VetSlaRtXalfsvliosch Cabaret NITIOKAAL eemnaalaniaonmnir wl w A. BRINKMAN A ZOON fur. f' j SS Laatste Berichten. Beurs van Amsterdam. Groote afslag van heeft na onderzoek der zaak-Sadoul besloten gehoor te geven aan het pro test der advocaten tegen de toelating van Sadoul tot de balie. Dientengevol ge wórdt de naam van Sadoul ge schrapt. BINNENLAND. Het Konftildijk vacantiever blijf in Zwitserland. De Koninuiklijke familie fcleef we gens het slechte weer Dinsdagochtend in hotel „fyegima Paiaée" te Sint Bea- tenberg. s Middags klaarde het weer op en Koningin. Prinses en Prins Hen drik reden per auto naalr Interlaken, waar in verschillende winkels inkoo- pen werden gedaan. Het weer is he den weer gjeheel van streek. De a.s. Eerste Kamerverkiezing. D/«< oandjda^niijst van d)en Vrijheids bond in Zuidt Holland voor de verkie zing van leden voor dJe Eerste Kanier luidt Mr. P. Rink, Den Haag J. Koster, Heerlen mr. A. C. Crena de Jonglh P. J. die Kanter Den Haag mevr. E. W. Dyserinck, Den Haag D J. Huilshoff Pol, Den Haag mr. L. Trouw te den Briel. Von anti-rev. zijde zijn in de pro vincie Zuid-Hollaind voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer cand'idaat gesteld de« heieren: 1. prof. mr. A. Anernoi te Haarlem1 2. mr. P. E. Briöt té Leiden 3. H. Amelink 'e Utrepht 4. mr. V. H. Ruigers te den Haag 5. J. v. d. Molen Tan. te Oos terbeek (Gelderland) 6. W. Warnaar te Sassenheim 7. dr. J. Severijn te Dordrecht 8. dr. J. T. Reitsmai te Rotterdam 9. mr. H. W. Hovy te Loosduinen en 10. mr. A. baron Heec- kerem van Keil te Rheden. VrouweL gedeputeerden van N.-Holland. Pensioen voor nabestaanden 7 Verschenen is het rapport van uo Commissie, benoemd bij besluit van de Prov. Staten van Noord-Holland van 8 Deo." 1925, met betrekking tot het voorstel van het lid1 der Staten, mevr. M. B. Boissevain—Pijnappel. Hel door do voorsteister bedoelde conoopitart. 12 zal volgens het voorstel moeten luiden als volgt „Alle bepalingen van. deze verorde- ,.ninig gelden voor den Weduwnaar en ,,de weezen, eemer Vrouw, die lid is, ,.of geweest is, van Gedeputeerde Sta- „tem. Gelijk uit die discussie bij de open bare behandeling reeds bleek, bestaat verschil van meening over het grond beginsel, dat aan dit |oorsuel ten grondslag ligt. Zulks neemt echter niet weg, dat de Commissie eenstemmig is in baar gevoel, dat het niet gewenscht zou zijn, metbetrekking tot het wediiwenpensi- oen voor de leden van Ged. Staten een uitzonderingstoestand' in het leven te roepen, door het opnemen eener be paling, afwijkende van hetgeen geldt voor alle vrouwen, die in dienst zijn deT provincie. De Commissie kan geen grond vin den te adviseer en, omt door aanne ming van het haar in handen gegeven voorstel, inbreuk te maken op de door haar tot dusverre gevolgde gedragslijn waardeer aan een. vrouwelijke Gede puteerde geheel gratis een recht zou worden toegekend'. dat aan geen an dere vrouw, die de provincie dient, gegeven is, hoewel de voor haar pensioen, in als h$air mannelijke collega's dai bijdragen. GEMENGDE BERICHTEN. Nederlandsche visschers naar Indië. Nederland heeft ten opzichte van de visscherij een roeping in lndiö te ver vullen, meeni de Vissdherij-Crt. Uo wateren van onze Archipel be vatten een onuitputtelijk vermogen, 't welk productief gemaakt kan en moet worden. Het belang der Inlandsche bevolking is daarmee gediend, ook, zeer zeker, vranneer de onderneming commericieel is opgezet. Slaagt men. dan zullen de inlanders zeker belangrijk werk1 en verdienste vinden in en door de vissdherij. De zaak heeft zooveel perspectief, practiscli en ethisch, dat deze niet mag afshjiieu op enkele honderdduizend guldens. Wal do Japanners dien, moeten wij doen, wat zij kunnen, moeten wij kun nen. Nederlanders op den Rigi. Een Nederlandsche Reisvereeniging, wier ledental de 50.000 begint te na- demi, zul, gelijk men ween. 22 Juli m.s. haar 20-jarig bestaan in Zwitser land vieren en wel op den 1800 meter hoogen Rigi, don bergtop, die steeds bij, voorkeur door groepsreizen werd iezodit. Reeds in het begin van dit jaar werd éen grooi aantal z.g. stertochten uitgeschreven, groeipsredzen met een zoodlanig reisprogramma, dat het* reis- t ezelschap zich 22 Juli. den jubileum dag, op den Rigi bevindt. Het aantal deelnemers aan deze ster foditen is reeds zoo groot, dat gere- 1 endi kan worden op een duizendtal feestgangers. Een groot aantal hunner zal 21 Juli per extra trein naar Zwit serland' vervoerd worden. Het geheele hoofdbestuur, en in de HET GOEDKOOSTE DRUKWERK eerste plaats de voorzitter der vereeni- ging, mr. M. J. van der Klier, zal op het feest aanwezig zijn. Verwacht wordt, dat verschillende autoriteiten bij den feestmaaltijd zul len aanzitten. ONZE KOLONIëN. De ramp op Sumatra. De toestand steeds erger, Ook op Midden-Java weer lich te schokken gevoeld. Het aanzien van de rajujp te Padapg wordt steeds ernstiger. Ie Soeunpoer zijn 27 doodicui. In Goesoek 15, waar onder 14 kinderen, die door het opstu wende water in het Singarakmeer wer den gesleurd. Te Soempoer zijn b/4 huizen ingestort. De schade bedraagt ongeveer 2% millioen gulden. steeds worden trillingen gevoeld en onderaardsch, gerommel gehoord. Voor al op die hellingen van de Merapi. De top vap dezen berg is aan de westzij de afgeplat. Roodgele rookwolken stij gen er uit op. Het water van de Om- bilinrivier en van de zijrivieren, die ontspringen op de Merapi, is troebel. Een aschregen wordt op de heiiuig van de Merapi waargenomen. Ook op Midden-Ja va werden weer lichte aardschokken gevoeld. RADIO-NIEUWS. Programma van «eden. 6.20 Londen, Daventry. Concert door orkest. 