T. GOEDEWAAGEN ZONEN GROOTE UITVERKOOP Transportverzekering. Da nrgadiriii du Volkenbond. PREDIKBEURTEN. LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. GoSp. Melkinrichting „DE COMBINATIE" Gepasteuriseerde Melk S. H. van Loon PUD If ETITT Markt 3-4-5 Willi, WCC. I GOUDA wegeps opheffing Manufacturenzaak. Wij etaleeren deze week: Wollen Truien en Jongenspakjes. Gemoltonneerde Goederen. Dameshemden en -Pantalons. Tricot-Goederen. Het protocol van de commissie Benesj. De regeling der sancties en arbitrage. De strijd om Sjanghai. Nu de werkzaamheden van het Comité van twaalf van de Volkenbond te Geoève hare werkaaamheden voor een groot deel al» geëindgd beschouwd heeft, heeft Be nesj den voliedigen tekst van het door hem ontworpen protocol, dat zooveel instem ming heeft vervolgens by de gedelegeer den gepubliceerd. In het eerste artikel erkennen de «ta ter die het protocol onderteekenen, als verplicht van rechtswege en zonder dat een byzonde re conventie noodig ia, de rechtsmacht van het «tatuut van het ge rechtshof. Artikel twee verplicht de onderteeke- nende staten, overeenkomstig de voor schriften der 12, 18 en 16 van het Volken- bondastatuut alle geschillen die niet onder het vorige artikel vallen en waarvoor niet een andere arbitrage is voorzien, voor den Volkenbond*raad te brengen, met uitzon dering van de geschillen betreffende de noodzakelijkheid eener herziening van be staande verdragen, welk onderwerp vol gens artikel negentien van het Volken bondsstatuut tot de uitsluitende bevoegd heid van de Volkenbondsvergadering be hoort. De Volkenbondsraad zal als arbitraal college beslissingen met meerderheid van stemmen geven. De arbitrale beslissing zal bindend zijn, ook indien geen eenstem migheid is verkregen. De Volkenbondsraad zal het recht ver- krügen gedurende de behandeling van het geschil alle maatregelen te nemen, die noo dig zyn om in afwachting der arbitrale uitspraak een gewapend conflict te voor komen of tot stilstand te brengen. Artikel 3 van het protocol betreft het nemen van conservatoire maatregelen in ge vallen waarin het geschil niet door den Vol kenbondsraad zelf behandeld wordt. Artikel vier betreft de benoeming van in ternationale commissies van toezicht, die zullen moeten toezien dat gedurende de ar bitrage-procedure geen der partyen zal overgaan tot voorbereiding van oeconomi sche en militaire mobilisatie. Het vijfde artikel behandelt de vraag wi« aanvaller is. Een Staat zal tot aanval ler verklaard worden en buiten de wet wor den gesteld, indien hy zyn geschil niet on derwerpt aan de in de vorige artikelen voorziene procedure tot vreedzame beslech ting van het geschil, indien hy zich niet onmiddellijk onderwerpt aan de voorziene conservatoire maatregelen of indien hy niet binnen den vaat gestelden trfjd de recbter- lyke arbitrageuitspraak nakomt. Een en ander, indien de handelingen van dien Staat den wereldvrede kunnen versto ren. De verklaring dat een Staat aanval ler is, zal gedaan worden door het gerechts hof indien een rechterlijke beslissing van het Hof niet wordt nageleefd, en door den Volkenbond»raad in alle andere gevallen. Artikel 6 beveelt de schepping aan van gedemilitariseerde zones. Het zevende artikel betreft de sancties. Zoodra de verklaring van de aanwezigheid van een St&at-uanvaller zal zyn gedaan, zullen de verplichtingen der onderteekende mogendheden betreffende de sancties van iederen aard, bedoeld in de alinea's 1 en 2 van artikel 16 van het Volkenbondsverdrag onmiddellijk in werking treden. Deze verplichtingen moeten zoo uitge legd worden, aldup artikel zeven van het protocol, dat zy ieder Volkentxmdslid ver plichten loyaal en doeltreffend mede te werken om het Volkenbondestatuut te doen eerbiedigen en aan iedere daad van aan val weerstand te bieden. Overeenkomstig artikel zestien van het Volkenbondsstatuut verbinden de onderteekenende staten zich den aangevallen staat tehulp te komen wat betreft de verzorging zyner eerste levens behoeften van iederen aard, het openen van credieten en de verzekering van zyn ver keerswegen te land en ter zee. De Volken bondsraad zal plannen doen ontwerpen voor de blokkade tegeji den aanvaller en voor de economische en financieel© samenwer king tusschen aangevallen staat en de ver schillende hulpverleenende staten. Artikel acht zegt, dat met het oog op de in artikel zestien van het Volkenbonds verdrag voorziene militaire sancties de Vol kenbondsraad zal kunnen in ontvangst ne men de toezeggingen van staten, die zich tevoren verbinden onmiddeliyk bepaalde militaire strydkrachten ter beschikking te stellen voor de eerbiediging der beslissin gen van gerechtshof en raad. Tenslotte bepaalt artikel negen het een en ander over de voorbereiding der ontwa peningsconferentie en over het tijdstip van het inwerking treden van de bepalingen van dit protocol. Renesj voegde aan dit alles nog toe dat het protocol in zyn geheel door de derde commissie zal worden besproken in de open bare zitting. Hy kondigde bovendien aan dat den 15en Juni 1925 als laatete datum voor het byeenroepen der ontwapenings conferentie wordt beoogd en dak het aan tal ratificaties, noodig voor het byeenroe pen dezer conferentie nog niet door het comité van twaalf is vastgesteLd. In Ghina duurt de