Mr. S. H.SMIT EEN UILENHUISHOUDEN. Uit ons Parlement. Plekken op de huid puistjes en z weertjes Kloosterbalsem Gemeenteraad van Gouda. Limonade-Essences Abonneert U op dit Blad. iedere Zondag niet minder dan vijftigdui zend menschen plegen te genieten, voor een goed deel de eer mag opeischen dit gun stige cijfer te hebben bevorderd. Uit de dichtst bevolkte wijken van den Haag trek ken iedere Zondag ettelijke duizenden den gonschen dag naar de zee. Het verschil in hygiëne d6Ar en in de warme duffe straten is zonder twijfel zóó enorm groot tikt de gezondheid er ten zeerste door bevorderd moet worden. Wie dezen zomer eens in den Haag mooht komen, brengen toch eens even een bezoek aan dit deel van het strand. Ga met lijn 17 naar de Zeesluizen, wandel 40 minuten langs het strand naar Kijkduin, en stap daar op de autobus die u in 20 minuten tijd op de Groenmarkt brengt. Ge hebt dan een stukje van den Haag gezien dat de moeite dubbel loont. HAGENAAR. MEDISCHE BRIEVEN. Litteekens. I. Wy weten allen wel uit eigen ervaring, dat wanneer wij één of andere verwonding aan onzen huid hebben opgeloopen, dezen niet meer in de conditie komt, waarin hy oorspronkelijk was, doch de wonde nog ja ren en jaren later, ja wel gedurende het geheele leven, haar sporen achterlaat. Het hangt natuurlijk van velerlei factoren af of het litteeken van eenige beteekenis ia. Al- wij de grootte der wond. verwonding zal een litteekentje achterlaten, dat nauwelijks opvalt en in den loop der tijden zal verdwijnen in de ove rige normale plooien van den huid. Neemt daarentegen de - verwonding eenige afme ting aan, dun zal ook het litteeken in de zelfde verhouding grooter geworden zijn en dus meer in 't oog vallen. Vervolgens heb ben we te maken met de plaats waar 't lit teeken zich bevindt. Een klein litteekentje op de huid van de dij zal weinig last ver oorzaken, doch zoo'n zelfde litteekentje in 't gelaat zal vooral, wanneer het een jonge dame betreft, minder aangenaam gevonden worden. Het is hier dus kosmetische factor, welke een woordje gaat medespreken. Zit nu zoo'n litteekentje echter op een boven ooglid, dan zaïl dit, behalve dat het minder fraai staat, ook ons niet weinig last kun nen veroorzaken. Wat is n.l. het geval? Litteekenweefsel is strakker en stijver dan het weefsel, waaruit de normale huid is op gebouwd. Het is m.a.w. minder soepel, min der elastisch. Het gevolg van deze eigen schap van 't litteekenweefsel is nu, dat het ooglid in ons geval niet meer zoo normaal kan bewegen als voorheen; het is stram mer en styver geworden en het eindresul taat nu is, dat wy het betrokken oog niet op behoorlijke wyze kunnen sluiten. Stof, zand etc. kan er gemakkelijk inwaaien, een ontsteking van de slijmvliezen (de con junctiva) is het einde, n.l. een z.g.n. con junctivitis, om maar de event, verdere mi sère, welke uit dit alles nog kan voort vloeien, achterwege te laten. Is een litteeken ietwat grooter, dan spe len ook de andere bewegende deelen, voor namelijk de gewrichten een belangrijke rol. Stelt u zich eens voor dat een litteeken zich gevormd heeft midden op uw wijsvinger, dan zal deze niet gemakkelijk de beweging kunnen uitvoeren, welke noodzakelijk is. Loopt een uitgebreid litteeken over uw knie dan zal ongetwijfeld' ook het kniegewricht zijn nadeelige gevolgen van één en ander ondervinden. Het is dus de grootte van het litteeken en de plaats waar het zich bevindt welke een belangrijke 'beteekenis hebben. Waarom verschilt nu het litteekenweefsel zoo aanmerkelijk van het normale weefsel van de huid. Welnu, onze huid bezit naast het bindweefsel een groote hoeveelheid elas tisch weefsel, aan welk laatste wy de soe pelheid en de gemakkelijke plooibaarheid van onzen huid te danken hebben. De nieu we huid, welke zich na een verwonding gaat vormen, is veel en veel minder ryk aan elastische vezels, welke laatste pdaats heb ben moeten maken voor het gewone stram me styve bindweefsel. Zoo is het dus zeer gemakkelijk verklaarbaar, waarom het lit teekenweefsel zoo moeilijk plooibaar is en zoo vaak de nadeelen teweeg brengt, welke ik hierboven in enkele gevallen schetste en die natuurlijk voor uitbreiding vatbaar zyn. Wanneer wy er nu echter ioo af komen, dan kunnen wy nog dubbel en dwars te vreden zyn. Wy kennen nJ. een geheel an der soort litteekenweefsel, dat de naam draagt van „Keloid", waarover ik het den volgenden keer niet U wil hebben. EERSTE KAMER. Het autobuswetje, nmaal zal de Eerste Kamer by- alvorens haar zomervacantie in te gaan. Oa. wachten haar dan (op 27 Juli) de bekende suppletoire Marine-begrooting en het handelsverdrag met Duitschland, dat ook deze Kamer wel zal moeten slikken. Ditmaal heeft onze Senaat zonder veel gepraat een serie wetsontwerpen afgedaan. Over de Luchtvaartwet, de intrekking van een aantal crisiswetten en de verlaging van de jaarlyksche stortingen in het Invalidi- teitsfonds is zelfs geen woord gesproken. Alleen bij het z.g. Autobuswetje moest halt gehouden worden. Het was de Vryheids- bondsche senator de heer van den Bergh, die dit ontwerp niet onder den hamer wilde laten doorgaan, zonder de aandacht ge vraagd te hebben voor de schaduwzijden van deze wettelijke regeling, welke z. i. beter nog wat had kunnen wachten. Was het be grijpelijk, dat de Staatscommissie-Patyn, verontrust door de enorme tekorten der spoorwegen, op maatregelen zon tegen het nieuwe concurreerende vervoermiddel, die tekorten zijn thans verdwenen, al vond mi nister van der Vegte den toestand van onze JONGE STEENUILTJES. 