a KAMPHUlZËNTvër pakte boven KÖFFiEen THEE staat bovenaan Winterjassen BAHLMANN Co. - GOUDA Fouten Wedstrijd. T. ANDERS Kuiperstraat 39. NIEUWE MD MDIKMIGL Lanne Mm II. Speciale Étalages ZOEKT DE FOUT!! L. v. Esch Wzn. Fa. J. B. BOHEUK Wollen Dekens Fa. J. C. SIBBES - GOUDA H. C. WERNING, S°ÏFA«.47 Pelterijen, Veston, Blousen Dames Mode Artikelen A. QUANT GOUDA Wij Exposeeren Ooudsche WinK.lw-®^ Laatste Berichten. Beurs van Amsterdam. Kamers gezocht. J« VLAG, Tailleur. de mooiste en beste- MARKT 50 GOUDA RIBFLUWEEL Effen gekeperd Fluweel Imitatie Peau du Snede Fluweel, Bontvellen vanaf 95 cent. Bontranden «I35ct. p. El. Teddy Baer randen Maffen en Kragen OPGELET L. Tiendeweg 33. Abonneert U op dit Blad. MARKT 9 :-! -EF. 62«L. Specialiteit Elegante Dames- en Kinderconfectie, Hoeden Pelterijen, Stoffen, Fluweelen, Zijden- en Witgoederen. EXTRA V00RDEELIGE AANBIEDINGEN IN ALLE AFDEELINGEN. PRACHTVOLLE SORTEERING IN ALLE AFDEELINGEN en prijzen van ge- teekeude, begonnen en afgewerkte Handwerken. Gebr. de Raadt H. A. GROENENDIJK (ANDERS) WEES SLIM GEBRUIK GLIM Witte en Jaegep Ondergoedepen Het Bloemenhult Grootste keuze in Handschoenen Kousen Ondergoederen WT Ziet onze etalages. 29S3J P- <J. Re vat A Zonen, Oosthavon 65 - Tol. a>aO- 22 "et 2"' Oct. hwWjh^^t Middenstand weert »ch drchrig in deze dagen om «dier aandacht tot zich te trekken. Door samenwerking van de Goudsche Winkeliersvereem- ging, de R. K. Middenstandsver. eeniging „De Hanze" ên de Christelijke Middenstandsver- eeniging is een Winkelweek ge organiseerd, welke heden met een officieele toespraak door den burgemeester van Gouda, den heer Ulbo J. Mys, is inge-» leid. Wat is de beteekenis en *aet doel van deze Winkelweek"jye beteekenis is wel deze dat de Goudsche winkelstand wil too- nen aan de gansche 'oevolking onzer stad en die uit de omge ving, dat zy in staat is te leve ren alle voor* dagelijksch ge- bruik, zoowel als voor weelde en genot te bezigen artikelen en voorwerpen, dat zy daarin kan bieden een groote verscheiden heid in soorten, kwaliteiten en prijzen, dat zij ieder kan bedie nen naar wensch en behoefte. Het is goed dat dit op geaette tijden aan het publiek eens wordt getoond, dat daarop op bijzondere wijze de aandacht Wordt gevestigd. Om tweeërlei castraat: Oebr. van Hasreu C G. J. van der Valk, Fa. Wed. T.De Zon), M. A. Wegen wijs, A. Samuel, G. van Vreumingen, S. den F Peeters, G. F.'de Jong, J. P. Flux, Fa. D. Dillen, Anton Coops, B. D.r .ertog, H. J. van Schalen, H. Zandvoort, Van Zeugestraat: J. Punae' Grootendorst, Petit Co., Fa. B. van Tongerloo. Fa. J. H. Kok, Th. T>'' .lie, K. Esseboom, T. van Vliet, H. J. van der Valk, Teneinde de aandacht jXker. de fraai verzorgde et? --h. w reden: eerstens door een vreedzamen wedstrijd ftls d^se beijveren de win keiiers zich te zorgen dat zij in hun zaken bij-blijven, dat zij meegaan met- den tijd, die telkens nieuwigheden brengt, en deze onderlinge naijver prik kelt tot nieuwe energie, tot durf om wat aan te pakken en te ondernemen, en tweedens, door aldus activiteit te betoonen, ziet het Goudsche publiek dat de Goudsche winkelstand niet achterstaat bij die van elders en er voor zorgt, dat wat elders wordt aangeboden, ook hier te koop is. Dat leidt tot een nauwere verbinding tusschen winkelier en afnemer en door versterking dier banden wordt het belang der geheele gemeente gediend. Het is zeer wenschelijk dat dit geschiedt. Gouda