stryd om Sjanghai onafgebroken voort en men vreest alge meen dat het conflict zich nog meer zal uitbreiden. Een bericht uit Sjanghai toch maakt mel ding van het feit dat Tsjang-Tso-Lin de zyde van dè troepen van Tsjekiang heeft gekozen en men vreest, dat alle andere mi litaire gouverneurs in China zich by één der beide partijen zullen aansluiten, zoo dat het conflict over geheel China zal wor den uitgebreid. Sjanghai is nog niet gevallen, maar er worden tal van gewonden in de stad bin nen gebracht. De toestand in China is zeer gecompliceerd, omdat er verscheidene bur geroorlogen tegelyk zyn uitgebroken. Ook Peking wordt reeds bedreigd, al zy het ook niet zoo direct als Sjanghai, dat ieder oogenMik kan worden veroverd. BU1TBNLANPBCH NIEUWS. DIHTSCHLAND. Separatistische gauwdieven veroordeeld. Te Hochheim aan de Main had de sepa ratistische plaatsmajoor BLoeach met de noodige medeplichtigen tijdens de separa tistische heerschappij een kamer in het raadhuis opengebroken en kostbaarheden en linnen ter waarde van ongeveer een millioen goudmark gestolen. De schepen rechtbank te Wiesbaden heeft hem daar voor tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld en zyn medeplichtigen tot straffen, die afwisselen tusschen vier en elf maan den. De beklaagden vallen niet onder de amnestie, daar zy zich vergrepen hebben tegen het gemeene recht. ENGELAND. De staking van Covent Garden. De staking op de fruit- en groentenmarkt van Covent Garden sterft, naar het oordeel der werkgevers, haar natuurleken dood. Heden hebben de werkgevers een brief ge richt aan Bevan, die de stakende markt- dragera vertegenwoordigt, waarin zy zeg gen dat tal van lieden hun voornemen heb ben te kennen gegeven om den arbeid te hervatten en dat verschillende van hen in derdaad zyn teruggekeerd. Het was onwen- schelyk geacht verdere besprekingen te houden, daar zy d« staking zouden kunnen verlengen. FRANKRIJK. Het Vlaamach in Franacfc-Vlaislnderegi. De „Homme Libre" maakt zich bezorgd over een zeer krachtige propaganda, wel ke volgens het blad van Belgisch Vlaan deren uit in Fransch Vlaanderen wordt gevoerd om de bevolking er toe te bren gen aan het gebruik van het Vlaamach de voorkeur te geven boven het Fransch. Het blad legt er den nadruk op, dat Frankryk de herleving der gewestelijke talen steeds gunstig gezind is geweest maar dat het geen propaganda zou kunnen aanvaarden, die ten doel zou hebben om in Frankryk „tegeiykertyd een haard van Germaansche cultuur te scheppen, zooals in België is ge daan door de flaminganten, en een cleri- caai blok, dat zyn richtsnoeren rechtstreeks uit Rome zou ontvangen". „Wy kunnen niet toelaten", zoo besloot het blad, „dat aldus op ons eigen gebied een anti-Fransche haard wordt gevormd." ITALIË. De courant van Mueeoimi. Heden is te Rome het eerate nummer verschenen van de Romeinsche editie der Popoio d'Italia, de courant van den voor zitter van den ministerraad. Volgens dit blad zal de Kamer 16 November byeen- fcomen. BINNENLAND. Prof. Bruins als commissaris van de Duitsche Rijksbank. Zooals bekend, is prof. Bruins, hoog leeraar aan de Handelsschool te Rot terdam, met goedkeuring van de Duit- sche regeering, benoeind tot commissa ris van de Duitsohe Rijksbank. Do be- 'noeining moet thans nog door 't bestuur van de nieuwe bank bekrachtigd wor den, Dit moot geschieden met een meer derheid vam 9 stemmen, waarvan er minstens 6 niet-Duitschers moeten zijn. De commissaris heeft uitgebreide be- voegheden. Hij is gerechtigd aan de be stuursvergaderingen van de Rijksbank deel te nemen. Volgens het „B. IV nam prof. Bruins gistermiddag deel aan een vergadering welke werd bijge woond door Owen Young, Mao Fadyan, do trustees voor de obligaties en den commissaris voor de Rijksspoorwegen. INGEZONDEN MBPBDEEL1NGKN. De strijd vin C. ft A. tegen de duurte. Mee heeft allerwegen met belangrtelling j vernomen, dut de alom bekende firma C. ft A. weer een nieuwe prijsverlaging niet alleen voor Dameaoonfertie, maar vooral ook voor Heereokleeding heeft doorge voerd. Het ls de firma een groot genoegen verder te kunnen mededeetem, dat deze nieuwe pryaverlaging verkregen is, zon der ook maar in het minst aan de bekende goede kwaliteiten te tornen. Alleen deug delijke stoffen, die, door ryke ervaring op het gebied van Dames- en Heerenconfectie, als geschikt bevonden zyn, worden tot mooie, solide confectie van uitstekenden pasvorm verwerkt. De firma C. A A. is derhalve ook gaarne bereid, alle goederen te ruilen, die niet aan behoorlyke eischen voldoen. C. A A. noodigt iedereen uit, eens een kykje te nemen en zichzelf te over tuigen. 