L. A. EDELMAN, (xroenendaal 37-39. GRONDNQTENKOEKEN DE JEUGD JUBELT, waaal Beurs van Amsterdam. Laatste Berichten. Raad van Arbeid te Qoudan EXPOSITIE. r DAMES- en KINDERHOEDEN. De Gevangene wan Wyoming WATT EN 'I, WATT (Op da Arbeidsbeurs) WESSANEN'S Kon Fabrieken GROOTSTE voedingswaarde. B1MMKJMI «MEN LAND. De Kon. Familie naar het Lm. Het vertrek der Koninklijk© Fami lie naar Het Loo op Maandag a-s- per Staatsspoor i.s bepaald op des u.m. 125 u. aankomst oo Het Loo 5.15 u I'oztvervoer. Overeenkomsten met de spoorwegen. Ingediend is een wetsontwerp tot bekrachtiging van overeenkomsten met de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en de Hoilaudscbe IJwnein Spoorweg Maatsch j omtrent atschrilvingen en vergoeding oor post vervoer. De directie der N. S. heeft de be handeling van dit moeilijk onderwerp ingeleid in een nota aan den Hand van Commissarissen van lebi. 1923 welk atukf dait een grondige uiteeniet- t'ng varPrrct afschrijving v/raapstdi in liet bedrijf bev*UWét?! twee hiflagen wordt overgelegd. De directie kwam in haar nota tot do slotsom, dat voor' AffWhriiving naar ten volle bevredigende regelen in het go.vee! een bedrag van f 9.700 000 meer dan tevoren noodig 7.011 zijn Daar zij echter voorzag, dat het be driif vooreerwt geen noemenswaarde nieuwe lasten zou kunnen dragen, te minder daar ook de pensioenlast* aanmerkelijk zullen stijgen, mesne zij. dat men voorshands zich tevreden zou kunnen stellen met de bedragen, te verkrijgen door volledige betaling voor de onderscheidene diensten, die tevoren om met of tegen te lage ver goeding aan de overheid werden be wezen. Dow aanwending van deze be dragon, in totaal f 7.500.000 zou in de behoefte aan versterking van de af schrijvingen reeds grootendeels wor den voorzien. Nader behield zij zich vooï in beter tijden op de zaak terug te komen. De regeering. zich vereenigend met het gevoelen van den raad van com^ m-issarissen, is van oordeel, dat het standpunt der directie in beginsel be hoort te worden aanvaard, doch dat dte omvang van hetgeen voor dadelij ke toepassing in aanmerking komt. nog eenige tempegng behoeft. De Zomertijd maakt goede kans. Naar de Tel. uit betrouwbare bron ver neemt, kan verwacht worden, dat 28 Eerste Kamerleden zich zullen verklaren tegen het wetsvoorstel tot afschaffing van den Zomertjjd. Mochten van hen by de stemming geen, of slechts zeer enkele le den ontbreken, dan zou dus de handhaving van <len Zomertyd verzekerd zyn. Wethoudersverkiezing te Rotterdam. In de gistermididiag gehouden Raadsver gadering van Rotterdam is na twee stem mingen mr. Abr. v. d. Hoeven (C.-H.) als wethouder herkozen. iMr. v. d. Hoeven aal, naar de N. R. Crt. verneemt, de benoeming niet aannemen en dus by zyn aanvankelijke ontslagaanvrage biyven. De Raad behandelde het voorstel-Schou- ten inzake den pensioenaftrek voor het ge- meentepersoneel, dat geheel gelykluidend was aan het vier weken geleden verworpen vooratel van B. en W. Het was ingediend omdat de oppositie geen nieuwen wethouder wilde aanwyzen. Na uitvoerige discussie ia het voorstel verwarpen met 22—21 stem men (s.-d., c. p., 1 r.-k. en de rapaillaar). De heer Krelage ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van. den Ned Leeuw de heer li. H. Krelage, voorzitter vandeAlg. Ver voor Bloembollencultuur te Haar lem. Vrijheidsbond. Naan aanleiding van het bedanken van den heer P. Goedhart als lid van deu Vrijheidsbond heeft een samen- wpreking plaats gehad tusschen hem on de partijleiding. De waardeeriflig welke voor de degelijke -adviezen, vooral op onderwijsgebied - voor den heer Goedhart wordt gevoeld, heeft een oplossing van de gerezen moei lijkheden, die zuiver van plaatselij ke^ aard waren, mogelijk gemaakt. Dientengevolge is de heer Goedhart op zijn besluit teruggekomen en blijft hij zich geven aan den strijd voor het liberalisme en den Vrijheidsbond. President Kruger-herdenking. Woensdagavond heeft te Utrecht een bijeenkomst plaats gehad, waarin op gericht is een comité ter herdenking van het feit. dat op den lOen October a.s. 100 jaar geleden de laatste pre sident der Zuid-Afrikaahsche Repu bliek Statanus Paulus Kruger werd geboren. Op deae bijeenkomst waren verte genwoordigd de plaatselijke afdeelin- gen van het Algemeen Nederlandsch Verbond en de Nederlandsdie Zuid- Afrikaansche Vereeniging. zoomede de Dietsoh Studentenverbond en de Vlaamsoh-HollandKche Vereeniging te Utrecht. Nog waren o.a. aanwezig een vertegenwoordiger van den, Senaat van het Utreohtsch Studenteneorips en de heeren Van der Spek, directeur van do Kweekschool voor Onderwijzers op gereformeerden, grondslag aan de Ma liebaan en Vermooten. lid van de Pro vinciale Staten en tan den Gemeen teraad van Utrecht. Besloten werd to; de vorming van een eero-cotmté, waarvan de samen- stellintTHnder bekend aal worden ge maakt. Het ligt in de bedoeling den avond van den lOen October a.s. in de groo- te zaal van Tivoli te Utrecht een her denk ing «samenkomst te houden, waar in o.a. een drietal Bekende personen, vrienden van Zuid-Afrika. het woord zullen voeren,. Aan het gemeentebe stuur zal voorts verzocht worden, dien dag het klokkenspel van den,. Domto ren Zuid-Afrikaansche en andere na tionale liederen ten gehoore te doen brengen. Ook bestaat het voornemen een ge denksteen te plaatsen in het huis aan de Maliebaan, waar Paul Kruger den laatsten tijd van zijn verblijf te Utrecht heeft vertoefd en waar thans de Kweeks/obool voor ontieriwijkers op gereformeerden grondslag is gevestigd Ten slotte werd