nijli tap tagirsctaL HENtl C. J. DE MAN WINKELCHEFS. RALEIGH MOTOR. l Noordepf, Kleiweg 12, Gouda, Tel. 602 Groot Nationaal Concours WINKELCHEFS. STRIJKJE De laatste Nouveaute's N.V. Midi Etibliiiaent „GOUDA' Café-Restaurant „Harmonie" UoBrloopind verwarmde Biljirds PREDIKBEURTEN. LAATSTE BERICHTEN. beu» van Amsterdam, INSCHRIJVING Prachtgordijnen Amerik. Gasfornuis Tiendeweg 4. Gevestigd Bloemenmagazijn „ROZA" Groote firma in de Levensmiddelenbranche vraagt voor hare filialen in ZUID-HOLLAND en UTRECHT eenige flinke Vereischten zijn: Bekendheid met het kruideniersvak, goed verkooper, gehuwd, van goede getuigen voorzien en een borg kunnende storten. Brieven onder No. 1540, bureau van dit blad. Hf Bezoekt allen het "Vl Zomerkermis Concert. Na afloop 6R00T VUURWERK. Da booprakingon tuaaoh'n da D.Datioaialen an da middanpartijan. De kabinetscrisis in Frankrijk. Sluiting van de Kruppfabrieken. Blindenzorg en werkverschaffing in Engeland. Parlementaire controle De besprekingen op uitnoodiging van de Duitfiche Volksparty tusschen de Duits^h- nationalen eenerzyds en de middenpartijen anderzijds hebben gisbaren den geheel en dag geduurd en zullen ooi vandaag w< voortgezet. Grondslag van de besprekingen was het door dè middenpartijen ontworpen buitenlandsch politiek program. 'In parlementaire kringen beschouwt de politieke situatie als niet ongunstig. Men heeft sterk den indruk, dat de leiders der Duitech-nationalen er ernstig naar sti om met de middenpartijen tot overeent ming te komen. Afgewacht dient te gorden of de meerderheid van de Duitschnationale fractie het daarmede eens zal zijn. De slissende fractievergadering van de Duitsch- nationaien zal Maandag worden gehouden. In de vergadering van gisteren werdeu breedvoerige besprekingen gehouden over de zakelijke grondslagen eener gei schappelijke regeeringsvorming. De perso- nenquaestie werd opengelaten. De middenpartijen gaven ak haar ning te kennen, dat de rapporti» der kundigen een grondslag vormen voor de op lossing der Herstelquaestie en dat op deze basis moet worden voortgewerkt en zij heb ben de aanvaarding van de deskundigenrap porten in hun geheel voorgesteld. Omti de bizonderheden zal slechts worden on< handeld in geval van tegenstrijdigheden en onduidelijkheden en wanneer voor de uit voering der rapporten wetgevende maatre gelen noodzakelijk zijn. Overigens worden in het program zekere voorwaarden gesteld, zonder welker vervul ling aan de uitvoering van de rapporten van Duitsche zijde niet kun worden gedacht. Daartoe behooren het herstel van het Duit sche bestuur in de bezette gebieden, herstel der douanegrens in het Westen, onbeperkte souvereiniteit van het Rijk ten opzichte van de spoorwegen in het bezette gebied, terug keer der ballingen, vrijlating der gevange nen en ten slotte militaire ontruiming van het Ruhr- en sanctiegebied. Dit laatste zal de Duitsch nationalen wel wat toeschietelijker maken en men kan aun- nemen, dat Stresemann met deze belofte stellig de Dutysch-nationaleri in het gevlei zal komen en de uiteenzettingen van Stre semann kunnen misschien bij de pogingen om een kabinet samen te stellen, waaraan ook de Duitsch-nationaien deelnemen, den doorslag geven. Er zijn n.l. bij de Duitsch-nationaien twee stroomingen: de onverzetlelyken, die van geen aanvaarding willen weten, tenzij met reserves van beteekenfe en de meer redelijk denkenden, die meenen, dat de politieke si tuatie meebrengt, dat de rapporten moeten worden aangenomen. Het is nu de vraag, welk inzicht bij de besprekingen, die heden met den minister van Buitenlandsche Zaken worden gehouden, zal overfaeerschen. Daar van hangt af, of aan de politieke crisis een eind zal worden gemaakt Zeker is het in dat geval, dat de geallieerde mogendheden al leen op een schappelijke wijze zullen willen onderhandelen met een Duitsche regeering, die zich, zonder een slag om den arm te Aouden, stelt op den grondslag van de rap porten der deskundigen. Het iswdan ook ten zeerste te hopen, dat het bedachtzame en weloverwegende element onder de Duitsch- nationaien de overhand krijgt. Mannen als i, Hergt, Prof. Dr. Hoetzsch, Duitsch-natio- nale leiders van naam, nemen b.v. tegenover de rapporten der deskundigen een gezond standpunt in, maar in radicale Duitsch-na- tionale en deutsch-völkische kringen wordt hun deze houding ten zeerste kwalijk geno- In Frankrijk zullen de socialisten zeer waarschijnlijk niet deelnemen aan de Re geering, maar dit besluit zal, naar algemeen wordt aangenomen, Herriot niet weerhouden liet premierschap te aanvaarden, om dan een ministerie uitsluitend uit partijgenooten en onmiddellijke geestverwanten te vormen. Hijzelf zal dan zeker buitenlandsche zaken nemen, hetgeen de reden is geweest voor Briand, die hiervoor indien hij meedeed speciaal aangewezen zou zijn, om zich terug te nekken. Of^cieel is bekend gemaakt, dat Painlevé de candidatuur voor het voorzitterschap der Kamer aanvaardt, hetgeen zeggto wil, dat hij ook gekozen zal worden. Recnts merkt men met vreugde op, dat dit het einde schijnt te beduiden van de campagne tegen Millerand, omdat