VOORTZETTING VAN ONZEN GROOTEN UITVERKOOP nn Luie li udiri tulo's, H. KRIMPENFORT Zn., Kleiweg 17-19-23, Telef. 501. JL C. TUYTHOF, L. Tiiideweg 19 ZONNEBRILLEN hulp Huishouding zoekt plaatsing, de Salon motorjacht „JUN0" de bouwmanswoning wei- en hooiland PREDIKBEURTEN Laatste Berichten. Firma Schmidt-Boelsums. Tl. STOLKER ik G. YERKROOST MAGERHEID Adverteert in dit Blad MT Alle goederen worden voor SPOTPRIJZEN opgeruimd.. en aan sportfeesten gedaan wordt Dan ziet men in de paviljoens dar hooge élégan- tie, de collectieve voortbrengselen der Fran- sche Haute-couture. Dan ziet men cubis- tische broderiën op prachtige zijden stoffen en zware lamé-mantela en feëerike bloe- mentoiletjes. Dan ziet men fijne witte lai- nages en satijnen geheel met wit kristalij- nen borduursel bezaaid. En zóóveel lessen heeft men uit een her haald bezoek getrokken, dat men de bad plaats Spa, inderdaad de „schoone" en „lief lijke" onder de mondaine badplaatsen is gaan vinden. GRACE ALLAN. Minister Churchill san hst woord. Briand naar Londen. Het Britsche Lagerhuis heeft na een rede van Minister Churchill, het voorstel inzake het verleenen van subsidie aan den mijn bouw met 351 tegen 16 stemimen aangeno men. Minister Churchill wees er in zijn rede met nadruk op dat de opmerking, als zou de subsidie ten gevolge hebben dat de groot handel spry zen geweldig zouden dalen, zelfs tot beneden het economische niveau, zonder eenigen groflcl is. De subsidie zou wellicht 15 millioen beloopen, maar er moest voor worden gezorgd, dat de daardoor verkregen tgdruimte goed werd besteed. Spr. ver trouwde volkomen op de macht van de re geering en het land om de orde te handha ven en om elke groep, hoe machtig ook, die 't gezag zou aantasten, te onderdrukken, in gevall van een conflict zou, naar hij meende, de staat zegevieren. Er zou geen nieuwe be lasting worden voorgesteld en de subsidie zou op de begrooting van het volgende jaar worden geplaatst. Spr. geloofde niet, dat er onder de mijnwerkers in het algemeen een geest heerschte van verzet tegen den staat. Het verzet ging uit van een macht, die er opzet- telyk naar streefde ontevredenheid te zaaien, met het doel den bestaanden maat- schappeiyken toestand met geweld te ver nietigen. Churchill verklaarde^ dat het parlement zyn nauwlettende en onafgebroken aan dacht moest wijden aan de pogingen der vakvereenigingen om de geheele gemeen schap te beheerschen met de bedreiging de vitale bedrijven stop te zetten. Het gebruik van deze bedreiging als politiek wapen kwam, naar hy meende, de laatste jaren meer en meer voor. De Minister bracht verder de geruchten ter sprake, als zou hg voornemens zyn het wegenfonds, dat thans 17 millioen per jaar bedraagt, die uitsluitend voor aanleg en ver betering van wegen bestemd zyn, voor an dere doeleinden, met name voor de subsidie aan de kolenindustrie, te besteden. Churchill sprak dit gerucht niet rechtstreeks tegen. Hy zeide, dat deze 17 millioen weliswaar geheel voor het genoemde doel bestemd zyn, doch dat het niet aanging, een of andere uitgave taboe te verklaren. Verder deelde Churchill mede, dat lord Colwyn tot voorzitter en Lord Bradbury en Lord Chalmers tot leden zyn benoemd van de commissie, die tot taak heeft een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid van bezuiniging by het departement van marine, tén einde reeds nog dit jaar met de uitvoe ring van het vlootbouw-program te kunnen beginnen. Deze commissie zal tevens tot taak hebben, de administratieve begrootin gen der militaire departementen en in het bijzonder van dat der marine te onderzoe ken. De minister wenschte het Huis echter te waarschuwen tegen overdreven verwach tingen. Van een bezuiniging van 100 of 150 millioen zal in geen geval sprake kun nen zyn. Daarna gaf Churchill een overzicht van hy financieelen toestand van het land en rees er op dat het land in vele opzichten armer is geworden dan vóór den oorlog. In dien wy de staatsschulden willen vermin deren, verklaarde hy, dan moeten wy niet alleen tevreden kunnen zyn met het bestuur maar dan dienen wy ook te zorgen voor een minimum voor de verdediging van het land en voor de sociale maatregelen. Ten slotte deelde de minister mede ,dat hy niet voor nemens was een nieuwe belasting in te voe ren tot dekking van de uitgaven in verband met de subsidie aan de kolenindustrie. Na Churchill sprak de socialistische oud minister van financiën Philip Snowden, die scherpe kritiek op de rede van den minister uitoefende, welke, naar hy zeide, een groote depressie zeu veroorzaken, daar thans alle hoop op bezdiniging vervlogen is. Indien de Labour Party aan het bewind zou zyn, zeide Snowden, zou deze met een uitgebreid plan voor bezuinigingen zyn gekomen, waarby zy niet zou hebben geaarzeld haar plannen voor sociale hervorming uitvoerbaar te maken door de bezitters zwaarder te belasten. Nu al deze aangelegenheden in het Lager huis afgehandeld zyn, is de Regeering te vinden voor een onderhoud met Briand, dat naar wy gisteren reeds in 't kort bericht ten, Dinsdag zal plaats vinden. Maandag zal de Fransche Minister naar Londen vertrek ken. Nu deze subsidie-kwestie geregeld is, heeft de Britsche regeering blijkbaar wel tyd om met den Minister het veiligheids vraagstuk te bespreken. Een bericht uit Londen toch meldt, wy hebben het gisteren nog onder ons laatste nieuws bericht, dat Briand