Laatste Berichten. Beurs van Amsterdam. aangaande de luchtscheepvaart. Deze bepa lingen zyn onduldbaar, niet alleen voor Duitschland, maar voor de geheele beschaaf" de wereld. Na dr. Eckener sprak dr. Krohne vit naam van de ryksregeering. President Löbe verzekerde vervolgens, dat de Duitsche ar beidersklasse de grootbte- bewondering en sympathie voor het werk van graaf Zeppe lin heeft. JOEGO-SLAVIë. Noodweer in westelijk Servië. Een schade van millioenen. Vrijdagnacht heeft in het Westelijk deel van Servië een ernstig onweer, gepaard gaande met hagelslag en wolkbreuken, ge woed in de omgeving van Valjevo. De hagel vernielde den geheelen pruimenoogst. Eeni- ge huizen werden ernstig beschadigd. Alle vensterruiten in Valjevo zijn door den ha gel verbrijzeld. Ook de wijnoogst is vernield. De schade wordt op verscheidene millioe nen dinar geschat. Daar de streek' van Valjevo de rijkste pruimenstreek van Servië is, is de Joego slavische pruimenexport wel ernstig ge troffen. FRANKRIJK. Het socialistisch congres te Marseille. Zaterdag is het Internationaal Socialis tisch Congres te Marseille geopend. De par tijen van 24 tot de Tweede Internationale toegetreden landen nemen daaraan deel. Onder de gedelegeerden zijn o.a. Otto Bauer vroeger kanselier van Oostenrijk, Tom Shaw, Henderson en Buxton, vroegere mi nisters uit het kabinet-MacDonald, Schel- demann en Hermann Mueller, de gewezen pien en Wels (Duitschland), De Brouckère België), Karl Kautzky en de secretaris ge neraal der Tweede Internationale Friedrich Adler. Het congres zal zich bovenal bezig hou den met de bestudeering van drie proble men: 1. de houding van de Internationale t.o. v. de koloniale kwestie; 2. de ontwapening in verband met den Volkenbond; 3. de verhouding van de Internationale tot de Communistische Internatnonale. De zittingen van het congres zullen tot den 27sten Augustus duren. Het Executief Comité heeft besloten voor de a.s. periode het secretariaat, dat thans te Londen is gevestigd, naar Zwitserland over te brengen, voornamelijk om Fried rich Adler, die om persoonlijke redenen niet langer te.Londen blijven kan, zijn post van secretaris-generaal te doen behouden. Het voorstel daartoe deed Henderson in naam van de Labour Party en het werd met alge- meene stemmen aangenomen. BNGBLAND. Een vliegtuisfvermist. Een prinses als passagier. In Londen wordt een vliegtuig vermist, dat in particulier eigendom is. Vrijdag middag om 4 uur 20 verliet het Lympne met bestemming naar Parijs. De bestuur der, tevens eigenaar, is mr. Lesley Hamil ton. Hij heeft een passagier aan boord, n.l. de prinses Loewenstein-Wertheim, gebo ren Lady Anna Saville, die sedert jaren be kend is door haar enthousiasme voor de luchtvaart. iHet vliegtuig is echter door een Fransch vliegkamp gesignaleerd, zoodat het in elk geval zonder ongelukken over het Kanaal is gekomen, doch men weet niet, wat er verder mede is gebeurd. De passagier, prinses Löwenstein-Wert- heim, huwde in 1897 met prins Ludwig Karei von Lttwenstein-Wertheim. Deze sneuvelde twee jaar later in den Spaansch- Amerikaanschen oorlog, waarin hij aan Spaansche zijde streed. De prinses kocht in 1917 een vliegtuig en heeft daarmede vele iuchtreizen gemaakt. Lesley Hamilton is een bekend aviateur. die met de prinses als passagier, in de ra ce rondom Groot-Brittannie om de „King's Cup heeft deelgenomen. Een Spoorwegstaking in Engeland? De moeilijkheden in de binnenlandsche politiek in Engeland, schijnen nog vermeer derd te zullen worden door de kans op een algemeene spoorwegstaking. De directies der spoorwegmaatschappijen verklaren, dat zij hun bedrijf zonder loonsverlaging niet meer kunnen voortzetten. De vakvereeni- gingen daarentegen zijn van meening, dat een verlaging der loonen niet kan worden geaccepteerd. De kwestie zal weliswaar voor den Nationalen Loonraad worden ge bracht, doch deze heeft niet de%iacht, den partijen zijn beslissing op te dringen. Men ziet den strjjd met bezorgdheid tegemoet, daar de vakvereenigingen der spoorwegar beiders over een strijdfonds van 2.000.000 pd. st. beschikken. Een vermetele berooving. Een vermetele berooving van den mo torpostwagen heeft plaats gehad nabij Shrewsbury ten N.W. van Birmingham) op den openbaren weg. De wagen, die van Shrewsbury zakken met brieven en post pakketten naar de plaatsen in de nabijheid bracht, had de post afgegeven aan het kan toor te Cressage, alwaar de achterdeur van den wagen weer met het hangslot werd gesloten, voordat de wagen naar de enkele kilometers verder gelegen volgende plaats reed. Ongeveer halverwege moest de wagen langzaam een tamelijk steilen heuvel op rijden en men vermoedt, dat de dieven zich nabij die plek aan een kant van den weg verborgen hadden en toen de wagen den heuvel opreed ongemerkt tevoorschijn zijn gekomen en snel achterop den wagen de afsluiting verbroken en er een zeven of acht voorhanden liggende zakken uitge trokken hebben. De bestuurder van den wagen bemerkte van een en ander niets, vond echter by aankomst in de volgende plaats de deur van zyn wagen open en de zakken ver dwenen. BINNENLAND. De Koningin naar Schiedam. De burgemeester van Séhiedaro heeft berioht ontvangen, dat de Koningin cp 18 September a.s. de stad zal bezoe ken. Een extra-uitkeering aan Rijksambtenaren? De Haagsohe redacteur van ,,Het Volk" meldt, dat het departement van Financiën van de regeering opdracht aou hebben gegeven oni te becijferen wat een uitkeering aan alle ambtena ren van 14 dagen of een maand extra- salaris zou kosten. De redacteur her innert in. verbandt met dit bericht aan een communiqué vpn begin Juni waar in de Regeering als haar meening ten opzichte van een noodmaatregel voor de ambtenaren