Painlevé dezen immers op het Elysée zou hebben moeten vervangen indien hij zou heengaan. Dit is echter nog zoo zeker niet, want het eerste kan Painlevé hoe langer hoe moeilijker. Was het giste- ren de directie van de August Thyssen fa brieken die gisteren in verschillende werk plaateen heeft doen aanplukken, dat, ten gevolge van gebrek aan kolen, het bedrijf van hedenmorgen zes uur af, moet worden stopgezet, eenzelfde mededeeling werd ge daan by het Walzwerk Binslaken en in de bedrijven van het Thyssen-concern te MÜhl- heim a. d. Roer. In totaal worden daardoor 20.000 arbei ders en verder personeel werkloos. Eon zeer klein gedeelte der arbeiders blijft aan den gang, om de noodzakelijke werkzaamheden te verrichten. Ook het hoogovenbedryf werkt slechts met een minimum aantal werkkrachten. Een deel van de gietstaal fabriek der Krapp-Werke moest wegens kolengebiek hedenmorgen en het andere deel zal mor gen worden gesloten. De Regeering heeft het verleenen van steun aan de stakers verboden, en ais ge volg daarvan hadden te Gelsenkirchen op- nieuw relletjes plaats, waar de politie met de blanke sabel tusschenbeide moest ko men. Onder de betoogers bevonden zich vele vrouwen. Die mijnwerkers trachten ook de trans portarbeiders in de beweging te betrekken die moeten weigeren Engelsche kolen te vervoeren. Te Duaseldorf hebben zij dit reeds geweigerd. O O Het Britsche Lagerhuis heeft met alge- meene stemmen de tweede lezing van het wetsontwerp aangenomen, betreffefuie het pensionneeren van en het verschaffen van arbeidsgelegenheid aan blinden en oorlogs invaliden. Het ontwerp beoogt inzake blindenzorg de leeftijdsgrens, waarop blinden pensioen kunnen krijgen, te verlagen van 50 tot 30 jaar en worden de autoriteiten verplicht ten behoeve der blinden werkplaateen en tehuizen beschikbaar te stellen. Het ont werp werd aanbevolen door een blind lid van het Lagerhuis, den heer Martin. Ry de behandeling van het initiatief voorstel in zake indienstneming van oor- logsinvaliden werd de tweede lezing voor gesteld door den conservatief Pielou, die op krukken loopt. Hy bracht hulde aan de werkgevers, die op de z-g.n. „Kings roll" voorkomen, omdat zy vrijwillig een zeker aantal oorlogsinvaliden in dienst hebben ge nomen. Hy zeide, dat er thans 28000 werk- jrs op deze „roll" staan, die 330.00Ü invaliden in dienst hebben op een totaal van 680.000. Een groot aantal leden van het Lager huis, waaronder vele liberalen en arbei ders en enkele conservatieven, heeft den wenach te kennen gefgeven, dat gelegenheid zal worden gegeven tot het houden van een debat over de parlementaire controle op buitenlandsche zaken. Dienovereenkom stig hebben zy een motie ingediend, behel zende dat met vreemde staten geen diplo matieke regelingen of overeenkomsten wor den gesloten, waaruit rechtstreeks of in direct verplichtingen voor Engelang voort vloeien, zonder toestemming van het par lement, en dat geen voorbereidingen tot samenwerking in een oorlog met de ver schillende wapenen van een vreemden staat wettig zullen zijn, wanneer zij niet steunen op zulk een regeling of overeenkomst. Wanneer de motie wordt aangenomen, zal er mededeeling van worden gedaan aan alle staten, waarmede Engeland diplomatieke betrekkingen onderhoudt, en ook aan den Volkenbond. INGEZONDEN MEDEDEEHNGEN. worden steeds gebracht door het Telefoon 131 - Markt 25. STADSNIEUWS. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Hagei een voet hoog. Uit de omgeving van Reutiingen en Ho- henoollern komen berichten van buitenge woon zwaar onweer en schade veroorzaakt door regen on hagel. Lenige personen zyn door den bliksem gedood en huizen zyn in brand geraakt. De oogst heeft ontzagge lijk veel schade geleden. Te Weilheim by Hechingen stonden de straten 2 M. onder water. Het riviertje de Starzei by Rangendmgen werd een groote stroom en sleepte bruggen in zyn vaart mede. Veel vee verdronk. Ook uit het Schwarzwald komen berichten van zwaar jer. By Schwerdnita in 'Silotië is tijdens een hevig onweer de hagel een voet hoog ge vallen en herschiep het landschap geruimen tyd in een yswoesterny. De Franschen te Duaseldorf. Naar de „Frankf. Zitg." meldt, hebben zeer goed eerst tot president der Kamer <je Franschen het protest van het Dussel- en daarna tot president der Republiek ge kozen worden, en ten tweede zou eventueel ook Doumergue, de radicale president van den Senaat voor het Elysée goede kans heb ben, omdat de Senaat en bloc vóór hem stemmen zou en zijn meer gematigde figuur ook de centrumpartijen niet erg verontrus ten zou. Gezegd kan dan ook worden, dat de radicalen hun pogingen om Millerand aan zijn woord te houden en te doen aftreden, nog volstrekt niet hebben opgegeven. Wat het schadeveigoedingsvnaagsrtuk be treft, in een interview met den Paryschen cc rrespondent van de „Vorwënte" verklaar de Herriot, dat het schadevergoedings- vraagstuk moet worden opgelost op den grondslag van het rapport der deskundi gen. Hij uitte de overtuiging, dat een aan nemelijke regeling tusschen de beide lan den mogelijk ia op voorwaarde dat Duitsch- land goeden wil en oprechtheid