BERN. CONRADS Co. OPRUIMING NIEl No. 15! GROOTE MARKT 8 ROTTERDAM Vanaf Maandag 30 Juni K" A Contant prijzen van Lingerie, Jongens met 10 pCt. korting a contant verkoopen. ROM tegen buitengewoon lage RESTANTEN Een HUIS Tricotgoedcren, Kousen, Sokken, Blouses, Zakdoeken, Meisjes Jurken, Pakjes, Baby Artikelen, Dames Handwerken, Mantelkragen 29 ot. te Koop. nieuw gebouwde VILLA, Een WOONHUIS gem. L. no. 74 (onlangs nieuw gebouwd! met SCHUUR en ERF en den daarbij be hoorenden, in volle exploitatie zynden inkrimping van uitgaven BMMASTRAAT Dit bla< SPORT EN WEDSTRIJD KN. a.s. FEU onder* Onder- 1870 100 Dames Hemden Pantalons Nachthemden N.B. Opruimingsgoederen worden niet op licht gezonden en niet geruild. Gelijns. Den Boer, Bokhoven, f 4.9S 78 ot. 98 ot. f 4.20 f 2.95 Veel menschi kinderen met blijde mee, nu het. BERGAM WER OLGA V« mevr J. P. W1 Ovenw art. If ABONN) per kwarto Franco p»i Abonnam bjj onze ag Onze bu Redactie T< Naa van velen en de Minister heel aardig voorbeeld van dit op te Blijkens de ziet het er nog dit laatste bews de Fransche K over een credie bezetting, die o] slechts 60 milli< en by de bespi kwestie van ver toogd dat on het Ruhrgebied geven van de n vernietiging vai talers. Hy wees door aan gevae ateld en nieman enkele der sold van een wyzigü dek. Dit was aanl 54) Gorodin reg Met jooden in) gegeven. Werk Dan zei de voi „Goed, laten geven.” Hij was besl din beefde inv hij was txotsch «ker. „Daar moet gedacht, Hoogt Het was vols der toekomst f maar veel meei Ie vergroot en. gingen j milhoenen voo; verapreidii^ vi quidateurefo Slavenburg beiden /And T La Gro met een honorarium1 v. f 15.000 in eens en de heeren W. C. Hartman en P. L. Klaassen met een jaarlijksche vergoeding van f 4500, met een maxi mumduur van 1*4 jaar. De Kabinets Chequers, conferentie sta; barth in de Vos der gebeurtenis zyn voor de I den met „onrec Lloyd George, onbeteekenende strumentgespee) tegenheid van de geschillen tu mogend heden v rug”, de Volkei der bepalingen betrekking tot stemming en hand gewezen I het Saargabied land aangedaan delykheid gedd fenenties staan timataeve en oi geheugen der 1 het niet volkom dr. Stem zy wat het result; aan Chequers, d mier aan zyn I nald heeft gebr ophitsers hier resultaat te ve Maar onmisken is de ingrypend de beteekenis t met de veraade ken heeft, die t het zal voor het liggen, of een 1924 de herinne van 1921 en 19 bond een foruir voor wy ten be zelf en met su misschien op Emgelschen prei gestichte landgc digers van het plaats van allej in totaal. en ten tweede: (in tweeën bewoond) nos. 490 en 491, met SCHUUR en ERF en den daarbij behoo renden GROND (kweektuin); een en an der staande en gelegen aan de Groente Ree (Nieuwe Broek) onder de gemeente Reeuwyk, kad. Gem. Sluipwijk (Reeuwyk) Sectie G nos. 517, 520, 521, 1291 en 1292 samen groot 33 A. 20 c.A. Per week ver huurd adn: SIMON BONT, voor 3.en JAN VAN DELFT van ƒ2.50. Betaaldag Donderdag 21 Augustus 1924 of zooveel eerder als kan worden overeen gekomen. De perceelen zijn alle werkdagen te bezichtigen. Nader onderricht ten kantore van voor noemden Notaris. iass 56 Zephlr Milij.i Jurken 55 c.M. lang49 ot. 80 c.M. lang 69 ot. Prima Norfolkpakjes Sokken 48 ot. Qekl. Zijden Kousen 98 ot. Dames Filets 88 ot. Nethemden 98 ot. Combinations Gedurende de oorsto 14 dogen dezer Opruiming zullen wij alle overige artikelen, behalve der Afd. Garen, Band, en N.W. Ondergoederen van Benger Söhne en Jansen en Tilanus VOETBAL. .Programma voor Zondag 29 Juni 1924. Vriendschappelijk. Gouderak Goudcrak 1—G.S.V. I K dam tamper Mol lor II—Stolwijk II. Semper Melior IStolwijk I. LAWNTENNIS. Derde klasae. Den Haag Game II—Be Quick II. WATERPOLO. Het programma voor Zondag Heeren eerste klasse A. Gouda G.Z.C.