GABARDINE REGENJASSEN voor Dames en Heeren HET VOLKSKLEEDINGMAGAZIJN flinke Dienstbode 61 Laatste Berichten. Bears van Amsterdam. Inspecteur en Hoofdagenten, aankomend Kantoorbediende, WOLLEN vanaf f 13.SO tot de all« f 42.5G eerst nog wel de meening van haar man gevraagd over haar voornemens nopens haar coiffure. „Ga je gang", had hy ge zegd, „het is je eigen haar!" Maar toen ze bobbed en wel verscheen, ging hy te keer als een razende. Weliswaar maakte hy la ter zyn verontschuldigingen, maar den volgenden dag liet hy haar in den steek en eerst na vyf maanden zag zy hem terug en vroeg hem om geld voor hun kind, het- geen h\j weigerde. Het bleek- voorts nog, dat de vrouw thans „shingled" haar draagt en dus in dit opzicht van kwaad tot erger was verval len! De magistraat veroordeelde den voor het „bobbed" haar gevluchten ijiynwerker zyn vrouw 15 shilling per week te betalen. Lord Asquith door een wesp gestoken. Lord Asquith tot Oxford is niet-onge- vaariyk door een wesp gestoken. Hy moet het béd houden. VER. STATEN. Het Amet. luchtschip Shenandoah verongelukt. Een Reuter-telegram uit Washington meldt dat het luchtschip Shenandoah totaal is vernield. Het Amerikaansche luchtschip was qit Lakehurst in den staat New-Jersy vertrok ken op ee tocht, die vyf dagen zou duren, is op zes my! van Cumberland vergaan. Volgens Reuter zijn er 2 dooden en zeven "gekwetsten. Een later bericht meldt dat van de 38 of ficieren en minderen in het geheel 13 zyn gedood, waaronder ook de commandant, ter wijl van de overigen 15 werden gewond. De „Shenandoah" na de „Los Aygeles", dè vroegere „Zeppelin R3", het grootste der Amerikaansche luchtschepen, steeg om 6 uur te Lakehurst op, voor een tocht over de staten van het midden-westen der Noord Amerikaansche republiek, 's Morgens vroeg ontmoette het gevaarte een hevigen storm en onweersbui, waardoor het luchtschip heen en weer werd geslingerd, terwyl het vruchtelooze pogingen deed om een lan dingsplaats te vinden. Eensklaps dook het schip met den voorsteven naar beneden en brak door midden. Aan het luchtschip bevonden zich zee gondels, elk met pen 300 P.K.-motor. Volgens de berichten plofte de eene helft van het luchtschip met enkele gondels neer in een veld naby het dorp Ava, 4% myl ten Zuiden van de stad Pleasant City in Ohio, terwyl de andere helft een poos hulpeloos ln de lucht bleef zweven, door den stferm heen en wéergeslingerd, om ten slotte naby Sha ron neer te vallen. 'Het luchtschip stond onder bevel van Zachary L&oédowne, den ook in Engeland welbekenden luchtvaarder. (De „Shenandoah" was 680 vqft lang, had een doorsnede van 73 voet, terwyl het dry- vende werd gehouden door meer dan twee millioen kubieke voet onontbrandbaar heli- umgas. Een ontploffing achy at niet te heb ben plaats gehad. Deze ernstige ramp toont opnieuw aan hoe moeilyk dergelyke groote luchtschepen in storm zynte hanteeren, hoewel de vori ge ervaringen met de „Shenandoah" en met het Engelsche luchtschip, dat eenigen tyd geleden door een storm in Norfolk van den mast losbrak en na een avontuurlyken nach- telyken tocht over Nederland weer behou den terugkeerde, het tegendeel «chenen te bewyzen. Gisteren heeft een Engelsch ingenieur in een der vergaderingen van de British As sociation te Southampton nog de verkiese- ïykheid van vliegbooten voor trarfsatlantl- sche diensten besproken. iDe Amerikaansche minister van Marine,, Wflbur, heeft verklaard, dat het ongeval niet geheel onverwacht is gekomen, daar men steeds bezorgd was voor stormen, die in Midden-Amerika meestal plotseling ko men opzetten. Mede daarom had men het aan het beleid van den commandant over gelaten, te bepalen, wanneer en waarheen hy wenschte te vliegen, zonder hem specia le orders te geven. m Reeds op 16 Januari werd de wereld op geschrikt door het bericht, dat de Ameri kaansche Zeppelin „Shenandoah" tydens hevigen storm van den meerpaal te'Lake hurst was losgelaten en hulpeloos wegge dreven. Er waren toen 30 personen aan boord, voor wier leven men aanvankelyk vreesde. Den volgenden dag echter wenj een geruststellend draadloos bericht ont vangen, dat alles wel aan boord was ëk dat men op een voorspoedige landing hoopte, hetgeen dan ook, dank zy het koelbloedig optreden van den gezagvoerder Heinen, die onmiddellyk 5 ton ballast over boord had geworpen, mogelyk was. Met schip, dat zwaar gehavend was, werd in tien wfkgivtyds ten koste van eenige tonnen go|||^w£er opgekalefaterd. Onmid dellyk na h^Sëntel bestonden plannen, dq Noordpool per Shenandoah" te verken nen, welk plan terstond tegenkanting ont moette vooral tun Canadeesche zyde. In den laatstfcrtyd werd het reusachtig gevaarte gebruikt vodr verkbers- en post- doeleinden. Een zendelingenhotel. Uit dankbaarheid voor het herstel van zyn zoon van een ernstige ziekte heeft de heer Oscar Konkle het voornemen aange kondigd te New York het hoogste gebouw van de wereld te plaatsen. We hebben on langs al eens verteld van plannen voor een anderen skyscraper, die het record zou slaan van tto dusver het hoogste gebouw van de wereld te plaatsen. Het gebouw des heeren Konkle zal tot hotel worden ingericht met 4500 kamers. Het is in het byzonder voor zendelingen bestemd. De kosten worden op 86 millioen gulden geraamd. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN. ZUID-HOLLAND. Nieuwe leden van Gedeputeerde Staten. De Provinoiaiie Stoften van Zuid-Hol land hebben gekozen tot lid van Ue- deputeerde Statest in de vacature-Rul- gers, den heer Th. H eukels (ant-rev.) Tweede Kamerlid in de thans nog zit tende Ka/per te Rotterdam en in de vacaVure-schokking, den heer H. van Boeyen (ohr.