'Vorig jaar waren we in de gelegenheid het ©en dn ander te vertellen over een nest van "tldtt Kerkuil in een koepel in het park van de Stichting „Bisdom van Vliet" te Haastrecht. Nu willen we eens iets mede deel en over een broedsel van het gewone Steenuütje, dat wy gevonden hebben. iZooals we vroeger al eens schreven is 't nest van het Steenuiltje dikwijls te vinden in de diepe holten van oude knotwilgen. In de polders vindt men veel van die oude knoestige stompen, in lange ryen langs de slooten, midden in t land. Dat zyn de ideale nestgelegenheden voor de wat grootere ho- lenbroeders, zooals de Steenuil er ook een is! Wanneer je goed oplet, kan je in de buurt van dergelijke knotwilgen meermalen een middelmatig groot vogeltje te zien krijgen, dat zich onhoorbaar vanaf een der knotten laat vallen en vlak over het land, dalend met de lager liggende slooten, en dan weer ryzend, wegvliegt naar een andere knotwilg om daarop, één van kleur met het bemoste, ingevreten hout, plotseling te verwynen. Nu en dan, als 't geluk ons dient, vinden we ook het nest, liggende op den bodem van de holte; zonder veel nestbouiw liggen de vier of vyf knikkerronde eieren daar bijeen. Nog Foto Jan P. Stry bas. Bij het nest vinden we weer enkele Uilen- proppen, waarvan het onderzoek zoo zeer de moeite loont, omdat het ons een zeker beeld kan geven van het voedsel van deze soort. Wlak na 't uitkomen zyn de jonge Steen uiltjes nog onoogelyke, wanhopig kleine, witte donsballetjes, die zonder de minste fut tegen elkaar aangeleund, in 't midden van het nest op "U hoopje liggen. Die Uilen jongen zyn trouwens typische nestbJyvers. 't Duurt nog weken eer ze zoover zyn als onze foto ze doet zien. Daarop zijn het al de komieke levende poppetjes, die, dik de veeren zittend, met hun groote oogen en uiterst bewegelijke hals de amusantste ge baren en grimassen kunnen maken. In periode eten ze geweldig, en dan zyn ze ook het nuttigst. Nuttig zyn ze trouwens altijd, 't heele jaar door, aan vogels durven ze niet te komen, die zyn hen zelfs de baas, vooral overdag, 't Steenuiltje jaagt nJ. zoowel 's nachts als overdag in 't volle licht, ai zyn ze dan ook 's avonds 't tierigst, wan ze in de maanhelle nacht overal vanuit den polder hun korten helderen roep laten op klinken door de stiltewjieuw... wjieuw! Gouda, 16 Juli 1926. 1 spoorwegen nog altyd niet rooskleurig en al kon de Minister er op wyzen, dat het pas sagiersvervoer op de spoorwegen hier en daar, zeker door de autobus is teruggeloo- pen. Men gevoelt hier voor een zeer moei lijk vraagstuk te staan. In spoor- en tram wegen zyn aanzienlijke kapitalen gestoken, waarbij de Overheid van Rijk en Gemeen ten groote belangen hebben. Gaat het nu aan, deze ondernemingen te laten dood-con- curreeren door een ongebreideld! en vaak onderling zwaar concurreerend autobusver- keer, dat zich op dén duur wellicht niet staande zal weten te houden? Maar omge keerd is er evenzeer plaats voor de vraag, of men een gezonde, levenskrachtige auto busexploitatie mag tegenhouden of tegen werken, ten einde spoor- of tramlijn, die er nu eenmaal zyn, te steunen in 'hun atryd om het bestaan? Voor dit laatste vreesde met name de heer van den Bergh, die zag aan komen, dat de belangen van het publiek door een niet ruime uitvoering van dit wetje (hetwelk, zooals men weet, concessie-ver leening ook voor autobusvervoer invoert) geschaad zouden worden. De autobus heeft nu eenmaal op het intercommunale verkeer vóór, dat zy de menschen midden in de plaatsen opneemt en afzet, hetgeen bij den trein dikwijls niet het geval is. Het voordeel dat de autobus ontegenzeggelijk aan het pu bliek brengt, wilde de liberale senator niet weggenomen zien ten bate van de spoorwe gen of lokale trams. De Overheid mag hier zeker geen party kiezen ten bate van den economisch sterkeren trein ten nadeele van de vaak economisch zwakke autobus. En ten slotte wees de Vryheidsbondsche spreker op het nadeel voor het publiek, dat gebruik maakt van autobussen tusschen een stad en kleinere gemeenten in den omtrek, dat de groote gemeente de interlokale bus ver biedt tot in het hart van de stad door te dringen, waardoor de passagiers aan de grens der stad gedwongen worden uit te stappen en... opnieuw te betalen. De Minister van Waterstaat kon er niet in slagen de bezwaren weg te redeneeren. Hy stelde voorop, dat het niet alleen gaat tusschen spoor en bus of tram en bus, maar ook tusschen bussen onderling. Een rege ling is noodig; daaraan bestaat dringend be hoefte. Daarbij krygen niet de spoorwegen de beslissing in handen, maar de colleges van Gedeputeerde Staten, die de behoefte van stad en land kennen. Er moet <een goed verkeer komen, zei minister van der Vegte en, geen, doodende concurrentie van een on gebreideld autobusverkeer tegen de spoor wegen. Het verkeerde moet worden afge sneden; het gaat dus niet tegen de autobus als zoodanig, het doel is slechts een goede regeling in het leven te roepen. En wat de bescherming door de steden van haar plaat selijke tramnetten betreft, deze is noodig en de Gemeentebesturen kunnen dus ten deze voorsohriften geven. Ter wille van het goede in dit autobus- \fetje aanvaahkle vervolgens de Eerste Ka mer deze wettelyke regeling zonder stem ming. deeligen invloed uitoefenen. Van besmetting is heelemaal geen