2602 25 STADSNIEUWS. Ged. Staten van Zuid-Holland. Ged. Staten van Zuid^-Holland komen in openb. vergadering bijeen oip Maan dag 22 September des nam. ten 2 ure tor behandeling van de bezwaren tegen het besluit van den raad der gemeen ten Nieuwkoop, Zevenhoven en Wilnis tot opheffing der gemeenschappelijke openbare school Ie Noorden. Belastin g-ajmibtenaren. De vakgroep „Belastingen" van de Vereentging van Ambtenaren der Ue- raeente-Finanoiën hieldi gisleravond haar gewone jaarlijksche algemeene verga- nering te 's-Gravenhage. O.m. kwam ter sprake het wetsontwerp tot wijzi ging der Gemeentewet. Uitvoerig wer den de voorgestelde bepalingen met be trekking tot de forensenbelasting be sproken en voornamelijk werden aan een nauwkeurige beschouwing onder worpen de financieele nadoelen, welke uit de nieuwe regeling werd het ontwerp tot wet verbeven voor de gemeenten zouden voortvloeien. Algemeen wekte het afkeuring dat het Rijk, door de uitkeeringen uit inkomstenbelasting over twintig maan- dclijksche termijnen te willen verdee- len, in plaats zooals thans over tien ter mijnen, in de eerste plaats aan eigen chatkist heeft gedacht en er zich blijk baar geen rekenschap van heeft willen geven, dat de financiën der gemeente, ook weer hierdoor, op onbesuisde wij ze worden in de war gebracht. De voorzitter, de heer A. J. v. Wijk, adj.-directeur der gemeente-belastingen te 's-Gravenhage, die aan de beurt was om af te treden werd bij acclama tie herkozen. Mktdenatandsoongre». De comm. der koningin in Utrecht, mr. s' Jacob, zal de opening van het Middenstandsoongres, 24 en 25 Septem ber a.s. te Amersfoort bijwonen. GEMENGDE BERICHTEN. Een ontrouwe curator. Op verzoek van den commissaris van politic te Nijmegen is aldaar aangehou den en naar Arnhem overgebracht, de 52-jarige administrateur D. M., verdacht van verduistering. Omtrent dit geval worden de volgen de bijzonderheden gemeld De vorige week liep een gerucht, dat de heer D. G. M., van beroep rent meester van het Kroondomein, die sinds jaren te Nijmegen een kantoor heeft, en naar men meende, voortvluchtig was niet medeneming van een groote som geld. Men sprak van eenige tonnen. Het kantoor was tot op gisteren open gebleven en heit personeel had tot gis termiddag alle loopende zaken afgedaan Intusschen is nu toch een bevel tot zijn aanhouding door de justitie uitge vaardigd. De heer M. wordt verdacht van ver duistering in zijn kwaliteit van curator van den heer J. J. L. Deze laatsite was indertijd zeer ge fortuneerd. Hij liet o.a. het z.g. kasteel op de Mookerhedde bouwen, dat eenige jaren geleden werd verkocht, in 1917 werd de heer v. H. ouder ourateelie ge steld en de bewuste rentmeester als zijn curator benoemd. Deze moet het vermogen vau den heer v H. slecht beheerd hebben, zoodat er laatstelijk nog Slechts f 100.000 ouder zijn berusting w&fc. Het bevel tok aanhouding van M. is uitgevaardigd omdat men hem verdenkt vante verduistering vau laatstgenoemd 'bedrag. Door een auto gedood. Gisteravond reed te Arnhem een \Ford-vraohtwageai van den Sonsbeek- singel de Catherijnestraat in, toen van de Oogststraat een sportkar, waarin 2 jongens zaten, naderde. De sportkar Kwam onder de auto, en een der jon- gene, de vijfjarige A. C., werd onmid dellijk gedood. Van politieman tot theoloog. De heer C. de Jong, inspecteur van politie, te OosterbbeK, heeft eervol ont slag gevraagd, omdat hij van plan is aan de Theologische sdhool der Chr. iGeref. Kerk te Apeldoorn de studie voor predikant te gaan volgen. De heer de Jong is reeds geruimen tijd in politiedienst en is in lndie als commissaris van politie in functie ge weest. Met verlof hier te lande, heeft hij eenigen tijd geleden de benoeming tot inspecteur van politie te Oosterbeek aanvaard. RADIONIEUWS. Radio-oooeerteB. Zondag 21 September. Ned. Semtoeatellenfabriök, Hilversum 1050 M. 8—10 n.mi. optreden van het Hilversirmsohe Strijk-ensemble voor vi ool, 2de viool,' cello en piano en de heer G. H. Winter, bariton. De heer Winter zal zuigen Het Kindeke in de Kribbe, Jan Oostveen Morgenzang, H Stokhuizen De Noordzee, E. Hul- lebroek Van een smeder, Henry Zag- wijn Als de golven rijzen, Joh. Oost- veen Carmen (Toreadorslied), G. Bi- zet tsw«.r Maandag 22 September. ■Ned. Seiutoesteilenfabriek, Hilversum 1050 M. 6—7 n.m. Kinderuur, te ver borgen door mevr. Antoinette van Dijk. Nederl. Radio-Industrie, Den Haag, 1050 M. 8,30 radio-concert met roede- Werking van „De Batavieren". Het pro gramma luidt als volgt 1. Unter den Freiheitsbanner, marsch, Blankenburg; 2. Roses di Midi, wals, Strauss; 3. Ray mond, ouverture, Thomas 4. Hongaar- sche dansen 5 en 6, Brahms 5. Ball- 'geflüster, intermezzo, B. Meyer Hel- mund Kitten on the Keys, piano solo door den beer C. v. d. Leeden, Z. Coirfrey 7. Plainte d'amour, viool-solo door den heer J. Molhoek, Tellier 8. Preislied Meistere inger, Wagner 9. In- diseche Suite, Lüling 10 Der Rose Hochzeitszug, marsch, Jfessel. GOUDA, 20 September 1924. Vrijt baan wedstrijd (Mar fa) voor Landstorm Vry williger». De heer A. Ruygrok alhier behaalde op de schietwedstrijden gehouden op de Woer- deneche landbouwtentoonstelling een 2en prya met 9® punten in d« vifje heenwed strijd (Marga)) uitsluitend voor de Land storm vrijwilligers. Potitiedlploma met aan tee ken kif?. Voor het te Amsterdam gehouden exa men voor het politie-diploma met aantee- kening is o.a< geslaagd Mejuffrouw Free Veldt, alhier. Besmettelijke ziekte. Ten Stadhuize werd in de afgeloopen week aangifte gedaan van een gevèl van besmetteiyka ziekte diphtheritie. Liefdadigheidsconcert voor de slachtoffers van de visschersramp op de Westerschelde. De uitvoering in den Schouwburg gister avond gegeven ten bate van de nagelaten betrelKingen van de visschersramp op de WesterBchelde, op 18 Juli j.l. Is zeer goed geslaagd. Aan dezen by zonderen avond verleenden een aantal Haagsche jonge dames hunne medewerking en zy werden daarby