heeft in den loop der jaren aderlatingen ondergaan, die in het belastingcijfer maar al te zwaar worden gevoeld. Wanneer de middenstand, mede door eigen krachtige medewerking, in staat wordt gesteld, zich flink te ontwikkelen en het ge meentelijk bestuur animeert die energie door aan de ontwikkeling van handel en bedrijf geen hinderende bepalingen in den weg te leggen, dan zal in de toekomst, meer nog dan thans reeds het geval is, de middenstand de kurk zijn, waarop de gemeente drijft. De symptomen zijn aanwezig dat de handeldrijvende en industrieele mid denstand in Gouda zich na den tyd van groote gedruktheid, losmaakt en de vleugels uitslaat. In het laatste jaar kwamen meerdere nieuwe zaken tot stand, werden verschillende uitbreidingen ondernomen en de nieuwe stadsdeelen richten zich naar de behoeften, die worden gesteldwinkels en bedrijven vestigen zich ook daar. En voor de toekomst ligt in dat opzicht nog een groot veld open, waarin handel en industrie zich kan ontplooien. De Goudsche Winkelstand zet heden zjjn beste beentje voor! Niet min der dan 182 winkeliers nemen aan de Winkelweek deel. Wij laten hier de lijst dezer deelnemers volgen Bleekerssingel: Joh. C. van Wingerden. Burgemeester Martenssingel: J. Duchateau, J. C. Langeraar. CrabethstraM: T. Dijkxhoorn. DoelenstraatN. Verhoef. Dubbele Buurt: J. Keij, M. M. van Loon. Gouwe: A. M. Paris, C. J. Bezemer, Suze van den Bosch, M. J. Kamp huizen, A. J. Smit, Fa. J. Meter, Fa. B. de Jong, A. Peek. Groenendaal: W. J. de Bruin, G. Teekens, J. van Beek, P. Berkenbosch, C. Jansen, C. Noordergraaf, W. C. van Gel, H. W. B. Michgelsen. Heerenstraat: B. J. Boer. Hoogstraat: W. van Schaik, D. Fetter, J. Markus, W. Sibbes, A. J. Op stelten, J. Baijer, Fa. Gez. van Dantzig, N.V. v.h. Gebr. Dercksen, H. Breedveld, Fa. J. D. Bonneur, in Dameshandwerken, J. van der Jagt. Karnenielksloot: F. D. van der Sprong, G. J. de Bruin, T. van Vlaardin- gen, W. G. M. Hemmelder. Katten&ingel: C. J. Hoogeveen. Keizerstraat: S. L. Werkhoven, J. van Dam, B. J. Spee. Kleiweg: Frans van Camp, A. Quant, Fa. van Berkel Weurman, G. J. C. Linnenbank, Fa. H. Krimpenfort, M. Vonk, W. Mul, W. A. Blom, J. J. Jager, G. Luijerink, G. J. van Burk, J. J. Wever, Magazijn „De Ster", J. W. Peeters, P. Bisschop, H. P. van Wijngaarden, A. H. van der Wolf, G. F. H. Steenland, W. van der Kroef, L. Binnendijk, L. G. Potharst, J. G. van Hofwegen, Adr. de Groot. Kleiweg straat: Fa. N. A. Verkerk, W. M. GroenedijkAnders, J. de Wit. Korte Tiendeweg: H. G. J. Verzijl, J. W. Luijerink, H. J. H. van Bo- hiemen, H. P. Liepelt, W. Kranendonk, P. M. Gerhards, Frans Bik, L. van Vlaardingen. Kuiperstraat: T. Anders, I Bik Sr. Lange Tiendeweg: A. L. J. van der Veer, J. L. Hulleman, P. C. Schouten, Fa. B. W. van de Pavoordt, C. Bastinck, F. Bijlsma, L. Heppener, P. de Jong, J. F. W. Turion, H. H. Verhoef, Th. de Ruwe, L. Huisman, J. J. Korevaar, L. Boogaerdt, C. Wientjes, J. C. Fickweiler C. Teekens, Fr. G. J. Bik, Fa. Lourens, M. E. Ponsioen, S. W. Soos, L. J. Muller, J. S. B. Buising. Markt: Fa. C. C. Krom, Chr. Keet, H. S. van Loon, P. C. de Vooys, Bahl- man Co., F. J. Busch, G. M. Spaas, F. Stroeve, C. A. B. Bantzinger, Wed. G. M. Peeters, H. Polak, C. Bj-oekhuizen, P. J. W. Jongeneel, B. C. Niehof Werning, Wisbrun Liffmann, Firma Hoogenbosch, Transvalia, Wed. Meyer. Waaierstraat: Lok's Bloemenmagazijn „Flora", H. D. Tam se. Nieuwe Haven: G. Verweij, L. de