besloten pogingen tn het werk te stellen om te komen tot de oprichting te Utrechtliran een standbeeld van President Kruger. Ds gas- en luchtoorlog en ons land. In „Het Volk" is gepubliceerd het rapport, samengesteld door ben mili taire commissie vau de S.D.A.P.. be treffende den lucht- en gasoorlog - Na uitspraken van deskundigen te hebben aaugehaald, stelt de commissie datf le. in ons land geen enkele »Jaa! beveiligd is, tegen een luchtbombar dement 2e. de hoofdsteden in 15 20 minu ten. van de grens al bereikt kunnen worden, gezwegen nog van ütlangrij ko spoorwtwoeiUra als Amersfoort Arnhem, Nijmegen, 's-Hjercogeabosch enz., welke nog weer dichter lij de grenzen liggen Be. eigen vliegtuigen zich daardoor niet tijdig in de gevechtstelliug nen begeven 4e. aan het vuren op vliegtuigen groot© moeilijkheden verbondon zijn waarvoor speciaal geschil- en zeer kostbare instrumenten noodig zijn 5e. de luchtvaart-techniek nog onophoudelijke evolutie is. Waar de feiten zoo liggen, kan de conclusie van de commissie geen an dere zijn. dan deze. dat „nu het lucht wapen waarschijnlijk een beslissende invloed zal gaan spe len bij toekomstige conflicten (kapi tein Maas) Nederland va-ii elke van-te-voren-tot- mislukking-gedoemde poging, om zijn lucht'verdediging naar de eischen des tijds in te richten en ingericht te doen blijven, zal hebben af te zien. èn wijl elke zoodanige poging een volledige fi-nancieele ontreddering zal moeten veroorzaken, èn omdat door zijn geo grafische gesteldheid luchtverdediging praktisch met zelfvernietiging gel.jk zal komen te staan Wat den gasoorlo' betreft, verklaart de commissie, alweer op gezag vair deskundigen, dat le. Nederland geen eigen oorlogs- chemische industrie in het leven kan roepen 2e. Nederland daardoor is aange wezen op buitenlandsche leveranciers, die niet de reeul aten der allerlaatste uitvindingen te zijner beschikking ziul- len stellen 3e. een eventueele vijand' precies kan weten over welke chemische strijd middelen Nederland beschikt, doch dat het omgekeerde niet het geval is 4e. in den gasoorlog het element der verrassing van doorslaggevende beteekenis moet worden geacht. Dit alles maakt, zoo luidt de con clusie, dat het van grondstoffen ver stoken dichtbevolkte Nederland weer loos staat, speciaal tegenover gas-aan- vallen en evenmin over de middelen beschikt om ziin talrijke ingezetenen daartegen te beschermen. De 289e geboortedag van de stichting der Ut recht sche Hoogeschool. Prof. dr. H. F. Nierstrasz. rector magnificus der Universiteit te Utrecht, heeft gistermiddag ter viering van de 289sjen geboortedag van de stidh, ing der Hoogeschool, in het grootaudito- rium een rede uitgesproken, getiteld: Celleer en evolutie". Daarna had de eere-promotie plaats van den heer R. D. M. Verbeek, tot doctor honoris causa in de wis- en natuurkunde. De heer Verbeek is oud-chef van het mijnwezen in Ned .-Indië. Als pro motor trad hierbij op prof. dr. L. M. R. dutten, hoogleeraar in de geologie, nunerologie, paeleonthologie en chris- talographie. Professor Rutten sprak den nieu wen dokiter toe, en zette uiteen wel ke motieven de Senaat der Universi teit heeft gehad' oin> aan den heer Verbeek bij het naderen van zijn tachtigsten verjaardag hem het eere doctoraat te verleenen. Zeven en vijftig jaren is het, zoo zei -rof Rutten o.a.. geleden dat gij uw eerste reis «aar Nederlandsch Oost Indië hebt aanvaard, om- daar een pe riode van geologische werkzaamheid' te beginnen, die zoowel door haar vruchtbaarheid als door haar tihiur buitengewoon is ge-weest. Spr. memoreerde voorts hoe talrijk de eerbewijzen reeds zijn gewees', die den nieuwen dok er gedurende zijn lange leven reeds te beurt ziin gevallen. Reeds iu 1885 maakte de universi teit te Bres la-u den heer Verbeek tot doctor honoris causa, in 1908 volg lo de Technische Hoogeschool te Delft dit voorbeeld, terwijl de mijnbouw academie in 1911 di" voorbeeld volgde Een Engelach stoomschip gestrand. Bij Goeree is gestrand het Engel- schc s.s. „Innisliolm," van de reede- ij Hendrik Davis te Londen. Het schip was op weg van Gorkum naar I/Onden en is 468 ton groot. Twee sleepbooten zijn ter assistentie ver trokken. TWEEDE KAMER. ergadering van Donderdag 26 Maart Voorzitter Mr. dr. D. A. P. N. Kooien. Pensioenwet. Aan de orde kwam de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der Pensioenwet 1922. Aan de regeerings- tafel had plaats genomen mr. dr. Don- ner. raadadviseur bij het departement van Justitie ails regeeringscommissaris De heer VAN BRAAMBEEK (s.-d.) vatte het ontwerp op als een sctiakel in den langen keten van wetsontwer pen, die de regeering indiende om op de ambtenaren de lasten te schuiven, die zij ondervindt van een niet slui tende begrooting. Het wordt too lang zamerhand tijd dat aan al die ver slechteringen een einde komt. De mo tiveering van de indiening van dit ont werp is in de memorie van toelich ting buitengewoon sober. Deze moti veering is als absoluut onvoldoende te beschouwen. De regeeritjg wil eenvou dig nieuwe lasten van zich afschuiven. In de schriftelijke voorbereiding is nog zeer veel in duisternis gebleven. Er moet dan ook nog veel worden opgehelderd, wil de regeering een be hoorlijk figuur maken bij de verdedi ging van dit omwerp. De gevolgen van de Pensioenwet 1922 waren bij den opzet dier wet geheel bekend. Er is dan ook in dit opzient geen enkele reden nu met dit ontwerp te komen. De heer KEIeLAAK (v.