IZIGER Al NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEl) WERKERK OUDERKERKOUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, eni. Ko. 15716 64-Jaargang Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen 4 Maandag 8 Deoember 1924 AGD, iRIEK. •j p tfistfmi I 3827 20 De verkiezingen voor don Duitschen Rijksdag, Groote winst voor de republikeinsche partijen. Het onderhoud tus schen Chamberlain en Herriot. Scherpe politiemaatregelen in Parijs. DE LIEVELING DER GODEN. in kazerne den vermeld Zater- over HU 1/10, 13, 18, 19, 22. 1/26, 34, 36, 37, 39, de ITIEN. FEUILLETON. 4e druk, 2.46 van LH, ery te Baarn zyn ten Cate, Spe- van op- OTHODEN, 1.-^ HEN LICHAME- IJKE ZIEKTEN. IBM II Omstreken. IJpin-branche. CATE ring, rheumatisehe ederom te consul- 3324 6 Irachtsweg 65. j Damclub „Gouda”, 27, lokaal der club door niet on- 200. Met betrekking tot de terugtocht Spaansche troepen in Marokko wordt meld dat deze in de wordt voortgezet. Het directoire heeft voorts <loen bekend maken, dat de lichting, in 1921 ingeltffd, naar huls zal kunnen wor den geaonden. sche arbeider» zeer goed kan gebruiken by gebrek aan eigen werkkrachten, De mi nister van BinnenUuaische Zaken heeft alle maatregelen genomen otn dit gevaar te weren. lagsblad sschiedt. Hoewel president Coolidge het verlangen heeft te kennen gegeven, dat het Congres nog in doze zitting zal besluiten tot deelne ming aan het Haag^che Internationale Hof, welk verlangen zoowel <loor kerkdijk” en andere invloedrijke vereenigingen wordt gesteund, schijnt het toch twüfelachtlg te z^n of aan dit verlangen zal wonden vol daan. De democratische senator Swanson, lid der Senaatscommissie voor Buitenland- sche Zaken heeft voorgeeteld de kwestie door den Senaat te doen bespreken. Mocht de commissie zich hiertegen uitsproken, dan kunnen de <iemocruten het de regee- ring lastig genoeg maken. In een rede, welke Herriot in Parijs heeft gehouden op een banket van het republl- keinsch comité, heeft hij zich geheel aange sloten bij de verklaiing van Chautnet, den voorzitter van genoemd comité, waarin de ze o.a. zeide: „Wij willen noch clericalis- me, noch bolsjewisme". Herriot verklaarde, dat hij ieders geloof, (Jat zyn uitdrukking vindt in de uitoefening van de verschillen de eerediensten, wilde eerbiedigen, maar uat hij eerbied voor de wetten zal eischen en voor geen bedreiging zal terugdeinzen. Met betrekking tot het bolsjewisme har- innerde Herriot er aan, dat hijzelf het voor werp was van de heftigste aanvallen van de zijde der communisten, doch dat hij vast besloten is den strijd aan te binden tegen dit stellig niet denkbeeldig gevaar, dat evenwel ook weer niet overdreven mag worden voorgesteld, daar het gedeeltelijk uit het buitenland komt, in verband met het feit, dat men in Frankrijk buitenland en zette zijn voet er op. „Niet zoolang ik op den zwarten grond van Kamt sta,” zeide hij. Ademloos hadden allen dit tooneel aangeaien, Bijgeloof, eerbied, t ontzet ting, dit alles toekende ziel» af* op het gflaat der toeschouwer». Niemand had zijn stem of zijn vinger durven ver heffen, toen Hugh deze vermetele daad verrichtte. De Pharaoh was zoo moge lijk no»? bleek er ggworden dan te vo- 458 M. 9.05. Cau en concert door liOdlStlIE COURANT. tation te Hilversum, dlenfabriek te Hij. dloos omroepstatjr en tot een der 3 land. Gisteren- I in top op den n en. nog voor met de 150 meter Jd te zijn. Met het ter dan 60 meter i stukje te liniek ?re aandacht ver- v.jrtentiën kunnen worden ingezonden door tuMchenkomct van aoliede Boekhan den, Advertentiebureaux en onze Agenten en moeten daag* vóór de plaatsing het Bureau zyn ingekon^n, teneinde van opname verzekerd te zijn. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring 1—5 regels 1.30, elke regel meer 02b. Ven buiten Gouda en den beeorgkring: 1—5 regels f 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentie® in het Zaterdagnummer 20 Ljjslag op den pr|js. Liefdadigheid*-*dvertentiën de helft van den pr|j*. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels ƒ2.05, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeel ingen by contract tot «eer gereduceer- den pr|js. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Adver delft] aan de mannen vrouw te io. 199. De strijd in Marokko. De onzekerheid in China. De verkiezingen voor den Duitschen Rijks dag hebben gisteren plaats gehad en haar de berichten luiden hebben de Duitsch-Völ- kische zware verliezen geladen, zijn de de mocraten overal vooruitgegaan. Voor de verkiezing was van de zijde van het publiek ditmaal groote belangstelling, op sommige plaatsen kwam het niatuur- tot botsingen. In Berlijn patrouilleerde de politie voortdurend om ongewenschte ont moetingen tusschen heethoofdige partij gangers te voorkomen. Zoowel Zaterdag avond als gisteren kwam het op sommige punten in Berlyn tot kleine botsingen tus schen elkaar vijandig gezinde propagandis ten, die verkiezingswerk verrichten. By eenige van deze kleine rustverstoringen moest de politie van de wapenen gebruik maken, doch niemand werd gedood of ge wond. Trouwens het bleek niet noodig, de politie voor grootere ordeverstoringen te alaraneeren. Bij een relletje in den vroegen ochtend, in een straat in het Oosten van Beplyn, waarbij communisten in botsing kwamen met dragers van de zwart-rood- gouden vlag, weiden eenige partijgangers gearresteerd. Verder had een botsing plaats te Neu-Köln, een voorstad van Berlijn, waarby de politie verschillende communis ten arresteerde, terwjjl in het Westen van Berlijn republikeinen met de zwart-rood- gouden vlag en leden van de Duitsch-Na- tionale Wehrwolfbund slaags raakten, waar bij de rechtschen een flink pak slaag op liepen. In Halle is het tot een ernstig incident gekomen. Een groep Hittier- en Stahlhelni- leden trok in auto’s door de stad. Zij vernielden de verkiezingsborden, waarvan de democraten waren voorzien. Ook drongen zij het vakvereenigingsgebouw binnen, waarvoor zich een propagandawa- gen van aanhangers van de rijksbanier be vond. Deze wagen werd vernield. De boek handel van het vakvereenigingsgebouw moest het ontgelden, nadat de vensterruiten waren vernield. Inmiddels snelden leden van de ryksbanier zwart-rood-goud toe, zoodat een heftig gevecht ontstond, waarbij van knuppels en boksijzers werd gebruik ge maakt. Verschillende personen werden ge wond. De politie greep ten slotte in, met het gevolg, dat verscheidene personen werden gearresteerd. In München geraakten aanhangers van de beide Völkische groepen met elkander slaags. Beeltenissen van Hjittler op aan plakbiljetten waren voor talrjjke stemloka len aangebracht; ondanks het verbod van de politie werden deze plakkaten ook door de straten rondgedragen. Anderzijds wer den de plakkaten met de zwart-rood-gou- den kleuren door de politie verboden. In München werd door ruim 80 van kiezers gestemd; in Rijnland en Westfalen gevestigd op de werkzaamheid der com- munisten-organisaties in Frankryk. Cham berlain zou Herriot duidelijke wenken heb ben gegeven, ten gevolge waarvan heden door de Fransche politie krachtig tegen de communisten is opgetreden, die zooals be kend, een aanvang hadden gemaakt met hun „kernen" bouw. Reeds zou een conferentie hebben plaats gehad tusschen Ghautemps, den minister van Binnenlandsche zaken, Ghiappe, den chef van den Algemeenen Veiligheidsdienst en Morain, den prefect van politie, waarbij beslaten werd