toont. Hij is van oordeel, dat de aan Duitsch- Jand opgelegde lasten geen onoverkomelijk offer vormen voor de verwezenlijking van een Franeeh-Duiteche overeenstemming. De staking in de Ruhr maakt de toestand dorfsche gemeentebestuur tegen de jong ste inbeslagnemingen ter zyde gelegd, hun maatregelen gehandhaafd en bovendien een nieuwen ©iach gesteld. Zy verlangen thans dat de stad onverwijld een stal zal bouwen voor 60 a 70 paarden. In geval van wei gering wordt gedreigd met inbeslagnemin gen, die voor de stad zeer onaangenaam zullen zijn en onverwijld zullen plaats heb ben. Men veronderstelt, dat de Franschen het oog hebben gericht op fabrieksgebou wen, geschikt voor stalling van paarden. De ex-kroonprins in Potsdam. De gewezen kroonprins is gisteren te Potsdam aangekomen, waar hy twee maan den denkt te blijven, om dan naar Riigen te gaan. Te Potsdam had hij willen deel nemen aan de inwijding van een gedenk- teeken voor gesneuvelden, doch heeft daar van afgetien, toen minister Severing hem verzocht het na te laten. Arrestatie van den communist MmsIow wegens hoogverraad. De politie te Bèrllj»» heóft den leiderj de radicale groep der Duiteche communis tische party, Masslöw, gearresteerd. Mi low wordt beschuldigd van hoogverraad. Jarenlang heeft hy met Riuth Fischer ge streden voor een radicale politiek in Duitsche C. P. Qp het laatste congres der Communistische» Internationale te Mos kou, waar de communistische politiek in Duitschland werd bespxoken, behaalde de richting Fiacher-Jdosslow de overwinning op de meer gematigde richting van Brand- ler. Mass low heeft thans de leiding van het hoofdbestuur der Duiteche C. P., waar op hy mot Ruth Fischer grooten invloed oefent. Het indexcyfer. Het ry'Mindexcjjfer voor de kosten van het levensonderhoud bedroeg op 21 Mei het 1.15 billioenvoudige van dat van voor den oorlog, togen het 1.16 billioen-voudige in «le vorig€ week, hetgeen dus een vermin dering van 0.01 beteekent. I)e salarissen der Duitsche rijksambtenaren De salarissen der Duitsche ryksambtena ren zullen op 1 Juni opnieuw worden ver hoogd en wel tot 80 pet. van de in 1913 uitbetaalde salarissen. De gehuwde ambte naren zullen bovendien bijslagen ontvangen, zoodat zy dan ongeveer hetzelfde als voor "den oorlog verdienen. Inbeslagneming van woningen te Dussel- dorff. De Franschen eisehen de ontruiming der particuliere woningen van ambtena ren bij het „Finanzamt", welke mor genavond moet zijn afgeloopen. Het stadsbestuur moet deze gezinnen voor- loopig in schoollokalen zonder kookge legenheid onder daik brengen, waardoor hel onderwijs weder ernstig wordt be nadeeld. Er zijn n.l. reeds 14 scholen met 262 lokalen in l^e^lag genomen, zoo dat 7410 kinderen onvoldoende onder wijs krijgen. Inbeslagneming van ryksbankgelden. In het rijksbankfiliaal te Ludwigslia- fen hebben de Franschen .">3.000 frs. en 480.000 goudmark in beslag genomen, «laar de Paltzer gemeenten de haar door de regie wegens sabotagepogingen op gelegde boete niet konden betalen. ENGELAND. Prins George eereburger van Londen. De Britsche draadlooze dienst meldt, dat aan prins George, den jongsten zoon «les Konings, gisteren met groote plechtigheid het eereburgerschap van de City van Lon den is aangeboden)^ BINNENLAND. Het verkeer tusschen Nederland en België. ituar üo Tel. vernee/ul zal er met in gang van 1 Juni a.s. een belangrijke vereenvoudiging worden ingevoerd in de passen-oontrole en liet douane-on derzoek naar en van België van en naar Holland. 1l de treinen 7 en 9, dat is dus vau Hederland naar België, zal van dien da tum af de passenoontrole eu het douane (fnderiioek niet meer oij aankomst te Esscnen plaats vinden, «looii door de Belgische ambtenaren tijdens den rit in den trein tusschen Roosendaal en Ant werpen. Do ingeschreven bagage wordt echter respectievelijk te Antwerpen en te Brun- pel onderzocht indien zij bevracht is naar het betreffende station. hi de treinen 24 en 28, dat is van België naar Nederland, zal de passen- controle en het douane-ouderzoek door de Nederlandsche ambtenaren, niet meer plaats vinden te Roosendaal, doch tij dens den rit in den trein tusschen Es se!) en en Rotterdam. Dit geldt echter alléén voor dei reizi gers die naar Rotterdam en verder moei len reizen. De indexing van het M. O. Een nieuwe regeling. De minister van Onderwijs heeft be paald a. dat het Rijk voor liet toezicht op lo. de H.B.S. 5 of 4-j. c. die opleiden vbor het eindexamen, bedoeld in art. 57, onder b, der wet op het M. O., met inbegrip van de .afdeoliiigen dier scho len, die opleiden voor het eindexamen genoemd in het K. B. van 21 Dec.,1923 no 16 2o. de H.B.S. met 3-j. c. met uitzon dering van die, welke den onderbouw vormen van een hoogere handelschool; 3o. do H.B.S. en de middelbare scho len voor meisjes 4o de cursussen Ier opleiding voor akten van bekwaamheid tot het geven van M. O. (met uitzondering van die voor de akte teekenen en boetseeren M. O.), zal verdeeld zijn in vier inspec tiën b. dat de eerste inspectie zal omvat te i de prov. Noord bra bant, Utrecht en Limburg do tweede inspectie Zuid- holland en Zeeland de