I BALT A. DE JONG alle gelegenheden Moderne Eetkamers FIRMA B. DE JONG Losse Nummers Magazijn van Parfumeriën Toiletartikelen niettemin herhaalde malen blijk van zijn mede leven met de club door bij springnummers op wedstrijden zijn medewerking te verleenen. De heer Kortenoever is als voorzitter opge volgd door den heer J. Samsom, die van 1908 tot 1925, de grootste bloeiperiode, aan 't hoofd der G. Z. C. heeft gestaan» Sinds vorig jaar is é'Wvoorzitter der club de heer D. A. IJs- selstijn, de stoere kracht van het Goudsche zevental, die al menige over winning heeft be vochten en aan wien de belangen der G. Z. C. ten volle zijn toevertrouwd. Het eerste be stuur der G. Z. C. in 1886 gekozen, be stond uit de heeren C. Lunenburg, voor zitter, B. Augustijn, secretaris, A. D. van Vreumingen, pen ningmeester, C. C. Krom en C. G. IJs- seistvjn. inans toy het 4ü-jarig bestaan wordt liet gevormd door de heeren Dr. D. A. lJsael- stfeu, voorzitter, Mr. S. H. Smit, vice-voor zitter, G. B. Gaibry, secretaris, J. P. A. van Catzj penningmeester, J. C. den Boer en P. de Jong. Vanaf baa£ eerste jeugd heeft de Goudsche Zwemclub jp^ds van zich doen spreken. Wij noemden reeds de namen van den fameuzen rug- zwemmerrkampioen L. E. Beszelzen en van G. C. Krom, die op nationale banen tal van prijzen behaalden. De G. Z. C. heeft in 1887 mede den stoot gegeven tot de oprichting van den Ned. Zwembond, waartoe ook vergaderingen hier ter plaatse zijn gehouden. Bij de oprichting dezer centrale organisatie trad de heer A. C. Cosijn ais de vertegenwoordiger der G. Z. C. in haar bestuur en na dezen heibben meerdere vertegen woordigers der G. Z. C. daarvan deel uitge maakt. Thans heeft de huidige voorzitter, de heer Dr. A. D. IJsselstijn, zitting in dat bestuur. In de eerste jaren van het bestaan der G. Z. C. was, de inrichting niet toegankelijk voor de vrouwelijke sexe, aldus was door het stadsbe stuur bepaald, maar desniettegenstaande had het bestuur der G. Z. C. op den 29sten Juli 1890 den euvelen moed om, naar het Gedenkboek ver meldt, toe te staan dat een jonge dame, Betsy Stoffers, toen een Amsterdamsche, nu een eer zaam Goudsch ingezetene, zoo maar haar zwem kunst in het publiek deed bewonderen. Het feit dat deze jeugdige Amstèrdamsche op zoo aar dige wijze voor de Goudsche dames propaganda maakte, heeft niet kunnen wegnemen, dat nog verscheidene jaren deze laatsten niet van de in richting gebruik jnQchten matgei^ waardoor de dames eerst vrij laat hun intrede in de G. Z. C. hebben gedaan. 't Was toch wat mal. En de dames apprecieer den de G. Z. C. zóó, dat zij de club in 1890 zelfs een vaandel hebben aangeboden. Wat een verschil met thans! In 1893 kwamen voor het eerst dames op de banen als deelneem sters uit en sindsdien is dat telkenmale herhaald. En nu staat voor Zondag a.s. in dezelfde Sted. Zweminrichting waar eenmaal voor de dames het veto werd uitgesproken, het Kampioenschap van Nederland op de 100 M.