechen gezant -zal .ontmoeten die Zaterdag eveneens tot het diner op Wind sor Castle is uitgenoodigd. MacDonld zal vergezeld worden door zijn dochter Isabel la. Het bezoek wordt niet ais officieel be schouwd doch Mac Donald en zijn dochter zullen als intieme gasti!r'van den koning hun „weekend" op Windsor-Castle door brengen. Maandag vertrekt MacDonald naar Aberavon, waar hij 's avonds een re devoering zal houden waarin hjj, naar ver- lpidt, de rede van president Coolidge zal bespreken, en het Engelsche antwoord op diens voorstellen zal geven. Dinsdag zal MacDonald naar Londen terugkeeren om ten kabinetszitting by te wonen, waarin vermoedelijk de lersche kwestie besproken zal worden. De lersche kwestie is, zooals reeds gemeld werd, in een moeilijk stadium geraakt. En de rechtsgeleerden der kroon zyn thans bezig een middel te zoeken om de grensregelingscomimissie, voorzien by het tractaat van Londen, in weerwil van het gebrek aan medewerking van de zyde van Uister toch tot functaoneeren te bren gen, hetgeen evenwel met groote moeilijk heden gepaard gaat .Men heeft alle reden te vreezen dat in Ierland groote moeilijk heden o-p komst zyn. indien de commissie voor grensregeling wordt ingesteld, niet- tegienataande de weigering van Ulster, is het waarschjgnlyk, dat opstootjes aan de grens niet sullen uitblijven. En als Enge land zou weigeren toe te geven aan de wenschen van den vry-staat, is een herop leving der republikeinsche beweging thans reeds te voorzien. Inmiddels hebben de lersche gedelegeer den heden Londen verlaten en zullen zoo wel ini)ft»btin als in Belfast mededeeling doen vw» hun bevindingen In een met algemeene stemmen aange nomen resolutie verklaart het bestuur van den Deutsche Industrie- u. Handelstag, dat Duitschland in beginsel aan de uitvoering der plannen der deskundigen moet mede werken en dat daarby aan de volgende eischen moet worden voldaan: De militaire bezetting van Duitsch gebied mag slechts worden gehandhaafd, voor zoover zy m overeenstemming is met het verdrag van Versailles; volkomen herstel der economi sche soevereiniteit van het Duitsche Ryk in het geheele Duitsche gebied; vrijlating der gevangenen en terugkeer der ballingen; toepassing der voorgestelde controlemaat regelen uitsluitend in verband met de eco nomische leveringen, voortvloeiende uit de verdragen; geheel afzden van de reorgani satie van het spoorwegbestuur, welke voor de zekerheid van de betaling der oorlogs lusten geenszins noodzakelijk is; principi- eele uitschakeling van buitenlandsche in vloeden op de nieuwe goudbank en beper king van de werkzaamheid van den com mïssaris tot controle der biljettenuitgifte. De Brttsche gezant heeft aan de Griek- sche Begeering kennis ge##ren van de er kenning der republiek JÉOób^Kogeland. Ook Turkije heeft de repuMid# erkend. cultures te maken van den verwekker van het mond- en klauwzeer. Dit opent het voor uitzicht, dat een doelmatige bestrijding van de plaag gevonden zal worden. Prof. Dah- men zet zyn onderzoek dienaangaande voort. BELG1E. Naar we uit vertrouwbare bron verne men, schryft De (Brusselsche) Standaard, zou de Belgische regeering zinnens zyn binnenkort de kwestie der erkenning de jure van Sovjet-Rusland te onderzoeken. Dit besluit zou getroffen geweest zijn na de besprekingen der Sovjet-gedelegeerden met Engelsche staatslieden te Londen en na de onderhandelingen, welke sinds een week te Rerlyn worden gevoerd tusschen de Nederlandsche en Russische ufgevaar- cügden. Vooral deze laatste besprekingen schij nen flink op te schieten en tot een praktisch besluit te zullen leiden. Natuuriyk kan een overeenkomst in dit laatste geval slechts de HoLlandsche handelslui en in 't bijzon der de haven van Rotterdam ten goede ko en Als er by ons maar opnieuw niet gewacht worde totdat Poincaré het ordewoord geeft! FRANKRIJK. Vrouwelijke afslagers. Vooi-taan zuilen in Frankrijk ook vrou wen op veilingen den hamer mogen han- teeren. Het „Journal Officiel" bevat namelijk de bepaling, dat het ambt van „commiasaire priseur" (vendu-meester) van nu af ook voor vrouwen openstaat. Een moordaanslag op een anarchist. n den dood van Philippe BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCH De verwekker van het nw^jjjén klauwzeer. Naar Wolff aan de Germania ontleent, zou prof. Dahmen van de veeartsenykundige hoogeschool te Berlijn er in gesluagd zijn INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Dezer dagen werd te Malakoff, by Parys. de anarchist Faure op straat aangerand en door revolverschoten gewond. Faure was herhaaldelijk als getuige gehoord in de zaak van den dood van Philippe Daudet. Hy ook op het bureau van de „Libertaire met dezen gesproken. Herhaaldelijk had hy, naar hij aan de politie verklaarde, dreig brieven ontvangen, onderteekend „Les jus- ticiers de l'A. F.". En de vorige week kreeg hij er een, waarin stond, dat hij nog maar vyf dagen te leven had. Juist vyf dagen na de ontvangst van dien brief werd de By informatie vernam de „Matia", dat ook by de „Libertaire" dergelyke, op de zelfde wyze omlerteekerule, dreigbrieven De hoofdredacteur van de „Action Fran- Saise", Maurice Pupo, ontkende, door de ondervraagd, beslist, dat