dit Blad ÖC ar. >o NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, moercapelle, niel WER KERK OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWUK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, era És ■o. 18787 Maandag 9 Februari 1928 64* Jaargang Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen HEK. Star n ID IJK, TELEF. 517. epiuMioonferentie te Genèva. FEUiLLETOB. 0E LIEVELING DER GODEN. n vermeld Zater- 217. 26, 29, 32, 34, 35, 218. I, 33/35, 38, 41, ugh het m No. 214. 37—32, 34 23, Schat naar de gevels van de huizen het geluk daarbinnen niet. Fransche afgevaandig- eveneens de houding formeelen dat een conferentie tus- schen Herriot, Baldwin, Churchill en Clé- aan vun iigiu hunclub „Gouda”, lokaal der club 601IkSIIIE COURANT van mij, mt. aing, oorlo" en stiu die bar en uw hebt ge- tem- .-«a pilaren “^slingeren, i vier kaa it er geen De huidige moeilijkheden, waarin Oosten rijk verkeert, komen voor het grootste deel voort nit den economtechen toestand. Het is daarom belangwekkend te vernemen, wat de volkenbondscommissaris, mr. Zimmerman hierover zegt in zijn 25e rapport. Mr. Zimmerman noemt den economische» toestand ongunstig. Het aantal werkloozen, dat midden Ja nuari ondersteuning genoot, beliep 173.000 tegen 50.000 een half jaar geleden. Dat is een gevolg van de financieele en economi sche crisis van 1924, en van den wederop bouw van Midden-Europa. De igroote moei lijkheid voor de Oostenryksche industrie is op het oogenblik afzet voor hare producten te vinden; zij verloor door het verval van de oude Habsburgsche monarchie haar oude >1 bekers: C. van Leeuwen, rhoeven. De Grieksche regeering heeft xich tot Ve- nitzelos gewend met het verzoek, zoo moge lijk Griekenland te vertegenwoordigen bij den Volkenbond, wanneer aldaar de kwes tie van de uitwijzing van den oecumenischen patriarch uit Constantinopel en de opzeg ging van het Grieksch-Bulgaarsche verdrag inzake de bescherming der minderheden in Macedonië ter sprake zullen komen. De mi nisterraad heeft verder aan den minister president Michalakopoulos vèr-strekkende volmachten gegeven om de kweatie van de uitwijzing van den patriarch tot een goed einde te brengen. De minister-president ver klaarde, dat binnen twee of drie dagen het definitieve besluit genomen zal worden of. men zich tot den Volkenbond zal wenden, dan wel tot het internationale gerechtshof in Den Haag. Binnen denzelfden tijd zal de antwoord-nota van Griekenland naar An gora woiden verzonden. eed zoo- oor een ie bren- eu oogen elkaar ste- dat wij Volgens in Londen loopende geruchten is van Fransche zyde geen twijfel opengela ten, dat de Fransche regeering by de on- derhandeiingen met Engeland niet slechte de «chuldenovereenkomst behandeld wil zien. Wanneer de Fransche regeering aan de Ka mer een dengelijke overeenkomst voorlegt, moet zy, zoo wordt beweend, tegeiykertyd in staat zijn, de oplossing van de zeker- heidskwestie in hoofdtrekken mede te dee- len. Het onderhoud tusschen de genoemde politici moet daarom, behalve over het schol denvraagstuk, ook over de groote interna tionale problemen loopen. Bij dergeiyke verstrekkende discussies zullen evenwel ook de diplomatieke verte genwoordigers van België, Italië en de Ver- eenigde Staten, zoo wordt in zekere krin gen gezegd, ook van Nederland aanwezig moeten «yn. Bij de vaststelling van den datum voor een dengeiyke conferentie zal men onge- twyfeld ook rekening houden met de om standigheid, dat eindé Februari de nieuwe Amerikaansche gezant, Houghton, te Lon den aankomt, opdat deze in de gelegenheid zal zyn, aan de bespreking, welke ook de Amerikaansche belangen betreffen, deel te nemen. ijd voor de be- terzik buiten tot in kassen van Febr. appel, 1 e.d. van