-d.) vindt dat he» met de pensioenregeling de laatste jaren een ireurige geschiede nis is. in Mei 1922 deelde minister De Geer bij sprekers interpellatie mede, dat geeu- vernaai van premie op de ambtenaren zou plaats hebben, in Juni van hetzelfde jaar zou er wei eeoi bijdrage moeten komen. We heb ben nu alweer een aantal belangrijke wijzigingen te beliandelen. Zij die in overheidsdienst zijn, dienen te weten waarop zij kunnen rekenen. Er komt nu nog bij dat deze wijzigingen bijna niet andere zijn dan verslechteringen. Dit ontwerp is er weer een tot intrek king van verkregen rechten. Inzake de Indische leerstoelen aan de Utrechtsclie Hoogeschool is er al veel gespu-oken. Ai te zeer schijnt men van gedachte, dat het bestuur in Indië verdeeld zou zijn in twee kam pen, een voer tiet grootkapitaal daartegen. r' Een allereerste vereischte van eeu bestuursambtenaar is, de behoeften van bevolking en nijverheid, tot el kaar te brengen. Dat er op de te Utrecht opgeleide ambtenaren een stig ma zou rusten, moet spr. ontkennen. De Indische bevolking weet van Leiden en Leidschen geest niets af. is te Utrecht eenmaal de inrichting der leerstoelen tot stand gekomen dan zal de Minister van Koloniën daarin hebben te berusten en zich naar de keuze van ambtenaren niet te hebben laten beïnvloeden. De Indische begroot ing (vier wets ontwerpen) werd daarop aangenomen met 20 tegen 8 stemmen, die van de sociaal-democraten. Postbegrooting, - Daarna kwam aan de orde de be grooting van de Posterijen en Tele grafie en Telefonie voor 1925. De heer MOLTMAKER (s.-d.) keur de het at, dat er vier commissies be zig zijn geweest met de reorganisatie der posterijen. Er zal nu een commis sie noodig ziin, omdat twee der com missies al te eenzijdig van karakter waren. Die zal dan de verschillende rapporten nog eens kunnen beoordee- ten. Bij de samenstelling van die oom- missie zullen de tot nu toe gemaakto fouten dienen te worden vermeden. Spr wil het verschil tusschen ambte naren op jaargeld en die op maand geld en wachtgeld' doen vervallen. Spr wensehtte loonsverbetering en be tere regeling der werktijden van kan toorbedienden, brievenbestellers e. d. De nouding der Regeering is zeer de- primeerend voor den geest onder het personeel. Spr. keurde de reclametop de postwagens af. Het publiek denk. veelal in een besteller een looper voor een reclamebi^eau voor Lux en Vim te zien. Liever* worde reclame gemaakt voor meer gebruik van de giro, van de posttneasso'p, de Rijkspostspaar bank. Spr. critiseerde de regeling van den dienst buiten de standplaats voor de postoonducteurs Bij dezen dienst is van behoorlijke nacntrust geen spra ke. Ook de beswaren tegen de dienst regeling van de brievenbestellers in groote gemeenten kan die Minister niet ontkennen. Spr. zou enkele verbete ringen willen aangeven. De positie der kantoorhouders moest de Regee ring alle aanleiding geven hun tege moet te komen. De heer VAN SWAAY, Minister v. Waterstaat, verklaarde, dat de geluks telegrammen niet een uitgave zijn van het Rijk. Die formulieren worden ver kocht ten bate van den Bond van Jeugdorganisaties. Wat de adviezen betreft van deskundigen, de jubileum zegels enz. werden gemaakt door eer ste klasse artisten en beoordeeld door een eerste klasse jurv en toch keurde ieder ze af toen ze eenmaal gedrukt waren. Spr. zal de aandacht van het hoofdbestuur vestigen op de wenken van den heer Polak betreffende de schoonheid der postuitgaven. Aan een nieuwe commissie als door den heer Moitmaker bedoeld denkt spr. niet. Er zijn vier commissies geweest, maar ze zijn geen van alle bedoeld onr een ge- heele reorganisatie van het bedrijf op tourw te zetten. Geleidelijk en van lieverlede breidden de werkzaamhe den zich echter uit tot men aan de eheele reorganisatie kwam. De postbegrooting werd z. h. s. aan genomen. de Kampongsche districten is misschien met het oog op de dichtheid der be volking niet noodig. De verdere elec- trificatie van den spoorweg Meester Cornells—Buitenzorg is niet urgent bezuiniging ia ook in deze geboden. Bij allerlei werken moet met de fi nanciën rekening worden gehouden. Daarbii is stiiging der inkomsten te vens noodig. De heer de Muralt heeft aangedron gen on strenge handhaving van de cir culaires aan de ambtenaren. Spreker streeft naar zoodanige handhaving, zonder achter in overdrijving te ver vallen. De door den heer de Muralt aanbevolen verboden aan zekere ele menten om zich te begeven naar an dere leden en de door dezen ee- STADSNEEUWS. wenschte interneeringsmaatregelen zijn voor Indië niet aan te bevelen. De quaes tie van het al of niet voortzet ten der residenten-conferenties blijven ter beoordeeling van den Gouverneur- Generaal. Spr. verwonderde zich meermalen over die lankmoedigheid der politie ate ze door een volksmassa wordt ge sard. Er komen wel eens excessen voor, maar die blijven toch uitzonde ringen. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag 26 Maart Voorzitter: df heer Van Voorst tot Voorst. Voortgegaan werd met de behande ling der begrooting van Ned.iBudië voor 1925. De heer l)E GRAAFF, Minister van Koloniën, dankte voor de door ver schalende sprekers hem gebrachte hulde. Wat de door deu heer Cramer ter sprake gebrachte behoefte aan onder wijs betreft, in sommige deelen van den Archipel verlangt men daar in derdaad naar. Maar de omvang die het onderwijs thans heeft, is toch te danken aan de Nederlandsche ambte naren. Hetzelfde geldt voor de volks gezondheid. Wat dienaangaande is be reikt is te danken aan de Nederland sche autoriteiten. Bezuiniging op pu blieke werken en in andere takken van drenst was noodzakelijk. Dat de verdere openbare werken met kracht zullen worden aangevat zooals de heer Cramer wil, men bedenke dat dezo niet steeds direct rendabel zijn. De welvaart van de bevolking is in elk geval door mindere uitvoering van zul ke werken niet geschaad. Doch ook zij lijdt onder de gevolgen der alge meen© malaise. De heer Cramer noem enkele werken. Spoorwegaanleg in GEMENGDE BERICHTEN. Ernstigs brand te Delft. Gisteravond, omstreeks vijf uur, is brand ontstaan in 's Rijks opslagplaats van telefoonpalen aan den Parallel weg te Delft. Het vuur, aangewak kerd door feilen wind, greep zeer snel om zich heen. terwijl het brand bare materiaal voor üe vlammen een gretig voedsel vormde. Doordat in de nabijheid geen-blusch water ter beschikking was, stond de brandweer aanvankelijk machteloos. Een half uur na het uitslaan van de vlammen werd water gegeven met ééni straal op de waterleiding. Om ongeveer 8 uur was het vuur gebluscht. Cirfta duizend .el ef oom palen opgestapeld in een voor eenige jaren op het terrein der Westiandsche Stoomtram Mij. gebouwde loods, gin gen verloren. Van het gebouw bleef niets behouden. De schade wordt ge raamd op f 25.000. Een telegraafpaal staande langs de lijn van, de W. S. M., verbrandde eveneens, zoodat het telegraafverkeer langs deze verbinding is gestoord. Men vermoedt, dat de, brand is ont staan nadat jongens in de nabijheid een vuurtje hadden gestookt. Aan dit gevaarlijke spelle.je had de straat jeugd zich in deze omgeving reeds meerdere malen bezondigd. Moordaanslag; op zyn vrouw. Gistermiddag werd te inkhuiaen ten huize van deurwaarder K. een moord aanslag gepleegd. De sigarenmaker B. en diens echtgenoote bevonden zich, blijkbaar om echtscheidingsplannen te bespreken, op het kantoor van den heer K-, Plotseling ontstond .wist en trok iB. zijn mes, waarmede hij zijn vrouw een steek toebracht in den irug. Eernstig gewond moest het slachtof fer naar het ziekenhuis worden over gebracht, terwijl haar man in voor loopt arrest is gesteld. De berooving van 23.000. De beroof ster S. S., die in Rotter dam de vorige week in een pand aan ue Prmsenstraat een caféhouder uit ijordreelit beroofd heelt van I '23.000 is overgebracht naar het huis van be waring. De vrouw is nog slechts 21 jaar en gehuwd met zekeren L. M.. een echt genoot. door den bekenden L. H. v. S.. die het vorige jaar wegens de poging tot berooving met behulp van een auto in hoe Sterreboeoh te Schie dam werd veroordeeld tot 7 jaar ge vangenisstraf, voor haar opgezocht, v d. S. leefde met de toen nog minder jar.ge S. S. Om te zorgen, dat ze bij naar misdrijven niet naar een tucht school of rijksopvoedingsgesticht werd gezonden, had hij voor een bedrag van enkele honderden guldens M. be reid gevonden ten stadhuize te ver klaren, dat hij in het vervolg lief en leed met S. S, zou deelen. Onmiddel lijk na de trouw plechtigheid had M. de vrouw weer aan naren souteneur overgedragen. Het onlangs gemelde Utrechtsche geval van een meisje, dat men had laten trouwen om haar aan een von nis van' den kantonrechter te onttrek ken. was dus niet nieuw. In het mis dadigersmilieu van irtotterdaim had al vroeger dit procédé toepaesinig gevon den. De aangehouden koopman J. K., als Jaap bekend, die de verhuurder van het huis in de Prinsenstraat is, is vrij gelaten. Gearresteerd is de koopman C. uit 4e Lange Waranda, wien medeplichtigheid aan de berooving ten laste wordt gelegd. RADIO-NIEUWS. Concerten van heden. 7.50 Londen. Militair concert en soli voor sopraan en cello. Liederen aan de piano. Bournemouth. Belgische muziek voor orkeöt, ah en piano. Cardiff. Concert voor orkest en tenor. Manchester. Vocaal- en instrumen taal concert en voordrachten. New castle. Orkest-, sopraan- en bas-num mers. Aberdeen 2BD. 495 M. Schu mann-concert voor sopraan en piano. Berliin. Concert en mededeel ing en. Frankfort. Dansmuziek. München. Militair oon^ert. Munster. Lezing. 8.05 Glasgow. Tenor-solo. Mtin- ster. Concert. 8.10 Hilversumi, N.S.F.. 1050 M. Voordracht prof. dr. E. C. van Leer- sum over „Moderne voedingsproble men". Daarna concert. 8.20 Brussel. Voordrachten, concert J nieuwsberichten. Birmingham. Bal landen-prog ramma voor sopraan, alt tenor en bas. Glasgow. Concert. 9.50 Londen. Greenwich-tijdsein en nieuwsberichten. 10.20 Brussel. Nieuwsberichten. Bournemouth. Een half-uurtje opera muziek. GOUDA, 27 Maart 1925. I Cursusavond Goudaehe Winkelier*, vereeniging. Voor de Goudaehe Winkeiieiwvereenigiag heeft de heer P. A. Hilfman in een cunwe- vergadering gesproken over het zaken doet in deze tijden. De heer Hilüman begon met te herinneren aan de tijden voor den oorlog en den zoo gansch anderen tyd die wy thans beleven, nu men algemeen kan opmerken een zekere terughoudendheid tot koopen by het publiek. Naar spr.'s meening is van dit laatste veelal de winkelier zelf de oorzaak, omdat hy, denkende dat het publiek de prijzen te hoog vindt, te vlug tot vericoop tot lageren prye overgaat en by het publiek daaidoor den indruk wekt, dat de eerst gevraagde prys te hoog ie. Spr. bepleitte daarom by de prijsbepaling direct de kleinst mogelyke winstmarge te nemen, omdat dit in den regel voor den winkelier zelve veel beter zal zyn, dan wan neer hy een zoo groot mogelyke winst be rekent. Het systeem van cadeaux geven of kor ting afstaan acht spr. eveneen* uit dta booze. De heer Hilfman wees er voorts na drukkelijk op, dat de winkelier steeds te genover de cliënt een beleefde houding in acht dient te nemen, het voorts van veel belang is voor