Heij, E. Bout, C. Jansen. Nieuwe Markt: J. de Weger, W. G. Nieuwveld. Noodgodsteeg: H. J. Jongeboer. Oosthaven: Wed. Uittenbogaard, A. van Beekum, T. Verka^ik, Balt. A. de Jong, T. VermeiL-jCt J. Revet. Pr. Hendrikstraat: P. Rozendal. Raam: E. A. Polèt^ Spie-ring straat: J. J.'Bik. Spf or straat: G. Bakker, J. van Beek. St. AnthoniestraatWed. K. Berlijn, A. J. van den Berg. Stoofsteeg: C. Lafeber. Tuinstraati C. Verdouw. Turfmarkt: T. Bak, W. B. Blommendaal, H. van der Zwalm, C. van Eijk. Veerstal: D. van Wijk, J. P. Revet. Wachtelstraat: B. Rietveld. Walensteeg: W. van der Starre. Westhaven: Foto Studio, H. van Romburg, Gebr. de Raadt, Frans Dee, C. Kaars, Fa. G. de Raadt, N.V. v.Ji. Gebr. Dercksen, L. van Bokhoven, A. van Maaren, R. van Regteren. van het publiek tot het bestuur van de .tages te trekken, heeft foutenwedrtriid Winkelweek besloten een Staat hierin, te organiseeren. Deze be- een tont ie f *t in elke etalage met opzet daarvan gemaakt. Wie deze ondekt, doet secretar' -schriftelijk mededeeling aan den heer Y iS algemeene commissie, den 'de ^alt A- de Jong, Oosthaven 92. Voor jy jplossers worden fraaie pryzen beschik- aar ffesteld, die in het sigarenmagazijn van «e fa. C. G. van der Post worden geëtaleerd. Officieele opening ten Stadhuize. ie a uur hedennamiddag waren met Bur gemeester en Wethouders dezer gemeente m de Raadzaal aanwezig de besturen der Goudsche Winkeliersvereniging, der R. K. Middenatandsvereeniging „De Hanze" en de Christelyke Middenstandsvereeniging, bene vens vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, de Buurtvereniging „De Een dracht" en de pers. ^ieh°ff Werning betuigde daar allereerst namens de drie Middenstandsveretoigingen aan het Ge meentebestuur zyn dank voor de ontvangst m de Goudsche Raadzaal. Voorts herinnerde spr. aan het besluit der (ine verenigingen om van 22—29 Sept. hier ter stede een winkelweek te houden. Waar het gemeentebestuur groot belang stelt in het werk van den middenstand, zal het het aeker toejuichen dat deze tracht door eigen kracht zyn stand hoog te houden. De winkel stand wil dit doen door het inrichten van smaakvolle etalages, waarin de burgery ge toond wordt een ruime keuze van artikelen en tot pry zen niet hooger dan elders. Spr. uitte de hoop dat dit pogen zou mogen sla gen en verzocht den burgemeester de win kelweek officieel te openen. Burgemeester Mys verklaarde gaarne gevolg te willen geven aan dit verzoek. Maar allereerst wilde spr. zeggen dat het Gemeentebestuur door de ontvangst hier wil blyk geven van zyn belangstelling, die het voor het organiseeren dezer winkelweek heeft. De tegenwoordigheid van het volle dige college van B. en W. geeft daarvan ook blijk, De Middenstand vormt inderdaad een on misbare schakel tusschen groothandel en Verbruiker. De middenstand behoort feitelijk de vertrouwensman te zyn van den consu ment en als zoodanig behoort deze zorg te dragen dat deze in alle behoeften kan voor zien, in de vereischte kwaliteiten en tot bil lijke prijzen. Vat de middenstand zijn taak zóó op dan kan gerust worden gezegd dat hy is een zegen voor de gemeente. De tijd van algemeene malaise, waarin we leven, heeft een beduidende vermindering van koopkracht veroorzaakt, dat ondervindt ook de middenstand. Daarom is het goed dat men thans niet bij de pakken gaat neerzit ten, maar energie ontwikkelt en door de or ganisatie van een winkelweek tracht zich weer omhoog