de „ca- lots du roi" iets met die brieven (een er van was gericht aan Georges Vidal en Faure gezamenlijk) te maken hadden. Vol gens hem zou de aanslag slechts het ge volg zyn van onderlingen ruzie onder <le ZWITSERLAND. Het spoorwegongeluk bij Bellinzona. Omtrent de vaststelling van de ideptiteit van den gewezen minister Helfferich mel den de bladen, dat dit in de eerste plaats geschiedde door zyn trouwring, waarin zyn naam gegraveerd was. Bovenden werden by de groote bagage zyn papieren gevon den .waaronder ook documenten waren over de schadevérgoedings-quaestie. Het lichaam van de doode is evenals de andere lijken onherkenbaar verbrand. Helfferich was eenige jaren geleden ge huwd met de dochter van den grootindus trieel Georg Siemens; hy had een zoon, die thans twee jaar is. Mevrouw Helfferich was in de villa van haar moeder te Stress achtergebleven en ontging daardoor het tragische lot van haar man en .schoonmoe der. Behalve van Helfferich heeft men nog van acht slachtoffers de namen kunnen vaststellen; de lijken zyn echter niet te herkennen. De niet herkende lijken zullen in Bellinzona in een groot graf moeten worden begraven. De bladen te Milaan maken melding van verschrikkelijke tooneelen, die zich in de brandende waggons hebben afgespeeld. De „Secoio" meldt, dat de geredde reizigers menscheljjke gestalten als brandende fak kels tevergeefs de vlucht zagen nemen. Steeds wanhopiger klonk het geschreeuw der opgesloten reizigera Aan een venster zag men een vrouw, die een kind op den arm had. Haar hulpkreten gingen door merg en been, Tenslotte moest ook zy levend ver branden. Tevergeefs trachtten de geredde passagiers met Ijzeren staven openingen in de brandende waggons te slaan. Voor een venster zag men 7 h 8 personen, die tever geefs trachtten een uitgang te vinden, tot zy tenslotte verbrandden. Een Wolff-telegram uit Bellinzona meldt, dat mevrouw Helfferich gisteren aldaar aangekomen is en het lyk van haar man heeft herkend. Gisterochtend is te Bellinzona een rouwdienst gehouden voor de slacht offers. Het lijk van Helfferich zal, met de nog niet geïdentificeerde lyken, voorloopig naar Ziirich overgebracht worden. Minister Oeser heeft aan de directie van de Zwitsersche bondsspoorwegen te Bern zyn deelneming met het ongeluk betuigd. ITALIË. Een nieuwe vrijmetselarij. De Romeinsche bladen leveren common taar op een scheuring, die zich zou hebben voorgedaan in den boezem van het Ite- Liaansch Groot-Ooaten. De aanstichter zer beweging, de heer Froani, tracht een nieuwe vrymeteelary in het leven te roe pen met een richting, tegenovergesteld aa<n het huidig Groot-Ooeten. In een brief, ge richt tot alle Italiaanache vrijmetselaars loges en tot de vrijmetselaars der geheele vrereM, set de heer FrosM standpunt uiteen, hetwelk is de actie en de vernnt- wnoiddükheld van de nieuwe beweging te scheiden van da actie van het Itnkeaneoh Groot-Oosten. Bovendien deit de heer Pro Jvlarkl 26 Opnieuw ontvingen wij 1217 iid mini zich voor een italiaanache magomueKe traditie opnieuw te aanvaarden, ertoe strekkende de zedelijke vereeniging der menischheid te bereiken door de verbrei ding der Italiaanache gedachte, de bevesti- van de universeelheid van Rome, de verspreiding van de Italiaanache filosofi- he wijsheid enz. De „Temps", ziet hierin een vryanetse- laarsbewegdng in overeenstemming met het BINNENLAND. middelen besmet geacht kunnen wor den dat er door de thans bestaande Re- feeeiingsmaatregelen/ door veehandela ren, boeren, veetransporteurs, nering doenden, bij den veehandel betrokken, e.a., groote financieele schade geleden wordt dat daardoor de handel in vee zeer gedupeerd is? Is Zijn Excellentie bereid, alle af- slcitingsmaatTegelen en veevervoerver- bcden op te heffen, ..Qodat de binnen- landsche veehandel weer kan opleven? Ver. van Ned. Gemeenten. De algemeene vergadering en het coiy.res der Vereeniging van Neder landsche Gemeenten zullen dit jaar ge houden worden te Leeuwarden op 25 en 26 Juni. Toepassing van geldboeten. Binnenkort is de indiening te ver wachten van een wetsontwerp tot her ziening van ons strafstelsel wat betreft de toepassing van geldboeten. Loterijen. Een voorstel van wet tot wijziging n de Loterijwet 1905 is, volgens de Maisbode. in verren staat van voorbe reiding. Salarisverlaging Rijksambtenaren. De verlaging met ingang van 1 Mei. a.s. Het Kon. Besluit afgekondigd. Bij Kon. besluit is, op grond van de overweging, dat het, in afwachting van een algeheele herziening der salarissen noodig is reeds aanstonds eene voor- loopige voorziening te treffen, waarbij uok voor de in dienst zijnde ambtena ren een vermindering van salaris moet worden tot stand gebracht, het volgen de bepaald Artikel I. Met wijziging in zooverre au het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke [rijksambtenaren 1920 (Staatsblad no. 37) met de daarop steunende regelin gen wordt op de wedden van de onder dat besluit vallende functionarissen op den voet van de volgende bepalingen met ingang van 1 Mei 1924 een vermin dering toegepast. Artikel 2. De op 30 April 1924 vol gens de tot dan geldende salarisrege- ling toekomende wedden worden ver minderd