-baan voor dames op het programma, terwijl de 3000 M. baan met in ternationale deelname, die Zaterdag a.s. in de Bleekerssingel zal worden gezwommen, voor da mes en heeren is opengesteld. v Van twee kranige zwemsters die hier uitko- nien, Mej. Truus Klapwijk en Mej. Marie Baron, geven wij in dit nummer hun portret, zooals zij bij een wedstrijd zijn gekiekt. Sinds 1891 bestaat er voor de Stedelijke Zweminrichting een Commissie van Toezicht, die haar zorgen daaraan wijdt in den meest uit gebreide* jé iwjegen de instelling dier Commis sie is aanvankëlijk heel erg gesputterd, maar ze is er toch gekomen en met groote belangstelling en groote vredelievendheid doet zij haar taak. Wel is zij in den loop der jaren vervormd, daar ook het Volks- en Schoolbad onder haar hoede is gesteld, maar haar groote belangstelling is gebleven. En zoülang een onvervaard strijder voor de zwemsport als de huidige voorzitter A. D. van Vreumingen aan het haM'd staat, zal die belangstelling blijven stijgen nadien de pro paganda voor de zwemsport door Z. C. op zoo doeltreffende wijze wordt voortgezet. Dr. D. A. IJSSELSTIJN, Voorzitter der G. Z. C. Tegenwoordig weet de kleinste boy mee te praten over voetbal, maar ook over waterpolo. Maar vroeger was dat niet het geval. Toch heeft de Goudsche Zwemclub dat edele spel van wa tersport, datèn bij de spelers èn bij de toeschou wers zoo'n machtig enthousiasme weet te wek ken, reeds heel wat jaren geleden beoefend. In 1898 reeds speelde een Goudsch zevental een polomatch tegen de toen reeds sterke Amster damsche club „De Jonge Kampioen" "en deze werd zelfs gewonnen met 40. Nadien is er een periode gekomen waarin blijkbaar niet een voldoend geoefend zevental was te vormen, althans pas na 1911 komt het G. Z. C.-zevental eerst flink voor den dag. Te voren speelden de Goudsche polo-spelers mee in het Amersfoortsche team, maar dat kon toch maar van tijdelijken aard zijn. In 1911 behaalde Jan den Boer het kampioenschap gekleed dui kelen k/wam S. Smit giet den len prijs rug- zwemmen thuis. Toen kon de G. Z. C. zich wa gen aan een match tegen de Dolfijn, die het onderspit moest delven. Van toen af is het giw- rietijdperk van de G. Z. C. begonnen, dan in DE RIVALEN OM DEN NEDERLANDSCHEN KAMPIOENSTITEL. Een foto van een der historische IJ-ploeg die tot nu toe nog steeds zegevierde; in Ruiters, Slop, den Boer en Smit kan ontdekken Boer, Slop, IJsselstijn, v. d. Ree, Bokhoven en de Goudsche Zwemclub en „Het IJ" uit Amsterdam. Boven: de een spelkiek in» het zwembad alhier genomen en waarop men heeft den hal); onder; de Goudsche ploeg, v. 1. n. r. Smit, den Cliché welwillend afgestaan door „Sport in Beeld". 1923 zijn bekroning heeft gevonden in het be halen van het ongeslagen kampioenschap j^e klasse. Dat was het hoogtepunt, dat op de meest" enthousiaste wijze is herdacht. Wij geven in dit nummer enkele kieken van het zevental, zooals het is opgetreden in de ver schillende jaren. Op al deze kieken treft men voor het meerendeel dezelfde spelers aan; het grootste verschil openbaart zich in het gewicht van de ploeg; de jeugdige spelers van 1919 zijn geworden tot stevige kerels, die ook in het wa ter hun mannetje staan en gevreesde tegen standers zijn voor elke club. Het feit dat de Goudsche spelers niet de beschikking hebben over eep pvej-dekte zwemplaats, waar ook in wintertijd regelmatig kan worden geoefend, heeft hen niet belet de plaats te verkrijgen, die hen ten volle tpekomt. Behalve de kampioenschappen en talrijke prij zen die in den loop der jaren door leden der Goudsche Zweiriciuü werden behaald, werd de beteekenis der G. Z. G. ook erkend door opne ming van eenige leden in de Polo-commissie en zooals we reeds zeiden, in den