uitne mend terzyde gestaan door den jeugdigen violist Eugène Buziau, eveneens uit den Haag en den operazanger, den heer Stein- metz uit Amsterdam. Het publiek, prettig gestemd, begroette reeds direct het aardige vioiistje met luid applaus, en eveneens onze oud-stadgenoote Mej. Scheepmaker, die voor de pauze het bekende lied uit de opera „Mignon" zong, en een aria uit „Samsom en Dalila" en aan het slot van den avond eenige Hollandsche liedjes voordroeg. Byzonder veel succes had mede de heer Jan Steinmeta, tenor, uit Am sterdam, die gelyktydig met Mej. Scheep maker aan de Nationale Opera verbonden is geweest. De heer Steinmetz oogstte in het byzonder met zyn aria uit „Tosca" van Puc cini byzonderen byval. De verschillende dansnummers waren werkelyk heel mooi en vooral de Dans-acte Pierrette van Ohaminade, gedanst door de dames Jolles, v. d. Leye en de Bas, allen danseresjes uit het Ballet-ensemble van Lili Green en Margaret Walker, was allerliefst, en schattig waren de toiletjes. Buitenge woon was de jeugdige violist Buziau, die, we zouden haast zeggen wel het grootste succes van allen had en dan ook niet aan een toe giftje ontkwam. Alle medewerkenden werden met bloemen gehuldigd, evenzoo de kranige Haagsche pianiste Mejuffrouw Gortman. Rest ons nog te vertellen, dat vriendelyke jonge dames zich beyverden om de op brengst voor het goede doel nog grooter te maken door allerlei heerlykheden en bloe metjes te koop aan te bieden. 't Was een aardige avond en wy hopen gaarne, dat de leider van deze uitvoering, die door het Hulp-Comité VlissingenArne- muiden, daarvoor werd aangewezen, tevre den zal zijn over het batig saldo. Na afloop bleven nog heel wat danalus- tigen in Kunstmin byeen. i De wmteifepjeetikomsten van het Comité voor Arbeidersontwikkeling. Hiett Comité voor Arbeidersontwikkeling dat in het vorig winterseizoen met succes een groot aantal bijeenkomsten op Zondag hield en ook in den Schouwburg verschil lende welgeslaagde tooneelvoorstellingen en concerten organiseerde, heeft het pro gramma voor het a.s. seizoen gereed. Hedenavond wordt het in den Schouwburg feestelijk geopend met een piano en decla matie-avond van Mejuffrouw Van Tiert en de heer W. van Cappellen. Het programma tot 5 April 1925 laten wy hier thans volgen: Zondagochtend 28 Sept.: Ds. Schermer- horn, Priester of Profeet. Zondagochtend 5 Oct.K. ter Laan, „Mul- tatuli". Zondagochtend 12 Oct.: Th. J. Thyssen, Eigen werk. Zondagochtend 19 Oct.: K Elsacker, Klassieke en moderne poëzie. Zondagochtend 26 Oct.: Herman Poort, Soc. dichters. (Zaterdagavond 1 Nov.: Henri Dekking, Cyrano de Bergerac. Socrates laatste toe ispraak. Zondagochtend 2 Nov.: J. Zadelhoff, Het leven van Karl Marx. Zondagochtend 9 Nov.: Ds. van der Hoe ven, De persoonlyfcheid in verband met de arbeidersbeweging. Zondagochtend 16 Nov.: Miw. van Loon- v. Berge, Over een merkwaardige vrouw uit de 18e eeuw. Zaterdagavond 22 Nov.: Het Klein Soc. Tooneel,TooueeLstuk „De Brand in de 'Jonge Jan." Zondagochtend 28 Nov.: W. Drop, Over Walter Rathenau. Zondagochtend 30 Nov.: Ds. Schermer- horn, De ChristusTragedie. Zondagochtend 7 Dec.: Miw. Boldingh— Goemans, Dichtkunst van v. Collem. Zondagochtend 14 Dec.: Willem v. Cap pellen, Macbeth van Shakespeare. Zondagochtend 21 Dec.: Remko ter Laan, De legende van ParcifaJ. Vrijdagmorgen 26 Dec. (2e Kerstdag) Ds. W. Banning, Kerstpreek met gewyde orgelmuziek van W. F. van Ba Zondagochtend 28 Dec.: K. ter Laan en Geert Düs, Voordracht Middeleeuwsch Min streel met jle luit. Zondagochtend 4 Jan.: Jan van Zutphen. Zondagochtend 11 Jan.: Gerard Arboua, Oscar Wilde, voordracht uit Salomé. Zondagochtend 18 Jan.: S. de Wolff, Ar beid en beschaving. Zondagochtend 25 Jan.: Dr. J. M. C. v. Overbeek, Voordracht met lichtbeelden. O. Va Ai Schouwburg „ONS OENOEBEN". HIOEIAVIID KUNSTAVOND MKT Nolly van Trlst an Willem van Oap«ll« Plano on Doolomatlo Gereserveerde pletteen, beneden 75 ct. Belcon 40 ct. Aentang 8 uur. >J50S i5 Zondagochtend 1 Febr.: M. Brinkhorst, Idealisme. Zondagochtend 8 Febr.: Dr. M. H. J. Schoenmacher, Over het wezen der religie. Zondagochtend 16 Febr.: Wilem v. Cap pellen, Brand... van Ihsen. Zondagochtend 22 Fëbr.: Mevr. v. Loon- v. Berge, Gezin van Paemel van Cyriel Buiase. Zaterdagavond 28 Febr. KI. Soc. Tooneel, Zang, declamatie, levensliederen, enz. Zondagochtend 1 Maart: Herman Hana, Kentering. Zondagochtend 8 Maart: Henri Dekking, „Moedvlegende" van Helmuth Unger. Zondagochtend 15 Maart: K. Elsacker, „Beatrys" (De Middeleeuwsche). Zondagochtend 22 Maart: Remko ter Laan, Levensbesef in de Klassieke oudheid. Zondagochtend 29 Mrt.: Z. Gulden, Bouw kunst, toegelicht met lichtbeelden. Zondagochtend 5 April: Just Havelaar, onderwerp nader bekend gemaakt. Al deze bijeenkomsten welke gehouden zullen worden in de Soc. „Ons Genoegen" zullen toepasselijk worden opgeluisterd met zang, orgel- en pianomuziek, waarvoor be reids toezegging tot medewerking is ver leend door de Dames Nelly van Triet, Mar cus, Gezusters Okker, den Heer W. F. van Es e. a. Het Comité staat in onderhandeling met het Rotterdamsch Phil harmonisch Orchest voor het geven van een Zondagochtendcon cert op 12 of 19 April 1925. Bescherming van Uilen. Het Bestuur der Goudsche Ornithologi sche Club „Hirundo" schrijft