7.30 Hilversum. Orgelbespeling, uit gezonden vanuit de St. Bavo te Haar lem. 7.45 Hilversum' 1050 M. Koerseu van het Persbureau Vaz Dias. Londen. Daventry. Pianoconcert. 8.10 Hilversum. Harmonieconcert, door het Chr. Fanfarecorps Huizen. Ibtge- zonden vanuit het gobouw Excelsior te Huizen (N.-H.) o.a. Ouverture Orpheus in der Unterwelt. J. Offenbach. 8.20 Bournemouth 386 M. Concert. Londen. Daventry. The Royal Parks Band'. 8.50 Parijs 1750 M. Concert. Königswusterhaueen 1300 M. Concert, uitgwoonder van Berlijn. 9.15 Hilversum. Kamermuziek. Chris- tiaan Timner, viool mevr. Annie Tim- ner—De Jomgh, cello mevr. Witsen- burghTimner, piano. 10.25 Londen, Daventry-. Variété programma. 10.50 Londen. Daventry, Dansmuziek. MARKTBERICHTEN. Voomarkt Gouda. 8 Juli. Aangevoerd' in totaal 1289 st. waar van 100 vette varkens. Prijzen van 36 37% ct p. p. 241 magere varkens I 30—40 per stuk. 883 biggen f 1525 p. sf. 7 runderen f 200325. 49 nuch tere kalveren f 8—12. 9 bokken en geiten f 8—15. Handel in vette varkens vlug, ma gere varkens matig, Nuchtere kalveren vlug. Graskalveren vlug, Bokken en geiten vlug. Kaasmarkt Gouda. 8 Juli. 803 partijen. Prijzen le kw. m. r.m. f 43—48, 2e kw. f 85—42, le kw. z. r.m. f 4045. 2e kw. f 3238. Handel matig. 283 partijen. Kipeieren f 5—6% p. 100 st., Eendeieren f 4—4% p. 100 st. 923 ponden/ boter. Goeboter f 0.95 —1.05, Wei boter f 0.90—0.95, p. p. Handel vlug. Graanmarkt Gouda. 8 Juli. Granen, onveranderd'. Tarwe f 18.50 -20, Rogge f 10.75—11.50, Gerst f 10 —10 25, id. ohev. f 13—14, Haver f 11.50—12.50, pen 100 K.G. Eierenveiling Gouda. 8 Juli. Kipeieren f 5.306.20 per 100 stuks. Gemeentelijke Vischmarkt «Gouda. Aangevoerd 3 manden versche schol en 2 manden versche schelvisch, ver deeld in 87 partijtje» van 10—15 st. schol en in 48 partijtjes van 4 stuks scheivisch. De prijzen varieerden van f 0.200.50 voor school en van f 0.20 0.50 voor sschelvisCh. 8 Juli. Marktbericht der Coöperatieve Vereeniging „De Boskoopsche Veiling" te Boekoop. Rozen: Ophelia 40—46, G,olden Ophe lia 46—50. Hadiley 120, Columbia 12 —77, Butterfly 54—56, Mac Keiler 40, Marcel Royer 50, Cl Pernet 8486, Po- lyantharozen 40—54, Buitenrozen 27, Wilh. Kordes 68—90. Rosalandia 70— 76, Golden Emblem 35, Paul Scarlet 55—75. Diversen Dahlia's 80100, Gladio len 29. Lathyrus 8—12, Violieren 23 25, Campanula 1.1, Delphinium 11—13, Asparagus 10. STADSNIEUWS. GOUDA, 8 Juli. NA EEN HALVE EEUW. j 'S-' CORNELIA KEUS. 't Ls 'heden voor de vrouw, wier beeltenis hierboven is afgedrukt een merkwaardig dag. We hebben het reeds gemeld: vrouw Keus, aan ieder dn Gouda bekend als de ScheveningBche, die hier (bij menschenheu- genis al met haar vischkarretje is 'gekomen om steeds maar weer het versche zeebanket te verkoopen, doet dat werk vandaag 50 jaren. 'it Is niet te igelotfven haast! En toch is het zoo. Als kind van 18 jaar is ze al met de visch uitgetrokken en vandaag nog neen vandaag niet, want vandaag viert zij feest, thuis, in haar woning aan de Van Weezenbeekstraat 37 te Soheveningen, maar .gisteren dan, heeft zy dat waarlijk niet te benijden werk volgehouden met een lust, een blijheid en opgewektheid van geest, die te benijden -is. Deze 63-jarige vrouw, die al bij ome grootmoeders en moe ders haar tarbot, scholletjes en haring en wat de schokkers maar verder uit zee meebrachten, verkocht, ze is, ondanks haar moeilijk en zwaar werk, nog gezond en monter en werkt nog mee met haar geheele gezin om het dagelij ksch brood te verdienen. Het visohventen is waarlijk geen 'beroep dat weelde geeft, en daarom blijft deze flinke vrouw haar arbeid vervullen totdat zy op haar ouden dag van een welverdien de rust kan genieten. Haar oude dag is nog niet gekomen, daaraan wil ze en behoeft ze gelukkig ook nog niet te denken. De Scheven! ngsche vrouw- Keus viert dan heden een gouden jubileum, en feitelijk als Goudsche koopvrouw. iDat merkwaardige jdbileum mocht maar zoo niet passeeren. Er past op den dag van heden voor zoo'n gestage en blijde werkster een gelukwensch dat zij in staat is geble ven haar moeilijke taak te 'Wijven vervullen, dat zij met haar man de kracht en den moed heeft gehad dién arbeid in haar huls en daarbuiten te verrichten voor het gezin dat haar zorgen .behoeft. iDe Scheveningsche vissdher vindt zijn gevaarvollen arbeid op zee, de vrouw werkt thuis, 'zorgt voor haar kinderen, en verkoopt. Voor 50 jaren van zoo'n arbeid hebben wij respect. Dat velen dat met ons hebben voor deze flinke vrouw is gebleken uit de talrijke be wijzen van sympathie, die tot hedenmorgen aan ons 'bureau zijn binnengekomen en waarmede vrouw Keus hedenmiddag in haar woning is verblijd. Daar zijn haar bloemen gebracht en al die goede wenschen op kaartjes en brieven en geschenken, waar bij er één, waaraan de jubilarasse zelf haar bestemming moet geven. Maar daarover morgen. Eindexamen H. B. S. Vloor het eindexamen H. B. Sv zijn ge slaagd: M. van Groos, Boskoop; J. Botten, Ca. v. Hofwegen, J. Key, J. Tjjsterman, D. Sohot- borgh, allen te Gouda; J. Diepenhorst, Ameide; A. Zandvoort, Gouda; Aa. v. d. Horst, id.; Ma. Nieuwburg, 'Moordrecht; C. Hoogendoorn, id.; M. v. Reeuwijk, Wad- dinxveen; W. Muller, 's-Gravenhaige; A. Timmer, Willige Langerak; H. Bakker.. Gou da; F. Koeman®, id.; A. v. Kempen, Hille- gersherg; J. v. Vliet, Gouda; H. Miilller, Krimpen a. d. Lek; Ja. v. d. Jagt, Gouda; J. v. d. Grift, Polsbroek. Alfgewazen werden 5 leerlingen. Benoeming. Tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier is benoemd de heer C. C. Koek te Rotterdam. Benoeming. Jonkjvrouiwe A. M. J. van Berestejjn, leerares aan het Gymnasium alhier, is be noemd tot leerares in het Fransch aan het lyceum voor meisjes te Amsterdam. Goudsche H.B.S.