WESTHAVEN 18. D r PAkIJSCH E MODE «en Zaak Nitiris Mr. 1.11. M. FUIKEN men, dat men er goed aan zal doen, in de dalende markt geen rubber te verkoQpen. Suikerfondsen hadden aanvankelijk een vast voorkomen, in verband met de hooge- ie prijzen van het product te New-York, doch later trad hier een reactie in, die ook voor de koersen der aandeelen een terug gang van eenige beteeikenig tot gevolg had. Daarbij kwam nog, dat Java de laat ste dagen niets afdoet, terwijl ten slotte de directie der Handelsvereeniging „Am sterdam" aangaande het lpoperule boekjaar har er maatschappij de medndeeling ver strekte, dat geen hooger dividend dan 35 waarschijnlijk is en dat voorloopig geen kapitaalsuitbreiding verwacht mag wor den. De speculatie zag zich door deze me dedeel ingen in hare verwachtingen teleur gesteld, ging tot verkoopen over en drukte den 'koers tot even boven de 600 Tabakken ondervonden den invloed van de minder opgewekte stemming, die voor ï-ubberwaarden bestond en konden dien tengevolge de hoogste koersen niet hand haven. De handel had hier echter vooral in de laatste dagen onzer berichtsperiode slechts weinig te beteokenen. Voor Scheepvaartfondsen bestond als gewoonlijk geen animo van eentgen om vang, doch wel kan geconstateerd wor den, dat het publiek voor de goede soorten een kalme belangstelling toonde, over tuigd als men ervan is, dat te eeniger tijd deze afdeeling in een hausse beweging wel een beurt zal krijgen. Petroleumwaarden behouden een rustig voorkomen. Kon. Olie werd niet gestimu leerd door de verbetering in den prijs van liet product, doch was van grondtoon niet onbehagelijk. Consols liggen buiten belang stelling, nu de ruiling tegen aandeelen Ko ninklijke voorloopig niet meer mogelijk is. Perlak was tijdelijk zeer vast gestemd, in verband met verwachtingen, die men voor «leze maatschappij uit de nalatenschap van den Heer E. Deem koestert, terwijl Peuda- wa belangstelling trok in verband met het feit, dat op de terreinen dezer onderne ming volgens nieuw systeem geëxploreerd zal worden. Van de buitenlandsche soorten was Steaua Romana vast gestemd, dn verband met de gunstige berichten, die ons uit de Roemeensche oliewereld bereiken. Industriëelen trekken weinig belangstel ling, doch de grondtoon is hier in het alge meen niet onbehagelijk. Zeer vast geptemd waren aandeelen Van Berkei's Patent, in verband met de gunstige jaarcijfers en het vooruitzicht eener emissie, waaraan een tamelijk belangrijke claim verbondem zal zijn. Philips Gloeilampen ondervonden geen invloed van het bericht, dat deze on derneming in den loop der week met een emissie zal komen van één aandeel op vier oude, tegen een koers van 150 Prolongatie plm. 3% De spijker op den kop geslagen. Rake dingen te zeggen in kort bestek is niet ieders werk. Ir. Plate heeft getoond die moeilijke kunst te verstaan in een verhandeling van nog geen vier bladzijden druks, getiteld: „Eco nomie, ethiek en politiek". Maar al te zeer aldus de heer Plate worden ethische beginselen op het terrein der stoffelijke voortbrenging gepropageerd zonder op de economische gevolgen acht te slaan. De gevolgen blijven echter niet uit, de economische draak, met de wapens der ethiek en politiek bestreden, richt onmiddel lijk een tweeden kop op, als de eerste hem is afgeslagen en met den kamp wordt niets gewonnen. Als eerste voorbeeld geeft de heer Plate den loonstrijd. Zoo lang geen bindende af spraken omtrent de loonen voor alle onder nemingen, tot eenzelfde bedrijfstak behoo- rende, zijn gemaakt, kan de hooge rentabili teit van een dier ondernemingen aan het loon van haar werknemers ten goede komen. Maar nu komt de nivelleeringstendenz, het streven naar vereffening der loonen door z.g. collectieve contracten. Zoolang het bij collectief contract vastgestelde loon zoo laag is, diat de zwakste omlerneming, welke aan de loonafspraak gebonden is, zich nog staande kan houden, zijn de loonen in alle ondernemingen, welke niet aan d« onderste grens werken, in het algemeen lager dan de bedrijfsresultaten dier ondernemingen toe laten. Er ontstaat dan, vooral ook onder den invloed der vakbeweging, een sterke ten- denz tot loonsverhooging. Maar dan kunnen de grensondernemingen het voor haar te hoog geworden loon niet meer betalen. Werkloosheid is het gevolg, tenzij de grens- ondernemingen er in slagen onder de nivel- 1 eeremie werking van de collectieve afspraak uit te komen en voort te werken tegen lager loonen dan bij collectieve afspraak bepaald, waartegen dan echter om politieke of ethi sche beweegredenen nieuwe maatregelen worden genomen. Als de zwakste onderne mingen onder het voor haar te zware loon peil willen uitkomen, wordt de verbindend verklaring van de collectieve arbeidsover eenkomst uitgedacht om haar te vangen. De uitwerking van de bindendverklaring op de werkloosheid is zoo klaar alls de dag. De bindendverklaring wordt op ethische gronden wel eens bepleit door die bedrijven, welke uitsluitend voor de binnenlandsche markt werken en die de economische gevol gen van de bindendverklaring voor hun be drijf kunnen te niet doen door de prijzen van hun producten hooger te stellen. Dit leidt er dus toe, dat afbeiders in andere bedrijfstakken als consument den last der verhoogde prijzen te dragen krijgen en daardoor een feitelijke loonsverlaging ont vangen. Als tweede voorbeeld neemt de schrijver den achturendag. Hij merkt op dat onize.. heeie samenleving zich ten spijt van de na deel! ge gevolgen van den bruusken over gang tot den achturen-werkdag wel 9taande Namiddagjapon met opstaand kraagje. ,Vier dagen ben ik in Parijs geweest en vier dagen heb "ik er genoten. Parijs is niet goedkoop. Om er koopjes te koopen behoeft men er niet heen te gaan, maar om er rond te zien, alles dn zich op te nemen en te genieten van al het mooie, dat maakt de reis erheen alzoo loouend. Laat ik het nu maar niet hebben over de cathedraals, 't museum Louvre, 't museum Rodin en zoovele andere bezienswaardige heden, maar op eigen gebied blijven. Eigenlijk kan ik beide combuneeien, omdat ik u vertellen kan van twee kerkdiensten, die ik toevallig meemaakte en die mij zoo bizonder troffen. De eerste was in de Notre Dame. 