een flinke fiienstbode T. GOEDEWAAGEN ZONEN Meid-Huishoudster ALLE BANKZAKEN. HANDELSDRUKWERK Van een wit zijden robe. PREDIKBEURTEN. LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. Dienstbod*. oouoa - BOSKOOP - SOHOOBHOVEB A. BRINKMAN ZOON - Markt 31 GOUDA. 0*ld*n beschikbaar w Da lufatpoatrftwatan uw*Berlti m Kopenhagen. D« dtrectour-gonenal dor pontertlen en telegrafie maakt bekend, dat met ingang van Oot. a.a. de luohtpoet- dienaten Rotterdam'—Amatecdanv—Ham- burg-Kopenhagen en Amaterdamt- Da woorbaraidlag éi i De uitbreiding der regeeringsbasis i In Eng De Raad van den Volkenbond heeft g>i« teren In zjjn slotzitting een belangrijk be sluit genomen in verband met het door de Asaemblée aangenomen vredasp ratocol. Het betreft de voorbereiding der ontwapenings conferentie en de rol der tijdelijke gemeng de commissie voor de beperking der bewa pening. De Raad zal zich vormen tot een bijzonder® commissie, die in samenstelling ««lijk is aan den Raad, doch in functie en procedure verschilt; zij zal het orgaan zijn voor de leiding en centralisatie van den ar beid. Zü zal zich daartoe aanvullen met deskundigen, namelijk den president of twee leden der economische, financieele en technische organisaties, zes leden aan t« wijzen door de pennanente militaire com missie, twee leden van de patroonsgroep en twee van de arbeidersgroep (waarschijn lijk Jouhaux en Oudegeest) van den mad van beheer van het Arbeidsbureau en even tueel eenige juristen en andere deskundigen door den Raad aan te wijzen. Met elkaar vormen dezen het coördinatie-comité, dat dan de tijdelijke gemengde commissie ver vangt. De eerste vergadering zal 17 No vember té Genève worden gehouden tot op stelling van het program. Oe conferentie van Dr. Marx met de ver tegenwoordigers van de aociaal-democraten beeft gisteren plaats gehad en naar de be richten luiden hebben de aoc.-dem. afge vaardigden Dr. miferding, Heiman Müller Wele zich in principe bereid verklaard mede te werken aan een Regeering die tot grondslag heeft de zoogenaamde volksge- """tuechap. Zii hebben daarbij echter twee voorwaarden gesteld en wel dat de tegen woordige rogeeringskoers niet gewijzigd wordt on voorts dat de Duiteoh-naüonalen onomwonden en ondubbelzinnig zullen ver- Waren hoe zjj over de overeenkomst van Washington betreffende den achturigen werirdag denken en hoe zp tegenover de repubbketnsche grondwet van Weimar «aan. Vallen deze verklaringen van de Duvtsch-nationalen bevredigend uit, dan epn de sociaal-demoemten bereid deel te nemen aan een regeering, waarin ook de Duitsoh-aationalen vertegenwoordigd zijn. Wanneer men nu weet dat de Duitsch- uationalen juiat in de Regeering zullen ko men om den regeeringekoers definitief te veranderen, dan zal men wel begrijpen dat de Duitsch-nationalen deze voorwaarden in «een geval zullen accepteeren. in Duitech-nataonale kringen is men door dezen taktiechen zet van de sociaal-demo- craten uiterst onaangenaam verrast. Men had er stellig op gerekend, dat de sociaal democraten botweg zouden weigeren en dat ban de rijkskanselier, ten einde raad, zijn heil bU de Duitsch-nationalen zou komen zoeken. Instede daarvan kon dr. Mari den vertegenwoordigers van de Duitseh-nntlo- e fractie meedeelen, dat de sociaal-de mocraten in principe tot medewerking be- *eid *(jn. De Duitsch-nationalen verklaar- den hierop, dat zij door het plan van dr. Marx om een kabinet op een grondslag van volksgemeenschap te vormen, voor een ge heel nieuwe situatie zullen komen te staan. Zy moesten eerst ruggespraak houden met hun fractie, die haar toestemming voor de deelneming der panty aan de regeering al leen had verleend onder voorwaarde, dat de regeeringsuitbreiding uitsluitend naar rechte zou plaats hebben. Daar alle frac ties, ook de Duitach-nationale, eerst de vol gende week haar vergaderingen houden, zyn de besprekingen thans op een dood punt aangekomen. Naar verluidt, zyn de Duitsch-nationalen voornemens op de verschillende vragen van de sociaal-democraten met tegenvragen te antwoorden, die betrekking zullen hebben op de Christelyke school, de quaestie van de schuld aan den oorlog en de protectie. De Labour-regeering, wier weg geens zins over rozen gaat, heeft gisteren de vraag besproken of zy genoegen zal nemen Hand-in-hand waren zjj den heuvel afge daald en wandelden langzaam voort naar hun stille kamer in de Villa Berghèze. Rome lag in zonnige middag-rust en niets rondom toonde leven. Een vaalgrijze kat strekte zich nog behaaglijk als z(j nader den, doch spoedig sUep zij en scheen wezen- loos. De jonge vrouw sprak niet en staarde voor zich in de verre laan. Zy droeg een wit-zyden robe, die haar frêle schoonheid nog verhoogde en het blon de haar, dat in gouden golving uitkwam onder den breedgeranden hoed van mauve kleur, gaf een vreemd-mooi karakter aan haar fün-besneden gelaat. Naast haar schreed de man, een artisten- figuur, met scherpen, expressieven kop. Zyn donkere oogen schenen vol van hemelsche gelukzaligheid en om zyn smalle lippen was een stille lach. Geen van beiden droeg een ring. Zwygend als zy den heuvel waren afge- daèld, gingen zy nu voort door de breede, zonbeschenen laan, waar de slanke popu lieren roerloos stonden. Een enkele maal ontmoetten hun oogen elkander) en kwam er een zweem van vreugd en dankbare biyheid op het gelaat van de jonge vrouw. Dan klemde een lichtrood haar bleeke wangen, onder den verheven Hannover—Berlijn worden gestaakt. De tijdstippen van vertrek en aan komst van deu luchtdienst op Enge- laad, Frankrijk, Belgia en Zwitserland worden met ingang van 8 October ge wijzigd. mtwapaningaoonfaraatie