te werken. Dit flinke voor beeld moge tot navolging strekken. Al is de toestand nog moeilijk, tracht die met uwen geestkracht te verbeteren. Burgemeester Mijs bracht hulde voor het initiatief en sprak de hoop uit dat dit pogen zou slagen en met goede resultaten zou wor den bekroond. In de verwachting dat dit streven goede navolging zou vinden-, verklaarde de burge meester de winkelweek voor geopend. (Applaus.) Namens de Kamer van Koophandel en Fa brieken betuigde de heer M u jj 1 w jj k, die met den heer Hagedorn aanwezig was, zyn sympathie met het werk der winkeliersver- eenigingen en overhandigde den Voorzitter, den heer Niehoff Werning als bewijs daar van 'n geschenk in couvert (Zie verslag K.v. K.), om daarvan naar beste goeddunken ge bruik te maken. Spr. vond gelegenheid om ook te danken voor de gastvrijheid die de Kaïmer steeds geniet om ten stadhuize te vergaderen. De heer Niehoff Werning dankte den burgemeester en den heer Muylwyk voor de vriendelijke en waardeerende woor den en verzocht de K. v. K. ook te danken voor de geschonken bijdrage. Daarna werden middagdranken geser veerd en was de officieele plechtigheid hier mede ten einde. Hedenavond zal van 8—10 uur het mu ziekkorps van de Plateelbakkerij „ZuidrHol- land" een rondgang door de stad maken, waarby fakkeldragers deze muzikale op tocht zullen escorteer en. Het.vertrek is bepaald om 8 uur vanaf het gebouw der R. K. Leesvereeniging aan de Westhaven; de vroolyke stoet gaat dan den volgenden weg: R. K. Leesvereeniging Westhaven, Oosthaven, Dubbele Buurt, Markt rond, Kleiweg, Spoorstraat, Spoor baan, Crabethstraat, Kattensingel, Gouwe, Markt, Tiendeweg, Groeneweg, Walesteeg, Spieringstraat, Zeugestraat, St. Anthonie straat, Hoogstraat, Markt, Dubbele Buurt en Westhaven. Zaterdagnamiddag zal de reeds eerder aangekondigde optocht van automobielen plaats hebben, die de geheele stad zullen doorrijden en Maandagavond is er weer fak keloptocht met muziek, waaraan door velen zal worden deelgenomen. Sociëteit „Ou Genoegen" op Vrijdag 23 Oct. M. dot avonds 8 uur speelt de beroemde biljartspeelster Mej. L. SCHUIER uit Domburg. (Champione du monde de billard) 600 caramboles cadre met 300 voorgift. Daarna kunst- en fantasiestooten. Leden vrijen toegang. Introducé'b en stadgenooten 26 cent per persoon. 2931-10 STADSNIEUWS. GOUDA, 22 October. Vergadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken. In de gisteravond onder voorzitterschap van den heer H. A. Schreuder gehouden vergadering van de -Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken was ingekomen een antwoord van den heer I. IJssel de Schepper op het schrijven der Kamer, waarin hij zijn groote erkentelijk heid en dank betuigt voor de waardeerende woorden in het schrijven der Kamer geuit. Van de Kamer van Koophandel te Maas tricht was ontvangen een afschrift van een aan den Minister van Waterstaat verzonden verzoek om de vermindering van port voor buitenlandsch drukwerk te willen bevorde ren. (Voor kennisgeving aangenomen.) Van de betrokken autoriteiten was be richt ingekomen dat geen opheffing ver leend kan worden van het uitgevaardigd verbod tot het bevaren der Wiericke door mechanische kracht voortbewogen vaartui gen. Tevens werd er op gewezen dat dier lijke trekkracht gebezigd kan worden. De (ïeer v. Eyk wyst er op dat men de slechte toestand waarin de oevers verkeeren, niet wil verbeteren. De heer Schouten H oogend ijk