maatregelen te nemen tegen de buitenlandsche communisten. Talrijke huiszoekingen in de Oostelijke voorsteden hebben plaats gehad voorname lijk in Bobigny, waar vele communisten wonen. Deze actie zal slechts een aanvang zyn van maatregelen, die voor geheel rankrijk zullen gelden, waarbij het er om zal^gaan agiteerende communisten over de grens te zetten. Aan de waarvan de resultaten op het nog niet bekend zijn, namen cheurs met vrachtauto’s deel, welk later nog is uitgebreid. Gedurende dien tijd was de garde républdcaine in de geconsigneerd. In een speciale avond-editie van de „IJ- berté" wordt medegedeeld, «lat 30 arresta tie hebben plaats gehad. Het is zeer waar schijnlijk, dat de politie vandaag met haar onderzoek voort zal gaan. Ia communisti sche kringen heerscht groote opwinding. Er gaan allerlei geruchten rond, os. <lat de communisten van plan zijn Sadoul uit de hechtenis te bevrijden. De politie heeft evenwel al 1<^ maatregelen tegen een even tueel optreden der communisten getroffen. Reeds werd Sadoul naar Orleans over gebracht, waar hy voor den krijgsraad zal terechtstaan. Het staat evenwel vast, dat de Verdedigers van Sadoul de competentie van den krijgsraad in twijfel trekken en zullen trachten hun cliënt te doen verschij nen voor het Assisenhof. der ito- *7 Larrache-iiector, directoire De tragie-comedie in China wordt voort gezet. Oogenschijnlijk m zelfverloochening door de velschillende militaire leiders voor het herstel van den binnenlandechen vre de 't parool. Zoo heeft Tsang Tso-lin af stand gedaan van zijn functie als inspec- teur-generaal van drie districten van Mandsjoerye en heeft hij slecht* het gou verneurschap over een enkele provincie behouden. Verder (Nadruk verboden). Uit het Engetech van BARONES ORCZY. Bewerkt door J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 41 - „Laat geen mensch het bloed van een mensch vergieten,” herhaalde de hoogepriesler voor den derden keer, n«et meer plechtigheid en nadruk, want hij zag, evenals ik, dat Hugh’s mach tig beroep, zijn schilderachtige voor hen geheimzinnige tegenwoordig heid, grooten invloed had op de rech ters, de jury en al de toeschouwers. Achtereenvolgens werden de rose lo tusbloemen opgeheven, de rechters fluisterden onder elkaar, hielden op de ongelukkige stoeten en te slaan. »>0h, gij, die geroepen zijt, om te beslissen of een misdadiger schuldig is of niet”, bezwoer Ur-tasen, zijn langen gespierden arm naar de menigte uit strekkende, bedenkt, voordat gij toe- ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zendt per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper get Franco per post per kwartaal 3.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dadelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie Tel. Int. 82; Redactie Tel. 545. was de deelneming aan de verkiezingen al gemeen gelijk aan die van Mei, doch ge deeltelijk minder. De deelneming schom melde tusschen 50 en 70 en te Leipzig Maagdenburg en Dresden was het percen tage nog hooger. Uit andere deelen liet land komen berichten van flinke komst. Evenals in Berlyn behaalden ook Hamburg de sociaal-democnaten veel stem- iffien, evenzoo in Bremen, Potsdam, Frank rijk, Kassei, Hessen, Heidelberg, Karls ruhe en nog vele andere plaatsen. In München is de nederlaag van de Duitsch Völkische zoo groot, dat in som mige streken zy 75 van hun stemmen aantal hebben verloren. Daarentegen heb ben de sociaal-democraten en de democra ten hun stommenaantai bijna verdubbeld. De communisten hebben bijna de helft hun ner stemmen verloren. Wel hebben hier de Duitsch-Nationalen van de Duitsch-Völki schen gewonnen, en is de Duitsch-Natio- nale leider admiraal Tirpitz herkozen. Herkozen