n Duitschland. De dreigende crisis eland. met het amendement der liberalen op de motie van afkeuring der conservatieven, waarbij de instelling wordt verlangd van een commieeie die het geval-Ohampbell zou hebben te onderhoeken. Ben deel van het kabinet is van mee rling, dat het amendement der liberalen met een motie van wantrouwen gelijk staat en dat het daarom beter is den strijd reeds Woensdag a.s, te aanvaarden. De ministers I die er aldus over denken, zijn van mea ning, dat ook de groote meerderheid der pantü dit wenscht. Men verwacht, dat Mac Donald Dinsdag voor het congres der La bour Party in Queens Hall een verklaring dienaangaande zal afleggen. Inmiddels moet nog worden uitgemaakt of het amendement der liberalen niet ta strijd is met de parlementaire usances. De deskundigen trachten op het oogenblik pre cedenten te vinden. De beslissing hierover berust bij den Speaker van het Lagerhuis, doch de houding der regeerirrg kan daar door nauwelijks beïnvloed worden. De minister van btnnenlandsche zaken, Arthur Henderson, is in allerijl uit Genève te Londen teruggekeerd om aan rrrot-offi- cieele besprekingen der ministers deel te nomen. Met betrekking tot het incident met de Workers Weakly wordt nog gemeld dat de Regeering waarechynlyk een Witboek zal doen verschynen, waarin alle documenten betreffende deze zaak zullen worden ge publiceerd. Tot goed begrip van zaken die- n* het volgende: De waarnemende hoofd redacteur van genoemd communistisch pe riodiek, Campbell, had een artikel opgenW men, dat van opmienden aard weid ge' acht te zyn. Er werd meer of minder be-4 dekt in te kennen gegeven, dat soldaten, die by arbeidsconflicten werden opgeroe pen, tot rmiitery moeeten overgaan. In verband met den erastigen aard dezer aansporing meende de attorney genera', sir Patrick Hastings, dan ook tot vervol ging te moeten besluiten. Deze weid ech ter niet gehandhaafd en de attorney gene ral l(et den opruienden schrijver verder on gemoeid. In verband met deze veranderde houding werd Hastings begrypeiykerwijze in het parlement ter verantwoording geroe pen en by deze gelegenheid is de intrek king der vervolging verdedigd met erop te wyzen, dat het artikel niet de strekking had, die men het aanvankelijk toeschreef, terwyl ook de aansprakelijkheid van Camp bell voor het geïncrimineerde artikel in geenen deele volkomen vaststond. Deze motiveering kon de conservatieven en li beralen echter maar matig behagen en zy namen dan ook geen genoegen met dezen uitleg; men verdacht de regeering er n.l. van, dat de meeet-radicale vertagenwoordi- giere» in de Labour Party een stap by de regeering hadden gedaan om de vervolging ongedaan te maken. Het gevolg van dit alles is geweest de motie van afkeuring jegens de regeering van de conservatieven. Volgens den Britechen draadlooeen dienst gelooft men in politieke kringen niet, dat deze motte van afkeuring zal worden aan genomen; meer gewicht wordt gehecht aan den eisch der liberalen nopens een commis sie van onderzoek. Men gelooft, dat als de conservatieven hun motie van afkeuring niet aangenomen kunnen krygen, zy wel licht het liberale amendement zullen steu nen. De draadlooze dienst bevestigt voorts, dat de regeering voornemens is een Wit boek uit te geven met de documenten be treffend© de zaak-Gampbell, dat, naar men in sommige kringen meent, de regeering het recht zou geven den liberalen eisch inzake een onderzoek van de hand te wyzen. BlflTENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De spoorwegramp te Mainz. In tegenspraak met de berichten uit Duiteche bron, welke doen vermoeden dat I blik van den man. Tenslotte kwamen zy voor het groote huis, waarin zy hun klein home gevestigd hadden. Hy ontsloot de deur en gearmd gingen zy naar boven, in een groote kamer, öie tot atelier was ingericht. Daar waren tallooze schilderyen in lyst en op raam en voor het venster stond een levensgroot vrouwenportret op den ezel. Het was de beeltenis der jonge vrouw, zooals zy was op dien zomer-middag, in een wit- zyden toilet en grooten hoed van mauve tint; een corsage van donkerroode kleur scheen als bloedend op het smetteloos wit. Ook in het portret was die frêle schoonheid en het p&le van een mooi vrouwengelaat, omkrans! door goud-golvend haar. De man keek naar zyn schildery, zyn werk en bleef haar aandachtig bezien, tot de jonge vrouw hem héél zacht by zich riep in een duisteren hoek van het atelier, waar zy rustte op den breeden divan. In gepeinzen nam de schilder plaats op den grond, vóór den divan, en de vrouw strengelde innig haar armen om zyn hals. Zóó bleven zy tot de zon ter kimme neig de en nog slechts mat-gulden stralen door het venster deed rillen. Toen fluisterde de schilder zoete woorden ^an intense liefde en hooge blijdschap, en de jonge vrouw klemde zich aan zyn breede horst. Exotische geur vol bedwelming steeg van het spoorwegongeluk te Malnz te wyten *ou zyn aan de onvoorzichtigheid van Kransch spoorwegpersoneel, verklaart het mlnieterie van Publiek© Werken in Beriyn in een nota, dat ie aanleidend* oorzaak van het ongeluk was het geblokkeerd zyn van trein 670, wat weer veroorzaakt werd door het slecht ftinctionneeren van de rem men. De trein was voorzien van Duiteche remmen van het systeem Kunze-Knorr en werd bestuurd door een Duitechen machi nist. Een ernstige fout is voorts begaan door den conducteur van de achterste wa gons van trein 670, eveneens een Duit- scher, die verzuimde een waarsohuwings- signaal aan te brengen. De stand van den oogst. Ten hoogste 20 minder dan verleden jaar. De berichten dat de Duitsche graanoogst slechts ongeveer half