WONDEN PREDIKBEURTEN. Laatste Berichten. lit tÉMt ll«S JMMt Mts!* Firma Schmldt-Boalaumi. vuui'jj zijn de maatschappijen» bere*- er m toe le stemmen, dat in al de werkplaatsen., waarin do arbeid stil ligt Oi waarin een verkorte arbeidstiju is ingesteld, de normnie artoeidsweek zal worden hersteld. Voorgesteld wordt de nieuwe over eenkomst gedurende twaali maanden ais proef toe te passen. BULGARIJE. De aanslag op de Kathedraal. Ken Wolïfbericht uu SodLa meldt, dat de Bulgaarse he regeer ing twaalf en een half millioeu lewa's beschikbaar heeft gesteld voor de nabestaanden der 207 personen, die bij den aanslag op de Katneuraal gedood zijn en ter ondersteuning der 525 gewonden. POLEN. Przemysi overstroomd. Uit Warschau wordt gemeldi,-dut de overstroomingeii in Gaüció het Hoogte» punt overschreden schijnen *e hebben, in West-Qalioié bedraagt "volgens ofii- elette mededeetengeai de aangerichte scnade 2Ü.OUO.OOO zloty 21.bÜ0 mor gen bezaaid land zijn vernield; 40.000 menschen zijn dakloos. Volgens een ander bericht is Frze mysl overtsroomd. in Drohobycz zijn verscheidene hui zen ingestort en bruggen weggespoeld. De geteisterde plaatsen zijn zonder l.oht, daar de gasinstallaties eveneens weggespoeld zijn. BINNENLAND. De Werkverschaffing. Up de vragen van uen neer Wiju- ï.oop betreaieinue net- weren van een aaniai peisonen uit ue werkv.ersctiai- ling Ai sonumge gemeenten in tries- lund en Lrenue ue slopzetting van het werkversonallingswerk in aeu Has- Kerveenpolaer bij 11 teienveen en be- irellenae het met meer aannemen van arbeiders in de werkversohalling uoor uen burgemeester van Upsterlanu, ant woordde de m.nister vain Biiiuemiaiul- sche Zaken en Landbouw het is den Minister békend, dat na de voorjaaisstaking zes personen, aio aj.s raddraaiers moesten worden Der sohouwd, met opnieuw bij de werk verschaffing zijn geplaatst. Zij, uie alleen als woordvoerder zeer zeker niet minder dan dertig, zijn opgetre den, zijn wel weder ter werk gesteld. Le uitsluiting van de zes personen •fc geschied ingevolge uitdrukkelijke opdracht van den Minister, die met. kon toelaten, dat personen, die dèn goeden en geregelden gang van zaken belemmeren, bij ue werkversohatfiug bleven. Het is niet juist, dat door de stop zetting der werkverschaffing in uen 1 taskerveenpolder een 150-tal arbeiders broodeloos zijn geworden. Op 23 Me» waren 116 arbeiders en op 30 Mei, den dag der sluiting, 67 personen bij deze werkverschaffing geplaatst. Uit mededeelingeai van den Rijksin specteur voor de werkverschaffing lil Friesland blijki,, dat met versehillepue particuliere ontgiiuiingen, waarvoor subsidie in uitzicht was gesteld, niet' begonnen is, omdat er geen werkloo-, zep waren. Op het oogenblik der stop-1 zetting was voldoende werk in het vrije bedrijf waarbij zelfs gebrek aan voldoende arbeidskrachten viel te con-1 stateeren. Bl'jkens den Minister verstrekte in lichtingen zijn de onu werk vragende arbeiders door den burgemeester van OpsKerland' niet „afgescheept' a ocli is hun duideilijk medegedeeld, waai om de werkverschaffingen tijd'elijk ge sloten ipoesten wo-rden. De motieven, welke den Minis.er hebben genoopt tot de sluiting over te gaan, worden door den burgemeester van Opsier land onderschreven. Een bijeenkomst van de Haagsche afdeeling van den Vrijheidsbond. Gisteravond hield de aïdeeling van den Vrijheidsbond in den Dierentuin een vergadering, ter bespreking van den uitslag der verkiezingen. De vergadering stond onder leiding van mejuffrouw Joh. Westerman, die in haar openingswoord de beteekenis van de jongstgehouden verkiezingen uiteen zette. Hoewel de liberale frac tie één zetel verloren heeft, blijkt toch uit het bêhaalde stemmenaantal dat de liberale gedachte weer begint op te leven-, vooral in de groote steden. De penningmeester van de Haagsche afdeeling besprak de houding van de nieuwe fractie van den Vrijheidsbond in de Tweede Kamer. Mr- Boon, met applaus begroet,, be sprak de winst, die andere partijen behaald- hadden, omdat ze de leuze „nationale ontwatpening" aam vergade ringen van minder ontwikkelden en, vrouwen toegeroepen hebben. Maar de Vrijheidsbond heeft alleen leuzen, die ze verwezenlijken kan en wil. Het blijkt, zoo zed de heer Boon verder nog, dat wij wel ongelukkig zijn in de liefde, want nu de libera len zich gehandhaafd hebben, haasten velen ach naar hun oude partij terug te koeren. Bij de Vrljz.-JDemocraten. In de van Dijkzaal aan de Hooge Nieuwstraat in den Haag hield de Vrijz. Bond1 eén bijeenkomst. Mr. Merchant verklaarde in aljn toe spraak Verheugd over het resultaat te zijn, speciaal van Den Haag met haar rO winst. Hij verwachtte, dat de democratische partij er nu het bijltje wel hij zal neerleggen. Voorts heeft het hem- getroffen, dat liet bij den» Vrijheidsbond- op een al lerakeligste dé bade zou zijn uitgeloo- pen, als_ niet in de drie groote steden, de leiders voor plaatselijke eetóbritei- Len het vekk hadden geruimd. Men droop, zoo zei hij, hij den Vrijheid bond ditmaal als het ware van idea lisme. Het heerlijke in dezen strijd is ge weest dat men voor de ontwapening b.v. de steun der vrouwen heeft ge had. Alleen jammer, dat iemand als Mejuff. Wester-man zich op hetzelfde standpunt stelt als de man, tegen de ontwapening. Wij staan nog maar aan het begin dezer campagne, de vrouwen moeten voortgaan krachtig le steunen; dan zal men bij de volgende verkiezingen een stemjmencijfer behalen waarvan men niet heeft gedroomd, en zal men den Vrijheidsbond zeker voorbijstreven. UIT PK PBB8. De uitslag der verkiezingen. De N. R. Ct. schrijft: Wat zullen de politieke gevolgen van deze verkiezing zijn? Indien ons ook van de rechterzijde niet bij herhaling verzekerd was, dat het kabinet, omdat het levensmoe was, zou aftreden, hoe ook