merkt op dat de polder Westeinder van Waarder de keur heeft over de Wiericke. De Voorzitter stelt voor Ged. Staten te verzoeken him invloed aan te wenden dat de polder Westeinder van Waarder aan zijn plicht herinnerd wordt, n.l. de kaden in or de te maken van die vrij belangrijke verbin ding tusschen Ryn en IJssel. AlduB wordt besloten. De heer Beyen geeft in overweging er te vens op te wyzen dat de maximum-snelheid zoo krap mogelijk gesteld moet worden. Het propaganda-comité voor wegenverbe tering verzoekt opgaven van wegen in het ressort der Kamer welker verbetering het meest en het eerst noodig zyn. De Voorzitter meent dat alle wegen in de plorabele» toestand verkeeren. Verschillen de wegen worden genoemd, zooals Gouda- Rotterdam, Gouda-Bodegraven, Haastrecht- schen dijk. Besloten wordt dat het Bureau aan het verzoek zal voldoen. De Kamer van Koophandel te Arnhem heeft bericht dat zjj bij den Minister een wetsontwerp heeft ingediend om op eenvou diger wijze kwade posten te innen. De Voorzitter wil het bericht renvoieeren naar de betrokken commissie. De heer van Wijnen zegt dat die commis sie, hoewel nog niet ontbonden, haar laat ste zitting heeft gehouden. iDe Voorzitter is van oordeel dat waar de Kamer van Arnhem deze zaak ter hand heeft genomen de Kamer van Gouda actie achterwege kan laten. De vergadering kan zich met dit oordeel vereenigen. By het voorstel tot subsidieering van den Gem. HandelscursuB te Gouda was een pre advies gevoegd waarin het Bureau voor stelt 600 subsidie te verleenen, uit te kee- ren na 1 Januari 1926, onder voorwaarden dat door het gemeentebestuur, de Kamer zal worden uitgenoodigd om zich by de eind examens te doen vertegenwoordigen en aan die leden der Kamer, die zulks mochten wenschen, gelegenheid worden gegeven, zich gedurende het cursusjaar, door per soonlijk bezoek op de hoogte te stellen van het verstrekte ondenwys. De heer Schouten Hoogendjjk, hoewel de vorige maal sceptisch tegenover het voor stel gestaan hebbende, verklaarde zich thans bekeerd. De heer v. Vreumingen vroeg of bij een subsidie van 500 het voortbestaan van dien cursus verzekerd is. De Voorzitter antwoordde ln bevestigen den zin. De heer Donker stelt 300 vopr, welk voorstel door de heeren Beyen en v. Eyk wordt ondersteund. De Voorzitter zegt hoe het bureau tot het voorstel van 500 subsidie gekomen is n.l. de omstandigheid dat de Provincie geen subsidie meer verleenen zal aan den Han del scursus. De heer MuyLwyk meent dat de Kamer het geld nooit beter kan besteden als voor op leiding tot bekwame krachten voor den handel. Spr. zegt dat men niet te krenterig voor den dag moet komen. Het voorstel van het Bureau wordt aan genomen met 7 tegen 4 stemmen (tegen de heeren Dercksen, v. Eijk, Beyen en Don ker). Het verzoek om subsidie aan de Hoofd commissie voor de normalisatie, wordt overeenkomstig het advies van het Bureau, afgewezen. Het Bureau acht normalisatie voor gemeentebesturen van groot belang doch voor den handel van zeer secundair be lang. Daarna verdedigt de Voorzitter het voor stel om 26 subsidie te geven aan de Ned. Amerikaansche Kamer van Koophandel. De heeren Schouten Hoogendyk en van Eyk wenschen dat de Kamer lid wordt voor 126 per jaar. De Voorzitter wyst op de mogelijkheid persoonlijk lid te worden. De heer Donker stelt voor 50 subsidie te geven. De Voorzitter zegt dat men hetzelfde be reikt met 26 als met 60. De Voorzitter brengt in stemming het tegen Hoest. voorstel van de heeren Schouten Hoogea- djjk en van Ejjk om lid der Kamer te wor den. Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen, waardoor het voorstel van het Bureau beschouwd wordt te zyn aangenomen. Het voorstel-Donker komt niet in' behan deling als zijnde niet ondersteund. Vervolgens komt aan de orde: Voorstel van het Bureau om aan de in Gouda te hou den winkelweek een bijdrage in de kosten groot 50.te verleenen. De heer de Mol, kan als Middenstander het voorstel toejuichen doch vraagt naar de consequenties van een dergelijk voorstel. Woerden, Bodegraven hebben ook een win kelweek gehouden en de kosten zelf gedra gen. De heer Beijen zegt dat te Bodegraven geen geld noodig was van openbare licha men, men heeft de kosten gedekt door pro gramma's met reclame. Ook spr. is be vreesd voor de consequenties van het voor stel. ■De Voorzitter antwoordt dat geen vraag van Gouda om een bijdrage is ingekomen. Het voorstel beoogt een daad van courtoisie voor de gastvrijheid verleend voor het hou den der vergaderingen der Kamer. Op e«p desbetreffende vraag van den heer van Eijk antwoordt de Voorzitter dat het geld van de Kamer wel gebruikt maar nite verbruikt mag worden, het kapitaal der Kamer mag niet verbruikt worden. De heer v. Vreumingen dankt namens de Middenstandsorganisaties voor de betoonde hoffelijkheid. Spr. was aangenaam verrast het voorstel op de agenda te zien. Het voorstel wordt zonder stemming aan genomen. By de rondvraag bracht de heer van Eijk het aantal schuttingen door de IJsselhaven- sluis ter sprake. De heer v. Wynên had allerdroevigste er varingen en zou het een groote verbetering vinden indien de laatste schutting later en de eerste schutting vroeger kon plaats heb ben. De heer Donker bleef op het standpunt dat de verstrekte cijfers omtrent het gebruik maken van die sluis jtfist zijn. Verandering in den toestand acht Ay noodig indien zou blijken dat het cijfermateriaal onjuist is ge weest. Spr. vroeg of de kosten van uitbrei ding van personeel, hetwelk het gevolg van latere, vroegere schuttingen zou zijn, op wegen tegen de belangen van den handel. De heer van Eyk zegt nimmer een ver moeide sluisknecht te hebben gezien; wat hebben ze te doen, vraagt 9pr. Als de schut- gelegenheid gemakkelijker wordt zullen meerdere schippers van de gelegenheid ge bruik maken. iDe heer v. Wijnen wees nog op de voor- deelen vóór handel en industrie bij een ver beterden verbindingsweg te water. De heer Schouten Hoogendyk geeft nade re informatie in overweging. De Voorzitter is van dezelfde meening; het Bureau zal in de volgende vergadering rapport uitbrengen. Hierna ging de vergadering over in een besloten zitting. Jubilea. Gisteren werd aan de Plateelbakkerij „Zuid-Holland" de jubilea gevierd van de heeren: J .Sas, T. Tak en B. Kwinkelenberg, die 25 jaren hunne werkkrachten aan deze Inrichting hadden gegeven. De jubilarissen werden in de Directie kamer ontvangen en in aanwezigheid van de chefs der fabriek door den Directeur toe gesproken, waarbij hun een gouden horloge en een couvert werd overhandigd. De béide eerstgenoemden werden daarna nog gelukgewenscht door het fabrieksperso- neel uit hunne afdeeling van wie zij resp. een lamp en tafelkleed als aandenken ont vingen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 19 Oct.: Hendrikus, z. v. H. Prevoo enA. P. de Jong, Heerenstr. 