sprake en er is hier geen het minste verband met de gevreesde vogel pokken. De bedoelde blaasjes, twee of drie op één oor schijnen met een helder water achtig vocht gevuld. Ze nemen na eenige dagen weer in omvang af, maar laten geel of bruin korstje achter, dat leeiyk staat op het anders zoo fraai witte oor. Waardoor die aandoening ontstaat is, naar wy meenen, nog nooit opgehelderd en in de pluimveelectuur lazen wy er nooit iets zagen wy het uiterst zelden of veld>y hanen. Soms kwam de bij ons op, dat déze blaasjes een gevolg waren van verwonding door vechten of zelfs door eigenaardige liefkoo- zingen van den kant der hennen, maar dit is toch niet zoo, Want by hanen, die langen tyd geheel aUeen leefden, doet zich het zelfde voor. Voorloopig zyn we dus in onwetendheid omtrent de aanleidende oorzaak. Daarom kunnen ook geen voorbehoed-maatregelen aangegeven worden. By de pynlykste zin delijkheid op dieren en hok nam men het verschijnsel toch waar. Wat er dan aan te doen als het zich voor doet? Wy hebben meermalen ondervonden dat een of tweemaal masseeren met een wei- nigje witte vaseline nog het beste is. Ter pentijn beviel minder goed en de wel eens aanbevolen nitras argenti 'bracht de zaak hard achteruit en gaf aanleiding tot ge breken aan de oogen. Maar na die massage hebben wy niets anders te doen dan af te wachten en zagen wy dan ook meestal na verloop van een of twee weken alle fouten verdwenen en al thans voorloopig de ooren weer blank. Herinneren wy ten slotte, dat hier tel kens gesproken werd van ooren, maar dat het niets anders zyn dan aanhangsels, die met het gehoor-orgaan niets te maken hebben. Deze aanhangsels hebben by som mige rassen een witte en by »ele andere een roode kleur. By de zijdehoenders zyn ze blauw. ONDERWIJS. ONS PLUIMVEE. Witte ooren. By de hoenderrassen met witte ooren wiv het nu en dan voorkomen, dat zich oip deze kopversierselen blaasjes vertoonen van on gelijke grootte, die lyken op waterpokjes, of op galbulten, maar die van tzoo onschuldigen aard zyn, dat ze op den welstand van het daarmee behepte dier geen, den minsten na- Bond van directeuren van nyverbeids- scholen. Te Hilversum is de jaarüjksche al gemeen© vergadering gehouden van I den Bond van directeuren van Nijver heidsscholen in Nederland in tegen woordigheid van den inspecteur-giene- raal H. J. de Groot en de inspecteurs ('ooi en Groote Haar. Na behandeling van de verschillen de verslag oil, en het uitbrengen van rapporten, luid de bestuursverkiezing plaats en werden tot bestuursledenge kozen de hoeren A. L. Hengeveld ie Haarlem en H. G. Burgers te Nijme gen. Tot voorzitter werd daarna ge kozen de heer H- Ellens te Schoonho ven. De nieuwe voorzitter sprak tot de scheidende bestuursleden 'n woord van afscheid en wenscjito den heer en C. Zanden te Hilversum en C. Boo- gert te Bergen op Zoopn een lange rust na een werkzaam' leven. Den oud- voorzitter Zandien werd een bloemen hulde aangeboden. Na afloop der vergadering werd een excursie gemaakt naar de verschillen de bouwwerken en woningcomplexen door dien directeur van Gemeentewer ken, ir. Dudoik ta Hilversum gebouwd, ook werden de verschillende schetsen voor aetv nieuw raadhuis bezichtigd. zijn onaangenaam en moeilijk te verdrijven, omdfct telkens andere plaatsen besmet wor den. Geneest U met Akker's dan wordt Uw hui weer blank en gaa Bovendien onovertroffen b<| wonden, ontvellingen, smetten, lasectenbetcn Per pot vsn 20 gram 60 cent. v. 50 'gr.'V I —V v. 100 gr f I 75 OvetW 'verkrijgbaar I RADIONIEUWS. Programma van heden. 7.00 Hilversum: Politiebericht. 7.20 Daventry: Tijdsein van Big Ben. Weer- en nieuwsbericht. „Shopping in the South Seas". Hambuiig (392 M.)^„Vor Ge ridht", voordracht. 7.415 Hilversum: Persberichten? Daven try: Muziek van Ohopin. 8.00 Daventry: Miuziek. 8j10 Hibvereum: V. A. R. A. Medewer kenden: 'De heer P. F. Eldwarda pianiét- kun&tfluitist (met den mond). Duo P. G. Brox, van Rotterdam, harmonikavirtuozen. De snarenzaiïgers, (Jan v. d. Horet Rouge), van Rottendam. 8,20 Loadten (366 M.) en 'Daventry: The radio follies concent parties. München (4875 M.): „Fahrendes Volk", concert Osilo M.): Aziatische dichters. Hamburg: Sym- phonie-concert. 8.60 Radio-Paris: concert. Brussel: Mu sées royaux du Cinquantenaire". Berlyn, (504 M.) en Königswueterhousen (1300 Me ter): „Aan het strand". Bern: Oricest. Mun ster: Liederen ^j de luit. 9.50 Londen en Daventry: Weer- nieuwsbericht. Sportcauserie. Oslo: v dracht over Oslo. 10.20 Praag: Dansmuziek. Madrid (373 M.)Gemengd programma. Hamburg Dansmuziek. 10.25 Londen en Daventry: Mabel Oon- standuros in haar repertoire. 10-30 Hilversum: Dansmuziek uit Tu- schinski. 10.36 Boedapest (560 M.): Zigeunermu- ziek. Oslo: Dansmuziek. 10.40 MünchenDansmuziek. 1050 Londen en Daventry, Berlyn en Königswuaterhausen en Bern: Dansmuziek. Zondag 18 Juli. Berlyn, 504 en 571 Meter. 6.508.20. Vroeg-concert door het Ber liner Fanfare-blaascorps. 9.20. Morgenconcert. 11.501.10. Concert. 5.20—6.50. Oude Weensche muziek. 8.50. Wagner-avond. 10.50—12.20. Dansmuziek. Hilversum, 1050 M. 8.309.15. Vryz. Prot. Radio-Omroep. Morgenwijding. Ds. G. v. Duyl, vryz. pred. te Hilversum. Mej. M. W. Servatius uit As sen, zang. Ferd. Kloek, organist te Hilver- sunp. 10.1512.00. Dienst in de St. Dominicus- kerk te Amsterdam. Het zangkoor van kerk, o. 1. v. den heer G. Kimmyzer. Evert Haak, organist. Missa Tribus vocibus viribi- lus (matae giliae Gertrudae), van Willem Heydt, componist te Nymegen. Predikatie door den Zeer Eerw. Pater Joachim van Ginneken. Onderwerp: Het Koningschap van Christus. Vóór de Mis: Allegro op. 81, Guil- ït (Evert Haak). Voor het Kyrie: Ps. 47 (Statenb. 