a. voor zooRpel betreft 1de gehuwde mannen 2. de overigen, die kunnen aantoo- nen kostwinner van een gezin te zijn eep en ander beoordeeld naar den toestand op 16 April 1924 met ingang van 1 Mei met vijf en met ingang van I October 1924 mei tien ten houder D. voor zooveel betreft hen, die niet vallen onder a, met ingang van 1 Mei 1924 met tien ten honderd, zulks echter met dien verstande, dat voor de Minis ters, Hoofden van Departementen van 2* igemeen Bestuur, de vermindering met tiou ten houder in elk geval aanstonds met ingang van 1 Mei 1924 zal geschie den. Eene overeenkomstige vermindering wordt toegepast ten ann/ie^ van de wedden van met ingang van 1 Mei 1924 ot een lateren datum nieuw benoemde of bevorderde functionarissen zoome de ten aanzien van verhoogingen van wedden, die tm^of na 1 Mei 1924 in treden. Onder we/de worden voor de toe passing van dit besluit begrepen de in de artikelen 19 en 31 van het Bezoldi gingsbesluit bedoelde toelagen. Artikel 3. De vermindering, bedoeW ir. art. 2, blijft voor de in de bijlage van liet Bezoldigingsbesluit genoemde leeraren aait Rijks Hoogere Burger scholen böperkt tot een zoodanig be drag, dat hunne wedden niet dalen be neden naar de in artikel 2 gemaakte onderscheidingen respectievelijk 95 en 90 t n honderd van de som, welke hun als wedde zou zijn toegekomen voir gens de op 31 Augustus 1923 ten aan zien dier leeraren geldende salarisre- gtling. Artikel 4. De ingevolge vorenstaande bepalingen gevonden wedden worden naar boven op tien gulden afgerond. Artikel 5. De bedragen, genoemd in Vief eerste lid van artikel 6 van het Be zoldigingsbesluit, worden met tien ten honderd verminderd. Voor de bedragen van f 100 en f 25, genoemd in het derde lid van vóór- noemd artikel 6, wordt gelezen f 90 en f 23. Aitikel 6. Dit besluit treedt tn wer king met ingang van 1 Mei 1924. De uitbreiding van het mond- en klauwzeer. Schade door regeeringamaatregelen. Door den heer Braat zijn aan den Minister van Binnenlandsche Zakeit en Landbouw de volgende vragen gesteld: Is het Zijn Excellentie bekend dat het mond- en klauwzeer zich da- g< jks ster* uitbreidt en thans reeds voorkomt in bijna de helft der gemeen ten en over geheel Nederland verspreid is dat alle thans nog genomen voor /orgs»- en afzonderingsmaatregelen doel en waardeloos zijn dat alle veemarkten en veevervoer- Aan prof. Klinkl vol ontslag Bij K. B. is, met ingang van 1 Sep tember a.s.. aan ir. J. F. Klinkhamer, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Technische Hoo geschool te Delft. Spoorwegpersoneel. Gistermiddag is te Utrecht de over eenkomst nopens de loonsverlaging door de vijf groote organisaties van spoor wegpersoneel onderteekend, zoodat de ze thans een feit is geworden. -1- MARKTBERICHTEN. ALPHEN a. d. RIJN, 25 April. Spinazie 43—49, postelein 30—31, Brusaelsch wit lof ƒ53, per 100 K.G.; radijs ƒ6, rabarber ƒ8.10—9.10 per 100 bos; kropsla le art 13.1013.80, dito 2e art. f7S0—ll, per 100 stoka. MARKT 39 - OOUDA Zondagsavonds onder leiding van den Heer Groenendaal Jr. Eigenaar, 50 20 A. VAN RUITEN. EERSTE KAMER Vergadering van Vrijdag 25 April. Voorzitter: J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. Interpellatie-aanvrage. Aan de orde kwam de beslissing om trent het verzoek van den heer VAN KOL om verlof tot het richten van een interpellatie tot den Minister van Ko loniën betreffende de rechtmatigheid van het besteden van Indische gelden ior de NeJ. Marine. De VOORZITTER stelde voor dit ver zoek in te willigeu, dit voorstel werd met 29 tegen 2 stemmen goedgekeurd. Voortgegaan werd met de algemeene beschouwingen over de Staatsbegroo- ting voor 1924. De heer DIEPENHORST (a.-r.) be handelde de belastingvraagstukken, waarbij hij eerst t^gen de sociaal-de mocratische theorieën opkomt. Zij ver geten dat de nood zeer groot is en dat uien niet een volledig plan kan volgen, omdat men alles heeft aan te passen bij de omstandigheden. Het gevaar bestaat, dat een krachtige lust om de moeilijk- 1 eden te bestrijden, wel eens leidt tot minder gewenschte daden. Maar daar voor is niemand veilig. De belastingen zijn al zeer ver op gevoerd, 60 en meer procent van het inkomen wordt reeds gevraagd. Over het plan-Wibaut wilde spr. niet uitweiden. Eigenlijk is dit plan al weer verdwenen, nadat het nauwelijks was verschenen. Do heer Wibaut ziet de be- teekenis van de ondernemersbekwaam heid nu eenmaal niet en vindt alle winst conjunctuurwinst. Als het moet verhooging der directe belastingen, als het kan verlaging der directe, dat lijkt spr. de juiste stelling. De heer v.. d. LANDE (r.-k.) verde digde herziening der fiscale tarieven. De heer v. d. BFRGH (v.