-hist.), wethouder te Voor burg ieder met 40 van da 76 uitge brachte stemmen. In beide gevallen kregen de heeren Schaper (S.D.A.P.) 22 en Creoa de Iough (Vrijhb.) 10 stertvmen. Socialistische kritiek op den uitstag. De heer J. ter I^aan (s.-d.) achtte die stemmingen» ten nadleele der pro vincie. In de jongste ziit.ing der öta- ten heeft spr. over de beu ling van liet college van Ged. Stateeen rede gehouden, waarin nij heefi aungege- vefl, dat die samenstelllug n'et whs volgens rochti en billijk')»: -I, maar overeenl»onustig de posuie van enk< »e n inderheidsgi-oepen in het peraooniiji. belang van aén aantal leien dor Sta ten. Door deze' samenstelling wordt, zoo meende hij, een deel van de bevolking uilgesloten van invloed in het college van Ged. Staten. De stemmjngen kun nen niet jinders worden opgevat dan als een grenzeniooze brutaliteit va de rechtsfehe groepen. De voorzitter hamerde en merkte op, dat hij dergelijke woorden niet kan toelaten. De heer ter Laan wilde bruta'iteil vervangen door vrijmoedigheid, maar de beteekenis dier woorden noemde hij dezelfde. Spr. wees er voorts op, dat de kerkelijke groepen eiders ze tels aannemen uit lwuiden van andere grodpen, terwijl zij hier oen groote minderheid van die zetels in Ged. Sta ten uitsluiten. Nu b'j herhaling deze dingen ge schieden, dient te worden overwogen of de geregelde handelwijze van de groote sociaakdiemioertitische fractie verandering zal mofeten ondergaanen of er niet met meer pootigheid moet worden opgetreden. - De voorzitter was ervan overtuigd, dat de nadere overweging de sociaal democraten zal leiden tot handhaving van hun houding en eerbiediging van een stemming, gegrond op het alge meen kiesrecht. De, heer Schaper (s.-d.) wilde over deze kwestie thans spréken, hoewel er voofc» hem eenigszins een persoon lijke kan^aan zit. Hij schatte het com pliment, plegen in de woorden van den voorzitter, hoog, maar torh zal het moeilijk zijn met de rechtsche groe pen;-.ïroepen ware hier een beter woord, voortaan op regelmatige wijze het werk te doen in de Staten. De houding dier troepen is schandelijk en lal De heer Schaper geloofde, dat de voorzitter die zijn woorden niet kan toelaten, de waarheid ervan zal voe len. Het ging om1 een baantje voor den heer Heukels. De Voorzitter hamerde opnie-uw en dreigde den heer Schaper het woord te zullen ontnemen. De heer Schaper merkte op, dat eens de heer Limburg gekozen is door de rechterzijde, maar dat was niet "uit edelmoedigheid jegens de minderheid, het was omdtoi zij zelf niet beschik ten over een goed jurist, want edel moedigheid kennen deze lieden niet. Zij hebben van spr. geëdscht een ver klaring dat de sodiaal-democraten van revolutie zouden afzien. Die verklaring heeft spr. nooit willen afleggen hij zal er nooit een afleggen. Evenwel waren zijn woorden hierover in de Tweede Kamer op 11 December 1918 gesproken, duidelijk genoeg en de edfOh van een verklaring is dan ook een praatje. Het gaat om het baantje, zooals vroeger bij de liberalen. De Voorzitter Meneer Schaper, nu is het heusch genoeg. Als de heer Schaper, voortgaande, den heer Hoffman een fraseur noem de, onderbreekt do Voorzitter hem' op nieuw, met de woorden, dat men zich moest gedragen als fatsoenlijke men- schen. Geroep bij de sociaal-democraten Juist, juist D"e heer Schaper Juist, mijnheer de voorzatter, fatsoenlijke menschen, inderdaad1 De heer Hoffman (r -k.) herinnerde eraan, dat eenige weken geleden dit onderwerp behandeld- is en dat toen de argumenten der sociaal-democraten weerlegd' zi.in. Spr. herinnerde aan die bestrijd'ng der sociaal-democrati sche argumenten. Daaraan had spr. geen woord toe te voegen. Spr.'s geweten verbood hein onder deze omstandigheden mannen als de heeTen Ter Laan en Schaper te ver kiezen in het college van Ge l. Staten De heer Mol (s.-d.) Man, zwendel niet met je geweten. De Voorzitter sloot daarop de ver gadering. Verzending van ongeschikte kaas naar Amerika. Het bestuur van den Alg. Nederl. Zuiveljbond heeft den volgenden brief van den wit. directeur-generaal van den Landbouw ontvangen, die in het officieel orgaan wordt gepubliceerd. „Ik heb de eer U te berichten, dat wederom vanuit Las Palmas geklaagd ia <wer den slechten toestand van al daar" aangevoerde Edammerkaas. Hel Nederiandsche Consulaat schrijft als volgt „Er zijn weder gevallen voorgeko men van levering van slechte kaas uit Nederland, welke tot ernstige klach ten en tot niet accepteeren van zen dingen kaas aanleiding hebben gege ven/' Deze herhaling van de practijken, waarop de aandacht geveslagd is in het Officieel Orgaan van den F.N-.Z. (no. ^45 van 7 Mei 1924) levert het bewijs, dat die waarschuwingen van den Inspectiedienst niet door alle fa brikanten zijn tër harte genomen. Destijds werd er dezerzijds reeds op geweien, dat dergelijke practijken veel afbreuk doen aan de goede reputatie van de Nederlamdsche katos in den vreemde de versohepers moeten zich dan ook niet verwonderen, indien de afzet van hun artikel vermindert. Dit Consulaat werd aangezocht op te treden in een paar gevallen, waarJ* kaasïjendingen dtoor de koopers bij aankomst alhier geweigerd1 waren we gens slechte kwaliteit, en ongelukkl- gerwiljze moest geconstateerd Worden, dat de afnemers volkomen gelijk had den de kaas wils blijkbaar weder te versdh verscheept, terwijl het waterge halte ook weJer te groot was. De ron de vas' vorm van deze