48). Na het Gloria: Ps. 30 (Statenb. 31). Ps. 47 (Statenb. 48). Na het Credo: Ps. 17 (Statenb. 18). Na het Agnus Dei: Ps. 33 (Statenb. 34). Gregoriaansche melodieën. Na de mis: a) Haec dies, 4-st. nenkoor met orgel, Giesen. b) Grand Choeur (orgel), Dubois. 3.00. Kurhaus-uitzending. Het Residentie orkest, o. 1. v. Ignaz Neumark. Solist: Solo- piano. Rossini: Ouverturé Der diebi- sche Elster. TschaikowskyAndante canta bile, voor strijkorkest. Rameau: Balletsuite (arr. v. Mottl). a) Menuetto. b) Musette, c) Tambourin. Pauze. Beethoven: Pianocon cert no. 3 c-moll. a) Allegro con brio. b) Largo, c) Rondo (allegro). (Solomon). 5.00. Christel. Radio ver. Dienst in de groote kerk te Hilversum. Voorganger: De heer J. Valk, godsdienstonderwijzer te Hil versum. Voorzang Ps. 95 1 en 4. Votum. Afleggen der geloofsbelijdenis. Zingen: Avondzang vers 7. Lezen: Lucas 15 vers 1132. Gebed. Tekst: Genesis 45 vs. 46. Zin gen Ps. 100 1—4. Predicatie. Tusschen- zang: Ps. 66 2 en 3. Vervolg predicatie. Dankgebed. Nazang: Gezang 96. Zegen bede. 7.45. Persberichten en sportuitslagen. 8.15. Kurhausuitzending. Solistenconcert o. 1. v. Prof. Schnêevoigt. Soliste: Ilona Du- rigo, zang. Lalo: Ouverture Le Roi d'Ys, Rabaud: La Procession Nocturne. Poème symphonique d'apès Nicolas Lenau. Glazou- now: Scherzo. Aria, te zingen door Ilona Durigo. Pauze. Liszt: Orphée, poème sym phonique. Liederen, te zingen door Ilona Durigo. Gretry-Mottl: Balletsuite uit Cé- phale et procris. a) Tambourin. b) Menuet- to (Les Nymphes de Diane), c) Glgue. Looiden, 965 M. 3.60. Licht orkestconcert. M. Raphaël, b|. riton. C. Sharpe, cello. Orkest. Orkest- Ouverture Les «bencerages, Cherubine. Ga votte Mignon, Thomas. 4.06. Cello: The gentle maiden. Golden slumbers kiss your eyes. Under the Gn?eh- wood tree, Sharpe. Orkest: Pizzicato van het ballet Sylvia, Delibes. Balletmuziek Asca nio, St. Saëns. 4.35. Zang cyclus. To Julia (Roger QU||. ter). Mark Raphaël, begeleid door den oom. ponist Roger Quitter. 4.50. Orkest: Suite van The Tempter, Ger. man. Cellosolo: Melodie in F-, Rubinstein. Lullaby, Scott. Harlequinade, Squire. 5.20. Orkest: Noorsche dansen, Grieg. Mu ziek van de Koopman van Venetië, Rosse. 5.50. Shakespeare's heroines no. XII, Hen ry VIII. Katharine van Aragon, Gertrude Elliott. 2e acte, 4e scene. Een hel in Black- friars, 3e acte, le scène. De apartementen van de koningin, 4e acte, 2e scène. Kimbol- ton. 8.20. Het luiden van de kerkklokken vsn de St. Mary. Le-Bow. 8.35. World's Christian Endeavour Con vention, van de Crystal Palace, Londen. 'Zang en preek. 9.16. Causerie: The Elizabeth Garrett An derson Hospital Extension Fund. 9.40. Het Cftsano, octet. E. Fenton eon- tra-alt. Octet: Wals Jewels of the Ferrari. Spanish Intermezzi To the memoty of a Toreador, Lambelet. Wals uit De Fidee- le boer, Fall Contra alt: Oh, why are all the roses so pale, Cornelius. Fondly com plaining, Gluck. The secret of the sea., Weingartner. Het octet: Fragmenten van Otello, Verdi. Contra-alt: Pleurez mes yeux (Le Cid), Massenet. Sing break into song, Mallinson. Thick is the Darkness, Mallin- son. Octet: Carnaivol, Schumann. De Vryzinnige Protestantsche Radio Omroep. De eerste algemeene vergadering. Verdeeling van de uitzendingen op Zondag. Verzet tegen de verdeeüng van de aandeelen wegens voorstel staatscommissie. Bestuursverkie zing. Gisteren heeft de eerste algemeene verga dering na de oprichting plaats gehad van de Vrijzinnigen Protestantschen Radio Omroep (V.P.R.O.). De voorzitster, mej. dr. A. Bruining, deel de in haar openingswoord uitvoerig de voor geschiedenis mee der vereeniging. Nadat het probleem der uitzendingen vanwege verschillende richtingen en zienswijzen aan n trachtte een regee- ringscornmissie deze zaak te regelen. Een ■wet zal in deze materie de noodige aanwij zingen vaststellen. De regeerings-commissie onder leiding van den oud-minister Posthu- ma, zou den minister van advies dienen. Het was een geluk dat de vryzinmge godsdien- stigjen toen reeds hun Centrale hadden in de z.g.n. C.C. (Centrale Conunisrie voor het Vryfcanaige Protestantisme). Dez« C.C. weee te dezer zake aan, waar- het vrijzinnige protestantisme kwam te vertegenwoordigen in de genoem de regeeringmoommissie. Voor de dus ge- litzendingen zyn thans drie avonden beschikbaar. By de V.P.R.O. zyn thans 8 h 9000 leden ingesloten. De leden zyn venbonden, niet ozeer door een bepaalde bejydenis, maar wel door een vast en diep beginsel, voor welks verbreiding zy de radio willen gdbrui- De band tusschen V.P.R.O. en CjC. moet dus oim organisatorische en hietorl- bestendigd blyven. Dit gebeurt doordat de V.P.R.O. gedelegeenl blijft in de C.C. In onderling overleg hebben de Room- hen, de Protestant-rechtzinnigen en de protestantsch-vryzinnigen de verdeeling der uitzendingen op Zondag geregeld en wel •olgens het volgende plan: 1926 tot 1 Jan. 192 zonden door: R.K. 22 24 ochtenddiensten; Vryz. 15 i gen en 16 ochtenddiensten en 23 avondldien- Geraform. 15 morgenwijdingen en 16 ochtenddiensten en 23 avonddiensten; Or- thod.