den verkoop wanneer de ver- kooper als adviseur van den klant optreedt, terwpl hy daarby in het oog moet houden, dat deze raadgevingen in het belang van den klant dient te z^jzs. De heer Hilffiman besprak vervolgens nog de kwestie van het personeel, wees op het zeer belangrijke aandeel, dat de eige naar zelf kan hebben in zyn zaak, door steeds zelf aanwezig te zyn, en vooral ook door goed personeel aan te stellen. Met jong personeel, al verdient het dan minder salaris, waardoor het dus voordeliger lykt, bereikt men meestal geen goede resultaten. Spr. behandelde voorts het reclamemaker door adverteeren en het e taleeren, twee fac toren, die de goede winkelier nimmer uit het oog mag verliezen. Na de uiteenzetting van den spr. ontspon zich een zeer breedvoerige discussie, en werden daarby gestelde vragen door den heer Hilffman beantwoord. De byeenkomst werd daarop gesloten. Melkprijsverlaging. Naar wy verrfamen zal de Jnel'kprys met ingang van Maandag a.s. met 2 cent per liter verlaagd wonden. Een thee-middag van de Ver. voor Hui»- vrouwen, afd. Gouda. Het Bestuur van de afdeel ing Gouda van Ver. van Huisvrouwen organiseert op Dinsdag 31 Maart a.s., des middags te half drie, in de benedenzaal van de Sociëteit de Réunie wederom een theemiddag voor leden en intrtxmcée's, waar Mevr. de Blouw een kort resumé zal geven van het verhandel de op de algemeene ledenvergadering op 19 ep 2() Maari te Rotterdam gehouden, De vengadering zal worden gevolgd door een demonstratie met Sigig's Record. Bak- en Braödapparaat. Teraardebestelling van het stoffeiyk over schot van den heer L. Binnendijk. Op de aJgemeepe begraafplaats had he denmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelyk overschot van den heer L. Binnendyk, in Leven directeur van de Goudsche Begrafenis-Onderneming. Aan het graf werd niet gesproken. De heer T. B inn etui ijk, de oudste zoon van den over ledene, bedankte ook namens de familie voor de betoonde belangstelling. Lezing Tony de Ridder. Daartoe uitgenoodigd door den V. C. J. B. alhier, zal de bekende religieuze schrijfster en dichteres Tony de Ridder een lezing hou- dën op Donderdag 2 April a.s., des avonds 8% uur in de Remonstrantsche Kerk aan de Keizerstraat over de vrouwenfiguren uit „Gösta Berling" van Selma Lagerlöf. Gaarne wordt deze lezing ook voor be langstellenden tegen een matig entree van 25 ets. toegankelyk gesteld. Het 100-jarig bestaan van de Isr. Synagoge De Synagoge van de Ned. Isr. Gemeente zal in Sejïtemlber van 1927 100 jaar bestaan. Ter voorbereiding van een feestelyke her denking van dit feest heeft zich een com- missie gevormd, waarin zitting hebben ge nomen de heeren A. Mogendorff, S. MéÜ®r> S. Leefsma, Fh. Wagenaar, E. Flach en L. Sanders. Een practische reclame. Zooals onze lezers in de advertentieko lommen van dit blad kunnen zien, deelt de bekende N.V. Handelmy. „De Ve4uwe", de tailhandel in boter en margarine, hoofdkan toor te 's-Gnavenhage, Scheepmakerstmat 68, ook dit jaar weder gratis Paascheie- ren aan hare cliëntèle uit. Dat dit bedryf groeit en bloeit kan meH ervaren als men de enorme hoeveelheden eieren ziet die dit jaar weder worden uit gedeeld. Opening Harley-House. Meldden wy gisteren reeds met èen 'en kel woord de opening van het nieuwe «na- gazyn van den heer Bloemen aan den Klei weg, ih het thans herbouwde perceel, waar in voor kort de Witte Bioscoop was gewea- tigd, thans kunnen wy nog het volgende mededeelen: De heer Bloemen, die thans dit flinke pand aan den Kleiweg gaat betrekken e° daar een fraaie collectie rijmelen en mo torrijwielen exposeert, vestigde enkele ja ren geleden op zeer bescheiden voet *Ün zaak aan de Nieuwe Markt, waar hy een dergelijke inrichting overnam. Allcng® breidde de zaak zich uit en het agentuur van d« Hariey-Davidson met de vertegen woordiging van meerdere bekende rijwielfa- brieken vorderde steeds meer ruimte. In zfjn nieuw perceel wordt deze ruimeehoote f vonden: er is een flinke winkelruimte voor het e*Poseeren van Hjwielen en motorrij wielen en onderdeden en daarenboven een garage en werkplaats, die door een breede ingang naast het gebouw is te bereiken Voor het Harley-Hiouse van den heer Bloemen is deze verplaatsing een kolossale verbetering, die zeker aan d« zaak ten goede zal komen. Morgen wordt de zaak geopend. Spiegelruit vernield. Tegen ongeveer twee uur van middag reed een autobus van den dienst Gouda— Polebroek—IJaselstyn van zyn standplaats aan de Markt ,de Tiendeweg op; toen van den tegenovergesteJden kant een jongen, ze kere B., uit de Boelekade per flets kwam aanrijden. De jongen, die blijkbaar verkeerd uitweek, zou stellig onder de autobus zyn terecht gekomen, indien hy niet op het trot toir was gevlucht en van zyn fiets was ge sprongen. Hy kwam daardoor tegen een der groote winkelruiten van het meubelmaga- zyn van de firma B. W. van de Pavoordt terecht, die daardoor vernield werd. Van een en anA*r 1» door de politie proces-verbaal opgemaakt. Een brievenbus in het stadsgedeelte Kort-Haariem. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dot deze week een groote brie venbus is geplaatst op den hock van de la Reystraat en Martenewingel. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van weikzoekenden. Lyat van 25 Maart. 1926. 