Edtomnverkaas- jes was ver'oren gegaan zij hadden nu het voorkomen van beschimmelde, vuil rood1 geverfde klampen stopverf. Verkoop van een dergelijk artikel kaïi slechts ten gevolge hebben het totaal ih discredict geraken van de Nederlandsche kaas ongetwijfeld zou de aandacht der overlieden er op ge vestigd worden ook zou vermoedelijk de Voedlngsconitrole tusschen beide ko men met het niet onwaarschijnlijke ge volg, dat de Nederlandsche kaas ge rangschikt! wordt ondejr de artikelen, die slechts na voorafgaande keuring bij aankomst en na goedbevinding toe gelaten worden voor de consumptie. Het gevojg van een en ander zoude zijn, dat de invoer van dit bij uitstek Nederlandsche product geheel ophield." Een tweetal kaasjes, waarover het hier gaat, werden hier ontvangen en direct ter onderzoek' naar het Rijks- zuivelstation opgezonden. De kaasjes bleken bedorven te .zijn, terwijl zij hunnen oorspronkelijken bol vorm totaal verloren hadden. Volgens het onderzoek te Leiden be vatten deze kaasjes 23.4 reap. 19.7 vet in de droge stof, terwijl het gewicht was terqggeloopen tot 1235 resp- J500 gram,,, waarin nog 37.8 resp. 48.1 vocht. Aannemende, dat deze kaasjes oor spronkelijk elk pl.m. 2 K.G. hebben gewogen heeft oorspronkelijk 't vocht gehalte daarvan bedragen 61.6 resp. Uit de op de kaasjes nog ten deele zichtbare Rijksnuegken is het gelukt hunne herkomst op te sporen vol gens de verklaring van 'den directeur van het betrokken kaascontrolestation moeten deze kaasjes zijn gemaakt tus schen 2 November en uiterlijk einde November j.l. Aangezien de merken ten deele ver teerd wanen en dientengevolge de doorloopende nummering niet meer waarneen'baar was, kon de juiste da tum van bereiding niet worden opge geven. Volgens de verklaring van den kaas exporteur in diens brief van 4 Juni ;.l. aan den Directeur van het Rijks vuivelstation is de bewuste partij kaas door hem verscheept Novem'ber-Dec. 1924, zoodat de kaas hoogstens vier maanden oud zoude kunnen zijn ge weest, doch vermoedelijk vfeél jonger. Aangenomen moet worden, dat :n cesu jonge kaas een te Loog wa tergehalte is geöxporteerd' naar een sub-tropisch gewest, zonder dat vooraf! de noodige zorg aan die kaas is be-: steed. Dientengevolge heeft de kaas hareni oorspronkel ijken vorm verloren en iS' tot bederf overgegaan, waartoe als bij- koimepdc omstandigheid is. mede in aanmerking te nemen do onoordeel kundige wijze, waarop blijkbaar de bewuste kaas te Las Palmas werd be handeld en bewaard'. Het vorenstaande geeft mij aanlei ding Uwe aandacht te vestigen op de noodzakelijkheid, diat met bestemming voor een silb-tropisch gewest alleen daarvoor geschikte 'kaas wordt verzon den, met andere woorden, hetziij be legen, hetzij jonge kaas, die .voorat béhoorlijk is verzorgd' en gedroogd (gestookt) Met het oog op het belang van den Nederlands-hen kaasexport moge ik U verzoeken, voor zooveel mogelijk Uwe medewerking te verleeuen opdat her haling van gevallen als het onderha vige worde voorkomen." De Koningin-Moeder te Amsterdam. Beriehtiging van de historische tentoon stelling. Gistermiddag bracht H. M. de Ko ningin-Moeder een zeer langdurig be zoek aan de historische tentoonstelling H. M., die per auto van Soeetdijk was gekomen en aan de grens der gemeen te door burgemeester iV. de Vlugt was ontvangen, was vergezeld van baro nesse van lUetrsum, eerste hofdame en graaf van Limburg Stirum, kamerheer. H. Ml die buitengewoon veel belang stelling toonde, nam' velerlei .met de grootste aandacht in oogensohouw. Zeer langen tijd vertoefde zij voor den Claudius Oivilis. Er was aeer veel publiek op de tentoonstelling, dat zich op eerbiedigen afstand) hield bij den rondgang. Op een nader te bepalen dag zal II. M. de tentoonstelling nog eens be zoeken. GEMENGDE BERICHTEN. De Stormramp- Problemen by den wederopbouw. De burgemeester van Borculo heelt eenige mededeelLngeo gedaan omtrent den wederopbouw van de stad, waar aan wij het volgende ontleenem fn do meeste gevallen, waarin op koeten van anderen eein in puin ge vallen huis door een nieuw wordt ver vangen, zal de waarde van het nieu we huis die van het oude overtreffen. Wil men per sé dlie ,ymeerwaarde" treffen (wat ik niet wenscli), om' te voorkomen, dat op deze wijze een gel delijk voordeel zou worden genoten, daflrtoe heb ik het denkbeeld geopperd om ten behoeve der geweente op hel nieuwe huis een rentelooae hypotheek lo vestigen, waarvan de hoofdsom het bovenbedoeld verschil' zou bedragen en slechts opeisohbaiac^gafW zijn bij overgang van den eiaéridom1 van het huis aan anderen darr aan de echtge- noote van d'en tegenwocirda'getii eige naar of zijn wettige nakomelingen. Het maken van ongeoorloofde winst door verhuring van het nieuwe pand e. d. zal door de bepalingen der hypotheek- acte wordten voorkomen. De grootte van de hypolheek zal dan telkens Voor een zeker aantal jaren in overeen stemming worden' gebracht met de dan geldende taxatiewaarde» van het pand. Van verplichte aflossing was dus in het plan van mij geen sprake. Natuurlijk is een dergelijke regeling alleen uitvoerbaar met volledige in stemming van de eigenaren der pum- hoopen. Het provinciaal comité heeft 't voor nemen indien' ik het goed heb be grepen o a. in» aoofver van mijn plan af te wijken, dat het verplichte aflos singen van de rentelooae hypotheken zal voorschrijven. Deze aflossingen zul len worden gestort in een fonds, dat in beheer bij de gemeente Borculo zal worden gebracht, en welk fonds zal heeten Fonds voor verbetering van de