—Maas. Heeren eerste klasse B. Utrecht U.Z.C.—Dolfijn. De wedstrijd A.Z.—Het IJ werd gis teren gespeeld, de uitslag was 2—7. Overzicht. G. Z. C.-Maas. De nederlaag die de G.Z.C. Zondag j.l te Amsterdam geleden heeft, heelt het Goudsche pololicvend publiek blijk baar ten zeerste verbaasd. Men had ze ker gedacht dat na het succesvolle sei zoen 1923 de Gouwenaars, getraind of ongetraind, aoo’n beetje onoverwinne-< lijk waren, men heeft echter dbsoluuf uil het oog verloren dat waterpolo een sport is die constant eh serieus oefenen outfit. Zoolang Gouaa geen overdekt bad heeft zal de Goudsche Zwemclub baar eerste wedstrijden in het zomer seizoen met een geweldige handicap blijven spelen. Het trof ook wel onge lukkig dat de eerste wedstrijd juist te gen de sterkste club was, meur daar wa-> nu eenmaal niets aan te doen. Intusschen spelen de kampioenen morgen in het zwembad aan de Hout- mnsgracht hun tweede wedstrijd tegen De Maas. Een week van veel en ern stig oefenen ligt achter den rug, de O'.nle routine komt langzamerhand weer terug al is van kampioene vornl nog lang geen sprake. Wij gelooven dat de strijd zeer interessant zal worden. Er hangt ook veel van af want een nederlaag reduceert, practisch gesproken, de kan sen van de Gouwenaars om afdeelings- knmpioen te worden tot nul. In het Maas-zental dat Zondag j.l. van de lAynsterd. Zwemclub verloor met 8—1 is nagenoeg geen verandering ge- koiren vergeleken bij verleden jaar. Nog steedis zijn het Vatt Hasselt en Kiatz waarom heen zich de drie ge broeders Van Senus groepeeren die de Maas-kleuren verdedigen. Blijkbaar beeft men in Ro.‘tesd«m odk al een g;oot gebrek aan jongeren anders zou den de eerstgenoemden, die hun beste polojaren al ver achter zich hebben liggen, hun plaatsen zeker en met graagte afstaan. Over de waarde van Han van Senus, em. der beste Hollandsere. achterspe lers behoeven wij hier niet te spreken. Bokhoven zal zwaar bewaakt worden. Piet van Senus, snel en vurig, zal Jan den Boer, die licht gewond is, ais altijd trachten te passeeren maar onze nationale aanvoerder heeft wel zwaardere kostjes te verteren gehad. De Rotterdamsche doelman leek ons in Rotterdam niet zeer betrouwbaar, doch dal kan een off-day geweest zijn. De Gouwenaars zijn eenignzins ge handicapt door het gemis van hun kee per Slop. Een nog onbekende jonge kracht, Gelijns, zal hem1 vervangen en laat ons hopen dat |>et debuut van deze doelman, die de diverse kwaliteiten van dcolverdediger bezit, doch nog wed- stijjdroutine mist, gunstig zal zijn. Smit gaat in de achterhoede spelen op een plaats die hem goed bekend is en waar hti heel wat meer kan prestoeren dan als voorwaarts, terwijl Van der Ree noar voren gaat. De reserve Ruiters, die voor den toekomst een groote steun van de Goudsche ploeg zal blijken, ver vangt Gabry zoodat het zevental er als volgt uitziet C. IJsselstijn, Den Boer, S. Smit Van der Ree, Bokhoven, Ruiters Wij geven onze stadgenooten on danks het feit dat de homogeniteit nog te wensohen overlaat morgen een goede kans al zal de eventueele over winning niet groot zijn. Maar cadeau zullen ze die heusch niet krijgen 1 Intern. Olympisch Comité. In de vergadering van het Internationaal Olympisch Comité te Parijs heeft baron Pierre de Coubertin ontroerende woorden gewijd aan wijlen baron Van Tuyil van Se- rooskerken. Kapitein Scharroo bedankte en bood een portret van Van Tuyil aan, wel ke attentie zeer gewaardeerd werd. Ver volgens werd de heer Scharroo in de plaats van jhr. Van Tuytl in het Comité gekozen. on Co.’s Bank ovorgenomeu. Spoedig