4 aardewerkers, 5 pypmakers, 2 plateel schilder», 5 drukkers, 8 letterzetters, 10 grondwerkers, 1 uitvoerder voor spoor- en grondwerk, 1 metselaar, 3 heiers, 10 opper en 6 timmerlieden (1 scheeps- en 1 leerling), 1 meubelschilder, 1 werkt, teekenaar, 6 schilders, 1 hulpstraatmaker, 1 wiitwerker, 3 boutdraaiers, 1 houtzager, 4 kisten- en 6 meubelmakers, 1 cirkelzager, 2 mach. hout bewerkers, 3 stoffeerders, 1 beitser, 4 kleer makers, 2 kappers, 1 zeilmaker, 2 schoen makers, 1 aanhouder, 1 gieter (nietaal), 4 scheepsklinkers en yzerwerkere, 2 smeden, 2 machinisten, 4 stokers, 2 kopergieters, 7 blikslagers en lakkers, 1 leerl. fietsenma ker, 1 loodgieter, 1 rywielimionteur, 2 elec- triciens, 2 berkwerkers, 1 hulpmonteur, 3 textielarbeiders, 1 hckelaar, 1 touwslager, 9 suikerwerkers, 3 brood- en 2 banketbak kers, 59 sigarenmakers, 2 sorteerders, 2 plakkers, 3 tuinlui, 1 pakhuis-, 1 expeditie- en 15 schippersknechts, 2 reizigers,. 1 zaal- opzichter, 1 wirikell en 11 kantoorbedienden, 5 koetsiers, 3 boekhouders, 112 transport en fabrieksarbeiders, 3 chauffeurs, 1 win keljuffrouw. Aanvragen werkgevers. 1 behanger (stoffeerder) te Gro ningen, 1 snyder (halfwas), 1 boekbinder, 1 drukker, 1 behanger, 1 lakker (bieeer) allen te Gouda. 28 Maart, 7% uur, Zaal Kunstmin, Sec. Ons Genoegen, Feestavond van den Vrijheids bond afd .Gouda. 29 Maart, 11 uur. Hotel de Zalm. Leden vergadering Roei- en Zeilvereeniging „Gouda". 30 Maart, 8 uur. Zaal Kunstmin. Openbare vergadering afd. Gouda S. D. A. P.. Spre ker de heer K. ter Laan. 31 Maart en 1 April. Tentoonstelling, Tee- ken- en Boeteeerweric van de leerlingen van de Ambachtsavondschool. 31 Maart 8 uur. Soc. de Réunie. Filmvoor dracht over Zwitserland door Dr. W. G. N. v. d. Sleen, voor de afd. Gouda van de Volksuniversiteit. 31 Maart. 810 uur. Bovenzaal Vrede- best, Wydstraat. Repetitie Mannenzang- vereeniging „Door Oëfening Kunst". 2 April. 8)4 uur. Remonstrantsche Kerk. Le zing Tony de Ridder voor de V.C.J.B. 11 April, 8 uur. Zaal Kunstmin Soc. Ons Genoegen. Lezing van den heer C. J. J- Bosch voor de Goudsche H. B. S.-Ver- eeniging. 6 April, 8% u. Bovenzaal Het Schaakbord. Md. Gouda Vryz. Dem. Bond. Lezing van den heer J. Kortland van Schoonho ven. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, is deze week tot en met Vrydag 27 Maart, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts alleen echter voor recepten). UIT DEN OMTREK. ALPHEN AAN DEN RIJN. Uit de jaarrekening der Martha-stichting Voor onverzorgde kinderen alhier, over het jaar 1924 blykt, dat de balans op 31 Decem ber j.i. aanwees een bedrag van 734-404, en de winst- en verliesrekening een bedrag van 231.232 met een saldo verlies van 64.136. De totaalkosten over 1924 voor 450 kinderen met 143.353 venpleegdagen be droegen 214.768 of per kind per verpli dag bijna 1.50. Er werd vergeleken by het vorig jaar be langrijk bezuinigd. De post Ideeding daalde van 13.600 tot 11.600; salarissen per soneel en bazen van 38.600 tot 36.700 en salarisoen dienstpersoneel van 9000 tot 7900; drukiwerk van 8200 tot 2 kerk- en schoolbehoeften van 2400 tot 1600; belastingen van 4900 tot 3700. De post voeding daarentegen is ff 3000 hoo- ger. De giften en contributies daalden van ruim 16.000 tot byna 14.000, terwyi de legaten tegen ruim 4000 nu ruim f 6000 bedroegen. BOSKOOP. Op Dinsdag 31 Maart aal Ds. Hout gast voor de afd. Boskoop van den Nederland «chen Protest. Bond, des avonds te 8 uur in de Remonstr. Kerk by lichtbeelden spreken over „de vierde wyae uit het Oosten" van Henry van Dyke. GOUDERAK. Naar wy vernemen aai het groote terrein, de z.g. Aschplaat, publiek warden verkocht. HAASTRECHT. Gemeenteraad. r In de hedenmorgen gehouden vergadering gemeente Heestrecht deelde de Voorzitter, Boron van Hamert tot Dingehof mede, dat God. Staten de gemeen- tebegrooting dienst 1926 hebben goedge keurd, evenals het raadsbesluit tot het aan gaan eener overeenkomst met de Bank van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten. Van den Minister van Onderwijs is be richt ingekomen, dat de uitkeering voor het onderwijs voor deze gemeente op ƒ7000 in bepaald. Nog,werd medegedeeld, dnt het proces-verbaal van kasopnemiag bij den gemeente-ontvanger voor de Baadsleden ter image ligt. Er is 9180.75t4 in kas bevon- De Baad verleende op haar verzoek aan Mej. C. C. Odufrée eervol ontslag als on derwijzeres aan de Openbare Lagere school. Tot loden der bedrijven-commiseie wer den de aftredende laden, de heeren D. Bene men en Th. Raateland herbenoemd. Wethouder v. d. Berg sprak eenige waar- deerende woorden tot de herbenoemden. De heer Reneman dankte, bracht hulde aan den heer v. d. Berg voor diens arbeids- prestatiën. Aan de oVde komt het voorstel van B. en W. tot het leggen van een duiker groot 25 bjj 25 c.M. naby de woning van A. C. Kraan. De kosten worden geraamd op 265.—. De Voorzitter licht het voorstel toe en wyet er op, dat de duiker ter plaatse 7 by 8 c.M. onvoldoende is, De heer Scheer is bevreesd, dat by aan neming van het voorstel zal blyken toch een betere voorziening dan een duiker noo dig zal zyn om behooriyke waterverver- sohing te verkrygen. De Vooraitter heeft de toezegging ont vangen, dat schoon IJ»»elwater zal kunnen doorstroomen. De heer Scheer gelooft dat het in de praktyk een vuile boel zal blyven. De Voorzitter wyet op de schuld van het publiek, dat zelf het huisvuil in het water werpt. Raoleering zou in de duizenden loo- pen. Wethouder Graafland heeft geconsta teerd, dat de duiker by Concordia goed functioneert, die by Kraan niet. Na het plaatsen van de voorgestelde duiker zal zoo noodig op een ander punt nog een duiker ge plaatst worden in overleg met het polder bestuur. De heer Reneman bepleit de noodzakelyk- heid van een duiker, hoofdzakelyk komt de