zoo groot zou zyn als verleden jaar, wordt thans officieel tegen gesproken. Wel is de oogst kleiner, maar het scheelt op zyn hoogst 20 Daarente gen is de hooioogst aanzienlijk beter dan I verleden jaar. Te bevoegder plaatse acht I men den toestand niet ernstig. Er is zeker geen sprake van wederinvoering van de broodkaart. ENGELAND. Een milliomailr in een armen buurt. Ln Openshow, een der armste wyken van Manchester is een man van 87 jaar overleden, die zyn leven lang in het hartje van de armenbuurt had gewoond, maar die by zyn overlijden schatrijk bleek te zyn. Hy blykt byna 2millioen gulden na gelaten te hebben en meer dan de helft van dit bedrag heeft hy aan verschillende plaatselyke instellingen van liefdadigheid vermaakt. Cheetham's ziekenhuis krygt ongeveer een half millioen, een weeshuis waaraan scholen zyn verbonden 2% ton en andere instellingen profiteeren nog tot een gezamenlyk bedrag van ruim 3% ton. Naar verluidt zou de erflater al jaren ge leden het grootste deel van zyn vermogen met een wasschery verdiend hebben en het verder hebben laten aangroeien. RUSLAND. Het spoorwegongeluk op de iyn Moskou- Vasenenko. Volgens een Exchange-bericht is het spoorwegongeluk, dat eenige dagen geleden in Rusland op de ïyn MoskouVasenenko plaats had, te wyten aan het in brand ge- I roken van petroleurawagens, di© aan den passagierstrein waren gehecht. De gehee- le trein werd vernield. Van de 200 passa giers werden er slechts 27 gered. VEREENIGDE STATEN. Finandeele opvoeding. Tydens de jaarvergadering van de „In vestments Bankers' Association of Ame rica" te Cleveland heeft de president der groote New-Yorkacfae firma Hornblower Weeks een pleidooi gehouden ten gunste van een nationale advertentie-campagne, ten einde het publiek op de hoogte te bren gen met den aard van het belegigingis-ibank- wezen. Hy bracht eon voorstel aan de orde om het volgend jaar voor zulk een cam pagne 260.000 te besteden en het dubbele in 1926. Nu is het adverteeren door Amerikaan- sche bankiers niets ongewoons. En niet op de zakelyke manier onzer Nederlandsche bankinstellingen, die zich bepalen tot ba lansuittreksels en een opsomming harer filialen, maar in denzelfden popuLair-weten- schappeiyken styi welke door andere be- dryven die het publiek iets te vericoopen hebben, wordt gebezigd. Want ook de ban- kiers hebben het publiek iets te verkoopen: diensten, kapitaal, effecten, valuta, crediet, die vooral voor de kleinere beurzen evenzeer verklaring, uitbeelding en con stante aanbeveling behoeven als stroohoe- den, automobielen en mode-artikelen. Te meer, aangezien de gemiddelde Amerilcaan- sche bank op even intiemen voet staat met den gemiddelden Amerikaan (dank zy de populariteit van deposito-rekeningen, en de algemeene usance om met chèques te be- taJen)als de modewinkels of groote waren huizen, zoodat het publiek veel meer v*~ haar „service" (voorlichting, gratis en aan huis door de advertentiebladen) ver wacht dan byv. in Nederland het geval is. Zoo adverteeren de banken geregeld in de bladen en niet zelden in fabel vorm, met illustraties die op het eerste gezicht niets 1 haar gouden haar-wrong op, nerveus rilde haar adem langs zyn hals en een liefde- zwóelte voer door' zyn ziel. Gansch het atelier scheen als doortrokken van die sfeer, het weenend verlangen, dat ïond hen waarde in late schemering En zy voelden beiden hun heilig geluk, hun verheven liefde, die vryeiyk opbloeide in bloesem van goddeiyke ziele-eenheid. Dan zwoer hy haar trouw met een bran denden kus en smeekte haar steeds te bly- ven als nu, altyd te zyn in dH toilet met die bloeiende rops en heur goud-golvend haar. Hy zekfe haar zacht zyn liefde heilig te weten, onschendbaar door de verschyning, welke hy op het doek vereeuwigd had. Zy voelde de oprechtheid in dit dweep- verzoek en, dankbaar voor zyn liefde, be loofde zy allee Heel den zomer en gansch den langen winter, die er op volgde, bleven zy in Rome. Zy had legio wit-zyden toiletten en tal looze corsages van diep-roode kleur. Dageiyks verscheen zy in het atelier in het tellet, dat zy als model gedragen had, en zélfs als zy 's avonds uitgingen naar het restaurant of de opera, of, als zy samen dwaalden door de al-oude ruines by bleeken maannacht, was zy steeds in haar wit-zyden robe. De machtige beteekenis dezer gewoonte voor haar amant, besefte zy en de innige dankbaarheid, die doorstraalde in zyn lief- met financiën te maken hebben, totdat de I verteller aan het riot van zyn vertiaal de I vergelyking met het practisch financieel beleid trekt. Een groot New Yorkach huis doet dat byv. op reclamekaarten in de motorbussen die langs Fifth Avenue, het winkel kwartier, ryden, en waarvan de tekst dan «peciaal is ingesteld op het dameapu- bliek. Trouwens de financieele opvoeding van dames-klanten is een vak apart. Haar wordt geleerd om huishoudelijke gelden zoo productief mogeiyk te maken, om spel dengeld vooideelig te beleggen en om. waar zy bestaan, persooniyke fortuinen onafhankeiyk van echtgenooten maar met 'behulp van de voorlichting der bank te be boeren. In ee* der grootste banken met een Fifth-Avenue-filiaal worden van tyd tot tyd middag-lezingen gehouden over zulke en aanverwante onderwerpen, alleen voor dames, en met thee en koekjes. En in dien kinderkamer-geest is ook de dagblad reclame ingericht, die, geiyk nu weer in Cleveland is gebleken, blykbaar voor het bankwezen haar sporen heeft verdiend. Leopold en Loeb. De twee jet^dige moordenaars Leopold en Loeb die nu voor de rest van hun leven in de staatsgevangenis van Illinois zyn opgeborgen, vertoonen de symptonen van depressie en een