-Vereeniging. .De Goudsche HJ3.S.-Vereeniging organi seert op Vrijdag 9 Juli a.s. een Kensentocht naar de boomgaard „Rust Roest" te Haastrecht. Het vertrek is vastgesteld op kwartier voor zeven uur van de Krugerlaan Introductie is Examen acte Nuttige Handwerken. Aan de Rijkskweekschool voor Onderwij zers en Onderwijzeressen te Schoonhoven slaagden gisteren voor het examen acte Nuttige Handwerken mej. N. <Je Jong en mej. A. Quant alhier. Examen Duitsche Handelscorrespondentie. Voor het te Rotterdam gehouden Mercu- riu»-examen slaaagtie voor Duitsche Han delscorrespondentie de heer K. Brouwer leerling van den heer Chr. Laféber. De droogmaking der ReeuWljksche en Sluipwijksche Plassen. Bij Koninklijk ibeeflmt is vervallen ver klaard de by Koninklijk besluit van 4 Ai«- 191Ö aan H. van Reek en C. P. Vij verberg, U 's-Gravenhage, verleende con cessie tot droogmaking en indijking van de Reeuiwjjksche, en Sluipwijksche plassen on der de gemeente Reeuiwijk. Bezoek van Behangerspatroons aan Gouda. Heden bracht oen gezelschap behangers- patroons uit den Haag een bezoek aan Gouda. De c.a. 30 personen namen een kijkje in het interessante bedrijf van Goedewaa- gen's Koninklijke Pijpen- en Aardewerk fabrieken, waartoe hun door de Directie welwillend de gelegenheid is geboden, en bezichtigden vervolgens de St. Janskerk met haar mooie kerkglazen. Door een koe aangevallen en ernstig .Gistermiddag omstreeks 5 uur is de vrouw van den landbouwer J. van Rijn aan den Broekiweg in dé Wélde bij het- melken door een koe aangievallen. Het woedende dier rende op de vrouw toe en nam haar op de horens, waarmede haai de buik werd opengereten. iDe landbouwer v. Rijn, die ook in de wei de was, snelde zijn vrouw te hulp en sloeg het dier met zijn houten stoeltje zoodanig dat het beest zijn slachtoffer liet liggen en wegrende. Daarop droeg v. R. zijn ernstig verwonde vrouw in een schuur, en snelde naar het nabij gelegen magazijn van de N.V. v/h H. J. Nederhorst, waar per tele foon medische hulp werd ingeroepen. Met den meesben spoed verschenen Dr. Mon- tagne en Dr. de Raadt, die de vrouw een voorloopig verband aanlegden, waarna de inmiddels gerequireerde Eerste Hulpdienst die met een rijwielbrancard was verschenen, de vrouw, die in zorgwekkenden toestand verkeerde, in de brancard legde en behoed zaam naar de Wijkverpleging aan de West haven overbracht. Terstond na aankomst moest door Dr. Montagne operatief worden ingegrepen. Hedenmorgen vernamen wij dat de opera tie goed geslaagd is en dat de patiënte het gelukkig naar omstandigheden redelijk wei maakt. Temperatuur van het water. De temperatuur van het water in de Steil. Zweminrichting bedroeg hedenmiddag 2 uur 68 gr., de lucht was 76 gr. Het verslag van den toestand der Gemeente Gouda over 1925. IX. De Hoffman's stichtingen, a. De Volksgaarkeuken. In de commissie van toenricht kwam geen verandering; de heer A. J. J. Vos werd herbenoemd. Het financieel resultaat was minder gun stig, aan verkochte portiën werd ontvangen 4578.50; terwijl van de gemeente een bij drage benoodigd was van 2892.64% (v. j. 2465.72%). De inventaris hervindt zich in behoorlijken staat; het gebouw zal binnenkort repanabie behoeven. In het personeel kwam geen verandering; het vervulde zijn taak naar béhooren. In de zoal werden verkocht: portiën 0.10 18511 22671 - 0.30 3725 4376 Afgehaald werden: portiën 0.10 5590 7514 A - 0.30 170 227 iDoop het personeel werden verbruikt: portiën 0.10 4221 4242 h - 0.30 1407 1414 ontbijten 2708 2712 1925 1924 Totaal 43156 b. Het Hoffm an'is gesticht. De samenstelling van het college van re genten onderging verandering, doordat in de plaats van den heer W. Heusdens, werd benoemd de heer J. van Kronenburg. Het gebouw verkeert in goeden staat; slechts enkele reparaties van ondergeschikt te worden verricht Door het overüjjden van mevrouw de Wed. Kruiswijk ontstond een ledige plaats, welke werd ingenomen door mevrouw de Wed. A. (Het aantal aanvragen om plaatsing be droeg 5. -Het personeel vervulde zijn taak naarlbe- Februani den dag dat zij vóór 25 jaren in het gesticht in functie trad. Het college van regenten begiftigde haar met een enve loppe met irihaud; het Departement Gouda van de Maatschappij tot Nut van t Alge- Ue voor trouwe De uitgaven bedroegen 11642.27%, waarin tot eert bedrag van 8896.82% door de gemeente, uit de gelegateerde kapitalen van wijlen mej. Hoffman werd bijgedragen. Gemeente-reiniging. Het personeel van den gemeentelijken reinigingsdienst bestond op 31 December onder den directeur uit een opzichter, een een kleik en 32 werklieden, 5 in* dienst. Ingevolge het uitgekeerd en 2 in lossen t werd n 12 120 dagen 663.60%, voor genoten verlof gedurende 165 dagen 913.28, voor 19 dagen wettig verzuim 88.93%, totaal 1565.12. Het aaretal ongevallen bedroeg in het af- geloopen jaar zeven. Geen der werklieden behoefde voor eenige straf, genoemd in art. 29 van het weiklie- denregilement, te worden voorgedragen; ijver en gedrag stemden tot groote tevre denheid. In gebouwen en terreinen kwam geen verandering. Het materieel onderging geen uitbreiding. Een voorstel tot aanschaffing van een vuilophaal-automobiel was aan het eind: van het jaar nog in behandeling. Het aanltal paarden bleef gelijk. Die bespanning bleef dus bestaan uit 5 paaiden, welke tezamen, aan voeding, on- derhoud, geneeskundige verzorging, tui gage, enz., na aftrek van de opbrengst der stalmest een uitgaaf vorderden van 4382.41% of pék paand per dag 2.40 te gen 2.26% vorig jaar. Voor de wjjtee, waarop de afvoer van fac- caliën geschiedt, wordt verwezen naar de verslagen over 1921, 1922 en 1924. (De uitgaven voor het ververschen en be malen van slooten en riolen en het verwis selen van tonnen bedroegen reap, ƒ3683.40 en 1220.05%, tezamen 4853.45%. Het soboonintaken van riolen, zinkputten en straatsyphons had regelmatig plaats; verzameld iwerden 606 M3. bagger. De uit gaven voor dit onderdeel van den dienst be droegen 6469.61%. Aan het schoonhouden van het binnen water werd als altyd de noodige aandacht 'besteed. Alle grachten werden gebaggerd. Sommige grachten en slooten werden dage lijks, andere tweemaal per week van dryf- vuil gezuiverd. Het iwerpep van vuil 'in openbaar water wertd in het afgeloopen jaar niet minder. Verzameld Werden 1945 M.3 bagger, 945 M.3 diepgoed en 588 iM.8 vischwudl. De uitgaven bedroegen 8804.43%. 