derde inspec ts Noordholland en Gelderland de vierde inspectie Friesland, Groningen Drente en Overijsel. Voor de tweede inspectie is met het toezicht toelast de iaispecteur van het hl. O., dr. G. H. Coops, wien den Haag nis standplaats is aangewezen. GOUDA, 24 Mei 1924. Fietstocht. Men verzoekt ons te melden dat op Re- melvaartedag de fietsclub Veo een tocht maakt naar Noordwyk aan Zee. Aantreden 7 uur Stadhuis, Introductie toeKWtaan. Aanvulling Politieverordening tot regeling van het verkeer. B. en W. van Gouda hebben heden af kondiging gedaan van de bij Raadsbesluit goedgekeurde aanvulling der Algemeend Politieverordening, betreffende de ver keersregeling, welke de goedkeuring van God. Staten heeft verwerven. De hier genoemde aanvulling bestaat uit de volgende drie artikelen! 68 bis, 68 tel en 76 bis: Artikel 08 bis. Bestuurders van rij- en voertuigen, iy- of trekdieren, zijn ver- picht te voldoen aan bevel of teeken der politie om onmiddellijk hetzij op of door te rijden, hetzij stil te staan, hetzij snel ler of langzamer te rüdcn, hetzij een an der gedeelte der rijstraat te volgen, hetzij zich in een bepaalde richting te verwijde ren. Zij Zijn tevens verplicht op last der politie hun voertuig op de door dezen aan gegeven plaats en wijze ter beschikking te stellen, teneinde de asbelasting van het voertuig te doen controleeren. Artikel 68 ter. Bestuurders van rij- of voertuigen zijn verplicht op den openbaren weg: a. bij het inrijden van een zijstraat of -weg de daartoe te maken bocht naar rechts in kleinen, de daartoe te maken bocht naar links in grooten boeg te beschrijven; h. een ander voertuig ontmoetende bij tijds naar rechts uit te halen; c. een andere voertuig voorbijrijdende ,al' linkes, en, voorbij gereden wordende, lar '•echts uit te halen; d. ejkfe wending tot het links voorbij rijden niet eerder uit te voeren dan tot het doel strikt noodzakelijk is; het voorbijrijden van een ingehaald voertuig niet te doen plaats hebben in de gevallen, genoemd sub a. Artikel 68 quater. De bestuurder van een rij- of voertuig in het algemeen is ver plicht in het belang van de veiligheid van het verkeer, wanneer hy een verkeersagent nadert, dezen met een der armen, een zweep of ander voorwerp tydiig aan te geven, in welke richting; hy wenscht verder te rijden. Artikel 75 bis. Bestuurders van motor rijtuigen of rywielen zyn verplicht te vol- aan bevel of teeken der politie om omniddeiiyk, hetzij op of door te ryden, hetzy stil te staan, hetzy sneller of lang zamer te ryden, hetzy een ander gedeelte der ry straat te volgen, hetzy zich in eer bepaalde richting te verwijderen. Zy zyn tevens verplicht op last der po litie hun motorrijtuig op de door dezer akngegeven plaats en wyze ter beschik king te stellen, teneinde de asbelasting van hun motorrijtuig te doen controleeren. Algemeen© Ledenvergadering Bond De Bond van Kaasproducenten houdt een ledenvergadering op Donderdag 5 Jun< 's morgens 10 li uur in de zaal Concordia aan de Westhaven. De agenda vermeldt: Opening door den Voorziter. Notulen. Ingekomen stukken. Mededeelingen over: a. Ontwerp Kaas- wet; b. Mond- en klauwzeerbestryding; c. Besprekingen terzak^ van Internationale regelingen en de benftming van Volvette Kaas; d. Ontwerp Coöperatieve-wet. Rapport der Commissie tot nazien der rekening 1923. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Jaarverslag. Voorloopige mededeelingen door de Oom missie voor het Pachtwezen door den Voor zitter dezer Commissie, den heer H. An ker, van Oudewater. Benoeming Commissie bedoelt onder punt 5. Inleiding. Onderwerp en spreker zullen nog nader worden aangegeven. Rondvraag en sluiting. Het Hoofdbestuur deelt in de Producent mede dat aan den Directeur-Generaal van Landbouw een schryven is gezonden waar in gewezen wordt op het feit «lat alleen te Hoorn het Reincultuur, ter bereiding van zuursel voor de kaasbereiding, kan worden aangevraagd, terwyl dit vroeger ook te Utrecht by het Zuivelvennootschap verkrygbaar was. De aanvragen en het ge bruik er van is daardoor verminderd in Utrecht en de kans zeer, groot, dat voort- gewerkt wordt met zeer ondeugdelyk zuur sel. Het Bestuur vindt hierin aanleiding te verzoeken, dien ouden toestand weer te bestendigen, terwyl het als zeer wensche- jyk wondt beschouwd, dat ook het Zuivel- oonsulentschap aldaar de beschikking over deze cultuur krygit Ledenvergadering van de Afd. Gouda van het Groene Kruis. Onder voorzitterschap van den heer C. J. M. Kroon heeft de afd. Gouda van het Groene Kruis Donderdagavond een leden vergadering gehouden in een der boven zalen van de Sociëteit „de Réunie". De notuleh en het jaarverslag werden goedgekeurd, evenzoo de rekening en ver antwoording van den penningmeester. Er is een batig Mldo van 142-16. Een woord Van warmen dank «werd door MARKT 39 OOUDA. Zondagsavonds onder leiding van den Heer Oroenendaal Jr. Eigenaar, 750 20 A. VAN RUITEN. Mevrouw Keizer la Pleine, had evx een byzonder succes en heeft tot gevolg gehad dat het bestuur voornemens is ook hier ter stede zy het dan voorloupig op eenvoudige wyze Huiszorg in te voeren. Tot