's Mor gens was ik er heen om de kerk van binnen te kunnen bewonderen en trof er een rouw dienst. Het aantal familieleden en vrienden er bij tegenwoordig was niet groot, maar hoe trof mij de zware rouw, die er gedra gen werd, de dames droegen niet alleen de lange crêpe sluiers op den rug, zooals deze sporadisch hier nog wel gezien worden, maar dichte sluiers hingen ook voor haar gezicht. Van modieuse kleeren, welke jam mer genoeg by eerste rouw ook zoo vaak gedragen worden was hier geen sprake. Aleen diep gevoeld verdriet sprak er uit. Ook later buiten de kerk trof het me hoe in Parys veel zwaarder gerouwd wordt dan by ons. Wel zeer toevallig was het, dat ik de nvolgenden dag in de Madeleine getui ge was van eene huwelijksinzegening. Hier was alles pracht en praal. Tot mijn spijt kon ik later in de Fransche bladen niet vin den wie de bruid en bruidegom waren, maar tot eene aanzienlijke oud-fransche familie moesten ze behooren, dat bleek uit de toespraak. De bruidsmeisjes in haar hoogst gedistingeerde en toch zeer eenvou dige zacht lila crêpe de chine japonnetjes met in kleur bijpassende hoeden wachtten in de kerk op het bruidspaar nadat zij eerst haar bontmantels aan de diverse kameniers in de voorhall van de kerk afgegeven had den. Een klein pagejongetje in wit satijn gekleed strooide bloemen voor de bruid. De stoet werd voorafgegaan door twee defti ge lakeien met kuitbroeken en witte kou- Na de inzegening gingen de bruidsmeis jes hand aan hand met de bruidsjonkers collecteeren. Zy hadden daarvoor allerlief ste lila taschjes bij zich, welke telkens in groote tasschen van de lakeien geleegd Maar evengoed als die lieve bruidsmeis jes, zijn de Parysche meisjes op Btraat het aankijken waard. Hoe goed verstaan ze het om eenvoudig gekleed van haar werk te Avondjapon, komen, veel eenvoudiger dan menig kan toormeisje hier en «toch zijn ze gekleed naar de mode. De lange mantels, welke kort zijn en coquet .springen aan de zoom uit, de schoentjes zyn laag zooals hier maa» de vleeschkaeurige kousen heb ik er niet zooveel meer gezien, wel lichte kousen vooral beige en dan diverse andere kleuren. De hoedjes zyn klein maar flatteus en voor al de jonge meisjes dragen ze in alle tinten. De etalages hebben bijna ook uitsluitend kleine hoeden, de gekleede modellen zijn meest zwart van zy gecombineerd met ve lours. Jammer, dat onder die aardige hoed jes die jonge knappe gozichtjes te veel be poederd worden, het is haast een onbewus te gewoonte geworden om direct by het plaats nemen in bussen, theater, restaurants enz., de poederdoosjes te voorschijn te ha len en gauw-gauw even kijkend in het klei ne spiegeltje haar geheele gezichtje met poeder te beleggen, en dan erger nog zijn de geverfde lippen, dat ds niet meer een zachte pomade, welke de Parysche vrouw of het jonge meisje gebruikt Kort geknipte haren heb ik er natuurlijk veel gezien, maaj* toch viel het mij in de groote opera op hoeveel «lames keurig ge kapte hoofden hadden geen pruiken, welke alleen by avondjaponnen gedragen worden, maar werkelijk eigen opgemaakte haren. Grappig stond, maar niet flatteus vond ik het de chineesch geknipte haren, heit haar glad naar achter.en gekamd en achter de ooren, dat vooral deed vreemd aan, we zijn ontwend om de ooren van de dames in hun geheel te zien. 'De avondjaponnen zyn in Parijs zooals hier laag uitgesneden, mooie kanttoiletjes zag ik er en altyd nog ook kra len en zilver- en goudgalon, chenille randen en georgette met chenille is ook zeer in de mode. De namiddagjaponnen, welke ik in Parys uitgestald heb gezien en waar ook hiervan een voorbeeld wordt gqgeven heeft een opstaand kraegje in den rug en sluit van voren even onder den hals, het is een variatie op den uitgesneden hals, maar het staat niet minder keurig en de mouw van het hier gegeven model verhoogt ook zeer het cachet van de japon, welke evxingoed van zyde of marocain kan gemaakt worden als van gabardine of kasha en .gegarneerd met eene afstekende kleurstof of met goud of zilvergalon. De jumpers van woltrico wel ke nu ook zeer in de mode zyn worden ook veel met een kraag als luerboven beschre ven afgewerkt. MÏLLY SIMONS. De patronen van deze modellen z«n aan het adres van Milly Simons 2e Sohuytstraat 261, den Haag, verkrijgbaar voor 75 cent per patroon. kan houden, mits men jaren lang met min der stoffel ijken welstand genoegen neemt. Maarhier wil niemand aan. De ar beidersklasse, die uit ethische motieven sterk vasthoudt aan het behoud van den achturendag, wenscht (zeker niet minder dan de burgerklasse) meer stoffelijk be zit. Men drijft een ethisch motief door, maar aanvaardt niet de economische gevolgen daarvan, zoodat conflicten in tal van vormen het resultaat zijn. ONZE KOLOMEN. Boschbrand op den Tjerimai. Een ramp van grooten omvang. Een felle boschbrand heeft op de hellin gen van den vulkaan Tjerimai