ons: Telkens moeiten wy constateeren, dat raen nog niet doordrongen is van het feit, dat de uilen hoogst duttige vogels zyn, die dientengevolge ook door de Vogel wet 1912 beschermd worden. Eenige jaren geleden heeft het bestuur der Nederlandsche Ver- eeniging tot Bescherming van Vogels in de pers hierop de aandacht gevestigd, en wy willen dit hier nogmaals doen. In onze omgeving komen een vyftal uilen soorten voor, n.l. de Kerkuil (z.g. Katuil), de Steenuil? de Vekluil, de Ransuil en de Boschuil, welke laatste drie zeldzaam zyn 1e noemen. Al deze vogels maken zich hoogst verdienstelyk voor onzen landbouw, door t op grooten schaal wegvangen van muizen en soms ook ratten.'t Is dan ook zeer in t belang van den landbouw, dat de uilen zoo' goed mogelyk beschermd worden en Wh overal veilig kunnen gevoelen. Ingevolge de bepalingen der Vogel wet, is het vangen, dooden, verkoopen of vervoeren van alle uilen verboden. Wy verzoeken met klem overtredingen de Nederlandsche Ver- eeniging tot Bescherming van Vogels, Hee rengracht 260—266, Amsterdam, of aan het Secretariaat van onze club: Bleekerssin- gel 64. j- Thalia-Theater. Een byzonder spannend en wèlgespertd filmwerk is het hoofdnummer „De Post bode". Ralph Leiws is hierin de plichtbe wuste brievenbesteller en de hartelijke huisvader. De brievenbesteller heeft een .zoon, die ook by de posteryen komt en op het kantoor met zyn vader een bang avon tuur heeft, wanneer een inbreker zijn slag wil slaan. Vader en zoon betoonen grooten moed en de zoon wordt beloond met ee® goede betrekking op een mailboot. Dezelf de roover waarmede hy het eerder aan den stok had, pleegt een welgelukten aanslag aan boord van het schip en de zoon van de postbode heeft daarbij zooveel pech, dat hy van alles de schuld krygt en onschul dig zou zyn terechtgesteld, wanneer niet 4e hoofdschuldige een bekentenis had af gelegd op het nippertje en nadat de vader van het slachtoffer den tocht naar den gou verneur om genade te vragen, tevergeefs heeft ondernomen. Het slot is de gelukkige hereeniging van vader en zoon. Het is de manier waarop de verschillen de sénsationeele scènes in beeld zyn ge bracht, in scherp contrast met de vredige omgeving by den postbode thuis, welke d« filmwerk zoo aantrekkelijk maakt. Het uitgebreid „Holland Nieuws" bevat veel moois: wedstryd hondendresseerclub; hondententoonstelling te Haarlem; K°mn- klyk bezoek aan Zutphen; inspectie van het Ned. Koode Kruis; 50-jarig jubileum van de Amsterdaraeche brandweer. „Hy droomde dat..." is een kluchtin arte, gespeeld door apen en een hond. nw interessante van die klucht is dat de (he ren zóó acteeren dat menschen bet met «ouden kunnen verbeteren. Het programma dezer week is zeer aan bevelensw aardig. Gevestigden en Vertrokkenen. Vertrokkenen. L. de Boom Kleiwegstraat 38 naar Capelle op dlJsse Dorpstraat 18; A. C. Bonman <"t 166 naar 'a-Gravenhage, dn CarpenBeiatraa 39; H. G. P. van Haeren uit naar 's-Hertogenboach, Achter het SWdb" 12; A. Nieuwveld en jreain uit TurfmM» 31 naar 's-Gravenhage, Fahrentataw» 262; M. Sanders uit Krugerlaan 130 ia- Leiden, Acnd. Ziekenhuis; M. J<"«0 gezin uit Steijnkade 36 naar Woerden, Jaar pad 6; L. J. van Hoik en gezin mt Oog haven 63 nnar Utrecht, Al. Numantadii» 8. C. Muyiwyk uit Crabetfnfar»»* M Brussel, Rue Père Eudore Devraye 72; G. van Lit uit P. Hendrikstraat 44 en C. van Leeuwen uit Parkstraat 31 naar Reeuwyk, Groene Ree 579; J. F. Koppendraaier uit Achter de Vischmarkt 52 en K. Blanken uit Westhaven 34 naar Aalsmeer, Ouderkerk- *c hel aan H 416; Th. Romyn uit Turfaingel A3 naar Zoeterwoude, Hooge Ryndyk; C. de Kuyter uit Karnemelksloot 196 naar Ant werpen, Oude Kerkstraat 57; J. van der Vliet—Kiyn uit L. Dwarsstraat 45 naar Rotterdam, Honingeixlyk 162; J. L. A Myn- lieff uit Regentesseplantsoen 18 naar Haar lem, Zyiweg 11; N. J. T. van Nunen uit Oosthaven 66 naar Reeuwyk, 's-Graven- broeksche weg 421; W. J. A. Vos uit van Bergen IJzendoornpark 6 naar Brussel, Rue de Koumanie 20; G. J. Koenderink en gezin uit Spoorwegstraat 10 naar Enter, Dorp straat; P. Schoemaker uit Ridder van Cats- weg 41 naar Amsterdam, Ruysdaelkade 226; J. G. van de Putte uit Krugerlaan 113 naar Harderwyk, Oranjelaan 1; A. Kuilenburg uit Krugerlaan 14 naar Reeuwyk, Reeuwyk- scheweg 268; M. J. van der Draay uit Gou we 224 naar Leimuiden^ Dorpstraat 79; J. Groeneveld en gezin uit R. van Catsweg 39 naar Zwammerdam, Oud Bodegraven C 107; A. H. LeemanLeerentveld uit Bbomgaard- straat 80 naar Amsterdam, Pelikaanstraat 15 hs.; H. J. Lafeber uit Spoorwegstraat 46 naar 's-Gravenhage, Brandstraat 166; L. M. de Bruyn uit Tuinstraat 67 naar Arnhem, Schutte bergweg 94; P. Overduin en gezin uit Nieuwehaven 234 naar Giessendam; P. J. van Wyk en gezin uit St. Josephstraat 66 naar Warmond, Padoxterrein D 53; A van Vreumingen uit Fluweelensingel 44 naar Groningen, Zuiderkerkstraat 8; G. F. de Haan uit Fluweelensingel 74 naar Schie dam, Ludwinastraat 54; A. van der Knaap uit Markt 32 naar Zevenhuizen, No. 329; J. Cusveller en gezin uit Raam 86 naar En schede, Mooie Hofstraat 5; S. Bekker uit Heerenstraat 31 naar Bodegraven, Nieuw- straat 79; A. J. Roos uit Oosthaven 49 naar Megen; R. H. de Waard uit Krugerlaan naar Utrecht, Willem de Zwygerstraat 45, M. S. Both uit