dames bestuursleden werden verbol gens gekozen Mevr. Homeman, Mevr. Schoonderwoerd, Mevr. v. d. Pol, Mevr. Gonda en Mej. M. Smit. der Gemeentelyke- en Districts-Arbeidsbeurs te Gouda. Oip 1 April 1924 waren by de Gemeente lyke- en Districts-A rbeidsbeurs te Gouda ingebchreven 685 werkzoekenden. In de maand April werden ingeschreven 301 mité en in het byzonder aan Mevr. Horne- man, die zich in zoo byzoAdere mate be- yverd heeft om het ledental in korten tyd op te voeren van 230 tot 960 leden. Do cursus in kraamverpleging is een groot succes geweest en reeds gaven zich voor de nieuwe cursus, die van 1627 Juni wordt gehouden 63 dames op. De lezing over Huiszorg gehouden door Gedurende de maand April kwamen in 270 wenkgeveraaanvragen om personeel, waai van voldaan werden 235 aanvragen, vervallen 8 aanvragen terwyl aan 36 aan vragen nog niet nog ndet kon worden vol daan. (Deze 36 aanvragen betreffen in hoofdzaak vrouwelyk personeel.) In de correspondentschappen van het dis trict Gouda der openbare arbeidsbemidde ling waren ingeschreven 292 werkzoeken den. In de maand April werden ingeschre ven 18 werkzoekenden. Gedurende de maand April kwamen in by de correspondentschappen 7 aanvragen om personeel, waarvan voldaan werden 7 aan viagen. Straatcollecte voor Twente geweigerd. Naar wy vernemen hebben B. en W. ge weigerd toestemming te verleenen voor het houden van een aangevraagde straatcol lecte ten behoeve van de Twentsche tex tielarbeiders. Onderhandsche aanbesteding. Door de Bataafsche Petroleum-Maat schappij is by onderhandsche aanbesteding aan de N.V. tot Aanneming van Werken voorheen H. J. Nederhorst opgedragen: het maken van de complete hei- en gewapend beton fundeering voor 6 asphalttanks op het terrein van de Benzine-Installatic te Rotterdam-Oharlois. Thai ia-Theater. Het hoofdnummer van het programma voor deze week „Het meisje uit het gou den Westen", is een seasationeele geschie denis uit het leven van de gouddelvers en cowboys. Voor deze byzonder spannende film werd door eerste klasse filmartisten geacteerd. De film is bewerkt naar het be roemde boek van David Belasco. Het „Hollandsch Nieuws" heeft o.a. een ruiterfeest van de Kon. Nederl. Jachtver- eeniging; de beste amazone Mevr. v. Reede- v. d. Goes; de universiteite-roeiwedstry- den op het Noordzeekanaal; den sciffeur van Laga Adema van Scheltema; de oprui ming van wrakken in de Schelde by Btah met Daan Sperling aan den arbeid, die met dynamietpatronen de groote explosies be werkstelligt. Voorts bevat het byprogramma een dol komische 2 acter „Altyd Pech" en als ex tra nummer een byzonder geestige pen- teekenfilm „Fock de uitvinder van den luchtexpres een reis naar Mars onderne mend". De goede explicatie en de prestaties van hét oricest verhoogen in niet geringe mate het genoegen door dit programma den be zoekers i Blauwe Week. vereenigd in het ité voor drankbestrijding, in de week van 29 Mei— id in het teeken van hun De propaganda- hebben 9 Juni, kleur te plaatsen. Een groot aantal platen, geteekend door Alb. Hahn Jr. zullen in een groot aantal worden aangeplakt. Donderdag 29 Mei, Hemelvaartsdag, zal een blauw bloempje ten verkoop aan het publiek worden aangeboden, terwyl op Dinsdag 3 Juni een autotocht door de Ge meente zal worden gehouden en op ver schillende punten van de stad door eenige sprekers een kort propagandawoord ®a' worden gesproken. Woensdag 4 Juni houdt het Comité een Openluchtmeeting op ,de Nieuwe Markt, waar het woord zullen voeren de heeren P. v. d. Meulen van Utrecht, Alg. Voorz. d. Ned. Vereen, tot Afsch. van Alcoh. Dranken en C. de Weger van Utrecht. Op Zaterdag 7 Juni is er een Openluchtmee ting op de Groote Markt, daar zullen spre ken Ds. Lurink, van Hazerswoude en Ane Willemse van den Haag. De autotocht zoo wel als de meetings zal worden opgeluis terd door muziek van de Muziekvereen- „De Pionier". Gevestigd en en vertrokkenen. V ertrokkenen: J. C. Bemer uit Regentesseplantsoen 24 naar Nymegen; Barbarossastraat 72; G. M. S. Schreuder8 uit Gouwe 46 naar 's-Graven- hage, Ryswykscheplein 26; C. L. Wester- gaard en ge/in uit Gouwe 201 naar Rotter dam, Oost Varkennoordscheweg 354; J. C. Winterwerp uit Krugerlaan 59 naar 's-Gra- venhage, Larixlaan 122; J. Vermey, uit Wydstraat 85 naar 's-Gravenhage, Joan Maetsuyckerstraat 200; P. G. Westhof uit B. Martenssingd 17 naar Utrecht, Vondel- kade 61; Wed. J. L. Vos—Brandei, uit Kru- 47 naar Voorburg, Koningin Wil- helminalaan 268; T. V. Hartveld, uit Prins Hendrikstraat 56 naar Waddinxveen, Wil- helminakade F 346; L. Erberveid uit Ridder van Catsweg 15 naar Koudekerk; N. Per- dyk uit Doelenstraat 7 naar Reeuwyk, Vlietdyk 613; C. Brunt uit Fluweelensingel 13 naar Capelle a. d. IJssel, IJsselmondsche- laan 81; A. A. Verburg uit G. van Blois- straat 32 naar Hengelo, Popeli eren weg 18; D Gorter uit Ridder van Catsweg 164 naar Maastricht, Tapynstraat 24; G. van Vliet uit Moordr. Tiendeweg 8 naar Waddinx veen, Bloemendaal L 40; L. H. Boot uit Snoystraat 18 naar 's-Gravenhage, Heem straat 188; M. J. O omens uit Fourieweg 4 naar Nijmegen, Merwedestraat 11; G. M. T. Bontekoe