gewoed, waardoor duizenden H. A. in de asch zijn gelegd. Een correspondent van de Loc. bezocht het geteisterde gebied en schreef daarover aan zijn blad: De tocht naar den top van den Tjerimai is zeer moeilijk en gevaarlijk. Het levens gevaarlijke vindt zijn oorzaak in de vele groote en kleinere steenen, die in gloeien- den toestand vanuit den brand naar bene den komen rollen. Er waren steenen bij van eenige kubieke meters inhoud, die in een beekje terecht kwamen en het water in kooktoestand brachten. De bewoners van de hooggelegen «lesaa's in die streken verkeeren in grooten angst dat de brand nog lager zal komen en wel in hunne landouwen. De brand is thans tot op eenige honderden meters een zwaar en dicht oerbosch, waarin duizenden reuzen stammen, genaderd. Valt er geen regenbui, dan kan dit prachtige woud als verloren worden beschouwd en de daaronder gele- zijn. Het blusschen lykt een onmogelijkheid, juister uitgedrukt: zal wel onmogelijk zijn. Water is er niet eh er waait een zeer sterke wind, die de vonken honderden meters ver voert. De brand daalt langzaam naar den voet van den Tjerimai. Die langzame da ling gaat echter nog veel te vlug. Als vaststaande kan worden aangenomen, dat* per etmaal ongeveer duizend bahoes in de asch worden gelegd en spoedig zal dit twee en drieduizend bahoes zijn. Maandag, 9 November te 12 uur v.m. wa ren er naar raming reeds ongeveer 10.000 bahoes afgebrand. Een „Aneta"-telegram van 11 Nov. meld de, dat in 't geheel 18.000 bahoes zijn ver brand. Tegen kinderhuwelijken. (Anela). De regeering is voorne mens, een geschrift te pubiiceeren in de Javaaiisol.e en Maleische talen, ter verspreiding in grooten getale door geheel Indië, waarin de verkeerdhe den en nadeden, aan, die z.g. kinder huwelijken verbonden voor de phya'e- ke en moreele werkkracht vain het volk worJen vermeld. Aan de hoofden van gewestelijk be stuur is opgedragen, geregeld ieder jaar op 1 Januari eai 1 Juli opgaven van de plaats gehad hebbende kinder huwelijken in hun gewest in te die nen, opdat de regeering zal kunnen nagaan, o( deae huwelijken afnemen, zonder dat wettelijke verbodsbepalin gen in het leven worden geroepen. (Het Haagsthe An.ta-kantoor toe kent hierbij aan, dai ue regent van Bandoeng, iaden Adipali Ario Wira- nata Koesoeaja, enke.e jaren reeds krachtig in die riclitiug werkzaam ge weest is in zijn regentschap en naar hij indertijd in den Volksraad mee deelde met opmerKenswaardig succes) LAND- RN TUINBOUW. Indeeling der kaasklassen. Het Nationaal Comité van den Interna- tionalen Zuivelbond houdt op 5 Januari een algemeene ledenvergadering ter behandeling van een iftdeeling der verschillende kaas- klassen. In de toelichting: tot de agendt aohryft de voorzitter van het Nationaal Comité ,dr. A. J. Swaving inspecteur van het zuivelwezen en tevens rykszuivelin- specteur o.m.: 1. Vollemelksche kaas, d.i. kaas op oor deelkundige wyze bereid uit volle melk; de garantie daarvoor berust op de naleving van zeer strenge controle-voorschriften en op de aanwezigheid van tenminste 48 pet. vet in de 'droge stof; 2. Volvette kaas, d.i. kaas met minstens 45 pet. vet 'in de droge stof; 3. volvette kaas, d.i. kaas met stens 40 pet. vet in de droge stof; 4. Ki volvette kaas, dj. kaas met stens 30 pet. vet in de droge stof; 5. M volvette kaas, d.i. kaas met min stens 20 pet. vet in de droge stof. By den tegenwoordigen stand van zaken is het m. i. niet meer mogeiyk, om in het buitenland door te zetten, dat aan kaas met minstens 45 pet. vet in de droge stof de eisch bereid te zyn udt volle melk wordt op gelegd, om deze kaas volvet te mogen noe men. Ware het Kaascontrólestation ^uid- Holland in 1920, toen ik bereid geweest het minimum vetcyfer te verhoogen, dan zou het wellicht nog moge iyk zyn geweest om het buitenland te no pen ons voorbeeld te volgep. Die kans is nu verkeken; immers heeft het kaascontróle station altyd vastgehouden aan een mini mum van 45 pet., zonder eenige controleer bare waarborgen te willen geven dat de kaas inderdaad uit volle melk bereid is. Daarom zoek ik nu de oplossing in boven aangegeven richting. In verschillende landen wenscht men vast te houden aan de definities vet enz., ik acht het mogeiyk daarin eenheid te ver krijgen, m.a.w. dat onder de definities over al dezelfde minimum vetcyfers worden ver staan. Neemt men nu 4/4 vet of volvet aan op tenminste 45 pet., dan volgt daaruit «ge- re edelyk vet op tenminste 40 pet., enz. De bezwaren van de volvette kaasberei ding op de boerderfj komen te vervallen, in dien een afzonderlijk ryksmerk wordt in gesteld voor vollemelksche kaas. Het spreekt vanzelf dat voor dit superieure pro duct de noodige waarborgen moeten wor den gegeven, welke steunen op zeer strenge controle-bepalingen en op een hoog vetcy fer in de droge stof. Uit het opschrift van het nieuwe merk zou duidelijk moeten blij ken, dat de kaas bereid is uit volle melk, terwijl eventueel daarnaast het te garan deeren minimum vetcljfer ware te noemen. Mogeiyk verdient het aanbeveling dat op schrift in een vreemde taal te vermelden, byv. wholemilk cheese, vollmilch kase, fro- mage fabriqué de luit RADIO-NIEUWS. Concerten van heden. 6.20 Londen, 365 M. 2LO, dansmuziek. Glasgow, 422 M. 5 CS, weerbericht voor den landbouw. Madrid, 392 M., concert. 95 M. 2 BD, gramofooncon- 6.50 Oakland, 361 M. KGO, 7.20 Londen, Daventry, 365 M. 2LO en 1600 M. 5 XX, tijdsein van de Big Ben. Weer bericht. 7.20 Hilversum, 1050 M., politiebericht. 7.45 Londen, Daventry, 365 M. 2 LO en 1600 M. 5XX, muzikaal intermezzo. 