-prof. 16 morgenwijdingen en 16 och tenddiensten en 23 avonddiensten. Tot tydelyke en voorloop ige leden van den Omroepraad, die het bestuur in techni- organisatorische kwesties zal adri- seeren, werden door het bestuur voorgesteld de heeren dr. Kuipers te Beemster, ds. W. Noordhof te Lodftem, ds. Van Duil en de heeren Van Dyk en Kloek te Hilveraim» professoren dr. H. F. de Graaf en G. J- Heering te Leiden, mej. E. C. Knappert te Amsterdam en ir. Koopmans Den Haag. De vergadering nam deze candidaten over. ONZE KOLONIëN. Een administrateur beklaagd van mishandeling. Bij die voortzetting van de behandje- ling van de zaak tegen den adminis trateur van Soeiban A jam, Van der d. te Badang, zegt die heer Wiitraut, oud assistent vam Kaiipadang, dat de con tractanten somö als straf naakt te werk moesten worden gesteld. Hij moest eens op last van beklaagde toeaaciit houden mammen en vrouwen die naakt werkten. Beklaagde ontkent dit. Getuige weet niet, ol beklaagde de ontkleeding gelastte. Hij bevestigt ook het geval, dat vier vrouwen en een ntan gedurende veertien dagen naakt in die wagenkamer werden opgesloten. Hij weet echter niet, of beklaagde da Moesa gelastte. Beklaagde herinnert zich de ont kleedpartijen en de bewuste opsluiting niet. De beer Wiitraut aegt vertier, dat hij eens een kooli op den grond vond lig- gon, en beÖïaagde, die uit dezelfde richting kwam', hem had gezegd ,,ik li eb niet tiard geslagen, echter Hasim wel" Do reden, waarom die koelie was geslagen, was, dat hij gedrost was, in weiki geval steeds het ransel- systeem werd toegepast, behalvot toen alle koelies gedrost waren. De president merkte daarop op, dat er waarschijnlijk toen handen.' om te slaan te kort kwamen. MODEPRAATJE. Uitverkoop. Wanneer ge de etalages langs drenteHtt In date algemeene uitjverkoopsweken, dan zult gt wellicht het niet kunnen laten een paar van die snoezige voordeel i^e zomerjaponne tjes en avondtoiletjes te koopen. Ze zien er mk> aanlokkelyk uit, en ge hebt inderdaad het voordeel dat ge er verschei dene kunt aanpassen en de beate kiezen, en dot ige dus nooit de risico loopt van bet wanhoopsgevoel, dat wy allen wel eens héb ben ondervonden wanneer een met zorg ge knipt en geregen nieuw costuumpje slecht valt of niet het effect bereikt dat wy er zoo zeker van hoopten. Doch ook hebt ge misschien wel eens de groote schrik meegemaakt van plotseling uw evenbeeld u te zien tegenkomen op straat, of, erger nog, op een soirée of een dancing uw eigen avondjapon, in dezelfde of een andere kleur, te zien dragen door een andere vrouw. GEMENGDE BERI Avondkleedje van zilver broché. Wellicht zult ge dus om dit gevaar te ver- myden, zoo verstandig zyn om u by het koopen van confectiekleeren te beperken tot de alleraardigste goedktoope jurkjes, die iedereen al-tyd gébruiken kan; ja, by het zien waarvan zelfs elke vrouw plotseling de noo<lzakeiykiheid gevoeflt haar glarderobe er mee aan te vullen en verder voor 't meer gekJeede genre, uw keuze te doen uit de ry- ke variatie van de prachtigste stoffen. Hebt ge ooit zooveel soorten gezien, die u kik ten tot het bedenken van flatteuze en... per- soonlyke kleeding? En zag men ooit zulke prjjzen Van een fyne witte ribs kunt ge u een aardig oosfcuumpje laten maken, zooals on derstaande teekening u toont. Het japon netje, eenvoudig, met korte mouwen, wordt in huis gedragen zonder de écharpe van zwart satyn met een zilverrandje, en heel chic wordt het geheel^ wanneer het korte, eenigszins bolerovormige, manteltje ook met zwart-witte taffetas wordt gevoerd. Costuumpje van fijne witte rïba, Uit het bovenstaande plaatje fcunt u zien hoe uit een kleine lap zilverbroché een ge distingeerd avondkleedje is te tooveren. Neem voor onderkleed wit satyn (desnoods enkei een stuk van voren op uw witzyden onderjurk genaaid'); maak een gesp van kristallen kralen en kies u een teer lila schouderbloem uit. Zoo kunt ge de aardigste modelletjes ver zinnen, b.v. van zacht fralae popelino een styivol toletje met platte plooien in den rok en een ventje van wit crêpe de ohine met fijne kantjes aCgeweifct. Van de mooie zijden crêpes met glanzen de figuren in dezeftfde kleur doorweven, zoekt ge onder de vele lichte pasteltinten die, welke u t best kledrt, en ge laat u een japonnetje maken met een soepele breede ceirebuunstriik van voren, of met de van vo ren oploopemie veihlndingsiyn van corsage met rok, die de meeste figuren zoo 'bijzon der goed staat. Ende vele gebloemde voile®, de liefelyke met bloemen bezaaide en de decoratieve met figuren bedrukte, tiaar tloet ge maar mee wat ge wilt; het worden altyd heerlyke zo merjurken, zoolang ge maar kwistig met ruimte zyit, waar dat dunne goedje vraagt. B. Jacobus Nienhuys. Da heter j. meaiiiuiys te liloeiiieiitiual u'ie Dionaeruug «U jaur is geworden, was oe eerste iMirupeesche taoausplan- t«r ter Doel kust van Sumatra. Zeven-eiiiwinug jaar overtreft hij ouderdomi de (^l^&üultuur in Deti Len aeldzany+t 'leettijd voor iemand, d'ie een pioiuersiijd in lndiö liefeft door gemaakt. In 1911, toon hij dus 7,ï jaar was doen still gotng strong heelt nij nog eens een reis naar Deti onderno' nven oi. ie zien hoe liet or na eeq naive eeuw wel pit was guun zien. Sedert hoed hij zich wener terugge; trokken op zijn villa Medan te Bloe- neonduiaj, waar Donderdag dei „jonge bestuurder^vau de Deli-Maaischappij, aan welk#^ wieg hij heeft gestaan, hem zijn konnen oomplimenteeren. Te vaak is beu verhaal van de stich ting van de tabakscultuur in Deli ge daan etui verhaal met dei