uit Naaierstraat 20 naar Bever wijk, Zeestraat 21; J. Overduin uit Turf markt 113 naar Rotterdam, Boezemsingel 28; K. W. Anker uit Broekweg 4 naar Vliet, Bonrepas 8; L. van Dyk uit Vrouwen- steeg 24 naar Rotterdam, Pootstraat 29b; J. F. Gillissen uit Westhaven 11 naar Vlis- singen, Vlamingstraat 31; A. Boef uit Vierde Kade 76 naar Krommenie, Heilige weg 51; M. Verheul uit Ridder van Catsweg 36 naar Ryswyk, Stadhoudersstraat 13; J. J. Ponsioen uit Nonnenwater 1 naar Schoon hoven, Wai 15; D. Koring uit L. Tiendeweg 86 naar Maastricht, Tongerscheweg 72; N. van der Wolf uit Graaf Florisweg 11 naar Zierikzee; J. J. IJsselstyn uit Westhaven 9 naar Zeist, Biltstraat 9; Wed. M. C. van Gilstr-Bouman uit Ridder van Catsweg 214 naar Rotterdam, Bloemfonteinstraat 37. Gevestigden: J. Wiarda, reiziger, uit Gouderak, Snoystraat 32; A. Vermaak, sluis- meester, uit Kruiningen, Veerstal 11; J. S. Kroon, los werkman, uit Bodegraven, Kei zerstraat 94; J. ter Beeke, opz. Rykswater- staat, uit Kruiningen, Krugerlaan 59; T. Poelenye, agent Amstelbrouwery, uit Am sterdam, Keizerstraat 83; J. H. Exalto uit Schiedam, Crabethstraat 28; W. Zuydam, leeraar R. H. B. S., uit Reeuwyk, B. Mar- tenssingel 17; H. C. J. de Man, Muziek leeraar, uit Maassluis, Burg. Martenssingei 116; M. A. Verkerk, Insp. Reg., uit Sittard, Markt 34; H. de Geus, winkeljuffrouw, uit Rotterdam, Wydstraat 18; G. H. A. Jagt, kellner, uit Groningen, Crabethstraat 66; J. C. A. van Zwetselaar, kant.bed., uit Arn hem, Kleiwegstraat 19; L. Botzen, ryks- klerk, uit Bergh, Achter de Vischmarkt 36; F. Damsteeg, chauffeur, uit Goudriaan, Nieuwe Markt 25; H. P. KramerKool, uit 's-Gravenhage, Wachtelstraat 20; M. G. van der Loo, Kantoorbediende, uit Waddinx veen, Westhaven 71; C. Broer, kappersbe diende, uit Schoonhoven, Karnemeiksloot 102; M. Cornelisse, dbe., uit Alkmaar, Re gentesseplantsoen 12; H. Slinger, timmer man, uit 's-Gravenhage, C. de Wetstr. 7; A. Brunt, uit Hilversum, Corn. Ketelstraat 41; M. E. Oskam, uit Haastrecht, Derde Kade 41; M. J. van den Hoven uit Bunnik, Klei weg 60; A. H. van den Tooien, verpleegster, uit Rotterdam, Krugerlaan 130; J. A. Boh- lander—Olsen, uit Amsterdam, Mr. D. J. van Heusdestraat 43; S. de Jong, winkel juffrouw, uit Bergambacht, Gouwe 19; Wed. S. Hamburger—-Herz, uit Nykerk, Gouwe 84; H. W. C. Maandag, werkster, uit Ry- senburg, Nieuwehaven 114; S. P. C. en S. Bonefaas uit Haastrecht, P. C. Bothstraat 66; J. Goudemond, uit Apeldoorn, P. Juli- anastraat 8; E. Bonefaas, dbe., uit Haas trecht, Kattensingel 56. Burgerlyke Stand. GEBOREN21 Mei: Johannes, z. v. H. de Jong en M. Kranendonk, Krugerlaan 8. 22. Pieter Anthonie, z. v. W. M. Ver- brugge en W. Beavnis, Vrouwensteeg 18. Cornelia Maria, d. v. C. A. Moons en E. C. van Kats, Gr. Florisweg 83. WiLle- mina, d. v. T. Jansen en W. Gibbon, Boele kade 91. ONDERTROUWD22 Mei. I. Lenos en J. Knoop. G. van Veen en A. W. Spoor. - J. Tak en H. M. van Schooneveld. W. J. Adriaansz en E. K. Janssen. A. C. Kuilenburg en C. Willemse. D. Tesink en C. M. van Vliet. OVERlLEDEN: 20 Mes: Adriana Kooi, gehuwd met K F. Hammer, 43 j. Agenda. 24 M«i, 8 uur. Soc. Oms Genoegen. Soirée- Dansante. 25 Mei. 10 u. v.m. Zaal Hollandia, Markt. Ledenvergadering ToeristencLub Gouda. 26 Mei. 10% u. vm. Stolwyk. Raadhuis. Gemeenteraad. Dinsdag 27 Mei, 's av. 8 uur in Hollanidia, Markt 46. Ledenvergadering Bond van Marktkooplieden „Doer Eendracht Sterk". 27 Mei, 7% u. St. Janskerk. Eerste Orgel concert, door den heer H. C. de Man. 6 Juni. 10% u. v. m. Zaal Concordia. Ver gadering Bond van Kaaisproducenten. Avond- an nachtdienst apothekers. 'De apotheek van de Firma Weyer en Hoefhamer, Gouwe, is deze week tot en roet Vrydag 30 Mei, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor re cepten). UIT PEN OMTREK. BOSKOOP. Tot tydelyk onderwyzer aan de open bare school in deze gemeente is benoemd de heer A. D. Zeybnans alhier. Donderdagmorgen had de raelkverkooper H. alhier, het ongeluk om met zyn, met hon den bespannen melkwagen in de wetering te •Uden aan den Zuidwyksche weg. H. was spoedig op het droge, doch een der honden verdronk. Den hoeveelheid nie^ ging by deze gelegenheid verloren. Omtrent de hieronder genoemde verlo- voorwerpen zyn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen, Zaterdagmiddag tusschen 2 en 8 uur. 1 Damestaschje, 1 bloedkoralen kinder- «tting met gouden slot, jongenepet, 1 gul- 1 haanstrik en ham, 1 heeraustrik en 1 kinderportenvonmie. CAPELLE A. D. IJSSEL. Naar wy vernemen zal Mej. L. M. Leys geen genoegen nemen met het besluit van den Raad, waarby haar wegens a^. hu- weiyk ontelag wen! verleend, en zaJ zy in beroep gaan by Ged. Staten, desnoods by de Kroon. HAASTRECHT. Met ingang van 1 Juli is benoemd door de afd. van het Groene Kruis tot wykver- pleegater, Zuster Woutman, gedipl. ver- pleegister te Halvers urn. Radio-nieuws. Nederl. Radio-Industrie, den Haag, 1050 M., 3 u. n.nt. Radio-concert met medewer king van het Symphonie-orkest „Meyer beer", bestaande uit c.a. 30 medewerkenden. Programma: 3 uur: 1. Kröningsmarsch, Meeyerbeer; 2. Ouverture zur oper. Iphigenia in Aulis, W. Cluck; 3. Solo voor Hobo, Concert van G. F. Handel; 4. Intermezzo, Suite L'Arle- sienne No. g, G. Bizet 4 uur. Godsdienstige toespraak te houden door den Weleerw. Heer Ds. D. A. v. d. Bosch uit den Haag, over: „De Blydschap van het Christendom", afgewisseld door eenige zangunmmers van Koor: „Te Deum Laudamus" van de Herv. Stadszending, den Haag, Directeur Notaris Jalink. 