8 uur Hilversum, 1050 M., koersen van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 8.10 Hilversum, uitzendavond Arbeiders Radio Amateurs. H.D.O.-orkest, o.l.v. 8.20 Cadiz, 860 M., tijdsein. Londen, Daventry, 365 M. 2 LO en 1600 M. 5 XX, Good Cheer. Concert. The Wi reless Orchestra. 8.50. Oslo, 382 M., zang. 9 uur. L«mden, Daventry, 365 M. 2 LO en 1600 M„ 5 XX, John Coaten, o.a. Kerst liederen. 9.20. Barcelona, 324 M., operaeonoert. 9.30. Berlijn, 505 M., beursberichten. 9.50. Londen, Daventry, 365 M. 2 LO en 1600 M. 5 XX, John Coates. Vervolg. 10 uur. Hilversum, 1050 M., koersen en persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.20. Londen, Daventry, 365 M. 2 LO en LtOnOoe Lne2d oM 065. 2yD ael^n v3j 1600 M. 5 XX, tydsein van G; 10.50. Londen, Daventry, 365 M. 2 LO en did it? 11.20 Londen, Daventry, 365 M. 2 LO en 1600 M. 5 XX, Savoy Orpheans Savoy 'Havana Band «Hotel the Savoy Tango Band uit het Savoy Hotel. 11.30 Barcelona, 460 M., Spaansche muziek. Zondag 20 December. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 3.56—6.00 en 8.20—10.50 Zie Londen. Londen 2 L O, 365 M. 3.50 Ster-balladenconoert. Het Squire Octet Scottish recollections, Traditional. D. Silk, sopraan. Bethlehem, Gounod. An pld sacred Lullaby, Liddle. Ring out, wild bells, Gounod. E. Penville .fluit. Rhapsodic Ita- lienne, Rougnon. Bluette, Schutt-Revel, Schmettering, Andersen. 4.20 Het octet. The bee. vier violen, Schu bert. I love the moon, Rubens, Percy He ining, bariton. St. Nicholas day in the mor ning, Martin. An old French carol, Liddle. The wassail bough, Traditional. The holy child, Martin, P. Cochrane, viool, Melodie, Tschailcowsky. Paraphrase en Paderewsky's minuet, Kreisler. Het octet Fragmenten van Peter Pan, Crook. 4.50 Voorlezing van Gabriel Grubb, uit The Pickwick papers. D. Silk, sopraan. Daf- fodills-Scot. A lament-Coleridge-Tylor. The sweet springtime-Sanford. E. Penville, fluit. Serenata Zingarese, Catherine. Schwalben- flug, Kohier. Rondo a la tarentelle, de Jong. P. Heming, bariton. Old Christmas. Shaw My ain folk, Lemon. The knight of Bethle hem-Thomson. Blow, blow, thou winter wind, Quilter. P. Cochrane, viool. Little fi refly, Cadman, 'Saltarelle, German. Het octet. Serenade, Drigo. La cinquantaine, Gabriel Marie. 8.20 Orgelconcert door F. Sutton. F. R. C. O., uit St. Stephens, Walbrook. Prelude in C-sharp minor, Vodorinsky, Koorvoor- spel (In dulci jubilo) en The Donan fugue, van Bach. 8.35 Kerkdienst. Daarna orgelconcert. Allegretto pracioso, Hollins. Concert ou verture in E-flat, Faulkes. 9.20 Weerber. Nieuws 9.35 De band van H. M. Grenadier gar de. Hark the bonny Christehurch bells, Mil- man. H. Williams, bariton. Lovers garland, Parry. As ever I saw, Warlock. My love's an arbutus, Stanford. De band. Carol. Glory to God (De messias). Handel. M. Cole, piano. Capriccio in b-minor, Mendelssohn. De band. Bells accros the snow, Gounod. 10.05 Williams, bariton. Port of many ships, Trade winds en Mother carey, Keel. De band. Cornetaolo „De ster van Bethle hem", Adams. M. Cole, piano. Noel, Lon don bridge, Shepherd fennel's J) ance van Balfour Gardiner. De band. Kerstfantasie „Yulet ide", Kappey. 10.50 Sluiten. Radio-Parijs, 1750 M. 1.05 Concert Lucien Paris. 1. Aragon, Sentis. 2. Mon reve, Waidteufel. 3. Salut d'amour, viool, Elgar. 4. Proloog van Pal jas, Leoncavallo. 5. Ballet extrait de la pe tite suite, Debussy. 6. Dance en mi-piano, Granados. 7. Peer Gynt .suite, Grieg. 8. Le jongleur de notre dame, Massenet. 9. Chants russes, cello, Lalo. 10. Pavane pour une infante defunte, Ravel. 11. 0 kiss me quick, Muth. 12. Airs ecossais, Myddleton. 2.05 Nieuws. 8.35 Esperantoles. 9.05—10.50 Jazzband Mario Gazes en zyn orkest du Canari. Hikers, dr. omr., 1050 M. 8.30 v.m. Morgenwijding. 10.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Apeldoorn, uitgaande van de Ned. Chr. Radiover. 4.45 Kerkdienst uit het gebouw van de Ned. Herv. Kerk op de Brink in Hilversum. Ds. J. v. Leeuwen. 8.00 Persberichten Vaz Dias, voetbaluit slagen en nieuws. 8.10 Vioolconcert van Aranyi, violist. Aan de vleugel Dr. Wilhelm Groeaz. Solisten de dames Roll, Henriette en Anna Roll. Duet ten voor 2 piano's. BINNENLAND. De kansen van Dr. de Visser. Het is, zoo aalirijft de Maasbode, al leszins begrijpelijk, dat de demissio naire Katliolieke ministers weigerden met den nieuwen formateur in zee te gaan voor een extra-pariomenta r Ka binet. De ,,opJossing",w4fclke inzaae het onge.'aan maken van het votum vain 11 November j.l. werd aan de hand gedaan, hebben ook wij van meet af als praetisch onvoldoende be schouwd. Een am*ere vraag is inlus&ohen, .in hoeverre t'e Kathol'eske Kamerfractie aan een eventueel extra-parlementair Kabinet haar s.eun zou kunnen toe zeggen met name of zij ook tegen over eike Kabinetsformatie buiten <le partijen om ten aanzien van den ge- zantsohapspoet haar afwijzend stand punt zou moeten handhaven. In de verklaring van Mgr. Nolens vindt o.i. zulke houding geen houvas meer. Todh zou men uit hetgeen vol gens ,.Het Centrum" ut parlementii- kringen verluidt kunnen opmaken, dal men in omzie fractie ook tegenover een extra parlementair Knbine riei op diie verklaring blijft beroepen, zoo dat derhalve ook eikei formatie van dien aard onaannemelijk zou moeten worden, geoordeeld. Wij geloovon, d«t men hiermede een te ru me interpretatie geeft aan de ge drugslijn welke, de Katholieke fractie zich heeft voorbehouden. En meer voe- we ons dan ook aangetrokken tot de argumentatie van „Het. Huisgezin als dit tegenover bedoelde eventueeie zienswijze in den boezem onzer Jrac- het volgende stelt „Hoe noode wij hec doen, aanvaar den we Inderdaad het feit, dat een extra-parlementair kabinet van recht- sche kleur (een van linksche kleur is onbestaanbaar) ziidh plaatst op het standpunt van het aangenomen amen dement-Kersten deed het dit niet, dan kreeg men een herhaling van den Hen November en kon het spel opmeuw beginnen. Wie dit niet willen aanvaarden kun nen maar tot één andere oplossing kotnen een bondgenootschap met de sociaal- en vrijzinnig-democraten. Dan blijft, althans tijdelijk, hef ge- „aiuschap bemauuen, maar dan is de rechtsöhe coalitie definitief verbroken en hebben wij de mogelijkheid van ewi christelijk bewind voor afzienba- ren tijd op te geven. Indien zoo de meening in de parle mentaire Katholieke kringen is, in den de Kqtiiplieke Kamerfractie te genover een ektra parleanenta'r Kabi net een vijandige houding denkt aan to nemen, dam kan de heer I)e Visser zijn pogingen wel onmiddellijk opge ven. En dan ook dadelijk daarna de heer No'ens aan den heer Albarda te ken- nen geven, dat het Roomsch-roede bondigerootsöb.0p in het stadium' der uKerste noodzaak" is getreden." Inderdaad, zoo zien ook flvij de si tuatie. Ten 'opzichte van een extra-parle- memtaire formatie behoeft de Katho- lie'-e fractie niet in denzel'den zin afwijkend te staan als tegenover een Kabinet voortgekomen uit groepen, aan wol lier medewerking de opheffing van dien gezantschapepost (is) te dan ken". Of in het licht zelfs van deze ziens- wiize de kansen, van dr. die Visser praetisch gesproken voel stijgen, is een andere kwestie. Sluitingsuur van café's in Den Haag. De gewijzigde politieverordening. Gedi. suilen van Zuidi-Hoilamd) heb- !>©ii aan het gemieentebestu/ur van den haag bericht van ontvangst gezonden van het raadsbesluit, waarbij de Po- lit e-verordening is gewijzigd met be treding tot het sluitingsuur vatn hui zen, waar gelagen gezet worden. De toezending van dit bericht van ont vangst heelt de beteekenis, naar het Corr. Bur. meldt, dat Ged. Staten het genomen raadsbesluit niet in strijd ach en roet de wet of het algemeen belang, zoodot zij geeui termen heb ben gevonkt, bedoeld besluit ter ver nietiging aan de Kroon voor te dra gen. Men ral zich herinneren, dat het raadsbes uit genomen is als uitvloeisel van een tevoren aangenomen motie van het raadslid vain Muylwijk, waar van de slrekking was, om' de huizen, ttaa- n gelagen worden gezet, alleen des Zaterdags tot halftwee 's nacnts geopend te doen zijn en. voor de an dere dagen het sluitingsuur te bepa len op des nachts ha'f één, met dien verstande, dat do burgemeester in het vervolg de bevoegdheid zal houden, to! het ontheffen van den tijd van sluiting, waar het betreft zeer bijzon dere gevallen, als bruiloften en par tijen. Gedep Staten hebben, in verband hiermede, aan do Vereeniging ,,Hore- onf", die bij hen. bezwaren tegen het raadsbesluit ingediend had. meededee- ling, gedaan van hun zienswijze. De Weelde- en Verteringsbelasting. Het nieuwe voor.ontwerp. lil aansluiting aan hel bericht over het nieuwe voorontwerp weeldeverte- ringsbelasting meldt het „Hbldi." nog, dat het de bedoeling is, van do re geer'ng om uit liet bekende ontwerp alleen te behouden de belasting op verkeringen in hotels, restaurants etc., terwijl sommige andere „weeldeverte- ringen" in een, afzonderlijke wet be last zullen worden. Hot is het voorontwerp voor deze laatste, dat thans om advies is gezon den aan den Nijverheidara ad GEMENGDE BERICHTEN. Gemeenschappelijke reizen tot vermeerde ring van vakkennis en wetenschap. Een nieuw denkbeeld van de Nederl. Keis- vereeniglng. in het jongste orgaan van de Ned. heisvereeiugmg Sultrrjit de voorzitter ar. van der rlier over een nieuwen arbeid die u<e Kernvereemging wil aanvatten gemeenschappelijke reizen van vaklieden en aueiiectueolen. „Een typisch voorbeeld' van zulk een reis was de excursie in Juli 1924 van een groep bnueuenpawroons naar Co ventry, Manchester en Öheifield. Deze vaklieden waren van oordeel, dat een ban. houwing van de voornaamste En -ge.sche industrieën op hun gebied'niet anders dan aan hun technische kennis ten goede Z0|U komen en gaarne heelt ons Bestuur e(r toe medegewerkt, om aan hun verlangen De voldoen. Op dit errein kian heed veel gedaan weiden Voer velen ia hat buiteug'v Nvoou nuttig hun kennis te verrijken floor eigen aanschouwing van wat an tlers slechts in boeken of op afbeel dingen te vinden is En het is geens zins noodzakedijk, dat hierbij een be perking gezocht wordt tot de z.g.n. technische vakken. Zeker, na en met de smeden zullen ook andere beoefe naars dezer vakken als architecten, bouwers, timmerlieden, kleedermakers en zoo velen anderen ons van harte wednom zijn, wanneer zij het gegeven voorbeeld volgen en deelnemen aan gemeenschajppelifcke reizen, liefst onder deskundige leiding naar buitenland sche cent,ra, die voor hun vakken be langrijk zijn. Maar de kring moet veel en veel ruimer getrokken worden. Naast de technische, dienen de man nen en vrouwen van wetenschap, van kunst, van onderwijs in onze Vereeni- ging een middel te vinden tot verrij- Hng van hun kennis Niet hei muist voor hen neeft de oorlogs-periode ernstige gevolgen ge had en met name hun budget dusda nig omlaag gedrukt, dat zij zich veel moeten ontzeggen, van wat zij vroeger zich konden veroorloven, tot vermeer dering hunner ontwikkeling. Tot die opofferingen behoort wel iu de eerste plaats het reizen." Menig onderwijsman in