nu BU1TENLAND8CH N1KUWS. DLITSCHLAND. Een proces over de houtkappingen in het Rijnland. In Berlijn is begonnen een iprocee inaake houtkappingen in het iRVnland. Klager is de heer Himmelshoch, de eigenaar van den grooteten houthandel in de Paltz, een van ‘de üveraars voor een autonoom Rynland. Beklaagde is de journalist Fembach, die in ®yn tydschrift „Der Holzmarkt" in een reeks van meer dan 70 artikelen de firm® Himmelsbach, een der grootste Euroipeeache houthandelaren, heeft beschuldigd de Duit- sche bosschen In. de Paltz met medeweten van de Franechen te hebben verwoest, »oo- dut de aangerichte schaxie volgens de mee- ning van deskundigen in geen honderd jaar is te herstellen. By het begin van de behandeling heeft de beklaagde Fembach, volgens het verslag van den Berlynachen correspondent va» tte „Franf. Zt”, allereerst den toestand ge schetst zooals die was in het Westen van het ryk voor en tijdens de bezetting van het Roergebied en gedurende het lydeiyk verzet. De Fransche boschcommissie In Ko blenz had n.|, verklaard, zoo zegt hy, dat de „sinistiés” in Frankrijk niets hadden aan onbewerkte boomstammen, waardoor zy hun huizen niet konden opbouwen. Dit Duitache hout lag nutteloos in Frankrijk, daar men het niet kon bewerken, en het is in groote hoeveelheden te niet gegaan. Daarom be sloot de Fransche boschconunissie van Duiteche firma’s toebereid hout te verlan gen. Deze leveririgen door Duiteche firma’s Het Britsche ministerie van Buitenland- sche Zaken heeft Zaterdag de nota over de houding van de Regeering met betrekking tot de Fransche schulden te Parijs doen overhandigen. In deze nota wordt uiteengezet dat En geland vasthoudt aan de Balfour-nota, waarvan het principe is, dat Groot-Brittan- nië van Europa betalingen zal ontvangen, geiyk aan het bedrag, dat het zelf ver plicht is te betalen aan de Ver. Staten. De regeering kan evenwel geen positie aanvaar den, waarin aan dit principe alleen kan wonden vastgehouden, wanneer de volledige Dawes-annuïtelten betaald worden of vor deringen tegen haar nominale waarde wor- IEN, AZIJN fden eigenaar in in, TER OVER- Omzet 200.— et inbegrip van 8 2500.—. In- ÏRNATIONAAL uvehaven 46a, 374 10 e emulsie piet n dan 5 in gebruike men van ongeveer Deze critiek weerhield evenwel de Ohi- neesche delegatie niet om het voorbeeld van Amerika te volgen. Dit verwondert niet, want het had reeds eerder de opmerk zaamheid getrokken dat China's vertegen woordiger, Amerika, dat veel harder van stapel wilde loopen dan de andere landen, is bijgevallen. Zie etalage. i, 7/9, 18, 20, 25, 10, 14, 16, 18, 20, Engeland. ZimpMmui. Wegens deze houding van dr.’ den Chineesche gedelegeerde, die de koloniale mogendheden van allerlei voor de voeten heeft geworpen en het in dezen laakte, dat zy het opiumschuiven blijven gedoogen in hun gebieden, waar zich 5 millioen Ghinee- zen ophouden, heeft i lord Gecil den Chi- neeschen afgevaardigde een afstraffing toe gediend Dé Britsche gedelegeerde en dit is ook het standpunt va» den Nederland- schen afgevaardigde- jhr Loudon en den Franschen vertegenwoordiger Daladier heeft duidelyk doen uitkamen, dat de sen- timenteele .gevoelens van dr. Sze ten op zichte der 5 millioen chineezen in de bezit tingen der koloniën niet op hun plaats wa ren, daar de centrale regeering van China zelf niets doet om te maken, dat er een einde komt aan de vergiftiging van de 400 millioen Chineezen in China zelf. Nederland, Engeland en Frankryk zyn dan ook van oordeel, dat pas vorderingen van beteeke- nis kunnen worden gemaakt, wanneer eerst de opium’-produceerende landen en onder deze neemt Ohina de eerste plaats in aan het misbruik een einde maken. Eerst al dus hun opvatting dient er een einde te komen aan den verbouw