kleur van een legende dan dat wij het hier nog eens zonden neerschrijven. Mis schien zal het hun, die het niet wis ten, belang inboezemen te vernemen, dat de vader der tabakscultuur in Delf van huis uit een tabakker was. Nien buys' vader was een der eerste ta- beiuuiakolaars te Amsterdam, en had zijn vader zijn zin gekregen, dan was Jacobus als jongeman in de zaak g koiiiein en had. indien Deli dan toch door een ander ware „ontdekt" wel licht op geen andiere wijze met de ba kermat van het dekblad contact gekre gen diain door <lei inschrijvingen in F ras oati dan wel »!oor eeu toeristenbe zoek, op dezelfde wijze als die anderi groote tabaksmakelaar, de heer Lief tinck,, die verleden jaar na een halve eeuw Amsterdlamsche makelaardij een naar Indië is getrokkem om de tabak, die hij zoo lang verhandelde, nu ook te zien groeieai. Nieauhuys trok echter de makelaardij niet aan, wel de cui tuur. En die heeft hij bij.... Këenen. geleerd. Een Hollandsclie „tabaksboer was het d'us, die emkede jaren later naar Java toog om' dlaar, in het Kern bangsche, alweer in de tabak te gaan En toen kwam na enkele jaren de ge heimeiiuiige Arabier uit de legende naatr Java. wendde zich tot de Kotter damsche ,;-nxa te Soerabaja, waarin iJ van den Arend, iniaw van goeden Kot. terdsunschen klank, firmant was, en men kent dan verder dio historie van het zeilscheepje, dat naar Deli voer de teleurstellingen, de worgtedingen en verwikkelingen en de vindingrijk heid en taafiheid van Nienhuls, die al- les overwon. Zoo is met dtus oen tabaksmukeiaars- zoon geweest, die in Deli de tabaks- cultuur heefl gebracht en den grond- slag gepgd tot het bedrijf, dat thans to. de ft'ers.t« u/ini vmn.i-f ui kan to. de eerste wlelvpiartsfaot. Indiiö ©n van NederlanS' worden gerekend. Granaat ontploft in een Twee drie Pp het wera d< «pew en Ka.! is, in het Euro in Frankrijk is ©en ernstig on- geval gebeurd', \yuarbij de werkman J. Brand Tan. doodelijk werd gewond, verder werden nog zwaar gewond de werklieden Pruis en Koppelaar, even. eens uit Siiedreoht, benevens Goedhart en Gomdriaan uit Seliiedaim. Een baggermoleifjr van genoemde tin. ula was bezig óret het uitdiepen van een afwateringskanaal in het land van La Bassée, toenplotseling de emmer- ketting bleer stilstaan, waardoor een ongewone spanning' ontstond. De baas 'getoefde, dat de oorzaak oeti klomp merged was, welke vaak in dieze streken, verwoest (door bombar- dtemienten worden aangetroffen. De oorzaak was echter een Duitsche granaat van 180 k.G., opgaande emmerketting sbotle en ont plofte, toen hij neerkv de werklieden getroffen De 18-jarige Brand weJd, gelijl^fe. i«eW. gedood. Een ander werkian «ti-erf gedurende het tramsport. V'er andereai werden ppgenoinei^ 1» liet Rypselsche. „Üharité'^fepMal. De toestand van drie van hen is zeer ern- stig. i - Een mooie gift. Ter gelegenheid van een huiselijk 'eest hébben de heer en mevrouw 1 J. Spanjaard te Borne besloten tot liet stichten van een wijkgebouw aldaar ten bate van bet Groene Kruis, waar in tegelijkertijd ingericht wordt een installatie voor hoogte-zon behandeling. jI Vergadering van Vryda* 16 Juli 1986, des avonds 8 uur. In de gisterenavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad, welke gepresi deerd werd door burgemeester Mya, die, van zyn verlof is terug-gekeerd, waren allte le den uunwezig ipet uitzondering van de hee ren Donker, Vingerling, Oosterling, Koe mans en Jongènburger. De notulen der vergaderingen van 18 en 26 Mei# 1926 worden gearresteerd. M ededeelingen. Burgemeester en Wethouders deelen den Raad mede: T. a. dat den Burgemeester verlof is verleend om van 14 Juni tot en met 13 Juli j.l. buiten de gemeente te vertoeven. b. dat Gedeputeerde Staten hebben goed gekend by .schrijven vaii 31 Mei/9 Juni j.l. B. No. 4697/62 (3e afd.) G. S. no. 52 een 7-tal raadsbesluiten van 18 Mei j.l. betref fende overneming, koop, erfpacht en ver huur van gemeentegrond. c. ,als voren by sohryven van 26/29 Mei j.l. B. No. 4696/62 (3e afd.) G. S. no. 30 het raadsbesluit van 18 Mei j.l. tot verkoop van gemeentegrond aan J. Kool. d. als voren by achryven van 8/17 Juni j.l. B. No. 4701/62 (3e afd.) G. S. no. 110 de raadsbesluiten van 18 en 26 Mei j.l. tot verkoQp van grond en het voeren eener uit zettingsprocedure. e. als voren by schryven van 21/2 Juni jJ. B no. 4706/52 (3e afd.) G. S. no. 86 het raadsbesluit van 18 Mei 1926 tot het garan deeren van 'een door de vereeniging „Mid denstandshuisvesting" aan te gone geldlee- ning. f. dat Gedeputeerde Staten by schryven van 7/19 Juni j.l. B. No. 4659 (3e afd.) G. S. No. 56/8 hunne beslissing hebben ver daagd op het raadsbesluit van 18 .Mei j.l. inzake verhaal van pensioensbydragen. g. dat Gedeputeerde Staten blykens hun schryven van 29 JHini/12 Juli j.l. B. No. 3233/65 3e afd.) G. S. no. 89 voor kennis geving hebben aangenomen het raadsbesluit tot vaststelling van het vermenigvuldigings- cyfer voor het belastingjaar 1926/1927. h. dat Gedeputeerde Staten by schryven van 3/12 Mei j.l. B. No. 3718/28 (3e afd.) G. S. no. 167, hebben goedgekeurd het stroomleveringscontract voor de graanmaal- dery van N. Dirkzwager te Moordrecht en der Coöp. In- en Verkoopvereeniging „Sa menwerking" te Haastrecht. i. als voren by schryven van 28 Mei/3 Juni j.i. B. No. 4544/23 (3e afd.) G. S. no. 221/2 het stroomleveringscontract met A. Vente te Nieuwerkerk a. d. IJssel. j. dat Gedeputeerde Staten by