de uitslag der verkiezing mocht worden, dan zouden wij zeggen, dat deze verkiezing geen politieke gevolgen teweeg behoeft te brengen. De regeeringsmeerderheid is maar zij staat niettemin Wat meer zegt, zoowel de Roomsch-Katholieken, als de Christelyk- historischen zijn, zoo men het katholie ke trucje van 1922 buiten de rekening laat, op hun vroegere getal gebleven. Zij hebben per slot 'van rekening hun ouden aanhang behouden. De Maasbode" is verheugd, dat de coali tie opnieuw vol jeugdige levenskracht is ge treden uit een kamp, die meer dan ooit op haar ondergang was gericht. En dan doet het blad deze orakelachtige uitspraak: Laat ons hopen, dat de drie partijen, die aldus door de uitspraak der stembus wederom de eerstaangewezenen zijn voor het dragen der Regeringsverantwoorde lijkheid, bij deze bestendiging barer meerderheid de lessen zullen indachtig zijb welke het jongste verleden te trek ken bood, doch waarop het thans niet het oogenblik schijnt nader in te gaan. Als markante verschijnselen van dezen stembrusuitslag noemt het Utrechtsch Dag blad: Ten eerste de onmiskenbare vooruit gang, zoowel in stern-mentallen als in zetels van sociaal- e?i vrijzinnige demo cratie,"ten tweede, het ÓH drie'Kamer zetels blijkend verzet ter rechterzijde tegen de coalitie, ten derde de demokra- tische trek bij de Katholieke volkspartij naast zich moeten dulden, en ten vierde de terugval van de coalitiegroepen ter rechterzijde. De vooruitgang van sociaal en vryzin- nig-demokraten baart verrassing noch verwondering voor wie met het politieke terrein was vertrouwd. De sociaal-de-- mokraten zijn de best-georganiseerde van alle politieke partijen, zy hebben in hunne vakorganisaties >o!maakt werken de apparaten, in geen partij is de tucht zoo ontwikkeld als iby de rooden, die bo vendien, in tegenstelling tot de partijen ter rechterzijde, geen klassentegenstellin gen in eigén mwldep hebben te overwin nen. De arbeiders die, ook al hangen zy de sociaal-demokratische levensovertui ging niet aan, vanzelf rood sterriimen, vormen daarby bet talrijkste deel van onze bevolking. Reeds van nature hebben dus de sociaal-demokraten een voor sprong. Nadat het blad zijn verbazing erover heeft uitgesproken, dat de vooruitgang der twee uiterst-linksche partijen niet nog krachtiger is geweest, zegt het omtrent den Vrijheidsbond: En het is by dit alles toch wel uiterst merkwaardig dat de Vrijheidsbond, on danks het feit dat hy de slechts gedisci plineerde partij ifl, ondanks het feit dat nergens de innerlijke kritiek hartstochte lijker wordt geoefend, dat hy aan alle kanten voortdurend bedreigd wordt door partijen die zijn beginsel stelen en dan eigen organisaties oprichten ondanks het feit dat zyn beginsel zeer weinig vat heeft op de volksverbeelding en hij het numeriek zwakke gedeelte der burgery vertegenwoordigt, ondanks het feit, ten slotte, dat hy bij zyn erkenning van amb telijke grieven, op de ambtelijke ontevre denheid niet heef gespeculeerd en "er beslist positie koos tegen de onwapeninig, toch niet noemenswaard is verzwakt, en op vele plaatsen een aanzienlijken vooruitgang van stemmenaantallen kon boeken. Het is den vryzinnig-demokraten met hunne ontwapeningsleuze niet ge lukt, den vrijheidsbond van zijn eerste plaats onder de vrijzinnige partijen te - verdringen. Toen de liberalen het algemeen kies recht gaven, was er niemand onder hen, die er niet van overtuigd was, dat dit be- teekende het eiinde van de liberale party als politieke .groote mogendheid. Maar het is dan toch ge-bleken dat het liberalis me, nti het algemeen kiesrecht eenige ja ren werkt, zich \yeet te handhaven als politieke macht van beteekenis, dat er van een wegvagen van het liberalisme zelfs onder de allerongunstigste omstan digheden geen sprake kan zijn. Vóór of tegen Oolijn? Dóór ging het bij de verkiezingen in hoofdzaak om. Want de heer Coljjn was hierbij de centrale figuur aldus „De Telegraaf". Dn welk antwoord heeft de natie op deze vraag gegeven? vraagt het blad. By de geestverwanten van den heer iColijn «elf treft een verlies van rond 24.000 stenmien wezenlijk 52.000 hetgeen dat van drie zetels medebracht. In e igen kring is de positie van tien staasman dus niet versterkt. Lntegen- deel- Onderzoekt men het antiwoord bij de coalitie-genooten, dan blijkt, hoe de R. K. Staatsparty en de Qhri-st. Historische Unie, elk op eigen kracht de verkiezings campagne hebben gevoerd. Het blad acht het evident, hoe nk de ver kiezingen de figuur van Colyn in het cen trum van alle pogingen tot oplossing der crisis blyft staan. Men mag op grond van de ervaring verwachten, dat de heer Colyn zich eerst evenals in 1918 en 1923, zal gaan ingra ven in een „setile" loopgraaf, en dat mgr. Nolens daaromheen behendig de manoeuvres direct of indirect leiden zal. Want de R. K. Staatsparty wordt wel gedwongen, niet enkel als talrijkste Ka merfractie, maarvooral ook door haar in wendige structuur, om de leiding te ne- Immers heeft zij tot beginsel haar eenheid. Maar toch een tweezijdige: con servatief en progressief. Door v.n. haar conservatieve deel kan de R. K. Staatsparty zich blijven voegen in de coalitie. Evenwel op ojm. twee hoofdvoorwaarden. Ten eerste, dat het nieuwe kabinet niet al te ondemocratisch is, dus dat de minister van Arbeid, men noemt in dit verband iemand als prof. Veraart voldoende het vertrou wen der R. K. arbeiders geniet, en dat de heer Colyn daarin geen te prominente plaats bekleedt. Ten tweede, dat de sti muleering der pretestantsche gevoelens door ds. Kersten en dB. Lmgbeek c.s. bij de Christ. Hist. Unie en Anfci-revolution- nairen men herinnere zich hunne ver- politiseering der Olyimpiade-subsidie! de samenwerking met die groepen voor R.