der planten, die de opium leveren, of althans de cultuur ervan op groote schaal wordt ingekrompen, voor dat er verbruikaverboden kunnen wonden uitgevaardigd met kans op succes. Wanneer aan deze dringende voorwaarden niet is vol daan, .schiet men niets op, daar onder de geschetste omstandigheden een clandestiene invoer niet uit kan bly'ven. Nederland, Frankryk en Engeland willen dus de hoofd zaak van het kwaad eerst wegnemen en daarna een periode van vyftden jaar doen ingaan gedurende welke de algeheele af schaffing van het opiumgebruik behalve voor wetenschappelijke en medische doel einden moet zyn bereikt. De houding van China en die van Amerika zullen in elk geval we] oorzaak zyn, dat de vorderingen inzake deze belang- tyke aangelegenheid, aanzienlyk zullen worden vertraagd. lg met ourboli- mi. larin gedurende e insecten aan- oeajMiiling zeer fruitaaiiplantin- reeultaten waar- boH'neunrbespui- n sclümmeUiek- ersen, morellen uren voorkomt, (mossen, algen boomen) wordt iet carbolineum ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. /Franco per poet per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. i Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, ^ty onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 96 uur. Administratie Tel. Int. 82; Redactie Tel. 545. den aangenomen, welke niet als volwaardig zyn te beschouwen. Reeds stemde de rege&ing er in toe niet slechts om haar eischen tegenover de ge allieerden te verminderen tot een bedrag, noodig om haar eigen betalingen voor vol doening der Britsche ocrlogsschulden aan de Ver. Staten te verrichten, maar heeft zelfs toegestaan om het geheele Engelsche aandeel in de Duitsche schadeloosstellings- betalingen voor dat doel te wenden. Dit beteekent dat Groot-Britaannië niet alleen op zyn schouders neemt den geheele last van zijn eigen oorlogsschade, doch eveneens de 800.000.000 buitenlandsche waardepa pieren, door haar voor de algemeen zaak op geofferd, voordat de Ver. Staten aan den oorlog deelnamen. Engeland meent derhalve dat het aanbe veling verdient dat de Fransche betalin gen verdeeld zullen worden in: lo. Vaste jaariyksche bedragen, te be talen door Frankryk, geheel onafhankelyk van de betalingen, krachtens het Dawesplan in een bepaald jaar te ontvangen; 2o. Een verdere jaariyksche betaling uit het Fransche aandeel in de Dawes-an- nuïteiten. Hieruit volgt, dat: lo. Alle tegenvorderingen van Frank rijk op Engeland sullen wonden geschrapt, en 2o. Dat indien en wanneer de betalin gen door Engeland te ontvangen uit Euro- peesche oorlogssohulden en schadeloosstel lingen voldoende zou zyn om in de volledige afbetaling van de Engelsche schulden aan de Ver. Staten te voorzien gedurende de vol ledige periode van de jaariyksche verplich tingen, inclusief de betalingen die reeds gedaan zijn, eenig daarnt blyvend surplus gebruikt zal worden om de lasten te ver minderen, die op Engelandis geallieerden rusten. iDe regeering koestert de hoop, dat, in dien de Fransche regeering bereid zou zyn voorstellen in bovengenoemden zin te doen, een voor beide landen bevredigende over eenkomst bereikt kan worden. De nota maakte gisteren in Parys op de ministeries van Buitenl. Zaken en Finan ciën een onderwerp van studie uit en reeds verluidde in politieke kringen in Londen, dat Herriot den Britsche gezant heeft op gedragen aan de Britsche Regeering mede te deelen, dat de Fransche regeering, door den vriendschappelyken toon der Engelsche nota zeer aangenaam te getroffen. Van Fransche zyde is by deze gelegenheid ver klaard, dat het Fransche kabinet ongeveer drie weken denkt noodig te hebben voor het opstellen van een omstandig antwoord aan Engeland. In deze nota van antwoord zal de Fransche regeering