missive van 28 Mei jJ. B. No. 4855/63 (3e afd.) heb ben toegezonden een uittreksel uit het K. B. van 11 Mei j.l. no. 40, houdende goedkeuring van de wy«iging der verordening op de kaai- en liggelden van 17 Maart 1926. Voor kennisgeving aangenomen. II. Burgemeester en ^Wethouders dealen den Raad voorts mede: a. het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ont vanger op 11 Juni 1926; b. dat het onderzoek naar den toestand van het ddor de Goudsohe Waterleiding My. geleverde water geschiedt door een van wege de gemeente aangestelde deskundige; dat het onderzoek van de financieele administratie der gemeente is opgedragen aan den heer A. R. Veenstra- oud-gemeente secretaris van Amersfoort, en het daarom trent uit te brengen rapport zal worden sa mengesteld in overleg met den secretaris dezer gemeente. De heer VAN STAAL (s.d.) deelt mede dat dit schryven by de S. D. A. P.-fractie miming heeft gewekt. Het is thans lMi jaar geleden dat een onderzoek door spr. is aangevraagd en nu is een intiem vriend van den gemeente-secretaris en van den ge meente-ontvanger aangewezen! Ook de vroegere positie van den heer Veenstra doet spr. geen groote verwachtingen koesteren, al zegt spr. daarby dat de inlichtingen over de capaciteiten van den heer Veenstra gun stig zyn. In de huidige omstandigheden had spr. zeker verwacht dat de keuze zou zyn gevallen op een onafhankeiyk accountants bureau. Meer wil spr. er thans niet van zeg gen. Burgemeester MUS merkt op, dat de keus op den heer Veenstra is gevallen, na zeer zorgvuldige overwegingen. Van een byzonder vriendschappeiyke verhouding is spr. niets bekend, maar al ware dit zoo, dan is de heer Veenstra een zóó onafhankeiyk zelfstandig persoon, dat hy zeker een ob jectief oordeel zal uitspreken. De benoemde uitnemend deskundige en op het ge bied der gemeente-administratie de aange- man, wyl hy op de hoogte is van alle bepalingen, waaraan de gemeente-admini stratie moet voldoen. Spr. vertrouwt op het ontvangen van een volkomen eerlyk rap port en adviseert den Raad dit met vertrou wen af te wachten. De heer VAN STAAL (s.d.) herinnert er aan, dat die keuze anderhalf jaar heeft moeten duren, maar spr. gelooft niet dat deze keuze ioo zorgvuldig is overwogen. Er zyn tientallen accountants, dde wel ter dege bevoegd zyn en met de eischen der gemeente-administratie bekend, jgjjr. wyst met nadruk op de bestaande zeer vriendschappeiyke verhoudingen tus schen de genoemde drie functionarissen. ffflneester MÜJB repliceert, dat de aanwyzimg van den heer Veenstra spoedig hiqd na de vervschyning van het rap port over\de Lichtfabrieken. Spr. zegt dat de secretaris den heer Veenstra nauwe- lyks kende. De heer Veenstra is door spr. door niemand anders naar voren ge- hracht. De heer VAN STAAL (s.d.) houdt staan de dat volgens zyn inlichtingen er wel de- geiyk een vriendschappeiyke verhouding tuuachen deze heeren bestaat. De SECRETARIS ontkent met een heftig gebaar, maar wordt door den Voorzitter verzocht zich buiten de bespreking te houden De heer GOKDEWAAGEN (v.b.) zegt, dat dit niet de manier is om in openbare vergadering personen te bespreken. Is er aanleiding voor mededeelingen, dan hoort dat in besloten vergadering te ge schieden. Spr. iaat tegen deze wyze van optreden van den heer van Staal een woord van ernstig protest hooren. De heer OVERHAND (s.d.) meent te pelyke verhouding tusschen de heeren Pot en Veenstra bestaat. Dr. HOFFMAN (r.k.) meent dat derge- lyke discussies er toe leiden dat het rapport dat komen zal, niet als juist zal worden aanvaard. Een deel van Gouda's burgery zal het niet gelooven. Spr. zou willen dat de Raad een zoodanige benoemjng, aqu dqen, tenzy in besloten zitting deze zottk eerst wordt opgelost. De VOORZITTER zegt dat de opdracht ie verstrekt en dat de heer Veenstra zyn taak reeds heeft aangevangen. Daarop is niet terug te komen. De vraag zal zy'n hoe de heer Veenstra over hetgeen hier gezegd is, zal oordeelen. De discussie wordt hiermede gesloten. d. dat de voorbereiding en uitvoering van den bouw van een slachthuis o.a. is op gedragen aan de architecten P. M. H. Hi man en W. Stok. De heer SANDERS (s.d.) zegt dat het vreemd aandoet dat ^hze opdracht aan deze architecten is verstrakt en de uitvoering niet door Gemeente/erken geschiedt. De VOORZITTER wypt er op dat de in structie van den Directeur v. werken zoodanig is dat een opdracht deze ook aan anderen kan worden gegeven. Ingekomen stukken. Behalve de aan de orde gestelde stukken zyn ingekomen van B. en W. Het voorstel betreffende de afschryving by het van Iterson-Ziekenhuis. Wordt ter visie gelegd. Van Burgemeester en Wethouders he' Gemeenteverslag over 1925. 