neiging itot religie, die volgens den gevangenis-directeur normaal zyn by nieuwe gevangenen. De dagelyk- sche routine van het gevangenis leven brengt hun hooggespannen zenuwen in de I war. Leopold en Loeb byv. klagen steen en been over de gevangenisbei die alle werkzaamheden en maaltyden, alsook het opetaam, naar bed gaan en het wandeluur in- en uitluidt, stipt op tyd, zonder hape ren, gebiedend en zonder mededoogen Zy zyn zeer terneergeslagen en hebben in hun brieven naar huis verzocht om godsdiensti ge voorlichting, ten einde geesteiyk in evenwicht te komen. Loeb heeft blykbaar nog ambitie genoeg om in het vrye uur het fanfarecorps der gevangenen te diri- «eeren en in jasz-geheünen in te wyden. Voor het overige zou hy de wensch te ken nen hebben gegeven door goed gedrag het privilege te mogen vérdienen om tot aa- sistent van den medicus, die aan het hoofd der psychologische afdeeling der gevan genis staat, te worden benoemd. Leopold daarentegen wenscht op de boerdery der gevangenis werkzaam te worden gesteld. Intusschen heeft de directeur, naar de „Fans Times" meldt, voorspeld dat de jon- S«ns niet langer dan v(jütien jaar zullen leven, omdat hun zenuwen te zeer gespan nen zijn, ook in wat voor hem. normale om standigheden zouden z(jn, om de depressie van het gevangenisbeetaan te kunnen be standen. Het gemiddelde leven van den le venlang veroordeelde in de gevangenis duurt blijkbaar twintig jaar. Maar volgens den drreoteur zullen Leopold en Loeb dit niet halen. BINNENLAND. I Jhr. Mr. D. A. W. Tets ran Goudriaan. De-Koningin heeft het Grootkruis der Huisorde van Oranje verleend aan I den kamerheer in buitengew. dienst, Jhr. mr. D. A. W. van Tets van Gou- driaan oud-minister van Buitenland- sche Zaken. De actie ram het P. T. T.-pereoneel. Gisteravond zijn te Amsterdam' drie vergaderingen van P. T. T.-personeel gehouden, uitgéschreven door de on derscheidene organisaties van over- I heidspersoneel, nl. den Centr. Nederl I Ambtenaars bond, den Centr. Bond' van P. T. T.-personeel en de Federatie van personeel in openbaren dienst. Als resultaat van bedde eerstgenóem de vergaderingen, welke een huishou delijk karakter droegen, zij medege deeld, dat duideligk de ernstige ver bittering van het personeel over de nieuwe salarisregeling tot uiting kwam, terwijl ook de gebeurtenissen van gis termiddag te Rotterdam besproken wer den. In de openbare Federatie-vergade ring, welke druk bekocht en vaak geest driftig gestemd was, bepleitte de heer bchilp o.m. de noodzakelijkheid eener algemeene staking van P. T. T.-perso neel, doch alleen op voorwaarde, dat een dergelijke staking eendrachtig op de of de kleine attenties, waarmede hy haar by het poseeren gelukkig maakte, was haar voldoende. Vaak nog schilderde hy haar portret, steeds in dezelfde pose. Zy bezaten er thans reeds vyf en, wanneer zy er samen ernstig naar zagen, vonden zy steeds het laatste ook het mooiste. Op aandringen van de jonge vrouw zond de schilder toen dat doek naar een verre ex positie. Heel moeilyk had hy er afstand van gedaan en onder de afwezigheid van zyn meesterwerk werd hy ernstig droef. Maar toen onverwacht het telegram kwam van een bekroning, voelde hy zich toch ge streeld door deze hooge onderscheiding en kuste hy haar lang en innig. Die kus was als de bezegeling van hun eeuwige trouw.,...., .0 De zomer kwam terug in de stad der her innering en met hem een jong Parysch kunstschilder. Hy was een oud vriend van den amant der jonge vrouw en, na zyn lange afwezigheid haastte hy zich hem te bezoe ken. In het atelier zaten zy gedrieën voor het open venster en de vriend verfslde van Pa- «■ys. Hy had het meesterwerk „La reane blanche" op den show gezien en wa« ver heugd over de bekroning. Hean was deze schildery, dit motief al Jaren een ideaal geweest en nu hy de vrouw alto plaatsen tegelijk begint. Besloto. wem een schrijven*tot „Het van Zes te den Haag te rrrhieu waar wordt gezegd dat er geen spraL van ojn mag dat de besturen UkX toezien dat, deze spontaan Ingeaette actie verloren gaat door verdeeldheid van de besturen der diverse organlsa- (IKMBNGDK BEKICHÜnT Voet af gekneld. In hei ziekenhuis aan deu Coolsin- gel te Rotterdam is ter verpleging od- genometi de 35-jarige havenarbeider t. de K.., die aaw boord van het Duit sche a.s. „Aider" met zijn linkervoet tuhachem eenige vaten geraakte, waar door hein dit lichaamsdeel werd atoe kneld. 6 Levend verbrand. Het tweejarig dochtertje van denhr. L> van Rodijnen te Lage Zwaluw e, is gisteren in een emmer kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Ee* dure vriendin. Voor den iloogeo Raad is verleden week gepleit in üe reeds herhaaldelijk vei melde zaak van de executeuren der nalatenschap van 'n indertijd te 's-Ura- yenhage geïnterneerd, doioh sedert over leden zeer geiortuneerd Engelsch olh- ci6r, die van een bonthandelaarster te s-Gravenhage in een tijdvak van ruun anderhalf jaar ten behoeve van een yriendin voor een bedrag van ruun 168.000 bont en kleederen had ge kocht Toen de firma geen betaling ontving, wendde zij zich tot den En- gelschen rechter, doch die weigerde de actie, omdat de overeenkomst een on geoorloofde, immers onzedelijke oor zaak had. Daarop dagvaardde de firma de exe cuteuren' voor den Nederiandsohen reen ter en vroeg zij de betaling van ben bedrag van f 4ö.000 voor een gelever- don bontmantel, maar zoowel de rech- buuk als het gerechtshof te 's-Graven- h»g* verklaarden haar niet-ontvanke- lijk, omdat zij zich vrijwillig aan de jurisdictie van den Engelschen rechter had onderworpen en zich dus bij diens oordeel moest neerleggen). Mr. Nijpels, voor de