den wensch uitspreken, schen Herriot, Bak mentel zal worden gehouden. Onder deze omstandigheden zal een der- gelyke conferentie te Londen niet voor be gin Maart kunnen plaats vinden. üe oplossing der schuldenkwestie. Een nieuwe nota van En| üe verbanning van den Patriarch. Een oordeel van Mr. Jhr. Loudon, de Nederlandsche atgevaar- digde op de Opium-conferentie te Genève, heeft Zaterdag het vertrek van de Ameri kaansche delegatie besproken en zyn leed wezen uitgesproken over dit besluit van de delegatie, waardoor plotseling een einde is gekomen aan de sameuweiking tussehen de verschillende landen, die zoo nuttig had kunnen zyn. Htet meest becritiseerde hy daarop de wijze, waarop de Amerikaanscl^e delegatie te Genève was gekomen, aan handen en voeten gebonden door de reso lutie van het Amerikaansche parlement en Jiij meende, dat het zyn nut kon hebben, met het oog op toekomstige internationale bijeenkomsten uit te spreken, dat een in ternationale conferentie met zich brengt, dat er wederzyds concessies wonden ge daan, dat er werkelyke gedachtenwisse- ling plaats heeft en dat er ap.n beide zijden goede wil voorhanden moet zyn. Een con ferentie is, meende, hy gedoemd te mis lukken, zoodra een der partyen als bindend mandaat heeft, zyn wil aan de anderen op te leggen, op straffe van een breuk, in plaats van te rekenen op eventueele mee- ningsverschillen en sterke argumenten, die de anderen zouden kunnen tegenwerpen. Naar spr. meening is het debat juist zoo moeilyk geworden omdat de heer Porter nooit de moeite heeft genomen, zyn stand punt nader toe te lichten, noch op de ar gumenten van zyn tegenstanders te ant woorden. Al moest men het incident, ver oorzaakt door het vertrek van een der de legaties ten zeerste betreuren, naar zyn meening was er toch geen reden om te zeg gen, dat het den Volkenbond zou schaden. Bij heel de conferentie heeft een geest van verzoeningsgezindheid voorgezeten, behal ve by die party, die zich terugtrok, toen zij bemerkte, dat haar stelling onaanneme lijk was voor de meerderheid van de an deren. Hij way ervan overtuigd, dat als de conferentie nog een stap verder was ge gaan op den weg der concessies, dien zy reeds zoo lang had ingeslagen, dit den Volkenbond groot kwaad zou hebben ge daan. Amerika was weggegaan, maar niets verhinderde, met het werk door te gaan. Over heel de wereld zullen allen, die na denken, moeten toegeven, dat de volbrach te arbeid een groote stap vooruit betee kent. De Engelsche en den becritiseerden van Amerika. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda omstreken (bohoorende tot dm bmorgkrivg): 1—5 regels ƒ130, elke regel meer ƒ035. Van buiten Gouda an den beiorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentièn in het Zatordagnummer 20 byslag op den pr^js. Liefdadigheids-advertontita de helft van den prjj». INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1-4 regels ƒ2.05, elke n«el meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden modedeelingen by contract tot «oer gereduceer- den prys. Groote lettere en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen wordedi ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhan delaren, Advertentiebureaux en onze Agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd to zyn. mankt, en wel door de hooge invoer réchten, die de nieuwe staten thans heffen, en onder deze ongunstige omstandigheden is zy ge noodzaakt in die landen met de nijverheid van de geheele wereld te wedijveren. Dit uitgesloten, zoolang de Oostenfyksche fa brikant de tegenwoordig geldende Hooge rente voor het onmisbaar crediet en daarby hooge belastingen moet betalen. iDoor de onderhandel ingen te Genève h» in dien toestand wel eenige verbetering ge komen, maar