5 uur: 5. Largo, Symph. No. 5 D. dur, Haydn; 6. Solo voor Clarinet, Rigoletto, Luige Bassi; 7. Ouverture zur oper. der Waffenschmied, A. Lortzing; 8. San Loren zo, Marsch, G. A. Silva. 5.45 uur: Kindervertelling en radio-cor respondentie voor de kleine luisteraars. Ned. Seintoestellenfabriek, Hilversum. 1050 M. 8 n.m. Radio-concert; medewerken den: Piet Hartveld (viool), Kees Hartveld (begeleiding), Jan van Miltenburg (zang). 1. Lied van Bernard Zweers; 2. L'africaine, Meyerbeer; 3. Lente, Joh. J. H. Verhulst; 4. La Juive, F. Halévy; 5. Het Klokgebed, Henry Zagwyn; 6. Martha, Flotow; 7. Le Cid, Massenet. Verder 1 uur concert van het vaste Om- roep-orkest „De Vogelaars". DAMRUBR1EK. Onder redactie van de Damclub „Gouda". Oplossingen worden ingewacht by den Secretaris, Steynkade 27, of het lokaal der club, Markt 49. Oplossingen moeteD worden ingezonden uiterlyk Dinsdag 3 Juni. De oplossing zal worden vermeid Zater dag 7 Juni. Probleem no. 143. Zwart schyven op: 7/10, 13, 17/19, 21, 23, 25, 27. Wit schyven op: 28, 32/36, 37, 38, 40, 43, 45, 48, 49. Probleem no. 144. Zwart schyven op: 6, 14, 17, 18, 19, 28/25, 29. Wit schyven op: (olsen) 16, 27, 32, 34, 35, 39, 40, 42, 46. De oplossing van probleem no. 137 is: wit speelt: 34—30, 44—40, 43—89, 27—21, 32 21, 37 8, 21 1. De oplossing van probleem ho. 140 is: wit speelt: 83—29, 44—10, 37—82, 35 11, 47—42, 26 19, 31 4. Zw. 44 35, de beste. Zondag 25 Mei. GOUDA. Remonstr. Kerk. 10% u. v.m. Mej. Ds. J. M. Eelman uit den Haag. St. Janskerk. 10 u. v.m. Ds. Joh. de Groot, pred. te den Haag. Lutherschc Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk. Turfmarkt. 10 u. v.m. Ds. T. Sap. 5% u. n.m. Ds. A. H. v. d. Kooi, em. pred. te Amersfoort Kattensingel. 10 u. v.m. Ds. A. H. v. d. Kooi. 5% u. n.m. Ds. T. Sap. Leger des Heils: 7 u. v.m. Bidstond. 10 u. v.m. Heiligingsdienst. 4 u. n.m. Openluchtmeeting. 8 u. n.m. Groote openbare heilssamen- komst en stryd voor zielen, Ensign J. U. C. Stastra. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. E. L. Nauta, Leger-pred. te Leiden. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. J. N. v. d. Heyden. bergambacht. Ned. Herv. Kerk. 7 u. n.m. Ds. Steenbeek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk. Geen dienst. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. M. B. Verkerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. J. W. Roobol. Geref. Kerk. 10% u. v.m. en 7% u. n,m. Ds. J. Joh. Wielinga van Waddinxveen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. M. v. d. Vegte, em. pred. te den Haag. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw. 10% u. v.m. De heer C. A. de Vries, G. O. alhier. 7% u. n.m. Geen dienst. HEKENDORP. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. IJse- brands. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Preeklezen. 6 u. n.m. Ds. Joh. E. Byl uit Gouda. Remonstr. Kerk. 10 u. vjn. Mej. A. Krevel, prop. b. d. R. Br. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. G. Lans. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. N. Luyen- dyk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. De heer C. Muller, G. O. te Bodegraven. MARKTBERICHTEN. Coöp, Tuiniersvereeniging „Goude en Omstreken". Veiling van 23 Mei 1924. Bloemkool le 151026.90, id. 2e 10.40—18.60, id. 3e ƒ5.10—11.90, id. uit schot 0.505.80, Kropsla le 2.206.30, id. 2e 1.304.20, Komkommers le 23 29, id. 2e 18—21, id. 3e 14—16, per 100 stuks; Postelein ƒ4.309; Spinazie ƒ0.70 4.80, Zuring 6—7, Peulen 101, per 100 K.G.; Wortelen 12.10—21.60, id. sprot ƒ4—9, Rabarber ƒ0.80—3.50, Radys 0.60 —2.40, Raapstelen 0.50—0.70, Selderie 1 3, Peterselie 36.20, Sjalotten 34.50, per 100 bos; Zuring ƒ0.290.44, Slavellen ƒ0.170.49, per kist; Aardbeien 0.95 per pond; Eieren 5.50—6.20 per 100 stuks. Utrecht 24 Mei. Op do kaasmarkt waren aangevoerd 181 wagens kaas, inhoudend 52490 K.ü. I t prijzen waren le kw. f 42—45, 2e kw. 38—41; Rijksmerk f 4250 per 50 K.G. Handel matig. (DRAADLOOZE DIENST.) De internationale besprekingen. LONDEN, 24 Mei. üo» „Daily Mail" meldt dat de internatiotfale besprekin gen over de regeling van de Europee- scliproblemen waarschijnlijk binnen twee weken kunnen worden horopeml. Een onderhoud van Herriot met Doumergue I'ARIJS, 24 Mei. Herriot had giste ren een langdurig onderhoud met den president van den Senaat Doumergue, over den finantieelen toestand. Des avonds is Herriot naar Lyon te* ruggekeerd. Een gedetineerde by zyn vlucht gedood. ZWOLLE, 24 Mei. Omstreeks zeven uur gisteravond1 toen trein 165 van Zwolle naar Leeuwarden de wachtpost 67 te Berkum was gepasseerd, zag de vrouw van den baanwachter S. in de gemeente Zwoller karspel een verminkt lichaam van een