BETIEKKINGfilDS Mej. A. KOELINK m huaisNiig, "EtSBHUr A. 7EKBLAAÏÏW Gevestigd Fluweelensingel 83 - Gouda. Openbare Vrijwillige Verkooping Laatste Berichten. MaHbslan an Lijsten lingen «net dieren, waarin bepaald wordt, dat degenen, die *ich hiermede bezig hou den, zich dienen te laten inachrüven. Voor getiteld wordt om deze wet ook op vogels visschen en reptielen van toepassing te ver klaren. Het Lagerhui»-lid generaal Cockerill wees er op, dat men de vlooien vergeten heeft. Hy kon zioh voorstellen, dat de leden van het Hoogerhula weinig om deze diertjes bekommeren, maar vond, dat de liberalen in hot Lagerhui» meer belangateling moesten toonen, met het oog op het feit, dat vlooien dertig maal zoover kunnen springen dan ze groot zijn en zeer snel kunnen verdwijnen van de plaats waar zij zich bevinden, terwijl Labour respect dien de te toonen voor de werkkrateht van deate dieren, die het bovendien geheel zonder ka pitalisme kunnen stellen. Hij wilde het ech ter niet op een conflict tusschen beide Hui zen laten aankomen en zou zich daarom bij het amendement neerleggen. FUANKUUK. Een verzonnen aanaiag. Onlangs meldde de te Hennes verschij nende „Gazette de l'Ouest", dat de direc teur, de heer Etienne de Raulis, het slacht offer was geweest van een gelukkig misluk ten aanslag. Toen hjj 'a nachts om één uur de redactie van zijn blad verliet, had een onbekende schoten op hem gelost, die hem echter niet hadden getroffen. De politie slaagde er echter niet in een spoor van den dader te ontdekken. Daar in het blad voortdurend van een aanslag der Camelots du Hoy werd gespro ken, stelde de afdeeljng Rennes van de Ligue d'Action Frangaiee op eigen houtje een onderzoek in, met het gevolg, dat zij den heer de Raulin er toe bracht te beken nen dat de aanslag was verzonnen, en dat hij deze bekentenis schriftelijk bevestigde De heer de Raulin, een jonge man van 24 jaar, wilde zijn blful een sensationeel nieuwtje bezorgen! NHet internationaal congres voor de bouw nijverheid. Het te Parijs gehouden vierde internatio nale congres voor de bouwnijverheid en openbare werken heeft verschillende reso luties aangenomen. Ten aanzien van den woningnood sprakhet congres den wénsch uit, dat men overal zou terugkeeren tot het gewone recht en tot de economische vrij heid en dat hetgeen in de meeste landen is gedaan voor de arbeidersklasse zou worden uitgebreid tot den middenstand, welke toe stand zoo precair is. Deze maatregelen moe ten het particulier initiatief bevorderen en er toe leiden, dat het kapitaal belegd wordt in onroerende goederen. Met dit doel beveelt het congres naar het voorbeeld van sommige landen de vrijstel ling aan van alle belastingen en heffingen, met inbegrip van de inkomstenbelasting, gedurende een bepaalden tijd, voor wonin gen, sedert den wapenstilstand begonnen. Het congres vraagt, dat de overheid den woningbouw zal bevorderen, hetzij door ver strekking van terreinen of anderszins, het zij door subsidies of wel door rentelooze leeningen op langen termijn en door organi satie van het particulier crediet door het welke voor woningbouw worden toegestaan, garandeeren van hypothecaire leeningen, ITALIË. Een vorstelijke verloving. Op een koninklijke tuinparty is blijkens een draadloos bericht, de verloving aange kondigd van 'skonings tweede dochter Mafalda met prins Philip van Hessen. Men zal zich herinneren dat nog niet zoo lang geleden als zeker werd bericht, dat de Belgische kroonprins zich met prinses Ma falda zou verloven, geiyktydig met zyn zuster prinses Marie José en prins Hum- bert van Italië. Deze jongste aankondiging vereischt derhalve nadere bevestiging. Prinses Mafalda werd den I9den No vember 1902 geboren. Prins Philip, wiens vader een neef is van koningin Alexandra, de moeder van koning George van Enge land, is grootendeels in Engeland opgevoed. Den laatsten tyd vertoefde hy te Rome waar hy kunstgeschiedenis en bouwkunde studeerde. Zyn vader, landgraaf Alexander Frederik van Hessen, werd in het jkatste jaar van den oorlog van Duitsche zytle naar voren geschoven als toekomstig koning van Onland. Men zegt, dat het huiyelyk in September a-s. zal worden gesloten, vermoedelyk in de koninklyke residentie Racconigi, in Pie- mont. Prinses Mafalda is 22 jaar en Prins Phi lip van Hessen 27 jaar oud. NOORWEGEN. Amundsen's terugkeer. De vreugde in Noorwegen. Uit Olso seint Wolff dat de geheele stad in vlagigentooi is in verband met Amund- sens terugkeer. Een groot aantal telegrafi sche gelukwenschen werd hem toegezonden. De vergadering van het Storting werd gis teren geopend met een rede van president Lykke over Amundsen, welke toespraak door de afgevaardigden staande werd aan gehoord. Besloten werd Amundsen een te legram te zenden. Ook de koning zond een telegram met gelukwenschen. De bevelvoe rende admiraal kreeg telegrafisch bericht dat de Heimdall Vrydagavond van Konings baai naar Lady Franklin vertrekt om dhar het achtergelaten vliegtuig te halen. De vreeselyke ervaringen. Een draadloos bericht van de Heimdall van Spitsbergen 19 Juni meldt: Amundsen toont de meeste sporen van de beproevingen van de Poolvlucht, maar de anderen zeggen dan ook dat hy het hardst van alle gewerkt heeft. In een gesprek ver telde hy, dat de Zuidpool-expeditie niets geweest was vergeleken by deze. Hy had niet gelucht, dat ervaringen als hij in deze drie weken had opgedaan mogelijk wargg en hoopt, dat niemand ooit zal biyven ste ken als zy, letteriyk gevangen in een rat tenval. Vaak was de toestand zoo dreigend dat zy in de verzoeking kwamen het byitje er by neer te leggen, en toen *y wegvlogen terug gaf ieder er zich rekenschap van dat het om loven of