bleek, dat er niets meer aan te doen wa» en men zou moeten liquideeren. Spreker gaf toe, dat deze francs-trans- pctie tamelijk lichtzinnig was geweest. Mr. v. Velzen, de president-eommis- sariê, heeft daarna de houding der commissarissen verdedigd en de heer T. Slavenburg die der directie. Beiden betwistten, dat zij aandeelen zouden hel ben verkocht. Integendeel er waren aandeelen bijgekocht. Ten slotte is gestemd. Het voorstel- 'Verwey is verworpen met 898—104 stommen, waarna met 401—103 stem men tot liquidatie is besloten. Tot li- zijn benoemd de heeren T. en mr. L. W. M. Overes, ider honorarium, mr. H. E. staan langs dien weg. Ree<is by een vluchtige becijfering bleek het dat niet meer dan 50 millioen op on- derwye zou kunnen worden bezuinigd, later by een meer serieuse berekening 40 mil lioen. Daarmee is men er echter nog niet en ie men bij het verder goed bestudeeren van de begrooting gekomen tot de conclu sie dat het bedrag groot 210 millioen be- noodigd voor de salarissen der ambtenaren te hoog is, het land een dergelüke uitgaaf, die toch door het Nederiandsche volk, waar van zoo ontelbaar velen achteruitgegaan zyn, moet worden opgebracht, niet kan dragen. Men moet erkennen dat ook de ambte naren van hunne salarissen iets moesten missen. De Minister wees voorts op de twee staatsbedrijven die tezamen een tekort ver oorzaken van 25 millioen en wel de Spoor wegen en de Post. Het is duidelijk dat dus naast de bezuiniging op Onderwijs en amb tenaarssalarissen deze bedrijven zich zul len moeten bedruipen. Met deze bezuini gingsmaatregelen le. de versobering van den Staatsdienst 2e. vermindering van de salarislast en ten 3e. bezuiniging op de bedrijven van Post en Spoorwegen zullen evenwel slechts 90 millioen worden gevonden en bleef dus over voor de ontbrekende 40 mil lioen een heffing door nieuwe belasting, welke de regeering hoopt te verkrijgen uit de verhooging van den accijns op bier en de invoerrechten op thee, de rywielbe- lasting, de accijns op tabak en de verhoog- .de invoerrechten. Op de plannen van de Regeering is veel cribiek uitgeoefend. Niemand kwam echter met nieuwe of betere voorstellen. Een ia er geweest, de heer Wibaut, hy is evenwel van de eene loopgraaf naar de andere te ruggedrongen en is tenslotte gekomen met een progressieve belasting op Naamlooze Vennootschappen om tot sluiting van de financiën te genaken. Niemand zal geloo ven dat dit in ernst zal helpen. JJie critiek die ook de heer Wibaut liet hooren, betrof in hoofdzaak ook de bezui niging op de salarissen. Spr. ontkende niet dat hy dit ook betreurde, maar het kon immers niet anders. Vourts herinnerde hy er aan hoe alle uitgaven berusten op wettelyke bepalingen en hoe alles toch eerst met de Staten-Ge- neraal moet worden besproken, hoe men ■toch onmogelyk het aantal arbeiders of ambtenaren ineens kan inkrimpen, omdat op straat kan zetten, ook op wachtgelden moet schelQk is. Van styging der uitgaven zjjn wy, ondanks alle zorg, niet bevrijd. Maar bovendien moet gerekend, dat zonder ver laging, speciaal van de directe belastingen, geen blijvend herstel is te krijgen. Daar om is in de eerste jaren verdere versobe ring van den staatsdienst noodig. Het moet mogelyk gemaakt voor het, nu verkleinde, corps ambtenaren de bezoldiging weer te verbeteren en voor andere menschen ons lahd weer zoo te maken, dat men er gaar ne woont. Hei gat is gestopt, het schip is voor zin ken behoed, maar in veilige haven is het nog niet. - Noodig is kapitaalvorming en daarvoor is eisch, dat voor de staatsuitgaven niet te veel wordt gevraagd van het volksinkomen. De toeneming der bevolking bedraagt per jaar 100.000 A 150XK)0. Voor