'De hoeveelheid opgehaald huisvuil be droeg 12841 M.3 Voor dit onderdeel van den dienst werd uitgegeven 16344.67. Het vegen van straten en pleinen en het reinigen der urinors had geregeld plaats; hoofdstraten werden zoo mogelijk 2 maal daags, de andere dagelyks of om den ande ren dag geveegd. Bovendien werden de hoofdstraten ook des Zaterdagsavonds ge reinigd. De marktterreinen werden na afloop der markten goed gereinigd en voor zoover noo- dig, ontsmet met 5 creoline-oplosBing. Aan veegvuil werd verzameld 1557 M.3 De uitgaven voor deze werkzaamheden bedroegen 9400.68%. Het sproeien der straten werd in het af- geloopen jaar tot groote tevredenheid bijna geheel verricht met den motor-sproeiwagen. Eenige proeven werden genomen met stoflbestrijding door middel van besproeiing «net teer-eroulsie. Gesproeid werd op 95 dagen (v. j. 54); het waterverbruik bedroeg 4160 M.3 (v. j. 1700%); de Uitgaven beliepen 1698.05% (v. j. 878.65). Aan slachtafval werd in 1925 opgehaald 319 M.3 b(j een aaretal ton-verwisselingen van 2380. In den verbrandingsoven aan den Bosch- weg werden vernietigd': 10 cadavers van groot vee, 'benevens 104 partijen voor de consumptie afgekeurd vléesch. Door middel van strychnine-dnjectie wer den pijnloos gedood 99 honden en 11 katten. Tezamen met de andere maatregelen, die bij sneeuwval en gladheid' als steeds geno men worden, bedroegen de uitgaven hier voor 3413.66 (v. j. 2968.48). (Het aangevoerde huisvuil werd aange wend voor demping, terwijl het veegvuil, de modder enz. vermengd met slachtafval in mest werd omgezet. Aangevoerd werd op het terrein aan de vest 16476 M.3; de utitgaven bedroegen 4081.86. Het schoonhouden der Openbare scholen en andere oreder den schoonmaakdienst ge brachte gebouwen, wend stipt volgens de voorschriften uitgevoerd. Hiervoor werd uitgegeven 7179.75. De ontvangsten en uitgaven van den ge- 'healen dienst waren begroot op 101772. en 24395.uitgegeven werd ƒ103894.08 en ontvangen 26997.28, zoodat de door i1" gemeente te dragen kosten beu ragen 76897.75% of 479.24minder dan de raming. Uitspraken Kantongerecht. In de zitting van den 7en Juli werden ver oordeeld Wegens overtreding trebhondenwet: J. de J., Waddirucveen, 4 x 2 sulba. '4x1 week Wegens om geld gespeeld: J. de J-, Gou derak, F. G. IJ., J. F. de B., allen te Gouda, ieder 2 subs. 1 w. t., H. van L., Gouda be risping. Wegens langs spoorweg getoopenA. J. de B., J. A. van H. 'bedden te Oss, 3 subs. 2 d. h., H. J. B. Gouda, 1 subs. 1 d. h.J. V., P. S., K. W., allen te Gouda 2 sulbe. 2 d. h. E. L., H. H. B., bedden te Gouda, 1 subs. 1 w. t. Wegenis op hooiland loopen: W. K. M. v. d. A., Gouda, 2 subs. 1 d h., P. R., Gouda, 2 subs. 1 w. t., M. C. N. v. L., Gcuda, 2 subs. 1 d h. Wegens op weiland loopen: C. van L., Rotterdam, 2 subs. 1 d. h. Wegens overtr. keur groot waterschap Woerden: D. de V., Bodegraven, 10 subs. 2 d. h. Wegens overtr. woningwet: W. G. N., Gouda, 10 subs. 1 d. h. Wegens overtr. jachtwet: A. V. en J. H., beiden te Gouda, schuldig zonder toep. van straf. Wegens overtr. leempl.wet: J. T., Goude rak, H. M., Gouda, ieder 3 subs. 1 d h. Wegens overt motorwet: D. A P., Rot terdam, J. F. J. van S., Krimpen ieder 6 subs. 2 dl. h. Wegens voetbal gespééld: J. van der L., Gouda, 2 subs. 1 w. t Wegens fietsen over Doedebrug: C. W, F. U., WUnis 3 subs. 1 d. h. Wegens overtr. W. van S.: J. A., Amster dam, verzet vervallen verklaard. Wegens overtr. visscherljiwet: A. van E., Gouda, 10 subs. 4 d. h. zetlijn veibeuid; P. L. H., Gouda f 10 «ubs. 10 d. h. visrfi- tuig verbeurd.; L. H., Gouda, 10 subs. 4 d. h. zetlijn veibeuid. .Wegens vdsachen zonder vergunning: A H Gowderak, 2 x o subs. 2 x 2 d. h. visch- tuig veibeurd; G. F. F., M. S., C. V.f J. <k R. C. van L., allpn te Rotterdam en A. A., te'waailwyk, ieder 5 subs. 2 d. h. hengel verbeurd. Wegens overtr. motorwet: H. H. van dei H., Amsterdam, 5 subs. 2 d- h. Wegens rywied over 'voetpad: P. van E., Zevenhuizen, 3 subs. 1 d. h. Wegens vaartuig zorider naam: J. M., 'Broek op Langend Ijk, 6 subs. 2 d. h. Wegens openbare dronkenschap: G. van E en P. J. R. "Boskoop, C. A. van E., den Haag, J- H. M., Rotterdam, ieder 8 subs. 4 d. h. Wegens rywiélryden zonder licht: J. V., Hekendorp en J. I. van der V., Gouda, ieder 8 suba 1 d. h. Burgerlijke Stand. G0BOBEN: 5 Juli: Marga Johanna, d. v. K. L. Gravesteyn en A. de Bode, Westha- ven j3 Henny, d. v. H. Beekman en C. C. de Weers, Krugerlaan 2. 6 Juli: Jan, z. v. J. Rodenburg en C. L. J. van Kampen, Gouiwe 126. Adrianus, z. v. G. F. van Leeuwen en S. M. Ernst, Robaar- steeg 13- Petrus Antonius Adrianus, z. v. P. van der Pol en C. H. M. F. Schrave, Rag. plantsoen 33. GETROUWD: 7 Juli: H. van Mullem en W. van der Wolf. H. 'M. de Jong en G. Scheeubouwer. J. G. Jongeneel ep H. A. Hartjeaveld. M. van Vliet en van louwen OVERDEDEN: 6 Juli: Rijkje Burger, wed. J. van den Berg, 68 j. Agenda. 