dood te doen was. Deijs toestanden waren onmogeiyk. Ellsworth is héf minst veranderd. Riiser Larsen, DietrichHt», Omdal en Feucht zyn verscheidene ponden in gewicht afgenomen, doch verder gezond. De gezondheidstoe stand van allen op den tocht was uitste kend. CHINA. I)e beweging tegen de vreemdelingen. Uit Honkong wordt gemeld dat de vry,-_ williger» gewaarschuwd zyh, zioh voor hun mobilisatie gereed te houdert, om eventueel te kunnen optreden. Te Peking hebben de consuls gisteren met den militairen gouverneur geconfe reerd. In een byeenkomst van de Engelsche mis sies verklaarde Hawkins van de I-ondon Missionary Society, dat men zich in ue eer ste plaats als Christenen en eerst daarna als Engelschen moest gedragen en dat het voor zendelingen niet aanging hun bezit tingen door oorlogsschepen te laten verde digen. Uit Tientsin wordt gemeld, dat de bladen aldaar zeer scherpe artikelen tegen de vreemdelingen publiceeren. HUNNENLAND. De Vroedvrouwenschool te Heerlen. Ciod. Stuton vau Limburg stellen aan i rov. Stalen voor, aan de R.-K. Ver- eewguig Moedersoliapaoorg (de Kweek school voor Vroedvrouwen te Hee^ Lu) voor 1925 een sübsidie van I 19.000 toe e staan. Zij wensehen daaraan echter de voorwaarde verbon den te zien, d'at het subsidie niet eer der betaalbaar gesteld worde, dan na dat gebleken zal zajn, dat het Rijk aan bedoelde vereeniging dermate gel- gelijken sveun verleent, dat het voort bestaan van de Vroedvrouwenschool te Heerlen in het jaar 1926 verzekerd is te achten. Instelling van een Burgerlyken Genees kundigen dienst. Een wetsontwerp gereed. Voor eenige weken is verschenen het rap port van de Commissie voor Vereenvoudi ging van Medische Ryksdiensten (commis sie-Sikkel). Thans meldt „Het Volk", dat het in de bedoeling van den Minister van Arbeid, H. en N. ligt om aan deze commis sie een wetsontwerp voor te Jeggen, waar aan de volgende bepalingen ontleend zyn: Art. 1 zegt, dat er wordt ingesteld een algemeene burgerlyke geneeskundige rijks dienst, welkestaat onder de bevelen van den minister van Arbeid, H. en N. De taak van den nieuwen dienst. Aan den dienst wordt opgedragen: lo. a. het toezicht op de geneeskundige behandeling van door een ongeval in den zin der Ongevallenwee 1921 of der Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet getroffen, over eenkomstig een dier wetten verzekerde, per sonen; het toezicht op de tydige werkher vatting door die personen, de beoordeeling van de mate der door het ongeval veroor zaakte arbeidsongeschiktheid en van het verband tusschen het aangegeven geval en het bestaande letsel; b. het verleenen aan de Raden van Ar beid van de noodige medewerking by de uitvoering van de verplichte invaliditeits- en Ouderdomsverzekering (Invaliditeits wet), voor zoover die medewerking door geneeskundigen kan wortien verleend; het staatstoezicht op devolksgezondheid, voor zoover het door geneeskundigen wordt uitgeoefend; de byde Arbeidswet 1919, de Veiligheids wet, de Caissonwet 1905, de Steenhouwers- wet 1921, de Stukadoorswet en de Phosphor- iucifers wet bedoelde taak, voor zoover door geneeskundigen uitgeoefend; andere werkzaamheden, welke bywet of algetneene maatregel van bestuur aan den dienst worden opgedragen. (By dit laatste is o.a. gedacht aan keu ringen voor pensioenen en aan overeenkom sten met gemeenten of andere lichamen, krachtens welke de rijksdienst te hunnen behoeve medisch werk verricht). De organisatie. 1. Met de algemeene leiding is belast een centraal college, bestaande uit de door ons aangewezen ambtenaren. Met de dageiyksche leiding zyn belast hoofdinspecteurs, elk voor zoover den door ons aangewezen tak van dienst. Het land wordt verdeeld in districten; aan liet hoofd van elk district een districtsge- neeskundige. Het ambtsgebied van een hoofdinspecteur is het geheel rijk. Aan de Memorie van Toelichting wordt nog ontleend: Reeds langen tyd heeft de Minister met zorg gadegeslagen, hoe verschillende me dische ryksdipnsten zich in onderlinge onaf- hankelykheid van elkander ontwikkelen en vermeerderen. Naast en los van den medi- schen dienst van het Staatstoezicht op de volksgezondheid is er een medische dienst van de arbeid^verzekering by Ryksver- zekeringbank en Raden van Arbeid - van de arbeidsinspectie en van het krankzinni genwezen. Daarnevens heeft men nog de militair-geneeskundige diensten van land en zeemacht Straks zullen een Ziekenfondswet en een Ziekteverzekeringswet medisch toezicht vra gen. De geneeskundigen van de Raden van Arbeid bemoeien zich met de tuberculose bestrijding, waarmede zich krachtens haar taak ook de inspectie der volksgezondheid bezich houdt. Hetwerd hoog tyd, dat onderzocht werd, of aan de bestaande versplintering en on economisch werken niet een einde kon wor den gemaakt. Dit onderzoek werd door den Minister opgedragen aan de commissie- Sikkel. In aansluiting aan dit rapport is de strek king van het bovenbedoelde wetsontwerp één algemeenen burgerlyken geneeskundi gen ryksdienst in te stellen, waarin de be staande burgerlyke diensten zullen worden opgenomen. Verbindendverklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten. isQ mauser vau iwLRUu oii nijver heid noen act auvics van den nwogen naad van aijoioj govruagu eau trein tx?n vooi-umiweip van wet, regeuenuu ne veruunaenav-erKiuniitf vun collectie ve contineten. in dit omwcip worui o.a. I>epaalu, dat do minister bepal.n- gen van een coiieouove aroeiuaover- oenkouifet, me voor ue regeling der arnewiMVuui waarden 111 hei, bemiji oi net beroep binnen liet gebied, waar- vooi zij getut, overwegende beleene- uic noen, aigeuieen vetrbpidenai kan verklaren, i>eze bepalingen zijn dan, oeiialve