-b.) achtte samenwerking van allen noodig om het financieele evenwicht te herstellen. Slpr is bereid met de Regeering samen te werken voor dit groote nationale doel. Spr.'s fractie gaat met de belasting voorstellen der Regeering mede in de Tweede Kamer heeft zijn fractie tegen gestemd, omdat hun amendement in za ke den duur der belastingen was ver worpen. Zij Ivad toen geen lust om voor te stemmen. Spr.'s samenwerking met de Regee- img is alleen mogelijk, indien bij de technische herziening van het tarief niet een verkapte of openlijke protectie wordt toegepast. Een herzdenning achtte hij noodig, en het ministerie de Mees ter was voornemens die te brengen. Met instemming citeerde spr. de woorden van Minister van Karnebeek en hij ver trouwt dat de vrijhandel, de voornaam ste pijler van onze volkswelvaart, on aangetast zal blijven. Spr. is ook geen doctrinair vrijhandelaar, maar hij is vrijhandelaai uit volle overtuiging. Zijn ervaringen hebben hem1 vijf en veertig jaar lang gesterkt in die overtuiging. Spr heeft alle soorten van tarieven in allerlei landen zien werken en het eind is. dat het zijn overtuiging is, dat er maar één goed stelsel voor het gan- t»che volk is, en dat is vrijhandel. Men moet het goknoei, gekonkel, geintrigeer ebben gezien bij allerlei protectie, om te weten wat dit stelsel kan geven. STADSNIEUWS. GOUDA, 26 April 1924. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Gouda op Dinsdag 29 April 1924, des namid dags te 7% uur. Aan de orde: Het voorstel tot benoeming van een on derwijzeres aan de O. L. School no. 3. Het voorstel tot benoeming van een on derwijzeres aan de O..L. School no. 6. Benoeming van een lid in de commissie van bijstand in het beheer der Gemeente werken, de commissie van bijstand in het - beheer van den Gemeentelijken Reinigings- Ontsmettingsdienst en de Commissie voor het Woningbedrijf (vacature P. Bok hoven Wzn.). Het voorstel tot benoeming van een as- sistent-brugwachter-gaarder aan de Haas- trechtsche brug. Het voorstel tot reorganisatie van het Uitgebreid Lager Onderwijs. Het voorstel tot overplaatsing van de on derwijzers van de opgeheven O. L. School 5. Het voorstel tot vaststelling van een ver- menigvuldiging8cyfer voor de heffing van de plaatselijke inkomstenbelasting, dienst 1924—1925. Het voorstel tot wijziging der algemeene Politieverordening (verhaal van schade aan kaden of wallen). Het voorstel tot wijziging der algemeene politieverordening (opvolging van door de politie gegeven bevelen in het belang van het verkeer). Het voorstel tot wyziging der verorde ning op den Burgerlijken Stand, en verder voorkomende zaken. Faillissement uitgesproken. De Rechtbank te Rotterdam heeft uitge sproken het faillissement van de handels vennootschap onder de firma P. van der Linden en Co., gevestigd te Gouda en hare individueele leden P. van der Linden, tim merman te Moordrecht en D. Snaterse, tim- ierman, Gouda, 3e Kade 14. Tot curator is Mr. M. de Mol te Gouda. Huldiging van een jubileerenden Brandweerman. De Goudische Brandweer weet zyn man nen te eeren. Gisterenavond is de brand weerman Vincent de Jong, die 25 jaar lang is, op byzondere •andweerkorps gehuldigd. Met de muziek van St. Caecilia voorop is het geheele korps, opperbrand- meester, brandmeesters en brandweerlieden in vrooLyken optocht met fakkels, opgetrok ken naar de woning van den jubilaris in de Keizerstraat. Te 9 uur vertrok de stoet vanaf het Stadserf en trok, door een reus achtige volksmassa begeleid, langs Turf markt, Kleiweg, Kattensingel en Gouwe naar de Keizerstraat, waar de Jong in het gebouiw van den R. K. Armenraad woont Daar in zyn huis heeft de opperbrand- meester, de heer H. J. E. van der Ven, die de kunst verstaat zyn mannen naast piichts- groote ambitie voor hun den jubilaris gecompli- Daar werd verhaald hoe de brandweer zich in den loop der jaren heeft ontwikkeld en hoe goed ze thans, na de reorganisatie, is ingericht, en hoe deze in richting noodig is om van de brandweer goed werk en £oede resultaten te kunnen verwaehten. Onder dantog«tu« VIMr de gewaardeerde diensten aan de brandweer bewenen, overhandigde de heer Van de Ven den jubilaris een gouden horloge, waarm een inscriptie is aangebracht. De heer de Jong dankte zyn chefs en col lega's voor de waardeering hem betoond. Na een vriendelijk onthaal trok de muzikale optocht weer naar het Stadserf, waar ze ontbonden werd. De wedstrijden van de G. V. B. Onze sportverslaggever deelt ons nog mede dat in het program van de G. V. B. twee wijzigingen komen. Uitgesteld: Haastrecht 2Schoooh. 4. Ingelast: Schoonhoven 4Sitolwyk 2, 2 u. Aangezien ons blad waarin de sport is opgenomen reeds was afgedrukt, brengen wij dit hiermede onder de aandacht van de sportliefhebbers. Voetbalwedstrijd België—Nederland. Wy vestigen er de aandacht op, dat de wedstryd BelgiëNederland, die Zondag middag te Antwerpen wordt gespeeld en al daar te 3 uur aanvangt, dank zy onze be trouwbare draadlooze telefoon, vanaf half vier in den namiddag aan ons bureau kan worden gevolgd. De techniek vordert zoo snel, dat in de toekomst wellicht inplaats van de beschrij ving van den wedstrijd, die in het buiten land plaats heeft, de geheele wedstrijd in beeld Wan worden getoond als een getrouwe film-nabootsing van wat daar heel ver op het groene veld gebeurt Maar zoover zijn we n u nog niet, al is, wat thans gegeven wordt, al een buitengewone interessante i Groot» Schouwburg. Dir. FRITS KLEINBLOR8EM. Door het enorm succes nogslechts een enkele populaire Voorstelling van de Schlager Operette Dinsdag 89 April 8 uur. POLD1 REIFF in de Hoofdrol. Deze Operette wordt in 't Hollandsch gespeeld. Vermindtrde prijseoLo|e ea Suite» fl.Balcon