Ned. Zwembond. Maar de praestaties vonden bovenal erkenning door de aanwijzing van eenigen hunner in de internationale zeventallen en hunne reserves, alsook voor de Olympische Spelen. De G. Z. C. is een club van beteekenis voor de zwemsport in Gouda en daarbuiten. Haar eerste zevental heeft vele lauweren behaald en zal deze, krachtig als de ploeg thans is, zeker nog meer behalen. Daarnaast staat het tweede, ^dat zich spiegelen moet aan de prhestaties van i de gröote broer, en'door training'' en goede sa-' menwerking moet trachten die praestaties te evenaren, zoo het kan, te overtreffen. Deze ploeg moet de kranige reserves leveren wanneer die noodig zullen zijn. Want het devies moet blijven DEG. Z. C. DE ZWEMSPORT HOOG! HET GOUDSCHE ZEVENTAL dat in 1919 kampioen der 2e klasse werd en toen promo veerde naar de le klasse. Staand: de stevige voorhoede D. IJsselstijn, den Boer en Bokhoven, zittend C. IJssel stijn, S. Smit en W. Smit en daarvoor A. C. Slop. I Wij zullen niet treden in een gedetailleerde bei- schouwing over datgene wat door de G. Z. CL( sinds 1911 is gedaan, maar slechts wyzen oj> eenigè zeer bijzondere momenten, waarop bij een feest als thans wel.de aandacht mag worden gevestigd. Vanaf 1920 speelt de G. Z. C. I in de compe titie le klas en in 1922 is de Goudsche Zwem club voor het eerst met twee ploegen in de com petitie uitgekomen; het tweede zevental aan schouwde het levenslicht in 1919. Hoezeer de club er niet tegen óp zag zich opofferingen te getroosten en hoezeer de leden van dit zevental zich geen moeite ontzagen om te blijven spelen, moge blijken uit het feit, dat toen twee krach tige medewerkers der club geruimen tijd in het buitenland verbleven, deze, wanneer het er op aankwam, er gaarne een lange reis voor over hadden om met de G. Z. C. uit te komen. Daar door is deze club vrij wel intact gebleven, daar door ook is de kameraadschap in deze club zóó groot. In hun verblijf buitenslands hebben IJs selstijn en Slop laten zien dat de club in Gouda over zwemmers beschikt, die er mogen zijn. Aan die praestaties en daarbij ontstane vriend schappelijke verhoudingen is het dan ook zeker te danken dat thans in Gouda een vierlanden- tournooi wordt gehouden, dat de groote steden onze provinciestad benijden kunnen. De G.Z.C. in de Nederlandsche Zwemwereld. De positie van de Goudsche Zwemclub in de Nederlandsche zwemwereld is op 't oogenblik "'een vrij vooraanstaande. Toch is dat vreemd, als men beseft dat er in Gouda op 't oogenblik niet één zwiemaner is, die op nationale wedstrij den geregeld uitkomt. Sportief gesproken dankt de G.Z.C. haar prominente plaats dan ook uit sluitend aan 't waterpolospel, en zij is met Het ij en de Dolfijn een der sterkste clubs in ons 'fand. Maar ook in andere opzichten kunnen de Gouwenaars bogen op een goeden naam. Aller eerst is de verhouding tusschen G.Z.C. en N.Z.B. een uitstekende. Zij wordt voldoende gedemon streerd door het feit, dat er in de laatste jaren steeus een G.Z.C.