kenbaar maakte, dat zij voor de verkiezingen daarioe niet wil de overgaan, doch in September de onderhandelingen met de Centr. Com missie voor Georganiseerd) Overleg zou hervatten. Voorkeur voor Nederlandse!» fabrikaat. De Rijkscommissie werkverruiming heeft aan den minister van Binnen! Zaken en Landbouw medegedeeld, dat zij herhaaldelijk heeft kunnen vaststel len, dat aan het ministerieel rond schrijven betreffende het voorkeur ge ven aan Nederlandsch fabrikaat gevolg wordt gegeven. Toch is het der commissie gebleken, dat er nog gemeentebesturen zijn, die, hoewel zij in het algemeen bij het opdracht geven van belangrijke bestel lingen nauwgezet rekening houden met de belangen der Nederlandsohe nijver heid, over het hooid schijnen te zien, dat zij ook de werkgelegenheid! hier te lande kunnen bevorderen door ^e noodigfl steenkolen (sppciaail anthra- ciet) en gietcokes van Nederlandsohe mijnen te betrekken De commissie heeft in enkele geval len de ervaring opgedaan, dat in de leveringsvoorwaarden, waarnaar de le vering van kolen en anthraciet werd aanbesteed, speciale) producten van buitenlandsche oorsprong werden ver langd,, niet omdat speciaal de voor keur daaraan .werd gegeven, maar om dat dieze leveringsvoorwaarden dateer den uit een, tijd, dat minder dan thans met de belangen deir Nederlaiidscho nijverheid werd rekening gehouden en dat verzuimd was de betreffende be paling in de leveringsvoorwaarden in verband met de gewijzigde omstandig heden te veranderen. Aangezien het 'uit een oogpunt van werkverruiming ook van belang Is, dal zooveel mogelijk steenkolen en cokes van„Ned«Tlandsöhe mijnent wordi betrok-' ken, heeft de imniaer van Binnenl Zaken en Landbouw de gemeentebe sturen uitgenoodigd, wel te willen be vorderen. dat hiermede bij het doen van bestellingen rekening worde ge- houdien, opdat, zoo tegen een en on der bezwaren mochten bestaan, niet tot bestelling van buitenlandsche pro ducten worde overgegaan, alvorens de rijkscommissie werkverruiming is ge hoord. H. van Kol. t Het oud-lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal, de heer Henri van Kol, is te Aeywaille nabij Luik in België overleden. Men weet dat de heer Van Kol on langs bij een botsing niet een auto een rib heeft gekneusd. Na een kor ziek, bed is hij Zaterdag aan de gevolgen overleden. Vermoedelijk zal het stoffelijk over schot worden gecremeerd op Wesier- veld. Henri Hubert van Kol werd in 1852 geboren te Eindhoven hij volgde eenige school cursussen en studeerde to Delft aan de Polytechnische school In 1876 verlrok hij als jong ingenieur naar Ned.-Indië. waar hij twee groote werken voltooide de kanalisatie van de Sampejan in Be&oeki, en de irri gatie van West-Brebes in het Tegal- sche. In de uren doe hem van den »n- genieursarbeid overbleven, bestudeer de de heer Van Kol, reeds in 1871 lid der Internationale geworden, de sociale quaestie en schreef verscheide ne populaire werkjes, waarvan enkele een herdruk beleefden, andere geheel of gedeeltelijk in vreemde talen wer den overgenomen. In 1895 werd de heer Van Kol af gekeurd voor den Indisehen dienst en ontving hij zijn pensioen als ingenieur le klasse bij den Waterstaat, in 1897 werd hij Tweede Kamerlid. Hij ha 1 zitting voor het kiesdistrict Enschedé, dat in 1901 en 1905 zijn mandaat ver nieuwde. Vooral de koloniale politiek vormde een voornaam deel van zijn twaalfja rigen arbeid in het Ned. parlement. Niet herkozen in 1909. maakte hij zijn vrijen tijd te nutte door het be zoeken van vreemde koloniën in ver schillende streken van den aarbol. Ne- derlandsch-Indië werd bij die vergelij kende studie niet vergeten en (behal ve een tocht naar de Gajoe landen) heeft hij o.a. Sumatra en Bali in ver schillende richtingen doorkruist. Alle Mohalmedaansche lafidien) der Noord kust van Afrika kregen een beurt en toen de Provinciale Staten van Fries land hem in 1913 kozen tot lid' der Eerste Kamer, moeet hij een studie reis van 10 maanden door China, Ko rea en Japan afbreken. Hij bleef lid van de Eerste Kamer tot 1924. Over zijn reizen zijn verschillende boeken verschenen. RADIO-NIEUWS. Concerten van heden. 8.15 Hilversum. Concert uit het Kur- baus te Schevehingen. Wagnerpro- gramma. 8.20 Londen en Daventry 5LT Bir mingham 479 M. 5WA Cardiff 353 M Concerten. 2ZY Manchester 378 M. Ka mermuziek 5NO Newcastle 403 M. Oude liederen. 2BD Aberdeen 495 Schotsche muziek. 5Sb Glasgow 422 M Muziek op werken' van Scott. 8.35 BBM Bournemouth 386 M. Con cert. De Bildt. Weerbericht. Brussel 265 M. Fragmenten van „Deux corps vivaient en paix" óperette. 8.50 Berlijn. Concert. Hamburg ,.Ge- fahr", dram») van Richard Hughes, en „Der Eindringling" dTama van Mae terlinck. Munster „Der kleine Her- aog" operette ih drie bedrijven. 9.05 Raido-Paris. Concert. Cechosla- vakijsche muziek. 9.20 Londen en Daventry. Concert. Birmingham. Music and Humour. Aber deen. Operamuziek Glasgow. Humour and a play. P.T.T. Parijs, Ecole Sup 458 M. Concert. Miinchen. Concert, blaasinstrumenten. Newcastle, toonee- len uit Shakespeare. 10.20 Londen en Daventry Tijdsein van Greenwich. Weer- en nieuw she richten. 10.35 Londen en Daventry. Bransby Williams in Puchens-eharacters. Bir mingham, piano- eni vioolconcert. New castle, Enoch Arden, muziek van Ri chard Strauss. 