f0.60, Galerij f0.40, plu» rechten. Een tweede opvoering van „Miss Blanche". Het gezelschap van Poldi Reiff zal Dins dagavond, 29 April, in den Schouwburg een tweede opvoering geven van de succes ope rette „Miss Blanche". Wie eens een avond wil lachen en zich kostelijk amuseeren, ver- auime niet er heen te gaan. Afls bijzondere attractie zal, zoo verne men wü, eiken bezoeker een cadeau wor den aangeboden. Voor bijzonderheden verwijzen wy naar t(e advertentie in dit nummer. Ons nieuw Feuilleton. Mocht het gisteren afgeplaatste feuille ton „Door smart gelouterd", van Halliwell Sutcliffe in bijzondere mate de belangstel ling onzer lezeressen en lezers hebben, het nieuwe feuilleton dat heden aanvangt, ver dient wederom de aandacht van onze ge trouwe lezeressen en lezers en zal hen zeer boeien. De roman, die thans als feuilleton wordt geplaatst draagt den titel „Roman tiek" en is van de jgevierde Duitsche schrijf ster Olga Wohlbruch, wier werken grooten opgang hebben gemaakt. Deze roman speelt in den tyd toen in het Russische Ryk het machtige Czarenregime den scepter voerde. Het werk bevat tal van schitterende episoden, en is zoo boeiend ge schreven, dat dagelyks zeker met verlangen het spannend vervolg wordt tegemoet ge zien. Deze roman verschynt in de geautoriseer de vertaling van Mevr. Wesselinkvan Rossum en is mitsdien door de auteurswet beschermd, zoodat overname verboden is. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Alkmaar geeft aan belanghebbenden in overweging de noodige omzichtigheid te betrachten by in het relatie treden met Willem de Graaf, geboren te Barsingerhorn 26 Maart 1896, bouwundig opzichter, thans vermoedelijk verblijvende te Arasterdam. Bedoeld persoon schynt gedurende den laatstqp tyd fles- schentrekkers praktijken uit te oefenen. De Commissaris van Politie te Alfen a. d. ltyn waarschuwt niet in handelsrelaties te treden met Joh. Krumpelman, koopman, wonende te Alfen a. d. R., Julianastraat 74, alvorens inlichtingen by hem te hebben in gewonnen. Heropening Kleine Kerk. Het Predikbeurtenblad bericht, dat de Kleine Kerk niet op Zondag 4 Mei, doch op Zondag 11 Mei zal plaats hebben. Mond- en klauwzeer. Ten stadhuize is in de afgeloopen week aangifte gedaan door een drietal landbou wers hier ter stede van het voorkomen van mond- en klauwzeer onder hun vee. Het Goudsche fonds tot voorziening in de onkosten van ziekenhuisverpleging. Het Bestuur van het Goudsche fonds tot voorziening in de onkosten voor ziekenhuis verpleging maakt per advertentie bekend, dat Maandag a.s. de eerste contributie zal worden geïnd, zulks voor de gx>ede rege ling van de administratie. Thalia Theater. Het hoofdnummer „Bloed en Zand" is een stierenvechters-roman van Vincente Blasco Ibanez, verfilmd zooals verschillende ro mans van dezen auteur in beeld zyn ge bracht: met goed gevolg en met dezelfde climax die de meeste boeken van Ibanez kenmerkt. Er is overvloed van dankbare gegevens in het land waar bandieten zich in de bergen schuil houden, waar stierenfokkers en mata dors veel geld verdienen en waar het bloed yan de menschen sneller stroomt. Rudolf Valentino is een hoogst merk waardig filmartist wiens elegance altijd weer boeit en wiens spel neerkomt op een, minimum van beweging en een vermydingj van alle uitersten en alle excessen. Hyl speelt de hoofdrol op de eenige manier, die de uitbeelding van een matador op het witte doek mogelyk maakt zonder belachelijk te worden. Het spel der overigen is juist, pit tig en interessant. Het geheel is een span nend en schitterend filmwerk, waarin voort durend de hand van een knap regisseur wordt gevoeld. Het byprogramma geeft een klucht in een acte „Een dubbeltje in de Gleuf" en een aar dige trucfilm „De Slimme Jager" als extra nummer. Het Journal bevat o.a. een oefenwedstrijd van Nederlandsche schermers voor de Parij- fcne Olympiade, waarin de Europeeache kampioenen op degen en op sabel, de heeren W. Brouwer en A. E. W. de Jong; de nieuwe motorpont van Lent op Nijmegen; de Pier Pandertempel te Leeuwarden; wethouder Wibaut en L. ChriHpyn Sr., die zijn gouden I tooneeljubileum viert I Examen Boekhouden en Handels correspondentie. Op 16, 17 en 18 Juni a.s. zal hier ter ste de en in 25 andere gemeenten het 34e prac- tyk-examen in boekhouden en handelscor respondentie worden afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswe tenschappen. Het examen voor hoofdboekhouder zal in het najaar worden afgenomen. De beer Dr. S. S. Hoogstra, directeur der R. H. B. S. is examenleider. Politiehondenvereeniging „Dresseerclub Gouda". De Politiehondenvereeniging „Dresseer- club Gouda" houdt hedenmiddag te half vier een demonstratie op het Kazerneplein. Teneinde belangstellenden en leden der bovengenoemde club te laten zien wat door een gediplomeerde politiehond kan worden gepresteerd en welk een machtig wapen hy is, heeft de Vereeniging uitgenoodigd den Heer C. W. H. Croes uit Rotterdam, oud-Opperwachtmeester der Koninkl. Mare chaussees, een der meest bekende dresseurs uit ons land: die mede uit propaganda voor het gebruik van den Politiehond een zyner honden zal laten werken. Arbeidsbeurs. De directie van de Arbeidsbeurs