eischeres op tredend, ontwikkelde tegen 's Hols uit- Mpraak» eenj cassatiemiddet, Jhetwelk door mr. Bakker, als advocaat der ge daagden, uitvoerig werd bestreden, waarna de stukken in handen werden gestela van den advocaat-generaal inr.t Tak, die concludeerde tot verwerping' van het beroep met veroordeeiing der eischeresse in de kosten. Gesprek by den Kapper. Hedenmorgen liet ik, als naar gewoonte by het begin van de maand, myn haar knippen, toen een van de klanten van den kapper binnen kwam en plaats nam, „Bonjour, mynheer Treurniet", zeide de kapper. Mynheer laat een diep© zucht hooren. „Goeden dag, myn vriend, goedendag." „Hindert u iets of zy'it gy ziek, mynheer Treurniet?" Nieuwe zucht, nog dieper dan de eerste. »Ach! het gaat zeer slecht met myn goe de vrouw!" „Is er dan geen hoop meer?" „Elk oogenblik denkt men dat het afioo- pen zal..." ,41 et is wel ongelukkig I" Mynlheer Treurniet slaat zyn oogpn naar het plafond en zegt: „Ja het is wel onge lukkig. Als ik haar dan ook verlies, ver laat ik direct de stad en voorgoed. Ik heb nu ongeveer drieduizend gulden rente; voor twee is dat te weinig, voor één is het juist genoeg. Ik huur een buitentje in Gelder land. Ik heb altyd het buitenlleven bemind. Ik heb dan een tuin en kan kippen en ko- nynen houden... Myn vrouw hield daar niet van en ik kon het dus niet hebben. Ik neem een sjees met een goed paard voor de om atréken, en een schuitje om te viaschen, dde heeft men thans voor veertig of vyf- tig gulden... Ik neem een flinke keuken meid, want ik mag wel flinke menschen. Myn vrouw was klein en mager,.. Dan ga ik jagen, ik zal goed eten, en zoo zal ik leven... in myn droefenis... Arme vrouw! gevonden had, die een wit-zyden robe te diagen wist, numoest zy voor hèra po seeren. De schilder schrok van deze positieve ver klaring en hy voelde de aantasting van zyn l»eilig ïecht vlymend snyden door 'ie ziel. Maar de jonge vrouw keek verbcerlykj in de mooie oogen van den vriend, daarna in den spiegelen knikte. Een tweede „Reine blanche" werd spoe dig bekroond en de maker ervan trad kort daarna in het huweiyk met de dweepzieke freule, die de schildery had gekocht voor exhorbitanten pry's. Het model, een jonge goud-blonde vrouw, vertoefde in Pary's, waar zy op een zomer middag haar eersten vriend ontmoette in de rue Saint Honoré. De schilder was nauw veranderd en scheen geamuseerd by de luchtige grapjes van een kleine „midinette", die aan zyn arm naast hem stapte. Het model in de schilder groetten elkaar „en passant", zonder meer en onbewust. De jonge vrouw droeg een wit-zyden robe met bloedend-roode corsage, maar geen van beiden dacht er aan. 'ATI Nu ik myn besluit genomen heb, wenachte I de „Pensioenkasten" zeer in den smaak vie- ik maar, dat *y uit haar lijden waai Ik t^yf dan wel geheel alleen over... maar ten ^Rinste zal er dan niemand zyn om my al tyd tegen te spreken STADSNIEUWS. GOUDA, 4 October \m. Einde van den Zomertyd. Wy berinneren er onze lezers nog eent aan dat hedennacht de zomertyd zal ein digen en men de klok dus hedenavond vooi men ter ruste gaat een uur terug moet setten- De nieuwe lokalen van het Gymnasium. Naar wy vernemen stellen Burgemeester en Wethouders zich voor om Maundag 13 October, kwart voor vier (precies) aan üu- ratoren van het Gymnasium de nieuw ge bouwde lokalen over te dragen in tegen woordigheid van leeraren en uitvoerders van het werk. He VolkBimiveraiteit. De afdeeling Gouda van de Vólksuniver siteit heeft Donderdagavond haar cursus sen geopend met een byeenkomst waarin de letterkundige Herman Poort sprak over „De atryd tegen de overheersching van het verstand". De byeenkomst werd geopend door deti heer P. de Vós, die in een inleidend wo<jrd mededeelde dat het aantal leden der af- deeling thans 125 bedraagt en dat zich hebben doen inschrijven voor den letter- kunde-cursus c.a. 150 en voor den cursus in muziek ca. 200 deelnemers. Voorts dat inplaats van Mej. Annie Salomons, die we gens huweiyk naar Indië vertrekt, de heer Herman Poort cl© werken van Top Naeff en Herman Robbers zal behandelen, terwijl Dr. P. H. Ritter de werken van Ina Beu- dier^Bakker zal bespreken. Herman Poort ving daarop zym causerie aan, waarby hy achtereenvolgens zyn aan dacht wydde aan de figuren door Gorki, Dostojewski, Ibsen en Strindberg uitge beeld. En aan het slot wees hy er op dat het mystieke, in de werken dezer auteurs voorkomende, is terug te vinden in Geertje van de Meester, Jordaan van Querido, in de poëzie van Bouten en Rousseau van Hen rietta Roland Holst Voor deze eerste byeenkomst was er veel belangstelling. „Mercurius". Het Comité tot Behoud van het Neutrali- teitsstandpunt van „Mercurius", hetwelk door een twintigtal voormalige en tegen woordige functionarissen van bond en af- deelingem wordt gevormd, heeft zich met uitvoerige circulaires tot de afdeelingbestu- ren en tot alle bondsleden gewend, waarin de tegen de fusie met den „Algemeenen Bond" bestaande bezwaren worden ont vouwd. Als voornaamste bezwaren worden ge noemd: de moderne richting waarin ge stuurd wordt, èn door de aan te brengen relatie met het N. V. V. èn door de han den, waarin de leiding van den gemeen schappelijk te stichten bond voornamelyk zal worden gelegd; den streng dorgevoerden decentraliseerden organisatievorm, waar door de betrekkelijke zelfstandigheid, die de afdeelingen by „Mercurius" genieten, ge heel komt te verdwynen; de belangryke contributieverhooging voor de beter bezol digden, waardoor zy, wier lidmaatschap voor de organisatie (te meeste beteekenis heeft, voor dat lidmaatschap zullen terug schrikken. Reeds bereikte het Comité uit