-er bestuurslid van den bond was, en nog meer door het feit, dat de bonds voorzitter Bredius met de alom gewaardeerde penningmeesteresse mevr. TriebeisKoens op een zwemfeest in Gouda altijd aanwezig zijn. Met bijzonder genoegen gewaagt de heer Bre dius ieder jaar van zijn sympathie voor de Goud sche club, en omgekeerd zouden „Oome Willem" en mevrouw Triebeis in Gouda maar zeer noode gemist worden. Dat ook de overige bestuurs leden „Gouda" een goed hart toedragen, is voor ingewijden voldoende bekend. Maar toch is dit nog niet het meest essentiëele van de positie der G.Z.C. in het Nederlandsche zwemwereldje. Want de Gouwenaars staan op een bijzondere plaats door hun eigen optreden' leder Amsterdammer, Rotterdammer, Utrechte naar of Leidenaar zal volmondig erkennen, dat het polozevental uit Gouda „een gezellig stelle tje" is. Jan den Boer en zijn „jongens" (er is er één die zelfs ouder is dan pa!) zijn overal graag-geziene gasten. Ën al wordt er in het w^- ter wel eens Wat gezegd, dat niet altijd eveh vriendelijk isop den kant is all^ vergeten en vergeven en waardeert men elkaaP jjls vrien den, door de sport vereenigd. De G.Z.C. staat bij haar zustervereenigingen zonder eenige uitzondering te boek als een club vair pret tige zwemmers, die houden van fair-sportsman- ship, die altijd aardig met elkaar samenzijn en niet houden van het woord zij ons ver geven kankeren. En als Geetje, Jackie, Han, Kit, Coen, Aat,' Piet, Karei, Otto, Herman of Arend ('t typeert de zwemwereld dat zooveel eerste klas-spelers elkaar bij den voornaam noe men!) eens ontevreden zijn, omdat ze vinden dat Dick dat gedaan heeft en Bok datdan is de joviaal toegestoken hand van den alom bekenden captain Jan den Boer steeds het snelle en hartelijke verzoe ningsmiddel. Wij gelooven dat de goede verstandhouding met alle an dere clubs de voornaamste reden is van de bijzonder aangename positie, die de Goudsche Zwemclub in de zwemmerij inneemt. Zij is gezien om haar kameraadschappelijk sportief optreden, zij is gewaardeerd om haar technische prestaties... en een beetje benijd om haar goede clubgeest. Wjj twijfelen er niet aan of dit zal bij receptie, morgenavond, duidelijk big'' ken. Het Waterpolotournooi. Ongetwijfeld is het waterpolotour nooi een waardig pièce de resistance der wedstrijden. De G. Z. C. heeft kosten nog moeiten gespaard om het reeds lang gekoesterde planeen vier- landentournooi te verwezenlijken en het resultaat van het streven is alles zins bevredigend. Een Engelsch, een Fransch en een Duitsch zevental zijn bereid gevonden elkaar te bekampen. Men onderschatte de beteekenis daar van niet. Het zaL om te beginnen de eerste maal zijn dat, na 191^, een Duitsche en een Engelsche club elkaar op zwemsportgebied ontmoeten. Lan gen tyd zijn de EngeJschen onver zoenlijk geweest en het is pas verle den jaar geweest dat Duitschland als lid van de F. I. N. A. (Int. Zwem bond) werd toegelaten. De dikwijls gesmade „verbroedering door de sport" is dus hier wel aanwezig en wij hopen dat deze eerste ontmoeting het begin moge zijd van een vruchtbare internationale samenwerking. De Franschen hebben verleden jaar in Luxemburg reeds de Duitschers ont moet in 'n clubkamp. Toen speelde een Parjjsche dub (S.C.V.F.) tegen een Keulsche (Rhemis), hier in Gouda zijn het een andere Parjjsche (Libellule) en een andere Keulsche dub (Posei don) die dit voorbeeld volgen. Zooals men weet zullen de volgende clubs uit komen De „Polytechnic Swimming Club" uit Londen, de „Libellule" uit Parijs en „S. V. Po seidon" uit Keulen. Met de Goudsche Zwemclub zullen deze een tournooi volgens afvalsysteem spelen. Wij gelooven niet dat de zeventallen erg veel in kracht verschillen. De