Maandag naar Londen zal vertrekken. Dinsdagochtend zal een kabinetsraad te Londen plaats vinden ter behandeling van de quaestie van het Veiligheidspact. Men gelooft dat Briand niet slechts het ontwerp eener nota van antwoord aan Duitschland en het ontwerp van een Veillg- heidspact meebrengen zal, doch tevens de plannen voor de arbitrage-verdragen, welke Duitschland met de verschillende grenslan den zal afsluiten. Hiervoor komen Frank rijk, Polen en Tsjecho-Slowakye in aanmer king. Wellicht is ook een plan voor een Bel- gisch-Duitsche scheidsrechtelyke overeen komst ontworpen. Naar de „Daily Telegraph" zegt, zal Van- dervelde, de Belgische minister van buiten- landsche zaken, waarschijnlijk een eigen plan hebben uitgewerkt. De „Daily Tele graph" voegt hieraan toe dat het plan van het Veiligheidspact, hetwelk door Briand Naar Londen wordt medegebracht, geenszins bindend kan zyn. Dit zou in strijd zyn met het feit dat het denkbeeld van het weder- zydsch Veiligheidspact van Duitschland zelf is uitgegaan en dat destyds werd vastge steld dat het Veiligheidspact in algemeen overleg met Duitschland zou worden opge steld. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De bouwvakarbeidersstaking. Het gevaar voor de gas voorziening. Het gevolg van de thans reeds weken du rende bouwvakarbeidersstaking zou by nog langer duur zyn, dat de uitbreiding en her stellingen aan de Berlynsche gasfabrieken piet op tyd gereed komen en het gevaar zou ontstaan, dat Berlijn in den winter niet voldoende van gas kan worden voorzien. Om dit te voorkomen heeft thans de ryks- minister van arbeid ingegrepen en a.s. Maandag zullen onderhandelingen tusschen werkgevers, dus de directies der stedelijke gasfabrieken, en werknemers in het minis terie van arbeid plaats hebben, om te trach ten tot een by legging van het geschil te komen. Reeds thans bestaat het gevaar, dat weldra het gasverbruik aal moeten wor den gerantsoeneerd en daarom heeft de di rectie van de gasfabrieken zich tot den hoofdcommissaris van politie gewend met het verzoek, de mobilisatie der technische noodhulp voor de gasfabrieken toe te staan. RUSLAND. De bezittingen der Romanows. De uitverkoop door het Sovjet-bewind. De bolsjewistische bladen geven uitvoeri ge beschrijvingen van de in beslag genomen bezittingen der keizeriyke familie, die nu te Moskou te koop worden aangeboden. Aan een stuk in de „Izwestia" worden de vol gende bijzonderheden ontleend: /Den laatsten tyd verdringen zich veel vreemdelingen in de zalen van Glawnaseka, waar de 'bezittingen van de vroegere kei zeriyke familie worden tentoongesteld. Er zijn verzoekschriften ontvangen van den consul-generaal van Duitschland en van de vertegenwoordigers van andere buitenland- sche regeeringen om toestemming verschil lende der te koop aangeboden goederen t« mogen koopen. Uit de binnengekomen in lichtingen zyn wy te weten gekomen, dat ^binnenkort verzamelaars en handelaars uit de volgende landen te Moskou zullqp aan komen: Denemarken, Zweden, Duitschland, Engeland en Amerika. De stroom van kijk- en kooplustigen Js zoogroot, dat de staf van opzichters te klein is gebleken te zijn en de groote zalen van het paleis kunnen niet allen herbergen, die zich voor de deur verdringen. Het bestuur van de „Glawnaseka" heeft zich daarom genoodzaakt gezien voor de bezichtiging der tentoongestelde goederen een speciaal reglement vast te stellen. De commissie van de ryksfondsen, die de controle heeft over den verkoop, heeft nu een nieuwe zending uit de keizeriyke pa leizen ontvangen. De te koop aangeboden goederen bestaan uit verschillende kost baarheden, waarvan veel kunstwerken zijn, sieraden, kleedingstukken, ondergoederen enz. By het onderzoek is gebleken, dat de paleizen beschikten over vofle uitrusting (rok-costuums, gekleede jassen, vesten, kousen, lak-schoenen, handschoenen, hoe den ,enz.) voor meer dan 20Qp bedienden. Het onderzoek voor de verschillende hof beambten wordt nog geregistreerd. De garderobe van de gewezen keizerin bestond uit meer dan 100 schitterende ro bes, fluweelen, zijden e.d. Deze japonnen zullen in de naaste toekomst te koop wor den aangeboden. Ook de priester-gewaden van de sacristie van het Winter-paleis zijn reeds gere gistreerd. Er werden daar gevonden 74 ge waden van bisschoppen en aartspriesters Deze gewaden zyn vervaardigd uit kost bare stoffen en bedekt met artistiek uitge voerd borduurwerk. Er zyn ook kazuivels uit goud- en zilverbrokaet met kruizen van goud. Onder de verschillende adspirant-koopers van deze kostbare gewaden bevindt zich ook de Rijksbank (Gasbank), die gelooft, dat zy hierdoor eenige tientallen pon'en goud en zilver zal kunnen voegen by haar metaalvoorraad. Andere bladen melden dat de eerste vei lingen door veel buitenlanders werden by- gewoond. FRANKRIJK. Het ridderkruis van het Legioen van Eer voor moeder Gaudré. Een gezin van negentien kinderen van één moeder is zelfs in landen, waar iminder dan in Frankrijk, het kleine gezin mode is, een groote uitzondering. Het echtpaar Gaudré, boerenmenschen, in het dorpje Vingt-Hanap8 in het Orne-departement, is met negentien kinderen gezegend, allen ge zond en allen, ook de getrouwden, maar na tuurlijk niet de allerkleinste, in het boeren bedrijf. De Fransche regeering heeft aan moeder Gaudré het ridderkruis van het Le gioen van eer toegekend en een redacteur van het