al die monden is voedsel noodig, die niet is te krygen, als niet de kapitaalstoeneming ge lijken tred houdt met de toeneming der bevolking. Prof. Bruins meende, dat 500 millioen kapitaaïtoeneming per jaar noodig is. Spr. neemt aan 300 millioen A 350.000.000. Maar die toeneming is er niet, eerder te ren wy in. Ais de intering aanhoudt, krij gen wy een steeds toenemend pauperisme. Wty" moeten het volk een dragelyk be staan bezongen. Daarvoor is, als gezegd, kapitaalvorming noodig en deze is niet mogelyk zonder vermindering van, vooral directe, belasting. De toekomst brenge eenig« jaren van waakzaamheid, opdat wy niet vervallen in den toestand van vorige jaren, waakzaam heid ook by het volk. Maar als die waak zaamheid er is, kan de toekomst van het Nederiandsche volk met vertrouwen wor den tegemoet gezien. De Minister eindigde zyn rede met de hoop uit te spreken dat velen hierover zul len nadenken. LANdT EN TÜÏNBÖÜwë Veetentoonstelling te ’s-Gravenhage. Vanwege de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw, afdeelingen ’s-Gra venhage, de Lier, Zoetermeer, Zegwaart Wassenaar, jStompwijk, Veur, Voor schoten, Rijswijk, Voofburg en het Westland, wordt op Woensdag 10 Sep- tehiler a.s. van 10 tot 5% uur op het voorplein c.a. van het Abattoir te ’s-Gravenhage een nationale tentoon stelling van rundvee, schapen en var kens gehouden. Bovendien zijn aan de tentoonstelling verbonden wedstrijden in melken en verzorging der melk, ter wijl eveneens excursies worden ge maakt naar de Siorkan en het Abattoir. Een voor enkele jaren geleden met mooie omfgeving, bij Gouda, TE KOOP AANGEBODEN. Te’bevra gen aan het Technisch Bureau voor Bouwkunde, voorheen J. H. de Wilde, alhier. ADVERTENTIEN. DEN HAAG. GEIVRAAGD •en net meisje, 17 a 18 j. in kl. .gezin om de vr. d. huizes behulpz. te zy'n. q Br. G. H. Boeh. GROH, Theresiastr. 109, Den Haag. GEVRAAGD een flinke Dienstbode, P.G. voor dag en nacht in gezin z. k. V g. g. v. Aanmelden EMMASTRAAT 160, den Haag, behalve Zondag. 1871 7 Notaris J. J. A. MONTIJN te Gouda, is voornemens, om op Donderdagen 10 en 17 Juni 1924 by INZET en AFSLAG, telkens des voorm. ten elf uur (Zomertijd) in het hotel „DE ZALM” aan de Markt aldaar publiek te veilen en te verkoopen: Ten eerste: GROENTEN-KWEEKTU1N. met den daarbij gebruikt wordenden IN VENTARIS, alles staande en gelegen aan den Omloop met Kade, aan den straatweg van Bodegraven naar Gouda, Kad. Gem. Zuid-Waddinxveen Sectie I no. 458, ter grootte van 1 H.A. 39 A. en 30 c.A. en Gem. Reeuwyk Sectie B nos. 1025 en 1603 samen groot 18 A. 50 c.A. in eigen ge bruik bij den heer GIJSBERTUS KOOY Jr., Grondlasten /23j80, Poklerl. ƒ24.70, 4*. 4z.4nn1 men hen toch niet en natuurlijk dus worden gerekend. Spr. wees nogmaals pp de critiek ook door de ambtenaren uitgeoefend en hy er kende dat de salarissen van de ambtenaren niet te hoog zijn, maar dat is niet de vraag. Hoofdtaak is of de Nederiandsche Staat oen dergelyke last kan blijven dragen. Spr. wees er nog eens met nadruk op, dat hetgeen de heer Wiibaut voorstelt, een .belasting op N. V., zger onrechtvaardig zou zijn, omdat men dan die aandeelhou ders, die toch ook zelf belasting betalen, eigenlijk tweemaal zou treffen. Hoe staat het nu met de uitvoering der plannen? De Minister wjjst er met nadruk op dat hy slechts globale cijfers geeft. Mochten er onder zijn gehoor Kamerleden zyn, dan zegt spr. dat hy voornemens is om over de cijfers in debat te willen tre den in de Kamer. Het doel van spr.’s rede is om thans het groote publiek in groote lijnen den toestand te laten zien. Door versobering is effectief bezuinigd 15 millioen. Op Onderwijs is gevonden 