-Katholieken niet ondraaglijke maakt. Het Volk" juicht, dat de S. D. A. P. in de Kamer verschijnt met meer gezag nog dan zy in de oude Kamer kon uitoefenen. Zij verschijnt er, met het program dat de partij haar meegaf, voorzien van de groote moreele autoriteit, die uitgaat van een party die, met de vryzinnig-democra- tische, de eenige van al de groote par tyen is, die van het kiezerskorps een aanmoediging, en een sterke aanmoedi ging ook, op haar optreden ontving. Alleen de bejde partyen, die op een program van democratischen en socialen vooruitgang eji van consequente vredes politiek de kieser? opriepen, ontvingen van de bevöfkiffl een klinkend bewy's van vertrouwen, éii van deze beide de S. D. A. P. verreweg het sterkst, hoewel ook de vryzinnig-democratisehe vooruit gang van 134.695 op 187.150 stemmen zeer aanzienlijk en verheugend is. Hier ligt de aanwijzing van de politiek die in de komende vier jaren, welke ook de regeering zy, gevolgd zal moeten wor den, indien de komende regeerders en de partyen» waarop zij steunen zulen, nog ooren hebben oan te hooren -Het blad acht het van groote politieke beteekenis, dat de ergste klap van alle toe bedeeld is aan de party van Colijn zelf „aan de garde van den aanvoerder der bru te reactie". ,,De Tribune", die „niet tevreden, maar geenszins verslagen" is, formuleert haar meening als volgt: Het zou dwaasheid zyn te begeren dat. wij me tden uitslag van deze verkiezing tevreden zyn, maar wy moeten toch er- keynen, dat het eindresultaat, gezien de huidige politieke verhoudingen, ons nog is meegevallen. Tracht „De Nederlander1' den eind-indruk van den uitslag dezer Kamerverkiezing in weinige woordensamen te vatten 4»n meent het christelyk-historisch orgaan dien uitslag, na in rekening te hebben gebracht een ruim percentage voor de werking van persoonlijke teleurstelling, aldus te mogen Het Nederlandsche volk sprak zich on dubbelzinnig uit vóór handhaving van de bestaande rechtsche samenwerking en openbaarde met gelijke duidelijkheid zy- ne voorliefde voor ontwikkeling dhr poli tieke en maatschappelijke verhoudingen in gezond-democratische, d.i. (naar onze overtuiging) in oprecht Christelijke rich ting. ,|De Standaard" spreekt van een terug gang, „maar niet een van zeer groote be seft op de zeer by- waaronder ditmaal Eern Kabinet, dat «even jaar aan het bewind was. Een reeks van maatregelen in de laat ste twee jaren, die in by zonde re mate aanleiding konden geven tot stemmen verlies. Een actie van dissidenten by elk der 3 partyen van Rechts. Een economische depressie, die al sinds lang zich doet gevoelen en steeds nog zondere omstandigheden Reden te over om een grootere ver schuiving dan nu plaats greep te ver wachten. Niet dót er verschuiving was, behoeft te bevreemden, maar dat ze niet grooter was, stemt tot eenige verbazing. Want, als meif de zaak wat nader be ziet, blijkt zezelfs nog geringer dan by den eersten oogopslag het geval schijnt. Dat de teruggang de antirevolutionairen trof, verwondert het orgaan niet. Van alle onaangename maatregelen trof den eersten candidaat van onze lyst alle blaam. En daarop lettend zyn we over het rer sultaat niet ontevreden. Het „Algemeen Handelsblad" (lib.) schryft naar aanleiding van den uitslag o.m; het volgende: De Nederlandsche kiezers hebben ziel voor rede en nuchtere overweging mdnj der toegankelijk getoond, dan men o\ grond van de aanvankelyk bekend gej worden resultaten nog min of meer mocht hopen. Zy hebben zich laten wijsmaken dat de sociaaktemocratie in staat zou blyj ken, guldens, die men niet heeft, uit te geven. Zy hebben geloof geslagen aan de verzekeringen van de pleitbezorgers der eenzijdige ontwapening, die van meening over de defensie wisselen met hetzelfde gemak waarmede een modieuse dame wisselt van hoed, als zy uitgaat op con- quêtes. RADIO-NIEUWS. Concerten van heden. 5.30 Hilversumujoh'ö Draadloos» Om roep 1050 M. Diner-concert. 7.45 Londen en UhelmeJord. Een kwartier muz.ek. u. Londen en Chelmsford. Cause rie. „Tennis". 8.10 Hiiveraumiiche Draadlooze Um-I roep 1050 M. Lering door den lieer ir. J. F. H. Koopman. Berlijn 430 M. Dr. Simon over „Cho pin", met voorbeelden aan de piano. Chelmsford en Cardilf ÖWA 353 M. Concert. 1. Urxest Ovierture. The Mastersingers. Wagner. 2. Hubert Car ter, tenor a. O lovely night, Landon Ronald* b. The star, James H. Ro gers o. Whenever a snowflake, Liza Lehmann. 8.45 Chelmsford en» Cardiff. „May day" of „The little gipsy", zangspel. 9.35 Chelmsford1 en Cardiff. Concert 1Orkest Selection, Lohengrin, Wag- ner-Tavan. 2. Hubert Carter, tenor a. Ma little banjo, *W. Dichmomtb. Spring-time, Tirindellic. I know of two bright eyes, Clutsaro. 3. Orkest a. Three dieces, op. 11, Massenet b Norwegian rhapsody, No. 1. Svend- seti. 10.50 Londen en Chelmsford. Dans muziek uit Savoy-hotel. Berlijn 430 K. Dansnvuriek. Programma van Zondag 5 Juli. Radio-Parijs, 1750 M. 1.06 Radio-Concert Lucien Paris: 1. La Marche des Bananes, V. Sctto; 2. Golden Dreamboat, Nicholls; 3. Pavane Pour Une Infante Defunte, Ravel; 4. Petite Suite, H. Busser; 5. Impromptu en |M; Bemol, Schubert; 6. 2ème Serenade, Oh. Widor; 7. Zang M. Roland Lenoir; 8. Dan- ses, Moskowsky; 9. Dolly, G. Faure; 10. Mandalay, Burnett Lyman; 11. Zang M. Ro land Lenoir; 12. Coppelia, L. Delibes Alder. 9.05 Radio-jazz door Marie Cozes en zyn orkest. Munster, 410 M. 9.2010.20 Morgonfeier. 1. Mendelssohn: Ouverttire zu „Ruy Bias". 2. Heinz Bisping liest aus „Stunden der Stille", Sonntagsgedanken von Alfons Heil- mann. 3. Wagner: Glocken- und Gralsszene aus „Parsifal". 4. Schubert: Pax vobiscum. 5 Mendelssohn: Arie aus „Elias": „Herr Gott Abrahams". 6. WagneV: Einleitung und Gebet aus der Oper „Rienzi". 