Journal is haar daarmee gaan feli- citeeren. Zy is een krachtige vrouw van nog pas Vijftig jaar, met een lief gezicht, die er nu wel aan begint te denken het werk op het land aan jongere krachten ovér te laten en zich uitsluitend met haar huishou den bezig te houden. Aan den man van het Journal heeft moeder Gaudré verteld hoe hard zy in haar leven heeft moeten wer ken, nacht en dag en inet een gelukkig ge zicht heeft «y van de vier zonen gesproken, die den oorlog hebben meegemaakt en alle vier gezond-en-wel zyn teruggekeerd. BINNENLAND. Overheids-personeel. Naar „Het Volk" imeldt, zijn do be sturen van do S.D.A.P. ©n van het N.V V. overgegaan tot samenstelling van een commissi© tot onderzoek van het loonvraagstuk en van de mede zeggenschap van het personeel in over heidsdienst en zijn vakvereenigingen. Voor het N.V.V. zullen in deze com missie zitting nemen N. v. Hinte, F. L. Ossendorp, P. Lub, L. W. Petera© en R. Stenhuis terwijl voor de S.l). A.P. zullen worden uitgenoodigd W Dreee, J. E. W. Duys, J. ter Laan, Ed. Polak, C. Werkhoven en F. M. Wibaut. Twee leeningeu van Ameide opgezegd. iVien meiot aan de N. K. Ut De gemeente Ameduo is op 50 Juni j.l in gebreke geoieven, ue rente te betalen van een leening, groot t lóütH a 4% Z0, en de aflossing van een lee ning groot f 1000 obeide aan gegaan bij de Nutsspaarbank Ameide —Meerkerk. In de behandeling, die de directeuren der Spaarbank te Ameide van den burgemeester dier gemeen.e ondervonden hebben, en in de wijze, waarop deze burgemeester zich over zijn overleden ambtsvoorganger, die tevens voorzitter van die spaarbank was, heelt uitgelaten, hebben de di recteuren in hun vergadering van 4 flezer aanleiding gevonden beide lee ningen, die thans direct opzegbaar zijn geworden, binnen tohit dage" in haar geheel op te zeggen. De pensioensgrondslag voor de ambtenaren. De minister van buuieiuandsche Za ken en Landbouw vestig,, de aandacht op art. 150, eerste lid, van de Pensi oenwet 1922, zooals dat laatstelijk is gewijzigd bij art. LXVIII van de wet van 28 Mei 1925, ten gevolge waar van do pensioensgrondslag van een ambtenaar niet daalt beneden het bé- drag van den pensioensgrondslag op 30 Juni 1922, indien hij voor 1 Sept. 1925 of, indien de afwijking tusschen pensioensgrondslag en wedde na 1 Juli 1925 intreedt, binnen drie maanden na dat intreden aan het orgaan, in welks dienst hij is, schriftelijk het verlangen te kennen geeft dien (boogaren) grond silag te willen behouden. Het inzen den van een dergelijke verklaring kan te stade komen tien, wiens pensioen berekend, naar den hoogeren grond slag vo gens de normen der than6 ver vallen burgerlijke Pensioenwet hooger is dan het pensioen berekend naar de wedde volgens de bepalingen der Pen sioenwet 1922. De minister merkt voortsi op, dat reeds s tapped zijn gedaan om' de in trekking van het Kon. besluit van 4 Juni 1924, houdende een voorlooipige wijziging van het Kon. besluit van 28 November 1922, ten spoedigste te be vorderen, zoodat een ambtenaar, die den hoogereh pensioensgrondslag wenscht te behouden, over dien grond slag de pensioenspremie zaïl moeten storten. (Wkbl. v. gem. bel.) Bewezen van Nederlanderschap. De oudle biyven geldig. Nair de Maasbode verneemt gelden de nieuwe bepalingen, waaraan de be wijzen van Nederlanderschap moeten voldoen, alleen voor de nieuwe aan gevraagde bewijzen. De reeds uitgereikte bewijzen van Nederlanderschap, welke alleen aan de oude voorschriften voldoen, blijvón gel dig. De geldigheidsduur is beperkt tot yijf jaren. GEMENGDE BERICHTEN. Hevige ontploffing in de Kunstzijdefabriek te Ede. Drie dooden en twaalf gewonden. Gistermiddag on» kwart voor twee heeft in do kunslzijdofalbriok in Ede, een ernstige ontploffing plaats gehad, welke tot op een uur af stands duide lijk gehoord werd. Men was bezig rad. het lasschen en bediende zi0h daarbij van een grooten zwaren zuurstof cylinder. Door tot nu toe onbekende oorzaak is deze cylin der uit elkander gesprongen. De ontploffing had een verschrikke lijke uitwerking. Drie arbeiders wer den totaal verminkt onder de ruïne van glas en steen te voorschijn' ge haald'. De slachtoffers zijn Mos uit Ede,- gehuwd en vader van een kind, Mulder uit YVageningen, gehuwd' en vader van zes kinderen en de Oosten rijker Soykar, die ongehuwd was. Naar verondersteld' wordt, is deze laatste waarschijnlijk op minder oor deelkundige wijze tewerk gegaan. Meer malen gewaarschuwd voor de gevol gen, ^ehijnt hij hieraan echter geen gehoor te hebben geschonken. De man was tusschen twee machines bezig, waardoor het ongeluk ©enigszins is ge- locajiseerd. De twaalf anderen zijn min of meer ernstig gewond, doch geen van allen levensgevaarlijkVetrsohillendJei hunner hadden lichte kwetsuren opgeloopen. Enkel an hadden een arm of been. ge broken. Vier werklieden waren zeer ernstig gewond. Dr. Heymans van de Kunstzijdefabriek, bijgestaan door ir. Van Leeuwen aldaar, de dirigeer end officier van gezondheid, dr. Voerman, met militairen van het Roode Kruis verleenden aanstonds geneeskundige hulp. i De onvoorzichtigheid by het baden in zee. Men schrijft uit Katwijk aan Zee aan de N. R. Crt.: De bezoekers van het stille strand heb ben dezer dagen angstige oogenblikken doorgemaakt. Een 14-jarig meisje, dat hier logeerde, had zich by het baden te ver in zee begeven en dreigde te verdrinken. De heer H. Breurman, uit