verzoekt er nog eens de aandacht op te vestigen dat deze instelling by elke aanvraag, zoo wel om mannelyk als vrouwelijk personeel hare bemiddeling geheel kosteloos verleent en den werkgever de keuze laat over de aanneming van de hem geschikt lijkende personen. Dat deze instelling als districtsarbeids beurs contact houdt met de corresponden ten in haar district, omvattende 24 omlig gende gemeenten. Dat de correspondenten der gemeenten fumgeeren als kleine plaatselijke arbeids beurzen, die van een aanvraag om perso neel .waaraan de districtsarbeidsbeurs niet kan voldoen, door deze direct worden in kennis gesteld. Dat bovendien de districts-arbeidsbeurs by aanvragen om personeel, waaraan door haar niet of niet direct kan worden vol daan, zich wendt tot de Centrale Ryks- Arbeidsbeurs te 's-Gravemhage, die zulke aanvragen binnen 2 maal 24 uren ter ken nis brengt aan alle arbeidsbeurzen in Ne derland Dat hierdoor in den korst mogelijken tyd de grootste publiciteit aan aanvragen om arbeidskrachten wordt gegeven en meestal door ruime aanbiedingen hierin kan worden voorzien. Dat doorgaans uit alle vakken arbeids krachten staan ingeschreven, de bekwamen zoowel als de minder bekwamen, wyl ve len lid zyn van een Werkloozenkas en krachtens reglementaire bepalingen ver plicht zyn zich by eventueel e werkloosheid onmiddellijk te doen inschrijven by de ar beidsbeurs, willen zy recht op uitkeering doen gelden, een ei-sch die ook gesteld wordt in de Gemeentelijke steunregeling alvorens steun kan worden verleend. Dat eventueel niet-leden een er Werkloo zenkas, volgens onze ervaring in verhou ding een even ruim gebruik maken van de arbeidsbemiddeling, zoowel geschoolden als ongeschoolden, waardoor er dus voor de werkgevers in den regel voldoende keus zal zyn. Dat zoowel leden eener wekLooeenkas die uitkeering genieten, als zy, die steun ont vangen van de Gemeentelijke steunrege ling verplicht zyn hun door de arbeidsbeurs aangeboden passend werk te aanvaarden en by weigering daarvan uitkeering of steun wordt onthouden. Dat zooveel mogelyk omtrent vakbe kwaamheid enz. naar de ingeschreven per sonen wordt geïnformeerd, waardoor aan H.H. Werkgevers veel tyd en moeiten wor den bespaard en door de beurs kan worden nagegaan of ingeschreven werkzoekenden aan d« eischen, die bij aanvragen om per soneel worden gesteld, voldoen. Dat aan de Ryksarbeidsbeurs verbonden is een vakafdeeling, betreffende arbeidsbe middeling voor het Hotel-, Koffiehuis- en Restaurantbedrijf en een voor handelsrei zigers en handelsagenten, bedde onder vak kundige leiding, by wie door bemiddeling der beurzen alle aanbiedingen betreffende deze branche inkomen en alle aanvragen om personeel kunnen worden toegezonden, waarvoor aanvraagformulieren kosteloos by de beurs verkrijgbaar zyn. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Lyst van 23 April 1924. Aanbiedingen van werkzoekenden. 16 aardewerkers en pypmakera, 11 letter zetters, 5 drukkers, 1 gieter, 3 plateelschil ders, 1 plateelbewerker, 1 garneerder, 1 zet- ter-drukker, 1 staazer, 1 boekdrukker, 12 grondwerkers, 1Ü hedera, 19 opperlieden, 16 timmerlieden, 1 gasfitter, 2 steenhouwers, 1 leert, timmerman, 1 metselaar, 2 schil ders, 1 werkt teekenaar, 1 opz. teekenaar, 4 houtdraaiers, 1 stoffeerder, 5 kistenma kers, 2 beiteere, 6 meubelmakers, 1 zager, 2 stoelenmakers, 1 witwerker, 6 mach. houtbewerkers, 1 zeilmaker, 1 echeepstui- ger, 2 kleermakers, 5 bleekereknechten, 1 waterfitter, 1 aanhouder, 2 schoenmakers, 4 monteurs, 8 scheepsklinkers en yzerwer kers, 1 ketelmaker, 2 gieters (metaal), 4 machinisten, 4 mach. bankwerkers, 2 sme den, 7 stokers, 1 kopergieter, 1 halfwas koperatager - fitte r12 blikslagers en lak kers, 2 electriciens, 1 inatrunw hulpmonteur, 2 draaiers, 1 loodgieter, 4 touwslagers, 11 textielarbeiders, 2 maken- wevers, 15 suikerwerkers, 7 brood- e» ban- ketbakkera, 62 tabaksbewerkers (sigaren makers, sorteerders, plakkers em), 7 tuin lieden, 20 pakhuis-, 2 expeditie- en 9 «chip persknechts, 3 reizigers, 1 winkelbediende, 8 koetsiers, 14 kantoorbedienden, 2 houders, 187 transport- en fabneloiarbei. de ra, 1 tuinman-chauffeur, 3 chauffeurs. Aanvragen werkgevers. 1 kleermakersleerling, 1 dagdienstbode (14 k 15 jaar), 1 winkelmeisje (14 k 16 jaar), 1 halfwas drukker, 2 kleermaker», 1 dagdienstbode, 15 sigarenringsters en ta baksetri peters, allen te Gouda. Gegadigden worden verzocht zich onmiddellijk by de Arbeidsbeurs, Nieuwe Markt 30, aan te Burgerlijke Stand. GEBOREN: 22 April: Leent je, d. v. A. van Wijk en M. Bteyenberg, Naaierstraat 5; 23 April: Susanna Theodora, d. v. J. A. Smitskamp en C. M. Hammer, N. Haven 158; 24 April: Johanna, d. v. P. Rabouw en M. A. Kastelein, IJssellaan 60; Johannes, r. F. de Gruyl en D. Blok, Komyn- steeg 65. ONDERTROUWD: 24 April: W. L. Rin kel en S. M. van Wilgen. J. Lourier en C. J. Koemans. W. J. Nieuwenhuyzen en S. M. de Jong. I listen-quartet): LTmnneur au Christ, H. 1 SchUltz; Gloria, J. Haydn; Fantasie drama- I tique, Richard Sell; Air pastoral, Richard Sell; Deux chants catholiques, arr. van N. A. Bouwman; 1'Absence, F. lessle. Voor het vocale gedeelte van den avond zorgt de heer Jan van Miltenburg (tenor), die de volgende nummers ten gehoore sal brengen: La Fille du far West, Puccini; Elégie, Massenet; Liefde, C. van Tusschen- broek; Pour un baiser, Paolo fosti; Groete, Godfried Mann; Smart, aria uit Tosco, Puc cini. 26 April, 7Vk uur. Eindbal voor de leerlin gen van Mies Gayford. 