12 Juli 3 uur n.m. Officieel opening van de Kinderspeelplaats „Zomerlust". 13 Jul!, 7.30 u. St. Janskerk Concert door de Zangvereenlging „CaecfHa". 22 Juh 8 uur. Café Nationaal Bovenzaal Bond van Ned. Onderofficieren. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Tentoonstelling van Boek- en Plaatwerken over de Cultures. De opening. Zooals wij gisteren reed» kort meldden, is gistermorgen geopend de Tentoonstelling door d eVereeniging voor Boskoopsche Cul turen (de voormalige Pomologische Veree niging). De tentoonstelling wordt gehouden in de groote zaal van Hotel Klaassen van 7'18 Juli en is geopend alle werkdagen van 9 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. De rykstuinbouiw-consulent, Ir. C. Ph. Moerlands, voorzitter der Regelingscommis- sie sprak een inleidend woord, waarin hy de aanwezigen, in bet bijzonder de vertegen woordigers van het Gemeentébestuur, wet houder E. GUWemond en den gemeente secretaris, de inzenders der boek- en plaat- weifcen en de vertegenwoordigers der zus- tervereenigingen welkom heette. Hy ver zocht daarna wethouder Guldemond de ope ningsrede uit te spreken. (De loco-burgemeester, de heer E. Gulde mond sprak daarna de volgende rede uit: Manheer de Voorzitter. Bestuur, leden der Vereenigdng voor (Boskoopsche Cultu ren, genoodigden Toen ik van den Voorzitter de uitnoodi- ging ontving om deze tentoonstelling van Boek- en Plaatwerken by u in. te leiden en te openen Jieb ik deze uitnoodiging gaarne aanvaard, daarom, omdat deze tentoonstel ling volle recht heeft op oiler medewerking en sympathie, ook van de zijde van het Ge meentebestuur. Op elk terrein des levens wordt verbree ding zonder verdieping oorzaak van opper vlakkige afbeid, even zeker als verdieping zonder verbreeding tot versteendng leidt. Dit betreft ook het vak, het bedrijf, dat men 'beoefent, hoeveel te meer, wanneer zulk een breede groep van beoefenaren in hetzelfde vak zy'n bestaan vindt, en ook de zonen weer zullen voortzetten den arbeid der vaderen. Het was een sdhoone gedachte, na de wel geslaagde Nationale Pioenententoonstelling er eene dn het aanzijn te brengen, waar niet in de eerste plaats het bewonderen van kleu ren en tinten ons vereenigt, maar waar men geroepen wondt rustig kennis te nemen van wat ons voorgeslacht voor ons deed, voor zoover dit vioor ons bewaard bleef. Uit deze door u georganiseerde tentoon stelling spreekt een klacht. Ze is deze: wat is er weinig bewaard .gebleven van wat on ze vaderen voor one deden en dat uit een vak met eeuwenhistarie, waar tienduizenden hun bestaan dn voreden. Gelukkig dat de laatste halve eeuw ons, door het betere ver- eenigingsleven, in dit opzicht een .belangrij ke schrede in de (goede richting bracht, ge tuige wat deze tentoonstelling ook te zien geeft over den nieuweren tijd. Naast deze klacht willen wij, met ernsti ge voornemens bezield, ons tot betering des levens zetten, opdat ons nageslacht niet het zelfde verwyt doet dat wy onszelf doen. Daarom noemde ik het een schoone gedach te dat het Bestuur der Vereeniging voor Boskoopsche (Mturen de hand naar den ploeg uitstrekte ohi te redden wat er was, en het voor ons te verzamelen. Gelukkig is Ufw Bestuur igeweeat in de samenstelling der Oommissie, belast met d« uitvoering. Wanneer mannen als onze Moer lands, De Ruyter en Schaum, mannen die hun sporen verdiend hebben, bij wat wij zou den kunnen noemen „onze opgravingen', zieh voor zulk een taak gewen, is de ten toonstelling reeds daarom geslaagd. Ge steund door de heeren P. den Ouden, R. Pannébalbker en J. Zwartendijk is dan ook gedaan wat memwhelykerwijze gedaan kon worden om tot dit resultaat te komen. Deze tentoonstelling geeft U iets te zien van wat het voorgeslacht deed, niet alleen op het .gebied der practijk, maar ook op dat der wetenschap. Niet alleen wend gegaard pp het gebied van Dendrologie en heester- I kennis, ook op dat der Natuur- en Schei- I kunde wordt ons .geboden iwafc er is, en dit I alles streng in verband, met het boomkwee- I kersvak, wat betreft kweeken, forceeren en I architectuur. Om deze wetenschappelijke 1 opgravingen groepeeren zich de periodieken, I ook van den tateren tijd, ook de «uriositei- I ten. Veel is Mer gedaan door de heeren I Maarten van Kleef en Notaris Houtzagers, I die uit zijn archief bereids afstond wat voor I Uw tentoonstelling van belang kon zyn. Spreekt uit deze tentoonstelling de klacht I van geringsohatting, van wat zoogenaamd I „afgedaan" heeft en waar veel, van wat ons I van reut zou kunnen zyn, verloren ging, aan I den anderen kant kunnen wij dankbaar zijn I voor het vele goede, wat ons bewaard bleef I en ons voldoende doet zien den levensgang I van een vak van eeuwen. Van groote waarde I is Uwe verzameling!, getuige dat verschil- I lenGé"bö<*en-en plaatwerken voor 75.— I tot 250.