meerdere afdeelingen berichten, dat ernstig bezwaar wordt gevoeld tegen den vorm, waarin en j de wyze waarop deze fusie aan 4e orde wordt gesteld, terwyl reeds de groote afdee lingen den Haag en Utrecht destyds voorstanders van het fusiedenkbeeld zich thans met groote meerderheid van stemmen, tegen deze fusie hebben uitge sproken. De afdeeling Gouda van „Mercurius" hield gisteren een ledenvergadering. Als voornaamste punt der agenda werd behandeld: bespreking van de fusie met den Algemeene Bond van Handels- en Kantoor bedienden. Nadat deze belangryke aangelegenheid van beide zyden uitvoerig was besproken, werd tot stemming overgegaan, waaruit bleek dat alle (22) ter vergadering aanwe zige leden zich tegen de voorgestelde fusie verklaarden. Jan van Riemsdijk c.s. in Kunstmin. De derde cabaret-avond in dit seizoen had al evenmin als die van het Bouwmeester- ensemble of van Pisuisae een druk bezoek. En dat was jammer want de vroolyk-uitge- laten Veluwsche boerenliedjeszanger heeft alle aanwezigen kostelyk geamuseerd, deels alleen in z'n aardige dialectische rymseltjes, deels met de hier ter stede niet onbekende Antoinette van Dyk. Jan van Riemsdijk werkt aanstekelyk. Als hy 'met z'n blozende boerensnuit een praatje tot het publiek maakt in z'n grap- pigé taaltje om een of andere gebeurtenis uit 't dorp te verhalen, waar ie „gauw 'n liedtien op emaakt èt", dan lachen de toe schouwers al bü voorbaat om deze jolig-dar- tele pseudo-Veluwer, die zelf wel de meeste schik schijnt te hebben. Van de liedjes die hy, hetzy begeleid door z'n vrouw aan de piano, hetzy door zichzelf met z'n harmo nica, over het voetlicht bracht, had de be schrijving van een Koningdnnefeest op 't dorp een geweldig succes, dank zy de popu laire refreintjes en de onbetaalbare mimiek, doch ook de anderen werden zeer gewaar deerd. Mede door het uitstekende accom pagnement werd het liedje van „De klok ken" tot een der beste, hoewel ook de dorps- i van „'t Vremd Vakrken" en lei Met Antoinette van Dyk en z'n zoon Rom- bout zong de Veluwsche Jan eenige duetten, terwyl de avond besloten werd door eenige Oud-Hollandsche liedjes, de specialiteit van Mevr. van Dyk, waarby het koddige versje van „Jan Hendrik die woont in de lummestraat", dat PisuisBe in een variatie den vorigen keer reeds mot veel succes zong, een daverend applaus verwekte. Het was een genoegen de muzikale combi natie van piano, luid en harmonica te hooren en de mimiek van het drietal te zien in dit liedje evenals in „Anne Marieke waar ga je naar toe". Voor de pauze zongen Jan van Riemsdyk (in smoking) en Antoinette van Dyk beur telings eenige moderne cabaretliedjes, die echter voor 't grootste gedeelte verre van nieuw waren en welk genre ook lang niet zoo geschikt is voor deze artisten als hun Veluwsche en Oud-Hollandsche liedjes. 't Was een vroolyke avond, waarvan de aanwezigen met glundere gezichte» huis waarts keerden. Wy hopen dezen zanger van het Veluwsche boerenlied nog eens spoedig, en voor een vollere zaal, weer te hooren. De Vettenbroeksche Club. Naar wy vernemen heeft de Vettenbroek sche Club besloten aan de burgers van de Gemeente Vettenbroek half November een cabaretavond aan te bieden. Thai la-Theater. Het „Hollands Nieuws" heeft deze week de betooging op het IJsclubterrein te Am sterdam tegen oorlog en voor ontwapening, met de optocht waaraan duizenden betoo gers deelnamen; zeilwedstrijden voor vis- schersvaartuigen op de Zuiderzee naby Hoorn; het Aimsterdamsche politie muziek korps te Brussel en Antwerpen en de gioo- te legermanoeuvres in Limburg en Noord Branbant. In een gezellige klucht van 2 acten „Het Amusante Weekblad", ziet men Charley Chaplin, Harrold Lloyd en meediere eerste klas artisten actee ren. Als extra nummer gaat een mooie natuuropname getiteld „Quebec" in Canada. De humoristen „Boele en Wilson, treden ten tooneele en weten met een drietal vroo lyke liedjes het publiek aangenaam bezig te houden; een lied van meer ernstiger strekking „Behandel de dieren met zacht heid maar vergeet ook de menschen niet", wondt ook met veel byval ontvangen. Het hoofdnummer „Zy die het zonlicht ontberen" is een boeiend mynwerkersdra- Jïia in 6 acten; het toont aan dat geld al leen geen geluk kan verzekeren en dat het vaste vertrouwen in betere toestanden ten slotte datfene schenkt waarop de hoop is gevestigd. Mood spél van de hoofdpersonen en uit nemende massa-regie trekken in deze film, welke bijzonder goed wordt geëxpliceerd, de aandacht. Auto-ongeval. Gisteravond omstreeks 6 uiur had in den Graaf Florisweg, recht tegenover de P. C. Bothstraat een auto-ongeluk plaats, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Een bus van den dienst GoudaKrimpen, dde, daar een auto der fa. Bik defect is, gedurende eenigen tijd de dienst Gouda-Bodegraven- Alphen onderhoudt, naderde, bestuurd door den chauffeur H. uit de richting Bodegra ven. Plotseling weigerde het stuur mat het gevolg dat de auto Van den rechten weg afweek, en met een vaart tegen een lan taarnpaal aanbotste. De chauffeur remde onmiddellijk en bracht de auto nog juist bijtijds vlak aan den waterkant tot stil stand. Hierdoor werd een groot ongeluk voorkomen, en kwamen de 6 inzittenden en de chauffeur er met den schrik af. De bovenkap van de wagen is geheel ingedeukt, ook de wielen zijn nog al beschadigd. De lantaarnpaal brak in tweeën. Het is begrij pelijk dat het ongeval heel wat consterna tie veroorzaakte. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lyst van 1 October 1924. 