164. Syrina, d. v. A. Meter en G. N. Spoel, Gouwe 47. Bertha, d. v. K. Bouma en A. Kalsbeek, B. Martenssingel 101. Gerar- dus Hendricus Johannes, z. v. J. van der Wolf en M. J. van den Hoven, Kleiweg 60. 20 Oct.: Hendricus Cornells Maria, z. v. H. M. Teunissen en J. C. M. Trijsburg, K. Tiendeweg 19. 21 Oct.: Gerrit Willem, z. v. W. H. Polet en A. J. van Buuren, B. Martenssingel 126. GETROUWD: 21 Oct.: H. Agten en J. M. M. de Jong. G. van der Pol en A. van Leeuwen. T. J. van den Too ren en H. W. Starreveld. OVERLEDEN18 Oct.: Johanna van den Nieïwendijk, wed. A.' van der Hulst, 51 j. MARKTBERICHTEN v Graanmarkt. GOUDA, 22 Oct. Granen. Voor de goede kwaliteiten prijshoudend. Tar we f 12.5015, Rogge f 9.75—10.75, Gerst f 11-11.50, id. ohev. f 13—14.50 Haver f 10.50—12.50, Erwten f 12.50 18, Bruine boonen 19—26, p. 100 K.G. Kaasmarkt. GOUDA, 22 Oct. Aangevoerd 147 partijen. Handel matig. Ie kw. f 63— 66, 2e kw. f 58—62, zwaardere r.m. f 72, m. r.m. Ie srt. f 66—70, 2e srt. f 60-65. BOTERWeinig aanvoer. Ilan'el vlug. Weiboter f 1.25—1.35. EIÏEREN. Weinig aanvioer. Handel vlug. Per 100 stuks f 11—13. Veemarkt. GOUDA, 22 Oct. Melkvee f 300- 400. Goede aanvoer- Handfel vlug. Vet- le varkens 40 a 47 o\ p. p. Weinig aanvoer. Handel vlug. Magere varkepb 40 it 46 o. p. p. Red. -aanvoer. Handel stug. Magere Uggen 12—20. Red. aanvoer. Hande? stug. Zoog lammer en f 25—32. Goede aanvoer. Handel slecht. Nuchtere kalveren f 14—20. Weinig aanvoer. Handel flauw. Staking by Wilton. Zooals beVeni hadden de Moderne arbeiders 1> j de firma Wi.ton te Rot terdam besloten he<t werk bij deze ta- briek neer te leggen. Om' 5 uur hedenmorgen was een groote politiemacht qp de been om je orde bij de fabriek te handhaven. Een gedeelte van de nachtploeg was reeds* weggebleven. Degenen, die wilden werken, gingen de poorten binnen, döeli een groot deel bleef bui:en. De directie der fa. Wilton deelde Van de 2Ö1Ö man, die hedenmorgen aan het werk moeeten gaan, zijn er 1388 weggebleven, ilet bedrijï kan lüennee gemakkelijk voortgezet wor den, te meer daar er van de 1388 sta kers 213 losse arbeiders z.g.n. bikkers blijft, zooals teel is werlc- Van werkgeverszijd© vernemen wij verder; dat ILedenmorgen bij de Iirma Piet Smit Jr. 600 arbeiders het werk lierv t hebben. Londen Berlyn Parys Brussel Zwitserland Weeneu Kopenhagen Oslo Stockholm New-York WISSELKOERSEN. 21 Oct. 22 Oct. Officieel. 12.04% 69.24 10.98 11.34 47.96 36.07% 61.20 50.60 66.60 2.48% 12.04% 59,23% 10.76% 11.34 47.95 35,07% 61.50 50.60 66.62% 2.48% Niet officieel. 35.60 9.81 7.37 Madrid 35.70 Milaan 9.94 Praag 7.34 Beursoverzicht. De handel ter bauirze 11 ad heden weinag te beteekiepien. In rubberwaar den ging zelfs uiet veel om, alleen in A damrubbers vonden Iltnke omzetten plaats, waarbij de koers later op den middag reageerde. De overige soorten hadden een beperkte markt. Een flinke hoek vormde zich op de olie-afdeeling in Koninklijken, die zich op een hooger koerapeil bewogen. Ge- consolideerden niet veel veranderd. Voor tabakken bestond' slechts zeer weinig belangstelling, doch deze ble ven goed op peil. Aan suikerfondseu werd slechts ma tige aandacht geschonken, de koersen verschilden niet veel met dii£ van gis teren later op <ten middag ontwikkel de aoh plotseling oen, levendige be weging in H.V.A., die een aanzienlijk koeravans behaalden. Scheepvaarten bewogen zich- op bet vorig koerspeil. led. Industrieeleu vertoonden niet veel bijaondere. 