27 April, 7% u. num. Zaal Kunstmin Soc. Ons Genoegen. Feestavond Nederl. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken. 29 April. 1\ uur. Raadzaal Stadhuis Ge meenteraad. I Ajpril. 7^4 uut n.m. Raadzaal Stadhuis, Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken. 2 Mei, 8 uur. Remonstrantache Kerk. Frau- «che lezing van den heer F. Peyronel uit Turyn, over de Waldenzen. Zondagmiddag van 36 uur Thé Dansant ia „Ons Genoegen" voor de leden en hunne huisgenooten. Avond- en nachtdienst apothekers. De apotheek van de firma Weyer, Gouwe 131, is deze week "tot en met Vrijdag 2 Mei, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor recepten). Zondag 27 April. GOUDA. Remonstr. Kerk. 10 Mi u. v.ra. Dr. L. J. v. Holk. „Raak my niet aan". St. Janskerk. 6 u. n.m. Ds. J. Borger. Luthersche Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon, doopen. Geref. Kérk. Turfmarkt. 16 u. v.m. Ds. T. Sap. 514 u. n.m. Ds. W. Veder. Kattensingel. 10 u. v.m. Ds. W. Veder. 5% u. n.m. Ds. T. Sap. Geref. Gemeente. Turfmarkt. 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Preeklezen. Leger des Heils: 7 u. v.m. Bidstond. 10 u. v.m. Heiligingsdienst. Ensign J. U. C. Stastra. 4 u. n.m. OpenluchtmMtiag by de Sluis. 7.80 u. n.m. Groote openbare Heilssamen- komst en strijd voor zielen. Ensign J. U. C. Stastra. BERKEN WOUDE. Ned. Herv. Kerk. lOtt u. v.m. Ds. J. N. v. d. Heyden. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Steenbeek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk. Geen dienst. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7Mi u. n.m. Ds. M. B. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. J. W. Roobot. Geref. Kerk. 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer L. ten Kate van Kampen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. Rookers uit den Haag. Geref. Kerk. 10 u. v.m. Preeklezen. 2% u. n.m. Ds. J. Joh. Wielinga van Wad- dinxveen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. Lekkerker- ker uit Delft. Evangelisatiegebouw. 8 u. n.m. Ds. Lekker- kerker uit Delft HEKENDORP. Ned. Herv. Kerk. 7% u. n.m. Ds. IJsebrands. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. B. G. C. Steenbeek te Suawoude. Remonstr. Kerk. 10 u. v.m. Ds. Houtgast. OUDERKERK a d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. u. vjn. en 7% u. n.m. Db. G. Lans. NIEUWERKERK a d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. N. Luyendyk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. de heer W. G. de Jonge, G. O. te Boskoop. GOUDA Donderdag 1 Mei n.m. 7% u. Gebouw tot Heil des Volks v. d. Vereeniging Calvljn, Ds. H. J. Schuppen van Groot Ammers. MUZIEK. Radionieuws. Programma's voor Zondag. 's-Gravenhage (PCGG, 1060 M.) 36 con cert door „Het Haagsche Sextet": Abschied der Gladiatoren, H. L. Blankenburg; Wie schön hat der Herr Gott mein Treptow ge- macht, Viktor Corziliua; Le Sheik, Ted. Snijder; Rhapsedies Hoagroiaen, Fr. LiBzt; Mellow Moon, Wendell and Halt; Benedic tus Mackenzie; Sweet Peas, Antonis Parera La femme a la rose, Caston Cabroche Chant du soir; Die Uhr, Carl Loewe; Ber- geuse tendre, Leo Daniderff; Husaren At- tacke, Mex Oscheit Hilversum (NSF, 1050 M.) 8—10 concert door hot Amsterdamsch instrumentaal DAMRUBR1EK. Onder redactie van de Damclub „Gouda" Oplossingen worden ingewacht bij den Secretaris, Stejjnkade 27, of het lokaal der club, Markt 40. Oplossingen moeten worden Ingesendwn uiterlijk Dinsdag 6 Mei. De oplossing zal worden vermeld Zator- tag 10 Mei. Probleem no. 185. Zwart schijven op: 5, 7, 8, 10, 17/20, 22/24, 27, 28. Wit schijven op: 16, 81, 38/35, 36, 37, 39, 41, 45, 47, 50. Probleem no. 136. i Wk £1 Zwart schyven op: 1, 2, 4, 6, 7, 9, 12, 14, 18/23. Wit schyven op: 25, 20/34, 36/41, 48. De oplossing van probleem no. 131 is: Wit speelt: 29—24, 39—33, 40—43, 26—21, 22—18, 21 3, 3:7. De oplossing van probleem no. 132 is: Wit speelt: 37—32, 31 11, 39—33, 25—20, 4843, 45—40, 29—24, 26—21, 36—31, 41 :1. DAKMttT.) iN bliNArt AAjufcL SYNDICAAT IN JfiKN LAND- EN TUIN DOUW. De invloed van den melker op de melk en vetproductie. Het ih een bekend feit dat een boer niet gaurno ziet dat een ondeekundige een zijner koeien melkt. Wie ab leek het meiken wei eens geprobeerd heeft, zat bij ervaring weten, dat de dieren liet terstond merken wanneer er eeu vreemde aan den gang is en zij zullen aanvankelijk de melk, wat men noemt „ophouden' Maar niet alleen onbevoegden, ook slechte metkers kunnen veel bederven. Het is niet zonder reden, dat men te genwoordig meer en meer het nut van goede melkers inziet. Up verschillende pxaatseu in ons land wordt thans gele genheid gegeven, het meiken op daar toe dienende cursussen te leeren. Hoe meer goede meikers ons land rijk is, hoe meer dat aan de totale meikop- brengst ten goede zal komen. Prof. Th. Henckel, een Duitsch land bouwkundige, heeft reeds vroeger door