— per stuk voor brand en andere I rampen zyn verzekerd. j Dense tentoonstelling legt nieuwe plichten I op het bestuur der Vereeniging voor Bos koopsche Culturen en wel ,om voort te va ren met verzamelen en bijeenhouden van al, I wat belangrijk is, het vak betreffend. De geleden schade kan niét worden ingehaald, wel kan men zich voor verdere schade 'be hoeden, maar dan moet deze tentoonstelling zjjrn de eerste schrede op den weg naar een Archief over de geschiedenis en de ontwik- keding van het boomkweekersbedrijf in Bos koop. Dan aal het nageslacht niet langer hebben te speuren naarma ter Laai voor een geschied-beschrijving van Boskoop en de Boskoopsche culturen; dan zal men alle ge gevens bezitten die nioodig zijn voor den opbouw onzer historie. Het Gemeentebestuur van Boskoop roept U bij dezen toe: Mannen van Boskoop, „let op Uwe saeck", opdat niet de vrucht van der vaderen en uwen arbeid door het nage slacht gevonden worde in Amerikaanschp of andere Urehversiteits-Bibliotheken. Pluk zelve de vruchten uwer arbeid en zaai de pitten voor Uw eigen nakomelingschap. Mynheer de Voorzitter! Met een woord I van erkentelijkheid voor de uitnoodiging I aan het Gemeentébestuur, en met de beste I wenschen, niet alleen voor het welslagen I Uwer tentoonstelling, maar meer nog voor I de vervolmaking van wat door Uw vercem- I ging werd tot stand gébracht, verklaar ik I Uwe tentoonstelling voor geopend. De tentoonstelling. I De tentoonstelling is ingericht door een 1 commissie bestaande uit de heeren Ir. C. Ph. I Moerlands, voorzitter, P. den Ouden, R. I Painnébakker, J. Zwartendijk en W. de Ruy- I ter, secretaris. Een veertigtal personen, I waaronder vooral genoemd moeten worden de heeren Notaris Houtzagers, M. van Kleef Jzn., Ir. C. Ph. aloeriands, P. den Óuden, R. en G. Parenebakker, W. de Ruyter, C. L. J. en J. Zwartendijk, benevens de svaahool, hebben door het af boeken aan de totstandkoming De tentoonstelling, die ruim 500 nummers I omvat, is ingedeeld in de volgende 14 afdee- lingen: Algemeene Plantkunde en Planten kennis; Algemeene Tuinbouw; Bemestings- leer;BloemisterijCatalogi en Practiséhe Naamlijsten; Dendrologie en Boomteelt; Diversen en Curiositeiten; Fruitkunde en Fruitteelt; Kassenbouw; Nomenclatuur; Pe riodieken en Verslagen; Plantenziekten; Tuinarchitectuur en Natuiur- en Schei kunde. Een zeer onwangryke en hoogst interes sante collectie, die voor eiken vakman van veel- belang is! Het is te hopen, dat deze expositie den stoot zal geven tot het opridh- ten van een Bibliotheek en Archief voor alle literatuur en bescheiden, die betrekking hebben op de cultures. Een aantal 'belangrijke en zeldzame wer ken zyn er aanwezig. In de eerste afdee- ling, die de botanische wetenschap omvat, trokken vooral onze aandacht de 6 deelen van de „Genera Plantarum' van G. Bent ham en J. D. Hooker en het zeldzame boekje van den Boskoopschen kweeker C. de Vos, getiteld „Korte Schets van de Geschiedenis I der Plantkunde", 1888.. Heel belangrijk voor den kweeker zyn ook I ^le „Cyclopedia of American Horticulture" I van L. H. Bailey in ze9 deelen en de „Die- I tionnaire d"Hortóculture" van Nicholson- I Mottet. Tal van catalogi en naamlijsten, I meerendeels uitsluitend betrekking hebben- I de op de Boskoopsche kweekeryen en expo sities, vindt men in groep V. Onder de oudere werken, die voor een deel nog slechts historische waarde hebben, moeten vooral genoemd woéden het „Cruydt- boeck" van Remibertus Dodonaetus en de „Brblia Naturae" van Jan Swammerdam, een der 'grootste geleerden, die Nederland J ooit heeft opgeleverd! Zeer waardevol zyn ook de beide werken over Rhododendron's: van Sir William J- Hooker over „Sikikym Himalaya Rhododen drons" en de monographic van J. G. Millais in twee deelen, die respectievelijk met fraaie gekleurde platen en helio-ngravures zyn verlucht. Onder de rubriek „Diversen en Curiositei ten" vindt men voor Boskoopers zeer be langrijke en aardige stukken, o.a. een oud raimmeiiboék van K. J. W. Ottol ander aller lei bescheiden betrekking hebbende op de Aardbeien-compagnie, koopacten afgestaan door notaris Houtzagers, een Paalboek, een paar boekjes, die een levensbeschrijving ge ven van den berudhten Boskoopschen han delaar Pieter Brakel en een hoogst nuttig „Repertoire de Couleurs", twee portefeuil les met kleurenstaaltjes. Verder zagen we hier eén heel oud boekje over „De Ara- bachteheerlyfcheid van Boskoop met de Hoo- ge Heerlykheid van Zuydwyk" en een foto van een kaartje, voorstellende Boskoop van 1611—1617. Heel zeldzaam z«n ook een drietal boek jes van K. J. W. Ottolaflde^, „De beate vruchten" (1866), „De wijnstok In onze tui nen" (1877) en de „Handleiding tot de teelt I van besooft" (1880). Door de fraai gekleur- I de litho'e van A. J. Wendel trekken den aan dacht de wericen van K. J. W. Ottolarider en C. G. Overeynder over ,JD® Nèderlandsche I Boomgaard" en de deelen van „Flora en I Pomona", een uitgaaf van het bestuur van I de Pomologische Vereeniging. waaraan vooral K. J. W. Ottolander, A. Koster Mz. I en C. de Vos (wier portret in de saai hangt) j hun medewerking verleenden, Een groote j collectie periodieken en venslagen is ook op den tentoonstelling; hieronder verdienen j vooral vermelding 31 „Journal des Roses", 7 jaargangen van I „Sieboldia" orgaan der Boskoopsche Pome- I logische Vereeniging en een aantal jaangan- I gen van het tüdsdhr» „Sempervirens", dat onder redactie stpmi van den Leidschen hor- tulanua H. Witte. ïovSWdien l«n Herondet begrepen de twee eenige bekènde exempla ren van de Veiilagen van de werkzaamhe den der Pomologische Vereeniging over 1870—'71 en 1871—'72; Goed verzorgd is ook de afldeeling Tuin architectuur" met talrijke ontwerpen en EWfuarelien van leerlingen der Rijikstuln- bouwschool en den heer C. L. J. Schaum, en een groote collectie plaatwerken, waaronder I een zeer zeldzaam boek van Daniël Stopen- daal, „De iegepraalende Vedht" (17119). I Langs den wand der zaal hangen eenige I oude prentjes, foto's, portretten en een mooi I aquarelletje van J. H- Weissenhruch voor- I stellende de oude brug te Boakoop. I Wij hopen, dat deze bdlangwekkende en leerzame expositie zieh in een druk en be- I laagstenend bezoek zal mogen verheugen. I Ze ia deze ten volle waard! I Voor hot M.U.L.O.