2.204.20. Volkstiimliches Konzert- Frankfort, 470 M. 12.20—1.20 Mittags- Konzert des Haus-Orchesters: 1. Fantasie aus „Zaza", Leoncavallo; 2. Fantasie aus „La Gioconda", Ponchielli; 3. Fantasie aus „Freund Fritz", Mascagni; 4. Fantasie aus „Andrea Chenier", Giordano; 5. Fantasie aus „Francesca da Rimini", Zandonai. 6.50 „Die Meistersinger von Niirnberg", grosse Oper in 3 Akten von Richard Wag ner. Hilvers. Draadl. Omr., 1050 M. 3.00 Kur- haus Schevendngen. Matinee: Het Residen tie Orkest onder leiding van Ignaz Neu- mark, solist: Franz Osborn, piano. Program ma: 1. W. A. Mozart, Ouverture „Cosi fan tutte"; 2. L. v. Beethoven, Klavierconcert No. 5 Es-dur, a. Allegro, b. Adagio poco moto, c. Rondo (Allegro non troppo). Franz Osborn. 3. Rich. Wagner, Einzug der Götter in Walhall, uit het muziekdrama „Rhein- gold"; 4. J. Haydn, Serenade voor stryk- orkest; 5. A. Borodine, Polovetzer Tanze uit de Opera „Prince Igor". 8.15 Kurfiaus Scheveningen. Solistencon cert: Het Residentie Orkest, onder leiding van Prof. Georg Schnéevoigt. Soliste: Myra Hess, piano. Programma: 1. J. Massenet, Ouverture „Phèdre"; 2. P. Tschaikowsky Glasounow, „Andante" uit het Kwartet es moll (voor strykohkest)3. C. Saint Saëns, Suite algériepne, a. Prélude, b. Rhapsodfe mauresque, c. Rêverie du soir (Obligaat-alt viool: Jean Devert), d. Marche militaire frangaise; 4. S. Rachmaninoff, Klaviercon cert C-moll, a. Moderato, b. Andante soste- nuto, c Allegro cherzando. Myra Hess. 6. F. Smetana, Ouverture „Die Verkaufte Braut". Chelmsford, 1600 M. 3.50 Suites en Duetten. Cecilia Farrar en Robert Naylor (Duetten), Carl Weber en Maude Dixon (PianorDuetten), Alec Sher man en Una Cheverton (Viool-Duetten), De militaire Band „2LO". De Band: Suite, .Si gurd Jorsalfar", Grieg. Cecilia Farrar en Robert Naylor: „Dear Love of Mine", Go ring Thomas; „It Was a Lover and Hiss Lass", ajr. Walthew. 4.20 Carl Weber en Maude Dixon: Pre lude in C Sharp Minor, Rachmaninov; Study in Chromatic Major Thirds, Saint-Saëns; „La Sevillane", Ohaminade. De Band: Suite, „Xavière", Dubois. Alec Sherman en Una Oheverton: „Samoan Lullaby", Tod-Boyd; „The Bee", Schubert; „Spanish Dance", „Moszkowski. 4.60 Ceeilia Farrar en Robert Naylor: ,J0 Lovely Night", Landon Rorald; „Love Duet", Puccini. Carl Weber en Maeud Dixon „The Masked Bal", Palmgren; „Ex tempore"; „The Dancing Girl"; „A. Frolic some Crowd,". De Band: Suite, „Masca- rade", Sullivan. Alec Sharman en Una Che- vehton: „Humoreske", Dvorak; „Berceuse", „Serenade", Godard. De Band; Suite. „Les Erinnyes", Massaenet. 8.50 Hymn, „Jesu, Lover of My Soul"; Bybel-Lezing; Anthem, „How Dear are Thy Counsels", Dr. Crotch;' Preek door Rev. W. Major Scott; Hymn, „Just as I Am, Wit hout One Plea". 9.20 De Groot en Het Piccadilly Orkest. 10.20 Tijdsein». 10.35 De Groot en het Piccadilly Orkest. 10.50 Sluiting. STADSNIEUWS. GOUDA, 4 Juli 1925. De verkiezingsuitslag en de Nieuwe t Zuid-Hollander. Het r. k. orgaan de Nieuwe Zuid- Hollander maakt er den laatsten tyd een soort sport van om de lezers van het blad diets te maken dat hun blad in alles het eerste is, in, inhoud, in lezerstai, en wel ke mooie kwaliteiten ook. En wanneer te pas of te onpas de naam van het blad wordt genoemd, dan wordt dat ter bedotting der lezers op de meest zotte wijze uitgebuit. Wie dan weet hoe de uitlatingen werke lijk zyn gedaan en wat er door de N Z.-H. van wordt gemaakt, die lacht om zulke ver lakkerij, <Ke niet anders is dan boerenbe drog. Maar als je nu veel van humbug houdt, opschept dan de N. Z.-H. er een staf op nahoudt van meer dan 30 verslag gevers (het zal wel zoo zyn, al zullen ze de kinderschoenen nog wel niet zyn ontwas sen) dan oordeel je natuurlijk dat er met zulke verlakkerij misschien wel een mar- sefltje te maken is. Wy gunnen de N. Z.-H. dat genoegen en verwacht voordeel graag. Maar..../. Maar nu is die blaaskakery toch zoo erg geworden dat wij niet kunnen nalaten daar op de aandacht te vestigen, opdat ieder die zotternij naar de juiste waarde schatte. Het betreft de publicatie van den verkie zingsuitslag op Donderdag 2 Juli. De N, Z.-H. drukte gisteren met groote vette letters af dat het blad dien uitslag het eerste bracht, op hetzelfde Oogenblik als in de groote steden en dat voor 'of namens andere bladen de cyfers werden overge schreven om die na een kwartier of half uur te publiceerem. »Het is ons uit uitlatingen gebleken dat daarvan de Goudsche Courant wordt ver dacht. Tegenover deze verdachtmaking geven wy onzerzijds deze verklaring: Indien de Nieuwe Zuid-Hollander in Gouda het eerst den uitslag publiceerde, dan heeft het blad zich daarvan op onrechtmatige wyze in het bezit gesteld en zal de directie zich deswege hebben te verantwoorden. Feit is dat in Gouda alleen de Goud sche Courant deel heeft genomen aan de organisatie tot het verkrijgen van den verkiezingsuitslag, gevormd door de Ned. Dagbladpers, de Ned. Periodieke pers en het Persbureau Voz Dias, telwijl naar wy meenen, „de Voorwaarts" te Rotterdam met „H»et Volk" te A'dam een eigen dienst heb ben georganiseerd. Voor het ontvangen van die uitslagen in Gouda na het officieele sluitingsuur van te legraaf en telefoon kregen wy van den Di recteur van het kantoor Gouda machtiging. Wy hebben ons beduidende uitgave^ ge troost om onize lezers in staat te stellen hetzij uit ons blad, hetay aan ons bureau op de vlugste wyze kennis nemen van de uitslagen. Wy mochten er dan ook in slagen nog Donderdagavond laat den ge- heelen uitslag met de namen der gekozenen te publiceeren. Het is ons bekend dat de redacteur van de N. Z.-H. zich Donderdag naar Rotterdam heeft begeven en zich daar in 't bezit heeft gesteld van de door de „Ned. Dagbladpers" waarvan de N. Z.-H. geen deel uitmaakt, als niet-zelfstandige courant, betaalde uit slagen, die uit A'dom naar Rotterdam tele fonisch waren doorgegeven, terwijl zy aan de Goudsche Courant zijn geseind, en dat deze uitslagen door de redactie van de N. Z.