de bepalingen uoor den mi nister uitgezonderd, bniueu dutgebieo bindend voor alle werkgever» en ar beiders ten aanzien van de arbeids overeenkomsten, die naar den aard van den arbeid, waarop zij betrek king hebben, onder een collectieve arbeidsovereenkomst zouden vallen, of vallen. De verbuidend verklaring geschiedt voor een bepaalden tijd. Het tijdstip, waarqp do" werking dor verbindend verklaring eindigt, kan, daarbij niet later worden gesteld, dan het vroegste tijdstip, waarop de collectieve arbeids overeenkomst, hetzij ingevolge artikel 1636 O en 1636 B van. het Burgerlijk Wetboek kunnen eindigen. Aarv de verb nd end ver k iar in g kan geen terugwerkende k ra dit gegeven worden. Indien verbindend verklaarde bepa lingen aanneming van werken betref fen vinot hetgeen in deze wet om trent arbeidsovereenkomsten, werkge vers en arbeiders is bepaald, overeen komstige toepassing. Van de verbindendverklaring zijn uitgesloten bepalingen in een collec te ve arbeidsovereenkomst, die ten doel hebben a invloed of dwang uit te oefenen op werkgevers of arbeiders, om zich bij een vakvereeaiiging van werkgevers of arbeiders aan te slui ten b. de arbeiders te betrekken bij de handhaving vjan de regeling betref fende den prijs, die voor goederen el diensten door de werkgevers van der den gevorderd zullen worden. In het voorontwerp is zooveel mo gelijk aanslu ting gezocht aan de voor st ellen. die gedaan zijn dn de bijlage I van het bekende praeadvies van com missie II over vraagpunten betreffen de bedrijfsorganisatie enz... zoodat wij me» deze korte resumpti© volstaan Het Groene Kruis. Uis^ertm is te Utreont de 14ueal0e- meene vergauering genouaen van ae algemeene in euenanuscne Vereeniging net Groene Kruis. be voorzitter ds. P. C. Fleischer, ueelae mede, dat het '25-jarig bestaan oer vereeniging zal worden heruaclit in een congres, dat 1 en 2 September a s. te Utreont zul worden gehouden, -en eere-com.té voor deze viering is leeds samengesteld. De ministers van ouinentamische zaken en van arbeid, alsmede ae commissaris der Koningin ui de provincie Utrecht hebben o. a. ritting in dit comité genomen. Munster nalberse zal daar tevens het woord voeren, in verband met dit jubileum Leeft do vereeuiging een plaat laten ontwerpen, waarop het 25-jarig be staan symboliek wordt voorgesteld. 'levens werd medegedeeld, dat een commissie in het leven is geroepen ter bestudeering van het vraagstuk of de schooi in net algemeen te benutten is tol een hygiënische opvoeding van het volk, terwijl een andere commissie zal onderzoeken in hoeverre het Groene Kruis hulp kan verleenen aan misdeel de kinderen die buiiengewoon onder wijs behoeven. Blijkens het jaarverslag van den se cretaris, den heer W. Poolman, te den Haag, nam met de verbetering van de door het centraal bureau ontworpen en vervaardigde verpl'.egingsmiddelen en andere producten de afzet daarvan toe De omzet van de drukwerken ver dubbelde zich en steeg van van f 1906 in 1928 lot f 2105 in 1924. De biblio theek telt nu 1940 boekdoelen en 1924 tijdschriften en verslagen. De toonzaal maakt thans een geheet arideren 'ndruk dan vroeger. Het hy- g'ënisch museuro, in exploitatie bij het ('entraal Bureau, werd in het voor jaar naar Friesland.' gewonden voor eep rondreis. De kosten van zulk een reis bleken evenwel zoo hoog, dat 't prac- tich onmogelijk was op dezen ingesla gen weg voort te gaan. De finantieede verslagen, welke daar na aan de orde waren, werden na een korte bespreking goedgekeurd. VoU gons deze wijst, de balans der ver eoniging aan actief en passief een be drag van f 104.563 het winstsaldo vau uen algemeenen dienst beuraagt i izOo en net van het Centraal Bureau i ol74. Vervolgens werd overgegaan tot ue uitreiking der bekroningen in zake de ïr 1928 uitgeschreven prijsvraag voor v er ptegingsar tikelen Dr. Doyer ui, Hilversum deejde na mens de jury mede, dat het aantal ïn- zendingén legio was. De oommissie vond geen aanleiiing de uitgeloofde gouden medaille uit te reiken. Als eersten prijs werd een zilveren »ne- aiwllo 'toegekend, terwijl den overigen prijswinners een bronzen medaille en een eervolle vermelding werden toe gewezen. De eerste prijs werd over handigd aan arts Wmdmuller, terwijl de zusters Kuyken en Krijeken de bronaen medaille kregen en de eer volle vermelding werd verleend aan den heer De Heer. GEMENGDE BERICHTEN. Doodelyk ongeval. De Hoofdonderwijzer Bal, van de cnristeli|jke school in de buurtschap De Knol, gemeente Hoek (Zeeuwsch Vlaanderen) wilde per motorfiets nog juisseeren voor de met weinig vaart bij de hadte aldaar aankomende Zeeuwsch-Viaamsche stoomtram. Het rijwiel werd door de locomotief ge raakt en vernield, terwijl de heer Bal met^enist go hoofdwonden in een wo- niiyfrooesl worden binnengedragen. Ondanks spoedige geneeskundige hulp, is de heer B. weldra overleden. Bliksem ingeslagen. bij een onweder werd te Marurn de rierv. Kers uoor den bliksem getrof- leu. /)e naan met stang viel naar be- necitm, uic oen ducaeu muur van oen toreir weru een stuk geslagen, dat op ue pannen van de kerk neervien en i. aar van een paar honderd vernielde. Ook het inwendige der kerk bleef niet ongescttiouden. Uit oen muur werden slukKen geslagen, de ete/ftrisahe in stallatie werd' vermeid, iveéi ruiUeu gingen stuk, aan larabriseeriug, ban nen enz. werd belangrijke schade aan gebracht. De eleotrische geleiding voor liahl werd ten eind weggeworpen en viel grootendeels op den weg. Bij Ho- nian, wiens woning ook getreden werd werden de telefoon en de installatie voor electrisch licht met lampen enz. vern-eld in de schuur der Herv. pas torie werden nog een paar ruiten ver brijzeld. De bliksem sloeg op drie plaatsen in, doch trof geen mensoh of dier, terwijl ook geen brand veroor zaakt werd. ivlialiundeling. 