Rotterdam, die hier zyn vacantie doorbrengt, ging in zee om het meisje te redden; toen hy echter het meis je bereikt had, sloeg deze in angst de ar men om zyn hals, zoodat hy, hoewel hy een goed zwemmer is, zich niet kon roeren. Daar kwam by dat de zee verschrikkelijk trok, en de heer B. zag dan ook geen kans met het meisje het strand te bereiken. Daar op begaven zich de vader en de zuster van den heer B., die beiden ook goed kunnen zwemmen, te water, maar het bleek al spoe dig dat ook zy niet zouden kunnen terug komen door den trek van de zee. Op aan stichting van den heer van der Wal uit Rot terdam hebben toen andere menschen een keten weten te maken en de in levensgevaar verkeerende familie B. en het 14-jarige meisje kunnen redden. Naar het blad verneemt zullen eenige be zoekers van het stille strand pogingen doen tot het vormen van een reddingsbrigade, om by eventueele ongelukken dadeiyk hulp by de hand te hebben. Een „gezellige" raadszitting. De ,,Zw. cri. uiua..i meiuiug vuu ten rauüHzitliug u-er gemeente ulbura, viaar liet weei eens op auaerweisciie, in dat plaat&je ïuug/Mueriiaivd irauiuo- neel woruetiu©, manier is toegegaan. D© voorzn ei, jtir. k. reiin, steme aan d© orde u© oespreaing van de uitKeering vay net öonapiuiueialonaa aan net instnpui. „Deiue quaestie is uitvoerig in d© vergadering van b. en W. beaprofcenv., zeide de voorzitter. „De secretaris iieelt een onderhoud gehad met rnr. Kanubomiet en dr. van Wezel, daarna ook ik en de stemming der cura.oreu is ons gunstig." Wethouder btepthau „Toen ik u, ureneer de voorzitter, hoorde spreken, dacht ik, als d© vos de passie preekt, boer pas op je ganzen. U noemde me vanodntend ooihmunist, dat ben ik niet, maar ik ben dok geen aristocraat. We hadden aan de curatoren een onder houd gevraagd, daarop antwoordden ze, dat ze van zekere zajde hadden ge hoord, dat dit onderhoud zou loopen over Unantieeld leiding van het Insti tuut en daaroyer Wilden zij, naar zij ons meldden, geen onderhoud. Toen dat besloten werd, had u, meneer de voorzitter, n.oeten vertrekken evenals de dokter. U heeft uw plicht tegen over de gemeente niet nagekomen. Ik stel daarom voor jhr. Feith en dr. van Weezei ingaande 1 Augustus a.s. te ontslaan. Tijdens den oorlog hadden we f 19.000 ingehouden, in die verga dering in Utrecht eisohten de heeren administrateuren, dat we eerst die gel den zouden uitkeeren om' daarna pas met ons in overleg te treden. Met groote heeren is het slecht kersen eten. Het vorig jaar hebben we met de curatoren vergaderd. Ze hebben ons daar eenvoudig afgemaakt. Ik wei gerde indertijd,1 een mandaat te teeke nen om aan het Instituut de gelden voor de stichtingskoeten uit te keeren. Ni is toch maar uitgekomen, dat het gebouw van het instituut aan de ge meente behoor'.. Op de U.L.O. gaan thans tien leerlingen, daarvoor zijn 5 onderwijzers. Laatst? had'meneer Schip pers vier weken vacantie, omdat z'n eene leerling ziek was. Meneer de voorzitter er is aan het Instituut met geld gesmeten'. Heeft het Instituut nog levensvatbaarheid Neen 1 Men heeft alles gedaan om mij van mijn stand punt af te brengen. Meineer de voor zitter, ik moet 't zeggen, u heeft te gen mij op de wal gepegd, meneer Stephan doet u dat niet, want anders strijkt de Christelijke school het geld op Maar ik kom1 op voor recht. Raad van Elburg jellie zijn al zoo lang be dot 1" De voorzitter Mijnheer Stephan, ik verzaak u dat woord niet te gebrui ken. Wethouder Stephan Ik zeg „be dot", weet u een beter woord Wet houders kunnen wel geen aristocraten zijn of Jonkheer voor hun naam plaat sen De voorzitter hamert en roept den heer Steiphan tot de orde. Wethouder Stephan U moet me door laten spreken. Nogmaals stel ik voor jhr. R. Fedth en dr. van Weezei ingaande 1 Augustus a.s. te ontslaan. De heer .Lipke Ik zou liever za kelijk blijven, het fundament van d'e zaak onderzoeken. Wethouder Stephan Weet u hoe het ii als je als aristocraat een kind'hebt en het doet van het Instituut een exa men voor het Gvmnasiium, dan komt liet in de tweede klas, maar heeft u meneer Lipke er een, dan zakt bet voor de eerste. De voorzitter Ik verzoek u Zoo Ms nfef te zeggen. De heer Van den Pol Het is eigen aardig, dat ik tot dezelfde conclusies gekomen ben als meneer Stephan. De Knoop moet worden doorgehakt. Nu de curatoren de gevraagde inlichtingen niet wenschen te geven, ga ik aceoord met Ihet voorstel-Stephan, de curatoren door de gemeente benoemd <\e ont slaan. Wethouder Stephan Niet eervol, daar hebben Ee het niet naar gemaakt In stemming gebracht, wordt het voorstel om de heeren jhr. R. feith en dh. van Weasel ingaand® 1 Aug. it© ontslaan aangenomen met 5 tegen Da temperatuur van onze spijzen en dranken. In den regel wordt er maar heel weinig op de temperatuur van onze spijzen en' dranken gelet. Toch is menige maagongesteldheid een gevolg van het gebruik van te wanne spij zen en dranken. Wie eenmaal de ongelukkige gewoonte heeft om spyzen of dranken heet te ge bruiken, leert het niet gemakkelijk af, al zyn or ook zooveel voorbeelen van maag kwalen, zelfs kanker aan te halen. Voor dranken is de warmte eenvoudig op te nemen, door den rug van de hand even tegen het glas of kopje, waar de vloei stof zich in bevindt, te houden, op dezelfde manier als men een warme omslag of pap probeert. 