10.50 Hamburg. Dansmuziek GEMENGDE BERICHTEN. De Stormramp- Een ruïne van Borculo. Omtrent het voornemen van den burge meester van Borculo, jhr. de Muralt, een der ruïnes te Borculo te laten bestaan als herinnering aan de stormramp van 10 Aug. 1925, vernemen wy nader, dat hy daarvoor heeft gedacht a&n het zoo goed als geheel verwoeste gebouw van de Hervormde Kerk. Vervanging door nieuwe troepen. /Het detachement genietroepen, sterk 375 man officieren en minderen, is uit Borculo vertrokken. Een deelwordt vervangen door miliciens van de nieuwe lichting en een klein deel blijft. Vandaag komen de nieuwe manschappen het werk verder voortzetten. Het nieuwe detachement, dat bestaan zal uit 100 manschappen, zal staan onder comman do van den le luitenant Zaterdag kwamen de vertrekkende offi cieren in het gemeentehuis bijeen. De burgemeester hield een toespraak en dankte allen voor hetgeen zy voor de be woners deden. Binnenkort zullen, zoo zeide de burgemeester, herinneringsmedailles worden uitgereikt. Des avonds heeft de burgemeester de verschillende taxatiecommissiën beëedigd. In de burgemeesterskamer hadden zich de verschillende leden van die commissiën ver zameld. (Een twintigtal.) De burgemeester hield een toespraak en wees op het moeilijke werk, dat de leden wachtte. In het by zonder zegde hij- dank aan de leden van buiten de gemeente, o.a. de heeren mr. Maas Geesteranus, substituut griffier van de rechtbank te Amsterdam en den heer ir. Bosch ridder van Rosenthal uit Lochem. De heer Maas Geesteranus is de algemee ne voorzitter van alle commissies. Vooral dezen werd door den burgemeester dank ge zegd. Deze vreemdeling is geen vreemde meer in Borculo en de burgery ^beschouwt hem door zyn optreden reeds als een van de hunnen. De drama's te Oosterhout. Omtrent de vechtpartij te Oosterhout waarbij zooals wij reeds meldden, de 63-jarige J. van Mook werd doodgesto ken, deelt het „Dagbl. van N.-Bra bant" nog mede, dal tussohen beide families een gespannen verhoudliog be stond, welke verscherpt went door het feit, dat het den een financieel met de kennis beter was gegaan dan den ander. De kermisvierders hadden zich m den loop van den avond in twee groe pen gesplitst. Omstreeks elf uur ont moette de een© groep de andere in een café. Dit werd het sein voor het gevecht, dat in de Antoniusstraot plaats vond en waarbij J. van M. als slacht offer viel. De verslagene werd met een mes zeer diep in de keel gestoken en over leed op straat. Hij stond niet ongun stig bekend, hetgeen ook van den ver dachte V. orgeldraaier van beroep kan worden getuigd'. Behalve J van M., werden nog twee andere mannen gestoken. Een hunner de verir oelelijke moordenaar be kwam een diepe snede over de hand en een ander een vrij diepe snede over het hoofd. In het geheel werden dhs drie man nen het slachtoffer der woeste vecht partij- Zaterdag werd de vermoedelijke da- <ïer naar het Huis van Bewaring te Breda overgébradht om door dien rech- ter-Commissaris verhoord te worden. Het gebeuren heeft in het vredelie vende, ordelijke Oosterliout verslagen - neid gewekt, vooral nu zich twee dra- ma's in zoo korte spanne tijds aldaar hebben afgespeeld. Insluiping in een kerk. Te Rijsbergen is Donderdagavond te 8 uur ongeveer, toen de kerk nog\ openstond, een drietal individuen m-l geslopen in de R.-K. kerk, waar zij enkele offerblokken opereerden en van hun inhoud ontdoken. Ongemerkt had den zij het kerkgebouw ook weer ver laten. Toen even daarna de koster m de kerk kwam, ontdekte hij wat met de offerbussen was geschied en gaf daar van onmiddellijk kennis aan de poli tie, die onverwijld op onderzoek uit trok. Hierbij kwam men te weten, dat een drietal vreemdelingen, na de kerk be zocht te hebben, met eert met fruit be laden handwagen het dorp waren u.t- gereden in de richting van Eteem. Het trio werd spoedig door d© po litie aangehouden. Tragisch ongeluk by Zand voort. Zondagmiddag is döor dein trein van half twee een 7-jarig knaapje overre den nabij den overweg van het spoor aan den Kost verloren Straatweg in Zand voort. De a fsl uithoornen waren neergelaten. Personen die voor die hoo rnen stonden te wachten, hébben nietB van den knaap gezien. Vermoed wordt dat hij onder de prikkeldraadversper ring van de spoorbaan is doorgel oopen en nog de rails heeft willen overste ken. Het kind werd geheel verplet terd. Een Finsche Bark gezonken. De Kapitein door een vallende ra gedood. Van Vrijdag op Zaterdagnacht heeft op de Noordzee, 200 mijl van Idroui- den, een ernstige aanvaring plaats ge had tussohen den stoomtreiler „Chris tina Catharina Ym. l&j' van de Vis- scherij Mij. Anetai en de Finsche drie- mastbark „Tjerftnad", uit Marieham- mien waardoor de laatste aan stuur boord midscheeps werd geraakt en binjftn 10 minuten zonk. De bemanning had1 zich in de sloep begeven en wilde zich van het zinken de sdiip verwijderen, waf evenwel niet mogelijk was door de zuiging, waar door ten slotte de boot omsloeg en allen te water geraakten. De Ym. 13 had inmiddels een boot uitgezet en wist de 12 schipbreukelingen op te pikken, benevens het lijk van den ka pitein, die door een vallende ra was getroffen en gedoodJ. Na aankomst te Wmuiden werden de Finsche zeelieden in het Koning Wil lemshuis ondergebracht, terwijl het 1' ik van den gezagvoerder naar de Alge meen© Begraafplaats werd overgebracht De „Tjer'mai" was in ballast op reis van Londen naar Mariehammen, waar het schip thuis hoorde. Het conflict aan de kabelfabriek geëindigd. Het conflict aan de kabelfabriek te Delft is geëindigd', nadat de directie zich bereid1 heeft verklaard, de loo nen met 5 te verhoog en, zoodat het uurloon van 61 op 64 ct. aal worden gebracht. Verder werd toegezegd, do»' de 48- urige werkweek1 zal blijven gehand haafd en dat voorts de losse werk'ie- d'en, die langer dan één jaar in dj enst der onderneming zijn, een vaste aan stelling zullen krijgen. De eisch van arbeiderszijde gesteld, om over te gaan tot de invoering va" een collectief contract, kon door de directie niet worden ingewilligd. Wel werd1 echter door deze1 verklaard, dat in de nieuwe loon- en werktijdrege ling geen wijziging zal worden ge bracht, dan na onderling overleg met de organisaties. Een zonderling; ongeval. Dezer dagen gebeurde het te Over- veen, dat een aanrijding plaats had tussohen twee met paarden bespannen wagens. De gevolgen waren wat de paarden en voertuigen betreft, niet ernstig. Een der begeleiders, die van den bok getuimeld was. bleef liggen, niet vt staat om op te staan. De consternatie was groot, vooral toen de man opmerkte zijn been ge broken te hebben Ontdaan stond men toe te kijken. 