de moderne lalen was in vroeger jaren gewoon af en toe te reizen n het land, welks taal hij doceerde, menig dokter be zocht in zijn vacant ie buitenlandsche ziekenhuizen zij «n zoovele ande re dusgenaamde intellectueel en en met hen moeten zich dit prachtige mid del tot verdere studie ontzeggen, om dat qu eenmaal 't inkomen niet naar verhouding tol, do stijging in de nood zakelijke uitgaven is toegenomen. „Het verheugt ons te kunnen mede- deelen. zoo vervolgt mr. van der Flier, dal een tweetal personen zich opge geven hebben voor een reis als hier bedoeld. Door hen worden geprojec teerd een reis naar Athene en een re's naar Rome. beide bestemd voor personen, die een z.g. klassieke op leiding hebben gehad, dus in de eer ste plaats voor archeologen en leer aren in de oude talen. Door deze lei ders wordt verwacht, dat de deelne mers. voor zoover noodig, te voren zich in de materie inwerken. Het zal je gebeuren Voordat ue souoorsteenv eg er zijn ko gel met bezem aan een touw in den schoon te inadem schoorsteen op- eu neerwaatrtsciie be eg ingen laat matten, wacnt hij ais regel eerst op het sein van zijn neiper, die binnenshuis hem uoor deui sc.ioorsteen toeschreeuwt, nat met het vegen een aanvang kan worden gemaakt Cf nu ue s uoorsteeciveger, die op liet dak van een huizencomplex in de vVilhelminastraat in deh Haag was ge- alommen, op dit sein net gewacht had, of zich zeker van zijn zaak waan de, hij begon aithans zijn toeren in een schoorsteen, die niet voor schoon maken aan hen» was toevertrouwd. Plotseling hoorde mej H., die in de keuken eenige bezigheden verrichtte, een helsch lawaai in den schoorsteen, gevolgd door een paar hevige slagen in de kachelpijp, welke uil het schoor- sleengat vloog. Voor de oogen van de ontstelde vrouw vertoonde zich uit het schoorsteengat eenige malen een ijze ren bal met een bezem. In een oog wenk was de keuken in een roetwolk gehuld. Al liet eten op de kachel was bedorven. In potten, en pannen, in de kasten, door het geheele huis ver spreidde z'ch net roet. De schoorsteenveger kwam- toen hij zijn vergissing gewaar werd. het ge beurde in oogenschouw nemen en be tuigde mej. H. zijn- innige deelneming. ,Ik had de verkeerde te pakken", zei hij. Drie paarden tijdens het transport omge. Gistermorgen om hallzes is te Am sterdam aangekomen een wagon, waar in zestien paarden wanen geladen. Bij aankomt! bleken dlrie dieren' tijdens het vervoer gestorven te' zijn. Het transport was gisteravond om 8.23 min. uit Rotterdam vertrokken. DAMRUBRIEK. Onder redactie van de Damclub „Gouda", Secretaris Steijnkade 27, lokaal der club Markt 49. De oplossing zal worden vermeld op 2 Januairi 1926. Probleem No. 307. Zwart schijven op: 3, 5, 7, 12, 13, 15, 17, 19, 21, 22. Wit schijven op: 20, 29/83, 37/39, 47. Probleem No. 308. Zwart schijven op: 4, 6, 8/10, 13, 16, 18, Wit'schijven op: 17, 20, 24, 27, 29, 30, 34, 36, 38, 40, 48, 50. Oplossing van probleem No. 303. Wit speelt 25—20, 27—22, 32 21, 39—33, 34 43, 38—33, 40 7, 43 23. Oplossing: van probleem No. 304. Wit speelt 23—2», 87—31, 47—42, 88—28, 36—31, 31 22, 36 2, 2 4. STADSNIEUWS. GOUDA, 19 December 1925. Gemeente-eigendommen, Onderhand schen verhuur perceel grasland in Kort-.Haarlem. B. en W. stellen den Rand voor wederom aan den heer K. Jonkheid alhier te verhu ren het perceel grasland ter .grootte van ongeveer 13677 M2, gelegeri in het stads gedeelte Kort-Haarlem, tegen een huurprijs van 175.en voorts op «Je thans galden- de voorwaarden. Gemeente-eigendommen, Onderhand schen verhuur perceel grasland aan den Goejanverwellendijk. B. en W. stellen den Raad voor wederom aan Dirk van Dam, landbouwer te Reeu- wijk tot 1 Januari 1926, een perceel wei land, groot ongeveer 80 Are en 30 centiare g« legen aan den Goejanvarwellemlijk onder de gemeente Reeuwijk, kadastraal bekend in sectie I no. 1650 dier gemeente voor de som van 181.per jaar te verhuren. Gemeente-eigendommen, Overname gedeelte Graaf van Bloisstraat van J, Schouten. B. en W. stellen den 'Raad voor aan den heer J. Schouten alhier in eigendom over- te dragen 'n perceel grond gelegen aan de Graaf van Bloisstraat van de door hem al daar gebouwde woningen, en deeil uitmaken de van de genoemde straat, kadastraal be kend in sectie I no. 1087 t/m 1098 en 1074. Gemeente-eigendommen, Uitgifte van grond in erfpacht. B. en W. stellen den Raad voor aan den heer C. van Velzen, zonder beroep te Gou da, te verlengen wederom voor dertig jaar, de termijn van het tot 6 April 1927 in erf pacht uitgegeven perceel grond, gedegen achter het woonhuis Oappenersteeg 9, ka dastraal bekend gemeente Gouda, Sectie C no. 2732 (oud sectie C no. 2165), groot 59 c.A., tegen «en jaarlykschen erfpachtsca non van 8.86. Dit perceel is in het jaar D>°8 in eigen dom overgegaan aan de heeren Daudt en van Soest te Gouda, die tot op heden ieder jaar geregeld de verschuldigde recognitie hebben voldaan. Verkoop grond aan C. B. Groenendaal. De directeur van gemeentewerken deel de aan B. en W. mede, dat nu de z.g. Klei ne Vest bij de openstelling van de nieuwe veemarkt als rijweg zal worden gebruikt, het noodzakelijk is dezen 0.30 meter lager l'iggcmden weg op te hoogen, terwijl het wenschelijk is langs de huizen een trottoir Om deze werken te doen uiitvqeren is het noodig de vrije beschikking te verkrijgen over een gedeelte van een perceeltje grond waarop een erker en stoepen, welke grond bij besluit van 28 Juni 1912 voor 75 jaren in erfpacht werd uitgegeven. De tegenwoordige eigenaren, de heeiren Groenendaal en van der