manspersoon op den spoordyk liggen. Na- derby gekomen bleek het een ïyk te zyn, waaraan een voet en een arm ontbraken. De burgemeester van Zwollerkarspel met twee veldwachters stelde een onderzoek in en daarby kwam vast te staan dat de ver ongelukte man de gedetineerde Halbersma bleek te zyn, die by zyn overbrenging van Amsterdam naar Leeuwarden uit den trein was gevlucht. Het lyk werd naar het iy~ kenhuisje op de algemeene begraafplaats vervoerd, waar Dr. IJsendyk, de gemeente arts van Zwollerkarspel die lykschouwing verrichtte. De familie van den overledene die gehuwd was, in onmiddeilyk in kennis gesteld. PROTEST TEGEN DE VERLAAGDE salarissen. AMSTERDAM, 24 Mei. Hedenmorgen vergaderde het A. C. P. (de Centrale Ned. Ambt. Bond), het Ned. Verbond van Werk lieden in Overheidsdienst en de Bond van Ned. Onderwyzers. Besloten werd onmiid. del lijk na de uitbetaling der salarissen over de maand Mei door de drie organisaties den Staat te doen dagvaarden tot uitbe taling van het volle bedrag. Voor de on derwyzers zullen een of meer gemeente besturen aangesproken worden. Omtrent één en ander zal nog nader overleg ge pleegd worden met Mr. M. Mendels of deze voor de drie organisaties zal optreden. De maatregelen van de directie van de R. E. T. M. ROTTERDAM, 24 Mei. Hedennacht werd door de afd. Rotterdam van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegper soneel een zeer druk berochte vergade ring gehouden ter bespreking van de maatregelen die de directie van de R. E. T. M. wenscht te nemen. Na uitvoerige besprekingen werd een motie aangenomen waarin de vergade ring haar volste vertrouwen uitspreeftt in de leiding van de Ned. Ver* in geen geval zullen de voorstellen van de di rectie worden aanvaard, en zal indien dit noodig is het personeel zich met de scherpste maatregelen tegen de direetie verzetten. W iASELKOKUbEN. 23 Mei. 24 Mei. Officieel. Londen 11.62 11.62% Berlin 0.63% 0.63 l'urys 14.42% 14.48 Brussel 12.37 12.47 Zwitserland 47.30 47247% Weenon 0,0037 0.0037 kopenhagen 45.20 45.10 Stockholm 71.71. Christianiu 37.20 37.15 New-Vork 2.67% 2.67% Niet oïticieel. Praag 7.88 7.89 Madrid 36.80 36.75 iMiiaan 11.87% U.oztt Beursoverzicht. De beurs had heden een echt Zaterdags aspect, want er ging zoo goed ais mets >m en de stemming was daarby aan den «wakken kunt. Vooral kwam dit tot uit drukking vt»or Suikerwaarden, die gede- precieerd waren in verband met de ver- leru dal>ng der suikerpryaen. ÜJiewaardau varen lichtelijk luger, doch overigen» wei nig veranderd. Tabakken ep een weinig ?«- wyaigd koersniveau, doch eerder genua?'1 'et daling. De Scheepvaurtaideelmg een verlaten aanblik. Rubber vaste houding. Ned. lndustrieelen volkomen verwaarloosd, evenals de Amerikanen. Prolongatie 3% RADIO-TELEGRAFISCH WEEKBERICHT 24 Mei. Hoogste stand «bU.9 te Müucheu en Toulon. Luagsle stand 741.8 te Blauksod. Verwacntmg Meest matige zuiden tol westen wind. Betrokken tot zwuar bewolkt, met aanvunkelijk regenbuien. Weinig verandering van temporatuur. Licht ep. 24/26 Mei 9249 n.m.4.24 vjm. ADVERTENTIEN. VOOKLOOPIG KOSTELOOS. By beschikking van den Heer Rechter commissaris in het faillissement van M. J. P. THEUSSEN, caféhouder te Waddinx veen is bepaald: lo. dat de indiening van schuldvorde ringen by den curator moet plaats hebben vóór 6 Juni a.s.; 2o. «lat «ie verificatie-vergadering zal worden gehouden op Zaterdag, 21 Juni a.s. das v.m. 11% uur in het Paleis van Jus titie te Rotterdam. De Curator, Mr. C. JONKER. Gouda, 23 Mei 1924. Oosthaven 51. 1508 120 Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zyn aan «le nalatenschap van «len Heer ARIE VAN GALEN, ge woond hebbende te Gouda en aldaar over leden 17 Mei 1924, worden verzocht daar van opgaaf te doen ten kantore van No taris J. VAN KRANENBURG te Gouda. 1546 10 van nieuwe leerlingen op Zaterdag 24 Mei, Woensdag 28 Mei en Zater dag 31 Mei, des namiddags van 2—4 uur in hot Schoolgebouw. De Directeur, Dr. 8. 8. HOOGSTRA. TE HUUR een groot gedeelte van een op eersten stand, te Gouda. Brieven franco, onder no. 1642, Bureau dezer Courant. 10 TE KOOP voor Kamer en Suite. Ook een met bak- en braodoven. 10 Br. fr. onder no. 1643 bur. ran dit Nad. De ondergeteekende bericht dat zijn winkel tot aanneming van goe deren voor UITSTOOMEN en VER VEN ia VERPLAATST van Tiende weg 17 naar Zich voortdurend juinbevelend. j. p. MUL. N.B. Rouwgoederen binnen 3 dagen thuis. 1534 15 BUROEM. MARTENSSINOEL 115, te GOUDA. GEDIPLOMEERD aan het Kon. Conservatorium te Den Haag. ORGANIST der St. Janskerk. LEERAAR aan de Sted. Muziekschool. ONDERWIJS in ORGEL en PIANO. UU 16 foedkooptte adres voor BLOEMEN - PLANTEN GRAFKRANSEN e* VERSIERINOEN W. J. B- KOK, Do«l«natraat S. Aan hetzelfde adres een JONGEN gevraagd, goed kunnende fietaen, leef tijd 14 16 jaar. 1538 15 Da motor voor da loskomsl la da Vraag prijs en Inlichtingen bij dtn_ Agent i voor OOUDA en OMSTREKEN i 1641 30 BERIJDT RALEIBH RIJWIELEN. Het rijwiel eiet eltfddareade |ereet!e. Voor Zang- een Muilokvoroonlglngon. Op Hemelvaartsdag 19 Mal sua* "S «e BERKENWOUDE.

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 2