Lange Tiendeweg 16 naar 's-Gravenhage, Fahrenheitstraat 766. Gevestigden. A. W. Kok, dbe., yit Am me ra tol, van Bergen IJzendoornpark 7; C. M. Meert, huishoudster uit 's-Gravenha- ge, van Bergen IJzendoornpark 9; F. Wa- ninge, botermaker, uit Barwoutswaarder, P. Hendrikstraat 90; L. Verschoor, dbe., uit Pernis, Gouwe 19; J. C. M. Velthuysen, kantoorbediende, uit Dordrecht, Gouwe 90; J. Schriek, dbe., uit Schoonhoven, Kleiweg 7; A. Meerstadt, apoth.ass. uit Zutphen, L. Tiendeweg 14; B. J. Schol ten uit Ootmar- sum, L. Tiendeweg 71; J. M. van Weenen, dbe., uit Schoonhoven, Markt 9; A. de Heef, kleremaker, uit Leiden, Mr. D. J. van Heus- destraat 5; J. H. Vermey, dbe., uit Reeuwyk, Oosthaven 10; J. Toolens, dbe., uit Helder, Regentesseplantsoen 17; Th. Webster, agent van politie, uit Hilversum, St. Josephstraat 54; W. Peerlings, dbe., uit Viersen, Westha ven 18; H. B. van Esisen, letterzetter, uit Maassluis, L. Tiendeweg 55; J. Brommer, bakker, uit Maartensdijk, Bockenbergstraat 110; A. IJsselsteyn, sig.maker, uit Bever- wyk, Boomgaardstraat 91; A Hendriks, si garenmaker, uit Beverwyk, Coornhertstraat 12; A J. Beukers, uit Oudewater, Crabeth- straat 35; E. Spies uit Miilh&im, Fluweelen singel 74; J. M. Furrer uit 's-Gravenhage, Fluweelensingel 94; H. Dereksen, apoth. ass., uit 's-Gravenhage, Gouwe 16; H. G. Teeuwen uit Zuilichem, Gouwe 169; J. P. Ferwerda, kapper, uit Helmond, Keizer straat 13; C. P. Steen landSteenvoorden, uit Amsterdam, Kleiweg 81; H. J. Mul, stof fenverver, uit 's-Gravenhage, K. Tiendeweg 4; C. J. Middelweerd, winkeljuffrouw, uit Rotterdam, L. Noodgodsteeg 24; J. W. Smit, uit Veendam, L. Tiendeweg 51; M. de Pater Niessen, uit Zevenhuizen, Lethmaetstraat 61; A. H. Decker, sigarenmaker uit Bever wyk, Moordr. Verlaat 5; J. Hendriks, siga renmaker uit Beverwyk, Parkstraat 28; A. J. J. Vos, uit Oudenbosch, Van Bergen IJzendoornpark 6; M. E. Jacobi, dbe., uit Bodegraven, Boelekade 175; P. C. Veerman, chauffeur, uit Bodegraven, R. van Catsweg 98; M. J. Herache, sigarenmaker, uit Bever wyk, Schoolstraat 7; Wed. C. Janmaat Thoen uit Boskoop, Slapperdei 7; H. Slaa, uit Rotterdam, Steynkade 26; H. van Hoe ven, uit Utrecht, Vorstmanstraat 45; A M. Zuidgeest, uit St Jansteen, Westhaven 25; J. M. M. Oudshoorn, uit Bergen op Zoom, Westhaven 25; M. A. A. van Schalen, uit Oudenbosch, Wydstraat 23; Wed. J. de Rooy Slingerlandt, uit Soest, IJssellaan 69. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 17 September 1924. 3 aardewerkers, 12 pypmaloers, 1 plateel schilder, 1 smoutzetter, 1 stanzer, 7 druk kers, 14 letterzetters, 2 boekdrukkers, 12 grondwerkers, 5 heiera, 14 opperlieden, 6 timmerlieden (1 scheep»-), 2 schilders, 1 hulpstraatrnaker, 1 werkt, teekenaar, 4 houbdraaiers, 4 kistenmakers, 1 meubelma ker, l witwerker, 3 mach. houtbewerkers, 2 stoffeerders, 1 beiiteer, 1 klompenmaker, 1 behanger, 4 kleermakers, 1 kapper, 3 bleekersknechten, 1 schoenmaker, 3 mon teurs, 1 scheepetuiger, 1 gieter (metaal), 1 ketelmaker, 3 scheepeklinkers en ijzer- werkers, 2 machinisten, 6 smeden, 6 sto kers, 1 kopergieter, 1 framebouwer-smid, 8 blikslagers en lakkers, 1 rywielmonteur, 1 instrumentmaker, 2 bankwerkers, 6 elec- triciens, 1 hulpmonteur, 1 draaier, 3 touw slagera, 3 textielarbeiders, 2 mattenwevers, 1 hekelaar, 1 stripster, 8 suikerwerkera, 6 brood en banketbakkers, 53 sigarenmakers, 8 sorteerders, 1 "plakker, 1 kellner, 3 tuin- to*» 1 «rivelbewerker, 14 pakhuis-, 3 expe ditie- en 12 schippersknecht», 3 reizigers, 1 winkelbediende, 5 koeteiers, 8 kantoorbe dienden, 4 boekhouders, 132 tranaport- en fabrieksarbeiders, 1 tuinman-chauffeur, 1 administrateur, 3 chauffeurs, 2 verstel- "■•kkera, 1 dianatbode, 1 werkster (kan toor). Aanvragen werkgevers: 3 Jongens 14 k 16 jaar (fabriek), 1 kin dermeisje, te Gouda; 2 scheepsklinkers, 1 scheepstimmerman, te Woerden; 2 con- «tructdewerkers, 1 ketelmaker te Oudewa ter; 1 dienstbode (kunnende metken), Berkenwoude. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Geene. ONDERTROUWD: 18 Sapt A. J. Bruise en A. J. Spee. M. L. Gerritsen en H, Loendersloot. K. de Rooy en M. E. van der Klein, K. Kikstra en M. van Driesten. 20 Sept. E. H. Vogelenzang en J. W. Smit. OVERLEDEN: 17 Sept.: Aaitje Linde boom, geh. met P. van Schouderen, 75 j. Adrianua Cabout, 61 j. Agsada. 20 Sept. 8 uur. Groote Schouwburg. Eerste Kunstavond van het Comité voor Arbei denkontwikkeling. 21 S^pt. 11 uur. Hotel de Zalm. Ledenver gadering Roei- en Zeilvereeniging „Gouda". 30 Sept. 8 uur. Soc. de Réunie. Ledenverga dering afd. Gouda Volksuniversiteit. 