Polytechnic S. C. vormt een onderdeel van de groote Londensche algemeene sportclub Polytechnic, een vereeniging met zeer vele af- deelingen voor nagenoeg alle takken van sport Het'kantal leden is zeer groot en de Polytechnic beschikt over een gebouw dat ontzag inboezemt Daarin zijn o.a. boks- en schermzalen, vergader lokalen, een sociëteit, een zwembadkortom alle indoor-sporteri kun men er beoefend worden. De zwem-sectie is een der belangrijkste en het polozevental ervan heeft in Engeland verschei dene successen geboekt, was meermalen kam pioen van de London League en Zuid-Engeland, en leverde verschillende bekende zwemmers. De Gouwenaar IJsselstijn was er tijdens zijn ver blijf in Londen lid van en speelde er eenigen tijd in het eerste polo-zevental. Op 't oogenblik speelt er weer een Hollander in de ploeg, het oud IJ-lid Van Beets, De opstelling der Polytechnic Zal waarschijn lijk als volgt zijn: Lawies C. Smith White Van Beets C. C. Smith Pycock Death. Van deze spelers is Pycock verrewege de be kendste. 0<m zijn snelheid is hij een zeer ge vreesde midvoor. Het Keulsche Poseidon is de eenige der bui- 'tënlandsche ploegen, die al eens tegen de G. Z. C. gespeeld heeft. Dat was verleden jaar, tijdens de zwemfeesten te Düsseldorf. Niet zonder groote moeite hébben de Gouwenaars toen van de Duitschers gewonnen, nadat eerst Poseidon eenigen tijd het Goudsche doel permanent be dreigd had. De Keulsche ploeg is zeer snel. Het beste bewijs daarvoor is dat de voorhoede gere geld op 3 X 100 M. estafettes uitkomt en dik wijls een prijs behaalt. De snelste man is de rechtsvoor Treis, die laatstelijk de aandacht op zich vestigde door de Duitsche kampioenen FrÖhlich en Berges te slaan en die toen een tyd van 1 min. 3.9 sec. over de 100 M. vrije slag maakte. Poseidon is met Rhenus de sterkste Keulscne en zelfs Westduitsche club. Vermoedelijk zullen de Keulenaars als volgt zijn opgesteld: Rutt dr. Salomon Barenschee Winand Treis Lamberts Balduin. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Mi* Buffet Tafel 4 Stoelen Armstoel Slavonisch eiken met handdrukveloulfof Rundleder vanaf 345 gulden. MM MEUBILEERING W0M Tenslotte de Franschen. De Libellule is de sterkste club van Parijs en de tweede van Frankrijk. Alleen les Enfants de Neptune uit Tourcoing zijn nog iets beter. Al jarenlang is de Libellule kampioen van Parijs en de steeds te- rugkeerende ontmoetingen met de tweede Parjj- sche club, de S.C.U.F. worden wel steeds span nender, maar zijn altijd nog in het voordeel der Libellulistes beslist. yeertig jaren heeft de'Zwemclub Van Ter Gouw nu al geleefd En er is geen mensch in Gouda, Die daar geen plezier in heeft. Want al voel je niets voor zioemmen En al doe je nooit aan sport, Hddr roem moet je toch bekennen, Ander8 doe je d'r tekort. Prdat niet over sportverwording, Overdrijving of zooiets, Want de Goudsche Zwemclub heeft toch Niet een leus zoomaar voeï niets: Jleder Gouwenaar een zwemmer", Da's het doel waarnaar zij streeft, En (J zult het met me eens zijn Dat het heel veel nuttigs heeft. In 1924 heeft voor 't eerst deze Parjjsche club na een reeks van jaren het kampioenschap van Frankrijk gewonnen. Gezegd moet echter wor den dat Tourcoing toen eenige spelers miste. Voor den oorlog wonnen echter de Parijzenaars verschillende malen den titel. In hun vzeventallen