5 aardewerkers, 12 pijpmakers, 2 pla teelschilders, 1 ameltzetter, 1 stanzer, 1 boekbinder, 8 drukkers, 14 letterzetters, 2 boekdrukkers, 11 grondwerkers, 6 heiers, 12 opperlieden, 6 timmerlieden 1 scheeps-), 1 schilder, 1 hulpst raatmaker, 1 werkt, teekenaar, 4 houtdraaiere, 5 kistenmakers, 2 meubelmakers, 1 witweiker, 3 mach. houtbewerkers, 2 stoffeerders, 1 beitser, 1 klompenmaker, 1 behanger, 3 kleermakers, 1 kapper, 3 bleekersknechten, 1 schoenma ker, 3 monteurs, 1 scheepstuiger, 1 gieter (metaal), 1 ketelmaker, 4 scheepsklinkers, en ijzerwerkers, 3 machinisten, 6 smeden, 5 stokers, 1 kopergieter, 1 framebouwer- amid, 8 blikslagers en lakkers, 1 ryiwiel- monteur, 1 instrumentmaker, 4 bankwer kers, 6 electriciens, 1 hulpmonteur, 1 draaier, 3 touwslagers, 4 textielarbeiders, 2 mahtenwevers, 1 hekelaar, 1 stripster, 8 suikerwerkers, 7 brood- en banketbakkers, 49 sigarenmakers, 1 sorteerder, 1 plakker, 1 kei Ine i", 4 tuinlui, 1 zuiveibewerker, 14 pakhuis-, 3 expeditie- en 11 schippers knechts, 3 reizigers, 1 winkelbediende, 7 koeteiers, 9 kantoorbedienden, 4 boekhou ders, 124 tranap. en fabrieksarbeiders, 1 tuinman-chauffeur, 3 chauffeurs, 1 ver- atelnaaister, 1 werkster(kantoor). Aanvragen werkgevers: 3 jongen» 14 k 16 jaar (fabriek), 2 dienst boden, 1 schilder, 1 koek- en banketbakker, allen te Gouda; 2 constructiewerken!, 2 ke telmakers, te Qudewater; 1 dienstbode (kunnende melken) te Berkenwoude, 2 jon gens te Boekoop. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 1 Oct: Johanna Cornelia, d. van M. Schoonderwoerd ca O. J. Nuvei- stjjn; 2 Oct.: Johanna, d. van B. C. Luy- nenburg en F. G. Kreba; Johannes, z. van W. J. de Groot en A. van der Want; Dirkje Cornelia, d. van J. Revet en G. van Dam. ONDERTROUWD2 Oct.: H. M. G. de Mi)roe en H. M. Tuien; T. van Vliet en R. A. A. Pierama; P. Droat en M. C. van Eyk; A. J. Rietveld en N. Both; C. Hwogen- doorn en L. van Dam; T. Dullemeycr en P. P. de Jong; J. H. Foei en S. van der Kind. Agenda. 4 Oct. 8K u. Zaal Concordia, Weethaven. Tooneelvereeniging Thalia. 10 Oct. 8 uur. Soc. de Réunie. Lezing Prof. Dr. F. H. Quix, voor het Natuurkundig Genootschap. 11 Oct 8 uur. Zaai Concordia, Westhaven. Tooneelvereeniging Harmonie. Avond- en nachtdienst apothekers. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, is deze week tot en met Vrydag 10 October, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor recepten). UIT DEN OMTREK. HAASTRECHT. Een ernstig ongeluk. Gistermiddag is het 16-jarig dochtertje van den heer B. uit Oudewater, dat op weg was naar Gouda, op den Haastrecntschen dyk dicht by het dorp. aangereden door een auto van den heer v. D., eveneens uit Oudewater. Het ongeluk-moet worden ge weten aan het roekeloos ryden van den chauffeur. Het meisje werd heel eig aan het hoofd verwond, zy is in bewusteioozen toestand opgenomen en nadat Dr. Hakken berg en de wijkzuster de eerste hu'p had- uen verleend, met een juist passeerende auto naar de Wijkverpleging te Gouda ovei- gebuadht De toestand van het meisje liet zipn gi\teren zeer ernstig aanzien, heden morgen \as het naar omstandigheden vry redeiyk. REE U WIJK. Een doopstoet te water. Toen de landbouwer Verkley uit Reeuwyk zich gistermiddag omstreeks 4 uur met paard en wagen, waarin 4 personen waren gezeten, naar „Den Tempel" begaf om daar een jonggeborene ten doop te houden, schrok naby <le Ghr. School het paard blykbaar voor een op den weg staande emmer met kalk. Het dier maakte een zysprong en ging met wagen en al te water. Dank zy toege schoten hulp gelukte het terstond de inzit tenden te bevryden, die er zonder letsel af kwamen, alleen het kindje had eanig letsel. Het kostte nog al wat moeite om het paard op den kant te krygen. Het dder moest daar toe een eind verder zwemmen, maar het gelukte ten slotte toch. STOLWIpL Vrijdagmorgen kwam de lieer A, Baas in Bovenkerk tot de mind et aangename ont dekking dat van 10 jonge kippen er een was overgebleven. Wat de oorzaak hiervan is, weet men niet. Een landbouwer uit Gouderak, die gister nacht vette varkens afleverde aan de los plaats der S.S„ liet een oogenblik zyn paard en wagen onbeheerd staan. Op een gegeven oogenblik begon het paard ach teruit te loopen met het, gevolg dat paard en wagen en 4 vette varkens in de vaart terecht kwamen. Twee der varkens ver dronken, die, nadat ze uit het water gehaald waren, direct naar de noodsJacbrtplaats zyn vervoerd. Als gevonden voorwerpen zfo'n by de po litie aangegeven een paar nieuwe dames kousen, en een paar heerensokken. Met bestemming naar de Centrale Rij ken zyn van hier verzonden 20 wagons vette varkens, terwyl uit het naburig Berg ambacht 10 wagons passeerden. Zondag 5 October. GOUDA. Remonstr. Kerk. lOtt u. v.m. Dr. Mr. J. L. N. Zillinger Molenaar, van Dordrecht. St. Janskerk. 10 u. v.m. Ds. J. Borger. Luthersche Kerk. 10 u. v,m. Ds. H. v. Wes- sel, Ned, Herv. Pred. te Rotterdam. Geref. Kerk. Turfmarkt. 10 u. v.m. Ds. W. Veder, doopen. 5% u. n.m. Ds. J. D. v. d. Munnik. Kattensingel. 10 u. v.m. Ds. J. D. v. d. Munnik, Em. pred. te Den Haag. Geref. Gemeente. Turfmarkt. 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Preeklezen. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk. lOtt u. v.m. Ds. J. N. v. d. Heijden. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk. 9tt u. v.m. Ds. P. J. Steenbeek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. M. v. d. Vegto. Remonstr. Kerk. 10 u. v.m. Ds. Houtgast. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 9% u. v.m. en 6*A u. n.m. Ds. Beekenkamp uit Leiden. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. W. Roo- bol. Geref. Kerk. 