2 Oct. 8 uur. Feestelyke opening van de cursus 1924—26 van de afd. Gouda vau de Volksuniversiteit in de So«. de Réunie. Avond- en nachtdienst apothekers. De apotheek vau den heer F. A. Deek Westhaven, is deze week tot en met Vrydag 26 September, benevens den daarop volgen den nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor recepten). UIT DEN OMTKEÜ. AMMEKSTOL. De uitslag van de loting der militie alhier is als volgt: No. 1 J. de Jong, no. 2 T. Kok, no. 3 P. C. Verschoor, no. 4 C. de Jong, en no. 6 Jac. de Vries. BERGAMBACHT. Uitslag der loting voor de militie, lichting 1925, alhier: 1 B. de Jong, 2 W. Koudstaal, 3 A v. d. Velden, 4 H. Ros, 5 A. Burger, 6 Ch. v. d. Werken, 7 H. Rehorst, 8 W. Ver waal, 9 M. v. Meeteren, 10 J. C. Snaterse, 11 D. den Hoed, 12 G. C. Ooms, 13 C. Lin- gen, 14 J. Schilt, 15 C. de Vos, 16 C. Ooms, 17 W. G. v. Steenis, 18 T. Stuurman. De nrs. 1, 4, 5, 7 en 8 zyn broederdiensten. Van de 33 ingeschrevenen waren er 15 ongeschikt bevonden. BOSKOOP. Tot klerk by de Posteryen en Telegrafie alhier is aangesteld de heer G. Slob, thans in, gelyke betrekking te Rotterdam. Ia de woning van den heer J. aan den Zy de weg heeft tydens afwezigheid der bewö- ne^een persoon zich door inklimming toe gang verschaft. Voor zoover kon worden nagegaan is niets vermist, zoodat het ver moeden bestaat, dat de dief in zyn bezig heden is gestoord. MOORDRECHT. De uitslag van de loting voor de militie is als volgt: 1. S. Baas, 2. T. Vink, 8. C. G. J. Steenbergen, 4. A. van Riet, 5. G. v. d. Heiden, 6. H. de Wit, 7. J. van Duyn, 8. D. Slobbe, 9. P. Baas, 10. A. Termorshuizen, 11. J. van Jeveren, 12. J. van Nielen, 13. G. Hoogendoom, 14. S. v. Adrichem, 15. D. v. Herk, 16. J. de Joode, 17. G. Ryneveld, 18. J. G. Dirkzwager. WADDINXVEEN. De Raad dezer gemeente komt byeen op Woensdag, 24 September 1924, namiddag» te 6 uren. Onderwerpen ter behandeling: Verslag der vergadering van 12 Augus tus 1924. Mededeelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zoo noodig te besluiten. Aanbieding der gemeentebegrooting en de begrootingen der bedrijven voor het dienstjaar 1925. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening over het dienstjaar 1923. Gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van kinderen uit deze gemeente op de openbare lagere scholen te Gouda. Adres der Staatkundig Gereformeerde Staatsparty afdeel ing Waddinxveen inzake winkelsluiting, verbod tot mlkventen en tot spel vermaak enz. op Zondag. Aanvraag o msubsidie voor de /raktee- kenschool in deze gemeente voor 1925. Benoeming van verschillende raadscom missies. Thans hebben zitting in de: 1. Bedryvencommissie als voorzitter de heer Joh. Visser Jzn. en als leden de hee- ren G. van Lange, A Vie en Th. Zoethout maar. 2. Financieele commissie als voorzitter de heer T. A. van der Hee en als leden de heer-en C. J. Fafiamie en H. Galama. 3. Bouwcommissie als voorzitter de heer Jonkheid en als leden de hoeren A. Both en C. ToL 4. Verortieningencommissie als voorzit ter de Burgemeester en als léden de hee- ren G. J. Barbier, A Jonkheid en A. van Nielen. Benoeming van een voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur voor het tijdvak September 1924September 1925. Gouda, 21 September. GOUDA. Remonstr. Kerk. lfttt u. vm. Dr. L. J. van Holk te Utrecht. i. Janakerk. 6 u .n.m. Ds. M. M. Verkerk, pred. te Putterahoek. Luthersche Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk. Turfmarkt. IQ u. v.m. Preek- lezen. u. mm. Ds. T. Sap. Kattensingel. 10 u. v.m. Ds. T. Sap. Garwf. Gemeente. 10 u. vm. en 5H Q. mm. Leger dos Heil»: 7 u. vm. Bidstond. 10 u. v.m. Heiligingsdienit, onderworp: De onveranderlijke Christus. 3.30 u. n.m. Byzonder* soidatonsamin- komat. 8 u. mm. Groote openbare heilssamen- komst en stryd voor ziolim Ai deze sa menkomsten zullen worden gelald door Ensingn J. U. C. Staatra. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. lOtt u. van. Ds. J. Slot BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. vm. en 7 u. mm. De. Steen beek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk. 10 u. vm. Prof. Dr. K. H. Koessingh te Leiden. UOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 2Mi u. mm. Ds. G. i-en? te Ouderkerk a. d. IJssel. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. W. Koobol. Geref. Kerk. 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer R. J. v. d. Weerd, Theol. Caad. te Kampen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg te Boskoop. Geref. Kerk. 10 u. v.m. en 6 u. mm. Ds. F. Drost OUDEWATER. Ned. Herv.^Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. mm. Ds. Hoek. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Da. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw. 10% u. v.m. De heer C. Muller. 's Avonds geen dienst. HEKENDORP. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Da. IJee- brands. WADDINXVEEN. fed. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Preeklezen. u. n.m. de heer Lyklema. Reriy>n«tr. Kerk. 10 u. v.m. Ds. Houtgast. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 7 u. mm. Ds. G. Lans. NIEUWERKERK a.' d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. én 7 u. mm. Ds. N. Luyendyk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. de heer C. A. de Vries. 2% u. mm. De. F. W. G. Verheul uit Gouda. GOUDA. Woensdag 24 Sept. Gebouw tot Heil des Volks, v. d. Ver, Calvyn, Ds. J. Kieviet te Baarn. DAMRUBRIEK. Onder redactie vau de Damclub „Gouda". Oplossingen worden ingewacht by den Seeeeterts, Steynkade 27.' of het lokaal der dub, Markt 49. Oplossingen moeten worden ingezonden uiterlijk Dinsdag 30 Sept|mber. De oplossing zal worden vermeld Zater dag 11 October. i Probleem nol 177. Zwart schyven op: 1, 8, 11, 13, 14, 16, 18, 19, 21, 35. Wit schyven op: 15, 22, 24, 27, 28, 30, 31, 39, 41, 44. Probleem no. 178. Zwart schijven op: 36. 