spelen de beide internationals Mayaud en Rigal, de oud-Belgische international Seghers en de kleine maar goede doelman van het Parijsdie zevental Zurfluh. De ploeg speelt een stevig partijtje polo en kan taktiseh zoowel als tech nisch uitstekende prestaties leveren. De samen stelling der Parijsche ploeg is Zurfluh Mayaud Parent Rigal Thevenon Seghers Sas. Met twee van deze drie clubs zal het Goud sche team zjjn krachten moeten meten. Hoe zal dat afloopen Er is weinig van te zeggen. Maar dat er veel verschil in kracht is, gelooven wij niet. Men kan vier spannende wedstrijden tege moet zien. De loting heeft bepaald, dat Zaterdag gespeeld zullen wordten PolytechnicLibellule. G. Z. C.Poseidon. Zondag, in het zwembad spelen de winnaars en de verliezers tegen elkaar. De ontmoetingen zullen geleid worden door neutrale scheidsrech ters, waarschijnlijk door den heer C. Minnes Jr. en een Engelschman en een Duitscher. Zaterdagmiddag speelt ook G. Z. C. tegen Sanitas uit Rheydt, de club, bjj wie de Gouwe naars needs tweemaal op bezoek waren en die drie jaar geleden ook ai in de Pjjpenstad speel den tegen G. Z. C. I. Summa summarum valt er dus heel wat te genieten 't Is nu jaar geleden Dat de club werd opgericht En ze groeide in die jaren, Tot een lichaam van gewicht. Trouwens, dat is nog te merken Aan de zware poloploeg, Meer dan viertienhonderd ponden Nu, me dunkt, dat zegt genoeg. En dan Bokkie niet vergeten, Want dat is een beste kracht, Die ook in z'n zwemmers-loopbaan De G. Z. C. veel goaltjes bracht. Minder groot, althans van lichaam, Is de achterspeler Smit, Die de oudste van de ploeg ie, Maar nog jonge moed bezit. DE TEGENWOORDIGE PLOEG DER GOUWENAARS, zooals zij dit jaar in de «omptitls speelt en aaa de jubileumwedetrijdm zal deelnemen. Cliché welwillend afgestaan door „De Revue der Sporten". Het Gedenkboek der G. Z. Het bestuur der G. Z. C. heeft ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan een gedenkboek uitge geven waarin de lotgevallen der club op aardige onderhoudende wjjze worden verteld. Volledig is het niet, daarop maken de samenstellers ook geen aanspraak. Het is bedoeld ahr'èèn aardige herinnering aan de club op het hülöige feest. Het in betrekkelijk klein formaat Uitgevoerd werk is met vele illustraties versierd en op fraai papier gedrukt door de drukkerij Mallon alhier. In bovenstaande bijdragen vindt men er een en ander aan ontleend. De Prijzen van het Zwemfeest. De medailles welke voor de wedstrijden der G. Z. C. zijn uitgeloofd, zijn heden tentoonge steld bij de firma C. G. de Vooys, Markt, alhier. 'k Hoef ze U niet voor te stellen, Want U kent ze zeker wel, Jan den Boer, dat is de captain, En de ziel van 't eed'le stel. Dan komt Dick, die middenvoor speelt En die zoo geweldig schiet, Dat geen keeper in heel Holland Ook maar één'ge weerstand biedt. Van der Ree, Ad Slop en Ruiters Vormen met z'n drie de rest, Passen waardig in het kader, Want ze spelen goed of best, Deze zeven brave jongeiis, Ridders van den rubber-bal, Die zijn net zoo thuis in 't ivater, Als een ander op de wal: JAN DEN BOER, de ziel varf de G. Z. C. aanvoerder van het le zevental. Morgen en ook overmorgen Zijn de groote feesten daar, Duitschland, Engeland en Frankrijk Die bekampen dan elkaar. Al die internationalen Welke komen naar Ter Gouw, Zij probeeren 't nu