'Het medelijden veran derde echter in grooten schrik toen de man poogde oip te staan en, toen dat niet lukte, recht op ging zitten en aan zijn gebroken been begon te draaien. Een allerakeligst geluid werd ge hoord.... kraken, piepenIn één woord een afgrijselijk geluid, wattr- 'van zelfs de paarden onrustig werden. Toen kwamen de omstanders den man te hulp. Het kon niet anders, hij moest ook wel op zijn hoofd gevallen zijn om zooiets te kunnen doen. Men wilde hem aangrijpen en den armen man beletten zichzelf nog meer te ver minken. Juist toen men hem aangreep ge beurde het ontzettende, met een ruk scheurde de man een half been los Stijf van schrik stond men daar. met gioote wijd geopende oogen het halve been aanstarende. het was van hout een kunstbeen. RAWO-TELEORAFTSCH WEERBERICHT Hoogste barometerstand 767.5 Haparanda. Laagste 750.6 Havre. Verwachting: Zwakke tot matige Oostel. tot Zuidenwind, betrokken tot zwaar be wolkt, regenbuien, zelfde temperatuur. STADSNIEUWS. GOUDA, 24 Augustus. Comité „Stormramp 1925." De stand der ontvangen by dragen wu op Zaterdagmorgen 3108.29 S. S. v. D. 2.50 F T-- 2.50 M. A. J. K- 26.- Opbrengst Collecte Landstorm dag Reeuwyk - 95.62H Opbrengst van de ïystcollecte - .674,50 Opbrengst straatcollecte - 469.46H Stand op Zaterdagavond 4372.68 Benoeming. Mej. A. C. W. Hey is benoemd tot onder- wyzeres aan de 2e openbare lagere school te Nieuwerkerk a. d. IJssel. Benoeming. Onze oud-stadgenoot Ir. P. Witkamp, voorheen werkzaam als bedrijfsdirecteur der N.V. Tegalsche Machinefabriek „Braat" te Tegal, is 1 Augustus 1925 overgegaan in dienst der N.V. Vereenigde Klattensche Cultuur-My. c.s. als technisch adviseur. Verg. E .H. B. O. afd. Gouda. De afdeeling Gouda van de Vereenirinr F .11. B. O. houdt Woensdag%26 Augustus a.s. haar drie-maandeiyksche vergadering in het Gebouw 'Daniël, des avonds te 8 uur. De agendg vermeldt o.a.: Notulen, Ver slag Penningmeester, Verkiezing Bestuurs lid (Vac. F. de Jong), Mededeelingen. Liefdadigheidsuitvoering „Thalia". De Tooneelvereeniging „Thalia" gaf Za terdagavond in de zaal „Concordia" aan de Westhaven een liefdadigheidsavond ten bate van de slachtoffers van de stormramp in Borculo. De verschillende voordrachten, zangnum mers, declamaties en pierrotliedjes die ten beste gegeven werden, mochten veel bjjval verwerven van het goed opgekomen publiek, evenzoo de uitnemende jasz-band van den heer Verstoep en de hem vergezellende jon gelui. De voorzitter bracht aan 't eind van den avond dank aan allen die hun medewerking verleenden, en deelde mede dat 5Q.— kan worden afgedragen aan het Steuncomité. Na afloop was er bal, dat velen nog lang bijeen hield. 1 Landdag van den Byz. Vryw. Landstorm. De Landdag van den Byzonder Vrijwilli- gen Landstorm voor het Landstorm-verband Gouda had Zaterdag te Reeuwyk plaats. Op het terrein van den heer van Os nabjj den Reeuwykschen brug had op den vast- gestelden tyd de opening van den landdag door den Voorzitter van de Gewestelijke Landstormcommissie plaats. De Voorzitter, de heer H. N. Valckenier de Greeve, zeide er zich in te verheugen, dat op dit vroege uur reeds zooveel deelnemers en autoriteiten aanwezig waren en was dankbaar gestemd over 't feit dat dezen 4en landdag van dit gewest feesteiyk gehouden kan worden op dit ruime terrein in tegen stelling van vorige landdagen, welken op beperkten grond moesten plaats hebben. Spr. verheugde zich tevens over de groote deelname en heette alle aanwezigen harte lijk welkom. f Na het spelen van het Wilhelmus door het muziekkorps van de Plateelbakkery Zuid- Hollarvd, verklaarde de Voorzitter dezen landdag voor geopend. Door het muziekkorps voorafgegaan, gin gen de officieele personen in optocht naar het Clubgebouw der Roei- en Zeilvereeni- ging „Gouda". Op het terrein van den heer van Os werd een aanvang gemaakt met de schietwed strijden. De uitslag dier wedstrijden is: Klasse A: 1. A. Pos, Boskoop, 99 punten; 2. A. Bos, Bleiswyk, 98 p.; 3. G. Bulger, Ouderkerk a.d. IJ., 98 p.; 4. J. v. d. Beft, j Waddinxveen, 98 p.; 5. D. P. Kaptein, Nieu- werkerk a.d. ÏJ., 98 p.; 6. J. Dyonicius, Ou dewater, 98 p.; 8. A. Wageld, Waddinxveen, 98 p.; A. v. d.Berg, Gouda, 97 p.; 10. J. Stol- wyk, Gouda, 97 p.; 11. A. Bloot, Moordrecht, 97 p.; 12. A. v. d. Linde, Moercapelle, 97 p.; 13. A. Soet, Capelle a.d. IJssel, 97 p.; 14. P. 'den Hertog, Gouda, 97 p. en 15. T. Verbree, Waddinxveen, 97p. Klasse B:^. W. Klein, Gouda, 99 p.; 2. W. Kaptyn, Nieuwerkerk ód. IJ., 99 p.; 8. J. den Hertog, Gouda, 98 p.; 4. A. G. Steen- winkel, Gouda, 98 p.; 6. A. Groenendijk, Nieuwerkerk a.d. IJ., 96 p.; 6. L. A. Rijn hout, Gouda, 96 p.; 7. E. v. Erk, Gouderak, 95 p.; 8. T. L. de Korte, Waddinxveen, 95 p.; 9.E. Radix, Gouda, 95 p.; 10. P. Kaptein, Nieuwerkerk a.d. IJ., 95 p.; U- J- Hoogen- doorn, Waarder, 95 p.; 12. G. van Veen, Boskoop, 95 p.; 18. P. Goudriaan, OuderkeA ad. IJ., 94 p.; 14. J. C. Sprang, Gouda, 94 p.; 15. M. Both, Gouda, 94 p.; 16. A. Ver bloot, Haastrecht, 94 p.; 18. D. Havenaar, Benthuizen, 94 p.; 19. H. v. d. Horst, Gouda, 94 p. en 20. Th. Lexmond, Schoonhoven, 93 p. Klasse C: 1, C. de Mik, Stolwyk, 98 p.; 2. J. C. Koot, Moordrecht, 97 p.; 3. Joh. v. Dam, Reeuwyk, 92 