is ook Hergt in Silezië, Laver- reuz in Berlijn en professor Hoesch in Leipzig. De leider van de Duitsche Volks partij. Dr. Stresemann, die op de kiezers lijsten geen candidatuur had, doch wel op de rykslyst van zijn paxrty, is ook zeker herkozen. Daarentegen verliest de Duit sche Volkspartij in Berlyn en de Westelij ke voorsteden vdh den Potsdammer kies kring, waar zij tot dusver twee afgevaar digden had, een zetel, zoodat zy aldaar nog door slechts oen afgevaardigde wordt ver tegenwoordigd. De leiders van de sociaal-democraten zijn overal herkozen, o.a. Crispien, Bauer, Dittanann Scheidemunn, Hermann Mueller en Hilferding, en hebben de sociaal-demo- craten daardoor thans in Berlijn 4 manda ten, in plaats van 3 in de oude Rijksdag, en in Hamburg 3 mandaten in plaats van 2 tot dusver. De democraten hebben te Berlijn 2 man daten, waaronder de partijleider Dr. Koch. In Maagdenburg is de Badensche Staats president herkozen, een succes, dat des te beteekenisvoller is, daar ddt de kieskring is van Dr. Schieffers, die uit de democrati sche party was getreden. In Berlyn hebben de communisten hun leidster Ruth Fischer en professor Rosen berg herkozen, en in Hamburg hun leider Fhalmann. De Duitsch-Völkischen zyn tot dusver in nog geen enkele kieskring van de herkiezing hunner candidaten zeker. Van de leiders van het Centrum zyn her kozen de Rijkskanselier Marx en de vorige kanseliers Br. Wirth en Fehrenbach. De zwaarste nederlaag in de verkiezin gen lijdt zonder twijfel generaal Luden dorff. Zyn partij, de Duitsch-Völkische, heeft overal waar zy optrad, meer dan de heeft hy' in een bekendmaking medegedeeld, dat hij van een nieuwe expe ditie tegen Woe Pei-foe afziet HU ver klaart, dat, nu één man aan het hoofd der regeering staat, zijn wensch om het Chi- neesche volk te redden, vervuld is. Hij i* derhalve voornemens al zijn strijdkrachten naar Mandsjoerije terug te trokken. H(j belooft in de toekomst de bevelen van de centrale regeering te zullen gehoorzamen en wil hiermede aantonnen, dat hij van plan is de politiek te volgen, dat militairen in politieke zaken niet moeten interve- niëeren. De christen-generaal Feng, die eenigen tij<i geleden Peking bezette, beweert op zyn beurt afstand te hebben gedaan van het bevel over zyn leger terwijl Woe Pei- foe om gezondheidsredenen zich in het heu- velgebied heeft teruggetrokken. Aan de zelfverloochening der generaals wordt echter niet al te veel geloof gehecht. Tsang oefent, zoo zegt men, nog steeds het opperbevel uit. Het leger van Feng houdt zich gereed weer naar Peking op te ruk ken, terwijl ook Woe Pei-Joe zich blijft gereedhouden voor een nieuwe campagne. Intusschen heeft de tjjdel|jke president en bewindvoerder te Peking, Twan, zich beziggehouden met nieuwe benoemingen, helft van het aantal stammen verloren. In verschillende plaatsen is z|j bijna volkomen vernietigd, zoodat men kan aannemen, dat de Duitsch-Völkischen in den - aanstaanden Rijksdag een zeel- kleine igroep zullen vor men; wellicht zullen zij slechts 12 zetels bezetten. De nederlaag van de communisten is niet zoo groot als die van de Völkischen, doch ook zij hebben van 40 tot 50 '7< van hun stenjimenaantal verloren, die voor het grootste gedeelte aan de sociaal-democra ten zijn overgegaan. Uit deze cijfers is een sterke verzwakking van het communis- tisch-Völkische blok te constateeren. Heeft de Duitsche Volkspartij van Dr. Stresemanh in Berlijn een groot verlies te boeken, in de provincie heeft zij zich beter kunnen handhaven. Zeer sterk is de winst van de sociaal-democraten, terwyl ook de cijfers der democraten reden tot tevreden heid geven. Tot hedenmorgen 10 uur waren gekozen 126 sociaal-democraten, 97 