'ie 'liel is gevankeii/jk binnenge bracht oe lb-jaiige T. C. uit Geiuer- maisem, vernacht van ernstige mishan deling van D. van Kiing elestein uit i-eii^ Lo aaug en ouden© zou Woeus- uaguvond tegen 11 uur op oen weg tusschen beesd en Deil v. R. hebben opgewacnl, van de iiets gesleurd en nero met een boksbeugel zoo hevig toegetakeld hebben, dat een van diens oogen totaal verloren is. De mishan delde is Donderdag och tend bewuste loos aan den weg gevonden. Moordaanslag in het Haagsche Boscli. Aan ae boarlaan in den Haag heefi een man een moordaanslag gepleegd een vrouw, die zien uaar met nem ophield. Hij schoot op tiaar met een revolver, waarbij de Kogel haar in ue keel drong. Door de Eerste Hulpdienst ■s het slachtoffer weggebracht. Nader wordt vernomen dat de vrouw een schotwond langs de kii* kreeg die niet levensgevaarlijk bleek te zijn. Vannacht om 2 uur was de dader nog niet gearresteerd. RE UITZAKEN. De moord te Feperga. Voor het goreuiitshol te Leeuwar den heelt gisteren terecht gestaan de hb-jairige J. U., timmerman te Wolve- ga, thans gedetineerd, beschuldigd van moord op zijn moeder, den 2den Sep tember iy23 te Peperga gepleegd. U. zou, toen zijn moeder hem geld voor de kermis te Blesse weigeroe, haar met een, hamer hébben gedood em haar lijk in den put bij het Kuis hebben geworpen, waarna hij uit een kasv eenig geld meegenomen en met zijn vriendin, G. St., naar de kermis was gegaan. Door woorden, in ruzie en dronkenschap a^aiit, was de daad la ter aan het neht gekomen. Aanvanke lijk was verondersteld, daü demoeder in den put gevallen en. verdronken was. De rechtbank te> Leeuwarden heeft C'. tot 20 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Bij de behandeling kwamen geen nieuwe feiten aan het licht. De getui gen bleven bij hun voor de rechtbank te Leeuwarden afgelegd verklaringen. Beklaagde beweerde echter thans, dat zijn bijzit G. S4. den moord had ge pleegd door zijn moeder roet 'n steen in een aak op het hoofd te slaan en daarna in den put te werpen. De procureur-generaal eischte ver nietiging van het vonnie der recht bank daar dit gedaan is op onwettig bewijs. Uit het verslag der zitting was ndet gebleken, dat een proces-verbaal van de veldwachters onder eede was bevestigd. Hij eischte opnieuw veroor deling van beklaagde tot twintig jaar gevangenisstraf wegens doodslag. De veraediger, pip. F. U. atoop, pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Hij achtte de mogelijkheid niet uitgesloten, dat G. SI den moord ge pleegd heeft en dat er een oompiot tusschen haar en een der getuigen heeft bestaan. STADSNIEUWS. GOUDA, 20 Juni 1925. Besmettelijke ziekte. Ten stadhuiae is in de afgeloopen week aangifte gedaan van een geval van besmet,- telyke ziekte, typhus. Thalia Theater. Het „Hollandseh Nieuws" geeft een over zicht van de noodige verbetering van een der hoofdwegen Amsterdam—Rotterdam o.a. de brug aan de Haagsche Schouw ver vangen door een mode*e brug en de be ruchte bocht by Halfwe^afgesneden, voorts een kykje op heit Oude Posthuis te Amster dam dat behouden blyft en de Magere brug over den Amstel die verdwynen zal. Mooie opnamen van de „Hollandia" roeiwedstry- den te Alphen a. d. Ryn o.a. atyiroeien voor dames waarby de dames van „de Laak" zegevierden en de winnende ploegen van de Jonge acht van „Laga" en de oude acht van ,,de Hoop"; concours-hippique te Hilver sum; de begrafenis van den commandant van het Leger des Heils te Amsterdam en het portret van Mr. H. P. Marchant by zyn 25-jarig Kamerlidmaatschap. „Filmallerlei" heeft veel interessants van de Engelsche kust, het zagen van ys- blokken te Stockholm en kykjes uit Co lombo. Als extra-nummer gaat een leuke één-acter „Jinnmy ftls Tooneeldirecteur". Een dolle klucht in 2 acten naar het be kend recept is ^ridolin in de Apachen- kroeg". Het boeiend hoofdnummer „De Geheim zinnige Postovervallen" is een spannand Wild-West-drama in 6 acten waarin de sym pathieke filmacteur William Russelt de hoofdrol vervult. Zyne belagers, waaronder een sheriff, die op hem de verdenking wil len doen rusten van de gepleegde postover vallen die zy zelf verrichtten, weet hy te ontmaskeren en hen loon naar werken te verschaffen. Het Duo Simink brengt een oerkomische klucht ten tooneele getiteld „Zyn Bal- avontuur", beide duettisten doen dat op een wyze waardoor zy de bezoekers een aan genaam kwartiertje bezorgen. Het ^Thalia trio" heeft weer voor een priana muzikale illustratie zorg gedragen. Het verslag van den toestand der Gemeente Gouda over 1924. IL Geldmiddelen. Omtrent den financieelen toestand zegt het verslag: Nog steeds eischt de financieele toestand der gemeente, dat alle krachten ingespannen worden haar in goéde Wén te leidén, of beter, te houden. Is aan de eene zyde een pogen de uitgaven zooveel dit slechts eenigszins mogelyk is, te verminderen, an- derzyds leggen de nog al tyd niet rooskleu rige economische omstandigheden zware las ten op de gemeenschap, in 't byzonder wat de bestryding der werkloosheid betreft. Ook blyft de landsregeering nog steeds door gaan, zy het ook ter vermindering van eigen uitgaven, nieuwe of hoogere lasten op de gemeentebesturen te leggen. Dat noch het eene, noch het andere medewerkt tot een verlaging van het gemeentelyk budget in het algemeen, behoeft geen betoog. Toch was het ons mogelyk den belasting druk niet te verzwaren en kon met een zelf de vermenigvuldigingscyfer voor de ge- meentelyke inkomstenbelasting worden vol staan. Voorstellen om door het heffen van nieuwe belastingen, als verhoogde opcenten