volkshuis vesting. Ik ben van meening, dat velen nooit in staat zullen zijn aam die /aflossin gen te voldoen. Het groot aantal klei ne luydien, die hier wonen, op wier schouders vroeger geen enkele gelde lijke verplichting kon worden gele d en rnu zeer zeker niet, zullen nooit aan verplichte aflossingen kunnen vol doen. Het zijn die luidljes, die zoo dikwijls zeggen „ik1 ben gus up mien eige hupje". Het systeem van het steuncomité kan m. i. in al die geval len niet worden toegepast. Intusschen moet ,de uitwerking van dfó systeem wordten afgewacht, en indien werkelijk blijkt, dat hef uitvoerbaar is, zal er ook niet tegen worden ingegaan. E* zijn kleine winkeliertjes, wier geheel e inventaris verdlwenen is en die door het tijdelijk te niet gaan van hun bedrijf niet verdienen. Dezulken heb ben niets aan een nieuw winkelhuisje net reilt el oo ze hypotheek roet gedwon gen aflossing er boven op. Bijzondere hulp is hier noodig. Ik hoop en ver wacht in dezen steun van de regee ring en. zoo deze in gebreke bl jft van de volksvertegenwoordiging. Het ge meentebestuur van Borculo zal t. z. t. een zakelijk adres met toelichting aan de regeering richten, of, zoo 't moet, aan de volksvertegenwoordiging. Aön een en ander wordt druk gewerkt on der mijn leiding. Voor eerlijke doeu- roenteering zal worden zorg gedragen Het drama in den D-trein. Aan een telegram' van N. T. A. over het drama in den Onrein van Am sterdam n<p!f Berlijn ontleenen wij nog dat de dame, die tot het dienstmeisje toenadering had gezocht, een ziekere mevr. Teldithe,'!, op het Berlijnsche politiebureau een taschje met 34 brll- jantjes op de W.C. heeft achtergela ten. Men vermoedt thans, .dat zij een smokkelaarster van diamanten is, die zich bij de geheel onverdachte dienst bode wilde aansluiten, om aan de aan,», dacht der politie te ontkomen. Haar toenaderingspogingen zouden 't meisje hebben verschrikt en aanleiding heb- ben gegeven tot de .uitbarsting van vervolgingswaanzin, die haar in den dood dreef. De heer met den zwarten knevel, die zich ook verdacht gedroeg, stond waarschijnlijk tot me«vr. Teiehtheil in de een of andere betrekking. De ver dachte smokkelaarster is gearresteerd, den man zoekt de politie neg. Eer ander bericht meldt, dat erni door de politie ingesteld1 onderzoek reeds aan het licht heeft gebracht, dat roevrAuw Teichtheal een internationale diamantsrookkelaarster is, die reeds tallooze malen tusschen Nederland en Polen is heen en weer gereisd1, en ze bij den verdwenen zwarten heer behoort, die volgens de verklaring van medereizigers een Galicisch decent had. Men neentf aan, dat ze gezamenlijk smokkelen en dat ze vermoed hebben, dat het verdwenen dienstmeisje een politiespion was, misschien wel omdat men haar .een paar maal met den con ducteur had zien praten. Daaruit zou te verklaren zijn, waarom' man en vrouw het dienstmeisje zoo opvallen 1 en scherp hebben gefixeerd, zoodat ze ten slotte d'en indruk kreeg dat die beiden iets tegen haar in het schitd voerden. Men acht het niet onmogelijk dat de smokkelaar» het meisje uit den trein 1 lebben geworpen, om» haar on- schadelijk te maken, i Men vermoedt dat de man, die gisteren het Polizeil prüsidium heeft opgebeld, de begelei der van de diiamtentensmokkelaarster is. Gisteren is ook' het Nederlandsche gezantschap door een onbekende, die zijn naam niet wilde noemen, opge beld, met de mededeeling, dat mtovr Teichthoil een NedleaHan^schei vrouw is en dat het gezantschap zich derhal ve haar lot diende aan te trekken. Het mysterieure geval trekt in Ber lijn algemeen de aandtocht en de sen satiepers wijdt er dag aan' dag ko lommen aan. RADIO-NIEUWS. Concerten van heden. 7 7.20 Londen en Dalventry. Tijdsein van Big Ben. Weer- en nieuwsberioh- ,ten. Muziekcritiek. Muziek. „Whe« ani mals r erp tried in court." 7.30 Hilversum'. Politiebericht. 7.50 Münster. „Das Leben der Bie- nen". 8.05 Toulouse 330 M. Concert. 8 15 Hilversum!. Symfonie-concert uit het Kuriiaüs te Scbeveningen. Soliste Rodie Medenbach, declamatie. 8.?,0> Londen en Daventry 5IT Bir mingham 479 M.; 5WA Cardiff 353 M. 2ZY Manchester 378 M.; 2BÜ Aber deen 495 M. en 5SC Glasgow 403 JL Concerten. 5NO Newcastle 403 Keter. Dansmuziek. 6BM Bournemouth 386 M. Soandinaafsobo muziek. Berlijn „Indien das Wunderiandi". Hamburg „Reisin- drüeke aus der Türkel". Müechen. 9cm.foni econ eertMiinster. Lehrgang der Funktechnik. 8.3") De Bilt. Weerbericht. Brussel 265 M. Concert. 8.50 Berlijn. Concert. Hamburg. Nie- derdeutscher Humor. Miinster. Symfo nieconcert. 9.00 Glasgow. Shingled' tales". 9.05 Radio Paris. Concert. 9.20 Parijs *!oole Sup. Concert. 9.35 Toulouse. Voor landbouwers het weer van roongem. Causerie art's- tiquo en concert. Londen en Daventrv Gemengd programma. New Castle, pi anorecital. München. ,,Der armeHein- rlch", gedicht van Hartmann von der Aue. 10.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Greenwich. Weer- en nieuwsbe richten'. 10 35 Londen en Daventry. „Eng lish song and' verse". Birmingham. Lie deren.' Aberdeen, Concert walsen. Bournemouth. ,Een reis om de wereld ln oen zeilschip" (dieel V). 