Linde, zijn genegen deze overeenkomst te beëindigen. De heer Groenendaal evenwel stelt als voorwaarde dat hem in koop wordt afgestaan het ge deelte waarop de erker van zijn woonhuis is gebouwd. De dir. v. gemeentew. adviseert in dien zin een besluit te nemen en de koopprijs van het .gedeelte groot 2.23 c.A. waarop de bedoelde erker is gebouwd, te bepalen op 8.per M2, met welk advies de commis sie van bijstand in het beheer der gemeen tewerken zich kan vereenigen. In verband met vorenstaande stellen B. en W. den Raad voor: le. medewerking te verleenen tot tus- schentijdsohe beëindiging der volgens Raads besluit van den 28 Juni 1912, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van den 9 Juli da.v. aangegane overeenkomst betreffende uitgifte van grond in erfpacht van het perceel kadastraal bekend in sectie C no. 3047, thans bekend in sectie C no. 3251 en 3252 gezamenlijk groot 18 centi aren; 2e. aan C. B. Groenendaal voornoemd, te verkoopen een perceel grond ter grootte van 2.23 M2, deel uitmakende van het per ceel sectie C 3252 ,en vormende den onder grond van d'en erker van het woonhuis, te gen den prijs van 8.per M2. Verzwaring eischen vergunning»- en verlofslokaliteiten. B. en W. hebben den Raad ter goedkeu ring aangeboden een ontwerp-verordening inzake de drankwet. Met het oog op de ongewenschte toename van de local iteiten waarvoor krachtens de bjpalingen der drankwet verlof tot verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan ster ken drank moet worden verleend en .tevens tot het verkrijgen van een meer gerwensch- ten toestand in eventueeie nieuwe ver gunningslokaliteiten komt het hen ge- wenscht voor dat de Raad daartoe krachtens de Drankwet bevoegd meer regelend optreedt. Deze ontwerp-verordening luidt: Verordening betreffende de eischen, waaraan een lokaliteit moet voldoen, om voor een vergunning tot den verkoo* van sterken drank in het klein, voor «gébruik ter plaatse van verkoop of een verlof tot den verkoop van alcoholhoudende anderen dan sterken drank, in aanmerking te kun nen komen. Art. 1. De lokaliteit moet een vloer-op- pervlakte hebben van tenminste 40 M2. Art. 2. De gemiddelde hoogte van de lo kaliteit, gerekend van den vloer tot den on derkant van de zoldering, van het plafond of van de bekapping zoo deze als zolde ring dient mag niet minder zyn dan 3% M. Art. 3. De bovenkant van den vloer mag met lager liggen dan 15 c.M. boven het hoogste punt van het trottoir of den grond voor hot perceel. Art. 4. De lokaliteit mag niet meer dan een uitgang hebben. Art. 5. De lokaliteit moet voorzien zijn van of een toegang bevatten tot een urinoir en een privaat, voldoende aan de bepalin gen van de Bouw- en Woningverordening voor deze gemeente en behoorlijk verHoht zijn. Art. 6. Door den Raad kan, op voor dracht van Burgemeester en Wethouders afwijking worden toegestaan van de eischen, bjj deze verordening gesteld. In het besluit, waarbij de gevraagde af wijking wordt verleend of geweigerd, wordt de reden genoemd die tot «Ie beslissing ge leid hebben. Art. De bepalingen van deze verorde ning gelden niet ten aanzien van de wedu we of kinderen van den verguning- of ver lofhouder, die het bedrijf in dezelfde loca- liteit of dezelfde localiteiten wenscht voort te zetten, mits deze de verlofaanvrage in dienen binnen een maand na het overlijden van dep vergunning- of verlofhouder. Art. 8. Deze verordening treedt .in wer king 1 Januari 1926, met ingang van wei ken datum vervalt artikel 1 der verorde ning als bedoeld in de artikelen 6, 7 en 11 der Drankwet dezor gemeente (Gemeente blad 1923, no. 875.) (Zie verder Tweede Blad.) INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red j l>e autobusdienst. Men schrijft ons uit Haastrecht: Velen zullen met ons dankbaar zyn dat ondanks de gladde en gevaarlijke wegen de auto-dienst dezer Gemeente zonder stagna tie in de laatste weken «is onderhouden, en dat geen ongelukken zyn voorgekomen mag zeker wel voor een groot deel op rekening van het voorzichtig ryden der chauffeurs worden geschreven. Alleen van den dienst Haastrecht—Oudewater liet men wijselijk zoo nu en dan een rit vervallen, wanneer de weg, waarvan de slechte toestand algemeen bekend is, door het dooien zoo glad wenl dat hy levensgevaarlijk werd. Toch moeten ons over den dienst enkele opmefkingen van het hart. In de eerste plaats treft het ons dat de wagens vaak meer dan vol geladen worden. Op alle bussen staat aangegeven hoeveel passagiers daarin mogen worden toegela ten, en dit aantal is al ruim genoeg geno men; maar dat daarboven nog 10 of meer personen er bij gepropt worden is eenvou dig schandalig. Daarom ryst by ons de vraag, waarom niet met 2 wagens gereden, of, wanneer het zich laat aanzien dat het aantal passagiers te groot wordt, dan niet even om een tweede bus gevraagd of een tweede rit gedaan. De garage en de stop plaats op de Markt te Gouda zijn beiden telefonisch aangesloten, zoodat de passa giers ten hoogBte een kwartier geduld moe ten oefenen, wa,t zy, met de wetenschap dan veel geriefelijker vervoerd te worden, met graagte zullen doen. Wy meenen zelfs dat het ryden van ex tra ritten altijd een der voorwaarden der subsidde-verleening is geweest. Onze ver- keers-comimissde heeft zich in het begin nog al ingepannen met toezicht houden, maar in den laatsten tyd merken wy niets meer van haar. Ook de politie schijnt er zich niets van aan te trekken of er 25 per sonen in een auto-bus van 16 zitten. Beseft men dan niet dat juist hier het kleinste on geval de meest