vervuiling van achter het dorp. Het voorstel werd zonder hoofdei yke stemming aangenomen. De heer Scheer wdl beschouwd worden tegen het voorstel te zyn als zA. weggegooid geld. De wyziging der leges-verordening wordt goedgekeurd. Slechts van niet onderteekende extracten uit de registers van den Burgerlijken Stand zullen legesgelden kunnen worden geheven. Vergunning voor openbare vermakelykhe- den mogen niet hooger wordeo belast als de kosten ter secretarie en uittreksels uit de kiezerslyst zullen worden berekend tegen 1 aen* j>er naam en 10.voor een volledig afschrift. Het heffingspercentage voor de plaatse lijke inkomstenbelasting werd op 2.3 vastgesteld of 8/10 meer als varig jaar. De Voorzitter deelde mede, dat het belast baar inkoanen over 1924/25 bedroeg 573676 en de opbrengst 8984.98. Wethouder van den Berg betreurde, dat het percentage byna weer 2)4 was. De heer Scheer vroeg of die groote schom melingen niet konden worden voorkomen. De Vooraitter wees er op, dat er niets aan te doen is en alles verband houdt met schommelingen in de aanslagen der land bouwers. De begrooting dienst 1924 werd overeen komstig het voorstel gewyzigd. Het volgende punt was: Aanvulling van art. 12 der Algemeene Politieverordening Burgemeester en Wethouders stellen voor de laatste alinea van dit artikel te lezen: het storten of doen vloeien van water in de straatgoot of op de straat is verboden. De Voorzitter lichtte het voorstel toe en zeide, dat er klachten waren ingekomen om trent het laten vloeien van water naar la ger gelegen erven. Wethouder v. d. Berg wees er op, dat by aanneming van het voorstel het onmogelyk is een druppel water op straat te brengen, Vaar men niet beschikt over sproeiwagens heeft zulks bezwaren. Spr. stelde voor aan de wyziging toe te voegen „wanneer aan /anderen daardoor hinder of schade wordt veroorzaakt". De heer Reneman ondersteunde het voor stel. De Raai kon zich met de meening van den heer v. d. Berg vereenigen. Vervolgens kwam aan de orde het ver zoek van W. J. Raateland om aansluiting aan de waterleiding. B. en W. stellen voor met toepassing van art. 14, le lid der ver ordening de aansluiting toe te staan mits gedurende 10 achtereenvolgende jaren elke 3 maanden een vergoeding van 4 van den kostprijs der dienstleiding wordt betaald. De heer Scheer had bezwaar tegen het voorstel. Er is gevraagd aansluiting op grond van art 3 en thans wordt iete voor gesteld wat niet gevraagd is. Wethouder v. d. Berg was het hiermede eens en zegt dat volgens de verordening de keuze aan den aanvrager is. De heer Scheer stelde voor het punt van de agenda af te voeren. De heer Reneman wees er op, dat de be- dryven-commissie zich ook niet met het voorstel kan vereenigen. Wetiiouder v. d. Berg deed het genoegen dat de Raad aanmerking op het voorstel maakte. Spr. was zelfs tegen het brengen van het punt op de agenda en is het gelveel eens met den heer Scheer om het af te voe- De Vooraitter wees er op, dat het geldt een Beroepszaak en B. en W. geven den Raad in overweging art. 14 toe te passen. De Raad moet zelf uitmaken of hy het advies ven B. en W. wil velgen. De heer Scheer kwam met het voorstel B. en W. op te dragen de gevraagde sluiting alsnog tot stand te brengen. De Voorzitter is huiverig voetstoot* aan de totstandkoming mede te ejerken en wees «I» art. 10, waarbij B. en W, l*t reeht wordt gegeven af te wyken ran bepalingen elder* voorgeschreven. Wetimuder Graafland verdedigde het voorstel van B. en W. er op wtyzende, dat toepassing van art. 8 schade zou opleveren. De veel discussie vond wethouder v. <L Berg een oplossing 'door voor te stellen een maximum waterverbruik te bepalen b.v. 300 M3., dan zou de aanvrager voor het ge- 400 M3. minder aan bruik 125 nog gt tn. Met algemeene stemmen daartoe besloten. Ten slotte kwnm aan dn orde liet adres van B. Blom om subsidie voor den auto- dienst B. en W. stellen voor 800.— sub sidie te verleenen. Uit de overwegingen der commissie bleek, dat by meerdere diensten dan de 6 verplichte geen contröle ia uit te oefenen, zoodat de cyfers op schatting zyn geba- De Voorzitter wijst op de voorwaarden, waarin nu kon worden bepaald, dat rooken verboden is en geëischt wordt, dat bekwame chauffeurs in dienst warden genomen. Het vooratel werd aangenomen. Bij de rondvraag kwam nog naar voren, dat het vroeger stellen van den eersten dienst op Zondag by de vaststelling van den zomerdienstregeling tor sprake zal worden gebracht Hierna sloot de Vooraitter de vergade ring. WADDINXVEEN. Een tragisch ongeval. Een zeer tragisch ongeval had Woens dag alhier plaats by de teraardebestelling van den heer F. S. van der Torren te Zeist, die na een langdurige ongesteldheid ie over leden. Toen de kist boven de geopende groeve was geplaatst en in den grafkelder zou warden neergelaten, brak een der kettingen waarop de kist rustte, deze kantelde en viel in den kelder, waarby een paar schragen, waarop de kist voorloopig zou komen te staan, om later te worden bygezet, braken. Dat dit voorval heel veel droefenis by de aanwezige familieleden en omstanders ver oorzaakte, laat zich begrypen. WISSELKOERSEN. 26 Maart. 27 Maart Officieel. Londen Berlin Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Praag Milaan Madrid 11.99% 11.99% 0.6068 0:6966 13.17% 13.30 12.82% 12.92% 48.30 4886 0.003635 0.008687% 46.76 46.80 67.66 67.00 89-36 89.46 2.60% 2.60% Niet officieel. 