'Het zijn echter niet alleen de vloeibare spijzen, waarmee men voorzichtig moet zyn, ook vleeschsehoteltjes, croquetten, warme puddingen enz. Het gevaar is hieifcy wel iets minder groot, omdat de pynlyke aanraking met de tanden en tong ons waarschuwen. Het beste is om de vereischte tempera tuur van verschillende dranken en spyzen een keer met een thermometer op te ne men, te proeven en dien indruk te onthou den. Over het algemeen smaken vloeibare spij zen, zooals soep, pap, bry het best by een temperatuur van 40—50 gr. C. Misschien zal menigeen het lekkerder vinden, wanneer men ze „warm over den rug voelt loopen", het is echter een slecht aanwendsel zóó warm te drinken en deze verkeerde gewoonte moet men hoe eerder hoe beter afschaffen. Het lekkerst smaakt warme melk bij on geveer 35 gr.; zy is dan een uitstekende drank voor maag en ingewandew',en werkt aangenaam verwarmend. /Warmer gebruikt, kan ze als zweetdrij vend middel dienst doen, wat natuurlijk alleen in sommige gevallen goed kan zijn. Een verfrisschende en dorststillende drank is melk, die tot ongeveer 18 gr. is afgekoeld. Koffie en thee, warmer dan 48 gr. ge dronken, werken nog slechter op de zenu wen dan anders, alleen wanneer ze aan een zieke gegeven worden, kan het noodig zyn ,dat ze warmer zijn. RECHTZAKEN. Het drama van het De Constant Rebecque- plein in den Haag. 2 maanden gevangenisstraf. De Haagsche kinderrechter heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 16- jarigen Jongen, die een paar maanden gele den by een twist tusschen zyn ouders tus- schenbeide kwam en by de daaruit voort vloeiende worsteling met zyn vader, den bouwkundige van B., wonende aan het De Constant Rebecqueplein, dezen met een puntzaagje in het hart rtak met doodeltfk gevolg. Aan den beklaagde was ten laste ge legd opzettelijke doodslag, subs, zware mis handeling, meer subs, mishandeling, den dood tengevolge hebbende en nog meer subs, culpoze doodslag. Hy overwoog dat 't beroep, dat de jongen uit zelfverdediging zou hébben .gehandeld, niet kan opgaan, omdat van de noodzake lijkheid van verweer niet is gebleken, en heeft den jongen mitsdien schuldig ver klaard aan mishandeling, den dood tenge volge hebbende, en hem veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, zijnde 2 maanden en eenige dagen. De jongen, die men heden niet uit net Huis van Bewaring te Amsterdam had la ten overkomen, zal dus in vrijheid worden gesteld. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt. UTRECHT, 7 Aug. Aangevoerd 159 wagens, inhoudend© 53.265 K.G. De prijaen waren.le Iïw. I 52—5» 2e kw. f 48—51, rijksnr. f 52—60, al les per 50 K.G. Handel vlug. BREUKELEN, 7 Aug. Aangevoerd: 197 wagens, 6188 stuks, 43.316 K.u. Prijs le srt. 1 57-60, 2e srt. 1 50-59 gestempelde f 5568, zwaarder© f o alles per 50 K.G. C«öp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Te Boekoop. 8 Aug. Rozen OheLa f 0.57 Golden Optie- lia 1 0.54, Hadley 1 1.23—1.60, CoUu»- bia 1 0.57, Butterfly f 0.66, Mee. He ler 1 1.13, Mm©. Jules Bouohé 1 0.90, M. Pernet f 1.45, Marcel rozen f 1°°' PolyanKhanozen jf 0.27, Buitenroes 0.30—0.45, Monbretia f 0.03-0 05- Phlox f 0.05—0 08. Diversen: Dahlia's f 0.150.30, Gla diolen f 1.10-0.33, Violieren f 0.35- 0.55, Anjers f 0.19-0.24, Asparagus f 0.30-1.06, Leiuro tigrimun f 0.30— 0.80 p. bos, Lelum aura tuin f 0.11 p- stpk, enk. speredeboonen f 0.17—0.20, Snijbdonèri f 0.18-0.25 p. Kleine Kerk, 16 u. v.m. Ds. H. v. Weseel te Rotterdam. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. De heer W. Roesink te Amsterdam. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. Preek- lezen. 5% u. n.m. Ds. T. Sap. Kattensingel, 10 u. v.m. Ds. T. Sap. Garef. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. R. Kok. AMMERSTOL. Ned. Herv. Kerk, 2% u. n.m. Ds. Hugen- holtz. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10Vè u. v.m. De heer L, v. d. Broek te NieuWveen. BERGAMBACHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v. m. en 7 u. n.m. De heer v. d. Kolf, g.o. te Dubbeldam. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Da. M. v. d. '/egte Jr., Em. pred. te Den Haag. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. G. Lans te Ouderkerk a. d. IJssel, doopen. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. W. Roobol, Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. L. E. Smilde. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. Luyendyk te Nieuwerkerk a. d. IJssel. OUDEWATER. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Hoek, 6% u. n.m. Ds. Luyendyk te Nieuwerkerk a. d. IJssel. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% U. n.m. De heer J. Rerbaatjes te Vaassen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Preeklezen. 6% u. n,m. Ds. H. A. de Geus. Remonstr. Kerk. Geen dienst OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv.Kerk, 10 u. v.m. De heer A. de Redelijkheid, g.o. 7 u. n.m. Ds. G. Lans. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. De heer de Jong, g. o. te Den Haag. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. H. A. de j Geus te Waddinxveen. WOENSDAG, 12 Aug., 7% u. n.m. GOUDA. Zaal Tot Heil des Volksv. d. Ver. Calvyn, Ds. H. A. Leenmans te Delft. Licht op. 8-9 Aug. 9.08 n.m.—5.04 v.m. ADVKRTENTIEN. GEVRAAGD die goed koken en werken kan. Loon 300 per jaar. 2200 9 iBREBDELAAN 9 BUSSUttf. NET JONGMENSCH in 't bezit van M.U.L.O.