-H. terstond per telefoon naar Gouda zijn gbbeld. Zoo is de stand van zaken, en niet andere. Dat moet de N. Z.-H. nu ook eens aan haaï lezers mededeelen. By den opzet van den verkiezingsdienat is uitdrukkelijk bepaald dat afgifte der ge gevens door de aangeslotenen niet mocht geschieden. Wie zich in 't bezit stelt van ge gevens die door en voor anderen zijn gepro duceerd, moet de gevolgen daarvan dragen. Aan de Ned. Dagbladpers en de Periodie ke Pers ia de beoordeeling op welke wijze tegenover deze ongeoorloofde wijze| van de N. Z.-H. zal worden opgetreden. Vorming van A-afdeeiingen aan hooge" burgerscholen. De minister van onderwijs, heeft bet volgende bepaald betreffende de vorming Van A-afdeel ingen aan hoogere burger scholen: le. Indien een school op 1 September 1924 nog' geen litterair-economische afdee ling had bf kreeg, blyft bet getal leerlin gen, in»441 vierde klasae dier school voor de vorming van zoodanigé afdeeling gevor derd, bepaald op ten minste 27. De vergun ning tot vorming van oen litteroir-eq§m*tti- 8che afdeeling van de vierde klasse wordt niet verleend, tenzy op goede gronden mag worden aangenomen, dat in den volgende» cursus de vijfde klasse ten minste 20 leer lingen zal tellen: 2e. De vergunning tot splitsing der vier de klasse in een mathematisch^physische' en een litterair-economische klasse, reeds ver leend of nog te verleenen, geldt voor een tijdvak van vyf jaar; 3e. Indien de vierde klasse eener school I is gesplitst ge- h-physische en een litterair-economische afdeeling blyft in den volgenden cursus die splitsing ook in de vijfde klasse gehandhaafd, mits er in die klasse voor beide afideelingen leerlingen aanwezig zijn; 4e. Indien een klasse, die gesplitstjs in matihematisch-psysieche en een literair- economische afdeeling minder dan 27 leer lingen telt, worden zooveel mogelijk lessen gecombineerd volgens regelen, door den mi nister vast te stellen. De regelen onder 4o. bedoeld zullen eer lang worden bekend gemaakt De Goudsche Reddingsbrigade. Men schryft ons: Uitgenoodigd door bovengenoemde ver* eeniging hebben wy heden een filmwerk ten aanschouwe gekregen betreffende het redden van drenkelingen. Niet vele» onzer lezers, zullen met het bestaan dezer vereeniging bekend zyn. Wel heeft er dezer dagen een bericht gestaan in ons blad van een openhare demonstratie op Zondag 12 Juli, maar wat men nu feite lijk beoogd, is velen uwer misschien nog niet geheel duidelijk. Eenige jaren geleden heeft het bestuur der vereeniging E.HjBjO. ihier ter stede het initiatief genomen tot oprichting eener bri gade, welke bij ongelukken te water spe ciale hulp zou verleenen. De heer Meijerink, voorzitter der Ned. Bond van Reddingsbri gade heeft daartoe een lezing met licht beelden gehouden, na welke lezing tot het oprichten eener Goudsche Reddingsbrigade kwam. In de eerste jaren van haar bestaan heeft zij met veel moeilijkheden te kampen gehad. De bedoeling is een klein legertje van ge oefende zwemmers te vormen, verspreid over de geheele stad, die door een regelma- tige oefening langzamerhand voor zich zelf de zekerheid hebben verkregen, dat in ge vallen van nood zy in staat zyn, hun even- mensch te redden. Want hoe kan iemand, die overigens behoorlijk kan zwemmen, nu weten of hij in staat i«, zelf gekleed zynde, een zware gekleede drenkeling aan den wal te brengen, indien hy van te Voren nooit in de gelegenheid geweest is dit te beproe ven. Wie zal zich kunnen bevrijden uit de greep van de in doodsangst verkeerende drenkeling, indien hy die eenvoudige be- vrijdingsgrepen niet kent en beoefend heeft. Hot zijn allemaal maar kleinigheden, maar men moet «e weten. Het is eenmaal een feit dat ieder mensch meer voelt voor het plezier dan voor dep ernst. Zoo zien wij in Gouda, dat het polo- spel meer trekt dan de beoefening van het reddend zwemmen. -In andere steden, waar dit spel niet zoo in zwang is of van minder beteekenis is, daar bloeien de reddingsbri gades, zooals in Haarlem, in Utrecht, Am sterdam, Vlissingen, 's Hertogenbosch. Dr. Steffelaar, die door zyn vroeger verblijf in Haarlem, terdege bekend was met het schitterend werk Ier brigade al daar, heeft zich destijds tweemaal bereid verklaard een uitgebreide cursus te geven in het opwekken der levensgeesten bij dren kelingen en schyndooden. Deze wintercur- 8U9sen, waarin breedvoerig deze onderwer pen besproken werden, zijn buitengewoon leerzaam geweest. Ofschoon de vereeniging reeds een veer tigtal leden telt, is het Bestuur niet vol daan en wil het niet rusten, vooraleer dit getal minstens 10 maal zoo groot is. Im mers eerst dan kan er sprake van een bri gade, die eenig nut afwerpt. Op elke gracht en singel behooren er zoo'n tienden twintig als 't ware voor het grijpen te zyn- Feitelijk moet elke zwemmer er rich in Oim weer meer leven in de brouwerij te krijgen, is het bestuur er in geslaagd de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen bereid te vinden een openbare demonstratie hier te geven. Deze zal plaats hebben op Zondag 12 Juli 's middags 2 tot 5 uur in de Bleekersingel bij de groentenveiling. Om het nut van deze zaak nog meer be kend t« maken, heeft het bestuur der Red dingsbrigade de beschikking gekregen over «en film der Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Deze film zal in de Thalia- Bioscoop vertoond worden van 410 Juli Wij hopen, dat het streven van deze ver eeniging toch beloond zal worden en dat men hier ter stede zal komen tot een flinke sterke brigade, want heusch in onize stad zoo rijk aan water, is het geen onnoodige luxe. t Spaar- en Hulpbank Gouda. Gedurende de maand Juni 1925 zijn in gelegd en terugbetaald de navolgende