'Van den heer J. H. Haverkamp een schry ven van 14 Juli 1926, waarby hy zich terug trekt voor de vacature-leeraar EngeUch aan het Gymnasium. iVan den heer H. H. Schuurman een dank betuiging voor zyn vaste aanstelling als op zichter by, gemeente-werken. iVan den heer J. Groenendyk als voren by het Bouw- en Woningtoezicht. Alle voor kennisgeving aangem Van de afd. Gouda van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, COfé-, Restauranthouder» en slyters een adres van 24 Juni j.l., hou dende het verzoek het tapverbod geduren de de kermis in te trekken. Van de afd. Gouda van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slyters ■adhaesiebetuiging op voormeld adres. Van het Goudsche Drankweer Comité een adres van Juli jJ., houdende het verzoek het tapverbod gedurende de kermis te handha- Deze adressen worden by het betrekke- lyke voorstel behandeld. Van Heeren Regenten van het van Iter son-Ziekenhuis de begrooting voor 1927. Zal door B. en W. voor ondérzoek worden gesteld in handen der daarvoor aan te wy- Van heeren Regenten der beide gasthui zen ter goedkeuring de rekening over 1925. Idem. Van heeren Regenten van het vereenigd Wees- en Aelemoesenierehuia als voren. Idem. Van de Commissie voor het Stedelyk Mu seum van Oudheden als voren. Idem. Van de Commissie van toezicht op de Stedelyke Bad- en Zweminrichtingen het jaarverslag over 1925. Van het College van Libryemeesters als voren. Van de Commissie voor het Stedelyk Mu- steum van Oudheden als voren. Van de Commissie van By stand in het be heer der gemeente-lichtfabrieken als voren. Van een anonymus een op rym geschre ven klacht over den toestand by de Hane- praai, welke ter voorkoming van verkeers ongevallen naar adressants meening voor ziening behoeft. Alle voor kennisgeving aangenomen. Van het Bestuur van de Neutrale en van de R. K. Siagersvereeniging een verzoek van 16 Juli 1926 om de Commissie te be noemen voor het abattoirplarf érj'J&ft êx- portgelegenhedd en koelinrichti'ng by het abattoir te bouwen. Gesteld in handen van B. en W. om prqe- adviee. De VOORZITTER wyst er op dat van deze commissie dan ook deel zal moeten uit maken de Vereen, v. Vleeschexporteurs. De heer KAMPHUIZEN (c.h.) stelt voor een raadscommissie te benoemen die het recht zal hebben tot het assumeeren van een paar deskundige ieden. Als de aanbe steding in Augustus plaats heeft, is het te Iaat. Wethouder BOKHOVEN (v.b.) zegt dat een paar slagers op zyn spreekuur zyn ge weest. Er is toen gezegd dat wanneer alles naar wensch zou gaan, de aanbesteding half Sept. zou plaats hebben. Het adres is pas heden ingekomen. Het ligt niet in d< ling de slagers uit te sluiten, maar gelyk advies van die zyde in te wir De VOOI^ITTER zegt dat in de de vergodeoRg prae gebracht. praeadvies zal worden uit- Benoemingen. Benoemd worden: tot tydeiyk leeraar in het Engelsch aan het Gymnasium: de heer C. C. KOETS, leer aar aan de Midd. Handelsschool te Rotter dam. tot tydeiyk leeraar in het Duitech aan het Gymnasium: de heer H. STOTIJN, leer aar aan de R. H. B. S. te Woerden. De tydelyke benoeming von de leeraren aan de Ambachtsavondschool van de heeren L. BOER, J. VAN HAM en C. W. KANEN wordt gecontinueerd. (Zie verder Tweede Blad.) SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma voor Zondag 18 Juli 1926. Propagandawedstryden te Moordrecht. Moordrecht I—Uiymipia-ooni-b. Uitslagen Zomeravondcompetitie. Gouda—-ü.S.V. uitgesteld OfN.A.Olynvphi' 81 Alg. Verg. G. V. B. Do Jciarlijiv^iïlie Algonioene Verga dering zal op Zondag 1 Augustus 1926 des voarm. 10 uur gehouden worden in de Sociëteit „Ons Genoegen". Nederlundsch Bondselftul tegen België. De Hollandsche ploeg. De N.E.C. heeft, naar de Sportkroniek meklt, hot Nedeiiamdsoh Bondiselftal, dat op 29 Aug. te Rottendam tegen het Belgisch Bondselftal zul spelen, als volgt samenge steld: 4 Doel: v. d. Bergen (Excelsior); Achter: Seegers (M.V.V.), Koeter (Stormvogels, aanvoerder); Midden: Van Nus (Voor- waant»), Massy (Roermond), Reuvekump Gille (H.F.C.); Voor: Elfering (Alomaria), Hoogmoed (Z.F.C.), Weotink ('t Gooi), v. d. Eb (V.O.C.), van Gelder (V.U.C.). WATERPOLO, le klasse. Gouda G.Z.C.-U.Z.C. 2e klasse. Amersfoort A.Z.P.C.Triton. Apeldoorn A.Z.C.—Weuathag. De competitie. De uitslagen van gisteravond zijn le klasse. Amsterdam A.Z.Dolfijn Amsterdam': Het Y D.J.K. Reserve eerste klasse. Amsterdam Y IIG.Z.C. II De competitie gered. De achterstanti in die Zuid-Holland sdie eerste klasse zal ingehaald wor den. De clubs spelen op week-avonden Ziehier het rooster der nog te spelen wedstrijden Op 22 Juli te Léiden L.Z.C.—G.Z. C te Utrecht U.Z.C.—De Maas. Op 29 Juli te Koftetrdaim Maas G.Z.C. Op 4 Aug. MaasU.Z.C. Aangaand^ die ternednquaestie van de Maag kunnen we nog melden, dal S.V.H. zijn terrein te Hjllegersberg heeft aangeboden. Neemt de Maas dat niet aan, dan moet gespeeld' worden op ihet veld! van do tegenpartij. Do reeds gespeelde wedstrijd Maas L.Z.C. is ongeldig verklaard. Gteteren heeft de L.Z.C. 1 met 1—2 verloren van de UZ.C. L.Z.C. heeft één invaller in de ge lederen, terwijl de gasten geheel vol ledig uitkomen. De strijd voor de rust -aat vrijwel gelijk opbeurtelings urijgen beide partijen eenige kansen, doch slecht schieten eeneraijds en goed verdedigen anderzijds is ooraaak, dat voorloopig doelpunten uitblijven. Kust gaat in met blanken stand. Na de hervatting pakt do U.Z.C. do zalven direct energiek aan en al spoe. dig; is do stand 0—2, beid© koeren door toedoen van Leenheer. Uitsto lend keepen van den Leidaoheu hoel- man Goek.oop voorkomt, dat do score liooger wordt. De gastheeren tijgen dan ren aanval, terwijl fn laatste in stantie Te.onburg in het Utredhtsohe doel het onheil weet te bezweren. Een minuut voor het eind© weet de la Court het welverdiend© tegempunt in d© Utrechtsche touwen t© jagen, 1—2, Hot einde komt, in©\ dezen stand. 1—4 7—1 0 ADVERTENTIEN. GEVESTIGD TE GOUDA als Advocaat an Procureur KANTOOR: WIJDSTRAAT 5, Tetef. 757. WOONHUIS: LANGE TIENDEWEG 51, ta, ao Telef. 742. als Sinaasappel. Ananas Citroen, Frambozen, enz. haalt U het best bij AMTON COOPS DROGIST WIJDSTRAAT 31 1991 10

Goudsche Courant | 1926 | | pagina 2