-diploma en diploma Boekhouden op een kantoor om de praktyk to leeren. Salaris geen vereischte. Brieven onder no. 2189 bur. Goudsche Courant Markt 31. 10 TE HUUR per uur, per dag en per week Te bevragen bij M. J. Lingen, Tuin straat 53, Gouda; P. A. Koels, Ach terkade 5, Boskoop; E. A. M. Pleü, Stationsstraat, Alfen a.d. Rijn en aan de ligplaats Boskoop; Scheepswerf Akerboom. Notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk a.d. IJssel, is voornemens bjj inzet en afslag op Donderdagen 20 en 27 Augustus 1925 des morgens ten 11 ure, in het hotel de Zalm te Gouda in het openbaar te verkoopen: A. no. 62 met tiooiberg, schuren en erf, en eenige perceelen onder de gemeente Gouderak, polder Kattendijkablok, groot 19 hec taren 48 aren 57 centiaren, en een perceel hooiland onder Ouderkerk a.d. IJssel, grodt 61 aren 21 centiaren. In huur bij G. C. van Vliet, de landerijen tot 1 November 1928 en de gebou wen tot 1 Mei 1929 voor f 3600 per jaar. 2197 28 Breeder omschreven in veilingboek jes verkrijgbaar bij den Notaris. STADSNIEUWS. GOUDA, 8 Augustus 1925. Veranderd spreekuur. ,De Wethouder van Onderwijs, de heer F. I, J. Laf eiber ,is verhinderd a.s. Maandag spreekuur te houden. Benoeming aanvaard. IDe in de vacature van den heer K. de Jong gekooen nieuwe vertegenwoordiger van «len Vryheidsbond, de heer A. Goede- waagen Jr. heeft heden aan den Raad van de aanvaarding van zyn functie kennis ge geven. tHet is ons bekend dat de heer Goede- waagen destyds in een candldatuur heelt bewilligd, echter op een zoodanige plaats op de lyst, dat zyn verkiezing in deze periode zeker niet kon wortjen ver wacht. Het toeval heeft gewild dat dit nu wel is geschied door dat van deze lyst zyn uitgetreden de heeren A. IJsselstyn Azn.,. van der Want en K. de Jong, terwyl de heer W. Heusdens wegens vertrek uit de gemeente is uitgevallen. Dat onder deze omstandigheden de heer Goedeiwaagen, wiens drukke werkkring reeds zoozeer beslag op hem legt, nog ge meend heeft thans tyd te moeten maken om het Raadslidmaatschap te kunnen ver vullen, zaft*felRr door velen worden ge waardeerd. De Staten vacaturen vervuld. Ter aanvulling van ons bericht dat als opvolger van den heer V. H. Rutgers in de Prov. Staten zal zitting nemen de heer C. van Muiswinkel Man. te Zwammerdam, melden wij thans dat de heer A. van Eg- mond te Koudekepk de opvolger van mr. J. Schokking zal zyn. Post en Telegrafie. Tot adj. commies by de posterijen en te legrafie is benoemd de heer P. A. Signer. Kaas voor sub-Tropische gewesten. De wnd. Directeur-Generaal van den Landbouw vestigt er de aandacht op, dat het van gewicht is, naar Sub-Tropische ge westen slechts kaas te zenden, die daarvoor geschikt is. De aanleiding hiervoor bestond in ingekomen klachten yan den Nederiand- schen Consul te Las Palimas. Aldaar aangekomen Nederlandsche kaas leidde tot ernstige klachten en tot niet accepteeren van deze zendingen. De kaas was blykbaar te versch verscheept en de kaasjes (Edam mer) hadden hun ronden vorm totaal ver loren, terwyl zy het voorkomen hadden van beschimmelde, vuil rood geverfde klompen stopverf. Het aankomen van dergel yke kaas doet veel afbreuk aan de goede reputatie van het Nederlandsche product en de ver schepers moeten zich niet verbazen, indien de afzet van hun artikel vermindert. Onge twijfeld zou de aandacht der Overheden er op gevestigd worden en vermoedelijk zou de Voedingscontrole tusschenbeide komen, met het gevolg, dat Nederlandsche kaas gerang schikt wordt onder de artikelen, die slechts na voorafgaande keuring en na goedvinding toegelaten worden, voor consumptie. Het ge volg daarvan zou zyn, dat de invoer van het Nederlandsche product geheel ophield. Een tweetal van de betreffende kaasjes is onderzocht door het Rykszuivelstation te Leiden. Het vetgehalte in droge stof was 23.4 en 19.7 Het vochtgehalte bedroeg 37.8 V( resp. 48.1 Uit de Rjjksmerken, voor zoover die nog leesbaar waren, is ge bleken, dat de kazen by verscheping ten hoogste 4 maanden oud waren, vermoedelijk veel jonger. Aangenomen moet worden, dat jonge kaas met een te hoog watergehalte is' geëxporteerd, zonder dat vooraf aan de kaas de noodige zorg is besteed. Dientengevolge heeft de kaas haar oorspronkelyken vorm verloren en is tot bederf overgegaan, waar toe als bijkomende omstandigheid mede in aanmerking is te nemen de onoordeelkundi ge wy'ze waarop de kaas blykbaar te Las Palmas werd behandeld en bewaard. (Alg. Zuivel- en Melkhyg. Wkb.) Thalia-Theater. Het „Hollandsch Nieuws" vangt aan met een bloemencorso in Bergen, en voorts de Goede Tempelieren, feestvierend in de dui nen bij Overveen, een kykje bij de voor- wedstrijden van de „One ton Cup", reddings demonstraties in den Amstel; de vraag of vliegen gevaarlijk is kan in verband worden gebracht met het vliegen door Grasé op de F Vila. „Gelijk de Vlindertjes" is een heel aar dige 4-acter waarin Wallace Reid door om standigheden zich aan, het hoofd van een jongemeisjes pensionaat geplaatst ziet en door zijn juisten omgang met de moeders en met dp leerlingen, de inrichting in bloei doet toenemen. Dat hy zich ten tenslotte met een zijner lieftallige leerlingen verlooft wekt geen verwondering. Het hoofdnummer „Op het gloeiende zand", fs een prachtige Paramount-film, een Oosteïsche avonturen- en liefdesroman, in 7 afdeelingen. Een Europeaan Daniël Lane heeft het vertrouwen van een sheik gewon nen en dient hem als raadsman. De eer