be- Inleg in 351 posten 17.089.27 rente: 19.91 17.109.18 Terugbetaling in 79 posten ..i 18.243.16 Meer terugbet. dan ingelegd 1.133.97 Aan het einde der maand Mei was ten name der Inleg gers ingeschreven „951.237.29% Zoodat hun tegoed uit. Juni bedroeg 950.108.82% In den loop der maand Juni zijn 10 nieu- m boekjes afgegeven, 8 oude boekjés op nieuw in gebruik gesteld en 11 boekjes ge heel afbetaald, zoodat aan het einde der maaiid Juni 3386 boekjes in omloop waren. Wedvlucht van duiven. De Vereeniging „De Blauwe Doffer" hield een concours vanuit Vierzon Frank rijk, afstand 566,6 K.M. De duiven bereikten hun hokken als volgt: Van G. L. Hammer 1, 4; Gebr. de Waal 2, 8, 10; P. M. Baks 3; P. Bunschoten 5; D. C. Brem 6; C. M. Holtfiuijsen 7; H. Schneiders 9; W. Kuys 11; J. F. Scharle- man 12. Thalia Theater. „De man uit de woestijn" is de titel van het boeiend hoofdnummer in 6 acten. Het is een gevangenis-drama in de eerste drie en een soort cowboyfilm in de volgende acten. De wreedaard in deze film is een cipier en een gevangenisdokter toont zich een schurk. Dit tweetal verschaft den gevangenen co caïne uit hebzucht tegen betaling door de familieleden. Een onschuldig veroordeeld persoon, de filmacteur Harry Carey, gelukt het in noodweer te ontvluchten. Die ont vluchting is prachtig geënsceneerd. Het byprogramma heeft een allervroo- lykste klucht „Fridolin gaat vischjes van gen." Het „Hollandsch Nieuws" bevat veel op sportgebied o.a. de wielerwedstrijd om het sprintkampioenschap op de Ryayyksche wielerbaan, roeiwedstrijden, ruiterfeest en marinevliegers, voorts het Amsterdamsche openluchttheater. Op het tooneel geeft Harry Verra fa meuze staaltjes op jongleurgebied, hij werk te kranig met geldstukken en flesscheai, hoeden enz. en heeft veel succes. Nog wordt er vertoond een nuttige en leerzame film n.l. die waarin gedemonteerd wordt het redden van drenkelingen en de verrichtingen voor het toepassen der kunst matige ademhaling by drenkelingen. Men verzuime niet een en ander in oogen- schouw te nemen. De temperatuur in Thalia is aangenaam en de tenuitvoer gebrachte muziek door het Thalia-trio eveneens. Mercurius Examen Duitsch. /Geslaagd voor het diploma Duitsche han delscorrespondentie de heer Joh. Koekoek, leerling van den heer C. B. Bakker, alhier. Politieberichten. Een der daders die den hoofdagent van politie Lunenburg in den nacht van 28 op 29 Juli 1.1. heeft aangevallen en getracht diens revolver te ontrukken, is \*>orloopig aangehouden en naar het Huis van Bewa ring te Rotterdam overgebracht. Door de politie is aangehouden een Duit- scher, die hier ter stede doelloos rondliep en niet in het bezit was van behoorlijke le gitimatiepapieren. De man is over de gren zen gebracht. Uit een nieuw in aanbouw zijnde woning des nachts een bus inhoudende 2 K.G. Japanlak ont- Tiendeweg, is deze week tot en met Vrij dag 10 Juli, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Dioor de politie is op d« N. Markt een dood varken in beslag genomen, hetwelk vermoedelijk tydens het vervoer is gestor ven: Door den keurmeester is dit cadaver voor de consumptie afgekeurd en op de ge bruikelijke wyize vernietigd. Een bestuurder van een automobiel reed tegen het zonnescherm van den heer v. Dantzig aan de Wy<lstraat. Door bemidde ling der politie zal de schade worden ver goed. Op aanwijzing van één der ouders is dooi de politie aan het bureau gebracht een 4- tal meisjes, niet ouder dan 9 en 11 jaar, die op de markt een portefeuille hadden gevon den met 30.Het viertal had dit geld in een winkel gewisseld, met elkander gedeeld, en snoeperij en speelgoed gekocht. De por tefeuille bleek het eigendom van een koop man die wekelijks de markt bezocht en reeds aangifte van vermissing had gedaan. Tegen het viertal dat ruim 10 van het geld verteerd had is proces-verbaal opge- »De C. v. Politie te Leiden geeft in over weging bij hem inlichtingen in te winnen alvorens in handelsrelaties te treden met Willem Vermeulen, geboren te Bodegraven 14 Maart 1904, wonende te Leiden, Kover- park 16 of 's Gravemhage Amstelstraat 34. Niet onmogelijk is dat hij in verbinding staat tot A. Stooter wonende Kooipad 16 te Leiden tegen wien reeds werd* gewaar schuwd. Besmettelijke ziekte. Ten stadhuize is in de afgeloopen week aangifte gedaan van 2 gevallen van besmet telijke ziekte, roodvonk. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 1 Juli: Catharina Johanna, d. van J. I. Dijkman en P. Schouten, L. Dwarsstr. 26. Claudia Teuna, d. van C. J van Wijngaarden en A. P. Verschut, Dr. Leijdstr. 10. 2 Juli: Helena Maria, d. van J. P. Scholten en C. Slootjes, Spieringstr. 61. Hermanns Wilhelmus, z. van A. de Hey en A. N. Hey, Snoystr. 33. ONDERTROUWDJ. Borst en M. A. C. Gerrwig. W. Kruyt en C. G. Koutstaal. G. Verblauw en J. A. Zwakhals. J. van der End en J. C. van Bovene. Agenda. 7 Juli uur. St. Janskerk. Concert van de afd. Gouda van de Mij. tot Bev. der Toonkunst. 8 Juli 7% uu ro.m. Raadsziaal Stadhuis. Vergadering Kaaner van Koophandel en Fabrieken. 15 Juli Concours-Hippique te Hoodüddorp. 6 Juli, 8 uur. Zaal Kunstmin Soc. One Ge negen. Ledenvergadering. 16 Juli 8 uur. Gebouw;Daniël" Cursus EjH. B.Ö. onder leiding van Dr. Montagne. 3 Juli 7 u. n.m. Gouderak Gemeenteraad. Da apotbeak van dan haar E, Grendel, UIT UEN OMTKEE. GOUDERAK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering byeen. Ta- tegenwoordig waren met ttea Voorzitter, den burgemeester H. Bergman, alle leden. De Voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze. De notulen werden goedgekeurd. Medegedeeld werd: Goedkeuring genomen raadsbesluiten. Goedkeuring van Ged. Sta ten van het percentage van 2.1. Voorts dat de gemeente een bijdrage is toegewezen van het Rijk groot 3.748.26. Een schryven van het Hoofdbestuur van Het Groene Kruis werd aangenomen. Aan de orde kwam de aangehouden voor dracht van het Burgêrlyk Armbestuur. Op de voordracht stonden de heeren J. P. den Ouden en G. de Koning. De S. D. A. P.