Deutsch-Natio- nalen, 66 leden der Centrumparty, 44 com munisten, 49 afgevaardigden der Deutsche Volkspartij, 18 Völkischen, 30 Democraten, 19 leden der Beyersche Volkspartij en 14 afgevaardigden der Economische partij. Zooals men weet, hebben de Ministers Herriot en Chamberlain, te samen gecon fereerd te Parys. Omtrent deze conferen tie waarvan reeds een officieel communiqué verscheen, is iiog nader bekend geworden dat de beide ministers ook de quaestie van Ue ontruiming van het bruggehoofd van Keulen hebben onderzocht Deze is mogelijk indien de intergeallieerde controle-com- missie, die den huidigen*stand dêr bewa pening in Duitschland vaststelt, een bevre digend rapport uitbrengt. De Com missie van Herstel zou aldus Duitschland controleeren, het zou logisch zijn, zoo meende zy, indien dan Frankrijk hot voor zitterschap dezer controle'-commissie op zich nam met het oog op het belang dat zij A/or de pacifistische politiek van Frank rijk 'heeft en voor het handhaven der vei ligheid. Chamberlain verzekerde Herriot dat het Engelsche kabinet tot dusver nog niet met vrucht heeft kunnen beraadslagen, tiaar het dringende problemen had op te lossen. Hy dankte Herriot voor de door Frankrijk in overeenstemming met de conventies aan genomen houding ten opzichte van het Britsch-Egyptische conflict, en gaf hem de verzekering van dezelfde belanglooze houding van Engeland met betrekking tot de eventueele ontwikkeling der gebeurte nissen in Marokko. Herriot zette vervolgens de diepere be weegredenen uiteen, welke tot de erkenning der Sovjets leidden. De gedachtenwisseling tusschen Frankrijk en Engeland kan, naar de Ministers erkenden, slechts de gemeen schappelijke actie ten goede komen. Volgens de „Intransigeant” zou Cham berlain de aandacht van H*-riot hebben fl. 365 M. Chelms- Hid. Het Wireless arch sjöuukerk”, The jolly robbers, pain, Jones Oh,’ dele Rhymes Or- The night patrol”, Itum in paroo, Pal old superb. Stan e, Newton Suite ly, Finok luter- in Toledo, Schme- day long, Lee anton Hard-hear- Orkest tnier- 3 temple garden”, ig A smile will is Trom one till it Selectie „The 9-50 Lezing over: Savoy-Jazz-bands. >lfl. 265. M. 5.20 door E. Closson, mservatoire Royal eent’ de hoogeprietner met duidelijken triomf, „in twist, wraak of om welke reden ook.” Op deze laatste woorden legde hij nadruk met snijdende duidelijkheid, daarna voegde hij er aan toe. „Gij zegt, oli, Lieveling der Goden, dat gij de wet en van uw heer eerbie digt bedenk dat het bloed van hem zal vergoten worden, die het bloed van een mensch doet vloeien.” En opnieuw het document voor den Plirraoh neerleggende zieide hij beve lend, ofschoon met geveinsde onderda nigheid „Wil zoo goed zijn, oh, heilig Pha raoh, op dit besluit uw zegel te zet ten, dat buiten de poorten van Kamt werpt het moorddadig ongedierte, dat np dit oogenblik zelfs aan uw voeten kruipt Maar met het hem eigen vuur eu voor dat ik hem kon tegenhouden, had Hugh het papier uit de kand van den huogepriester gerukt, scheurde hij het doormidden, wierp het op den grond king op zich te mien rusten, dat hij eenige kwaadwilligheid tegen zijn toe komstige bloedverwant koesterde. Ik vroeg mij af, wat Hugh zou doen. Ik kende mijn vriend door en door, on er was iets in zijn gelaat, dat mij dui delijk ueide, dat de ongelukkige Kah- ta niet buiten de poorten van Kamt geworpen zou worden. ■§r moest een loovermachl in den naam van Neil-akrit hebben gelegen want het beroep van Ur-tasen had snel on volkomen zijn werk gedaan. De een na de ander werden de lotusbloemen weer omlaag gehouden on de rechters herhaalden gelijktijdig- „1 ood! dood dood I” Alleen de rampzalige vrouw scheen niet de minste aandacht te schonken aan hetgeen rondom1 haar gebeurde. 