mr. Zimmerman meent dat op dit gebied nog veel moet worden gedaan. Niet alleen de staat, doch ook de kroon landen en gemeenten schryven belastingen voor, waaronder handel en nijverheid zwaar lijden en de kosten van voortbrenging wor den verhoogd, of wel kapitaal wordt weg genomen, dat ter beschikking van de pro ductie moest blijven. Bovendien drukken tie sociale lasten zwaar op de productie in Oostenrijk, voor al ook omdat in de omringende landen die belastingen veel geringer zyn. Het is een groote fout, meent de conunissaris-gene- raal, niet op de oorzaken van de Werkeloos heid te wyzen, die geheel van het eigen land afhangen, en alleen de aandacht te vesti gen op oorzaken, die voor het grootste deel van internationale overeenkomsten afhan gen. den dat carbo- bestrijding van ajJpel en peer aver deae be- arne verstrekt >nk. Dienst te le op verschU- ne ambtenaren (Nadruk verboden). Uit het Engeisch van BARONES ORCZY. Bewerkt door J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 92 - IEn als elke duimbreed1 grond van het land geplunderd 2»1 'zijn van gerst en haver en elke tempel ontwijd als het volk van Kamt zal zipi gedaald tot het peil van het wilde beest, dan zullen zij op één woord van mij, met bovenra enschelijk inspanning, oorlog tegen de natuur zelf zetten en stuk voor stuk iedere plank van nère wegrukken, welke gij priesters rondom hun land bouwd zij zullen paleizen en pels omlaag halen, marmeren en stoepen van albast neersli het machtig koningrijk aan viw* ten in brand steken, totdat - steen op een steen blijft staan en zij zullen in een groote, brandende ver woesting eindelijk hun regeerders en hun priesters begraven, hun roemrij ke geschiedenis en hun onedele sdian Bijgeloof en schrik hadden den hoo- gepriester steviger bij de keel gegre pen dan de vingers van Hugh het hadden gedaan. Hij werd steeds blee- ker zijn lippen waarvan nog n paar uruppeis bloed langzaam afdruppelden begonnen te beven en te trillen en een paar maal strekte hij, als om ge nade smeekende, zijn armen naar Hugh uit. Hugh speelde een vermietet spel. De vrouw, die hij liet had was in een ontzettenden toestand en het houvast, dat hij op het volk had, was uitslui tend gebouwd op bijgeloof* en mysti cisme. Het scheen mij toe dal ik op een afstand in den tempel kreten van ontzetting hoorde en ik dacht witte en spookachtige schaduwen versdhrikt heen en weer te zien loopen. Hugh sprak niet meer,, maar de machtige echo van zijn stem hing nog tussehen de pilaren, de hoogepriester had het gelaat in zijn handen verbor gen Hij bleef een poos stil, worste lende tegen zijn eigen angsten, daar na vernamen wij zijn stem1, heesch en bevend, zacht fluisteren. „Wie en wat zijt gij?” „Iemand die slechts één woord, éen belofte heeft”, antwoordde Hugh, die nooit spreekt dan van hetgeen hij kan vervullen.” „Gij zijl de riel van Set. de macht van h«lt kwaad, neergedaald op aarde om verdriet te brengen.” „Ik bracht vreugde en geluk toen ik kwamop uw hoofd1 rust de last van verlatenheid en „Ik heb niet gezondigd,” zei hij bijna smeekend. „Neöt-akrit ia nog veihg een kostbare borgtocht 1» mijn handen,” voegde hij er aan toe, |oen hij de plotselinge uitdrukking hun tempels ontheiligd, zult gij de banden suiuien verbreken, die u Maat-kha verbinden of in de hand Neit-aknt den scepter oener koningin kuruien plaatsen. De hoogepriester ziweeg weer nog eons peilden zijn scherpe die van Hugh. Wij hielden elkt vig bij de hand ik geloof, beiden de euid-crisis voelden naderen van ons vreemd avontuur. „Gij zijt «tachtig oh lieveling der góden,” fluistetrde Ur-tasen zoo zacht, dat wij hem ternauwernood verslon den. „gij zijt grool en het volk van Kamt aanbidt u en ik, de machtiq- ste van het