45, dam 46. Wit schyven op: dam 47/50. De oplossing van probleem no. 173 ia: wit speelt: 26—20, 38—33, 40 29, 30—31, 43:8. De oplossing van probleem no. 174 is: wit speek: 22—18, 34—29, 29 20, 35 4, I, 28—23, 39—34, 45 34. RECHTZAKEN. Een aanklacht wegens smaadschrift tegen Prat wn Bissing. Het oud-lkf van de Tweede Karoer, J heer F. J. W. Drion, heeft, naar de Gazette de Hollande" meldt, 'n klacht ngediend bij den officier van justitie te Amsterdam, wegens beleediging en smaadschrift, tegen professor Fr. W. Freiherr von Bissing, hoogleeraar te Utredit, naar aanleiding van diena ar tikel in de Deutsctiei Wochenzeitung ftir dio Niederl&nde van 6 September j.l. Bedoeld wordt, schrijft de „Tel." het prtikel „Preuseofluctit" gericht tegen een artikel, geschreven door den heer Drion, in het Haagsche Maandblad van |uni j.l. getiteld „Zelfstandig Rijn land". In den aanhef van zijn artikel *egt prof. v. Biasing, dut de inhoud vun liet artikel vun den hoer Drion op liet vermoeden breugt, dut de treur Drion in Frankrijk* drenst beetoldon urbeid geleverd heeft. Duartegeu neut bich ue thuns door den heer Drion bij den Oir.oier vun Juht'Ue to Amsterdam ingediende klacait wegens beleediging eu smaadschrift. DRAADLOOZK DIENST.) Een proclamatie ven Grootvorst Cyriel. BERLIJN, 20 Sept. De groothertog Cy riel, neef van den overleden Czaar, die zich twee jaren geleden tot bewaker van den va- canten Kuasischen troon proclameerde, heeft een proclamatie geteekend, waarin hy zich zelf tot keizer van geheel Rusland uitroept. Mmdiykhpden in het Vrysteatecfae kabinet. DUBLIN, 20 Sept. lit hol Vrijstuut- kubinet docui zich ernstige moeilijkhe den voor. Er gaan geruchten dat Mac Graith in het kabinet zal treden en dut de muiters in euro zullen worüuu her steld. Indien dit jüist 4» z/ullon de le den van het kabinet, t'h.ggins, Hogna en waarscliijniijk ook" BtyUie uitreden. Ontruiming ven het beaette gebied. BERLIJN, so Sept:. l)oi outrunning van hot bezette gebied duurt voort. De gendarmerie van Wezel lieeft verminde ring van hot garnizoen bevolen, eu men J>egint reeds het gebied bij Duisburg te ontruimen. MARKTBERICHTEN. Aifdappetpryzpm Amsterdam 20 Sept. Zeeuwsche eigenheimers ƒ8.30—3.80, id. blauwe eigenheimers ƒ3.75—4, id. bonten ƒ4.755, Friesche borgers ƒ3.403.60, Drentsche eigenheimers ƒ2.80. Aanvoer 4 ladingen. WISSELKOERSEN. 19 Sept. 20 Sept officieel, koersen v. 12 u Londen U.61% 11.60 Beriyn 0.62 0.61"/* Par y h 13.80 18.79% Brussel 12.92% 12.96 Zwitserland 49.15 49.16 Weenen 0.0036% 0.0086% Kopenhagen 44.10 44.05 Stockholm 69.35 69.26 ChriBtiania 85.85 35.80 New-York 2.60% 2.59% Madrid 84.35 34.35 Milaan 11.40 11.87% Praag 7.80 7.86 tuiden tot zuid-weet«nwind, zwaar bewolkt hf betrokken, waarschijnlijk rogenbuien, aan vankei yk iets kouder. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd B. H. VOGELENZANG, Apotheker en ANNIE SMIT,^ s aan ia Apotheker. VEENDAM, Kerkstraat 16, ÜOUDA, L. Tiendeweg 51,1 Geen ontvangdag. Beursovermicht. De beurshundel wus op do laolsle dag van de week tot een minimum' inge krompen. Geen enkel fondssoort gaf affaire van eenige betoekenia te aan schouwen. Voor de» Jurgommuurden was de belangstelling verminderd en het scheen thans alsof er eenig aanbod aan de markt was. Van deitoeweging in thee-aandeelen was niet veel overge bleven mi de koersen waren niet noe menswaard veranderd. Evenals de laat ste dagen lagen de oliefondsen zwaar in de markt. Koninklijke daalde.bene- Nen, 320. Geconsolideerd en bewogen zich op ongeveer het laagste niveau van gisteren. Suikerwaarden ongewijzigd eu de omzetten waren onbeduidend. Kub- beraandeelen prijshoudend, doch wer den slechts op zeer bescheiden schaal verhandeld. Van do tabakken verkeeK den de Sumatraeoorten lichtelijk in re) actie. Scheepvaarten bijna geheel bul ten de belangstelling. Prolongatie 'dl/t RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Hoogste stand 765.2 te Memel. Laagste stand 745A te Vestmanoer. Verwachting: Meest matige tot krachtige Heden overleed in het Diaconeesen- huis te Amsterdam onze geliefde Echtgenoot, Schoonzoon en Zwager Aria Cornells Zeeman, oud-Hoofinapectedr van Scheepvaart in Ned.-Indië, oud-Directeur der Droogdok Maatschappij „Soerabaja", Ridder in de Orde van den Nedor- landschen Leeuw, Officier in de Oranje-Nassau Orde, ene. Weduwnaar van Vrouwe MARIA JO HANNA BBNTZ VAN DEN BERG, in den ouderdom ven 66 jear. Baarn, J. B. L. ZEEMAN VAN HAANSBERGEN. Gouda, C. G. A VAN HAANSBEBGEN- VAN EFFEN. Amersfoort, M. A. L. BATENBURG VAN HAANSBERGEN. P. J. L. B. BATENBURG. Oisterwyk, C. J. VAN HAANSBERGEN. J. C. VAN HAANSBERGEN— BROUWER. Gouda, D. W. WESTERBAAN VAN HAANSBERGEN. AMSTERDAM, 18 September 1924. Diaconessenhuis, Overtoom 288. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 22 September te 12 uur op de Algemeene Begraafplaat» te Heemstede. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. 4HMI Karnemelksloot No. 52, Gouda. in 1/1 en '/a fleeschen. SLAGROOM mn in '/s. 14. Va en 1/1 fleeschen. KOOMKAHNEMELK MET GORT in Literflesachen. Hygiënisch bereid en bö bijna alle Melkhandelaren verkrijgbaar. Probeert eens en U blijft afnemer. DROGISTERIJ MARKT 1 2472 10 AROMATISCH STAALTINCTUUR. GOUDA BOSKOOP - SOHOOBHOVCB "j Zie onze REUZENKOOPJES in de BEDDEN- EN TAPIJTAFDEELING. I 2506 N i

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 2