- fractie verklaarde in varband met deze voordracht niet aan de stemming deel te ne men. Benoemd werd den heer J. P. den Ouden met 4 st. en 1 stem verwierf den heer G. dê Koning. Een schryven over slechte betaling der waterleiding werd in handen gesteld van den kantonrechter. Ter vergadering kwam de heer v. Schaik uit Scheveningen, adviseur van het elec- trisch bedrijf alhier. De heer v. Schaik zeide van meening te zijn dat de firma v. d. Lok te Coevorden lager heeft ingeschreven dan de firma van Boxtel uit Tilburg. Toch is spreker van roee- ning dat van Boxtel met de eindafrekening goedkooper zal zyn dan v. d. Lok, daar de eeteieidspryzen van v. Boxtel veel voordee- liger zijn dan bij y, d. Lok en bij de vele bijkomende werken komt hier de laagste inschrijver niet het voordeeligst uit. Verder deelde de heer v. Schaik mede dat voor de straatverlichting een net beter zal zijn dan automatische klokken, daar dan nog al eens storing te wachten is. Wel zal een net 1600.meer vorderen en spr. meende ook dat de bijkomende werken wel zullen komen op 12000.Besloten werd een apart net •te maken voor straatverlichting. Het rilaken van het net werd gegund aan de firma van Boxtel te Tilburg voor 24435.De laag ste inschrijf ster was de firma v. d. Lok uit Coevorden voor 24069. Besloten werd met algemeene stemmen een administrateur te benoemen uit deze gemeente. De heer de Bruijn stelde voor de nieuw te benoemen functionaris 8% pen sioenaftrek te laten betalen. De heer Vleg- geert meende dat we dan op den verkeer den weg komen, en het bedrijf moet volgens spr. deze kleine last kunnen dragen. Het voorstel-de Bruijn werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Vleg- geert, Mej. v. d. Pol, T<Éit en Oosterom; voor de heeren de Bruyn, ae Jong en Boer. De voorzitter deelde daarop mede dat de alfabetische voordracht aldus luidt: W. Don ker, J. W. Ooms en A. Radder. Benoemd werd de heer W. Donker met 4 st. tegen 1 op J. W. Ooms, 1 op A. Radder en 1 op J». de Bruijn Jr. De heer de Jong bracht weer ter sprake het salaris van den monteur. Dit salaris in een vorige vergadering vastgesteld, noemde hij veel te hoog. De heer Boer meende dat dit besluit wel weer ingetrokken kon wor den. De heer de Jong stelde ten slotte voor het genomen raadsbesluit in te trekken en het salaris te brengen op 25.per week, inplaats vam 36.Het voorstel de Jong werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Ingekomen was voorts een schryven van den heer M. G. van Dam, waarin hij zegt de huur der woning op te zeggen van den Rijksveldwachter van 't Veer tegen 1 Sept. a.s. De heer Boer stelde voor 2.per week huur tegemoet te komen aan van 't Veer, dat met algemeene stemmen werd aangenomen. De vergadering werd daarop gesloten. HAASTRECHT. Burgerlijke Stand. GEBORENJohannes Cornelis, z. van P- de Wild en van A. M. Boldber. ONDERTROUÏWD: C. Straver en G. A. Hpogenboom. GETROUWD: W. Venmey en T. Loerader- sloot. OUDEWATER. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Wlilhelm, z* van W. Engel hart en J. Michies. Johannes Wilhelmus, z, van J. A. Bwumans en W. J. van den Boogen. GETROUWD: Jieles Pieter van Doornen 26 j. en Alida SnelVesnan 26 j. OVERLEDENlevenloos aangeg. kiwi van A. van Eyk en S. Verburg. KERKNIEUW Centrale Comm. voor het Protestantisme. De» Central© Comimigéle voor l»*et l'rotostaiïüsme heeft in. haar dewer da gen ondeT lewling van. prof. H. T. de Graaf gehouden vergadering besloten: 1. Het plan tot oprichting van een eigen uitgeverij op te geven, maar wet zoo mogelijk te geraken tot die stich ting van een central-en vrijziniiig-gods- di ens tig en boekhandel, met daar aan verbonden inlichtingsbnireau 2. een commissie in het lieven te roepen voor het getregeld doen hou den van radiopreeken door vrijainnig- podadienstige sprekers 3. ill 1926 gedurende de week na Pinksteren een predikantenourafua te organiseeren 4. mede te werken aan de aïvaat- vj-fcUig van prol. l,. ivuappert ie uen naar net congres te &tooanonn o. ui alwuuitnig van ae oenocuiuig van een lid xn ae reaactie van een op te richten algemeen vnjz.-goüsait*,aiis moanüblad van cuitureelen aard, 2icn ai de commissie van oprienting ié la ten vertegenwoordigen door eeu Ud van de persoommiseie der C, C. In de e.v. vergadering op 19 Sept. een lormuleering van eischen tot ver betering der piedXKantsopieidiiig aan de orde te stellen 7. inzake de sanienwerkiing tussohen verschillende vrijrinpig-gousdienstige organisaties de wensOne^ijktieia <ter hieronder volgende gedragslijn vast te stellen. Naar aanleiding van enkele niee- niiigsverschillen .usschen sonmwge aan gesloten groepen verklaart de u. U. als iiaar weiwcli het volgende De L'. C. is opgericht met de uit drukkelijke verzekering dat elke groep zelfstandig zou blijven in eigen wera, voor gemeensohappetijke aange legenheden naar vermogen zou samen werken met alle' betrokken groepen. Njet gebiecht miag Worden dat plaatse lijke afdeelingeii van landelijke orga nisaties zich in een nieuwe groep zou den oplossen. Dan zouden de landelij ke groepen worden verzwakt en ook de plaatselijke werkzaamheden zouden naar zekere basis moeten verruilen voor een twijfelachtige. Wel is over leg, gedurig en geregeld, aan te -he velen, en waar mogelijk, federatie op Kleiner of grooter terrein (Zondags school, predikbeurten, gebouwen, amb tenaren, cursussen, predikdieustrege- ling enz.). Geen strijdverhouding past wel hei inzicht dat de han»d»havuig der gemieensohap(>eiijke beginselen, in ai t 2 neergelegd, moet gaan boven net speciale groepsbelang. Om uitvoe ring te geven aan art. 3 sub c van haar reglement („bevorderen van goe de verstandhouding en samenwerking tussdhen veasahillend/e groeipen van v rijzinnig-godsdienstigen'verklaart dq C C. zich bereid, haar bemiddeling te verleenen, wanneer tussohen varschil- leiirte groepen vrijzinnig-godsdiensligen» eenig geschil gerezen is, indien door alle partijen haar bemiddeling wordt ingeroepen. Bij een aanvrage om be middeling, in eenig geschil, van een der betrokken partijen, zal zij dit aan de andere mededeelen, met het voor stel, ook harerzijds deze bemiddeling te aanvaarden. r Zij stelt zich voor, het verleenen van deze bemiddeling uit haar naami le doen geschieden door een of meer gedelegeerde commissarissen, door haar voor eik speciaal geval uit haar mid den Zondag 5 Juli. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. P. D. .Tjaisma. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. Borger, ge wone dienst. Lutihersche kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfimarkt, 10 u. v.m. Dis. J. v. d. Loo van Westergeest, doopen, 5% u. n.m. Ds. J. v. d. Loo. i t Ka»ttensingel. geen dienst. Geref. Gemeente,'Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Preeklezen. BERKENWOUDE. Ned. Herv.ö|^erk, 10% u. v.m. De heer Klumper, pand. t. d. L. dienst. 'BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. P. J. Steen beek. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk. Geen dienst. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer de Vries, g. o. te Stolwijk. 2% u. n.m. Ds. v. d. Plassche te Krimpen a. d. Lek. HAASTRECHT. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.,m. De heer de Jonge, g.o. te Boskoop. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Hoek, avonrfonaal, 6% u. n.m. D 4 Deur uit Schoonhoven. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. De. B. J. Ka nis, doopen. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. mm. Ds. J. Kat te Vlaardingen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. de Geus, In de ochtenddienst doopen. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Houtgast. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer de Re delijkheid, 7 u. n.m. Ds. Q. Lansv NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. .Kvk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. N. Luyendijk. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Joh. R\jl uit Gouda. Woensdag, 8 Juli. GOUDA. Gebouw tot Heil des Volks, v. d. Ver. Cal- vyn, Ds. W. Bieshaar uit den Haag, zen dingscollecte. 0.30, Mad Keiler f 0.78, Kaiaenn Aug. Victoria f 0.43—0.50, Mme». Ju les Bouché f 0.50, M. Peraet f 0.72, Marcel rozen f 0.65, Poiyanth*rozen f 0.52, Buitenroaeu f 015-0.26, Paul Scarlet 0.50, Wilh. Korde* f 0.50. Diversen: Dahlia's f0.80—1.30 Gla diolen f 0.45-0.88, Uthyrua f 0.09, Violieren f 0.40, Campanula f 0.15, DelphimiB» f ,0.06, Irisêen f 0.18, As paragus f 0.05—0.16, Phlon f 0.07— 0.11, Spinea's f 0.08—0.29, Destela f 0.QB—0.05 p. tak.Aarbemj f 0.20 0.25. (UKAAi-LOOZE IMENST.) .ft. JVi. de jxomngin heelt in over weging genomen ue onder dagteeke- ning van 29 Juni ingediende aanvra ge om eervol ontslag van de Ministers en hun verzocht zich inmiddels te willen blijven belasten met de behan deling en afdoening zoo mogelijk van de ioopende zaken. Gclseukirchen ontruimd. B..4RLIJN, 4 Juli. Officieel is mede- gedeeMi dat Gehseaikiroheti op 5 Juli door dh beae 11 ingstroepeoi ontruimd zal worden. Een handelsverdrag tusochen Duitschiaad en Frankrijk. BERLIJN, 4 Juli. Hedenmiddag zal een gewichtige bespreking plaats heb ben tussohen den Frainachen Munster van Handel en Staatssecretaris Tren delenburg, waarvan zal afhangen of de besprekingen over het sluiten van een handelsverdrag mei succes be kroond zullen worden. RADIO-TELEGRAFISCH WEEHREKICHI 4 Juli. Hoogste stand 791.5 te Vardoe. Laagste stand 750.5 te Parijs. Verwachting Meest inatige» noord oosten tot oosten wind. Half tot zwaar bewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Zelfde temperatuur. Licht op. 4-5 Juil 9.52 n-mi.4.17 v.m. APVERTENTXEN. 8. M L. M. K0LIJM-0UTERMANS hun 25-jarige Echbvereeniging te her denken. Hun dankbare dochter RACHEL. Ontvangdag Woensdag 8 Juli van 36 uur. GOlT>A, Park No. 13. Den 18en Juli a.s. hopen D.V. mfjn geliefde Ouders P. i. K0LUN MARKTBERICHTEN. Coop. Vereeniging „De Roekoopache Veiling' 4 Juli. Rozen Ophelia f 0.28—0.30, Gol den Ophelia f 0.27-0.45, Hadley f 0.83 —0.72, Columbia f 0.48, Butterfly 10 24 Heden behaagde het den Heere van leven en dood, plotseling van onze zyde weg te nemen, onzen ge liefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Aart Snoek in den ouderdom van 70 jaar. Gouda, Wed. C. SNOER DE GlRiEIEF. M. v. H'EIJKOOP— SNOEK. C. J. v. HiEIJiKOOP. Cantley (Engeand), C. LOMMERSE—SNOEK. W. LOMMERSE. Rotterdam, C. SNOEK. B. SNOEKA'DVOOAAT. A. SNOEK. A. SNOEKODEN OUDEN. W. SNOEK. G. SNOEK—VAN KOOIJ. S. SNOEK. M. SNOEK—v. OLM. Gouda, CORNa. SNOEK. GOUDA, 3 Juli 1925. Peperstraat 66. De teraardebestelling zal plaats heb ben op Dinsdag 7 Juli a.s. des mid dags om 2 uur vanaf het sterfhuis. irt« f H. nHOVUD. Groote >ort«erin| TAFELSERVIEZEN THÉB- met ONTBIJTSERVIEZEN. Alle Gero-Alpacca en Gero-Zilver artikelen. FIJNE KRISTALWAREN Schérp concureerende prijzen. "IM HOOGSTRAAT 13 GOUDA tengevolge van doorliggea, smetten en jeuken bft kinderen, brand-, injj- en ver vuilde wonden, winterhanden en voeten, ge ■prangen lippen, ruwe hold, huidverschil- fering, kloven, bonten, zweren, open hen nen, pjjnltjke bloedende in en uitwendige aambeien geneest men met, Wortolboer'a Zalf van Joooba Morin Wortelboer. VeetaRgbner A TB ent hjj dn verkoopere vak Wortelboee'e Artikelen. R| it

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 4