7ij hurkte in elkaar in het midden van de hal en het maanlicht toonde ons nu en dan haar groote, woeste oogen, haar trillenden» mond, en de af zichtelijke wonde, die haar door de wroede hand van Tano-tu was toege- brackt. „Imat het dan de dood zijn,” zeide Hugh beslist. „Zij heeft gedood en denkt nog aan dooden. Zondig en ge vaarlijk als zij is, is het noodig, dat zij van Kamt wordt verwijderd, eeu snellen en plotselingen dood, door de langzame marteling van mensohelijke wraak.” „Laat geen mensch het bloed een mensch vervielen herhaalde nog die, Janot-fabels no, Debussy Air es, fluit, Leroux e l’etoille, Worm- so kaki, monoloog, i champs elysees’ lit Idomenee, vi- ions in ut-miineur, moert. Fragmenten it”, operette van huiazoekingen oogenblik 80 recher- getal en 37. 49, dam op 18. ■leem no. 195. -24, 48-^3, 43 1. leem no. 196. 44-—40, 38 20, 43 1. Hoe schoone is Moeders tranenlach Wanneer het kindje teer Haar zoent en stamelt: Moeder! ach, den allereersten keer. Guido Gezelle. ren en ia kon eenig sdiuim in de hoe ken van zijn mond bespeuren hij maakte echter geen beweging, nam een poosje zijn apen op en begon hen te pkgen, terwijl hij luid en droog Lach te Ik geloo! dat hij ziel» een beetje verheugde over de netelige positie van Ui-tasen. Nog stond de hoogeprieater onbeweeglijk net over elkaar geslagen armen en herhaalde voor den vierdeu keer. „De wetten van Ra, gegeven aan Mena bevelen dut van hem, die het bloed van een mensch vergiet, het bloed vergoten zal worden. gieren ven de woestijn, de hyena’s en jakhal zen, die wonen in de vallei des dood» moeten het bloed vergieten van de moordenaars, opdut de besluiten van Ra en Okiri. en Horus on voor waarde lijk worden vervuld. Daarna wendde hij zich lot deh Pharaoh, en voegde er aan toe „Is het uw wil, oh, heilige Pharaoh, dat de wet en, door de góden voorge- schreven hm» loop hehbeii, zooals wij l.et vijf maal duizend jaren hebben ge daan Is het uw wil, dat het aan het gemeene en lage ongedierte, dat aan uw v.oeten kruipt, wordt toegestaau, vrij he£n te gaan om’ haar moorddadi ge beloften te vervullen, om1 een le vend gevaar te zijn voor uwe door luchtige bloedverwant, wie het de plicht is. van alle regeerders van Kamt lief te hebben en te bevredigen (Wordt vervolgd). Hiaat, dai lafhartig gevoel uw recht vaardigheid en uw rechtschapenheid ontsiert. Wie uwer heeft onze schoone piinses Neit-akrit niet gezien? Wie uwer heelt niet met liefde en eerbied gestaard naar het jeugdige en uiterst schoone gelaat, dat Isis -zelf haar heeft gegeven En wie. uwer, die aan haar schoonheid,’ denkt, huivert niet met weerzin bij de gedachte, aan dat ge laat, verminkt door de heiligscheninen- de hand van een laaggeboren slavin, aan die oogen, blind geworden, aan dio jonge Lppen, tot zwijgen gebracht door den dood Oh lieveling van Osi ris”, voegde hij er aan toe, zich weer tot Hugh wendende, „van den voet van den troon der góden, merkt gij misschien niet, hoe uitnemend schoon aeze grootste der dochteren van Kamt is, die door uw tegenwoordigheid van van een troon is beroofd. Is uw god delijke heer, wiens afgezant gij zijt, niet bevredigd En nu gij haar de dubbele kroon van Kami hebt ontrukt van liet koninklijk voorhoofd, zoudt gij ook haar leven, haar glimlach, haar lieftalligheid willen nemen Ur-tasen liadj met verbazende sluw heid een troefkaart uitgespeeld' en aon- der twijfel werd d<? arme Hugh in het nauw gebracht. Zijn positie tegenover de van liaar recht beroofde prinses uas een zeer lastige en volgens het beginsel, dat de zoon van Ra geen kwaad kon stichten was het gebiedend noodzakelijk niet de flauwste verden-

Goudsche Courant | 1924 | | pagina 1