10.50 Hamburg. Dansmuziek. INOKZONWCN STUKKEN. (Buiten vtrantwoordtlijkheid der Red.). Toonkunst. Aan hen, die de advertentiekolom men van 'dit blad doorkijken, aal niet ontgaan, dat volgendle week de repe tities van de beide afdeelingen onzer vereehiging weder beginnen. Op zich zelf niets bijzonders. Zeker, deze ad vertentie heeft hoofdzakelijk ten doel de leden van den aanvang der werk zaamheden op de hoogte' te stellen. Maar tevens willen wij haar benutten, om' op onze vereeniging nog eens na drukkelijk de aandacht te vestigen van die groote groep zangeressen en „strij kers" diie Zitu nog niet bij ons aan gesloten hebben. Vooral van de strijkers. Want mal het stijgend' ledental van bet dames koor moet de versterking van hef or kest gelijken tredl houden. Als we zoo eens rond kijken, teil Gouda een aanzienlijk aantal dames en heeren, die het viojol-", alt- of oe- lospel beoefent. Zijn die allen zich wel bewust van hoeveel belang voor hun muzikale ontwikkeling de beoefe ning van het eneeoibltospel is? M. d. R., wij gelooven van nirt. En daarom roepen wij hun toe sluit U aan bij onze vereeniging! Verdiept Uw muzikaal inzicht, bevor dert Uw spel en helpt mede van onze* afdeel ing Toonkunst een groote, bloei ende vereeniging te maken, opdat rij in stijgende lijn het beste zal kunnen blijven geven, wat eeni dilletanten-ver- eeniging aan zang en symphonic ge* ven kan. Ieder bestuurslid zal gaarne' allege- wenechte inlichtingen verschaffen en zeker, niet het minst de secretaris A. J. GIDEONSE, Cronijéstraat 10- MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt. ALPHEN a. d. RIJN, 3 Sept. Aan gevoerd 124 wagen». Ie art. f 64—68, 2e srt. f 60—63, met r.ro. f 69-78, zware f 74. Handel vlug. Geuamtaiyke Vladimarkt Gouda. GOUDA, 4 Sept. Aangevoerd' 4 man den versche schol, verdeeld in 64 par tijtje» van 20 atukfe van f 0.65—0.80. STADSNIEUWS. GOUiDiA, 4 September. Comjté Stormramp 1925. De stand der ontvangen giften was op Dinsdagavond 6869;51% Lystcollecte 25.— N. N25.— L. v', Z5.— Totaal 5924.15% Reorganisatie Openbaar Lager Onderwys. Ontslag, overplaatsing en benoeming van personeel» By besluit van Gedeputeerde Staten de zer provincie, dd. 41 Augustus j.l. zyn de Raadsbesluiten van 12 Juni t.v. tot reorga nisatie van bet Lager Onderwys, voor zoo ver zy aan hoogere goedkeuring waren on derworpen, goedgekeurd. Thans kandus, zoo schrijven B. en W. aan den Raad, verdere uitvoering aan de uit deze reorganisatie-voorstellen voort vloeiende beslissingen worden gegeven. Krachtens Uwe destyde verkregen machti ging Hebben wy den datum van opheffing enz. van de school voor uitgebreid lager on derwys voor meisjes aan de Turfmarkt, hoofd mej. P. A. Snoep, bepaald op 1 Sep tember 1925, terwyl de opheffing van d< openbare school v.g.l.o. no. 3 aan de Nieuwe- haven hoofd de heer G. D. Hey, en de over plaatsing en distributie van de leerlingen dier ondetarysinrichting naar en ov.er overblijven^ openbare lagère scholen ts bepaald op 16 September as. Mej. P. A. Snoep is mede krachtens deze machtiging op 1 September 1925 te yverk gesteld als hoofd der openbare school voor gewoon la ger onderwys C, aan den Burgemeester Martenssingel en is de heer W. den Hoed, op gelyken datum ontheven van het hoofd schap dier school. In dit verband hebben wy thans de eer Uwen Raad voor te stellen: lo. aan den heer G. D. Hey, hoofd van de openbare school v.g.l.Q. no. 3, wegens opheffing van die ondérwysinrichting met ingang van 16 Septembèr a.s. eervol ontslag als zoodanig te verleenen, onder dankbetui ging voor de vele door hemy het onderwys in deze gemeente bewezen diensten; 2o. met ingang van 16 September a.s. over te plaatsen de navolgende onderwyzers (essen): a. de heer J. Scheygrond, thaiis onder wijzer aan de openbare school v.g.Lo. no. 3 naar de Centrale Kopschool aan de Karne- melksloot, hoofd de heer J. J. Hoogedoórn; b. iMej. G. A. Veening, thans onderwy- zerse aan de openbare school v.g.lx). no. 3 naar de openbare school v.g.l.o. B aan de Nieuwehaven, hoofd'de heer O. van Dyk; c. Mej. F. A. Flach, thans onderwyzeres aan de openbare school v-g.l.ö. no. 3 naar de openbare school v.g.l.o. no. 7 aan de Prins Hendrikstraat, hoofd de heer C. J. de Ruwe;. 3o. te rekenen met ingang van 1 Sep tember 1925 over te plaatsen Mej. Ch. A. H«*nbrink .deatyds onderwyzeres aan de openbare sehoöl voor u.l.o. voor meisjes aan de Turfmarkt naar de openbare school voor g.l.o. B aan de Nieuwehaven, hoofd de heer O. van Dyk; 4o. te benoemen met ingang van 16 Sep tember a.s.: a. tot onderwyzer aan de openbare school v.g.l.o. no. 7 aan de Prins Hendrikstraat, hoofd de heer C. J. Ruwe, den heer W. de Stigter, thans reserve-ondérwijzêr in vas ten dienst by het openbaar lage^ onderwys in deze gemeente; b. tot reserve-onderwyzer in vasten dienst by het openbaar lager onderwijs in deze gemeente, den heer P. W. Bos, thans onderwyzer aan de openbare school v.g.l.o. no. 3; öo. te rekenen met ingang van 1 Sep tember 1923, wegens opheffing van dö" openbare school voor u.lx). voor meisjes aan de Turfmarkt, eervol ontslag te verleenen aan de navolgende vakonderwyzers(essen) dier school: a. aan Mevrouw F. Koekebakker-Bosman, onderwyzeres in het koken en de voedings leer; b. aan den heer D. van Duuren, onder wyzer in lichamelyke oefening; c. aan den heer J. J. Weeda, onderwyzer ir. het handteekeney; de onder sub b en c genoemden voor zoover de door hén ge geven lesuren aan genoemde onderwijsin richting betreft. Uiteraard zyn deze besluiten van for- meelen aard en een noodwendig uitvloeisel van Uwe beslissingen inzake reorganisatie. Dit is ook de reden dat wy vryheid hebben kunnen vinden voor de sub 4 voorgestelde benoemingen af te wijken van het indienen van een voordracht van 8 bevoegden als bedoeld in artikel 36, alinea 9 van de wet op het Lager onderwijs 1920. Spaar- en Hulpbank Gouda. Gedurende de maand Augustus 1925 zjjn ingelegd en terugbetaald