zuchtige zoon van den sheik spant mej; den secretaris van den Engelschen regeerings- commissaris samen om Lane uit den weg te ruimen. Uit de gevaarlijke positie waar in Lane tenslotte geraakt, wordt hy door een bekoorlijk danseresje, die er zelf het leven bij inschiet, gqred. Een boeiend filmwerk, vol prachtige na tuurtaferelen en uitmuntend geënsceneerd. Op het tooneel treedt Sonja Wangorra op, die het publiek met goocheltoeren tracht te Van het „Thaliatrio" niets dan goeds. Mond- en klauwzeer. Ten stadhuize is in de afgeloopen week aangifte gedaan door een landbouwer van een geval van mond- en klauwzeer onder zijn vee. Scheepvaart door de IJsselhavensIuis. Gedurende de maand Juli kwamen door de IJsselhavensIuis 526 schepen, Inhoudende 22414 M' laadvermogen, en 2 houtvlotten vftn 5 koppels, uitmakende 12 houtlagen. De collecte gehouden door de padvinders. De collecte, door de Goudsche Padvinders gehouden ten behoeve van de werklieden, die door den brand op de Raam hun gered- schappen verloren, heeft opgebracht 131.26 Burgerlijke Stand. GEBOREN: 3 Augustus: Franciscua Jo seph, z. v. A. H. Verwey en M. Bloos, Kel- zenstr. 66. 5 Augustus: Ella Helena Pe- tronella, d. v. M. J. Hersche en M. E. van Pul, Westerkade 17. 6 Augustus: Klaar- tje Neeltje Johanna d. v. D. Boon en J. N. Roubos, IJssellaan 197. Petrus Jacobus Cornelis, z. v. J. B. van den Bos en J. van Asten, R. van Catsweg 2. ONDERTROUWD: 6 Augustus: C. Groot en B. G. Akkerman. J. Verduijn en H. Akerboo. A. A. Vengeer en J. P. Sehoon- denwoerd. OVTRRiLEDiEN5 Augustus: Ernst van Ruiten 71 j. Hendrika Happel, gehuwd met II .van Dasselaar 31 j. Agenda. 12 Aug. 8 uur St. Janskerk. Openb. Verg. Chr. Oranje-Vereeniging en afd. Gouda van Pro Kege. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, is deze week tot en met Vrijdag 14 Augustus, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Bij den ontvanger der directe belastin gen, enz., is ingekomen 138.34 wegens te wejnig betaalde Rijksinkomstenbelasting, Verdedigingsbclasting II en gemeentelijke inkomstenbelasting over de belastingjaren 1922/1923 en 1923/1924. STOLWIJK. Gemeenteraad van Stolwijk. In de gisterenmiddag onder voorzitter schap van den burgemeester, baron v. He- mert tot Dingshof gehouden gemeenteraads zitting was bericht ingekomen dat wethou der Dekker verhinderd was de vergadering by te wonen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op het verzoek van de Nationale Landstorm-Commissie om subsidie voor den Landdag. Voorts was ingekomen: een raming der Uitgaven over 1926 van de Gezondheids commissie; zal bij de begrooting worden behandeld. Van Ged. Staten een schrijven houdende bericht dat de rekening over 1922 is goed gekeurd. Van den Minister van Arbeid een mede- deeling dat voor de gemeentewoningen een bijdrage in de exploitatie wordt verleend van 756.72 voor de materiaalpryzen. Van den Minister van Onderwijs bericht dat de gemeente nog toekomt 104 over 1922 wegens te weinig genoten uitkeering voor het openbaar onderwijs. Een schrijven van den heer Dullemond houdende bericht dat hij zijne benoeming als hoofd eener school 1' Augustus aan vaardt. Van de hoofden van scholen eene mede- deeling dat zy inizake vervolgonderwijs over 1922/23 nog hebben te vorderen ieder 126. De Voorzitter merkt hierbij op dat de uitkeering alsnog moet geschieden ingevol ge eene uitspraak van den Hoogen Raad. Besloten wordt, ten einde de weduwe eenig pensioen te doen genieten, wijlen C. van Dam te beschouwen als 1 Juli 1922 in functie te zyn getreden als gemeente- Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van B. en W. van Schoonhoven om by te dragen in de risico-premie voor den keur meester van vee en vleesch. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrijven van de Byz. School waarin wordt medegedeeld dat het aantal school gaande kinderen 54 bedraagt. De gemeentcrekening 1924, nagezien dooi de heeren Dogterom en Both in ontvangst 140.300,85 in uitgaaf 127.769,65 atzoo sluitende met een batig saldo yan 12531.20% -wordt voorloopig vastgesteld. De Voorzitter dankt de heeren voor het nazien der rekening. Van den burgemeester van Gouderak is ingekomen een verzoek tot regeling van de maximum-snelheid te Stolwykersluis. Tevens is een verzoek ingekomen van de btwoners Krekke, van Hoorn, Christensen en Spek, om de maximum-snelheid aldaar te regelen. De Voorzitter zegt dat door Gouderak 'n maximum-senlhei<T van So K.M. zal worden voorgeschreven en geeft in overweging die maximum-snelheid ook voor Stolwykersluis j te bepalen. De heer Dogterom acht een regeling daar noodzakelijk en wil nog minder snelheid. De Voorzitter zet uiteen dat minder dan 20 K.M. gé<& snelheid is. De Raad besluit op max. 20 K.M. De Aanvulling der algemeene Politiever ordening komt ten slotte aan de orde. De Voorzitter wijst op de wenschelykheid de regeling uniform te doen zyn met de ge meente Gouda en de 10 omliggende ge meenten. De Raad kan zich hiermede vereenigen zoodat de regeling van standplaats voor autobussen, het toelaten van een bepaald aantal passagiers en het rookverbod in de autobussen thans evenals in andere gemeen ten zal zyn geregeld. SCHOONHOVEN. Woensdag en Donderdag heeft in onze gemeente een uitnemend geslaagd muziek feest plaats gehad, waar o.a. de volgende pry zen werden toegekend: Eerste dag: Harmonie „St. Cecilia", Boskoop, (vierde