op personeele- en grondbelasting en opcen ten op de vermogingsbelasting tot nieuwe bronnen van inkomsten te komen, vonden in den Raad geen meerderheid. Wel werd in de afronding der belastbare inkomens en den kinderaftrek (progressief) eenige ver andering gebracht. Werden in het begin van het jaar een tweetal leeningen tegen een rente van 6)4 aangegaan tegen parikoers, aan het ein de van dit verslagjaar werd eene geldlee- ning, groot 500.000.gedeeltelyk ter con- solideering van vlottende schuld, geplaatst door bemiddeling van de Incasso-Bank te Amsterdam ii 6 tegen een koers van 98. Het saldo der gemeenberekening over 1922, groot ƒ260.581.076 kwam den belas tingbetalers in zooverre ten goede, dat zoo als gezegd, het vermenigvuldigingscyfer niet behoefde te worden verhoogd; dit be droeg dus ook voor 1924 0.66. Voor werkloosheidsverzekering steunver lening en werkverschaffing, werd in 1924 uitgegeven een bedrag van rond 132.000. Aan kasgelden had de gemeente geen ge brek. Op 1 Januari 1924 bedroeg toch het creditsaldo in rekening-courant by de Natio nale Bankvereeniging 119.179.17. Opgenomen werd in den loop van het ver slagjaar ƒ1.763.496.81; gestort werd 2.303.213.99, waarin sedert in October 1924 opnamen en stortingen van de gemeente lichtfabrieken begrepen zyn. Op 1 Januari 1925 bedroeg het credit-saldo ƒ507.804.91. Aan rente, provisie en zegelkosten werd over 1924 betaald 2.754.42, terwyi wegens credit-rente werd ontvangen 6.546.16, zoo dat de renterekening sluit met een batig saldo van ƒ3.791.74. Door de gemeente-lichtfabrieken, «M- gas werd van 1 October af opgenomen nllul en gestort 131.66. Op 1 Januari 1925 be droeg het debet-saldo 864.46. Aan rente werd over het laatste kwartaal betaald ƒ12.75. Door de gemeen te-lichtfabrieken afd. eiee- triciteR werd van 1 Oct. af opgenome» ƒ30.760.en geBtort ƒ291.549.47. Op 1 Ja nuari 1925 bedroeg het credit-saldo 929.76. Aan rente werd over het laatste kwartaal bataald ƒ3.588.50, terwyi wegens credit- rupte werd ontvangen ƒ16.66, zoodat de rfnterekening sluit met een nadeelig saldo ƒ3.671.84. Evenals in het voorafgaande jaar moet „og steeds, de omstandigheden dwingen daartoe, gestreefd worden naar een vermin- daring van uitgaven, zooveel dit slechts eenigszins mogelyk is. Wy herhalen dat groote zuinigheid, mits oordeelkundig toe gepast, geboden iB. Niet alleen het belang van de belastingbetalende burgerij eischt dit, ook het personeel der gemeente moet hiervan diep doordrongen zyn. Gouverner c'est prévoir! Zoo ooit, dan geldt dit woord thans voor het financieele beleid der ge meentebesturen. Onze gemeente is den cri- gistyd nog niet te boven en iedere, niet met het oog op de gevolgen ernstig overwogen bestuurshandeling, kan tot groote moeiiyk- Dit moét onder alle omstan- rden voorkomen. De gemeentebegrooting 1924 wyst zooals ze is goedgekeurd een bedrag aan uitga- ven en inkomsten aan van 2.253.515.21; de rekening 1923 sloot met een voordeelig sal do van 353.843.80%. De gemeenteschuld bedroeg per 31 December 1924 in totaal 3.391.868.64. De belasting op de vermakeiyfcheden heeft in 1924 opgebracht 13.090.08, zynde 1.909.92 minder dan de raming. De opbrengst der hondenbelasting over 1924 bedroeg 6185.— of 186.— meer dan de raming. De marktgeldén brachten in 1924 op 43.163.30. De Schoolgelden: Openb. 1. en u. 1. onder wijs 18.282.19%, Byz. 1. en u. 1. onderwys 26.647.63; Ambachtsavondschool 902.—; Gymnasium 7.238.04; Bewaarscholen ƒ1.445.15; Handelscursus 2.604.—; Cursus tQt opl. van bewaarschoolpersoneel 273.34; Muziekschool 8.831.85. De opbrengst der Plaatselyke Inkomsten belasting bedroeg over het dienstjaar 1928- 1924 736.331.60, terwyi het eindbedrag van het kohier aanwees 794.147.— een verschil alzoo van 57.815.40. (Wordt vervolgd). Jaarvergadering Kon. Ned. Brandweer- vereen i ging. Zooals reeds gemeld zal de Kon. Ned. Brandweervereeniging op 25 en 26 Juni a.s. hier ter stede hare algemeene vergadering houden. In het jongste nummer van „Vuur en Water" is de agenda der vergadering op genomen, die Donderdag 25 Juni te 11.15 v.m. in Hotel „de Zalm" aanvangt. Deze agenda vermeldt de volgende punt ten: Jaarverslag. Rekening en verantwoording van den penningmeester en verslag der commissie tot nazien dier rekening en verantwoording. Benoeming der commissie als bedoeld sub. 2 voor het nieuwe Vereenigingsjaar. Verkiezing van 3 bestuursleden in het Uitvoerend Bestuur wegens uittreding van den Heer Gordyn en periodieke aftreding van de Heeren Tuckermann en P. de Vink. Goedkeuring der besluiten van het Hoofd bestuur in zake aankoop der ontwerpen van de Heeren H. Thierrer (medaille) en C. Roi (diploma), belooning van den Heer# M Zwollo voor diens ontwerp (medaille) en in zake opdracht tot vervaardiging van 1650 diploma's aan de N.V. Lithographie vji. S. Lankhout Co. Opdracht aan de firma Corn. L. J. Be geer tot aanmaak van 1240 medailles ai' 1642,50.—. Opdracht aan dezelfde firma tot aan maak van kruisen. Begrooting voor het jaar 1 Juni 1925 1 Juni 1926. (De begrooting wyst in ontvangsten aan een bedrag van 4288.- en in uitgaven 7349.—, zoodat ze een nadeelig saldo aan geeft van 3061.—.) Wy'iziging van art. 2 van het Huishoude lijk Reglement der Vereeniging. Vaststelling van het Reglement voor uit reiking van Eereteekenen. Benoeming der Commissie, bedoeld in art. 9 van het sub 10 dezer agenda genoem de Reglement. ^Machtiging v. h. Üitv. Bestuur tot vast stelling d«r pry zen van Eereteekenen. Voorstel v. d. Zuid-HoU. Pr. Br. Bond tot wijziging der Statuten K. N. B. V. Voorstel v. d. Utrechtschen Pr. Br. Bond betreffende hooi- en pakhuiabranden. Voorstel v. d. Gelderschen Pr. Br. Bond betreffende openstelling van telefoonbu- reaux ten behoeve van brandmelding. Burgerlyke stand. GEBOREN: 17 Juni: Johan Gerrit, v. H. Ganseman en G. Ravenstyn, O. de Boompjes 12. 