te winnen Van ons HoUandsohe rood-wit-blauw. Dahrom... jongens houdt je,taai hoor! Laat eens zien waJt jullie kunt, Want je weet wel dat heel Gouda Onze ploeg de zege gunt, Zet je tanden op elkander, lpeel de Pijpenstad leeft mee, En zal trotsch zijn op de glorie Vm de stoere G. Z. CA van deze extra editie zijn h 10 €TS. verkrijgbaar vanaf Zaterdagmorgen 9 uur aan het Bureau: MARKT 31. Do Wedstrijden. De tweedaagsche internationale wedstrijden beginnen Zaterdag, 26 Juni, om 2 uur in den Bleekerssingel. Dank zij de medewerking der betrokken autoriteiten heeft de G. Z. C. toe stemming gekregen om haar tribune op de Nieu we Veemarkt te plaatsen, waar tevens ook een flinke ruimte is voor de andere toeschouwera. 't Spreekt vanzelf dat wederom zeer vele stad- genooten aan de Singelzijde het schouwspel kun nen genieten. Begonnen wordt met den wedstrijd ovér >8 K.M. snelziwemmen voor dames en heeren.- Zoowel de start als de finish van dit nummer zijn vlak voor het Kazerneterrein. De zwemsters en zwemmers gaan ee^st waarschijnlijk 750 M. in de richting Doelenbrug, keeren dan daar, om te zwemmen naar de Van Swietenstraat^ waar het tweede keerpunt is, en eindigen voor de tribune. Het nummer belooft zeer interessant te wor den. Ongeveer 25 deelneemsters en deelnemers hebben ingeschreven en onder hen zijn diverse bekende langebaan-zwemmers en zwemsters. Om te beginnen komt aan den start de Duitscher Vierkötter van Poseidon, die de volgende titels bezitKampioen lange afstand van Duitschland in 1922 en 1923, Deutsche Strommeister, d. i. kampioen in snelstroomend rivierwater in 1923, 1924 en 1925 en Duitsch Oostzeekampioen in 1923 en 1924. Vierkötter, die zich geregeld ADVERTENTIEN. R. K. PREBIER Iedere sportman rookt eea PRIJS f SB. IStr' Volmaakste droogrooker Alleen verkrijgbatr bij L. BINNINDMK KLEIWEG 87 TEL. 507 GOUDA OOSTHAVEN 29, Telef. 118 OSIRIS geeft zonder verven aan GRIJZE HAREN hunne oorspronkelijke kleur en levenskracht terug. Prijs por flacon f3.— ERNEST VIERKÖTTER, de beroemde Duitsche lange-afstandzwemmer, die aan den 3 KJH.-wedstryd meedoet. traint, zwom voor eenige weken van Keulen naar Andernach in den Rjjn (76 K.M.) in 8 uur en Zondag j.l. zwom hij 106 K.M. in 10 uur 36 min. Hy doet dit voornamelijk als training voor zjjn poging om dezen zomer het Kanaal over te zwemmen. Het spreekt van zelf, dat Vierkötter sterk favoriet is in dit nummer. Na hem moet onze landgenoot Frans Kujjpers van de Dolfijn uit Amsterdam genoemd wor den. Deze won verleden jaar de Traversée de Bruxelles en behoort momenteel tot onze beste lange afstandzwemmers. Hjj zal echter ook duchtig moeten oppassen voor Jac. Kohier, de kleine IJ-man, die zich bjj verschillende gelegen heden als een primus op dit gebied ontpopte. Van de deelnemers die verder nog kans hebben om tot de eersten te behooren, dienen nog ge noemd: Dorfmüller van Sanitas uit Rheydt, Hejjnen van Het IJ en H. Köhler, een neef van Jac. KSöhler. Door het buitengewoon prima materiaal heeft de. truck THE UMIVKMAL CAR een eigengewicht van slechts 680 kilogram, een draagvermogen van 2150, kilogram, een nuttig laadvermogen van een ton, met een reserve aan overbe lasting van 50%. Neem dit in overweging bij aanschaffing van een vrachtauto. ism as PRIJS f 1190.-. ELECTRISCH UITGERUST f ODO.-.

Goudsche Courant | 1926 | | pagina 2