p.; 4. G. Veerman, Gou da, 92 p.; 5. M.de Harm, Bergambacht, 92 p.; 6, G. L. Hagoort, Waarder, 90 p.; J- Tk Steenkamer, Haastrecht, 90 p.; 8. J. Gouda, 90 p.; 9. C. Kikstra, LekkerkeA, 90 p.; 10. B. Schilt, Reeuwyk, 89 p.; 11. J. Stra- 'ver, Haastrecht, 89 p.; W. de Vries, Stol wyk, 89 p.; 13. J. Koene, Vllst, 87 p.; Houweburg, Vlist, 87 p.; 15.A. de Lely, Stol- wykJ17 p. Klasse D: 1. G. Broere, Hekendorp, 91 pJ 2. Oostrom, Boskoop, 97 p.; 3. C. de Gier, Waarder, 96 p.; 4. W. C. Hoogendflk, Lange nd geweide, 95 p.; 6. C. de Jong, Berk®- woude, 95 p.; 6. J. J. den Hollander, Goud», 94 p.; 7. H. W. Herfst, Gouda, 94 p.; 8. H. W. Verburg, Oudewater, 94 p.; 9. v. I*®" wen, Reeuwjjk, 94 p.; 10. D. Kriekland, Ofr dewater, 96 p.; 11. Faay, Gouda, 98 P-f den Hertog, Moercapelle, 93 p.; 13. W. Bin- nendyk,Gouda, 93 p.; 14. C. H. M. Dercksen, Gouda, 93 p. en 15. J. Vulpen, Boskoop, 93 p. Bekerklasse: 1. B. v. Wingerden, Blcis- wijk, 100 p.; 2. B. Luitjes, Moercapelle, 98 p.; 3. A. G. Mohr, Ouderkerk a.d. IJ., 98 p.; 4. C. Kroon, Waddinxveen, 97 p.; 6. A. v. d. Pel, 91 P-; 6- J- Verkade, Waddinxveen, 96 p.- '7. A. de Jong, Waddinxveen, 96 p.; 8. W. Huisman, 94 p.; 9. N. Bontebal, Wad dinxveen, 92 p. en 10. N. v. Nielen, Wad dinxveen, 87 p. In plaats van 11.45 kwamen de water vliegtuigen 1.10 in zicht. In verband met de weersgesteldheid had men de kust gevolgd tot den Hoek van Holland en was niet ge heel over land gevlogen. Na over den plas gecirkeld te hebben, gingen onder applaus de vliegtuigen tegen den wind op te water. De bemanning werd in het Clubgebouw der Roei- en Zeilvereeniging „Gouda" door den Voorzitter, den heer Valckenier de Greeve, hartelyk verwelkomd. De officieele personen begaven zich ver volgens naar het gemeentehuis, waar de waarnemend burgemeester, wethouder Kap- teijn, de aanwezigen welkom heette en ver klaarde, dat het hun een groot genoegen was, dat juist Reéuwyk was uitgekozen voor den landdag, een gemeente voor alle pro gramma-nummers buitengewoon geschikt. Spr. hoopte, dait de landdag uitstekend mocht slagen en dat van Reeuwyk een goe den indruk by de deelnemers mag bybiyven. De heer Valckenier de Greeve betuigde zyn leedwezen, dat de burgemeester niet aanwezig kon zjjn en uitte zyn dank aan wethouder Kapteyn voor de waarneming in deze van den taak van den burgemeester. Spr. is dankbaar voor deze hartelyke recep.- tie en voor den financieelen steun van Reeu- wjjk.Spr. sprak zyn beste wenschen uit voor het hi vervulling komen van datgene wat de Reeuwykers zoo gaarne zouden zien ge beuren, n.1. dat het water weiland zal zyn geworden. Spr. eindigde met Reeuwyk groei en bloei toe te wenschen. Nadat de eerwyn was aangeboden, werd de lunch gebruikt in hotel „Zomerzorg". Duizenden toeschouwers hadden zich ge schaard om den plas, teneinde de clou van dezen dag in oogenschouw te kunnen ne- men, n.l. de demonstraties der watervlieg tuigen. Nadat de demonstraties hadden plaats gehad werd den vliegers een souve nir van Gouda door den heer Valckenier de Greeve aangeboden; ieder der vliegers ont ving een zilveren pypenstandaard met pypjes. Onder hoerageroep en gejuich gingen de watervliegtuigen den terugreis ondernemen. De uitslag van den motorhindernisbaan was: 1. Ryks; 2. Verbrüggen; 8. Steens; 4. Tegelaar; 5. Fluks; 6. van Geest; 7. Hege- ner; 8. de Boo; 9. Wennik; 10. Reder; II. Zuur; 12. v. Mil. Er waren 20 deelnemers. Een waterpolowedstryd, georganiseerd door de G.Z.C., werd ten aanschouwe van een talryk publiek gespeeld. Uit dankbaar heid voor de medewerking tot het welslaggj van den landdag, werd het bestuur der G. Z.C. een zilveren beker met inscriptie aan geboden. Met de waterslee werden aardige demonstraties gegeven, zeer ten genoege van het publiek. Na afloop der wedstryden werden in een tent op het terrein naby de Roei- en Zeil vereeniging „Gouda" de pryzen uitgereikt dotrden Voorzitter der Gewestelyke Land stormcommissie, voorafgegaan door een kort woord van den heer L. F. Duymaer van Twist. Spr. wees er op, dat Gouda wel een klein verband is, maar niet het minste. Spr. betuigde zyn dank aan de Gewestelyke Landstormcommissie, in 't byzonder aan de heeren Valckenier de Greeve, van Mechelen, d'Aumerie, Reeuwyksche (gemeentebestuur, vliegeniers, het muziekkorps en het bestuur der Roei- en Zeilvereeniging „Gouda". Spr. vestigde er de aandacht op dat dit gewest, onderdeel van een groot verband van 20.000 man, rustig voort gaat met het werk, want het land heeft behoefte aan rust voor den opbloei van handel, nyverheid en arbeid. Als het moét, besloot spr., is ons de vies: paraat! Na een woord van dank voor )iet welsla gen van dezen dag, reikte de heer Valcke nier de Greeve de pryzen uit. Aan het muziekkorps der Plateelbakkery Zuid-Holland", dat zich den geheelen dag goed van haar taak kweet, werd een zilveren lauwertak aangeboden. Wedvlucht van Duiven. De Po8tduivenevereeniging „De Blauiwe Doffer" hield Zondag een onderlinge con cours van uit Compiègne, afst. 818 KjM. De duiven bereikten hare hokken als volgt:., 1, 2, 4, 5, 6, 18, G. L. Hammer Jr.; 3, 7, 8, 9, 12, 13, P. M. Baks; 10, 16, 15, 17, D. C. Brem; 11, 14, A. P. de Jong. Volks- en School bad. In de afgelóopen week werden in het Volksbad verbruikt 143 kuip- en 118 sproei- baden. Temperatuur van het water. De temperatuur van het water in de Sted. Zweminrichting was hedenmiddag 2 uur 67, de lucht was 67. Agenda De apotheek van de firma Dee, West haven, is deze week tot en met Vrydag 28 Augustus, benevens den daarop volgenden nacht, geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. AMMBRSTOL. Voor het examen hoofdakte is te s-Gra- venhage geslaagd de heer W. L. Maas, al hier. De gewone dienstplichtigen van de lich ting 1910 der Landmacht, uit deze gemeen te, zullen buiten onvoorziene omstandighe den op 1 October a.s. overgaan naar de aanvullingsreserve. Daar de verstrekte Ryksgoederen vermoedelyk fn December d.a.v. moeten worden ingeleverd, worden belanghebbenden in hun eigen belang aan bevolen er intyds voor te zorgen, dat de goederen by inlevering geheel in orde zyn. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben vergunning verleend aan den koopman W. Looren de Jong tot het bouwen van een woonhuis aan den Hoogendyk, alhier. (Door het bestuur van de feestcommissie alhier, is het buffet in de ververschings- tent, gedurende het oranjefeest alhier, na gehouden inschryving gegund aan den heer M. de Vink, in deze gemeente. BODEGRAVEN. By de examens der vereeniging „Het Ne derlandsohe Handelsinstituut" te Rotter dam slaagde .voor Engelsche handelscorre spondentie de heer J. Punselie, alhier. BOBKOOP. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Fransch L. O. de heer C. Koelmans, alhier. QèTMdM A. B. I—BI. B. en W. bieden den raad de gemeente rekening, dienst 1924, ter voorloopige vasfcr stelling aan in gewone ontvangsten op 208,869 en in gewone uitgaven op 206,728. De ontvangsten op den kapitaal- dienst bedroegen 1920 en de uitgaven 1925. Het totale batig saldo beloopt 2132 MOORDRECHT. Zaterdagmiddag is met het zwemmen in den IJssel de 12-jarige zoon van den arbei der D. Bloot verdronken. Hoewel spoedig met het dreggen was begonnen, is men er eerst Zondagmiddag in geslaagd het lyk van den jongen op te visschen, juist op de- zlefde plaats waar-hy in de diepte was ver dwenen. WOERDEN. De opbrengst der gister alhier gehouden schaalcollecte voorde geteisterde streken r is 2805.87%. SCHOONHOVEN. By het. zwemmen in de Lek verdronken. Gisteravond omstreeks acht uur is de 18- jarige Mooyboer uit Maastricht die hier in betrekking was, by het zwemmen in de Lek tusschen de kribben verdronken. De tandarts van Dam, die hem vergezelde had, toen hy den zwemmer zag zinken, om hulp geroepen doch toen deze gearriveerd was, en Mooyboer met een dreg was opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken te zyn; SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Uitslagen van Zondag 23 Augustus 1925. Seriewedstryden „Olympia". Henaes-D.V.S—D.O.S. 2—3 Olyimpda—Conwrd/ia 52 Jubileumwedstrijden G, V. B. Afd. 11: Halve Beslissing. Haastrecht 1—Moordrecht I 1—2 Seriewedstryden „Be Quick", Waddinxveen. Gouda V—Bod«graiven 111 1—2 na l/4 uur verlenging. Gouda IIIAipthia I 21 na yv uur verlenging. le afdeeling Gouda III le prijs, Alphia I 2e prijs 2e afdeeling Bo degraven III le prijs, Gouda V 2e pr. Nederia&gwedstrjjden „Sparta", Haastrecht. Sparta II—Gouda IV 3—2 Vriendschappely k Haarlem Haarlem)— Zwaluwen 0—7 Alphen a.d. Rijn Alphen I— Gouda I 8—0 Boskoop Vriendschap I— Waddinxveen I 32 Oudewater Oudewater I— Bodegraven-camb. 0—5 Gouda G.S.V.-oonjib— Gouderak 3—3 Seriewedstryden „Olympia." Hermes D. V. S.(D. O. S. 23. Als scheidsrechter Vastenburg om even half twee beginnen fluit, blijkt het dat D.O.S. 4 en Hermes-D.V.S. 3 invallers hebben. Hermes is het eerst aanvallend en de middenhalf lost een schot dat net de lat scheert. D.O.S. gaat dan tot den aanval over en na een kwartier spe- lens neemt zij. door een hard schot van den linksbinnen de leiding, 0-1. D.O.S. valt weer aan en tot twee maal toe stopt de Hermes-keeper een kei hard schot op schitterende wijze. Her mies doet dan een paar goede aanval len, maar ook hier is de keeper in goeie conditie. Weldra is het rusten. Na de rust is Hermes-D.V.S. gerui- men tijd in de meerderheid dodi tot doelpunten brengt zij het niet. D.O.S. scoort dan door een missen van een der Hermes-backö, 0—2. "ermee valt nu ffenatiek aan en de rechtsbinnen lost een mooi schot, dat de keeper stopt. Een corner op D.O.S. doel le vert niets op. eindelijk verkleint de Herïnes-links'bjnnemf nol mooi samen spel den achterstand, 2—1. Hermes is niet van de D.O.S. helft af en uit een voorzet van links doelpunt de midden^ half, 2—2. Uit een doorbraak maakt de D.O.S.-linksbinnen er 2—8 van. Na nog ©enige Hermep-aanval len kondigt scheidsrechter Vastenburg einde aan. OlympiaConcordia 5—2; Onder leiding van scheidsrechter v. d. Schalk stellen beide elftallen zich op. Bij Olympia ontbreken o.a. van Eijk, Vrancken, Ch. Spaas, en staat de nieuwe keeper 9plekman onder de lat. De Gouwenaars zijl» vanaf den afrap In den aanval en na een kwartier drijft Henny Krom no. 1 er in, als de l.-oacn. mis., l—L/iympia vait weer aan, Ruiters zet voor, eenig been en weer getrap volgt en Maarsohalker- weetrd vergroot roet een houdbaar schot de voorsprong, 2—0. Oskam val. dan de C.-niidvoor in den rug aan- De vrije trap scniet Thomee keihard te gen de paai. Een corner op het Oiyra- pia-doel wordt weggewerkt. Thomee hreekt dan door, en schiet keihard in, doch Spiekman redt schitterend. Uit een scrimage voor het C.-doel, ontstaat no. 3, 3—0. Spoedig is het rusten. Naiuwelijks is het tweede gedeelte begonnen of Heomy Krom scoort uit eqn goed aangegeven bal v*n Maar: schalkerweerd no. 4, 4—0. Het doel der 'bezoekers ondergaat daif een be legering, en in deze periode scoort Henny Krom 5—0. Dit schijnt Concor dia te bar te worden, en nu gaan zij op het Olympia-doel af,-waar de rechts binnen Spiekman het nakijken geeft.' 5—1. Thomee schiet dan tegen de paal. Weer is het de rechtsbinnen die met een houdbaar schot doelpunt, 5—2. Na nog eenige 01.-aanvallen is het einde'. Concordia speelde ipet 10 man waar van slechts drie van; l»et eerst© elftal. Het programma voor Zondag is dus Ilenmes-D.V.S.