-examen diploma 'B. Is I I te Rotterdam geslaagd A. J. Spek en voor I I diploma A A. Schrijver, beiden alhier, I Aan de Rijkskweekschool Voor Onlderwü- zers en Onderwijzeressen te Schoonhoven 1 slaagde gisteren voor het examen acte Nuttige Handwerken mej. P. Brfchujuen al- hier. ALPHEN a. d. RIJN. Twee kinderen verdronken. Twee kindertjes van den lprtdibouwer R. aLhier, reap. 6 en 4 jaar oud rijn door onbe kende oorzaak te water .geraakt enverdren- ken. Zy werden in een sloot gevonklen. Vei- moeddyk heeft het 6-jarige knaapje rij* jonger zusje willen redden, maar is daarin niét geslaagd en zelf ook verdronken. AMMERSTOL. De heer H. Zanen Az. te Bergambacht, heeft bedankt als directeur der gemengde zaregvereenigang .Aurora" alhier. 'Als bijzonderheid kunnen iwij melden, dat zich in den tuin van den heer H. de Waard een ap«pël- en een pereboom bevinden, die ivoor den tweeden keer van dit jaar bloesems dragen. Behalve deze büfoesems dmgen de I boomen ook vruchten. i GOUDERAK.'' I Voor herhalingsoefeningen zyn alsnog opgeroepen: P. M. Beyen van de lichting I 1921 om 2 SeDt. a.s. te 's-Gravenhage I (Waalsdorp) ^lj het Reg. órenaëiers; P. I Both en A. Boers van de 'lichting 1920 op 9 I Sept. a.s. te Amersfoort, by Comp. le Bat. I 'Reg. Jagers; A. L. EVerling van d« lichting I 192)1 op 9 Sept. a.s. te 's-Gravenhage I (Alexanderkazerne) by 4e Comp. hoap. so'- I daten; L. Bek van de lichting 1920 op 9 I Sept. a.s. te Amersfoort by het 15e Reg. Ir.f. GEHUWD: A. Kok, 24 en Aantye Luiyt I 23 jaar. I .GEBOREN: Elizabeth, d. v. P. de Bruyn I en Adr. Pallsgraaf. Anthonie en Wilhel- I roina, z. v. en d. v. J. Kerrebyn en Adr. No- I bel. Dina, d. v. L. A. Verkerk en F. v. d. I Heuvel. OVERDEDENKlazina Ooogvliet, Pd., I 23 j. ongéh. Levenl. aang kind v. H. Smit I en C. v. d. Pyl. HAASTRECHT Ire het kerkgebouw der Hervormde Ge- I meente alhier zal Zondagavond a.s., 's I avonds 8 uur een uitvoering worden gegc- I ven van gewijde manziek; door den heer Se- I érève, een bekend musicus, organist in de Remonstranteohe Gemeente te 's-Gravenha- I ge, zal, bijgestaan o.a. door zyn echtgenoote, opigovoerd worden het 'bekende treurspel van Vondel: Adam in ballingsdhap. Het ge- zeschap heeft al eenige mallen met de op voering van hetzeüfde stuk successen be haald, zoodat verwacht mag worden, dat de bezoekers stellig voldaan nullen zyn. De kersenboomgaard onder deze gemeen- te is voorail Zondag heel druk bezocht; over een paar dagen zal de eigenaar wel zyn uit verkocht. De prijs in den boomgaard was 40 cent per pond. WADDINXVEEN. Door den iRaad dezer gemeente is aan mej. Glasbeek op (haar daartoe gedaan ver zoek .eervol ontslag verleend als Onderwij zeres aan de o. l.-schood op het dorp. SCHOONHOVEN. Aanbesteding. Kerkbouw. In PrincesJroom te Amersfoort werd gis- I teren door de architecten Herm. Kroes I Zn. aanbesteed onder R.-K. aannemers, na- I mens het kerkbestuur der parochie H. Jaco bus te Ca/bouw (bij Schoonhoven)Het af- I breken van de bestaande kerk en pastorie en I het bouwen van een nieuwe kéék met toren I en pastorie. I Laagste inschrijver was de heer G. de Korten te Vianen met 115.000 (kerk) en I 138.000 (kerk en pastorie). Hoogste was de firma H. A. Emmerik te I Haarlem met 223.842. I Aan de Rijkskweekschool voor Oriderwlj- I zers en Onderwijzeressen alhier slaagden gisteren voor het examen acte Nuttige Handwerken o.a. mej. W. Blonk, Groot- Ammers, mej. A. Stalenburg, Schoonhoven en mej. A. Kileyn, Stolwijk. STOLWIJK. De collecte voor het opvoedingsgesticht ,,Vaflkenheide" der Ned. Herv. Kerk, Zondag jj. in de kerk abier gehooiden, bracht 14.68 op. Daaronder bevond zich oa. een briefje van 10; een hernieuwd bewijs der stygende offervaardigheid in onze kerkelij ke gemeente. SPOKT EN WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. De Maas—G. Z. C. Naar wij vorreeanien gaat dé wedstrijd De MaasG.Z.U. op Zondag a.s. niet door, omdat do Maas nog geen polo- terrein heeft. De polooamiroissie heeft nu den wed- strijd U.Z.C.—G.Z.Q. ingelast. MUZIEK. Orgelconcert Sint Janskerk. Voorai oij uiii Kearmaoneert bleek, hoe n voortrettedijK'o zangeres mej. Jean ne van Lmmierick is en liet ontgaat den opmerk'/jamen toehoorder niet, dal hei zingein haar in 't bloed' moet zit ten. E1k der door haar gezongen lie deren schonk, èn door voordracht en door mooi, vol Stemgeluid, apart ge not in 't bizonder de t ret fond mooie Biblisohe Lieder van Dvorak voor oe keus waarvan we haar dankbaar zijn ze ziong de nos. 4, en 6, vooral dit laatste is schoon vam stemimmg en wijding. Verder de heerlijke mooie Aria ,;Sei stille dem Herrn" uit Men- dldsaoljn's Oratorium „Elias", dan het wel veel gekozen, maar weinig goed gezongen niajestueuse lied van Beetho ven ,,die Ehre Goüteb in der Natur waarmede mej. van Eminerick zeer ge- iUkkig was, ea tot slot net Heer mijn nert is boos en schuldig", dut steeds indruk maakt door kinderlijk vertrou wen en religiositeit van sentiment en hoe kan t ook anders, waar net immers is 'n gedidht van dem pries ter-dichter met t heenlljk kinderlijk gemoed! Uuido Geaelle em gecompo- neerd door onze Ned'erlandsche toon dicht eres Oath, van Rennee. De over eenkomst in opvattingen van die 2 worden in d'it eenvoudige liedeke wel j Jkvr. Wilmo Smdssaert zal wel de I eerste vrouwelijk fluitsolisl zijn, die I thans bij de, door de tijden heen, ian- I ge reeks van kerkoonoerten in oir zen I Sint Jan, haar medewerking heeft ver- I Leend. Jammer, dat het instrument niet I met he)l orgel stemde, hetgeen vooral J in het mooie Largo van J. S. Bach I een belemmering was, om haar spel I op de juiste waarde te kunnen sahat- I ten ook' bij ,,Danksagung" van Ary I van Leeuwen bestondi dit bezwaar I iets minder in Handel's Larghetto. I We geloven wel, dat de fluitiste haar I spel