7.46 7.46 10.22% 10.25 36.76 86.62% SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Het Nederlandsch Elftal tegen Duitschland. Naair wij vernemen aal Harrv Deois op doktersadvies, Zoiudag a.s. niet uit komen in net Nederlands oho elftal», dat in he. Stadion tegem Duitschland uit komt. Hij is nou niet voldoende van üijn koelaandoenTiw. nersteld. In de plaats van Denia gal thans diens cluhebnoot Vermotten speleki. die, zooals men weet, als reserve was aangewezen. Nader vernemen wij. dat de kans bestaat dat ook v. Dijke a.s. Zondag niet zal kunnen uitkomen, hetgeen in verbandl staat met de artnblessure. welke 'hij opliep in dep wedstrijd Bel- grië—Halhuid. De Fexenoord-speler zal evenlimaëlfr worden vervangen door Hans Tetzmer. 8pelregelcursus. Op verzoek van den Landeliiken Bond van Scheidsrechters in Neder land zal de heer Üwotmeijar uit Rot terdam- hi April voor de Gtoudsnhe scheidsrechters een cursus over de spelregels organiseeren;, welke drie avonden in beslag zal nemen. De Nf V. B. en de Zomertyd. De N. V. B. heeft aan de Eerste Kamer een adres gericht, waarin ge weien wordt op het belang van de lange zomeravonden voor de beoefe ning van sport en mitsdien verzocht verwerping van het wetsontwerp waar bij de zomertijd zou .worden afgeschaft. Beur ho verzicht Zooals te begrijpen ging de belang stelling in de eerste plaats naar de oliewaarden uit eui in hei bijzonder naar de Gooonsolideerden. Aan den stroont van verkoppsorders was een eind gekomen en het fonds verkeerde aanmerk© li ik in herstel wamt gisteren na het slot, van de otficieele notoe- riili was de koers terug gevallen tot 155 thans was de opening op onge veer 167. waarna een inzinking plaats vond. Koninklijken reageerden tot om streeks 870 en bleven op diep prils vrij stationair. Tabakken werden hl vaste houding higeeet doch vielen na-» dien «enigszins terug ondank» het gunstige verloop, van «Ie heden ge- houde» Sumatra tabaksinaeftrijvingen. De handel in rubherfondsen waa eerder iets ingekrompen, cioeh de koer sou bleven meerendeels goed gehand haafd. Suikerwaarden werden Itier endear iets lager genoteerd, waarschijnlijk.iu verband met de vorder© klein© dading der suikerprii«eu in Aroeria. De söheepvaartafdeeJhig was weer geheel verlaten. Prolongatie 2lA Y*. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Hoogste stand 770.8 te Atiureyri. Laagste stand 750.1 to Dresden. Verwachting: Matige tot krachtin. afnemende noordoosten tot noorden wind) betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur advebtentien. (DRAADLOOZE DIENST.) Ntffta-levering voor de Franzche marine. BERLIJN 27 Maart. Tusschen Frank rijk en het Russisch nafta-svnd'icaat is oen verdrag gesloten, tot naftulevering voor de Fransche marine. Het mijnongeluk bij Merlenbach. M'ETZ, 27 Maart. Onder de slachtoffers van het ongeluk in de myn by Merlen bach bevinden zich geen Hollanders. De Presidentsverkiezingen in Duitschland. MüNCHEN, 27 Maart. De Beiersche Volksparty heeft besloten haar partycandi- daat Dr. Held ook als onafhankelyk cam- didaat by een eventueele tweede stemming voor het rykspresidentschap te handhaven. Duitsch-Fransche industr. onderhandelingen. PARIJS, 27 Maart Hugo Stinnes Jr. en zyn directeur-generaal Fehrmann zyn te Parijs aangekomen om deel te nemen aan de Duitech-Fransche industrieele onderbande lingen. Het scheepvaartverdrag tusschen Denemarken en Letland. KOPENHAGEN, 27 «(aart De Deenache Minister van Buitenlandsche Zaken heeft een voorstel ingediend tot machtiging van de ratificatie van het onlangs gesloten han del- en scheepvaartverdrag tusschen Dene mbrken en Lethland. Luchtvaart in Zuid-Afrika. JOHANNEIBBURG, 27 Maart De Zuid- Afrikaaneche Regeering heeft aanbiedingen ontvangen van twee Engel sche, één Neder- laraksche en van één Duitse he firma om de luchtvaart-ontwikkeling in de Unie te hel pen uitbreiden. Boerderij afgebrand. TI EL, 27 Maart Te Ericheoi (gem. Bu ren) in Gelderland is hedennacht de boer derij van J. C. Nout totaal afgebrand. De inboedel en de oogst gingen mede geheel verteren. Verzekering dekt de schade. De zaak Brom mert—Van 't Reve. Naar wy vernemen is J. Brommert, die door het gerechtshof te I^eeuwarden wegens op ruiing tydens de textielstaking in Twente tot 4 maanden gevangenizetraf met aftrek van preventief veroordeeld werd, wederom in caeaatie gegaan. 719 M Bil deze WOK* aai h«t puMiolc bekend gemaakt, dat ook na d„ voornomen ojhef- fitet vlto Art!.rte Coda par 1 April 1926, am burem.-f-Bmd -hetwelk dan «al lungneren aU bijkantoor van tU» Raad vaa Ariald te Utrecht - de gelegenheid blijft opengesteld tot het: Koopen van rentezegels, Inleveren van loonlijsten, Betaling van premiën verachuldlgd krachten, d. Oni«rellanw«<ten, en het verkrijgen van Inlichtingen. Het bureau «al evenala tot nu toe geopend «ijn op werkdagen van 8^—11 en vaa iy,~6 uur, dea Zaterdag, echter altalultend van 8'/,—12f, uur. DINSDAG, J1 MAABT 1925, I» het bureau den geheeld dag GESLOTEN. WANT NU MOEDER GERE GELD LOTUS GEBRUIKT, SMAAKT MN BOTERHAM VEEL LEKKERDER'0AN VROEGER 1 EEN RE HCERLUKC CHOCOIADC IM ELS PASJE IPTU3 BUI» njDschflini hrëpM JtütO mmosM wnruSh] 785 110 HEDEN OPENING VAN HET SEIZOEN MET EEN UITGEBREIDE COLLECTIE Beleefd aanbevelend, Klglwag Thalla Thaalar Vanaf VRIJDAG 27 MAART vertoonen wij: HOLLANDSCH NIEUWS. VOETBALWEDSTRIJD BELGIë—HOLLAND 1. Wild-Went film in 6 zeten. In de hoofdrol JACK HOX1K. En al» HOOFDNUMMER: Gedurende 6 groote bedrijven *uk ge leeken dat de tranen over de wangen loopen. Naar het THALIA-TRIO luistert ieder met genoegen. 821 40 WORMERVEER. Opg.rl«hc ITdg. -

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 2