12.500.000, zij het nog gedeeltelijk in perspectief. Maakt samen 27.500.000. Blijft nog 12.500.000 te vinden op defen sie. Dit duurt langer, omdat voor Marine geen maatregelen kunnen worden genomen vóór overleg met het Indische gouverne ment is gepleegd. Maar de met 40.000.000 versobering zijn wij op den goeden weg. De salarisre- geling is niet gereed voor de begrooting van 1925, maar het zal mogelyk zijn tijdig wijziging in de begrooting te brengen, zoo- dat in 1925 de besparing zal zyn verkre gen. Het tekort op de spoorwegen is aanzien lijk minder. De post zal een overschot ge ven, dat het restant tekort op de spoor wegen opheft. Geeft een besparing van 20.000.000. De bedastiingen op thee, bier en rijwielen zyn reeds wet, die op tabak en de verhoog de rechten van invoer zijn aanhangig by de Staten-Generaal en komen binnenkort in de afdeelingen. Het programma van den Minister van Financiën is voor zoover het van hem af hangt, duS grootendeels tot uitvoering ge bracht. Het ligt nu aan de Staten-Generaal of in 1925 een sluitend budget zal zyn te verkrijgen. Als de voorstellen betreffende tabak en invoerrechten worden aangenomen kan voor 1925 een, zoo niet geheel, dan toch nagenoeg sluitende begrooting wor den verkregen voor den gewonen dienst. Maar gesteld nu, dat WÜ een sluitende bgrooting hebben, zyn wy er dan? Neen? Er zullen stijgingen zijn, welke niet zijn te voorkomen. Voor den dienst der nationale schuld verwachtte spreker geen stijging. WÜ heb ben practisch geen vlottende schuld. Wel loopen nog schatkistbiljetten, maar daar staan evenveel vorderingen tegenover. Maar wel moeten wij voor 1926 rekening houden met nieuwe uitgaven voor den ge wonen dienst en uitgaven voor den buiten gewonen dienst, welke wel productief zijn, maar niet dadelijk productief voor de schat kist. Voorts zijn er velerlei maatregelen achterwege geblevqn, die op den duur moe ten genomen, gezwegen hog van wat wen- Minister Colijn’s bezuinigingsplannen in verband met den financieelen toestand des lands. De Minister spreekt voor „de draadlooze”. Minister Colijn heeft zich gisterenavond voorop van het radio-station van de Ned. Seintoe- stellenfabniek te Hilversum bediend om per „draadlooze telefoon” voor belangstel lenden in het ganache land een rede te hou den 'Wer zijn bezuinigingsplannen in ver band met den financieelen toestand des lands. f ’h Ministers rede, die wij, behoudens en kele luchtstoringen, nauwkeurig hebben ge volgd en opgenomen de Minister sprak van 9 tot 10 uur laten w(j, zy het nog al bekort, hier volgen: Minister Colyn begon met er op te wij zen, dat de uitgaven die het land te doen heeft van jaar tot jaar zoo zijn gestegen, dat een waariyk onmogeiyke toestand is ontstaan. De minister zeide zyn stof te willen verdoelen in drie deelen: Hoe de toestand van ’s lands finan ciën was, is en worden moet. Hij zette uiteen, hoe de toestand was, toen spreker optrad als Minister van Fi nanciën. Hij wilde daarbij spreken over den gewonen dienst. Hij vond, in half Augustus 1923, een opgemaakte begrooting welke een tekort van 105 millioen aan wees. Op 18 September zou de Staten-Ge neraal worden geopend en moest de be grooting ingediend. Óp 10 September moes ten de stukken ter drukkerij zyn. In de drie weken, die spreker vóór 10 September restten, was er niet veel t(jd de begrooting onder de oogea te zien. Toch slaagde hij in die periode er in het tekort met 2.000.000 te reduceeren tot 98 millioen. Dat tekort van 98 millioen gaf echter den toestand niet zuiver weer. Het ctffer bevatte alleen tekort veroorzaakte door ge presenteerde rekeningen. Nog moesten re keningen aan den Staat gepresenteerd