ernstige gevolgen kan heb ben? Onze tweede grief is dat ondanks het spe ciale verbod en ondanks de bordjes in de bussen, herhaaldelijk toch gerookt wordt. De chauffeurs zyn zoo verstandig niet zelf te rooken, maar wanneer iemand met een brandende pijp, sigaar of «rigaret binnen komt, wordt hy niet eens op het verbod ge wezen. De menschen schijnen doodeenvou dig ook hier niet te beseffen welk een ge vaar zulks oplevert, daargelaten nog de hinder welke andere passagiers ondervin den. En ten derde zouden we nog iets willen zeggen over de bussen zelf. Daar zyn er namelijk bij, die op den naam: vervoermid del, feitelijk gen aanspraak mogen maken. Rammelend,, stootend en bonkend brengen ze je weg, terwijl de zindelijkheid alles te wenschen overlaat. We vernamen dat de nieuwe bus thans nagenoeg voltooid is, en hopen van ganscher harte dat dan de oude boel opgeruimd wordt en alles beter wordt onderhouden. haastrechtenaar. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Wedstrijdprogramma voor Zondag 20 Dec. N. V. B. Afdeeling 1. le Klasse. RotterdamVjO.C.Uaitas. Den Haag: H.V.V.—DJ.C. Haarlem: H.F.C.Blauw Wit. Hilversum: 't GooiSparta. Afdeeling II. le Klasse. Amsterdam: Spartaan«Excelsior. Utrecht: U.V.V.-^Haarlem. Zaandam: Z.F.C.HJB.S. Amsterdam: AjaxiE.D.O. Rotterdam: Feyenoord1A.S.C, 2e Klasse B. Rotterdam: R.F.C.—C.V.V. Den Haag: V.I.O.S.A.D.O. Gouda: Olympia—jB.M.T. Delft: Concordia,Velox. Gorinchem: S.V.W.Xerxes. 8e Klasse A. Leiden: U.V.S.—-Lugduraim. Delft: D.V.C.Alptien. Den Haag: V.D.S.-«iUinen. Den Haag: Celeritas«Bodegraven. 3e Klasse C. Schoonhoven: Schoonhoven—U.S.C. Rotterdam: Steeds Volharden—Gouda. Rotterdam: 't NoordenS.IXXD. 4e Klasse C. Delft: BJE.C.O.N.A. Naaldwijk: Naaldwijk—Concurrent. Maassluis: MaasG.S.V. Reserve 2e klasse A. Leiden: A.S.C. II—S.V.V. II. Den Haag: BÜ.T. II—Olympia II. Den Haag: AjD.O. IIQuick II. Den Haag: H.V.V. UI—U.V.V. II. Reserve 3e klasse A. Alphen a.d. R.: Alphen IIH-B-S. III. Leiden: Lugdunum II—UFfi. II. Reserve 3e klasse B. Schiedam: S.V.V. IllTransvalia II. Gouda: Gouda IIHermes-JXV.S. 111. Gouda: G.S.V. II—.Fortuna II. Afdeeling III. Ie Klasse. Deventer: D.O.T.O.—Heracles. Enschede: Enschedesche BoysQuick. Zwolle: Z.AX.—iVitesae. Wagc-ningen: WageningenEnschedé. Hengelo: Hengelo—Go Ahead. Afdeeling IV. Breda: Bredania-'t ZesdeWilhelmina. Den Bosch: B.V.V.—NA.C. Tilburg: N.O.A.D.iWillem II. Maastricht: M.V.V.lEindhoven. Valkenswaard: de Valk—Roermond. Afdeeling V. Ie klasse. Leeuwarden: FrieslandH. S. C. Leeuwarden: Friaia—G. V. V. Assen: AchillesLeeuwarden. Veendam: Veend&m<W. V. V. Groningen: VelocitasBe Quick. G. v. a le klas A. ON1A 3Alphen 3. Bodegraven 2Olympia 3. Vriendschap 1«Alphia 1. le klaa B. Haastrecht 1ONA 2 Zwervers 1Schoonhoven 2. Moordrecht 1Gouda 8. 2e klas. Waddinxveen 1—Stolwijk 1. Alphia 2—Schoonhoven 3, 2.16 uur. ONA 4—Moordrecht 2, 12 uur. Olympia 4Oudewater 1, 12 uur. 3e klasse. Vriendschap 2—«Bodegraven 8, 12 uur Alphia 4ONA 5, 12.15 uur. GSV 4!Waddinxveen 2, 12 uur. Gouda 4—Alphia 8, 12 uur. 4e klasse. Woerden 2—Vriendschap 3. Waddinxveen 3Gouda 5, 12 uur. Stolwijk 2—Haastrecht 2. Overzicht. Voor afd. I krijgt V. O. C. tegen Unitas geelgenheid zich van de Zondag j.l. gele den nederlaag te herstellen. H. F. C. ont vangt Blauw Wit, en zal, evenals dn Am sterdam, wel wannen. Sparta dat naar Hil versum gaat, zal geducht op moeten pas sen, want de Gooi-ers konden het pad der overwinningen wel eens gevonden hebben. Voor Afd. II zullen de leiders, Ajax, het thuis zwaar te verantwoorden hebben tegen E. D. O. We verwachten een gelijk spet, eveneens by den wedstrijd Z. F, C.—H. B. S. A. S. C. verliest in 'Rotterdam van Fejjen- oord. Voor de bezetting van de laatste plaats is d» wedstrijd U. V. V.-Haarlem van belang. Voor de 2e klasse B ontmoetten Olympia en B. M. T. elkaar op het Sportterrein. In den Haag bleven de B. M. T^ers met 20 de baas. Deze wedstrijd moet door de rood- zwarten gewonnen worden, willen zij eeoigs zins uit het nauw raken, temeer daw Con cordia thuis aan Velox ook wel een puntje zal ontnemen. C. V. V. wint van R. F. C. en A. D. O. van V. I. O. S. Alphen en Bodegraven gaan beiden bui ten hun geluk beproeven, rsp. tegen D. V. C. en Celeritas. Gouda trekt naar Rotterdam en gaat een bezoek brengen by Steeds Volharden. In de degradatie-wedstrijden wonnen de rood-wit- ten beide ontmoetingen, en ook nu ver wachten we dat zij met een overwinning huiswaarts keeren. O.NA. en G. S. V. gaan er ook op uit. O. N. A. speelt in Delft tegen B. E. C. Een overwinning ligt hier in de lyn der ver wachtingen. G. S. V. gaat naar Maas en zal wel met een gelijk spel tevreden moeten zijn. De OlympLa-reserves spelen in den Haag tegen de B. M. T-reserves, wat een «gelijk spel is. Gouda II dat haar laatste thuiswedstrijd speelt ontvangt HermesD. V. S. III en G. S. V. II Fortuna II, hetgeen bedde over winningen voor de thuisclubs kunnen zijn. Voor de G. V. B. IA trekt Alphia naar «Boskoop. Olympia III gaat naar Bodegra ven II en zal wel twee punten rijker wor den. In 1B speelt O. N. A. II te Haast recht en Gouda III te Moordrecht. Beiden zijn ontmoetingen voor de eerste plaats. Voor de 2e klasse ia Waddinxveen IStol wijk I van belang. O. N. A. IV en Olympia IV spelen thuis. ADVBRTBNTHN. Wegens dubbele zaken ter overname in Tabak, Sigaren, Koffie Thee. Brieven onder no. 3521 bur. Qoudsche Courant Markt 31. 8 HET KANTOOR van is met ingang van 21 Decem ber a s. GEVESTIGD in het pand Iniang PEPERSTRAAT. t

Goudsche Courant | 1925 | | pagina 2