'J" Yenkeeciarkt werden gewone Wabash druk verhandeld ook in In- teoanbnental Hubber vormde «h nu en «au een kleine hoek. Prolongatie 3% ADVERTENTIEN. Heer en Mevrouw Dr. j. VAN WOERDEN-Jonker geven kennis van de geboorie van hun Dochtertje HANNA. GOUDA, 22 October 1925. Krugerlaan 47. 8 Voor een Student Handelshoogeschool, wordt voor direct gezocht Zit- en Slaapkamer met volledig penjuon en verwarming te Gouda, teneind* zjjn studies te voltooien. Fr- Br. met opgave van prijs, enz. wor den ingewacht onder letter M. S. F. bureau „Atlas" Weimarstr. 293, den Haag. 2933-12 KUIPERSTRAAT 41-43. ZEGT HET VOORT. 2940 15 Telef. 520. vanaf f 0.85 per El. vanaf f 1.95 per El. Onze effen Fluweelen zijn allen gekeperd dus zeer sterk, gaan dus langer mede dan ongekeperd. gekleurd. Pracht patronen. 7Uc.M. breed. f1.40p. El. vanaf fl.40 per El. EXTRA AANBIEDING Halfzijden MANTELV0ERIN6, Damassé, pracht kwaliteit, schit terende kleuren. f2.10 p. El. Naaisters en Kleermakers exfra groote korting. Vraagt Stalen. 2972 75 Wij hebben nog enkele over. Deze wenschen wij geheel op te ruimen, daarom tegen spotprijzen. Wij blijven steeds voort gaan met onderstaande prijzen Prims sfwerking. Binnen 1 dag garsad Aanbevelend, 2923 25 GEDURENDE DE WINKELWEEK: FOUTEN WEDSTRIJD 22 29 OCT. '28 Wij stellen voor dezen wedstrijd disponibel 2 prijzen, le prijs ter waarde van f 25 voor hen die bij ons koopen. Dus opgave van fout persoonlijk in den winkel. 2e prijs ter waarde van f 10, voor inzendingen (ook voor koopers). Bij meerdere goede oplossingen zal loting volgen en bekendmaking in de couranten. °P Z?'e"la£..31 October, 3 uur, zal onder de kinderen van diegenen die van 22-29 October 1925 bi, ons koopen, EEN PRACHTIGE POP verloot worden. Hoogstraat 14. 2934 20 tegenover de Nat. Bank. Verzuimt niet de Etalage te bezichtigen bij 2930 17 Borstelhandel - Kleiwegstraat 15 GOUDA. lir' Schitterend Elite-Etalage "^31 2946 20 HOOGSTRAAT 7 - TELEFOOH 423 in alle kwaliteiten verkrijgbaar. Baby-Uitzetten. Molton, Wollen en Zijden Wiegdekens ft1 2945 30 Korte Tiendeweg is het beste en voordeeligste adres voor alle voorkomende artlstlque bloemwerken. Onuitputtelijken voorraad KAMERPLANTEN op eigen kweekerij, welke in qualiteit niet te overtreffen zijn. Aanbevelend, J. W. LUIJERINK. Kweekerij Graaf Floriaweg. Men verzuime niet de ETALAGES TE BEZICHTIGEN van IN ONS MAGAZIJN KLE I WEG (hoek Turfmarkt EEN SCHITTERENDE COLLECTIE NOUVEA IJ TÉ'8 UIT PAKIJS EN W E ENEN. De pas uitgekomen Nieuwe Décors van de Plateel bakkerij ,£uid-Holland Engelsche Eetserviezen Engelsch Zilver De complete Collectie van de Gero-Fabriek uit Zeist Aparte Weener Nouveauté's De nieuwste Damestaschjes en Fijne Lederwaren uit Parijs en Brussel In ons Magazijn: KLEIWEG 7 Beweegbare modellen van de Matador Bouwdoozen, in werking geëtaleerd Luxe Postpapier, uitsluitend Nouveauté's 2941 100 Een pracht-collectie in Nederland nieuüb ver- ifihenen Kinderboeken en Lectuur voor Jonge- dames Eversharp Vulpotlooden en Vulpenhouder^ Benoodigdheden voor Batikverven 4 Verwacht binnenkort BATIK-DEMONSTRATIE en gratis onderricht door een Dame uit Indië Gedurende de WI N KU L WEEK stellen wij ome üsla"f. '!'.ln "pen ter be*'chtiging. Wij tullen ome uitgebreide voorraad gaarne aan een ieder toonen. Op uw wandeling gedurende de WINKELWEEK, wordt uwe speciale aandacht gevestigd op de Etalage van 2938 20

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 2