19 Juni: Gerrit z. v. H. Steketee en M. Koelwyn, Karmaloot 22. Johanna Hendrika, d. v. W. van den Ende •n H. van Riet, Gr. van Bloisstr. 44. ONDERTROUWD: 16 Juni: A. Derck- aen en A. A. Vingerling. 18 Juni: C. Wassenaar en A. W. Hofstede. OVERLEDEN: 16 Juni: Gysje Paling, wed. G. J. Hordyk, 86 j. Jaantje Johan- »a Groenendal, 23 j. Agenda. 20 Juni, 8 uur. Zaal Kunstmin Soc. „Ons Genoegen". Afd. Gouda Vryheidsbond Vertooning van den Vryheidsfilm, toelich ting door Henri ter Hall. 23 Juni, half elf, Motel de Zalm. Ledenver gadering Zuid-Hollandscche Waterschaps- bond. 26 Junf. 1012;50 uur. Brandweerdemon- atratiea op den Katteniingel en brand- weerWusch-proeven langs de van Swie- tenstraat. 25 Juni. 11% uur. Soc. gadering Kon. Nederlandsche Brandweer- vereeniging. 20 Juni, 11 uur. Hotel de Zalm. Buitengow. Alg. Verg. Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda. De apotheek van de Firma Weyer, Gouwe 131, is deze week tot en met Vry- dag 26 Juni, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Te 's-Gmvenhage is geslaagd voor het examen akte L. O. Mej. A. Oosthoek alhier. CAPËLLK A. D. IJSttEL. Burgerlyke Stand ONDERTROUWD: Willem Vogelenzang d« Jong en Petronella Heykoop. Jan Ver- kaik en Janna Dekker. Arie van der Lek en Petronella Adriana Mouwen. Paulus Verburg en Alida Cornelia Slappenidel. GETROUWD: Cornelia Vogelaar en Ma ria Cornelia Aaldyk. GEBORENCornelia Elizabeth, d. v. P. Koolmees en M. Snoey. Aaltje Catha- rina, d. v. P. C. Molenaar en M. Margo. Jacoba Johanna, d. v. J. Hoogendoorn en J. P. Hofman. Herman, z. v. J. van der El en A. Groen. OVERLEDEN: Teunis Kreuk, 74 j., wed. van C. Rolloos. Johannis de Leede, 75 j., ecchtg. v. D. Prins. Adriaan Timmer, 69 j., echtg. van A. Schep. REEUWUK. Aan B. en W. dezer gemeente zyn door het Brandbestuur de volgende voordrach ten opgezonden ter benoeming: Voor brand meester le afdeeling in de plaats van den heer W. de Jong Johsz. gekozen tot ge meenteraadslid de heeren: 1. J. Hoogeveen, 2. A. Bunnik. Voor kommandeur by de pyp van spuit no. 1 in de plaats van den heer J. Vermeulen, verhuisd naar een andere af deeling, de heeren: 1. L. A. Mourits, 2. S. van Ryn. Voor kommandeur by de pyp van spuit no. 6, in de plaats van den heer G. de Jong, verhuisd naar een andere afdee ling, de heeren: 1. A. de Jong Johsz., 2. L. W. van Leeuwen. Voor brandmeester 2e af deeling, in de plaats van den heer M. de Borst, vertrokken, de heeren: 1. P. Scheer, 2. M. A. Stoppelenburg. Voor Komanandeur by de pyp van spuiit 4 in de plaats van den heer W. Schouten, gekozen tot gemeente raadslid, de heeren: 1. W. van Vliet, 2. W. Schriek. Voor kommandeur by de pyp van spuit no. 5, in de plaats van den heer Adr. de Krook, vertrokken, de heeren: 1. Johs. de Wit, 2. T. v. Kats. Voor kommandeur bij de pyp van spuit no. 7, in de plaaits van den heer J. Straver, vertrokken, de heeren: 1. P. van Wensveen, 2. R. D. Eyspeert. In zyn geheel verdwenen nog niet, maar wel afgetakeld is de molen van de firma O. Teekens alhier. SCHOONHOVEN. Kunstny verheidtenti Ds. en Mevrouw Mispelbl ben een plan uitgevoerd, dajt voor o: en omgeving ongetwyfeld van niet geringe beteekenis is. Door hen werd georganiseerd een kunstnyverheidstentoonstelling, waar in gezien wordt het streven van de industrie, om kunstzinnige producten te voorschyn te brengen, alsmede tal van scheppingen op het gebied der etskunst. In het rustige kerkgebouw der Rem. Ge meente is de tentoonstelling ingericht. De wanden zyn met jute bespannen en bieden zoo een gunstige afsluiting van de exposi tie. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Juni. GOUDA. Kemonstr. Kerk, 1014 u. v.m. Dr. J. A Beyerman em. Pred. te Amsterdam. St .Janskerk, 6 u. n.m. Ds. J. Borger. Kleine Kerk, 6 u. nmi. Ds. Ottevarvger te Sluypwyk. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Sim^n. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. Preek- lezen. 5% u. n.m. De heer B. W. H. v. Andel. Katten singel, 10 u. v-m. De heer H. W. H. v. Andel, ber. pred. te Pancras Ttoeolog. camd. te de Bildt. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Preeklezen. amimerstol. Ned. Herv. Kerk, 10 u.. v.m. Ds. HUgett- holtz. BERKENWOUIDE. Ned. Herv. Kerk, 1014 u. vjn. Ds. J. N. v. d. Heyden. bergambacht. Ned Herv. Kerk, 10 va. Ds. Steenbeek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas- Item. Kerk, 10 u. vu Jeugdkerk. Spreker de heer W. A. Donkersloot, Botterdam. GOUD®RAK. Ned. Herv. Kerk, 7 u. n.m. Ds. Steenbeek van Bergambacht. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 1914 van. Ds. J. W. Roobol. Geref. Kerk, 19% u. vjm. en 7% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. moordrecht. Ned. Herv. Kerk, 1014 n. jrjrs, D». Hosper te Gouda. j Gerei. Kerk, 10 u. vjn. en e nun. Ds. r Drost. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 10 v.m. Ds. J. Hoek. 6% u. n.m. Ds. Joh. Byl te Gouda. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v-m. Da. D. Boer i. pred. te Den Haag. igelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. Ds. Bokma te Schiedam. HEKENDORP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. de heer Gaas beek G.-O. te Utrecht. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Preeklezen. 6% u. n.m. Ds. H, A. de Geus, Rem. Kerk, 10 u .v.m. Dr. W. J, Lente te Leiden. i OUDERKERK a. d. IJSSEI^ Ned .Herv. Kerk, 10 u. v.m en 7 u. n.m. Ds. Lans. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. (zomertyd) Ds. N. Luyendyk. REBUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Lyidema uit Waddinxveen. GOUDA. Maandag 22 Juni 7% u. n.m. Gebouw tot Hei ldes Volks, Ver. Calvyn, Ds. Alers te Nieuw Lekkerland. INGEZONDEN. vtrantwoordtljjkktid der Red.) Ontwapening. Mynheer de Hoofdredacteur! Mogen wy nog een enkele opmerking, maar dan ook een laatste, maken, over de quaestie „Nationale Ontwapening", dit maal naar aanleiding van het stuk van den voorzitter van den Groep Gouda der J. V. A., de heer Gonda. Hierin wordt beweerd, dat er eenige onjuistheden in ons betoog orkomen. Wij zullen hieronder dat de heer Gonda zich vergist. De verklaring, dat 't pamflet niet in 't byzonder bedoelde den Vryheids- bond een hak te zetten, klinkt na aandach tige lezing van 't manifest nog altyd zeer onwaarschynlyk. Die bewering is voor ons en voor vele anderen (ook andersdenken den onaannemelyk. Onze bewering, dat de J. V. A., beter de ontwapenaars in 't algemeen, kwade trouw veronderstellen by de tegenstan ders van Nationale Ontwapening, hebben wy met enkele voorbeelden toegelicht en de heer Gonda maakt 't nog erger door 't op nieuw te doen en van ons te eischen, dat wy ons geweten zouden laten spreken. Ja, dat doen we ook, maar we kunnen het niet met ons geweten in overeenstemming brengen ons land weerloos te maken. Voor 't derde punt, door den heer G. te berde gebracht, zouden wy wilien verwyzen naar ons stuk in 't blad van 18 dezer, en alleen naar aanleiding hiervan nog 't vol gende opmerken. De clubs van Jongeren in den V. B. hebben oorspronkelyk ook deel genomen aan de Vredesactli, maar hebben zichonmiddellyk teruggetrokken toen ze be merkten waar het om ging'by de J. V. A 't Moge waar zyn, dat 't grootste deel der J. A. V.-leden niet aan politiek deed, thans doen die leden er wel aan door 't ver spreiden van dit pamflet, en 't valt ook niet te ontkennen, dat die leden, die altyd den boventoon voeren en 't' meeste van zich doen hooren en daardoor hun stempel op de vereeniging drukken „ïfóöd" of „rosé" z(jn. De opmerking van generaal Snyders kun nen wy geheel onderschrijven, maar des ondanks biyven wy by onze bewering, dat ons leger in de jaren 19141918 uitste kend preventief gewerkt heeft. Wan neer wy geheel alleen tegenover de Duit- sche legers hadden gestaan, waren wy zeer zeker onder de voet geloopen; maar dit was niet het geval. De Duitsche troepenmachten moesten elders geconcentreerd worden en waren daar zoo noodig, dat er geen vol doend aantal soldaten over was om ons land, dat een leger van 500.000 man op de been bracht, te veroveren, wat anders vol gens de door Von Bethmann Hollweg en Von Moltke afgelegde verklaringen wel zou gebeurd zyn. Hieruit blykt wel dege- lyk de preventieve werking van ons leger. Ten slotte is 't onjuist, dat wy zou den hebben beweerd, dat alle zes partyen, in 't manifest genoemd, socialisatie en wat daarmee sdmenhangt op hun program zou den hebben staan. Wy hebben alleen be weerd, dat men door op die partyen te stemmen en daardoor een roode of rose meerderheid te bevorderen, ook bevordert staatsdwang, socialisatie enz., een bewering die wy gerust voor onze rekening nemen. Dankend voor de plaatsing, Vereeniging van Jongeren in den Vrijheidsbond te Gouda. Wy teekenen hierby nog het volgende aan over het ontwapeningsvraagstuk in Dene- marken,zooals wy dit vernamen uit een brief van een Hollander die een zakenreis doet in Skandinavië. De brief is gedateerd 14 Juni 1926. „Over de ontwapeningskwestie haalt men er in deze dagen nogal eens Denemarken ten voorbeeld by, er op wyzende, dat men daar het leger afschaft enz. Verschillende gesprekken met Denen be wezen my echter, dat er geen sprake van Is. Men zegt: ja, de socialisten willen 1, maar om dan %elf de macht in handen te krygen, maar de weldenkende Denen, die vormen de overgroote meerderheid, moeten er niets van hebben. Wel zyn er eenige oude vestingen opge ruimd en is 't leger wat verminderd, maar van ontwapening komt niets. Het leger is zelfs niet impopulair en men moet de statige lange garde soldaten met hun blinkend witte schouderriemen en hoo- ge beer emu tsen maar eens zien! Men merkt er heel wat meer van „Das Militar" dan ten onzent!" RED. SPORT BN WKD9TRIJPEN VOETBAL. Programma voor Zondag 21 Juni. - N. V. B. Afdeeling II. Promotie-competitie 3e klasse. Gorinchtm: 8. V. W.Alphen. PromotiecorapetiUe reserve 2# klasse. Rotterdam: S.V.V. 11—C.V.V. II, Urr. OVV. G. V. B. le klasse A. Bodegraven II—Alphia I, terrein Alphia. Vriendschappelijk. Gouds: G.8.V. Vet—V.I.O.S. Vet, 11.15 u. G.S.V. II—V.I.O.8. II, 12.30 u. G.S.V.1—V.I.O.S. I, 2.16 u. Olympia IVSchoonhoven 111. Overaicht. Voor a.s. Zondag is plots vastgesteld S. V. W.—Alphen. Immers, zooals wy Dinsdag j.I. reeds meldden, 1b het protest 21 West: O.D.S. (O.D.S.S.V.W.) afgewezen, doch de wedstryd zal op grond van de abnor male leiding overgespeeld worden. En daar 4sze wedstryd, op 28 Maart al overgespeeld zynde, een '10 overwinning voor O.D.8. als resultaat had, waardoor S. V. W. no. laatst der 2e klasse A van afdeeling II ge worden is, is voor Zondag a.s. genoemde wedstryd vastgesteld. Of zal deze stryd op nieuw uitgesteld wordend De tweede N. V. B.-wedstryd, die nog op ..et programstaat, is die tusschen S.V.V. II eu C.V.V. II, welke wedstryd op 1 Juli JJ. gespeeld zynde, een 2—1 overwinning voor Schiedam als resultaat had, is ongeldig ver klaard daar by S.V.V. II 2 spelers mede- speelden, die in het eerste elftal thuisbe- hoorden. Thans iykt ons een C.V.V. over winning waarschyniyk. Ook in den G. V. B. nog een wedstryd. De op 15 Februari gespeelde wedstryd Bo degraven IIAlphia I (82) is n.1. ongel dig verklaard, daar Bodegraven II een on gerechtigd speler telde. Op het Alphia-ter- rein zal nu de thuisclub wel winnen. zVoor Bodegraven ia het ineens oppassen geworden, daar zy uu, evenals Alphen lil 7 punten bezit en mocht het protest Olym pia III (Bodegraven IIOlympia III, 3—3) toegewezen worden, en dit zal het wel, dan zou Bodegraven onderaan bengelen. Op het G. S. V.