vergelijkende proeven een goeden en een slechten melker aaugetoond dat de manier van melken lang geen onver schillige zaak is. Volgens een mededeeling in „De Veldbode nam hij een proef inet 12 koeien, die den eenen dag door een goeden, deu anderen dag door 'n slech ten melker worden gemolken. Melkop- brengst en vetgehalte werden nauwkeu rig bepaald. De uitkomst was zeker verrassend, want terwijl de goede melker van de 12 koeien 113.9 k.g. melk met een vet- hoeveelheid van 4457.0 gram won, ver kreeg de slechte melker daarentegen niet meer dan 983 k.g. melk roet 3039.4 gram vet. Voor lederen dag, dus voor alle 12 koeien sloeg de schaal ten gun ste van den eersten door, die voortdu rend meer melk en een grootere vetop- brengst wist te verkrijgen. Het verschil is ten slotte 15.6 k.g. melk en ruim 1427 gram vet, wat neerkomt op een grootere boterproductie van ongeveer 1.7 k.g en aan afgeroomde melk en ivuinemelk van 14 k.g. f Die zaak is dus niet zonder belang. ONZE KOLONIËN. Controleur van Aanholt verdronken. Een AneU-talegram meldt dat de laaUte volgauto van den landvoogd ia Bandjermn- an geslipt en te water is geraakt De in zittende controleur A. L. van Aanholt on de chauffeur zijn verdronken. Mevrouw Weker, echtgenoot» van den algemeen se cretaris, en kolonel Brewer, adjudant van den landvoogd ea intendant van het Huis van Z. E AMERIKA. WASHING f ON, 86 April. Tt Washing ton heelt tich een tuiantioei syndicaat ge vormd met no| doei. alio mogeiyke lactii- toiten te verlraam voor het verstrekken da nieuwe Duitsche PARIJS, 26 April. Gedelegeerden van de Conunisaia van Herstel hadden gisteren een bespreking met Morgan, welke besprekin gen heden worden voortgezet. Volgens de Echo de Paris hebben heden onderhande lingen plaats met don Britschs^ financier Nor taan over de plaatsing van dg.,DuibNk« leening van 866 millioen goudpafA, tel gen* het plan van de Commissie van Des kundigen. Poincaré had gisteren een on derhoud met den Britechen ambassadeur. UlstermiUdag woedde er ouder de gemeente üjraehot een hevige Uoucfa- brund. Veie hectaren bouch gingen in de vlammen om. Met vermiste K. L. M. vliegtuig. De watervliegtuigen van de Uoyal Air zijn van hun onderzoek boven het Ka naal en de Noordzee teruggekeerd. Zij meldden niets van het vermiste Neder landsche vliegtuig te hebben ontdekt. Ook uit 'Helder ontvingen wij beridit dat de inarinevliegtuigen utdaar zijn te ruggekeerd zonder eenig spoor vgu bet verdwenen toestel te hebbeu gevppden. üemeld wordt dat een Lngelsohe nia- chin nabij de Zandbank Goodwill olie beeft zien drijven en vermeende iets te hebben gezien dat op een wrak leek. Algemeen wordt thans aangenomen dut het vliegtuig verongelukt ia. Met den bestuurder van het vliegtuig den piloot A. Pijl, zijn bij dit ongeluk om het leven gekomen de beide pussagiers de heeren W. J vun Hian, een poon van den heer W. H. J. van Hien, waar nemend directeur der Rijksbelastingen te Amsterdam. Hij is gehuwd en woont te Folkestone, van waar hij dezer da gen naar Amsterdam zou terugkeeren, en de heer C. Modderman uit Amers foort, een ingenieur die zich den laut- ,tei- tijd toelegde op de architectuur. Hij ging meer malen voer zaken naar Londen en had reeds eerder de reis pur K.L.M geauMkt. Thans was de heer M ook weer voor zaken uuar Engeland gegaan en had aanvankelijk plan om per boot terug te koeren. Hij is onge veer 40 jaar en laat een vrouw met een kindje achter. WISSELKOERSEN. 25 April 26 April Londen 11.76% 11.77 Serlüa '^7', 0.61% 0.61 Parijs 16.97% 17.06 Brussel 14.45 14.60 Weenen 0.0037 0.0038 Kopenhagen 45.45. Stockholm j 70.65 70.70 Chriatiania ,wjf 87.40 37.26 New-York 2.68% 2.68% N iet-of ficteeL Praag 7.02% 7.00 Madrid 87.60 37.20 Milaan 12.02% 12.— Markenbiljetton 65 cent per billioea, Kro- nenbiljetten 65 ct. per 1000, per 10000 45 et Beuraoverzicht. Het zaatinverkeer op de effectenbeurs wa., vandaag vrijwel tot stilstand geko men. Tenminste viel op de meeste af- deelingen van liandel niet veel te be merken. Scheepvaartaandeeieo zorgden gelukkig voor eenige afleiding. Verder waren het de bekende courante soorten Waarin) nogal wat opging. Algesneen ti aden koopers op den voorgrond met het gevolg dat over de geheele linie een koersavans werd behaald. Van de oliewaarden waren Koninklijke prijs houdend, evenals Geconsolideerd an, die overigens maar weinig veranderd wa ren. De affaire in suiker was minimaal en de noteeringen die tot stand kwa aien verschilden weinig met die van gisteren. Rubber weinig bijzonders. Ta bakken weinig belangstelling eè op de laagste koersen van gisteren. Prolongatie RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 20 April. Hoogste stand 766.0 te Stenseele. Laagste stand 738.6 te Valencia. Verwachting Zwakke tot matige zuidoosten tot zuidwesten wind. Gedeel telijk bewolkt. Waarschijnlijk eenige regen of onweer. Weinig verandering in temperatuur. •3 Licht op. r*rf au 26/27 April fe ADVRRTENTIEN. vu! 14* i •praams Uppaa. nm kaid. koidvancUI- foria», Uavaa, kantaa, mraa, opoa kM- aan. ptfaHlta Hwfrad. ia uttwoadim Zalf vaa jSFllajrfs W Vaafcr««taar i 71 eaat Ml ------- Mil

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 4