land, marhtiger dan eeni- ge Pharaoh want ik regeer over de dooden zoowel als over de leven den ik kruip aan uw voelen. Roep het volk van Kamt op laat hen in honderden en duizenden en tiendui zenden komen I Laat hen naar Men- ne-fer komen om le zien, hoe de hoogepriester van Ra nederig knielt voor den gezant der góden en met zijn handen de sandalen vastbindt van den vreemdeling. Het is een groot en schitterend feest”, voegde hij er met toenemende levendigheid aan toe. toen hij merk te, dat Hugh en.ik in een oogw’enk hadden begrepen, wat in zijn hoofd omging. „De uitgezochtste voorworpen van het land zullen den temnel van den god versieren. In het midden van het heiligdom op een gouden troon zal, omringd door de priesters van Ra hij staan, die de lieveling der góden is... het feest zal groot en prachtig zijn. Want de zoon van Ra, de ge«nt van den allerhoogstezal naar het henveische land terugkeeren, vanwaar hij kwam.” Hugh ze ide geen woord ik las in zijn oogen het ontwaken van een groo te hoop groote vrede en verlich ting hij begreep, dat de hoogepri ter uit eigen beweging om datge vroeg, waartoe Hugh de macht n had hetn te dwingen. „Maar in het hart van liet volk van Kamt,' voegde Ur-tasen w ton slotte aan toe, „zal voor altijd de herinne ring blijven aan hem, die voor het eerst in de gerecidszaal van Men-ne- fer sprak van barmhartigheid onwaar heid en ’s avonds, als Isis hocxr aan den hemel staat en banden van een tehuis en liefde mannen en vrouwen tniuienbrengen, zullen zij spreken van hem. die de lieveling der góden was, die het land achter het blauwe gewelf des hemels verliet om voor eene wijle in Kamt te wonen. Dan zal Maat-kha, voor den tweeden keer weduwe, wee nen over haar zonde en Neit-aknt, ko ningin van Opper- en Neder Kamt, zul waarheid en recht verspreiden over het volk, terwijl zij blijft denken aan de toedere herinnering als aan een gelukkigen droom, de herinnering, waaraan noch smart noch schande ver bonden zal zijn.” Hij was op zijn knieön gezonken als een nederige, kruipende smeeke- ling, zijn geschoren kruin rustte op den grond aan de voeten van Hugh, die hij kus'e als elke lage slaaf. „Mark, oude jongen, dit is een g lokkige bevrijding, vindt je niet (Wordt vervolgd). van verlichting op het gelaat van Hugh waarnam, „datgene wat voor u het dierbaarst is en gij toch hebt overla den met leed.” „Noem haar niet, Ur-tasen”, viel Hugh in, „zij is even rein, en heilig als de góden, wie? beeld hij aanbidt”. „Neen, ik had geen kwade gedach ten omtrent haar.” antwoordde Ur-ta sen zeer ootmpedig, „ik sprak van leed gij kunt niet bevelen dat zulk een ontastbaar iets van haar pad ver wijderd blijft. Gij hebt er een op geoaan Maat-kha te trouwen, lang zij leeft kan uw liefde ver ander slechts smart en schand< gen En Maat-kha zal leven. Niemand dan uw raadsman zag haar de booze daad doen zal hij haar, aanklagen voor den ontzaglijken rech terstoel van Kamt?” „Gij hebt gezegevierd, oh lieveling der góden,” voegde de hoogepriester er eensklaps met zonderlinge leven digheid aan toe. „Zie, ik die u en uw macht heb getrotseerd, ben de ne derigste van uw slaven en toch, hoe machtig gij zijt, kunt gij,, zoolang gij in het land van Kamt zijt, niets aan uw lot en het hare veranderen I Gij zijt gehuwd met een moordenares en Neit-akrit kan niet op den troon van Kamt zitten. Door de herinnering aan u zal zij met geen ander trouwen treurende zal zij rich om' troost tot de góden wenden en een toevlucht zoe ken tegen een schuldige liefde door de beloften eener priesteres van Ra. Neem!.... wat kunt gij doen?.... gij zijt machtig!.... maar pas als al de góden van Kamt onttroond ziju en al Mn No. 213. 38 9, 44—40,

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 1