—Concordia en Olympia D.O.S. De Liefdadigheidswedstrüd BelgiëNederland. Het Belgisch team. Het Belgische elftal, dat op 6 Sept. a.s. te Antwerpen tegen een Nederl. Zwaluwenploeg een Wedstrijd zal spe len, waarvan de opbrengst voor lief dadige doeleinden wprdt bestemd is als volgt samengesteld Doel: Debie; achter: Swart.enbroecks en De Mol miiddeh Augustus, .Fié- rens en P. Braine voor R. Braine, Adams, Gillis. Thijs en Heuet. Reser ves zijn Caudron, pe Groof, Cla,eè en Grimmonprez. ZWEMMEN. Onderlinge Zwemwedstrijden Goudsche Zwemelub. De G.Z.C. hield gisteren haar jaar- l'jksdhe wedstrijden in de zweminrich ting alhier. De belangstelling was be- grijpelijker wijs niet zoo groot ais bij Nationale ontmoetingen, wanneer er levens polowelstrijden op het pro gram staan. Toch het een gezel lige middag met als slot eep geoostu- meerd ballet, waarbij wij ons koste lijk hebben vermaak'', met de verschil lende typen, die tenslotte allen hun heil zochten in het batte element om een partijtje te ballen en waarbij <jfe scheidsrechter om1 een verkeerd geno men beslissing door de medespel enden er ook aan moest gelooven den doop te ondergaan De nummers touwtrek ken en hinde.-niszwenimen vielen even eens zeer in den snwak. Na afloop danktq Mr. S. H. Smft bij gjwezigbeid vhn den voorzitter de deelnemers voor hun prestaties, waarna de prijswin- sters en winnaars hun keuze konden doen uit een keurige collectie prijzen. De '-eer J. C. den Boer wekte voor al de deelnemers, die nog geen lid zijn vftn de G.Z.C.op omi zich voor liet volgend seizoen ten minste bij het Ivestuur aan te meldien. De uitslagen der verschillende num mers luiden Handicap voor leden der G.Z.C. be neden 18 jaar. 50 M. vrije slag of rugzwemmen. Al leen voor hen die aan één of meer der ma and wedstrijden hebben deelge- nomiqp. Grooten ziker©» wisselbeker, aangeboden door eeï) G.Z.C.-veteraan. 50 M. vrije slag voor duroesleden on het clubkampioenschap: 1. Mej; A. Dijkman 45,4 sec., 2. Mej. J. Horfle- mton 48,8 sec., 3. Mej. M. Roelofs 50.6 sec. 50 M. vrije slag voor heeren-leden 1. W. C. Bokhoven 33 seo., 2. 9. H. Smit 34,4 sec.,'3. J. C. den Boer'15,8 sec. Hinderniszwemmen A. Dames 1. mej. J. Horneman 57,8 sec., 2. Mej. A. Dijkman 58,6 sec. 3. Mej M. Roelofs 66,4 sec. B. Heeren 1. G. H, de Wilde 46 sec., 2. A. vaïi Hulzen 49 sec., 3. W. van Hulzen 49,2 sed., 4. D. Gelijns 51,4 seö. Juniores: 1. W. Bokhoven 54,4 sec 2. W- de Bruin 55 sec. 50 M. rug zwemmen voor dames-le den om het clubkamploeneohap 1. Mej. A. Dijkman 48 sec., 2. Mej M Roelofs 53,4 sec.,, 3. Mej. W. La- pidoth 55,4 sec. 50 M. rugzwemmen voor heeren-le den 1. S. H. Smit 43 sec2. J Weyer 47 sec., 3. J. C. den Boer 48 2 sec. Touwtrekken A. Dames y 1. Mej. M. Roelots, 2. Mej. A. DijTrinan. B- Heeren 1. P. de Jong, 2 W. van Es&en. 25 M. crawl-zwemwen voor dames 1. Mej. M. Roelofs 28 sec., 2. Mej. M. van Hulaen 29,2 see., 3. Mej. S. .)»<*- sen 30,2 sec. Gekleed popduiken voor leden der G.Z.C. en Goudsche reddingsbrigade A. Dames Mej. M. Roelofs 45.6 sec. - B. Heeren 1. W. van Hulzen 28,4 sec., 2. W. Teekens 30 se«. Buiten mededinging J. C. den Boer 25 sec WATERPOLO. Dotfijn—D. J. K. 5—0. De afdeeling A vap de lste klasse uci waterpolooompetitie van den N.Z. B. is thans uitgespeeldZaterdagavond acht uur heeft de laatste ontmoe ting plaats gehad tusschen de eerste zeventallen van de Dalfijn en D.J.K. De strijd: ging om de tweede of derde plaats. Indien D.J.1K1. won, zouden de Dolfijnen naar de derde plaats ver huizen, terwijl deze laatsteu slecmts gelijk1 behoeiden te speten, om' zich als nummer twee te handhaven. Het is ten slotte met een verdiende over winning van de Dolfijn geëindigd, oio evenwel eerst na de rust gekomen is. De eindstand van de eerste klasse is Eerste klasse A. gesp. gew. gel. vl. v t. P- Het IJ 6 6 0 0 38 8 12 Dolfijn 6 3 1 2 23 12 7 D.J.K. 6 2 0 4 10 27 4 A.Z. 6 0 15 7 31 1 Eerste klasse B. G.Z.C. 6 6 0 0 43 7 12 U.Z.C. 6 4 0 2 13 26 8 L.Z.C. 6 2 0 4. 17 24 4 Maas 6 0 0 6 11 27 0 Beslissing kampioenschap. Het IJ 2 2 0 0 8 3 4 G.Z.C. 2 0 0 2 3 8 0 WIELRENNEN. De wereldkampioenschappen. Het Stayers kampioenschap. Gisteren (Zondag) is de finale voor het Sfta ye rskampioensdia p verreden. De volledige uitslag luidt 1. Grassin (Frankrijk) in 1.20 4/5, wereldkampi oen 1925 over 100 K M. voof beroeps- rijders 2. 9nock (Holland), 1050 M. achter; 3. Sérès (Frankrijk), 8350 M ad»ter 4. Linart (België 2900 M. ach ter. De landenklasseering. Na iedere wereldkampioenschap wiel- rijden wordt er, zooals men weet, een landenklas&emient opgemaakt om'uit te maken welk land de beste totaalpres tatie heeft geleverd. Het winnende land krijgt voor een jaar den De Beu- kelaer-beker im bezifc, een beker wel- ko in 1922 als wisselprijs is ingesteld ter nagedachtenis aan den in dat jaar overleden U.C.I.-president, den heer Em. de Beulrelaer. De toekenning der punten Is aldus bepaald, dat voor ieder onderdeel der kampioenschappen voor den winnaar vijf punten, voor no. 2 drie punten cn voor no. 3 één punt wordt toegekend Het resultaat der landenklasseering is volgens de Courant Sprintwedstrijden pirofs: Zwit&erlan I 5 p., Frankrijk 3 1 4 p. Sprintwedstrijden amateurs Neder land 5 3+1 9 p. Wegwedstrijd Belgöë 5 p.. Frank rijk 3 p., Nederland 1 p. Stayers Fratlkrij* 5 1 6 p Nederland 3 p. Totaal resultaat 1 en 2, Frankrijk en Nederland, élk 13 p 3 en 4; Bel- ('i.. en ZMitserland elk 5 p Voor het definitieve bezit van den beker luidt de bepaling, dat het land dat na 10 jaar de meeste'pqnten heeft behaald', eigenaar zal zijn De stand luidt thans 1922 1923 1924 1925 Tot. 1 Frankrijk 1 11 18 13 43 2 Nederland! 