onder gunstiger omstandigheden I beter zal doen waardeereai we be- I speurden trouwens inderdaad gevoeli- I ge voordracht en muzikaliteit hr ver- I tolking. De héér de Man leek ons het best |- in de Sonate no. 1 vam Mendelssohn I en ook in zijn vertolking vam Handel's I Larghetto uit het G-moll concert deed I hij zich eens te meer als eem bekwaam Ten technisch hoogstaand! organist ken1' Het was eem, over het geheel geno men, goed- geslaagd kerk concert en hoewel de opkomst beter hadi kunnen zijn, meenem we zeker te weten, dat het aan het beter geschikte aamvangs- uur van kwart over acht mag worden \oegeschrevem, dat niet minder mu ziekliefhebbers (-sters) waren opgeko men. Voor n rustig genieten is dit tijdstip heel wat beter, dan het voor heen te vroege begin van half 8, toen het veten n et mogelijk was deze in Gouda zoo gewaardeerde orgelconcer ten bij te wonen. -f- -f- DRAADLOOZE DIENST. Drama op een boerenhoeve. PARIJS. 8 Juli. Op een boerenhoe ve nabij Bordeaux heeft zich een bloe dig 'drama afgespeeld. Eem padhter be roofde zich van het leven na eerst een woordenwisseling met den eige naar van de hoeve te hebben gehad De zoon van dien pachter, meenend dat de eigenaar der hoeve zijn vader had vermoord', school dezen dood en verwondde dien» schoonzoon en een klein meisje zwaar, waarna hij ze.f- mcord pleegde. Abd el Krim verbannen naar Madagascar. PARIJS, 8 Juli. Het Dep. vam Bin- nenl. Zaken deelt mede dat de Fran- sCho en Spaansohe gedelegeerden thans in principe overeengekomen zijn Abd- el-Krim1 naar Madagascar te verbannen Er blijven echter nog zekere punten te regelen alvorens een definitieve be slissing genomen kan worden. Prinses Juliana gaat kampeeren. H. K. Hoogheid' Prinses Juliana wordt 19 dezer van hare buitenland- schei reis terugverwacht om hare va cantia verder dooc te brengen in ten- icnkamp aan het Aarhuis. Voor dit doel, heeft H. M. de Koningin enkele vaste tenten doem aamkoopen mé wel ker plaatsing miem thans druk beptg Is. De inrichting dezer tenten voldoet aan alle te stellen eischen. Een noodlanding. ZAANDAM, 8 Juli. Gisteren moest een militair watervliegtuig wegens een lek aan he*, benzinereservoir een nood landing op het Noordtoeekanaal, nabij de Heimbrug, doen. Nadat het reser voir aan de art'illerie-inricbting her steld was. kbn het vliegtuig, dat van het vliegveld tte'«Kooy kwam, d» rei» vérvolgen. De dood van Verkade Jr. HAARLEM. 8 Juli. Hedenmorgen werd door do vaeamtie-kamer der Haojl. Rechtbank do zaak beliamdeidi tegen F. U. aan wien do dood' van den heer Ed. Verkadie Jr. zoon van tien toonoelspeler geweten wordt. De ver dachte had op den avond van 12 April j.l. in beschonken toestand nndt con auto gereden op den Rijksstraatweg le Hillcgom. Ter hoogte vam de Ooetein- der brug aldaar passeerde hij de stoomtram terwijl van de andere zijde een motorrijwiel waarop 2 personen! zaten, naderde. Inipdaats vam naairrechts'0 uit te halen, haalde verdachte neer links uit zoodat hij het motorrijwiel aan de voorzijde aanreed' ew dwars op de trambaan kwam te staan. De be stuurder van het motorrijwiel bekwam geen letsel doch Verkade Jr. EWam 3 meter verder op den grond) terecht. Kij is daarna aam de bekomen ver- wonjdüngeii overleden. De Off icier v. Justitie eisobte tegen U. een gevangenisstraf vam 8 maanden. De verdediger Mr. L. G. van Dam vroeg een voorwaardelijke veroordee- liïig. Poging tot moord. GRONINGEN, 8 Juü. De Rechtbank ver oordeelde den 51-jarigen P. v. D., die op 15 Mei j.l. in de woning van zyn patroon, den heer J. H. Gerzore binnendrong en ge tracht heeft dezen met een broodmes te ver moorden, tot 6 maanden gevangenisstraf. Aanrijding wegens verkeerd uitwijken. AMSTERDAM, 8 Juli. In het Binnen gasthuis is in zorgwekkenden toestand een 14-jarige jongen opgenomen, die tengevolge van volgens getuigenverklaringen links rij den op een rijurid» op de Prins Hendrikkade door een gemeentelijke autobus was aange reden. Daar de voetrem ondeugdelijk was en de handrem ook cmvoldoerfde werkte is de auto bus in beslag genomen. WISSELKOERSEN. 7 Juli. 8 Juli. Officieel. Londen 12.11'/- 12.11% Berlyn 59.28% 59.28 Parijs 6.65 6.40 Brussel 6.33 6.10 Zwitserland 48.28 48.24 Weenen 36.25 85.21 Kopenhagen 66.66.f Stockholm 66.80 66.82% Oslo 54.72% 54.57% New-York 2.49 2.49 Niet officieel. Praag 7.38 7.38 Madrid 89.67% 89.65 Milaan 8.28% 8.27% Beursoverzicht. Over 't alge-mie-en was de beursten- dena hed«em gunstig. Het waren thans dc Tabakken die groote affaires te ziem gaven on die aaarbij eem vaste houding aan dem dag legden em waarbij oude Deli ex-diiv. werden verhandeld op den voorgrond traden. Het jaarver slag vam de Deli Mij heeft eem gun stigere indruk gemaakt. De rubberaan- deelen waren gunstig gedisponeerd. Amsterdam-rubbers kwamen boven 330. De olie-afdeeling was kalm. doch niet ten in waren 'Koninklijke aam den vas ten kamt. In scheepvaartpapderen ging slechts weinig om. Op de suiker af dee- ling werden H.V.A. beneden de slot- prijaem van gisteren afgedaan. Binnenl. Imdustrieelen stil. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 8 Juü. Hoogste stand 766.5 te Janmoyen. Laagste stand 756.8 te Toulon. Verwachting Zwakke tot matige wind, uit noordelijke richtingen, be trokken met kans op regen of onweer. Later opklarend en koeler. ADVERTENTIEN. Pry«en zijn ale volgt: 1746 20 LAPPEN, GEHAKT en POLET ƒ1.16 FRICANDEAU, ROLLADE en NIERSTUK L25 OESTERS en BIEFSTUK ƒ1.46 Rund- en Varkensvleesch alleen de beete kwaliteiten. P rij «courant op aanvraag. Aanbevelend, e. TaakMia Om. TELEF. 29. LANGE TIENDEWEG 4». inviteert U Directie JACOBS.

Goudsche Courant | 1926 | | pagina 2