U-orden en er waren verplichtingen, welker hoe-greotheid niet juist was vast te stel len, maar die zeker eeirige millioenen zou den beloopen. Vast stond alleen 12 mil lioen storting fonds ouderdomsverzekering, 6.000.000 crisisschuld. Het totale beken de tekort was dus 116 millioen. Daarby was niet gerekend op een belangrijke stij ging van den dienst der Nationale Schuld 200.000.000 vlottende schuld moest ge consolideerd), op stijging <ler pensioenlas ten en op andere sty’gingën (b.v.: het aan tal schoolgaande kinderen neemt jaarlijks met 10.000 a 15.000 toe; daarvoor zijn on derwijzers en scholen noodig.) De totale styging werd geraamd op 24 millioen, makende een totaal becijferd tekort van 640 milioen, dat later tot 130 milioen werd gereduceerd door hodgere raming der inkomsten. Wanneer men op denzelfden yoet door ging zou het land dit jaar hebben gestaan voor een tekort van 130 millioen, en zou men dus voortgaande op den weg die men de laatste jaren was gegaan, onverbidde lijk naar den afgrond gestuurd hebben. H>ct was dus noodig direct in te 'grijpen. Alleen de noodtoestand bespreken helpt niet, slechts waken voor geldverspilling, zooals ook de heer de Geer, ’s Ministers voorganger, deed, is niet voldoende. De eerste maatregel die naar spr.’s mee- ning moest worden getroffen was deze, dat de uitgaven niet meer omhoog gingen. AllleiJlei wetten en maatregelen mochten niet tot uitvoering worden gebracht, want dan zou men geregeld achter de feiten aaniloopen en nieuwe tekorten er het .gevolg van zijn. Maar ook dat was niet voldoen de om het tekort van 130 millioen weg te werken. tDe Minister wees er op dat by de mees te menschen het begrip niet bestaat hoe veel een bedrag van 130 millioen wel is, dengeüijke enorme cijfers gaan buiten het begripsverband gaf een enorme' bedrag. Als men, zoo zei hij, 1 Januari te middernacht begint uit tellen per minuut tien biljetjes van ƒ25 dan heeft men dus per minuut 250 uit geteld, gaat men daarmee door dan zal men, door het geheele jaar, elke mi nuut ƒ250 neer te tellen, op 31 Dec. te 12 uur precies 130 millioen hebben uitgeteld. Bedenkt men dit eens dan zal men beter begrijpen wat het zeggen wil, dit bedrag te moeten inwinnen. Het beweren dat men da» maar moet versoberen op den staats dienst is gepraat uit een kindermond, im mers wanneer men de staatsbegrooting nauwkeurig nagaat zal men zien dat er tal van posten zyn die onmogelijk bezuinigd kunnen worden. Zoo bedragen b.v. de uitgaven voor het Leeningsfonds reeds 100 millioen, aan ouderdomsrente wondt 50 millioen uitge geven, en op de andere posten kan men ook geen 130 millioen vinden. Men wyst er veelal op dat de departementen van onder wijs en arbeid sinds de laatste jaren met 100 zyn gestegen. Maar neemt men b.v. het Dep. van Arbeid, dan ziet men al ras dat de heele afideéling Aurbeid met arbeidsinspectie en volksgezondheid slechts 2% millioen kosten. Hetzelfde vindt men bij de afd. wü«. Weliswaar heeft het Dep. van wijs meerdere uitgaven maar hier zün toch ook grenzen. Mlen zegt vaak dat de wet van 1920 oor zaak is geweest van de opgedreven uitga ven en oorzaak van de onmatige splitsing van een aantal scholen. Dit ontkennen za> spr. geenszins, en wanneer er ook maar iemand is die dit betreurt, dan is het, zoo zei de heer Colyn, zeker het allereerste de Minister van Financiën. Spr. wees echter op de becyfering vah dit alles hoe men slechts komt op een bedrag van 5 millioen voor wat het Rijk betreft. Er kon dus geen sprake zijn dat laags deze weg van ver sobering alleen het bedrag van 130 mil lioen Icon wonden gevonden. Wel moest

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 4