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Preeklezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk. 10% u. v.m. Ds. Nienw- burg uit Boekoop, doopen. Geref. Kerk. 10 u. v.m. en 6 u. n.m. De. Drost. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. J. Hoek. 7 u. njn. De. Byi te Gouda. STOLWIJK, ij Ned. Herv. Kerk. 9% u. v.m. De. B. J. Kanis, doopen. Evangelisatiegebouw. 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De. C. J. v. d. Graaf te Koekange. HEKEN DORP. I Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. IJsebrande. WADD1NXVEEN. Remonstr. Kerk. Geen dienst. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 9% u. v.m. en 6% u. njn. Ds. G. Lans. NIEUWERKERK a .d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds. Joh. E. Byl uit Gouda. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk. 9% u. v.m. Ds. N. Luyen- <ftjk te Nieuwerkerk u. d. IJssel. GOUDA. Woensdag. 7% u. n.m. Ds. W. Bieshaar uit den Haag, v. d. Ver. Calvyn in de zaal tot Heil dies Volks. MARKTBERKHTKN. Coöp. TuinlersvereeniginK „Gouda en Oau* reken". Veiling van 3 October. Snyboonen 574, Stokboonen 10—43, Stamboonen ƒ1137, Spekboonen ƒ3—28, Pronkboonen 1—22, Uien 3.10—5.60, Kro ten 2.30—4.30, Wortelen 2.20—3.70, Pos telein 11.20—12.60, Spinazie ƒ8—24, Spruiten, le soort 1521, id. 2e soort ƒ4 8.30 per 100 K G.; Komkommers le soort 10.80—18, id. 2e 6.80—9.20, id. 3e 1.60 -4.90, id. gele 1—14, Bloemkool ƒ2—28, Groene Savoye kool ƒ5—17, Gele iu. ƒ6— 12, Roode Kool 7—13 Kropsla 1.80—3.70, Andijvie le soort 1.604.50, id. 2e toort ƒ0.90—2.70, per 100 stuks; Wortelen ƒ1.30 —6.60, Selderie ƒ0.60—1.90, Peteiselie ƒ0.10—0.80, Prei 1.60—3 90, per 100 bos; Tomaten A 8.70—18.40, id. B 9.20--11.90, Td. 0 ƒ6.10—8.10, id. bonken ƒ6.90—9.10, id .kriels 1.702.60, per 100 pondi Eieren per 100 stuks 10.5010.90. (DRAADLOOZE DIENST.) HET FOKKERV L1EGTU1G TE CON STANTINOPEL. De Kon. Luchtvaart Mij. heeft be richt ontvangen dat het Fokkervlieg tuig VII, op weg van Nederland naar Indië, Vrijdag namiddag te Const an- tinopel is aangekomen. Publicatie van diplomatieke documenten. BERLIJN, 4 Oct. In opdracht van het Duitsche departement van Buitenlandsche Zaken verschijnt tegen het einde van Oc tober een 4 deelig werk met betrekking tot de diplomatieke briefwisseling van lswots kL Het werk bevat het geheime documen- tenmateriaal uit de Riuaaisch.e Staatsarchie ven over de Ruesisch-Fransche betrekkin gen in 1911 tot het begin van den wereld oorlog. Een arrestatie. BERLIJN, 4 Oct. Te Rangoon werd de Boedhistische priester Ottama, de leider van de Indische onafhankelijk heidsbeweging, gearreeteerd. wegens samenzwering tegen de veiligheid van den Staat. Het indexcyfer. BERLIJN, 4 Oct. Het Rijksindexcij- fer voor de kosten van het levenson derhoud in in de afgeloopen week met 1,7 gestegen. H. M. de Koningin terug op het Loo. APELDOORN, 3 Oct. H. M. de Koningin arriveerde hedenavond om 7.25 per extra trein aan het paleis perron op het Loo. De Koningin rp&akto geen gebruik van de ge reedstaande Hofauto, maar wandelde met het gevolg naar het Paleis. Enkele fraaie bloemstukken werden medegevoerd. WW8ELKOBR8BN. 3 October 4 October officieel. Londen U.62% U.61K Beriyn 0.61% 0.617e i'arys 13.62% 18.63 liriMMel 13.47% 12.44 Zwitserland 49.46 4§JI7% Weenen 0.0036 0.0036% Kopenhagen 44.96 46.06*. Christiania 36.70 36.60 Stockholm 68.80 68.66 New-York 2.68% 2.68 i'raag 7.70 7.70 Madrid 34.30 84.26 Milaan 1U0 11.28% Beureoverzicht. Do belangstelling op don eflocteu- bcurs concentreerde rich iu hoofdzaak op enkele specialiteiten. Zoo ontwik kelde zich een flinke beweging iu aau- deeleu iusuliude cultuur en l'reanger- regeutschuppeti, die op ongeveer de vorige prijzen opnieuw keepers trok ken. Iu do zuivere thee-aandoolon wus de handel eenigszuis tot staan geko men. Op do afdeeling van Ned. lüdug- trieelen opende zich een hoek ln aau- deefoit IIoil. Kunstzijde-industrie die ook thans weer uit de markt werdeu genomen. De handel in rubberwaarden wus ingokruotipeu en de rijzing vondt geen voortgaan. Ook voor soheepvaarl- pupieren was de interesse afgenomen. Slechts in aimdoolen wilde vaart ging iets om. Tabakkeu waren stil en wei nig veranderd. Voor oliowaurden slechts onbeteekenende koersvariuties. Even- ui.-, de luatste dagen bewogen de sut- keraandeeien zich op deu achtergrond, liet koeraniveau bleef ongewijzigd. Prolongatie 3^— 8# RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT van 4 October 1924. Hoogste stand 766 te StoBMle. Laagste stand 744.3 te VeeUnanuer. Verwachting: Aanvankeiyk zwakke tot matige Zuid-Oosten tot Zuid-Weeten wind. Nevelig tot half bewolkt, aanvankeiyk wei nig of geen regen. Weinig verandering van, temperatuur. ADVERTENTIBN. Mevrouw van der Vrn Turfmarkt 50- VRAAGT voor 1 November of later v. g. g. v. 26S1 9 Mevr. JU LSI NU, Weekeinde 124 Voor burg, VRAAGT wegens huweiyk der tegen woordige een flinke Loon 80.per maand. 2676 7 Voor spoedige indiensttreding GE VRAAGD een Brieven onder No. 2«22, bur. Goodsche j Courant, Markt 81. 10 I Prachtig* exemplaren JONGE MANNEN KA NARIEVOGELS, le Broed, welke al aar dig zingen, Gloeckstam. Gekweekt van le klaz Zengers 8.—, STAM- SEIFERT 4.-, POPJES 0.75. A. CORSTENS-VERSCHUREN, HELMOND. - Oudste t AI» FACTUREN, KWITANTIES, WISSELS, BRIEFPAPIER, BRIEFKAARTEN, ENVE LOPPEN, PRIJSCOURANTEN, CATALOGI, ORDERBOEKEN, ENZ. KORTOM ALLE DRUKWERKEN VOOR DEN HANDflL, EN VOOR VEREENIGINGEN WORDEN VLUG, ACCURAAT EN TOT BIL LIJKE PRIJZEN DOOR ONS GELEVERD MEN VRAGE AAN ONS BUREAU: Vpor voorschotten (vanaf ƒ200.—) alsmede voor le en 2e hypotheek. ZUIDER CREDIETBANK, Afd. 80, M&urit&weg 8, Rotterdam.

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 4