de navolgende bedragen: Inleg in 335 posten ƒ48.818,17. Byge- achreven rente 467,88. Totaal 49.286,05. Terugbetaling in 96 posten ƒ41.396,28. Meer ingelegd dan terugbetaald ƒ7.889,77. Aan het einde der maand Juli was ten name der Inleggers ingeschreven 954.815,35%, zoodat hun tegoed uit. Au gustus bedroeg 962.705,12%. In den loop der maand AuouHtus'zyn 15 nieuwe boekjes afgegeven 8 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 23 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde dev maand Augustus 3392 boekjes in omloop waren. üranjefeeat. By gunstig weer hopen zes ZondftgscHb- len morgen een kinderfeest te organiseeren op het kazerneplein. Er zal een optocht ge formeerd worden met muziek, welke de vol gende route zal nemen: Stadserf (vertrek 3 uur), Turfmarkt, Hoogstraat, Markt, Wydstraat, Dubbele Buurt, Westhaven, Min- derbroedersteeg, Vijverstraat, Tuinstraat, Groeneweg, L en K. Tiendeweg, Markt, Achter de Waag, Nieuwe Markt, Kazerne plein. Vliegtuig gedaald boven Haastrecht. Gisterennamiddag omstreeks 5 uur heeft een militair vliegtuig uit Soesterberg ach ter de woning van den heer J. C. Kroes ln Boven-Haastrecht door een defect aan een der vleugels een noodlanding moeten ma De bestuurder J. Broenklaus uit Dordrecht stelde zich onmiddellyk met het vliegkamp Soesterberg in verbinding, doch eerst he- dennamiddag half één kwam een militaire auto met reserve-materiaal. Het bleek dat in een der vleugels een kleine breuk ontstaan; deze is in minder dan uur-hert sttold. i Zakenjubileum. Naar men ons mededeelt zal de N.V. A. J; J. Vqs' Papierwarenfabrieken op 12 Sep tember haar 40-jarig bestaan herdenken. (;Op dien dag zullen tevens de heeren N» Kunst en J. van Dyk 40 jaren aan deze fir ma verbonden zyn. Een buitengewoon concert van het Stedeiyk Muziekkorps. Het Stedelijk Orkest zal a.s. Zondag, September, te half vier, by gunstig weder een concert geheel belangeloos geven in den tuin van het Van Iterson-Ziekenhuis, onder leiding van haar directeur, den heer Joh. Fabriaan. Een liefdadigheidsavond. De Gemengde Zangvereeniging en het Dames- en Kinderkoor „Euterpe" zullen morgenavond in de Zaai Concordia een lief dadigheidsavond geven ten bate van de stormraipp die Oost-Nederland heeft ge teisterd. De temperatuur. De temperatuur~Van heden is de lucht 52, en het water 63. Er is dus wel een sterke afkoeling 1 Agenda: 5 Sept., 8 uur. Zaal Concordia. Liefdadig- heidsavond door de Gem. Zangv., Dames- en Kinderkoor „Euterpe". 8 Sept., 2% uur n.m., Zaal Kunstmin, ope ning van de Bazar van het „Groene Kruis." '16 Sept. 8 uur. Gebouw Daniël, E. H. B. 0„ Cursusavond onder leiding van Dr. Evers. UIT DEN OMTREK. Landbouw Huishoudschool. De eertse landbouw-huishoüdschool in Zuid-Holland en in deze gemeente gevestigd is Woensdag officieel geopend in tegen woordigheid van den minister van Onder wys, Kunsten en Wetenschappen, mr. V. H. Rutgers, den burgemeester van Leiden, jhr. mr. De Gyselaar, de Tweede Kamerleden mej. mr. Fr. Katz en Engels, den inspec teur generaal van het onderwys, H. J. de Groot, den wethouder en raadsleden van Alphen, burgemeesters en wethouders uit de omliggende dorpen de inspectrice van het vakonderwys, mevr. LeliemanIBosch; de voorzitter, den heer De Boer en den secre taris van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw en vele andere genoodigden. Zooals reeds gemeld, zou* de minister van Onderwys, mr. Rutgers, de openingsrede houden. Alvorens het woord te geven aan den minister, heeft de burgemeester van Alphen, dr. H. J. Lovink het woordt gevoerd. Hy heette in de allereerste plaats den mi nister welkom en dankte hem, dat hy reeds zoo spoedig na zyn optreden als minister gevolg had gegeven aan de uitnoodiging van B. en W. van Alphen om de opening dezer school, die onder zyn toezicht komt te staan by te wonen. Vervolgens dankte spr. den inspecteur-generaal de Groot die by de voorbereiding van de inrichting deze, kracht dadig heeft gesteund evenals de inspectrice van het vakonderwys, mevr. Lelieman Bosch. Ook bracht hy dank aan het hoofd bestuur van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw.dat aan detotstand koming van deze school een belangrijk aandeel had gehad. Spreker trad vervolgens in een.ver- geiykende beschouwing omtrent het tot dusver gegeven 1 andbouwonderwyszooge naamde landbouwcursussen, en de opleiding aan deze school. Hy deed daarby uitkomen, dat een centrale cursus als op deze school gegeven wordt, verre de voorkeur verdient boven de plaatselyke cursussen, al zal men althans voorloopig, de plaatselyke cursus sen nog niet loslaten. Na verder de wordingsgeschiedenis der school te hebben geschetst, zeide dr. lovink dat de commissie van toezicht de beste ver wachtingen van deze school koestert. Een krachtig applaus volgde op deze woorden, waarna de burgemeester 't woord gal aan den minister om. de school officieel te openen. Minister Rutgers begon met op te mer ken ,dat hy het als een groot voorrecht heeft beschouwd tot deze opening te zyn uitgenoodigd en dat hy aan dez« uitnoodi ging gaarne gevolg hqeft gegeven. Het is, aldus de minister, bekend, dat er geen vol komen eenstemmigheid bestaat omtrent.de vraag, of het landbouw-Kuishoudonderwys onder het department van onderwijs of on der dat van landbouw behoort te ressortee ren en daarom is spreker bly, spoedig na zijn in-functie-treding met, een van flie scho len te mogen kennis maken. Het verheugt hem by de opening dezer school te kunnen zeggen, dat deze een juiste gedachte