afd.) 228 punten, derde prys. Schoonhoven's Mannenkoor, Schoonhoven (eerste afd.), 311 punten, eerste prijs. In den marschwedstryd kregen een prijs: Harmonie „St. Cecilia" te Boskoop, 45 p., le prijs; Harmonie „Oefening Baart Kunst" tp Zeist, 48 punten, le prys. Tweede dag. Fanfare „Kunst na Arbeid" Langerak Nieuwpoort (derde afd.) 270 punten, 2e pr. Fanfare „T.O.A.G.E.N.O,", Schoonhoven (derde afd.) 245 punten 3e prys. Gemengde Zangvereeniging „Morgen rood" Ammerstol (derde afd.) 308 punten le prys. Gemengde Zangvereeniging „Volharding" Groot-Ammers (tweeed afd.) 336 punten, le prijs. Harmonie „Caecilia" Gouderak (tweede afd.) 252 punten 3e prys. Harmonie „Kunst na Arbeid" Moordrecht (afd. Uitmuntendheid) 273 punten 2e prys. Fanfare „Oefening Kweekt Kunst" Am merstol (afd. Uitmuntendheid) 289 punten 2e prijs. Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit''", Wad- dinxveen (afd. Uitmuntendheid) 296 punten 2e prys. Gemengde Zangvereeniging „A.D.V.E.N. D.O." Moordrecht (suepri^ure afd.) 319 p. le prys. Gemengde Zangvereoniging „Eensgezind heid" Stolwyk (superieure afd.) 314 punten le prijs. Mondharmonicavereeniging „Crescendo", Boskoop, 383 punten, 2e prys. Aan den marschwedstryd namen deel de Mondharmonicavereeniging „Crescendo", Boskoop, 2e prijs,-Fanfare „T.O.A.G.E.N.O." Schoonhoven le prys; Harmonie „Kunst na Arbeid" Moordrecht le prys. Als de Mondharmonicavereeniging, die over het geheele concours het grootst aantal punten behaalde, ontving „Siam" van Dor drecht een zilveren eerekruis. HAASTRECHT. Ter secretarieis aangifte gedaan van het vermissen van een regenjas door een wiel- ryöer uit Jutphaas, die Vrijdagmorgen deze gemeente passeerde. Een in nood gedoode koe van deft land bouwer J. Boere is voor de consumptie goed gekeurd en wordt onder politie-toezicht in het klein verkocht. Door den landbouwer F. M. Streng is aan gifte gedaan van het voorkomen van mond en klauwzeer onder zyn vye. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. De wedstrijd Y IG. Z. C. I vangt mor gen omstreeks 4 uur in Obelt aan. De promotie-wedatryd Reserve He klasse A. Z. en P. C. II—G. Z. C. II wordt te Utrecht gespeeld op Zondag, 16 Augustus a.s. ZONDAG, 9 AUGUSTUS. GOUDA. Remonstr. Kerk, 10% u. v.tn. Dr. R. Mie- dema te Amersfoort. St. Janskerk, 10 u. v.m. Dr. A. van Iterson, te Dordrecht. Onderwerp: Vertroost wor den en vertroosten". 6 u. n.m. Ds. H. N. Fruyt, pred. te Ever- dingen. (DRAADLOOZE DIENST.) De overeenstemming tussohen het N. V. V. en de S .D .A. P. Het Persbureau Vas Dias deelt mode, dat hot „Volk" van hedenavond het dezer dagen door dat bureau verspreid bericht bevestigt, omtrent de verkregen overeenstemming in zake de aan den dag getreden meenings- "verschillen tusschen het N. V. V. en de S. D. A. P. Tusschen de besturen dier beide organisaties is overeengekomen dat op 19, 20 en 21 Sept. inplaats van het N. V. V.- oongres een gemeenschappelijke congres zal worden belegd te 's-Gravenhage, waar de volgende inleidingen zullen worden gehou- den: le. De algemeene politieke situatie en de positie der arbeidersklasse, door J. W. Al bania. 2e. De stryd tegen het Militairisme door K. ter Laan. 3e. De stryd om de 48-urige werkweek, door S. de la Bella Jr. 4e. De medezeggingschap en de bedrijfs organisatie door G. H. A. Smit Jr. 5e. Het onderwys-vraagstuk door A. H. Gerhard. 6e. De algemeene economische situatie en de positie der arbeidersklasse door R. Sten huis. De eerste zitting van het congres, dat Zaterdagmiddag 1 uur aanvangt zal gewijd zjjn aan de huldiging van Troelstra. Des avonds zal een groote demonstratie, ter huldiging van Troelstra plaats vinden, ge volgd door een groote meeting, waar mevr. Suze Groeneweg en J. A. van Zutfen zullen spreken. Overeenkomst bereikt. EINDHOVEN, 8 Aug. Naar wy verne men is na een reeks van onderhandelingen en na tusschenkomst van den Rijksbemidde laar, den heer Fruytier, overeenstemming bereikt tusschen de Vaksteenfabrikanten, groep Eindhoven en de R. K. Steenfabriek arbeidersbond. De collectieve arbeidsover eenkomst gaat 1 April j.l. in en geldt tot het volgend jaar 1 April 1926. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Hoogste stand 767.2 te Zurich. Laagste stand 752.0 te Seydisfjord. Verwqchting: zwakke tot matige zuid westelijke tot zuid-oostelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. H. BREED VELD. Groote torteeringTAFELSERVIEZEN THEE- met ONTBIJTSERVIEZEN. Alle Gero-Alpacca en Gero-Zilver artikelen. FIJNE KRISTALWAREN WtT Scherp concureerende prijzen. "W HOOGSTRAAT 13 OOUDA In den Gouden Bril aai 7 10 Voor het vernieuwen en herstellen is het SOLIEDSTE ADRES, waar tevens voor vakkundige behandeling wordt ingestaan GROENENDAAL 81-83, tevens voor alles wat tot het Rijtuig en Wagenmakerswerk behoort. Aanbevelend, ai9a 9 Carrosseries Gouda Gebruikt gedurende 2 maanden de be roemde Oostersche Krachtpillen en U zult over Uw gewichtstoename ver wonderd staan. Deze pillen zijn zeer ver sterkend, geven U gezonden eetlust en doen Uw organisme groote verbetering onder gaan. Uitsluitend verkrijgbaar by de Firma ARTH. HUFKENS, Hoofd steeg 7, Rotter dam (Maison Sanitas) Tel. 4538. Prys per doosje van 100 Pillen 1.50. Per 6 doosjes 8.Franco toezending na ontvangst van postwissel plus 20 cent voor porto of onder rembours. 9190 100

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 2