-vluKl^omt V. I. O. S. met drie elftallen op bjzoek. Vooral de vetera- nen-wedstryd belboft uardig te worden. Voor den eersten/wedstryd is een medaille, voor de tweede ffen kruisje en voor den laat sten een krans beschikbaar gesteld. ATHLETIEK. Athletiek voor voetballers. Het programma van den eindstryd om het Athletiekkampioenschap 1925 voor voetbal lers op 26 Juli te Nymegen, terrein Quick, omvat de volgende nummers: 1. 100 M. hardloopen. 2. 800 M. hardloopen. 8. Estafette 4 X 100 M. 4. Estafette 4 X 400 M. 5. Dribbelen met den voetbal. 6. Kogelstooten. 7. Speerwerpen. 8. Discuswerpen. 9. Hoogspringen met aanloop. 10. Verspringen met aanloop. Het puntenstelsel is als 't vorige jaar. Wat betreft estafette, kunnen de vereeai- gingen voor de nummers 3 en 4 hoogstens met twee ploegen inschryven. Op elk num mer overigens kunnen hoogstens drie leden uitkomen. De deelnemers mogen, met uitzondering van de beide estafettenummers, aan hoog stens drie nummers deelnemen. Tot den eindstryd zyn toegelaten: Quick (N.), H. B. 3., Haarlem, Olympia (G.), Tu- bantia, P. S. V. en de vertegenwoordigende proeg van den Limburgschen V. B. Goudsche Athletiek Kring. Morgen om 10 uur zullen op het Sport terrein de competitiewedstryden voor af deeling B van de Goudsche Athletiek Kring gehouden worden. De volgende ploegen nemen déél: T.H.O.R. Gouderak; D.O.K., Reeuwyk; Vriendschap, nog voor afdeeling A. Boskoop en Excelsior, Gouda,'beiden waar schyniyk met twee ploegen; Olympia, Gou da, met twee ploegen; Krachtsport, Gouda; O.N.A., Gouda en „Gouda", Gouda, beiden WATERPOLO. Het program voor morgen luidt: le kl. B. Leiden: L. Z. C. IG. Z. C. I. Utrecht: UZ.C.—Maas I. Het IJ I—A. Z. I U—O. Voor de eerste klas A speelden bovenge noemde waterpoloploegen gisteravond in Obelt të Amsterdam. By de A. Z. ontbrak A H. Goedings en de ploeg verzocht daar om aan het IJ, met 6 man te willen spelen, hetgeen aanvoerder W. Bohlander inwillig de. G. Bohlander bleef nu maar toekyken. De voorhoede van het IJ, die uit twee spelers bestond, namelyk Robert Wyss en Jacques Kohier, was onweerstaanbaar. De achterspelers van A. Z., Couengel en Mhr- kus, kwamen vooial aan snelheid te kort, zoodat vooral Kohier geregeld zyn tegen- party voorbyzwom en den doelverdediger het nakyken gaf. D. J. K. I—Dolffijn I 0—9. Deze wedstryd, eveneens gisteravond ge speeld in Obelt, had een zeer merkwaardig beloop, daar voor de ru»t het zevental van D. J. K. by een 4—0 achterstand het water verliet. Reglementair komen er dus ten na- deeJe van D. J. K. 6 doelpunten by, zoodat Dolfyn na slechts 5 minuten spelens het wa ter met een 90 overwinning kon verlaten. De leiding berustte by scheidsrechter G. Bohlander. KAUIO-1 KLfcdiKAFJMUM WKEHBEKHJUI 20 Juni. Hoogsto stuud 767.8 te> Valencia. Laagste sand 740.8 te Mtwmi. Verwaohling Zwukko tot matige «©sten tot nconten wind. Hetrokkeii tot xwaar bewolkt. Weinig of geon re- geii. Zelfde temperatuur. Licht op. '20-21 Juni 9.53 n.m.4.00 v.m. ADVEKTBNT1EN. PETER BRAACK BUsum bei Hamburg en SOPHIA BOKHOVEN Gouda. HAMBURG, 18 Juni 1925. Koppel 17 (St. Georg). Huwelijksvoltrekking 27 Juni te Hamburg. 1777 13 Ag •nlschap Voor plaatsing van premie-uaiuFolen AGENTSCHAP aangeboden. Ruime provisie. Br. franco onder letter U. bureau l'trechtsch Dagblad, Utrecht. Qedlpl. Kraamverpleegster t* GOUDA- (DKAADLOOZE DIENST.) Het Duitsche memorandum. BERLIJN, 20 Juni De Rijkskanse lier had Vrijdag m©4 de leiders der R«geeriivspartijen besprekingen over den poiitieken toestand. Vooral het Duitadie memorandum was het onder werp der besprekingen. I)e Notaris NIC. TREURNIET to Moor drecht zal in .«de Zalm" te Goiuka, op DON DERDAGEN 23 en 30 JULI 1925, 's mor gens te elf uren (zomertyd), publiek VElt- KOOPEN: genaamd „JACOBA HOEVE", met Water leiding, verschillende schuren met stalling voor 26 stuks vee en 2 paarden, varkens hokken en loopen, Wagenschuur, Snuiver, Hooiberg, Erf, tuin, boomgaurd en een party ullmuaiand WEILAND, onder Moordrecht, in het Westeinde, groot 10.41.64 Hectaren. Vry van huur. Aanvaarding: het land op 2 November 1925, de woning c.a. op 1 Mei 1926. Borgen stellen. Betaling op 2 November 1925. Breeder by Notities. WILT GE IN DEN HAAG EEN BETREKKING HEBBEN7 Plaats dan Uw advertentie In de Tavans Panslon an Woninggida. J-fj»' Gedurende deze en de volgende maand kosten dienstaanbiedingen voor de lezers van dit blad slechts: 0.50 per ge heele advertentie. Zoekt gij kamera of pension in den Haag of Scheveningen, plaatst dan Uw advertvu- tie in dit blad. Vraagt proefnummer! Abonnement per 3 maanden 0.50. Bureau: NIEUWSTRAAT 6. DEN HAAG. ALLB RATTEN#en MUIZEN TER DOOD VEROORDEELD! "RODENT" roeit die ziekte- verspreidende plaag vlug, finaal eh goedkoop uit. Het Is het be- tooverende en doodelijke mid del dat ratten en muizen uitroeit. wordt veel In Nederland ge bruikt en honderden nemen dagelijks de bewijzen waar van de doodelijke resultaten van "Rodent". Het faalt nooit en veroorzaakt geen last of moeite. Koopt thtuu een dooaf* wi 45 an 90 et. OW DROOST VEMOOTT 10DBN7". Imihihui Ms. TKI T# Gouda by: ANT. COOPS, Wydstraat; Mej. VAN LOON, Markt; Fa. J. C. LAN- GERAAR, Burg. Martenasingel. 405 59 •ealMtraat I - GOUDA Levari alia tootlaa 578 10 tagan aoannrraaraada prgaaa.

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 4