8 9 5 13 35 3 Zwitserland' 3 10 6 5 24 4 Engeland1 15 1 16 5 België 6 5 3 16 6 Italië 5 1 6 7 Australië 3 3 0 Uuiitscihland 1 1 ATHLETIEK. Athletiek-kampioen schap. Op de gisteren te Eindhoven gehou den athletiek-kampioenswedstrijden werden verscjiillende records verbe terd. Wij laten detze hier volgen. 200 M. haivliloopen. kampioen van Nederland S. v. d. Berghe in 23 1,10 sec. 800 M. hardloopem Visser 2 min. 43-5 sec., Kamp. van Nederl. 5000 M. hardloopen 1. Zeeqers (A. V.A.C.) 16 min. 25 3-5 sec., Kamp. van Nederland. 3500 M. snelwandelen 1. C. A. Gubbels (Pro Patria) 16 min. 6 2-5 sec., Kamp. van Nederland. 400 M. hardloopen 1. H.uijbers 1 min. 1-10 sec., Kamp van Nederland- 4 X 400 M estafette 1 Quick Nij megen 3 min. 34 1-5 sec., Karop. van Nederland (nieuw record) i x 80 M, estafette (dames) 1. Hijgiea, Haag. 43 9-10 sec., Kamp. van Nederland Verspringen met aanloop (dames) 1 Mevr. M Schilling, Hygiea 519 M Kamp. vyn Nederland, (nieuw reoord') 2. mej. A. Mallen, Quick. 3. roej. Ku8- ters, SpBrta. Hoogspringen zonder aanloop 1. W R. v. d. Kuip. B, Wit, 1 40 M Kamp. van Nederland. Polstok verspringen 1. Runia, zee- nacht, 8.74 M.. Kam» van Nederland. Kogelstooten 1. J. Seimnn. A.V. 1923, 12.55 M., Kamp. van Nederland (nieuw record). Discuswerpen 1. Sei'man 37 38 M Kamp. van Nederland. Touwtrekken, lichtgewicht: 1. Arn hem II, Kamp. van Nederland' Touwtrekken, zwaargewicht: l. Arn hem I. Kamp van Nederland. 10.000 M snelwandelen 1. Gubbels 49 min. 11 9-10 seo. Verspringen roet aanloop 1H. de Boor 6.84 M., Kamp van Nederland. MARKTBERICHTEN. Rotterdamtche Veemarkt. 24 Aug. Aanvoer: 448 vette runderen, 254 vette en graskalveren, 894 varkens, 901 schapen en lammeren. Pryzen: Koeien le kw. 117% 125, 2e kw. 107%, 3e kw. 97—85. Ossen le kw. 115— 122%, 2e kw. 105—95, 3e kw. 85—75. Kal veren le kw. 170195, 2e kw. 160125, 3e kw. 11090. Schapen le kw. 95il05, 2e kw. 8576, 3e kw. 66. Lammeren le kw. 105—«120. Varkens le kw. 9395, 2e kw. 9186, 3e kw. 8480, Export 7480. Kaasmarkt Oudewater. 24 Aug. Aangevoerd 98 partyen, 4410 stuks, 22050 K.G^ Pryzen le kw. giet ryksm. 5864, le kw. 5357, 2e kw. 52—57. Handel matig. Aardappelmarkt. AMSTERDAM, 24 Aug. De aardappelprij zen bleven onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. (DRAADL002E DIENST.) Het Fratische antwoord aan Duitschland. BERLIJN, 24 Aug. De Fransche am bassadeur te Berlyn de Margéric, zal heden middag te 5 uur het Fransche antwoord inzake het veilighëidspact aan den minister van Buitenlandsche Zaken Stresemann over handigen. Het Engelsche Hoofdkwartier naar Koblenz. BERLIJN, 24 Aug. Volgens een tele gram uit Wiesbaden zal het Engelsche hoofdkwartier na 3e ontruiming der Keul- sche zöne naar Kolblervz verplaatst worden. Het spoorwegongeluk in Frankrijk. PAJtJJIS, 24 Aug. Tot nu toe zyn 5 lyken te voorschyn gebracht uit de overblyfselen van de in elkaar gereden wagons van den verongelukten trein by Sens. Het aantal gewonden bedraagt 25. Manifestaties van Communisten. MARSEILLE, 24 Aug. Bij het einde van het communistisch congres alhier, dalt tegelijk «et het Socialistisch con gres bijeenkomt vormden de commu nisten ee» optocht welke door de po litie verboden was. De politio ver spreidde de manifestante». Eenige ma nifestante»! en agenten werden gewond. Noodlanding van het Zweedachl post vliegtuig. GOEVOBDEJv 24 Aug. Het luchtpost vliegtuig komend van Ziweden op weg naar Rotterdam is hedenmiddag naby de Nederl— Duitsche grens in den omtrek van Coevor- den gedaald. Het vliegtuig moest een nood landing uitvoeren wegens een defect aan den benzine-toevoer. Ongelukken hadden niet plaats. Het vliegtuig kreeg geen schade AiMiSTEiRiDAiM, 24 Aug. Het vliegtuig uit Zweden dat naby Coevorden een nood landing heeft vemcht, kon spoedig daarna weer opstygen en is te 3105 behouden te Amsterdam aangekomen. Ontsporing. OLDENiZAAL, 24 Aug. Gisteravond is naby de Kalkzandsteenfabriek van een uit Enschede komenden trein een locomotief ontspoord. De machinist en stoker wistën zich tydig in veiligheid te stellen. Het treinverkeer ondervond belangryke vertra ging. Motor-botsing. OLDENIZAAL, 24 Aug. Gisterenmiddag heeft op den weg naar Enschede onder de gèmeente Lonneker een motor-ongevol plaats gehad. Twee motorryders kwamen met elkaar in botsing. De motorryder S. uit Franeker werd met ernstige verwon dingen per auto naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De andere motorryder en de beide dames die op de duo zaten be kwamen geen ernstige kwetsuren. LOSSER. Alhier is een blok van 4 wo ningen afgebrand. WISSELKOERSEN. i 21 Aug. 24 Aug. Officieel Londen 12.05% 12.05% Beriyn 59.07% 69.04% Pary8 11.61 11.70% Brussel 11.27% 11.30 Zwitserland 48.15 48.07% Weenen 35.05 35.— Kopenhagen 57.95 59.87% Stockholm 66.80 66.70 Oslo 46.85 47.70 New-York 2.48% 2.487» Niet officieel. Praag 7.36 7.36 Madrid 35.76 35.80 Milaan 9.03 9.20 Beursoverzicht. De zakenoinvang op de effectenbeurs was vandaag niet bepaald groot, de stemming was vry gunstig. Rubberfondsen bewogen zich op een weinig veranderd niveau, daar ook de rubberpryzen stationair waren. Vast in de markt lagen de tabakken, speciaal de Sumatra soorten ,maar tot een verruiming van den handel gaf dit geen aanleiding. Olie waarden waren aan aanbod onderhevig. Vooral Koninklyke, hetgeen op rekening moet worden gesteld van de verdere prys- verlagin8en van olie in de Ver. Staten. In suikeraandeelen ging maar weinig om en de koersen verschilden weinig met die van Vrydag. De scheepvaart afdeeling bleef ver laten. Val» de Ned. Ind. werden de gewone aan- deelen Jurgens op ongeveer de vorige pry zen verhandeld. Op de Yankeemarkt vormde zich een hoek in Int. Cont.-rubber, waar voor zich nogal wat vraag openbaarde, in verband waarmede eenige koerswinst werd verkregen.

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 2