ver tegenwoordigt en dat het onderwys daar op zoo Voortreffelyke wyze is ingericht vol gens inzicht voornamelijk van een man als de burgemeester van Alphen, die op land bouwgebied een groote bekendheid heeft. De minister zeide verder zich te verheu gen over de aanwezigheid hier van zoove len, onder wie verschillende vrouwen. Dit is aldus spr., niet te verwonderen, want in de ze school zjjn drie zaken vereenigd: de eer ste, waarop de Nederlanders roem dragen, namelyk de landbouw, ten tweede het on derwys en ten derde de vrouw, voor wie dit onderwys zal zyn bestemd. Spr. hoopt dat deze school een parel zal zyn aan de land- bouwkroon. Ook op deze rede volgde een krachtig ap plaus, waarna de heer De Boer, voorzitter van de Hollandsche Maatschappy van Land bouw, het groote beang van deze school voor den Landbouw uiteenzette. Mej. Papenhitteen, die met de leiding van het onderwys op deze school is belast, gaf hierna een uiteenzetting van het onderwys en Van wat met deze scholen wordt beoogd. Het onderwys zal geschieden volgens Deén- sche methode, waarvan 'zy in het kort een duidelijk overzicht gaf. Zjj besloot met den wensch, dat deze eerste landbouw-huishoud- schöól in de provincie Zuid-Holland zicb' weldra in een grooten bloei zou mogen ver heugen. (Applaus). De burgemeester, dr. LoVink, nam hier na het woord om den minister te bedanken voor de wenschen, die hij jegens de school heeft geuit en voor de medewerking, die by de voorbereiding" vfen Ae oprichting dezer school door het departement van onderwy in zoo ruime mate is vdtleend. Hy hoopte dat deze medewerking stèeds mocht voort duren. Vervolgens bracht hy 'dank aan de ver schillende andere sprekerè en hy sprak de verwachting uit, dat d^' christelyke land bouwschool te Alphen nh spoedig zal ver- dwynen en dat het laridbouw-huishoudon- derwy8 zich zoo krachtig Zal ontwikkelen, riat er spoedig een pieuwe' sehoql noodig zal zyn. Met den wensch dat ook uit de omgeving veel vrouwen en meisjéii1 de school zullen bezoeken, besloot spreke^. Tot Blot werd de sfchoél ln oogenschouw genomen en werden ververschingen aange boden. KERKEN W OUDE. Tegen Woensdag 2 September had de Oranje-Vereeniging' JuliaAa alhier de fees- telyke herdenking aangekondigd van den verjaardag van H. M. de Koningin^ Was het vooruitzicht wegens de weergesteldheid slecht dit is byzonder meegeloopen, men heeft dan ook genoten. De feestgangers hebben ook ditmaal hun best gedaan: des morgens werd het feest geopend door het spelen van verschillende Volksliederen waar na de volksspelen een aanvang namen. De uitslagen daarvan zyn: ringryden per rywiel: pryswinners de heeren J. van VUet, A. Oudenes, J. Benschop, T. van Zwienen i T. Kool Ringryden met paard en twee-wieligrij- tuigen: de dames J. van Vliet, A. Zwynen- burg-Oudenes, M, Bouwman en C. Oudenes; één heerenprys werd behaald door H. den Hoed. Tobbesteken: W. C. Molenaar, C. Krook, M. van den Hengel en P. K. Both. Hardloopen met hindernissen voor dames: J. Pons, T. van 'Herk, L. C. van Vliet en K. van Vliet. Het laatste nummer was het hier zoo geliefde potslaan waaraan zoowel da- wel dameif als heeren deelnamen; de prij zen werden behaald door A. Speksnyder, K. Markus, L. de Vries en H. C. van Erk. ■Het fanfarekorps dat zich ook des haihitf- dags duchtig weerde, gék des avonds een Concert Wat door zeer velen met aandacht werd gevolgd. Hierna werd het feest nog lang voortgezet en gingen daarna de mees te jongelui vrooiyk huiswaarts. Wanklanken werden niet gehoord, het feest is dan ook byzonder geslaagd. RODEGRAVEN. De Raad dezer gemeente komt in open bare vergadering byeen op-a.s. Maandag middag, aanvang 2 uur. De agenda vermeldt 16 punten ter be handeling, waarby' o.a. vaststelling van het uitbreidingsplan; rekening 1924; slachthuis- plannen; aankoop tweede motor brandspuit; beplanting marirtterrein, enz. De Oranjefeesten hebben hier'81 Augus tus plaatsgevonden, welke georganiseerd waren door en onder leiding stonden van de beide besturen der alhier bestaande Oranjeverenigingen, 'a Morgens werden alle schoolkinderen op brikken door het dorp en Nieuwerbrug rondgereden, 's Middags waren er athletiek- en volksspelen op een stuk welland, achter de Herv. Pastorie, welk terrein niet geschikt bleek voor deze fees ten. Spoedig was de afrastering omver en de orde raakte zoek. Het sportterrein Oud- Bodegraven, waar men ook dé vorige maal dit feest had, is veel meer geschikt. Des avonds een concert op de markt, waarmee het feest was geëindigd. De kerkdienst, welke in het gebouw der Herv. Gemeente werd_ gehouden, was druk bezocht. Ds. van Schuppen was de spreker. HAASTRECHT. Burgerlijke Stand. OVERLEDEN: Adriana Vergeer, 70 j., weduwe van Adriana Versteeg. ONDERTROUW DC. Mulder en H. Ha- goort. ■Burg, en Weth. hebben aan K. Graveland vergunning verleend tot het bouwen van een landbouwséhuur, Door Burg. en Weth. is aan de Coöp. In- en Verkoop Vereeniging „Samenwerking" alhier een vergunning verleend ingevolge de Hinderwet tot het oprichten eener graanmalery, te dry ven door 5 electro-mo- torqn met een gezamenlijk vermogen van 74 P.K. Als nagekomen gift voor de stormramp in het Oosten des lands is ingekomen een bedrag ad 2.50. VLUKT. Door Burg. en Weth. is aan G. Blok ver gunning verleend tot het vernieuwen van een veestal. SCHOONHOVEN. De nieuwe1 kweekschool. Omtrent het aantal leerlingen dat de nieu we Kweekschool voor Onderwyzers en On derwijzeressen bezoekt vernemen wy de vol gende bijzonderheden. in totaal zyn er ruim 70 leerlingen, waar van 29 uit Gouda en 9 uit Gouda's omstre ken, waarvan 5 intern, een kleine 30 leer lingen zyn uit Schoonhoven, v.n.1. uit de om geving. Enkele leerlingen zyn er van de normaal school uit-Goes, die, evenals die te Gouda, werd opgeheven, en waarvan de leeraren be noemd werden aan de kweekschool alhier. De kweekschool te Goes telde 80 leerlin gen, die thans de lessen te Middelburg en Zierikzee volgen. Nog vernemen wy dat een aantal leerlin gen een dag per week prwetisch zullen wer ken op de scholen te Gouda, dat verschil lende lokalen te klein zyn voor het groot aantal leerlingen, en in het tekort aan ban- ken op allerlei wijze, o.a» door het plaatsen van tafels, moei worden voorzieh. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Politie-voetbal. Do güsteren te Dellt voor die com petitie van die Zuidelijke aWeeluig ge speelde wedstrijd DeditGouda, werd door Gouda met 62 ver lore®. ATHLETIEK.1 De (onnpolitieKithletiekwedstrijdeui, dijo gisteravond op liet S|K>rtlorrein zouden worden gehouden, zijn wegens de weersgesteldheid niet doorgegaan. De Itedstrijden zullen thans worden gehouden op hedenavond' te 7 uur en morgenmiddag te 4 uur. (DRAADLOOZE DIENST.) Venizelos naar Griekenland. BRUSSEL, 4 Sept. De Soir meldt uit Belgrado, dat aldaar vernomen wordt, dat Venizelos naar Griekenland zal te- fugkeeren, om den strijd' te hervatten tegen de huidige Gt^eksdhe regeer mg Het verongelukte vliegtuig. BERLIJN, 4 Sept. Daar alle naspo ringen geen resultaat hebben opgele verd, heeft men fhasns fte hoop opge geven om, het bij Hawaii in zee ge>- storte vliegtuig te redden» Woonhuis en bakkerij afgebrand. Gisteren brandy door onbekende oor zaak het woonhuis, de winkel en de bakkerij van G. J. Gerritsen te Ok- kenbroek bij Deventer geheel af. De nabij gelegen molen bleef gespaard ook do inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. Een Fratvsch- Duitsch handelsverdrag. PARIJS, 4 Sept. De Franseh-Duiit- sche onderhandelingen over het slui ten van een handelsverdrag die in bet begin van Juli onderbroken werden, zullen 15 Sept. hervat worden. Tren delenburg, do leider der Duitsohe de legatie, zal deaen dag te Parijs aan komen teneinde met den Minister van FV" ndelCh aumiet, die al gem eene quaes- ties te regelen. De beide delegaties zullen kort daarop bijeenkomen. Ontbinding van de Pruisische Landdag. BERLIJN, 4 Sept. Het verluidt dat de Pruisische regeeripg voornemens zou zijn den Landdag op 21 Sept. te ontbinden. Nieuwe verkiezingen zou den dan plaats hebben op 25 October. De loonen der mijnwerkers. HHERLEN, 4 S'ept. Naar wij uit zeer goede bron vernemen staat nog niets vast, omtrent een opzegging van de loondontracton met de mijnwerkers er Is nog geen besluit genomen. Toge® 1 Nov. echter loopt het ar- bo'dor8contract af. Het is reed» waar schijnlijk dat de besprekingen over het arbeidscontract, besprekingen ten ge volge zullen hebben, over een nieuwe loonotvereenkomst De moeilijkheden in de mijnindus trie zullen in de contraotdororoissie aan de orde koroen. Voorsteilen zijn ech ter nog niet geformuleerd, alhoewel de directies reed» geconfereerd heb ben. WIS.HBLK08RMHN. 8 Sept. 4 Sept. Officieel. Londen 12.04% 12.04% Berlijn 59.11 59.12% Parijs 11.65 11.65 Brussel 11.12% 11.05 Zwitserland 48.02% 48.02% Weenen 85.— 36.— Kopenhagen 61.75 62.4Q Stockholm 66.65 66.65 Oslo 51.15 52.40 New-York 2.48% 2.48% Niet officiéél. Madrid 85.60 35.50 Milaan 9.90 9.92 Praag 7.87 7.86 Beureovendcht. Nog steeds.* waren het de Jurgens- waarden die de boventoon voerden, en nadat gisteren reeds een flink herstel was ingetreden, kon de koers heden nog verder verbeteren. Wel was er nog wat materiaal aan de markt, doch er werd' steun verleend. Op de rubbcrafdoeling ging maar weinig om, zulks naar aanleiding van de daling der rubber prijzen. Van handel in suikerwaatrdeni was weinig te bemerken en de verdere da ling der suikerprijzen in Amerika oefende niet veel invloed' uit. Oliefondsen gaven sledita %!!«ine om zetten te zien. Koninklijke prijshou dend zonder meer. Geconsolideerde» werden aanvankelijk iets beneden de vorige prijzen genoteerd. Tabakken bléven! stationair. Scheepvaarten verlaten. Op de Yamkeemorkt ontwikkelde zich. nogal wat beweging in Coimman Wa bash, die op een hooger koêrspeil werden afgedaan. Ook enkele andere spioorwegshares werden hooger afgedaan. Prolongatie 4 ADVERTENTIEN. VOORLOOPIG KOSTELOOS. By vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, d.d. 2 .September 1925 is G, ULJEE, broodbakker, wonende te Gouda, vroeger Lange Tiendeweg 33, thans Graaf van Bloisstraat 25, verklaard in staat van faillissement, zulks met be noeming van den E.A.Heer Jhr. Mr. G. W. van Vierssen Trip tot Rechter-Commissarls en van den ondergeteekende tot Curator. De Curator, Mr. H. P. C. _M. DE WITT WIJNEN. GOUDA, 3 September 1925. Oosthaven 61. a819 j8 Mevr. TIETER, Markt 31, Gouda, vraagt een voor den dag of voor dag en nacht. Zsch aan te melden 's-avonds na half acht. Bekende Spaarverzekering-MaatschappU VRAAGT voor Gouda en Omstreken. By voorkeur vakkundigen. \2 Alleen personen met goede referentiën én veel relaties geleven te solliciteeren onder No. 2415 Bur. GoudBche Courant, Markt 81. Op een Handelskantoor te Gouda wordt voor spoedige indiensttreding GEVRAAGD een 10 bekend met boekhouden. Brieven franco No. 2416 Bur. Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. f9 n da prijzen beneden leder ander A. L. J. VAN DSR VIER

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 2